Új privát üzeneted érkezett!

Jucus: újra leírom mert elveszett!
kattints a vonalzóra akkor mejelenik a lap ahol megcsinálhatod a neked tetsző vonalzót. A végén meg kell adni az e-mail címedet ahova elküldenek egy hivatkaozást. Ezt kell bemásolnod ide. Vagyis fönt rámész a segédletek/profilra. Ahol az alárás mellett van egy szövegablak oda kell bemásolni ( simán kijelölöd és bemásolod) Bocs ha túl szájbarágós voltam.

Persze vannak máshol is vonalzók.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Jucus, írj magatokról.

Momoska, köszi magadról a képet. Most már legalább arcot is tudunk társítani a névhez. Egyébként én valahogy úgy képzeltelek el, mint a két gyerkőc keveréke.
Olivér is mindig megcáfolja azt, amit kijelentek. Amikor a szomszéd lánynak (akinek 5 héttel kisebb a fia, mint Olivér) kijelentettem, hgoy Olivér átalussza az éjszakát, aznap Olivér hajnali 2-kor felébredt. Amikor azzal dicsekszem valakinek, hogy 4-kor Olivér még csak 70 g tápszert kapott összesen, a többi cici, akkor másnap már a reggel 11-es szoptatás után követelőzik, hogy ő még éhes, és sorolhatnám. Úgy látszik, semmit nem szabad kijelenteni, mert azonnal megcáfolják.
Édes lehet Borisz, ahogy küzd.
OLivér egyelőre az ölemben küzd, fúrja a homlokát a vállamba.

Edina, kitartást a kettesben töltöt hétvégéhez.
Lili aranyos a nagy kalapjában.
Szerdán én is vettem Olivérnek egy kalapot, majd csinálok képet, és felrakom, szerintem olyan dögös benne.

Jó hosszúhétvégét mindenkinek.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Pocsék hangulattal ébredtem, álmosan, fáradtan n6-kor Tüncike elkezdett gagyarászni. Persze én még aludtam volna, mivel elég sz@rul aludtam az éjjel. Aztán hozzájött hogy alig tudtam visszalatatni. Kezemben elaludt, de ahogy betettem a kiságyba elkezdett sírni, de azért pár próbákozás után sikerült. Csak ekkorra az én álmom már rég elszállt

Na de nem mostanra márjobb a helyzet, apával is beszéltem ami dobott egy kicsit a hangulatomon. Azt hiszem ma semmit sem fogok csinálni, nincs nagy kedvem semmihez sem. 3 kor meg jön az anyósom egész estig!

Megyek játszunk egy kicsit a kajáig aztán jön az újabb altalás.

Tina: Milyen volt az az egy hét a telken? Hogy telt?

KépKép
domidina
 
 

 
 

sziasztok,
megertelek edina. koran kelni azzal a tudattal raadasul, hogy itt a szep idoben meg a parom sincs. sose szerettem en se. egyik reszet sem, bar minket aliz elkenyeztetett, mielott borso megszuletett, ugy gondoltam, reggel 9 elott ne kezdodjon el a nap (persze csak ha nem volt kotelezo felkelni), most mar egyre lejebb adtam az igenyeimet, mar n8-f8-al is megelegszem, ha meg utana 20-30 percet maradhatok agyban.
ma en is nyugos voltam, mert borisz 3/47kor ebredt (elvileg) vegleg, de orom az uromben, h. azert ebredt kb fel oraval korabbana szokasosnal, mert ialudta jobban magat, ugyanis az esti f9-es eves utan csak 3/4 5kor evett legkozelebb, ilyen masfel honapja nem volt, meg meg aranyos volt tole, h. befekudt kozenk 3/4 7kor, s fel orat dumalgatott, forgolodott, s meg bealudt 40 percre, ugyhogy vegul 8kor keltunk, aliz akkor mar jatszadozott a szobajaban, most meg elmentek apjaval kalandozni egy filmforgatasra.
egyebkent borso se klasszikusan cicin alszik el, hanem, amikor nem kapom el azt a pillanatot, h. magatol el tudjon aludni (regen mindig elkaptam, most ritkan), vagy mar tobb, mint masfel oraja evett (uj felfedezes, h. akkor nehezebben alszik el), akkor nem hagyom nyugolodni 20-30 percet, mert kb. annyi ido alatt el szokott magatol is aludni, hanem kap cicit, azon beszunnyad hamar, mikor beteszem az agyaba, kinyitja a szemet, de akkor mar nyugodt annyira, hogy eleg neki az alvos kutya szopcsizasa par masodpercig, s alszik is.
vegulis - szerintem - ez is egyfajta ringatas, ugyhogy tulkeppen mindegy, mit talal ki az ember ezeknek a kis gonoszoknak:-)

judit,
es hasonlitok a gyerekeimre?:-)
valahogy olyan hibridek a gyerekeim. mindenki mast mond, h. melyikunkre hasonlitanak, s sokan mondjak, h. egyikunkre se, de legalabb egymasra, ez megnyugtato.

jucus,
en is zugloi vagyok. te melyik reszen?
jo kis ujevi baba akkor petra. mi 31.-en jottunk haza a korhazbol, mert - mint gondolom eszrevetted - januari topic, de 3 gyerkoc is decemberben szuletett, majdnem egyszerre 27.-en ill. 29.-en, biztos volt valami a levegoben, hogy kb. 2 hettel hamarabb jottek:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Még mindig alszik, fölébredt megint f11-kor 40 perc után és újraaltattam 10 perca alatt elaludt, és azóta. Tök furcsa, most meg már várom hogy mikor kel fel! Jó mi???? Régen aludt ennyit délelőtt.

De tegnap késő délután meg nem aludt olyan nyügös volt már a fürcsinél és előtte is...

Most a 3 órás napirendet húzom egy kicsit, eddig inkább rövidítettem a két szopi közötti időt, hogy a fürcsi ideje kb. f8-ra kijöjjön utána kaja és szopi, de most már inkább többet kellene hagyni.

Most hogy ennyit alszik, máris a 3,5 óránál leszünk, uh. a következő f4-kor lenne, de egy kicsit azt is megpróbálom húzni 4-ig, aztán 7-kor most fürcsi és utána kaja azt szunya. Volt már hogy f8-kor már aludt és akkor sem kelt korábban. De ezt a kb. reggeli 6órát nem tudja túlszárnyalni. Szerintem a belső órája erre van ráállva. Mondjuk nem bánom ha átalussza az éjszakát.

Csak attól tartok, hogy ha megbolygatom a napirendjét, az éjjeli átalvása változhat, amit nem szeretnék. Elég lesz ha majd jön a foga...

Tegnap adtam neki 2 kiskanál alma-krumpli pépet, ette. Ma is adok neki délután, akkor már kevesebb a tejcsi.

Hozzátápival kapcsoaltban momoska te hogy csináltad anno? Én ebben olyan bizonytalan vagyok, melyik időpontban kezdje az ember? egy nap többször is lehet, vagy mindig ugyanabban az időben 1x 1 nap, aztán amikor már többet eszik lehet fokozatosan kiváltani a többi időpontot is???..

Mi van ha kimarad nap, mert mondjuk elég a tejcsi. Gondolom semmi.

KépKép
domidina
 
 


A fokozatosságot én nem tartottam be, mert nem lehetett, mindig kovetelte a kovetkezo falatot. delelott kezdtem a "tizorai+ helyett adni eleinte tiszta gyumolcsoket, s utana szopcsi (azert ajanljak a delelotott, h. ha allergia derulne ki, az ne ejjelre jojjon elo).

raadasul aliz a mai napig nem egy nagy gyumolcsevo, viszont mindenevo amugy, az olivabogyot masfel eves koratol tomi magaba.
en almalevet 1 nap adtam (nem izlett), aztan rogton puret valamivel a feleves hoforduloja elott, de nem izlett neki az se igazan, a hipp almapure mar jobban izlett, abbol (a hozzataplalas 3. napjan bevagott tobb, mint fel uveggel), aztan (mivel eppen akkor termett), kiprobaltam a meggyet az 5. napin kb., s nyelte mint kacsa a nokedlit, a meggy job, mint a cseri, mert a hejat is konnyen emesztik, s nem puffaszt, a meggy banannal meg kesobb lett nagy kedvenc, az oszibarackkal is csak immel-ammalkodott. kb. 2 het utan mar delutan is kapott, de mikor (kb. 7 honapos) koratol bejottek a fozelekek (az mar ebedre, igy mar haromszor kapott anyatej melle mast is), ott nem volt megallas, nem is ovatoskodtam a cukkini volt a nagy kedvenc krumplival, de mindent imadott, egyedul a ceklat kopte vissza, nem is probaltam tobbszor, szerintem is undorito fozeleknek. spenot-brokkoli is nagyon bejott, azota is imadja a fozelekeket, ugyhogy hamar kapott bele csirkehust is, semmi baja nem volt, 10 honaposan (ha jol emlekszem) meg mar bovenn darabosan edte a husit-krumplit-zoldsegeket parolva, grillezve. melle szopcsizott, de csak valamivel az 1 eves szulinapja utanig, mert akkor 3 hetre korhazba kerultem, nelkulem allt ra a babatejre, meg szerencse, h. elotte mar a vizet probalgatta csorospoharbol, ezert nem volt gond, korhaz utan meg mar azt se tudta, mit kell kezdeni a cicivel.

Kép
Kép
momoska
 
 


egyebkent nekem tobb ismerosom is volt, akinek a babaja 10-12 honaos korig szinte csak anyatejen elt, neha kostoltattak vele valamit, nem eroltettek,mert mindegyik eleg visszautasito volt az ujjal, ezert volt, hogy napokat ki is hagytak. egy gyerkocnel tunt csak ugy, hogy a vasat potolni kell, ezert kapott valami vastartalmu cseppeket, amugy 1 eves kor utan mindegyik problema nelkul elkezdett raallni a mas kajakra, s semmi bajuk, jol vannak. pedig mar 3-5 evesek.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Edina köszönöm a segítséget a vonalzó elkészítéséhez(Nem baj,hogy szájbarágósan írtad le).Remélem sikerül,majd mindjárt kiderül.

Momoska:ez milyen nevet takar,ha szabad ilyet kérdezni?
Jelenleg az Újváros parkban lakunk,de nemsokára-remélhetőleg augusztus elején-költözünk a Rákospatak utcába.A Picúr első költözése(szegény már 6 hónaposan új környezetbe kerül),ki tudja,lehet hogy tetszik majd neki.Bízom benne!

És ti merrefelé laktok?

Képzeljétek,vasárnap voltunk a Balatonnál,ez volt az első nagy utazásunk.Nagyon jól sikerült.Reggel 6-kor szopizott a Petra 200ml tejcsit,aztán mikor leértünk tápszer volt fél 11-kor(szintén 200 ml,utána játszott,aludt(mi napoztunk,lángosoztunk...),utána a hazautat végigaludta,háromnegyed 6-kor értünk haza,akkor evett legközelebb(anyatej:160ml),aztán meg fürdés után 9-kor tápszert(170ml),utána megint alvás hajnal 5-ig.Nagyon jó baba volt.Úgy látszik jót tett neki a friss levegő.

Majd írok még magunkról,de már nagyon késő van(belopózok a szobába aludni.
Jucus
jucus-petra
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan elolvastam az újakat, Lili a kiságyban álmos, aludni kellene neki, de csak nyöszörög. Sehogy sem tud egyedül elaludni, ha csak ringatom, az is sokszor 20 percembe telik.

Valamit ki kellene találni, ami nem túl idegörlő, mert a felvesz/letesz nem tetszik, csak félek hogy nincs igazán könnyű út ehhez. Vagy sírni hagyom, vagy tényleg kiveszem/beteszem aztán úgy elfárad, hogy kénytelen elaludni.

Bár tegnap este nemt tudom mi volt vele, esti fürcsi etetés után nem tudott elaludni, fél órát ringattam, aztán betettem az ágyba, ott meg dumálgatott még egy ideig, aztán csak rignatás lett a dologból megint így 1 óra alatt tudott elaludni.

Jucus egyébként a vonalzó mint látod nem sikerült. Próbáld meg a másik linket bemásolni a profilba, azzal szokott sikerülni. 2 db hivatkozást kaptál a e-mailedre.

majd még jövök...

KépKép
domidina
 
 


Momoska: köszi a hozzátápi tanácsodat. Egyenlőre most megint abbahagytam, majd ha eléri az 5 hónapos kort akkor elkezdem úgy ahogyan mondtad a délutáni, aztán a délelőtti kiváltással.

Kérdések:
Miben alszanak éjjel a babók? Nálunk hosszújjú body + hosszú újjú rugi pizsama (vékony) van és paplannal takarózik. Este 21 - 21,5 fél fok van a szobában.
Nem takaróznak ki éjjel? Én ma is vagy 2x bent voltam megnézni hogy rajta van-e a paplan. Aztán reggel n6-kor nyöszörgött. Megnéztem, hát totál kitakarózva, igaz nem ébredt fel.
Mivel a paplan félig alatta dobtam rá takarót, aztán aludt is tovább n7-ig. Gondolom fázott.

Másik dolog, most hogy bejött a jó idő, a nyári idő mit adtok rá? Én ezzel az öltöztetéssel mindig bajban vagyok. Nem akarom túl meg alul sem öltöztetni. Tegnap hosszú újjú bodyban meg plüss naciban volt kint, na meg egy rövidújjút húztam még rá, de volt hogy azt levettem. De most még melegebb lesz! és nincs is neki igazi nyári cucca.

Lassan ki lehet tenni járókába aludni az árnyékba!!!

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
mi is sokat kalandoztunk a hetvegen.
a pestieknek mondom (bar aki erer jar, s dunat akar lesni a kis....nagykolykokkel kulturaltan, kagylot gyujteni, jatzsoterezni, pledet leteriteni: szoval nagyon jol megcsinaltak a kopaszi gatat, most nyilt meg! aliz el se akart jonni. majd dobok fel kepeket, s nyarra a vendeglato helyek is keszen lesznek! borisz is nagyon birta...(egyebkent - erdekes - neki van a naptarban nevnapja, s nem az oroszban).

hat ... sajna...o se alszik el napkozben egyedul, azaz nagy ritkan, ha epp elkapom a pillanatot, pedig 3-3esfel honapos koraig csak egyedul aludt el, sose kellet meg sirni se hagyni, most meg nem hagyom, inkabb szopcsi. aliz mindig egyedul aludt nagyon korantol, ugyhogy nem tudom, elrontottam-e hosszabb tavon:-)

a kis gonosz egyebkent jol becsapott, 4 napig csak hajnal 4 korul kelt enni, aztan aludt 3/4 7ig, s mivel azt korainak tartottuk, bevettuk mellenk az agyba, ott dumalgatott fel orat, s meg aludt 40 percet. ezt csinalta negy napig, azt hittem, mar kezd egesz jol beallni az ejszaka, de ma megint ketszer evett, igaz ilyenkor f8 korul ebred csak...viszont mar nem alszik vissza, csak f10 korul. hm. öröm az ürömben, üröm az örömben szoval mindegyik jo! (positviv thinking). most az erkelyen nyomja, mert ovibol hazafele bealudt!

azt szoktak mondani annyit ruhat adj a bebikre, amennyit te hordassz.
ejjel borson azert valamivel tobb van. egy body (mindegy milyen ujju), s egy vekohóny (hosszu ujju egyebkent) halozsak, polo anyag. meg vekony paplan. o meg nem takarozik ki, de szerintem ugy se fazna. most meg mar jona melegebb, lassan halozsakot se adok ra majd, csak bodyt.

kintre kis (vekonyabb) naci plusz egy body, rovid ujju is akar, de arnyekban neha elkel meg rajta egy vekonyabb kardigan, vagy hosszu ujju plo, kis takaro meg mindig van nalam, ha gond lenne, s mar csak kalapot hord, de csomoszor leveszem mar rola kint a zoknijat, az erkelyunkre (szelvedett-napos) meg siman kiviszem csak egy bodyban naci nelkul. nagyon szereti, minel kevesebb ruci van rajta:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


jucus,
mi az ilosvai utcaban lakunk, kozel a rakospatakhoz, bar a rakospatak utca azert eleg hosszu, attol fugg, hova koltoztok, de meg az is lehet, hogy ide kozel?

nem tudom, honnan jott a momoska nev, most komolyan:-) hozzam biztos nincs koze (julia a becsuletes nevem:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Már megint csak 45 percet aludt. Ami nem lenne baj, ha nem látnám rajta hogy még álmos és 1,5 óra van még a köv. kajáig. Próbáltam visszaaltatni, de a kezembe is sír ahogy ringatom. Aztán meguntam és raktam a hintaszékébe. Most meg játszik a játékaival és dörgöli közben a szemét.

Most nekem csak az elalvásaival van gondom, szerencsére átalussza az éjszakát.

Mi nem vagyunk egy nagy jövős-menősök, szeretünk itthon lenni, bár ehhez az is hozzátartozik, hogy kertes házban lakunk és kis szoktunk ülni a teraszra hátul ahol teljesen zárt, beszélgetünk nyáron még este is. Napozunk, olvasunk, pihenünk. Ez nekem ugyem most már kissé nehézkes, de mi jól érezzük itthon magunkat.
Aztán majd ha kicsit nagyobb lesz ez már nem lesz a picinek elég, fontos hogy legyenek élményei, legyen emberek között, szokja az idegen környezetet. Lehet hogy már most el kellene kezdeni, ki tudja, lehet hogy ez később se lesz még késő.

Na már nyüglődik, megyek....

KépKép
domidina
 
 


nem lesz keso...:-)
mi - foleg - aliz miatt megyunk, o eleg porgos, mindig uj ingerekre vagyik.
ebben az uj lakasban en is szivesen elucsorgok, amikor csak borisz van itthon, sot a kert es a benne levo jatekok miatt aliz is jol birja, foleg, ha itt vannak baratnok is.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska, hát bevallom őszintén, nem sok hasonlóságot látok közted, és a gyerekeid között. De élőben azért biztos más.

Edina, miért akartad ilyen korán elkezdeni a hozzátáplálást? Tudom, hogy sok mindenki már 3-4 hónapos korban elkezdi, de mostanában én mindenhol azt olvastam, hogy jobb 6 hónapos korig várni, úgyhogy addig én azt be is tartom.

Éjszaka Olivér hálózsákban alszik. Van egy vastag hálózsákja, ami ujjatlan, ez alá body, és rugdalózó, és akkor nincs takaró. Vagy van egy vékonyabb hosszú ujjú hálózsákja, ez alá body, és akkor még betakarom.
De mivel Olivér hason alszik, így nem rúgja le magáról a takarót, bár az néha előfordult, hogy "felmászott" a kiságy felső részében, és csak a lába volt már a takaró alatt, de ezt szerintem ébredéskor művelte.

Nappalra én is sokszor gondban vagyok, hogy mit adjak rá. Egyelőre rövid ujjú body, és vékony hosszú ujjú rugdalózó. Bár már azon is gondolkodtam, hogy lehet elég lenne egy napozó, ami nem ujjatlan, hanem kb. könyökig ér, és a lábszára is térdig, és hozzá zokni.

Csilla, Tina, Mamice, Csürci merre vagytok?

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltuntunk, nem is tudok reagalni nagyon sok dologra..bocsi.
Szoval itt voltak a szuleim a negy napos unnep alatt.Tok jo volt szombat estig...Este elkezdtem remegni,fazni.Egesz ejjel nem nagyon aludtam.Masnap reggel kezdodott a remeges elolrol,es ereztem mintha lazas lennek.Megmertuk 39.4!!!Annyira megijedtunk,mivel soha nem vagyok lazas.Bevettem lazcsillapitot,izzadtam laz lement,majd ujra remeges,laz,lazcsillapito,izzadas es igy folytatodott egeszen ejjelig amig be nem mentunk az ugyeletre.Emellett meg a fejem is szetrobbant es hanyingerem is volt.Kivizsgaltak,de nem talaltak semmit,csak hogy a torkom piros,ugyhogy elkuldtek vervizsgalatra.Ejjel 1-re kellett visszamennunk az eredmenyekert.
Diagnozis a kovetkezo.Vas szinte nincs a szervezetemben,voros versejtjeim szama nagyon alacsony, ki vagyok szaradva es emellett gyulladas van a szervezetemben.Kaptam ket injekciot meg egy amoxil nevu eros antibiotikumot.Egesz mult heten lazas voltam,nem akart lemenni.Enni,inni is alig birtam,mondanom sem kell a kis Nuncsikemet sem birtam megfogni annyi erom nem volt.Aztan szombat ota vagyok jol.Megfogadtam mostantol rendesen eszem,iszom.Tenyleg azt hittem nem elem tul.Szerencsere a ferjem ki tudott venni szabit,igy o fozott,mosott,Nuncsizett es meg rolam is gondoskodott.Gondolhatjatok szegeny szuleim hogy ereztek amikor vissza kellett menniuk es itt kellett hogy hagyjanak.
Na mindegy,ez elmult,vege,mindenesetre 23an megyek haza akkor azert kivizsgaltatom magam.
egyebkent ha nyaralni jottok Horvatorszagba,itt tok ingyenes az orvosi ellatas meg az eu-s kartyam sem kellett felmutatni az orvosi vizsgalaton(ugyelet).a vervetelert kellett fizetni,mert annyira okos voltam hogy az eu-s kartyamat otthon hagytam :(

Nalunk nem sok valtozas van,talan annyi hogy Nuncsi nagyon jol elvan napkozben is.Anyuek elhoztak a kis hintajat,eleg jol elvan benne.Kb egy hetet napkozben is a kisagyaban alszik el,persze meg azert tologatni kell egy kicsit es vagy a cumi vagy a tea a szajaban kell hogy legyen.Mostanaban napi 3x alszik 1 orakat.
Nagyon sokat van a hasan es elkezdte a kuszo maszo mozdulatokat.Igaz sokat nem halad elore,de nem adja fel.A masik,hogy allandoan fel akar ulni.Hiaba mondom neki,hogy kicsi ehhez,de csak erolkodik.Hanyatt fekvesbol probal hasizombol felulni.Ja!Meg most az a maniaja hogy utogeti a hasat oromeben.azt varom mikor lilul be.
Nagyon sokat "dumal",hahotazaik es rengeteget mosolyog.Lehet rajta latni,hogy elvezi ahogy puszilgatjuk,nyakat harapdalom,fulebe bugok.Mar barhova el tudunk menni,elvezi nem nyuglodik.
mi mar nagyon nyariasan oltozkodunk,kb olyan ido van itt is mint otthon.Ugy oltozkodunk ahogy Momoskaek.Rovid ujju,vmi gatya,ruha.Ejjel rovid ujju body,rugdalodzo,paplan,de szerintem kezd egy kicsit meleg lenni.

Szia Jucus,udv itt.
Most mennem kell,jo ejt mindenkinek!
Reka

Kép Nuncsi

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Réka, nem lehetett egyszerű az életed akkor ezzel a betegeskedéssel. Nem szedsz valamilyen vitamint? Én azóta is szedem ugyanazt, amit terhesség alatt, de most már csak napi 1-et.

Egyébként Olivérnek ugyanilyen hintája van, egyre jobban szereti, és párszor már el is aludt benne, nyűglődés és nyavalygás nélkül. Aztán persze óvatosan kivettem, és beraktam a járókába, úgy mégis kényelmesebb aludni, mint félig ülve.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Réka örülök hogy most már jobban vagy. Vigyázz magadra!

Hozzátápi. Nem tudom, szerintem nem olyank korai a betöltött 5 hónap, úgyis szép lassan fokozatosan kell. Azért gondoltam, mert délután már egyre kevesebb a tejcsi, és ha már kell, akkor elkezdem megismertetni az ízekkel délután. Délelőtt még van tej bőven az egész éjjeli termelődéstől.

Már próbálkoztam almával és nagyon ízlett neki, szépen is evett csak aztán az utána köv. napokban a jó ég tudja mitől kicsit több volt a tejem és inkább azt adtam. Na most aztán ellentmondásba keveredtem egy kicsit.

Ma f8-kor kelt fel, na persze tegnap alig aludt, kb.3,5 órát egész nap, abból 1,5 f5-ös kajálás után. Na persze így az esti fürcsi meg kaja után nem volt álmos, még egy órát elvolt a kiságyba.

Na most meg a fürdés folyik ordítással. Nem tudom mi történhetett, de ahogy leteszem az úgymond"pelenkázóra" a fürdőbe elkezd sírni és abba sem hagyja a fölöltözés végéig. Sokszor még a kézben sem nyugszik meg annyira ordít. Valami rossz élmény érhette, csak nem jövök rá mi. Akkor kezdődött amikor anyósommal fürdettük, mert a Tibi elutazott. Azt hittem hogy azért sír mert nem az apja van velünk, de aztán folytatja azóta is. Gondolhatjátok milyen gyorsan végzünk a fürdéssel!!! :(

Tegnap én is egy bodyba tettem a kocsiba persze csak pár percre, hogy szokja a napot, de szerintem élvezte. úgy néz ki ma is szép időnk lesz.

KépKép
domidina
 
 


szia reka,
csunyan hangzik ez a betegseg. hanyagoltad az eves-ivast? en - bar biztos a szoptatas miatt - rengeteget eszem-iszom, bar inni regen is sokat ittam, de az eves nem volt ennyire fontos dolog...bar alizzal is mindent leadtam szuleskor, nyarra - a szoptatas miatt - jol felhiztam bezzeg. most is ez var ram.
vigyazz magadra!!

edina, en aliznal emlekszem ilyen neha visszatero furdes-orditasokra, en se tudtam megfejteni a titkat, valami rossz elmeny lehetett (melegebb viz, mas furdette, almosabb volt), s utana mar ez volt a fejebe, s mar furdes elott belelovalta magat. aztan egyszer csak elmult, talan olyannal probalkoztam, h. nem a pelenkazora tettem vetkoztetni, hanem a nagy agyra, s jatekosan vetkoztunk, jatszogattunk, simogattuk stb., s szep lassan jutottunk ki csak a furodkadig...ugy emlekszem, van amikor bejott, van amikor nem:-)
a napkozbeni 3.5 ora alvas keves lilinel??? borisznal az a normal (3-4 ora), pedig ejjel is csak 10-11 orat alszik (ket ebredessel: 10-10 perc).

teszek fel nehany kopaszi gatas kepet ---> Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


ez is ott keszult, bar nem tul informativ, de azert csak felteszem :-----> :) Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Néha úgy látom, hogy kevés, mert pl. tegnap is láttam rajta hogy nagyon álmos és mégsem tud elaludni, csak nyüglődik. Meg abból gondolom, hogy kora estére meg úgy elfáradt, elálmosodott már, hogy akkor meg milyen hosszan aludt. Meg előfordul, hogy kora délután alszik akár 2 órát is a kocsiban, de ez ritka.

Mindegy, azt hiszem nem fogom erőltetni az alvását. Most is csak 35 percet aludt, nem is próbálkoztam a visszaaltatással, úgyis nemsokára eszünk.

Tegnap eléggé kiborított ez a nem alvása, nyüglődése. A párom is látta rajtam, aztán az lett a vége, hogy amikor álmos lett, be az ágyba és ment a sírás, és mivel a kezemben is sírt, hát az ágyban is maradt. Aztán egy idő után bementem kicsit simiztem, ütögettem a popsiját, aztán elaludt. Lehet hogy nem szerencsés ha hagyjuk sírni, de ha a kezemben is sír.....

Az a baj, hogy nem vagyok kövekezetes, néha felveszem, néha hagyom egy kicsit nyüglődni.... Szeretném ha egyedül tudna elaludni! De ezt már írtam.

Egyébként jók a képek.

KépKép
domidina
 
 


Most is csak 35 percet aludt....

borisz detto, pedig a 40-et azert ki szokta birni:-). o teljesen jokedvuen ebredt, most kinn jastzik az erkelyen...csak en nem pihentem ki OT:-)

"Lehet hogy nem szerencsés ha hagyjuk sírni, de ha a kezemben is sír..... "


aliz igy szokott ra nagyon hamar az onallo alvasra, hogy mindenutt sirt. elexarvolt! de vele aztan utana nem volt semmi gond....

Kép
Kép
momoska
 
 


egyebkent mivel borisz kb. 2 orankent bealszik, ezert ha keveset alszik egyszerre, akkor hagyom tobbszor aludni, azaz az se zavar, ha meg alszik egy rovidet pl. 6 utan is este, sot...s akkor tuti kibirja a furdesig.

Kép
Kép
momoska
 
 


egyebkent mivel borisz kb. ebredese utan 2 oraval bealszik, ezert ha keveset alszik egyszerre, akkor hagyom tobbszor aludni (3 helyett 4x pl. egy nap), azaz az se zavar, ha meg alszik egy rovidet pl. 6 utan is este, sot...s akkor tuti kibirja a furdesig.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok csajok!

Nem vesztem el, csak kicsit sűrű mostanában az életünk; költözködés előtt állunk, meg ezzel (szerencsére) kb. egyidőben lomtalanítás folyik, úgyhogy semire sincs időm. Visszaolvasni még nem tudtam, pedig nagyon szeretném, de szép lassan majdcsak meg tudom tenni.
A fentiektől eltekintve nagyon jól vagyunk, 3 hós oltáson Lina még annyit sem sírt mint a 2 hóson, nagyon büszke voltam rá! Kb. 1 hete az éjszakáink is szuper jók: leteszem 1/2 10-kor és reggel 5-ig tuti alszik, de volt, hogy akkor is csak kicsit megébredt, szuszákolt egy sort, aztán aludt tovább! Remélem nem szóltam el magam, mert amikor dicsérem Linát valakinek, akkor rendszerint bemutatkozik a másik oldaláról is :?
Lehet, hogy már volt róla szó, akkor bocsi, de engem nagyon foglalkoztat az ajánlott oltások kérdése, azon belül is nem a rota, hanem a két agyhártya elleni (a meningococcus meg a pneumococcus - ha jól írtam őket) Nektek mi a véleményetek? Mik az áraik, azt tudjátok? Én a kullancsoktól eléggé félek, ezért szretném ezeket beadtni, de azt sem igazán tudom, hogy nem korai-e még, hiszen olyan kis törékeny még az immunrendszerük ezeknk a kicsiknek, nm tudom jó ötlet-e már ilyen korán még traktálni a kötelező oltásokon kívül mással is. Mondjatok Ti is véleményt, léCCi!
Na, megyek pakolni... :( Az egészben az az elszomorító, hogy még mindig nem a végleges helyünkre megyünk. Eladjuk a lakást, amiben most élünk, ezért átmenetileg a bátyám üresen álló lakásába költözünk, és majd ennek a lakásnak az árából kezdünk végre valami sajátba. Szegény Linus, remélem nem fogja nagyon megviselni ez a sok változás ami rá vár... (Már a pocakomban is volt része költözésben, 38 hetesen...)
Szép napot mindenkinek, majd jelentkezem, addig se felejtsetek el! :o
Cs.

Kép

Kép
csürci
 
 


Szia Csüri!

Nem felejtünk el! Gyere amilyen gyakran csak tudsz! Elhiszem mennyi munkád,munkátok lehet most. Egy költözés az nem semmi, az a rengeteg pakolás, na és a lányka mellett.....

Én a kötelezőn kívül a ROTA-t adattam be, illetve 1 még hátra van a jövő héten.

Az agyhártya ellenin mi is gonolkodunk, ill jó lenne. Nem akarok hülyeséget mondani, de nem ezek közül lett valamelyik ingyenes??? Többiek???? Azt hiszem szeptembertől. Ezeket a hülye gyógyszerneveket nehezen jegyzem meg.

Momoska?
Na mit gondolsz mennyit aludt megin???? Na persze hogy fél órát!!!! Elmentünk a virágoshoz, aztán mire visszaértünk már elálmosodott, tologattam még egy kicsit a teraszon aztán szép lassan egy szó nélkül elaludt. Közben a virágokat meg nem volt időm mindet elültetni. Még ezen a jó kis levegőn sem tud aludni egy jó nagyot :cry:

KépKép
domidina
 
 


a pneumococcus elleni lesz ingyenes 1 eves kor alatt szeptembertol, asszem. mert a who kulonosen ajanlja.
en nagyon oltas ellenes vagyok...nem tudom, fogok-e beadatni vmi nem kotelezot, aliz is csak azokat kapta...hm. inkabb nem, asszem.

edina, lehet vmi ma a levegoben.
borisz delben -szopcsival persze - elaludt (gondoltam, gyorsan megebedelek), kifele menet veletlenul belerugtam egy csorgojebe (ilyesmikre, ha fel is rezzen, rogton visszaalszik maskor), felbredt, s vigyorgott, mint aki kialudta magat (jelzem: 1 perce aludt eppen), megsimiztem, kimentem, felsirt, megsimiztem megint, utana mar nem igazan sirt, inkabb nyuszogott magaban 10 percet, elaludt ujabb 35 percre, ott olvasgattam mellette a szobaban, felebredt, dumalgatott magaban 10 percet, majd bealudt 5!!! percre, megint vigyorgott, magam melle vettem a nagy agyba, meg elolvastam azt a fejezetet, ahol tartottam, addig forgolodott-nyogdosott-turelmetlenkedett, mire eszbekaptam, megint elaludt - megint 35 percre. (igy telt 12-14 kozott az idonk:-).
de mar itt is van valami kisebb vihar, talan az lehet az oka...de igy hogy megyunk setalni?

az oviban meg apak napja lesz, ki is vagyunk - mi anyak - tiltva. az o titkuk minden.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

én a meningococcus elleni oltást beadattam Olivérnek, a pneumococcust is be akartam, de így hogy kötelező lesz, így ez már nem kérdés.
a rotát viszont nem, a dokinő nagyon ellenezte.

OLivér is össze-vissza alszik, van amikor csak fél órát alszik egyhuzamban, most meg már 2 órája alszik. Lehet, hogy kezd átállni egy délelőtti meg egy délutáni hosszabb alvásra, és a többi elmarad? És ilyenkor, amikor hosszabbat alszik, a kaja is tolódik, ilyenkor 3,5-4 óra telik el az előző etetés óta.
De mindig máshogy alakul, így általánosítani még nem tudok.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Elképzelhető hogy az idő teszi. 2től aludt egyhuzamba 1,5 órát. Na végre!!!!

Hozzánk nemrég ért ide a "rossz" idő. Eltünt a nap, borús az idő.

Látom Momoska azért tudsz pihenni is egy kicsit. Én is ezelatt az idő alatt megnéztem a tegnapi Grace klinikát, mert kedden én már akkor alszom.

Judit: elképzelhető az is, de hogy ezt maguktól tegyék???? Lilinek is volt ilyen időszaka, - nem tartott sokáig - aztán inkább a rövid alvások voltak a jellemzőek.

Mennem kell, nyöszörög a kisasszony!

KépKép
domidina
 
 


aliz maga allt at a ket hosszabb alvasra, de csak fel eves kor utan , addig o is ilyen 20-50 perces alvasokat produkalt. de a kettorol az egyre valo atallas az rossz volt, volt jopar het, amikor a ketto mar sok volt. mar csak del korul almosodott el eloszor, aztan meg mar csak pl. este hatkor, de akkor meg mar kozel volt a furdes, na akkor vagy elaludt, s meg ha fel is ebresztettem hamar, akkor se lett almos, csak eleg keson ejjel. ha meg nem aludt, akkor meg olyan hisztisen nyugos lett, hogy az csak na...), de aztan kb. 1 evesen beallt az 1 alvasra, de csak 3 eves koraig.

judit,
a pneumococcus nem kotelezo lesz, csak ingyenes. ritka, de van ilyen ezexerint:-)

edina,
mara nem terveztem semmi hazimunkat, csak pihiztem egesz nap, meg kajam is volt tegnaprol. pedig ritka az ilyen nap

Kép
Kép
momoska
 
 


A pihenéssel az a baj, hogy én ezerrel pörgök napközben, nem tudom letenni a fenekem, mert mindig csinálok valamit. Ha meg leülnék egy kicsit amíg alszik, na az meg nem sok.....
Aztán persze estére meg kidöglök.

Csajok, nektek nem fáj a hátatok??? Nekem már napok óta, és állandóan a sok emelgetéstől, hajolástól....

Egyébként ma korán kelt megint f6-kor, aztán fél órát még hagytam a kiságyba tornászni, gügyögni. Pedig este megint csak f9-kor aludt el a f8-as tetés után. Szerencsére ilyenkor elvan a kiságyba, fárasztja magát a sok lábemeléssel, meg mocorgással. Tegnap ki sem kellett vennem ringatni, kis popsipaskolás, sss... sss... aztán aludt is. Hurrrráááááá.....

Próbálom ehhez szoktatni még ha ez egy kis sírással is jár, nem tudom már sokat cipelni, nem akarom hogy lerobbanjon még jobban a hátam, mert akkor mi lesz?

Megyek kihasználom az időt, még ami hátra van. Össze kellene írnom hogy milyen rucikat kell vegyek neki. Mára is mondott akár 28 fokot is!!! Ideje nyári ruhákat vennem. De azt is mikor????? Mivel nem városban lakom és itt semmi sincs, nem tudok akkor menni amikor akarok sajnos. Pedig egy séta alkalmával is meg lehetne oldani napközben, de ez nem megy.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
vicces kis borisz jopar napja azt csinalja, h. ha valami textilpelenka, vagy kendo vagy pled van a kozeleben, akkor megszerzi es a fejere teriti, s mihelyt beteriti az egesz arcat, rugkapal a labaval es elnemul, ha meg levesszuk rola, akkor abbahagyja a rugkapalast, es elkezd dumalni, de nincs ketsegbeesve kozben sem, ha alakuksolok a terito ala, akkor nyugisab vagy mosolyogva nezelodik, s mihelyt leveszem rola, mosolyog, s rogton visszahuzza. barmeddig el tudja ezt jatszani, sot ha nyugos, meg le is nyugzsik ettol. hm
hasomlo tapasztala?
Kép igyalsik, ha nincs nala az alvos rongya Kép s igy jatszik az erkelyen:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Lili is húzza magára a pelenkát, elalváshoz is használjuk, igaz rajta fekszik, de az arcához érintem, félig betakarom az arcát hogy hozzá tudjon bújni és úgy könnyebben alszik el.
Most éppen nézi, ahogy írok, lassan megyünk kajálni.

Ma vettünk neki csőrös poharat, de nem nagyon értette mit is akarok vele. Igaz nem tettem bele csak alig az aljára és így meg nem jött szinte semmi sem. UGyanis kipróbáltam utána.

KépKép
domidina
 
 


áááááááááááááááááá!
ma eloszor a kocsiban is, mikor maskor elaludni szokott, elkezdett üvölteni, s hiaba tologattuk, setaltattuk, csak nezett vadlon es uvoltott, mar eppen feladni keszultem (jo sok idot utan), s mondtam aliznak, akkor menjunk haza a jatszorol, erre bealudt! hat ki kell talalnom valamit, ha babakocsiban is mar csak szopcsival (vagy ennyi uvoltessel) lesz hajlando elaludni!!!!!! visszaviszem pl. (pedig mar ugy mexoktam :roll: )

edina,
aliz nem fogadta el anno a cumisuveget, 6 honapos koratol meg csorospoharral (gumis szopokaju) kezdtunk, de csak ugy a kezebe adtam egy kis vizzel jatszani, ragcsalta (neha a szajat, neha a feneket), s ha neha ugy forditotta, akkor a ragcsalastol cseppent egy-ket viz a szajaba, ez felkeltette az erdeklodeset, de eltelt jo ido, mire szivni kezdte, de mivel meg szopcsizott minden kaja utan, ezert nem sietettem.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!
Hú,de sokat kellett olvasnom.. :shock:
Nagyon lemaradtam!

Domidina:Hát ez a vonalzó téma tényleg nem jött össze.Nem tudom ,miért,de nem reagál a gép sem a kivágás v.másolás-beillesztés funkcióra,sem a ctrl-c - ctrl-v -re így nem tudom beilleszteni a vonalzót.Vagy én vagyok béna.Na mindegy,még próbálkozom.

Momoska:megnéztem,hol van az Ilosvai utca,nagyon közel leszünk egymáshoz.Biztos láttad már a Rákospatak-Telepes u.sarkán az építkezést,na oda költözünk.Valamikor augusztusban,amikor elkészül.Úúúúgy várom már.

Egyébként én is kérdeztem a védőnőt,hogy nem kellene-e már bevezetni az almát,azt mondta,hogy mivel még szopik,ezért nem kell siettetni.Majd ráérünk 5 hónapos kor után.Korábban annak ajánlják,aki már csak tápszerezik.
Hát mi fele-fele.Habár néha már fárasztó és fájdalmas a szoptatás.A Petra újabban néha úgy összeszorítja az ínyét,hogy azt hiszem letépi a bimbómat.Lehet,hogy jönni fog a foga?

Én napközben és éjszaka is egy body-t és egy hosszúujjú rugit adok rá, plusz este takaró.Odakint meg plusz egy kardigánt,ha fúj a szél.És nálam van egy vékony pléd is.Lehet,hogy túlzásba viszem?Ezzel mindig problémám van.Össze is vitatkozunk mindig a párommal ezen.

Na megyek főzni.Sziasztok
jucus-petra
 
 


hat borso ma mit muvelt....
egyreszt megvigasztalt a tegnapi babakocsis(ami inkabb a hordozoja volt) orjongese miatt, mivel esti szopcsi utan csak f6kor kelt enni, aztan n8kor ebredt vegleg, n10kor meg egy szo nelkul berakva a sajat agyaba elaludtm majdnem 2 orara. egesz nap egy tunderbogar volt, de rutinosan leraktam delutan is 2 oraval az ebredese utan az agyaba, s csak dumalgatott veszekedett az alvos dolgaival, neha azt hittem elaludt (mert 2-3 percekre tok csend volt, majd ujra dumalt, s 30 perc utan sirt csak fel, kivettem, s meg csak almosnak se tunt (ez a 2 ora mar nem mindig jon be, ugyhogy elmentunk kalandozni alizzal-borisszal (4 oran at uton voltunk gyalogosan: fagyizas, mcdonaldsos jatszoter, minimano, apa-dolgozoja, ujabb jatszoter), s a kiskocsijaban aludt is, de csak 2x30 percet, s az utolso alvas elott beprobalkozott megint egy kis kiabalassal, de az mar erotlen volt:-)

szoval eleg furan alakulnak az alvasai.... s egyik naprol a masikra (mar 2 hete), a napi 4-5 kakibol is max. napi egy lett, ma egy se. valami valtozason megy at a gyerek, s keveseket eszik, de tobbszor iszik csak.

Kép
Kép
momoska
 
 


jucus,
az tenyleg kozel:-) imadom ezt a kornyeket. majd gyertek neha az ilosvai es rakospatak utca keresztezodesenel levo jatszoterre, jo idoben ott kot aliz oviscsoportjanak a fele. mi is:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Helló,
oké,már úgyis kifigyeltem azt a játszóteret.Mikor még jártam dolgozni,mindig arra mentünk fel az M3-asra.Az amelyik körbe van kerítve,ugye?Állandóan tömve van gyerekkel,meg anyukával.

Különben Petrának sem erőssége a nappali alvás.
Kb.2x30 percet alszik,plusz a 1,5 órás séta közben 40-50 percet.Ezen kívül képtelen többet aludni.Olyan,mint én,én sem tudok napközben aludni.Viszont éjszaka alszik 9-6-ig.(most tuti rá fog cáfolni)Jaj,ne!Lekopogom.
Jövő héten jön a rosszabb idő,biztosan nyűgös lesz.
Nálunk csak napi egy kaki van,vagy kétnaponta egy,már régóta.

Ja,és Petra is kispárnával a fején alszik.
Jucus
jucus-petra
 
 


Sziasztok!

Vendégeink vannak, anyósom szülinapját ünnepeljük itt, vagyunk vagy 8-an Lilivel együtt. De most már nem vittem ki Lilit eléggé fúj a szél, igaz hideg nincs. Na meg kellene egy rövedet aludni mert fent van már háromegyed 3 óta és nem hiszem hogy bírja kb. n8-ig. Mivel 10 óta csak 2x30 percet aludt, azt is hosszas szenvedés után. Nem tudom, így altatják magukat, hogy közben sírnak, forgolódnak, megy a nyöszörgés????? Mintha nem tudna elaludni, pedig rohadt álmos.... És a kezemben, illetve a párnán amire fektetem a térdemen azon is ezt csinálja.

Megyek mert két felé nem tudok figyelni, Lilinek énekelnem kell, követeli a figyelmemet. Ha nem nézek rá és nem beszélek hozzá már panaszkodik. Próbálom elaltatni a hintaszékébe.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Jó korán megint. f6 előtt kelt! Brrrrr És ilyenkor már nem alszik vissza, hiába hagyom egy kicsit dumálgatni az ágyában. Most is a játszószőnyegén van és játszik szépen, de azért már álmos is!

A kiságyban egyre többet forgolódik, már nagyon megy az oldalra fordulás, sőt, belekapaszkodik a rácsvédő tetejébe és húzza magát! Ha lenne több hely már hasta is tudna szerintem fordulni. Mondjuk a keze még a hasa alatt így azért nehezebb!!

Egyenlőre ennyi, már nyöszörög, megyek elaltatom, hátha simán megy... :lol:
Ezen a téren a tegnapi sem volt semmi...... :?

KépKép
domidina
 
 


na mi meg itthon ragadtunk a hetvegere az esedekes babazsurrol es nagycsaladi kertipartyrol, mivel aliznal tegnap delelott ota laz-hanyas-etvagytalansag, sot sajna inni se nagyon akar...de egy-egy kortyot hajlando, szerencsere.

jucus,
igen. az az a jatszo. 2 eve ujitottak fel, keritettek be, azota olyan nepszeru, neha az az erzesem, mintha egy zsufolt gyerekmedenceben lennenk, de a kolykok eppen ezt elvezik, borisz is barmeddig elnezelodik.

edina,
nalunk meg csak akkor van oldalrafordulas, ha a jatekaival kuzdve oldalra kuzdi magat.:-) de haton(!!) kitunoen kuszik a talpai es a feje segitsegevel, s hason ha leteszi a fejet, mar ott is nyomja magat elore a labaval, de csak 1-2 cm-t halad:-)

az alvasai meg teljesen kiszamithatatlanok lettek, nem meindig rovidek, csak hol 2 ora utan alszik el siman, csendben, hol 3 , hol 2 ora utan uvoltozik es csak szopcsival, hol az agyaban jo/nemjo, hol a kocsiban jo/nemjo, hol...a mittomen:-)
aliznal ahhoz szoktam, hogy szuletesetol kezdve egyre kiszamithatobb lett, borso meg pont forditva...hm.

Kép
Kép
momoska
 
 


na ma mar az esti lefektetes utan (par perccel) is balhezott egy negyed orat, minden igyekezetem ellenere...agyoncsapom, csak ne lenne olyan kis tunderbogar....mert amugy ebren viszont az atlagnal is nyugisabb, eljatszogat, egesz nap "enekel", be nem all a szaja!

aliz meg kiutotte magat: tegnap laz, hanyas, ma csak laz, etvagytalansag, torokfajas, kiutes, ami nem viszket. utana neztem a neten: skarlat. jott az ugyelet: skarlat. 10 nap antibiotikum. gyonyoru. most kap eleteben 3.x antibiot, de hat erre muszaj, ha nem akarunk szovodmenyt. este mar egesz jol volt 24 oras teljes koplalas utan rogton tojasos nokedlivel es csemege ubival inditott majd ra egy jo adag csokis kex. sokat kibirnak a kolykok.

Kép
Kép
momoska
 
 


Jó reggelt!
Már aki fönt van ilyen korán. MÁr megint 5.20kor kelt. Bár ne csodálkozzak ezen, ha 7.10-kor elaludt tegnap, ugyanis f4 óta nem volt hajlandó, vagy inkább nem tudott elaludni, így rettenetesen álmos és fáradt volt mér fürdetéskor. El is ájult evés után azonnal. Sajnos ő még nem tudja, hogy 3 órát nem bír ki ébren, muszály lenne neki aludnia, de csak az ordítás ment.

Délelőtt viszont 10-től aludt 2,5 órát!!!!

Eddig a napirendünk:
6-f7 kaja
f10-10 kaja
13 kaja
16 kaja
19 fürdés és kaja

Az alvásai meg ébredés után 1,5 2 órával elálmosodik.
Írtam a múltkor hogy próbálom nyújtani a két etetés közötti időt, hát nem megy, főleg ha fönt van, nem bír ki 3 óránál többet. Uh. ha sikerül egy 10-15 percet nyújtani a napirend miatt akkor jó. Ma ez nem fog menni lévén hogy 5.45-kor kajált, így beállunk a korábbi 6-9-12-25-18-20 evésre. Persze ha ma is aludna egy nagyot!!!!! Tegnap is így indult a nap, csak a hosszú alvásával egy órával nőtt egy etetés közötti idő.

Tegnap kitettem a járókát a teraszra és napozóban, aztán meg pelenka nélkül feküdt a játszószőnyegén, elég sokáig elvolt. Ilyen melegben még a pelenka is rohadt meleg lehet rajtuk, de jó lenne ha nem kellene ráadni.

Nálunk már napközben is 24 fok van a szobájában most már csak egy hosszúújú pizsit adok rá + ma egy pléd, de reggelre lerugja magáról. Éjjel ben voltam nála vagy 2x megnézni a takaróját, fölöslegesen. Igaz félig már nem volt betakarózva, de meleg volt a keze uh. nem fázna ha nem lenne takarója akkor sem. Csak én parázok mindig, ahelyett hogy aludnék....

Ja azt nem is mondtam hogy este 9-kor megébredt, sírással, aztán bukott egy nagyot és öltöztethettem át a sötétbe, aztán ordítással elaltatás, 10 perc alatt sikerült. Persze a 2. büfiztetésnél már nem büfizett mivel bealudt. Aztán az szépen kijött belőle.

Na megyek ideje aludnia!
Rakok majd fel pár képet csak előbb le kell kicsinyítenem.

KépKép
domidina
 
 


Kép csak hogy rólam is legyen...

Kép ezt műveli mostanában...

Kép az új kalapban ami végre jó is...

KépKép
domidina
 
 


Kép

Kép így rötyög a Dédire

Na most már elég belőlem..... :lol:

KépKép
domidina
 
 


de helyes kiscsaj ez a lili (s neked sincs baj a fenykeparcoddal, edina:-)).
en mindig csak a ti babaitokon latom, mennyit nonek, fejlodnek. boriszon kevesbe.

kepzeljetek, mivel a franya nem talalta meg meg szopcsizni az ujjat (aliz talan azert aludt el mindig onalloan, mert o 6 hetes koratol szopcsizta), s anno a cumit se fogadta el (mostanaban gondolkozom rajta megint. hehe:-P), ezert eddig a rongyat vagy a kutyajat szopogatta alvas elott (vagy engem. hm. ), de multkor seta kozben jatszott a kis műbőr kalapacsaval (:-)), s elkezdte cumizni, ugy aludt be, s utana meg 20 percig ugy aludt, sokan rohogtek rajta az utcan. ferfias nagyon)!!!!----> Kép Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


pszt!
mondtak, hogy a skarlat (persze fellangolas utani napokon) olyan nyugis- befelefordulossa teszi a gyerekeket...de ennyire????: aliz mar tobb oraja egyedul jatszik a szobajaban (csak ebedelni jott le), dumalgat, beszelget, egyszer kerte, h. menjek jatszani, de epp teregettem, mondtam, h. mindjart, s mikor mentem, mar inkabb azt mondta, mar nem kellek...most meg 1 oraja borisz is ott van vele, hol az egyik dumalgatsat hallom, hol a masiket, hol az egyik enekel, hol a masik.
(aliznal mar azok is kegyelmi allapotok, mikor 20 percet maga elvan, s ez mindig igy volt, csecsemokent is. hm.)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól, megvolt az utolsó szuri + ROTA. Mondanom sem kell végig üvöltötte megint az egész ottlétünket. És még utána a váróban sem hagyta abba annyira behergelte magát, alig nyugodott le. Persze a kocsiban hazafelé elaludt. Aztán megint aludt 1,5 órát ma már 3x. Valamiv an vagy lesz a levegőben hogy ennyit alszik. Persze fél óra múlva felsírt, de aztán befeküdt megint az oldalára ahogy a képen is, kapaszkodva a fejvédőbe aludt tovább. Most meg itt mondja a magáét.

Lili tömi az ujjait, sokszor 4-et is egyszerre, de van hogy a hüvelykújját találja meg, és már többször előfordult, hogy elalvás előtti nyüglődésénél is haszálja. Talán ez lesz a alvós cumija????? :lol:

Borisz nagyon aranyos így!!!

KépKép
domidina
 
 


Jó reggelt!

Mint mindig korán keltünk, ma pl. 5kor. Tegnap estére bedurrant a lába Lilinek. Piros volt, bedagadt, fájt neki. Volt ám ordítás!!!! Nem is fürdettem meg. Szegényke nem is merte az a lábát mozdítani. Beborogattam 2x, igaz tettem a borogatásra nylon takarást de így is átázott a pizsi. Sebaj, gondoltam majd a paplan alatt megszárad. Enni is csak sírással tudott. Próbáltam úgy fektetni hogy ne érjek a lábához. Azért evett rendes mennyiséget.

Felkészültem a hosszú éjszakára, de lám...... aludt egész éjjel. Persze bent voltam nála többször, hátha lázas, de nem.

Reggel már vidáman ébredt a dárgám.

Na most ennyi, már álmos és igen,,, ha jól látom már alszik is uh. becsempészem az ágyába.

KépKép
domidina
 
 


újra itt....

miért is gondoltam hogy már járt itt valaki... Csak én vagyok ilyen hajnali kelő.
Na persze volt dolgom a gépnél, gondoltam azért csak benézek! Még alszik a lány....

Az nem is írtam hogy Lili 6710 g, 62 cm hosszú fej/mellkas: 41/43. Már voltam talán 3x a tanácsadáson, de most mérték meg rendesen. 150-et hízott 1 hét alatt 1 nap híján, mert én keddenként mérem. Bár én 65 cm-re mértem itthon.

Ma sz@r idő van, semmihez nincs kedvem. Azt hiszem ma ez lesz a program, bár ahogy magamat ismerem, most sem leszek képes leülni a fenekemre.

Tina: Örülök hogy láttalak benneteket. Remélem azért olvasol minket, ha nem is írsz!
Sajnálom hogy nem volt időnk beszélgetni! Ha Lili nem ordított volan annyira lett volna egy pár perc időnk, de talán majd legközelebb.

KépKép
domidina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?