Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma is vettem egy mogyorós bocicsokit.
Tudjátok, én soha nem voltam vmi nagy édeseeéges, 1 tábla csoki kitartott egy hónapot. Sőt, a terhesség alatt sem kívántam. DE most megőrülök a csokiért!

Az én drága fiacskám olyan nyűgös pár napja, tapasztaltatok ti is hasonlót?

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Olyan gyönyőrűen süt a nap. Apukám elvitte Olivért sétálni, míg mi bevásároltunk. Csokit én nem vettem inkább, csak a danette duo-t. De azt a Hannának.

Manóka!
Kapott már oltást a pici fiad? Oli is nyűgős volt egy pár napja, most már nyugisabb, úgy tűnik az esti sírós órája is kezd lerövödülni.
Ma reggel akkorát kakilt, hogy a nyaka is kakis volt. Zuhany alá raktuk rögtön. Mondjuk tegnap nem kakilt, lehet, hogy azért volt most ennyi.
Bár a Hanna anyatejesen 3-4 naponta kakilt, de az nem befolyásolta a mennyiséget.
Most meg alszanak a picik, kihasználva a helyzetet gyorsan megnézek egy filmet.

Ines
ini
 
 


Haho,

El kell dicsekednem vele, hogy hogy telt a két hónapos "szülinapunk"! 10-kor keltünk fel, (persze másodjára), gyors szopi után jöttek a nővéremék babázni. Gyönyörűen elvolt a nővérem ölében egy óra hosszat, még el is aludt. 12 körül mentek el, majd rögtön indultunk anyósomékhoz, mert még nem ettünk semmit (a nagyok persze)Ott aludt egy órácskát fél kettőig a napon, majd két óra babagyomrozás következett, persze egy kis szopival a közepén. Itt is már belealudt a végén, pár percet. Majd indultunk haza, mert tejtesóékhoz kellett menni 4-re egy kis dumcsira meg számítógépszerelésre (apukák játéka) Még el is késtünk, mert babakocsival mentünk itthonról, tehát megint aludt egy 20 percet. Kint is hagytam, hátha hulla fáradt már, de felébredt és be akart jönni a nagyokkal. Tejtesóval szinkronban szopizott - már nem tejtesó különben, csak volt - majd ébren volt még 6-ig, és akkor már haza szeretett volna jönni. Hazatoltuk, megint aludt babakocsiban, aztán negyed 8 körül nagy pancsi a nagy kádban, így 8 körül beszédült az ágyba, és remélem, alszik reggelig! (a rekordunk eddig 4 óra hossza, úgyhogy biztos nem így lesz) Na, milyen szörnyű szülők vagyunk? Különben egész nap sokat vigyorgott mindenkire, úgy néz ki, nem bánta.
Ja, és holnapra 6 ember van meghívva babát nézni!
Olyan jó volt az egész nap, hogy végre ki lehet vele mozdulni, ti is próbálgassátok, aki nem merte eddig, mert szuper!

manóka,
köszi a választ, még azért megpróbálom még párszor fektetve, hátha megszokja. Persze ha minden nap 170 g-ot hízik, mint ma, már nem sokáig fogom bírni! :-)
Na eldugulok, csak még Lídiáéknak is boldog "szülinapot" holnapra!


Hszilvi és Dorka aki 5250g

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

Hszilvi! Nekünk majdnem minden napunk ilyen mozgalmas! Igaz, 4 gyerek mellett nem csoda. Tegnap pl. a legnagyobbal kellett újra a kórházba menni, mert eltört a gipsze, és újra kellett gipszelni. Este meg itthon hagytuk őket, leléptünk kettesben. Elég gyakran csinálunk kimenőt magunknak. Ilyenkor mindenkit megetetünk, megfürdetünk, Verát el is altatom és a mami vigyáz rájuk. Nálunk is volt számítógépszerelés, dokibácsinál volt a gép a hétvégén. Már egészen elvonási tüneteim voltak!!!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!
Hát mi itt teljesen be vagyunk havazva. Most már véghe lehetne lassan a télnek.
Mi szombaton mászkáltunk egy keveset, Olivért a nagypapa vitte sétálni, Hanna velünk.

Tervezgetjük a nyarat, valószínűleg megint a Zala megyében fogunk nyaralni. Tavaly is ott voltunk, szuper volt. A zalaszentgróti strandon töltöttük a napjainkat. Mindenkinek ajánlom.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Mindenki jól van?
Mi ma vagyunk 4 hetesek Kép
Éppen itt vágjuk a jobbnál jobb pofikat anyu mellett a bébihordozóban.

Tényleg csajok. Szenzációs, ahogy napról napra fejlődnek ezek a pici babák. Már a karomban is érzem, hogy bizony hízik a pici lányka. Még csak 4 hetes, de már majdnem 4 kiló. Hatalmas szemeket tud mereszteni.

Ines!
Még itt a kemény tél, és Te már a nyarat tervezed? Előbb tavaszodjon ki Kép
Mi is sokat gondolunk rá, hogy a babával most hova megyünk. Valószínűleg Balaton és Dunakanyar lesz belőle. Pilismaróton van egy nyaralója a családnak, talán kipróbáljuk.

Na puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Bizony jó lenne, ha vége lenne már a télnek.
Mi már minden évneb próbálkozunk a Balatonnal, de nem igazán vált be. Pedig nyaraló is van. Nem egy kacsalábon forgó palota, még a nagypapám vette mikor a nővérem megszületett az unokáknak.
Nekem legfőképpen a Balaton vízével van gondom, hogy nekem borzasztó piszkosnak tűnik és nem vinném be nyugodt szívvel a Hannát. És még én sem mennék bele. Jobban megbízom a strandban.
Talán bennem van a probléma, hogy zavar, hogy nem átlátszó, tiszta a víz.
Zalabérbe van nekünk egy nagyon kedves kis szállásunk, egy fogadó, szuper kajával, játszótérrel.

Puszi

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

FBogi!
Ha lenne icipici idődKép, akkor feltennél egy babás táblát, mert sosem tudom, hogy melyik baba épp mennyi idős. Köszi

Hát, mi idén sem megyünk sehova, mivel építkezünk. De ha minden igaz májusban végre az új házikóban leszünk már!KépKépKép Csak legyen már kicsit jobb idő, hogy folytatni lehessen a burkolást.

Szilvi
sztigris
 
 


Szia minden mamának, babának!

Bogi,
ez igen, hogy telik az ídő.....Kép

Ines,
én még nem is gondoltam a nyárra, de hogy írtad, tényleg! Írnál részletesebben a helyről, esetleg fotók?

manóka

manóka
manóka
 
 


Szilvi!
Megpróbálom utolérni magam vele. Nem tudom sikerül-e Kép

Lányok!
Képzeljétek, tegnap beszéltem egy budaörsi anyukával, az ő kislánya 4 hónapos lesz. (A férjem barátja az ő férje) A lány olvasta, és mondták is neki, hogyha szoptat, akkor nem szabad teáztatni a gyereket, de neki a nővére, meg az anyukája erősködött, hogy kell, és teáztatja is. Persze ennek minden rossz következményét meg most a lány viseli. Felháborítónak tartom, hogy valakinek így beleszólnak a gyereknevelési elveibe. Igaz a lány nem valami tájékozott, és nem tudom mennyire ért a gyerekek nyelvén, de tény, hogy 4 hónapja alig alszik, és kimerült teljesen.
Szerencsére az én rokonságom nem szól bele semmibe, megbíznak bennem. Meg amúgyis, ha elrontom, magamnak rontom el. Nem?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Csajok. Felteszem a régi táblát, és kérlek írjátok meg a változásokat. Azt sem tudom, hogy akik még nem szültek Kép a tábla szerint, azokkal mi van, mert már mind túllépte a határidőt jócskán.
Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


FBogi!

Ez a "magamnak rontom el" nagyon tetszett!!!
Én is igy gondolom!
Rájöttem, hogy a legjobb tanácsokat a babanet-en kaptam. Kép
A legtöbb rokonnak sajnos elmaradott babaápolási elvei vannak.
Volt aki szörnyülködve látta, hogy nem tartjuk polyában a gyereket. Egy ismerős azt mondta, hogyha kipirul a baba popsija, akkor a legjobb rá a disznózsir (!).
Sőt a védőnő és dokinéni is egymásnak ellentmondó tanácsot adott a hasfájás és a szoptatás összefüggésének kérdésében. Egyik azt mondta, hogy tuletetem, a másik meg azt, hogy keveset eszik.
Sőt kaptam olyan tanácsot, hogy szoptassak igény szerint (mert ez olyan divatos szó), de legalább 3-4 óránként. Akkor most igény szerint vagy nem?
Nálunk előfordul, hogy néha 1,5 óra mulva kér enni, mert megéhezik ha előtte kevesebbet evett, vagy fáj a hasa, vagy csak kimerült a fáradságtól.

Ha problémám van, akkor ide szokam irni és mindig kapok valami öletet, de lagalábbis megnyugtató szavakat. Kép

fiona + 5 hetes Benedek
fiona
 
 


Manóka!
Lili most 1 hónapos. Szerinted ha majd én is fürödhetek 6 hét után, akkor fürödhetek vele a nagy kádban?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
akár ma este is fürödhettek mindketten! Ezt a fürcsi tilalmat még akkor találták ki, amikor az egész család egy kád vízben fürdött. Fürödhettek, csak legyen segítő, aki kiveszi majd Lilikét, ill. ne kend be előtte semmivel, nehogy kicsússzon a kézből! És a legfontosabb, csak semmi hírtelen mozdulat, nehogy megijedjen! Még ha bele is fordítja a kis arcocskáját a vízbe sem történik semmi, majd kihapcizza. Ja, és folyamatos szemkontaktus!!!!!
Beszámolót kérünk!

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak úgy bepofátlankodom ide, de szeretném a figyelmetekbe ajánlani a Tündérvár Játszóházban induló Baba-mama klubbot, ahol hamarosan babamasszázs, illetve Segítség a bajban tanfolyam indul, valamint március 16-án kedden délelőtt 10 órától W. Ungváry Renáta tart szoptatási tanácsadást a La Leche Ligától.

Bővebbet a www.tundervar.hu weboldalon találtok.

Jó babázást!

Rékababa
rekababa
 
 


A babanet nekem is nagy segítség. rengeteg véleményt, tapasztalatot olvashatok, és nem "szemtől-szembe" mondják, nem kell reagálnom rá. Mint pl. a dokinéninek vagy rokonnak. Így el tudom dönteni, nekem a mi helyzetünkben mi a legjobb. Ha meg valamit nem értek, nem tudok, nyugodtan kérdezhetek, kapok választ.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Bocsi, az előző hozzászólás Fionára volt reagálás, csak közben abba kellett hagynom, és inkább elküldtem.
FBogi! A mi adataink stimmelnek.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Ildikó!

Hát nem semmi lehet nálatok egy nap! Minden elismerésem! Mi egy-két napig pihegtünk a fárasztó hétvége után. Pedig én is erősen gondolkodom a második babán, pláne most, a Szülőszoba után. Már másodjára volt az a Péterfys dokinéni, annyira tetszik, ahogy a kismamákkal bánik!

Én is rengeteg dolgot tanultam itt a babaneten, szinte az összes fontos dolgot. Eszembe sem jutott volna pl. 3 hetes korában a nagykádban fürdetni Dorkát, ha nem látom, meg manókától. Itt olvasom azt tőletek, hogy ti is altatjátok a gyereket, nektek is felébred éjszaka, esetleg nektek is nehezen indult a szopizás. Így nem csak az előttem lévő generáció idejétmúlt tapasztalataira hagyatkozhatom.

F.Bogi,

nekem nem jött le a tábla a modemes internet miatt, de mi ma voltunk 2 hó+4 naposak.

Minden babónak nagy puszi

Hszilvi+ Dorina

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ildikó!

Boldog névnapot!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első nagykádas fürdés nálunk is!
Most voltuk (vagyis Benedek) 5 hetesek. Tegnap annyira nyűgös volt (én nem volt itthon a párom sem) , ugy döntöttem, feldobom egy kicsit valamivel.
Elvittem fürödni a nagykádba. Nagyon-nagyon élvezte. Ezt a fürdőszobát ritkábban használjuk, mert olyan tul flancos hidromasszázs kádas, és sosem telik meg vizzel.
Szoval hosszadalmas előkészületek után (plussz befűtés melegitőkével, kád felengedése, türcsik előkészitése után megmártoztunk együtt. Annyira élvezte, hogy szohoz sem jutott. Csak nagy kerek szemekkel forgatta a fejét, de látszott, hogy tetszik neki. Sajnos fényképet nem tudtam csinálni, mert egyedül voltam. Kép
Elkezdtem locsolgatni is a kis fejecskéjét, hogy felkészitsem a babauszásra.

Manoka, szerinted mikortol érdemes kezdeni a babauszást? (2 vagy 3 hónapos kortól?)
Nálunk Csömörön van egy spec babauszoda egy magánháznál. Majd be szeretnék hozzájuk jelentkezni.

Fiona
fiona
 
 


Fiona!
Ahova mi jártunk a Rubinba, ott 3 hónapos kortól lehetett menni. Itt Budakeszin is van, itt azt mondták 4 hónapos kortól a hőháztartásuk miatt.
Szerintem 2 hónaposan talán még korai.

Ines
ini
 
 


http://www.different.hu/partners/gyacse/jaksy/otthon1/index.htm

Liliről 1 hónapos képek. Tegnap csináltuk.


Manóka!
Szombaton kipróbáljuk.
Még egy kérdés.
Lili szeret hason feküdni.
Éjjelre nem engedem, de úgy nyugodtabban alszik, a cumi sem esik ki olyan gyakran a szájából (bár mostanában kevesebbszer igényli), és ha fáj a pocija, hamarabb kijön a puki is.
Szerinted nem gond ugye, ha néha azért hason alszik el. (Régen pl. csak hason lehetett fektetni, most meg tilos. Értem, hogy bölcsőhalál, meg minden, de ezzel is csak rémísztgetik a szülőt, hogy ne legyen nyugalma soha, még akkorsem, ha a gyerek alszik.)


Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Nagyon szépek vagytok. Gratulálok!

Hasonfekvésről: Én is nappal hagytam hason aludni Olivért, pontosan a pukik miatt, meg úgy jobban elaludt egyedül. Jött a doktor néni és kérdezte, hogyan alszik Oli. Mondtam, hogy hogyan. Azért kérdezte, mert 3 hete itt Budakeszin megtörtént a tragédia egy családnál. 3 hónapos volt a baba, a babakocsiba aludt hason, amikor bekövetkezett. Még nem volt biztos, hogy bölcsőhalál, mert akkor még csak 2 napja történt meg és még nem voltak eredmények. De valószínűleg bemelegedhetett.
Nem akartam senkit megrémiszteni. hiszen nagyon ritka. De én azóta inkább nem hagyom.
Összeszorul a szívem, ha a történtekre gondolok.

Ines
ini
 
 


Bogi,
nagyon szépek vagytokKépKépKép
A hasonfekvésről: én még csak egy hete tettem le hason, napközben akkor itt aludt mellettem. Persze, minden este hasrafordítottam előtte is. Szóval, ha neki jó, napközben, amikor te is ott akkor ha szereti lehet. De éjszakára szerintem se tedd, semmikép. Én ezen úgy gondolkodtam, hogy normál állapotában hanyat fekszik, megfordulni a szakkönyvek szerint csak aztán fog, miután a kitámasztó reflexe elmúlt ( egyik kéz oldalra kinyújt, másik behajlítva támaszt ki.)

A babúszást sztem is 3. hónapos oltáskor kért és kapott igazolással ( vagyis, hogy egészséges, oltásait megkapta) lehet megkezdeni

Ines,
írsz nekem a nyaralási helyszínről?

Fiona,
ez a magán uszi nagyon irigylésre méltóKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Ez a fogadó Zalabérbe van, Keszthelytől kb. 20 km-re. Az a neve, hogy Szent Antal fogadó.
Két szoba van, az egyik 2 ágyas, elég pici, a másik 3 ágyas. Mi a 3 ágyasba mentünk, mert ott elfért az utazóágy. Tavaly 2000,-/fő reggelivel volt a tarifa. De van egy másik hely, ahova valószínűleg idén megyünk, mert ez már két gyerekkel nagyon pici. Erről tudok küldeni honlap címet. A fogadóról meg megpróbálok ma scannelni képet. Ha betettem az albumba, akkor szólok. www.kehidagold.hu


Ines
ini
 
 


Lányok!
Merre vagytok? Elutaztatok a 3 napban?

Ines
ini
 
 


Mi még megvagyunk! Holnap az esedékes családi buli, most éppen névnapok tömkelege (apropó, köszönöm a köszöntést). Ma délután 3 órán keresztül csak sütöttem. Fel kellett már tölteni az aprósütikészleteket, plusz ugyi holnapra is...

Ines! Mi anno az elsővel jártunk bébiúszni, 3 hónapos korától lehetett. Legkésőbb 9 hóig el kell kezdeni, mert utána már kialszanak azok a reflexek, amik szükségesek.

FBogi! Nagyon szép a kislányotok! Szerintem nappalra, amikor a közelében vagy, nyugodtan altathatod hason.

Ines újra. Megnéztem a honlapot, nagyon ígéretes. Most éppen nagy keresésben vagyunk, mert május elején el szeretnénk menni a Balaton-felvidékre. A nagylánynak lesz két nap érettségi szünetje, és hozzácsapnánk az előtte hétvégéhez, így lenne négy és fél napunk.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Ines!

Én egy kicsit átszármaztam a PÖTTÖMÖK topikba, aztán ott annyit írnak a csajok, hogy ide már alig van időm benézni. Csupa1,2,3 hós baba van ott, sok hasznos dolgot tanultam ott.
Gyere át esetleg te is!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!
Ildikó!
Azokba az apartmanokba mi még nem voltunk, de talán nyáron majd kipróbáljuk. Ha mentek, akkor majd írd meg, hogy valóban olyan-e, mint a képeken. A fürdő ott az szuper, nem értem pesten miért nem építenek már egyet, ahová a picikkel télen is tudunk menni.

H.Szilvi!
Megnézem megamnak azt a topikot.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines,
köszi az infókat, nagyon tetszeik, legfőkép a fürdő nekem is. Mutattam a férjuramnak, hogy elmehetnénk.

Van nektek koszmó a gyermek fején? Az én kicsikémnek van,KépKépKépKép mindent úgy csinálok, ahogy tanácsolják, olajozom fürcsi előtt, de inkább rosszabb, mint jobb. Van valami jó tanácsotok?

Ma nálunk olyan szép idő volt, hogy órás sétán voltunk, és már nem is hiszem, hogy lesz hideg, jönnie kell a tavasznakKépKépKépKépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka! Verának is volt/van koszmója. Bevallom hősiesen, én finoman kapargatni szoktam, csak éppen amennyit enged. Általában szopi közben csinálgatom. Egxszer volt nagyon csúnya, sárgás vastag. Most inkább korpa jellegű. Tudom, hogy nem szabadna, de úgy tűnik nekünk hatásos.
Láttam a munkáidat, nagyon ügyes vagy. Már régebben is csináltad, vagy csak itt kaptál rá?

Én azt élvezem ebben a tavaszodásban, hogy egyre hosszabban van világos!

Ines! Én is nézegetem azt a topikot, és teljesen velünk egykorú babák és anyukáik vannak ott. Tőlünk is többen odajárnak, sőt néhányan már csak ott leledzenek. Gondolkodtam, hogy mi lenne ha testületileg átvonulnánk. Talán csak mi ketten vagyunk csak itt. Viszont félek attól, hogy az egy nagyon pörgős topik, nem nagyon van annyi időm, hogy kövessem. Van valami ötleted ezzel kapcs.?

Ildikó
b_ildikó
 
 


Ildikó,
ezeket még akkor csináltam, amikor dolgoztam, csak úgy magamnak.
Most jobban ztánanéztem a dolognak, Kouriles nevü emúlziót ajánlják nagyon. De azt még mindig nem találtam meg, hogy pontosan mi is ez.
Az olaj- várni- dörzsölni módszer nem jön be, meg azon is gondolkoztam, hogy így mindig újabb és újabb bőrréteget áztatunk fel, és így olyan végtelennek tűnik a dolog. De ez már csak logikázás....Kép

A pöttömökben és szoktam leledzeni, de tény, hogy nagyon pörög.....

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Én is néztem a pöttömöket, valóban nagyon pörög.
De, ha itt nem írunk, akkor ez a topik meghal.
Oli éppen egy nagyot kakilt, ahogy itt fekszik az ölembe. Mint egy nagy robbanás olyan volt.

Manóka! Milyen munkáid vannak?

Voltunk most játszótéren egy másik baráti babás párral, egy idősek a gyerekek. Kicsik és nagyok egyaránt. Jó volt, mert már szó szerint kezdtem bekattani itthon.
Kint ebédeltünk a kertbe, Hanna is úgy élvezi. Előkerült az aszfalt kréta, rajzoltunk stb.

A koszmóval kapcsolatban, Olinak kevés van, Hannának is kevés volt. De ami volt, azt én is kézzel kapargattam le szopi közben.
A sógornőm étolajjal kente be, azt mondta neki az bevált.

Ines
ini
 
 


Manóka
Koszmója a nagylányomnak is volt. Én egy gyengébb körömkefével fésülgettem fürdés után. az leszedte. Asszem még kenegettem Elocom-mal is. (vagy nem?)

Ines
Köszi a panzió tippet. Tényleg jól néz ki és az ára is megfelelő. Megmutattam a páromnak és lehet, hogy nyáron elmegyünk mi is. Kép
Külföldre ugysincs most pénzünk, mert a kertre költjük. Kép

Szerintem nem baj ha néha megjelenünk a Pöttömökben, de ott egy idő után még több és több kismama lesz és akkor már nagyon széles lesz a babák korának a spektruma. Ez a topik meg a közel egyidős babákat gyüjti össze.

Fiona
Ui: 4 napig szenvedtem sulyos mellgyulladástól, de már kifelé lábalok. Kép Kép Kép
fiona
 
 


Sziasztok!

remélem, mindenkinek jól telt a hosszú hétvége, gyönyörű volt az idő, mi maratoni sétákra mentünk.Kép sajnos, apa nem lehetett velünk, végig dolgozott, vagy aludt, dolgozott.KépKépKép

A koszmót eddig a hajkezével dörzsöltem fürcsikor, de akkor ma veszek egy kis kefécskét.
Én szopikor nem tudom kaparni, mert egyrészt nem szereti, ha közben piszkáljuk, másrészt meg így nem is nagyon látszik, csak fütcsikor inkább.

Ines,
gondolom, nem könnyű a két gyerkőccel, de most, hogy itt a jó idő, jó lehet a kert, játszhattok kint sokatKépKép Én is, inkább elgyaloglok bárhová a gyerekkel, csak meg neunjam az itthonlétet. Szerencsére, a jugom is most költözött a környékre, így ha apa dolgozik este, éjszaka, ő legalább átjön, és röhögünk egyfolytában.
Tervek szerint holnap megyünk táncolni, apa marad a fiúval. Kiváncs leszek...KépKép

Fiona,
örülök, hogy jobban vagy!KépKép

munkáim. amikor dolgoztam, még akkor csináltam őket, aztán most újra eszembe jutott. Nem mintha annyi idő lenne rá.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Manóka!
Szépek, a gyüjteményedből egy-kettő nekem is van.
Rám időszakosan szokott ez a kreativítás rámtőrni. Pont a hétvégén hajkurásztam sivatagi támájú szalvétát, persze nem találtam. A kaktuszaim cserepeire szerettem volna.

Fiona!
Jó, hogy kilábbaltál a mellgyulladásból, nekem anno a Hannával volt, de "csak" 2 napig. Az is elég volt.

Azokba az apartmanokba mi még nem voltunk, így nem tudom, hogy valóban ilyen-e.
Nyáron kétszer egy hétre megyünk nyaralni. Oda Kehidára augusztusba szeretnénk.
Férjem szeretne sátorozni a gyerekekkel, én nem vagyok biztos benne, hogy Olival mennyire jó. Hanna élvezné biztos. Régen mindig kempingeztünk, vágyódunk már utána.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Na, én is itt vagyok csak kicsit sűrű programom volt mostanában.Kép
Koszmó a nagylányomnak is volt és hát elég makacs dolog. Én is kenegettem olajjal stb., de igazából a szopi közbeni kaparászás jött be.(természetesen előtte felpuhítottam a bőrét) Az Elocom-ot is használtunk, de vigyázni kell vele, mert valami vesehormont vagy mit tartalmaz! Ha jól emlékszem emiatt csak napi 1x lehet.

Szilvi
sztigris
 
 


Igen, az Elocom steroid tartalmú kenőcs, azzal én sem akarom kenni. Találtam egy másik szert, majd érdeklődök felőle a patikában.
De igazából simán nem is látszikvagy csak egy pici hámlás. Csak fürcsi után, amikor már olajoztam, keféltem, még vizes fejjel, akkor olyan kis csúnya.
Emiatt okoskdtam azt, hogy lehet, a mindennapos manipulálás sem biztos, hogy jó a bőrnek, hogy szinte késztetem a hámlásra.
Na, de ez csak az én "logikázásom", majd konzultálok egy bőrdokival.Csak ismerek valakitKép

Ines,
a nyaralás azóta is sokat van eszemben, egyre többet vágyódok. Az a fürdő is nagyon csábító. Már szervezem, hogy mehetnénk többen is - legyen aki állandóan szórakoztatja a gyereketKépKépKép

Most ép alszik, úgyhogy megyek is mosogatni.
Mintha mostanság már hisztizne, ha nem foglalkozom egyfolytában vele.KépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok! Már rég akartam jönni, de mindig volt valami sürgősebb. Na szóval volt egynéhány szuper napunk, élveztük a hosszú hétvégét. Hétfőn kimentünk egy közeli erdőbe, ahol van negyvennyolcas emlékhely és volt műsor. A nagyok nagyon élvezték, én egy kicsit megszenvedtem a szopival, egyszerűen nem találtam félreeső helyet, az autóval meg csak nagyon messze tudtunk parkolni. Aztán elbújtam egy fa mögé...

Tegnap reggel debütáltam a "hogyan bonyolítsuk le a reggeli teendőket egyedül négy gyerekkel" című műsorban, és elég jól sikerült. Mindenki odaért a megfelelő intézménybe időre! Délben meg jött a levél, hogy felvették Zsófit az iskolába!

Manóka! Olvastam, hogy buliztál. Kipihented már magad?

Ines! Jó bátrak vagytok a sátorozással kapcsolatban! Én egyre kevésbé mernék belevágni. Már sima nyaralásnál is egyre kevésbé tudom, hogy fogunk az autóba beférni.

Szilvi! Jó, hogy itt vagy!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Manóka!
A nyaralást én sem tudom kiverni a fejemből.
Mi is két család megyünk, ott is két gyerek van, és mindenki egyidős. Velük szoktunk menni játszótérre is. És a Hanna szerelmes a Bendibe. Ma adtak szájra puzsit egymásnak, meg egymás kezét fogják úgy sétálunk. Édesek nagyon.

Ildikó!
A sátort szerintem elhalasztjuk egy-két évvel.
Férjem most bungalowba gondolkodik. Az már oké.
Mert azért a vizes blokkok nem mindig a legtisztábbak, hogy ott nagyon merjek a Hannával pisilni menni.
A kocsiba a csomagok el nem férés probléma nálunk is felmerült, de szerencsére megoldottuk.

Használjátok ki ezt a gyönyörű időt, mert következő hét hűvősebb lesz Kép

Ines
ini
 
 


Lányok!

Mi itt nyaraltunk nagyon, de két gyerekkel már pici a szoba. Gyerekágyat mi vittünk, etetőszék nincs. De nekünk nagyon tetszett.
http://www.vendegvaro.hu/36-2783

Ines
ini
 
 


Ines,
mi megfogadtuk tanácsodat, tegnap és ma is maratoni sétán voltunk. A fiú egyszerűen nem akar délelőtt aludni, így minden nap jó sokat sétáltatom, végig alszik is a fiú.
A fogadó nagyon tetszik, már csak azt kellene kitalálni, hogy mikor menjünk. De ez a férjemtől függ.
Holnap megyek, megnézem a Kalovits féle babaúszást, szeretném majd vinni a fiút.
Most a legújabb nálunk az ujjszopás, javában gyakoroljuk, de még a kis kezét nem vette észre a fiú.
Most ennyit, legyetek jók!

Bogi,
mi van már veletek?

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Mi is a Kalovits úszásra jártunk a Hannával. Nagyon jó volt. Sok ének stb. van. Hanna nagyon szerette.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Manóka!
Megvagyunk, csak a hétvégém kicsit zűrös volt. Azért olvastalak benneteket. Lili nagyon aranyos, és szépen fejlődik. Holnap lesz 6 hetes és már 4,18 kg. Voltunk csípővizsgálaton is, negatív lett, majd UH-ra kell még menni.

Akinek már nem első babája van, mi a véleményetek arról, hogy Lili velem alszik egy ágyban? A kiságyban is elalszik, csak sokkal később, és gyakran kel fel szopizni. Ha mellettem van, hamar elalszik, és ritkán kel fel, csak egyszer egész éjjel.

puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Kényelmi szempontból jobb, csak elég hamar hozzá tudnak szokni.
Olivér is elég gyakran nálunk köt ki, de főleg a gasamon alszik és egy idő után vissza a saját ágyába.
Hanna viszont éjszakánként folyamatosan átjön. Nem zavaró, bár mostanába nem középen alszik, hanem közvetlenül mellettem az én párnámon és nem az ővén.Már neki is van külön párnája és takarója az ágy közepén.
A sógornőmék nagyobbik fia 4 éves koráig csak a szölőkkel volt hajlandó aludni. De ez gyerek függő.

Ines
ini
 
 


Ines!

Köszi a tapasztalatokat. Lili is a hasamon alszik, ugyanis nagyon szeret hason, de nem merem éjjelre egyedül hagyni hason a kiságyába, háton meg nyugtalan.
Hát majd meglátjuk mi lesz.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Oldalfekvést próbáltátok? Nálunk az bevált.

Ines
ini
 
 


Bogi,
jó hallani felőletekKép
Hason ne aludjon éjszaka, ez fontos. Régen az én fiacskám is szeretett hason rajtam aludni, de mióta nagyfiúKép egyre kevésbé.
Sztem ha neked is kényelmes, alhasson veled. Egy idő mulva már én nem szerettem, így most igyekszem mindig visszatenni. De sokstor nem sikerül, mert elalszom. Viszont, néha a gyerek igényli, hogy a kis ágyába legyen kényelmesen.
Na, ebből okosodj!

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Ines! Képzeld Lili már egy ideje (ma 6 hetes) egyedül oldalra fordul. Sokszor csinálja pelenkázás közben is, és egyáltalán nem támasztja ki magát, vagy ilyesmi, hanem szabályosan oldalra fordul, és úgy is marad, nem gördül vissza. Ki sem kell támasztani. Éjjel, mikor szopizott, és visszafektetm magam mellé a hátára, egyszercsak oldalra fordul, mindig felém, és édesdeden alszik.

Manóka!
Most elhatároztam, hogy én is visszafektetem a kiságyába, ha szopizott, akármilyen lusta is vagyok.
Megpróbálom nem a kényelmi szempontokat figyelembe venni. Talán még nem rontottam el végleg Kép Az utóbbi napokban aranyom eléggé nyűgös volt nappal. Pedig nem egy sírós baba. Szerintem ez a hülye időjárás nagyon megzavarja.
Cici sem kellett neki, a cumit is kiköpte, aztán 2 perc múlva kellett neki a cici 5 percre, aztán a cumi, fogtam a karomban, magamhoz öleltem, azonnal elaludt, mély alvást "színlelve", letettem, egyből hatalmas szemeket meresztett. És úúúúúúúúúgy tud sírni, hogy a szívem szakad meg. Néha ha éppen csinálok valamit, és nem tudom azonnal felvenni, nagyon szívet tépően zokog, hatalmas könnyekkel.

Lányok! Ti is jól vagytok? Minden rendben? Nekem sajnos a házasságom romokban hever, nem tudom mit tegyek, mert nincs annyi energiám, hogy a gyerekkel is egész nap, 24 órát törődni kell, meg még a házasságomat is mentsem meg, ami jelzem, nem miattam romlott meg. Szóval nagyon zűrös napokat élek. Szerencsére nem vagyok egy ideges típus, de gondoltam rá, hogy Lili biztosan ezt is érzi, és tudatosan próbálok odafigyelni, hogy ne legyek zaklatott.

Na puszi mindenkinek!
Legyetek jók és boldogok!
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: