Új privát üzeneted érkezett!

hat most ertem vissza zuhanyzasbol, ma eloszor csinaltam kettesben, mert eddig ilyenkor anyu figyelt ra, vagy marci szorakoztatta.... most anyu az ocsemeknel, marci meg aalszik, igy simit bevagtam az autos hordozoba, es a mosogep tetejen alukalt nyugodtan, tok jo volt!!!

Eszter, a genkezelt meg nem jutott el odaig hogy bantsa, tudja hogy addig elneKép az elos napon megszagoltattuk vele, es azota nem jon kozel hozza! neha vizsgalgatna kozelebbrol, de akkor valamelyik orzoje odalep, es vege a kiserletnek!

no, megyek, epp zacskoslevest fozok, nyammmm..... delutan kis nagycsaladi osszejovetel nalunk, az en keresemre, hogy ne kelljen a svabhegyre felutaznunk.....ez van....

jo etvagyat a keson evoknek, mint enKép
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Lesz tali a héten? ha igen kinél és mikor?

Bagz.gyönyörű
űűű a babybabaKép

-puuszmákok!Kép
Rékacs!kérdezném, hogy hova jársz hastáncolni...

Meghogy Katy nem jössz kedden schöpfistornára?:_)

és Aura issszontatóan irigy vagyok én is a kilókra!és csíkjaid sem maradtak??
Rajtam maradt +10kiló meg a csíkjaimKépKépettől tegnap jól elkenődtem...viszont ha tornáznék bűntudatom lenne, hogy elmegy a tej...viszont azt is érzem, hogy egyre lustibb leszek az elkezdéshez...áhhh.nemtom...

Kikocs-ennivaló!!
esztyx
 
 


Itt voltak Hana unokatesói és teljesen lefáradtam. Most kértem félóra kimenőt Tomitól, aki nem szívesen adta mert ő is épp el akart tűnni fél órára. Ráadásul nemsokára jön egy barátnőm. Végül is ez volt a meggyőző érv, hogy én pihizzek előbb, mert utána megint órákig nem lesz alkalmam. Most nem is részletezem tovább. Épp itt kukucskálnak be az ajtón.Kép

Orbis, szerintem tea helyett próbálkozhatsz cumival is. Nálunk az nagyon bejött.

Bagz, lehet, hogy nálatok is kaki probléma van. Rékacs Hangája is akkor nem eszik, ha már jó rég nem kakilt. Nem fér beléKép

Kikocs, én inkább a „minden napnak meg van a maga baja” elmélet szerint próbálkozom Hanával. Egyébként mi semmi mást nem adunk neki cicin kívül, pedig nálunk is próbálkoznak a rokonok. És a 2 és fél óránkénti evés is igen gyakori a mi házunkban.Kép

KépKép
savitri
 
 

 
 

mindenkit imádok akin legalább 10 kiló + maradt!
én is közéjük tartozomKép

KépKép
savitri
 
 


Eszti!
A III. kerületbe jártam táncolni,míg lehetett.Vivienhez,de őneki van helye a jászain is.www.has.hu Itt többet megtudhatsz róla.

De tegnap hozatm egy nagy döntést!!!Nem tudok olyan messze eljárni,viszont a pocakmaradék,meg a moszgáshiány meg minden tsznyedség annyira kikészít,hogy kinéztem közelebb hastánchelyet.És mily meglepő a Kösziben találtam. Kedden és csütörtökön van 7-8-ig.tehát pont jó!!!!JUHÉJJJJ!! Mert Zoli már itthon van és fürdire meg pont hazaérek!!! kedden ki is próbálom,ha Zoli is haza tud jönni.Mert sajnos nála nem tuti,hogy hétre itthon van.Mondjuk anyu is biztos szívesen feljön vigyázni Hangára,de az a tervem,hogy anyut is elcibálom táncolni!!!!Mert ez olyan ,hogy kezdő meg haladó egyben.HHÁÁÁÁTT! nem tudom,de valahogy csak elleszek!!És a léyneg,hogy mozogjak,meg kicsit kimozduljak!!!

TEJ: a gyermekem zóna adagon van,pedig tök jól termelek.Most pl evett 80-at és még lefejtem 100-at!!!!Na,milyen fejőnő vagyok???!!!!
Mondjuk a ygerkem elég agagsztóan viselkedik. Öt percet tölt cicin,majd kiköpi és sír.Szőrnyű!!! Szerintem tele van kakval.És ma bátor voltam és adtam neki GYENGÉB IDEGZETŰEK NE OLVASSÁK:szílvalekvárt(anyukám csinálta abszolút tartósítószer menetes)Kiskanálkával egész picit csak a híg részből.Látnotok kellett volna.Ízlett neki!NAgyon! Szóval azt remélem ez kihozza a kakát.Mégiscsak jobb mint a glicerin,nem? A drnéni ugyan azt mondta,hogy narancs,vagy grapefrutilé,de az szerinetm neki oylan savanyú lenne,nem?de ha nem jön be a szilvalekvár tovább lépek.Valami csak bejön!!!!!

Kikocs! Ez az én alpelvemKép,de a Noémival közös könyvünkből való!!!És szerintem is légy következetes amennyire tudsz,mert ha csak fél év múlva szeded elő a következetességet a kisprücsök majd néz nagyokat,hogy mivan anyut lecserélték????Szerintem!Kép
Meg nekem azért is jó a következetesség,mert kicsit kiszámíthatóbb az életem,szóval,hogy tudom mire számíthatok(pl ledölhetek-e aludni,vagy kiszaladhatok-e a boltba stb.)
hááát szólottam

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok,

Akkor sokadik nekifutásra az ígért képek:
Kép
Kép
Kép
Kép

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi!Nagyon szép kisfiú!!!!!

Vera! A te kisprücsköd is tökéletesre sikerült!

Osztom Eszter véleményét itt vannak a legszebb topikbabák!!!!!

Itt volt anyukám és glicerineztunk és jött egy kis kaka!!!! Aztán játszott anyu Hangával, úgy hogy nézze Pollit apolipot.Úgy vitte jobbra balra és Hanga meg forgatta a fejét bőszen és végig nevetett!!!Ilyen ügyes!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs nem jött be akkkor a szilva lekvár?

Köldökcsonk ügyében nem válaszoltatok. Mit kell csinálni a köldökkel ha már leesett? Ami leesett az a köldök része vagy a maradék műanyag? Kép

Zsuzsi tényleg gyönyörű a babád.

Petrának a kakijában nem csak okkersárga bogyók voltak, hanem fekete kis csikok is, mintha megszórtam volna majorannával, csak feketében. Mi lehet ez?????

cici: már megint úúúúgy fáj amikor bekapja, csillagokat látok. Tulajdonképpen kompletten hiányzik egy pár bőrréteg a bimbóról, mintha az eleven húsomat tépázná. Borzalmas. Most kenegetem.Kép

Rékacs, de jó neked mennyi tejcid van!! Nekem szopik 90-100 körül és még 20-at fejek le utána. Elég gyér..... Kép

kilók: rajtam +4kg van, ami nem hangzik rosszul 3 hét után, de látványra +10-nek is kinéz. Kép

Na fürdi van. Pusza!!!

Eszter és Petra
eszter2004
 
 


Eszter2004!Kép
Amikor leesik a köldök akkor ott még a leesés helyén nem "nőtt" be,így még nem érheti víz sem.
Mi betadine (jódos fertőtlenítő folyadékot) használtunk erre,mert nem szárít mint az alkohol és ezért tudd bőr képződni ott ahol kell (gyorsabban).De nyílván az alkoholtól is begyógyul,csak a mi gyerekorvosunk ezt okoskodta,aki amúgy egy aranyos nőszemély.Kép

Puszi mindenkinek
Vendég
 


Eszter!
amíg teljesen nem lesz szép - olyan mint mondjuk a te köldököd, csak picibe - addig úgyanúgy kell kezelni, de nem kell minden pelenkázásrkor, elég fürcsikor : kicsit alkohollal kitörlöd 8 ezt csak bátrak csinálják ,de igaziból szét kell két uujal húzni és úgy egyet törölni, hogy a maradék váladék távozzon aztán hintőpor, de ezt nem kell szerintem túlzásba vinni
egyébként ha ilyen későn esett le szerintem már nem is váladékozik, vagy igen ? mert erről nem írtál.
egyébként szerény tudásom szerint az úgy van, hogy a csipesz elszorította magát a köldökzsinórt, aztán ezt a csipeszt levették és az elszorításon felüli rész kezdett el leszáradni, és az a csonk, mintha egy nagy seb lenne, az esett le - ez csak így józan paraszti éssszel..., szóval egy szakkönyv lehet hogy ennél tudományosabb

egyébként mindannyiotokat irigyellek kilóilag !!!! - ezt úgy is értem, hogy szerintem tök mindegy most még, hogy mennyi van, ha szoptattok úgy is lemegy, az első gyerek után pedig az a tapasztalatom, hogy alig marad csík
ha pedig marad : nos ezzel is gazdagabb a női test, szerintem a ráncaink ( nekem már az is van ! ) is a miénk az életünk a testünkön és ez nem baj !!!
nullácska
 
 


Csak gyorsan, rövidet, mert írtam hosszút, de eltüntKép

Orbis, nem mellgyulladás? Mi van a csomóddal? Ha az, akkor fejjél, mint a bajnok. Remélem nem...

Zsuzsi, tényleg nagyon szép a gyerkőc, igazi kárpótlásKép

Kikocs, Rékacs mondta, de egyetértek, igen. Az a helyzet viszont, hogy az elején azt gondolom, többmindent gondol következetlenségnek az ember, mint ami valójában az. Úgyhogy én lazultam azért, és ez nem tett rosszat. Rékacs eleve értette a lényegetKép Lili meg annak ellenére, hogy elvileg mást ír picit, szerintem tök jól kezeli Hanát. No ezt gondolom. Úgyhogy ne félj, menni fog. És azt hiszem, az első hat hétben tényleg nem nagyon lehet félrenevelni, utána meg úgyis beáll picit jobban a rendszeretek. Ha módod van rá, azért próbálj ragaszkodni az elveidhezKép, de ne minden áron. Vannak napok, amikor úgyse megy bármit csinálsz, mert a gyerekeink sem robotok, hogy ugyanúgy működjenek. Pl. Levente is szokott néha rajtam aludni napközben, ha olyanja van. Viszont leteszem, ha tudom. Na, ennyi, most megyek.

N., L. 9+3
vghnoémi
 
 


hello
ma kimenoztunk is, epp most ertunk haza a szimpla kertbol, tok jo volt. epp most ertunk haza, addig simonnal anyu itthon volt. vicces volt, mert volt a helyen egy baba, mondjuk tuti nem ket hetes volt.....de nem sokkal tobb....
szoval tok jo volt, egy jo kis ciganyzene beallast is haallhattunk, tovabb nem mertunk maradni, mert feltunk hogy itt tombol picur, hazajottunk es itt alszik azota is!!! kisangyalkank!

meg ma voltunk eloszor kint setalni!!!!!!! csatolom is az eloszor befoglalt babkocsis kepunket!

jajajja!!!!! gatsebre tudom ajanlani az orbanc virag olajat!!! aszontak kivulre, belulre jo, es ma kiprobaltam es tok jooo! legalabbis nem csip pisileskor......hat ez is valami, meg hat meg csak egyszer hsznaltam, de ha mar ez is hatott, tuti jo!!! szoval probaljatok ki, a hivatalos indok hogy helyreteszi a meridianokat odalent....hmmmm. hat errol nemtok, de biztos gyogyit!!

no, itt a babakocsis kepunk szunyamesterrel
bgzKép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Ilona, Nullácska köszi az infót. Nos igen, nem igazán váladékozik a köldöke. Egy ideig akkor még alkoholizálom, de csak naponta egyszer akkor, aztán ha már nem olyan pirosas belül, akkor hagyom. Köszi.

Bagzerka, a nyugtató szék akkor olyan mint egy babahordozó csak más az alja nem?

Egyébként a babahordozótól kivagyok akadva, nem merem belerakni a gyereket. Nem tudom hogy a mi hordozónk más-e, de ha beleteszem úgy néz ki mintha ülne, és ez nem jó. Egyszer kétszer beletettem, de mostanában már hanyagolom.

Bagz, Simonnal voltál kint sétálni? Mi még csak most vesszük elő a babakocsit, talán ma már kimegyünk,tegnap már majdnem fél órát állt vele apa az ablakban. Úgy bebugyoláltam, hogy zárt ablaknál nincs ilyen meleg a kis teste. Kép

cicik: mostanában égnek. nagyon rossz. Nem tudom szabadon hagyni, mert ha hozzáér a ruha az is fáj. Hiperérzékeny.

Na pusza,
Eszter2004 és Petra 3+1
eszter2004
 
 


Sziasztok!

Vera, Imolyozs, Bagzer, Zsuzsi, Kikocs, Savitri nagyon édesek a babáitok Kép (Remélem nem hagytam ki senkit Kép )

Köldök: nekünk mikor leesett, csak alkohollal kezeltük, úgy, hogy fültisztítót belemártottuk, egy kicsit széthúztuk a köldökét és úgy tisztogattuk belül is. Nekünk még vérzett egy kicsit, de az normális. A fültisztítóval meg könnyen ki tudtuk szedni a megalvadt darabkákat is. Mostmár szép lett, már nem nyúlunk hozzá.

Bagzer Kép te kötötted Siminek a takarót meg a sapit? Tök jók.

Cici: nekem akkor szokta rángatni, mikor szopi közben rájön a hasfájás. De akkor olyan erővel összeszorítja a száját, hogy egyszerűen nem tudom kivenni belőle. Mintha szájzárat kapna. Jézusom, mi lesz, ha majd foga is lesz????

Kilók: én még nem mertem mérlegre állni, mondjuk nincs is mire Kép Tegnap rájöttem, hogy előszedem én a "lánykori" csípőfarmerjaimat, mert jó lesz vagizni a kollégák előtt, hogy na, milyen csini anyuka vagyok? Hát a depi kerülget! kb. a térdemig jöttek fel. Azt hiszem, semmi gatya nem lesz már jó rám. Nekem nem is a kilókkal van bajom, bár maradt rajtam is elég, hanem nekem a csípőm tágult ki nagyon. Régen elég keskeny volt, na hát most nem az. Ez van.Kép

Csíkok: vannak Kép És szerintem soha az életben nem fog eltűnni, már csak abban reménykedek, hogy majd a második gyerek alatt nem jön több. Vagy hiú remény?

Kaki: tegnap nem voltam ám következtes. Eddig a cukros vizet beosztottam egész napra. Este viszont úgy elbambultam, hogy a gyerek fél perc alatt kiszipkázta szinte az egész adagot. Egész este olyanokat recsegett, hogy sokszor apucit böködtem, hogy fejezze már be, közben a gyerek volt Kép De viszont reggelre meg semmi kaka Kép Úgyhogy maradt a szélcső, amit háromszor lőtt ki a fenekéből Kép

Nem tudom nektek feltettem-e már ezeket a képeket, ha igen bocs.

Kép
cicmerák
 
 


Jóóóóóóóó reggelt!
Hana most éjjel minta gyerekként viselkedett. Fürcsi után kaja 8kor aztán alvás 03:30ig!!! Ekkor megint tele kajálta magát és 7:30ig megint szundi gond nélkül. Reggel egy kis játék a szopi mellé és most megint alszik az ágyában. Teljesen el vagyok ragadtatva!Kép Ráadásul én is lefeküdtem már 9kor és bár 2től óránként ellenőriztem a helyzetet, nagyon jókat aludtamKép Még álmodtam is, pedig az nálam ritkaság. Látjátok, van remény, a babák előbb vagy utóbb, de megtanulnak aludni.
A melleim viszont teljes káoszt produkálnak. Hajnalban miután letettem a kislányt aludni, neki láttam lefejni a rosszabbik mellemet. Gondoltam 8 óra alatt már biztos nagyon megtelt. Hát kínkeservvel 60ml-t sikerült kicsavarnom belőle. Nem csoda, hogy Hana rumlizik ha ebből kap. Most azt találtam ki, hogy egésznap ebből kap aztán pótlom a másikból, így mivel ezt kiüríti fokozódik a termelés, a másikban pedig nem mert azt meg nem üríti ki hiszen előtte már evett. A baj csak az, hogy szerintem nem üríti ki a rossz mellett mert nincs hozzá türelme.

Ti hogyan tároljátok az anyatejet? Nekem Aventes zacsikban van, de mondjuk most, hogy már van egy pár, bedobálhatom a fagyasztott példányokat összevissza egy nagyobb zacsiba? Csak mert így állítva nem túl sok fér a mélyhűtőbe.
Akartam még valamit kérdezni, de teljesen kiment a fejembőlKép

Egyébként a minden napnak megvan a maga baja elméletem mellet én is nagyon következetesség párti vagyok. Gyerekkoromban ugyanis teljesen kikészítettek a következetlenséggel. csak úgy vagyok ezzel mint a lakás takarítással: a lakás van értem, nem pedig én a lakásért. Szóval ha egy elmélet az ember életét keseríti nem pedig boldogítja akkor ott valami bibi van. A „most rossz de majd meg lesz az eredménye” sem az én kedvesem. Szerintem most kell hogy jó legyen, ki tudja mi lesz később.
uffKép

Eszter, amióta nálunk végre a 22. napon leesett a köldökcsonk (ami szerintem a köldökzsinór maradványa) mi már nem csinálunk vele semmit és fürdetjük bátran. Igaz másnapra már úgy nézett ki a köldöke mint a mienk, semmi váladék vagy ilyesmi.
A babahordozó engem is aggaszt mert úgy összecsúszik benne. Viszont imádja, mert jobban nézegethet, tehát néha megengedem nekiKép de nem hagyom, hogy abban aludjon.
A cicikre használj avent bimbókiemelőt. Akkor szellőzik is és a ruha se ér hozzá. Patikákban is kehet kapni meg DM-ben.

Gátsebre én is használtam orbáncvirág olajt, csak a kenegetés végett. Egyébként meg zuhany minden wc után. 2 hét után a zuhanyt elhagytam. Túl macerás volt, a seb meg roham léptekkel gyógyult. Valakinek azt írtam, hogy 2 hét után begyógyult, de most már nem emlékszem. biztos, hogy rövid idő volt.

Kép

Lili és Hana(9+2)

KépKép
savitri
 
 


Kép
cicmerák
 
 


Cic, igen már raktad fel ezt a képet. viszont imádom, tehát bárhányszor felteheted. Isteni!

KépKép
savitri
 
 


A csápolósat még nem láttuk.

KépKép
savitri
 
 


Egy csepp tej Kép
Kép
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Egész hétvégén vacakolt nálunk a babanet, pedig akkor lett volna időm olvasgatni. Most esélyem sincsKép
Rólunk gyorsan csak annyit, hogy az éjszakák még mindig horror, a két gyerkőc felváltva ébred ezért eléggé zombi vagyok. Tejci szerencsére van, igy pótolnom nem kell. Máté 5hetesen 5140gramm voltKép
szombaton voltunk az állatkerti játszóházban. Bömbi nagyon élvezte, Máté meg majdnem végig aludtKép Én meg egy picit feltöltődtem, mert embereket láttam magam körülKép.
Teszek fel néhány képet én is
Kép
Kép
Kép
Kép
Brig+Máté 5+4
bombomanyu
 
 


De jó husiban van Máté Kép Nagyon cuki
cicmerák
 
 


Szorgalmasan jegyzeteltem, hogy kinek mit fogok válaszolni, megköszönni, de reménytelen. Ez tegnap volt, mára meg annyira lemaradtam, hogy feladom, bocsi mindenkitől, ha nem reagáltam, az nem azért van mert nem vettem figyelembe, hanem mert még nem bírtam felvenni a tempót.
Szóval midenkinek köszi mindent.
Eszter, a cicim nekem is ilyet produkál, zsibong, ég, dörzsöli, ha bármi hozzáér, mintha a polóm smirgli lenne. A köldökcsonk nekem 20.nap esett le, és alatta már gyönyörű, kész köldök van, én azóta nem bántom semmivel.
Sétálni kb. a harmadik héttől én is viszem. Ma nem tudom, mi lesz, szakad a hó Győrben reggel óta. Elvileg imádom, de most valahogy már tavaszt szeretnék. Olyan most a város, mint, mikor bevonultam a kórházba. Nosztalgia.
Nálatok van olyan, hogy nem tud (akar) aludni? Eszik, álmos, de amint elalszik és leteszem, 10-15 perc és felébred és üvölt a kiságyban. Sokszor ez fél napig is így megy. Ha felveszem, elhallgat, ezek szerint máris el vagyon rontva a leányzó???
Babaruha és tetra pelenka valamint egyéb babarongyok mosása hogy megy nálatok? Hány fokon? Mosószerrel, öblítővel? Én samponnal mosom, gépben, 40 fokon, ez vajon jó? Kiütései nincsenek (egyelőre).
No, megyek, asszem, próbálok fejni.
Ja, nem is tudom, ki kérdezete: egy kutya régi bent lakós, még velünk is aludt, amolyan ágyrajáró, ezért Száva nem is alszik a mi ágyunkban. (a kutya miatt legalább, van jó ürügyem, hogy ne hozzam a családi ágyba, mert nem szeretném ideszoktatni, pedig néha olyan jó lenne, de uralkodom magamon)ő a Csicsó, 10 éves. A másik kettő elvileg kinti kutya, de most télire megsajnáltam őket, pedig atombiztos hőszigetelt házuk van, házi gyártmány, hungarocellel bélelt, palatetős, szóval luxus. Most a konyhában laknak, mert amikor terhes lettem, meg akartam jobbítani a világot, hiszen a szívem szakadt meg értük. (ismerős hormonérzés?) Öregek is: 14 és 11 évesek.

No, tényleg megyek, csók mindenkinek
marengo
 
 


Savitri, Hana karján az a BCG-oltás helye? Mintha olyat olvastam volna az egészségügyi kiskönyvükben, hogy hegesedés hiányában ismétlés? Én nem emlékszem, hogy Szávának ilyen látványos lenne. Az gond?
Mikor szabad emberek közé vinni a babát? Pl. abc, plaza, zsóval ilyen tömegesebb helyek?
marengo
 
 


Sziasztok,

Tegnap képfelrakás után akartam én még írni, de Marcika szólt, hogy fürcsi van...
Hál Istennek, eddig nálunk minta szerűen mennek a dolgok. Eddig egy éjszaka volt, amit végigordított egy bentragadt büfi miatt, akkor ráálltunk az infacolra, azóta 4 óránként eszik, alszik. A fürdetés imádja és kb. naponta 2-3 órát van úgy ébren, hogy lehet vele játszani, ilyenkor énekelünk neki, hintáztatjuk, meg rajtam, vagy az apján fekszik és símogatjuk és rettentően élvezi. Szóval eddig mintababa...

Kikocska, köszönöm szépen a névnapi ókívánságokat, nagyon jól esett.

Minden bébi gyönyörű!!!

A sétát mi még nem keztük el, talán majd ha már én is tudok néhány lépést kint sétálni, addig talán ablakban levegőztetés lesz majd.

A köldökcsonkot mi edig úgy kezeltük, hogy körülötte kentük be alkohollal, de ha jól értem, akkor szét kell húzni és belülről kitunkolni ? Segítsetek ebben légyszi, mert egy kicsit kétségbe estem, hogy nem jól csináljuk...

Köszönjük a sok dícséretet Marci baba nevében is. Hízik a májam Kép.

Jimbone és Verkocsika: elolvastam a szüléstörténeteteket. Hát Jimbone irigyllek ezért a fájdalom nélküli tágulásért. Verkocsika Nálad meg nem nagyon értem, hogy miért szenvedtettek 12 órán keresztül, ha már az elején látták, hogy császár lesz...

Na, ma délután ezerrel elkezdünk dolgozni a tejcsi dolgon. Eddig csak naponta 3-4-szer volt erőm cicire tenni, de most ráállunk a 3 óránkénti cicire tételre, vagy fejésre, aztán meglátjuk lesz-e eredmény.

Köszi mindenkinek a véleményeket gátseb gyógyulás ügyben. Most már közérzetileg, fejfájásilag, szédülésileg rendben lennék, csak a gátseb, meg a belső sebek fájnak nagyon. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ma tusolás után már alig tudtam visszavánszorogni a szobába, annyira fáj. Érzem, hogy ott belül is nagyon húzodnak a varratok, nem csa a külső seb... Hát majd megláttjuk. De egyéb értelemben pedig már gyógyulgatok. Köszi mindenkinek az energiákat, úgy néz ki, hogy használ.

Rékács, ez a szilvalekvár dolog tényleg durván hangzik, de ha használ. Mi a citromot nyomjuk a csuklásra, ami nálunk napi 5-6-szori program. Soka ettől is kiakadnak. De nálunk ez az egyetlen, ami ilyenkor mindig használ. Legalábbis eddig...

Na jó hosszú voltam, pedig még egy csomó mindenre akatam reagálni...

Puszi mindenkinek,

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Sziasztok,

Bébihordozó:
Engem is aggaszt kicsit az összecsúszás, de amikor itt járt az ismerős védőnénink, azt mondta, hogy a babák nagyon szeretik ezt az érzést, hogy úgy nagyon körül vannak véve, mint hajdanán, ezért ha nagyon sír, próbáljuk meg beletenni, mert sok baba megnyugszik tőle. Kipróbáltuk, tényleg, ezért - bár hosszú időre én sem hagyom benne - azóta szoktuk megnyugtatásra is használni, meg benne hintáztatni is és láthatóan élvezi. Na és ha éber mikor ritkán vmit csinálok másik szobában/konyhában, abban viszem magammal.

Emberek közé vinni: mi tegnap elmentünk kicsit babával vásárolni plázába délelőtt, délután pedig látogatók jöttek - hát, elég kifárasztotta a nap, hogy nem volt meg a szokott ritmusa, az autóban tovább aludt, stb. ezért jól meggondoljuk, hogy legközelebb mikor borítsuk fel ennyire a napját. Holnap lesz egyébként 5 hetes, de plázázni nem visszük még egy darabig, legfeljebb Tesco-s vásárlásra, de azt sem az ottani csúcsidőben.

Mosás:
Én pelusokat 90 fokon mosom, a babaruhákat 40 fokon, rendes mosószerrel + sensitive öblítővel... Csak remélem, hogy jó így.

Savitri,
Ez engem is érdekel: mikor kezdett látszani a BCG helye? Nekünk még semmi, csak egy kis dudort lehet érezni ott.
Ja, és anyatej tárolás: hát jó lenne, ha a sok fagyasztott példány gondot okozna, de sajna nem... Látod, milyen jó kis gondjaid vannak?

Ciao,
Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok!

Most csak a táblázattal jövök,mert Marengonak megigértem, hogy bekerülnek!
És,amint látjátok eszközöltem benne egy kis változtatást!
Mindenkinek millió puszi:Katy és Dávid
3+7(holnap !!!!)
<pre>
2004/2005 téli mamák Kora Szülés ideje baba Baba neve: Méretei: Kórház neve
1. Márti05Kép 31 2004.11.01.Kép 1 Brigitta 3450g/50cm Bajcsy kh.
2. BendegúzKép 30 2004.11.19.Kép 1 Bence 3750g/57cm Bp./Szt.István kh.
3. DiánaKép 28 2004.12.08.Kép 1 Dominik 2930g/50cm Bp./Szt.István kh.
4. EsztiKép 22 2004.12.09.Kép 1 Lili 2770g/52cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
5. NoémiKép 23 2004.12.16.Kép 1 Levente, Donát 2680g/45cm Bp./Szabolcs u.
6. CsillaKép 29 2004.12.17.Kép 2 Péter 3900g/53cm
7. MártiKép 29 2004.12.17.Kép 1 Péter,Benjámin 2700g/52cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
8. LiliKép 31 2004.12.18.Kép 1 Hana 3050g/50cm Bp./MÁV kh.
9. HulcsiKép 28 2004.12.19.Kép 1 Benedek 3700g/58cm Bp./Szabolcs u.
10. KatinkaKép 27 2004.12.23.Kép 1 Lili 3100g/54cm Székesfehérvár
11. KireKép 33 2004.12.28.Kép 2 Erik 3150g/51cm ?
12. GabiKép 20 2005.01.03.Kép 1 Zsombor 3490g/54cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
13. EdinaKép 23 2005.01.10.Kép 1 Bálint 3700g/54cm Rókus kh.
14. RékacsKép 30 2005.01.12.Kép 1 Hanga 3700g/55cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
15. TüniKép 28 2005.01.12.Kép 2 Kincső 3100g/57cm Bp./MÁV kh.
16. BrigiKép 30 2005.01.13.Kép 3 Máté 3620g/53cm Bp./ Bajcsy K.
17. HanitkaKép 29 2005.01.18.Kép 1 Hanna 3450g/55cm Bp.
18. KatyKép 27 2005.01.25.Kép 1 Dávid 3460g/53cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
19. RózsikaKép 34 2005.01.26.Kép 3 Lili 2800g/50cm Bp./Rókus kh.
20. MarengoKép 30 2005.01.27.Kép 1 Száva 3950g/51cm Győr/Petz A. kh.
21. BabusKép 25 2005.01.27.Kép 1 Kristóf 2700g/52cm Bp./MÁV kh.
22. Mazsom(Zsuzsa)Kép 27 2005.01.28.Kép 1 Lili 3120g/51cm Tatabánya/Szt.Borbála
23. Eszter2004Kép 28 2005.01.30.Kép 1 Petra 3300g/55cm Bp./MÁV kh.
24. VicaKép 29 2005.01.30.Kép 3 Zsuzsanna 3590g/53cm Bp./Szt.István kh.
25. CicmerákKép 24 2005.01.30.Kép 1 László,Gergő 3000g/53cm Bp./Szt.István kh.
26. IlonaKép 29 2005.02.02.Kép 1 Márton 3400g/54cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
27. BagzerKép 26 2005.02.07.Kép 1 Simon,Sámuel 3350g/56cm Bp./Szt.Imre kh.
28. KikocskaKép 26 2005.02.08.Kép 1 Réka,Borbála 3520g/56cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
29. TameszKép ? 2005.02.08.Kép 1 Marcell,Szilárd 3450g/53cm Kistarcsa
30. OrbisKép 23 2005.02.09.Kép 1 Boróka,Csenge 3800g/55cm Bp./Margit kh.
31. Zsuzsa(Jimbone)Kép 28 2005.02.10.Kép 1 Áron 3900g/54cm Bajcsy kh.
32. ZsuzsiKép 29 2005.02.11.Kép 1 Marcell 3800g/56cm Bp./Szt.János
33. AuraKép 23 2005.02.11.Kép 1 Erika 2640g/55cm Bp./Szt.Imre kh.
34. VeraKép 30 2005.02.12.Kép 2 Matyi 3950g/52cm Bp./Szabolcs u.
35. Ttika 32 febr.19-20. 1 ? Győr/Petz A. kh.
36. Timi 26 febr.23. 1 Máté, Levente Pécs/Szülészeti klinika</pre>
Katy
 


SziasztokKép
MarengoKép
Száva mennyi idős? ,mert az én Bálintomnak is csak a 5.hét vége felé jött elő az oltás helye, állítólag a BCG így mükszikKép

KikocsKép
Réka nagyon cuki baba,édes ahogy nézelődikKéprakhatnál több képet fel rólaKépKép

éééés végre lányok, nálunk is történt változásKépKép
este 8-kor volt fürcsi, kicsit elcsúsztunk vele, utána 9-kor hami, 10-körül már szundított, én is lefeküdtem gyorsan, és amikr ébresztett, hogy éhes.....csak néztem az órát azt hittem rosszul látok 1/2 2-volt, evett utána szundi, majd 5 kor evett megint... szóval mintha áttért volna kb.3 órás kajikraKép én olyan boldog voltam, mert eddíg szinte nem is aludtKép és mostmár van, hogy napközben is alszik 2-3* 2 órákat... már csak ennek kellene beállniaKép
és íme amikor mosolyog az anyukájáraKép
Kép

vagy amikor boxolni akar éppenKép
Kép

pussz Edwig + Bálint aki pont ma 6 hetesKép
Vendég
 


Cic, jót nevettem az irományodon. Kép Úgy látom mindenki ugyanazon problémákkal küzd, és ez azért megnyugtató. Nekem is úgy rángatja a cicit szopi végén mintha szájzára lenne, sőt úgy nyújtózkodik, hogy közben viszi magával a cicim. hááááát.....A kilók miatt ne aggodj, én nem voltam ilyen bátor mint te, én még csak a terhes nacikat merem felvenni, mert valahogy én is úgy érzem hogy átalakultam. Újakat kell venni, nincs mese. Na és majd elmenni tornázni ha féléves lesz babuci.

Savitri, Hana haja élőben is ilyen édenfekete? Nagyon bűbájos igazán. A tejet én olyan gyógyszertárban kapható tejtárolo zacsiban tárolom egyelőre a mélyhűtőben, igyekszem egy nap egy zacsit összehozni (150ml), de nem mindig jön össze. Még nem telt be vele egy fakk a hütiben, de én is pont erre gondoltam hogy mi lesz később. Fél évig tárolható mélyhűtőben, utána úgy is dobhatjuk ki.

Zsuzsi, a köldököt úgy kezeljétek, hogy fültiszítót mártasz meg alkoholban, és a csonk alá beteszed és kifelé pörgő mozdulatokkal megpróbálok kiforgatni onnan a hintőpor maradványokat. Utána hintőpor bőven. Mi így csináltuk. Most hogy a 21.napon leesett, alatta nem váladékos, csak enyhén piros.

Marengo, igaz Petra még csak 3 hetes, de pont ma kezdte amit írsz, hogy eszik, alszik, és 10 perc múlva üvölt, felveszem elalszik, visszarakom üvölt. Pont most voltak itt anyósék 4 napot, akik folyamatosan ölben ringatták. Nem tudom hogy sikerült-e elrontani, vagy egyébknét is ilyen lenne. Én két háromszor kiveszem, ringatom 10 percet, és visszateszem. Ha még mindig üvölt, akkor cumi.

csuklás: a csuklás a szülőnek sokkal rosszabb mint a gyereknek magának. Mi néha adunk egy csepp citromlevet a szájába, attól elmúlik, de volt hogy attól sem múlt el. A doki néni azt mondta hogy egy másik reflex-et kell kiváltani. Pl szopi, vagyis mellre lehet tenni egy pillanatra. Vagy én hasra teszem, mert akkor néha elkezd sírni, és úgy is elmúlik. Vagy pedig elmúlik magától egyszer csak.

Na megyek, pusza!
Eszter
eszter2004
 
 


már megint lemaradt.......nem növöm ki a hormonagyat

RékacsKép
köszi akkor társulokKép én is fejem ezerrel...
minden kaja után, csak éjjel nincs lelkierőm hozzá, elrakni nem tudom a fagyasztóba, mert amit lefejek azt is felfalja Mister HamiKép aki szépen gyarapszikKép

A saját ággyal kapcsolatban:
Jó nektek, hogy nem volt gond soha vele, nekem is az én szobámban van a franciaágy mellett közvetlen, tehát egészen közel, mégsem alszik benne. Napközben igen, de este berakom 20 perc múlva hallom, hogy dagaszt és hergeli magát, hogy tudjon sírni.... majd kiveszem magam mellé rakom és szundít 100km mélyen, néha kinyítja a szemét rámnéz és alszik tovább.... leellenőrizte ott vagyok-e......
JA és még egy fontos: sírni nem szabad hagyni azt mondta a doki emiatt a fulladásos dolog miatt, ezt mintha tudnáááá....
szóval?? mit szóltok valami tipp vagy javaslat???

pussz edwig
Vendég
 


ja,én is úgy mosok mint Hanitka.
eszter2004
 
 


Írtam, és elszállt. Pedig dicsértem Bálint sármos James Bond- mosolyát, megnyugodtam BCG-ügyileg, mert Száva még csak csüt-ön lesz 4 hetes, meg a kutya tudja mit írtam még...
Ja, igen kerestem Ttikát, aki elvileg tegnapra volt kiírva? Pláne érdekelne, hisz ő is győri.
Többre nem emlékszem, a fene vigye el.
marengo
 
 


EszterKép
a köldökcsonk leesése után kevés alkoholt használj nehogy kicsípje, nekünk is piros volt a leesés után és a doktornéni mondta anno, hogy egy nap egyszer alkohollal, de a többi csak hintőpor.... nem osztani akartam az észt, csak nekünk ez voltKép
puszi
Vendég
 


Edwig, Bálint gyönyörű!!!!

Figyu, ha nekem is így sírna éjszaka és csak attól nyugodna meg ha mellettem van, akkor én is kivenném. Ha így jó neki, legyen így. Kép szerintem.... A szopi meg pontosan olyan időben van éjszaka nálunk is mint neked. Kép Nem tudom hogy bírtad eddig hogy sűrűbb volt a menet. Minden elismerésem.

Jimb,én csak annyit csinálok másképpen éjszaka, hogy nem rakom tisztába....
eszter2004
 
 


KépKééépzeljétek!!! Visszaolvastam!! Igaz csak 3-4 napot, na de akkor is!!

Nem volt egyszerű, két átaludt etetésköz kellett hozzá.
Viszont most megint kicsit panaszkodni fogok Kép
A tegnap éjszakánk borzasztó volt!! Este 6-tól reggel 5-ig nem aludtunk. És nem úgy tűnt, hogy simán éber időszak, hanem igenis valami gond volt, mert bőgött mint az eszelős, és folyton arra utaló jeleket adott, hogy éhes. Én meg etettem, mert szegény gyerek éhezik. Akkor mindig meg is nyugodott, de csak kb negyed órára. Szóval 2 körül kezdtünk erősen gyanakodni, hogy nem lakik jól. 3/4 3-kor Áron irány az éjjelnappali gyógyszertárba, vett tápszert, így aludtunk 5-től jóízűen. Viszont addigra szerencsétlen úgy kifáradt, hogy 6 órát aludt! Azalatt jól feltöltődtem, úgyhogy napközben tudtam rendesen etetni. De hajnalban megint kellett pótlás. Szóval úgy tűnik, naponta egyszer lemerülök, nincs mese. Most fejek mint az őrült, meg iszom tejtermelő teát, hátha segít. De úgy döntöttem, jobb ez így, mintha bőgne éjszakánként, mi meg aggódnánk meg idegeskednénk.
Viszont probléma problémát szül: az az éjszaka úgy megviselte a melleimet, hogy most kezd a seb mellett begyulladni, már hozzá sem bírok nyúlni, nem tudok felvenni ruhát sem. Most hozott Áron bimbóvédőt, még nem próbáltam ki, remélem beválik, nem merem így szoptatni, félek hogy mégjobban begyullad vagy elfertőződik.
Akik használtak bimbóvédőt:
Le tudtatok szokni róla? Elfogadta utána a cicit? És utána már nem fájt? Vagy akkor ezután már mindig kell?
Ja, és van erre valami gyulladáscsökkentő? Én most Bepanthent használok.
Edwig!
Mi a neve annak a tejtermelő csodabogyónak? ha nem válik be a fejés meg a tea, akkor kipróbálom.

Amúgy a mi köldökcsonkunk 9 naposan esett le. És Eszter, tuti köldökzsinór-darab! A köldökcsipesz nálunk kék volt, az nem lehetett Kép

És rajtam is csak 4 kiló van már! Eszter, továbbra is egyformán működünk. Kár, hogy a mellünk is egyformán fájKép inkább egyformán nemfájna.

Jaj most mennem kell, próbálok még jönni! És talán legközelebb reagálni is lesz időm!!
Amúgy mindenkinek köszi az aggódást meg a tanácsokat!
És gyönyörűek a babák, azt napjában többször megsasolom ám!

Na én is rakok az úúútált fürdésről:
Az olajozást még bírom:
Kép
Na de amint vízhez érek:
Kép
Orbis és Boróka (1+5)
orbis
 
 


Edwig köszi! Kép
eszter2004
 
 


Edwig, milyen fulladásos dolog miatt?
Kilók: nekem kb. 25 jött fel, ebből 10 lement mire hazajöttünk, azóta meg eltűnt 6 kiló, pedig nem tudok csak szoptatni, csak felesben. Farkasétvágy csappant, de én amúgy is nagyon jó étvággyal bírok, szóval meg kell majd küzdeni a versenysúlyomért, ami 58, de legalább 60kg.
Viszont a kb. 10 plusz ellenére rámjön a cuccaim nagy része, nem minden, de egész sok nadrág, ami lelkileg nagyon jó hatással van rám. Én már attól is jól vagok, hogy van bokám, nincs tokám, és a pofázmányom, nem egy hatalmas cipó. Félelmetesen vizesedtem az utolsó hónapban, teljesen eltorzult az ábrázatom.
marengo
 
 


Hú de egyszerre ír mindenki! Kép

Orbis drága, próbáld meg a cicire a körömvirágos krémet, az gyulladáscsökkentő. Én azt használom Petra popijára, amitől csodálatosan rendbe jött 2 nap alatt és mondták hogy cicire is lehet tenni. hátha.....egyébként szoktad mérni hogy mennyit eszik ? Bár ahogy leírtad tényleg biztos kevés a tejcsi. De lesz az több is ha fejsz őrülten, ahogy írod. Na meg a sok folyadék is nagyon sokat segít!!! Mindent bele! Kép
eszter2004
 
 


Lányok, Kikocs is meg most Orbis is úgy írja a fürcsit, hogy előtte olajoznak. Én akkor fordítva csinálom???? Én előtte semmit nem csinálok!!! Utána olajozom be hogy ne száradjon a bőre. nem értem....
eszter2004
 
 


Orbis, én is így jöttem rá, hogy éhezik, ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nálunk azóta van nyugi lelki és idegi fronton, mióta pótlást adok. Rájöttem, hogy nem bűn, de addigra a gyerek kicsit megszenvedte a mai álláspontot, miszerint aki nem csak szoptat, az ássa el magát.
Én vettem Garmastan kenőcsöt a mell sebére, de nem igazán használtam, levegőztetés, rajta száradó tej nekem pár nap alatt begyógyította.
Én nem tudtam leszoktatnia bimbóvédőről, sokan ezt okolják a rossz szopási technika meg a csappanó tejmennyiség miatt, mások azt állítják ez mind baromság, ugyanúgy megy minden a védővel is és nem okoz semmi gondot, sőt simán le lehet szokni róla. Az én türelmetlen zabagépemnek nem ment.
marengo
 
 


Eszter, nekem a doki néni gyógyszertári testápolót írt fel, nekem nagyon bejött, mert Száva bőre nagyon hámlott. Fürdés után jön egy kis masszázs a testápolóval tetőtől talpig. (arcra nem) Nagyon szereti.
marengo
 
 


OrbisKép
ebben Katy a szuper, nekem is ő ajánlotta, de egyébként én az Urtica Urens CH5 szedem (ez BOIRON-os), de van egy másik fajta Urtica Urens CH12, ezt Katy ajánlotta, hogy ez jobb, de én még nem próbáltam csak a BOIRON-ostKép
Milyen tápszert vettetek?? A Milumil HA600 az hypoallergén tápszer így kevésbé okoz hasfájástKép én azt adtam Bálintnak mikor kellettKép

MarengoKép
a gégefedője túl lazza és ettől fulladni szokott,mert rárogyik neki ezzel akadályozva a levegő útját. állítólag kinövi 4hó koráig

EszterKép
ezt a fajta hamizást Bálint is csinálta, de elmúlt szerencséreKép nem lakott jól...lagalábbis ő nem

puszi
Vendég
 


Én is előtte olajozok Kép
cicmerák
 
 


Orbis, nekem Petra a bimbóvédőtől és a játékcumitól egyelőre semmilyen zavart nem kapott.

Na mi van mindenki két szopi közt van? Kép
eszter2004
 
 


és ha előtt olajoztok akkor nem csúszik ki a gyerek a kezetekből? Most akkor hogy kell??????
És én ezt a Johnson-os olajat használom. És mire jó előtte olajozni?
eszter2004
 
 


A Nestle BEBA HA is jó, mi azt kaptuk. Szintén hipoallergén.
Mit tudtok, milyen árban vannak a tápszerek?
Barátnőm Itáliában él, képzeljétek, ott semmi támogatás nincs a tápszerre, a lányát nem tudta szoptatni, és azt mondta, havi 300 euro (75,000Ft!!!)volt a buli. Hát akárhogy is nézem ez nagyon durva, pedig, hát, ugyanazon márkák vannak már mindenütt a világon, így nálunk is.
marengo
 
 


EszterKép
én előtte olajozom, de a hajlatoknál inkább, utána testápolóKép

OrbisKép
a bimbóvédő háát változó, nekem a kórházban is már kellett utána itthon már nem és szopizott tovább simán gond nélkül, aztán megint sebes lett ismét bimbóvédő, mosmeg már türelmetlen a sima cicivel, csak nyammog nem eszik,sír, gondolom megszokta így már csak azzal hamizik mert türelmetlen. Lehet a türelmes babát vissza lehet szoktatni...
Vendég
 


Nekem azt mondta a dokinéni a krémekkel,olajokkal kapcsolatban (mert Marci bőre is száraz), hogy a bébi az egész teste felületén (bőrén)keresztül veszi és adja le a hőt és hogy nem szabad ezt megakadályozni.
Az én véleményem is a fürdés előtti Johnson-os olaj,amit aztán lemosunk.

Kép
Vendég
 


MarengoKép
nekünk receptre 1100ft volt a tápszer, a nélkül meg 3500ft.... érdemesebb felíratni...
Vendég
 


Na igen, két szopi között és vasalás helyett... Kép

Mi szintén fürcsi előtt olajozunk és szintén csak a hajlatokban, de mi gyógyszertári napraforgóolajjal, amit drnéni felírt.

Ja, és kilók: vettem egy jó kis farmerszoknyát, ami jól összenyom és így nem látszanak (annyira nagyon) a sok kilók (kb. 10-en vannak, de előtte is jó húsban voltam). Kicsit jobb így a feeling.

Képek: igen-igen, tessék csak még felrakni, mert olyan édesek ezek a babák!

Orbis,
megnéztem a Boróka honlapját és nagyon tetszett, tök jó fej szövegeket írtatok!

Hanitka
hanitka
 
 


No megnéztem a babaúszást, nekem ez a Rubin Hotel megfelelne. Legjobb lenne szombati alkalommal, hogy a papa is tudjon jönni. Elég bizalomgerjesztő. Mondjuk én nem tudok előtte nagykádas felkészítést csinálni, mert nincs nagy kádKép Azért biztos menni fog.
3 hónapos kortól lehet kezdeni, tehát én már áprilistól mennék, bár tudom addigra még nem sokan töltik be a három hónapot.

Tali: Rékacs, akkor most mehetünk hozzád szerdán? Vagy a doki bekavar?
Ebben az esetben még mindig áll az én ajánlatom és időközben Esztyx is jelezte, hogy szívesen lenne vendéglátó. Nos? Mi legyen? és ki jön még?

Marengo, nem rontottad el. Nekem is csinál ilyeneket Hana. Ilyenkor én lelkiismeret-furdalás nélkül egész nap a kendőben hordoztam. Azt imádja. És nem romlott el, sőt javulKép. Ma például mintaszerűen aludt. De összességében nézve is (mert hullámok azért vannak) egyre kiszámíthatóbb, már-már mondhatom, hogy van napirendünk. A karján az az oltás helye, igen. Nekünk se látszott nagyon sokáig semmi, kb egy hete ilyen, de ezzel megúszta az ismétléstKép

Zsuzsi, annyira jó hogy már javulgatsz! Én egyébként a csuklással nem csinálok semmit, mert láthatólag Hanát nem zavarja, sőt inkább lenyugtatja.

Jimbone, nekem Hana egész januárban ezt csinálta. Semmi se használt. Ha ébren akart lenni, akkor bizony ébren volt (sírni nem hagytam), ha aludni akart(főleg nappal), akkor aludt, nem volt mit tenni. És egyszercsak egyik napról a másikra 7 órát alszik éjszaka egyben. Vannak kisebb bökkenők, például oltáskor fél háromig nyüglődött, de ma pompásan teljesített.Kép(jó sokszor leírom még, úgy örülök neki)
Én a végén már arra gondoltam, éjfélre hívom a vendégeket, hogy legalább ne egyedül keljen virrasztani. Persze az altatós trükkök kipróbálásával is nagyszerűen megy az idő.
- nyitott ablaknál altatás
- porszívó vagy valami nagyon monoton zene
- kendőben altatni (utána elég nehéz letenni)
- levendula olajos masszázs(10ml bázisolajhoz 1 csepp levendula) vagy fürdő(1-2 csepp levendula pici tejben elkeverve, ezt adni a fürdővízhez)
- a homlok és nózi simogatása
- bevinni a nagy ágyba és mindig visszatenni a cumit a szájába amikor sír

Edwig, nagyon édes a kis bokszolód. Örülök hogy nálatok is megtörténnek a csodák alvásügyileg. Szerintem nincs gond az ágyban alvással, ha neked nem kényelmetlen. Mi eleve ott altatuk amikor hazajöttünk és csak amikor már hosszabb időtartamokat aludt egyben, kezdtük el a kiságyazást.

Mosás: én a pelusokat és a ruhákat is ugyanúgy mosom. 60 fok, 50ml sensitive mosószer+ 50ml mosószóda, öblítő helyett 30ml 20%os ecet

Mindig wordben írom a hozzászólásokat, így nem száll el és nem is felejtem el mit akarok. Na jó, van hogy elfelejtem.

Orbis, lehet, hogy most van nálatok a fejlődési ugrás. Szegénykém, nagyon szar lehet fájó mellekkel. Szerintem nem lesz gond termel majd az a cici, csak magához kell térnie. Kiscsaj nagyon szép!

Eszter, én is fürcsi előtt olajozok masszázzsal egybekötve. Jól működik, bár az elején én is fürdő után csináltam, amíg hámlott a bőre, de akkor még masszázs se volt. Így nem szárítja ki a víz, és csúszós se marad, olyan kis finom bársonyos utána. Fürdetés közben persze csúszósabb. Mandulaolajat használok.

KépKép
savitri
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: