Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Babszem, ez milyen UH lesz? Csak úgy simán... vagy eddig nem is voltál...az nem lehet. Szóval miről is van szó?
Ann, nálunk volt olyan, hogy épp a nyelvvizsgám előtt telcsizett rám anyu, hogy ne izguljak, de elszállt az itthoni vincsi (akkor még egy gép volt)... Rajta egy tonna képpel...a többi nem is izgatott annyira, de a képeket nagyon sajnáltam (sajnálom ma is). Az eljegyzésünkről így csak 4 digi kép maradt (azt is a képtárból töltöttem vissza), de kinyomtatva van még egy pár. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szia Exdeus!
Az Afp után a 18. hétern van a kötelező UH ezért gondolom nincs sok értelme a 16. hét tájékán menni bár fogalmam sincs.Szóval az az UH mindenkinek van.
KÉsz vagyok a takarítás nagy rszével úgy örülök neki de el is fáradtam rendesen....
Zsófi megint sztrájkol nem akar enni se inni de legalább ebédkor megtömtem ...nem értem miért csinálja ezt na mindegy.
Most megyek megpróbálok adni nki valamit.
Sziasztok
babszem27
 
 


Babszem, sztem sincs értelme a 16. héten plusz 1 UH-nak, ár nem árt... a 18-20. hetit már az AFP eredmény birtokában kell megejteni - gondolom, ha ott eltérés van, jobban megnézik, bár Hammát így is 20-25 percig nézték és közölték, h "gyönyörű kislány" lesz - annyira jó érzés ma is, ha visszagondolok.
Ügyi vagy, h már kész vagy a takarítással, én még csak a fél lakással végeztem, de az tuti lett Kép Aszittem, h jobban kell sietnem, m ma vendégek jönnek, de nem jöttek, így igazán ráérek a másik felével karácsonyig.

Ági, hát én is a képekt sajnáltam a legjobban, meg egy csomó letöltött zenét (főleg Hammának), utóbbikat már pótoltam :oP Amúgy a képek jó részét sikerült visszamenteni, nagyon sokat kínlódtunk, de legalább megvannak!!! azóta meg mi 2 fgépen megvan minden kép, amíg nincs kiírva DVDre.

Annyira jót kirándultunk a Mátrában Kép Ott legalább van hó, kerestünk geoládát, szánkóztunk, hóembert építettünk, bár nem tapadt a hó, de darabra megvolt Kép Még seprűje meg répa orra is Kép

Holnap reggel vérszívás - a legnagyobb szívás, h korán kell kelni, no meg a tömeg, meg persze a szúrás, de még az a legkevesebb.
Na, mostmár felolvastam, megyek alkotok vmit.
Ann
annann
 
 

 
 

Sziasztok!
Én a 19. héten megyek afp utáni kötelező UH-ra, de a jövő hét végén is megyek magánilag 4D-re, csak úgy, hogy a férjem lássa babócát. Kép
Nálunk is a képek egy része immár két gépen van...van ami itt, és van ami ott, attól függ melyik elé ülünk le áttölteni a gépről.
Holnap én is megyek csapolásra.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hali, jöttem csapolásról - 7kémcső, még a néninek is sok volt :o
Viszont annyira örülök, találkoztam egy volt gimis osztálytársammal, kiderült, h ő is babát vár (kb akkorra, mint én) + mesélte, h még egy volt osztálytársunk is pocakos (szintén ennyi idős a baba), akik már jó régen (4-5 éve?) próbálkoztak!! KépKépKép
Többiek, hol vagytok???
Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok!

A 3 napi terméseteket alig tudtam végigolvasni, de olyan jó, hogy ilyen akitív a fórumunkKép

Akit ma csapolnak annak kitartást!

Ma vagy holnap tudom meg az AFP eredményt és már tiszta ideg
vagyok:-( Még jó, hogy itt bent sok a munka, mert egy kicsit eltereli a gondolatokat.

Pénteken volt nálunk is a céges karácsonyozás és utána mindenkivel külön-külön beszélgetett a közvetlen főnök. Neki elárultam, hogy 16 hetes kismama vagyok és nagyon aranyos volt, gratulált. Persze az is hozzá tartotik, hogy neki is már 3 gyereke van stb. így nem az az undok főnök típus. Sajnált mert egy jó projekt várt volna márciustól rám, de megértette, hogy igazán jó időpont úgy sincsen, meg akkor kell örülni a babának amikor jön!!!:-)
Remélem mindenki így jár majd a fönök-munkahely felé-közléskor!

Pocaklakó nemére mi is kíváncsiak vagyunk, meg nem is. Megcsinálom majd, amit ajánlottatok. De nekünk a lényeg, hogy egészséges legyen aztán majd 2.-3. babócánál jobban drukkolunk, hogy milyen nemű.

Császáros dolog: Nekem barátnőm nem régen szült és náluk ha jól tudom 6 és 24 órás érzéstelenítéses dolog volt (talán spinális) amit csináltak és bár akkor nem mozoghatsz de utána állítólag könnyebb felépülni, mint a teljes altatásos császárból. De nem tudok semmi mást, hiszen nekünk első babánk lesz.
Én bízom benne hogy rendesen meg tudom majd szülni de persze ez nem befolyásolható, így csak bízni tudok.

UH téma: nem ártalmas de szerintem sem jó 1-2 héten belül többször menni, így talán várjátok meg a 18-20.hét közötti nagy genetikai UH-t és csak utána menjetek 4 D UH-ra majd.

Az övterelőt a héten gondoltam beszerezni, mert 1-2 hét és már nem olyan kényelmes vezetés közben,ha nagyon nyomja a pocit.

Mindenkinek szép napot!:-)
Kari
kari
 
 


Sziasztok!
Én is megjártam a vérvételt. Szerencsém volt, mert reggel ugyan eljöttem, de később, mikor visszamentem, kb. negyed óra múlva el is jöhettem. Kép A súlyomat nem kérdezték, pedig lemértem reggel. Kép
Kari, mennék én később is UH-ra, de a férjemnek nagyon hiányzik, hogy eddig nem látta a gyerekét. Így lesz a két UH között 2,5 hét... Én nem izgulok az AFP miatt, lesz, ami lesz. Gondolj csak bele, ha jó eredményt kapsz, akkor is kiderülhet valami, ha pedig rosszat, akkor meg az, hogy semmi gáz. Tehát sok értelme nincs annak, hogy idegeskedjek. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Én ma voltam genetikai UHon (18. hét), és Olivérem lesz..Kép Teljesen kislányt szerettem volna, de most nagyon boldog vagyok.. Apum volt a legviccesebb, akitől gyerekkorom óta külön élek, hogy a kisfiú hírre szerintem elpityeregte magát.. Hát igen, vannak emberek, akik apának nem jók, csak nagypapának.
Remélem mindenkinek olyan boldog napja lesz, mint most nekemKép
Sziasztok!

satuk
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem, tudom. Elég szarul voltam, és még most is fáj a gyomrom.Kép Ráadásul múlt pénteken rámtört valami kórság is. 38,5 volt a lázam, és mivel nem vehettem be semmit maradt a hűtőfürdő és egyéb népi szokások. Két nap alatt lement a lázam, de aztán jött a köhögés, ami sajnos azóta is tart.
Szóval mive rosszat nem akartam írni így inkább hallgattam. Azért olvastalak titeket végig.
Már a nevére nem emlékszem, de nagyon sajnálom azt akinek elment a babája. Viszont én is csak azt tudom mondani, hogy biztos nem volt minden redben vele, és jobb így mindenkinek. Kitartást, hidd el lesz nem sokára egy gyönyörű kisbabád.
Holnap megyek vérvételre a MÁV-ba. Én az előzőnél nem odajártam, hanem kerületi rendelőbe. Valaki írta, hogy a kismamákat előre behívják. Szólni kell, vagy a beutalón rajta lesz, hogy miért is van a vérvétel?
Már szinte minden ajándék megvan, Képde hogy a takarításhoz mikor lesz energiám azt még nem tudom.
Ja, a kínai szerint az előző babám lány, és valóban. Most is lányt jósol, bár annyira szenvedek, hogy csoda lenne ha nem egy férfi okozná ezt a kínlódást.
Lassan abbahagyom, mert sok munkám van.
Mindenkine jó pocakosodást.
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Satuk, gratula a kis Olivérhez Kép

Egyetértek Ágival, hót fölösleges idegeskedni az AFP miatt - azért nem bánnám, ha jó lenne, mert sok felesleges macerát kerül el vele az ember, mert a pocakmanók úgyis egészségesek!!! KépKépKép

Ann
annann
 
 


Oké-oké lányok akkor megpróbálok nem aggodalmaskodni annyit AFP ügyben.

Megcsináltam és mind a kettő szerint fiúnk lesz!:-)
Hát 1-2 héten belül megtudjuk, hogy igaz e a jóslat:-)

Kari
(17+0)
kari
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem, de nagy a sürgés-forgás nálunk karácsonyilag Kép

Ann, tényleg nagyon édes a kislányod! Az uh igazat szólt! Kép És Doren, a te kisfiad is nagyon cuki, lehet, hogy majd össze is futunk valamikor az utcán séta közben? Kép Bár lehet, hogy így télen, sapkában, nem is ismerném föl őt.

Dalminha, sajnálom. Kép

Satuk, gratula Olivérhez! Nagyon szép nevet találtatok neki, az én első fiam is majdnem az lett, de aztán végülis Gábor lett.

Én a múlt héten már voltam afp-n, de az eredményt még nem tudom. De nem is nagyon izgatom magam miatta. A 18 hetes uh-ra jan. 2-án megyek majd, már alig várom! Vajon még mindig kisfiú? Vagy azóta kislány lett belőle? Kép

Na, most mennem kell, mert Gábor pizzát kér...

Üdv, Hello (16+6)
hello
 
 


Hello Csajok,

most jövök a 18 hetes UHról. KépKépKépKép
A babám hatalmas, minden okés vele, meg az AFP is jó. Most már totál kisember formája van, hadonászott a kezeivel, lábaival. Ma reggel már nagyokat rúgott a pocakomba, így egyáltalán nem kételkedtem, hogy jól van. A nemét nem tudta megmondani a doki, nem látta jól, saccra kislány.
Képeket kaptam, de olyan, mint magzat a hóviharban, így nem rakom föl.

Kanyin,
kapsz a dokitól egy papírt, amin rajta van a súlyod, meg hogy milyen labort kér, meg hanyadik héten vagy. A laboros a sorszámos ablaknál elolvassa, (nekem azért még rákérdezett, hogy kismama vagyok-e) és mondja is, hogy már mehetsz is be. Egyáltalán nem kell várni.
Ma nem T. Zs-nál voltam, mert a 18 hetes UH általában hétfőn van, hanem egy idősebb kollegánál, aki szintén nagyon kedves volt. Kép Vagy neked a köv UH is a magánrendelőben lesz?


Ági
18+2, UH szerint 17+5
potter_76
 
 


Sziasztok,

Satuk, gratulálok Olivérhez! Szép neve van, ha fiú lennék én is Olivér lennék.

A kínai horoszkóp szerint lányunk lesz, hátha szerdán kiderül...
Nekünk is teljesen mindegy, hogy milyen nemű, csak egy kicsit jobban drukkolok a lánynak, mert a hugomnak két fia lesz, nekem meg már van egy... Kép
Az AFP eredményem jövő héten lesz meg, csak nem leszünk itthon, úgyhogy majd jan. elején érdeklődöm.

Kanyin, lehet hogy tényleg lány lesz, ugyanis a népi bölcselet úgy tartja, hogy ha a nőben mégcsak egy picike kis fütykös is van, akkor már jól érzi magát Kép Kép

Babszem, az én fiam sem egy zabagép, de viszonylag jól eszik. Elég lassan, és ebéd közben játékokkal. A hugommal is azt figyeltük meg mindkét fiúnál, hogy egy éves korában talán többet ettek mint most. Vannak neki is "rosszabb" napjai, én nem szoktam eröltetni, de ha nem ette meg ebédre, akkor du. még megpróbálom odaadni neki a kaját. És idegeskedem. De tényleg teljesen változó az étvágya, én is kifejezetten örülök egy-egy jobb nap után.

Ajándék ügyben mi is jól állunk, viszont a takarítással még el vagyok maradva.

Doren
17+2

Kép
Kép
doren
 
 


Cila,
a spinál és az altatás után is remeghetsz, ha hőt vesztesz a műtét közben. A hővesztést megakadályozni teljesen nem lehet, mérsékelni lehet, ha egyéb részeidet (felsőtest) alaposan betakarja az anesztes közben, ill műtét után az illetékes nővér. Illetve a remegés megszüntethető intravénás, közepes hatású ópiát fájdalomcsillapítóval (Contramal). Ha igényes az anesztesed ezt kérned sem kell a műtőben.
Persze hogy orvos- és kórházfüggő az altatás/spinál. Meg ha valaki nagyon nem akarja a spinált, akkor elaltatják, feltéve ha aláírja, hogy ismeri a kockázatot. A beteg állapotától, alkatától és pszichéjétől is függ, így mindig egyénenként kell mérlegelni. De hogy az altatásnál kevesebb a komplikáció...azzal nem értek egyet. persze ez általánosság. Én abban a kórházban, ahol töltöttem a szülészet gyakorlatomat meg a tankönyvekből ezt tanultam, így nem is mondhatok mást.
potter_76
 
 


Sziasztok Mamik!

Kanyin: Ma voltam a MÁV-ban AFP-s vérvételen, változott a labor: a kisablakhoz sorbanállás után (összesen ketten voltak előttem) beadtam a papírt, 1 perc alatt kaptam 3 fiolát, következő percben már mehettem is be a szobába, ahol további 1 perc alatt lecsapoltak. Ez ma reggel 7:50-7:55-ig tartott, nagyon csodálkoztam én is!
Egyébként a kisablaknál is ki van írva, hogy a kismamákat soron kívül fogadják, de most még erre sem volt szükség.

Satuk: Pusziljuk Olivért! Kép Este simizd meg a Topicos Mamik nevében is Kép

Ann: Nagyon ciki, de mi az a geoláda? Csináltál fényképeket Hamma és a hó 1. találkozásáról? Kép

AFP-s véradók: Nektek mit mondtak, mikorra lesz eredmény? Engem jan. 9-re hívtak gen. uh-ra, azt mondták, addigra meglesz.

A kis Tarhonya annyira csöndben volt a hétvégén, lehet, hogy megsértődött, hogy még mindig így hívjuk? Pedig akárhogy is számolom, már van vagy 12 centi, ami igazán szép teljesítmény egy tarhonyától... Kép
Amúgy nekünk is vannak neveink, semmi extra, de biztos, ami biztos 2-t is fog majd kapni, ha az egyik nem tetszik, majd használja a másikat.

Üdv,
T. (16+4)
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Én jan. 11-én megyek genetikai UH-ra, és 6-án előtte a terhestanácsadóba. Nekem addigra mondták az eredményt. Kép
Most estem totál kétségbe. Mivel én tudomásaim szerint aug végén voltam fogamzóképes, és ezzel számolok, akkor fiunk lesz. DE ha ez áttolódott szeptemberre, akkor lányunk. Nekem mindegy, de tisztában vagyok vele, hogy a párom pöcsösnek örülne. De ha igaz, amit Doren írt, akkor fütyülője lesz, mert eddig nem okozott anyunak "problémát". Kép Pénteken talán felvilágosodunk.
Tarhonyanya, én elhatároztam, hogy ha ki is derül a neme, akkor is végig babóca lesz. Kép

Ági (16+0 elvileg)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat MÁV kórázat illetően. Ez eléggé barátinak tűnik így. Holnap reggel megyek a dokihoz és onnan a vérvételre. Még csak 10 hetes vagyok, tehát még nem az AFP-re. Ez lesz az első laborom.
Doren, ez ari volt, igazából én kislányt is szeretnék, de mivel sokkal rosszabbak a tüneteim mint az előzőnél, gondoltam ez most biztos fiú lesz. Vagy nagyon lány Kép
muszáj abbahagynom, mert a lányom rámtelepedett

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok Csajszik!

Én már dec.12-én voltam Afp vizsgálaton, és ott az mondták, hogy 1 hét múlva már érdeklödhetek az eredmény után.
Csak nekem a dokim azt mondta, hogy nála lesz az eredmény, így majd hozzá fogok fordulni.

Kérdés: Ha a dokim azt mondta, hogy jan. elsö napjaiban (jan.4.) találkozunk, akkor sem késem le a genetikai UH-ot ugye? Elvileg 19-20 hetesek leszünk.

Annamari

KépKép
pannamari
 
 


Pannamari!
Nálunk kifejezetten kérik, hogy csak a 20. héten menjenek a kismamák az AFP utáni ultrahangra.
Vettem két kismami nadrágot egy farmert és egy nagyon elegáns feketét. A derék része pamut és nagyon kényelmes, darabja 5950 ft- volt.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok !

Potter
Köszi a felvilágosítást az az igaaság hogy betakarva doltam meg kaptam valamit vénásan is csak nekem elég sokáíg tartott a műtét mert kiegészült mással is. Na mindegy mert senkit nem akarok ilyeszgetni és eltanácsoni a gerinces érzéstelenítéstől. Na majd meglátjuk mi lesz. Azt udom hogy akit altattak az ahogy felébredt megkapta a babát és ha nagyon nem bírta ellátni akkor elvitték.
Újpesten tündériek a csecsemősök, ottmaradtak az első szopira illetve segítettek végig mindenben és minden kérdésre válaszoltak.

Gratulálok Oliverhez. Én csak irigykedem mert még soká lesz olyan ultrahang hogy esetleg megtudjuk a nemét. Elsőre úgy voltam vele mindegy, ne is modják meg aztán győzőtt a kiváncsiság. Én most minnél hamarabb szeretném tudni kell e új ruhákat venni. Lesz ami jó ha kislány de egypárat venni kell.
Na jó nem akarok hosszú lenni.
Gatyot hol tudtatok venni?

Jó éjszakát
cila
 
 


Tarhonyanya,
6-án vették le a MÁVban a vért, de a Schöpf-Mérei Kh ban csinálták meg, a lelet szerint 8-án. A dokim azt mondta, ha kíváncsi vagyok hívjam fel a schöpis labort (immunkémiai labor), bemondják nekem. Igaz, én nem hívtam őket, de ha akarod, még a héten onnan megtudhatod. Én ma vettem át az UH előtt a mávos ambulancián.

Pannamari,
ha a dokid azt mondja hogy jan eleje, akkor nem vagy elkésve. Tudja, mit csinál.
potter_76
 
 


Sziasztok!
A gyerekek meggyógyultak, most meg a férjem lett betegKép
Alig élek a fáradtságtól, de "szolgálok és védek".
Ma a dokihoz sem jutottam el. Kölyök gondolom szépen növekszik, de ha így haladok legközelebb már röhög rám az uh-nKép

Potter, nekünk is a lánykánk volt nagyon titkolózós, az utolsó uh-náj modta csak biztosra a doki, Márton már 18hetesen bemutatkozottKép
Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Én a legutóbbi UH szerint 19,5 hetesen megyek genetikai UH-ra, de gondolom, ott is tudják, hogy mit csinálnak! Kép
Ma teljesen ledöbbentem, hívott az egyik volt középsulis osztálytársnőm, hogy egy másik volt osztálytársunk elhunyt autóbalesetben. Kép Szerdán temetik Ruzsán, de nem biztos, hogy elmegyek, mert egyedül nem buszozok és sétálok ki a temetőig...
Amica, a betegnek gyógyulást!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Tényleg nem tudom mikor menjek UH-ra majd valahogy eldől csak annyira kíváncsi vagyok a neméreKép
Hol sikerült kismamanadrágot venneteK?Írjatok nekem ötleteket légyszi.
Zsófinál ma változás volt evés terén egész normálisan evett de azért nem úgy ahogy szokott.Igazából olyan hülyén hangzik de hiába 2 éves már még mindig nem tudom mennyi az a mennyiség amit meg kéne ennie fogalmam sincs, néha már belefáradok hogy valamiért mindig idegeskedni kell és olyan fura lesz hogy mostmár 2 gyerekért aggódhatok lehet hogy idegroncs leszek...Kép
Képzeljétek ma reegel annyira rosszul voltam alig bírtam dolgozni menni úgy érzetem hogy elájulok nagyon kellemetlen volt.A férjem be is vitt autóval a munkahelyemre aztán elémúlt.Azt tudom hogy nagyon alacsony a vérnyomásom de hogy ennyire?!
Nálam ajándék ügyben még mindig elmaradás van és gőzöm sincs mikor tudom pótolni szép lesz ha nem kapok semmit....
Nekem még olyan messze van az Afp de azt hiszem nem fogok aggódni miatta úgysem tehetek érte semmit csak bízom benne hogy jó lesz.De magában a vizsgálatban annyira nem bízom több ismerősöm is járt úgy hogy rossz lett az eredméyn tisztára bepánikoltak aztán kiderült hogy a gyerkőc totál egészséges úgyhogy vannak fenntartásaim.
Megyek aludni mert hulla vagyok vigyázzatok magatokra és a kis pocaklakókra!!!!!!
babszem27
 
 


Sziasztok,

Tarhonyanya, nekem azt mondták, két hét, mire megvan az AFP eredménye. Én most, a 17.héten megyek a dokihoz, még AFP eredmény nélkül, és ha másképp nem mondja, akkor legközelebb négy hét múlva, ami a 21.hét. De ez majd szerdán kiderül, hogy jó-e így.

Exdeus, nálad csak az lesz a gond, hogy nem fogjuk tudni, hogy lehet-e bízni a kínai horoszkópnak, vagy sem Kép Kép Kép

A fiamnál én is gerinces érzéstelenítést kaptam, én nem remegtem, igazából a felépülés sem volt vészes, csak tüsszenteni és köhögni nem volt jó. Viszont nagyon rosszul éltem meg azt az időt, amíg kiment az érzéstelenítő hatása. Nem fájdalom volt, hanem iszonyú volt az az érzés, hogy mintha meg tudnám mozdítani a lábam, de mégsem. Ez borzalmasan idegesített.

Amica, kitartást! Jönnek az ünnepek Kép

jó éjt,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Jó reggelt!
Babszem, Újpesten én a Tipp-Toppban vettem (Árpád út 56), nagyon tuti kis farmer (7E pénz minden nadrág, ha visszaolvasol, leírtam, h akkor mifélék voltak).
Képzeld, tegnap Hammának alig evős napja volt. De én úgy vagyok vele, h ha nem rőlteti az ember, úgyis megesz annyit, amennyire szüksége van. Főleg ha kap zöldséget, gyümit, fehérjét változatosan.
Én pici korában 1-3 hó körül sokat idegeskedtem az evésén orvosi meg védőnői unszolásra... aztán meguntam és milyen jó KépKépKép Jól eszik, mindent megeszik és egészséges, ennél több nem kell!

Én is kiszámoltam, már betöltöm a 19 hetet, amikor UHra megyek, de nálunk 18-20 hetes Uh-ként van megfogalmazva ez a vizsgálat. Sztem amúgy nincs akkora jelentősége, h mikor, de már én is úgy látnám Kép

Fel kéne kelni Kép
Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem 23-án kell mennem AFP-re. A doki azt mondta,hogy 2 hét alatt lesz meg, így csak a 19. hét betöltésekor tudok menni UH-ra, mert péntekenként van genetikai UH, ahová járok. A doki azt mondta, hogy ez egyáltalán nem gond, egyébként a könyvekben 18-20. heti UH-nak hívják.

Betti
15+4

Betti
betti73
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beugrok, mert szerencsére szabin leszek Kép és ezért ritkán kerülök gép közelbe.
Mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT kívánok.
Kép

Majcsi
9+4

Majcsi
majcsi
 
 


Sziasztok!
Nálunk is 18-20. heti UH-nak mondják, de a klinikán szerintem az az általános, hogy mikor mész a 12. heti UH-ra, akkor ahhoz adnak még 7 hetet, és úgy kapsz a köv. UH-ra időpontot. Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

[color=#ff0000][b]

Tegnep voltam UH-on és eddig minden rendben, ma vagyok 8 hetes. 2 hét múlva kell újra mennem és utána szeretnék én is bekerülni a táblázatba. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kedves Kismamik!

Milyen jó, hogy lassan elkopnak a rosszullétes levelek, most a fő téma már az AFP + UH! Kép
Én meg akárhogy méricskélem, sehogy sem értem, hogy hogy fér el egy 12-16 cm-es bébi a hasamban. Azért akkora pocakom még nincsen!!
Ja, és távol álljon tőlem a politika, de Tarhonya tuti jobbos lesz, mert folyton azon az oldalon érzem+látom a dudort. Nem tudom, miért kényelmesebb a jobboldali szalagjaimon hintázni. Majd ha megszületett okvetlenül megkérdezem tőle!

Potter:
Köszi az infót, biztos megpróbálom felhívni őket. Remélem, dolgoznak az ünnepek között is (ha már mi, kismamák is dolgozunk... Kép )

Katus:
Címet kérünk, címet kérünk!! (Köszi)

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Idesüssetek:
Ezt raboltam egy másik topicból (köszönet érte a szerzőknek!) Kép


A Westendben van egy Gólya nevű kismamabolt, én ott vásároltam. Nem egy olcsóság, de én két nadrággal kihúztam végig (bár nyáron inkább ruhát hordtam). A Kismama újságban szokott lenni hozzá 10%-os kedvezményes kupon.
A körúton meg van a Szandi nővérének, a Vikinek a boltja, ott is szép ruhák vannak és egész jó áron (barátnőm szerint, ő most ott vásárolgat), én személyesen nem voltam ott, mert a honlapjuk szerint nem olcsóbb, de az üzletben biztos nagyobb a választék. http://www.kismamaruha.hu/
Meg anno még gyűjtöttem össze egy pár üzletet, de itt már nem mindegyikben van kismamaruha. A C&A-ban biztosan van. Mielőtt elindulsz, azért nézz utána, hogy biztos létezik-e még és mikor van nyitva, nem biztos, hogy frissek az adatok.


-Mammamia- VIII. Ker, Baross u. 32. Tel/Fax: 317-0999
Nyitvatartás: H-P 10-18, Szombat: 10-13 óráig. Kismamacsomag kiváltható. Törzsvásárlói kedv. 5%. Kismamaruha és kelengye vásárláskor ajándék. www.mammamia.hu

-2in1collection - Budapest, 1067 Teréz krt. 33, Tel: 06-1-302-66-52, Nyitvatartás: H-P 10-18ig, Szo: 10-14 Budapest, 1026 Lövőház u. 27/a., Tel: 06-1-212-47-47 www.2in1collection.hu

- Somogyi Béla u. 5. H-P 10-18-ig. Telefon: 338-1604

- Mutta Kismamaruházat Kálvin tér 7. Városkapu üzletház. H-P 10-18 Szo: 9-13. www.mutta.hu

- MaternElle Várandósok Szaküzlete VIII. ker. Baross u. 21. Tel: 317-1711 H-P: 10-18, Szo: 9:30-13:30 www.maternelle.hu


- babakocsi: Könyves Kálmán krt. 64. , Bíró Lajos u. sarok

- Kismamabutik: VIII. ker. Baross u. 38.

- Madrina, Kismama Plaza H-P 10-19, Szo-V 10-18 www.madrina.hu

- www.brendon.hu

- Bababolt a Mammutban: Mammut I. I. em. R145 Tel: 345-8045. (augusztusi akció: 1-et fizet 2-t kap)

- www.megatoys.hu --> Soroksári út: Graco babakocsi + hordozó-autósülés 47.000Ft.

- Mammutban még: Mammut I-ben: Formes, Mexx - drágák
Mammut II-ben: Mam Mystic Baby Stúdió Baba-Mama Áruház

- Baby Bell és Kenguru Gold Áruház: Árkádban

- Kenguru Gold mintaboltok: IV. Aradi u. 16. , XIII. Gyöngyösi sétány 6. , Margit krt. 34. , III. Bécsi út 136. , II. Hűvösvölgyi út 138.

- Anita Kismama fehérnemű szaküzlet: XII. ker, Kék golyó u. 22.

http://www.maganovi.hu/anita/, www.anita.com

- Mária bababolt. XIII. ker Visegrádi u. 25. (Nyugatitól nem messze) www.pekido.hu

- Elefáni Bababoltok: VIII. Baross u. 87. , VIII. Baross u. 10. , XIV. Nagy Lajos kir útja 112.

- Gólya kismama divat: Westend, Bocskai István körút 18. 238-7431, XIII. Pozsonyi út 33. 239-0092

- La Halle - kismama ruha is van

- C&A - kismama ruha is van

- Bébi cipők: http://www.siesta-shoes.hu/ V. ker, Cukor u. Tel: 266-6172

- Soroksári út 112. Babaáruház H-P 10-18

- www.minimano.hu még nincs kész az oldal! XIV. Nagy L. kir. Útja 112. H-P: 10-18, Szo: 9-14-ig. Két szintes üzlet.

- www.pro-mama.hu

- Kokopelli VIII. József krt. 68.

- Minőségi Kismamaruha Szaküzlet (ruházat és fehérnemű). XI. Bartók Béla u. 44. 209-5809 H-P: 10-19, Szo: 10-13. www.kismama.fw.hu. Pintácsi Viki kismama ruházati kollekciója (exkluzív gyártói mintabolt) VIII. József krt. 9. H-P 10-19 Szo: 10-13 www.kismamaruha.hu

- Pocak kuckó IV. Árpád út 56. Tel: 30-370-1292

- Babaház, Üllői út 201. Europark Tel: 343-8154
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Ma beszereztem magamnak egy topot. Melltartó helyett ezt hordom, mert sokkal kényelmesebb, és nincs vele olyan gondom, hogy az egyik fele jó, a másik meg lóg rajtam... (sajna elég nagy a különbség a két mellem között). Kép
Bugyit is néztem, de hát van L-es itthon, ami még jó rám, hasonlóból az XXL-es meg szorít. Sebaj, jó lesz anyukámnak! Kép

Hát nem tudom, ezek az árak szvsz nagyon el vannak szállva. Kb. az esküvőhöz hasonlítanám... Ugyanis ha kiejted ezt a szót, mindennek duplájára megy fel az ára. Kép Még ha azt számolom, hogy egy jó anyagnak (legyen 140 cm széles) kb. 2500 Ft métere és vegyek belőle 1, de max. 1,5 métert (általában egyszer kell a hossza, de számoljunk többel), az akkor is 3750 Ft, és egy varrónő simán megvarrja 3000 Ft alatt, ha anyósból indulok ki... És akkor még bőven 7000 alatt van, és rád van szabva!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


T.anya!
Békéscsabán vásároltam de ide is az a készítő hozza az árut mint a budapesti üzletekbe, csakhát ugye a vidék olcsóbb! Nem csak ebbe hanem mindenbe. Apropó ti mennyit jattoltok az orvosnak a vizsgálatokért és mennyibe fog kerülni a szülés?

Kép

Kép
katus73
 
 


Szia Katus!
Én jó vagyok, mert nincs magándokim. Amíg nincs problémám, nem is lesz. Akihez járok, sima TB-s, de egy méhszáj nézésért nem is fog kapni egy fityinget se!
Az a baj, hogy akit felkérnék, ahhoz ugye járni is kéne, de kétlaki életet egyelőre nem nagyon szeretnék élni. De majd meglátjuk, lehet, hogy a vége felé kitalálok valamit. De max. 5-6 ezer legyen egy vizsgálat (ennyiért már Pesten is van doki, aki UH-t is csinál), és a szülésért sem tervezek többet leperkálni, mint 30 rugó.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a csapoláson, pisin és EKG-n. Elég gyorsan ment. Kép
Lekopogom, de már két napja egész jól érzem magam. Nem fáj annyira a gyomrom, sőt sokszor nem is érzem, és a rókák se jöttek már péntek óta. Reménykedem bár még csak 10 hetes vagyok. Jó lenne fájdalom és rókamentesen ünnepelni a karácsonyt.
Majd jan. 6-án megyek UH-ra. Tényleg mikortól lehet látni, hogy milyen nemű? Már van egy gyerekem, de fogalmam sincs, hogy mikor mi van. Szép. Tényleg egész más ez a második. Az elsőnél még a vérvételt is alig vártam, csak hogy megtudjak mindent. Most meg az UH-on kívűl nem nagyon dob fe semmi.
Nekem van még néhány kordnacim meg farmerom az előző pocakosságból, de egy két fölsőt szívesen vennék. Viszont tényleg vérlázító árak vannak.
Ma volt a karácsonyi "buli" a cégnél, már vagy a 8. szendvicsnél tartok, annyira kívánom. Hihetetlen eddig még semmi nem esett ennyire jól, mint ez a hidegkonyhai cucc. Na nem mondom azért egy-két szelet dinnyét bármikor be tudnék rámolni. Kép Elnézést azoktól akik hasonló érzéseket táplálnak ezen gyümölcs iránt.
Az én dokim 5000 kér a magánrendelésén, ebben van UH, + még fotót is ad. Szerintem ez nem olyan sok. A szülésért még nem tudom mennyit fogok adni, majd meglátjuk.
További szép estét.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok !

Katus én csak az előzőt tudom neked mondani én a rendelésen nem adok semmit mert ugymond "üzemorvos " és nem is adhatok szülésnél kompenzáltam 50 e Ft adtam nem kérte. Valahogy szóba se került de tudom hogy volt akitól 30v. 40 e Ft-ot kért. De pl. a barátnőm a Sote klinikán szült és volt kismama vele egy szobában aki 80, 100 e Ft-ról beszélt. Hát és ezen kivúl még a rendelés. Van ismerösöm akinek a rendelésekkel együtt az egész cécó 250 - re jött ki.

Fehérneműt én nagyon jó áron (igaz nem márkás)a Corában kaptam. Nadrágot tavaly nagyon jó áron a Babaházban kaptam demost 15 e Ft találtam csk náluk. Holnap megnézem a C&A mert babaruhában is jók. Remélem találok valamit, kényelmetlen a farmer meg már hideg is még harisnyával is.

Az Elefáninak van bababoltja Lőrincen a Petőfi utcában is én rengeteg gyerekcuccot vettem náluk (babakocsit, hordozot is) mert szerintem nagyon jók az árak. Én a Brendont meg a Megatoyst nagyon nagyon drágálom.

Kezdek megzakkanni nem elég hogy apa egész hétvégén külföldön volt most meg vidékre ment nem tudom mi lesz a bevásárlással.
Na mindegy nem papanszkodom
Sziasztok Szép estét
cila
 
 


Sziasztok!
Cila, az én férjem vidéken van, elvileg pénteken már lesz, remélem, lesz annyi esze, hogy szabit vegyen ki, mert ezer helyre kéne elmennünk. Kép
Egyébként itt Szegeden is hallottam ilyen horror árakat, de ez azért már túlzás...

Na megyek pancsizni, aztán nézem a Vészhelyzetet, és hívom a férjem (azt mondta, ébren lesz).

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!Én ma vagyok először itt a chat-en.Olvasom hogy az AFP-vel és az ultrahanggal kapcsolatosak a levelek.Én már túlestem az AFP-n és megtudtam hogy minden OK,de az ultrahangra csak csütörtökön megyek.Én már pár napja azon rágódom hogy nem-e túl sok az az extra plusz amit felszedtem.Ti mennyivel gyarapodtatok eddig?
Remélem most mi is megtudjuk hogy fiu lesz vagy lány a csemeténk.Én még egyenlőre nem érzem hogy kapálózna-vahgy nem tudom hogy mit kell érezni???

Daisypath Happy Birthday tickers
szszkinga
 
 


Sziasztok Lányok!

Elnézést, hogy így el-el tünedezek, de ez az év végi hajtás engem is elért a munkában. Ráadásul beindult a fősulin a vizsgaidőszakom is. Már egy kollokvium meg is van, így már csak 10 vizsga van hátra... Szóval nem unatkozom.
Az AFP-re nekem a kórházban egy-két hetet mondtak, de én nem bírtam ki és felhívtam a Schöft-Mérei Kórház laborját. Szerencsére minden rendben.
Nálunk kislányt mondtak az UH-n, jövő hétem megyek majd 4D-re, majd megint rákérdezek. Idén még előttem van egy magzati szív UH, ide az "átlagosnál kevesebb magzatvíz" miatt küldtek. Remélem minden rendben lesz és nyugodtam vághatok bele majd az Új Esztendőbe.
Én is vettem már kismama ruhát, meg kaptam is az egyik ismerőstől. Nekem leginkább a 2in1 collection jött be. Igazából nem akartam sok darabot,de mivel minden nap bejárok dolgozni kell egy-két nadrág meg felső.
Szóval nagyjából, ennyi nálam.
Megyek mert elkések a munkából, remélem ma is sokat fog rúgdalni a kicsi lány a pocakban. Olyan aranyos.

Vigyázzatok magatokra

Clair 19+0
clair
 
 


Az én orvosom akinél 2002.-ben szültem akkor 20.000.-Ft-ot adtunk neki, most a rendeleésen 4.000.-ft-ot kér a sima vizsgálatért és 5.000.- ha ultrahang is van. Azt még nem tudom, hogy mennyit fogunk a szülésért adni de 30.000.-nél biztosan nem többet.
én még soha nem kérdeztem mennyi a szülés nála. Az egyik ismerősöm megkérdezte, és erre azt mondta doki hogy ő nem szokott kérni hanem 20.000.körül szoktak neki adni ( ez volt 2002.-ben)
Egyébként hihetetlen, hogy Budapesten mi megy pénz ügyben.
Clair!
Milyen főiskolára jársz?
Exdeus!
Biztos, hogy jó ötlet ha nincs saját orvosod, olyan rémtörténetek vannak olyan szülésekről amikor az ember lánya ügyeletes orvosnál szül.
Verával mi van már olyan régen írt?

Kata 15+1

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Jó így néha nosztalgiázni egy-két percre, beleolvastam a topikotokba. Kép
AFP miatt meg ne izguljatok, nekem (pedig jó időben vették le) 0.7 (alacsony) lett, utána herce-hurca I-es klinikán (pedig 28 éves vagyok), ott is minden rendben volt, most meg itt szuszog a kiságyában egy tündéri, egészséges 10 hetes kislány. Kép Szóval, tényleg ne idegeskedjetek, ennek a kálváriáját sajnos pontosan ismerem. Kép

Ami miatt még írtam ide, hogy ha valakit érdekel kismama ruha az egész kollekciómat eladom. Mindegyik C&A, Gólya, Materenity (Amerikából). Ha érdekel dobjatok egy mailt a dori_bp kukac yahoo pont com-ra.

További jó pocakoskodást, no para Kép és ALUDJATOK, amennyit csak tudtok!! KépKépKép

Dóri (ősziből)
Vendég
 


Kinga!
Én most vagyok 15+1 és eddig 1 kilót híztam 56-ról indultam.Az első babával összesen14 kg híztam csak akkor az volt a gond, hogy már eleve 62 kg-ról indultam. (158 cm vagyok )

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Olyan boldog vagyok:-) Meglett az AFP és vér-vizelet eredmény és teljesen jó minden:-) Viszont csak január első hetében látjuk a Pocaklakót, mert a nagy genetikai UH akkor lesz. Úgy várjuk már:-)!
Remélem mindenki hasonló jó hírekről számol majd be 1-2 héten belül!

Nyanya 67,
gratulálok és szorítok nagyon, hogy 1-2 hét múlva felkerülj a listánkra!:-)Védőnénihez Neked hova kell majd járni? Én a Révész utcába járok.

Tarhonyanya,
Olyan aranyosakat írsz:-) Látom, mi első babások teljesen máshogy zsongunk a dolgokért:-)meg többet is aggodalmaskodunk:-(
Ügyesen összeszedted az üzleteket ez még jól jöhet mindenkinek!

Clair,
drukkolok a vizsgák miatt és jó, hogy már tudod, hogy kislány lesz:-)Vizsgálatok miatt meg ne izgulj biztosan minden rendben lesz!

Potter76,
szerinted a magzatvédő vitamint meddig érdemes szednni? 4.-5. hónap felé már el lehet hagyni?

Pénteken megyek kipróbálni a Brendonba a terhes tornát majd beszámolok, hogy milyen volt. Kíváncsi vagyok rá, mert 4 éves korom óta intenzíven sportoltam és jól esne már egy kis mozgás, főleg, hogy munkahelyemen a számítógép előtt ülök egész nap.
Szerintetek árthat?

Exdeus,
Egyet értek veled, hihetetlen árak vannak.
Gólya nevű üzletben én is voltam már és a Brendonba, valóban nagy a választék de 8-10.000 Ft-nál kezdőnek a nadrágok, ruhák. A többiben nem voltam még.

Olyan jó hallani, hogy mindenkinek múlik a hányingeres, rosszullétes időszaka. Lányok a végén még mindenki élvezni fogja a babavárást!:-)

További szép napot mindenkinek!
Kari
(17+2)
kari
 
 


Sziasztok!

Sajna nálam beindult a hízás, a legszebb az,hogy az egészen a múlt hét végéig 2,5 kg plusz volt rajtam, mostanra meg rámugrott még kettő, szóval összesen 4,5. Nem értem hogy sikerült ilyen hirtelen az utolsó kettő...

Katus73
Közgazdásznak tanulok.

Üdv. Clair 19+0
clair
 
 


Sziasztok!
Katus, nem tudom, hogy jó ötlet-e, de az ügyeletes orvos is orvos, neki is vannak kötelességei. De mivel apás szülést szeretnénk (egyelőre) talán a vége felé keresek valakit. Talán jan.-febr. körül. Elvégre van olyan is, aki az utolsó két hónapban vált orvost...ehhez képest még időben leszek. Kép
Clair, én is az leszek, de nekem már csak a januári záróvizsga van hátra (és persze a szakdoga megvédése).
Kinga, én ma vagyok 16+2, de eddig max. 0,5-1 kg-t híztam (igaz a kezdetek kezdetéhez képest meg fogytam majd' 7-8 kilót Kép ). Nálad mit jelent az extra plusz?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Szia Kari!
Én a Nővér utcai rendelőbe járok védőnőhöz, ahol a gyerekorvosunk is van.
Tegnap voltam fogorvosnál és túléltem Kép Januárban kéne még 1x mennem, de nagy lelkierő kell hozzá. Január közepén lesz a CVS (genetikai vizgálat) is. Csak már lenne február Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kari,
a 3. hónap végétől simán elhagyhatod...én már elhagytam.

Magándoki-nem magándoki: kb mindegy...a magándokitok is vezet le szülést, ha éjjel beesik egy nő, aki nem az ő betege, és az illető magándokija nem jön be. Papás szülés miatt sem kell magándoki, már az a ritkaság, ha papanélküli a dolog. Kép Mondjuk a magándokitól extrább figyelmet kaptok, mert elejétől fogva ismer titeket. Meg bejön a szüláshez munkaidején kívül is, ha megkéred. Ezért persze állambácsitól nem kap semmit...azért mindent egybevetve nem választanám pont ezért sem ezt a szakmát.
Nekem van nemfizetős magándokim. Kép Így alakult.

Hízás: 19-20 héttől megugrik, semmi vész.

Kismamacucc: én is Gólyában vásároltam. Van a wesetenden kívül a 13. ker, Pozsonyi út 33 alatt is boltjuk, tel 239-0092. Lehet, hogy ott nem plázásak az árak. Én amúgy is kiadok egy nadrágért 13e HUFot, egy felsőért 7e-t...úgyhogy nekem nem sok. A varrónős dolog nem az én műfajom asszem. Persze fele annyi cuccom nincs, mint egy átlag nőnek, ezért pénzben kb ott tartok.

Csajok, ne parázzatok túl sokat, fiatalok vagytok és egészségesek, és a másállapot sem betegség! Ha nagy gáz van, az úgyis feltűnő.

Na, már nem leszek januárig.
Kellemes ünnepeket mindenkinek! Kép
potter_76
 
 


Potter, eddig az én asztalom sem volt (mármint addig, amíg a férjemet meg nem ismertem). Addig egy varrott cuccom volt, a középsulis ballagási kosztüm. Kép Most sincs sokkal több, de már van egy anyós által varrt télikabátom, egy estélyi ruhám és egy hozzá való flitteres felső.
"Nemfizetős magándoki", ez jó. Kép Nálam az a gáz, hogy talán mindenképp annál a dokinál kéne maradjak, akinél most vagyok, a szülés utáni gyógyszerszedés miatt... De addig még úgyis egyezetetek vele... teljes a homály. És talán ez is tart vissza egy második dokitól, mert kizárt, hogy engedélyezné a gyógyszert, és mondjuk jobb híján csak titkolni lehet, de az meg olyan rossz érzés... no mindegy.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: