Új privát üzeneted érkezett!

Gabi, ez fááááááááááááááááááájt... :D

Mi most csak nyekeregni tudunk...
Reggel elvittem Picurt a dokihoz, mert nem elég, hogy köhög és taknyos, most már gynús volt hogy szörcsög is a mellkasa... Bingó, még nem gyulladt be, de totál tele van szmötyivel. Kaptunk antibiotikumot, de nem tudtam beadni neki :evil: A nurofent eddig szó nélkül benyomta fecsiből, az antibigyót meg nem. Nehezen de kb a felét belenyomtam, az meg ugye kevés. Sír, beszorítja a száját, ha belenyomom kiköpi.

Valami ötletetek nincs véletlenül, hogy hogy lehet beadni egy tiltakozó törpének a gyógyszert? (No, nem ilyen körkérdésre vágytam...)

Puszi,

r

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka, én csak kontárként, mert hála a magasságosnak sosem volt ilyen gondunk, de ha lett volna, akkor úgy csináltam volna, hogy a hüvelykujjamat a szája szélénél berakom, hogy ne tudja becsukni, és a fecskendőt jó hátra bedugom, gyorsan benyomni a cuccot, száját kézzel összenyomni, hogy ne tudja kiköpni. Lehet, hogy tök hülyeség az egész, de sztem ilyenkor pár mp után reflexből úgyis nyel egyet.
Ja, és az egészet úgy, hogy feküdjön hanyatt, annál gyorsabban lemegy a torkán. :roll:
Mit kapott? Augmentint?

És Te hogy vagy? És Gyuri lába?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hali!

Gabi! Jajjjjj, de faradt lehetsz igy del korul. :D

Reka! Nem tudok sajna tanacsot adni. Rebus is anno kikopte az antibiotikumot. 5 napig benaztunk, aztan meggyogyult nelkule.
Azert kitartast, lehet Mate csak beveszi vegul. Lehet az ize borzalmas. Nem kostoltad meg?
Amugy puszi a kobakjara, gyogyuljon meg hamar!

Csilla! :lol: Toncsi akkor jol megmondta neked.
A bulit kipihizted mar?

Kittina! Kitartast! Lehet Mate mostanaban csak kicsit nyugosebb ( pl. fogzas okan), azert kell ringatni elalvashoz.

Joli! Ugyan mar! Miert lennel rossz anya. Majd meglatod, hogy Csanadnak is jot fog tenni a bolcsi. Es Csanad mar tenyleg nem olyan pici.
En egyaltalan nem vagyok bolcsiellenes. Sot. Ha lehetne alkalmam, en is dolgoznek, legalabb heti par napot. En is nehezen birom a bezartsagot.

Nem tudom mi van szegeny Rebussal. Tegnap ota allandoan csuklik. Nem tudom mit csinal, de szegeny csak "hukk, hukk, hukk"-ol egesz nap. Eleg szornyu lehet.
A felso szemfog attort, azota nyugisak az ejszakak, de tovabbra is igen hisztis.
Ma reggle a Starbucksban voltunk reggelizni. Ingye adtak a muffint reggel 9-tol 11-ig, ha volt kuponod. ( az internetrol le lehetett tolteni) Elvileg a 15 eves fennalasukat unnepeltek. Rajtunk kivul senki nem tudott rola a kavezoban. :shock: Meg ki sem volt irva. Az eladonak is meg kellett kerdeznie a fonoketol, hogy valoban ingyenes-e a muffin ma reggel. Jol tudnak unnepelni.... :?
Mindenesetre mi jollaktunk. :D
Aztan haza kellett vezetnem... Az mar kevesbe volt jo. Meg mindig utalok a bal oldalon vezetni.
Gyonyoru idonk van. Sut a nap, meleg van. Nem is oktober.
Szerintem ki is viszem Rebust setalni. :)

Kép
atina12
 
 

 
 

Fáradt? Ááááá, majd 6 körül. :wink:

Itt sötét van, hideg, és zuhog. :?

Én is akartam volna, Hogy Livi menjen bölcsibe, ebédig, mert nagyon szeretett gyerekek közt lenni, és nem volt sosem anyás, bárkivel, bárhol elvolt nélkülem, de nem vették be, mert nem dolgoztam (akkor már dolgoztunk Nórin, nem láttam értelmét így visszamenni). Nagyon kevés a bölcsődei hely, úgyhogy elfogadtam, hogy úgy nem veszik be, ha az anyja otthon van.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Joli! Remelem eszedbe sem jutott, hogy rossz anyanak tartalak!!! (nem tudom miert nem enged magyar billentyuyetre valtani a gep, azert irok most ekezet nelkul). Sot pontosan orulok is neki, amikor olyanok, akiket egyebkent JO anyanak tartok beadjak oviba-bolcsibe a gyereket, mert megnyugtat, hogy nem vagyok en sem talan rossz anya azert, mert nagyon hianyzik a munkam, es a "szellemi feladatok". Erdekes, hogy te pont a nagyis megoldast talalod jobbnak, mint a bolcsit...En meg pont azt gondolom, hogy a nagyiknal egyedul van, elkenyeztetik, "oreg tarsasagban van", mig a bolcsiben gyerekek kozott, es rendet tanul. Szerintem az jobb, nem? Persze bolcsije valogatja.

Anyut ma reggel kivittem a repterre... :( Most jon majd az igazi "puding probaja" ket gyerekkel. Bar ma itthon van a ferjem, es o segitett.
Niki tegnap is ejfelig folyamatosan sirt...Olyan szivszorito es faraszto es, szoval tudjatok...A ferjem persze azt mondta, hogy biztos azert mert lasagne-t ebedeltem :twisted: Kicsit megsertodtem, de legyen igaza, ma anyosom bablevesebol egy falatot sem ettem, hanem sajtos piritost ebedeltem rizzsel es salataval. Ha a kaja volt a baj, akkor ma jot fogunk aludni...

Itt is elromlott az ido, ejszaka hatalmas vihar, beazott a kandallonk, emiatt a ferjem tiszta idegbeteg...Itt is kezdodik sajna az osz..

Reka! Es ha valami italba keverned amit szivesen megiszik? Sajnalom, hogy betegek vagytok, mielobbi gyogyulast!!!

Csilla! Bogi szopizik meg?

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Joli,
szerintem nem vagy rossz anya, amiért bölibe adod a gyereket! Én is már megérdeklődtem, hogy mikor lehet beiratkozni, januárban be is megyünk, aztán meglátjuk, hogy érdemes lesz-e előbb visszamennem dolgozni, vagy ráérek szept-októberben, beszoktatás után. Egyébként, ha jól tudom, ez csak amolyan „magyar találmány”, hogy legyünk otthon két-három évig a gyerekkel. Külföldön (úgy hallottam), hogy max. 6 hónap, és aztán van rengeteg bölcsődei férőhely, ahol fel is veszik őket. (Más kérdés, hogy egy 6 hós gyereket én sem szívesen bíznék idegenekre…)
Másfelől az anyának sem tesz jót, ha túl sokáig otthon „ücsörög” (szerintem). Volt egy barátnőm, aki folyamatosan nyafogott, hogy soha nincs pénzük, de a gyerek 4-5 éves volt már, mikor is rábírta magát venni, hogy állást keressen.
Úgyhogy én támogatom a bölcsit, ott mégis csak vele egykorúakkal van egész nap, meg legalább szocializálódik.
Egyébként talira egyszer eljutok én is, csak egyelőre nem tudok egyedül babakocsival közlekedni (a bolt és játszó kivételével), eddig jó sorom volt és cipelve voltam mindenhová kocsival.

Szly,
aranyosak az ovis képek, Roli olyan nagyfiús! Jázmint hogy bírod rávenni, hogy hagyja begumizni a séróját??? Nálunk a hajvágás kiabálás-kapálózás…
Beszéd:
- anya,
- apa, de csak akkor, ha nagyon akar valamit tőle, egyébként a becenevén hívja az apját (Atyesz, vagy csak röviden Esz),
-baba,
-mama, papa,
- ne, nem,
- cica,
- cici,
- egy,
- hama.
Kb. ennyi a tudománya.

Pat,
örülök, hogy Márk lassan akklimatizálódik az oviban. Én előre félek a beszoktatástól, mert az én fiam nagyon anyás…
Remélem, Mirának már nincs hasmenése!
Mi lett a sokkutyás banyával, vagy csak én maradtam le???
Mutassatok már egy Asso cipőt, kivi vagyok miért ilyen rohadt drága!
Hajrá Bulgária!
Cumiszörny nálunk is van, tegnap vettünk két újat, most kb. 7 db-nak kéne lenni. A fiókokban szoktam találni egyet-egyet, oda dugja a kis drága.

Atina,
örülök, hogy végre van meleg víz meg fűtés. Egyszer mi is jártunk így, amikor egyik télen csinálták a lakásunkat, a kölcsönlakásban nem volt jó a cirkó, a fürdéshez melegíteni kellett a vizet, elég is volt. De akkor még nem volt gyerek, úgyhogy túléltük. Fűtés persze olajradiátorral; jó sok pálesz elfogyott, hogy ne fázzunk…
Mariann,
nekünk is volt piros popsi, a fogzás miatt! Szegénykém alig engedte tisztába tenni magát. De azért gyorsan helyrejött.
Férjtémát sajnálom, remélem, rendeződtök.

Apatéma: Páromnak természetes volt, hogy ugyanúgy ellátja a fiát (a cicizésen kívül), mint én. Első perctől fogva pelenkázza, eteti, fürdeti stb. külön kérés nélkül. Hétvégén, mikor ébredünk, engem ott vár a kávém + fornettim, a gyereket meg a kakaója + kalácsa. Általában együtt megyünk mindenhova, de többször ment már úgy bevásárolni, vagy az anyjához pl. hogy vitte a gyereket is. Egyébként, saját bevallása szerint, sokkal könnyebb kisgyerekkel csajozni, mint szólóban.

Szintus,
gratulálok az újabb kiscsajhoz!
Fiam sem nagyon volt még lázas. Egyszer volt igazából, utána meg egyszer hőemelkedése volt! Ezek a szenya rágófogak kínozzák most nagyon, de a Panadol bevált nekünk.

Csilla,
akkor te is jól belecsaptál a lecsóba! Jól tetted, hogy kikapcsolódtál, neked is jár! A Zurad meg hadd szokja a gyűrődést…

Adri,
nagyon ügyesen intézed a két gyereket, de megértem, hogy bánatos vagy, hogy anyukád hazament. Mikor megy legközelebb? Vagy te vágsz neki két gyerekkel? Nincs nagyon honvágyad?

Berni,
teljesen igazad van a kikapcsolódással kapcsolatban. Neked is jár! Azért, mert szültél egy gyereket, akit mellesleg gondolom ő is akart, ne te legyél már örök szobafogságra kárhoztatva! Simán jár egy-egy csajbuli időnként! Nekem volt olyan barátnőm, aki az egyhónapos gyerekét simán pattintotta anyósnak 2 napra, mert ő szilveszterezni ment…

Kittina,
Mátét is gondolom, a fránya fogak bántják! Fiamnak a rágók jönnek + itt-ott egy-egy, ha jól láttam, mert benyúlni már nem merek, szükség van az ujjaimra még a fórumozáshoz.
A járással sehogy nem haladunk. Képes órákig ácsorogni, meg araszolni körbe-körbe a lakásban, de ennyi. Ráuntunk és tesz-veszeltünk neki egy járássegítő SZTK-Mercit, hátha.
Nézte-nézte, majd felborította, és nekiállt szerelni a kerekeit. No comment.
Már tiszta ciki a lustasága.
Örülök, hogy te is ki tudtál kicsit mozdulni a gyerek mellől! Rám is rám férne már, de csak szétidegeskedném magam, hogy mi van a gyerekkel.

Gabi,
vicc, nagyon kemény! Méééééééééééég!
Itt is nagyon ratyi az idő, délelőtt volt kb. 10 perc, amikor nem esett. Mire felöltöztettem a gyereket, hogy gyorsan menjünk egy kört, megint szakadt! Úgyhogy bent hintáztunk a szobában. Azért egy kicsit elállhatna, mert mindjárt kelés van, és mennénk csavizni egy picit. (Mi volt a Fradival az UTE ellen?)

Réka,
én is úgy csinálnám, mint amit Gabi javasolt, bár ez nálunk szerintem kétemberes lenne… A Panadolt ellenkezés nélkül lenyeli, de annak biztos más íze van…
Hangod megjavult már?

Na ennyire tellett ma, remélem Joli meg vagy elégedve!

Legyetek jók, lehet, hogy még benézek!

Kép
bébé01
 
 


Egyébként ezt nem most írtam, hanem du. 3 körül, de folyamatosan ledobott a net, ezért most gyorsan cselekedtem, de a smiley-kat kihagytam. bocsi.

Kép
bébé01
 
 


Pat, épp most mondják a hírekben, hogy valaki kirabolt egy bükfürdői hotelt. :shock:

Bebé,
milyen Fradi? Ez már rég nem fradi. :(

Nekem Livinél volt ilyen a férjem, mint most a Tiéd.
Ő azt írta a csajozásról, a szüléstörijében, hogy már érti, miért mondják ezt, mert amikor kivitte Livit a folyosóra megmutatni anyukámnak (1-2 órás volt), rögtön körülállta egy rakás nő. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!
réka én nem fektetném hanyatt,nehogy félrenyeljen,de hasonlóan "szigorúan"adnám be.amikor lázas volt,ő még a csillapítót sem akarta bevenni,hiába gyümiízű.és lefogtam,benyomtam,aztán már nyelte.ebben nem engedek :D (brrrr,gonosz anya)

bölcsi:én is gondolkozom gyerekfelügyeleten heti 2-3 órára,h igenis kimozdulhassak és pl.elmehessek neki bodyt turkálni,mert vele már nem lehet :wink: jön vki szombaton babaruhabörzére?

apának jövő7en szülinapja lesz,vadászom a meglepiket :lol:

bocsi,le vagyok fáradva,nem jut eszembe semmi extra :D jó éjt!

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok együtt érző szót, minden ellenére nehéz most nekem és valószínűleg még nehezebb lesz, amikor Csanádot sírva hagyom majd a bölcsiben. Ma elkezdtük, csak egy órát voltunk bent. A héten még én is vele leszek minden nap. Jövő héten meg a folyósón:(
Csanádot bevittem a munkahelyemre pár percre, ami elég volt neki, hogy a kulcscsomót a kukába dobja. Persze nem vettem észre, hanem sokkal később, amikor kellett volna a kulcs, akkor rémlett, hogy nála láttam. A kuka már félig volt, de valahogy kihalásztam belőle :roll: Hiába hordoztam el délelőtt is, délután is, nagyon hiányzott neki a futkározás, amihez szokott. Játszott egyet a bölcsiben, aztán délután a könyvtárban, de nem volt elég fáradt, alig aludt el. Ez is érv, hogy kell neki a bölcsi, mert itthon nincs mit kezdjen egész nap azon a max 10 szabad négyzetméteren.
A nagyfiúkkal nem volt választásom, vissza kellett menjek dolgozni, de a szomszédban dolgoztam és hazajártam etetni, tisztába tenni,fektetni.
Ma már voltam állásinterjúra is, de nem lehet még készpénznek venni, nem az álmaim munkahelye, hátha akad jobb is.
Réka, gyógyulást kívánok nektek! Gyógyszert anno lekvárban adtam be :)
Bea, örülök, hogy előkerültél végre! Gratula a férjedhez!
Berni, hol lesz a babaruhabörze?
Adri, biztosan boldogulsz a két gyerekkel is, de legalább éjjel hagyhatnának aludni.
Ancsa, biztosan találsz majd munkát, amikor rászánod magad!
Gabi, kösz a vidámító perceket!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Két fiatal barchobázik:
-Sezmély?
-Igen.
-Ismert ember?
-Igen.
-Élõ személy?
-Igen.
-Barna hajú?
-Igen.
-Kék szemû?
-Igen?
-180 centi magas?
-Igen.
-Bal karján egy sárkány van tetoválva?
-Igen.
-Rákérdezhetek?
-Igen.
-Kiaz?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Joli,
nehogy elkenődj már, harcedzett, tapasztalt anyuka vagy, fog ez menni! :wink:
Amennyire kivettem az 1 év alatt, Csanád sem lett anyámasszony katonájának nevelve, megszokja a bölcsit hamar, biztos vagyok benne.
Az első 1-2 alkalommal sírjon anya után, naná, annyi kell, és azzal le is lesz tudva.

Pat,
írjál már, ugye nem titeket rámolt ki az a manusz?! :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jé, ekkora forgalom volt ma? Hát mi van?
Gabi, még jó, hogy írtál, azt hinném, elromlott a babanet :lol: A vicc jóóó :lol:
Ma másfél órát voltunk a bölcsiben, ma már a hangja is megjött Csanádnak, és bevonta a játékba a gondozónőket is. Éjjel már nem iszik tejet és nem is sír érte:)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Nocsak. :)
És mióta? Vagy ez a mai volt az első?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


ma volt az óralátogatás nálam, ami úgy kezdődött, hogy két ember helyett, 3 jött be. Én az igazgatóról nem is tudtam, de egyébként is mindegy volt.

A gyerekek egy két kisebb dolgot leszámítva jók voltak, ügyesnek meg nagyon ügyesek. Minden feladatot megoldottunk, amit terveztem, igazán pörgősre sikerült.

Na aztán egész délután helyettesítettem és 4-re mentünk megbeszélni az órát. Reggeltől 4-ig kb 2 sós rudat ettem, gondoltam gyorsan túl leszünk a megbeszélésen, aztán rohanok haza enni, stb. (még Wc-n sem voltam egész nap) AHA! Ezt csak én gondoltam. 4--től fél hétig voltunk. Ebből 6-ig az óráról beszéltünk, utána meg a tanmeneteimet értékelték. először én mondtam néhány szót az óráról, aztán az igazgató vagy fél órát beszélt róla, majd a két munkaközösség vezető. Aztán kaptam egy táblázatot különböző szempontokkal és nekem kellett rajta végigmenni és leosztályozni magam az adott szempont szerint, volt vagy 30 belőle. A kiváló, B jó, C közepes, D még elmegy(vagy valami ilyesmi), E nagyon gyenge, X itt most nem lehetett megítélni. Amikor mondtam valamit,azt megvitattuk és beikszeltük. Na a lényeg a lényeg, kb 4-re kaptam kiválót (ez egyébként is nagyon erős szó, szerintem nem ezt kéne beírni), a legtöbbre jót és volt vagy kettő közepes. Szóval átlagban jó volt, tetszett nekik, stb.

Hát én még ilyen suliban nem voltam, ahol ennyire szigorúan mindent betartanának. Nem biztos, hogy rossz ez, de hogy sokkal több meló, az tuti.

A lényeg, túl vagyok rajta, remélem nem is akarnak többet jönni, majd csak jövő félévben. De most egy ideig nyugi van.

Egyébként segítettek is és meg fogom fogadni a tanácsaikat.

Kép
szly27
 
 


Szly, nem tudom, ma milyen nap volt, de nekem is fél ötkor sikerült először ételhez jutnom :) És lám, mindenki milyen elfoglalt!
Gratulálok a jó eredményekhez, bár nekem nem voltam kétségeim :)
Gabi, már több mint egy hete nem adok tejet Csanádnak és pár napja már simán visszaalszik nélküle. Csak megfeledkeztem róla a sok történés mellett. De azért még legalább kétszer ébred.
Ja, a gondozónők azt dicsérték, hogy milyen ügyesen lépcsőzik, felfelé váltott lábbal, lefelé kapaszkodás nélkül - igaz csak 3 fokos ott a játéklépcső.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok, csak gyorsan bejelentkezem.

Máténak tuti, hogy hörghurutja van, ami nem biztos, hogy még nem ment át tüdőgyulladásba. Holnapután viszem röntgenezni. Az antibiotikumot ma kihányta, kihívtam dokibácsit, kapott másmilyet, ezt anyukám bele tudta imádkozni.

Reggel fél 7 kor ébredtem, 39,2 oC-os lázzal, ma algopyrin üzemű életformaként ténferegtem.

Adri, mint dokinéni, milyen nyákoldót lehet szoptatáskor szedni? MIndre rá van írva, hogy ne.... Ja és cici mindenek felett, mert Máté szinte teljesen visszaállt az anyatejre. Mondjuk ez jó is, mert így azért az én szervezetem is gyógyítgatja...

Szly, ügyi vagy!

Joli, ne aggódj, Csanád nagyon fogja élvezni a társaságot! Munkát meg biztos fogsz találni, talpraesett nő vagy nagyon!

Gabi, nagyon kemények a vicceid!

Pat, ugye veletek minden oké???

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Jo regglet!

Reka! Remelem, hogy Matenak nincs tudogyuszija. Szegenykem. Sok-sok gyogypuszit kuldunk Rebussal egyutt.
Annyira jo most tenyleg, hogy meg szoptatod.
Gondolok majd ratok es szoritok, hogy minden rendben legyen.
Reka neked is jobbulast. Mit kaptal el? Meghules vagy valami virus?

Pat! Minden ok?!

Joli! Nagyon ugyes Csanad, hogy mar nem eszik ejjel. Azert az mar valami, hiszen o olyan sokaig kovetelte meg este is a tapit. Latod, az oviban is milyen ugyes, majd teljesen levesz az ovoneniket a labukrol. :wink: :D

Sly! Huuu, nem semmi nap. Reggletol estig a suliban. :shock:
Nagyon ugyes vagy, hogy ilyen jo ertekelest kaptal. Azert biztos nagyon jol eshetett.

Nalunk nincs sok minden. Rebus ma eloszor szolt, hogy POO (kaki) es mutatott a pelusara. :D Nem tudom, hogy egy csak egyszeri eset lesz, de nagyon megdicsertem, hatha legkozelebb is ilyen ugyes lesz.
Most en is cipot es esokabatot nezek Rebusnak. A Clarks-ban talaltam is 35 fontert. Mondtam is, hogy akkor adjak el masnak. :evil: Hogy mernek ennyit kerni egy falatka csizmaert :?:
Most az interneten nezegetek. A Tesco honlapjat is megnezem (itt hatalmas arukeszletuk van, butoroktol elkezdve, ruhak, hasznalati targyak stb.), remelem majd csak talalok valamit. Valami egyszeru, vizallo, bor cipo kene, semmi extra.

Kép
atina12
 
 


Sziasztok!

Réka
Jaj, szegény Máté, remélem nem tüdőgyulladás!!!!!!!

Gyógyuljatok meg minél előbb!!!

Bea
Én sem nagyon tudom megnézni Máté fogait, mert nem engedi ő sem, viszont, ha be akarom kenni az ínyét, akkor azt hagyja, szereti a Dentinox ízét. Az egyik rágója már eléggé fent van, gondolom hamarosan ki fog jönni.

Majd Pupu is beindul a járással, van ideje bőven. Máté sem viszi túlzásba az egyedül járkálást, még mindig többnyire fogjuk a kezét, és úgy sétál.

Szly
Egész napos meló? Biztos nagyon húzós volt!!!
Gratulálok a szép eredményedhez!!!

Joli
Látod, Csanád milyen szépen ellesz a bölcsiben. Még jót is fog neki tenni a gyerektársaság!
Szuper, hogy éjszaka már nem kéri a tejet!

Anita
Rebus nagyon ügyes, lehet, hogy lassan ő is szobatiszta lesz.
kittina30
 
 


Réka,
sinupret cseppek!
Én azt szedtem terhesség alatt, homeopátiás, tuti lehet szedni szopi alatt is!

Jobbulást mindkettőtöknek!

Most rohanok, mert leég a párolt kápim, majd jövök. :arrow:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Réka jobbulást mindkettőtöknek!

Nem igazán van időm jönni, mindig eltolom valamivel.

Toncsi továbbra sem szereti az ovit, ma sírt is.

Én dáthás, a lányok jól.

Puszi
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Réka, nekem van maradva a szoptatás idejéből Sinupret tablettám vagy 30 darab, szívesen odaadnám! Gyógyuljatok meg! Remélem nem a legsúlyosabb a dolog. hajrá cici!

Ancsa, én is arra döbbentem rá, hogy Csanád ruhatára nincs felkészülve az őszre. Kabátja például egyáltalán nincs ami meleg, csak ami egyben van a nadrággal, ugye az azért még túlzás. Kaki :)

Kriszti, nyűgös-e Máté a foga miatt? Éjjel hogy alszik?

Csanád az éjjel nagyon rosszul aludt, nem tudom mire vélni. Napközben nem volt vele semmi baj. A bölcsiben sírt, amikor pár percre kimentem, természetesen. Ügyesen evett a kis asztalnál a többiekkel, nem engedte, hogy etessem és itthon is ugyanúgy kellett már etetni:)

Gabi, jól leléptél :)

Csilla, jobbulást!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Réka
Drukk mára a röntgenhez!!!

Csilla
Neked jobbulást!!!



Én tegnap akartam venni valami téli cuccot, kétrészes overáll szerűre gondoltam, aminek kantáros a nacija, és van hozzá meleg kabát, de nem találtam ilyet. Vannak meleg nacik, és egy melegebb kabát is, de nem elég hosszú az ujja, kesztyűnk meg még nincs. Lehet, hogy az overáll még tényleg túlzás. Igazán meleg cipőnk sincs, csak egy zárt, ami elég vastag.

Ti milyen méretű téli rucikat vesztek? Máté most 80-as, de lehet, hogy 86-os kellene neki.

Nem is nagyon megyünk ki, Máté nem is vágyik ki, de azért majd délelőtt kimegyünk egy fél órára, meg délután is.

Csanád milyen ügyes, hogy a többiekkel ilyen szépen eszik. Lehet, hogy ettől a hülye időtől aludt rosszul az éjjel. Itt annyira fújt a szél, hogy sokszor azt hittem, hogy leszedi a tetőt.

Máté most kevésbé nyügi, éjszaka is csak egyszer ébredt, de akkor úgy, hogy költözhettem át hozzá, és aludhattunk együtt a nagyágyon. Mondjuk ez rendszeres. Pont erre nem akartam rászoktatni... :-)
Rossz, hogy nem tudunk kimenni, itt bent meg elég nehéz egész nap ellenni. Napközben is csak 3/4-1 órát alszik, ami elég kevés, és ráadásul 1/2 12-12-től már fenn is van, és bírja este 8-ig pihenés nélkül. Mi előbb kidőlünk, mint a gyerek. :-)
kittina30
 
 


Nóri már overállban van kint. Végülis reggel 3 fok van, úgyhogy sztem nem túlzás. :wink:
Nekem könnyű, csak le kell menjek a pincébe Livi régi ruhái közé és kitúrni az épp aktuális évszaknak megfelelőket. Ráadásul mindkettő nyári gyerek, így nem áll elő az a helyzet, hogy Livinek a 74-es ruhái nyáriak, miközben a hugának épp téli kellene ebben a méretben.
Nonó 74centi, így 74 vagy 80as kabát, overáll kell.

Joli,
leléptem, ja, mert a párolt kápit meg is kellett enni. :lol:
Nóri meg nem aludt ebéd után :shock: , így nem volt időm gépezni.

Szegénykém, tegnap reggel úgy befújt neki a szél a babakocsiba, sírt is rendesen, vettem is gyorsan egy esővédőt rá. Eső ellen mindig is ernyőt + lábzsákot használtunk, de a szél ellen csak ez a babakocsira borítós megoldás a tuti. Ma reggel már nyugodtabb is voltam.

Csilla,
sajnálom Toncsit. Szegénykém, pedig ő már rutinos játszóházba járó volt, ugye? Azt gondolná az ember, hogy ha hozzá van szokva a gyerekekhez, "idegen" környezethez, akkor az ovi sétagalopp neki. De ezt csak mi buta felnőttek hisszük. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!
Újra itt,remélem örültök! :lol:
Sajna úgy jártunk,mint Rékáék múltkor,csak mi tényleg megfeledkeztünk a mobilszámláról,így lekapcsoltak...meg a netről is.És bár csak 1 számla volt elmaradva,így a még le nem jártat is meg annak a netszámláját,meg telórészletét is be keleltt fizetni,hogy 1 gombnyomással visszakapcsoljanak :evil: !Ráadásul mindezt csak Szombathelyen tudtuk megtenni tegnap!A múltkori hsz-eket még olvastam,és remélem nem gondoltátok komolyan,hogy egy poén miatt megsértődök?!Szerintem is nagyon vicces volt,hogy Mira minden összesz@rt! :lol: Há-Há-há! :lol:
Na most visszaolvasok! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Gabus!
Jók a vicceid,bár már ismertem őket! :lol: Azért ez felháborító,hogy nem vették be Livit a bölcsibe,mert nem dolgoztál!!! Miért nem mondtad,hogy már dolgoztok Nórin????

Bea!
A sokkutyás öreglány kutyái megfogyatkoztak...nem részletezném,de nekünk tiszta a lelkiismeretünk!!!!2 maradt neki,azok kicsit bent vannak a házban!Mint az öreglány,akit nem is láttam hetek óta...lehet elköltözik,már ő is hirdeti a házat...
mindjárt csinálok egy képet Mira cipőjéről! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat,
hát helló! :lol:

Sztem nem felháborító, minek foglalja a helyet olyan gyerektől, akinek tényleg dolgoznak a szülei. Inkább több hely kéne. :roll:
Amúgy én úgy tudtam, hogy ez a hivatalos gyakorlat, hogy csak melózó anyukák adhatják be. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Pat, jó hogy jelentkeztél!

Nálunk zajlik az élet, a jó hír, hogy eddig nem lett tüdőgyuszija a manómnak, hozzám ma vagy holnap jön ki a doki. (Forróvérű nőszemély, eddigi rekord 39,2 algopyrin mellett)

Joli, köszi a felajánlást, de nem akarom rátok ragasztani... hogy állsz az interjúkkal?

Ma mikor mentünk a rtgre, Mátét belepasszíroztam a 80-as overállba. Khmmmm. Szóval vennem kell egy 86-ost, mert bár rámegy, hááát nem az igazi. Kényelmetlen és rövid. Anyum szerint fogyott a törpe, szerintem meg nyúlt, a 80-as gatyáit mind kinőtte. (a 86-osokat meg fel kell hajtani)

Jajjj, nem dicsekedtem, tegnap óta mosható pelusozunk. Vettem tök profi moshatósakat! Olyan klasszak, nem lesz bennük csöviszaga a fiamnak! (És kiszámoltam, hosszú távon olcsóbb, mint a papír, majd leendő kistestvérek megöröklik, ha lesznek)

Idehozta az egyik dobozát és beleült.
Abba is hagyom a netelést, írok még, ha engedi.

Puszi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Réka, nem is úgy gondoltam, hogy összeüljünk bacit cserélni :) De pl. Gyuri beugorhatna érte, vagy elküldöm Barnitól és ő beadja a kukucskálón :) Örülök, hogy Máté megúszta tüdőgyulladás nélkül és növöget azért. Ruhát mi is kell vegyünk, de Berni még nem írta meg, hol lesz a babaruhabörze :D , na meg én sem kerestem rá.
Jaj, Pat hányadikán szóljunk majd, hogy ne felejtsd el kifizetni a számlát? :lol: Hiányoztál, tudod? Jó, hogy a kutyák megfogyatkoztak. Márk hogy virít az oviban?
Gabi, én úgy gondolkodok, hogy mit adok majd rá -5-10 fokban? és Karácsonykor csíkban -25-30-ban? :) Tehát az overall még marad, egyelőre kabátot keresek. Hát persze, hogy overallt már tudtam volna venni!
Kriszti, nem csodálom, hogy kifáraszt egész nap a gyerek! Az a baj, hogy nagyon hirtelen szorultunk be a házba. Jobb lett volna fokozatosan. De remélem így is megszokják-megszokjuk.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Jajj,előbb lépnem kellett,lett egy kis dolgom!
Gabi!
Csak viccből írtam,hogy felháborító!Csak a szorgoskodásotokra akartam utalni! :wink: Sajna ez van!

Köszönöm mindenkinek a hiányolást és aggódást,szerencsére nem hozzánk törtek be,és azt sem tudom,hogy hova!Vagy sajnos nem hozzánk? Mert az akkor azt jelentené,hogy van egy szállodánk! 8) :lol:

Réka!
Remélem már csak javulni fogtok!! Én is valami finomba rejteném a gyógyszert! :shock: ! És,hogy neked mennyi energiád van,hogy még pelust is mosol :shock:

Joli!
Fel a fejjel,biztos te kapod meg az állást!!! :) Csanád meg amilyen kis társasági lény,biztos gyorsan megszokja a bölcsit,és nem is olyan sok időt tölt majd ott,épp annyit,hogy mire mész érte,nagyon örüljön neked! :D

Sly!
Ügyes vagy nagyon!Gratula! Roli jobban van?

Kriszti!
Szerintem vegyél 86-ost! Hosszú a tél,és bele fog nőni,ha meg kicsit veszel,később még egyet kell! :evil:

Joli hiányolta a Márk-szájat!Most csak egy tegnapi,aztán majd gondolkodok..
Épp ment a tv háttérzajnak,Benkő Dániel volt benne, a párizsi Disneyland-ben a lányaival.
Én:- Apesz,ugye egyszer elviszel minket Dineylandbe?
Márk:- anya,én elviszlek Kanizsára,vonattal,jó?

Hát...majdnem ugyanaz,na! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


http://www.freevlog.hu/video/24064.html

Eddig mindig bal kézzel evett, de most a bölcsiben a többiek jobb kézzel esznek, hát néha ő is átveszi a jobb kezébe a kanalat :) Ma több mint egy fél órát egyedül volt bent a csoportban. Elején sírt, de aztán játszott. Néha-néha még elkeseredett, amikor eszébe jutottam.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Most nem tűntem el csak olvasgattam titeket és nem írtam.Az az igazság, hogy egyenlőre még nem bírok és szeretnék írni arról, hogy az élet már megint milyen nehézség elé állított, de majd pótolom.
Mifelénk is nagyon hideg van csak egy kicsit megyünk le sétálni és szörnyű a bezártság.
Overál ügyben én nagyobbat vennék, hogy kitartson a tél végéig na meg még ha jól aláöltözik akkor kell is.
Nekünk tavaly volt mindenféle vékony vastag overál kantáros naci kabáttal és ebből van amelyiket még tudjuk az idén is használni, mert direkt felhajthatós volt kis mintával a kabát ujja és a nadrág is amit az idén lehajtok és pont jó lesz.
Nálunk is csak a dolgozó anyukák gyerekeit veszik be bölcsibe persze ha van hely.

Kép
havacska
 
 


sziasztok!
réka!
nagyon drukkolok,h mielőbb meggyógyuljatok!+++++nem a h1-t kaptátok be?Gyuri még húzza?(mármint jól van?)

overál:mi mindent kinőttünk!!!SZÖRNYŰ!!!csak azért kiabálok,mert hiába ruhabörze(joli!a hungexpon lesz,egésznapos gyerekprogramokkal.itt a babaneten oldalt a szalagon is van róla reklám,kattints rá),egy megveszekedett forintunk sincs semmi extrára.nem akarok belemenni,de ebben a hónapban olyan számláink jöttek,amik mind szivatósak(pl.illeték öröklés után,hitelkártya felmondási díj...szal csak olyanok,amik persze nem tudtak volna elosztva jönni)+apa szülinapja van.ez jó,csak Dorkó bölcsibeiratása is elcsúszik e miatt->nálunk 1általán nincs hely senkinek,csak protekcióval,nekünk az meg nincs. :cry: találtunk egy elfogadható árú magánbölcsit,hát 1előre marad az,csak kauciót kell letenni,amit le lehet majd járni.na jól van,nem siránkozom...

mariann!
:cry: nem akarom elhinni,h már megint vmi sz@r van :cry: sajnálom!

pat!
végre megkerültél.lehet,h nekünk sem kéne befizetni ezt-azt,akkor mehetnéka ruhabörzére :twisted: márk-száj :lol: :lol: :lol: mondom,h imádom!felolvastam apának is,itt röhögtünk :lol:

ruhaméret:92-es és lehet,h tél végére kicsi lesz.a felsőkből simán jó,a nadrágok talán picit nagy-eset. :lol: dehát,aki 23-24es lábon él :lol: és extralarge pelust használunk :D ja,akit érdekel:a libero 3999.-a coraban a mega.

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Pat, nekem a Márk-szájból az jön le, hogy a kanizsai vonatozás is olyan mesés Márk szemében, mint a Disneyland :) Tényleg, ült már vonaton? Tudok más gyerekeket is, ahol mindig autóval járnak, hogy egy-egy BKV-zás felér egy szülinapi ajándékkal :lol: Köszönöm az optimizmusodat, igyekszem átvenni! :)

Mariann, együttérzésem az újabb gondok miatt! Nem hiányzott neked, az utóbbi idők nehézségei után. Ha újra Hou a ludas, akkor haragudni fogok rá!

Berni, sajnálom a számlákat :( Az ilyen problémákat testközelből ismerem. Most épp egy-két ruhadarabra jut Csanádnak, de pl. a nagyokat őszi szünetre nem biztos, hogy el tudom engedni a nagyszülőkhöz, mert potom harmincezerbe kerül.

KépKép
Kép
el..né
 
 


el..né írta:Gabi, én úgy gondolkodok, hogy mit adok majd rá -5-10 fokban? és Karácsonykor csíkban -25-30-ban? :)

Én az overállon felül olyankor még betakarom bazivastag pléddel. :oops: :lol:

Csanád cukker! Figyu, a hordozó hogy van odatéve, hogy ennyire függőlegesben van a háta? Ki van támasztva valamivel?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mariann!
Ne!!!Én ezt már nem hiszem el,hogy megint valami negatív!!! :( Sajnos ezek szerint igaz,hogy csőstől jön a baj! Tudod,ezek után már csak jó dolgok következhetnek!!!! Fel a fejjel!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Joli!
Most néztem meg CSanád egyedül evős videóját,és így néztem! :shock: :shock: :shock: Nem tudom mit evett,sajna nem vettem ki a felvételből,de szuper ügyes!!! Ráadásul bal kézzel,vagyis az bölcsiben jobb kézzel,így mind a kettővel! :shock: Hát ne tudjátok meg Mira milyen balhét lever,ha nem ehet egyedül,de akkor meg tuti nem lakik jó,mert egyáltalán nem talál be a szájába! :lol:
Js,és így potyán megnéztem az Ikeás tali videót is! :wink:

Berni!
Illetékre lehet kérni részletfizetést!!!!Amikor mi vettük a házat,elég sokára küldték,de sajna nem feledkeztek meg róla.elég magas volt az illeték,de kaptun 1 éves részletfizetést,aminek bár van "extra költsége. De ha tegyük fel nem kapnátok részletfizetést,
akkor sem kell addig fizetni,míg nem válaszolnak! :wink:
Dorián hány centi???? :shock: 92-es ruha? 23.24-es cipő??? :shock:

Csilla!
Kérdezni akartam,hogy hol buliztatok hajnalig??? Barátnőkkel? Jó lehetett a hangulat! 8)

Sly!
Hallottad,hogy megszületett Eliot kisöccse? Bár hogyne hallottad volna,te ott vagy a zárton is! :oops: Olyan szép kisbaba! Ezúton is gratulálok hozzá!!!!!!És minden jót,jó egészséget nekik!!!!

Pár napja kérdeztük Márkot:
-Ha megkérdezik az oviban,hogy apa mit dolgozik,mit mondasz?
-Apa főz.
-És anya?
-Anya meg süt!
8)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Mariann,
remélem azért olyan, amit megoldasz majd flottul! Bármi is az, sok erőt hozzá!

Pat,
Kanizsáról majd küldjél képeslapot! :lol:

Békávézás... Ismerek olyan anyukát, aki ha nincs kocsi, ki nem teszi a lábát, mert ő nem rakja fel a babakocsit a villamosra. 180 centi, jól megtermett, fiatal nő, én meg a 45 kilómmal pakolgatom fel, és viszem a lépcsőkön. Tök jó az autó, és tényleg van, hogy nem megy nélküle, de azért pár villamosmegállóra nem elmenni egy tök jó progira a gyerekkel, mert ő elvből nem emeli meg a kocsit, hááát...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!


Mariann! Remélem sikerül megoldani a gondjaitokat!

Patr! Igen tudok Benettről! :-)) Ma reggel született és teljesen egészséges, szép kisfiú.

Joli! Nagyon ügyesen eszik Csanád! Ez a hordozó téma engem is érdekel! :lol:

Márk nagyon cuki! Úgy bírom a kis logikájukat!

Csilla! Sajnálom, hogy Toncsinak még mindig nem jön be az ovi. Roli imádja. rengeteg verset tanulnak. annyira édi, ahogy mondja.

Engem utolért a göthő. nagyon fáj a torkom. Feltankoltam TAntum verdével, de ez a spray nem sokat jelent, a cukor viszont jó.

Nemsokára őszi szünet! Jó lesz egy kicsit itthon lenni. Ma elég szörnyűek voltak a gyerekek. Elfáradtak már.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Nem ördöngösség az a hordozó, a széknek van támlája, annak támasztottam neki. Valamit gyorsan ki kellett találjak, mert a bölcsiben kisasztalnál, kiskanállal egyedül esznek. Na jó, kétkanalas módszerrel . Hát nem irigylem a gondozónőket, pedig most még csak két-két gyerek jut rájuk, de elvileg 6 is lehet még! Amúgy a felvételen zöldséglevest evett, azaz inkább a zöldséget a levesből.
Ma majdnem egy órát maradt egyedül Csanád a csoportban. Hát sírdogát néha :( Le is feküdt délben, de gyorsan fel is kelt :) Ja, azt még nem mondtam, hogy alma a jelünk, mert a labdát az orrunk előtt lefoglalták.

Ez az apa főz, anya süt csúcs! :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Sly!
Még a múltkori kérdésedre akartam válaszolni!Nálunk is sokat veszekednek a gyerekek,főleg Márk mindig mindent elvesz Mirától.Viszont ha azt mondjuk neki,hogy xy elviszi Mircsit,mert neki nincs gyereke,akkor olyan sírásba tör ki,hogy hihetetlen!Szóval szereti a maga szintjén,de irigy is rá.Mircsike meg kezd féltékeny lenni,ma pl. úgy elkezdett balhézni,mert Márk volt az ölemben,hogy le kellett tennem! :shock: És természetesen rikácsol,ha a tesó megpróbál elvenni tőle valamit! :lol: Ami meg a méreteket illeti,szerintem annyira még nem nőttek össz,az összehasonlítós kép csalóka,mert mindkettő le van vágva...szinte mm-re pontosan 20 cm van köztük!

Joli!
Hát persze,hogy picit sírdogál Csanád,mikor eszébe jutsz,de SAJÁT TAPASZTALATBÓL MONDOM,meg fogja szokni,és szeretnni. Márk már SZERET oviba járni,csak a reggeli ébresztés esik neki rosszul!

Nálunk is ugyanaz a helyzet,mint Rolinál,Márk minden nap új versikével,mondókával jön haza. Tegnap mondta is az óvónéni,hogy nagyon szeret énekelgetni,mondókázni,mindig bekapcsolódik ,mondja azokat is amiket itthon tanult...meg persze egész nap dumál,és löki a süketet az óvónéniknek....pl. arról,hogy megvettük az összes szalonnát Szombathelyen a Metróban,tehát ők már ne menjenek! :roll: Meg hogy az ő apja olyan jól főz,hogy ő inkább nem eszik ebédet,majd csak itthon,meg hogy anya milyen finom Tiramisut csinált. (ő Tirumasunak hívja) :lol:

Szerintetek Évi vajon merre csavarog már ilyen régóta??? :shock:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja,nem is mondtam,de vagy 4 napja Mira nagyon sz@rul alszik. :evil: Az elalvással nincs gond,de ha felébred.....és felébred,bármit csinálhatok nem alszik vissza,és ÜVÖLT! Kivételt képez a mi ágyunk,ahol 1 másodperc alatt jön az álommanó!Hogy is van ez? :evil: A szerencséje az,hogy inkább reggelfelé 5-6 körül ébred,így már csak az alvás végét tölti velünk.
Holnap pedig hozzák Márk új ágyát.Ez egy félmagas emeletes ágy,amin csak az emeleten lehet aludni,alatta valami játékkuckót alakítunk majd ki neki.A bökkenő az,hogy szerinte a mi szobánkban kellen az ágyat elhelyezni! :roll: :roll:

Kriszti!
Már lefotóztam azt a bizonyos Asso cipőt,de még nincs rámentve a gépre..majd holnap,jó? :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Egy szőke nős vicchez mit szólnátok,így az éjszaka közepén?

A szöszi hazavisz egy tálat és boldogan újságolja a férjének:
- Nézd drágám, milyen törésálló tálat vettem!
Ezután ledobja a földre, hogy bebizonyítsa, milyen jó vásárt csinált. A
tál darabokra törik, mire a szöszi morfondírozva:
Vagy hőálló ?
:lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!
Mi van csajok,hol van mindenki???? :roll:
Kriszti,amit ígértem! Ez egy bélelt fajta azért volt drágább,de már 5-6 körül is voltak vékonyabb lábbelik! Ja,és mivel Mira kapott egy piros kabátot,kénytelen voltam pirosat venni! :D

Kép

Írjatok má' valamit!
Nálunk mindekét gyerek alszik.Sütöttem zserbót,meg előkészültem Kárpáti borzacskára...ismeritek? Csak várom az uram,hogy hazaérjen a fővárosból! :D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Pat,
mi ovis kiránduláson voltunk a termtud. múzeumban, marha jó volt, gyerekek élvezték, én meg csak pislogtam, mikor a lányom és az óvónő kisfia (4 és fél éves) kézen fogva kezdtek andalogni. :shock: :lol:

Kép

Bevittük a kultúrát a múzeumba :oops: :lol:
Kép

Livi az ősanyával :lol:
Kép

Nálunk is ez van, L sokat szokta brahiból szekálni a hugát, de sokszor meg majd felfalja, puszilgatja és látszik rajta, hogy imádja. :)

Jött még 1-2 kép a fotóstól...
Kép Kép
Kép

ez a kedvencem :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Meghalt az anyukám, érthetetlen és hihetetlen, most még fel kell dolgoznom :cry: . Ha nem lennének a lányok, nem tudom mit csinálnék.
Majd jövök.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Őszinte részvétem! :cry:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Csilla! Őszinte részvétem! :cry:

Kép
szly27
 
 


Én két éve rettegek az októbertől, apósom október 22-én, apukám október 21-én halt meg 2, ill. 1 éve, 1 hete egy ismerősöm apukája, most Csilla anyukája.

Veled érzek Csilla, sok erőt Neked!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Csilla, fogadd őszinte részvétemet! A lányok miatt erősnek kell lenned!
Csongi 4 éves volt, amikor meghalt az édesanyám. Egyáltalán nem sírhattam, mert akkor ő is sírni kezdett.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Csilla fogadd őszinte részvétem!
:cry: :cry: :cry:
szintus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: