Új privát üzeneted érkezett!

Halihó lányok!
Hol vagytok?
Nagyon gyér ma itt a forgalom.Kép
Gigi
Gigi75
 


Kati,

köszi az információkat! Hát számomra több 'újdonságot' is írtál! Pl. eddig azt hittem, hogy a 83.000 az nettó... Kép Annyi mondjuk nettóban nem lett volna, de közelített hozzá...
Igazad van, minket is megkárosítanak, így ez a kérdés engem sem fog érdekelni. Nem csodálom, hogy kifakadtál.

Judit (33)
Judit74
 


Sziasztok!Kép

Ma egy kicsit lusta vagyok írni, de holnap doki után jövök.Kép

Kati
Én szinte egész évben táppénzen voltam, így a szüléstől veszem igénybe a TGYÁS-t. A Gyed kezdete már a jövő évtől indul. Szerinted mit fognak figyelembe venni a Gyed alapjául? Ezt az évet, amikor már amúgy is csak 70%-ot kapok vagy az előzőt, amikor végig dolgoztam?

Szép estét mindenkinek!

Laura
Laura2
 

 
 

Sziasztok!

Én is nehezen bírom a meleget. Ma pl. ebéd után iszonyúan rosszul lettem. Még ilyen nem volt. Nagyon rossz volt a közérzetem, nem bírtam semmit inni/enni nem tudom mi lehet az oka, én a melegre gyanakszom. Amúgy én is küszködök a légszomjjal.

Én már úgy várom, hogy egy kicsit hűvösebb legyen! Azért az jó, hogy süt a nap, de lassan már elviselhetetlen ez a kánikula, pedig elég jól bírtam eddig...

Találtam macis bordűrt a Brico Store-ban, igaz éppen kifogytak, ezért vissza kell majd mennem bontatlan tekercsekért... Viszont találtam hozzávaló függöny anyagot is, így most elkezdem majd lassan megvarrni a függönyt, remélem jó lesz.

Docka
Docka
 


Szisztok, sziasztok!!!

Jaj, csak bekukkantottam egy percre.
Robika éppen most aludt el, de mostanában a 20 perces szopikat egy órára növelte és alig akar elaludni...
Majd teszek fel újabb képeket, csak most nincs időm rá.

Mindenkinek szép estét és vigyázzatok magatokra, igyatok sok sok folyadékot.(persze csak az , aki nem vizesedik)

Sziasztok: Anita
anita77
 
 


Sziasztok lányok!

Látom mindenki szenved a hőségtől, ráadásul most ebben a nagy melegben kezdtünk a lakásba be turbózni, szóval nagy a hajtás, estére már totál ki vagyunk mind a ketten , és természetesen az alvás nálunk se megy olyan hű de jól!
A párom eddig sem volt jó alvó, de most közösen virrasztgatunk! (és ilyenkor tervezgetjük, hogy hol lesz a kiságy, pelenkázó, milyen lesz a fal...stb. Kép) Szóval elfoglaljuk magunkat!

A Tb-vel kapcsolatban annyit, hogy én 2 hónapja felmondtam, bementem a Tb-hez, kötöttem velük szerződést, így fizetek havonta 19.000,- Ft-ot amíg Nóri megszületik, és utánna kapok 85.000-t kézhez. Ez így még mindig megéri, csak nem túl l..... De nem baj, ahogy már írtátok az állam is kihasznál minket, akkor én is őket (pl.: az egyetemen szept. 1. a beiratkozás, és lényegtelen hogy alig egy hónap mólva szülök, ha addig nincs baba fizessem be a teljes tandíjt -85.000 - szóval ezután engem már nem érdekel, hogy hogy verem át őket)!

Most viszont már megyünk pihizni!
Mindenkinek szép éjszakát!

meme
Meme
 


Sziasztok,

Judit,
Bizony-bizony, a 83e Ft, az bruttó, azaz SZJA köteles. Hogy további jóhíreket mondjak, a TGYÁS-el ellentétben, ez után 8,5% nyugdíjjárulékot is kell fizetni.

Laura,
Jó kérdés. Nem tudok biztosat,hülyeséget meg nem akarok írni. Az az egy biztos, hogy a GYED alapja a 2003-ban megszerzett jövedelem (mivel a jogosultság kezdete 2004 lesz), de hogy mit számolnak bele...??? Holnap megpróbálom megérdeklődni egy TB szakértőtől (én a pénzügyek egész más területén dolgozom).

Docka,
Nekem a rosszullét tegnap este volt, egyszerűen nem tudtam már magammal mit kezdeni, csak ömlött rólam a víz, aztán hányingerem is lett, végül a vacsit viszontláttam...
Tisztára megkönnyebbülés volt ma bemenni a melóhelyre és beállítani a légkondit 20 fokra. Az az egyetlen baj, hogy dolgozni is kell...Kép

Egy kis aranyos munkahelyi történet, így a nap végére:
bementem a főnökhöz, emlékeztetni, hogy jövő hét végéig vagyok. Teljesen ledöbbent (mert persze elfelejtette), majd csak annyit kérdez: de miért, hát nem szeptemberre vagy kiírva?

Üdv,
Kati
Kati
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit elmaradoztam az utóbbi pár napban, nem nagyon voltunk itthon napközben, aztán estére mindig úgy elfáradtam, ágyba esni alig volt erőm, nemhogy bekapcsolni a gépem Kép
Azért most lelkiismeretesen elolvastam amiket írtatok eddig, láttam hogy a "pénzügyi" dolgokat vitattátok, na ahhoz én inkább hozzá sem szólok Kép Egyrészt mert kissé nevetségesnek tartom az összeget amivel kiszúrják a szemünket, másrészt mert meg csak fölöslegesen felmegy bennem a pumpa ha visszagondolok mennyi utánajárásba és idegeskedésbe került míg mindent elintéztünk Kép

Fú, ezt a meleget én is szörnyen utálom, elég nehezen viselem most Kép Sosem voltam egy izzadós típus, de most állandóan folyik rajtam a víz. A lábdagadás is elkezdődött nálam, szerencsére még nem túl elviselhetetlen mértékben. Délelőtt meg én is szédelegtem, számomra szokatlan módon a hasam is keményedett, elég szarul éreztem magam Kép Napközben aztán helyrejöttem kicsit, feldobódtam attól hogy átrendeztük kicsit a gyerekszobát Kép Bevittünk egy gyerekheverőt a nagy kölöknek (még az enyém volt anno Kép), áttologattuk a szekrényeket, tettünk fel új polcokat, vettünk új szőnyeget, úgyhogy bútorzatilag készen állunk a kis csöppség érkezésére Kép Na persze ezekben jól ki is fáradtam, a mai napra ütemezett többi munka holnapra csúszik...

Izgulok egyébként a holnapi nap miatt, délelőtt megyünk 4D UH-ra, alig várom már Kép És főleg azt, hogy végre megtudjuk ki is rejtőzik a pocakban Kép Kép Szorítsatok!! Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Hú Kati, jó fej lehet a főnököd... Nem semmi. Hogy bírod még a bemászkálást? BKV vagy autó?

Nem tudom mitől van ez, de nekem is egyre többször van hányingerem és undorom a kajáktól. Egyszer csak rámtör és kész, utána 1-2 óráig tök rosszul vagyok és elmúlik. Mindenesetre nem jó jel, próbálok azért sok folyadékot inni.

Docka
(36)
Docka
 


Diti!
Szorítunk!!!
Docka
Docka
 


Docka!
A hányinger szintén van, de észrevettem, hogy nagyon keveet tudok enni és hamar kiürül a gyomrom ezért! Próbálj sokszor keveset, ez nekem és bevállt!

Mindenkinek jó éjt!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Hát én is még egy "nemalvós" éjszakán vagyok túlKép Egyszerűen már nem tudunk mit csinálni, annyira meleg van a lakásban. Sajnos nekünk minden ablakunk egy oldalra néz, tehát még huzatot sem tudunk csinálniKép Én ezt már annyira utálom, lassan egy hete minden éjszakánk így telik. Kb. úgy mint nálatok MemeKép A férjem is csak szenved (és még mindig lázas szegényKép), úgyhogy jól eltelik az éjszaka. Alvás nélkül.Kép

A másik a közlekedés.Kép Én már meg sem kockáztatom a bkv-t. Hetente el szokott hozzánk jönni az egyik barátnőm, aki már a 35. hétben van (de nagyon fitt, nem is értem) és a múltkor sem adták át neki a helyet!Kép Ezen én ki vagyok akadva, mert én úgy érzem hogy nem tudnék még két megállót sem állni, annyira jólesik leülni, főleg ilyen melegben.

Úgyhogy megoldottam ezt is, nem megyek sehova, csak a házunk alatt lévő élelmiszerbolt és szépségszalon jöhet szóba.Kép (Legalább van időm ilyenekre is, a baba után úgysem leszKép)
Ja, és még a TBbe is járok, az is itt van melletünkKép

Egy hete amúgy nekem is fáj a lábamKép, sokszor már reggel úgy érzem hogy zsibbad, ami eddig azért csak este jött elő. Szerintetek ez már a vizesedést jelenti (mert egy kicsit mintha be is lenne dagadva) vagy a melegtől van?

Bocsi hogy ma reggel ilyen negatív vagyok, de ez mind összejött. Remélem délutánra jobb kedvem lesz, és talán hűvösebbre fordul az időKép Bár erre nem sok esély van.

Üdv mindenkinek, legyen szép napotok:
Vera (dátum szerint 33+5)Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Laura,

a GYED kérdésben rossz hírem van. Ezt az évet veszik alapul. Illetve a törvény szerint a maximális GYED-hez az igénybevétel előtti évben kell meglenned 180 munkanapnak. Én nem értek hozzá, de nálam pont ez volt a probléma, hogy ki akartak írni áprilisban már a cukrom miatt, és akkor figyelmeztettek, hogy ha nem lesz meg a 180 napom, csak a minibálbér 2x-sét kapom GYES-ként. TGYAS-ra nem vonatkozik, mert az idén veszed igénybe és ahhoz a múlt évet veszik alapul. Amúgy a különbség asszem 13e forint, levonások nélkül, tehát ha amúgy sincs mit tenned akkor emiatt ne idegeskedj!

Azért ha Kati megkérdezi , akkor legalább én is megtudom nem vertek-e átKépSzóval várom a megerősítést.

Anita

Mennyire volt nálad erős a vérzés a kórházban szülés után, és ezt mivel vészelted át? Betét? Kb. mennyivel készüljek? Ezek a TENA betétek hatalmasakKép

Vera

Én kb. 2 napig voltam ilyen depis, és pont az alváshiány miatt. De annyira felhalmózódott, hogy ma éjszaka aludtam, mint akit fejbevágtak. Remélem nálad is így lesz és végre ki tudod aludni magad!!!

Lányok, kész a kórházcsomagom, kisruhák kimosva. Babakocsin és légzésfigyelőn kívül megvan mindenKép BelehúztamKép

Szisz
szisz
 


Sziasztok,

látom mindenkinek 'betesz' ez a kánikula. Én sem voltam régen izzadós típus, most meg ha kimegyek a lakásból, nem győzöm törölgetni az arcomat. Kép Éjszaka is legalább egyszer kiver a víz, pedig már nem takarózunk semmivel, sőt már hálóruhát sem veszek fel. Kép
Én is úgy terveztem, hogy már nem megyek messzebb a környéknél, erre a bátyám bejelentette, hogy szeptember 6-án Győrben esküvő lesz, 6 év után rászánja magát, hogy elvegye a barátnőjét. Mondta, hogy kiszámolták, akkor még el tudok menni, szeretné ha én lennék a tanúja. Kértem, hogy a biztonság kedvéért keressen egy 'pót-tanút' is, hátha előbb jön a kisbaba.
Képzelem, milyen 'jól' fogok mutatni a képeken óriás pocakkal, esetleg bevizesedett arccal, testtel... Kép

Kati,

tényleg 'jó fej' a főnököd...

Judit (33)
Judit74
 


Sziasztok!
A táppénzre vissztérve én is úgy értettem, hogy nem a TB fizeti, hanem a céged...
A minimálbér jelenleg 50 eFt, nem? Igy a kétszerese 100 lenne az több, mint a maximális gyed? Ezt pláne nem értem! Valaki aki érti részletesebben elmagyarázhatná, mert kezdek aggódni...
Vigyázzatok magatokra,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Helló Lányok!
Látom elindítottam a lavinát táppénz és egyéb juttatások kérdéskörében...:-)
Képzeljétek, hívtam a munkahelyem és a táppénzes papír késése miatt csak jövő hónapban utalják a pénzem: ami egyrészt tök jó,mert akkor mégsem veszett el, másrészt végigszoronghatjuk ezt a hónapot...és a dokit is ebben a hónapban kell fizetni..Na majd megoldjuk valahogy.
Egy kérdés: mivel 90%a császár, eszünkbe jutott financiálisan az aneszteziológus is.Állítólag neki is adnak általában. De én nem nagyon szeretnék. Spinális érzéstelenítés lesz, nemis altatás,másrészt nincs ere keret. Nagyon ciki szerintetek?
Judit74: Én kb. 3 hete felfüggesztettem az éjszakai zabákat és a fűszeres kajákat és a porcióim is felére kellett csökkenteni, mert érzem, hogy nem fér, de ha magamba tuszkolom mégis, olyan szintű gyomorégés lesz érte a jutalmam, hogy hihetetlen..
A légszomj pedig ebben a nagy melegben tényleg kikészíti az embert: ilyenkor a lassú nagy levegővételek és a vizesruha az arcra nekem segít.
Kati:Főnyeremény vagy nekünk! Köszi az infókat! A főnököd pedig nem semmi..ilyen bamba,hogy finom legyek?
Diti: Mi újság, voltatok 4D-n? Akkora élmény! Ha lenne pénzünk, mi is csináltatnánk még egyet így a végefelé.:-(

Csajok! Képzeljétek, a velem egyidős terhes kolléga-barátosném megszült tegnap este!! 2890gr, 53 cm, 36hétre született a kissrác. A döbbenettől és az örömtől alig tértem magamhoz egész nap!:-)) Olyan fura, hogy ilyen közel már a nagy esemény!!:-)(Egyébként a hír óta, csatárlánc szerűen nonstop hívogat a családom...teljesen odavannak..:-))
Jááááj, de meleg van! De csütörtöktől jön az enyhülés, kitartás csajok!!
Pussz: Dea
Dea
 


Szisz
Remélem nem jól tudja aki téged tájékoztatott gyed ügyben. Most egy kicsit utánanéztem és a Gyed-nél az utolsó két évben kell meglennie a 180 napnak. Szerintem a táppénzes időszak is munkaviszony, tehát beleszámít, de majd rákérdezek egy ismerősömnél, hátha tudja az ilyen bonyolult eseteket is. A gyes pedig a nyugdíjminimum kétszerese. Azért nem lenne jó csak gyest kapni a fél év letelte után, mert akkor mehetnék vissza dolgozni.Kép

Majd később még jövök. Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen a dokinál.

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Én is élek még, bár a meleg nekem is nagyon betesz, az összes pórusomból folyik a víz. 30 fok van a lakásban, elképesztő!Kép

Tegnap voltam dokinál, a méhnyakam hossza tovább csökkent, de azt mondta, hogy ez azért van, mert nemsokára már szülünk, és ne aggódjak (a méhszáj zárt). Szerinte az állapotom miatt nem fogom kivárni a 40 hetet, valószínűleg a 38. héten már megszülök (ráadásul pont nyaralni megy, szóval legalább a 25-ét ki kell várnom). Ettől a közlésétől kissé beparáztam, mert azt jelenti, hogy akár már három hét múlva jöhet a baba, miközben én még öt hétre számítottam, lelkileg még nem vagyok a szülésre hangolva, bár már nagyon kiváncsi vagyok a kiscsajra. Viszont még nincs kiságyunk.

Tényleg, nem tudtok egy helyet, ahol 70x140-es minden oldalán rácsos kiságyat lehet venni?

Ti vesztek légzésfigyelőt? Én mostanában afelé hajlok, hogy nem, mert félek, hogy ha tévesen riaszt be, akkor elkezdek folyamatosan stresszelni, hogy most mi van, és én eléggé paranoiás tudok lenni.Kép

Szép napot, és kitartás a meleghez!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Épp most jöttem haza a TBből. Aki teheti, ne menjen ki, mert ezer fok van! Kihúztam a sorszámot, előttem várakozók száma 31, azt hittem rögtön kifordulok. De aztán kiszóltak egy ablakból hogy aki csak táppénzes papírt ad le, sorszám nélkül mehet. Így negyedóra alatt végeztem. Azon már nem is csodálkozom hogy senki nem adta át a helyet, pedig elég látványosan nagy a hasamKép

Zsizsa, Dea, Szisz!Kép
De jó nektek hogy már ilyen közel vagytok a szüléshez!Kép Ne féljetek, előbb vagy utóbb mindannyiunkra sor kerül, és akkor már inkább előbbKép Főleg ebben a nagy melegben. Jobb lesz a plusz súly nélkül külön lenniKép Én már nagyon várom!!!

Régen volt tábla, csak úgy emlékeztetőülKépKép

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház
Sziszke (lány) 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Üdv mindenkinek és jó hűvöset kívánokKép
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szisz!

Nekem nem volt túl sok, pár napig alig, a tejcsi beindulása után kicsit szintén erősebb.
Nekem, mivel kellett vattát bevinni( papírvatta közé sima vatta) , én az első napon azt használtam.Így jobban "nyomon" követhető volt a véárzés, figyelni kell, hogy nehogy alvadt vér darabos legyen stb...
Következő napon már bugyivalKép Tena betétet használtam én is.Tényleg hatalmnas , de azért szerintem kell.


Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, új infóval bővítheted a táblázatot, végre kiderült hogy kislány lakik a pocakomban! Kép Kép Nagyon örültünk neki, mindketten így szerettük volna, igazából még most is hihetetlen kicsit hogy úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnénk Kép
Nagyon nagy élmény volt amúgy, főleg hogy tavaly Pindurral nem voltunk. Kicsit szkeptikus voltam az egésszel kapcsolatban, nem tűnt hihetőnek hogy annyira élethű képeket mutathatnak, de nagyon kellemes meglepetés ért. Annyira hasonlított a baba arca Pindur újszülött vonásaira, egész megható volt látni, hogy tényleg testvérek Kép Kép
Most megyek is, aztán próbálom feldolgozni a nagy élményt Kép
Este majd még benézek, addig is sziasztok,
Diti
diti
 
 


Sziasztok!Kép

A dokinál minden rendben volt, bár most nem vizsgált meg. Remélem azért nem romlott sokat a méhszájam. Három hét múlva megyek uh-ra, meg ctg-re. Rákérdeztem a méhlepényre is, de azt mondta, hogy majd az uh-nál kiderül, addig nem lesz semmi baj. Ezek szerint az sem olyan vészes mint gondoltam. Minden esetre azt mondta, ezt a hónapot bírjam még ki és utána már szülhetek. Utána hozzátette, hogy pont az ilyen görcsölősök, mint én szokták kihordani a végéig. Az Elevitet is tovább kell szednem.

Diti
Gratulálok a kislányhoz.KépKépKép

Ez a kánikula tényleg borzalmas én is szenvedek tőle.Kép Ma még a körzetihez is mennem kell a táppénzes papírért, pedig semmi kedvem már kimenni a lakásból. Itt még mindig hűvösebb van, mint kint a napon.

Vigyázzatok magatokra!

Laura
Laura2
 


Diti!

De jó!KépKép
Én is gratulálok a kislányhoz! Örülök hogy így alakult. Az az igazi, ha van fiú is lány is a
családban. Majd én is így szeretném...Kép

Gyorsan be is tettem a táblázatba:<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház
Sziszke (lány) 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Dea,

képzeld, a barátnőm ismerőse is most szült a 36. héten, 2800 gr-os, 52 cm-es kisfiút! Kép Összeraktad a kórházi cuccokat? :-)

Zsizsa,

mi nem veszünk légzésfigyelőt, egy szobában leszünk a bébivel.

Judit
Judit74
 


Diti,

én is gratulálok! Kép

J.
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Köszi mindenkinek a gratulációt Kép
Ha sikerül előkotornom a scannerünket, teszek majd fel egy képet is ami szerintem elég aranyos lett, épp ásít rajta a hölgyemény Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Helló Lányok!
Nem semmi az időjárás..kicsi babám egész nap sztrájkolt..Apropó!Szoktatok-e kicsi cuppogó hangokat hallani odabenntről? Imáááádom! :-) A férjem először kissé bolondnak nézett, nem karta elhinni, hogy nem én adtam ki a cuppogó hangot, aztán ő is tökre elérzékenyült..
Diti: Gartula a kislányotokhoz!Már nagyon várom a képet!
Vera: Beírod a táblába, hogy nekünk fütyisünk van?Köszike!:-)
Laura: Kitartás, megy a drukk, hogy még egy darabig egyben legyetek..mostanában én is csak erre koncentrálok (és sajna stresszelem is magam emiatt rendesen, pedig nem kellene..)
Zsizsa: Légzésfigyelőt mi sem veszünk: egyrészt nagyon drága, (a bérlése is sajnos: 6500ft/hó ált.), de most, hogy behelyeztük az egy szobácskánkba a kiságyat, ami abszolút a franciaágyunk mellé került (2cm:-), megállapítottam, hogy én leszek a babánk légzésfigyelője..:-)

Puszi Nektek: Dea
Dea
 


Sziasztok!

Anita
Köszi az infot! Milyen az a papir vatta? (ne nevess ki, de fogalmam sincs. A simát azért ismeremKép)
Még egy kérdésem lenne, mivel takarod be ilyen melegben a picurt? Amit vettünk ágyneműgarníturát elég nagynak találom benn a takarót. Elveszik majd benn a Bogyóka. Nem tudom merjem-e használniKép

Zsizsa

Én vettem légzésfigyelőt és elmentünk újraélesztő tanfolyamra is. A tanfolyam amúgy hasznos, ha nem veszel akkor is szerintem. Sokak szerint nincs rá szükség, de minket megnyugtat, ezért vettük meg.

Üdv
Szisz
szisz
 


Szisz!

Egyáltalán nem nevetlek ki, mert én sem tudtam annoKép. A kórházakban elég sokat használnak belőle, amúgy vékony nedvszívó papírrétegek egymásra hajtva és a gyógyszertárban lehet kapni.
3-4 papírvattába kell kb beletekerni a sima vattát.Nekünk ezt itthon el kellett készíteni, de vannak olyan kórházak ahol autómatikusan adják. Nálunk nem....
Robikát csak kis pelussal takarom most, de annyira meleg van , hogy nappal nem is kell. Este pedig hálózsákban alszik. Most egyenlőre vékony pamut, de hidegebb időre vartunk vastagabb anyagút is.
Ha van ügyes varró a családban simán meg tudja varni, mert egyszerű( és százszor olcsóbb Kép )

Diti: garula a leányzóhoz Kép.

Laura: örülök, hogy minden rendben vanKép.

Vera: ügyi , ügyi Kép .

Dea: nálunk nem adott Robóka hangokat csak csuklott sokat, de biztosan jó lehet Kép.

Zsizsa: mennyi most a méhszáj állapotod?Amúgy ne csüggedj ha a 36 héten túl vagytok már semmi baj nem lehetKép.Kitartás!!!

Üdv mindenkinek:


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Borzasztó ez a hülye idő már nem bíron, totál ki vagyunk és már látom előre, hogy ma sem lesz alvás!
Amúgy mi is egyfolytában izgulunk, hogy ne jöjjön hamar (amíg a lakás kész nincs Kép), de csak kibírjuk!
Most viszont megyünk pihizni, mert már itt sem jó!

Üdv mindenkinek és túlélést!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Megint regota nem jelentkeztem, de sajnos meg mindig nincs netunk Kép Sajnos visszaolvasni sem tudok most...

Anitanak es a nem is pici funak nagy-nagy gratula!

Mi jol vagyunk, most koltoztunk, es szerencsere remekul erzem magam, meg labdagadas vagy ilyesmi sincs (kopp-kopp-kopp).

Lenne egy kerdesem... gondolom ti mar tul vagytok ezen... a bebinek mindent ki kell fozni + vasalni? Vagy eleg csak a pelus/turcsiket. A bodykat, rugikat nem eleg 60 fokon + vasalni? Es a kotott ruhacskakat meg a takarokat, pledeket hogyan kell mosni? Azokat is kell vasalni?

Koszi, es tovabbi jo pocisodast mindenkinek, es vigyazzatok az otthoni hoseggel!

batkamano (36)
batkamano
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat a légzésfigyelővel kapcsolatban. Szisz, az újraélesztő tanfolyam a Madarász utcai kórházban van? Hogy lehet jelentkezni?

Anita,
1000-et írt be a doki, valószínűleg engem megnyugtatandó. Most 34+4 hetes vagyok, a 36. hét végéig még másfél hátra van, de csak kibírom valahogy.Kép Mondjuk én szeretném kihúzni 37+2-ig, mert akkorra ér vissza a dokim a nyaralásból.

Meme,
drukkolok, hogy kihúzza a babó, amíg kell, és további jó lakásfelújítást!

Batkamanó,
én nem fogom kifőzni a ruháit, csak a pelus/türcsiket, szerintem a ruciknak elég a mosás és a vasalás, és szerintem nem is tenne nekik jót, ha kifőznéd őket. Arra kell figyelni, hogy az elején külön mosd a ti ruháitoktól, és ne tegyél sok öblítőt (vagy akár egyáltalán ne), és az sem rossz, ha kétszer megy az öblítőprogram. Azokat a kényes ruhákat, amik nem érintkeznek közvetlenül a bőrével, én nem fogom vasalni. Mosni meg az előírás szerint fogom.

Pihenjetek, és ne menjetek nagyon napra ebben a hőségben! Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Anita
Köszi a választKép Hétfőn megkérdem a kórházban, hogy ilyen kell-e. Kis hálózsákot vettem egyelőre én is. Úgy várom már hogy benne legyen a picikeKép

Batkamanó
A kisruhákra általában azt írják (100% pamut), hogy 40 foknál nem mosd magasabb hőfokon. Én nem is mertem, főleg az 56-os méretet. Ha az még összemegy.... Amúgy azokat is kímélő programon és a centrit max. 350 fordulatra állítottam. A törölközőt és pelusokat 90 fokon mosom gépben. Ha öblítő nélkül mosod és kemények lesznek ne ijedj meg, a vasalástól egész jó megpuhulnak a kis ruhácskák.

Zizsa
Nem kell bejelentkezni. Minden kedden délután tartják és előtte lehet készüléket is venni. (Mi nem azt vettük meg). A tanfolyam kb, másfél órás, és azért tetszett, mert fogalmam sem volt mi az az újraélesztés. Amit itt láttam még akkor is hasznosíthatom, ha 2 évesen félrenyel a picur. (igaz az más technika, de azt is megmutatják. Lehet venni egy könyvet, ahol le is rajzolják ezeket, úgyhogy itthon lehet 1-2x gyakorolni.
Üdv és szép mosolygós napot!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Hát nem tudom ki hogy vészelte át ezt az éjszakát, de nekem nagyon rossz volt. Most nem is a meleg miatt, hanem mert miután nagy nehezen fél 11 körül elaludtam, éjfélkor arra ébredtem hogy nagyon be van keményedve a hasam. Fordulni nem tudtam, csak feküdtem félig ülve a hátamon, pedig próbáltam testhelyzetet váltani, de nem volt jó. Ez eltartott hajnali 4 óráig!Kép Már azon gondolkodtam hogy előveszek egy órát, és nézem milyen gyakran jön, de szinte folyamatosan keményedett.
Szerintetek ez mitől lehetett???

Mindenesetre most hullafáradt vagyok, mert persze 7kor meg el kezdett mocorogni a babuci, úgyhogy az alvásnak lőttekKép Na de majd délután bepótolomKép

Tegnap én is kimostam a pelenkákat (20 db!), 3 fürdőlepedőt, meg az ágyba való lepedőket. Én nem főztem ki őket, simán 60 fokon mostam és egy pici öblítőt is tettem bele. Mai terv hogy ki is vasalom őket... Kép
Viszont a plédeket én sem nagyon merem és az ágyneműt sem. Azt hiszem Sziszke kérdezte hogy lehet-e mosni azokat az ágyneműket amik egyben vannak a huzattal. Mosta már valaki?
És a pléd nem fog utána szöszölni?

Zsizsa, hát a másfél hét gyorsan eltelik ámKép De a három isKép Felkészültél lelkiekben?Kép
Kíváncsi leszek ki lesz a következő?

Anita!
Kérünk még képeket a pici Robikáról!KépKép

Megyek, megpróbálok pihenni egy kicsit, hátha most hagy a picikémKép
Üdv mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok,

Tegnap nem tudtam írni mert dolgoztam ezerrel...No meg TB jogszabályokat böngesztem, de erről majd később.

Diti,
Gratulálok a Lányodhoz!Olyan érdekes lehetett látni most már, hogy ilyen nagy!Képeket tedd fel mihamarabb!

Meleg: tényleg állati ez a kánikula...Semmi okosat nem lehet csinálni, így 8 hónaposan. Elhatározom mindig, hogy ide-oda megyünk, intézgetjük a dolgokat, persze aztán nem megy semmi, csak hazamegyünk, nem mintha az jobb lenne. Remélem 20-val fordul az idő.

Kaja: hát, úgy fest le kell mondani a normális kajálásról, sokszor kicsiket bírok én is csak enni. Azt viszont muszáj, különben a gyomorsavam egyből a torkomban van (bár lehet, hogy nem kellene kávéznom...de mindenről azért nem mondhatok le!!!A cigi épp elég nehéz volt).

Nekem is folyton az az érzésem, hogy előbb fog jönni a baba, mondjuk egy 2-3 héttel...én annyira nem is bánnám.

Lassan minden megvettünk a babának, amit kell (tegnap a kiságyat is, hurrá!!!), most már el kellen kezdenem magamnak vásárolni. Mondjátok már meg, hogy Tena hálos bugyit tényleg a gyógyszertárban lehet kapni? Nem merem megkérdezni, olyan ciki...Dilemmázok a Tena betéten is...

Még két dolog van amiben nem tudok dönteni, a mellszívó és a légzésfigyelő/babaőrző. Mindkettőnek ugye meglehetősen borsos az ára és lehet, hogy nem is kell.

Batkamanó,
Szerintem a kisruhákat nem kell kifőzni, sőt némelyiknek kifejezetten rosszat tesz, ha kifőzöd. A 60 fok+vasalás abszolút elég a fertőtlenítéshez (no meg gondold el, ha majd meglesz a baba, akkor is lesz időd mindent kifőzni? Tapasztalataim szerint a fiatal anyukák egy idő után a vasalásról is lemondanak a fáradtság miatt...)

És végül: GYED.

Hát, a felmerült kérdésekre szinte semmi pozitív válaszom nincs.Kép

Laura,
A két éven belüli 180 napos jövedelem a GYED-re való jogosultsághoz kell, sajnos a GYED alapját nem ezalapján állapítják meg.

A GYED alapja az igénylést megelőző naptári évben megszerzett jövedelem 70%-a, maximum bruttó 83 ezer forint (2003-ban). Ezt úgy számolják, hogy kiszámolnak egy napi átlagjövedelmet, azt felszorozzák az adott hónap naptári napjainak számával, veszik a 70%-át és akkor ez a bruttó. Ha ez az összeg meghaladja a 83e ft-ot, akkor szevasz, ennyi (tehát modjuk ha a bruttód meghaladta a havi durván 120-125 e ft-ot, akkor megütöd a plafont, nem kell tovább számolnod)

Szisznek igaza volt, ha a GYED igénylése előtti naptári évben (esetünkben 2003 jan. 1- dec 31) nem volt 180 nap jövedelmed (a táppénz nem számít jövedelemnek), akkor a GYED alapja az érvényes minimálbér kétszeresenek 30-ad része. No, ezen rágódtam tegnap órákon keresztül.
A lényeg a következő: a minimálbér ugye 50e, kétszerese 100e, ennek harmincada 3.333 Ft. Ez a naptári napra vonatkozó alap. Ha van egy 31 napos hónap, akkor az alap : 3.333 x 31 = 103.323ft; a GYED bruttó összege ennek a 70%-a, azaz 72.326 ft.

Továbbra is azt tudom mondani, hogy itt mindig bruttó összegekről beszélgetünk, azaz a GYED SZJA köteles, valamint a jelenleg 8,5%-os nyugdíjjárulékot is meg kell fizetni. Jövőre ugye változnak a TB- és adójogszabályok, szóval lehet, hogy az 1%-os ápolási biztosíték is lejön, de reménykedjünk, hogy az adótábla valamivel jobb lesz.
Azért nem is írok most ezekhez a bruttókhoz nettót, mert minden nap valami újabb, egyre vadabb elképzelést olvasok arról, hogy vajon hány bőrt lehet még lehúzni a bérből és fizetésből élőkről. De erről már írtam.Kép

Üdv, és szép napot!
Kati
Kati
 


PS: mondjuk, igy utánagondolva anyagilag akkor jártunk volna a legjobban, ha valamelyik év januárjában-februárjában szülünk.
Hi-hi, most jut eszembe, én februári vagyok! Az Anykám meg szintén pénzügyes...A többit ki lehet találni...Kép
Kati
 


Sziasztok!Kép

Vera
Az éjszakám nekem is rossz volt. Hajnali egykor felébredtem és képtelen voltam visszaaludni, de nem is a meleg miatt hanem mindig eszembe jutott valami, amin elkezdtem gondolkodni.Kép Később már a hasam is fájdogált, pedig a picikém nagyon dolgozott ott bentKép, és a csontjaim is elkezdtek fájni. Na akkor már nulla volt az esély az alvásra. Végül reggel aludtam egy kicsit, de azért még fáradt vagyok.Kép
Férjed jobban van már?

Anita
Robikád hogy bírja ezt a nagy meleget? Megoldódott már a fájós poci probléma? A képeket várjuk, ha lesz időd.Kép

Kati
Ezek szerint jár a Gyed, ami azért megnyugtató. Ha az ezévi táppénzemet vennék alapul, akkor sem kapnék többet 75000-nél, úgyhogy amit írtál az is majdnem ennyi, végülis nem járok olyan rosszul. Pedig mindig azt hittem, hogy az én fizumra meglesz a maximális Gyed, de sajnos így alakult. Mondjuk legalább ez az évem nyugis volt, hogy nem jártam be dolgozni. Azt még meg tudod mondani, hogy a Gyed után lehet-e adójóváírást igénybe venni? Gondolom a gyerek utáni kedvezmény (3000 Ft/hó) az jár. És ha már adózásról beszélünk, ha idén eltörlik a lakás után járó kedvezményt(40%) akkor erre az évre igénybe lehet még venni? Bocs ha ez már kívül esik a munkakörödön, de hátha tudod.
Többiektől is bocs, hogy ilyen anyagias témákkal foglalkozok, nem akarom rontani a topic hangulatát, csak érdekel a dolog.Kép
Tena betétet még én sem vettem, szerintem is kicsit ciki, még a végén azt hiszik, hogy bepipilek.Kép Azért szerintem rászánom magam nemsokára.

Batkamanó
Én sem fogok semmit kifőzni, szerintem elég a 60 fokos mosás. A kis ruhákat nem is akarom mosógépben mosni, nehogy tönkremenjenek, még mielőtt egyáltalán hordaná a baba. Szerintem a vasalás is fertőtleníti annyira, hogy ne legyen bacis.
Én megpróbálom kimosni az ágyneműt is, majd megírom sikerült-e anélkül, hogy tönkretegyem.Kép

Zsizsa
Légzésfigyelőt mi sem veszünk, egy karnyújtásnyira lesz a baba ágya mellettem. Esetleg ha gond lesz a légzésével, vagy valami, akkor majd veszünk.

Vigyázzatok Magatokra!

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

Írtatok jó sokat a mosásról, úgyhogy most megszólal a TAPASZTALT anyuka Kép Kép
Én kb. 6 hónapig mindig kifőztem a pelenkákat amiket a feje alá, a pelenkázóra meg ilyesmikhez használtunk. Ugyanígy a fürdőlepedőt is, nekünk ugyanis a pelenkaanyagú van - hozzáteszem 100x jobb mint a frottír Kép Az öblítést a mosógépben csináltam, de öblítő nélkül, utána meg könnyű centrizés következett. Ki is vasaltam őket, de azt is csak Pindur fél éves koráig.
A ruháit ugyanígy fél évig külön mostam a sajátunktól. A fehéreket a pelusokkal együtt kifőztem, a színeseket pedig kézzel mostam. Öblítés ugyanúgy tiszta vízben, aztán laza centri. Viszont én soha egyetlen ruháját sem vasaltam ki. Valahogy meg se fordult a fejemben, de lehet hogy eredendő lustaságomból fakadt a dolog Kép Viccet félretéve: nem voltak gyűröttek sosem, mindig igyekszem szépen teregetni, így a legtöbb ruhánál megúszom a vasalást, beleértve a sajátjainkat is.
Az ágynemű és a pokrócok mosásától sem kell megijedni. 2 olyan gyerektakarónk is van -garnitúrák - amikről nem lehet levenni a huzatot. Ezeket én mindig 40 fokos kímélő programon mosom, lassabb fordulaton centrizem, és semmi bajuk, pedig már több mint egy éve aktív használatban vannak Kép A plüss takarókkal ugyanez a helyzet, csak azokat inkább 30 fokon rakom a gépbe, és jó sok öblítőt adok nekik. Nem szöszöl egyik sem. Sőt, van egy olyan kistakarónk is, ami még az enyém volt Kép Icipicit kopott már a színe, de sehol nincs elvékonyodva, nem szöszöl - na persze annak idején még tudtak minőséget gyártani Kép

Kati, kérdezted a mellszívót és a légzésfigyelőt. Nekem van mellszívóm, de sosem tudtam használni, persze ez nagy valószínűséggel az én ügyetlenségemből is adódott Kép Viszont ennek ellenére sosem voltak tejcsigondjaink, ha kicsit csökkent a mennyisége, gyakrabban szopiztunk és 1-2 nap alatt beállt minden igény szerint.
A légzésfigyelőről nem nagyon tudok nyilatkozni, max annyit hogy én nem éreztem szükségesnek, mivel bár külön szobában aludt a csöppség, de a szobáink össze vannak nyitva, szóval tudtam hogy felébredek majd minden rezdülésre. És így is lett, pedig egyébként akár üvöltő TV mellett is képes vagyok zavartalanul aludni Kép

Vera, tegnap nekem is rengeteget keményedett a hasam, pedig eddig nem nagyon volt ilyen irányú panaszom. A csöppség is folyton mocorgott, és most valahogy állandóan számomra kényelmetlen pozítúrákat vett fel. Szerintem ez a hülye időjárás lehet az oka az egésznek, mert míg hűvösebb volt semmi hasonló nem történt. Úgyhogy ne izgulj, a dolog tök természetes, meg amúgy is ideje már felkészülni a testednek a szülésre, a méh így erősíti önmagát a valódi összehúzódásokra. És hidd el, észre fogod venni hogy mikortól lettek igaziak Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom, nem csak én ülök kialvatlanságtól és a melegtől dagadt szemekkel a képernyő előtt...Ilyen melegben mi is nagyon keményedünk éjjelente, ez főként onnan érezhető, hogy egy oldalon nem tufok sokáig feküdni és úgy fordulok egyik oldalamról a másikra, mint egy bálna.:-)

Egy gyors kérdés: szerintetek ha most már hetente kell járnom ctg-re (ambulanciára), minden egyes alkalommal adjak pénzt? És szerintetek ilyenkor már hetente meg is vizsgál? Ezt nem tisztáztuk a dokival...Tudom, hogy hüje vagyok,de most ez izgat..
Vizesruhát a nyakba, Lányok, igyekezzünk átvészelni az afrikai klímát!!
Dea
 


Ja még a Tena betétről akartam írni csak kimaradt Kép
Ha vesztek, semmiképp nem kell cikinek érezni, szerintem ha nagy pocakkal bementek a patikába, a gyógyszerésznek inkább az fordul meg a fejében hogy szülés utánra vásároltok, nem hiszem hogy magában jót röhög, hogy na még egy pisis Kép Kép
Én amúgy nem használtam ilyet, a kórházban az ottanit, az ugyanilyen mint a Tena, csak tök noname. Viszont nagyon hasznos és szükséges is. Picit talán zavarólag hat a mérete miatt, meg folyton az jár az ember fejében hogy mindenki azt nézi, de a többiek ugyanúgy el vannak foglalva a saját hülye gondolataikkal, úgyhogy senki nem ér rá azzal foglalkozni hogy a másiknak mi van a lába között Kép
Miután hazajöttünk, én már csak sima Always betétet használtam, 1-2 hétig a vastagabbat, aztán még vagy 2 hétig a vékonyat. Mondjuk ez lehet hogy embere válogatja, nekem szerencsére csak a kórházban volt erősebb vérzésem, és 4 hét után teljesen meg is szűnt. Van aki meg 10 hétig is kínlódik vele...
Szóval betétvásárlásra fel, kinek-kinek igénye szerint, de azzal törődjetek a legkevésbé más mit gondolhat Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Amikor én Tena betétet vettem, eleve úgy kértem hogy szülés utánra szeretném kérni a legnagyobb méretűt. És nem volt ciki egyáltalán. A barátnőmmel elfeleztünk egy supert és egy extrát, így kétféle méretből választhatok majd. Azért a két teljes csomag az rengeteg, bár ki tudjaKép Nem szültem még... Ja, és a Tena hálós bugyi is a gyógyszertárban kapható, nyugodtan kérheted KatiKép

Most egy picit megnyugodtam hogy nektek is ilyen volt az éjszakátok, mindenkinek keményedett a pocija. Akkor biztosan a melegtől volt. Azért megijedtem kicsit, mert nekem sem jellemző ez annyira. Naponta 4-5, de az a max. De így négy órán keresztül még sosem tartott.

Diti!
Köszi a mosási tanácsokat! Akkor nekiugrok az ágyneműnek és a plédeknek isKép

Dea!
Szerintem nem kell fizetned a ctg-ért, én mintha ezt hallottam volna. Azt nem tudom hogy megvizsgál-e a doki, szerintem nem viszik túlzásba. Bár valahogy tájékozódnia kell hol is tartasz már. Drukkolok ezerrelKép

Üdv mindenkinek, szaunázom tovább!
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok,

Laura,
Köztünk szólva az egész téma kívül esik a munkakörömön, mert amúgy pénzügyi tervezéssel/elemzéssel foglalkozom. Ez a dolog csak privát érdeklődésem, mert szeretem előre tudni, mennyi az annyi. De azért - és ezt mindenkinek mondom - én sem adó, sem TB szakértő nem vagyok, csak megpróbáltam utánanézni a dolgoknak!!! Szívesen segítek, de ha abszolút 100%-os biztonságot akartok, akkor szakembertől kell kérdezni (pl. OEP ügyfélszolgálat).

Ami az adójóváírást illetve a családi adókedvezményt illeti: szerintem a GYED-re minden olyan adókedvezményt érvényesíteni lehet, mint a normál jövedelemre. Azt biztosan tudod, hogy ezeket megosztva is igénybeveheted a házastársaddal (lakáshitel esetén az adóstárssal), illetve Ő egyedül is igénybeveheti, vagy Te egyedül.
Speciel lakáshitel után járó adókedvezményben otthon vagyok, mert nekünk is jár. Erre az évre vonatkozóan még igénybe lehet venni, ezt ugye 2004 elején kapod majd kézhez, amikor benyújtod az 2003 évi adóbevallásodat. Amiről most vitáznak, az a jövő évi adótörvény, tehát ami alapján 2004-ben fogunk adózni, illetve kedvezményeket igénybevenni (már ha lesz mit...).

Dea,
Én bizony nem adnék hetente pénzt...A CTG-t az orvos csinálja? Nálunk úgy láttam a terhesgondozóban a nővér v. szülésznő. Szerintem, ha nincs gond nem vizsgál hetente a doki.

Zsizsa,
Nagyon szorítok, hogy kihúzd, míg visszatér az orvos!!! Miért gondolod, hogy csak a Te megnyugtatásodra írt C1000-et? Én is parázok, mit fog mondani jövő héten, bár a 26. heti C2100-ról eddig nem mozdultam el.

Diti,
Köszi a jótanácsokat mosás ügyben! Azért elég kemény melónak tűnik, ha így mindent összerakunk. Minden napra volt mosni/kifőzni való? Hány textilpelusod van? Két pelenkaanyagú kifogó elég?
A vége az lesz, hogy sem mellszívót sem légzésfigyelőt nem veszek. Apát kiokosítottam mellszívó ügyben, remélhetőleg be tudja szerezni, ha úgy adódik. A légzésfigyelő nekem szerintem azért fog kelleni, mert a hálónkba nem fér be kiságy, szóval az elején a mózeskosárban fog mellettem aludni a pici, aztán majd átkerül a saját szobájába (közvetlen mellénk).

Képzeld, én is megkaptam azokat a takarókat, amit nálam használt Anyu, és teljesen jók.

Nekem is rengeteget keményedik a pocim, de ez már a 30. héttől igy van. Kaptam rá magnéziumot, ami valamennyire segít.

Én mostanában úgy alszom, mint a bunda, de szerintem ez már a kimerültségtől van. Nagyon későn kerültünk mostanában ágyba (éjfél után), reggel hétkor meg kelés. Majd ha otthon leszek pihenni, gondolom ugyanugy nem tudok aludni, mint Ti.

Tapasztalt Anyukák!
Most láttam a Match-ben Pampers New Baby Extra dry pelenkát akciósan 1400/csomag (38 db van benne. Érdemes megvenni ezen az áron? Egy csomagot vegyek kipróbálásra vagy többet? És milyen popsitörlöt vegyek?

Na jó, akkor erőt veszek magamon és elmegyek Tenát venni. Tenafix (hálós) bugyit is lehet kapni a patikában? Többféle méretű betét van?

Kati

PS:Na jó, most már befejezem, mert borzasztó látni, milyen hosszúakat írok. És még azt mondtam, nem vagyok grafomán...Kép
Kati
 


Vera,
Bocsi, még nem volt itt a válaszod, mikor írtam. Köszi a Tena-infot!
Kati
Kati
 


Kati
Köszi az eligazítást, azért elég tájékozott vagy mégha nem is ezzel foglalkozol.Kép

Diti
Köszönjük a jótanácsokat, jól jön itt egy tapasztalt anyuka segítsége.Kép

Dea
Én még nem hallok cuppogást, és igazából nem is tudtam, hogy hallani is lehet a babát nem csak érezni. Biztos jó érzés lehet.Kép

Zsizsa
A Regi bababoltban (Örs Vezér tér 12., panel házban) ha jól emlékszem (nem 100%Kép) volt olyan babaágy, amit kérdeztél. Ha megfelel a legegyszerűbb, akkor szerintem érdemes oda menni, mert elég olcsó. Mi is ott vettük a pelenkázószekrényt.

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Én sem főztem ki se a pelenkákat se a türcsiket. SDzerintem nem is fogom, ha nem lesz allergiás, minek? De sztem vasalni mindenképpen kell, még a kisruhákat is, mert állítólag fertőtlenít. A kisruhákat én is csak 40 fokon mertem mosni. Ja és öblítőt abszolút nem használtam, azt tényleg több helyen olvastam, hogy allergiát okozhat. helyett valamelyik ápolónő (sszem) ecetet javasolt... én nem eceteztem ugyan, de hát ki tudja.

Evés terén én is gondban vagyok. Semmi sem fér belém napközben, még egy kicsi kaja se. Viszont a gyomorsavam hamar jelentkezik és ég a gyomrom mint a fene... Én főleg édességet meg könnyű ételeket kívánok (pl. tejbegríz...) Bár tegnap valami szalonnásat ettem egy étteremben vacsira, biztos tágra nyitott szemmel nézte a pincér, hogy azt én rendeltem :-)))

Mellszívó ügyben nekem mindenki az Avent Isist ajánlotta, én azt vettem meg.

Cuppogás? Hú ilyet én se hallok! Viszont nagyon gyakran csuklik.

Tenát én is 1-1 csomagot vettem extrából meg superből, néztem is nagyokat, de azt mondta mindenki, hogy el fog fogyni... Mindenesetre a kórházi csomagom majdnem bőrönd méretű lett.

Docka
36
Docka
 


Sziasztok,

a Tena betét vásárlásakor én is mondtam előre a gyógyszertárosnak, hogy a szülés utánra gyűjtök be dolgokat, nehogy félreértsen. Pedig nem kellene hogy ciki legyen, de mégis... Kép

Erről jut eszembe, szerintetek a szülés előtt mit érdemes használni? Pl. ha szivárog a magzatvíz (esetleg kiömlik) vagy egyéb testnedvek?

Nekem is gyakrabban keményedik a pocim, de talán ez természetes már ilyenkor (ja és én is úgy fordulok éjszaka egyik oldalamról a másikra, mint egy bálna Kép )

Judit (34)
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Ma sikerült beszélnem a frissen szült barátnőmmel, sajnos elég nehéz szülése volt..Inkább nem írom meg a részleteket,mert elég ijesztő.A lényeg,hogy azt mondta ő is, amit ált.minden anya: rögvest elfelejtett minden kínt, amikor meglátta a gyönyörűséges kisfiát..:-)
Egyébként mondta, hogy ez a nagy meleg rengeteg szülést megindított: 23 baba van most a szülészetükön és nincs elég kocsi!Ami hasznos infó és már másoktól is hallottam, hogy iszonyat rámenősnek kelle lenni a csecsemősökkel, mert ált. egyszerűen le sem tojnak,de ha valamit infóhiány miatt elbaltázol, nyugi, hogy megtalálnak... A barátnőmnek bedurrant a melle:erre jól letolták+ebben a 40fokban pedig még több a pici folyadékigénye, ugyanakkor aluszékonyabbak is.Ő nem keltette fel a babáját (nem is tudta hogy mikor és hányszor kellene itatnia, mert senki nem mondta el), ezért is jól leteremtették, hogy ki fog száradni a babája...
Szóval nagyon oda kell figyelni mindenre.

Egyébként én ma egy kicsit furán érzem magam: sokkal nehézkesebb vagyok, mint ált. és nagyon lenn van babuci is...Én még azért szeretném, ha ezt a 37. hetet végigcsinálnánk 2in1.Hát reméljük!:-)
Holnap megírom a ctg-nk eredményét!

Hűvösebb éjszakát,jó alvókát kívánok mindenkinek!:-)
Dea
Dea
 


Sziasztok!

Örülök azért hogy egyikötők-másikótok nem felejtett ám még el Kép.
Sajna új képek nincsenek ( 3 hetesek), csak a régebbiek, de most küldök kettőt abból.
Itt Robika kb két hetes.

Remélem jól bírjátok a nagy meleget.

Zsizsa!
Szorítok, hogy kihúzd addig. Kitartás!!!!beszéld meg a babócával, hogy várjon még Kép.


Robika ma nagyon jó kisfiú volt. Tegnap egész délelőtt nem aludt és nagyon nyűgi volt. Biztosan a nagy meleget érezte szegénykém.
Megyek is , mert most éppen ApázikKép.
Üdv mindenkinek:

mosolyalbumKép
Kép\

jaj, de jó ez a kis maszázs...
Kép

Anita+ Robika
Anita77
 


Sziasztok Lányok!

Anita, nagyon édes a pici fiad Kép

Kati, nekem 30 textilpelusom volt tavaly, és bár mostam őket rendszeresen, volt hogy vészesen leapadt a tiszta készlet Kép De el azért sosem fogyott teljesen, szóval annyi mindenképp elég lesz. Fürdőlepedőt pedig kettőt vettünk, az is mindig elég volt. Ha esetleg történt valami kis "baleset" (Kép), akkor hirtelenjében ott volt a másik tisztán, másnapra meg kimostam ami piszkos lett. Ja, amúgy nem tartottam mosónapot minden nap, de 3 naponta biztos...

Azt azért gondoljátok meg szerintem hogy hogyan is mossátok majd a pelusokat. Többen írtátok hogy elég lesz azt majd csak simán mosni. De gondoljatok bele, még a 90 fokos mosás sem fertőtlenít teljesen, abban a pelusban meg általában ott lesz a jó kis visszabüfizett tejcsi, ami ugyebár már félig emésztett, erjedő anyag... Ha rám hallgattok, a kifőzés-vasalás kombináció a legtutibb megoldás, és szerintem ez vesz el az egyéb teendők közül a legkevesebb időt. Viszont a baba érdekében szerintem megéri a fáradságot. Ja, és hogy ne álljon csak úgy magában a koszos pelus, célszerű kinevezni egy vödröt áztatóedénynek, abban áztatóporos hideg vízben ellehetnek a pelcsik míg mosásra nem kerül a sor.

Judit, kérdezted hogy szülés előtt mit jó használni. Én mostanában ha érzem hogy több ama bizonyos hüvelyváladék, akkor sima tisztasági betétet használok. Nekem szülés előtt még itthon csak a nyákdugó ment el, ahhoz is bőven elég volt a tisztasági. Ha esetleg magzatvíz folydogálna, akkor ahhoz már inkább egy normál betét kell. Ha pedig elönt a magzatvíz, azzal úgysem tudsz mit kezdeni, hirtelen elmegy egy nagy mennyiség, aztán utána ugyanúgy csak szivárog, szóval a betét akkor is megteszi addig míg a kórházba érsz Kép

Remélem most írtam mindenre amire akartam Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Anita
Gyönyörű a RobikaKép Olyan jó nézni a képeket! A meleg miatt sajnálom szegényt. Nekünk felnőtteknek is nehéz, hát még ezeknek a kis tündérkéknekKép Megértem hogy nyügös én is az vagyok, pedig majdnem egész nap megy a légkondi...

Vera
Én végül gépben mostam az ágynemüket 40 fokon és 350-es centrivel. A szivacs nem gyűrődőtt meg és a szín is megmaradt. Nekem ez bejött.

A főzésre azt mondják ugyanaz mint a 90 fokos mosógépi mosás. Én a pelusokat és törölközőket is így oldottam meg.

Amúgy a kórházcsomag legnehezebben beszerezhető része a papir wc ülőke volt, de végre kaptam a DM-ben. Valamint sikerült egyesével becsomagolt nedves wc papirt venni, mésem kell az egész dobozzal járkálni... ez volt a mai nap nagy beszerzéseKép
Üdv
Szisz
szisz
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: