Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi, szerintem a csuklásból nem kell nagy ügyet csinálni, nem zavarja őket. Leventét legalábbis tényleg nem. 15 percig is csuklik néha, aztán hirtelen abbamarad. Én nem adok rá semmit. A citrusféléktől fájhat a hasuk elvileg, vigyázz vele. Meg kisfiú, és ők hajlamosabbak állítólag az ilyen pocdolgokra. Olyan édes a kisfiad azokban a ruhákban! Én is ilyeneket szerettem volna, de senkinek nem jutott eszébe a családbőlKép Node ez a legnagyobb gondunk...Kép

BCG: nekünk is látszik, mint Hanának ,már elég régóta, mondjuk a 4. héttől. Nem udom, mi a normális. Úgyis szól a doki, ha nem jó, nem?
Most olvasok tovább.

Hana jófej, Levente is ilyen drága, ma éjszaka viszont elszúrtam, mert nem böfizett, és én nagyon szerettem volna, ha tud. Erre fölébredt, és nehezen tudtam visszaaltatni. Mérges voltam magamra.

N.
vghnoémi
 
 


Sziasztok!

Csak úgy nagyjából tudtam elolvasni a hozzászólásokat, de azért én is egy kicsit belepofázok. (Már csak azért is, hogy engem se feljtsetek el.Kép)
Én se a kislányomat, se most a Petit nem olajoztam és nem testápolóztam soha, pedig kezdetben mindegyiknek száraz volt a bőre. Mindenkivel meg kellett küzdenem, mert mindenki azt mondta kenjem. Aztán eltűnt mindegyiknél. Dórinak most gyönyörű bőre van. Én azt olvastam régen, hogy ha elkezdjük a száraz bőrt kenni, azzal csak ártunk és ha rábízzuk a természetre, úgyis megoldja. Nálunk ez bejött.

Vérzéssel bánjatok óvatosan. Én is azt gondoltam, hogy megjött kb. az 5. hét körül, aztán azt vettem észre, hogy nem akar elmúlni, mindig újrakezdődött a vérzés. Így küret lett a vége. Egy napra be kellett mennem a kórházba. Bár én a kislányommal is így jártam, csak akkor be is lázasodtam.

Csilla
spectro
 
 


Csilla! Ne ijesztgess! hogy-hogy küret lett a vége? Elrontottak valamit? Nem tisztultál ki szülés után rendesen?

Olajozás: na most jól elgondolkodtatál...Valószínű így is jó meg úgy is jó. Kép

A védőnénitől lett volna egy csomó kérdésem , de nem jött!!!!! Az oké hogy a doki csak egyszer volt, és nem fog ide járni, de a védőnéni sem? Kép
eszter2004
 
 

 
 

Na sziasztok!!

Itt járt avédőnéni és megfejtette a rejtélyt,miért nem esszik most AHnga,ugy mint péntek előtt! Mert megjött! És megváltozott a tej íze!Így most ehhez hozzá kell szoknai.Addig így kinlódunk. De most már tényleg nem aggaszt.Vicces,hogy elején depi,,azttán jövök kifelé erre hasmenés láz,végre gyógyulok erre elapad a tejem. Most meg jó nagy a tejhozam erre megjön és nemízlik a kiscsajnak.Na erre varrjatok ...!!!

TALI: Nem a dokibácsim, hanem a hat hetes csipő uh tette be a kaput,mert egyre kell mennünk a söfibe.Akkorra kaptunk időpontotKép! Így ne tudom mi letlégyen?? Mármint,hogy hol lesz és hogy mi tudunk-e menni! de ezt az egészet tök igazságtalannak élem meg!! Mármint a sorstól!! Mert tényleg úgy szertném,ha nálam lenneKép JÖVő hét......?????

Orbis! Szedd a homeó bogyót ártani nem árt és nekem szerintem az használt!!!!Meg hogy béreltünk gépi mellszívót.Igen atom...de nagyon hatékony!!!! Én márc 12-ig ezzel aktivizálom magam!!!Most pl tök hasznos hogy Hanga csak 20-akat eszikKép mert így lefejem a maradék 120-140-etKép.Azért ennek örülök.
JA fagyasztott etj. Én egy nagy dobozba behajigálvba tárolóm a mélyhűtőben az aventos zacsis tejeket. Szóval függöben lefagy,aztán doboz.Ez a menet.

Eszetr! Állítólag az az értelme az előtte olajozásnak, hogy amit kell beszív a bőre, a többit meg lemosod,így nem szokatod rá.Mi előtte olajjal masszírozunk(nagyon szereti,meg mi is,mert tök viccesen tekeregKép),fürcsi után meg a hajlatokat hintőporozom, hogy ne izzadjon össze.

na,megyek betömöm a lányom szájába amellem, hátha eszik is egy kicsitKép!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


voltunk ma is sétálni az őrült hóesésben,de a kajámért el kell menni. Ennek ez az eredménye:
Kép

Mi is használjuk a hordozót és van benne újszülött szűkítő,akkor nem csúszik úgy össze:
Kép

Bagz! Az nem nyugató szék, hanem pihenő szék!!!Ez a magyar neveKép(uff)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs köszi! igy értem miért olajozzuk előtte. Na ma akkor ugy fogom. Csak félek hogy csuszni fog a baba.

Édes a kis Rékacs. Kép

mi lenne ha mensis tejedet összekevernéd a lefagyasztott tejjel? Vagy ez hülyeség? Kép
eszter2004
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, most iszom a levét Kép annyi mindenhez szeretnék hozzákotnyeleskedni Kép

Verkocsika!
A fogyás, ugyan-úgy, mint a terhesség alatti nemhízás nem az én érdemem, hanem az öröklött géneké. Szóval nem csinálok semmit, csak lement és kész Kép
Tejci: az is csak úgy van, bár néha elbizonytalanodom, éss fejek, ilyenkor a majdnem semmi és a 20-30 ml között jön, de mindig szopi után, és Era biztos jól lakik, mert nyugodt, alvós, sokszor tele a pelus pisivel is kakival is, és a sárgasága is szépen múlik.
az össz praktikám az az, hogy sokat pihizek, és rengeteget iszom!!! Na meg akkor teszem cicire a bébit amikor csak akarja (sőt, néha akkor is aha nem Kép ) és igyekszem, hogy mindkét cicin egyformán sokat legyen.

Bagzer!
Az a mellszívós vétel szerintem is szuper, ne habozz!!!
Szortyogás: Erika is cssinálja, ha nem alszik elég mélyen, vagy ha totál éber, de szopi alatt ritkán, és mélyalvásban totál elmúlik!

Kikocs!
Ne hagyd magad, én sem adok Erának semmi mást csak cicit, az jó mindenre, sőt, nekem nem fogadja el a cumit egyáltalán, úgyhogy én néha nyugtatásra is azt adom Kép Majd nyáron talán, ha hőség lesz, egy kis vizet, de addig semmit!

Következetesség!
Én is azt gondolom, hogy ez most még inkább nekünk hasznos, viszont ha most nem szokunk hozzá, később nehéz lesz, ráadásul oké, hogy a babának ez most még nem lényeg, de nme lesz egy adot nap amikor azt mondhatjuk, oké, na mostantól következetes leszek.
Radikális azért én nem vagyok igyekszem betaartani dolgokat, de engedek is ha látom, hogy nem működik Kép

Esztyx!
Ne egyél meg, de csíkom sincs Kép

Marengo!
tegnap óta Eras van, hogy így alszik, kézben, mint tej (most is), de csak sumákol Kép ha leteszem felkel. Én hagyom, szívesen rngatom, elvégre neki még a pocakban kéne lennie Kép

Rékacs!
A hastánc az szuper, úgy mennék én is, kár, hogy ilyen messze lakunk Kép

Figyu, ez afejés hogy van? Először nem jöt sok , aztán napról napra több?
Nekem asszen pont elég a teci, de néha parázok hogy kevés lesz, és inkább csnálnék többet, amíg nincs baj. Vagy ez marhaság?

Savitri!
Nekem egy kis műanyagkosárban gyűlnek az anyatejes zacsik, abba dobálom, így a többi mélyhűtött cuccoktól is jól elkülönülnek.

Köldökcsonk:
Én reggel-este alkoholos vattával ól alátörlök, így mondta a dolkinéni, és minden pelusozásnál hintőporpozom.

Olaj-testápoló:
Én a gátmasszázsból maradt tiszta orbáncfűolajjal áttörlöm a hajlatokat fürcsi előtt, utána pedig behintőporozom őket. Fürcs is gyógyszzertári fürdetőkrémmel, nekem azt mondta a dokinéni, nem kell testápolózni, mert az újszülöttek bőre lehámlik, az normális. Olaj:
A bébiolajokról én úgy tudom, mivel szintetikusak, nem szívódnak be olyan jól, mi csak természetes növényi ereedetűt használunk.

Orbis!
Csak a melbimbód van begyulladva, vagy csomós az egyész cici?
Arra tuti tipp:
Melegvizes kendő, azt körbe celofánnal, jó kis dunsztkötés Kép rajta kb tíz percet, aztán jöhet a bébi szívni. Nekem tegnap bedurrant, és ez istenien elmulasztotta.
Bimbóvédő:
Nálunk Era nem fogadja el azt sem, egyáltalán!
Sebes cici, a kórházban azt mondták, a popsikrémmel kenjem be+levegő. Mikor kezdett érzékeny lenni, ezt csináltam, a köv szopinál már jó volt, azóta sincs semmi baj!

HÍR:
Apa volt itt, de ez semmi, hozta a Nagyit is!!!!
Era épp angyalian aludt, oda is adtam a Nagyinak, aki oda-vissza volt a gyönyörtől. Nagyon kedves, bűbájos igazi Nagyitípusú nőnek tűnt! Hozott ajándékot s, egy babanaplót, meg két kisbodyt, annyira kedves!
Apa viszont nem fogta kézbe a bébijét, mert félt, aszonta túl pici. Hát, veletek őszinte leszek ezt kicsit zokon vettem, de jön még a héten, majd a kezébe nyomom és kész!
Azért ez végre isteni hír!!!

ÉÉÉs, végre képek:
Kép
Kép
Kép

Ez ma készült:
Kép
aura
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, most iszom a levét Kép annyi mindenhez szeretnék hozzákotnyeleskedni Kép

Verkocsika!
A fogyás, ugyan-úgy, mint a terhesség alatti nemhízás nem az én érdemem, hanem az öröklött géneké. Szóval nem csinálok semmit, csak lement és kész Kép
Tejci: az is csak úgy van, bár néha elbizonytalanodom, éss fejek, ilyenkor a majdnem semmi és a 20-30 ml között jön, de mindig szopi után, és Era biztos jól lakik, mert nyugodt, alvós, sokszor tele a pelus pisivel is kakival is, és a sárgasága is szépen múlik.
az össz praktikám az az, hogy sokat pihizek, és rengeteget iszom!!! Na meg akkor teszem cicire a bébit amikor csak akarja (sőt, néha akkor is aha nem Kép ) és igyekszem, hogy mindkét cicin egyformán sokat legyen.

Bagzer!
Az a mellszívós vétel szerintem is szuper, ne habozz!!!
Szortyogás: Erika is cssinálja, ha nem alszik elég mélyen, vagy ha totál éber, de szopi alatt ritkán, és mélyalvásban totál elmúlik!

Kikocs!
Ne hagyd magad, én sem adok Erának semmi mást csak cicit, az jó mindenre, sőt, nekem nem fogadja el a cumit egyáltalán, úgyhogy én néha nyugtatásra is azt adom Kép Majd nyáron talán, ha hőség lesz, egy kis vizet, de addig semmit!

Következetesség!
Én is azt gondolom, hogy ez most még inkább nekünk hasznos, viszont ha most nem szokunk hozzá, később nehéz lesz, ráadásul oké, hogy a babának ez most még nem lényeg, de nme lesz egy adot nap amikor azt mondhatjuk, oké, na mostantól következetes leszek.
Radikális azért én nem vagyok igyekszem betaartani dolgokat, de engedek is ha látom, hogy nem működik Kép

Esztyx!
Ne egyél meg, de csíkom sincs Kép

Marengo!
tegnap óta Eras van, hogy így alszik, kézben, mint tej (most is), de csak sumákol Kép ha leteszem felkel. Én hagyom, szívesen rngatom, elvégre neki még a pocakban kéne lennie Kép

Rékacs!
A hastánc az szuper, úgy mennék én is, kár, hogy ilyen messze lakunk Kép

Figyu, ez afejés hogy van? Először nem jöt sok , aztán napról napra több?
Nekem asszen pont elég a teci, de néha parázok hogy kevés lesz, és inkább csnálnék többet, amíg nincs baj. Vagy ez marhaság?

Savitri!
Nekem egy kis műanyagkosárban gyűlnek az anyatejes zacsik, abba dobálom, így a többi mélyhűtött cuccoktól is jól elkülönülnek.

Köldökcsonk:
Én reggel-este alkoholos vattával ól alátörlök, így mondta a dolkinéni, és minden pelusozásnál hintőporpozom.

Olaj-testápoló:
Én a gátmasszázsból maradt tiszta orbáncfűolajjal áttörlöm a hajlatokat fürcsi előtt, utána pedig behintőporozom őket. Fürcs is gyógyszzertári fürdetőkrémmel, nekem azt mondta a dokinéni, nem kell testápolózni, mert az újszülöttek bőre lehámlik, az normális. Olaj:
A bébiolajokról én úgy tudom, mivel szintetikusak, nem szívódnak be olyan jól, mi csak természetes növényi ereedetűt használunk.

Orbis!
Csak a melbimbód van begyulladva, vagy csomós az egyész cici?
Arra tuti tipp:
Melegvizes kendő, azt körbe celofánnal, jó kis dunsztkötés Kép rajta kb tíz percet, aztán jöhet a bébi szívni. Nekem tegnap bedurrant, és ez istenien elmulasztotta.
Bimbóvédő:
Nálunk Era nem fogadja el azt sem, egyáltalán!
Sebes cici, a kórházban azt mondták, a popsikrémmel kenjem be+levegő. Mikor kezdett érzékeny lenni, ezt csináltam, a köv szopinál már jó volt, azóta sincs semmi baj!

HÍR:
Apa volt itt, de ez semmi, hozta a Nagyit is!!!!
Era épp angyalian aludt, oda is adtam a Nagyinak, aki oda-vissza volt a gyönyörtől. Nagyon kedves, bűbájos igazi Nagyitípusú nőnek tűnt! Hozott ajándékot s, egy babanaplót, meg két kisbodyt, annyira kedves!
Apa viszont nem fogta kézbe a bébijét, mert félt, aszonta túl pici. Hát, veletek őszinte leszek ezt kicsit zokon vettem, de jön még a héten, majd a kezébe nyomom és kész!
Azért ez végre isteni hír!!!

ÉÉÉs, végre képek:




Ez ma készült:
aura
 
 


Na ilyen se volt még, hogy 2* tudjak jönniKép
Én nem olajozok se fürcsi előtt se utánn, hanem a gyógyszertári fürdetőkenőccsel fürdetem, és attól szép selymes marad a bőre. Mosni 40 fokon mosok folyékony mosószerrel és semmi öblítő. Állítólag az öblítő is szárítja a bőrüket.
Nekem is lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy nektek hogy alszik a gyerkőc. Mármint hason, háton vagy az oldalán? Máté csak hason hajlandó aludni, ha a hátára vagy oldalt fektetem csak nyüglődik. Így viszont elég frászba vagyok a bölcsőhalál miattKép

Na megyek én is vasalok egy kicsit pedig úgy utállom.
Mondtam már, hogy az összes baba gyönyörűűűűű?

Most már tényleg lelépek.
Pusz
bombomanyu
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, most iszom a levét Kép annyi mindenhez szeretnék hozzákotnyeleskedni Kép

Verkocsika!
A fogyás, ugyan-úgy, mint a terhesség alatti nemhízás nem az én érdemem, hanem az öröklött géneké. Szóval nem csinálok semmit, csak lement és kész Kép
Tejci: az is csak úgy van, bár néha elbizonytalanodom, éss fejek, ilyenkor a majdnem semmi és a 20-30 ml között jön, de mindig szopi után, és Era biztos jól lakik, mert nyugodt, alvós, sokszor tele a pelus pisivel is kakival is, és a sárgasága is szépen múlik.
az össz praktikám az az, hogy sokat pihizek, és rengeteget iszom!!! Na meg akkor teszem cicire a bébit amikor csak akarja (sőt, néha akkor is aha nem Kép ) és igyekszem, hogy mindkét cicin egyformán sokat legyen.

Bagzer!
Az a mellszívós vétel szerintem is szuper, ne habozz!!!
Szortyogás: Erika is cssinálja, ha nem alszik elég mélyen, vagy ha totál éber, de szopi alatt ritkán, és mélyalvásban totál elmúlik!

Kikocs!
Ne hagyd magad, én sem adok Erának semmi mást csak cicit, az jó mindenre, sőt, nekem nem fogadja el a cumit egyáltalán, úgyhogy én néha nyugtatásra is azt adom Kép Majd nyáron talán, ha hőség lesz, egy kis vizet, de addig semmit!

Következetesség!
Én is azt gondolom, hogy ez most még inkább nekünk hasznos, viszont ha most nem szokunk hozzá, később nehéz lesz, ráadásul oké, hogy a babának ez most még nem lényeg, de nme lesz egy adot nap amikor azt mondhatjuk, oké, na mostantól következetes leszek.
Radikális azért én nem vagyok igyekszem betaartani dolgokat, de engedek is ha látom, hogy nem működik Kép

Esztyx!
Ne egyél meg, de csíkom sincs Kép

Marengo!
tegnap óta Eras van, hogy így alszik, kézben, mint tej (most is), de csak sumákol Kép ha leteszem felkel. Én hagyom, szívesen rngatom, elvégre neki még a pocakban kéne lennie Kép

Rékacs!
A hastánc az szuper, úgy mennék én is, kár, hogy ilyen messze lakunk Kép

Figyu, ez afejés hogy van? Először nem jöt sok , aztán napról napra több?
Nekem asszen pont elég a teci, de néha parázok hogy kevés lesz, és inkább csnálnék többet, amíg nincs baj. Vagy ez marhaság?

Savitri!
Nekem egy kis műanyagkosárban gyűlnek az anyatejes zacsik, abba dobálom, így a többi mélyhűtött cuccoktól is jól elkülönülnek.

Köldökcsonk:
Én reggel-este alkoholos vattával ól alátörlök, így mondta a dolkinéni, és minden pelusozásnál hintőporpozom.

Olaj-testápoló:
Én a gátmasszázsból maradt tiszta orbáncfűolajjal áttörlöm a hajlatokat fürcsi előtt, utána pedig behintőporozom őket. Fürcs is gyógyszzertári fürdetőkrémmel, nekem azt mondta a dokinéni, nem kell testápolózni, mert az újszülöttek bőre lehámlik, az normális. Olaj:
A bébiolajokról én úgy tudom, mivel szintetikusak, nem szívódnak be olyan jól, mi csak természetes növényi ereedetűt használunk.

Orbis!
Csak a melbimbód van begyulladva, vagy csomós az egyész cici?
Arra tuti tipp:
Melegvizes kendő, azt körbe celofánnal, jó kis dunsztkötés Kép rajta kb tíz percet, aztán jöhet a bébi szívni. Nekem tegnap bedurrant, és ez istenien elmulasztotta.
Bimbóvédő:
Nálunk Era nem fogadja el azt sem, egyáltalán!
Sebes cici, a kórházban azt mondták, a popsikrémmel kenjem be+levegő. Mikor kezdett érzékeny lenni, ezt csináltam, a köv szopinál már jó volt, azóta sincs semmi baj!

HÍR:
Apa volt itt, de ez semmi, hozta a Nagyit is!!!!
Era épp angyalian aludt, oda is adtam a Nagyinak, aki oda-vissza volt a gyönyörtől. Nagyon kedves, bűbájos igazi Nagyitípusú nőnek tűnt! Hozott ajándékot s, egy babanaplót, meg két kisbodyt, annyira kedves!
Apa viszont nem fogta kézbe a bébijét, mert félt, aszonta túl pici. Hát, veletek őszinte leszek ezt kicsit zokon vettem, de jön még a héten, majd a kezébe nyomom és kész!
Azért ez végre isteni hír!!!

ÉÉÉs, végre képek:




Ez ma készült:
aura
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, most iszom a levét Kép annyi mindenhez szeretnék hozzákotnyeleskedni Kép

Verkocsika!
A fogyás, ugyan-úgy, mint a terhesség alatti nemhízás nem az én érdemem, hanem az öröklött géneké. Szóval nem csinálok semmit, csak lement és kész Kép
Tejci: az is csak úgy van, bár néha elbizonytalanodom, éss fejek, ilyenkor a majdnem semmi és a 20-30 ml között jön, de mindig szopi után, és Era biztos jól lakik, mert nyugodt, alvós, sokszor tele a pelus pisivel is kakival is, és a sárgasága is szépen múlik.
az össz praktikám az az, hogy sokat pihizek, és rengeteget iszom!!! Na meg akkor teszem cicire a bébit amikor csak akarja (sőt, néha akkor is aha nem Kép ) és igyekszem, hogy mindkét cicin egyformán sokat legyen.

Bagzer!
Az a mellszívós vétel szerintem is szuper, ne habozz!!!
Szortyogás: Erika is cssinálja, ha nem alszik elég mélyen, vagy ha totál éber, de szopi alatt ritkán, és mélyalvásban totál elmúlik!

Kikocs!
Ne hagyd magad, én sem adok Erának semmi mást csak cicit, az jó mindenre, sőt, nekem nem fogadja el a cumit egyáltalán, úgyhogy én néha nyugtatásra is azt adom Kép Majd nyáron talán, ha hőség lesz, egy kis vizet, de addig semmit!

Következetesség!
Én is azt gondolom, hogy ez most még inkább nekünk hasznos, viszont ha most nem szokunk hozzá, később nehéz lesz, ráadásul oké, hogy a babának ez most még nem lényeg, de nme lesz egy adot nap amikor azt mondhatjuk, oké, na mostantól következetes leszek.
Radikális azért én nem vagyok igyekszem betaartani dolgokat, de engedek is ha látom, hogy nem működik Kép

Esztyx!
Ne egyél meg, de csíkom sincs Kép

Marengo!
tegnap óta Eras van, hogy így alszik, kézben, mint tej (most is), de csak sumákol Kép ha leteszem felkel. Én hagyom, szívesen rngatom, elvégre neki még a pocakban kéne lennie Kép

Rékacs!
A hastánc az szuper, úgy mennék én is, kár, hogy ilyen messze lakunk Kép

Figyu, ez afejés hogy van? Először nem jöt sok , aztán napról napra több?
Nekem asszen pont elég a teci, de néha parázok hogy kevés lesz, és inkább csnálnék többet, amíg nincs baj. Vagy ez marhaság?

Savitri!
Nekem egy kis műanyagkosárban gyűlnek az anyatejes zacsik, abba dobálom, így a többi mélyhűtött cuccoktól is jól elkülönülnek.

Köldökcsonk:
Én reggel-este alkoholos vattával ól alátörlök, így mondta a dolkinéni, és minden pelusozásnál hintőporpozom.

Olaj-testápoló:
Én a gátmasszázsból maradt tiszta orbáncfűolajjal áttörlöm a hajlatokat fürcsi előtt, utána pedig behintőporozom őket. Fürcs is gyógyszzertári fürdetőkrémmel, nekem azt mondta a dokinéni, nem kell testápolózni, mert az újszülöttek bőre lehámlik, az normális. Olaj:
A bébiolajokról én úgy tudom, mivel szintetikusak, nem szívódnak be olyan jól, mi csak természetes növényi ereedetűt használunk.

Orbis!
Csak a melbimbód van begyulladva, vagy csomós az egyész cici?
Arra tuti tipp:
Melegvizes kendő, azt körbe celofánnal, jó kis dunsztkötés Kép rajta kb tíz percet, aztán jöhet a bébi szívni. Nekem tegnap bedurrant, és ez istenien elmulasztotta.
Bimbóvédő:
Nálunk Era nem fogadja el azt sem, egyáltalán!
Sebes cici, a kórházban azt mondták, a popsikrémmel kenjem be+levegő. Mikor kezdett érzékeny lenni, ezt csináltam, a köv szopinál már jó volt, azóta sincs semmi baj!

HÍR:
Apa volt itt, de ez semmi, hozta a Nagyit is!!!!
Era épp angyalian aludt, oda is adtam a Nagyinak, aki oda-vissza volt a gyönyörtől. Nagyon kedves, bűbájos igazi Nagyitípusú nőnek tűnt! Hozott ajándékot s, egy babanaplót, meg két kisbodyt, annyira kedves!
Apa viszont nem fogta kézbe a bébijét, mert félt, aszonta túl pici. Hát, veletek őszinte leszek ezt kicsit zokon vettem, de jön még a héten, majd a kezébe nyomom és kész!
Azért ez végre isteni hír!!!

ÉÉÉs, végre képek:
Kép
Kép
Kép

Ez ma készült:
Na, ki a rbizli?!
Kép
aura
 
 


Hű, lányok, esküszöm, nem direkt csináltam ezt, a gép valamit összekuszáltKép

BOCSIIIII

Aura
aura
 
 


Voltunk Hanával a hóesésben. Olyan szép volt!Kép Hana meg nagyon élvezte, nyújtogatta a nyakát ki a kendőből. Tiszta hó lett ő is meg én is. Aztán gyorsan hazajöttünk

Jaj, Aura, de gyönyörű a babád! Így szemből már rád hasonlít. A kórházi képen még nem látam a vonásaid.

Akkor Rékacshoz jövöhét szerdán megyünk.
Most szerda nálam? címem a yahoon megtaláljátok. este 6ig szabad a pálya Nos?

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Hát a mi esténk is csúcs szuper volt, mármint a megszokotthoz képest!Főleg,hogy egyedül aludt a szobájában én meg vissza tudtam költözni a saját ágyunkba!Tök jó!Bár mára meghozta a minta este a böjtjét, mert tiszta nyügi,meg reggel óta sokat bukik,meg volt sugár hányása is!Ezt pont a védőnőnek produkálta!Remélem csak a hóesésre (no meg hátha fejlődési ugrásKépfoghatom,hogy ennyire nyügös és most hülyén is eszik!

Most csak 5 percet kaptam Lacitól,így nem tudok senkinek semmit nagyon írni,meg várjuk a gyerekorvost Eszter-Nálunk hetente jár azóta is!!!Ja,meg Laci volt nektár sörért és a 6.kerülteben nem is hallottak róla, a 14.kerületben meg pont nem volt Csak, hogy ne menjenek a férjeitek feleslegesen!

ORBIS!!!
Meg Homeos bogyó:
Urtica urens(C12) vagy (D12) potencia 2X5golyócska/nap

No mennem kell millió puszi!
Ha a gyerek engedi később benézek!!

Katy
Katy
 


Lanyok, nehany tejszaporito praktika- annak idejen a Friss babak topikban gyujtottuk kinek mi valt be. Csak ugy omlesztve idekopizom, ha nem haragszotok meg erte:

Malátakávé.
Maláta van akinél tejserkentõ vagy édeskömény csepp ebbõl egyszerre pár cseppet szabad és napi adag se lehet sok.

dió

birsalmale

õszibaracklé

Teakeverék: kecskerutafû, ánizs, édes köménymag 1:1 arányban
vagy Komló, melisszavirág, bodzavirág, édeskömény, ánizs, köménymag keveréke 1-1 rész.
Vagy 2 rész görögszéna (foenum graecum) 1-1 rész: köménymag, ánizs, édeskömény.

Édeskömény illóolaj. Ez nagyon tömény, egyszerre csak 2-3 csöppet egyél kockacukorra szopogatni, (az íze elég rossz), vagy egy kanál tejjel. 3 hétnél hosszabb ideig nem szabad használni egyfolytában. Aromax olajat szoktam venni, ez 100% tisztaságú.

Teakeverék: citromfû, kakukkfû, csalánlevél, édeskömény, kecskeruta, kamillavirág. Naponta másfél litert. A másfél liter éppen felforrt vízbe kb. 6-7 púpos teáskanál. Letakarni, majd 15-20 perc múlva leszûröm.

Urtica D4 nevû homeopátiás bogyó: az a jó benne, hogy nem kell állandóan szedni, hanem csak 3 napig 2x5 golyó.
Aztán mikor megint úgy érzed hogy kevesebb a tejci, megint 2-3 napig.
Vagy Oleum Ricini D6 homeopátiás bogyó 2x5 golyocska, ha nem jó, 1x5.

Teakeverék:
40g kerti kakukkfû
30g bazsalikom
80g kecskeruta
50g csalánlevél
50g édeskömény
50g ánizsmag
25g majoranna
ezt össze kell keverni, 1/2l vízbe 2ek., leszûrve ízesíthetõ.

A homeopátiás doktor néni javasolta:
1. hét: napi 1x5 Aconit D30
2. hét: napi 2x5 Urtica Urens D12
3. hét: napi 2x5 Alfalfa D12
4. hét: mint a 2. héten
5. hét: mint a 3. héten, stb.

Alkoholmentes sör
Madártej

Tejserkentõ golyócskák:
Hozzávalók (kb. 40 golyó):
250 gr búza, 150 gr árpa, 100 gr zab, egy marék kesudió, 150 gr vaj, 150 gr barnacukor.

Elkészítése:
a gabonát lisztté õröljük, a kesudiót finomra aprítva aranybarnára pirítjuk, ezután hozzákeverjük a vajat, cukrot. 10-15 másodperc múlva levesszük a tûzrõl, és ha kicsit kihûlt, 3-5 evõkanálnyi vízzel elkeverve 2-3 cm átmérõjû golyócskákat formálunk.
A teakeveréket lehet váltogatni.

Olvastam, hogy "urtikaztok". Vigyazzatok, mert magas potencialban (c12 felett kb.)az Urtica mar tejapaszto hatasu. En szemely szerint c5-os (esetleg c9-es) felett vigyaznek...nehogy pont ettol apadjon.
Cicire, vagy barmilyen gyulladasra nekem nagyon bevalt a Traumeel (homeopatias) kenocs. Sebes mellbimbora eppugy, mint a mellgyulladas epicentrumara.
Ha nagyon szaraz a baba bore csak ovatosan a furdessel, nagyon szaritja a bort (arra akarok celozni, hogy nem muszaj minden nap, egyetlen dolog, ami mellette szol, az a napi "rutin", hiszen nem jarnak meg homokozni)! Elotte es utana is lehet olajozni, pl. mandulaolajjal, de a sima olivaolaj is megteszi. Johnsons es tarsai tele vannak olyan anyagokkal, ami nem kisbabanak valo- de ez maganvelemeny.

Bocs, nem eszt osztani akartam, csak tapasztalatot!

Jo babazast!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


sziasztok!!
mot rohanok turkalozni egy kicsit, csak addig megkerdezem:
a teve utcai cucc hogy van nyitva? tudja valaki??? vagy mindig mondjuk 8tol 4ig?? vagy mint az orvosok adott napon adott idopontban????

kosziiiiii,
nemsokara jovok ujra!!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


képzeld Rékacs, most jöttem rá hogy az az izé a mi hordozónkban akkor az újszülött szűkítő!!!!! A gyereket máris úgy raktuk bele hogy abban legyen, és édesdeden alszik, sőt mi több szó szerint elájult a gyönyörűségtől!!! KÖSZI!!!!!!!!!!!!

Eszter,a béna anyuka Kép
eszter2004
 
 


Teve u. 1. Tel: 288-5100
H: 8-14:30
K:8-14:30
Sze:8-17:30
Cs:8-14:30
P:8-12
eszter2004
 
 


Kinek van kedve velem baba játszóházba járni csütörtökönként?
http://www.szules.info/sub/100/108i.html

KépKép
savitri
 
 


Zsuzsi74! Nagyon köszi az infókat! Kincset érnek most mindenkinek.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!
A feleségem helyett írok, Ő inkább csak olvasgatta az ide beírtakat! Röviden: Február 10.-én született a kislányunk a MÁV-ban, minden o.k. volt olyan gyorsan kijött a baba, hogy a doki be sem ért a szülésre, se császár, se gátmetszés....minden a legnagyobb rendben. Mondjuk egy kicsit kis súllyal jött (2,7 kg) de az sem olyan extrém! 14.-én jöttünk haza, Adrienn nagyon jó baba, nem is sírt, csak ritkán egy kicsit! Amiben a segítségeteket kérném, 2 dolog: 1. kb 2 napja egyfolytában erőlködik a baba! Kaki o.k., tej o.k.....minden o.k. nem sír, csak erőlködik! Felhívtuk a gyerek orvost, csak annyit mondott itassunk vele kamilla teát, de mint mondtam a kaki rendben! Szegénykém meg nyom egyfolytában...aludni sem tud nagyon tőle (mi sem)!
A 2. dolog: béreltem neki egy Maxi Cosi légzésfigyelőt, ami rögtön az első éjszaka kb 10-szer riasztott. Azóta is minden este legalább egyszer megszólal...de a babának semmi baja! (na jó tegnap nem riasztott) . Megkérdeztem az üzletben ahol béreltem, azt mondták ez erre van kitalálva és kicserélik egy másikra de inkább a babát nézessem meg (megnézettem a gyerekorvossal, de nem talált semmi problémát)! Szóval számít e az ilyen kütyüknél a baba kis súllya, esetleg hogy vastag e a ruhája, vagy hogy nagyon mélyen tud aludni?
Kérem, ha valamelyőtöknek van valami jó ötlete, akkor vagy ide vagy a vikflames@axelero.hu mailre írjatok! Előre is köszönöm!
Flames

Csilla & Adri
flames
 
 


nem tudtam egész este írni, pedig olyan szép hosszút írtam...

a lényeg-hozzám is lehet jönni talizni!bár savitrinál több a hely, én is szívesen bemutatom
a babasarkomKépKép

egyébként most épp munkát keresek, amit tudnék csinálni majd a lilientál mellett...is ....mert a nőci akinél dolgoztam külföldre megy....
KépKép
esztyx
 
 


Flames!
Én nem vettem légzésfigyelőt, de itt a topicban többeknek van, és ha jól tudom sokan már nem használják, pont a téves riasztások miatt.
Az én bébim is picur, 2,6 csak de én nem izgattam magam ilyen kütyükkel.

Az erőlködés, hát ez furi, ahogy írod. Era néha akkor csinál ilyeneket, amikor ébredezik. Olyankor tekereg, meg nyöszörög, de aztán abbahagyja.

Esztyx!
Ha találsz munkát, majd megosztod velem a tapasztalatokat, mit lehet a bébifejek mellett csinálni?! Én sem szeretnék tétlen ülni, meg nem akarok kiszolgáltatva lenni anyagilag senkinek Kép

Megyek aludni, de teszek még fel képet baboncról.
Remélem most sikerült kicsinyíteni is Kép

Kép

Így fürcsizünk mi a lavórban Kép
(Savitri, a dézsátokat nem szárnyaljuk túl, de azért megteszi Kép )
KépKép
aura
 
 


Lili,
Képzeld a nő az ökoszolgálatnál rábeszélt egy másik típusú Kushies-ra, amihoz külön van aq gumiobugyi. _Azért jobb, mert szorosabban illeszkedik a combra, van egy lebenye, és nem folyik ki elvileg a kaki. Majd megmutatom szerdánKép

Kikocs, Eszter, Levente belőlem úgy tűnik, csak a nyelvét örökölte, minden más PéteréKép

9-től eddig aludt!Kép
vghnoémi
 
 


Ja, Katy, még nem tudom, mikor megyünk UH-ra, de szívesen fölugrok utána.Puszi
N
vghnoémi
 
 


Ójajjj! A sors megbosszulta tegnapi elbizakodottságomat. Hana megint csak fél háromkor aludt el. A nyolcas szopi után ugyan aludt egy félórát, de kaki bajok felébresztették és kezdődött a maratoni nyüglődés. Miközben a teljesen éber Hanával a kendőben mászkáltam a lakásban, az elméleteinken, meg a következetességen gondolkoztam. Vajon jobb-e Hanának attól, hogy én rendszert próbálok vinni az életünkbe. Valószínű nem. Miért kéne táblázatok szerint működni? Vagy miért kéne úgy működnie ahogy én? Nyílván nem kell. Csak hát mivel együtt élünk, alkalmazkodni kéne egy kicsit egymáshoz. De ő még nem tud, még ezt nem képes belátni és az alapján beáldozni kevéskét az érdekeiből. Nekem meg semmiféle jogom nincs a saját érdekeimhez hajlítani, amikor ilyen kiszolgáltatott. És akkor itt jön megint a kérdés, hogy miért is vállalunk gyereket? (nem a „jaj kellett nekem ez?” miértre gondolok) persze hogy kellett, imádom, de miért is akartam? Hogy engem szórakoztasson? Ugye nem.
Na ilyeneken gondolkozik az ember éjjel 2 felé, amikor már 5 órája próbál valamit elérni a 2 hónapos babánál, de az sehogy se jön össze.
A dolgok nyilván árnyaltabbak. Hiszen látom rajta, hogy nyügi, meg ásítozik, csak épp elaludni nem akar, de aztán átesik a holtponton és akkor már teljesen reménytelen az ágyában tartani.
Döntésre, meg elhatározásra nem jutottam, következtetéseket nem vontam le, de talán addig jó.

Jó sokat hablatyolok nektek itt össze, remélem megbocsátható, legalább az éjszakámra való tekintettel.

Na látom Noémit leszámítva még mindenki alszik, vagy babázik.

Flames, nem tudom mi lehet az az erőlködés amit írsz. Így írás alapján nehéz megítélni. Az tény, hogy Hana is hihetelen erőlködéseket meg hangokat tudott produkálni az első két hétben, de én nem gondoltam, hogy valami baj lenne. Főleg, hogy nem sír. Lehet, hogy csak gyakorolja, újonnan felfedezett izmait. Aludni nehéz mellette ezt többen tapasztaltuk.

Légzésfigyelőt mi se használunk, de ha jól tudom a legtöbbnek pont az a baja, hogy tévesen riaszt, viszont van egy drága ami állítólag jobb. De ezt majd a légzésfigyelős mamik megírják neked.

Aura, szuper kis nyafat leányod van. És elég jó a lavóros fürdőszettKép Szerintem nem is kell babakád. Ha kinövi, mehet rögtön a nagykádba anyuval.Kép

KépKép
savitri
 
 


Flames! Kép

Gratula a babához!

Nekem is szokott erőlködni a fiam, és ahogy megfigyeltem, nemcsak a kaka miatt, hanem a puki miatt is. Nálunk viszonylag megkönnyíti a cukros víz. Na attól recseg ám össze-vissza. Ha nagyon erőlködik, és semmi nem jön, akkor bevetjük a szélcsövet, nagyon kis hálás feje van utánna Kép

Légzésfigyelő: nekünk van, de még nem használtam, mert a baba velünk alszik. De hogy beriaszt, több oka lehet. Lehet, hogy túl sok minden van felette. Értem itt matrac, ágynemű, babarucik. Próbáljátok ki, hogy beriaszt-e akkor is, ha mondjuk a lepedő alá rakjátok, rá egy pléd, majd a baba.


Aura! Kép Édes a lányka Kép

Jaj akartam kérdezni: Ti hagyjátok valamennyit sírni, mielőtt felveszitek? Mert én nem hagyom, amint nyüglődik, felkapom. Elvégre valamiért csak sír. Nem hiszem, hogy ilyen fifikás lenne már, hogy na sírok egyet, hogy kicsesszek a mamival. Kép De sokan mondják, hogy nem kell rögtön felvenni. Ti hogy vagytok vele?

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Cic, én rögtön felveszem. Szerintem kegyetlenség sírni hagyni. Olyan van, hogy nyüglődik valamin, küzd és én kivárom, hogy na mi lesz ebből, de addig is ott vagyok vele és beszélek hozzá. Van amikor csak azért nyöszörög mert keresi az alváshoz a helyét az ágyban. Ilyenkor ha felvenném, kizökkenteném az elalvásból. De ha sír azonnal felveszem, ott már nincs mit kizökkenteni, hisz az egész gyerek úgy ahpgy van kizökkent.

KépKép
savitri
 
 


Kép

KépKép
savitri
 
 


A talira nem reagál senki.
Jöttök hozzám szerdán?

ha nem jön senki, akkor átmegyek Esztyxhez.

KépKép
savitri
 
 


Végignéztem a tegnapi jegyzeteimet, amiket ismét vezetek. Hát Hana 20 órát aludt összesen 20h-tól 20h-ig. Így már semmi különös nincs abban, hogy éjjel nem akart aludni.

megyek vasalok egy kicsit a következő szopiig

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Először is Flames!

Mi használunk légzésfigyelőt,ami a Madarász utcai gyerekkórhában is bevizsgált, meg a legmegbízhatóbb!Ez a babysense (azt hiszem jól írtam!) a legtöbb másik légzésfigyelőről azt hallottam, hogy indokolatlanul beriaszt,nehogy elhidd, hogy a babátokkal van a baj!Valószínűleg a boltosnak is könynebb ezt mondania,mint azt, hogy szar a termék!Nálunk egyszer sem riasztott tévesen, kivéve amikor elfelejtjük kikapcsolni, mielőtt kivesszük a gyereketKép!
Esetleg megpróbálhatod (nálunk is így van),hogy a matrac alá teszel karton papírt és arra a figyelőt,mert attól állítólag megbízhatóbb lesz!Én úgy gondolom,ha továbbra is beriaszt próbáld visszacseréltetni!Engem amúgy nagyon megnyugtat,hogy van,mert külön szobában alszunk, és a macskánk miatt be kell csukni az ajtót!

Remélem segítettem, üdv:Katy
Katy
 


Jó reggelt!
Nagyi babázik, úgyhogy van egy kis időm Kép

Savitri!
Tetszik amit írtál, a következetességről, meg elképzeltelek ahogy hajnalban ezen filozol Kép
Igazad van, még nem képesek alkalmazkodni, és "magunkhoz hajlítani őket" szerintem sincs jogunk, de az, hogy megtanítsuk nekik, hogy azt hogyan is kell, az már a mi feladatunk. Ez talán egy töredéke a válasznak, arra a kérdésre, hogy miért is szültünk. Kép

Lányok!
A tejválságok egy részéről lemaradtam, valaki leírná, hogy fejéssel hogyan kel szaporítani.
Én próbáltam rögtön szopi után, de ez nem mindig jön össze, mert bébi karban akar lenni. És olyankor csak azt a cicit fejtem, amelyikből evett. Viszont ez olyan kevés, hogy csak összepiszkolta a fejőgépet. Ennyit is érdemes?
És attól, hogy kifejem a maradékot, nem lesz a bébinek kevesebb?
Ja, és a fejőgépet ilyenkor hogy sterilizáljam? A nap végén, és öntsem ki, ami napközben összegyűlt?
Ezekre a kérdésekre nem igazán találtam választ máshol, légyszi segítsetek, ha tudtok!
Azt hiszem Erikának pont elég a tejem, de negem megnyugtatna ha inább töb lenne Kép

Megyek, mert lassan enni kér majd!

Puszi, Aura és Erika
1+5
aura
 
 


Sziasztok!

Na először is Lili!Én megyek talira megbeszéltük nem?Csak döljön el,hogy hová!
Meg tegnap írtam,csak nem engedett fel a gép, és nem küldte el,hogy én is mennék erre a kreatív baba kurzusra!Te már jelentkeztél?Meg ismerem a helyet,mert az ott dolgozó egyik fiú party services és ő vezényelte le nyáron az esküvőnket!Szóval mi megbeszéltük Lacival annak idején,hogy sokat leszünk ott Dáviddal!Na meg van külön szoptatós szoba is!!!
Nektek kitartást!De tényleg nem csoda,ha 20 órát aludt összesen!

Nálunk a tegnap volt nagyon gázos csak a nappal azért nem is írtam nagyon!Végig sírta meg nem aludt szinte semmit!Aztán volt itt a védőnéni, produkált neki egy sugárhányást,mint azt már írtam, aztán a doki néninek meg a kakit kellett kivarázsolnia belőle, meg mondta,hogy szerinte Dávid nagyon sokat eszik!Tök igaz,mert már 4510 gramm!És ugye mostanában 150-170grammokat evett napi 8-10X!A lényeg, hogy azt mondta,hogy kezdjek áttérni valahogy a 3,5-4 órás etetésekre,mert Dávidnak valószínűleg ettől fáj a pocakja!
Hát nem kell mondanom,hogy nem tudom egyenlőre elképzelni,hogy megvalósul-e!Vagyis hát tegnap estére átalakult minta gyerekké!Mert 8-kor megszoptattam és hajnal 3-kor kelt fel enni, aztán meg 1/48-kor!!! nem akarok tényleg semmit elkiabélni!Csak csendben reménykedek tovább!Vicces különben,hogy pont ma lett 4hetes, szóval nem semmi,mit produkál!
Viszont úgy tűnik azzal,hogy a kaja jobban felszívódik a gyomrában nem egyszerű menet a kaki csinálás!Már két reggel is erős egy óra kellett,hogy kivarázsoljam belőle, hasmasszással!Remélem kezdeti nehézségről van csak szó!Szerintetek segít valamit rajta,ha rostost iszom!Azt tudom,hogy a baracklétől nem szokott fájni a hasa!!!

Na bocs,hogy ilyen hosszú voltam, csak hát annyira örülök az éjszakának!!!És jó megosztani az apró örömöket!

Esztyx!Még nem hiszem,hogy megyünk tornázni,meg kell kérdeznem, hogy mikortól vihetem!

Aura!Csoda bébi Era, és milyen kis törékeny Dávid hurkás lábaihoz képest!!!
És tényleg nem látszik rajtad az a 9hónap!!!

Cic!Szerintem sem kell hagyni sírni,én sem tudnám úgy hagyni!

Na megyek gyorsan zuhanyzok,míg Dávid alszik!!!

Mindenkinek millió puszi!!!

Ja és a mai kép!Na amikor így néz ránk,meg tudnánk zabálni!!!
Kép
Katy
 


Sziasztok!

Na először is Lili!Én megyek talira megbeszéltük nem?Csak döljön el,hogy hová!
Meg tegnap írtam,csak nem engedett fel a gép, és nem küldte el,hogy én is mennék erre a kreatív baba kurzusra!Te már jelentkeztél?Meg ismerem a helyet,mert az ott dolgozó egyik fiú party services és ő vezényelte le nyáron az esküvőnket!Szóval mi megbeszéltük Lacival annak idején,hogy sokat leszünk ott Dáviddal!Na meg van külön szoptatós szoba is!!!
Nektek kitartást!De tényleg nem csoda,ha 20 órát aludt összesen!

Nálunk a tegnap volt nagyon gázos csak a nappal azért nem is írtam nagyon!Végig sírta meg nem aludt szinte semmit!Aztán volt itt a védőnéni, produkált neki egy sugárhányást,mint azt már írtam, aztán a doki néninek meg a kakit kellett kivarázsolnia belőle, meg mondta,hogy szerinte Dávid nagyon sokat eszik!Tök igaz,mert már 4510 gramm!És ugye mostanában 150-170grammokat evett napi 8-10X!A lényeg, hogy azt mondta,hogy kezdjek áttérni valahogy a 3,5-4 órás etetésekre,mert Dávidnak valószínűleg ettől fáj a pocakja!
Hát nem kell mondanom,hogy nem tudom egyenlőre elképzelni,hogy megvalósul-e!Vagyis hát tegnap estére átalakult minta gyerekké!Mert 8-kor megszoptattam és hajnal 3-kor kelt fel enni, aztán meg 1/48-kor!!! nem akarok tényleg semmit elkiabélni!Csak csendben reménykedek tovább!Vicces különben,hogy pont ma lett 4hetes, szóval nem semmi,mit produkál!
Viszont úgy tűnik azzal,hogy a kaja jobban felszívódik a gyomrában nem egyszerű menet a kaki csinálás!Már két reggel is erős egy óra kellett,hogy kivarázsoljam belőle, hasmasszással!Remélem kezdeti nehézségről van csak szó!Szerintetek segít valamit rajta,ha rostost iszom!Azt tudom,hogy a baracklétől nem szokott fájni a hasa!!!

Na bocs,hogy ilyen hosszú voltam, csak hát annyira örülök az éjszakának!!!És jó megosztani az apró örömöket!

Esztyx!Még nem hiszem,hogy megyünk tornázni,meg kell kérdeznem, hogy mikortól vihetem!

Aura!Csoda bébi Era, és milyen kis törékeny Dávid hurkás lábaihoz képest!!!
És tényleg nem látszik rajtad az a 9hónap!!!

Cic!Szerintem sem kell hagyni sírni,én sem tudnám úgy hagyni!

Na megyek gyorsan zuhanyzok,míg Dávid alszik!!!

Mindenkinek millió puszi!!!

Ja és a mai kép!Na amikor így néz ránk,meg tudnánk zabálni!!!
Kép
Katy
 


Eltünt amit az előbb írtamKép!

Flamesnek írtam,hogy mi is babysanse!És az jó.Ami neki van lehet szar,és nem a baba beteg!!!!!

Meg még mitudomén!!!Kép

Na,mindegy!

Aura! Én a fejőnők szövetségének elnöke,megosztom veled személyes tapasztalataimat!Kép
Azt a cici fejd amiből evett.Nem baj,ha kicsit később,hisza baba a lényeg,ha ő méár lenyugodott,meg megengedi,stb... És gyötörd a cict,ha szaporítani akarsz,ami annyit tesz,hogy min 10 pecig akkor is ha nem jön semmi,mert ezzel stimulálod a szopit és oylan mintha...szóval becsapod a cicit.Amiből nem evett,vagy ha kettőből szoptatsz,amit másodszor adtál neki azt hagyd békén,esetleg megmastzírozni érdemes,mert az is jót tesz neki.HA gyülytögetni akarod:akkor HA kicsiholtál valamit,azt kicsit hagyd levegőn,mármint,hogy szobahőmérékletű legyen aztán be a hütibe.A kövtekező adagot szintén és ha összehült egy hőfokra akkor összeöntheted egy üvegbe.Különben összekap.24 órát lehet a sima hűtőbe, aztán fagyasztó ott meg fél évet.Én aventes zacsiba fagyasztok.de a hütőben is tárolom kicst,hogy ha megszorulnék legyen mit adniKép.Akkor fejjél csak,ha nem igény szerint szopatszKép.Mert akkor elvileg a baba fej hejetted.Szóval mi kb három óránként eszünk és utánna fejek. A fejés lényege,hogy a cici mindig annyit akar termelni amennyi az igény.Tehát nem lesz kevesebb,hanem többet termel legközelebbre.De ha igény szerint(kinek az igénye?)pakolsz cicit,akkor nem tudom hogy kell fejni.Ahhoz nem értek!
Nos,átadtam tudásom legjavátKép

Ja Orbis! Még azt is akartam írni a fejésről,hogy azért is jó,mert látod,hogy hol kell megnyomni a cicit,hogy még egy kicsi jöjjön.Már miközben fejsz,ugye.És én úgy szokatm,hogy mikor már érzem,hogy ürül, akkor a sikerpontokat még benyomom és hallom ahogy Hanga újra tud naygot nyelniKép!

szólottam

Ja, LIli! szrintem a kövtekezetesség nem nagtív,hanem pozitív töltetű szó.nekem nem szinoním a porosz módszerrel,hanem inkább azt sugalja,hogy van valami ami irányít és a szerint következetes az ember,nem? És azt meg nem beleveri az ember,hanem szeretettel átadja,hisz azt szertnénk,ha neki is lenne majd valami ami szerint él,nem?Szóval,hogy nem csak úgy bele,vayg?

Ja, az előbb elpanaszoltam,hogy tegnap össz 340-et evett a babánk.remélem ma már megszokja az új ízt!!! Mert már evett 280-at három veéssel!!A remény örök!!!!Ja, és annak ellenére,hogy alig volt benne kaja így is 4.20-ig aludt.BI-BI(na,nem rosszból dicsekszem,hanem hogy milyen ügyes kis babám van)Bár tegnap bele olvastam a lll oladlába,hogy mi van ha megjön,az íze meg ilyenek. És szbályosan le lettem torkolvaKép,hogy hagyom a ygereket hat órát aludni,akkor vessek magamra,hoyg megjön.Akkor keltsem fel?????? Csak,hogy én ne menstruáljak?????Jó fekjek!!!
na, megint szólottam
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hali,

Nagyon édesek a képek továbbra is (a feeling ismerős a kis nézéssel Kép)

Én kihagyom a talit, mert tejügyek vannak megint és így nem tudunk nagy kirándulást vállalni.

Aura,
A tej-szaporítás eszközeit Rékacs elmesélte, emellett jól gyakorlod a sokat-ivást, sok pihit. A mellszívót én napközben csak meleg vízzel elöblítem használat után és a nap végén kifőzöm.

Sírás: én is felveszem, ha sír, de más a helyzet, ha nyöszörke van. Az első 6 hétben tuti nem lehet ilyennel elrontani, most a biztonságérzete a legfontosabb. Aztán meglátjuk a továbbiakban. Egyébként mi, ha felvesszük is, utána próbáljuk visszatenni a kiságyba, vagy hordozóba, hogy ott nyugodjon meg. Több-kevesebb sikerrel.

Üdv, Hanitka
hanitka
 
 


No sziasztok. Volt itt a védőnő, és most nem vagyok túl feldobódott Kép
Reggel máűr sírva etettem, a bimbóvédővel Boróka nem hajlandó enni, a sebem meg elég ronda. Váladékozik meg minden. És azt mondta a nőci, hogy kezd begyulladni, és mondott krémeket, Áron elment kiváltani. Azt mondta, kívülről is bejuthat a mellgyulladás, és szerinte már attól voltam-vagyok lázas is. De tényleg nagyon vacak, alig tudok mozogni, mert már az is fáj, ha pl. a kezemet mozgatom. Remélem segítenek ezek a krémek, addig meg összeszoruló gyomorral várom az etetéseket, aztán könnyezve eszünk. Nagyon vacak ez így, pedig minden olyan szép lenne, mert amúgy semmi gond és nagyon élvezzük a dolgot. De most ez nagyon letört. Szóval szorítsatok, hogy ez hamar enyhüljön!!

Meg akartam írni, pont most olvastam, hogy a menstruáció a szülés utáni 4. hét és 6. hónap között jelentkezek, vagy szoptatás esetén néha később. Szóval Rékacs, sajna lehetséges Kép

Aura, téged annyira jó olvasni!! Hiheteten, hogy ennyire pozitív vagy mindig!! Szerintem mindannyian példát vehetünk rólad! Igazából nekem sem nyafognom kéne, hanem örülni, hogy van tejem... hiszen azért sebes mert van mit ennie... de ez asszem most nem megy Kép Szóval le a kalappal előtted! Kép

Kikoccsal mi újság??? Rég nem írt. Biztos lefoglalja Rékababa.

Olyan jó nektek, én is úgy várom már a babás talikat!!! Ti mikor mentetek először?? Mi most vagyunk (holnap leszünk) két hetesek. Gondolom azért még 3-4 hét.
Amúgy nem féltek most egy picit az influenza miatt?? Én nem biztos, hogy most merném társaságba vinni. De biztos én vagyok túl aggódós.

És képzeljétek, az elsőt ugyan nem tudta megszerezni, de azt mondta ami késik nem múlik, megkaptam ma szülinapomra Árontól a Suttogó titkainak második részét. Azt mondta, eljön ennek is az ideje. Amúgy annyira drága, nem is tudom, mi lenne evlünk nélküle. Annyit segít. Félek is a jövő héttől, mikor dolgozni fog már. Kép

És köszi mindenkinek a tejes tippeket, lehet hogy kipróbálom a homeos bogyót is, ha ez a tea nem segít. (és a jelek szerint nem segít) De fura, csak az egyikben nincs elég. A másik egész jól áll.

Na biztos akartam még valamit, de nem jut eszembe.
Raktam még képeket az albumba!! Ide is teszek egyet, a szuper dönthető támlás babakocsivá alakítható mózesünkről. Nászajándékba kaptuk.
Kép
Puszi: orbis, és a már majdnem 2 hetes (1+6) Bogyóka
orbis
 
 


Akkor én úgy veszem, hogy jöttök hozzánk talizni.
cím és telefonszám a yahoon.

Aura, Rékacs elég jól leírta a fejést. Viszont ahogy a szavaidból kivettem, te rengeteget szoptatsz, amellett szerintem nem kell fejni, a cici tudja mi a dolga. Ha mégis tartalékolni szeretnél, akkor szerintem válassz egy olyan időpontot amikor nagyot alszik a baba. Én legalábbis így csinálom, bár nem jön össze minden nap. Szóval reggel a 6-7 órás alvás után az egyik mellből megetetem, a másikat meg lefejem és elrakom a mélyhűtőbe. A bal cicim nagyon jól termel ezért nem aggódom, hogy lesz-e elég a következő szopira. Igaz ilyenkor nálunk mindig jön egy 4 órás alvás, tehát van idő újratermelődni. Tehát nekem azért könnyebb már mert van két hosszabb alvás egymás után amit fixre vehetek. Azt is lehet, hogy a hosszabb alvás előtt fejek.
Viszont ha egyenlőre csak a szaporítás a lényeg nem a tartalékolás, akkor Rékacs módszere, nem baj, hogy nem jön tej. Vagy ciciztesd a babát sokat.

Rékacs, én se negatívnak gondolom a következetességet, sőt. Viszont gyakran parázok attól, hogy a saját piti érdekeim miatt nem fordítok majd megfelelő figyelmet Hanára, vagy belegázolok a kis tökéletességébe. Engem elég sokat gyötörtek a szüleim az elméleteikkel meg elveikkel. Még válás után is egyetértettek a hülyeségekben.
Én meg majd szépen átesem a ló túloldaláraKép
Na mindegy. Nem akarok beleunni és figyelmetlen lenni meg lusta. Ez az én parám. Sokáig ezért nem mertem babát vállalni.
Hol olvastad az ll-nél azt a letorkolást? Amit én olvastam, az egyáltalán nem ilyen hangvételű.
Viszont most, hogy Hana 6-7 órát alszik éjjel én is számíthatok menstruációra?Kép

KépKép
savitri
 
 


Ja meg akartam írni, hogy azért lenne nagyon fontos, hogy használjon a krém (ami, most hívott az Áron, 1700 ft!!!) mert különben antibiotikumot kell szednem. És akkor ugyebár szoptatni sem nagyon lehetne Kép (Bocs hogy még mindig itt tartok. Kép)
orbis
 
 


Savitri!
nehogy okoskodásnak vedd, de az én megfigyeléseim alapján hosszú évek tapasztalta azt mondatja velem, hogy a rendszer azért kell, mert ez nyújt biztonságot. babának és mamának egyaránt, amikor pedig a rendszer felborul akkor a baba a biztos dolgokat bizonytalanként éli meg, emiatt nyűgős - szerintem
kár azon filozofálni, hogy a "vendégre" értsd a babára egy olyan rendszert "kényszerítünk" ami a mi fogalmaink szerint rendszer, az övé szerint nem az- lehet hogy rögtön nem az, de ki kell hogy alakuljon
ha valami baja van a babának akkor sír
viszont mivel a körülötte lévő ingereket egyre jobban felfogja és úgymond memorizáljaa, sokszor nincs semmi oka mégis sír, hiszen tudja, hogy a környezete arra valamiféleképpen reagálni fog...

nem akartam okoskodniinkább segíteni...
nullácska
 
 


No mi ez a pangás? Végre lett volna egy kis időm Kép De látom ezzel majdnem egyedül vagyok. De az én időm is lejár lassan,(Mindjárt etetés, jajj KépKép) talán jövök még ma, puszi!
orbis
 
 


orbis! nem tudod fejni és cumiból adni? én azt csináltam mikor vérzett. és ne aggaszd magad a gyógyszeren,mert van olyn antibiotikum ami mellett szoptathatsz,de ne kerüljön rá sorKép

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


mielőtt még visszaolvasnék,ez itt a tegnap esti hozzászólásom, csak nem tudtam elküldeni:

Zsuzsi74, köszi a sok infót!! Én nagyon örültem neki. Kép

Én azt hiszem mától akkor váltok: johnson babaolaj kidob, mandulaolaj beszerez, olajozás fürdi előtt vattával. Nnnna!

Aura!! Tündi-bündi a kis Erababa. A tejcis elájulós a kedvencem, Petra is így szokott csinálni és olyankor olyan zabálnivalóak! Kép

Katy, sajnálom hogy így jártatok a sörrel. Kép

Kikocs, én sem adok inni Petrának, ha kellene neki, kérné. Kép

Bombomanyu, a hasonfekvés nagyon egészséges, és ne félj, nem tud megfulladni, mert a reflexei megvédik. Én is úgy voltam vele hogy éjszakára nem mertem úgy hagyni, de pont mára virradólag végig úgy aludt. Kép nem mindig szereti, de ha néha a nyüglődése varázsütésre megszűnik attól ha hasra fordítom. Ha kókuszmatracod van, abba meg pláne nem tud belefulladni. Sokkal inkább veszélyesebb akkor ha hanyatt van és bukik. De olyankor is oldalra fordítják a fejüket. Szóval no para szerintem.Kép

Szólottam:
Eszter2004
eszter2004
 
 


na itten vagyok újra:

Rékacs, ezt nem is tudtam hogy ha 6 órát alszik a gyerek akkor megjön a mensi. Hát ez klassz!

Én is felveszem Petrát ha sír, lévén még csak 3 hetes, de ha csak nyöszizik akkor hagyom. Néha odamegyek, mert tényleg lehet, hogy csak nem tudja hogy feküdjön, ahogy Savitri írta. Ilyenkor hasra rakom, és sokszor bejön, alszik rögtön.

Aura, Orbis, Katy, édesek a babóitok. Aura, szeritnem sem kell már kád a baby-nek. Kép Ja, és én is csak elöblitem a mellszívót jó forró víz alatt a mosdóban, persze darabjaira szedve, és egy nap egyszer fertőtlenítem.

Fejés: amikor van időm fejek én is, de most úgy érzem nálam is kezd valami tejválság féle beütközni. Estére mintha már nem lenne annyi tejem, akkor már rángatja. Tegnap este is 50-et !! bírt szopni, és szerintem csak elfáradt az erőldödéstől, azért aludt el. Úgy látom 100 körül lenne a szopi adagja, ami estére már nem biztos hogy összejön.

Rékacs,nekem is van olyan mint Auranak hogy inkább csak bepiszkolja a tej mennyisége a gépet. De akkor ahogy mondod pumpálom tovább és tovább. Kép hátha sikerül becsapni. Kép

Ja, az egyik cicire már megint rátettem a bimbóvédőt. Irigylek mindenkit akinek nem fáj a szoptatás.

Na megyek, mert annyi dolgom van, Petra meg már nem alszik szopitól szopiig mint az elején. Kép

Pusza-nyusza,
Eszter
eszter2004
 
 


Orbis,
Drukkolok, hogy hamar rendbejöjjön. Milyen krém ez? + további sok masszírozás és fejés... remélem hamar lesz eredménye!
Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok!

Orbis, azért kitartás, biztos rendeződni fog!

Lányok! Ti mikor használtatok először "normál" fürdetőket meg kencéket? Mi még a gyógyszertári cuccokat használjuk popsira meg fürdetésre, olajozásra. Ma vagyunk 3 hét 2 naposak. Korai még elkezdeni a sensitive termékeket is?

A másik: aki Aventes cuccot használ. Magát a cumisüveget tehetem a mikróba? Ha mondjuk abba fejtem a tejet, beteszem a hűtőbe, utánna berakhatom a mikróba? Nem lesz baja? Ja, és mi ugye a vizet ebből adjuk a gyerkőcnek, de valahogy a fele mindig a nyakába csurog. Olyan mintha nem tudná rendesen kiszopizni belőle, pedig az újszülötteknek való cucli van rajta. Nektek nincs ilyen?

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Rékacs!
Köszi, akkor ezt majd kipróbálom, bár én igény szerint szoptatok, de jó hír, hogy így össze lehet önteni a tejcsiket.

Képzeljétek, nálam nem Era romlik el, hanem én Kép
Este, bár ő vígan alszik a saját ágyában, én annyira belealudtam a szopikba, hogy arra keltem, hogy ezerrel cuppog mellettem, és kiderült, hogy az már a köv szopi idő volt Kép
Ennyit a következetességről Kép Kép Kép

Na, most vagyunk túl egy maratoni szopin, remélem most bealszik.

Megyek is, és ebédelek amíg pihi van Kép

Pussz!
Aura
aura
 
 


Most látom, hogy nem ment át amit egy órája elküldtemKép

Röviden:

Orbis! Kitartás! Meg fogsz gyógyulni! Szorítok! KépKépKép

Nullácska, nem vettem okoskodásnakKép

KépKép
savitri
 
 


Lili, én megyek holnap.

Orbis, nagyon sajnálom! Ettől tartottam... Kitartás neked, és a Friss kismamáknál úgy tudom, majdnem mindenki átesett már rajta, talán tudnak segíteni.

Leventét ma kizökkentettem a kis rendszeréből. Reggel jött velem suliba, az nem is lett volna baj, de nem jöttünk rögtön haza, az egyetemen etettem meg, és utána éber időszaka következett, amit élvezett is, de hazajöttünk, útközben elaludt, aztán persze felébredt, és itthon nem tudtam elaltatni. Azért se, mert ilyenkor, a délutáni alvása idejében szoktunk elmenni, és 6-ra legkésőbb hazajönni. Azt hiszem, megzavartam, mert nagyon nyűgös. Jobb lett volna hazajönni etetni, és a szokott időben útrakelni. Szerintem már emlékszik rá, hogy így szokott lenni, és most nem tudja, mi van. Szegény. Egyébként tüneményes, tegnap óriásit mosolygott rámKép És van egy brendonos rucija, végre kaptunk egy barátnőmtől ilyet ajándékba, és olyan jól áll neki, hogy még az édesapőja se állta meg szó nélkülKép

Kikocs, mi se adunk semmit, csak cukros vizet néha a pukik miatt, de azt se mindig. Azért mondják a rokonok, hogy kell, mert az ő idejükben az volt a szokás. Most már tudják, hogy az első tej hígabb, olyan, mint a víz, tehát a baba szomját is oltja. Levente is tök jól elvan nélküle.

Cic, a felvevés, sírnihagyás problematika azért nem olyan egyértelmű. Én se hagyom sírni, de addig várok a felvétellel, míg nem tudom kb, mi baja lehet. Pl. ha csak elaludni szeretne, akkor nem hurcibálom, hanem igyekszem visszatenni, és sokszor ennyi elég is. Ha más pozíció kell neki, akkor átteszem, vagy felhúzom a zenélő virágait, és így elvan. Néha csak látni akar, megsimogatom, és az is elég. A pukik miatt, mikor csak készülődnek, szokott nyekkengetni. Azt hagyom, mert látom, hogy közben tök jól nézelődik, nem rossz neki. Ha sír, és behergeli magát, mindig fölveszem, hiszen az neki se jó. De minden esetre igaz, mait Hanitka írt, hogy amint megnyugodott, igyekszem visszatenni. A régiek a Rékacs által poroszosnak nevezett módon hagyták sírni a babát, az szerintem nem jó, mert nem vezsi figyelembe az igényeit. Azonban az se jó, ha mindig kézben van, mert nem tanulja meg, hogy önállóan is lehet nézelődni. No én ezt gondolom.

Bombomanyu, nem fullad meg, nyugi, Levente az elejétől hason alszik, alig tudott háton, most már megy napközben, de semmi esetre se szeretném éjjel háton altatni. A fejformájának is jobb a hasKép

Lili, holnap mikortól mehetünk?

Noémi és a 9hét,5 napos Levente

62-es rugikat hordunk, hoppá!!!Kép
vghnoémi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: