Új privát üzeneted érkezett!

Aura, én nem főzöm már ki a mellszívót, csak forró vízben mosom. Honnan látnám, hogy nem jó Leventének?

Mi nem olajozunk, nem testápolózunk, és gyönyörű Levente bőre. Selymes. És a gyógyszertári fürdetőt használjuk, teljesen jó, csak vicces, hogy forrásban lévő vízben oldódikKép Úgyhogy előre elkészítek egy folyékony szappantubusnyit, sés abból rakunk. A védőnő ajánlotta, jó ötlet szeerintem.

Flames, Levente sokat nyögött az elején, de amíg nem sír, én nem csinálok vele semmit, szerintem csak nyüglődik, nem rossz neki. A piciknek még nehéz emelni a fejüket, ahhoz is nyögnek. Egy idő után elmúlt ez a nyökögés. Most már vagy puki, vagy böfi miatt nyög, vagy még mindig van, hogy nyüglődikKép Néha nem tudom, melyikKép De szerintem ne aggódjatok, nem súlyos így olvasva.

Cic, nekünk is melléfolyik az Aventből, nem tudom, miért. És nekünk is a bébicumi van rajta. Érdekes.

Noémi
vghnoémi
 
 


szerintem nem törvényszerű,hogyha 6 órát alszik akkor megjön a mensi. van akinek mejön, van akinek nem, aztán ezek szerint az lll-esek szerint, ha megjön az azért van mert 6 órát kihagyott az igény szerint szopó anyuka ? ezt jól értettem Réka, mert nekem sem világos, hogy pontosan mit olvastál erről, de tényleg érdekelne

na meg az is érdekelne, hogy arra mi az lll-elmélet, ha úgy jön meg, hogy nem hagytál ki 6 órát, merthogy ilyen esetről is tudunk???ugyebár!
nullácska
 
 


Eszter, szerintem a vattát is kihagyhatod. Én a kezeimmel kenegetem Hanát, így legalább jól fel tudom melegíteni az olajat. Mostanában már nagyon élvezi, mindig vigyorog közben. Megvan az oly fontos testkontaktusKép

Cic, én semmit se használok fürdetéshez csak vizet és még egy darabig nem is tervezem. A "vegyszereket" akkor kívánom bevetni amikor tényleg szükség lesz rájuk. Kaki, pisi, tej vízzel is lejön. A masszázsolajtól meg finom illatos. Mégis csak lány.
Az Aventes cumisüveget, teheted mikróba, bírja. Az anyatejet azonban nem tanácsos mikrózni, mert árt neki ha jól tudom és forralni se szabad. Forróvízbe állítod a cumisüveget, ez a klasszik megoldás. Vagy veszel sok sok pénzért elektromos cumisüvegmelegítőt. Vigyázz! az aventes cumisüveg nem passzol minden melegítőbe, jobb márkahűnek maradni.

KépKép
savitri
 
 

 
 

Cic, nekünk napra egyidősek a babáink. Én fürdinél teszek bele gyógyszertárit is és johnson-t is, csak hogy jobb legyen az illata a babának. És ezt kezdettől fogva igy csinálom.
eszter2004
 
 


Sziasztok,

Orbis: sajnálom, hogy így alakult, és drukkolok, hogy gyorsan rendbe jöjj. Sajnos nincs semmi tanácsom, meg tapasztalatom ez ügyben, amivel segíteni tudnék, csak a gyengécske energiáim, de abból szívesen küldök !!!

Mi már Johnsonos fürdetőt használunk, a gyógyszertárival nem is kinlódtunk. A kórházban is Johnsont használtak az újszülöttekre...

Mi is igyekszünk síráskor felvenni a babát energiánkhoz mérten, de kivárjuk, amíg esetleg kiderül, hogy miért sír, vagy hogy hosszú sírás lesz, vagy csak néhány nyekere...

A szülői megérzésről: tegnap este 10-kor megettettük a gyereket, elégedettnek tünt, majd lettettük aludni. Ezek után 10 perc múlva 2 órán keresztül folyamatosan üvöltött, már minden taktikát bevetettem a megnyugtatására. Azt hittem fáj a hasa, majd a férjem éjfélkor közölte, hogy próbáljuk meg migint megettetni és igaza volt... Etetetés után 4-ig aludt, mint a bunda ... Hol van ilyenkor az anyai megérzés? Vagy csak én vagyok ilyen béna ? Ti hogy álltok ezzel ?

Ma elkezdtük a tejcsinálás programot. Etetés előtt 15 perc egyik cici, 5 perc másik cici, majd fál óra múlva a 15 perces cici megfejése és előtte egy liter folyadék bevitele. Jelentem, a módszer sikeres, először sikerült második körre közel 10 ml-t fejnem... JUHÉJJ, LESZ ITT TEJCSI MÉG A VÉGÉN...

Még egy dologban szeretném kérni a tanácsotokat. Marcikánk ugye tápszeres (eddig), és mi igényt szerint etetjük, azaz 4-5 óránként, ahogy felébred eszik 60-100 ml között, átlagban 80-at, de azt vettük észre, hogy elkezdett fogyni, 2 nap alatt 100gr-ot ? Szerintetek ébresszem fel 3 óránként kajálni, ahogy a védőnő mondta ? Úgy félek, hogy akkor meg kizökken a jó kis ritmusából ....Mit gondoltok ?

Előre is köszi a segítséget,

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Eszter köszi. Már éppen írni akartam, hogy mért nem reagál senki a kérdésemre?Kép Szerencsére kókuszmatracunk van. Remélem nem lessz semmi gond, mert egyenlőre nem sok hajlandóságot mutat az iránt, hogy háton aludjon. Max a hordozóbanKép Szavitri Hana is hason alszik. Olyan édi ezzel a sok hajávalKép
Tegnap extra hiper nyügis esténk voltKép Apával közel 5órát próbáltuk megnyugtatni, fürdetni lefektetni a két gyereket nem sok sikerrelKép Végül 10óra körül beájult mind a kettő. Már teljesen kivoltunk.
Képzeljétek ma sikerült beszélnem az elveszettnek hitt védőnéninkkel. Múlt héten kellett volna jönnie, de üzent, hogy beteg és nem jön, majd jelentkezik. Hát ha én nem hívom nem tudom mikor hívott volna, nekem meg kellett volna beutaló UH-ra és csípőszűrésre. Hát jól elkeseredtem. Csípőszűrésre majd csak áprilisra van időpont, de azt is csak márc.20-a utánn lehet kérni, UH pedig egyáltalánn nincsKép. én azt hittem, hogy ezt kötelezően mindenkinek megcsinálják. Vagy nem jól tudom?
Máté ma mintagyerek, csak szerintem nem sokat eszikKép Igaz másfél-két óránként jelez, de csak 2-3 percet szopizik utánna beájul és alszik tovább. Miért lehet ez? Létezik, hogy ennyi idő alatt jóllakjon?
Orbis ez a melgyuszi nem jól hangzik. Remélem segit a kenőcs. Bogyókád nagyon édiKép
Katy Dávidja is cuki az igéző szemeivelKép
Aura nagyon jó ez a lavóros képKép Kilokért meg nagyon- nagyon irigy vagyok ám.
Most lépek mert már így is nagyon hosszú lettem, de azér még egy mai képet felteszek
Kép

Brigi és Máté 5+5
bombomanyu
 
 


Eszter köszi. Már éppen írni akartam, hogy mért nem reagál senki a kérdésemre?Kép Szerencsére kókuszmatracunk van. Remélem nem lessz semmi gond, mert egyenlőre nem sok hajlandóságot mutat az iránt, hogy háton aludjon. Max a hordozóbanKép Szavitri Hana is hason alszik. Olyan édi ezzel a sok hajávalKép
Tegnap extra hiper nyügis esténk voltKép Apával közel 5órát próbáltuk megnyugtatni, fürdetni lefektetni a két gyereket nem sok sikerrelKép Végül 10óra körül beájult mind a kettő. Már teljesen kivoltunk.
Képzeljétek ma sikerült beszélnem az elveszettnek hitt védőnéninkkel. Múlt héten kellett volna jönnie, de üzent, hogy beteg és nem jön, majd jelentkezik. Hát ha én nem hívom nem tudom mikor hívott volna, nekem meg kellett volna beutaló UH-ra és csípőszűrésre. Hát jól elkeseredtem. Csípőszűrésre majd csak áprilisra van időpont, de azt is csak márc.20-a utánn lehet kérni, UH pedig egyáltalánn nincsKép. én azt hittem, hogy ezt kötelezően mindenkinek megcsinálják. Vagy nem jól tudom?
Máté ma mintagyerek, csak szerintem nem sokat eszikKép Igaz másfél-két óránként jelez, de csak 2-3 percet szopizik utánna beájul és alszik tovább. Miért lehet ez? Létezik, hogy ennyi idő alatt jóllakjon?
Orbis ez a melgyuszi nem jól hangzik. Remélem segit a kenőcs. Bogyókád nagyon édiKép
Katy Dávidja is cuki az igéző szemeivelKép
Aura nagyon jó ez a lavóros képKép Kilokért meg nagyon- nagyon irigy vagyok ám.
Most lépek mert már így is nagyon hosszú lettem, de azér még egy mai képet felteszek
Kép

Brigi és Máté 5+5
bombomanyu
 
 


http://www.lll.hu/leche/87h.shtml
én ezt a cikket olvastam az lll oldalán. Szerintem ebben semmi letorkoló nincs és nem is állít kizárólagos igazságokat.

KépKép
savitri
 
 


Eszter köszi. Már éppen írni akartam, hogy mért nem reagál senki a kérdésemre?Kép Szerencsére kókuszmatracunk van. Remélem nem lessz semmi gond, mert egyenlőre nem sok hajlandóságot mutat az iránt, hogy háton aludjon. Max a hordozóbanKép Szavitri Hana is hason alszik. Olyan édi ezzel a sok hajávalKép
Tegnap extra hiper nyügis esténk voltKép Apával közel 5órát próbáltuk megnyugtatni, fürdetni lefektetni a két gyereket nem sok sikerrelKép Végül 10óra körül beájult mind a kettő. Már teljesen kivoltunk.
Képzeljétek ma sikerült beszélnem az elveszettnek hitt védőnéninkkel. Múlt héten kellett volna jönnie, de üzent, hogy beteg és nem jön, majd jelentkezik. Hát ha én nem hívom nem tudom mikor hívott volna, nekem meg kellett volna beutaló UH-ra és csípőszűrésre. Hát jól elkeseredtem. Csípőszűrésre majd csak áprilisra van időpont, de azt is csak márc.20-a utánn lehet kérni, UH pedig egyáltalánn nincsKép. én azt hittem, hogy ezt kötelezően mindenkinek megcsinálják. Vagy nem jól tudom?
Máté ma mintagyerek, csak szerintem nem sokat eszikKép Igaz másfél-két óránként jelez, de csak 2-3 percet szopizik utánna beájul és alszik tovább. Miért lehet ez? Létezik, hogy ennyi idő alatt jóllakjon?
Orbis ez a melgyuszi nem jól hangzik. Remélem segit a kenőcs. Bogyókád nagyon édiKép
Katy Dávidja is cuki az igéző szemeivelKép
Aura nagyon jó ez a lavóros képKép Kilokért meg nagyon- nagyon irigy vagyok ám.
Most lépek mert már így is nagyon hosszú lettem, de azér még egy mai képet felteszek
Kép

Brigi és Máté 5+5
bombomanyu
 
 


boccs lányok, de meghülyült a babanet, vagy az én gépem, de nem direkt volt
bombomanyu
 
 


Zsuzsi nem vagy egyedül, néha én is teljesen elkenődöm, hogy semmi anyai megérzés meg ráhangolódás. Mi is eljátszottuk már, hogy 2 óráig ordít a baba mi mindent megteszünk, mire végre eszünkbe jut a cici. Ilyenkor úgy sajnálom, de hál istennek másodpercek alatt elfeljti bánatát ha enni kap.Kép

Az egész napot itt lopom a gép előtt, bár lassan szopi lesz. Pedig a vasalással se állok sehogy amit még reggel kezdtem.Kép

KépKép
savitri
 
 


sziasztok lááányok, illetve anyókákKépKép!!!

mi most próbáljuk az anyutól kapott légzésfigyelőt, ez angelcar, és egyenlőre jónak tűnik. meg hát lehet állítani az érzékenységi fokozatot, Flames(remélem jól emlékszem....) nem lehet hogy az van túl érzékenyre állítva???!!

Orbis, te szegény!!! nekem, amikor ki volt csócsálva a mellem, akkor az elején kentem sokat bepanthennel, (amikor súlyos volt, második nap, asszem, akkor egész éjszakára jó alaposan bekentem ezzel, és akkor adtam neki vizet....reggelre már egész jó volt!!) szóval, azóta meg egyáltalán nem kenem semmivel, és etetés után, büfiig hagyom levegőzni őket.... ez az én receptem.....ja, tényleg, anyu hozott nekem kis csodaszert amerikából, ilyen mellretehető körök, szopi után a hűtőből jó hideg borogatás, elötte meg melegítve....ha kéred, nagyon szívesen kölcsönadom!!!!! nemtom itt lehet-e ilyet kapni, de nekem kész megmentés volt, amíg fájtak a melleim! és melltartóba is berakható.....no??? és Bogyóka nagyon ennivaló!

jaj, lánykák, kérdés: simonnak néha észreveszem hogy az egyik(asszem csak az egyik) lábikója beremeg, ilyen ideggörcs-szerű....gondoltam megkérdezem a gyerekorvost, hogy megnyugtasson...persze inkább felzaklatott, aszonta figyeljük hogy csak az egyik lába-e, meg hogy mikor szokta, meg hogy max majd elküld minket neurológushoz............ááááááá!!!

az éjszakánk tök jó volt!!!! picur most elöször kihagyott egy evést!!! és úgy 1 körül evett, és nem ébredt 3-4kor, hanem csak 6-7kor!!!! juhéjjj! meg tegnap rekordot evett, a szokásos 5-max 10 perc helyett 20 percet!! aludt is szépen utána.

Aura, jó kis picur Era!!! nagyon aranyos kiscsaj!!!

ja, meg szoktátok írni hogy evéstől evésig alszanak a picik, nálunk van tök sok ébrenléti nézegetés is!

nekünk a köldök csattot levágták még a kórházban, de egy kis száraz cucc maradt, nem látom mostani programnak a leesését.... mindig összepisili, meg a pelust nem tudnám úgy lehajtani hogy nem legyen benne! ja, és mi nem is fürdetünk oly buzgón, úgyhogy még az sincs...és betadine-al kenjük-geréb tanfolyamon tanultuk hogy ez a legkíméletesebb, talán így lasabb is??!

és még, ti a köldök részt hogy védtétek fürdetéskor? mert mára mindenképp tervezünk fürdést, nagy kádban, apuval, hogy kell vigyázni rá????

Rékacs, édes a bebugyolált babód!!!
no, ez jóóó hosszú lett!!!

bgz és simi két hetes +1nap

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


sziasztok lááányok, illetve anyókákKépKép!!!

mi most próbáljuk az anyutól kapott légzésfigyelőt, ez angelcar, és egyenlőre jónak tűnik. meg hát lehet állítani az érzékenységi fokozatot, Flames(remélem jól emlékszem....) nem lehet hogy az van túl érzékenyre állítva???!!

Orbis, te szegény!!! nekem, amikor ki volt csócsálva a mellem, akkor az elején kentem sokat bepanthennel, (amikor súlyos volt, második nap, asszem, akkor egész éjszakára jó alaposan bekentem ezzel, és akkor adtam neki vizet....reggelre már egész jó volt!!) szóval, azóta meg egyáltalán nem kenem semmivel, és etetés után, büfiig hagyom levegőzni őket.... ez az én receptem.....ja, tényleg, anyu hozott nekem kis csodaszert amerikából, ilyen mellretehető körök, szopi után a hűtőből jó hideg borogatás, elötte meg melegítve....ha kéred, nagyon szívesen kölcsönadom!!!!! nemtom itt lehet-e ilyet kapni, de nekem kész megmentés volt, amíg fájtak a melleim! és melltartóba is berakható.....no??? és Bogyóka nagyon ennivaló!

jaj, lánykák, kérdés: simonnak néha észreveszem hogy az egyik(asszem csak az egyik) lábikója beremeg, ilyen ideggörcs-szerű....gondoltam megkérdezem a gyerekorvost, hogy megnyugtasson...persze inkább felzaklatott, aszonta figyeljük hogy csak az egyik lába-e, meg hogy mikor szokta, meg hogy max majd elküld minket neurológushoz............ááááááá!!!

az éjszakánk tök jó volt!!!! picur most elöször kihagyott egy evést!!! és úgy 1 körül evett, és nem ébredt 3-4kor, hanem csak 6-7kor!!!! juhéjjj! meg tegnap rekordot evett, a szokásos 5-max 10 perc helyett 20 percet!! aludt is szépen utána.

Aura, jó kis picur Era!!! nagyon aranyos kiscsaj!!!

ja, meg szoktátok írni hogy evéstől evésig alszanak a picik, nálunk van tök sok ébrenléti nézegetés is!

nekünk a köldök csattot levágták még a kórházban, de egy kis száraz cucc maradt, nem látom mostani programnak a leesését.... mindig összepisili, meg a pelust nem tudnám úgy lehajtani hogy nem legyen benne! ja, és mi nem is fürdetünk oly buzgón, úgyhogy még az sincs...és betadine-al kenjük-geréb tanfolyamon tanultuk hogy ez a legkíméletesebb, talán így lasabb is??!

és még, ti a köldök részt hogy védtétek fürdetéskor? mert mára mindenképp tervezünk fürdést, nagy kádban, apuval, hogy kell vigyázni rá????

Rékacs, édes a bebugyolált babód!!!
no, ez jóóó hosszú lett!!!

bgz és simi két hetes +1nap

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


bocsibocsi.......és még a yahoora is..........

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Zsuzsi!
mindig hetente mérd a babát és az az érték a mérvadó. az hogy két nap alatt fogyott 10dekát az lehet attól is, hogy előtte nagyot kakilt, vagy kevesebbet evett aznap stb. szóval én azt figyeltem meg, ha minden nap megmértem elég furcsa eredmények jöttek ki, volt, hogy kevesebb volt a súlya, de a heti adat mindig megfelelő volt (15-20 deka hízás )szóval egyelőre szerintem ne ébreszd, csak akkor ha ténylegesen a heti adat is fogyást mutat
nullácska
 
 


tegnapi válasz:
Sziasztok!

Én ma alig tudok írni!
Pl írtam egy tök hosszút és nem mentettem el(pedig szoktam) és elszálltKép

Bagz! Ha nincs leesve a köldökcsonk akkor még ne menjetek nagykádba,mert szétázik a seb és fájni fog Siminek.És alaposn tisztogasd,úgy hogy felemeled a sebet és alóla kitörlöd a trugyit pödrő mozdulattal.És kicsit azért cél,hoyg leesen,mert így nem fog tetszeni a csajoknak ha vizipoló edzésen kimászik a medencébőlKép

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


SIKERÜLT!!!!!

Jó lenne ma már működne ez a vacak!!!!

Sajna HAngának fáj a pocija! Lehet ezt ennyi idősen kezdeni? VAgy a megváltozott tej miatt?Nem tudom. De tegnap 9-től 11-ig sírt és csak aztán aludt el.Torna az segít.Meg ma megyek veszek homeo bogyót abban hiszek!!!
Meg megyünk ma uh-ra.Aztán lehet megyünk Lilihez.Majd csörgök!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Nahát, nekem sem ment el a tegnapi üzenet Kép
Már azt sem tudom, mit akartam kérdezni.

Köszi a sok tanácsot fürdetéssel és a sírással kapcsolatban.

Ja, igen. Azt akartam kérdezni, hogy most hogy is vannak ezek az orvosi vizsgálatok? Közben jött a védőnénink és azt mondta, hogy hat hetesen kell csak a csípő-vizsgálat, majd két hónaposan az oltás. Nem hagyott ki valamit? És hova kell vinnem majd? Jövő héten kell majd mennem hozzá, meg a dokinénihez, szerencsére egy helyen vannak. Már kíváncsi vagyok a súlyára. Tudjátok, én nem mérem. De már olyan kis pocok feje lett, hogy a védőnéni fél percig csak nevetni tudott rajta Kép Meg Gergő rávigyorgott vagy kétszer, úgyhogy el volt olvadva.

Ja, és kezdjük kinőni az 56-os rucikat Kép

Beszéltünk még a hasfájásról, és mondtam, hogy cukros vizet szoktam neki adni, ami nem nagyon tetszett neki. Azt mondta, nhgoy a cukor is erjedést idézhet elő a pociban, attól is fájhat a hasija. Inkább sima vizet használjak.
Mi a véleményetek? Ötlet? Tanács?

Köszke, cic
cicmerák
 
 


Rékacs! Azt mondják az "okosok", hogy a hasifájás 3 hónapos korig bármikor elkezdődhet Kép
cicmerák
 
 


Lili, mikor mehetünk? Mi fél 1-kor eszünk, aztán mennénk. Az jó? Szörnyű, hogy soha nincs babanet, mi a kutya füle van?!

N.
vghnoémi
 
 


Sziasztok!

Remélem most sikerül elküldeni, ha nem mára feladomKép

Zsuzsi: Szerintem is hetente mérd, és ha akkor is úgy veszed észre, hogy fogy akkor kéne változtatni. Egyébbként nem tudom, hogy hallottál e a szoptanit-ról? Ez egy olyan szoptatási segédeszköz, amin keresztül a baba úgy kapja a tápszert, hogy közben a cicit szívja. Arra gondoltam ez segíthetne neked a tejtermelésben is, mert stimulálja a cicit, és Marci sem szokna rá a cumisüvegre. Ez csak egy ötlet, nem muszáj megfogadni.
Noémi. kösziKép Most már nyugottabb vagyokKép
Jimbone: nagyon édi ahogy eltekarja a pofiját. A pelenkázás meg nem egyszerü feladatKép
Cic: cukros vízhez nem tudok hozzászólni, mert én semmit nem adok neki. Álltalában 3hós korra kinövik a hasfájást addig meg maszírozom.
Nálunk úgy van, hogy oltásra a gyerekdokihoz kell menni. Az első oltás 2hós korban van. A csípő vizsgálatot, meg megint csak nem tudom mint már fentebb is írtam mi majd csak áprilisra kapunk időpontotKép De eddig én is úgy tudtam, hogy 6hetesen csinálják. Remélem nálunk se lesz semmi gond.
Még biztos akartam írni valamit, de már nem tudomKép
Talizóknak jó szórakozást. Én meg itthon irigykedk rátok de nagyon.

Pusszancs mindenkinek
Brigi és Máté 5+6
bombomanyu
 
 


szia Aura,

hogy vagytok?
Mi jól.
MInden rendben, csak a kakilással vannak gondok.

Pussz

Andi
ajcsi
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat!
Nekünk maxi-phone total 3 légzésfigyelőnk van, azért ezt választottuk, mert van hozzá bébiőrző is. Megpróbáltuk, hogy az érzékelő lapot a lepedő alá tesszük, így tényleg nem szólalt meg az este, bár elég nyugtalanul aludt.
Adri még mindig erőlködik, talán egy picit javult a helyzet, itatunk vele Mecsek teát (édeskömény+kamilla). Megnyugtattatok egy kicsit, csak az az érdekes, hogy néha annyira nyög alvás közben is, hogy tiszta piros a feje és köhög, de nem sír. Pedig napi háromszor kakil, ma lehet kipróbáljuk a szélcsövet. A dokinéni se tudott többet mondani.
Köszi
Flames

Csilla & Adri
flames
 
 


sziasztok!!!
épp alvás van....most látom hogy a reggeli üzenetem sincs fent, meg a tegnapi semKépKép brühü

reggel, amikor tettem tisztába simit, szörnyű dolgot láttam, egy kis hólyag volt a comb hajlatában gennyel!!! jaj!!! én persze megműtöttem, minek legyen az ott!? bekentem utána betadine-al. szerintetek ez mitől lehet??? és nagy baj hogy műtöttem?? ja, és szegényem kukiján is lehet hogy volt, de ott csak kis hámlás volt.....mi ez???????
bgz, az aggódó

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Lili! Anyukám elkisért uh-ra,így utánna már hazafelé vettük az irányt!
Amúgy a változatosság kedvéért a nővérem összes ygereke beteg,de most influenza van.
de jövő héten nem lesznek itthon,tehát nincs vírusveszély!

Szegény Benedek éjjel kijött a krupjaKép.Mert még kruppos is. ÉS valószínűleg a védőoltás annyira legyengítette,hogy bekapta az influenzát és attól kijött a krup.Pedig tavaly nyár óta nem volt krupja.no persze az enm múlik így el,de azért reménykedtünk.

Hat hetes uh!!!Brigi! Meg még akit érdekel. Mi a söfibe mentünk és simán kaptunk időpontot. És várni sem, kellett.Mindenkinek tudom ajánlani. Telefonszám:4764400 Simán bejelentkeztünk és mehettünk.
És HAngának szépen rendben van a csípője!Kép

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Bagzer: én a helyeddben megmutatnám dokinak, vagy legalább is felhívnám megkérdezni, hogy mi lehet az, nehogy elfertőzödjön. De lehet, hogy én reagálom túl az ilyen pötty-kiütés dolgot valami miatt. Volt, hogy Bömbit melegkiütéssel is dokihoz vittemKép De hát ha nem tudtam mi az. Azért remélem több nem lesz rajta.
bombomanyu
 
 


Rékacs: Ez jó hír, hogy minden rendben vanKép
Beutaló sem kellett, csak be kell jelentkezni?
bombomanyu
 
 


http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=26&alrovat=30&cikkid=6708&dire=alma-es-fa ja&rovatnev=Az%20alma%20és%20a%20fája&f=20050223083700

Bocsánat, csak találtam véletlen, ez nem az én véleményem, csak gondoltam, megosztom veletek...

kikocska
 
 


Nekem a suttogó nagyon tetszik.És jellemeből fakadóan a Bibliát sem tudom bibliaként kezelni,így azt hsizem ez a suttogóval sem menne.Szerintem nagyon sok olyat ír ami hasznos,meg amit magamtól is úgy gondolok,de ze megerősít.és oylan gondolatok vannak benne,amik szerintem hasznosak.De mindenki önnállóan "rontja" A saját ygrekeét!KépÉs nem kell hozzá "szakirodalom"Kép.
Szerintem

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Brigi! Na,neked meg elfelejtettem reagálniKép
Volt beutalónk a háziorvostól.de arra nincs írva,hogy melyik kórház,csak hogy kéri az uh elvégzését.De amúgy nem kértek beutalót.És borzasztó kedvesek voltak.Szerinetm viszonylag ritkán visznek csecsemőt és többnyire pocakban látják őket,így a kinn lévő babát angy becsben tartjákKép.
Hívd fel őket és akkor nem kell áprilisig várni.

Ma HAnga kap levolac szirupotKép Ahshajtó! de még mindig nincs kaka. Meg vettem homeós bogyót estére,ha megint fájna a pocija.

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Lenne egy kérdésem!

Ha lefejt tejet adok babónak, és nem eszi meg mindet, akkor azt önthetem ki, vagy szerintetek azt pár órára be lehet még tenni a hűtőbe??
Szóval nem volt előtte fagyasztva, hanem előtte nem sokkal fejtem. Az akkor újramelegíthető még?
Sírva fakadnék, ha ki kéne öntenem...
pussz
Orbis
orbis
 
 


Nem kell kiönteni.Nyugodtan beteheted a hütőbe,és még utánna le is fagyasztahtod.Én legaláébbis simán lefagyasztom azt is amiből már ivott.Max kakil majd tőle,de az nálunk kincsKép
Szóval rakd a hütőbe, de ott max 24 órát lehet.

rékacs(a mai villámreagáló)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Jaj, Orbis! ezek szerint mennyiséget sikerült fejni? És hogy vannak a cicik? Pihenteted? Bejött a krém?
És miylen cumiból adod.Mi aventezünk,az állítólag jó.(oszv vagy igy van vagy nemKép)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs: köszi. Holnap akkor fel is hívom őketKép
Orbis: nyugottan visszateheted a hűtőbe semmi baja nem lesz.

Brigi
bombomanyu
 
 


Hahó!

Szereztem a Metroban nektársört, irtó finom, épp olyan, mint a Radler és én azt nagyon szeretem. Mennyit kellene innom belőle naponta, hogy hatása legyen? Még egyszer köszi a tippet.
Hallottam egy tejgyártó receptet: zöld teába sűrített tej, hát nem lehet egy álom, hacsak valaki nem anglomán, de az ismerősömnek nagyon bejött, ő is úgy hallotta valakitől.
Mennem kell, valaki nyafizik a szomszéd szobában.
marengo
 
 


Sziasztok!

Na szép, tegnap végre tudtam jönni egy kicsit és nem tudtam elküldeni. Kép Pedig fényképet is raktam (volna) fel.

Hát, nálunk beütött a krach, ugyanis Apa lebetegedett vasárnap, 39 fokos lázzal küzdött. Kép Úgyhogy nemhogy segítségem nem volt, hanem mégegy ellátandó személy a háztartásban. Nem mondom, hogy nem vagyok fáradt... Ja, és olyan rossz érzés megosztani magad a két szeretett személy közt. Kép Mindenesetre mára már egész jól van Petim. Kép

Viszont ma nem kaptunk oltást, pont Apa betegsége miatt, hátha Lilikében lappang valami vírus, amit tőle kapott. Szóval oltás helyett egy hét haladékot kaptunk. Kép De meg lettünk dícsérve, kislányunk szépen növekszik.

Kérdés: a 2 hónap körüli babák mennyit tartják ökölbe szorítva a kezüket? Mert a dokinéninél Lili úgy tartotta épp (akkor szokta, ha izgatott), és azt mondta, hogy ki kell simítani az ujjacskáit ilyenkor. Ez miért lehet? Baj, hogy ökölbe szorítja?

Alvás-ügyben javulgatunk, bár még hullámzó a tendencia, volt újra 6 óra alvás egyben (saját ágyban persze), aztán tegnap rémálom - alig bírtuk elaltatni, aztán 1 óra múlva felébredt. Bezzeg utána mellettem húzta a lóbőrt a kis hamis. Kép

Ja, csak hogy nem maradjunk nektársörös téma nélkül: Eszter, megnéznéd nekem Székesfehérváron hol kapható? Kép Köszi szépen!

Orbis, Eszter! Jobbulást cici-ügyben, nekem anno a körömvirág-krém hozta rendbe, de azt hiszem, ezt már javasolták előttem.

Volt kakimosás téma is nemrégiben. Én most tuti módszert fejlesztettem ki: még frissiben jól bedörzsölöm Vanish szappannal (a mosdóhoz dörzsölöm hozzá igazából), aztán forró vízbe teszem és áztatom kb. 20 percet. Utána már nem is tudom, merre volt a folt. Kép

Rékacs! Remélem, nem kezdődik el Nálatok a hasfájás. Nem irigyellek Benneteket a kaki probléma miatt. Kép Nálunk max. hetente egyszer van beragadás, de Lili azt is megszenvedi. Kép

Minden baba gyönyörű, most ez megint nem az az alaklom, amikor egyenként dícsérgetek, mert szinte mindenkiről volt kép, amig távol voltam. Kép
És én most nem tudok feltenni, mert Anyuéknál vagyunk. Kép

Na, most ennyi, igyekszem felvenni mostantól újra a fonalat és hasznosan is írogatni.

Pussz,
Katinka és a pontosan 2 hónapos Lili
katinka
 
 


Jimbone!

Csak addig húzd fel, ameddig tudod, ez nem sok kb fél centi sem!

Katy
Katy
 


Jimbone!
Ráérsz még huzogatni neki. Ilyen kicsi korban még szinte teljesen le vann tapadva, és a huzogatással felsértheted.

Brigi 3 fiu anyukája
bombomanyu
 
 


Ti eltörölgetitek a gőzsterilizálóból kivett cuccokat vagy megszárítjátok?

Betelt a mélyhűtőKép Na nem a lefejt tejekkel. Azt hiszem mégiscsak be kell mejd indítani azt a nagy batárt amit az apám hozott.

Hana ismét jól viselkedett. Este 10től 3:30ig aludt, ekkor tulajdonképp álometettem, de fölébredt közben, viszont 4kor már megint aludt és 7:30kor kelt. Jót tett neki a társaság.Kép
Az a gyanúm támadt, hogy Hana már kicsit több pörgést igényel. Még így is majdnem 18 órát aludt összesen, egy 24 órás ciklusban. Nem is tudom miért panaszkodom olykor.
Kép

KépKép
savitri
 
 


Miért nem írtok??????


Eszetr!
Írtó irigy-birigy vagyok,hogy Petra 120-150-et eszik!Meg Katy David mennyiségeire is.
HAnga sajna mióta mensiztem öt percnél tovább egyszerűen nem hajlandóKépAnnyi idő alatt 60-80 között eszik!Még ha hétszer ezsik egy na az is kevés.Mindegy,majd rájön,hogy több kell és akkor visszaállunk az eredeti 10perc negyed órás szopikra.Alig várom!!!!
Noémi! Eszti! nektek is megjött,nem? És nektek volt valami változás?Mármint tejügyileg? ÉS ha volt elmúlt?????

Amúgy Hanga öt perc szopi után úgy csinál mintha elég elnne.Hát max nem lesz díjbirkozó mostanábanKép!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs: ne izgulj, ha éhes maradna biztos tovább szopizna. Máté rendszerint 2-3 perc alatt lerendezi, igaz óránként. Az meg hogy mennyit eszik egy anyatejes baba, szerintem nem mérvadó, mert nem mindenkinek egyforma összetételü a teje. Van akinek a babája 150-180-at eszik és van akinek "csak" 60-80 at és mégis mind a kettő egyformán hízik. Meg nem minden babának egyforma az igénye sem. Szóval ha hízik, semmi gond.
Na most én is jól észt osztottamKép

Brigi és Máté 6hét
bombomanyu
 
 


sziasztok!
megvan az aventes cucc, ti hogy tisztítjátok?????
bgzKép
picur apján

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


SziasztokKép
RékacsKép
milyen homeos bogyót vettél?? mostanság nekünk is kezd fájni a pocak a pukik miatt, ugyan a torna segít, akkor jó sok puki kijön, de kíváncsi lennék erre a homeos bogyóra....
és még azt is szerettem volna megkérdezni, hogy erre az uh-re olyan is bejelentkezhet aki nem ott szült?? Mert nekünk az I.sz.-ba van időpontunk de 03.23.-ra az meg igen messze van.
puszik
edwig
Vendég
 


Sziasztok csajszikák!

Jó rég nem voltam, mi? De mentségemre legyen, hogy kedden végre odajutottam a géphez és semmi nem ment át...

Hát mi is még mindig küzdünk a kakivalKép A homeós bogyók nem váltak be, sőt még rosszabb lett. Ügye még azt meséltem, hogy hazajöttünk és be a bogyók és van kaki. Na, ez csak arra az 1 napra volt igaz. Utána egész hétvégén semmi kaki, de iszonyú üvöltés egész nap, sőt éjszaka is. Aztán vasárnap apukám mozdulatlanul ült 4 órán keresztül, hogy az ő unokája nyugodtan tudjon aludni, mert végre elájultKép És lám csodát, bekakilt az ölébenKép Aztán hétfőn egész nap egy angyal volt. Evet, nevetgélt, aludt és este KAKILT az ölembenKép Körbe telefon volt az egész családban és barátoknak, hogy volt KAKIKép Aztán kedd hajnalban megint ismétlődőtt minden ordítás felsőfokonKép Hogy mi lehetet vasárnap meg hétfőn? Azóta sincs megint kaki, csak üvöltésKép Viszont nem panaszkodhatok már annyira, mert amióta beteg voltam, azóta nagyon rendes az éjszakákkal. Azóta 4 óránként eszik, egyik napról a másikra és az éjszaka csak 1x kel fel szopizni. Vagyis este 9-10 körül eszik és után csak 4-5 felé kel fel és utána vissza alszik és 8-9 körül kel fel. csak az a baj, hogy napközben viszont nem nagyon akar aludni és elég sokat sír. De már azért javulgatunk, nem?
Tegnap voltunk 2. hónapos oltáson. Én úgy bőgtem. Annyira sírt szegény. Pedig azt mondták, hogy lesz még rosszabb oltás is, ami még csípni is fogja. Viszont,képzeljétek 4940g!!!!Kép Nagyon megdicsérték, hogy milyen jó alakja van és milyen szépKépÉs hogy, mennyit hízott? Van tejci!!! Pedig nem is fejek már 1 hónapja. De érzem is, hogy csak annyit termel ami neki kell. De így viszont nem kell lekapnom 15-20p után, hanem cumikázhat is rajta és az olyan jól megnyugtatja, sőt elaltatja. Nekem már csak 1 büfit kell megvárnom és alszik.
És képzeljétek, már nem kell azt sem megvárnunk, hogy teljes beájult alvással rakjuk be az ágyikójába, hanem nyitott szemmel is lerakhatjuk és saját magát elaltatja. Olyan édi. Nézegeti a játékait és a pelusba gyömöszkéli a szemét, nóziját és amikor már elfárad a nyaka a sok gyömitől, akkor már becsukodik a szeme és alvás van. Hát nem egy tündér?Kép
Na, így állunk mostanság.
Ja, elfelejtettem, hogy kaptunk beutalót a Madarász u.-i kórházba!!! Ugyan is a gyerekorvos meglepődőtt, hogy még mindig nem kakil csak csővel és elküldött a kórházba sebészetre. Végre...

Rékacs! Te nem akarnál eljönni a kórházba Hangával? Lehet, hogy nem ártana őt is megnézni, hogy mi ez az egész kaki ügy. Legalább megnyugodsz te is. Képzeld, még egy utolsó próbára mi is a Laevolac szirupot kaptuk, hátha bejön. Semmi kaki!!! Mintha nem is adtuk volna. Látom te sem jutottál el a talira. Jól megbeszéltük,mi? Na, nem baj majd jővőhéten. Lesz???? Ja, és örülök, hogy tetszik a Hangának a játék!!! Mi nekünk is tetszik a tőled kapott, a babakocsira ráakasztottam és nagyon tudjuk nézniKép Majd én is lefotózom.

A homeós doki: Dr. Torbenkova Nagyezsda, Budakeszi, Fenyő u. 3. 06-23-451-705
Most 2 hétig nincs, mert elutazott. Ha egyáltalán szükséged van rá? De mivel kértétek leírtam...És 5000.- Ft kért.

A talira bocsi, hogy nem mentem, de elfelejtettem, hogy oltás lesz és nem tudtam írni a babanet miatt... De remélem,hgoy jól telt. Csináltatok most is fotót? Hányan voltatok? A jövőhéten lesz? Akkor már TUTI, HOGY MEGYEK!!! Megnéztem a naptárt és semmi program sincs a jövőhétreKép

Azért más se jött sokszor... Összebeszéltek a babcik és nem engedik az anyucit babanetezniKépKépKép

Puszi nektek: Márti és Benike(9+6)
hajdum
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Sziasztok!

Csak nem működik??? Kép

Fiús mamák! Ti hogy rakjátok a srácok kukiját? Nekünk még a kórházban "fél hatra" állították be Kép mondván, hogy nehogy lepisilje a köldökét, nehogy elfertőződjön. A köldöke már szép, teljesen begyógyult, még mindig így kell? Vagy "ízlés" dolga?

Márti Kép aranyos Beni a fotókon. Majd azért számolj be a kórházról, két napja nálunk is csak szélcsővel van kaka, igaz, akkor legalább három adagnyi Kép

Nektek szokott a baba sikítani?? Néha olyan hangja van Kép Szóval nem az a klasszikus oá, hanem éles ííííí.

És ti szedtek valamilyen vitamint?

Bagzer Kép Édes a kép. Én nem nagyon sterilizálgatok, csak elmosom kézzel (szivacs nélkül) és forró vizzel leöblítem meg folyatom rá egy kicsit.

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Brigi! Most nagyon jól esik a bíztató "okoskodás". Ma reggel Hanga már egyáltalán nem vette be a cicimet. Egyet szívott és tejjel együtt kiköpte! Borzasztóan el vagyok kenve. Ülök és bőgők! Közben folyton bíztató gondolatokat sorolok,hogy túl leszünk rajta,meg ha éhes eszik, meg a védőnő szerint 2-3 hét és megszokja az új ízt,meg hogy azért szerencsére tej az van,hisz most is lefejtem 120-at.
Szóval minden bátorításra nagy szükségem vanKépKépKépKépKépKépKép

Edwing! VAn homeobogyós füzetkém és abból lestem ki. Bemásolom,hogy Te is választhass(leglább addig sem gyötörnek hülye gondolatokKép):
-CHAMOMILLA VULGARIS 15CH naponta 2-4*5 golyócska-a csecsemő élesen sikongat,nagyon nyugatalan,dühös,fájdalmat nehezen tűri,nehéz megnyugtatni.Gázokkal teli a hasa,vizes,zöldes bűzös a széklete.Állapota javul melegre,ringatásra,rosszabbodik este 9-től éjfélig,haragra,ellenkezésre.(jó még fogfájásra,enyhe nyugató,bármilyen fájdalomra és kicsit hashajtó is)
-COLOCYNTHIS 9-15CH óránként 5 golyócska-Erős,görcsös hasfájás esetén,ha a panaszok a has masszírozására vagy a baba behajlított lábának a hasra nyomására enyhülnek.
-DIOSCOREA 9CH óránként 5 golyócska
Hirtelen kialakuló és periódikusan visszatérő hasgörcsök,amelyek erősödnek összegörnyedve és enyhülnek hátradölve,illetve a hát masszírozására.
-LYCOPODIUM 9CH naponta 2*5 golyócska-A babának igen kifejezett a haspuffadása és az anya által elfogyasztott ételek ezt a puffadást és a görcsöket jelentősen fokozzák,a panaszok délután négy és este nyolc óra között erősödnek.

Én az első kettőt vettem meg. Az elsőt,hogy legyen itthon,mert bármilyen fájdalomra lehet,a másodikat meg mert ránk illik a leírás. És lekopogom,de úgy tűnik valóban használt.(hát ártani csak nem árt)

folytatom

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szép jó reggelt!
Ma éjszaka 1/2 2-ig nyűglődtünk valami puki miatt, de akkor végre kijött és alhattunk, nemrég keltem fel!! (Jó, közben azért 5-6 körül volt egy evés.) Szóval Boróka rendes kislány, hagyja aludni a szüleit!

Olyan rossz olvasgatni ezeket a hasfájós babákat Kép Mindig úgy sajnálom őket. Nálatok ez mikor kezdődött? Ez látszik rögtön az elején, vagy később is kialakulhat? Énnekem a szívem szakad meg már attól is, mikor fél órát erőlködik és néha "feljajdul".

Na most épp nyekereg valamiért... de csak néha. Szerintem beszélget a macikkal.

Viszont most megyek fejni!

Ezt a képet már tegnao is fel akartam rakni, a tegnapelőtti fürdetés után készült, ez most a kedvencem (meg az összes többi KépKép)
Kép
Puszi:
Orbis és Boróka
orbis
 
 


Rékacs!
Nekem is megvolt és ugyanezt a változást tapasztaltam, pár perc után rugdos, kiköpi...és csak hatvanakat eszik így...nem is hízott annyit amennyit kellett volna, mondta a védőnéni...de én nem paráztatom magam...majd rájön, hogy éhes, akkor meg úgyis szívnia kell azt a cicit, ha tetszik, ha nem...na jó én se vagyok ilyen izé, de azért nem idegeskedek ezen!!NEHOGY EZEN SÍRJÁL!!BAsszus,de tényleg, engem mindig úgy megnyugtat, hogy ha el is apad a tejem, lemegyek és veszek tápszert, én nem fetisizálom az anyatejet, inkább csak kényelmes, hogy nem kell melegítgetni, meg ilyenek...!
és nyugi!!!NEm lesz semmi gáz, csak arra figyelj, hogy ne éreze a babci, hogy te most ezen izélsz, mert annál inkább -ahogy az én dokinénim mondta sztrájkol...!
de minden tutira meg fog oldódni!!!
esztyx
 
 


Sziasztok!

Nálunk is hétfőtől hasfájás van,mint már azt írtam!És ugyanaz,mint Beniéknél,tahát napközben szopi után a következőig annyi különbséggel, hogy nagyon nagy szenvedések árán vannak még kakik!Mi is próbálkozunk homeopátiás szerekkel,de majd,ha bejön, akkor leírom!Nekünk is most a Chamomillát mondta a doki, aztán majd meglátjuk!Nálunk is szerencsére az esték nyugisabbak ennek viszont nagyon örülök!!!

Rékacs!Szorítok,hogy múljon el ez az egész Nektek is!Ne add fel!Mensidnek már vége van nem?Akkor ez vissazvonhatatlanul megváltoztatja az ízeket???
Szorítok ezerrel,hogy múljon el ez a kalamajka!!!

Puszi:Katy és Dávid
4hét+4 nap
Katy
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: