Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék egy bátortalan Tali-javaslatot tenni: a tavi talit halogassuk, amig nem indul újra a hév! Most babával kibkvzni reménytelen, de a klub rádió szerint az átszervezéstõl a Szentendrei út is totálkáros.
Szerintem is jó, hogy van tali rend, de apróbb engedményeket elnézhetünk magunknak Kép

Borcsa, aki a Királylányokkal szintén kint volt a Ligetben, és nagyon jól érezte magát KépKép

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Cory, én is töröltem elõbb, tényleg nem akarok senkit megbántani, de az elsõ hozzászólásom kicsit erõsre sikeredett.

A fonalat én is elveszítettem, az elején nem írtam fel a pontos sorrendet. (Mindegy volt, hol a tali, valaki majd megmondja, hová kell mennem.)

BMárti!
Azt hiszem én vetettem fel elõször azt, hogy akinek nem jó az Omszki tó, esetleg talizhatna máshol is. Akkor le lett szavazva az ötlet. Ha elolvastad az írásaimat, szerintem egyértelmû, hogy a célom csak az volt, hogy ha már úgysem tudunk olyan messzire elmenni, ne kelljen otthon ülnünk. Széthúzásról senki sem beszélt, nem is értem, miért merült fel. Nem azért taliztunk volna külön, mert a másik társasággal bármi bajunk lenne. A talin már többen mondták, hogy benne lennének egy ilyen taliban. (Tul.képpen nincs is egyik vagy másik társaság, egész egyszerûen valakinek közel van a helyszín, valakinek messzebb. Fogalmam sem volt, ki lenne ott az egyik v. másik helyszínen, nem ez alapján döntöttem volna.)

Én nem a széthúzás miatt vagyok szomorú (szerintem nem volt szó semmiféle széthúzásról), hanem azért, mert jó ötletnek tartottam ezeket a talikat, és sajnálom, hogy ilyen veszekedés lett belõle. (Még mindig nem értem, miért. Lehet, hogy én maradtam le valamirõl.)

Én is gyalog járok (bkv) egy. ill két gyerekkel, tudom, nem könnyû. Több óráig tart eljutnunk a legközelebbi helyszínre is, ha apucink nem tud segíteni.

Még egyszer kérem, ha lehet, a veszekedést ebben a topicban mellõzzük. Jó? Kép
Bocsi, lehet, hogy kicsit zavaros voltam, de több részletben írtam a hozzászólást, közben rohangásztam Luca után, ettünk, pelusoztunk, stb.

Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Henke: sajtot kapott már bébiételben. Túrót nem, viszont nagyon tetszett neki a natúr joghurt. Fõleg ebben az õrült melegben. Nem lett semmi baja tõle.

Tali: ahogy nézem, igazából csak fel lett cserélve a SZIP és az Omszki-tó. Mi szerveztünk egyet azoknak, akik nem tudnak oda kimenni. Szerintem ez így a legkorrektebb. Aki ki tud menni a tóhoz, az menjen, akik meg nem, azok a Ligetben találkoznak. Vagy nem? Az jobb lenne, ha pl e-mail-ban tárgyalnánk meg "titkosan", hogy ha nem Omszki-tó, akkor hol?
Ráadásul most jó szarul érzem magam, pedig senkit sem akartam megbántani, és már az elején mondtam, hogy esélytelen nekünk az Omszki-tó. És nagyon bánt, hogy olyanok sértõdnek meg, akik nem is jönnek el a talikra. Kép

cory, aki most egy idõre befogja a száját, mert ebbõl köszöni, nem kér

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Lányok! LÁnyok!

Olyan jól megvoltunk eddig. Ha nem Haragszotok akkor én most lezárom a vitát. Aki ezek után kombinál, hogy ki kivel hol és miért, az jön nekem egy tábla milkával. Majd megmondom milyet szeretek.KépKépKép

Jövõ héten akkor Omszki-tó. Akinek nem jó a távolság miatt és nem a társaság miatt, mert sajnálnom, hogy nem találkozhatok Mentával, BMártival és még akik közel laknak, talán Szila is, azoknak SZIP. Utána pedig újra Sziget, ha jól emlékszem. Az viszonylag mindenkinek ugyanannyi távolság.Kép

Pussz

Tikk
tikk
 
 


Szeretném még1x javasolni: toljuk el még egy hetet a tavi talit: 29-én már lesz hév, és a Szentendrei utat se tömik el a libasorban járó buszok+nyári mazsolák, akik félnak a nagy kék járgányoktól!Kép
Naaa... adjunk mán egy pofontot az éccerûségnek iiis!!!!KépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Látom, felpezsdült az élet. Kép
Csak annyit engedjetek meg, hogy megjegyezzem: a talik kapcsán csak egyedül én szavaztam le az egyszerre 2 helyen talit, mindenki más hallgatott, mint a sír. Ezzel le lett szavazva a dolog, erre most derül ki, hogy mit is gondoltok. Menta valóban szólt a helyszínt illetõen az elõzõ talin, de én is teljesen elfelejtettem. Ilyenkor közbe lehet ám szólni a hét közben, amikor amúgy is megbeszéljük a köv. talit és akkor nem lenne megint ilyen kavarodás. Akkor mi vállalnánk az Omszki-tavat jövõ héten, hacsak nem megyünk nagyizni.

Tikk
Ha még fennáll, milyen Milkát szeretnél? Kép

Na megyünk úszni, sziasztok!
Gorsi és Peti(5.5 hónapos)
gorsi
 
 


Nagyszerû.Kép
Gorsi: a Noisette a kedvencemKépKép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Cory, Andi! Nagyon sajnálom, ha olyanokat gondoltok (rólunk?), amit nem lehet leírni... Kép Egyébként nem tudom, Cory, szerinted ki sértõdött meg azok közül, akik nem is mennek a talira, mert én tutira nem, és mások hozzászólásaiból se éreztem se sértõdöttséget, se veszekedést. Egyszerûen leírtuk a véleményünket a dologról néhányan. Pl. Márti leírta, hogy szerinte jó 5let, hogy legyen tali két helyen, én meg leírtam, hogy ezt széthúzásnak érzem. Ennyi. Ez se nem veszekedés, se nem sértõdés. Különbözõek a véleményeink, és elmondtuk. Téged se akartalak megbántani Andi, csak azt nem értem, miért logikusabb azt javasolni, ha több mindenkinek nem jó az Omszki-tó, hogy akkor legyen másik tali is, mint azt, hogy akkor máshol legyen _A_ tali.

Tikk! És ha én szivesen elmenné a SZIP-ig, hogy Hannácskát is láthassam?!?! Költõi kérdés volt, csak a kötözködés kedvéért... Jövök neked a csokival. Kép

GOrsi! Igazad van, szólhattam volna már akkor, amikor te is tetted, de éppen ezért nem tettem, mert nem akartam vitát szítani. Végül is nekem mindegy, én ha van kedvem kimozdulni, akkor a SZIP-ig is elmegyek, ha meg nincs, akkor az Omszki-tóig se.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Én is szívesen találkoznék veletek, de nekem nagyon nem egyszerû elmenni a tóhoz. A múltkor is ott anyázott velünk egy pasi, hogy jóhogy nem az egész ovival szállunk fel a buszra, aztán 50 fok metrón és senki meg sem mozdulna stb. na de ismerõs ez nektek is. Viszont szívesen elmegyek oda ahova esetleg csak 2x kell átszállni, mint ha 5x minimum.

Na akkor már van 2 csokim. De ugye nem akarjátok hogy elhízzak?Kép

Tikk
tikk
 
 


Hali!

BMárti,
te hol veszed a Gárdonyi teát? Mert találtam egy oldalt, ahol lehet rendelni is, bár ilyen kis tételben nem tudom, hogy megéri-e, mert csak 10ezer forint felett ingyenes a házhozszállítás, alatta 560 forint a posta költség.

Mindenesetre akit érdekel, itt az oldal címe:
http://www.my-shop.hu/ezoterika/enter.html?target=TevakGyubmvvlcstevak.html

Üdv
Szila

Ui: ez az esõ nem sokat használ, még fülledtebb az idõ.
Szila
 


Szia Szila!

Én Kaiser's szupermarketben, Tescoban és itt a Jégcsillag ABC-ben is vettem már Gárdonyi teát. Igaz, hogy nem minden élelmiszerboltban kapható, de ha látok valahol, akkor mindig készletezek belõle. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


SZiasztok!

Henke! Így találták fel a konzervet a halak is: beúsztak az apró fémdobozokba! Kép Házvásárláshoz drukkolok! Hogy álltok? És hogy sikerült végül a hajvágás? Vagy Bai azóta is féloldalas?

A taliról:

BMárti! Szerintem nem széthúzás az, ha több csoportban több helyszínen találkozunk, hiszen a lényeg az, hogy minél jobban érezze indenki magát a babájával együtt, nem? Én is tudok kocsival menni, tehát ha két (vagy több) helyszín lesz, nekem is döntenem kell, de ettõl nem érzem rosszul magam! Ha az egyik helyen pld, olyanoik lesznek, akikkel már rég szerettem volna találkozni, de még nem volt rá módom, valószínû, hogy õket választrom. Nem azért, mert akiket már ismerek, azok nem rokonszenvesek, hanem mert kíváncsi vagyok a többiekre is. SZempont lehet még, hogy hová hogyan tudok eljutni, mennyi idõ alatt, milyen az idõ, stb., és persze, a szimpátia is. Szerintem itt is, mint bármilyen valóságos társaságban, kialakulnak kölcsönös szimpátiák és kölcsönös ellenszenvek, akár állandóra, akár idõlegesen. Én ezt természetes dolognak tartom és nem hiszem, hogy ez bántó lenne bárkinek is, hiszen feltehetõen engem sem "szeret" mindenki sem itt, sem sehol. Remélem, azért néhányan igen! Kép

Cory! Veled sem értek egyet (ez ilyen nap Kép)! Attól, hogy a hétfõi talira hárman tudtatok épp elmenni, miért kéne hármótoknak dönteni a következõrõl? Az meg, hogy "kinek mihez van joga", elég izgalmas kérdés, de szerintem senkinek nincs joga eldönteni, hogy mások mit csináljanak, viszont ez a fórum szerencsére nem is alkalmas hatalomgyakorlásra. Én hiába dönteném el, hogy csak azzal vagyok hajlandó találkozni, aki idejön (mert persze jogom van hozzá), ha nem jön ide senki, pofára esek (de akkor persze úgy kell nekem) KépKépKép

Andi! A tegnapi szigetezés nem sikerült Kép és nagyon jó volt Kép, amit úgy kell érteni, hogy 10-re beszéltem meg a barátnõimmel, én ott voltam fél tízkor, õk fél tizenegykor (mondjuk így átlagban megvolt a tíz Kép), aztán nekik egyik játszótér sem felelt meg, úgyhogy fél tizenkettõig csak "helyet kerestünk", aztán õk fél tizenkettõkor hazamentek Kép Aztán én meg rájöttem, hogy kettesben Árminnal én nagyon jól megvagyok, így mi 3-ig maradtunk, csodálatosan jól éreztük magunkat, hazafelé pedig még egy antikváriumba is bementünk KépKép:9 (az antikváriumok a gyengéim) és egy gyrost is ettem, amit már vagy másfél éve nem. Ha tegnap lettetek volna a SZIP-ben, átmentem volna, de a Ligetet túl bonyodalmasnak ítéltem.

SZila! Ármin feje is koppan a padlón! Kép Én már kíváncsi lennék a koppanós Hangára, úgyhogy mi rászánnánk magunkat az Omszki-tavi talira, akár jövõ hétfõn is, de nem érdemes a hév miatt tényleg egy hetet csúsztatni?

SAjnos nagyon rég kezdtem el írni, mert közben történnek itthon a dolgok, úgyhogy lehet, hogy már rég lezártátok a témát, akkor bocs!

De most már aztán tényleg megírom azt is, amit akartam eredetileg! Kép Még rég tanultuk pszichológiából, hogy egy ekkora gyereknek nem létezik az, amit nem lát. Kipróbáltuk: tényleg, és nagyon édes!!!!!!! KépKépKép A szemüvegünkre mindig vevõ, bárhonnan odatép ezerrel. Mikor már odaér, a szeme láttára rádobok egy kispárnát a szemüvegre, amitõl az nem látszik. Ármin keze megáll a levegõben és tudja, hogy akart valamit, de hogy mit????? Kép Ha vkinek a gyereke ilyenkor benyúl a tárgyért a párna alá vagy azt tudatosan lehúzza a tárgyról, az már egy lépéssel elõttünk jár! Nagyon-nagyon aranyos, próbáljátok ki!

Márti+Ármin(tegnap volt 8 hónapos KépKépKép)
márti
 
 


Látom, valóban lezárult közben a téma, és hogy Tikk milyen okosan csinálta! KépKépKép Úgyhogy 29-én, mikor úgyis a névnapom lesz és úgyis sok csokit kapok, UGYE????? KépKépKép, akkor egyefene!Kép, egy Milkával kevesebbet falok be és azt Tikknek adom! (hízzon õ is Kép, ne csak én mindig!KépKépKép)

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, mikor írtam ennyit egy nap... Ígérem, utoljára írok talihelyszín-vita ügyben.

BMárti! Nem Rólatok gondoltam "olyanokat", csak az elsõ hozzászólásom nem olyanra sikeredett, amilyenre szerettem volna. Esetleg sértõnek lehetett volna érezni, ezt pedig pont nem akartam. A másik helyszínt pedig még akkor javasoltam, amikor fogalmam sem volt, hány embernek jó vagy rossz az Omszki tó. (Addig 3-4 ember írta, hogy neki közel van, és 1-2 akinek messze, de nem ez volt a "végeredmény".)
Lehet, hogy rosszul, de pont a te írásodból éreztem, hogy megsértõdtél. Remélem, nincs harag. (Nagyon nem szeretném, ha lenne.)De ezt inkább személyesen valamelyik talin beszéljük meg.
A Gárdonyi teákat mi is szeretjük. Kép

Tikk! Már 3 Milkád van....
A buszon tegnap én is nehezen tudtam magam visszafogni. Egy kedves kismama a babakocsival az egész helyet elfoglalta, még le is ült a nagylányával együtt. Én meg egyik kezemmel a babakocsit fogtam, másikkal az üvöltõ Lucát (1000 fok volt a buszon), harmadikkal meg kapaszkodtam. Az emberek meg bámultak, megjegyzéseket tettek, stb. Nagyon tudom úúúúútálni a tömegközlekedést!

Szila! Hanga kiveszekedte magát a mesekönyvvel? Az újság nálunk is nagy kedvenc. Most Luca éppen a popsitörlõs dobozból cseni ki a kendõket, közben fél szemével engem néz, látom-e.

Henke! Hiányoltunk benneteket is tegnap. Házvásárláshoz szorítok, hogy minden rendben legyen! Hol lesz a házikó?

Holnaptól nagymamázunk pár napig. Hétvégén majd rákérdezek, hová is megyünk hétfõn, hátha addig még változik. Nekem mindegy, csak menjünk.

Puszi
Andi (aki kicsit fekete báránynak érzi most magát, de lehet, hogy azért van, mert nagggyon szenved a melegtõl meg a fülledt levegõtõl Lucával együtt)

Andi
andi3
 
 


Lányok!

Szuperek vagytok! Ugyan nem tudtátok megállni, hogy ne beszéljetek a talikról, de hogy én milyen okos voltam.
Andi! 4 Milkám van már. Számolom ám.Kép A két Márti, Gorsi és Andikám Te is beállhatsz a sorba. A boltban csokiért.Kép

Köszi mindenkinek.Kép

Tikk
tikk
 
 


Megint én...
Tikk, amikor a 3 csokit írtam, még nem olvastam Márti írását. Kép Azért írtam, hogy 3, mert magamat gondoltam harmadiknak. Nem biztos, hogy te jársz a legjobban, ha mindet megeszed. (Szerinem pár még biztos jön hozzá.) Azért ha megyek a boltba, egybõl 4 táblát veszek, egyet neked, egyet-egyet a Mártiknak, egyet magamnak....a biztonság kedvéért. Kép

Márti! Kipróbáltam. Luca (ma 11 hónapos) hangosan kiröhögött, és miközben kivette a párna alól a játékot kb azt mondta a szemével, hogy anya jobb helyre is dughattad volna...Kép
Zsófival még olyat szerettünk játszani amikor már kicsit nagyobb volt, hogy elõvettünk pár állatot, és neki ki kellett találnia, melyik bújt el. Az állatok számát fokozatosan növeltük.
(A véleményemet nagyon jól leírtad, én is ezt szerettem volna mondani.)

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Tikk! Nem figyeltél!Kép Én is megyek egy csokival! (Bár az is igaz, hogy a hozzászólásodat csak akkor láttam, amikor a masika az enyém elküldésekor frissített.)
KépKépJó dundi leszel!KépKép
Amúgy épp azon ügyködöm, hogy feltöltsem a hûtõnket 4 l Gárdonyice teával.
Borcsa, aki HÉV híján a SZIP-et választja. Ha addig nem történik semmi változás.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Andi,
már lerendezte a könyvet Hanga. Most a talpa van soron.Kép Érdekes, hogy a rakat játéka közül a legtöbbször a nyúzottat, a tökegyszerût tudja kiválasztani játszani, és azzal hosszú percekig bíbelõdni. Pl. bírja nagyon az ásványvizes üvegeket, na meg az új fantás üveget. Egyet megtöltöttem neki rizzsel, csörgesse is. Nagyon tetszik nekiKép

Na, mintha kezdene hûlni egy kicsit az idõ...

Bent a házban 28-29 fok van, a gép is már lassan túlmelexik...

Szila
Szila
 


Ja, és HÉV híján sajna nem tudok bemenni a városbaKép
Úgyhogy marad az Omszki.

Puszi
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Én csak halkan jegyzem meg, mert még itthon vagyok ám és egész nap olvasgatom a csatáitokat, hogy mivel 27-én lesz a nagy tali nem biztos hogy 29-re érdemes kis talit szervezni.

Addigra talán már mi is tudunk menni.

Következõ pár hetes taliidõpontot és helyszínt dobjon össze valaki és akkor a vita elkerülhetõ.

Szerintem aki ebbe a "forrongó" hangulatba ezt most felvállalja, annak fogadjuk el a helyszíneit és akkor mindenki elõre ki tudja szûrni mikor és hova akar menni.

Most már eldugulok és ígérem vasárnapig hallani sem fogtok rólam

Ja------- Máté fiam megtanulta, hogy kell folyamatosan bugyborékokat fujni a nyálából, és közbe berregni. Ugye tudjátok mirõl beszélek.... Nagyon élvezi!!!!!!!!!!


Jó hüsölést mindenkinek, majd gondolok rátok a Balaton parjáról.

SZIASZTOK!!!!!!
Zkati
zkati
 


Sziasztok!

Tikk: a Noisette tényleg naggggyon finom Kép

Henke: nekem azt mondta a védõnõ, hogy sajtot ne adjak. Pedig az elõzõeknek adtam és igazán szépen felnõttek Kép
Házvétellel mi újság? Mikor költöztök??? És merrefelé?

Szila: tök jó a rizses üveg ötleted!!! Tomi imádja Kép

Zkati: irigyellek Balatonilag Kép Mi azt tervezzük, hogy 1x--2x lemegyünk csak reggeltõl estig és élvezkedünk. Kár, hogy Tomi még nem mehet be Kép

Márti: kipróbáltam Tomival az eldugóst. Rádobtam egy pelust a cicára, õ rámnézett és lehúzta a pelust!!! Kép

Nálunk épp az elõbb volt egy olllllyan jégesõ, hogy ping-ponglabda méretû jegek estek. Nem vicc! Doki kutyánk csak úgy menekült be a házába KépEnnek ellenére nem hûlt le a levegõ Kép

Én ugyan keveset bkvzek, de szívesen találkoznék ezekkel a szemét dögökkel (bocsi), jól megmondanám nekik a magamét. Én már jóóóó öreg vagyok Kép Kár, hogy általában fél órával késõbb jutnak eszembe a legjobb válaszok Kép

Tali-ügyben figyelek Kép

üdv mindenkinek
bogancsi - akinek még csak 1 talira sikerült elmennie anno kb. 3 hónappal ezelõtt a SZIP-ba.

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

A talis vitába inkább nem szóltam bele .. Kép

Csenge is tudja már, hogy amit letakarunk, az nem tûnt el... sõt vannak bizonyos helyek a lakásban, ahol pl. mindig talál papírzsepit (az a gyengéje ... bármit megtesz azért, hogy megkaparintson egyet ... Kép) Ja és tudja ám a kis rafinamari, hogy a galérián nem szabad lemászni a matracról... de sokszor direk incselkedik, rám vigyorog, elkezd spurizni a széle felé, és amikor elkapom, hangosan kacag ... Kép

Bogancsi
Budakeszire jártok úszni? Pl. ma is voltatok? .. mert mi igen Kép

Nagyon nem bííííííííírom már ezt az ingyenes szaunát Kép

Ja .. azt nem is írtam, hogy szombaton voltunk a Balatonnál. A strandon volt ugyan egy gyerekmedence, de messzirõl érezni lehetett a klór szagot, plussz pár nyanya ott áztatta a lábát, oda még én sem mentem volna be ... De a "nagy vízhez" elvittem Manót. Elõször csak nézte a hatalmas vizet... nagyon kikerekedtek a szemei. Aztán belelógattam a lábát a vízbe - azt hittem, kikapja rögtön, mert hidegebb, mint amihez szokott, de nem Kép tiszta víz lettem (persze már rendes ruhában voltam ... kmm.. Kép ) majdnem beleugrott a vízbe, annyira tetszett neki Kép Mikortól mehetnek a Manók ilyen típusú természetes vízbe?
Az utazás viszont horror volt Kép Eddig nem mentünk vele messzebbre, így ez nem jött elõ... kb. fél óra elteltével elkezdett vonaglani, majd ordítani, nem bírta a kötöttséget. Nagyon rövid idõre el lehetett ugyan terelni a figyelmét, de az tényleg nem tartott sokáig ... Hazafelé meg az autópályán ért el minket a felhõszakadás... leállt a forgalom, annyira nem lehetett látni semmit...
Én mondjuk nagyon szeretem az ilyen naagy viharokat, de lehet, hogy Csengét az is megviselte .. az esõt valahogy nem bírja...

A SZIP-ba valószínû tudnánk menni hétfõn, bár nem biztos, mert még van jópár intéznivaló az esküvõig meg a keresztelõig ... Inkább talizni mennék...

... eldugulok ... meg a karom is leszakad, mert elaludt a Manó... Kép

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Tikk
Megvan a csokid. Kép

Peti pár napja felfedezte a lábát, most is éppen próbálja bekapni a lábujját. Olyan édes. Kép
Ezt a dög meleget Peti is nehezen viseli, fõleg, hogy elég sokat jöttünk-mentünk kocsival mostanában és szegénykém 2 perc alatt beleizzad az ülésbe. Kép A kocsizás után vagy egyéb nyûglõdések esetén mostanság frissítõ fürdõt veszünk, utána Peti olyan, mint a kezes bárány. Kép

Jó éjt! A kellemetlenségek ellenére is klassz, hogy ma úgy felpezsdült az élet.Kép

Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Gorsi! Akkor mindenképpen megyek hétfõn.Kép Persze amúgyis mentünk volna, mert már hiányzik a gang.Kép

Rebi! Olyan jó lenne ha eljönnétek hétfõn. Ingyenes szauna az nálunk is van. Zuhanyozok ezerrel. Hannácska is fürdözik, de felfedezte a flakon rejtelmeit, így aztán alig bírom kicsalni a kádból.KépAzt mondják a kisbabákat inkább nyílt vízbe lehet vinni, mint medencés strandra.
Mikor is lesz az esküvõ?

Bogancsi! Miért ne adjál sajtot? Én még ahány szakirodalmat olvastam az mind ajánlotta a sajt, túró és tojás sárgájának bevezetését az agyuk fejlõdéséhez.

Borcsa hozzad csak Te is csokimat.Kép
Mennyit begyüjtöttem ma.Kép Ha jók lesztek megosztom veletek.KépKép

Henke! Ha hitelt is vesztek fel, akkor majd konzultálunk, nálunk is megcsillant újra a lakás vásárlás lehetõsége.

Mi elutazunk holnap reggel, talán szombaton délután jövünk haza, majd a Manókánk eldönti.

Addig is mindenkinek türelmet a meleghez és további szép hetet kívánok.

Pussz

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Végre van újra matávos vonalunk, így tudok az új lakásból is netezni.
Lányok isteni a nagyobb lakás!!!! Dorka külön szobájában alszik, a férjemmel elférünk az ágyunkban, ha tvézni akar átmegy a nappaliba és nem idegesít vele, Dorkának vehettem etetõszéket, mert itt a konyhában végre az is elfér!!!!!! Dorka nagyon élvezi a nagy teret, annyit mászik, hogy én már nem bírom ! :-)))
Azért az élet mennyire más tud lenni, ha a környezetünket megváltoztatjuk!!!

Forralt víz: én is forralt vízet adok Dorkának, egyszer próbáltam Gárdonyis teát adni, de nem csinált vele semmit. A forralt víz pedig elég vizköves, így én is kezdek hajlani arra, hogy forrásvízet veszek (Evian vagy VERA), nekem is ezt ajánlották. Valaki írta, hogy palackból ívott, nagyon vigyázzatok a palackból való ívással, mert kedves kis szájfertõzést lehet összeszedni vele, mert nem mindegyik üveg teljesen tiszta!

Hozzátáplálás: a védõnõ mondta, hogy ha jó éhes a gyerek, akkor biztosan fog enni fõzeléket. Hát nálunk ez nem jött be! Dorkaát jól "kiéheztettem", hogy egy kis almás-burgonyás pépet egyen, erre annyira kikészült, hogy nem adtam rögtön neki kaját, hogy csak szopival tustam megnyugtatni. Nekünk nem megy ez a fõzelékezés, Dorka nagyon cicifüggõ, pedig keveset szopik csak gyakran. Meddig lehet ezt így csinálni?

Alvás: Dorkát az új lakásban hamarabb fektetem, fél 9-kor már alszik (persze bõg, a karomban hintáztatva és énekelve lehet csak elaltatni), de a kisasszony már hajnali 4-kor fent van, utána jön az ágyunkba és ott kb. még 2 órát elvan halkan (ütögeti az arcomat), aztán 6-kor már nem bírja és muszáj vele foglalkozni. Szóval lehet, hogy visszaszokunk az este 10-körüli altatáshoz, mert akkor legalább hajnali 5-6-ig csendben van. Persze 2-szer igyis-úgyis fel kell kelnem hozzá, de már megszoktam...

Talival kapcsolatban, mi mostanában nem nagyon tudunk biztosra menni, mert a szakdolgozatomat kell végre írni, most, hogy van erkély kihasználom, de persze, ha már nem bírom ezt a hülye "rizsát" beugrom hozzátok, csak írjátok meg egyértelmûen, hogy mikor hol vagytok!

Kérdés még: most hogy van gyerekszobánk szeretném szépen kicsinosítani, ti mivel szoktátok gyerekesebbé tenni a szobát és hol veszitek hozzá a hozzávalót? Dorka is állandóan lefejeli a parkettát és a falat, erre is van valami megoldásotok?

Felteszek Dorkáról egy kb. 1 hónappal ezelõtti képet.

na sziasztok! mindenkinek utólag gratula minden újdonsághoz!
üdv: zsuzsi és Dorottya (7 és fél hónap)

U.I.: Márti: Árminnak boldog 8. hónapot! nem semmi lehetett az a viharos jelenet, én kicsi koromban mindig ezt mondogattam az erdõben, valószínûleg egy hasonló emlék miatt: "Félek a fújaszéltõl!"
zsu26
 
 


Sziasztok!
Vigyázni kell az üveges vízzel! A napokban hallgattam vmi mûsort errõl, és az ÁNTSZ-néni azt magyarázta, hogy a nem hûtve tárolt bubitlan vizekben elszaporodhatnak a bacik. Úgyhogy inkább a forralt víz! (Ami forralatlanul is bacimentes, viszont a klórozás miatt gusztustalan vegyületek, pl. kloroform-nyomok lehetnek benne, de így elillannak. -> lehet, hogy jobb egy aktívszenes vízszûrõ?)
Bocsika a "káromkodásért" KépKépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, hajnalban amikor felkelt Hanga, nagyon forró volt, így megmértük a hõjét: 37,8 volt. Aztán reggel is megmértük, ébredés után: 37,5 volt. Gyorsan el is mentünk a dokinénihez, (amúgy is mentünk volna egészséges rendelésre) aki megvizsgálta, és azt mondta, nem lát semmit, de ha 38 fölé menne, adjak neki kúpot.

Na, hazajöttünk, még aludt a babakocsiban, aztán kajált, és kaja után (mivel betojtKép), megmértem a hõjét megint: 38,1. Lázkúp be, dokinéni felhív. Õ azt mondta, ha egész nap ilyen lázaska, akkor holnap megnézi megint.

A fogtól lehet lázas?

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, háborítatlanul teltek eddig az éjszakáink. A hétfõi mérésen 9230 g és 74,5 cm volt Réci. Szóval megállt a fogyás (ha volt egyáltalán) és jó nagyot nyúltKép
A nem evés is megoldódott. Nem kell neki a pépes kaja és a gyári, így mostanában rizses hús, paprikáscsirke krumplival, tészta paradicsommártással és reszelt sajttal, sült hal zöldséges rizzsel a menüje, és persze kétpofára tömi magába. Kép Tízóraira eltûnik egy Danone kid túrórudi és egy puding, uzsira egy üveges gyümölcsdesszert. Plusz reggel este 2 deci táponya. Ja és neki is van kanala, mert amikor anya sír, hogy nagyon éhes ad neki a kanállal. Néhányszor a gigámig sikerül ledugniaKép

A talik miatt ne veszekedjetek, mert én csak irígykedem. Amúgyis uncsi olvasni ezt a semmirõl nem szóló vitátKép Különben meg kijelentem, hogy a következõ itt lesz Debrecenben Kép Kép Kép
Tikk! Ezért is jár milka? Mert akkor vennem kellKépKépKép

Szila! Nálunk az alvászat a köv. képpen alakul: Délelõtt kb 10-12ig, délután 4-6ig, este fél 10-tõl reggel 7-ig. Nem volt ez így az utóbbi napokban, mert állandóan felébredt valamitõl. Jó össze is veszetem már a szomszéddal, mert egy nagy marha, állandóan dudálnak nekiKép. Van, hogy a du-i alvás elcsúszik, ilyenkor késõbb fektetjük le.

Zsu26! Én a pelenkák elejérõl koppintottam mintákat, és rárajzoltam színes kartonokra, és felragasztottam a falra. Így van egy kb. 60 centis csõrikénk, pampers macink, meg egy csomó tengeri állatka (kagykó, polip, halacska, csiga) a falon. Ha nem sikerül szabadkézzel rajzolnod, jól jön egy diavetítõ. Fehér kartont pici tixóval a falra ragasztod, rávetíted a képet és egyszerûen átrajzolod, és kiszínezed.
Vettünk (nem tom hogy híjják) díszítõcsíkot mesefigurákkal és felragasztottuk, ez öntapadós.
A csillárról meg lógatok le damilra kötve 3 minidiscet különbözõ magasságban. Amikor az forog egy kis széltõl, csuda érdekesKép)

még akartam vmit, de elfelejtettem, eldugulok.....
pusssssszzzzzzz
Rema és Réci (10h.)
rema
 
 


Sziasztok!

Márti! Ilyen az élet, amit én széthúzásnak érzek, az másnak teljesen jó dolog, amit én szeretek, azt más utálhatja, stb. Talán éppen ettõl olyan érdekes a világ! Kép
Az eltakarom-akkor-nincs játékot mi is kipróbáltuk, tényleg nagyon aranyos, ahogy elbizonytalanodik a Kis Felfedezõ. Kép Egyetlen egy dolog, aminél nem jön be: a cici. Kép Azt a melltartón és pólón át is pontosan tudja, hogy hol van, és olyat harap bele ruhán keresztül, ha nem veszem elõ idõben, hogy csillagokat látok. Kép

Andi! Részemrõl egyáltalán nincs harag, örülök, ha részedrõl se! Kép

Borcsa! A Gárdonyice tea nagy 5let. Szójátéknak is tetszik, meg nem is értem, miért nem jutott eddig eszembe csinálni olyat. Kép

Szila! Nálunk is a legnyúzottabb és legegyszerûbb játékok a favoritok. A hétvégén elveszítettük a Brendonban a kedvencet, egy elég hüm-hüm minõségû színes textilekbõl varrt kukacot. A profilomban levõ képen legfölül látszik belõle egy-két láb egyelõre, de hamarosan frissítem a képet. Szóval a kukac nem csak hogy nem egy chicco minõség, de csöpögött a nyáltól, és ráadásul érte egy nagy szaftos büfi is, úgyhogy nagyon gusztustalan volt szegény. Ezért is vettem el a gyerkõctõl, mert naná, hogy én veszítettem el, nem õ. Kép Én szégyelltem volna is visszamenni érte, de Lacika annyira imádja, hogy Laci mégiscsak felhívta Brendonékat, hogy megtalálták-e. Nagyon kedvesen közölték, hogy igen, itt van a talált tárgyak között, a pénztárnál volt leesve, persze, megõrzik hétfõig. Teljesen leesett az állam. El kell ismernem, a Brendon tényleg bababarát árúház! Kép Nem undorodva félredobták a nyálas-csandás kukacot, hanem gondosan eltették. Felismerték (talán éppen a gusztustalan bevonatáról), hogy ez egy kicsi gyerkõc nagy kedvence. Kép

Zsuzsi! Én írtam, hogy palackból iszom az ásványvizet, PiciLaci meg nagyon akarta utánam csinálni, úgyhogy megengedtem neki. Jó vizesek lettünk mindketten. Kép Az az igazság, hogy jólnevelt kislány voltam én valaha, és szépen ittam pohárból, amíg terhes nem lettem. Akkor viszont örökké nagyon-nagyon szomjas voltam, a munkahelyemig se bírtam ki ivás nélkül (naná, 1 óra BKV), és egy pohárnyi folyadék meg se kottyant. Akkor szoktam rá, hogy üvegbõl igyam a szénsavmentes ásványvizet, azóta meg így maradtam, bár tudom, hogy ez nagyon neveletlen viselkedés. Viszont soha nem volt semmi bajom tõle. Szájfertõzést csak akkor kaptam, mikor egy fagyizóban jólnevetleten a felületesen elmosott pohárból ittam meg a vizecskémet. De lehet, hogy csak szerencsém volt az üvegekkel.
Én az ásványvizek közül a Verát és a SanBenedettót szeretem, mert azokon nem is érzik szénsav íz. Az Evián is finom víz, de szerintem csöppet irreális az ára.
Hozzátáplálás ügyben nálunk se jön be a kiéheztetés, PiciLaci szerintem még nem ismerte fel a kanál és a cici közötti hasonlóságot, a kanálból kapott dolog az jó kis játék, a cici meg kaja éhség ellen. Kép Én úgy szoktam csinálni, hogy kb. fél órával az elõtt, amikor várhatóan megéhezik adom neki a kanalas kaját, így éppen befejezzük a "játékot" kaja idõre.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Hali mindenkinek!
Rebi: mi szerdánként járunk a 11.15-ös csoportba, de ma objektív Kép okok miatt nem voltunk.
Tikk: azt hiszem, ma belevágok és lesz, ami lesz alapon adok neki egy kis reszelt sajtot a fõzi tetejére. A többiek is túlélték Kép
Szila: javulást Hangának!!! szerintem elképzelhetõ, hogy a fogzástól lázasodott be. szegény kis manó Kép
BMárti: szép a Brendonos történet Kép

Nálunk még nem teljesen kész a ház, Tomi szobájában sincs még meg minden (pl. nincs szekrénye, csak egy kis fiókos valami), ezért még csak ideiglenes "díszek" vannak, amik nem teszik tönkre a falat és át lehet õket helyezni. Viszont van falvédõje, ami megegyezik a függöny anyagával és nagyon jópofa Kép Az OBI-ban vettük, ha jól emlékszem és sokféle állatka meg házikó, vitorlás, stb. van rajta. Nagyon szereti nézegetni Kép

Na, megyek, mert lejárt a mosómasa.

sziasztok!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Tikk, én vigyázok a vonalaidra, ezért inkább nem szólok hozzá a talis konferenciához. Kép

Házzal kapcsolatban pedig majd akkor, ha tuti lesz! Zsu, nagyon irígyellek ám, úgy vágyom rá, hogy végre a sajátunkénak vallhassunk valami kis otthon-féleséget. A vele járó pár hónapot viszont szívesen átugornám!!! Úgy mint felújítás, takarítás, költözés, papírmunka, a hitel visszafizetéséröl nem is beszélve...

Tavaly, amikor költöztünk, szerencsére pont babás voltam, így mindenki nagyon kímélt, nem engedtek csomagolni meg cipelni, ez eleinte zavart kicsit... hangsúlyozom, eleinte, és kicsit... KépKépKép

Barnikámnak a doboz nem jött össze Kép, de kitalált helyette mást. Nálunk a vizespalack már lefutott, bár lehet, ha újra adok neki párat, megint értékelné. A játékokkal is ezt szoktam: idöröl-idöre cserélgetem öket, így a régieknek is mindig úgy örül, mintha újat kapna. Nem mintha nem kapna újakat is Kép, de tényleg hamar megun mindent. Most a favorit a labdázás, még a védönéni is azt mondta (tegnap járt nálunk), hogy milyen ügyesen fog a kezével. Egy kézzel fogja és dobja a labdát, és mindig afelé, aki szól neki. Néha dobja és még bele is üt, ezért még nem tudtuk eldönteni, hogy kézilabdás vagy röpis karriert szánunk neki Kép

Márti, ezt a letakarósdit persze én is kipróbáltam, söt már úgy is, hogy két egyforma pelus közül az egyik alá teszem a játékot. Amikor csináltuk (kb 1 hónapja), még mindkettö alatt kereste, de meglett! Most majd újra megpróbálom, ha felébred. Viszont már elég régóta utána néz, keresni kezdi, ha valami leesik, vagy elgurul a labda. Tényleg, szerintetek miért nem emlékszünk életünk elsö kb három évére? Annyira fejletlen az agyunk, vagy van valami freudi oka is? A születésröl azt mondják, nagy trauma, de az elsö hónapok-évek nem lehetnek olyan borzasztóak... Legalábbis a mi várva-várt, szeretetbe burkolt gyerköceinknek...
Tényleg, a szopizás teljesen rendbejött?

Ma, amikor apa elment dolgozóba, Barnika sírni kezdett! Olyan rossz velem? Már netezni is csak akkor szoktam, ha alszik...

És harap a kis vadóc, és föleg engem! Hogyan magyarázzam el egy 10 hónaposnak (aki még nincs egy méter, és nem szörös a fütyije körül Kép), hogy ez piszkosul fáj?

Na mennem kell, Kisherceg elöbb ébredt a szokásosnál, és egy nagy adag kakival várt! Ti, akik emeleten laktok, mit csináltok a "használt" pelenkával? Nálunk azonnal ki kell vinni a csak pisiset is, olyan büdi lesz ebben a melegben...

Sziasztok lányok, szép napot nektek. Egész emberbarát idö van kint.

Puszi,
Heni + Barnabás, a Feltaláló
gesztenye
 
 


SZiasztok!

BMárti! Tényleg ettõl (is) szép! Kép A cicit nálunk sem lehet eltüntetni, bundakabáttal sem - de persze ilyen idõben itthon nem is takargatom. Érdekes, hogy a pelussal letakart dolgokról nem egyértelmûen feledkezik meg, ott kutat-keres tovább, a párna viszont tökéletes rejtekhely!

ZSuzsi! Nálunk a gyerekszobát még nem igazán sikerült "gyerekesíteni", mert az egyelõre a mi hálószobánk is egyben, szóval, én csak néhány képet tettem fel, egy holdas éjjeli lámpát, mellé egy makramé baglyocskát, amit még a nagymamám nekem csinált vagy 20 éve, egy posztert, amin hüllõk és kétéltûek láthatóak, és mindenki nagyon megrökönyödik rajta, de Ármin szereti, szép színes ábrák vannak rajta. Hajtoggattam még neki papírból madarakat, de sajnos már le kellett szednem, mert elérte és némi vadászat után meg is akarta enni õket Kép. Ja, és varrok egy falvédõt kb. Ármin 3 hetes kora óta, még nagyon az elején tartok, de nagyon szép lesz, ha elkészül KépKépKép

SAjnos nem hozott enyhülést az esõ, így most is dõl rólam a víz és még a fejerm is megfájdult Kép, úgyhogy mára búcsúzom!

Ja! Ma akkora szivárvány uralta az eget itt nálunk, hogy átérte a fél világot! KépKépKép GYönyörû volt, mutattam Árminnak is és le isa fényképeztem!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Hát, estére nagyon lázas lett HangaKép. Amikor fürösztöttük, elõtte megmértük: 39 volt a hõje.Kép Úgyhgy hûtõfürdõ, és egy egész kúp,úgy mentünk cicizni. De inkább csak nyamizott a cicin, már szerintem nagyon fáradt volt. Jól bealudt. Holnap délután megyünk a dokinénihez vissza.

Üdv
Szila&Hanga
szila
 
 


SZila!

Küldünk Hangának gyógypuszikat!KépKépKépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Kedves Hanga!

Jobbulást kívánok!

Barnika
Barnabás
 


Sziasztok!

Rema:
köszi a dekorációs ötletet, tényleg jók, a diavetitõs is, pont tegnap akartam venni diavetítõt, de nem találtam sehol. Egyáltalán létezik még az a régi típusú?
Ha jól számoltam, akkor Réci 4 órát alszik napközben??? Ez hihetetlen! Dorka ma úgy, hogy hajnali 4-tõl fent volt, volt hajlandó délelõtt 1 órát aludni! És kész, most este 10-tõl alszik, remélem kibírja legalább hajnali 5-ig.

BMárti:
Én is igy voltam az üveges ivással, természetesen én is így iszom, csak sajnos én a Teodora-nál többször megjártam, vagy valami aftaszerûséget szedtem össze vagy rögtön elkezdett fájni a torkom. Mióta lemosom az üveg száját ezek a kellemetlenségek megszûntek. Dorka is játéknak veszi a kanalas kajálást mint PiciLaci, tisztességes adagot még nem evett sosem.:-( Sõt mióta fáj a foga, kb. 2 napja csak cicit fogad el.

Szila:
Nálunk is volt ilyen, amikor a láz elmúlt Dorkának a fején és a karján, pocakján kiütések jelentek meg. A dokinéni azt mondta ez egy vírustõl lehetett, csak a tejecske a gyógyszer rá. Kb. 5 nap alatt elmúlt az egész. Dorka végig jókedélyû volt.

Henke:
mi nem vehetünk fel hitelt, mert nem ad a bank és a szüleink sem adják jelzálog alá a lakásukat, így marad nálunk a lakásbérlés. De nagyon jó, hogy így döntöttünk, minek nyomorodjunk?! Különben tavaly én is pocakkal költözködtem kb. 2 -szer, egyszer Németországból, másodszorra rá 1 hónapra, mikor felújítottuk az 1 szobás lakást. Engem senki sem kimélt (vizsgaidõszak, jogsi, kb. 8000 km utazgatás,anyámékhoz betörtek õk külföldön voltak), a sógorom is csak annyit válaszolt, mikor kértük, hogy segítsen cipekedni, hogy neki karate edzése van. Gondolhatod mit gondoltam akkor (ugyanilyen forróság volt és a pocakom sem volt már pici)! Csak annyit tanácsolhatok, gátlástalanul használjatok ki mindent és mindenkit!!!

Márti:
Még arra gondoltam diszítésnek, hogy Dorka kezét és lábát befestem és egy rajzlapra pecsételem különbözõ alakzatban. Csak azt nem tudom, hogy ezt hogy fogom megvalósítani, mivel Dorka sosincs egyhelyben, még alva is bejárja az ágyát. Ja, meg a Bébikerben láttam nagy anyagból falra aksztható napocskát, akár falvédõnek vagy szönyegnek, 4000,-Ft volt, azt hiszem, de lehet, hogy ilyet én is tudnék csinálni.

Lányok én most kezdek kiakadni, nem bírok a kisasszonnyal, egyfolytában mászik, nem ismeri a nemet, semmit sem tudok csinálni, még wc-re sem tudok menni! Ti hogy vagytok ezzel?
Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: ha egyedül hagyod rögtön sír? Én egy ideig Baluval az ölemben jártam pisilni.

Ma voltunk védõnõnél. Balu 9,4kg (szerencsére nem hízott lényegesen Kép) és 72 cm (viszont most nõtt 3cm-t). Balunak kijött még 2 foga (véletlenül vettük észre), így már 5,5 foga van, ha a letöröttet félnek számolom. A vicces az, hogy a védõnõnek még 5-öt mondott az apja, csak utána hintázás közben vette észre az újakat Kép
Most már nem lehet elõtte enni, mert mindent kinéz a szánkból. Ma pl. az apja túróstáskájából kunyizott egy falatot.
Én halódom. Torokgyuszim van, jó kis lázzal. Voltam dokinál, kaptam gyógyszert, úgyhogy most már javulok. Eddig itthon volt a párom velünk, mert egyszerûen felállni is alig bírtam. Ülve aludtam éjjel a fotelban, mert fekve még rosszabb volt a helyzet. Remélem, hétfõn nem fertõztem meg senkit. Bár érdekes, mert a fiúk nem kapták el, úgyhogy lehet, hogy nem is fertõzök. Szombatig kell szednem a gyógyszereket, úgyhogy remélem a hétfõi taliig meggyógyulok. De akkor most hol is lesz? (Tikk ez ugye nem számít????)

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ujra itt!!! Latom azaz olvasom nem csak mi koltozkodunk. Igaz mi az iden masodszorra.KépKép

Zsuzsi!
Nem irigyellek a nagy pocakos koltozes miatt, februarban en 34 hetes terhesen koltozkodtem. A butorok atcipelesen kivul mindent ketten a ferjemmel csinaltunk.

Na most dicsekszem, mint mar irtam Madike nagyon ugyes volt a repulesek alkalmaval. Egy hangja sem volt. Evett, nezelodott, aludt. Kép A mogottunk ulo idos bacsi kiszallaskor meg is jegyezte, hogy eszre sem vette, hogy egy ilyen pici baba volt a gepen. KépKépKépKép
A koltozes alatt is jo volt, csak evett, jatszott, aludt, nezelodott. Nagyon megkonnyitette a munkankat. Kicsit feltem, hogy nem fog aludni az uj helyen, de nem jelentett neki semmi problemat.

Meg nem volt idom mindent visszaolvasni, igy csak a legujabbakra irnek.
Azaz minden babocanak gratulacio az uj dolgokhoz. Felallas, felules, uj fogak, buborek fujas......

Cory!
Neked meg jobbulast!!!!!

Hanga!
Neked is jobbulast!!!!!!!!! Remeljuk csak a fogica csinalja ezt!!! Es mielobb kibujik!!! Ha meg valami baci vagy virus akkor tavozzon nagyon gyorsan!!!

Szila!
Legyszives javitsd majd at a lakhelyunket a tablazatban: az uj San Jose, CA Elore is koszi.

Na most eldugulok es megyek visszaolvasni.

Andysj
andysj
 
 


SZiasztok!

Cory! Gyógyulj meg! És én sem tudom, hová vigyem Tikknek a csokit! KépKépKép

Andysj! Madike tényleg egy tündér lehet! KépKépKép Nálunk ugyan "csak" szobaátrendezés, bútorhurcigálás volt, de Ármin nagyon is zokon vette, hogy a szekrényekkel foglalkozunk helyette! És, milyen az új helyetek?

ZSuzsi! SZerintem a tenyérfestéssel legyél óvatos, mert a legtöbb festék nem túl egészséges, ha felszívódik! Épp a napokban emlegettük mi is, hogy milyen jó lenne egy diavetítõ és hogy vajon létezik-e még! Nekünk nem volt gyerekkoromban, de Andráséknak igen, és a filmek még mindig megvannak! Én mostanában folyton heverészek Kép- Ármin mászása miatt -, mert nem akarom túlzottan korlátozni, de persze a legjobb ott lenni és látni, mit mûvel! Pisilés idejére általában bezárom a járókába, az ugyan nálunk is nagy sírás-rívással jár, de sajnos mindig találhat vmit, amit pld. megegyen a földrõl (szösz, toll, gomb, pénz, stb.), ami esetleg a takarítás ellenére is ottmaradt, azt meg nem merem kockáztatni. De utána ollllllyan szépen megvigasztalom, hogy szerintem megéri érte egy kicsit egyedül maradni! Kép

Ja! És tegnap Ármin már este negyed tízkor elaludt! Ilyen még nem nagyon volt nálunk! Igaz, én is aludtam vele, azért kukorékolok most már fél öt óta ébren!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Régi típusú diavetítõt nem láttam sehol, a Média Markt-ban van egy, ami itt 9900.-. Nekem mefvan a régim, csak hiányzik belõle valami lencse, és csak kb 10*10 cm-ben nagyít.
Tegnap felbuzdúlva a szobadíszítésen összefírkáltuk Récivel a falat. Rajzoltunk a tengeri herkentyûknek hínárt, nádat, buborékot...Volt még itthon gioconda-m, ez egy zsírkrétaszerû valami, viszont nem mázgálódik és nem olvad kézben sem. Papírboltokban lehet kapni.
Zsu26! Igen jól számolod, napi 4 órát alszik, de mivel leírtam neked rá is cáfoltKép Hétfõ óta a délelõtti 2 órával nincs gond, viszont délután max. fél-1 órát aludtKép Este persze tiszta hiszti. Tegnap már 9-kor fürdettük, és persze reggel 6-kor már kukorékoltKép Na, de még így sem lehet egy szavam sem. Én tegnap pl. úgy zuhanyoztam, hogy bevittem Récit magammal és leültettem a fürdõszoba szõnyegre. Adtam neki labdát, flakont...és még akkor is ott játszott, amikor én már régen kint voltamKép Talán pisilésnél is bejönKépA tenyérfestésnél én rúzst használtam. Csináltam sótésztát és abba meg nelenyomtam a tenyerét és a talpát, majd egy nagy pohárral "kiszaggattam", mint egy pogácsát, és villával, kanállal, derelyemetszõvel csinosítottam a szélét és ilyet kaptak a nagyszülõk meglepinek.

Cory, Hangácska! Jobbulást mielõbb!!!
Cory! Récinek 2 kék kanala lett. Nem Baluét hagytátok itt? Készen vannak a képek, de nem tudom mikor sikerül felrakni, de igyexemKép Gratula Balunak a fogakhozKép Kész kis fenevad lehet ennyi foggalKép

Segítsetek! Réci 3 napja fél a kádban. Nem történt semmi baleset, nem hideg vagy meleg. A kis kád benne van a nagyban, így fürdünk már hónapok óta. Nem tudom mi lehet az oka. Görcsösen ül, nyöszörög és szinte könyörög a szemével, hogy vegyük ki. Játékkal 1-2 percig elvan, de rájön hamar hol is ül most. Amikor mondom neki a locsipocsit, örömmel rugkapál, de amikor beleteszem a kádba....

Most ennyi
Puszi
Rema
rema
 
 


Sziasztok!

Cory,
gyógyulj meg hamar!Kép

Lányok,
mindenkinek köszi a jókívánságokat Hanga nevében!Kép Éjjel vagy kétszer fentvolt, szétszívta a cicimet, aztán elaludt, és csak hatkor kelt fel. Jó nagyot cicizett megint, aztán bealudt.Kép Délután megyünk dokinéni.
Zsuzsi,
ez nem az a háromnapos láz, v. "miacsuda"?

Tegnap találtam meg a Kreatív Hobby honlapját (immáron kicsit felújítva), és abban remek ötletek vannak a mindenféle díszítéshez, ajándékhoz stb. Van egy katalógusuk is, amit le lehet tölteni, és abban vannak a kellékek is, amiket meg lehet rendelni. Lehet diafilmeket, diavetítõt is rendelni! Én is teljesen belelkesültem ettõl. Akit érdekel, itt az oldal címe (tényleg nagyon klassz ötletek vannak benne):
Kreatív Hobby

Andysj, este akkor rakom a módosított táblázatot. Nem tudom most, hogy beszéltél-e már róla, de hogy bírtátok az idõzónaváltozást?

Üdv
Szila&a kicsit még lázaska Hanga
Szila
 


Valamiért nem jó a link. Megpróbálom máshogy.

www.kreativhobby.hu

Szila
Szila
 


Na, ez sem jó, pedig régebben is így írtam be mást, és akkor mûködött. Mindenesetre a [url=http://www.kreativhobby.hu" TARGET="_top]http://www.kreativhobby.hu[/url] a cím.

Szila
Szila
 


Na, hurrá! Ez már jó!KépKép
Szila
 


SZila!

Tényleg jól megváltozott az oldal. Pontosan ilyen vetítõ van a MM-ban, de ott 9900.-
Puszi
Rema
rema
 
 


cory, Hanga
Gyógyuljatok meg mielõbb!

Szobadíszítésre még jó az is (remélem még nem írtátok), hogy pl.egy mûanyag irattartóra rajzolsz ábrát vagy ábrákat, kivágod és a falra helyezve befested a lyukat. Csak arra kell vigyázni, ha sávban akarod a mintát, hogy be kell jelölni a mûanyag lapon egy sorvezetõt és a falon is, és úgy felhelyezni a képet festésre.
Amúgy az Rs-ben van a Faktum bútoroknak az üzlete és ott nagyon klassz falvédõk, képek, meg ilyesmik vannak, a Kika-ban is láttam jó dolgokat.

Én nem szeretném, hogy elmaradjon a 29-i nagytali utáni hétfõi talink, ui. a nagytalira nem tudunk menni. Persze, ha nem jönne senki, akkor hagyjuk.

Petinek állandóan a szájában van a lába és megint rákapott a berregésre-köpködésre.
Bmárti,
Mi az Auchanban vesztettük el Peti baba ócska rágókáját a kinti üzletsoron. Visszamentünk, kerestük pár percig, erre kiderült, hogy lezárt nejlonzacsiban vár minket az információnál. Kép

Sziasztok, azért az esõért sem rajongok túlzottan...
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! PiciLaci tisztességes adagokat megeszik játékból is, pl. a barack adagja délben kb. 2 dl. Az esti kruplit még csak szokja, nekem nagy ívben kiköpködte, de tegnap elõtt az Apjától elfogadta, úgyhogy tegnap is õ etette. Kép Olyan helyesek, majdnem elbõgtem magam a meghatottságtól, ahogy Életem Párja kanalazgatta a pempõt a gyerekünk szájába... Kép

Nálunk se mûködik mostanában az egyedül-hagyás, igaz, eddig se volt divat. Kép Akármilyen gyorsan zuhanyozok le, PiciLaci tutira üvölt az ágyában, mire végezek. Tegnap beültettem a babakocsijába, és a fürdõszoba ajtóhoz toltam, mert annyira üvöltött, hogy nem tudtam már megszárítani a hajam tõle. Így egész jól elvolt, kiváncsian nézegette, hogy mit csinálok. Kép Napközben én is a földön vagyok vele legtöbbször, vagy a nagyágyunkon úgy, hogy mellette fekve élõ korlátként óvom a leeséstõl. Ezt imádja a legjobban. Az ágyunk egyik oldala a falig be van tolva (lakótelepi félszoba rulez), a fejrésznél van fából íves ágyvég, így csak a lábrész és az egyik oldal leesés-veszélyes. A lábunknál feltornyozok egy takarót, az oldalánál meg odafekszem, és máris tuti a biztonság. PiciLaci ezt a megoldást imádja a legjobban, néha nagylelkûen még azt is megengedi, hogy egy-egy kicsit olvasgassak mellette fekve. Persze a könyvet mindig megpróbálja elvenni. Kép

Eddig örökké azzal szórakozott, hogy mindent kapirgált, amit az ujja hegye elért. Tegnap este szopizás közben rájött, hogy ha tenyérrel csapkodja a combját, az nagyon érdekes. Ezt játszotta egy jó óra hosszáig (alvás helyett Kép), aztán a reggeli szopizáskor újra eszébe jutott, és azután amíg csak ébren volt, egyfolytában teli tenyérrel csapkodott minden keze ügyébe kerülõ dolgot. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Cory, Hanga!
Kép<-Ilyen gyorsan gyógyuljatok meg!

Tegnap Lucának sikerült elkapni az ujját! Összeráncolta a homlokát, és ropppppant komoly Kép képpel cuppogott rajta! Mint egy valóságos tudományos kutató! KépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

BMárti: nálunk a hozzátáplálás elején (mint utóbb kiderült) az volt a gond, hogy tõlem kajaként csak a cici a jó, úgyhogy nálunk is apa etetett eleinte, ezért nálunk az elsõ kiváltott étkezés a vacsora volt. De nekem a látóterébõl is el kellett tûnnöm. Most már szerencsére tõlem is elfogadja a kaját Kép
Ágy: nálunk én már nem vagyok akadály Balunak, pedig nem vagyok vékony, de simán átmászik rajtam. Úgyhogy nálunk ez már nem elég.

Köszönöm a jókívánságokat. Igyekszem Kép

Képzeljétek, az elõbb Balu 5 másodpercig megállt kapaszkodás nélkül! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Nálunk nem lehet gond, hogy én adom a kanalas kaját, mert délben a barackot falja a kezembõl (illetve a kezemben lévõ kanálból Kép). Azért persze nem bánom ám, ha az Apja eteti... Kép Valószínûleg nagyon más volt a krumpli, mint az eddig megszokott kaják, az lehetett a baj. Nem erõltettem, hagytam ráérõsen ismerkedni vele (ne tudd meg, milyen lett a szép új etetõszéke Kép), és végül is valami bejött, mindegy miért, de végre megeszi! Kép

Balunak óriási garutla, te meg gyógyulj meg gyorsan! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: