Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anyukák!

Mint láthatjátok, most nem vagyok olyan aktív, mint a Friss kismamák fórum topicján, de gondolom, megértitek, miért :-). Márk most volt egy hetes, és persze már nekünk sem nyugodtak az éjszakáink Kép.
Most sikerült egy jó adagot végigolvasnom az elõzõ napokból (Márk éppen szopizik). Mindenkinek köszönöm a gratulációt és a mellszívással kapcsolatos javaslatokat. Párom egyelõre úgy gondolja, hogy a kézi fejés a jobb, és nem akar gépet venni. Én mindenesetre az itt elmondottak alapján az AVENT-et mondtam neki (merthogy milyen sokan javasolják a tapasztalt anyukák közül Kép), meg a Medelát. Mindenesetre mi már egy hetesk lettünk, és azt el lehet mondani, hogy alaposan felbolydult az életünk. De a fáradtságot messze übereli a boldogság. Olyan jó ránézni a picire Kép. Szerencsére a januárt itthon töltöm, úgyhogy talán tudok valamennyit segíteni itthon.

Kataa: alighanem nem lesz körülmetélés, elvégre párom római katolikus (tehát más, mint én Kép), és én sem vagyok vallásos (legfeljebb büszke a származásomra Kép). De azért köszi, hogy segítenél KépKépKép. Amúgy a fürdetésnél aktív szerepet vállalok (ketten fürdetünk), a pelenkázásnál pedig a párom hátmasszírozása a feladatom Kép.

Ilke: köszi, igyekszem is jó apuka lenni, bár eleget írtam már a Munka- és számítógépmániás férj topicba is Kép. Most is itt gépelek, amíg párom szoptat.

Brokkoli&Zulu: Ha jól emlékszem, Anna és Zsófi vannak "korban" legközelebb Márkhoz, úgyhogy majd biztos, hogy kérdezek Tõletek. Meg írjatok sokat a babátokról, hogy nyugtatgathassam a párom, hogy mások is átélik a velünk elõforduló problémákat (cicin nyammogás, utána meg semmit sem fogad el, de nem is alszikk, stb. Kép). Nagyon fáradtak vagyunk, éjszaka és nappal is megy a mûsor, úgyhogy lehet, hogy mi is bevezejük az anya- és apukarabszolga hálátlan szerepeit Kép.

Áfonya: KépKépKép 24 évet éltem Gyõrben, úgyhogy bizony lehet, hogy ismerjük egymást. Kispali jóbarátom, a mai napig tartom vela a kapcsolatot Kép. Ha Kispalit ismered, mondd meg Neki, hogy Hayim udvozli KépKépKép. Es kicsoda a hugod? Van esely ra, hogy ismerem Kép.

Ja, vannak új képek (meg frissítem is, majd ha lesz):
[url=http://www.devenyi.hu/Mark" TARGET="_top]http://www.devenyi.hu/Mark[/url]
Bocs, ha nem mindenkinek válaszoltam, csak átszaladni volt idõm az írásaitokat,

Pussz:
Hayim Apuka es a 9 napos Mark

u.i.: Most paromnak vagy tizedszer mondtam, hogy milyen jo az AVENT kezi mellszivo, ugyhogy azt mondta, hogy a "nyomas" hatasara beszerez egyet Kép.

Hayim Apuka
hayimpapa
 
 


Sziasztok!

Huuu,mar alig van fejem!hogy ilyen sokan le akarjak harapni!Kép
KépEszembe sem jutott barkit is elitelni,vagy megbantani.Ugye azert azt tudjatok???Kép

Gumicukor!
En nem bele akartam szolni,hogy csinalod,az a Te dolgod.CSak egyszerüen leirtam a velemenyem.A hozzataplalasrol es az ültetesröl is.
Es enis ugy csinalom majd ahogy tudom.Es igen,minden gyerek mas es mas es nem is biztos,hogy sikerül az elveimet megtartani Rebinel,bar persze remelem.KépAaronnal en a betöltött 6.honap utan kezdtem el a hozzataplalast es keteves kora elött egy honappal hagytuk abba.
Es igyzad van az autosüles nem tul jo,igyekszem is csak a nagyon szükseges idöre beletenni Rebit.A kenguruval nincs tapasztalatom,mi kendöt hasznalunk.De ha nyeklik nyaklik benne a babo,tuti, hogy nem jo.En a kendöt plyan szorosan kötöttem magamra,hogy az en testem es a kendö ket oldalrol tamasztottak Rebi törzset,de igy sem mertem tul gyakran hasznalni.
En sem akartalak megbantani,remelem szent a beke???

Viki!
Tuti,hogy minden gyerek es szülö mas, es nem lehet ugy itelni,hogy csak a hasara üt az ember.Nem is volt szandekomban...csak az altalanos velemenyemet irtam le.
Egyebkent en a Liga velemenyet olvastam es aszerint a tapszeresek belrendszere meg kevesbe fejlett,mint az anyatejes babake es naluk a Liga szerint meg kesöbb ees meg ovatosabban kene kezdeni a hozzataplalast.
Meg Rebi csak nagyon ritkan (havonta) van merve a dokineninel.Igy en eilyesmit nem is tudok,hogy hetente mennyit vagy mennyit nem hizik.Szerintem az a lenyeg,hogy jokedvü es kiegyensulyozott legyen.Biztos mashogy beszelnek,ha sovanyka lenne....

Ilke!
Szerintem semmi baj,azzal,ha valaki a fözeleket anyatejjel csinalja,csak en valahogy nem jutottam odaig.Egyszerüen eszembe sem jutott,es egy könyvben,ujsagban sem olvastam es a doki se tanacsolta.
Az meg egy masik dolog,hogy soha nem fejtem,se Aaronnal es most Rebinel sem.

ZSani!
Köszi,Kép!
En is a Beke szigeten erzem magam itt,eszembe se jutott,hogy a nyugalmat megtörjem.

Forti!
KépKép
En tenyleg nem akartam azokat bantani,akik elöbb kezdtek el ahozzataplalast.Csak azert is csodalkoztam,mert itt a babaneten meg a Liga kepviselöit is meg lehet talalni,akik tanacsot is adnak,ha kell es igy azt hittem,mindenki el van latva ugy tanacsokkal,hogy a lehetö leginkabb a Liga velemenye szerint tegyen.
Es hat igaz ami igaz,en azt el sem tudom kepzelni,hogy milyen az, hogy Rebi ne lakjon jol az anyatejjel es meg hozza kelljen adnom valamit.
Es abban 1000%.ig biztos vagyok,hogy indenki a töle telhetö legjobb megoldast valassza a babajanak!

Egyebkent nalunk meg hire hamva sincs fgycskanak,de ha Rebi ugy csinalja,mint Aaron akkor meg van vagy ket honap ideje.
De a nagymamatol mar kaptunk egy borostyankö nalcot,hatha az megkönnyiti a fogzast...kivancsi vagyok!

Akkor most jo ejt es remelem ,senki sem haragszik!Kép
Kryss&Rebi

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek

Kryss
Kép Kép
Szó sincs haragról, hisz ez a béke szigete.
Igen tudom hogy a Liga is jelen van a fórumon, és tudom azt is hogy az õ véleményük micsoda.
(Most csak a véleményemet írom le, nem vitát kívánok indítani, nem kell rá válaszolni.) A Liga viszont ahogy én észrevettem, mindig csak ugyan azt hajtogatja, szoptass, szoptass, szoptass, bármi áron. Úgy éreztem hogy ránk úgy tekint mint egy gépezetre.
Levi amúgy a mai napig szopizik, igaz már csak 1 nap 2x, de még így a 6. hónap küszöbén is kap anyatejet tõlem és Ilkétõl is. Ahogy Ilke írta én is elég tápszer ellenes vagyok, és azért döntöttem úgy az orvosommal egyetemben, hogy elkezdjük a hozzátáplálást, hogy az anyatej mellett minél kevesebb tápszert kelljen adni Leventének.
Szóval nincs harag, eszembe sem jutott haragudni, ezen a boldog békés kis fórumon.
Imádok ide járni! Kép Kép Kép

Puszi mindenkinek: Forti

Kép
Kép
forti
 
 

 
 

Jó reggelt
Viki
néha én is azt érzem hogy tulmüveltek vagyunk Kép és tulsok mindenek és mindenkinek kell vagy kellene megfelelnünk .

Ildiko
szerintem nagyon rossz a bébikomp én nem is veszek neki ilyesmit mert nem tesz jot álitolag a bébikomp a babának és csak esni tud vele ha átakar menni a köszöbön vele .akkor az én fiam aki most majdnem 5hónapos jobban áll hisz ö most 6300gr Kép

Forti
tündéri Levibaba Kép

Zsanci
téged is várunk a talira Kép

Tali
akkor legyen Pénteken 3orakor csak álapodjunk már meg egy napban Kép

Zsuzsa
tényleg klasz volt mert én még nem korcsolyáztam a balatonon soha Kép .én is látam a KISMAMÁBA azt az infot hogy olcsobb lesz a babacucok ere kiváncsi leszek hogy menyire lesz olcso és mi lesz olcsobb TESCOBAN.

Kataa
petike imádja a társaságot söt neki az a jo ha nem alszik mert akor este könyebb elaltatni Kép ha tul nem pörgöt idöközben Kép

Hayim apuka
biztos hogy jo apuka leszel és az nagyon jo dolog hogy otthon tudsz lenni 1honapot szerintem ez nagy segitség és biztos hogy örül a párod neki a fiatok meg egyszerüen nagyon aranyos Kép

Pusz mindenkinek
Csics aki ma ünepli a 27 szülinapját és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Na, ma talán kicsit többet jutok a nethez, de ki tudja...Kép
Egyedül vagyunk a gyerekekkel.

Hozzátáplálás:
Hát én a múltkor már eléggé kibeszéltemKép, hogy mi a helyzet.
Azóta csak két dolog történt:
1. Nátán holnap 6 hónapos, és még nem igazán eszik mást az anyatejen kivül minden szinte teljesen a ruhán köt ki:
a) ha pép, akkor azért, mert ilyet még nem kapott korábban (6 hónapigKép), ezért aztán nem igazán nyeli le, hanem öklendezik töle (akármilyen ki adagot is adok)
b) az üveggel meg nem tud mit kezdeni, nem szopizza, hanem rágja, amitöl persze jön belöle, de nem tudja, hogy hogyan került a szájába a lé, ezért az is a ruhán landol. Ugyhogy utána a fürdés is biztositott! Lehet, hogy azért csinálja?Kép
Hát a cici egyszerübb!Kép
2. Nehogy azt higgye valaki, hogy csak azzal lehet baj valakinek, ha a gyerek tápszert/6 hó elött hozzátáplálást ad. Hétvégén nekem a szopiztatónak is volt kellemetlen élményem. Nátán köhögött, és kihivtuk az ügyeletet, mert a dokinénink nem volt elérhetö. Doki megnézi, ir gyógyszert, aztán mondja, hogy sok folyadék. Mondom: "Szopi jó lesz?" (Mivel betegség esetén fontos, hogy ne száradjon ki (ugyan lázas nem volt), a teára is hajlandó lettem volna, bár a fentebb megirt tapasztalataim alapján nem tudom, hogyan.Kép) Erre ö: "Igen." Kérdezi: "Nem teázik?" Mondom: "Nem, csak szopizik." Erre: "Miért is?" Na itt egy pillanatra megakadtamKép, mert arra nem számitottam, hogy pont egy orvos fogja meg kérdezni tölem, hogy miért kap csak szopit. Aztán makogtam valamit, hogy "hát kizárólag szopik, meg akkor amikor akar, és igy elég neki folyadékként is", de nagyon kinos volt, mert láttam, hogy tiszta hülyének néz.
A férjem azt mondta utólag, hogy ne foglalkozzak vele. Azért még egy kicsit mérgelödtem rajta.

Én egyébként nem veszek bébiétel (neki, mert még teljesen felesleges, meg nem is vagyok teljesen biztos, hogy tényleg igaz, amit ráirnak (hogy bio). Késöbb azért majd kap, mert néha egyszerübb, mint fözöcskézni.
Még csak gyümölcsözünk (az izzel nincs baja!Kép), azt meg ugy, hogy vagy "friss" vagy fagyaszott gyümölcsöt kap (ez utóbbit felengedve): gyümölcscentrifugázom. Késöbb majd én fözöcskézek, ha nincs éppen idény, akkor fagyasztottból, krumplival süritve. A mostani Kismama melléklete egy naptár, és annak a hátuljában vagy egy ilyen hozzátáplálási rész. Szerintem egész jó!

Igérem, ma biztos lesz tábla, csak egy kicsit késöbb, mert Nátán is felébredt, indul a nap!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Csics
Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Szép napot mindenkinek!

Zsani!
Ami nem ízlett, az az elsõ kiskanál almapüré volt, azt fotóztuk. Persze azóta már szereti, fõleg, ha még banán is van benne Kép

Vikici
Hát, akkor valahonnan máshonnan lehetsz ismerõs Kép

Bébikomp
Nekem a babaúszáson mesélte egy újszülött osztályon dolgozó gyógytornász anyuka, hogy nem jó a bébikomp, mert csak spiccel a gyerek lába, miközben ide oda megy benne, ezért is látni sok olyan kisgyereket, akik kicsit lábujjhegyen járnak, nem teszik le a sarkukat. Én nem fogok használni, meg fog tanulni járni. De tuti vaacak mûanyag kismotort sem fogok, mert a barátnõm kisfia úgy orrabukott vele, hogy a felsõ fogai közül 3 kitört, egy pedig felcsúszott vissza az ínyébe... Szegénykémet annyira sajnáltam. Eygbõl szájsebész, szerencsére megvan mindegyik foga, olyan jól lekezelték. Inkább beruházok valami masszívabb járgányba.

Kata007
Lehet kapni babakocsiba való "pórázt". ez így hülyén hangzik, de ismerõseim babáinál bevált, fel tud állni a babakocsiban, de nem tud kiperecelni belõle. A Megatojgliban lehet kapni.

gumicukor és Dani (26 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Akkor jovok en, az egyetlen, ki bevallja, hogy a kivancsisag miatt kapott Rekam anyatejen kivul mast 6 honapos kora elott. Nem sokkal, kb. egy hettel, de addig is mar tukon ultem. Egyszeruen kivancsi voltam, mit szol az almahoz, krumplihoz, stb.. persze mondhatnam azt, hogy sovany /azota is azKép/, meg hogy a doki mondta /o mar 3 honapos koraban mondta/, stb.. de ez csak duma lenne. Nem kotozkodeskeppKép, de megneztem a kaloriamennyiseget mind a tapszeren, mind egy babakajan, haat... nem a kaja nyert. Pedig tapszerbol nekem csak a Beba1 van itthon tartaleknak, gondolom, a 2 meg "erosebb". Es mig az egyikbol gondolom, 2 deci folott megisznak egy alkalommal, addig a fozibol-gyumolcsbol azert valszin kevesebbet.
De a masodik gyereknel mar nem fogom siettetni, az tuti. Megennyi macerat, amivel ez jar, ha nem akarja az ember konzervkajaval etetni a gyereketKép

Csics,
boldog szulinapot, sok es kedves ajandekot, foleg parodtolKép

Kata,
de rendes vagyol /mert persze az elso verzio jobban tetszikKép/. Gratula Dorikanak a felallashoz, meg Daninak az eberseghez. Nekunk a babakocsi, miota forog Reka, mar veszelyes zona, mert kilenditi kocsin kivulre a labat es atbillen/ne, ha nem figyelnek/.

Ez a halozsak-takaro dolog nem hagy nyugodni: en halozsak alatt az ujjatlant ertettem. Valamelyikotok irta /vagy a friss-ben olvastam/, hogy a halozsak akkor macera, ha elkezd felallni a gyerek. Nos, mar uleskor is eleg vacak, ez teny. Viszont nem ertem, a Ti gyerkoceitek nem maszik ki a takaro alol? Nem gyuri maga ala, rugja az agy vegebe, stb? Mert Reka felorankent forog egyet. Nem tudom, hogy fogom megoldani ezt.

Megyek, mert felebredt, reggelizniKép

-Afonya

/ui: Beszti, tartozol egy hupilila tablazattal valakinek amKép/
afonya
 
 


Igen nekem tartozol a 6 hónapossághoz!
Lehet valami jó kis szín, rádbízom, legyen olyan Danis, oks?

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok,

HU a tegnapi sirasba nekem is belefajdult a fejem ugyhogy apa altatta tegnap a gyereket.Kb ejfelre sikerult is neki.Maig tartjuk magunat ahhoz hogy nem vesszuk ki a kisagybol csak megnyugtatajuk, eddig nagyon bejott ;))))
Biztos hogy valami front volt mert nekem csak akkor szokott fajni a fejem de kegyetlenul.

Csics
Boldog szulinapot neked es minden jot a mit szeretnel !!!

Zsuzsa.
Hu 35 honap nem lehetett egyszeru.En is mindig nezem a Sejtejinket es annyira megrazo.
A noverem is vart az ikrekre 2 evet es vegul csak a hormoninjekciok segitettek de azok duplan!!
Allitolag ha beindula business utana a kovetkezo gyermek mar magatol jon: )))

Hayimpapa
Mi sem a vallas miatt dontottunk a korulmeteles mellett,mert en katolikusvagyok csak higieniai szempontbol.Na az elkovetkezo 1 honapban majd meglatod milyen nehez is egy kezdo anyuka elete.

Hozzataplalas
Bar megnem vagyok erdekelet ,de mivel Alex tapszert is kap,ami azert nem olyan szornyu am,csak annak akinek van teje,de akinek nem sok az orul hogy mar ilyen is van.Es higgyetek el nem lesz tole semmi bajuk.
Es en sem fogom hamarabb elkezdeni a hozzataplalast mint 5 honap de lehet hogy csak 6.Es az sem igaz hogy a tapszeres babaknak fejltetlen lenne az emesztorendszeruk.Csak 3 orvos mondta nekem az ellenkezojet.
De nem akarok tenyelg vitaba menni megint ezen a szoptatas teman ugyhogy hagyjuk.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Áfonya
Hanna hálózsákban alszik, pedig a takcsit sem nagyon tudja lerúgni, mert hason van. Lehet, hogy korán örülök, de annak elélenére, hogy már forog, meg kúszik (no azért még módjával Kép ), mégsem megy nagyon el a helyérõl, csak, ha már felébredt. (de akkor én is felébredek persze...)Viszont, amikor még az ágyban vagyunk, de ébrn van, s hátára teszem, egy fél percig sincs rajta takaró. Kép

bringa és hanna (19 és fél hetes)
bringa
 
 


Áfonya (és Gumicukor)!

Azért ennyire nem vagyok ám feledékenyKépKép, hisz megigértem!
Igaz, azt is, hogy lesz tábla, de azt azért nézzétek el nekem, mert volt fontosabb dolog (és arról nem is beszélve, hogy drága párom még mindig nem tette rendesen rendbe a gépet, igy az én useremröl nem lehet rendesen kijutni a netre (az övéröl sem!KépKép), csak kerülöuton, ami elég macera, meg mire bejutnék, ledob (mert persze az automata lelépést a netröl már beállitottaKép).

Na, jó, hogy nehogy ma is elmaradjon, mindjárt beteszem, Dani és egy kicsit a holnap féléves büszkeségemKép, Nátán tiszteletére (ugye, nem baj? holnap nem lesz tábla, csak ha nagyon sokat irtok!)

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Kívánunk mindenkinek!
/image{BUEK}

Csics!
Boldog szülinapot!

A talin a szokásos módon még vacillálok, hogy megyünk-e majd. (Szeretek az utolsó pillanatban dönteni...)

December 27 óta én is a "hozzátáplálók" körébe tartozom.
Én is hasonló helyzetben voltam, mint Beszti, azaz a cumisüveget nem ismeri Balázs, a pép pedig túl sûrûnek bizonyult. Így én anyatejjel higgítva adtam neki kanállal, majd fokozatosan egyre sûrûbre csináltam a hamit, így most már higgítás nélkül kapja Balázska a bébiételt.

Ennek kapcsán akarom írni, hogy a Roosmann-ban a kis üveges Hipp körtés alma csak 89 Ft (korábban 174 Ft volt). Illetve van még néhány nagyobbaknak való húsos hami 199 Ft-ért.

Pszi és Balázska (20 hetes)
pszi
 
 


Bocsi!
Úgy látom, hogy nem sikerült felraknom a képet, így inkább a profilomba teszem.
Pszi
pszi
 
 


Pszi, jo lesz az a kep, csak masik iranyba dontott "" kell ele
-Afonya
Afonya
 


Ilke!

Tali: én ezen a héten semmiképpen nem megyek Nátán miatt (még akkor sem, ha egyébként látszólag meggyógyul, hisz annyi baba közé nem szivesen vinnék még véletlenül sem valami virust). Ha esetleg a jövö hét lenne a tali, akkor viszont mindenképpen mennék!
Ági is a jövö hetet javasolta, igaz, hogy a vizsgáitól már akár a péntek is jó lehet neki!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Köszi Áfonya!

Szóval BUÉK mindenkinek!
Kép
pszi
 
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Emma még csak 3 hónapos, de már most egyfolytában fel akar ülni az ölünkben. Sõt, ha az ölemben van olyan félig fekvõ helyzetben, akkor felhúzza a törzsét ülõ helyzetbe. Én nem eröltetem, de úgy látjuk igénye van rá, hogy néha már így nézelõdjön, akkor is ha magától még nem tud felülni.

Kataa!

Nekem ebbõl a szempontból jó dolgom van, hogy anyukám velünk lakik, mindíg van kire bízni Emmát, kivéve ha éppen más gyerekre vigyáz.Kép Persze más szempontból meg jobb lenne külön lakni.Kép Ha majd egyszer szükséged lesz baby siterre akkor szívesen megadom a számát. A szabad kapacitása állandóan változó, van olyan hét mikor alig látom, van amikor meg sokat itthon van.

Tényleg, már nem tudom hogy ki, de valaki kérdezte hogy honnan lehet baby-sittert keresni. Hát szerintem hirdetésekbõl nem túl szerencsés, egyszerûbb ha felhívtok egy ezzel foglalkozó irodát, ahonnan kiküldenek több baby-sittert, és azokból tudtok választani miután beszélgettetek. Azt mondjuk nem tudom hogy a közvetítésért kérnek e pénzt, de szerintem nem mert a baby sitterek fizetnek nekik ezért. Ha meg nem rendszeresre kell hanem csak egy alkalomra mondjuk, aztán többet soha, az iroda ilyen embert is tud küldeni, aki vállal ilyen alkalmi felkérést is.

Hozzátáplálás:

Mint tudjátok Emma is tápszeres. Én ebben a hozzátáplálás ügyben nem vallok ilyen szélsõséges nézeteket. Én már 2 hónapos korában adtam neki a szõlõlét, amikor csak ez segített neki a kakilásban, mert úgy éreztem hogy jót teszek vele, ugyanis vagy szõlõ, vagy glicerines kúp volt a választék. Kb 2-3 hete szerencsére javulás állt be, megy a kaki magától és a hasfájósságot is kezdi kinõni, azóta nem kap gyümölcsöt. Reszelt almát kóstoltattam már vele, megette, de úgy tünt fáj tõle a hasa, hát nem adtam tovább. És nem azért mert még nincs 4 vagy 6 hónapos, hanem azért mert nem volt jó Neki. Most úgy tûnik jól lakik a táppal és a minimális tejjel ami még van, naponta 5x eszik, és átaludja az éjszakát. De ha ebben változás áll be és már nem fog vele jól lakni, akkor biztos hogy lelkiismeret furdalás nélkül fogok neki gyümit adni, a korától függetlenül. Ahogy teát is iszik, nepi kb 2 dl-t, mert jól esik neki és "kéri".

Nátha: Péntek éjjel elég sokat köhögött az Emma, de nem folyik az orra és nappal csak 1-2-t köhög. Nem lázas,jókedvû, eszik. Most várjuk az orvost, mert nem mertem várni szerdáig amíg a saját doktor nénink visszajön a szabiról, de most azzal fárasztom magam, hogy lehet felesleges volt kihívni, mert tul, képp semmi baja. Ti mikor szoktatok orvoshoz menni? Honnan lehet tudni, hogy az 1-2 köhögés elmúlik magától, vagy egy kezdõdõ komolyabb betegség tünete? Lehet hogy csk én vagyok hülye, hogy cikinek érzem hogy kihívtam?KépKép

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Emma még csak 3 hónapos, de már most egyfolytában fel akar ülni az ölünkben. Sõt, ha az ölemben van olyan félig fekvõ helyzetben, akkor felhúzza a törzsét ülõ helyzetbe. Én nem eröltetem, de úgy látjuk igénye van rá, hogy néha már így nézelõdjön, akkor is ha magától még nem tud felülni.

Kataa!

Nekem ebbõl a szempontból jó dolgom van, hogy anyukám velünk lakik, mindíg van kire bízni Emmát, kivéve ha éppen más gyerekre vigyáz.Kép Persze más szempontból meg jobb lenne külön lakni.Kép Ha majd egyszer szükséged lesz baby siterre akkor szívesen megadom a számát. A szabad kapacitása állandóan változó, van olyan hét mikor alig látom, van amikor meg sokat itthon van.

Tényleg, már nem tudom hogy ki, de valaki kérdezte hogy honnan lehet baby-sittert keresni. Hát szerintem hirdetésekbõl nem túl szerencsés, egyszerûbb ha felhívtok egy ezzel foglalkozó irodát, ahonnan kiküldenek több baby-sittert, és azokból tudtok választani miután beszélgettetek. Azt mondjuk nem tudom hogy a közvetítésért kérnek e pénzt, de szerintem nem mert a baby sitterek fizetnek nekik ezért. Ha meg nem rendszeresre kell hanem csak egy alkalomra mondjuk, aztán többet soha, az iroda ilyen embert is tud küldeni, aki vállal ilyen alkalmi felkérést is.

Hozzátáplálás:

Mint tudjátok Emma is tápszeres. Én ebben a hozzátáplálás ügyben nem vallok ilyen szélsõséges nézeteket. Én már 2 hónapos korában adtam neki a szõlõlét, amikor csak ez segített neki a kakilásban, mert úgy éreztem hogy jót teszek vele, ugyanis vagy szõlõ, vagy glicerines kúp volt a választék. Kb 2-3 hete szerencsére javulás állt be, megy a kaki magától és a hasfájósságot is kezdi kinõni, azóta nem kap gyümölcsöt. Reszelt almát kóstoltattam már vele, megette, de úgy tünt fáj tõle a hasa, hát nem adtam tovább. És nem azért mert még nincs 4 vagy 6 hónapos, hanem azért mert nem volt jó Neki. Most úgy tûnik jól lakik a táppal és a minimális tejjel ami még van, naponta 5x eszik, és átaludja az éjszakát. De ha ebben változás áll be és már nem fog vele jól lakni, akkor biztos hogy lelkiismeret furdalás nélkül fogok neki gyümit adni, a korától függetlenül. Ahogy teát is iszik, nepi kb 2 dl-t, mert jól esik neki és "kéri".

Nátha: Péntek éjjel elég sokat köhögött az Emma, de nem folyik az orra és nappal csak 1-2-t köhög. Nem lázas,jókedvû, eszik. Most várjuk az orvost, mert nem mertem várni szerdáig amíg a saját doktor nénink visszajön a szabiról, de most azzal fárasztom magam, hogy lehet felesleges volt kihívni, mert tul, képp semmi baja. Ti mikor szoktatok orvoshoz menni? Honnan lehet tudni, hogy az 1-2 köhögés elmúlik magától, vagy egy kezdõdõ komolyabb betegség tünete? Lehet hogy csk én vagyok hülye, hogy cikinek érzem hogy kihívtam?KépKép

Na, közben itt volt. Nem volt hiábavaló kihívni, van némi váladék az orra mélyén, de nem komoly. megyek a gyógyszertárba. Ja, és azt mondta hogy kicsi túlsúly van az Emmán, és hogy adjak neki kisebb adagokat enni.De ha egyszer üvölt ha nem kapja meg az adagját.Kép Egyébként apja, anyja nem sovány, hát milyen legyen szegény babu.KépMár ilyen hurkásan született, 51 cm és 3400 gr, aóta csak tartja a formáját. 5x eszik kb 150 ml-t, az szerintetek sok?

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Annyit irtatok mióta nem jártam erre, hogy alig gyõztem olvasni! Egyszerüen nem volt kedvem a gép elé ülni...Kép

Jaj már úgy várom a csütörtököt! Annyira kíváncsi vagyok mennyit hízott a tökmag! És fõleg arra, hogy mennyit nyúlt! Tegnap voltunk a Tescoban, mert reklámozták 499-ért a hosszú ujjú body-kat! Hát volt 2 db rózsaszín a nagyobb méretbõl! Egyébként tök jó pamut volt. Mindegy, mert muszály volt venni. 990-ért 74-est!!!! Az utóbbi másfél hét alatt akkorát nõtt!!! Szinte naponta egy centit! Az eddig nagy bodyjait alig birom alul bepatentolni, az ujjaik meg rövidek!

Ma ettem az almát és hirtelen ötlettõl vezértelve, kíváncsigából levágtam egy darabot az almából. No nem azért hogy megegye. Csak megnyalogatta. De ízlett neki, mert nagyon szaporán dugdosta a nyelvét!Kép Mindenesetre a következõ almakóstolás minimum 3 hónap... ha minden jól megyKép

na puszi
sasha és a lassan 3 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Pszi
Balazska nagyon helyes a kepen!

Mano,
Koszi majd talan elek vele : )
Hat en is csak azert varom hogy egyen gyumit mertakor talan minden nap lenne kaki.Neked van???Nalunk maradt a 2-3 nap de legalalbb magatol csinalja.
Nekem 6* eszik kb 140-et.(Vagy tiszta anyatejet vagy 110 tapzert+30 cicit )En meg attol aggodtam hogy ez keves.
Szerintem egyaltalan nem kover Emma ,nem ertem miert mondta a dokid.Add csak neki nyugodtan O erzi ha ehes.En is adok neki kamilla teat kb 100ml-t iszik meg belole.
Ugy emlekszem hogy Emma most 5900 nem?Az jo a 3400 szuleteshez.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Én csak olvastam, olvastam, és azt hittem, sosem éerk a végéreKép!

Szerintetek tényleg akkora gáz mondjuk narancsot vagy mandarint adni a babónak? Mert én Noéminek 2 éve simán adtam, semmi baja nem lett, bár nálunk a családban közel-távol egyetlen allergiás sincsKép. Csak azért, mert a kismamás naptár szerint is lehet, a védõnõ szerint is, és sokat segítene, ha mondjuk az almapapiba beletenném, mert semlegesíti valamennyire a székletfogó hatását. Így tudnék banánt is adni, de magában nem merem, mert az is fogKép.
Különben még nem nagyon haladunk kaja terén. Úgy veszem észre, Ádámnak minden csak 1 alkalommal kell. A sütõtökbõl elõszörre evett, aztán nem kellett. A körtével ugyanígy volt. Én meg adom a veszett drága bébiételeket, hogy a kakival minden rendben legyen, erre alig eszik belõleKép, és nekem kell megenni, mert Noémi csak "harapós" gyümölcsöt hajlandó enniKép.
Eddig fogalmam sem volt, hányszor szopik Ádám, tegnap megszámoltam: a hajnalitól az altatós szopiig 8x! Mondjuk, ma már túl vagyunk ennyin, és hol van még az este!!!!!

Az éjszakáink kezdenek visszaállni, magától elalszik, és csak egyszer ébred, valamikor 4 és 6 között, akkor szopi, és viszaalszik fél 8-ig, kb. Igaz, ma fél 4-kor kelt szopizni.

Csics!
Boldog szülinapotKépKépKépKépKép!

Pszi!
Nehéz dolgod van, hogy Balázs nem ismeri a cumisüvegetKép. Próbáld pezsgõsbõl, látom, azt ismeriKépKépKép!

Bébikomp... "Szakmailag" azért nem szoktuk ajánlani, mert ül benne a gyerkõc, és úgy löki magát, nem pedig a lábára helyezi a testsúlyát, ezért késlelteti a járás elsajátítását. Ráadásul nagyon balesetveszélyes.

Tali: sajnos megint nem fog sikerülniKépKép, mert Apa dolgozik.

Hayimpapa!
Nem hiába mondtam Neked pár napja, hogy addig aludj, amíg van rá lehetõségedKép.

Na, eldugulok!

Minden jót,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Látom, megint jó kis vita kerekedett a szopi kontra hozzátáplálás ügybõl.Kép Én azzal értek egyet aki szerint mindenki döntse el maga mikor kezdi el és hiszek abban, hogy a mamák nagy része nem lustaságból nem szoptat vagy kezd el fél évnél korábban mást adni a gyerekének.Én Kata007 hez hasonlóan annak ellenére hogy nem akartam kénytelen voltam elkezdeni mást is adni, mert nem elég a tejem. Most is minden kajcsi után szopizik is, de teljesen világos volt hogy éhes, amikor 5 hónaposan elkezdett hajnalban felkelni, miután már 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát. És ha egész nap a cicimen lógna akkor sem lenne több tejem ,már így is lassan elfogyok.Kép

Zsani, Gumicukor

Nálunk is beesett karácsonyra ez a haplapos micsoda, persze Emília rögtön kiszedte a közepét és hát elég aprók, úgyhogy csak a keretet kapta meg egyelõre rágcsálni.Kép Megnéztem a fiad képeit Gumicukor, egy tünemény Danika és a honlapja egyszerûen profi!Kép

Áfonya

Nálunk is több kaki van naponta mióta mást is eszik tejcsin kívül és hát nem túl illatos!KépÉs hála az égnek eszi amit itthon kutyultam neki a minap, almás banánpürét és krumplis sütõtökpürét. Úgyhogy próbálok mindent legyártani és nem boltit adni neki. Persze spenótot nem fogok mert azt utálom.Kép Azt majd veszek készen.Kép
Fogacskának egyelõre nyoma sincs, bár ezerrel rág mindent.

Viki

Veled értek egyet rendkívüli módon, miszerint túlragozzuk a dolgokat. Túl sokat kiértünk vagy eldramatizáljuk a legújabb felfedezéseket a babák fejlõdésével kapcsolatban. Ahol nincs net pl. nem is hallottak olyan dolgokról, amikrõl mi napokig képesek vagyunk elvitatkozni.Kép

megyek mert éhes a lányom
Nyuszi
Nyuszi
 


sziasztok
Forti,Kataa,Áfonya,Pszi
köszönöm a jó kinánságokat és a virtuális tortát Kép

Pszi
gyönyörü Balázska Kép

Áfonya
mi hálozsákot használunk mert a takarot lerugja 1 perc alatt igy csak hálozsákot használunk ujszülött kora ota takarot csak akor használok ha esetleg dobálja magát álmában mert néha szokta és akor sikerül saját magát felébresztenie Kép ilyenkor jo szorosan betakarom igy nem tudja magát dobálni és ujra elalszik meg nálunk jo melegvan.

Beszti
nagyon jo a tábla Kép és nagyon tetszik de kérlek javitsd át ha tudod a korom most már egyel idösebb vagyok bár nem ragazkodom hozá Kép

Mano
nem ciki bár hacsak napi 1-2 köhögés van akor nincs semmi baja a náthát meg ha volt részed bene akor fel ismered Kép mert akor köhög tüszög folyik az orra és alig kap levegöt na ilyenkor kell orvoshoz vinni bár a legtöbször én is ezt csinálom mint te Kép szerintem nem sokk pont jo Petike 150-175ml között eszik naponta 5x 6x még sem kövér Kép neki is vanak hurkáji Kép ne aggodj pont jo sulyban van Kép

Lányok
képzejétek ma még irtam nektek megfordult petike a hasárol a hátára csak biztatnom kelett Kép most is épp hason van mert ahogy leteszem a hátára ö azon mod a hasára fordul Kép és most már ha hason van akor is szépen tartja a fejét Kép

na befejezem mert regény lett Kép
Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Csics,
Nagyon édi Petike, már ami kilátszik belõle a nagy overallból.Kép

Forti,
Látom Levi jókat eszikKép nagyon cuki

Haympapa,
Örülök hogy jól vagytok, nagyon édes a kicsi Márk.
Zsófi sem fogad el semmit a cicin kívül, néha cumit adok neki mert az megnyugtatja, de soxor fintorog rá, és szinte öklendezik tõle. Hát az éjszakák elég fárasztóak, de úgy érzem Zsófi jó alvó, mert mióta hazahoztuk a kórházból "csak" 2x kel fel éjszaka, olyan 3 óra és 6-7 óra körül, és az utolsó szopi általában este 10-kor van. Persze mikor nyûgös és front van nappal nagyon nyûgös és nehezen lehet elaltatni. Sokszor felkel a kakira és a bukásra is.

Kataa,
Nekem tegnap fájt iszonyúan a fejem, talán a levegõtlenségtõl is lehet, legalábbis az én esetemben.,vagy front, v. nem tuom.
Azt én is szeretem, mikor apa altatja, Zsófi percekig el tudja nézegetni apuciját, a pelenkázó pedig a kedvenc helye, egyik nap fél órát nézelõdött ott.

na megyek

Brokkoli és a 4 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok!
Nyuszi! Szerinteme z a "túldramatizálás" azért is van, mert az ember szeretné a legjobbat adni a gyermekének, csak sokszor nem tudja, hogy hogyan, mert mindenki mást mosd. Pl. a K-vitaminos témát is jól túlragoztuk, de ott is lehetett látni, hogy szinte ahány orvos, annyi vélemény. Így legyen okos az ember lánya...Kép

Hayimpapa: nagyon aranyosa kisfiatok, már többször akartam gratulálni, csak eddig valahogy mindig elmaradt, most bepótolom! És én is az AVENT-ra szavazok, bár én már a harmadikat nyúvasztom. Az egyiket én is eltörtem, a másikat még véletlenül víz nélkül tettem a sterilizálóba (inkább nem részletezem, milyen kép fogadott, mikor levettem a sterilizáló tetejét:0). Szóval nekünk nagyon bevált.

Mano: Levente is egyet-kettõt köhög éjszakánként, szerintem a levegõ száraz (pedig párologtatunk mi is).

Csics! Boldog szülinapot! Látod, Petikétõl is kaptál ajándékot (forgás).

Ja igen, még annyit, hogy Levi az anyatejtõl kb. 6-7-8 naponta kakilt (igaz, akkor aztán rendesen...Kép), amióta fõzelékezünk, naponta 2-3X is. Panda, Levi is székrekedéses volt, én most adok Neki banánt (anyatejjel turmixolva), nagyon szereti, és nem veszem észre, hogy szorulása lenne tõle. Igaz, almát én sem merek adni...

Na megyek, mert felkelt a Levi és kiabál (apja jól elkényeztett az ünnepek alatt:0).

Szép estét mindenkinek!

Viki
vikici
 
 


Panda, Viki

Én is adok Emíliának banánt, igaz almával keverve és nem okoz székrekedést.Kép
egy kérdés

szerintetek lehet meggyet adni? és ha igen fõzzem meg elõtte? és tököt? a fõzõset , nem a sütõtököt.Abból is meg meggybõl is van lefagyasztva nyárról.

Csics

Az elõbb elfelejtettem, BOLDOG SZÜLINAPOT!


puszi
Nyuszi
Nyuszi
 


Kryss: mit kaptotok a nagyitól ami könnyiti a fogzást?

Tali: nekem jó a péntek is, de ha lehet, akkor legyen inkább 2 óra, mert nekünk legkésöbb 5-kor el kell indulni haza, és szeretnék minél hosszabb idöt veletek tölteni Kép

Csics: boldog szülinapot KépKép

Beszti: Nátánnak jobbulást. A doki meg elég alulmüvelt lehetett :I És boldog félévességet Kép

gumicukor: Juli is jobban szereti az almát banánnal KépKép

Áfonya: Julinak hosszú és rövidujjú hálózsákja is van, attók függöen, hogy a body ujja hosszú v. rövid váltogatom. Ezen felül még van egy vékony takaró.

Tényleg: Juli ma éjjel legalább 10 megfordult, és meg mehettem visszaforgatni, mert hanyatt nem tud aludni. Forgós anyukák szülei, ti mit csináltok? Ha ezt sokáig csinálja, teljesem zombi leszek :=(

Pszi: épp ma akartam kérdezni hogy hol vagytok már Kép Miért vacillálsz a talin?

Manó: én bébiszittert a Micimackó ügynökségen keresztül találtam (megadtam a számom, és a jelöltek hivtak). Kb. 10 hölggyel beszéltem, és igy választottam ki a megfelelöt. Elötte próbáltam kettöt, aki a Kismamában hirdetett, de az katasztrófa volt: többet is kértek, meg nem is tetszettek (mondták, hogy a "fogtechnikus drúréknál bezzeg").
Mi lett Emmával? Ja, már olvastam tovább, látom.
Szerintem 3 hónaposnak a 150 ml nem sok. És mért baj, ha hurkás?

Panda: ez a narancs/mandarin/citrom is lehet hogy csak hisztéria. Az én dokinénim nem ajánlja, de ha a tied igen, és megbizol benne, akkor adj neki Kép

Nyuszi, Kata007: én is attól félek, hogy a habtapi lapoknak kiszedi a belsejét és lenyel belöle darabokat.

Fözelék higitása anyatejjel: én azért gondoltam hogy igy csinálom, mert nekem logikusnak tünt az, hogy igy jobban elfogadja az új izt, mert már van benne valami, amit jól ismer. Nálunk bejött Kép

Na megyek, mert bazi álmos vagyok az éjjelforgós lányom miatt Kép Ja, nappal is megfordult 1x KépKép Csak a nagy nyögésekre mentem be Kép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok,

Avent cumisuveg hasznalok,
Mikor kell az 1-es cumirol a 2-re valtani????Remelm valaki tudja,de ha nem majd megkerdem valamikoegy bababoltban.
Kepzeljetek annyira edesen nevet hangosan Alex es hosszu percekig,csak ugy viszahangzik a lakas.Ja es nezegeti vadul a kezet csukja –zarja a kezet es ez nagyon tetszik neki.

Csics,
Na latod nem volt hiabavalo a torna.Petike nagyon ugyesen fejlodik.
Most akkor mikor is lesz a tali.Meg mindignem tudom az oltas napjat,de a pentek eleve nem jo mert hosszu hetvegere megyek a nagyszulokhoz.Ja es vegre kozmetikushoz is eljutok amig anyukam vigyaz majd Alexre.

Brokkoli,
Na akkor tenyelg front volt tegnap ha te is erzted.Majd meglatod ha 6 hetetsen elkezd radmosolyogni az az elso nagy merfoldko a vilag fele .

Tettem fel egy mosolygos kepet a profilomba Kép
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Hát jól magára vette mindenki ezt a szoptatás-hozzátáplálás dolgotKép. De azt hiszem ez várható volt. Azért a legjobb az egészben az, hogy itt mindenki megérti a másikat.

Tali,
Lányok nem írtátok, hogy jó-e nektek a pénteki nap? Lefoglalhatom?

Bringa,
Én is megvettem ezt a könyvet, de még nem tudtam elkezdeni, kíváncsi vagyok rá.

Kataa,
Mi a IV. kerületben lakunk, akkor lehet, hogy ide már nem vállalná?

Kata007,
Lili is szó szerint kinézi a számból a kajcsit mindig, sõt néha még a száját is úgy mozgatja, mintha rágna, haláliKép.

Beszti,
Én is voltam már ilyen szituban, tõlem is kérdezték, hogy mit adok inni a babának, mondom, hogy tejet, erre a másik, jó de inni mit adok? Nehéz volt elmagyarázni, hogy még vizet sem kap. Rendesen dinkának néztek engem isKép.
Jobbulást kívánok Nátánnak!

Csics,
Nagyon boldog szülinapot kívánok! És gratulálok Petikének, hogy ilyen ügyes már!Kép

Pszi,
Tündéri Balázska a képenKép!

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Zsani,
"Forgós anyukák szülei" : nagymamak meg nincsenek kozottunkKép Rekam egy orokmozgo meg almaban is, de szerencsere O elobb tudott hasrafordulni, mint hanyatt. Es este en hasra tettem le mindig, igy ebben nem tudok segiteni. Max biztatni tudlak, nem tart soka, hamar masik iranyba is tudnak forogni. Jo, hogy irod, hogy Ti is halozsakoztok, mert teljesen elbizonytalanodtam, annyian irtak ellene.

Ti is nezitek a Sejtjeink-et a Duna tv-n? Valaki mar irta, en csak csatlakozom, hogy tenyleg mazlistak vagyunk. Es regen sose voltam ilyen erzekenyulos, de ugy nez ki, terhesseg utan "igymaradtamKép", de voltak reszek, amiket megkonnyeztem. Nem vagyok normalisKép

Nyuszi,
a meggy az elso gyumolcsok kozt szerepel, amik adhatok a babanak, az almaval egyidoben. Azon tablazat szerint, ami nekem van, aszerint a tok a "masodik hullamban" adhato csak.

Reka ma bekaugetoset jatszik egesz napKép Persze, ennyire azert nem vidam a dolog, mert sokszor orraesik, annyira kirugja a labat. Es guggolKép

Ja, es ma evett ceklat. Ez a cekla de utalatos egy dolog. Alig birtam leturmixolni, egyszeruen elforgott benne a kes, aztan ugye mindent megfog. A gyereket is, a kezet is persze, mert allandoan kotor a szajaban eves kozben. Van kep rola, felteszem a profilba, elrettentesnekKép Megfenyegettem Rekat, ha nem eszi meg, a fejere kenem, igy hat ugy csinalt, mint akinek izlikKép

Most kicsit el, tevezni.
-Afonya
afonya
 
 


Tettem fel új képet Lilirõl a profilomba!Kép

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Köszönjük a dícséreteket, Levi tényleg szeret enni, feltéve ha az a fogára való!

Zsani
Ha zombi vagy nem sétálok veled!!!! Kép Kép Még a végén megeszel. De értem már hogy holnap miért invitáltál a lakásotokba. Kép

Kataa
Akkor nem jössz a talira. Mindegy a könyvet azért lemásolom, valahogy majd eljuttatom. Ti a nyugatitól messze laktok? Mert mi arra is tudunk sétálni, és akkor összefuthatnánk.

Ilke
Nekem is jó a péntek 2 óra. Levi 1-kor eszik.
Milyen könyvet vettél?
Tündéri a tejtesó!!!!! Kép Kép Kép Kép

Áfonya
Mi is hálózsákot használunk, és teljesen bejön.
Állati a kép Rékáról. Kép

Pszi
Nagyon jó a kép, meddig lumpolt a fiatalúr elsõ szilveszterén? Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Hali!

Csics!
Sok boldog születésnapot kívánok!!!

Áfonya!
Hát ez a Réka valami haláli! Hogy vigyorog teli céklávalKép Naggyon jó! Ezek szerint céklával nem próbálkozomKép VAGy csak a legrosszab rucijábaKép

Ilke!
Lili milyen tündérien ücsörögKép Fantasztikus!

Kataa!
Nekem NUK cumijaim vannak és azokra rá volt irva, hogy 0-6 hónapos korig... Lehet, hogy az Aventnél is igy van, elvégre gondom a méret ugyanaz, csak a forma változik.

Tali!
Húú még nem biztos, hogy megyünk pénteken, pedig most biztosan sokkal többen leszünk. Ha megyek is akkor is csak 2, max 3 órát maradok.

Zsani!
Hát én még nem vagyok "forgós anyuka" de kitartás, biztosan hamarosan megtanul vissza is fordulni. Ahogy olvasom itt a neten, ez már hamar megyKép

Szopitéma.
UgrottamKép Nem irok semmit, nincs is már mitKép

Nyuszi!
Feltehetek egy kérdést? Nem kötözködés, semmi rossz, hátsó szándék, csak egyszerü kiváncsiság, hiszen itt a neten a szopi+hozzátápit forditva mondják, mint ahogyan Ti csináljátok. Szóval miért adod elõbb a kajcsit és utána a szopit? Tényleg nem kötözködöm, csak érdekel!!KépKépKép

sok puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Kataa!

Igen, kb 2 hete minden nap van és teljesen magától, az eddigiekhez képest könnyedén! Csak arra tudok gondolni hogy fejlõdött az emésztõ rendszere, mert az étkezésén nem változtattunk. A súlya szerintem is jó, csak neki olyan pufi pofija van, de már születésekor is ilyen volt, ezért mindenki kövérebbnek nézi. Amúgy nem a mi dokink, csak helyettesített, ma látta elõször Emmát.

Avent cumisüveg: A 2-es méret 1 hónapos kortól van. Emma már rég azt használja. De ha szoptatsz akkor állítólag nem baj ha kisebb, mert úgy jobban kell szívnia. A 3-as méret van 3 hónapos kortól, de én kipróbáltam, még nem jó Emmának, folyik ki a száján a kajcsi.

Pár nappal ezelöttig Emma is 6x evett, de mivel már legtöbbször én ébresztettem az utolsó evésre, elhagytam. És semmi sem változott, ugyanúgy átaludja az éjszakát, csak kb 10-1/2 11-kor van az utolsó evés.

zsani!

Anyukám is Micimackós volt.:-) Az õ össze "babája" is onnan van, akikre vigyáz. Kép

Csics!

Gratulálok Petikének. Teljesen jól fejlõdik!

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Áfonya

És fõzzem a meggyet vagy csak nyersen turmixoljam le?
Tök édi a lányod a céklás képen, gyönyörû kis hajasbaba!Kép
Egyébként mi is hálózsákot használunk.
Emília az orron csúszás mûvészetét fejlesztgeti ha hason játszik és valami távolabbi játékot nagyon szeretne elérni.Kép

Ilke

Elvileg nekünk bármelyik nap jó a talira.Kép Megnéztem Lili Manót , nagyon helyesen somolyog...Kép

Sasha

Igazad van, úgy is kezdtem annak idején, csakhát a kisasszony nem akarta csak a cicit.ÍÉn meg nem vagyok az éheztetõs módszer híve, a tejem meg egyre kevésbé volt elég neki.Ja és ráadásul tõlem csak nagyon nehezen szokta meg hogy mást is elfogadjon, vagy egyáltalán megkóstoljon, ha az apja vagy a nagyi adta neki akkor nem kereste annyira a cicit a kis disznó...KépEz a karácsonyi szünet, amikor apa sokat volt itthon jó volt arra, hogy egy-két új dolgot megkóstoltattunk vele és rájött, hogy más is lehet finom, nemcsak a tejci. Ritkán eszik még annyi szilárdat egyszerre hogy jóllakjon vele, de a végén azért még akkor is cicire teszem egy kicsit, csakhogy megmaradjon a bizalom.Kép

Lányok

Mától Nyuszika néven nyomulok, mert csak így bírtam profilt nyitni...Kép

Nyuszika és a holnap 25 hetes Emília
Nyuszika
 


Sziasztok

Áfonya

És fõzzem a meggyet vagy csak nyersen turmixoljam le?
Tök édi a lányod a céklás képen, gyönyörû kis hajasbaba!Kép
Egyébként mi is hálózsákot használunk.
Emília az orron csúszás mûvészetét fejlesztgeti ha hason játszik és valami távolabbi játékot nagyon szeretne elérni.Kép

Ilke

Elvileg nekünk bármelyik nap jó a talira.Kép Megnéztem Lili Manót , nagyon helyesen somolyog...Kép

Sasha

Igazad van, úgy is kezdtem annak idején, csakhát a kisasszony nem akarta csak a cicit.ÍÉn meg nem vagyok az éheztetõs módszer híve, a tejem meg egyre kevésbé volt elég neki.Ja és ráadásul tõlem csak nagyon nehezen szokta meg hogy mást is elfogadjon, vagy egyáltalán megkóstoljon, ha az apja vagy a nagyi adta neki akkor nem kereste annyira a cicit a kis disznó...KépEz a karácsonyi szünet, amikor apa sokat volt itthon jó volt arra, hogy egy-két új dolgot megkóstoltattunk vele és rájött, hogy más is lehet finom, nemcsak a tejci. Ritkán eszik még annyi szilárdat egyszerre hogy jóllakjon vele, de a végén azért még akkor is cicire teszem egy kicsit, csakhogy megmaradjon a bizalom.Kép

Lányok

Mától Nyuszika néven nyomulok, mert csak így bírtam profilt nyitni...Kép

Nyuszika és a holnap 25 hetes Emília
Nyuszika
 


Sziasztok!

Bejelentkeznek en is akkor hozzatok, ugyanis december 30-an megszuletett a kis tronorokos, Lacko 3950 grammal es 55 centivel. Mindketten jol vagyunk, eddig nagyon nyugodt baba volt, most mintha kezdene nehezen elaludni, de remelem csak atmeneti a dologKép

Egyelore ennyi voltam, visszaolvasok meg kicsit, aztan majd jonnek bizti a kerdeseimKép

Pusza: orsoly es Lacko
orsoly
 


Szia Orsoly itt is Kép

Áfonya: szerintem a hálózsák nagyon király. De ha igy forog, akkor vastagabbat kell venni a takaró miatt Kép
A forgós anyukákból meg látszik, hogy tényleg fáradt vagyok (de ha lefekszem, nem tudok aludni).

Kataa: az Avent cumin rajta van hogy mikortól ajánlják. A 2-est 1 hónapos kor után. De: Juli a vizet még most is 1-esböl kapja, mert a 2-esen "ömlik", és csak a "sürübbet" (pl. anyatej, tápszer) kapja 2-esböl. Én 3-as helyett kombináltat vettem vagy hogy hivják, nem tudom pontosan. Olyan, hogy 3 állása van, és annak megfelelöen kell forditani, amit ad belöle az ember. Hát, nekünk nem jött be, mert 1. a tápi a legkisebb lukon is ömlött, Juli majdnem megfulladt, pedig jó nyelökéje van, 2. a fözelék csak átpaszirozva megy át rajta (pedig a III. lyukat fözelékhez ajánlják), a sütötök és a cékla pedig még igy sem.

Forti: szerintem te is zombi leszel, ha meglátod milyen rendetlenség van nálunk KépKép

zsani, akimárténylegmegyaludni, és a profilképeket inkább holnap nézi meg
zsani
 


Jó reggelt mindenkinek

Már megint esik a hó! Kép Kép

Zsani
ma szerintem szánkóval megyünk hozzátok, meg sétálni is, mert megint bírkózni kell a hóban a babakocsival. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Forti!
Csak 8-ig "lumpolt" a fiatalúr, így a kép is késõbb készült.

Ilke!
Aranyos Lili a képen.

Zsani!
Vidéken voltunk ünnepekkor. Majd idõ kellett, amíg utolértem a topic-ot. De most már itt vagyok!
A talival kapcsolatban csak az a problémám, hogy ez végülis egy óvoda, és kicsit tartok tõle, hogy manóka összeszed valami betegséget. Abban biztos vagyok, hogy a listáról senki se hozna beteg manót a talira, de az ovikban azért nem bízom annyira.
Lehet, hogy kicsit aggodalmas vagyok...

Balázska is hálózsákban alszik (de csak vékonyban)+ takaró.
Õ este nem szokta lelökni a takaróját, csak ha már ébredezik, akkor pedig engem is eléggé hamar felébreszt.

Hamarosan indulunk Balázskával "hókocsizni". Nem tudok ellenállni a hóesésnek, muszály kimennem.
Kenguruval már nem merek elindulni, mert félek, hogy leszakad a derekam (kb. 9 kg lehet manócska), meg a térdem is fáj (kosaras örökségem).

Szilveszterkor történt velünk egy aranyos eset. Balázska kivételesen nagy ágyon aludt, így amikor felébredt csak melléfeküdtem, hogy megetetem. A kis drága azt hitte, hogy a kiságyában van, így nem akarta elfogadni a cicit. Tehát szimulálnom kellett neki, hogy kiveszem az ágyából, majd utána már hajlandó volt enni.

Pusszancs
Pszi és Balázska (20 hetes)
pszi
 
 


Sziasztok

Hull a hó és hózik...Kép Hogy fogunk így sétálni? Vagy hókocsizunkKép ahogy Pszi írta.

Lányok

Nyitottam profilt magamnak,de ha itt rákattintok a nevemre, azt írja, hogy nem elérhetõ.Van ötletetek, hogy miért?

Sasha

Kép Komputeres õrangyalkám, Te mindig tudod az ilyenekre a választ...plíz help!Kép
Olyan ari képet tettem fel a Manókámról bele, szeretném mindenkinek megmutatni! Ja és mégegy, hogy lehet több képet is feltenni? Elõször össze kell vágni õket egy képpé egy foto szerkesztõ programmal? Nem tudom már kinek a profiljában láttam, de nagyon tuti...Kép

köszi

Nyuszika és a 25 hetes Emília

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hali

Hihi... közben rájöttem magamtól...Kép

Szóval meg lehet tekinteni az én kis Manókámat is, amint életében elõször kis ruhácskában feszit.

Nyuszika

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Nátán ma bebizonyitotta, hogy tud hasra fordulni. Apja szerint korábban is csinálta, de akkor én hogy nem láttam? A hasról hátra már elég régen ment, meg négykézlábazik és abból tornázik (mintha fekvötámaszolna, kezén támaszkodik, lábát meg kinyujtja, majd visszahajlitja és négykézlábazik tovább (mi ugy hivjuk, hogy kutyázik, mert közben illetgeti magát elöre-hátra))

Nyuszi!

Én ugy tudom, hogy a meggynek csak a levét adhatod (mert a "héja" nem választható le a húsról), bár ha meg tudod fosztani a héjától (pl. paszirozással), akkor a hús is mehet (mint a borsónál, azt is majd elöbb át kell paszirozni (nem turmixolni!!), hogy ne kerüljön a héja bele).

Áfonya!

Biztos, hogy én is érzékenyebb vagyok, meg ráadául kicsit érint is a téma, mert nekünk sem teljesen egyszerüen "sikerült" Nátán. Ugyhogy nagy empátiával néztem a filmet, föleg az renditett meg, hogy az egyiknek az összes próbálkozás sem volt eredményes (föleg ha belegondolok, hogy mennyi idö és pénz, de ez annál, akinek végül sikerült, esetleg még ikrek is, elfeledtetni, de ugy, hogy még nem is sikerül!), igazán nagy katarzis volt, hogy spontán lett terhes (lehet, hogy náluk a lelki tényezö nagyon befolyásolta a kérdést, és azután lehetett csak terhes, hogy ugymond lemondott róla, hogy az lesz???).

Zsani!

Az ügyelet csak kényszermegoldás volt, bár nem tudom, mit csináljak, ha ilyen lenne legközelebb. Hova vigyem?
Mert sajnos nagyon "nem jött be" az ügyelet (a gyógyszertáros kicsit átigazgatta, amit a doki adott pl. az egyiknél a mennyiséget csökkentette le, aztán Ceclor helyett Ceclorettát adott inkább (bár a papirra a doki azt irta, hogy virusfertözés, miért adott akkor antibiotikumot?)). Nagyon kiszolgáltatott tud lenni az ember.

Orsoly!

Azt hiszem, a szomszédban még nem gratuláltam, de azért ugye tudod:
Nagyon-nagy gratuláció LászlóhozKépKépKép, az ifjabbhoz! Maradjon meg nagyon rendes kisfiúnak! Remélem valamelyik talin hamarosan találkozunk, bár azt tudom, hogy erre valószinü még kicsit várnom kell.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Manó!

Szerintem az 5x 150 ml=750ml naponta egyáltalán nem sok, sõt pont ideális. Ilyen szerintem nincs, , hogy túlsúlyos, a baba tudja mennyi kell neki. Dani, amikor még minden szopi elõtt és után mértem, volt, hogy naponta 800-900 ml-ket is betermelt, pedig aztán a cicimet nem regulázhatom, hogy na most csak ennyi, semmi több. De volt, hogy rekordevésben 1000 mil is felfalt, és nem dagadt, nem ette túl magát, nem bukott vagy fájt a hasikója, szóval minden rendben volt. Szerintem jól csinálod.

Nyuszi
Örülök, hogy tetszett a weboldal, a férjem érdeme, õ csinálta, õ ugyanis webmester, , így sec-perc és készen van. Legszívesebben feltenném az összes képet, mert már közel 3000 fotónk van Daniról, de hát szortírozni kell, mert úgy rengeteg lenne.

Sasha
Én is elõbb a kajcsit, utána a szopit adom, azért, mert jól teleszívná magát, akkor nem enne a kajcsiból, fordítva viszont a már kedveset, a cicit bármikor elfogadja.

gumicukor és Dani (27 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok
Hatebben a hoesesben en sem megyek satalni mert elakadna kocsi kereke : (

Ilke,
Nem tudom de ha legkozelebb jon mindenkepp megkerezem tole hogy vallalja-e.

Afonya,
Dehogynem vagy normalis,csak van egy szep kislanyod es elerzekenyultel hogy masoknak meg milyen nehezen lesz.
En is ugyanigy vagyok.
Jo ez a kis ceklas etetes,jo kilatasok ele nezunk.: )))

Forti,
Mi a IX-ben lakunk majdnem a Petofi hidnal,hat az eleg messze van a Nyugatitol.De majd valahogy megoldjuk,meg van ra egy kis idom hogy lekezdjem az alvas tanulast Alexxal.
De mostanaban mindig elalszik pontben ejfelkor,persze a cumi tomes es simogatas hatasara ;)))

Sasha,Mano,Zsani,
Na most akkor mar tenyelg nem tudom mit csinaljak,de azt hiszem amig szoptatok addig marad az 1-es es utan majd rogton a 3-asra valtok.

Emma,
Neked hany ora az atuladja az ejszakat??Nekem kb 8-9 ora!De az eves nelkul mar 10 ora es aggodom hogy nem kap eleget ezert perobalom a 6* etetest propagalni.KB fel 11-kor eszik utoljata es reggel 8 korul eloszor.

Orsoly,
Udv itt is: ))Gratulalok Lackohoz!!

Zsani,
En a cumikat ugy kaptam a noveremtol hogy mar ki voltak bontva,bar teljesen ujak voltak.Ugyhogy ezert nem tudom megnezni a kiirast.
Neki kb 30 cumi volt a babaknak es szerencsere volt olyan amit nem hasznalt ezeket megkaptam en nehany cumisuveg kisereteben.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Lassan én is úgy járok, hogy mire elolvasom, már nincs idõm írniKép No, de most alszik Lili, úgyhogyKép.....

Panda! Ezen a narancson már én is annyit gondolkodtam, de lehet, hogy hamarosan belecsavarok én is egy kicsit a banánba, egyenlõre mi is almával esszük.

Nyuszi! Én úgy tudom a meggy az jöhet, mi is most hoztunk fagyasztottat a nagyszülõktõl, én kiolvasztom, kimagvalom és megpróbálom leturmixolni. Holnap kipróbálom, majd megírom Lili mit szólt hozzá.

Manó, Zsani! Én érdeklõdtem a bébiszitter ügyben, mert szeptembertõl én is dolgozni fogok. Nálunk nem tudok sajna ilyen ügynökségrõl, de utánanézek. Lili akkor 15 hónapos lesz már, elvileg a bölcsin is gondolkodtunk, csak a dokinéni szerint jobb lenne tavasszal kezdeni. Addig marad a bébiszitter, ha sikerül. Remélem csak délelõttönként lesz rá szükség.

Áfonya!
Nagyon jó ez a céklás kép, mi is kipróbáljukKép Csak az a baj, hogy nálunk Lili már attól is sírva fakad, ha meglátja a kezemben a ruhát, amivel meg akarom törölni a száját kaja utánKép

Hálózsák: nálunk csak az ujjatlan jön be és csak egy hosszú ujjú bodyt adok alá. E nélkül nem tudom mit csinálnék, mert a takaró addig van rajta amíg ráteszem. Néha sajnálom szegényt, mert persze ebben is ugyanúgy forgolódik és néha igencsak meg van tekeredve rajta, de nem reklamál, hogy kényelmetlen lenneKép Igazából nem is tudom, hogy a többi, pl. a hosszúujjúak mire jók (nekünk is van ), mert aláöltöztetni nem tudom, akkor meg úgy is be kell takarni, amit azonnal lerug abban is...Kép

Kataa! Én akkor vettem új, nagyobb cumikat, amikor Lili 6 hónapos lett, de nem igazán értékelte, úgyhogy még mindig a régit használjuk, Képpedig ma már 7 hónapos.

Orsoly! Üdv nálunk, gratulálok nektek! Olvasgattam réges-régenKép a "ma megint megjött" topicot, onnan emlékszem rád, örülök, hogy itt "találkozhatunk".

bera
berka
 
 


Sziasztok!
Áfonya! Éppen kacérkodtam a céklafõzés gondolatával (tegnap a piacra is kiballagtunk érte, csak mire sikerült eljutnunk odáig, a falusi nénikéknek csak a hûlt helyét láttukKépKépKép. De Réka képét elnézve alaposan elbizonytalanodtamKépKépKép Igaz, Levente is úgy eszik, hogy minden tiszta kaja körülötte, de a céklának azért elég intenzív a színeKép

Megnyugodtam, nemcsak én nem tudok ilyen szüléses-filmeket nézni. Ha valaki mazochistaKép, ajánlom neki a Reality TV-n délelõttönként az Apró csodákat (koraszülött babákról szól), és ha jól emlékszem, fél 2-tõl az Alfréd Herceg Kórházat (RPA), abban is rengeteg szülés van. Én is láttam majdnem az összes részét (ismételgetni szokták), de mindegyiket, amelyikben szülés vagy pici baba volt, végigbõgtem. Hát mondom hülye vagyok én?! Na azóta inkább elkapcsolom.

Ugye ilyen hóban ti sem mentek sétálni? levente szerencsére durmol, nekem meg a házi-dogámat kéne írnom, de ide valahogy szívesebben irogatok...
Ja, még egy kérdés: írtátok, hogy a céklát krumplival keveritek. Csak saját levet tesztek hozzá, vagy mehet bele anyatejcsi is?

Forti! Felteszek én is egy új képet az én Leventémrõl (decemberi), mi is hasonlóan eszünk !

Szép napot!
Viki
vikici
 
 


Ilke, Viki, Nyuszi!
Megnéztem az új képeket, nagyon édesek!
berka
 
 


Sziasztok!

Mostanaban ugy tunik,hogy annyit irtok!Kép
Vagy csak en jutok tul ritkan a gephez???

Zsani!
Rebi borostyankö lacot kapott,itt Ausztriaban sok gyerek hordja,allitolag könnyiti a fogzast.Persze hideg viz ala kell tartani,hogy le jöjjön rola a sok negativ energia es aztan napra kell tenni,hogy feltöltödjönKép!
En nem hiszek igazan ebben,de ha segit jo,ha nem az is!
Illetve nem az,hogy nem hiszem,de meg nem lett bebizonyitva...Kép

Afonya!
Reka nagyon "jol" nez ki ceklasan!KépCeklaReka!Kép
Mi ugyan nem hasznalunk halozsakot,mer kölcsönadtam es meg nem kaptam vissza.
En annak idejen Aaronnak nem adtam,mert ugy ereztem,hogy gatolja a mozgasban.
Azota sokaktol hallottam,hogy a gyerekk meg menni is tudnak benne.

Sasha!
En is ugy hallottam es ugy is csinaltam,hogy elöbb hami es aztan a kanalas kaja.Elvegre a ciciböl akarom jollakatni,a kanalasat csk kiegeszitesnek es kostolonak adom.
De hat nem megy mindig minden tervszerint,csak remelni lehet....

Orsoly!
Sziasztok itt!Kép

Nyuszi!
Szia mint Nyuszika!Nagyon edes a lanykad!

A szüleses filmeknel en is el tudok pityeredni!
Kepzeljetek!
Rebi mar ket napja mar nem kakilt,ma amikor pelenkazashoz lefektettem a pelenkazora,megkerdeztem,hogy mkor akar vegre kakilni.Es egy fel perc mulva ugy tele pakolta a pelusat,hogy jo,hogy mar fel sem kellett emeljem,különben kifolyott volna!Kép


Bera!Viki!Kataa!Gumicukor!Pszi!Es mag a többiek is!
Vegig neztem egy csomo edesbabos kepet!!!
Nagyon helyesek a gyerköcök!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: