Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

En most teljesen off leszek.Kép
Meghalok egy jo kis szekelykaposztaert, de nincs meg a receptje. Tudna valaki segiteni?
Ugy latom picikem igazi magyar lesz, eddig a rantott hus, most meg ez is.
Talaltam ugyan az interneten receptet erre vonatkozolag, de talan valakinek van olyan jo otthoni receptje, mint anyunak a toltott kaposztalya. Segitsetek nekem legyszi!

Koszi elore is es elnezest az off-ertKép
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Köszi a táblázatot, jó hogy benne lehetek!
Ezek szerint 6 hetes lennék? Még nem is számoltam utána, annyira kicsi. / és egy hete még nem látta a doki/. Várok egy hetet, és megnézetem! Tegnap megint csináltam egy tesztet, hogy megnyugodjak, és még mindig terhes vagyokKép
Nyúlné, gondolom, mit jelent Kép Kép Kép

Penna, kinél szülsz a MÁV-ban? / ha publikus/

Anikó, sajna én még nem csináltam székelykáposztát.

Vigyázzatok Magatokra!
Judit
jucc
 
 


Penna,
Mi újévkor bontottuk le kisfiam babaágyát gyerekággyá. Volt hogy legurult azóta kétszer, de visszamászik ill. visszatesszük ha hallom és alszik tovább. Nagyon élvezi, hogy felkelhet, lefekhet magától. Amikor felkel jön és kopog az ajtón hogy ki akar jönni.
Mi is nyáron beszünk neki nagyágyat, aztán szept-ben újra összeszereljük a babaágyat. (nagyon remélem! Kép)

Ma délután megyek a dokimhoz a rendelőjébe, megvizsgál és remélem behív a kórházba magához uh-ra holnap v. holnaputánra.

Zsuzska, nem is tudtam, hogy a Dr. Dán már nem itt van tbányán. Az uh-t hol csinálja?
Sajnos nem tudok házat, igaz nem is igen jártam nyitott füllel ez ügyben.

Anikó, nagyon vagány a kisfiad! Kép

Örülök, hogy összességében mindenki jól van.

Sziasztok,
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 

 
 

Csilla,
miért hoztam rád a frászt?
Falina
falina
 
 


Sziasztok Lányok!!

Olvasgattalak benneteket. Olyan jó írni. Szóval beszéltem ma doktorbácsimmal és holnap 11-re megyek ultrahangra Rákoskeresztúrra az Isten háta mögé. A vasárnapot javasolta, de én mondtam, hogy nem én azt már nem bírom kivárni, így is iszonyat hosszú volt ez 10 nap.Ugyhogy holnap remélem csupa jó hírekkel tudok szolgálni. Szorítsatok légyszi, légyszi. Köszi Falina az együtt érzést, bízom a megérzéseidben.

Cirmike! Dr. Dán már több mint két éve nincs Tatabányán vagy lehet, hogy már három is. Elűzték innen, most Pesten rendel Bajcsy Zsilinszky kórházban a Maglódi úton. Ott lehet nála szülni és ott csinál csak ultrahangot. Amúgy Tbányán is rendel szerdánként. Én nagyon megvagyok vele elégedve (bár már rám hozta a frászt rendesen) és kedvelni is fogom, ha csupa jó híreket mond nekem.

Lányok! Nekem már megint fáj a fejem!! Mit csináljak??? Szinte majdnem minden nap. Nem vehetek be minden nap egy Algopyrint!!!

Bodza! Veled vagyunk este, és azonnal tessék hozni a híreket.

Csilla! Már halálra aggódtam magam miattad tegnap, hogy egésznap nem írtál, tudtam, hogy ultrahangon vagy, azt hittem tán valami baj van, hogy még este 9 tájban, sem osztottad meg velünk az eredményt. De most már nyugodtan hátradölhetek. Gratula. Holnap a Te feladatod, hogy érted izgulj!!!

Kép
pgsuska
 
 


Hello lanyok!

Ancsipancsi!
Koszi az infot, meg itt fel fogom hivni a dokit, ha mar tudom, hogy mikor megyunk haza, remelem tenyleg nem lesz gond, hogy ennyire a vegere megyek nyaki redore, a 12. hetben!

Egyebkent most kicsit aggodom, nem nagyon no a hasim, nektek?
Meg mindig kigombolt gatyaban jartok, vagy mar csereltetek??

Sajnos ugy latom eddig, hogy itt sem nagy divat a terhesseg, tegnap voltam egy plazaban, egy db kismamaboltot talaltam.
Voltak jo cuccok, de megint oda jutottam hogy ez nekem meg nem valoKép
Remelem, hamarosan beindul a pocinovesem, mert bosszant ez a statikus allapot!
Raadasul a bal talpam (csak a sarkam), annyira faj, nem tudom mire velni....
Remelem ez nem valami akupresszuras rossz jel ami arra utal, hogy gond van a babaval, vagy talan megallt a fejlodesbenKépKép
Ettol tartok nagyonKépKépKép
Tovabbra sincs semmi hanyingerem, semmi az eg vilagon!En vagyok az egyetlen???
A vegen meg veszek itt is egy tesztet!

Na jol kisopankodtam magam!
Nyugtassatok meg kerlek!

Megann 9+3

Kép

Kép
megann
 
 


MegannKép

Tessék jólérezni magadKép
Nincs a világon semmi baja a babádnakKép
Majd az uh-n meglátod!

A sarkad meg lehet ,hogy a hirtelen hőmérsékletkülömbség miatt fájKép Nem lehet??

Az én izületeim megérzik az időváltozát!

Kérd meg a férjed ,hogy esténként maszírozza meg egy kicsitKép

Ne sajnáld ,hogy nincs hányingered!
Próbáld ki ,hogy csak este veszed be az Elevitet,garantálom,hogy lesz napközben hányingerKép
Az Elevitben van hányinger ellen valamiKép

PgsuskaKép

Aranyos vagy ,hogy aggódtál értemKép
Holnapra én is nagyon szorítok neked!!

FalinaKép

Az utró elhagyás miatt!(Hoztad rám a frászt)
Neked azt mondta az orvos ,hogy fokozatosan.Nekem meg azt ,hogy egyik napról a másikra hagyjam abba!

Neked kifejtette bővebben ,hogy miért fokozatosan kell???


Csilla
csillam
 
 


Csilla,

Gratula a jo eredmenyhez.
Nekem a 12 hetes vizsgalatrol van kepem es nagyon jol ki lehet venni a babat. De a legfontosabb az, hogy minden rendben vele.

En most kezdem a 15. hetet, ma vagyok 14+0. Le sem tudnam tagadni mostmar a terhessegem. Foleg a pocim nott nagyot, bar ramjott mar 3 kilo isKép

Cimike77
Koszi a fiamrol irtakat. Vagany, az igaz, de mostmeg feltekeny is kezd lenniKép
Mar most csak engem akar es mindig. Neha kikeszit. Azt hiszem mar be kell neznem az egy pici es egy kicsi topikba, holott o mar egy nagyfiu. Remelem elmulik majd ez nala, hiszen o is akarta a kistestvert. Raadasul februar vegen jon velem a 16. hetes ultrahangra es igy mar a pocimban is latja ot. Meg talan a nemet isKép

Megann,
Ne aggodj, ha nem verzel nem lehet nagy baj. Orulj neki, hogy jol vagy.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok,

Anikó,
nem akarsz bekerülni a tábla élére?Kép Amúgy most megnéztem a kisfiad oszt leesett, hogy már a múltkor is nézegettem ezt a lurkót, csak elfelejtettem leírni, hogy milyen klassz kiscsávóKép

Cirmike,
elvileg Kisfalvi dr, de új doki, az előzőt nem nála szültem, csütörtökön megyek először. Így persze korántsem tuti, hogy ő is marad, bár nem vagyok rigolyás, csak egy kicsit talán az infókra.
A múltkorival kicsit magas volt a végén a vérnyomim, 140/70, de az utolsó 2 hónapban végig, erre a kiírt idő előtt 2 héttel befektetett, minden előzmény és magyarázat nélkül. Na, az úgy nemtecc. Megértem, ha szükség van rá, de azért el lehet mondani miért. Arról nem is beszélve hogy egy barátnőm ugyanezzel küzdött már félidő óta, otthonról ment szülni, kevés gyógyszert szedett szinte végig, ezt otthon is karban lehet tartani, most már tudom.
De ha elmondja mi van, nagy baj nem lehet, nekem most a kórház a fontos. A dokit úgyis max 10-12x látom (szüléssel együttKép) márha minden oké ugye, de a kórházban csak benn vagyok pár napot.

Na, jól előreszaladtam itt az elmélkedésben, hol van még a szülés!!Kép

Megint AnikóKép
Székelykáposzta ügyben sajna nem tudok segíteni, de itt van receptkereső, és tuti van az is:
http://www.mindmegette.hu/index.php

Megann
örülj neki, hogy ilyen jól alkalmazkodik a szervezeted a megváltozott állapotodhoz.Kép Nekem sincs semmi bajom. Bár én csináltam a minap még 1 tesztet, de csak azért, hogy legyen mit eltennem, mert az előző kinnt maradt a konyhapulton, és ráömlött valamiKép Aztán nehogy rámuszítsátok a Köjált!Kép
üdv
PEnna
penna
 
 


Ja, gyorsan még egy
bocsi Csilla, tudom, hogy jót akarsz, icipici gyurkászás nem árt talán, de azt ugye tudjátok, hogy terhesen nem szabad talpmasszázsra menni?
Vannak olyan akupresszúrás pontok, amit ha nem hozzáértő kezel, vetélést okozhat. Nyilván kis százalékban, nem túl gyakori, de előfordulhat.
Nekem szupi talpmasszőröm volt (sajna a szülés óta nem jutottam oda) és ő mondta nekem, mikor masszíroztatni akartam, hogy ne haragudjak, ő ugyan tudja, mit nem szabad megnyomni, de még véletlenül sem akar bajt csinálni.
Na, nem akarok senkit megijeszteni, csak tudjatok erről.
üdv
Penna
penna
 
 


Penna,

Koszi, aranyos voltal! Miert ne, bar mar benn vagyok a nyari babasoknal. Itt en vagyok a legoregebb viszont ott meg ugy erzem tul fiatalKép vagyok a 14 hetemmel. Koszi a receptajanlot. Felhivtam unokatesom, hogy vegye elo a tudomanyat vagy a legjobb szakacskonyvet es ratalaltunkKép. Jelentem holnapi menu: szekelykaposzta Kép

Sajnos nem tudom megnyitni a tablazatot, miert nem mukodik?

Adataim:
aniko47
32 ev
masodik terhesseg
14+0
mar van egy fiu 5eves

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Penna,
Na most megijedtem. En is jarok masszirozasra, ez vizelhajtasra es a jobb verkeringesre szolgal, de az utolso idokben mindig van kb 2perces talpmasszas ( ez egy gep)is. A gyogytornaszom csinalja. Mindenesetre meg fogom mondani neki, hogy ezt hagyja ki. Mar ketszer voltam eddig, remelem ez nem art? Ezt te honnan halottad?

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Anikó
én a saját masszőrömtől, de mintha anno a védőnéni is mondta volna. De rákerestem most a neten, egy másik fórumban ezt írták:

"A talpmasszírról én úgy tudom, hogyha valaki már jár rendszeresen, és nem terhesen kezdi el, akkor abból baj nem lehet (persze bizonyos pontokat ki kell hagyni ha tudomásodra jut a baba), de 6 hónapos terhesen már mindenképpen abba kell hagyni a masszírt, legalábbis nem kimondottan a talpreflexológiát csinálni, hanem inkább valami fini, jóleső simit, mert egyébként koraszülés indulhat meg."

Szóval az tuti, hogy bizonyos pontokat ki kell hagyni, mert bajt okoznak, de megmondom őszintén, akármilyen szupi is volt a masszőröm, ha én ezt tudtam volna (mielőtt szerencsére ő mondta) én tuti nem kérek talpmasszázst. Annyiféle tanfolyamon oktatják ezt, ki tudja, nála tananyag volt-e? És ha igen: emlékszik még rá, és tuti nem nyom mellé semmit? Sztem terhesen nem nagyon jár senki. Szóval akárki is a masszőr, én ezt nem kockáztatnám, nem éri meg.
De ha nagyon bízol benne...talán. Nem tudom, csak azt tudom, hogy én nem tenném, talán még a saját húgomnak sem hagynám, ha arról lenne szó. Végül is nem létkérdés a talpmasszázs, masszírozza a hátamat inkábbKép De ezt neked kell eldöntened...
üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!

Bekapcsolódnék ebbe az érdekes témába, hogy talpmasszázs. Lehet, hogy most durva dolgot fogok mondani, de számomra a világon az egyik legjobb dolog. Nem tudnám elképzelni az életem nélküle. Talán azért is mert több mint 20 éve sportolok rendszeresen és hihetetlen nagy ludtalpam van.Sokszor fáj sajnos. Ezért állandóan masszíroztatom akivel csak tudom.
Amióta terhes vagyok, csak hozzáértővel massziroztatom heti kétszer, mert szerintem nagyon hiányozna, ha nem lenne. Beszéltem erről én is szakemberekkel, és azt mondták, hogy vannak pontok, főleg a sarok környéke ahol nem szabad masszírozni. A többi helyen pedig semmi kárt nem fog okozni. Olyan ez mint a gyógymasszázs, terhesen vannak olyan részek, helyek a testen, Pl. derák táján, ahol nem szabad masszírozni, mert vérbőséget okozhat. Vállat, hátat, nyakat, kart, lábat, és talpat nyugodtan lehet.

Megann, jó nyaralást! úgy irigyellek!Olyna jó neked.

Kép
pgsuska
 
 


Csilla,
azt értem, hogy az utro miatt, de nem értem miért "hoztam volna rád frászt", hiszen te írtad, hogy a másik topikban olvasva rájöttél, hogy nem szabad azonnal abbahagyni...
Azért bosszantó, hogy az orvosok mennyire félvállról veszik.
Nekem sem mondta a dokim egy szóval sem, csak én már foglalkozom egy ideje a terhességgel és hallottam, olvastam ezt azt. Az orvosokkal állandó jelleggel megjárom, hiába tejelek nekik. Így muszáj résen lenni velük és lám, amint kérdezek kiderül, hogy nem tájékoztat!
Falina
falina
 
 


Megann,
lazulj el sztem nyugodtan. A babáddal semmi baj nincs!
Nekem a 12. hét utolsó előtti napján mérték a nyaki redőt és rendben volt!
Érezd mán jól magad és hadd irigyeljünk máá! ;)
Falina
falina
 
 


Lányok!

Hogy én mekkora egy hülye vagyokKépKépKép

Nekem fogalmam se volt róla hogy árthat a talpmasszázs!

Nekem a férjem tv-nézés közben ,minden este maszírozza a lábamatKép
Már több hónapja!
Remélem nem okoztam kárt a babábanKép
Ugye nem???

Mindenesetre köszi az infót! Még jó ,hogy szóba került!
(Köszi Megann,hogy fáj a sarkadKépKép)

Mára kijutott nekem rendesen!!

Kiakadtam az utro miatt...Kép
Voltam háziorvosnál EKG_n,és kiderült ,hogy nagyon magas a vérnyomásom isKép

Azt mondta ,hogy ne egyek sósat!
Multkor a védőnő ,letiltott az édesrőlKép
Akkor mit egyek????KépKépKép:
TalpmasszázsKépKépKép
Állandóan nagyon fáj a fejemKép
Tegnap az UH-n nagyon rányomta a doki a hasamra a vizsgálófejetKép,ezért még délelőtt a hasam is fájtKép
Ja! És kiderült ,hogy a méhszájhoz nagyon közel van megtapadva a lepényKép
Ezért minél többet feküdnöm kellKép

Kész vagyok!
Csilla12+ 5
csillam
 
 


Szia Csilla!!

Nyugi, próbálj lenyugodni. Én lennék már a helyedben, és úgy irigyeltelek tegnap, hogy minden rendben van, és már 12+5.
Nem hiszem, hogy a férjed ártott volna a babádnak, hogy masszírozta lábad, gondolom, úgy maszírozta, ahogy jól esett, nem pedig állati erősen nyomkodta. Nem hiszem, hogy az valakinek jól esne.

Együttérzek veled, nekem is már kábé 2 hete iszonyatosan fáj a fejem. Majd megörülök annyira. Ma is le kellett feküdnöm egy pár órára mert annyira fájt.

Nekem is magasabb most vérnyomásom. A terhességem elején 110/70 volt majdnem ülve aludtam. Most meg 140/70. Még soha nem volt ennyi. Neked mennyi az a sok????????????
Szerintem próbálj meg úgy étkezni, hogy mindenből egy kicsit. Próbálj sok zöldséget meg gyümit enni. Facsarj friss gyümi levet az olyan finom. A sok szénhidrátot meg kerüld.

Nekem meg még ezenkívül iszonyatos szivritmus zavarom van. Van valakinek rajtam kívül ilyen Lányok????

Pipacsvirág! Mi van veled??? Nagyon eltűntél. Remélem, hogy jól vagy. Holnap szoríts nekem 11-kor légyszi, légyszi..

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok!

Régen írtam már, de megvolt az oka. Eszméletlen hányingerem van még mindig, illetve jelenleg nem annyira. Most éppen babgulyást eszek, ezt kívántam meg. Kép

Ma hazaküldtek a munkahelyemről, mert látták, hogy mennyire rosszul vagyok. Utálok hazudni, de azt mondtam, hogy gyomorrontásom van. Jó lenne legalább egy hetet pihenni, de sajnos muszáj dolgozni. Kép

Gratuálok az ultrahangosoknak! Kép Jó látni, hogy minden rendben van és szépen fejlődnek a babák. Kép

Megann!

Te csak érezd jól magad, mert a baba is így érzi jól magát, ne aggódj, nincs semmi baj. Kép

Pgsuska, szorítok a holnapi ultrahangra, te előbb túlleszel rajta, mint én. Kép

Aniko47, szerettem volna székelykáposzta receptet írni, de látom, hogy már megvan. Ha érdekel, leírhatom, hogy én hogyan készítem. Kép

A talpmasszázsról már jóval a terhességem előtt olvastam, hogy bizonyos pontok megmasszírozása nem tesz jót a női nemi szervek környékén, tehát lehet ártani vele. Nekem a párom szokta masszírozni a talpam, mert én is nagyon szeretem a talpmasszázst, de majd mondom neki, hogy ezentúl csak óvatosan. Kép

Megadom az adataimat a táblázathoz.
Nick: Pipacsvirág
Utolsó menzesz: december 24.
Várható szülés: szeptember 30.
Első baba: első baba
Doki, kórház: Dr. Fodor, Kaposvár

A bátyám és a Nagymamám szeptember 25-én születtek, persze 45 év körkülönbséggel, úgyhogy én nem fogok csodálkozni, ha ezen a napon fog megszületni a babám. Kép

A babgulyással végeztem, desszertnek jöhet meggybefőtt és vaníliás jégkrém csokidarabokkal. Kép
pipacsvirág
 
 


Jaj CsillaKép Kép

A sósat azért mondják, hogy ne nagyon, mert visszatartja a vizet, és terhesség alatt amúgy is a vizesedés az egyik fő gond. Az édes meg szimplán hizlal, meg egészségtelenKép

Amúgy látod, van aki masszíroztat, de a férjeddel azért inkább ne...de ha lett volna baj, már tudnád, ezen ne aggódj most már.Ez sztem csak nagyon ritkán fordul elő, bizonyos akupresszúrás pontok nyomásakor.

Az hogy közel van a lepény a méhszájhoz, még nem baj, az szokott problémás lenni, ha rajta...azt hiszem akkor császároznak, de ez nem tuti.

Pihizz sokat, hallgass a dokidra.

Küldök egy kis pozitív energyt:
Kép +++++++++Kép

üdv
Penna
penna
 
 


Jaj CsillaKép

A sósat azért mondják, hogy ne nagyon, mert visszatartja a vizet, és terhesség alatt amúgy is a vizesedés az egyik fő gond. Az édes meg szimplán hizlal, meg egészségtelenKép

Amúgy látod, van aki masszíroztat, de a férjeddel azért inkább ne...de ha lett volna baj, már tudnád, ezen ne aggódj most már.Ez sztem csak nagyon ritkán fordul elő, bizonyos akupresszúrás pontok nyomásakor.

Az hogy közel van a lepény a méhszájhoz, még nem baj, az szokott problémás lenni, ha rajta...azt hiszem akkor császároznak, de ez nem tuti.

Pihizz sokat, hallgass a dokidra.

Küldök egy kis pozitív energyt:
+++++++++

üdv
Penna
penna
 
 


LányokKép

Köszönöm a vígasztalástKép
Nagyon jólesikKép

PgsuskaKép

Eddigi vérnyomásaim: Pl: 99/ 67 100/80

Ma mért vérnyomás: 150/ 80Kép
Most mérnem kell folyamatosan,és feljegyezni!

Gyanítom,hogy ettől fájhat a fejünk isKép

Holnap szorítokKépKépKép

PennaKép

Drága vagy,te isKép kösziKép

Nekem már most beígérte a doki a császártKép
De hátha ,mégsem lesz rá szükség!

PipacsvirágKép

Szegényke! Reméljük ,már nem tart soká nálad a rosszullétKép
Addíg is kitartásKép
Egyél sok finomat-ami jólesikKép


Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!

Fejfájósok: nekem is rengeteget fájt a fejem az előző terhesség elején, és a homeopátiás Belladonna jó volt rá. Azzal nem ártotok a babának, az biztos! Egyébként nekem már a terhesség előtt kiderült, hogy magas a vérnyomásom, akkor szedtem is gyógyszert, aztán egy időre jobb lett, majd a végefelé megint magas, amit végülis csak figyelemmel kellett kísérni, nem lett kezelés belőle. / és nem a terhességi toxikózis okozta/. Szülés után teljesen rendbe jött. Kíváncsi vagyok, most mi lesz.

Penna, az előző szülésed is Mávos volt? Akkor ki volt a dokid? Tényleg fura, hogy minden indok nélkül befektetett. A magas vérnyomás önmagában még nem ok erre.

Lányok, lenne egy kérdésem a Gyed-el kapcsolatban: a Gyesem júliusban lejár. Nem megyek vissza dolgozni. Azt terveztem, táppénzre megyek, nem is várom meg a Gyes végét. / kicsit jobban jövök ki anyagilag/. Viszont azt már megtudtam, hogy a következő babánál már a minimálbérrel fognak számolni, nem a korábbi jövedelmemmel. Nincs valami kiskapu, amivel normálisabb Gyedhez juthatnék?
Előre is köszi a választ!

Szorítok mindenkinek, akinek aktuális!

Jó éjt!
Judit
jucc
 
 


Szia Csillam!

Van benne valami amit mondasz, lehet, hogy a magas vérnyomásomtól fáj a fejem. Mostantól figyelni fogom. Köszi az észrevételt.

Jucc! Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet kapni ez a homeopátias Belladonnát?? Mert kipróbálnám. Ma is kellett bevennem Algot, mert megbolondultam volna. Ez iszonyat, ha így megy tovább.

Kérlek szorítsatok, holnap jelentkezem a hírekkel, remélem, hogy él a babám és egészséges. Már most kerülget sírás, mi lesz holnap, Te jó ég.
Jó éjszakát lányok,
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Hali!

Már jó régen jártam itt, lehet, hogy nem is emlékeztek rám.Kép

Nekem enyhe hányingerem van, meg borzasztó székrekedésem, ami miatt a hasam nagyon puffadt, már a terhesnacimat is elő kellett vennem.Kép

Beállok én is az aggódó anyák táborába: én hülye, mindenféle topikba be szoktam nézni, és az egyikben olvastam, hogy a vitiligo (a bőr festékhiányos állapota) pajzsmirigyalulműködéssel jár együtt. Nos, nekem volt vitiligom, ami egy azóta beszüntetett kísérleti gyógyszernek hála eltűnt. Viszont ki tudja, mi a helyzet a pajzsmirigyemmel. Az első terhesség előtt oké volt, akkor pont nézték (egészen más okból), de ez állítólag változhat. Az alulműködés meg szellemi fogyatékos gyereket eredményez. Szóval kicsit ki vagyok bukva. Ha végre kiválaszom a dokimat, és eljutok hozzá, biztosan rá fogok kérdezni, és megpróbálok kieszközölni egy vizsgálatot, bár nem vagyok benne biztos, hogy megcsináltatja.

Rókica,
ugye jól emlékszem, hogy te jársz Siklós Pálhoz az Istvánból? Nekem most ajánlották, megtennéd, hogy írsz róla priviben? Hol rendel, mennyiért, milyen ember, stb. Légysziiiiiiii!!!

Uh-khoz mindenkinek nagyon drukkolok, már én is alig várom, hogy lássam a csöppömet.

Jucc,
van az egyik indexes fórumon egy Szakbarbár néven író nő, aki profi az ilyen dolgokban, és tanácsokat ad. A cím: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766&la=41755997 . Ő biztosan tud segíteni.

Fejfájósoknak jobbulást! Nekem is szokott fájni, de nekem alacsony a vérnyomásom, az előző terhességem alatt egyszer nem is tudták megmérni.Kép

A táblába majd én is megadom az adatokat, de én szeretném megvárni a 12. heti uh-t (és az esetleges pajzsmirigyvizsgálatot). Remélem, nem baj!

Bocsi, most nem írok többet, megyek aludni, hátha elfelejtem egy időre az aggódást.

Kóbor
kóbor
 
 


Sziasztok!

Ezer hala nektek, hogy ennyit dumaltok nekem, hogy megnyugodjak!Kép

Kepzeljetek, ma mar sokkal jobban van a talpam!(sarkam). Egesz nap kentem azzal a kinai tigris kenoccsel, az ugye csak termeszetes anyagokat tartalmaz!?
Ma mar egesz jo volt, tudtam maszkalniKép
Mondjuk en is elkovettem azt a hibat, hogy megprobaltam eroteljesen masszirozni, de nem lehetett baj belole, mert semmi verzes barnazas stb nem jelentkezett, ugyhogy nagyon bizom hogy minden ok!
Raadasul ma megint szurkalt a pocimKép, es du volt egy kis hanyingeremKép, de megint csak egy par perecig, aztan azota semmi!
Ja es egy 10 percre befekudtem egy masszazsfotelbe isKép
Azt hiszem most minden negativumot elkovettem, mostmar nagyon kell figyelnem, nem elnem tul ha az en hibambol lenne valami gond..

Kajaugyileg annyi valtozott, hogy nem tudok egyszerre sokat enni, mert egy fel tanyer utan tok tele erzem magam!

Csillam!
Sajnalom ezt a vernyomasos dolgot, biztos attol faj a fejed/tek! Szerintem mindenkepp a homeopatias bogyoval probalkozz te is!
A csaszart a vernyomasod miatt igerte a doki?
Mi az esely hogy ez megjavuljon szulesig??
Pihenj sokat!!!!!

Falina!
KépKépKépKépKoszi!Akkor biztos en is is idoben leszek!

Penna!
De jo! Mi tunetmentesek tamogassuk egymast, mert ma mar majdnem megkerdeztem szegeny ferjemet, hogy akkor most tenyleg terhes vagyok vagy nem, o hogy emlekszik???
De aztan inkabb csondbe maradtam!

Lanyok egyebkent fantasztikus jo idekint, a jo melegben!Ma du a teraszon vegighallgattam ahogy egy zajos papagalyraj vitatkozik valami nagyon erdekes dolgon a szomszedos palmafan!KépKépKépKép
Nem tudtam kivenni hogy mi volt a tema, mert hatalmas ricsajt csaptakKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


Jucc,
nekem júniusban jár le a gyed, onnan lenne gyes. Én ezt találtam ki: most márc-ápr szüneteltetem a gyedet, táppénzre megyek (nőgyógyi javaslatra simán kiír a körzeti) és táppénzről szülök, akkor indul a tgyás. Ahogy értettem (több topicot is végigolvastam) így talán számít az előző fizum az új gyedbe. De annyira zavarosak az infók, hogy még ez sem biztos, csak az, hogy így legalább a táppénz magasabb mint a gyed,mert én nagyon jól kerestem, így dupláját kapom, mint a max gyed. Igaz, csak fél évig amíg szülök, de az is valami.
Aztán majd kiderül, bár sztem a legtöbb bérszámfejtő sem tudja, mi a teendő. (Hiszen akkor az anyukák kérdésére ugyanazt válaszolnák, és egykettőre kiderülne, mi a legjobb megoldás, ezzel szemben legalább hatféle verziót ismerek én isKép)

Kóbor,
nem szabad ilyen topicokat olvasgatni! Csak összezavarnak. PErsze, kérdezz rá a dokinál, de minden terhesség más, és én amúgy is úgy tudom, hogy a komolyabb pajzsműködési zavaroknak egyrészt tünete van, másrészt megakadályozzák eleve a teherbeesést, legalábbis sok lány, akinek nem sikerült a baba, kiderült, hogy emiatt. Úgyhogy nyugiKép

Jucc még egyszerKép
Az előzőt az Újpesti Szülőotthonban szültem. A kórház sem igazán tecc, úgyhogy amiatt is kerestem másikat, nem csak a dr miatt. ÉS mivel 10+7 napot töltöttem bent szülés előtt és után, úgy érzem, fontos a kórház, a körülmények, hogy mennyit látod a babát.Ott nincs rooming, éjjelre elviszik, reggel hozzák aztán megint viszik, délutánra megint elviszik...Utólag nézve csoda, hogy annyi tejem lett, hogy még adni is tudtam egy tejtesónak, egyáltalán nem szopibarát a rendszer. Na, mindegy.

Na, léptem
üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk UH-n, és hál'Istennek mindent rendben talált a doki. Azt mondta ne aggódjak a menzesz időpontja miatt, nem az számít, hanem a baba mérete. És megerősített, hogy valóban 8 hetesek vagyunk, ennek megfelelő méretekkel.

És láttam dobogni a szívét!!! Kispapa szegény nagyon zavarban volt, és bevallotta, hogy ő nem nagyon lát ebből semmit, de udvariasan ő is lelkesedett a babóért.

Legközelebb március 17-én megyünk (előbb is mehettünk volna, csak Németországban leszünk). Szóval Megann, ne izgulj, engem legközelebb 13 hetesen fog látni orvos.

Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy a hét melyik napját is tekinthetjük akkor fordulónapnak. Segítetek? Annyit mondott a doki, hogy a szülés várható időpontja szeptember 15 (ez egy csütörtök). Akkor nekem csütörtök a fordulónap? Bár a következő vizsgálat is csütörtökön lesz, és arra meg valami olyasmit mondott, hogy akkor leszek 13+4. Ezek szerint hétfő a fordulónap. Szerintetek?

Ja, egyébként 22 mm, és kaptunk róla képet!

Mindenkinek hasonló jókat!

Bodza 8+?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


MegannKép

Na végre már ,hogy jól érzed magadKép
Élvezd a meleget,mert itthon éjszaka már -20-at is mértek!

KóborKép

Nem vagy elfelejtve! Csak ne kóboroljKép össze-vissza a topikok közöttKép
Hajlamosak vagyunk az összes rossz hírt begyüjteniKép,hogy aztán legyen min aggódni!

Ha valamit nem tudsz ,inkább az orvostól kérdezd megKép
Biztos tud válaszolniKép és megnyugtatKép
Szerintem igaza van Pennának abban ,hogy ha nem jó a pajzsműködésed,eleve nem tudsz teherbe esniKép

PgsuskaKép

Gondolok ám rádKép És nagyon szorítok az UH-hoz!
Majd gyere a hírekkel!!!!

Magamról:
Reggel 6-kor hánytam!
Most hányingerem van! Nem értem én ezt ,azt mondták ,hogy 12.-hét után elmúlikKép

A vérnyomásom: este: 109/75
ma reggel: 108/69

Nem is magas! De akkor nemértem ,hogy az orvosnál miért volt annyi!!(150/80)

Lehet,hogy a rendelő látványátol is felmegy a vérnyomásom??KépKép



Csilla 12+6
csillam
 
 


BodzaKép

Jaj de jó!
GratulálokKép

Hol van a kép?? Tessék berakni a profilodbaKép

Ha jól számoltam tegnap voltál 8+6
Ma pedig 9+0Kép

De nem biztosKép várjuk meg a többiek véleményét isKép

Csilla
csillam
 
 


Megann,
te, te, te!!! Ilyesmiről írni, mint meleg napsütés meg papagájok! Tyű, de irigy lettem!Kép A lányommal én teljesen tünetmentes voltam, én is állandóan azon gondolkodtam, hogy vajon tényleg terhes vagyok?Kép De az voltam.Kép

Penna,
köszi a megnyugtatást! Remélem, minden rendben lesz! Nekem is pont lejár a gyedem, kb. két héttel a kistesó születése előtt (hacsak nem jön picit korábban), most akarok tájékozódni, hogy hogyan lenne jobb. Nevetséges, hogy mindenki mást mond.Kép Te hol fogsz szülni? Nekem nem jelenik meg a táblázat, mit csinálok rosszul? Pedig le is mentettem...

Bodza,
éljen!Kép A képet nem tudod megmutatni? A mensim alapján én is szept. 15-én szülök, nekem úgy van, hogy szerdánként töltök be egy hetet, ma vagyok 9+1.

Csilla,
oké, nem kóborolok!Kép Tőled is köszi a nyugtatást, a dokitól biztosan rákérdezek a dologra. Hányás.Kép A barátnőm a 16. hétig hányt minden nap. A vérnyomásod tök jó, tegnap biztosan a doki miatt volt magas.

Na, megyünk a zöldségeshez mandarinért, nyami!Kép

Kóbor
kóbor
 
 


hello csajok és koborolósokKép!
Tegnap megmondtuk anyukámnak,apukámnak a nagy hírt,hát nem sejtette anyukám,mert jól meglepődött,de persze örültek nagyon.ari nagyszülők lesznekKépKépKép
ma reggel én is a fejemet nyomtam a toalettbeKép,vehettem is be újra gyogyikat,láttam távozni őket!,de azért jól vagyok/vagyunk,most a cékla-savanyúság van műsoron nálam,és kifejezett húsevő lettem,az eggyetlen még ami reggel lemegy a torkomon az a gyümijoghurt egy kis müzlivel,már a rosszabb napokon.de a gyümölcsöt bírom hála az égnekKép,megyek be is kapok valamilyet...

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok!

Már megérkeztünk a távoli Ausztráliából. Jó volt nyaralni egy kicsit. Nagyon jó idő volt, sokat fürödtünk. Az út viszont elég hosszú volt (24 óra)
Felteszem az egyik kedvenc képemet majd Bálintról.
Sajnos a légitársoság elhagyta a babakocsink jelentős részét, és az autósülést is, ezért "szobafogságban" vagyunk.


Velem minden rendben, most vagyok kb a 9-10. hétben. A fura az, és ami nagyon aggaszt, hogy nem vagyok rosszul, és semmi olyat nem érzek, amit a Bálint váltott ki pocaklakó korában. Se hányinger, se semmi. Egyedül ami van az az, hogy van pár olyan kaja amit nem tudok megenni pedig nagyon szerettem (sajnos nem az édességek) Normális ez?????????
Elvileg 2-3 hét múlva kellene mennem megint, de azt hiszem, hogy jövő héten bejelentkezek.

Szép napot
Edina

Kép

nedinabp
 
 


Csilla! Nem a férjed masszázsa, hanem a valódi talpmasszázs árt Kép (amikor reflexpontokat nyomkodnak a masszőrök!!!) sajnos a sós felviszi a vérnyomást, de attól még kell sót enned, csak kevésbé sokat. Szóval ha a férjed kedvesen masszírozgatja a lábad, abból semmi baj nem lehet. Én jártam többféle masszázsra, és tudom, hogy milyen a talpmasszázs. Na, azt úgy otthon senki nem tudja Kép lehet, hogy a dokinál az idegességtől volt magas a vérnyomid, ne félj! Hitelesített mérőd van? Nekem OMRON van, ezek egy része orvosilag hitelesített. De csak nagyon kevés ilyen mérő van. A boltokban árult Samsung, meg ezek, nem hitelesek, tehát nem biztos, hogy tökéletesen pontosan mérnek.


Pgsuska! Nekem is volt szívritmuszavarom az év végén (akkor voltam mennyi is? Kép kb. 6-7 hetes terhes) ha nem lettem volna otthon 2 hetet, akkor lehet, hogy el se múlik. Azóta nincs gondom, vagyis tegnap este volt egy kicsi, de nem vészes!

Pipacska! Engem is érdekel a székelykáposzta!!! Kép

Jucc, hogy lettél minimálbéres? A korábbi béredet nem módosíthatják meg az engedélyed nélkül! Vagy közben új munkahelyed lett?

Megann, azt hallottam, hogy a fekete nadálytő kenőcs nagyon jó minden ilyesmi fájdalomra. Még ezt is próbáld majd ki. ÉS OLVASTAD, HOGY MIT ÍRTAM, HOGY MILYEN VIZSGÁLATON KELL ÁTESNED GYORSAN, AHOGY HAZAJÖSSZ? Nehogy elmulaszd! (nyaki redő ultrahang 10-12. héten kell!!! Ezzel szűrik ki a downkórt)

Bodza, akkor neked is akkor kell a nyaki redő UH-t megcsináltatnod, mikor visszajössz. Lehet, hogy már most is megmérték. Tegyél fel képet!

Nyuszi! Jobbulást!


Ancsipancsi, aki ma pont 13.

ancsipancsi
 
 


Edina! akkor most biztos lányt vársz. Kép
én az előző terhességemben (7-8 hetesen elment) olyan rosszul voltam, mint a fene. ebben a mostaniban nem annyira.

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
Ancsipancsi! Nem lettem minimálbéres, de azt olvastam, hogy az lesz a kiszámítás alapja, ha nem tényleges keresőként megyek Gyedre, hanem Gyesről vagy táppénzről Kép

Penna! Mi Újpesten laktunk egészen mostoktóberig, jártam is a Szülőotthonba babás tornára, és hallottam egyet s mást a szülészetről, nem csodálom, hogy váltani fogsz! Remélem, nem csalódsz a Mávban. Én Balázst is ott szültem,és nem mennék máshova!
Kóbor, köszönöm a címet, mindjárt megnézem! A pajzsmirigyhez: nem szabad aggódni, ez az első szabály Kép És nem kell megvárnod, amíg a szülészed eldönti, ki kell-e vizsgáltatni, vagy sem. Én ma voltam a körzeti dokimnál, holnap leveszik a vért, és megnézik a pajzsmirigy-működést. Nekem korábban kezelni kellett, túlműködés miatt. Én most csak gyanakszom, hogy esetleg kiújult, de egyébként is célszerű néha ellenőriztetni. / főleg, ha a családban előfordult ilyesmi, mert ez öröklődhet/. És ha eltérést találnak, kezelhető, terhesség alatt is, és nem késtél le semmiről, mert a 12. hét előtt úgysem szeretnek gyógyszert adni erre.
Drukkolok, hogy ne legyen semmi!

Zsuzska! Belladonnát itt Pesten minden gyógyszertárban találtam, ahol kerestem, szerintem próbáld meg. Általában, ha nincs, rendelni akkor is tudnak! Jobbulást!

Szép napot mindenkinek!
jucc
 
 


Jucc, én ilyesmiről nem tudtam Kép((
azt gondoltam, hogy a legrosszabb esetben nem számolják újra, hanem a régi gyedet kapod, ahogy újra gyedre mégy.

ancsipancsi
 
 


Bodza,
mivel a hét+napok számolása az utolsó mensi alapján van, azon a napon fordul a heted, amikor az utolsó mensid kezdődött. Nekem pl dec 21 kedden volt, jan 18-án (28 napra rá, szintén kedd) kellett volna megjönnie, akkor voltam 4+0, jan 25-én 5+0...stb.
Remélem nem voltam túl bonyolultKép
üdv
Penna
penna
 
 


Bodza,
Én a Bálinttal a szülés várható napjához képest számoltam. Márc 8-án (hétfőn) született, és akkor volt 40+0, szóval mindig hétfőn volt a forduló.

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok,
Tegnap voltam a dokimnál, megvizsgált, rendben minden, de uh-ra csak jövő hét szerdára rendelt be, azt mondta akkor már még többet látunk.
Akkor leszek 8+5. Pedig már nagyon vártam, hogy a héten megláthatom.

Én is úgy hallottam, akkor jársz jól ha gyed-ről visszamész táppénzre és akkor újra kezdődik minden a fizu alapján. Én így akarom, de csak akkortól mikor már megszűnne a gyed (május vége). Ugye köteles visszavenni a gyed-ről a munkáltató, hogy aztán táppénzre menjek? Engem nagyon utálnak, mert visszahívtak mikor kisfiam 1 éves volt és nemet mondtam. Aztán szóltam nekik, hogy esetleg visszamennék, azt mondták majd szólnak ha lesz üresedés. Tudom hogy volt de nem hívtak. Annak nincs pedig értelme, hogy visszamegyek erőszakkal (mert ugye vissza kell venniük), de 1 hónap múlva felmondanak. Kár hogy így alakult, mert imádtam ezt a munkahelyet...Kép
Most már csak a gyerek(eim) számítanak és letojom őket, megvan mindenem a boldogsághoz, karriert meg majd csinálok a következő életemben Kép
Bocsi a dühöngésért...
Jobbulást mindenkinek, aki szarul van! És ne aggódjatok, rendben van minden ezekkel az őszi babókkal!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Edina, iszonyat aranyos Bálint a képen! Kép

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Oké, oké, a mensitől való számolást én is tudom, de nekem november 24-én volt az utolsó mensim (ez szerda), kb. 30 nappal (!) rá lehetett a fogantatás, vagyis nem normál időben volt peteérésem.

Ehhez képest akkor még mindig nem tudom, hogy hétfőn (doki számolása), szerdán (utolsó mensi), vagy csütörtökön (szülés kitűzött napja) van a heti forduló. De lehet, hogy mindegy is.

Kóbor! Én, ha jól tudom, nem vagyok még 9, csak 8+1 vagy 8+3. De neked nem első szülés, nálam lehet, hogy ezt is figyelembe vették. Állítólag az első várandósság néhány nappal hosszabb.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Ja, és amint lehet, beszkennelem a képet és fölrakom, bár ez már jövő hét elejére marad, mert ma este megyünk haza, szülőkhöz. Szóval hétvégén nem leszek gép-közelben.

Most jelentjük be a nagyszülőknek is. Kép

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


MI VAN MÁR Pgsuska MI VAN A 11 ÓRÁS UH-DDAL?

ancsipancsi
 
 


Ancsipancsi!

Igen, koszi az emlekeztetest, mar irtam is ide nektek, hogy meg ittenrol fel fogom hivni a dokit, hogy idopontot kerjek hozza is, meg az uh-s dokihoz is hogy megcsinaljak a nyaki redo merest!
Koszi megegyszer!

Pgsuska!Nagyon varunk!

Kép

Kép
megann
 
 


Lányok!

Belladonnát nem ajánlott terhesség alatt szedni!!! Amerikában C kategóriájú gyógyszernek minősül, ami azt jelenti, terheseknek nem ajánlják mert állatokon végzett kisérletekben ártott a magzatnak! Ilyen kategóriájú gyógyszereket csak orvos kifejezett utasitására szedhet a kismama, ha nincsen jobb megoldás!!! http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=1619&TradeName=Belladonna&TradeId =5085

Sokadszorra olvasom aggodalommal, hogy valami gyógynövénykészitményt azzal ajánlanak kismamáknak, hogy ez teljesen természetes és semmi baja nem lesz tőle! Ez nem igy van! A gyógynövény is gyógyszertartalmú, csak nincs kivonva és kifinomitva a hatóanyaga. Van amit évezredek óta például arra használnak a nők, hogy elvetessék vele nem kivánt terhességeiket. (Pl. csombormenta, fekete üröm, asszonygyökér, petrezselyemtea!!!) NEM szabad feltételezni, hogy csak azért mert gyógynövény, ártalmatlan. A belladonna például nagy mennyiségben halálos mérgezést okoz. Kis mennyiségben persze gyógyhatású, görcsoldó és fájdalomcsillapitó. Gondolom nem mérgező mennyiségben árulják őket a patikában, de azért jó tudni!

Kérnék mindenkit hogy legalább olvasson utána vagy kérdezzen meg egy hozzáértő természetgyógyászt (de minimum a patikust!!!), mielőtt vakon bevesz valamit, feltételezve, hogy az biztos nem árt mert "természetes"!

rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica,
szerintem aki írta, a homeopátiás Belladonna (Atropa Belladonna) gyógyszerre gondolt. A homeopátiás szerekről én még sose hallottam, hogy veszélyesek. Van egy kiadványom:"Homeopátia Babáknak, mamáknak", ennek az első része csak a várandósságról szól, és rá van írva: "Kizárólag szakemberek részére!" azaz orvosoknak, patikusoknak készült, ebben a fejfájásnál benne van a Belladonna (9ch-val, óránként 1x5 golyócska a fájdalom megszűnéséig), de ahogy nézem másra (pl fogászati problémákra) is írják.
Biztos lehet belőle (másmint az igazi növényből)olyan főzetet vagy mittudoménmit csinálni, aminek ilyen a hatása, de a homeopátiás gyógyszerek pont azon alapulnak, hogy hasonló tüneteket okoz a "gyógyszer" mint a betegség maga. Mérgezésre pl ált. arzénből készült golyócskákat adnak, kiütésre meg pl. mérges szömörcéből, de még senki nem halt meg arzénmérgezésben... ezek úgy vannak higítva és potenciálva, hogy gyógyítanak, illetve segítik a szervezet öngyógyulását.
Én nem hinném, hogy a homeopátiáról bárhol is le lenne írva, hogy káros, de azért megnézem a cikket, amit feltettél, (sajna sztem szótár kell hozzá nekem, biztos tele lesz szakszavakkal, úgyhogy nem 5 perc.)

üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok,

Pipocska, azert johet a recept, nagyon szivesen veszem.
Meg nem sikerult megfoznom, majd hetvegen, ha tobb idom lesz.
Ugy latom kapos lett, nemde Ancsipancsi?Kép

Edina,
Orulok, hogy szerencsesen megerkeztetek.
Edes a kisfiad.

Pgsuska,
Irj gyorsan mi van veled!

Bodza,
Tok izgi ez a bejelentes dolog. Nekem mar a tesztelesnel eljart a szam, Kép hiaba harom eve varunk ra.

Pipocska,
meg az adataimhoz,
utolso menszi: nov.03
Szules varhato idopontja: augusztus 10
masodik baba
Nem tudom megnyitni a tablazatot en sem!

A, tegnap pacaltot ettem, persze francia modon, de mit mondja, en nagyon belaktamKép

Csillam,

Nekem meg a igy a 14. heten is hanyingerem van,szerencsere hanyas nelkul, de megvan Kép



Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok Lányok!!


Megjöttem, itt vagyok és úgy néz ki MARADOK VELETEK.
Szerettem volna már írni, de nem tudtam feljutni a netre, a gép valamiért nem engedte megnyitni ezt a topikot.
Minden rendben van velünk. Kicsi még a terhességem nagyon. A peteérésem a 24. napon történt, ezért volt kisebb sokkal a bébi. A múltkor a petezsákom 3 mm volt, mos pedig 9 mm. Vagyis 10 nap alatt a triplájára nőtt. Azt mondta a doktor bácsi, hogy minden ok. Az mondta hiába menstruáltam december 17-én most súrolom éppen a 6 hét határát. Szóval két hét múlva lesz szívhang nézés. Lányok! Én úgy sírtam. Ez a 11 nap maga volt a pokol, és nem is mertem elhinni amikor megláttam, hogy mekkora.
Olyan jó, hogy drukkoltatok nekem, nagyon-nagyon sokat jelentett. Ti tartottátok bennem igazából a lelket, belőletek tudtam igazán meríteni a legtöbbet. KÖszönöm Nektek. Nagyon.

Kép
pgsuska
 
 


PgsuskaKép

Már nagyon vártunk ámKép
GratulálokKépKép

Örülök nagyon ,hogy minden renben van nálatok isKép
2-hét múlva pedig már láthatod ,a pici szivét is dobogniKépKép

Ugye mostmár megnyugodtál??Kép

Puszi Csilla
csillam
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: