Új privát üzeneted érkezett!

Na visszajöttem, de itt azóta se senki?

Folytatjuk Szilvi pech sorozatát.. lerobbant a kocsink..amint elindulunk vele megáll.. :( :( :(

Eszti ill. aki még velünk egyidős. Nektek utoljára mekkora volt a babó?
Nekem csütörtökön 7,7 a fejméret (BPD) és 51mm a combija( FL) THD 69mm, de azt nem tudom mit jelent.. hasának az átmérője.. talán
Elfelejtettem megkérdezni, hogy hány gramm lehet.. azért vagyok kíváncsi rá..
Egy ismimnek, aki két héttel idősebb nálam 1700gr most.. :)
Vendég
 


Most értem haza...
A vizsga írásbeli lett,mivel túl sokan voltunk. A drága jó ember(tanárunk)közben elzavart 4 puskázót és beszélgetőt,tiszta idegbaj volt,még az orrom se mertem kifújni. :( :( :?
Sajna nem a kedvenc tételeimből kaptam,de a 2-es tutira megvan,ettől a f@szkalaptól(bocs) nem is kéne jobb. :twisted:

Közben leesett egy félméternyi hó,ami csodálatos,csak sajnos a BKV-nál ilyenkor megáll a tudomány...a villamos,amivel mentem,félúton megállt,mert elfagyott a váltó... :twisted:
Szerencsére pont át tudtam szállni buszra,amivel 1 megállót sikerült haladni,aztán annak is vége lett,mert több autó egymásbacsúszott előtte...onnan gyalog...a terhes nők semmivel össze nem téveszthető pingvin-totyogásával... :roll: :shock: :?
Csupán kétszer estem el,mivel a hó alatt egyenetlen és jeges a járda... :twisted: :twisted: :twisted:

Mire hazaértem,átázott a bakancsom,a nadrágom,jól bekeményedett és fáj a pocak,úgyhogy innentől relaxáló üzemmódba rakom magam... :(

Bocs,hogy ennyit panaszkodtam,de olyan jól esett... :oops: :oops: :oops: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Nálunk tegnap olyan szép sok hó esett... :lol: :lol: :lol: :lol: Ki is találtam, hogy ma kiviszem Bibut, erre hajnal óta nem szélvihar van?! :? :? :? :? :? :? Kivagyok!!!!!

Tegnap megejtettük a karácsonyi bevásárlást, mert azt hittem , hogy holnap nem lesznek sokan lévén a munkanapnak! Hááát, ez sem jött be...... :? :? Tómegnyomor volt!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Viszont tegnap kaptam Apától egy előkari-ajit! :lol: :lol: :lol:

Marcsi, drukk, hogy meglegyen az a fránya jegy!!!!!!

Fanni, nekem már 1100gr. Lillus! Nagyon nagy (főleg, hogy semmi vitamint nem szedek!!!), ki is vagyok, mert Bibu is épp elég voot a maga 3180-val.... :shock: :shock: :shock: De a doki szerint még nem jelent semmit, bár biztire nagyobb lesz, mint Bibu! Most leálltam MgB6-al is (önkényesen! :oops: :oops: , úgy sem haznált), hátha segííííííít!!!!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! Altatást és császárt kérek!!! :roll: :roll: :roll: :roll:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!
Sokás szerint rohanok!
De: szabó anna, köszi a segítséget a könyvjelzőhöz!
És tegnap sikerült a rutin vizsgám!!!!! :P
Holnap már talán több időm lesz!!!!
Helló mindenkinek!

Kép
rénszarvas
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma a 4d ultrahangon. Sajnos nem sikerült megejteni, mivel Jázmin bele volt fúródva a méhlepénybe :( így nem is csináltuk meg, mivel fel sem lehetett kelteni. A kis pofiáról azért kaptam képet.
Január 21-én megyek a dokihoz újra, majd elválik mi lesz. Remélem akkor már a dvd-re is rávesz valamit. Odaadtam neki azt is, de nincs rajta semmi. Azt hittem azért azt a 10 percet is ráírja, de nem.

26 hetesnek és 2 naposnak vagyok titulálva. Én a mensi szerint számolom, így 28 hetes vagyok. Sztem nem tolom ki még 2 héttel tovább a szülést.

A kiscsaj így is 936 gramm. Ha 26 hetes vagyok, akkor ez azért jó nagy babóka:P:P

Nagyon feldobott ez a mai vizsgálat. A picivel minden rendben és olyan ari pofija van. Fél arca látszódik:P:P

Jók legyetek!

Kép
Vendég
 


Rénszarvas gratula a vizsgádhoz. Ügyi vagy!
Vendég
 


Sziasztok!

Rénszarvas és Anna: én még adnék 1 tippet Nektek a vonalzóhoz: miután elkészítettétek, akkor fent a Társalgó címszó alatt találtok egy "Profil" menüpontot, ahol majdnem a lap alján van egy olyan, hogy aláírás, haa ide beillesztetitek és elmentitek a változásokat, akkor elvileg utána mindig megjelenik majd a vonalzó, nem kell mindig előkeresni a hivatkozást és bemássolni:)))

Marcsi! Rem, kipihented Magad, én nagyon félek aaz eleséstől, szerencsére még megúsztam, de ma inkább vettem egy hótaposót a biztonság kedvéért, egész jól néz ki, elmegy farmerral, szabadidő rucival és ha nagyon kell, akkor még egy fekete nadrággal is, ha januáran esetleg akkora hó lesz, mikor tárgyalni kell mennem.

Funky! Nekem a védőnőm aadott egy Elevites "körszámoldát", amin be tudom állítani aaz utolssó mensi kezdő napját és ha aa mai dátumra teszem aa nyilat, megmutaat egy csomó mindent. Leírok egy pár adatot, ha vkinek szüksége vaan még infóra, szóljon és számolok neki.

Hét BPD ( fejkörfogaat, mm ) súly hossz
25. 64 800 31
26. 68 900 31
27. 71 1000 34
28. 74 1100 34
29. 77 1250 37
30. 80 1400 37
31. 83 1600 40
32. 85 1800 40
33. 87 2000 43
34. 89 2250 43
35. 91 2550 45
36. 92 2750 45
37. 94 2950 47
38. 95 3100 47
39. 96 3250 50
40. 97 3400 50
41. 98 3500 51
42. 99 3600 51

Sajna, combcsont hossz ( FL) már nincs rajta. Bocs, de az "a" betűm be vaan ragadva, gyakran ír kettőt, Apa ráütött a múltkor, aamikor nem úgy sikerült neki a rally futam ( játék ), aahogyan azt ő szerette volna, nem is tudom, ez hanyadik billentyűzetünk, de szerinte semmi baj nincs aazzal, hogy 35 évesen számítógépes raally versenyt játszik és ha nem nyer, akkor egész egyszerűen szétveri a billentyűzetet, mert persze az tehet mindenről. :? :mrgreen:
Úgyhogy Fanni, ahogy látom, nagyon szépen fejlődik a kisfiad, annaak rendje, módja és ideje szerint.:)

Nekem a múltkor a 4D-n a szonográfus néni még nem tudta mérni a súlyát, ami azt jelenti, hogy akkor még ( 2 hete ) 500 gramm alatt volt, mert attól tudja mérni a gép, ezalatt nem érzékeli. Ehhez képest, mostmár elvileg 800 grammnak kell lennie. Aha, tehát ez aaz a fél kiló, ami felcsúszott és nem a sok édesség, akkor minden rendben van. :mrgreen:

Eszti! Nálunk még ma délben és délután is teljes tömegnyomor volt, mint említettem, hótaposó után kajtattam, vasárnap 12kor tele volt a Deichmann, be is szóltam, hogy miért nem sütik aa karácsonyi beiglit az emberek, vagy főzik a vasárnapi húslevest?!? Haha, persze én könnyen beszélek, mert ma Anyósomnál voltunk ebédelni, így nagy lehetett a szám. De tényleg, ilyenkor nem esznek az emberek? Nekem ez tök furi, mert számomra a vasárnapi ebéd elég "szent" dolog, nálunk akkor van a szülők látogaatása, egyik héten itt a másik héten ott.

Megint jó sokaat fárasztottalak Titeket, még én is beálmosodtam magamtól. Jó éjt!

Kép
ire81
 
 


Most látom, hogy nem csak aa betű ragad be, hanem az s is néha. Apa, kikapsz!
Meg szomorúan tapasztalom, hogy a táblázaatom, amit nagy gonddal formázgattam a szerkesztésnél, nem ért egy kalap sz@rt sem, mert egybecsúszott az egész. Mindegy, hátha ki tudtok jönni belőle.

Kép
ire81
 
 


Úristen Csajok! Én nagyon szőke vagyok, Ti elszenilisedtek a terhesség miatt, én meg elhülyülök. Hetek ótaa azon agyaltam, hogy a vonalzóm, miért nem mutaatja, hogy hány hetes terhes vagyok és most jöttem rá, csináltam is egy újat. Mert a szülés várható időpontjánaak 2009-et írtam!!!!!!!!!!!!! Teljesen hülye vagyok, hát csak 2010-ben jön ez a drágaság :D :D :D :D
De az a vicces, hogy már kb 3x megcsináltam újra az előzőt, azt hittem, a programmal van vmi baaj, bár nem értettem, hogy Nektek miért mutatja jól:)

Kép
ire81
 
 


Reni, megértelek.. én is mindig ilyeneket csinálok... a párom meg cukkol, hogy ezért tanultam ennyit.. hát nem sokat ért.. :shock: :shock: :D
Köszi, hogy feltetted a táblázatot! :) Ezek alapján tényleg pont annyi idős vagyok amennyi.. :)

Marcsi, remélem kipihented magad és mára már minden rendben van!
A pocid azért nem ütötted meg?
Azért írj, hogy tudjuk minden ok!

Nálunk a szombati nagy hóvihartól elment a net is hétvégére..
Itt éjszaka -17,6fok volt..
Azt hiszem annyi a tavalyi fenyőfánknak.. pedig idáig bírta kaspóban, de most biztos szétfagyott :( azt akartuk behozni most is..
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést és az együttérzést! :lol: :lol: :lol:
Minden oké,"szerencsére" csak a méretes popsim ütöttem meg, pocakbabának nem esett baja,hál'Istennek....
Mázlim volt,mert utána hallottam a tv-ben,hogy mennyi ember törte a karját-lábát a hó miatt... :? :roll:

Éééééés ma reggel már fent is volt a Neptunon a vizsgaeredmény:4es lett!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ahhoz képest,hogy abban se bíztam,hogy a kettes meglesz egyáltalán...
Úgy döntöttem,hogy most már karácsonyig nem érdekel az iskola.A legközelebbi vizsgám úgyis csak januárban lesz-még várhat. :lol:
Nem mintha eddig nagyon megerőltettem volna magam. :lol: :lol: :lol:

Mi tegnap dekoráltunk meg ajándékokat csomagoltunk,közben jó kis karácsonyi zenéket hallgattunk,tök jó volt...sajnos újfent rá kellett döbbennem,hogy a párom mennyivel kreatívabb,mint én... :oops: :oops: :oops: Ez van.

Rena,ügyes vagy-már ami a vonalzót illeti! :lol: :lol: :lol: De legalább észrevetted végre,hol a gubanc! :lol:
A táblázat pedig így is használható,köszi!
Pankát utoljára a 26.héten mérte a doki és akkor volt kicsivel több,mint 900gr,viszont a combija alapján egy héttel idősebbnek saccolta...de nagyjából még így is megfelel az értékeknek,amiket annyira nem is lehet szigorúan venni,mert minden bébi más adottságokkal rendelkezik.
Megyek,próbálok valami hasznot hajtani... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Fanni sajnálom az autót, remélem semmi komolyabb baja. :?

Marcsi vigyázz magadra, remélem nem ütötted be a hasad! :(
Én is olyan lassan megyek, alig merek lépni, ráadásul a hátam egyre jobban fáj. (gondolom a súlyfeleslegtől :oops: )
Jah, és nagy GRATULA a vizsgaeredményhez!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Reni, nem baj, velem is előfordulnak ilyenek, ez csak egy kis figyelmetlenség, ami a terhességgel jár! :lol: :lol: :lol:

A múltkor találtam a neten a babaméretek rövidítését, hogy mi mit jelent, hát ez nem lett valami értelmes mondta. :? :D


BPD - fej kereszt irányú átmérője (két halánték közt)
HC - fej kerülete
TAD - has átmérője
AC - has kerülete
FL - combcsont
CRL - ülőmagasság
LMP - utolsó menstruáció dátuma
GA (LMP) - a menstruáció alapján számított terhességi hét
EDD BY LMP - szülés várható dátuma a menstruáció alapján
EDD (AVERAGE US GA) - szülés várható dátuma a méretek alapján
AVARGE US GA -a méretek alapján számított terhességi hét
EFW HADLOCK - becsült súly
NT - tarkóredő vastagság

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Nagyon hideg van:(:( és annyira csúszik az út.

Mióta voltam a 4d ultrahangon olyan jó kedvem van:) olyan aranyos a pici Jázmin. Hasonlít rám:) és rengeteg hajacskája van:P

Ma megyek bevásárolni Karácsonyra, gondolom rengetegen lesznek:S:S

Gondolom így az ünnepek alatt felszalad egy két kiló plusz:(

De az ajándékok legalább be vannak csomagolva.
Januárban megint vérvétel. Már úgy unom:S de a pici miatt megéri.
Legalább cukorterheléses nem lesz több.

Érdekes azt mondta a védőnőm, hogy felhív december elején, hogy mikor jön hozzánk:S de semmi.
Egyik hónapban én megyek, a másikban ő jön. Baj, ha nem jön ki? Nem mintha hiányozna, csak ugye nem ír be semmit a kartonomra ebben a hónapban.

Januárban biztosan felkeresem, ha nem jelentkezik:S

Puszi

Kép
Vendég
 


Sziasztok!!!

Bocsi, hogy így eltüntem, de totál el vagyok havazva.... :shock: :shock: :shock: Tegnap is egész nap rohangáltam és ma meg takarítanom kéne,de .....brrrrr!!!! Mostanában ne lesz sok időm jönni, bocsi, de 26-án nálunk lesz a nagykari!!! :D :D :D Sütök-főzök, mint egy kis gép. Mi 24.-én rohangálunk(2szülő), így mi már 23.-án díszitünk és a mi családi szentesténk lesz 25.-én... :cry: :? Ennek annyira nem örülök (SŐŐŐŐT!!!), de ez van. 26, meg jön az egész család.
Kinél, hogy lesz a karácsony?!

Marcsi, gart a szupi eredményhez!!!!Ez így szokott lenni, de ez egy jó karácsonyi ajándék!!! :lol: :lol: :lol:

Na most megyek, mert megesz a kosz!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is reggel óta takarítok,meg lement 2 adag mosás is közben.
Szerencsére apa itthon van egész héten most már és tök sokat segített! :lol:
Amúgy is szokott,de mostanság különösen kímélni akar,egyem a szívét... :oops: :lol: :lol:

Védőnőhöz nekem is a cukkerterhelés után kellett volna mennem,de közben elment szabira,aszonta,majd januárban jön ő hozzánk-annál jobb,egy gonddal kevesebb. :lol: :lol: :lol:
Amúgy is elég lazán veszi,vagyis örül,hogy nem járok én is mindennel a nyakára-megteszik ezt helyettem mások,bőven.
Persze ez a munkája neki,de néha úgy sajnálom,mikor egész nap a tanácsadóban ül...Egyébként meg nagyon jó fej,tapasztalt és kedves és ami a lényeg,megbízom benne és a szakmai tudásában.
Szóval e téren nincs gond.

Karácsony:Szenteste csak mi leszünk,aztán 25-én jön sógorom a családjával,itt ebédelnek,aztán általában maradnak estig.
26-án-ha az égiek is úgy akarják és nem jön semmi közbe,se nálam,se az időjárásban,akkor elvileg anyukámhoz utazunk vidékre és maradunk is 2-3 napot.

Kicsit én is tartok tőle,hogy fel fog ugrani 1-2 kiló,anyósom és anyukám is a kedvenceimet sütik-főzik... :oops: :oops: :oops:
Mostanában ráadásul bírok is enni,nincs gyomorégés meg savtúltengés folyton,mint a múltkorában...
Mondjuk egyszerre sokat nem bírok enni,mert Panka még mindig farfekvéses és a kis buksija állandóan nyomja a gyomrom...
A fejét rendesen ki lehet tapintani és ha kitartóan macerálom,akkor hajlandó kicsit lejjebb vinni,egyébként ragaszkodik ehhez a pózhoz...ráadásul a feje mellé felteszi a lábait is többnyire... :oops: :? :roll:
Tudja,hogy lehet anyát boldogítani... :lol: :lol: :lol:
De persze elnézem neki! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Ja,nálunk ugyan még nincs ónos eső,amit tegnap beharangoztak,de azért így is csúszik rendesen. :( :( :?
MINDENKI NAGYON VIGYÁZZON MAGÁRA,akinek ki kell mennie a lakásból!!!!!!!
Anna,óvatosan a vásárlással,remélem,nem egyedül méssz!
Jázminról nincs képed,amit fel tudsz tenni?

piki
 
 


Sziasztok!

Marcsi, örülök, hogy 4-es lett a vizsgád, tök okos lesz ez a gyerek, mire megszületik, még a végén ellátja majd saját magát, elvégre ezt a témát tanulod, nem?? :lol:

Nekem taalán már nem kell menni bevásárolni, talán, mert legutóbb is ezt mondtam, aztán ja, még ez kell, még az kell, meeg még ide menjek, meg még oda menjek, meg még befut vki karácsony előtt-alatt-után, aakit fel kell még köszöntenem vmilyen apropóból, ááááá. Nálunk már délelőtt elkezdett esni ez az ónos sz@r, aaztán abbahagyta, most mintha megint esne.

Éjszaaka nem aludtam vagy 4-től fél6-ig, be volt dugulva az orrmányom, aztán a kisasszonyra is rájött a diszkózhaatnék, jól elvolt hajnaalban, táncikált össze-vissza. Óó, mintha a lányykori énem köszönne vissza a hasamból, tánc hajnaalbaan :lol: :lol:

Nálunk a karácsony úgy szokott telni, hogy 24-én reggel felköszöntöm a férjemet, merthogy neki a szülinaapja is ekkor van :lol: , aztán olyan 4 körül jön a Jézuska hozzánk, egyelőre kettőnkhöz. 5 körül elmegyünk Anyukámékhoz, ahova jönnek a Tesómék is Barbikával, utána meg megyünk Anyyósomékhoz olyan 7 körül. Kicsit macerás, de muszáj így csinálni, hogy sehol se legyen sértődés, meg egyelőre a szülőket sem akarjuk egyedül hagyni, mert végülis nekik csak mi vaagyunk, Anyukám ilyenkor mindig egy hete készül már. Aztán 1. nap általában ebéd az én szüleimnél, délután-este látogatáss Anyósomnál, 2. naap délután Nagyikámékhoz ( mert még vaannak szerencsére az én oldalomaon nagyszülők ), aztán este Szaabi unokatesójáék két kis gyerkőccel jönnek hozzánk, vagy mi megyünk hozzájuk. Hát eelég járkálós, de majd utána kipihenjük, meg így legaalább nekem még egyelőre nem nagyon kell készülnöm, csak sütiket sütők, de főzőcskéznem még nem kell.

Hát, hogy jövőre mi lesz, azt majd Esztike eldönti.

A szilveszter miatt viszont be vagyok fordulva egy kicsit, bár tény, hogy sohasem sült el még olyan nagyon jól, mert nem szeretem én ezt a kényszer-bulizást, de most hogy nem megyünk sehova ( mert Szabikám eldöntötte, hogy én annyira terhes vagyok, hogy már 8kor alszok :? - erről én nem is tudtam pedig ), hogy nem megyünk sehovaa. Abban talán igaazaa van, hogy ebben aaz influ-s időszakban egy haalom ember közé menni gáz, ráadásul a cigifüstöt úgysem lehet kikerülni, inni nem ihatok, akkor meg minek fizessen ki aaz ember 10-12.000,- F-ot. Ebből vagy inkább a töredékéből inkább csinálok vmi jó kis hidegtálat, aztán eltollasbálozunk itt kettesben, legfeljebb elhívom Tesómékat, vaagy elmegyünk mi oda. De azért furcsa lesz, gyakorlatilag tini korom óta eddig mindig volt szilveszteri buli. :?

Na, nemsokára hozzákezdek a sütéshez, mert holnaap még fodrászhoz is megyek, csinálok hólabdát, sajtos taallért, meg Szabikának trüffeles szülinapi csokitortát :lol:

Kép
ire81
 
 


De jó nektek, hogy már ki van takarítva! Nálunk eszméletlen a káosz.. :( :(
Ma Debrecenben voltunk a beltéri ajtókért.. csak ott lehet kapni..
Mire hazaértünk hulla fáradt vagyok.. és még semmit sem csomagoltam be + sütni is szeretnék valamit holnap anyósomnál..

Mi 24-én a szüleimhez megyünk ebédelni, majd a párom anyukájához vacsorázni..nagyihoz másnap vagy 26-án szoktunk menni,de ő idén kitalálta hogy nála nem lesz karácsony :shock: :shock: :shock: :(
Anyukámmal már tegnap összevesztem :oops: :oops: :(
Bár ez nálunk heti rendszerességgel előfordul, ill. ahányszor találkozunk vagy telefonon beszélünk :oops: :oops: :( :( :( :cry:

Éjszaka én sem tudtam aludni, bár nem a Balázs miatt.. ( egyenlőre így hívjuk, de még nincs eldöntve :) Én nem ébredek fel rá ha mocorog, vagy ha mégis attól alszok tovább.. de szerintem elég nyugodt baba. A halakra amúgy is ezt mondják..
Reni a kos meg lehet fejjel megy a falnak! :P :wink:
Kos jön a halak után ugye?

Az autónk most éppen megy.. de nem tudjuk mitől áll meg.. talán ha kevesebb van a tankban.. mert mióta teli tankoltuk semmi baja.. :shock:

Marcsi, gratulálok a vizsgádhoz! Januárig most tényleg felejtsd el az egészet! :D :D
Érdekes lehet ahogy érzed a kis buksiját! :)
Én általában csak sejtem, hogy a popsiját vagy a lábát tolja ki.. mert nekem idáig az összes ultrahangon fejjel lefelé feküdt a méhlepény meg hátsó fali, szóval gondolom a pocakomnak általában háttal van.. Az ultrahangon legalábbis így szokott lenni :)

Anna, ne aggódj a védőnő miatt. Valaki nem is találkozik vele..
De ha jól tudom 3x, vagy 4x lenne amúgy is csak kötelező..
Vendég
 


Sziasztok!

Piki: nem egyedül mentem a férjecském segített a bevásárlásnál cipekedni :)
Sajnos nem tudok képet mutatni, mivel nincs nyomtatóm így nem tudom beszkennelni. Sajnálom én is nagyon, de amint tudom valahol beszkenneltetem :roll:

Nálunk a karácsony idén úgy lesz, hogy 24-én csinálok valami sütit...anyumék átjönnek, vacsira meg mi megyünk hozzájuk.
25-én megyünk sógornőmékhez ebédre, ahol párom családja ott van. Apósom, anyósom, nővérek, gyerekek...
Utána beugrunk az édesanyjához, mivel a szülei elváltak, hogy ne legyen sértődés.
26-án meg anyuékhoz megint átnézünk megesszük a maradékot :D
Én nem főzök idén csak sütit csinálok.

A Szilveszter idén nekünk is unalmas lesz. Úgy volt elmegyünk valahová, de végül lemondtuk. Elég drága itt is a belépő és mivel én sem ihatok...ezért inkább nem költünk rá.
Eddig én is mindig házibuliban voltam vagy valahol, ez az első unalmas szilveszter. Lehet átmegyünk anyumékhoz és pezsizünk egyet, vagy bemegyünk a városba 24 órára, mert ilyenkor itt van valami utcabál...végül elválik, mert ha ilyen hideg lesz, akkor itthon maradunk.

Az éjféli misét is lehet ki fogjuk hagyni, mivel nagyon hideg van a templomban meg itt a járvány is és én nem vagyok beoltva. Igazából nem is leszek. Na mindegy, ebből itt ne legyen vita, ki oltat, ki nem csak leírtam.

Hála az istennek én már túl vagyok a takarításon. Mosnom kell még meg összeporszívózni.

Na megyek, férjecskémmel sétálunk egyet, amíg nincs minusz.

Kép
Vendég
 


Mi anyósommal sütöttünk délután,sajtos-sós szárazat, megcsináltuk a bejglit+kókuszgolyókat...jól elvoltunk,de már nem bánom,hogy befejeztük,hosszú volt ez a nap. :oops: :roll:

Fanni,kitartás,egyszer csak készen lesz minden az új házban! :lol: :lol: :lol: :lol:
Én tutira nem győzném már kivárni a végét...

Rena,nektek aztán tényleg elég mozgalmas a karácsony! :lol: :lol:
Mi már tavaly se voltunk szilveszterkor sehol,mert az előző babával akkor már terhes voltam és elég nehezen viseltem... :(
De fura most ebbe így belegondolni...tavaly ilyenkor azt hittem,az idén már a kisfiunkkal ünnepelünk... :cry: :cry: :(

Na,majd jövőre! :lol: :lol: :lol: Csak épp kislány lesz,de ez legyen a legnagyobb bajunk egész életünkben! :lol: :lol: :lol:
Már alig várom,hogy lehessen a kicsinek is venni ajándékot karácsonyra...amivel majd az apja játszik a legtöbbet... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Mire elküldtem,beelőztél,Anna! :lol: :lol: :lol: :lol:

Oltás témában ugyanott tartok,ahol te. :oops: :oops: :oops:
Hiába most már a doki is forszírozná,valahogy nem bírom rászánni magam.Főleg így,hogy épp most láttam a híradóban,hogy a halálos áldozatok közül is minimum 5 be volt oltva... :roll: :shock: :?

piki
 
 


Anna, fényképezd le és úgy is fel tudod tenni! :)
Én legalábbis így csináltam, nem annyira éles,de azért egész jól látszik.. :)

Mi már tavaly szilveszterkor sem mentünk sehová.. sőt ha jól emlékszem már éjfél előtt aludtunk :roll: :roll: :P
De itthon is jól el lehet tölteni az időt, egy kis gyerekpezsgő társaságában :shock: :P :D :lol:
Húú én a forralt bort úgy szeretem :oops: :oops:

Én sem oltatok, bár már minden körülöttem lévő orvos beoltana..
Helyette minden nap sok gyümölcs, probiotikum és béta-glükán..

Marcsi ne is mond! Már legszívesebben én is átköltöznék, már egyszer fehérre ki is van festve.. le van burkolva..
Csak még fűtés és áram nincs :?
Vagyis a gáz már bent van, csak a szerelvényezés hiányzik.
Két gáz sziesztával és egy vaskandallóval fűtünk kb 10-15 fokra.
Viszont az Elmű nagyon ráér.. már három hónapja igényeltük az áramot és kb fél méter van az óránk helye és az utcai oszlop között.. de még semmi.. egyenlőre a szomszédtól hozzuk át.
Lehet így is fogunk beköltözni, csak akkor nem tudunk majd semmit használni, mert egyből leveri a szomszéd áramát :oops:

Legalább a sütiken is túl vagytok már! :)
Ezek szerint jóban vagy az anyósoddal.. :)
Szerencsére az enyém is nagyon tündér :D :D
Vendég
 


Nem tudom,írtam-e már,de mi egy házban lakunk anyósommal.
Kicsit betett nekünk ez a válság,meg az egész évünk se a legjobb volt,így nem költöztünk...remélem,mire a következő baba jön,már nem itt élünk majd.
De szerencsére anyósommal nagyon kedveljük egymást,még semmilyen konfliktusunk nem volt eddig! :lol: :lol:
Anyukámmal sokkal hamarabb összezörrenünk... :? :roll:
Anyósom meg imádja,hogy itt vagyunk,meg,hogy bébi lesz a háznál...
Szóval lehetne sokkal rosszabb is a helyzet.

Az Elmű hozzáállása elég gáz! :evil: :evil: :evil:
Az ilyen dolgok olyan bosszantóak...

Mi tavaly szilveszterkor Scrabble-t játszottunk,meg egyéb ilyen bohóságokat-de baromira élveztük.Mindkettőnknek évek óta az volt az első szilveszterünk,ami nem bulizással,társaságban telt,de ahhoz képest egész jó volt.Remélem,az idén még jobb lesz... :lol:

piki
 
 


Nem emlékszem, hogy írtad. De ennek is megvan az előnye!
Biztos sokat tud majd segíteni akkor is ha megszületik Panka.
Sajnos anyukámmal én is könnyebben össze tudok veszni.. :? :(
De vele még nem sikerült, ma még azért is külön felhívott hogy használhatja e a teflon tepsit amit nála hagytam mikor ott sütöttem.. :) Amíg nem kérdezi meg addig hozzá se nyúl.. :)

Ha jó egy kapcsolat kettesben jól tud telni egy szilveszter, nem kell hozzá társaság. Scrabble jó ötlet! Miket szoktatok még játszani?

Rénszarvas, csak most olvasom.. Gratulálok a vizsgádhoz! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Na most van 10percem gyorsan írok!!!

Igen, rénszarvas, gartula a vizsgához. Most elmehetnél helyettem is... :wink: :wink: :wink: :wink:

drága Uram ma sincs itthon, nem tudom mi lesz velem, mert Bibu fél a porszívótól így az kilőve...AAAAAAAAAAAAA, kiborulok!!!!! :( :( :( :( :(
Én hanyagolom az anyós témát... :lol: :lol: :lol: :lol:
Oltásilag én sem vagyok és nem is akarom, bár a doki néhányszor rám szólt, hogy de kéne...Én mondtam neki, hogy megfontolom.. :lol: :lol: :lol: Azt hiszem nem örült nekem... :lol: :lol: :lol:

Mi már 3.szilvesztert töltjük itthon, mert 3éve nem voolt kedvünk(pont mint Rena, kötelezőt utáljuk, sose jó!!!), aztán tavaly én már 9kor aludtam(Bibu 3hetes volt, örültem, ha alhatok... :lol: :lol: :lol: ), idén meg szintén nincs kedvünk, de már nem is hívnak minket. :cry: Illetve most hívtak Ausztriába, de arra mi mondtuk azt, hogy gyerekestül, terhesen nincs értelme. Ja, igen, terhes vagyok... :cry: Pedig nem tudom elfelejteni... :lol:
Jövőre meg ismét kimarad... :? :shock: Ez a szülői sors!!! :lol: Mire megint eltudunk menni, addigra már szerintem megint terhes leszek.. :lol: :lol: :lol:

Na lépek, hátha vmennyit tudok azért haladni!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni köszi az ötletet, eszembe se jutott a fényképezőgép :shock:

Látom az oltással kapcsolatban nem csak én nem oltatok. Elég sok mindenben egyezünk :) a szilvesztert is szinte mindenki otthon tölti :D

Ma már kifáradtam. Reggel óta főzök. Csináltam meggylevest, spagettit meg mákos gubát. :)

Holnap meg valami csokis sütit akarok csinálni :lol:

Megmutatom Jázmint is :P tiszta olyan mint én :) a méhlepényt párnának használta a lelkem.


Kép Babókám

Kép[/img]
Vendég
 


Anna,de jó a kép!!!
Egyrészt nagyon édi a Jázmin baba,másrészt nagyon jó és éles,tiszta a felvétel...
Hol voltatok 4D-n? Tényleg nagyon szuper minőség!

Ezek szerint nem csak az én bébim alszik folyton a placentán! :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálunk ráadásul a legtöbb képen fogja a köldökzsinórt,van,amelyiken a szájába is veszi... :oops: :oops: :roll: :shock:
Ezen én kicsit megijedtem,de a szonográfus megnyugtatott,hogy elharapni úgysem tudja,csak játszik vele és amíg a kezében van,addig se tekeri a nyakára... :lol: :lol: :lol:
Ebéd nálunk is mákosguba (is) volt,előtte már ettem bejglit is aztán alig mertem rá egy órával megmérni a vércukrom,de szerencsére teljesen normál tartományban volt. :lol: :lol: :lol:
Úgy örültem...nem lesz itten gesztációs diabétesz... :lol: :lol: :lol:

Eszti,szilveszteri buli majd akkor,ha már a csajszik is bulizni járnak és csak apával ketten ülnétek otthon!!! :lol: :lol: :lol:
Na,nem szekálni akarlak,szerintem nálunk ugyanez lesz a program a következő néhány évben. :oops: :lol: :lol: :lol:
Remélem,azért tudtál valamit haladni,bár ha nem, ne foglalkozz vele,a gyerekek a lényeg!(bár nyilván engem is idegesítene,ha karácsony előtt nem tudnék kitakarítani)
Érdekes,gyerekkoromban én is féltem a porszívótól... :oops: És nem is a hangjától,ha nem volt bekapcsolva,akkor is nagy ívben kikerültem,engem az ún. gégecső tartott rettegésben... :oops: :lol: :lol: :lol: Csak iskolás koromra szabadultam meg ettől a fóbiámtól...szegény anyám... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Kedves Piki!

A 4D felvételt szegeden csinálták a Bérkert Klinikán a magándokim. Van még egy fekete fehér, az is jól látható, csak azt nem tettem fel.
Vendég
 


Hát,Szegedre azért nem ugrunk le 4D-re! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mondjuk gondolhattam volna... :oops: :lol: :lol: :lol: :lol:
Éljen a terhességi szenilitás! :lol: :lol: :lol:
Mindegy,a lényeg,hogy jó a kép és nagyon-nagyon cuki és szép Jázmin! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Anna, nagyon kis formás és cuki babó Jázmin!!!! :lol: :lol: :lol:

BEFEJEZTEM MINDENT!!!Igaz csak most, de kész! Még gyors fölmosás, aztán alvás. Hajnalban kelés, mert hajat kell csinálnom, aztán indul a "flúgos futam". Szóval holnap nem hiszem hogy tudok jönni, ezért:

BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!
Vendég
 


Tegnap én is kidőltem, egész naap aa konyhábaan robotoltaam, pedig én főzni nem is fogok, csak sütök, de ezt már azt hiszem, mondtam.

Ma még jön egy konyhai kör délelőtt, aztán jön a Jézuska, úgyhogy én is Mindenkinek kívánok nagyon boldog karácsonyt, az utolsót a mi picurkáink nélkül! :lol:

Jázmin naagyon édi! :D

Kép
ire81
 
 


Kép

Kép
ire81
 
 


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok !
Vendég
 



Sziasztok!


BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!



PUSZI!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok Nektek!!!!!!


(ha lezajlik a karácsonyi futam, jövök és írok, ill visszaolvasok)

Addig is vigyázzatok magatokra!

Puszi

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!
De rossz vagyok, hogy csak most jöttem.. :shock:
De azért remélem nagyon boldog karácsonya volt mindenkinek!!!! :P :P :D :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek nagyon jól telt a karácsonya és a Jézuskától is sok szép ajándékot kaptatok! :lol: Nekem nem sok meglepi volt, ugyanis megvettem, amire szükségem van/lesz ( leginkább kismama ruhák, pizsamák, szopis párna, stb. ) és azt osztottaam szét a család között, de így legalább már megvan a nagyja a szükséges dolgoknak. Kabát ügyben még gondolkodom, ugyanis még egyelőre a tavalyiban járok, de sztem már csak naapok, legfeljebb 2-3 hét kérdése, és nem fog összeérni, de várok, háthaa lesz leértékelés is ezen a téren is.

Kajával tele vagyok, megmérni nem merem magam, januártól ha óvastosan is, de diéta, megpróbálom a szénhidrátot mellőzni és minél több gyümit enni, hátha lemegy amit most felszedtem a beigli zabálás közben.

Itt egy viszonylag elfogadható kép rólam, ekkora most a pocakom :D

Kép

Na, még egy, ezen jobb vmivel a fejem :lol:

Kép

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a karácsony! Nekünk nagyon, bár mára már kifulladtam és a mosogatást is fél napig halasztottam.. :roll: Nagyon szeretnék egy icike-picikét pihenni... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bibu még nem nagyon fogta föl a karit, bár mér tegnap egész érdeklődött az ajándékok iránt :lol: :lol: :lol: Kapott egy halom babát, amik most mint a hullaházban hevernek jobbra-balr (bocsi, hogy ilyen morbid vagyok, de tényleg így nézünk ki!!!Majd csinálok fotót, mert amúgy nagyon kis vicce!!!)

Reni, nagyon jók a képek, nagyon kis csini kismami vagy!!! Milyen szép a pocid!!!!Bezzeg nálam már megint mindenki a jó öreg "nahát mégis ikrek lesznek???" viccet süti el. Haha, nagyon vicces... :cry: :cry: :cry: Csak a derekam sem bírjam.

Jaj, nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már nem bírom....Lassan olyan, mintha két éve egyfolytában terhes lennék!!!Kész!!!! :roll: :? Könnyű magamat kérem vissza, AZONNAL!!!!!

Ki merre jár? Mi lassan már az utazásra készülünk, de még ahhoz sincs kedvem.

Na majd várom a beszámolókat!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Mi most értünk haza,kb.2órája...26-án reggel leutaztunk anyukámhoz,vidékre...nagyon szuper volt,de én úgy elfáradtam... :roll:
Arról nem is beszélve,hogy 3-4 napja szinte folyamatosan eszek,legalábbis nekem úgy tűnik... :oops: :oops: :oops:
A mérlegre még nem mertem ráállni,egyelőre csak a cukrom mértem meg,ahogy hazaértünk-meglepő módon teljesen okés, nem is akartam elhinni ennyi szénhidrát után. :oops: :oops: :oops:

Rena,így csatlakozom hozzád,és én is megpróbálok visszavenni...
Amúgy meg szerintem is nagyon kis csini vagy! :lol: :lol: :lol:

Karácsonyi ajándékokkal én is úgy voltam,hogy benyújtottam az igényeim az idén,így nekem is lett szopi-párnám,amivel tök jó aludni és napközben is azon fetrengek,mióta megvan,aztán kaptam új pizsiket,köntöst stb.
Meg a kedvenc Yves Rocher illatszereim,amik nélkül nem karácsony a karácsony. :lol: :lol: :lol:

Eszti,kezdelek megérteni...én is már egy éve szinte egyfolytában terhes vagyok,azt az alig két hónapot a vetélés után leszámítva,amit meg végig szenvedtem...mondjuk én próbálom élvezni,mert ez volt minden vágyam,de most már az áldott állapot kezd nálam is átcsapni "terhességbe". :oops:
Ahogy nő a pocak,úgy lesz egyre nehezebb...
Karácsonykor mi is csináltunk egy csomó képet,holnap megpróbálok én is feltenni pocakos-fotót...akkorának érzem magam,mint egy bálna...pedig a java még csak most jön...

piki
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van! Már amennyire.. tudom, nálam is betett a karácsony.. rengeteg kaja, bejgli.. három napja ég a gyomrom és ma délutánra belázasodtam :oops: :oops:
38,3-nál járok, már ettem egy algophirint.. Fáj a fejem, a torkom és minden izmom..
Már volt itt apum, meg is kaptam, hogy nem engedtem magam oltatni.. :(
Szóval inkább ne menjetek sehová.. ma egész délelőtt az ikeában voltunk.. rengetegen voltak.. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek jól telt a karácsony. Mi is vendégségről vendégségbe jártunk. Ki is fáradtam egy csöppet.

A mérlegre én sem merek ráállni, mivel rengeteget ettem.

Az áldott állapot nálam is egy kicsit kezd terhes lenni. Karácsony óta előjött megint a mellfájdalmam. Eszméletlen, egyszerűen a mellkasom tiszta ér lett, felduzzadt a mellem, jön az előnedv és olyan mintha lázas lenne. Nagyon fáj.
A derekam is szokott, de a mellemhez képest ez semmi.

Olyan messzinek tűnik március. Egyre türelmetlenebb vagyok.
:oops:

Még a picinek is be kell szereznem egy két dolgot :)

Fanni neked jobbulást.

Reni nagyon csinos vagy a képen. Az én pocakom is körülbelül akkora mint a tiéd :D meg is kaptam a sógornőmtől, hogy ,,nekem négy hónaposan volt akkora hasam, mint, most neked"
nagyon jól esett mondhatom :twisted:

Kép
Vendég
 


Sehol senki? :( :( :(
Lányok,már vége a karácsonynak! :lol: :lol: :lol: (sajnos)

Fanni,remélem,jobban vagy! Bízom benne,hogy csak egy náthát szedtél össze és nem a rohadt influenzát!!!
Apukád mit mondott?(azonkívül,amit írtál)
Gondolom,nem ő a háziorvosod,voltál más dokinál?
Írj,ha tudsz valamit,mert így csak idegelem magam...

Enyém pocakra is mindenkinek volt megjegyzése,a lehető legváltozatosabbak,van,aki szerint kicsi,van,aki szerint nagy...
Nekem pont jó! :lol: :lol: :lol:

Egyébként reggel erőt vettem magamon és ráálltam a mérlegre...legnagyobb döbbenetemre és örömömre ugyanúgy +2 kilónál tartok,mint eddig! :lol: :lol: :lol: El se akartam hinni...3x is ráálltam,aztán Andris is csekkolta a saját súlyát és szerinte se romlott el a mérlegünk. :lol: :lol: :lol:
Szóval örülök,mert sokkal rosszabbra számítottam. :oops: :lol: :lol:

piki
 
 


Én is hiányolom már a többieeket, nagyon eltűnt mindenki...

Fanni, remélem, jobban vagy, én is aggódom Miattad, légy szíves adj vmi jóhírt Magadról, mert ebben a hülye időszakban tényleg aggódunk érted!

Hát Csajok, én megmondom őszintén, én az elejétől kezdve nem nagyon szeretem ezt az állapotot, lehet, hogy velem van a baj és majd utólag visszanézve szépnek fog tűnni, de én a kezdetektől fogva nem sok szépséget látok benne. Ne értsetek félre, nagyon várom Esztikét és örülök neki, hoghy meg fog születni, de a vele járó dolgok, hát én azokat nem bírom. A legrosszabb, hogy nem vagyok ura a saját testemnek és hogy egy halom dolog tilos ( ne egyél ezt, ne egyél azt, ne igyál, ne vegyél be gyógyszert, stb. ) Amellett nem bírok már lehajolni, fekvésből felkelni, a székrekedésről és a folyásról már ne is beszéljünk. :oops: :oops: :cry: :cry: Ja és a szex sem fergeteges, nekem ne mondja senki azt, hogy ekkora hassal ugyanúgy tudja élvezni, mint eddig. Tehát, én kimondom kerek-perec: nem szeretek terhes lenni, jó lenne, ha csak 1-2 hónap lenne ez az állapot, de hát így alakította a természet, a gyermekággyal együtt majdnem egy teljes év!!!
És arról, hogy egy bálnának érzem maagam, extra nagy seggel, már nem is beszélek, egyszerűen már nincs kedvem emberek közé menni, alig várom, hogy elteljen a január, amikor még muszáj dolgoznom egy kicsit és utána bezárkózom a lakásba, és elő sem jövök nappal, csak ha majd a kórházba kell menni.
Ja, és egyre inkább hörcsög képem kezd lenni.
Végülis több bajom nincs... :lol:



Remélem, Ti szebben látjátok a világot és élvezitek az áldott állapot minden percét!:)

Bocs, hogy így kifakadtam, de én már nagyon nem bírom és hol van még a vége...

A hasamra nekem is vki azt mondja, hogy jaj, de kicsi, más meg azt, hogy úúú, már ekkoram, meg milyen szép nagy baba lesz. Köszi...

Kép
ire81
 
 


Rena,panaszkodj nyugodtan! :roll:
Tudom,hogy nem vigasztal, DE TOTÁLISAN UGYANEZT ÉRZEM én is!
Ráadásul folyton azon aggódom,nehogy valami gond legyen...most is már kezdtem teljesen befordulni,mert eddig alig mozgott Panka és a hasam is fájt,a kettő együtt pedig-úgy gondoltam-már ok a pánikra.
Szerencsére mostanra mindkét probléma megoldódott,de már az agyamra megyek a folytonos parázással. :? :oops: :(

Alig várom,hogy megszülessen,de akkor meg majd jön a szoptatás,hasfájás,nem alvás stb.stb. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

De akkor már ANYÁK leszünk! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak tegnap ótaí még mindig szarul vagyok. Próbálok pihenni, de ze sem az igazi.

Fanni, én is nagyon aggódom!!!!JOBBULÁST!!!!Írj, hogy mizu veled. Remélem semmi komoly!!!

Reni, én tavaly Bibunál depis voltam az első 4-5 hónapban. Sok veszekedés volt is belőle, hogy nem örülök neki. Utána meg halálba aggódtam magam, az meg azért nem volt jó. :cry: :roll: Pont tegnap reggel kezdtem el sírni, hogy én milyen szemét vagyok, hogy milyen gondolataim voltak... :cry: :cry: :cry: Nekem Hugom hozott/vett egy pár könyvet és kiderült, hogy ez a hormonok vicce és teljesen természetes. Idén örültem, vártam és élveztem, de már 1hónapja a t...k..m ki van!!!Már bocsánat.
Én idáig nagyon vártam, hogy kint legyen, de mostanában már ebben sem vagyok ilyen bizti.. :oops: Nem tudom hogy fogom megoldani...AAAAAAAAAAA! Na én mostanában vagyok olyan hangulatban, mint Bibuval az elején, de majd sírok jövőre megint. :cry: :cry: :cry:
Ja, és az, hogy bálna érzet, az nem kifejezés....Na be is fejezem, mert megcsinálhatom itt a depi-szobát és azt nem szeretném!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek kicsit betett az áldott állapot :)
Sebaj lányok, gondoljatok bele abba, hogy ez nem lesz így örökké, és ezt a pár 1,2,3 alkalmat, vagy amennyi lurkót szeretne az ember igazán kibírjuk:)

Utána jön megint a menstruálás meg persze évek múltán a klímax. Próbálom bennetek tartani a lelket :) bár nekem sem könnyű :(

Tegnap reggel ittam egy kis tejet, hogy kálciumhoz jussak és a babóka is, erre meg a gyomrom szörnyen érzi magát. Tegnap meg ma is reggel a wc-vel indítottam + szélgörcseim vannak :S nem semmi. Remélem holnapra elmúlik, mert végre elmennék a barátnőmhöz tracsizni egyet.
Nagyon unom az itthon létet :S igaz a férjem kötelező szabin van január közepéig, így elviselhetőbb, de utána megint egyedül leszek reggelente itthon. :(

Azt sem tudom, hogy a pici Jázmin mikor akar, majd kibújni :S tudjátok írtam, hogy március 13 a menstruálási idő szerint, de az orvos azt mondta, hogy a méretei alapján szerinte március 28-án lesz meg a baba. Akkor, most mikor jön el az idő. Én a 13-ához igazodom, mert szerintem 28-ra mi már réges régen itthon leszünk.
Belegondolni is rossz, hogy 2 héttel eltolódhat az időpont :S:S

Várom már én is a végét, hogy találkozhassam a kis lurkómmal. Kezd megint nőni a pocakom, eléggé feszít is.

Oltás: Fanni remélem jól vagy és semmi baj nincs. Kezdek teljesen begolyózni ettől a járványtól. Nem akarok itt semmiféle vitát kelteni az oltással kapcsolatban, de egyszerűen nem merem beadatni :S
Azt sem tudják nagyon mi a fene. Meg akikkel történt valami haláleset, szegényekkel más egészségügyi gond is volt, nemcsak az, hogy nem oltatott.
Lehet, hogy, most így vélekedem és ha baj lesz, akkor szidni fogom magam, hogy én hülye nem oltattam, de 4 orvos is azt mondta, hogy ne oltassak, még nem volt kötelező azt mondaniuk, hogy az oltás nagyon jó. Ki tudja mi lesz a picivel évek múltán, ha beoltatom magam :S:S
Az egyik ismerősöm rohant beoltatni magát, pedig szinte sosem beteg a mázlista, erre 2 hétre nem rosszul lett az oltás miatt. Nem bírta mozgatni a karját, 3 napig 39 fokos láz...azóta is szidja, hogy beoltatta magát.

:roll:

Kép

Kitartás csajok!!!
Vendég
 


Az oltással én is így voltam minden évben,legalábbis a szezonálissal.
Nálunk az intézetben kötelező volt beadatni,hacsak szakorvosi igazolást nem hoztál arról,hogy valamilyen oknál fogva nem javasolják.
Én minden oltás után lázas lettem és tök szarul voltam napokig,az immunrendszerem valahogy sosem úgy reagált rá,ahogy kellett volna... :? :( :( Ezért sem merek-többek között-oltatni még ennyi ijesztgetés után sem.
Örülök,hogy eddig megúsztam,gond nélkül.

Képzeljétek,álmomban meg szültem és miután megszületett Panka,egyszerűen meghaltam,pedig nem volt semmi komplikáció...
Gondolhatjátok,milyen vidáman ébredtem... :( :( :(

Mostanában alig alszom,és akkor is folyton ilyen baromságokat álmodok...bingó! :? :roll:

Eszti,remélem,jobban érzed magad! :lol:
A szülés utáni baby-blues tényleg a hülye hormonok miatt van,ettől senki nem lesz kevésbé jó anya,csak az a kár,hogy a családod és a környezeted nem mindig ezt sugallja,pedig gőzük sincs,hogy min mész keresztül. :shock: :roll: :?

Remélem,most majd mindannyian megússzuk ezt! :lol:

Én egyébként nagyon szeretném,ha a szülés után is megmaradna a topik és bár kevesebb időnk lesz írni,azért jó lenne a rosszat is megosztani egymással,nemcsak a jót...szerintetek?

piki
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek tele a hócipője.. Én nem tudom hol vannak azok akiknek "ez életük legszebb kilenc hónapja"???
Vagy majd csak akkor fogjuk így gondolni, ha már túl vagyunk rajta?? Az emlékezet mindent megszépít és szelektív is..

Rena, most legalább jól kiírtál magadból mindent! :)
De ez gondolom csak pillanatnyi állapot? Biztos sokan dicsérnek, hogy milyen csinos kismama vagy.. :) Persze tudom jó lenne így is érezni.. Én sem tudok már nem is tudom mióta felkelni, csak oldalt fekvésből.. a csizmámat sem tudom felvenni.. Karácsony óta ég a gyomrom is.. már alá van párnázva a vállam alvásnál a gyomorsav miatt a lábam a visszerek miatt.. ha a hátamon fekszem a derekam zsibbad, ha bal oldalt a szívem szúr.. és a listát még nem is tudom meddig tudnám folytatni..
De ami sokkal bosszantóbb, hogy tegnap délutánra is belázasodtam.. 38 foknál már bevettem egy algopyrint, aztán még 38,4-ig felment... majd le... mellette hidegrázás, izomfájdalom.. a torkom meg azóta is folyamatosan fáj..
Apukám a háziorvosom, ő volt nálam még tegnap előtt.. meghallgatott.. tegnap rendelt is új infuenza elleni gyógyszert, de szerintem nem lesz rá szükség.. Valami más vírus lehet ez..
Tegnap csináltam egy influenza gyorstesztet és nem az.. negatív lett.. egy francia gyártmánya tesz, itthon nem lehet kapni, legalábbis patikában, hivatalosan.. de van egy cég aki behozta és tőlük meg lehet venni.. 4000.- Ft..
Ha valakinek később ilyen félelmei vannak megéri sztem..
http://xambio.org/index.php?dispatch=ca ... ry_id=23#2

Eszti, igazad lehet.. biztos a hormonok miatt van minden.. engem mostanában nagyon hamar ki lehet borítani és akkor aztán attól is elsírnám magam, ha megbotlok egy kőben..

Marcsi, le a kalappal előtted.. még mindig csak +2 kg?? Hogy csinálod??? Meg szabad kérdezni, hogy hány kiló vagy?
Én már + 9kg-nál tartok.. most vagyok 67kg..

Anna, egyetértek veled még így is hogy most beteg vagyok... Én sem szeretnék oltatni.
De tulajdonképpen sehogy sem jó.. ha oltatsz attól parázhatsz, hogy rosszul leszel e az oltástól, és hogy a bábának lehet e baja..
ha meg nem oltatsz akkor attól hogy ne kapd el.. és majd a babád se.. Reggel hallottam, hogy Szegeden meghalt egy koraszülött H1n1 fertőzött kisbaba.. :cry:
Vendég
 


Hello Lányok!

Hát én jól eltűntem, jó sokat írtatok. :)

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem elegem lett a karácsonyból egy ideig. Az össze-vissza rohangálástól kivagyok. Karácsony előtt 3 napig folyamatosan csak mentünk, beszereztük az összes ajándékot (mert én ugye szeretek mindent az utolsó pillanatra hagyni), majd újabb 3 nap rohanás a rokonokhoz, ide-oda. Mert az egyik nap ennél van ebéd, a másik nap annál, harmadik nap hozzánk jön mindenki, stb. ... Hát ez engem most totál kiborított!!! :evil: Ráadásul mindenhol "kötelező" enni, hát most sikerült is. :(

Fanni remélem jobban vagy és semmi komoly!!!
Én is +9 kilónál járok :cry: :cry: :cry: De jó neked, hogy így is csak 67 kg vagy, bár én lennék annyi!
Le se merem írni hogy mennyit mutat a mérleg,tuti én vagyok a legdagibb, de az nyugtat hogy most van mire fognom, hogy mért van ez! :P

Reni nagyon csini vagy a képeken! :D
Totál egyetértek veled! Én is inkább a rosszabb oldalát éltem meg az áldott állapotnak, semmi szépet nem látok/találok benne!
Én is totál kivagyok ettől a terhességi nyavalyáktól!
Most már ott tartok hogy alvásnál párna kell a hasam alá, hogy kényelmesen tudjak "aludni", aludni hát ez erős kifejezés. :?
Kezdek vizesedni is, kb 3 napja érzem a kezeimen és a lábamon, olyan nehezek... :?
A hátfájásról már inkább nem is beszélek, az ellen nem tudok semmit tenni, de érdekes mert csak a jobb oldalon fáj a gerincem. :cry:
Na mind1, biztos majd ha megszületnek a picik máshogy látjuk az egészet, de könyörgöm addig van még 3 hónap, és csak most jön a neheze!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Anna nekem is volt ilyen,hogy a tejtől görcsölt a gyomrom, de szerencsére ez hamar elmúlt, és most már naponta majdnem megiszok 1 liter tejet, mert nagyon kívánom!!!
Nálam most ami nagyon megy a fűszeres párolt rizs tejföllel, és egy bögre tejjel! Hetekig tudnám enni! :lol: :lol: :lol:
A babával én is így vagyok,mert a menszesz szerint márc. 25-re várható, az orvos szerint meg ápr. 1-re.

Keresek egy normális karácsonyi képet magamról, és megpróbálom feltenni.

Jaj, egy csomó dolgot akartam még írni, csak elfelejtettem. :cry:

Na majd később még jövök. :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: