Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, csak egy gyors bekukk, aztán megy tovább a családi nyüzsi...

Flames, gyönyörűek a víz alatti képek!!!

Betti, de jó, hogy jelentkeztél! Kép Gyere gyakrabban, ha tudsz! Reméljük, a legközelebbi taliról nem maradsz le!

Egészséges életmód: Marci ma sült pulykát reggelizett kenyérrel... Kép legalábbis megkóstolta a nagymamája tányérjáról. Hát jobban ízlett neki, mint a tápi... Kép

Babus,nálunk is a műszaki cuccok, videók cd-k stb. a nyerők, de én csak azt pakolom el, ami veszélyes. A videókat, dvd-ket, könyveket nyugodtan pakolhatja (addig is jól eljátszik...Kép), időnként visszapakolok mindent.

Tamesz, várjuk a képeket!!! Kép

Szép (Kép) napot!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


SZiasztok!

Kidíszítettük a házat, csináltam ajtódíszt és adventi koszorút is, olyan karácsonyi hangulatom lett vágre!!!

És a tartozásom, néhány kép a találkozóról:
"Ismerkednek a Marcik és leltározzák a játékokat!"
Kép
"Informatikus palánták"
Kép
"Három gyerek egy kupacban"
Kép
"Adri sárkányüvöltés előtt, Marci még éppen nem bőg"
Kép
" A kék doboznál nincs finomabb, hol az egyik Marci, hol a másik Marci rágta"
Kép
"Juc Marcija"
Kép
"Flames Adrija"
Kép
"Na és egy utolsó, a fiúk és a zenélő csodaszőnyeg"
Kép
"és a mi Marcink, találkozó előtti este így segített nekem sütni a tepsis fiókomból"
Kép
Szép vasárnap délutánt Mindenkinek!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Szíasztok!!!
Nagyon jok a talis képek sajnálom hogy nem mentünk de majd legközelebb!Bár nem olyan egyszerü nekem innen Pilisvörösvárol bejutnom ugyanis níncs jogsim ugyhogy mindenféleképp kell az apa hozzá!!Busszal meg tragédia közlekedni föleg a 10-es uton!
Nem tudom mi van mert Míron elég sokszor felébred és akkor én is ellágyulok és berakom magam mellé az ágyba,pedig eddig olyan jol aludt.Igy meg persze én se tudom magam rendesen kipihenni mert nyomorgok mellette!!
Na de sebaj ő legalább még hozzám bujik,addíg jo mert Kíra már nem nagyon engedi puszilgatni magát!!Mert tudjátok az olyan cíki!!Most ez a duma megy nálunk,hirtelen minden olyan cíki lett?????!!!!!!
Mukika tényleg nem tudom én se honnan ismerlek de ma mutattam a sogornőmnek a képet és ő is mindjárt rávágta hogy ísmer valahonnan!!!Nem baj majd csak rájövünk!!!Most megyek Kírát lefektetem betakargatom,vagy lehet hogy már ez is cíkí???
Kép

Puszi mindenkinek!!
Andi
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon jók a találka képek, örülök, hogy jól sikerült és jól éreztétek magatokat, és persze nagyon irigykedem is.
Szonja még mindig nem jött ki a takonykórból, de legalább már nem köhög.

Flames!
Nagyon jók a víz alatti képek. Ezeket ti fényképeztétek, vagy ott az úszáson csinálta valaki? Nagyon szép kék szeme van Adrinak. Én is szerettem volna, ha Szonjának kék szeme lett volna, mert kék az Apukájáé, és mindkét családban a nagyszülők közül van kék szemű, de barna lett neki.

Muki!
A kolbászos képek haláliak. Jó ízlése van Lizinek! Kép

Betti!
Örülök, hogy újra jelentkeztél. Tényleg gyere gyakrabban.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Flames!
Nagyon nagyon csodaszépek a víz alatti képek!! Most már bánom egy kicsit hogy nem vittem usziba.De minket lebeszéltek róla.
Majd a következőnél lehet hogy bepótolom.. Kép

Nagyon aranyosak a gyermek party képek is. Tök jó hogy élőben taliztatok. Tényleg sajnálom hogy lemaradtam róla. Főleg hogy Dodókám nagyon szereti a gyerekeket.. Kép De majd a következőn mi is ott leszünk. Esetleg rendezünk mi is egyet.. Kép Ki tudja.. Kép

Ti hogy álltok az evéssel? Nekem Dodóka nem eszik szinte semmit. Csak ha gyümölcs az alap. Ha nincsen benne gyümi akkor meg sem eszi. A sós ételeket meg kifejezetten utálja. Nem értem..

Attól rettegtem a legjobban hogy válogatós lesz.. mint én, és az lett. Totál kikészít.. Kép

MOst megyek mert este már nyűgösebb.. Tényleg a gyerkőcötök hányszor alszik egy nap? Nekem mondogatják hogy már elég lenne neki egy.. ?! De az én babó még kétszer alszik, és így is hulla estére. Mi szerintem még egy darabig megtartjuk a kétszeri alvást.

Na tényleg megyek.

Jó éjt mindenkinek.

Betti
bettimama
 
 


Sziasztok!

Sajnos a bécsi kiruccanásunk elmaradt Kép , mert tegnap este belázasodtam, egész éjszaka rázott a hideg, Marci is nagyon rosszul aludt, így reggelre nem voltunk épp csúcsformában... Kép Ma is elég beteg vagyok, úgyhogy itt maradtunk Győrben anyukáméknál (Marci meg én), a férjem meg visszament dolgozni. Remélem, Marci nem kapja el. Úgyhogy Tamesz, ne haragudj, de nem tudtunk overállt hozni. Kép Nem tudom, hogy kijutunk-e még karácsony előtt Bécsbe, azt gyanítom, nem...

Megyek is, próbálok egy kicsit gyógyulgatni.

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Az úszásoktató férje csinálta a képeket, egy rövid filmet is készített egy egyszerű digitális fényképezőgéppel, csak van egy spéci műanyag doboza, ami vízhatlanná teszi a gépet. Egyébként annál jobb, minél hamarabb elkezdik ezt a fajta búvárkodást a gyerekek, nektek már nem ajánlom elkezdeni Adri 4 hónaposan kezdte. Úgy veszem észre az idősebbek 6 hótól felfelé már nagyon nyűgösek és a búvár reflex is már elmúlt náluk.

Adrit is már próbáltam betenni közénk az ágyba, de nagyon nyugtalanul forgolódik, sokszor felébred, négykézlábra áll. Nálunk sajna nem jött be.

Õ is pakolja a Cdket, videokazettákat, csak vigyáznom kell a dobozával, mert imád papírt enni. (az újságokat ezért el kell előle dugni) Addig, jó amíg nem dug semmit a videoba. Mindig kikapcsolva hagyjuk őket, mert imádja a gombokat nyomogatni, tekergetni. És már egyszer fejbevágta a dvd. Most láttam, hogy az üvegajtó mögé zárt műszaki cuccok sincsenek biztonságban a szomszédban a 11hós kislány már megtanulta kinyitni az ajtót Kép

Tamesz
Jók a képek ismét, te mindig nagyon jó féynképeket készítesz. Küldd el nekem légyszi emailben is.

Betti
Adrinál pont fordítva van inkább főzeléket eszik, mint gyümölcsöt. Délelött max egy danonio, vagy egyáltalán nem tízóraizik, ezért 13 körül már farkas éhesen benyom egy üveg főzeléket már darabosat és az a legújabb, hogy nemis uzsonnázik. Ezért sajnos örülök, ha pár kanál gyümit beleerőszakolok délután. Ha nincs felborítva a napirendeje, akkor de alszik 1/2-1órát, du van hogy 2-3 is. De újabban a délelőtti elmarad, de akkor ebéd után rögtön kidől és 3 órát tuti alszik. ezért nagyjából ezzel el is megy a du. Kivéve, ha a babatali miatt 2 kisfiú "felzaklatja" és egész nap nem alszik semmit KépKép

Juc
Mielőbb gyógyuljatok meg!!! Hogy sikerült a családi buli? Nem sikerült a találkozón kiveséznünk a családi kapcsolatokat.. Kép

Nem is írtam, Adrinak vasárnap teljesen kibújt a 2. foga.

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Juc,
jobbulást Neked, ne csinálj gondot a vásárlásból, nem létkérdés, majd megoldjuk, a lényeg, hogy Te gyógyulj meg minél hamarabb. Gondolom most kicsit kényeztetnek a szülők, és reméljük MArcid nem kapja el!

Csilla,
képeket majd küldöm! Van kettőtökről is pár darab!

Betti,
Marci elég mindenevő, bár van amit egyszer megeszik, második alkalommal köpi ki, szóval ő is válogatós!

Találkozó,
remélem most akkor tényleg mindenki kedvet kapott hozzá és legközelebb sokan leszünk!

Most megyünk át a szomszéd házba, mert ott is babatali van és meghívtak minket is, csak MArci nem akar felébredni, felkelteni pedig nincs szívem!

Szép napot ebben a ronda időben!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hellosztok,

Juc,
Jobbulást! Biztos jó kezekben vagy, és mielőbb felépülsz. Szorítunk, hogy Marci ne kapja el a betegséget.

Flames,
Szuperek a képek, apa is többször megnézte, annyira tetszettek neki.

Nálunk sorra jönnek a bajok, most a húgom pattant le, hólyagos himlős, és mivel egy udvaron lakunk, nap mint nap átjött Ákoshoz, persze még mielőtt megjelentek volna a kiütések. Na de ez a betegség úgy tudom pont akkor fertőző, tehát Ákos is könnyen megkaphatta. Úgyhogy most szívdobogva várom, hogy mi lesz ebből.


Betti,
Mi már szép lassan kezdünk átállni a napi egy alvásra (de ezt inkább Ákos irányítja). Mostanában nem akar elaludni délelőtt, csak úgy kb. 12-13 óra között, és akkor alszik két órát és estig le sem fekszik többet.

Fölteszek egy képet a mini babataliról, ami nálunk volt.
Kép

Sziasztok, még később belépek.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SziasztokKép

Flames
Írtóra jók a víz alatti képekKép
A délutáni 3 óra alvásért pedig roppantul irigyellek. Húú, mekkora hawai lenne, ha az én srácom ennyit aludnaKép

Nálunk az átlag az, hogy ebéd után alszik kb. 1 órát. Ha nagyon fáradt, akkor délelőtt és délután is alszik 1-1 órát, de ennek a verziónak az a hátránya, hogy ilyenkor este alig lehet ágyba parancsolni.
Úgyhogy én már du. 3 után próbálom megakadályozni, hogy aludjon. Ettől függetlenül nálunk manapság botrányosak az esti lefekvések. Sosem akar aludni. Eddig mindig beájult az esti kajálás közben, most viszont mégha ez meg is történik, büfi közben felébred, és amint berakom az ágyába, ordítva feláll. Ha kiveszem, enni nem akar, de aludni se, hiába ringatom, hiába akarom cicin bealtatni, semmi nem kell neki, sokszor csinálta mostanában, hogy inkább kihányt mindent, még a délutáni uzsit is, jót nevetett rajta, én meg sikálhattam a szőnyeget, aztán újból bekajált és akkor már elaludt.
Néha már egyenesen félek az estétől.

Juc
Jobbulást!
Talán jobb is, hogy most elmaradt a bécsi utatok, mert a hírek szerint arrafelé nagy káosz volt a hétvégén a hó miatt.

Tamesz, Nyuszkó
Jók a képekKép


Tegnap megint voltunk baba-mama tornán (mint minden hétfőn) és a kissrác megint nagyon elemében voltKép
Először is érdekes dolgot tudtunk meg. A császáros babák eleinte nem mernek átbújni egy kis alagút alatt, míg a természetes úton született babák minden gond nélkül átbújnak alatta.
Ki is lehetett próbálni. Ilyen szivacspárnaféleségekből csináltak egy nagyon rövid alagutat. És tényleg igaz. Egy nagyon kis belevaló, folyton vidám, bátor kislány, a Zsófi, aki már áll is, és aki császárral született, az alagút láttán rettenetesen sírásban tört ki, holott az anyukája a másik oldalról hívta.
Kristóf viszont, aki ugye természetes úton született, nevetve átbújt alatta.
Tök érdekes. SzerintemKép
És a többi kis alagúton, átjárón, farácsból készült kishídon is átmászott. Egyedül őKép Nagyon megtapsolták ám, hogy ilyen ügyi voltKép

És Kristóf nagyon édi volt. Amikor a Zsófi sírt, odament hozzá és neki akarta adni a labdáját vígasztalásképpen. Csak nem kellett neki De mindenki jót nevetett Kristófon, nagyon aranyos voltKép
A többiekkel viszont nagyon kis agresszor volt. Mindenkit csak harapott (volna, ha hagytam volna), babát, anyukát egyaránt. Kinek a kezét, kinek a lábát akarta. Nem győztem a nyomában lenni.


Most mennem kell, egy kézzel kapaszkodva egyensúlyozik a srácKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Ilyen vagányul állunk már:
Kép

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Babus,
nagyon jó lehet a torna, és ott van társaság is! Ez az alagutas kérdés nagyon izgalmas, Marci sem fél, már próbáltuk IKEAs csőben és simán átbújt rajta! Kristóf nagyon ügyesen nagyfiúsan áll már!

Nyuszko,
jó a kép, remlem nem kapjátok el a hugodtól a bacikat!

Juc, jobban vagy?

Mi ma az egyik szomszédban voltunk délben babatalin, bár a három másik csemete augusztusban volt 1 éves, de Marcinak meg sem kottyant, hogy ő volt a legkisebb. Ugynúgy kiharcolta magának az éppen tetsző játékot, és azt sem vette zokon, ha én másik gyerkőccel játszottam, vagy ült az ölemben. Nagyon aranyosak voltak, ők már tudnak egyedül menni, Marci is próbálkozott, de csak bútorokba vagy anyukákba kapaszkodva ment neki, vagy négykézláb, úgy viszont ő volt a leggyorsabb!Kép
Kipróbáltunk néhány játékot, most legalább van ötletem, hogy milyen típusú érdekli őfelségét, mert még van megbízatásom Karácsonyra.

Karácsony,
na ma megszerveztem a kis és nagycsaládot, végül álunk lesz mindenki 24-én, mármint a nagyszülök és mi, meg a sógornőmék, 25-én viszont leszünk vagy 17-18-an a tágabb csapattal együtt, szóval feladat adott, most a menüt kell kitalálnom!

Délután megkapta Marci a második agyhártya szurit is, nagyon hős volt, csak fel kellett ébresztenem miatta. Dokinénink nagyon rendes volt, ma megbeszéltük, hogy mivel elmegyünk egy évre, összeállít nekünk egy házipatikát és a két ünnep között megkapjuk a recepteket na meg a homeós bogyókból is kapunk egy kupacnyit, mindenféle bajokra. Egyre jobban kezdek izgulni, hogy mi lesz kint velünk, hogy fogjuk bírni, Marci hogyan fogja viselni az új környezetet, a hosszú utakat!???!

Na megyek vacsit csinálni apának amíg alszik a kisfőnök!
szép estét!
tamesz

Na és egy kép, csütörtökön sikerült elcsípnem a fényképezővel, ahogy egyedül áll MArci, de a nagy izgalomban lemaradt a feje teteje, szóval béna voltam!Kép
Kép

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

Nagyon ügyesek már ezek a fiúk, Adri azért még nem tart itt sajnos.

Babus
Adri is ugyanígy nehezen alszik el időnként este, a hányás is ismerős. És mostánában, ha kaja közben be is alszik, teljesen felébred, büfikor, vagy ha viszem az ágyába, ezért én minidg vigyázok el ne aludjon evés közben, hogy tuti az ágyában aludjon el. A napokban javult a helyzet, de szerintem ez nálunk változó. A császáros alagút dolog tényleg nagyon érdekes. Nahát...

Juc
Merre vagy? Csak nincs vmi komoly baj? Kép

Tamesz
Milyen játékötleteket szereztél? Nem semmi szervezést vállaltál magadra. Nekem egyenlőre tuti nem menne.

Tamesz csinált egy pár jó képet rólam és Adriról, felrakok egy párat, hogy rólunk is legyen mama-babás kép
Kép
Kép

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Na, nem tűntem el teljesen... köszönöm a jókívánságokat, már jobban vagyok, azért ma elmentem győrben a régi háziorvosomhoz, azt mondta, torokgyulladásom van (mikor a torkom nem is fáj... Kép ), mindenesetre kaptam antibiotikumot. De ma már lázam sem volt, csak egy kis hőemelkedés. Marci meg tök jól van hálistennek. A férjem meg eljött értünk este, úgyhogy már itthonról írok. Azért jó volt ezt a két napot anyukáméknál tölteni, mert anyukám dolgozik ugyan, de azért több az ideje napközben, mint a férjemnek. Így aztán egy csomót marcizott... Kép

Tamesz, Babus, Nyuszko, Flames, tök jók a képek!!! Tamesz, olyanod nincs a taliról, amin én is rajta vagyok??? Elküldenéd esetleg emailben, ha találsz ilyet? És akkor mikor legyen a legközelebbi tali??? Kép

Nyuszko, remélem, jól vagytok!!!

Alagutas kísérlet: izgalmasan hangzik, bár én rettentő szkeptikus vagyok e téren, de kipróbálnám. Marci császárral született, alagútba nem bújt eddig, mert nem volt olyanunk, csak asztal, szék, ágy stb. alá. Lehet, hogy majd az ikeában kipróbáljuk? Kép A tavaszi vagy vmelyik másik fórumon írt vki egyszer egy olyan kísérletet, hogy a császáros anyák könnyebben otthagyják magukra a babájukat, míg ők ügyintéznek, na nem az utcán, hanem mondjuk a váróteremben, csak messzebb, míg a természetes úton szült anyukák mindenhova viszik magukkal a gyereket. Hát ezt én nem vettem észre magamon, nem is nagyon hiszem el, de lehet, hogy azért nem, mert ez számomra kicsit olyasmi, mintha a császáros anyukák nem lennének olyan jó anyák... Kép

Alvás: nekünk is mondta a doktornéni, hogy lehet, hogy elég lenne már csak egy alvás nappal, de úgy tűnik, Marcinak még inkább kettő kell, úgyhogy most de. alszik 10-11 között egy 40-50 percet, du. meg 2-3-tól másfél-két órát. És nem tud a saját ágyában egyedül elaludni, csak ölben, vagy babakocsiban... A többieknél (akik még nem szóltak hozzá ehhez) hogy van ez?

Na, elég legyen már belőlem! Kép Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Juc,
Örülök, hogy jobban vagy. Nálunk még nem lehet tudni mi lesz, mivel a betegség lappangási ideje 2 hét.
Szerintem nagy hülyeség az, hogy a császáros anyukák kevésbé jó anyukák. Az anyai ösztönök nem a szülés módjától függnek. Sok anyukát ismerek, akik császárral szültek és mindegyik kitünő anyuka. Úgyhogy fel a fejjel Kép.

Alvás,
Sajnos Ákos sem alszik el egyedül: legjobb esetben cicizés közben alszik el, de gyakoribb az, hogy ölben altatjuk el.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SZiasztok!

Juc,
örülök, hogy jobban vagy! Igaza van Nyuszkónak, szerintem sem azon múlik, hogy ki jó anya, hogy ki hogyan szült és ki meddig szoptatott, mint ahogy azt most állandóan hangoztatják. Egyébként pedig a mi kissátrunkba bebújt, szóval megdőlt a ksíérlet!Kép Ja képeket küldöm!

Ma voltunk csavarogni és hazafelé bementünk a Siestába és vettem Marcinak téli meleg cipőt, hát jó kis rablás ez a cipő vásárlás is! De sikerült találni jó méretet és bele is tudom rakni a kis duci tappancsát! Még egy hótaposót is kifogtunk féláron, mert utolsó sarab voltazt viszont gyorsan rá lehet húzni!
Amikor hazajöttünk a bolond anyja a meleg gatya levétele után szegény gyerekre rápróbálta mind a kettőt, ő pedig nagyon élvezte, hogy csupin rohangálhat egy kicsit, íme:
Kép
Szép napot!
Este megyünk apával karácsonyi ajándék vadászatra, mert már cska ezen a héten van itthon!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Úgylátom, tegnap este megint mindenki a megasztárt nézte... Kép Kép

Tamesz, köszi a képeket, megjöttek! Jó a kis csizmás kandúrod!!! Kép Örülök, hogy sikerült cipőket találnod! Hányasat vettél? Jó nagynak látszanak a képeken. És hogy állapítod meg, hogy jó-e a méret?

Ma belázasodott szegény Marci is. Kép Kép pedig én már kezdtem elfelejteni, hogy beteg voltam. A doktornéni szerint viszont más baja nincs hálistennek, úgyhogy csak a lázát kell csillapítani. Remélem, ő is 2 nap alatt túl lesz rajta!

Na, megyek vmi vitamindús salátát csinálni, amíg a manó alszik.

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Juc,
képeket szívesen, Marcinak jobbulást, remélem tényleg gyorsan elfelejtitek a betegségeket!

Cipő:
eddig amit hordott az 19-es volt, most 20-ast vettem neki, egyébként kivettem a talpbetétet és ráállítottam Marcit, így láttam,h ogy a talpához képest mennyivel nagyobb. A másik segítség öcsémék lányának van egy kinőtt 19-es bélelt cipője, amit megörököltünk, de abba laig tudtam belerakni a lábát, szóval abból gondoltam,h ogy akkor nagyobb kell.

Ja a játékot nem írtam, amivel Marci 20 percet is elvolt, az az ikeás fa állványon színes rudakon szanes fagolyós cucc, nem tudom értelmesebben leírni, de nagyon élvezte, hogy lehet oda-vissza huzogatni és tologatni őket, tehát tegnap vettem neki egyet a dédi nevében!

Ma is alkotok, jó kis pályázatokkal szórakozom, de egy már kész, délután még elvileg kettőt be kellene fejenezm, hát majd meglátjuk!
Sziasztok, többiek jelentkezzetek, vagy kiírtottam a topikot? akkor inkább visszavonluok!Kép
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Tamesz,
Látom csak ketten kukkintottunk be a mai nap. El is felejtettem gratulalni a Marci önálló álldogálásához. Nagyon ügyi. Õ is már betöltötte a 10 hónapot, ugye?

Többiek hol vagytok???

Ma angyalkodtunk egyet a párommal, szinte mindenkinek megvettük az ajándékot, még csak Ákos és mi maradtunk. Ákosnak úgy terveztük, hogy háromkerekű biciklit veszünk.

Na megyek is, mert a párom nyűgöl. Már előkészített egy filmet Kép. Jó éjt!

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Szasztok!

Én is vagyok, olvasgatok, csak sok a dolgom. Karácsony, meló. Könyvelgetek itthon néhány cégnek és ilyenkor tervezgetik az évvégét stb.

Juc
Jobbulást!! Természetesen ugyanolyan jó anyukák a császáros mamák is. Én csak azt nem bírom, aki mindenáron programozott császárt akar meg edát. Persze legközelebb én is kérnék edát, de nem mindenáron. Én spec. kívánom, akinek nem sikerült rajta kívül álló okok miatt természetesen szülni, hogy legközelebb sikerüljön, mert én még mindig a hatása alatt vagyok, természetesen pozitív szempontból, és már alig várom, hogy mégegyszer ott tartsak Kép (Persze én könnyen beszélek) Szerintem, aki nagyon ragaszkodik a császárhoz a fájdalmak miatt, annak sem a szülés módján fog múlni, hogy milyen anya lesz. A Mávban anno tartott egy előadást egy gyerekdoki bácsi, aki nagyon jól elmesélte, hogy miért is fontos a gyereknek természetes úton megszületni, tehát szerintem törekedni kell rá, ha nincs egyéb akadály. Ugyanez a véleményem a szoptatásról is, arra is törekedni kell. Fejni stb. Nekem is kellett Adrinak pótlást adni, már az elején is sokszor, de nagyon sokat fejtem, így a mai napig tud ici picit szopizni, és állítom ezért sem volt még eddig egyszer sem beteg (lekopogom), náthás stb. De hallottam már többektől olyat, hogy fáj a keze a fejéstől, meg milyen fárasztó, csomó idő elmegy vele, a tápszerben sokkal több tápanyag, vitamin van stb, ha már áttértek a rendes kajára inkább elapasztották a tejet, mert egyszerűbb, gyorsabb volt cumisüvegből megetetni a törpit. Épphogy engem néztek bolondnak, miért fejek annyit. Ezért én megértem a szoptatás szószólóit, hírdetőit. Szerintem ezeken a fórumokon ritka lehet az ilyen, márcsak azért is mert vesszük a fáradságot, hogy utána olvassunk, megvitassuk a szüléssel, szoptatással, gyerekneveléssel kapcs gondjainkat.
Marci csak este nem tud elaludni egyedül vagy délelőtt, délután sem?

Tamesz
Nagyon szupi Marci cipője, hát neki már kell is. Kép Egyébként pont a bolt mellett mentünk el, mikor mentünk hozzád, csak nem olvastam el, hogy az Siesta, visszafelé meg aludt Adri a kocsiban, azért nem tudtunk bemenni sajna. De nagyon kinéztem magamnak ezt a cipőboltot, amint Adri is már ott tart, mint Marci, tuti ott veszünk utcai cipőt.

Nagyon el vagyok maradva az ajándékokkal, azt sem tudom kinek mit vegyek. Be kéne már nálunk vezetni, hogy csak a gyerekeket ajándékozzuk.

Film: 3dszorra próbálom megnézni részletekben a Nagy Sándort majdnem 3órás. Senkinek nem ajánlom, baromság, kész buzi film (már bocsi).

Hát ez egy regény lett!
Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jóestét!
Nyuszko,
nem, Marci majd 8-án lesz 10 hós! Most az állásból elindulást gyakorolja, de az még nem nagyon megy, max 1 lépés, és ezt a kudarc nagyon idegesíti!Kép

Mi is 3 kerekű bicajt vettünk, remélem élvezni fogja, eddig mindekinél tetszett neki, bízom benne megszereti a sajátját is!

Mi tegnap voltunk vásárolni 95%-ban megvan minden, már csak egy-két macerásabb dolgot kell elintéznem, de remélem sikerül!

Jó Fárbit, ma mindenki őt nézi? Hahó TÖBBIEK!!! MERRE CSAVAROGTOK?????
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó!

A többiek tényleg eltűntek? Kép

De jó nektek, hogy már ilyen jól álltok a karácsonyi ajándékokkal! Nálunk még csak 1-2 dolog van meg, de kell vagy 100, na jó, talán annyi nem, de nálunk a nagyobb családomban is szokás ajándékozni (unokatesók, nagynénik stb.)... Jó, hogy a távolabbi rokonoknak ez gyakran csak egy-egy üveg bor vagy egy finom desszert vagy tea vagy egy szép gyertya. A fadíszítés hogy megy majd nálatok? Azt hiszem, ezt már kérdeztem. Kép

Na, és a Mikulás milyen lesz? Kép
Nálunk most úgy néz ki, hogy lesz egy Mikulásbuli a hétvégén néhány barátunkkal és persze a gyerekekkel, ha mindenki eljön, lesz 5-6 baba. Kép Persze ha addigra meggyógyulunk. És az egyik srác állítólag beöltözik Mikulásnak. De azért majd 6-án reggel is találhat vmit Marci a csizmájában... Kép

Hát írjatok, többiek is!!! az nem lehet, hogy mindenki ennyire ajándékokat vadászik!!! Vagy elment síelni! Kép

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Na jó, látom, azért írtunk néhányan egyszerre... Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, és akkor reagálok is, ha már így ideragadtam Kép:

Flames, nekem az a bajom a szoptatás szószólóival, hogy ma tényleg mindenütt azt hallani, a csapból is az folyik, hogy aki nem tud szoptatni (bocs, állítólag olyan nincs is, csak olyan, aki nem akar... Kép), az nem anya. Kép legalábbis én a terhességem elejétől kezdve ezt hallottam. És nem ismerek egyetlen olyan embert sem, aki nem akart szoptatni, vagy nem azért hagyta abba a szoptatást, mert elapadt a teje. Szóval nem értem, kinek szól ez a propaganda. ??? Mert nálam pl. csak frusztrációt okozott... Kép Képzeljétek, még a héten is, amikor a győri háziorvosnál voltam, meg kellett hallgatnom a lecseszését, hogy már nem szoptatom Marcit Kép, és az egész csak hozzáállás kérdése és minek adtam már kicsi korában tápit stb.stb. Pedig nem szoptatási tanácsért mentem hozzá...

Bocsi a füstölgésért, úgy látom, még mindig nem gyógyultak be ezek a sebek bennem... Kép

De most aztán már megyek innen!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Na, azért küldök egy-két adventi képet is:

Kép



Kép


Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,
mar regota nem voltam.
Juc, nekem nagyon sok szopis gondom volt, korul voltam vele olyan tanacsadokkal, akik alig szoptattak. Meg most is mondjak a jobbnal jobb tanacsokat.
Ha nem kapok eszbe, kerek segitseget olyanoktol, akik sikeresen szoptattak, hat mar nem itt lennenk.
A korhazban is sok gondom volt, nem segitettek, a vedono sem. Nagyon csunya mellgyulladassal bent akartak tartani.
Ugy gondolom, a legtobbunknek voltak ilyen gondok. Ahogy a baratnoimet is latom,mindenkinek volt valami.
Van, akinek meg minden megy siman. Sokszor nem jo tanacsot adnak, igy voltam en is, de meg idoben eszbe kaptam.
Juc, majd a kovetkezonel!
Mindenkinek jo keszulodest, havazast, setalast!
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!

Nálunk fincsi hó esett, mindjárt kimegyünk Marcival bobozni, mert szánkónk nincs, ez az én bobom volt, hát nem mai darab!Kép

Szoptatással én már nem foglalkozom, eleinte bele voltam betegedve, hogy nálunk kellett pótlás, pedig én mindent kipróbáltam, védőnő, dokinő, homeopátia, teák, de sosem volt elég, viszont ma is van reggel este valamennyi, amit ajándéknak tekintek. Én is úgy vagyok vele, majd a következőnél okosabb leszek, de ha megint így járunk, már nem fogom idegelni vele magam!

Fadíszítés:
még nem tudom hogyan lesz, talán amikor Marci délután alszik akkor gyorsan megcsináljuk apával,ha nem akkor majd elmennek sétálni és én!

Ajádnék, nálunk is nagy a család, és én is van akinek csak apróságokat, vagy nyalánkságokat veszek, mert épp elég a szorosabb családnak ötletelnem, ugyanis nálunk mindenki rám vár!

Ma apósom jön meglátogatni az unokát, mert már hiányzik neki, úgyhogy most főznöm kell, de nem baj, nekem sem árt egy kis főzelék!

Adventi dolgokat én a hétvégén megcsináltam, bár idén most sok kész tartozékot vettem, nekem csak össze kellett építeni! Nem úgy mint régen a barátnőkkel debrecenen, volt,hogy koszorút gyártottunk egy hétig, hogy minden osztályba jusson, (20) majd a kollégák is rendeltek, szóval futószalagon csináltuk! De régen volt, 10 éve!!!
Ilyen lett a koszorúnk:
Kép
Ez pedig az ajtódísz:
Kép
Szép havas napot, hurrá végre lehet taposni a havat, gyerünk kifelé!!!!!!!!!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Csak gyorsan, mert megérkezett apósom, bár jót bírkóznak Marcival!
SZóval kint voltunk, de sajnos nagyon olvad a hó, aki élvezni akarja, az siessen!Kép
Íme két kép a bobozásról, tetszett neki, bár nem sokáig bírtaKép
Kép
Kép
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Tamesz, milyen hóról beszélsz??? Itt egy pehely sem esett... Kép Kép De jó nektek!!!

Advent: én eddig még mindig magam díszítettem a koszorút, régebben én is fontam, most már az alapot megveszem. Ezeket a gömböket még tavaly csináltam, ráérős kismama-koromban Kép. Kétfelé szedhetők, és így jó kis adventi naptár is egyben.

Lehet, hogy tegnap elromlott a lázmérő??? Mert Marcinak kutya baja sincs azóta sem. Kép Tök jó!

Rahel, azért hozzáteszem, lehet, hogy félreérthető voltam, én is szoptattam persze Marcit (5 és fél hónapig), és én is megtettem mindent, hogy több tejem legyen, de nem lett, és örülök, hogy egyáltalán addig kitartott. Kép Csak nekem ez az állandó reklámozás egyszerűen sok, azért frusztrál. Csak ennyi ideig tudtam szoptatni... Kép és még császáros is vagyok... Kép Na jó, most már azért nem veszem annyira komolyan, de az első 3 hónapban nagyon nyomasztott ez a dolog. Kép

Ti adtatok mostanában vmi újdonságot a gyerkőcöknek? Mármint enni. Mi az, amit 10 hós korban lehet bevezetni? Van ötletetek?

További szép havazást, akinek jut! Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Juc,
Hát én nemrég vezettem be a csirkés virslit, meg tegnap adtam neki tésztát, ebből is a tarhonya típust, mert azt könnyen meg tudja ő is rágni.

Hó nálunk sincs sajnos, de az eső az viszont ömlik, úgyhogy itt ragadtunk a négy fal között.

Ez a szoptatós dolog szerintem genetikai adottságon alapszik. Van aki egyszerűen mindent megtesz és mégsem lesz több neki.

Én azt kell mondjam, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy még most is bőviben van, ennek viszont van egy olyan hátránya, hogy Ákos szinte "függővé" vált Kép. Azzal kel, azzal fekszik. Sőt vannak napok, mikor mást nem is akar enni.

Nagyon szépek az adventi koszorúk.

Mikulás: Nálunk ilyenkor csak édességcsomagokat szoktak készítení. Mi úgy terveztük, hogy Ákosnak veszünk valamilyen játékot és a többieknek meg édességcsomagot ajándékozunk.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SziasztokKép

Előkerültem én is.
Picit olvasgattam is, de reagálni most se időm, se energiám, kissrácom itt őrjöng mekllettem.
Úgy döntött, ma rekordot dönt. Reggel óta csak 20 percet aludt. És már utána balhézott. Képzelhetitek mostanra milyen állapotban van. Meg én is.
Egész nap pörög. Percenként feláll, lerámolja a ruhaszárítót, széthajigálta a zoknikat, vagy 50-szer átkúszott utánam egyik szobából a másikba.
Közben ugyan őrjöng az álmosságtól. Én ugyan mindent bevettem már, de semmitől se alszik be. Pedig az utóbbi hetekben már egész szépen beállt arra, hogy nappal alszik egy rendeset.
De ma?? És tegnap is, meg azelőtt is, most, hogy így belegondolok, csak 30-40 percet aludt egész nap.
Mitől van energiája??? Én is szeretném tudni a titkos receptet. Hogy fogjuk még kihúzni min. 2 órát a fürdetésig??
Ráadásul tegnapelőtt éjszaka este 9-től hajnali fél 3-ig 5-10 percenként ébredt. Az eredmény, megvan a 3. fogunk is. De jön fent a 4.

Mennem kell, üvölt itt a kezemben, feszengeti magát, fuldoklik.
Kész őrültek háza van itt.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus,
kitartás, fogd be egy kicsit apát is az örjöngés levezetésébe, nálunk ha hazajön, akkor már tudja, hogy most apát kell lefárasztani, mert ő ma még "csak" dolgozott, de nem "gyerekezett", így addig anya vacsit főz, rendet rak, ma pl. vasalnia kell, mert kupacokban áll a ruha és már a szárítón van a következő adag!Kép
Ma egyébként Marci is csak 25 percet aludt délelőtt, majd a nagyapjával tombolt, de ahogy elment, lefeküddtünk együtt, és elaludt, ne ennek már két órája!!! Én is aludtam egy kicsit, annyira jól esett, mostnában kicsit fáradékony vagyok, utálom a korai sötétséget, mert engem álmosít! De már csak 3 hét, és kezdődnek a hosszabb nappalok!
Gratula a 3. foghoz, nálunk a helyzet változatlan, egy hét múlva 10 hónapos és a fogak száma NULLA!KépKép
Kellemes hétvégét Mindenkinek!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Nincs sok időm, de muszáj írnom. Szóval, én is császáros vagyok, és szerintem is hihetetlen nagy baromság hogy ezen múlna valaki milyen anya.
Az alagutas dologra is kíváncsi voltam. Hát gyártottam ma egy alagutat neki. Na az én drágám csak úgy osont át alatta. Nagyon élvezte.
Szóval nálunk nem jött be ez a dolog.

A szoptatásról. Én még mindig szoptatok. De nagyon sokat szenvedtem az elején. A gondok már a korházban kezdődtek. De túl jutottunk rajta. Viszont ha nem lett volna elég tejem, akkor gond nélkül kapott volna tápszert. Mert szerintem attól nem rosszabb anya valaki hogy nem tud szoptatni.
Szerintem is nagyban belejátszik a genetika. Anyumnak is sok sok teje volt. Jó mondjuk lelkileg ez engem nagyon doppingolt, szóval mondhatott bárki bármit én nagyon küzdöttem hogy rendesen legyen tejem.

Tamesz: nagyon aranyosak a képek! ::
Kép

Nagyon ügyi Marci hogy már ilyeneket csinál. Dorka, elég megfontolt. Még csak kapaszkodva jár, és nem is látok semmilyen affinitást mostanában arra hogy egyedül szeretne járkálni.
Bár a mai nap után már nem siettem. Kép
Magára rántotta a kicsi szekrényét. Csak egy pillanatra nem néztem oda, és már borult is.
Az volt a szerencse hogy a kompba volt, és arra dőlt a szekrény. Na totál megőszültem így is.. Kép

Na most megyek, apázok egy kicsit.. Kép

Betti
bettimama
 
 


Jó estét!

Babus, gratula az újabb foghoz! Kép Én is sasolom néha, hogy jön-e már a következő (nekünk 4 van kinn), de nem látom... Kép Viszont egyre ügyesebben használja Marci ezt a 4-et, előretolja a kaját a szájában és ott rágcsálja (pl. a babapiskótát). Harapni meg óriásiakat tud velük...belém is... Kép

Tamesz, ne aggódj a fogak miatt, biztos egyszerre fog kibújni mind a 20 (vagy hány tejfog van)!!! Kép

Betti, remélem, már kiheverted az izgalmakat! Látjátok, mire jó a bébikomp! Pedig annyit szokták szidni. És azóta rögzítettétek a szekrényt?

Ja, a biztonságról jut eszembe: sarokvédőtök nektek van? Hol lehet abból jót kapni? Vagy úgyis mindet leszedik a gyerekek??? Kép

Nyuszko, én a múltkor csináltam tésztát (tudod, régebben írtam, hogy botmixerrel összekeverve kemény darabkák lettek belőle), és most késsel vágtam apróra a jól megfőtt tésztát (tojás nélküli durumtészta volt). Hát macerás, az igaz, de így meg bírta enni Marci.

Szép hétvégét mindenkinek! Jó vásárlást (?), karácsonyi készülődést!!! Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hova lettetek???? Kép Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Juc
Mikulás: A házban hívtak Mikulást a gyerekeknek, nekünk is szóltak, de 8 körül jön, hát az nekünk már késő. Utána biztos legalább 10-ig randalíroznak a gyerekek, nálunk ez a divat sajna Kép (Erről majd egyszer bővebben..)Különben az apósom pont úgy néz ki, mint a Mikulás, ráadásul Miklós, tehát nekünk van saját bejáratú Télapónk Kép
Szopi: Hát ez a házidoki tényleg nem normális. Engem a másik oldalról érint a dolog. Ne vedd magadra a szopi reklámot. Körülöttem sajnos vannak, akiknek a hozzáállásán is múlt, hogy korábban abbahagyták. Pénteken vidéken voltunk és anyáink koruak között is az volt a téma, hogy minek kell annyi ideig szoptatni (6 hó) stb. Ugye anno pont az ellenkezője volt. Sajna dohányzó, többet ivó, azért nem alkoholista (terhesség, szoptatás alatt) kismamákat is ismerek. Tehát ez nem nekünk szól, hanem nekik. És biztos testi, genetikai adottságoktól is függ. Pl anyukám mesélte, hogy amikor én születtem volt a szobában egy nőci, aki akart szoptatni, de szabály szerűen elfolyt a teje, folymatosan folyt belőle, és a babának már nem maradt. Egy rokonomnak meg annyi van, hogy muszáj fejnie (szoptatás közben is kézzel), leadnia gyűjtőbe a tejet, mert egyébként állandóan begyulladna a melle, a kórházban már az első napon litereket öntött a mosdóba, meg osztogatta a gyerekágyon sutyiba mindenkinek.
Császár elleni propagandát se vedd magadra, természetesen az sem rád vonatkozik, vagy a hozzád hasonlókra, akiknek "életmentő" volt a műtét. Sajna körülöttem olyan is van, aki kijelentette, hogy csak edás császárral hajlandó szülni a fájdalmak miatt, meg olyan akinek a tesója azt mondta, csak azon szurkoljon, hogy császár legyen, az is lett, és örült, hogy neki spec, emiatt majd milyen jó lesz a szex stb. Pl szerintem a Stahl Juditnak sem volt életmentő szerintem a császárja, neki is meg volt hogy melyik nap hány órakor lesz a műtét. (lehet nála tévedek) Csak az a baj, hogy ezek az emberek úgy gondolják, hogy így jobb, főleg nekik. Dehát az mégiscsak egy műtét. És nem tudod nekik megmagyarázni, hogy nincs igazuk, ők a gyengék, mert meg sem akarják próbálni a rendes szülést. És engem sajnálnak, hogy "szegény" én mennyit szenvedhettem, nem hiszik el, hogy "szuper" volt....
Az a baj, hogy az ilyenek nem olvasnak újságot, netet, a védőnő, szülész nem győzi meg őket, és akik meg informálódnak magukra veszik és bűntudatuk lesz.

Adventi díszek: Ügyik vagytok! Én ehhez béna vagyok sajna Kép

Kaja újdonság: Nem fogjátok elhinni, de annyira bámulta a rossz evő kislányom, és végre valamit jóízűen evett: pénteken Mc'Donalds-os házikrumplit , kalácsot, ma pedig gesztenyepürét tejszínhabbal evett Kép Mostanában én is darabolok durumtésztát Adri kajájába és elkezdtük enni a darabos 8hós kajákat. A Nestlé bolognait imádta, a kecskemétit is megette, de az nagyon darabos, egyben jött ki a répa Kép

Babus
Ebéd után sem alszik el Kristóf? Adri olyankor tuti telepocakkal egyedül=altatás nélkül kidől a kiságyában. Gartula a fogacskához, előbb utóbb csak kijön végre az összes. Azon gondolkodom én is bevetem apát gey napra, hogy lássa mekkora meló ez. Mostanában anyukám szokott néhanap vigyázni délelőttől délutánig Adrira és mondta, hogy jól lemerítette, állandóan foglalkozni kell vele, követi, mindenben fel kar állni, max 10 perc múlva minden játékot megun stb, megért. Végre valaki Kép

Adri új autósülése (a hordozókat még mindig nem fényképeztem le Kép)
Kép
Ilyenek a kedvenc játékai (szórakoztató elektronika Kép), üvöltött, ha ki akartuk szedni a kezéből:
Kép

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


SziasztokKép

Megvan a 4.fogunk!!!!!!!!KépKépKép
Kettő lent középen és kettő fent középenKép
Most már remélem egy darabig pihi leszKép
Bár, én mintha úgy látnám, hogy fent még egy fogacska vonala fehéredik, bár ez semmit se jelent. Most is 1 hónapig fehéredett, míg végül kijött.
De most én mindenképp egy pár hét nyugit szeretnékKép

Flames
Adri nagyon tündériKép

És én megértelek, nálunk dettó ugyanez van. Mostanság én is elkezdtem Apucit edzetni, fél-1 órákra itthon szoktam neki hagyni délutánonként Kristófot, mindenféle ürüggyel, boltba kell mennem, nincs kedvem már erre a kis időre felöltöztetniKép Ha tetszik neki, ha nem, ez van. De a lelkére kötöm, ha bármi baja lesz Kristófnak, azért mert nem vigyáz rá, megfojtomKép
Persze mikor hazaérek, adja az ártatlant, hogy á, tök jól elvoltak. De én azzért tudom, hogy leizzasztja rendesen, csak nem mondja megKép

Most megyek, Apucim megint lelépKép, megy Hatvanba, egy barátjához, számítógépes barátjához..., mi meg átmegyünk anyukámékhoz.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Remélem, jól telik a hétvége mindenkinél! Nálunk nemsokára kezdődik a Mikulásbuli, most még gyorsan szusszanok egy kicsit, mielőtt jönnek a vendégek. Szerencsére sütni-főzni nem kellett, mindenki hoz vmi rágcsát, úgyhogy így nem olyan fárasztó felkészülni. Nagyon kíváncsi vagyok a kislurkókra, mit szólnak a Mikuláshoz (meg egymáshoz... Kép).

Flames, aranyosak a képek! Kép Ez a kábelrágcsálás Marcinál is nagy kedvenc! És figyelj, az autósüléssel nektek nincs olyan gondotok, hogy a biztonsági öve mindig összetekeredik, és nehezebb bekötni? Mi emiatt szoktunk vele bosszankodni, de lehet, hogy mi vagyunk bénák... Kép

CSászár-téma folyt. Kép: én ilyenről, hogy direkt császárt kérnek, mindenféle indikáció nélkül, főleg sztároknál hallottam (Britney Spears, Rubint Réka, Stahl Judit stb. bár lehet, hogy ezek mind rosszindulatú pletykák...Kép). Õk meg egyszerűen annyira más világban élnek, mint én, annyira különböznek, hogy még csak fel sem tudom bosszantani magam rajtuk... Kép És nem is ítélem el őket, sem bárki mást, aki ezt választja, még mindig jobb, ha így születik meg egy gyermek, mintha sehogy... Kép

Kaja: vettem egy gesztenyés pulykás (csirkés?) bébiételt, Kecskeméti, majd holnap megkóstoljuk. De azért ez a gesztenyepüré (jó rumosan Kép) tejszínhabbal nem semmi!!! Kép

Na, megyek, ennyi volt a szabadidőm... Kép

Szép estét!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hú, megint kiirtottam a fórumot... Kép Kép Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok ám, csak sajna mindig csak annyi időm akad, hogy elolvassam a hsz-okat, írni már nem.

Babus!
Gratula a fogacskákhoz.

Tamesz!
Nektek az önálló lépésekhez kézrázásKép

Flames!
Adri nagyon cuki, nem semmi kék szemecskékKép

Miku: nálunk semmi komoly, Lizi kap a cipőjébe 1 könyvecskét.

Császáros anyukák rosszabbak?: Hát spec én is császáros voltam, de abszolút nem vagyok hajlandó Lizit tőlem távolabb hagyni, ez hülyeség. Max a lakásban, de pl vásárolni még kenguruval megyünk, úgyhogy totál a közelemben vanKép

Ja, képzeljétek Lizi felállKép

Fogunk nincs, de volt pár ölég rossz éjszakánk, azt hittem fogacska lesz belőle, habár az ínyén semmit nem látok, de sehol sámli.

Na megyek fürdeni, mert Lizit is mindjárt locsipocsiztatni kell.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Jó estét!

Köszi, Muki, hogy írtál, így nem csak én beszélgetek itt magamban... Kép Gratula Lizinek a felálláshoz!!! Kép

Csak gyorsan földobok egy mikulásos képet meg egy táblázatot.

Jó éjt!

Juc

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


<pre>
Anyuka neve Anyuka kora Baba neve Szülés ideje Születéskori méretek 6 hónapos méretek Kórház neve Baba kora
Andi 32 Miron 2005. 01. 15. 3200g ? ? Szt.Rókus 10 hónapos és 2 hetes
Bogacsi 30 Szonja 2005. 01. 16. 3860g 56cm 7590g 68cm Szt.István 10 hónapos és 2 hetes
Bettimama 23 Dorka 2005. 01. 17. 3300g 53cm ? Nyírő 10 hónapos és 2 hetes
Rahel 26 Peti 2005. 01. 17. 3200g 54cm 8040g Kaposvár 10 hónapos és 2 hetes
Babus2005 26 Kristóf 2005. 01. 27. 2700g 52cm 7960g 66cm MÁV 10 hónapos és 1 hetes
Nyuszko 29 Ákos 2005. 01. 28. 3550g 55cm 8250g 70cm Marosvásárhely Megyei Kórház 10 hónapos és 1 hetes
Tamesz 33 Marcell 2005. 02. 08. 3450g 53cm 7600g 68cm Kistarcsai Kh. 9 hónapos és 3 hetes
Flames 28 Adri 2005. 02. 10. 2700g 51cm 7080g 65cm MÁV 9 hónapos és 3 hetes
Juc14 31 Marci 2005. 02. 18. 3400g 60cm 7980g 71cm MÁV 9 hónapos és 2 hetes
Fanka 27 Panni 2005. 03. 06. 3400g 56cm ? Szt.Imre 8 hónapos és 4 hetes
Eveka 28 Marcell 2005. 03. 10. 3480g 55cm 8550g 67cm MÁV 8 hónapos és 3 hetes
Mukika 28 Aliz 2005. 04. 06. 2260g 44cm 6700g 64cm Szeged Női Klinika 7 hónapos és 4 hetes </pre>

Juc

Kép
juc14
 
 


BOLDOG MIKULÁST MINDENKINEK!!!Kép

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Hahó!

Tényleg merre jártok??? Kép

Egyébként köszönöm a vigasztaló sorokat császár-ügyben! Kép Flames, nem kötözködni akartam, értelek ám Kép, nyilván, ha az én ismeretségi körömben lennének olyan anyukák, akik direkt nem akarnak természetes úton szülni, biztos én is próbálnék velük beszélni. Csak úgy érzem, hogy nincs jogom őket elítélni, pláne, hogy én magam is császárral szültem. De lehet, hogy rád jobban hallgatnak! Kép

Mit szóltak a gyerekek a Mikulás-ajándékhoz? Marcinak a szétszórt szaloncukrok tetszettek a legjobban, a kismozdonyra, amit kapott, rá se hederített... Kép

Sziasztok, további jó mikulásozást!

Kép

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Én is itt vagyok! Be-be kukkantottam eddig is, csak nem volt időm írni. Mi Mikulásra egy elemmel működő kiskutyát vettünk Ákosnak, de a hatás nem az volt mint amire számítottunk. Először rá sem hederített, inkább a Túró Rudit nézegette, majd mikor bekacsoltuk a kiskutyát, és elkezdett ugatni, megijedt tőle, és bújt hozzánk. Ezután el is tettük, majd, ha nagyobb lesz odakapja. A többi ajándék sem igazán érdekelte, talán majd jövőbenKép!

Juc,
A megfelelő cipőméret kiválasztásásval kapcsolatosan: nekünk úgy magyarázta egy szakboltban az eladó, hogy miután feladtuk a cipőt a lábára, toljuk teljesen előre a lábát benne, és akkor hátul kell hogy maradjon egy annyi hely, hogy beférjen az ujjunk. És mit szólt Marci a Mikuláshoz? Nem ijedt meg? Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beleolvastam az eseményekbe, mert otthon nincs netünk, ugyanis a nagysikerűűűűű T-com dobozban nincs áram vasárnap reggel óta, de három munkanap a javítási idő, így talán holnap estére már lesz!

Sajnos most Egerben vagyunk, ami jó, csak az nem, hogy az apunak az eddigi jó lábának a bokája eltörött egy sétáló utcai kátyúban, így most fekvőgpiszet kapott. Ma voltunk az SZTK-ban, röpke 3 óra alatt végeztünk, a gyerekre való tekintettel, de mivel még mindig dagadt, így egy hétig még marad a fekvőgipsz.Kép

Marci igyekszik feldobni, kicsit szórakoztatja, délutána dédit is kihoztam, hogy őt is fárassza egy kicsit a gyerkőc! Sokat ordít, ezt nagyon jól eltanulta Flames Adritól, bár itt senki sem fakad sírva ettől!Kép

Na megyek, mert kisember még tombol!

Juc,
jó a Mikulásos kép, Marcit nem érdekelte a Tescos Mikulás szombaton, ma mentünk volna a koliba egy komoly Mikuláshoz, de ma autóztunk így elmaradt, majd jövőre!
Apánk már lakást keres Zágrábban, bevallom teljesen szét vagyok még zuhanva, hogy hogyan szervezzem meg a család kétlakiságát, hogy minden meglegyen kint és itthon is, ami fontos!

Szép estét, itt ma hó helyett csak rengeteg eső esett!
tamesz és Marci Egerből

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Nyuszko, ne aggódj az elemes kutya miatt, majd megszereti később Ákos! Mi egy guruló katicával jártunk így, eleinte ordított tőle Marci, de azóta már megszerette. Kép

Tamesz, apukádnak mielőbbi gyógyulást!!!
Horvátország: megvan már, hogy mikor mentek? Milyen gyakran jöttök majd haza?

A Mikulás Marcit sem izgatta ám annyira, sőt a többi, nagyobb gyereket sem, inkább az ajándékokra figyeltek... Kép Úgyhogy ez leginkább nekünk, szülőknek volt nagy élmény, mi persze dőltünk a röhögéstől, hogy az ismerős srácot láttuk beöltözve... A buli egyébként jól sikerült, 12 felnőtt, 6 gyerek lazán elfért nálunk, úgyhogy jöhettek baba-mama-talira!!! Kép

Jó éjt mindenkinek!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Én is vagyok, szokásosan éjszaka Kép

Nyuszko
Ez a kutyusos story ismerős, a szomszédban is sírás lett belőle Kép Adri biztos bírná Kép szoktatva van a kutyaugatáshoz. Õ előle inkább a szomszéd kutyus menekül.
Nekünk is ezt a praktikát ajánlották cipő ügyben.

Juc
Nálunk végül a nagypapa sem öltözött be Mikulásnak, csak én vettem fel reggel neki egy világítós mkulás sapkát Kép Adri bábokat kapott, kattogós forgatható csörgőt. A bábokat megrágcsálta. De a legjobban az illesztős műanyag kocka játék jött be. A homokozó figurákhoz hasonló állatkáival járkált egész nap Kép Remélem jól elmagyaráztam.

Tamesz
Jobbulást apukádnak! Egy pár éve anyukámnak is pont karácsonykor tört el a bokája Veszprémben Kép

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!!!
Lehet hogy én vagyok nagyon szenilis már de én ma már bejelentkeztem ide!!!Végre volt idöm irni délelőtt,erre eltünt!!!Tanácsot kérnék ajándék ügybe Míronnak!!!Mi vettünk neki egy bébitaxít a család többi tagja nem tudja mit vegyen itt nyuznak már napok ota!!Ruhánk van millio,autok minden méretben és szinben,kockajátékok még Kírátol vannak,zenélös micsodák is vannak!!!Szoval nem tudom!!!Adjatok tanácsot!!!
De bosszant hogy ezt már délelött is lepötyögtem és most annak reményében néztem be hogy hátha valaki már kitalált nekem valamit!!!Hogy lehet ez???Nálatok még nem volt!!!Pedig még azt ís leirtam hogy nem 15-én születtünk hanem 14-én,és a hathonapos sulyunk 7300 gr.Nahát kb ezt írtam délelött is!!!
Üdv.mindenkinek!!!
AndiKép
Vendég
 


Sziasztok,

Látom ma nem volt túl nagy forgalom a babaneten.

Tamesz, mielöbbi gyógyulást édesapádnak!!

Flames,
Az igazi kutyus Ákosnak is bejön Kép, van nekünk egy Staffordunk, ezért gondoltuk, hogy majd örülni fog a játéknak, mivel az igazit nem engedjük, hogy macerálja. De talán majd idővel a játéknak is tud majd örülni.

Andi,
Vajon Miron örülne egy kis biciklinek? Mi azt veszünk Ákosnak karácsonyra.

Kellemes estét kívánok mindenkinek! És jó Megasztározást!

Kép
Kép
nyuszko
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?