Új privát üzeneted érkezett!

De szivesen elmennék én is az Ikeás ebédre veletek!!!!

Hova lettek a vonalzóim? Lusta vagyok most újakat csinálni, remélem meglesznek..

Kicsit lehült az idő, fúj a szél, úgyhogy most anyu Ártemisszel sétál, mi meg Nikivel itthon maradtunk. Délután úgyis megyünk shoppingolni Ártemisznek kell vennem pizsamát, mert állandóan lerugja a takarót magáról, és kezd hüvösebb lenni éjszaka, meg valami jobb előkét, meg gyerekzárakat a szekrényekre mielőtt még megkóstol valamit amit nem kéne...És elhozzuk a szobabiciklimet is!!!!
Irtam már, hogy a férjem meglepett egy szobabiciklivel? Tudta, hogy réges régi vágyam, és hogy most két gyerköccel nem tudok biztosan edzőterembe járni, de még lemenni futni is nehezebb, és egyik nap hazajött és azt mondta, hogy van egy ajándéka számomra!!!

Joli, te nem ma utazol? Jó hétvégét!!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Gabus! Miért has nélkül már meg sem ismertek :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


:lol:

Neeeeeeeem, csak a napszemüveg takarja az arcod, és nem voltam teljesen biztos benne, hogy tényleg Te vagy vagy mondjuk egy hugi, akivel nagyon hasonlítotok. :oops:

Egyébként tényleg alig van hasad. :shock: 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Adri
Nagyon szépek a lányok!!!!
Te pedig nagyon csinos vagy, meg nem mondaná senki, hogy pár hete szültél.
Niki nagyon szépen gyarapodott 2 hét alatt, és a nővérkéjének sem semmi a súlya.
Nagyon rendes a férjed, hogy meglepett a biciklivel. Nekem sífutóm van, de nem nagyon szeretem, jobb lett volna egy bicikli vagy egy taposó.

Szly
Sajnálom, hogy Jázmin szeme nem akar javulni, reméljük nem kell szemészetre menni. Jó súlyban vagytok ti is.

Szintus
Úgy sem alszik el Fruzsi, ha csak mellé fekszel, vagy beteszed az ágyába, és rázod egy kicsit a popóját?

Joli
Jó utat a nagy úthoz!!!

Réka, Mariann, Bea mi van veletek?

Ha nem jönnék, akkor jó hétvégét mindenkinek!
kittina30
 
 


Ja igen, én is akartam mondani, hogy nem semmi kis vasgyúró gyerkőceitek vannak! :D
És hogy Jázminnak drukk, hogy ne kelljen a szemészetre vinni.

Nóri 8,3. Itthoni mérés, hétfőn megyünk majd a 15 hósra, megméretem, még mielőtt beledöfik a hármat.
Hosszt nem tudok, a tanácsadáson nem mérik, csak a 3 hós és 1 éves státusznál, itthon meg nem sikerül, csak kábé, annak meg semmi értelme, saccolni szemre is tudok. Sztem 75 körül van. De inkább kevesebb. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Délelőtt esett csak le a tantusz, hogy Nóri ma 15 hónapos. :)
És pont mostanában történtek változások a személyiségében. Olyan nagylányos lett vagy mi a szösz. :)
A gesztikulálása, arcjátéka, ahogy a mondandóját hangsúlyozza, ezekben nagyon sokat fejlődött. És kommunikatívabb is lett, velünk is és "idegenekkel" is, ahogy régen Livi is, mindenkivel haverkodik, folyton a bohóckodáson töri a fejét. És ha valami nem sikerül, olyan igazi csajos hiszit vág le, némi kiskutyás morgással egybekötve. :lol:
9 foga van, mindent megeszik, és ugyanazzal a "problémával" kerültünk szembe, mint régen a nővérénél, hogy nem lehet előtte enni, csak félrehúzódva, elbújva. Na, de nem lesz ez mindig így, majd visszaemlékszem, ha már neki is könyörögni kell minden falatért.
Ha mondom, hogy gyere, megyünk le, akkor hozza a cipőjét, este megy magától a fürdőszobába, mikor látja, hogy készülődök, a mesekönyvekben ha gyerekarcot fedez fel örömében sikolt egyet és odanyomja az orrát, szeret Livi elől futni, mert tudja, hogy úgyis utol lesz érve, és jól meg lesz csiklandozva. :lol:
Van, hogy beül a játszószőnyegen a 40 db plüss közé, és hosszasan szöszmötöl velük, de van olyan is, hogy 1 órán keresztül nem áll meg, de nem csinál semmi különöset, csak bemegy, kijön, felvesz, letesz, kivesz, betesz, de olyan tempóban, mintha stopperrel mérné valaki az idejét, szóval ahogy a jó öreg Hofi mondta: teszek-veszek, rakosgatok. :lol:
Még mindig ölben alszik el, mielőtt becsukja a szemét elmeséli a saját nyelvén a nap eseményeit, mindezt az arcomtól 2 centire, marha édes. :D
Állati büszke magára, mikor az utcán nem a babakocsiban van, hanem sétálhat, teljesen átlényegül olyankor. Tetszik neki nagyon, mikor a száraz falevelek ropognak a lába alatt, folyton simogatja a parkoló autókat, és nemcsak a cicáknak, hanem a kutyáknak is azt kiabálja, hogy cíííííííííííííííííííííííííííííííííííííc. :D
Az oviban, míg Livit várjuk végig kell neki mutatni minden szekrényen a gyerekek fotóit, mondani a nevüket, és mikor néha direkt rossz nevet mondok, akkor belehajol az arcomba és azt mondja hö?. Ha belát a csoportszobába alig tudom visszatartani, menne a játékok közé.

A kedvencem, amikor lábujjhegyen megy, kidugja a hasát és közben lóbálja a két kezét. Mint amikor az uralkodó végigsétál a birodalmán. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Hali!

Adri, nagyon szépek vagytok, és persze csinosak, ahogy Tőled elvárjuk :wink: . Ártemisz is olyan cuki, és megléptetek majd egy kilóval (Bogitól) 8) .

Gabi, annyira cukik ebben a korban (is), Bogi is hasonló, kivéve ha hívom, doszt az ellenkező irányba szalad, hogy kapjam el :D . Ő is mindent enne-inna (azaz eszik-iszik), de ő nem mondja hogy cíííc, csak azt hogy kakaó!

Ő is imád egyedül sétálgatni, csak véletlenül se arra menne, amerre mi szeretnénk.

Tegnap voltunk Mazsola Muzsikán, és CSAK 2x vágta magát földhöz 8) , különben élvezte, csak hát a másik gyerek széthagyott innivalóját csak meg kellene szerezni valahogy :roll: . De olyan jó érzés volt elmenni vele, szegényke olyan "mostohagyerek", Toncsival annak idején jártunk mindenfelé.

Ú Szly, Jázmin szeme szörnyű! Szegénykémnek jobbulást.

Ovi ügyben nálunk semmi változás :? .

Apa elutazott Németbe, így Anyu jött el hozzánk, így természetesen minden kimosva, vasalva, megfőzve és elmosogatva 8) .
Fülem már nem fáj, csak a torkom.

Mariann, tényleg nagyon el vagy tűnve! Gyere jelentkezz, már nagyon szeretnénk látni Ámin tündéri pofiját!!!

Pussz mindenkinek!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


hoppá, hoppá, Szüli feli :lol:

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Még élünk, mentségem nincsen kivéve az első hétre, amikor a temetés volt. sok tennivaló volt, bevásárlás, főzés, pakolás, készülődés. szerencsére eljött a barátnőm segíteni 2 nap, mert nem haladtam volna.
Hát túl vagyok rajta :cry:
A honvédség nagyon szépen megrendezte, a búcsúbeszéd gyönyörű volt és az általános vélemény, hogy nem mindennapi volt.. Zenekar, Himnusz, Szózat a sír mellett egy trombitás a takarodót elfújta és mindeközben zuhogott az eső, ami még szomorúbbá tette az embert, nade azt mondják, hogy ha esik az eső jó ember volt. Persze előtte és utána nap is sütött a nap. Rájöttem, hogy szinte semmit nem tudok apukámról hiszen ő nem tudott nekem mesélni az elmúlt 18 évben és most tudtam meg róla sok mindent a búcsúbeszéd megírása közben.
Ma elküldtem egy levelet a honvédségnek, hogy kérek engedélyt az apukám anyagába való betekintéshez, mert csak ámultam, hogy milyen nagy tekintéllyel és befolyással rendelkezett anno és mennyi kitüntetést kapott.
Na ennyit erről.

Megkaptuk a 15 hós oltást bár megkésve, de átvészeltük.
Féltem, hogy nehogy gond legyen ugyanis aznap estére Ámin taknyos lett azaz már lappangott benne, de csak egy kis orrfolyás volt ami bár elhúzódott egy hétig, de semmi komoly.
A hét elején előszedtem Ámin kismotorját a kocsi csomagtartójából ugyanis egész nyáron ott volt mindig csak akartam elővenni, nade most már motorozunk!

Houval már elég régóta hadilábon állok úgyhogy kicsit nyomi vagyok, de lassan megszokom. talán mindegy lenne ha egyedül lennék. :cry:

Mostanában esténként miután Ámin elalszik szinte be sem kapcsoltam a gépet, ezért is vagyok ennyire lemaradva, de nem volt kedvem internetezni csak megnéztem 1 filmet vagy azt sem és lefeküdtem bár sokszor aludni sem tudtam.
Napközben még most sincs esélyem gépezni, mert Ámin rögtön rárabol.
Ma reggel volt egy jó sztorink: Ámin nagyon szeret fiókokban kotorászni sok érdekes dolgot talál persze egyedül nem tudja kihúzni ezért valamelyikünket húzza oda és fogja a kezünket, hogy segítsünk. Reggel az apjának mutogatott, hogy húzza ki neki erre ő mondta, hogy nem engedi túrkálni. Erre Ámin odanyomott egy pénzt a kezébe cserébe, hogy nyissa ki neki :roll: Hát persze, hogy kinyitotta!

Remélem mindenki jól van, senki sem beteg!
Majd elkezdek visszaolvasgatni, remélem sikerül utolérnem magam.
Külön puszi a kis Nikolettának!

Kép
havacska
 
 


Sziasztok!
Mariann végre!!!! :) A temetéssel kapcsolatban nagyon ügyes voltál,hogy mindent elintéztél! Sajnálom,hogy nem alakulnak jól a dolgok a férjeddel.Van valami konkrét oka?

Mira sajnos még tegnap este is lázas volt,ma reggeltől viszont nem,és pöttyök sincsenek.Viszont extra nyűgös,és iszonyatosan fájdalmasan fel-felsír,a szájában kotorászik és a cumiját szaggatja a fogával. A Dentinoxon kívül esetleg valami ötlet???

Ma visszajöttünk Bükre,sajnos ez a 2,5 nap nagyon gyorsan elmúlt.Meglátogattuk a rokonokat,sajnos az egyik dédnagyim nagyon-nagyon beteg.Áttétes rákja van,iszonyatos fájdalmai,és 29 kilóra lefogyott.Felírtak neki egy 4 hétre elegendő gyógyszert,,ami 800.000Ft-ba kerül,de megkapta volna ingyen,ha AZNAP nem vonják vissza a támogatást róla.Bár sajnos azt hiszem,már nem soakt segítene... :cry: Amikor eljöttünk,úgy köszönt el,hogy reméli még találkozunk.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Még igencsak messze járok, de megjegyezném:
Adri! mégegyszer gratulálok és nagyon meglepett, hogy a doki rátok akarja erőltetni a tápszert. Hát teljesen felháborodtam!

Gabus!
Tényleg gyönyörű helyen voltatok, nagyon jók a képek!

Minden érintettnek lemaradt boldog névnapot kívánok!
Nekünk nincsen, de már én sem úgy tartom számon a névnapokat, mint sok évvel ezelőtt. szerintem a szülinap a fontos és nem tetszik, hogy egyes neveknek 2-3-4 alkalommal is van.

Ovis témában én már előre félek, hogy mi lesz nálunk is.
Jó éjt megyek aludni!

Kép
havacska
 
 


Gabi!
"Berni,
hú, gyerekbántós, betegséges hírektől én is kiborulok, teljesen úgy élem meg, mintha az enyémmel történne. Brrrrrrrrrrrrrr."

Én is,ráadásul néha olyan kényszerképzeteim vannak,hogy a gyereket elejtem,véletlenül beverem a fejét a falba,elütik autóval,megharapja a kutya...durva vagyok,mi? :roll:

Adri!
A lányok gyönyörűek,Artemisz változatlanul rád hasonlít.Nagyon-nagyon csinos vagy,és szerintem a pici grimasz miatt nem volt benne Gabus (és én sem),hogy te vagy-e a képen!!! :) A házatok is nagyon pipec!A 85€-s cipőárra én ilyen szmájlit tettem volna :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kriszti!
Na,elutaztatok? :?: Asso cipőt néztem a boltokban is...bár lehet kimegyünk Ausztriába,tavaly Márknak ott vettem 3.600Ft-ért,Elefantent....hátha idén is szerencsénk lesz..nade 2-szer?

Gabi!
Nagyon tetszett a leírás a lánykáról!! Sokban hasonlítanak a csajaink! 8) Mira újítása,hogy a napokban elkezdett csapkodni.Egyenlőre nagyon kis jószívű,odaad bármit bárkinek, szófogadó,de mióta a láz és talán fogzásból kifolyólag kis nyűgös,dobálózik is,meg csapkod is! :roll:

Sly!
Jobbulást Jázmin szemének! Remélem nem kell a szemészetre menni!Roli hogy van mostanság?

Joli!
Lehet hülyeség,és az is lehet,hogy másnál ez nem így adódik,de nálunk a "sírni hagyással" együtt megoldódott az éjszakai ébredés is!Vagyis szerencsére azóta sem ébred...
Nagyon jó utat neked,remélem kicsit ki tudsz kapcsolni,és nem jár majd minden gondolatod a fiúk körül! :wink:

Berni!
Ugye te nem szoktad nézni a szülifelit?Ma elég szomorkás volt..biztos sírtál volna rajta!Engem legalábbis szíven ütött ez a visszaemlékezős-temetős rész...

Csilla!
Hogy-hogy nincs változás ovi-ügyben? Még mindig sír?És ő már ottalszik?[/quote]

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hajókázás a Fertő-tavon 2008. szeptember

Kép

Ugyanez 2009. szeptember :D

Kép

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hihetetlen, hogy nőnek a gyerkőcök!

Igen ovi ügyben ez a helyzet. Minden nap elmondja, hogy nem akar oviba menni, itthon hiszti, reggelente az oviban csak csimpaszkodik, nem akar elengedni, de nem csinál patáliát. Este is mondja, hogy nem akara menni. és főként nem akar ott aludni.
De ott alszik azóta is.

Mariann, végre megvagy. Szóval sok javulást nincs Hou-val. Sajnálom :( .
Képet, képet!!!

Mi is szeretjük az Asso-t. Toncsinak most vettem 9e-ért :? .

Nem láttam a szüli felit :shock: :? , elneteltem az időt :oops: .

Pat, én Panadolt adtam Boginak a fogzáskor, amikor már nagyon szenvedett. Szerencsére csak 1x kellett és másnapra már kint volt a fog csücske.

juj, mennyi az idő, pá!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Gabuska nagyon szépen megfogalmaztad a leirást a kicsi lánykádról! :D Fruzsi is sokmindenben hasonlít rá,majd én is megpróbálok egy ilyen összeállitást írni róla.Szerintem aranyos,mindenkinek kéne :wink: Kis termetű a lánykád,de hát kire legyen nagy?Mikor te is olyan kis vékonyka vagy,mint én SOHA!Talán még gyerekkoromban sem :roll: :? :(

Pat igen sokat változott Mircsi!Kis maszat!Sajnálom a dédit és az orvosság bizony piszokul drága!Hány éves a dédmama?Mircsinek jobbulást jaj ezek a fogak egy életen át kinoznak minket!Valamilyen szirup enyhítene esetleg. :?: Márk hogy áll az ovival?

Adri
gyerkőcök aranyosak,te pedig hááát....nagyon csinike vagy!
Jók a génjeid!Mintha nem is most szültél volna...
Szobabicikli
:D Már használtad is?

Mariann
remélem rendeződnek a dolgaitok a férjeddel,hisz minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek!
Ügyes vagy,hogy szeretnél apukádról még megtudni sok dolgot!

Csilla akkor szerencséd van anyuddal!
:D Toroknak jobbulást! :wink:

Szly elhiszem,hogy kiakasztanak a gyerkőcök !Ennyi létszámmal!
Kis Jázmin szemének jobbulást! :wink:

Jolinak jó utazást,nem tudpm hogy boldogulnak a gyerkőcök Csanáddal....

Mi jól vagyunk,halad a meló a fütéssel,örülünk a jó időnek és így!
20.-án megyek megint uhu-ra!Puszi és kellemes hétvégét nektek! :D

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus,
nem jársz messze az igazságtól, mert mondhatni gyerekkoromban, 14 éves koromban álltam meg a növésben, hízásban. Minden évben lemért minket az iskolaorvos, és amit nyolcadikban mért, 156 cm és 45 kg, na ez maradt egész az első terhességig. :oops:

Mariann,
szép lehetett a temetés.
Remélem pozitív választ kapsz majd a katonabácsiktól. :)

Mit jelent az , hogy régóta? Már Ámin előtt is?
Azért drukk, hogy megoldódjon a probléma!

Pat,
nagyon jó az összehasonlítós kép, tényleg jó nagyot nőtt a csajod. :)
Nem próbálod ki azt a csoda nyakláncot a fogacskára, ami asszem Dorkónak is van? Nagyon sokan használják és dícsérik is. Hátha. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mariann! Jó, hogy jöttél, sajnálom, hogy Houval gondjaitok vannak. És persze apukádat is. Kíváncsi vagyok megkapod-e az anyagát a katonaságtól.

Patri! Nagyon tündér Mircsi és szerintem nem is változott sokat, simán felismerhető. Ma vettem Asso cipőt Jázminnak, 6900-ért! Hát 5000-ért jobban esett volna!

Csilla! Akartam már mondani, hogy eleinte amennyire nem tetszett nekem az Antónia név, most annyira tetszik, ha nem jobban. Annyira cuki úgy, hogy Toncsi!

Adri! Szépek a kis csajaid! Milyen idő van felétek? Itt már nagyon hűl a levegő.

Joli! Remélem jól érzed magad! :lol:

Réka! Merre jársz?

Szintus! Már alakulgat Jázmin szeme, de még ma is aki meglátta, rögtön szörnyülködött, hogy jaj....... Pedig sokkal szebb, mint volt.

Kép
szly27
 
 


A képen a " kis grimasz" talán annak szól, hogy utálom, ha fotóznak, persze utána imádom nézegetni a képeket, de amikor fotóznak meg kell eröltetni magam, hogy legyen türelmem hozzá.
A képen nem látszik (fel se tettem volna ha igen :) )de elég nagy a hasam még, na de sebaj, már csak 4 hét és kezdődik a kemény hasfogyasztás :)
Tegnap délután Nikivel elmentünk hármasban (férjem volt a harmadik) a városba ügyeket intézni, vásárolni. (szopi miatt nem mertem otthonhagyni, de végigaludta az egész utat, szopizott a parkolóban, majd tovább aludt). El akartuk hozni a szobabiciklit, de az üzlet zárva volt...És bevásároltunk Ártemisznek egy csomó mindent, pizsamát, új szivószálas poharat, otthoni papucsot, esőkabátot, meg még egy csomó mindent, szóval jó sok pénzt költöttünk...Férjem ki is akadt...És úgy elhúztuk az időt, hogy anyunak kellett itthon lefektetni Ártemiszt, aki általában szó nélkül elalszik, hát most zokogva orditott, hogy "mamaaaaaaaa" és nem volt hajlandó lefeküdni amig haza nem értem...(mégiscsak kötödik hozzám???? :) :) :) )
Éjszaka pedig Niki csinálta a műsort...Meg ma délután is amig Ártemisz aludt, és én is ledőlhettem volna, én kezdek kicsit kialvatlan lenni...de hát ez van. (éjszakánként amikor már másfél órája virrasztunk fogalmazódik meg bennem, hogy NEM lesz harmadik gyerek!)
Éjszaka még ráadásul olyan vihar volt, hogy beázott a tető is, úgy hogy a dolgozószobában csöpögött a viz a mennyezetről (még szerencse, hogy nem a hálóban vagy a gyerekszobában..)...Amit már nagyon meg kellen csináltatni, csak egy kicsit sokba kerül, amire most nincs keret...
Gabus! Olyan jó volt olvasni amiket Nóreszról irtál. Egyébként számból vetted ki a szót, mert én is a 15 hónapot láttam igazi fordulópontnak Ártemisznél, már csak azért is, mert akkor kezdett el járni, és tényleg megváltozott. Már tartózkodóbb az idegenekkel, jobban keres engem, ha nem vagyok ott, nagyon sok szót utánoz. tök bonyolult dolgokat megért.
Most azon gondolkozom nagyon, hogy vegyek-e dupla babakocsit vagy sem...Félek, hogy megveszem, és aztán nem használjuk. De amúgy meg nem tudom hogy fogunk hármasban sétálni, mert Ártemisz nem igazán hallgat rám, elég önállóan szeret már sétálgatni, úgy meg nem nagyon lehet babakocsival (mármint Nikivel).
Mariann! Jó, hogy szépen sikerült a temetés, és milyen jó, hogy ilyen poztiv dolgokat tudtál meg, sok sikert a kutatáshoz! Remélem Houval rendeződnek a dolgok. Milyen jellegű a problémátok?
Most nem akarta a doki a tápszert emliteni sem, mert Niki szépen hizik, és engem is ismer már tavalyról, de sajnos itt általánosan ez a szemlélet (gyógyszer-lobby)...
Szly! Az idő most esős nálunk, fúj a szél. Kezd itt is ösz lenni. :cry:
Pat! De édes Mircsi! És hogy megnőttek 1 év alatt, igaz? Nálunk Ártemisz már a "nagy" :) :)
Csilla! Bogiról már rég tettél fel képet! Ártemisz azért van ilyen jó húsban, mert hatalmas étvágya van :) Bogi úgy emlékszem nem olyan jó evő, igaz? Vagy már megjött az étvágya?

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk, csak fiam egyfolytában pakol, és a nyomában kell lennem, nehogy valami nem nekivalót találjon! :)

Joli,
remélem, már árkon-bokron túl vagy, és hogy a srácok is jól elvannak!

Kittina,
nektek is jó pihit, ha elmentetek végül. A villaparkba mentetek Várgesztesen?

Pat,
én is a Panadol szirupot javaslom fogzásra, nekünk nagyon bevált, és eddig mindig elég volt egy nap egyszer (ált. éjszaka).

Szly,
Jázmin szeme tényleg csúnyán be van gyulladva! Gyógypusszancs érte!

Mariann,
jó, hogy túl vagy már a temetésen, és sajnálom, hogy a pároddal nem felhőtlen a viszonyod!

Na ezt most elküldöm...

Kép
bébé01
 
 


Adri,
sztem vagy vegyél használtan tesós babakocsit, akkor nem lesz annyira drága, vagy nincs mese, be kell keményíteni Ártemisznél. :(
Nekem is sokáig volt gond Livivel, hogy nem lehetett vele kézenfogva sétálni, és a szóra sem hallgatott, ment, amerre látott. Akárhány anyukát megkérdeztem, aki mellett szépen ment a gyereke vagy fogta a kezét és úgy sétáltak, azt válaszolták, hogy kezdettől fogva egyszerűen nem engedte el a kezét, akárhogy ordított, aztán pár alkalom után megszokta a gyerek. Nórinál már én is így fogom csinálni. Pár hiszti "ér annyit", hogy utána soha többet ne legyen gond.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Adri! Én abszolút tesókocsi párti vagyok. Szerintem mindkettőtöknek jobb lesz. Akár esőben is mehettek, ha muszáj. Az én gyerekeim között 2 év van, de én is vettem és használtuk is. Nekem sokat segített. Egy évig még simán eltologathatod benne a gyerekeket!

Szia Bébé! Pupák hogy áll a beszéddel? Jázminnak 3 szó a szókincse, nem viszi túlzásba.

Délután kimentünk kirándulni egy tanyára. Láttunk struccot, kacsákat, birkákat, teheneket, disznókat, stb. Ült Roli Rábában, kombájnban. Nagyon élvezték.

Kép
szly27
 
 


sziasztok!
gyorsan reagálok,mert ekfekejtem.
adri!
én azt hittem,h az a kép még jóval korábbi,annyira nem látszik,h most szültél :oops: gratula a csajokhoz!

pat!
nekünk van az a láncunk és most győződhettem meg róla,h JÓÓÓÓÓ!én sosem hiszek az ilyesmiben,de azért vettünk,meg tetszett is.ammíg kicsi volt,mindig a nyakában volt,aztán mikor megállt 12 fognál,akkor vmiért egyszer letettük és el is felejtettük.amikor bújt a 13.,hisztis volt,éjszakákon keresztül soxor ébredt vagy az ágyunkban kötött ki.majd 1xcsak eszembe jutott,h a lánc!visszatettük és szinte azonnal megszűntek a hisztik,alszik éjszaka,szal nyugi van,visszaállt a rend.na most vagy ettől vagy amúgy is ez lett volna,de úgy látszik nekünk segít.

babakocsi:én már "sajnos"nem is emléxem,mikor ült benne utoljára,mert folyton 1edül akar menni.nálunk a bicikli vált be,az a tolhatós,folyton azt visszük.gondolom,az nyitottabb és így jobbaan tetszik neki.ő sem fogadja el a kézenfogva menést,igazi önfejű,csak ha ő akar úgy menni.és gabi!sajna nálunk a bekeményítés sem válik be,én iigazán szigorú vok,ezt tudod,ha a helyzet megköveteli,de Dorkó mindig(és tényleg kivétel nélkül)levágja magát a földre,ha megfogom a kezét.sőt le is fexik!hisztizik vagy épp nem,csak lefexik.úgyh hiába minden,ő megy a maga utján.ha nagyon nem haladunk arra és úgy ahogy én gondolnám,akkor felveszem,örjöng,de haladunk,azt majd megnyugszik :) ez van.ilyennek is kell lennie. :lol:

Kép
berni1
 
 


zűrös napok vannak mögöttünk:
szerdán korán reggel elmentünk itthonról,9kor már játszón voltunk.Dorkón egy olyan gatyó volt,ami bokától bokáig patentokkal záródik,szandál,hujjú+mellény,de sajna nem volt elég,jól megfázott(tanulság:idénre ez a gatya-kuka :lol: )csüt.ön ringatón voltunk,de du,ha ránéztem a gyerekre,mondtam volna,h tutti bújkál benne vmi,mert sápadtnak és karikásnak láttam a szemét,de gondoltam,kár az ördögöt a falra festeni.na az éjjelt az ágyunkban töltötte,mert soxor fulladozott a takonytól,hajnali 2kor szívni is kellett az orrát :cry: amúgy se láz,se semmi csak a takony,meg a köhögés.szerencsére a hangulata,ha leszívjuk az orrát,utána jó.ma voltunk azért dokinál,ő sem tudott mást mondani,mint acc,orrcsepp,szívás,c-vitamin.szóval megmarad :lol: ma voltunk a ruhabörzén itt keszin,sajnos lecsúsztam a hálózsákokról :twisted: de vettünk 1 magasszárú adidas sportcipőt 1000ért,kertészfarmert,2 zippzáros meleg felsőt 1200ért,meleg füles sapit400ért és cápás gumicsizmit 500ért.szerintem jó üzlet volt :lol: :lol:

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Adri, pofátlanul csini vagy és Ártemisz teljesen olyan lesz mint Te! NIki elbűvölő kicsi hajasbaba! :D Közlekedéshez nem játszik a Niki kendőben-Ártemisz sportkocsiban kombó? Úgy emlékszem, a nagylányt elég sokat hordoztad...

Pat, MIruska is rengeteget nőiesedett. Mondd, rólad klónoztátok? :wink:

Berni, takony :cry: A lánc most nagyon elgondolkodtatott...

Szly, gyógypuszik a nagylány szemecskéjére!

Gabi, a vidótól teljesen pacává olvadtam!

Bébé, pakolós Puput tudod még követni? Én már ott tartok, hogy kezdem feladni...

Mariann! KÉrünk képet a kis gézengúzodról! Rég láttuk! Otthoni zűrjeidet meg sajnálom nagyon. Nem tudnátok leülve megbeszélni, mi a gond? Ha az ember valamiért alapvetően sajog, akkor minden duplán vacak :(

Csilla, mazsola muzsika :lol: Hiába a vadászösztön mindekibe ott lapul :wink:

Kriszta, klassz az új avatárod! (lehet hogy régi és most tűnt fel? ugye nem?)

Joli, tudom, már lassan a hazafele az aktuális, de akkor is jó utat!

Szintus, drukk az UH-hoz! Vajon kiderül-e hogy mi van a manó lábai közt?

Nálunk a helyzet fokozódik. A fiúk mindkettő beteg, taknyosak, randán köhögnek. Gyuri lázas is volt, Máté eddig nem. LAssan én is kezdek köhécselni... Lehet, röfögünk :oops: Amúgy törpém ezerrel kavar, szerel, pakol. Szépen mondja már hogy könyv :P És reggel, miután tojt egyet, hozott egy tiszta pelust és a popsikrémet... ez nem a szobatisztasághoz vezető út egyik első lépcsője? Úgy elöntött a büszkeség.... :oops:

Lassan megyek aludni. Nem sokára remélem Gyuri is hazatér a melóból... (Szervert épít... mentés-szerelés-installok-konfigolások-visszatöltés-finomhangolás-tesztelés-stb-áááááááááááá Mire hazaér, totál zombi lesz)


Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Berni,
na igen, van, mikor semmi sem használ. :(

Nektek is, Rékáéknak is jobbulást!

... és Livinek.
Este belázasodott, reggel óta meg hányt is párat, úgyhogy holnap reggel nemcsak Nóri jön a dokibácsihoz (oltás) ...

Beszéddel mi nem állunk sehogy, ha jól emléxem L 18 hó körül kezdte, azzal, hogy Apa. :twisted: :lol:
Nóri most annyi, hogy ana vagy ennye, ha valami baja van és engem óhajt, meg hintázás közben énekli hogy hinnnnna. Ja, meg a cíííííc. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szórakoztatja a beteg nővérét :lol:
Kép Kép
Kép

Végül
Kép Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dorkonak, Livinek, Matenak gyogypuszikat kuldunk.

Meg mi is taknyosak vagyunk, en is, Mano is, de majd csak elmulik. Amugy nem csoda, hogy eddig elhuzodik, a bojlerunk felmondta a szolgalatot, es eloszor meleg vizunk nem volt, ma mar futesunk sincs. :evil: (Igen, itt bizony hogy be kell mar futeni estere. :evil: )
Most kaptunk a szomszedtol egy villanyradiatort, azzal futunk most par napig, mig a szerelo vissza nem tolja a kepet. ( Mar volt itt, de valami kutyut ki kell cserelni a bojlerben es a megrendelest meg nem szallitottak le.)

Berni! A kezen fogva setalas nekunk sem megy. Detto ugyanaz a szitu, mint nalatok. Csak talan annyival rosszabb, hogy Rebus sikit, ha a kezet meg akarom fogni. O egyedul akar rohangalni. Iszonyat akaratos. Persze ennivalo is, ahogy rohan-rohan ezerrel, azt se tudja hova, aztan hirtelen eszebe jut, hol is vagyunk mi, es visszfordul. :D

Szintus! Kivancsi vagyok mi lesz UH-n. Izgi! :D

Mariann! Szep lehetett a temetes. Ugyes vagy, hogy igy meg tudtad szervezni. Remelem engedelyezik a honvedsegnel apud anyagaba valo belenezest. Biztos rengeteg mindent megtudsz es megertesz majd belole.
En is sajnalom, hogy Hou-val problemaitok vannak. De mint Reka is irta, neha egy egyszeru beszelgetes kepes feltarni azokat a dolgokat, amiben a problemak gyokereznek. Neha ki nem mondott , at nem beszelt regi dolgok mergezik meg kesobb a kapcsolatokat. Szerintem erdemes megprobalni.

Na, megyek ledolok kicsit. Manoci alszik. Voltunk delelott usziban es mindketten kifaradtunk. Foleg en. :D

Kép
atina12
 
 


atina12 írta:aztan hirtelen eszebe jut, hol is vagyunk mi, es visszfordul. :D


Na ez az, ami nálunk sosem történt meg... :(

Usziiiiiii? De jó volt nektek! :D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én is a duplakocsira hajlok, és jó, hogy leirtátok a tapasztalatokat 2gyerekesek :) ez sokat segit.
Réka! a kendőn én is gondolkodtam már, és úgy mentünk a doktornénihez is, meg volt már olyan, de Ártemiszt is akkor hordoztam, ha mentünk valahova konkrétan a városba stb., vagy ha nagyon sirt valamiért. Aztán 5 hónapos korától már el is tettük a kendőt, és babakocsiztunk. Szeretem én is a kendőt, de szerintem könnyebb lenne a duplakocsi. Már néztem is, a legolcsóbb verzió 189 euro (kb. 50ezer Ft), ami nem sokkal drágább mint amiket használtan láttam a neten, és ott még valahogy ott a postaköltség is stb. szóval a férjem azt mondta vegyük inkább az újat. Holnap talán meg is rendelem...
Én arra szeretném Ártemiszt ránevelni, hogy amikor "kell", akkor jöjjön velem kézenfogva, de a séta alkalmával jó ha van egy kis szabadsága, hogy kavicsokat gyüjtögessen, vagy nézelődjön ami őt érdekli. Megértem, hogy nem akar fegyelmezetten kézenfogva mellettem gyalogolni km-eket :)
Nahát! mindenki betaknyosodott! Gyógyulást mindenkinek!!! Itt is kezd lehülni a levegő.
Réka! Ártemisz ha kakil mindig mondja, hogy "kaka", és ha kérdezem, hogy hol? akkor mutatja a pelust :) De ez még talán csak az első lépés, nem igaz? Én majd jövő nyáron kezdem a bilit, szerintem még korai.
Gabus! Milyen édes Nóri! Ők is igy szeretik egymást, olyan jó látni. Remélem az én lányaim nagyobb korukban is igy maradnak mint most. (Ártemisz továbbra is folyton simogatja és puszilgatja a hugit, és keresi, ha nincs a szobában)
Ártemisz egész sokat beszél már: "mama", apa (görögül), nagyi, (anyunak magyarul, anyósoméknak görögül nagymama-nagypapa), dédi, tánci-tánci, joghurt ("kokurt"), kulcs (kuuu), baba, hinta, csin-csin(koccintás pohárral), Most ezek jutottak eszembe, de sokszor utánoz is egy-egy szót amit mondok neki.
Berni! Én úgy olvastam a borostyánláncról a neten, hogy valahogy "fel kell tölteni" energiával egy idő után, meg napra tenni stb....
Nem tudom, nekünk is van, de nincs a nyakában, de alig is van fogunk, és eddig nem volt gond azzal a párral sem amikor kibujtak..De ha lenne én is rá fogom adni, hátha. Tök jó cuccokat vettél, és milyen olcsón, csak irigykedek!
Na megyek lassan, mert mindjárt jön Ártemisz fel anyóséktól, és akkor vacsi, fürdetés stb..
Nálatok hánykor fekszenek a gyerekek? Mi most, hogy ilyen hamar sötétedik már 8-fél 9 körül lefektetjük, de lehet, hogy korai? Bár alszik reggel 7-ig rendesen.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy egyre több a kis beteg, nálunk is rettenetesen hideg van a lakásban, de még nem vettem elő a hősugárzót remélem mielőbb bekapcsolják a fűtést. Az esti fürdésnél kicsit necces, de napközben elmegy. Én már a héten ráadtam Áminra a harisnyát.
Kézen fogva séta nálunk sem nyerő, de azért van hogy megengedi. Pl mostanában reggel együtt megyünk a boltba kifliért és szépen végig kézen fogva jön velem.
Fogzásra én is csak jót hallottam a borostyán láncról (ugye erről beszéltetek?). Nekünk nincs, de nem lenne egyébként hülyeség beszerezni. Szerencsére nem volt annyira vészes eddig. Már 12 foga van és 1-2 hete nagyon be van dagadva az ínye és néha nyafog, mert jönnének a metszőfogak.
alvás nálunk változatlan este kb 8-1/2 9 körül és éjszaka evés-ivás néha nyüszi néha zökkenőmentes.

Szóval röviden tömören a gondunk: igazából ez nem újkeletü csak az utóbbi időben nagyon felerősödött.
Hou utálja vagyis gyűlöli a tesómékat amiért végülis megvan rá az oka csak nem hajlandó túllépni. Fő ok, hogy náluk egy családban a fiú gyermek főként az elsőszülött köteles gondoskodni a szüleiről, segíteni őket és irányítani a családot, ami szép dolog, de nálunk sajna nem így van és ezt nem hajlandó megérteni, hogy mások a szokások. Valóban nagyon csúnyán viselkedett a testvérem és anyukám halála után nagyon nagy balhénk volt apa és a lakás miatt. Nekem a testvérem és túlléptem rajta bár nem felejtettem el, de Hou a mai napig szidja őt nekem és másoknak szinte napi szinten.
Régebben anyukám segítette a tesómékat anyagilag ha kellett (mondván, hogy szegényeknek 3 gyerek van nekem meg egy se én le vagyok...)úgy, hogy a rezsit meg nem fizette ki majd jöttem én, hogy nem tudnék kölcsön adni?
Regélhetnék még, de nagyon hosszú lenne.
Szóval Hou meg van róla győződve, hogy én az apukám nyugdíjából folyamatosan támogattam a tesómékat, merthogy hová tűnt a sok pénz, de arra nem hajlandó, hogy leüljön és átnézze az elmúlt 3 év banki kivonatát pedig kinyomtattam neki. Csak hajtja a magáét szerintem már betegesen. Panaszkodik fűnek fának, hogy én hogy átveretem őt, milyen vagyok. Ehhez még hozzátartozik, hogy én a a3. felesége vagyok és az első 2 valóban nagyon megszivatta és ezért az összes sérelmet rajtam veri le.
Most nyugodtan kérdezzétek meg, hogy mi a francnak vagyunk még együtt? Hát már ott tartok, hogy én sem tudom. Hou egy rendkívül makacs, önfejű ember, akit nem lehet irányítani mégha rossz úton jár sem. Amit ő kigondolt az úgy van. 11 éve vagyunk együtt, de mindig is a saját szája íze szerint akart formálni és valóban rengeteget változtam mellette a jó irányba, de neki még ez kevés.
Legalább régebben voltak jó napjaink is, de az elmúlt 1,5 évben szinte semmi.
Amúgy vannak jó tulajdonságai is csak ritkán kerülnek előtérbe.
Karmikus kapcsolatban vagyunk (én hiszek az ilyenekben) talán ezért nem tudok lépni.
Bár egy dolog azért nagyon szép volt tőle, amiért hálás is vagyok neki, hogy anno apát elvállalta. Ha ő nem segít én nem tudtam volna egyedül ápolni és be kellett volna adni egy otthonba, ahol valószínűleg rövidesen meghalt volna.
Kevesen vállalták volna el az apósukat (sokan még a saját szüleijüket sem) aki fekvő beteg. Amikor még dolgoztam ő volt vele és amikor a kórházba voltam 2 hónapot is ő ápolta.
Na meg Ámint is neki köszönhetem! :wink:
Egyébként kb 8 évvel ezelőtt nekem egy auralátó pontos személyleírást adott a majdani fiamról attól függetlenül, hogy tudta volna a párkapcsolatom milyenségét. Úgyhogy a sok nehézségek ellenére tudtam, hogy úgyis Houtól lesz gyerekem.
Na jól belemerültem pedig még annyi mindent írhatnék, de ez nem az az oldal.

Kép
havacska
 
 


Mivel sehol senki, így hozok pár képet.
Sajnos az elmúlt időben szinte alig fotóztam. Kép Kép Kép Kép



Csilla!
Nekem a doki mondta az oltásnál, hogy láz, pöttyök, köhögés azaz azok a tünetek amik a betegségnél is ami ellen kapta előfordulhat.
Szerencsére megúsztuk.

Hú szegény Jázmin szeme tényleg csúnya, remélem már csak volt. Először azt hittem, hogy beütötte valahová.

Kép
havacska
 
 


Mariann!
Jól tetted, hogy leirtad ami bánt, és köszi, hogy megosztottad velünk.
Én talán azért is jobban megértelek, mert én is néha "küzdök" a kulturák közötti különbségekkel, dolgokkal amit itt másképp gondolnak (fiúk és lányok közötti különbség, nevelésben, örökségben, feladatokban stb. stb., vallás/babonák szerepe és még sorolhatnám, de ez most itt nem rólam szól), és amit a férjem is másképp gondol, mert ebben nőtt fel. És sokszor ő sem ért talán dolgokat ami meg nekem természetes, neki nem. De azt hiszem, és ez eddig igy is volt, hogy az egymás (és hazája, családja) iránti tisztelet le kell, hogy győzze ezeket a konfliktusokat. Ha úgy döntöttünk, hogy "külföldivel" kötjük össze az életünket, akkor ezek vele járnak, és sokszor többet kell tolerálni. És ez főleg rám, és Houra vonatkozik, akik a másik országban telepedtünk le. Nem várhatjuk, hogy az az ország a mi nézeteink szerint működjön, nekünk kell alkalmazkodni. Amit leirsz, az nem tűnik olyan dolognak aminek a ti kettőtök kapcsolatát ennyire meg kéne, hogy mérgezze. Ha egyszerűen csak ráhagyod, és továbblépsz, hátha ő is továbblép? Most már, hogy apukád is elment van értelme még ezeken "rágódni"?
Remélem nem veszed rossz néven, hogy igy leirtam a véleményemet, de szivből kivánom, hogy meg tudjátok oldani a problémákat. Ámin továbbra is a "kedvenc pasim" (bocs a többi fiús anyukától), annyira gyönyörű és huncut szeme van!!!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Kép Hol utazik Niki?
Kép Niki
Kép Ártemisz
Kép Ártemisz újra baba :) Ez ma készült, és ő mászott be egyedül, mert látta, hogy a hugi is ott szokott ülni :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Mariann!
Köszönjük,hogy leírtad a problémát,jó lenne ha sikerülne megoldani!Csak a férfiak ne lennének ennyire makacsok!!!!!!!! :evil:

Adri!
Reméljük azért nem ott utazik ez a kis szépség! 8) Bár te azt írtad,hogy szerinted nagyon mások a csajok,szerintem a tekintetük, a szemük egyértelműen teljesen egyforma!!!!Ártemisz nagyon édi a pihenőszékben! :lol: A Mariannhoz írt véleményed biztosan igaz,nektek sokat kell tolerálni,de lássuk be az embernek nagyon rosszul tud esni,ha a párja (még ha igaza is van) a családját szidja...! Ez persze nem jelenti az,hogy nem lehet megpróbálni a problémákat megbeszélni.És én is kívánom neked Mariann szívből,hogy mindez sikerüljön. :)

Minden kis és nagybetegnek gyógyulást!

Tegnap ki akartunk emnni Ausztriába cipőt venni a gyerekeknek,de ők vasárnap nem léteznek!!! :evil: :evil: :evil: Így elmenteünk egyet csobbanni!! 8) A tröpék nagyon élveztk,bár Mircsit inkább csak a pancsi hozta lázba,nem a csúszda :?

Azért ma sikerült eljutni a "sógorokhoz",de csak Márk kapott cipőt. Egy Nike sportcipőt, 20€,ez itthon 7.500Ft volt,csak annyit nem akartam érte adni,meg kapott egy utcai Elefantent,ez benne is van a Deichmann katalógusban 9.000Ft-ért,kint 25€ volt. :D

Ovi??? Ma (is) nagyon sírt,bár ez talán betudható annak,hogy múlt hét kedd óta nem járt arra...az óvónéni szerint csak 5 percig tartott a sírás,utána nagyon jól elvolt!Mikor hazajött,mondta hogy szedtek kemény diót....a zsebe meg tele volt gesztenyével! :lol: :lol:

Ahhoz képest,hogy hétköznap van,ma nem írtatok sokat!!

Joli vajon hazaért?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ja, a lényeg majdnem lemaradt! Gratulálok a szobatistaság felé vezető úton lépkedő csemetéknek!!! :D Mi is elindultunk valahol...mivel az összes cumink eltűnt,tegnap este már anélkül aludt el a kiscsaj..meg ma is nappal is,meg most is...bár még abszolút nem akartam elvenni tőle,lehet veszek is holnap,de csak akkor kapja meg,ha végképp nem alszik el nélküle...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Jelentem hazaértem! Minden a legnagyobb rendben ment itthon is, az úron is.

Adri, szépek vagytok! A második kép tetszik nagyon Artemisszel és az, amelyiken Nikinek nyitva van a szeme :) Jó az ő ajándéka is, de a tied is! Gratula a férjedhez! Artemisz simán elaludt, míg kórházban voltál, most meg sírt!?

Gabi, köszi az aprólékos beszámolót Nóriról,elindítottad a lavinát! :) Fülig érő szájjal olvastam mindenik baba viselt dolgait. Akkor szerda és péntek Ikea ? :) Még valaki? Réka alap, Bea, te is itt vagy a közelben, egyszer eljöhetnél. Csilla, nem ruccansz fel? Berni, neked egyszer bőven elég voltunk? :lol:

Csilla, ez jó, csak kétszer vágta földhöz magát :lol: Apa meddig nem lesz otthon? Toncsit sajnálom, hogy ennyire unja az ovit. Az óvónénik nem tudnának tenni ellene? Plusz feladat vagy valami?

Mariann, sajnálom, hogy a családban nem jól mennek a dolgok. A gyereknevelés hozta elő a gondokat, vagy megvoltak? Ámin már tudja, hogy fizetni kell a dolgokért? :shock: :D

Pat, szupi vonalzót készítettél Mirának. De hiányolom a Márk-szájakat, rég nem írtál! Dédnagyidat sajnálom :( A képek nagyon jók :)Mi volt a szülifeliben, én most(is) lemaradtam róla. Én is volt, hogy adtam Panadolt, amikor negyedóránként felsírt a foga miatt.

Szly, szegény Jázmin...ugye csak csúnya a szeme, de nem fájtatja? Rolinak szuper lehetett kombánjban ülni.

Szintus, központi fűtésetek lesz? Várjuk, hogy Fruzsiról írj részletesen!

Berni, jó vásárt csináltál! Ennyire jó a borostyánlánc? Kár, hogy nem vettem én is az elején...már késő a 11. fog után.

Na, szombat estig jutottam, mos már mennem kell, majd olvasom tovább.

Bea, nem írtál sokat.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Adri és Patr!

Dehogy haragszom, hogy leírjátok a véleményeteket, sőt!
Egyébként valóban annak kellene nagyobb részt tolerálni a másik nép szokásait aki az "idegen", de Hou hiába van itt már 20 éve egyre jobban nem fogadja el a mi szokásainkat. Nagyrészt megértem hiszen valóban nagyon elfajultunk. szörnyű ami itt politikailag, erkölcsileg, anyagilag folyik. Ott ugye gondolkodás nélkül kivégeznek akár befolyásos politikusokat is ha sikkasztáson, csaláson érik. Nekem ez tetszik. Valamint az iskolarendszer, ott még tisztelik a tanárokat nincs smink, mobil, divat a suliban. Na és az idősek tisztelete, néha elcsodálkozom, hogy a szülők olyan könnyen lepasszolják a kicsiket gyakran a nagyszülők nevelik fel őket és mégis felnőttként tisztelik, becsülik a szüleiket hiszen beléjük nevelték. Tetszik az összetartás is, gyakran összejönnek közös vacsorákra. De ezek a dolgok az itt élő kínaiakon is meglátszik megtartják (legalábbis a legtöbben) a szokásaikat.

Ja és szerintem is már túl kellene lépni a múlton, de ő egyre jobban belemélyed sajnos.

Adri tényleg tündérek a lányok, milyen másak és mégis egyformák!

Kép
havacska
 
 


Sziasztok!

Patr
Maszat kisasszony az összehasonlítós képeken nagyon édes!!!
Úgy látszik Márk kezdi megszokni az ovit. :-)

Gabus
Nagyon tetszett a leírás Nóriról. Kíváncsi leszek, hogy ha betöltjük a 15 hónapot én is észreveszek-e újabb változásokat Máténál. Legutóbb 11 hónapos korában változott létványosan, azóta inkább fokozhatosan.

Szegény Lívi, remélem már jobban van. Nagyon édes Nóri, ahogy odafekszik a nővéréhez.

Bea
Nem írtál túl sokat magatokról!
Nem a Villaparkba mentünk, hanem egy vadászházba, és bár nem volt olyan modern, és extra, de sokkal hangulatosabb volt, mint a Villapark. Pár éve voltunk a Villaparkba is.

Berni
Hogy van Dorkó?

Réka
Jól láttad, az avatarom tényleg új!
Sajnálom, hogy betegek vagytok.

Anita
Nektek is jobbulást!

Adri
A 8-9 órás lefekvés szerintem nem korai, főleg úgy, hogy alszik reggl 7-ig. Máté sokszor már fél 8-kor alszik.

Csajok nagyon édik. Niki nagyon jó helyen utazott. :-)

Mariann
Jó, hogy túl vagy a temetésen, nagyon ügyesen megszervezted!
Sajnálom, hogy problémák vannak a pároddal. A férfiak (az enyém is) nagyon makacsak tudnak lenni, és sokszor nem fogadják el, hogy másnak is lehet igaza.
Ámin még mindig nagyon szép kisfiú!!!

Joli
Üdv újra itthon!!! Milyen volt a hétvége? Szuper, hogy a fiúk szépen elvoltak!!!


Máté is csak pár szót tud, teljesen szépen és érthetően csak a papát és mamát mondja, meg talán azt, hogy memme. A papucs: pap, a kakaó: kak, a tik-tak is kak.
Az apát és az anyát nem mondja, mondjuk az anya szerintem elég nehéz.

Szuper volt a hétvége, jó volt kicsit kikapcsolódni, bár azért jópárszor hazatelefonáltam, hogy minden rendben van-e. Máté jól elvolt, észre se vette, hogy nem vagyunk itthon. Még az éjszakát is átaludta. Kapott bicikliülést, nagyon élvezi, hogy bringázunk vele.
Hétvégén kirándultunk az erdőben, fociztunk, játszottunk Beugrósat, énekeltünk, ettünk, ittunk.
kittina30
 
 


Ja, az autónk hozta a formáját. Már számítunk rá, hogy ha kimegyünk Győrből, és nem 50 km/h-val megyünk vele, biztos, hogy előjön rajta valami baj. Az ajtók műanyag díszlécei mindig lejönnek nagyobb sebességnél, most is lejött egy, de nem fogunk megint újat venni rá (5000 Ft/darab), mert az is ugyanúgy lejön pár hónap múlva, hanem megragasztjuk. Aztán meg a motor is valami hibát jelez, már múltkor is jelzett, de a szervizben törölték a memóriájából, azt mondták, hogy ha többször előjön, akkor kell alkatrészt cserélni, ami 120.000 Ft + munkadíj. Nagyon boldog vagyok. Már annyi baja volt ennek az autónak, hogy szörnyű, 6,5 éves, lehet, hogy már ideje lenne lecserélni, de alig adnának érte valamit.
kittina30
 
 


neirda írta:Mariann!
Jól tetted, hogy leirtad ami bánt, és köszi, hogy megosztottad velünk.
Én talán azért is jobban megértelek, mert én is néha "küzdök" a kulturák közötti különbségekkel, dolgokkal amit itt másképp gondolnak (fiúk és lányok közötti különbség, nevelésben, örökségben, feladatokban stb. stb., vallás/babonák szerepe és még sorolhatnám, de ez most itt nem rólam szól), és amit a férjem is másképp gondol, mert ebben nőtt fel. És sokszor ő sem ért talán dolgokat ami meg nekem természetes, neki nem. De azt hiszem, és ez eddig igy is volt, hogy az egymás (és hazája, családja) iránti tisztelet le kell, hogy győzze ezeket a konfliktusokat. Ha úgy döntöttünk, hogy "külföldivel" kötjük össze az életünket, akkor ezek vele járnak, és sokszor többet kell tolerálni. És ez főleg rám, és Houra vonatkozik, akik a másik országban telepedtünk le. Nem várhatjuk, hogy az az ország a mi nézeteink szerint működjön, nekünk kell alkalmazkodni. Amit leirsz, az nem tűnik olyan dolognak aminek a ti kettőtök kapcsolatát ennyire meg kéne, hogy mérgezze. Ha egyszerűen csak ráhagyod, és továbblépsz, hátha ő is továbblép? Most már, hogy apukád is elment van értelme még ezeken "rágódni"?
Remélem nem veszed rossz néven, hogy igy leirtam a véleményemet, de szivből kivánom, hogy meg tudjátok oldani a problémákat. Ámin továbbra is a "kedvenc pasim" (bocs a többi fiús anyukától), annyira gyönyörű és huncut szeme van!!!

Egyetértek. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Adri,
olyan jó, hogy teszel összehasonlítós képeket, tudod, nekem ez a gyengém. :D

Osztom Patri meglátását, a tekintetük egyforma, szóval látszik, hogy tesók. :D

Mira de ügyes! Remélem Nóri is ilyen kis okos lesz, ha az ujjcumizást kell elhagyni...

Joli,
csak ennyi? Egy mondat? Minden rendben ment és kész? :lol:
Hogy múlatták az időt itthon a fiúk?
És Ti? (Csak ami szalonképes.) :lol:

Livi 1 nap alatt rendbejött, vasárnap délután már semmi baja nem volt, viszont ma Nóri lett lázas, 39,2... Most érhetett el hozzá Livitől, és mivel tegnap kapott 3 oltást, meg ezerrel fogzik is alul, hát betette a kaput neki. Ha tegnap tudom, akkor nem engedem beoltatni. :( Doki csak este lesz, így a védőnőt hívtam fel, azt mondta nem lehet nagy baj, csillapítsam a lázát este meg dokibácsi eligazít.

Joli, akkor a szerdát passzolom, péntekre talán rendben lesz már Nóri.

Egymás családját mi együtt szoktuk "kibeszélni", mindketten tisztában vagyunk a hibákkal, attól függetlenül, hogy kinek az anyja, testvére stb. Persze volt már olyan, hogy valami rosszul esett, de rávágtam, hogy na, és amikor a Te anyukádék ez meg az? Erre Zoli: ja tényleg, aztán összenevettünk.
De egész jól toleráljuk amúgy a dolgokat sztem. A legközelebbi példa. Apu lakása az én nevemen volt, mikor meghalt, akkor a bátyámmal megegyeztünk, hogy eladjuk, és 2/3-ad, 1/3-ad arányban elosztjuk a pénzt. Papíron köze sem lett volna a tesómnak hozzá, hisz nem örökség volt, hanem az én tulajdonom, amit eladtam, de igazságtalannak éreztem a bátyámmal szemben, hogy az apu után semmit ne örököljön. Zoli egyetértett, sőt neki a fele-fele ellen sem lett volna kifogása, de tesómmal ez nem merült fel, hanem hogy 1/3-ot adok neki a vételárból.
"Cserébe" elintézte a felújítást és intézte az eladást, nekem csak alá kellett írni az adásvételit, nagy segítség volt, hogy a két gyerek mellől nem nekem kellett a világ végére kimászkálnom a lakást megmutatni ki tudja hányszor.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2013.03.27 11:05-kor.
kittina30
 
 


:D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok megint. Ott próbálom folytatni, ahol abbahagytam.

Réka, jobban vagytok már? Máté ügyes, tisztába tevést rendel :D

Gabi, nálatok is betegség? sajnálom :( Remélem péntekre meggyógyultok! Az nagyon jó, ha jó a testvérek közötti viszony, szerencsére ez nálunk is így van, sajnos Elemér családjában már kevésbé.

Ancsa,nem csodálkozom, hogy be kell fűteni, Írországban is olyan hideg volt, amilyen itthon csak télen lesz. Hiába volt 14 fok, olyan jeges szél fújt, hogy mínusz 14-nek éreztük:)

Adri, hát persze, hogy kell engedd Ártemiszt felfedezőútra! Főleg ha nem forgalmas utcán sétáltok. Csanád is szeret egyedül menni, de ha átjáróhoz érünk mindig nyújtja a kezét, vagy ha mondom, hogy itt jöhetnek kocsik, kérem a kezed, akkor ideadja. Igaz egyébként engedem barangolni, leülni a lépcsőkre, stb. Édes Ártemisz, hogy babáskodik! És Niki csodaszép, már levetkőzte a szülés fáradalmait.

Mariann, sajnálatos Hou hozzáállása a dolgokhoz, de Ámint elnézve tényleg ő mindent megér :) Talán most, hogy nem apukád nyugdíja, csitul a dolog. És ha át tudnád szép lassan passzolni az ő kezébe a pénzügyeket...De ha egyszer nem bízik benned, akkor máskor sem.

Pat, ti jó sűrűn jártok Ausztriába! :lol: Az a fontos, hogy legalább Márknak megvannak a cipők.

Kriszti, te is ezen a hétvégén hagytad el először magadtól a manót? örülök, hogy jól telt! Az autónak kevésbé :( Olyan nagyfiú ezeken a képeken Máté!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziazstok!
Vazzeg,nekem most töltöttek be először az új vonalzók!!! :shock: Nagyon durva Mircsike fejmérete!Majd megpróbálom kisebbre venni! :lol: :oops: Mondjuk a vonalzó végén egy szám lehetne,hogy mennyi felé bandukolnak a dolgok! :roll:

Joli!
Üdv újra itthon! :D Várjuk a beszámolót,remélem jól érezted magad!Látod a fiúk milyen ügyesen helytálltak (ezt lehet külön kell írni :oops: )!!!Gratula nekik!!! Nem is volt szükség a segítségre?

Kriszti!
Örülök,hogy jól telt a hétvégétek,és hogy Máté is jól elvolt! :) Bringázni az enyémek is imádnak,csak valaki mindig visít,ha éppen nem ő a soros...A képek nagyon édesek!!! :)

És bár tegnap elfelejtettm,Ámin is nagyon szép továbbra is,szupik az ő képei is!!!! :)

Ma ünnepelünk! 8) Első nap,hogy nem sírt a gyerek amikor az apja otthagyta az oviban!!! :D Nem mondom,hogy itthonról jó kedvvel ment el,picit pityergett is,de amint az apja bevitte a csoportszobába és eljött,abban a percben ment játszani...és végre sokat evett. Csak mindig éget bent is,állandóan tojásrántottát kér ebédre! :shock:

Gabi!
A házzal/lakással kapcsolatos döntésed nagyon nemes gesztus volt,bár amit írsz,hogy milyen jó a kapcsolatotok a tesóddal,nem is csodálkoztam! :wink: Most akkor Nóri-babaának kívánunk gyors felépülést!!!!!

Sly??

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hali!

Ezt már szeretem, amikor lehet jó sok képet nézegetni. Bár Mircsike fejétől nem sok minden látszik :lol: . cupp a pofijára!
De jó, hogy Márk is kezd megbarátkozni az ovival.
Meg a cumi is, meg az átalvós éjszakák. Nagyon elkényesztetnek ezek a gyerekek. Aha, szóval mindig tojásrántotta van nálatok ebédre 8) .

Toncsi is lázas volt a napokban, meg fájlalta a torkát. Így nem ment oviba sem, majd holnap megyünk.

Végre láthatom már Ámin fiút is, hogy mekkorát nőtt ez a lurkó is! Hátha most így hármasban már több időtök jut egymásra. Mi meg várunk bármikor.
Mariann, Te aztán ritkítanád a népet :D

Pestre mostanában nem készülünk :( .

Joli, ez tényleg szuper, hogy így rábízhatod a fiúkra Csanádot.

Gabuska, jobbulást Nórinak. Szegénykének most jól összejött.

Kriszti, nagyon édi Máté, ahogy a rácsok között lazít :lol: .

Bogicska mostanában megint rajtam lóg, és teljesen ki akar sajátítani. Ha Toncsi az ölemben ül, odajön, lökdösi és csapkodja Toncsit miközben kiabál :? .

No ordítás van :?

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Gabi, írok bővebben is a hétvégéről, csak először reagálni akartam. Ennek az lett az eredménye, hogy minden házimunkával le vagyok maradva :D
Szombat délutánig idegeskedtem csak, akkor sikerült mindent összeszerelni és Skypen tudtam követni, mit csinálnak itthon a gyerekek. Nagyon jól megvoltak, de azért hiányoztam. A nagyok azt kérdezték, hogy csinálom, hogy nincs rendetlenség, mert ők egy napon belül felfordították a lakást. Csanád csak mosolygott rám, amikor hazaértem, mintha az imént léptem volna ki az ajtón. A játékokkal azonnal le is foglalta magát. A kedvenc a fa munkaasztal, amihez kalapács is van:D Kapott egy furulyát is, már tudja fújni :)
Mi hétvégén nem csináltunk semmi különöset, sétálgattunk, vásárolgattunk, élveztük egymás társaságát-csak szalonképesen, mert a szomszéd szobákban más családok laknak :lol:

Pat, hétfőn azért kellett a segítség, mert mentek a nagyok suliba, akkor az unokahúgom jött át. Péntek délutántól hétfő reggelig csak hármasban boldogultak!
Márknak gratula! Lesz ez még jobb is, ha nem is azonnal! Dumaláda :lol:

Csilla, Bogi ilyen anyás lett újra? Az esti elalvás már nem kézenfogós, ugye? Ez az időszak is elmúlik!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Liviszáj:
Zoli noszogatja, hogy vegye a pizsamáját.
Livi: Na, kezdődik a Barátok közt, foglalkozz inkább azzal... Foglalkozz a Barátok köztöddel.
:oops: :lol:

Megmaradunk. Vírus, és nem épp ideális, hogy pont az oltásokkal egy időben. de nem akkora gáz az orvos szerint. Egyébként a lázat leszámítva jó kedve van, eszik is, iszik is, szaladgál, szóval megnyugodtam.

Köszi lányok, de nincs ebben semmi nemes, inkább apánktól volt finoman szólva unfair, hogy a nevemre íratott egy lakást, a fiának meg semmi... A nemes gesztust Zoli tette, mert ő más aspektusból látja, mint én és joggal hőzönghetett volna, hogy az egyedülálló tesómmal szemben itt vagyunk mi 4en, egy 2 szobás panelban... De nem tette. De ő is nagyon jóban van a nővérével, szeretik, becsülik egymást, én a 16 év alatt egyszer nem láttam őket akár emelt hangon beszélni vagy ilyesmi. Na ennyit a nyáladzásból.
:oops: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!


Elnézést kérek mindenkitől, de nem tudom tartani a tempót.

Jázmin szeme meggyógyult, köszönjük a ránk gondolást.

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Jaj nagyon aranyosak a gyerekek a képeken!

Joli4 örülök, hogy minden rednben ment.

Patri! Gratula Mircsinek a cumi nélküli alváshoz, Márknak meg az ovihoz.

Mi megvagyunk, de nagyon telik az idő és szinte soha nem érek rá.

Nézem itt a Párbaj című műsort és volt egy nő akit úgy hívnak, hogy Földvárszkiné Kerepeszki Katalin. Én szétröhögném magam, ha bemutatkozna nekem! :lol: Küldeném egyből logopédushoz! :lol:

Kép
szly27
 
 


Kitti! Milyen autótok van? Nekünk is állandóan ég a motorjel, de ettől függetlenül jó az autó. Valami az immobilaiserrel van. (lehet nem így kell írni)

Kép
szly27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: