Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nelli, a te alkatoddal bármennyit hízhatsz!! De akkor már nincs émelygés, ugye? :twisted: Én az első 12 hétben nem híztam, most járok 2,5 kilónál, 56 kiló vagyok. :P Pedig egyfolytában
Kép

Most már lazítsatok inkább, mint takarítás-rohangálás, kívanok mindenkinek Kellemes Karácsonyt!!!!

Kép

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Én is boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek:

Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, most látom, kék lett a vonalzód! Jelent valamit :) Én is kicserélem :lol:

Boldog Karácsonyt kívánok minden kismamának! Jövő ilyenkor már egyel többen álljuk körül a fát...
Vendég
 

 
 

sziasztok,
hiába...........visszahúz a szívem közétek :lol: :lol:
ezúton szeretnék nektek nagyon boldog,békés ünnepeket kívánni!

"Karácsonyi ajándékötleteim: az ellenségednek megbocsátás, az ellenfelednek türelem, a barátodnak szeretet, a partnerednek szívesség; mindenkinek jóindulat, minden gyermeknek egy jó példa, és végül magadnak tisztelet. "

cupp
gigi
Vendég
 


Egy percre csak a készülődésben, sürgés-forgásban.....

Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek! :)

És most tovább, libasütés, fa biztonságos kikötése, szaloncukor kötözgetés (nincsenek meg a tavalyi akasztókák :evil: ) stb stb stb stb... :oops:

És mindezt hulla álmosaqn, mert a céges karácsonyi buli roppant jól sikeredett, de az azt követő buli méginkább.. :) Hiába öregszem, nem bírom az éjszakázást..

Sziasztok,
Vendég
 


Én is kívánok mindenkinek békés, boldog karácsonyi ünnepeket!

Nelli

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Boldog karácsonyt kívánunk nektek!


Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mindenkinek Nagyon Kellemes KArácsonyi Ünnepeket kívánok!!

Kép

cintia2
 
 


Kép

Bea

KépKép
babzsak27
 
 


Sziasztok!

Látom, még mindneki regenerálódi a karácsonyból. :lol: Én is, elég zsufi volt, de azért nagyon hangulatos és szép. Kicsi migrént leszámítva, ami tebpa gyötört meg, de szerintem a túl sok kajlálás miatt, ami főleg az édességet jelenti. :oops: Meg is látszik, mert elértem a bűvös 60 kilót. :oops: :? Az +8 eddig. :roll: Na, mindegy, ma már krumplifőzeléket kívánok, abszolút húsmentes kaját. :) Vacsira meg egy nagy adag salit kérek, megyek is a piacra és veszek egy jóóó nagy salátát és egyéb zöldségeket.

Viki szenteste felállt magától, anniyra kis édi volt. :) Csomó ajándékot kaptak a gyerekek, azt sem tudják mivel játszanak, ez az, amit nem szeretek az ünnepben, pedig mindenki "csak egy játékot vesz" volt kiadva, dehát... :oops: Szóval most alig van helyem a sok cuccnak. Holnap ráadásul üríti ki a férjem a nagy kertes házat, amit eladtunk, ki kell rámoljon mindent belőle, mert jan. közepén jönnek már a vevők. Úgyhogy utánfutó fel, és min. 1 nap rakodás. :?

Ti terveztek vmi szilveszteri programot? Én most nem vágyódom (tavaly isteni volt Ráckevén voltunk hatalmas buliban barátainkkal), de most max a legjobb barátnőmékhez ugrunk át koccintani, nem akarok sehova menni. Csinálok sajttekercset és sonkás-tormás roládot. :) :P

További jó pihengetést mindnekinek! :)
Vendég
 


bocs a sok elgépelésért :oops:
Vendég
 


Sziasztok lányok!

2005 ősziből vagyok...

Teljesen ÚJ állapotú kiságyam eladó (7-8 hónapot használt)! 60*120-as 3 magasságba állítható, bükk. Akit érdekel szóljon!
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Csillognak az ünnepi fények, lelassul a rohanó élet,
melegszik a családi fészek.
Kívánok Néktek sok szépet, sikeres, boldog új évet!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Nagyon szép új babavárós új évet kívánok!!!!!

Dóri, gratula Vikinek a felállásért!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon sok boldogságot, könnyű, gyors szülést kívánok mindenkinek az új évre :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál. Láttam picurkár, 66 mm :lol:
De az igazi nagy Uh, a 13 hetes, ahol a tarkóredőt is mérik, hétfőn lesz. Amiatt azért izgulok egy kicsit.
Tegnap elmentem a Down-kór szűrésre is. Ez volt az első szuri, majd a 2. után lesz eredmény.
Tegnap a doki csinált egy újabb rákszűrést is a gyulladás miatt, de annak is később lesz meg az eredménye. Lehet izgulni!

Szilvi, csak érdekessség miatt mértem súlyt, abszolút nem érdekel :lol:
Sajnos az émelygés, rossz gyomor még megvan.
Te már teljesen jól vagy?
Miből gondolod most, hogy lány?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok lányok!

Ma jöttünk haza Balatonról. Azt hittem rengeteg visszaolvasni valóm lesz, de nem írtatok túl sokat.... :o
Hogy vagytok? nálam teljesen elmúltak a rosszullétek, úgy érzem magam, mintha nem is lennék terhes! :D
Majd még írok, most megyek kipakolni.

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet utólag is.. :oops: :oops:
Fennforgás, ház project zajlik nálunk, amúgy minden rendben, elértem a bűvös 60 kilót. :oops: :roll: de fogalmam nincs hová tűnt el rajtam az a bizonyos 4 kiló 1 hónap alatt. :shock:
Cipőbekötés már nehézkes, nem beszélve a szőrtelenítésről. :evil:

Megsült a kenyerem, megyünk vacsizni apával.

Ne haljon már ki a topik, lányok. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri, én már a bűvös 70 kg-t is elértem :oops: . (igaz, hogy 67-ről indultam, és új mérleget hozott a Jézuska karácsonyra, ami kb 1-1,5 kg-val többet mutat :cry: )

Erka: sokszor én is elfelejtkezek arról, hogy terhes vagyok, de már nem bírom úgy a strapát, elég hamar elfáradok. Meg aztán rájövök, hogy a ruháim sem jönnek már rám :lol: . Elég nagyot nőtt a hasam. Meg persze a fiam is emlékeztet rá, hogy itt van, már egyre jobban rugizik :lol: .

Ma nagy az örömöm, kaptam 2 új blúzt :lol: . (igaz, eredetileg nadrágot akartam, de jobb is így)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok,


Már olvasgattalak titeket, de gondoltam, hogy ha lehet csatllakoznék hozzátok :)

Dóri, csak hogy ne haljon ki a topik :wink:

Van egy másfél éves kislányom, Eszter, és most a 16.ik hét fele járok!de látjátok is a vonalzón.
Hátfőn megyek AFP-re, kicsit én is izgulok, bár addig még izgulhatok 2 hetet majd.
Eddig az UH-on minden rendben, és olyan jó volt újra hallani a kis szívverést odabentről :)
Ma pedig, ha minden igaz éreztem először a mozgást.

üdv,mónika
manóci
 
 


Jól kezdem a bemutatkozást, elnézést, két és fél éves Eszterem! :oops:
Már így repül az időőő!
manóci
 
 


Elnézést, Eszterem már 2,5 éves!!!
Bocsi :oops:
manóci
 
 


Sziasztok!

Dóri,
a számból vetted ki a szót, már ami a topic kihalását illeti...

Testsúly:

hát, már rám sem jók a ruháim, sőt néhány kismama nacim, szoknyám is szűkké vált, amelyeket Zsófival ez idő tájt hordtam :oops: Egyébként a kilók mellé a testmagasság megadása is dukál!!! :lol: Én pl. 176 cm magas vagyok és az utolsó védőnői mérésen, dec.13-án 67 kg voltam, 62-ről indultam...

Timi, én is kaptam mérleget Karácsonyra, de még nem bátorkodtam ráállni, félek, hogy sokkolna, amit látnék.. :roll:
Gratulálok az új blúzokhoz, lassan nekem is be kell szereznem néhány új holmit!

Mónika,

Üdv itt! De jó, hogy már érezted a mozgást!!!! Timi, most látom, hogy Te is, az én Kicsim még nem adott jelt magáról ilyenformán, de már alig várom, hogy megtörténjen.. :wink:

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánok én is mindenkinek! Azt hiszem, mindannyiunknak az lesz, igaz?? :D

Mónika, szia, akkor a legkisebb lányom kb. egyidős a te Esztereddel!

Dóri, te hogy sütöd a kenyeret? Gépben? Én is szoktam sütni, de még nincs kiforrott technikám, kísérletezem.

Timi, én a bűvös hetvenről indultam... :roll: Minden nap mérem magam, így könnyebb észrevenni, ha nagyon megindul, de szerintem neked a 2,5 plusz (főleg ha a mérleg csalását is beleszámoljuk) egyáltalán nem sok!
Tegnap a vérvételnél valami statisztika miatt a védőnő megkérdezte, hogy szültem-e már 10 kilkónál többet?? :shock: :lol: :shock: Csak meredtem rá, aztán elnevette magát és helyesbített, szültem-e már 10 kilónál több túlsúllyal... (Igen, háromszor... :) )

Tegnap voltam én is afp-n, betöltött 18 hetesen... :shock: De nem izgatom magam az eredmény miatt, majd az ultrahangon kiderül, ha valami baj van, de úgysem lesz! De nekem jövő péntekre meg is van az eredmény, nem kell heteket várni szerencsére...
Mozgást én is érzem, 15 hetesen éreztem először, ami nagyon korainak tűnt nekem a többiekhez képest, de az volt! :) Ráadásul előtte nagyot takarítottam, emelgettem, aggódtam, hogy nem erőltettem-e meg magam, és erre este (anatómia-tanulás közben... :) ) éreztem a kis kapirgálását. Olyan jó volt! De ez nagyon más mindig, mármint hogy mikor érzi először az ember, én a második gyereket csak a huszadik héten éreztem először. És ő azóta is olyan kis kényelmes, megfontolt... :D

Kilók: 3,5 plusznál tartok, karácsony alatt fogytam másfelet (!!)mert beteg voltam, de lassan vissza is másznak rám sajna... :? Most a hasam is nagyot nőtt, végre látszik! És rám is csak a tavalyi fogyókúra előtti ruháim jók, mert a kismama cuccok még nagyok, a régiek meg.... soká lesznek újra jók: :)

Most megyek, szép napot mindenkinek!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Mónika: üdv köztünk :lol: . Eszter várja már a kistesót? Kíváncsi vagyok azért, hogy az ilyen kis picik mennyire értik, hogy mi zajlik anya pocijában, és pár hónap múlva köztünk lesz egy új családtag. Livi is mindig bújik a hasamhoz, hogy szereti tesókát. Ma reggel is simizte a hasamat, hozzábúj, és közölte, hogy tesóka mosolyog :lol: . Olyan kis édi :lol: .

Erka: én elég pici vagyok, 161 cm, ehhez vagyok most már 70 kg. (67-ről indultam) Az eredeti súlyom 47 kg volt, aztán szépen feljöttem 67-re már az első terhesség előtt. Aztán szoptatás alatt felszedtem, lettem 77 :oops: . Az ment le most megint 67-re, és most kezdem előről :wink: . Igaz, lányommal ilyekor már 73-74 kg voltam, úgyhogy most egész jól állok. :lol:

Most már elkezdtem a fiú gyerekeket is figyelgetni, és rájöttem, hogy ők is tudnak nagyon cukik lenni :lol: . Marcikám is biztos nagyon édi lesz :lol: Mint a nővérkéje :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Rita: de gondolom, Te azért magasabb vagy nálam :lol: .

Akartam már írni, csak elfelejtettem, hogy mikor voltunk karácsony előtt a 4D-sen, ott mondta az emberke, hogy idén már megszűntetik az AFP-t. Külföldön már rég nincsen, és itt is csak ijesztegtik vele az anyukákat. Valószínűleg az orvosok is ezért veszik már lazábban. (régen nekem is telefonálnom kellett, hogy mikor megyek az UH-ra, tudjam mondani. Most nem kell... Egyébként holnap megyek UH-ra, meg a dokimhoz az AFP eredményért)

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok,


Fú, most látom, hogy mit sikerült ide raknom tegnap este :D :D
Én is álmos voltam, de a gép is kitolt velem, ezért írtam le annyiszor :D

Köszi a fogadtatást :wink:

Timóca,

Igen Eszti is várja már a tesót.Soxor mondogatja, meg megpuszilja a hasam, és mondja, hogy adtam a tesónak egy puszit :)
De szerintem nálunk lesz féltékenység is jócskán, mert iszonyúúúú féltékeny minden gyerekre akivel szóba állok, vagy megsimizem, puszilom!
Majd meglátjuk.


Rita,

Igen majdnem egyidős Adéllal :wink:
De előtted le a kalappal.Meg szabad kérdezni, hogy te hogy bírod ezt??Csak azért mert én amióta újra babás lettem ehhez az egyhez néha kevés a türelmem, főleg az elején amikor állandóan aludtam volna és folyamatosan rosszzul voltam :?
Most ezek már nincsenek, de Eszti iszonyúan benne van a dackorszakba, és naggyon akaratos, és szemtelen!

Manka,

Igen jó volt, de azért se akartam elhinni, hogy ez már az lehet, mert most 15 kg-al több vagyok mint amikor Esztit vártam :cry: :oops: és azt hallottam, hogy aki vékonyabb az hamarabb érzi.Viszont Esztivel meg én is később éreztem, a 17.-ik héten.Szóval nemtom hogy van ez, de egy tény, ha már a kilókról is szó esett, én a szoptatás alatt hízlaltam magam így fel, bár magas vagyok(176cm) de akkor is sokkkkkk :roll:
A terhességnél egyáltalán nem híztam sokat, össz:9 kg-ot!szerencse, hogy most is hasonló lesz szerintem, mert egyenlőre fogytam 2,5 kg-ot! :wink:
Na majd a következőnél naggyon fogok vigyázzni! :D :D

mónika
manóci
 
 


Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet minden kismamának!
De jó, hogy végre beindolt a topic... már azt hittem kihaltunk :)

Úgy irigyellek titeket, hogy már mocorog a babátok! Helyesbítek: az enyém is mocorog (biztosan), csak én nem érzek semmit. Nem is tudom mit kéne éreznem...de azt hiszem semmi szokatlan nem történik :(
Azt hallottam, hogy az első babás anyukák nehezebben ismerik fel a mocorgást, a 20. hét környékén lehet jobban érezni. Ezek szerint még van pár napon...

Szerencsére a mi mérlegünk elromlott, így nem tudom mérni magam de olyan +3 kg körül saccolom. Igazán nem is vagyok rá kiváncsi, jöjjön aminek jönnie kell :)

Egy hét múlva megyek uh-ra, ilyenkor mindig elkezdek izgulni, hogy minden rndben van-e. Szintén karácsony előtt voltam a 4d-sen, akkor egy kis úriembert láttak, de nem volt biztos. Kíváncsi vagyok most megmutatja -e magát.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Móni,
üdv. itt! :)

Rita,
a kenyeret nem gépben sütöm (nem szeretem azt a fajtát, mert másnapra nem finom), hanem sima sütőben megsütöm, a tésztáját meg 5 perc alatt összedolgozza a keverőgépem (dagasztószállal).

ma lefáradtam rendesen, nem is vagyok jó társaság, megyek fasírtot gyártani.
Vendég
 


Mónika :)
Üdv itt, én is új vagyok még :lol:
Klassz, hogy már érzed a babát. Ez adja a legbiztosabb érzést, hogy minden rendben van vele!

Timi :)
Naná, hogy aranyosak tudnak lenni a fiúk is :lol: Bár nekem nincs fiam (hátha most), de az Öcsémék 6 hós kisfia egy tündér :lol:

Rita :)
Neked is jó érzés lehet érezni a babát!

Kilók: én eddig kb. 1 kg-t híztam, de majd ezután jön a többi :lol: Én 173 cm vagyok, és 59 kg-ról indultam, és szerintem meg sem állok 73-ig, mert mindkét lányommal annyival mentem szülni.

Ruhák: én kedden vettem meg a kismama farmeromat, mert egy kicsit már szorítottak a régi ruháim.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Csilla: nem is írtad a 4d-t. Hogy-hogy nem biztos, hogy fiú?
Nekem tutira mondták, addig nem nyugodott az UH-os nőci, míg nem tudta nekünk megmutatni a kukiját :lol: . (először betette a köldökzsinórt a lába közé, és nem látszott. De addig kellett mocorognom, meg addig "lökdöste", amíg meg nem mutatta :lol: ). Férjemmel ki is tárgyaltuk, hogy tipikus férfi, még a köldökzsinórt is a lába közé veszi, hogy nagyobbnak tűnjön :lol: .

Nelli: én először picit megijedtem attól, hogy fiú lesz. Mégiscsak teljesen más. De egyre jobban örülök neki. Legalább nem lesznek összehasonlítva. Csak azt nem tudom, mit csinálok majd, ha pl. ő is sminkelni akar, mert egy kislány még aranyos, ha összekeni magát :lol: . Meg annyit hallani kisfiús anyukáktól, hogy ilyen gond van a kukival, olyan gond.... Még fogalmam sincs, hogy a kisfiút hogyan fogom tisztába tenni, de csak belejövök abba is :wink: .

Első terhességemnél összességében én sem híztam sokat, 10 kg-t, de azt is kb. a 30. hétig. Addigra derült ki, hogy cukros lettem, és onnantól szigorú diétán voltam, így utána már semmit nem híztam. Ez a 10 kg meg le is ment szülés után. (csak aztán pár hónap múlva visszajött :evil: )

Olyan jó, mikor az ember új ruhát vesz, nem? Mondtam is a férjemnek, hogy most legalább nem egy dagadt tehénnek érzem magam, hanem csinos kismamának :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Meg a táblázat. Ha valami hiányzik, írátok meg, beleírom:

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Dóri,

Egy napon regisztráltunk, láttad már?Én is véletlen vettem észre, de tök poén :)


Csilla,


Hidd el fogod tudni amikor megérzed a mozgást, hogy ez az lesz.Olyan érdekes, hogy én az elsőnél egyből tudtam,(a metrón volt először :) ), most meg a másodiknál bizonytalan voltam kicsit.Pedig elvileg már kéne ismernem ezt az érzést.


Nelli,

Valóban úgy van, hogyha mocorog akkor kicsit megnyugszik az ember, és minden UH előtt izgul.De ez így van jól.
Bár nekem ma nem annyira mocorgott.
Ruhák, rám még két nacim jó, de a blúzaim, :shock: :shock: mellesleg már mind csak úgy jó rám, ha trikót veszek alá és kigombolom :roll: :lol:


Rita,
Nekem van egy nagyon jó Tupperware-s kenyér receptem, ami 1-2 napig is fini még utána.
Szilikonos formában szoktam sütni.
Ha érdekel, szólj és leírom.

Jó éjszakát mindenkinek
manóci
 
 


Timi,

Majdnem egyszerre írtunk :)

De jó, hogy fiú lesz, gratulálok :) Jópofa a köldökzsinór jelenet.
Mi is fiúra gyúrtunk most :lol: Majd meglátjuk.

És a csinos kismami, is, én is magamra veszem :wink:

Írom az adatokat, beraksz engem is a táblázatba?!
Sorba ahogy az ablakok vannak.
Mónika, 2007.06.23., 16, -, Máv kórház, Eszter (2004.06.30.), Biatorbágy.

Köszike
már tényleg elhúztam aludni,pá
manóci
 
 


Timi,
FIÚÚÚÚNK lesz nekünk is :D Írd be légyszi. :) És a végén még MÁV Kórház lesz belőle, mert bizony nagyot csattant a virtuális pofon kedd du az újdonsült dokinál, nem is írtam direkt. :roll:

Én is jóéjt.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát igen, ezek a mérlegek elég csalafinták. Nekünk anyósnál is és itthon is digi van, és ott az újévi ebéd után 56,5 voltam, itthon meg már a 60 felé kacsingatok... :roll: És 168 cm... :P

Csilla, drukkolok, hogy mihamarabb rúgjon jól oldalba a kisfickó, aki bent lakik...

Nelli, egyszerűen csak lányt érzek. Talán, mert Dorka is mindig elbújt az uh-knál, 28ik héten mondták csak majdnem biztosra, hogy lány, és most ugyanez... Meg DOrka is napjában ötször elmondja, hogy lány kistesót szeretne... Már biztosan belémbeszélte. :twisted:

Csilla, neked néztek már cukrot amiatt, hogy cukros voltál?

Móni, üdv itt, és gratulálok!

Én holnap megyek uh-ra, Dorkával együtt, mert jövő héten oviba beszoktatás, nem tudtam előre, melyik nap tudok órákra elszakadni, ugye Schöpf-Mérei... Így is érdekes lesz, de majd viszünk sok meséskönyvet... :twisted:

Hallottatok már arról, hogy Már akár hathetes terhesen is meg tudják állapítani egy csepp vérből is, hogy fiú-e a magzat vagy lány? Nálunk még nincs, de ami késik... Szerintem aggasztó, sokan vissza fognak élni vele... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dóri, gratula a fütyishez.! De milyen virtuális pofon csattant????

Kép
Kép
szilvih
 
 


Jó reggelt!

Szilvi, nem akarom itt a társaságot untatni az orvosmizériámmal, mert komolyan már az én hócipőm is rohadtul tele van. Egyszerűen olyan húzásai voltak a dokinak, amin elég nehéz felülkerekedni. Viszont a kórházhoz meg eléggé ragaszkodnék, nem szívesen váltanék, de ha rákényszerülök.. :roll: Komolyan mostmár bánom azt, hogy nem csináltam, azt, hogy a jó kis dokimnál maradok terhesgondozáson áprilisig (amíg nem utazik el külföldre 2 hónapra :() és szülök, akinél szülök. Mert 2 dokinál jártam azóta, az egyik azonnal kilőtte magát nálam, a másik meg most tette be a kaput az előre jelzett szülésindításával az ügyeletben. :roll: Na, de ez csak EGY példa volt a jópár közül, ami most történt a héten, ezért erősen gondolkodóba ejtett.

Tegnap bennjártam a MÁV-ban szétnézni, dumáltam egy dokival vagy egy órát a szülőszobán (épp pangás volt) és hát úgy tűnik mindenben tetszene. Kivéve a kórtermeket. :roll: Nekem mindenképp olyan szoba kellene (lsd. Uzsoki), hogy férj bejöhessen és láthassa (nem csak üvegen keresztül nézhesse) a babát. Márpedig az a 3 ágyas kórtermekben ezt nem lehet. Viszont arra garancia, hogy a fizetősbe tudok kerülni (3 db. van) nincsen természetesen. És a másik (most lehet, hogy többen lustának vagy mit tudom én minek gondoltok), én megmondom őszíntén bizony betolnám a babát a csecsemőosztályra ÉJSZAKÁRA, nappal persze velem lenne. Mindkét alkalommal így tettem az előzőekben, és épp elég lesz a hajtás itthon, az a pár nap a kórházban legalább ILYEN szempontból legyen kicsit feltöltődésre alkalmas. Terhesség végén egyáltalán nem tudok aludni (legalábbis eddig így volt), aztán ugye jön a bébi :lol: , és annyira kimerült voltam a szülések után, hogy bizony jól esett éjszaka (ami 11-éjféltől reggel 6-ig jelenti) pihenni. A MÁV-ban meg ez értesüléseim szerint ez nem igazán játszik. A másik, meg ha én be is adom a babát éjjelre mondjuk, akkor még ott üvölt a fülem melett esetleg kettő másik, így értelmetlen, mert úgysem pihensz. Aztán meg 4 nap után indul a non stop szolgálat úgyis. :) És ezennel véget is ért számomra a gyermekágyas időszak, a másfél éves lányom mellett (Gergőt azért nem említem most, mert ő suliban van du-ig), szóval pihenés nuku, de még hajnali visszaalvás se nagyon játszik, mint mondjuk az egy gyerekes kismamáknál. :) Persze, ha a baba őméltósága is úgy gondolja. :)

Na, mégiscsak kiírtam magamból a problémámat meg az én nagy bánatomat, bizalmatlanságomat ebben a ügyben, és most rágódom magamban hogy lenne mindenkinek a legjobb. :?

Azért ilyen korán, mert ma megyünk a Bethesdába Vikivel fél 10-re, de még mindig szunyál. Nem szívesen ébreszteném fel, de ha 8ig nem történik semmi, akkor kénytelen leszek sajnos.

Este jövök.
Vendég
 


Dóri :)
Sajnálom az orvos mizériádat! nagyon drukkolok, hogy még időben találd meg a megfelelő helyet a megfelelő dokival :lol:

Dóri, Timi, most irigykedem a fiú miatt! Én is kipróbálnám a két csaj után milyen egy fütykös.

Szilvi :)
Domcsi is szégyenlős volt, és csak a 30. heti UH-n mutatta magát. Ha most is ez lesz a helyzet, tudom, hogy megint lány. Akár csak Te.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap miután sajnálkoztam Nektek, hogy még nem éreztem a babóm apró mozgásait, mintha csak megérezte volna, hogy anya már nagyon vágyik arra, hogy jelentkezzen a bébije, megmozdult a Drága! Zsófi éppen elaludt az ölemben, amikor éreztem a kis rúgásokat a hasam alsó részén... Lehet, hogy megérezte, hogy a tesója bújt oda hozzá, annyira megható volt, teljesen elérzékenyültem!!!! :)

Timi,

nekem is hasonló gondolataim vannak lányos anyukaként a fiúgyermekekkel kapcsolatban...Annyira kíváncsi vagyok már a Kicsi nemére, jövő héten hétfőn lesz meg az AFP eredménye és ekkor megyek ultrahangra is, remélem ekkor minden kiderül... ha nem, bejelentkezem én is 4D-re...

Dóri,

én is jártam a MÁV kórházban, a barátnőm ott szült, szerintem sem jó, hogy még az apa sem láthatja a gyerekét, csak üvegen keresztül. A Kútvölgyiben az volt jó (az is), hogy a papa bejöhetett a kórtermek előtti folyosóra, a többi látogató csak a folyosó ajtajának üvegén át csodálhatta meg a kis jövevényeket.



Mónika,

Zsófival én is június 23-ra voltam kiírva, de azután egy nappal előbb érkezett....

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Na most meg úgy beindultatok, hogy fél nap alatt olvastam annyit, mint a két ünnep között összesen :) Ez persze JÓ!

Timi, lehet, hogy elfelejtettem írni a 4d-sről. 22-én voltam és utána karácsonyi rohangálás a két család között... még jó, hogy csak ezt felejtettem el. Mellékelek egy képet a drágáról, épp alszik. Tiszta apja :D .
Valahogy úgy helyezkedett éppen, hogy nem lehetett biztosan látni a nemét. A doki nem piszkálta (próbálta volna felébreszteni!), én meg nem erőltettem hiszen semmi nem múlik azon, hogy most tudom meg vagy egy hónap múlva.
Ha nagyon őszintén magamba nézek, szerintem kislányt szerettem volna. Úgy érzem azzal könnyebb közös nevezőt találni. Öltöztetni, fésülni, együtt sütni-főzni, pasikról beszélgetni... A fiúk sokszor túl vadak, kezelhetetlenek. De van persze másik oldala is, ami szerint nagyon is jó így.
Tényleg, hogy állsz a vizsgáiddal?

Dóri, nem tudom k volt az orvosod, de most hallottam ezer szépet és jót Batizról. Ismered?
Szerintem ne az orvos legyen a fontos, hanem a kórház. Ha az Uzsoki tényleg ennyire megfelel az elképzeléseidnek, akkor ne keress másikat. Lehet, hogy hülyeség, de egyre inkább úgy gondolom, hogy a szülésznő és a környezet lesz a meghatározó, a doki csak rövid ideig működik közre. Én még az ügyeletest is megpróbálnám, legalább annyi pozitív véleményt lehet olvasni róluk, mint a választott orvosról rosszat.



És mert olyan helyesen drukkoltatok nekem: képzeljétek el... este az ágyban tv-zés közben éreztem egy apró bökés-szerűt. Lenéztem a hasamra, és akkor újra éreztem, és láttam is, hogy az adott ponton pici megmozdul a bőröm. Nem hittem el! És harmadszor is éreztem :lol: Aztán azóta sem.
EZ LENNE AZ???????

Csilla

Ja, Szilvi, nem én vagyok cukros, talán Timinél olvastam?
Vendég
 


Jaj, lemaradt a Kispupák :lol: Kép
Vendég
 


Gyors bekukk, aztánrobogok a suliba Gergőért.

Csilla,
mindenkit ismerek ott elmondhatom :), csak tudod az én esetem azért szar, ha az ügyeletben szülök, mert adott két olyan orvos, aki tuti neheztel rám. Mert annyi biztos, hogy többet vissza enmmegyek ehhez a taghoz, és elérhetőség hiányában majd az időpont egyeztetős hölgynek (mert asszisztense az nincs) megmondom, hogy köszönöm itt ezen a ponton befejeztük. Ha felhív, hogy megkérdezze miért nagyon szívesen elmondom az indokaimat.

Privát kérdés: édesapád nem Gábor? :) A név miatt kérdezem. :)

Babácska nagyon helyes. :)

Manka,
ez a visszatartó erő nálam is, ez a kirekesztettség. :roll: De én úgy gondolom, megoldjuk eztr vhogy fű alatt, ügyes lány vagyok. :wink: Másrészt ott lesz Viki, aki egész napos ellátásra szorul by Apa, és du érkezik Gergő is. :) Tehát nem úgy van, hogy ő rohadtul ráér majd napközben, mint ahogyan Vikinél volt, és sitty sutty elrepül az a 4 nap. Meg hátha szabad lesz az egyágyas, és akkor szabad a pálya. Egyébként ez a probléma az Uzsokiban is fennállhat, mert izonyvoltak/vannak alkalmak, mikor a nőgyógyászaton fekszenek a gyermekágyas anyukák, mert dömping van, és egyszerűen nulla a szabad hely. :( Akkor még az is van, hogy 3 óránként kapod meg a babát. Szóval ott sincs garancia semmire sajnos.
Vendég
 


Sziasztok,


Csilla,

Édes a kép :) Ne izgulj, nekem sem mozog azért annyiszor.Akkor éreztem először én is intenzíven azóta meg héba-hóba.De ez így van az elején.A legvégén meg fájni is fog mert már akkora lesz :lol: :lol:


Manka,

Gratula a mozgáshoz :) ez tényleg megható lehetett!
Én meg Esztivel júni 25-re :lol: :lol: majdnem ugyanúgy.
De ő 5 nappal később jött.


Nelli, :)

Köszi, és gratula a kispasihoz :)

Csajok, de jóóó, itt majdnem mindenkinek fia lesz??Énisaztakaroooook!!!!!!!! :lol: :lol: De nekem még min. 2 hét, mert ugye hétfő még csak az AFP-m.


Dóri,


Neked is gratula a fiúcskához :)
Nem tudom láttad-e de én a Mávban fogok szülni, és ott is szültem először is.
Ha bármi kérdésed van a kórházzal, orvosokkal kapcsolatban csak nyugodtan, szívesen válaszolok amire kiváncsi vagy.
De azért ha nem baj arra reagálnék amit írtál.
Most félreértés ne essék, de ugyebár mindenkinek az a kórház a legjobb amivel meg van elégedve, ahol a megbízható orvosa van.De nekem a kolléganőm ott szült az Uzsokiban, és szerintem nagyon sok dolog van amit ott nem jól csinálnak.
A szülőszoba se nyerte el a kolléganőm tetszését.Én nem voltam még az Uzsokiéba, de a MÁV-ot láttad.Azt hiszem magáért beszél.Kulturáltságban, felszereltségileg, tisztaságban.Nekem pl. az is fontos volt, hogy egy ágyas szülőszobák legyenek, és ha baj lenne akkor azonnal ott a műtő is.
A kórtermekről meg, azért kellemesebb háromágyasban lenni mint 4-6-8 nem?Amúgy megy nyáron nincs akkora dömping, én pl. egy lánnyal voltam, és a második napomon haza is ment.Utána 2 napig egyedül voltam, INGYEN!!!
Jó, nem biztos, hogy ez így lesz most is, de azt mondták a szülészeteken a tavasz, és a karácsony körüli időszakban sokkal több gyerek születik.Az, hogy a baba veled van, abban teljesen igazad van, hoy az a 4 napod az utolsó pihi.De le lehet adni!
Én is leadtam éjszakára!Nemtom ki mondta, hogy nem.
Amúgy ez meg azért van így, mert ez bababarát szemléletű kórház, és az azt jelenti, hogy azt csinálhatsz a babáddal, és akkor lehetsz vele amit, és amikor akarsz.És nagyon fontos, (bár ez minket már nem annyira érint)hogy a szoptatásban tök türelmesen, és felellősségteljesen segítenek, nem csak oda.....ák, és oldd meg.Mint sok kórházban.Ezért bababarát.
A folyosórend, meg hát igen.De nekem ezzel sem volt bajom, mert úgy gondolom, hogy jobb mintha a gyerekem elkapna már pár naposan valami rühet a látogatóktól!Meg azért is van így, hogy a szobatársad ne zavarja más.Pl. ha hozzád jönnének én meg épp szoptatok, akkor ne a babámnak kelljen már várni amíg kilátogatózza magát a szobatárs.Szerintem ez így nem rossz.Azt a 4 napot meg ki lehet bírni.
Az egyágyas szoba pedig naggyon jó.Én megmondom őszíntén, hogy oda mennék, szívem szerint, de egy kicsit drága lenne, így sajna maradok a közösködésnél.
Ha jól tudom 8e Ft/nap.
Amikor én szültem mindhárom szabad volt :wink:
Szóval gondold át a dolgokat, és ha bármit szeretnél még valamiről, vagy esetleg valakiről tudni kérdezz csak. Akár privibe is, hogy ne untassuk a többieket!
Szerintem nem járnál rosszul a kórházzal, mert tényleg jól felszerelt, és itt mindenféle fájdalomcsillapítót kérhetsz bármikor, van NIC, ha neagyisten valami lenne a babával, nem vinnék el agy másik kórházba.Stb.stb.
Viszont azért azt is le kell szögeznem, hogy kicsit segítsek dönteni, hogy én ha meg lennék elégedve egy orvossal, akkor nem a kórház alapján döntenék, hanem oda mennék ahol ő van!
Mert azért az a legeslegfontosabb, hogy annál szülöd a babád akiben 100%-ig megbízol!
/nekem szercsém van, mert a doki is ilyen, és a kórházzal meg minden téren tökre meg voltam elégedve/Nem szívesen mennék máshova.

Fú, most így visszaolvasva, remélem tudtam valami támpontot adni, és nem bántottalak meg semmivel, ez csak az én véleményem semmi több.Segítségnek írtam, hogy objektíven tudj dönteni :)
manóci
 
 


Manóci :)
Én még nem tudom a baba nemét, csak jó lenne, ha pasi lenne :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dóri, édesapám Gábor :lol:
Hű de izgi, honnan ismered?????
Vendég
 


Csilla!
Akkor mi nagyon jóban vagyunk. :) Természetesen ő is ismer jól engem, meg férjet is. :) Legutóbb a céges bulin találkoztunk, ala BT. :lol: Hihi, akkor nagyon kicsi a világ. :) De jó! :lol: Mondta is az unokázást, és most beugrott! :wink:

Móni!
Dehogy bántódtam meg, tökjó, hogy ilyen részletesen leírtad a véleményedet, nagyon örülök neki! :) Priviben értekezzünk, hogy ne untassuk a többieket.
Valszeg az is közrejátszott akórház szeretetében, mert ott volt a jólbevált dokim, de ha objektíven nézem, akkor a szülőszoba ill. vajúdó semmivel nem különb a MÁV-énál. Nem tudom a barátnőd mikor szült, de teljesen felújították pár éve, nem tudom mikor pontosan, de Gergővel még nem volt ilyen szupi, az tény. A kórtermek pedig sajna az Uzsokiban jobbak, ez tény. :( Ezért (is ) fáj a sszívem, meg a szülésznőkért, csecsemősökért (én sem vettem már igénybe őket úgy, mint először) meg annyira jól ismerem már a terepet. :(

Doki meg első blikkre szimpi, de ki tudja meg lesz-e az a bizonyos kapcsolat... lehet inkább szülésznőt kéne választani, fogalmam nincs. na jó, inkább priviben, mert lelőnek minket a többiek. :oops:

Sajnos szétbőgtem ma az agyamat, nagyon rossz híreket kaptam, és totál ki vagyok bukva, nem is tudom mi lesz, próbálom magam összeszedni, de nagyon nehéz időszak álla előttünk. :( :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


sziasztok,

látom egyre több a fiú errefelé...háááát, úgy néz ki, nálunk a 3. kis fiú lesz...
nem is tudom, h mit gondoljak? miért is számitottunk lányra???? :lol:

na, mindegy, a lényeg, h minden rendben van vele...

remélem ti is jól vagytok!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Dóri, apa már dicsekszik az unokájával? De helyes! Pedig amúgy elég visszafogott :)
(Most már értem az Alcatraz-t is.)

Zsanci, jól érzem, hogy csalódott vagy? Tényleg nagy az eresztés kisfiúkból, a környezetemben is többnyire fiúk születtek.

Timi, beírnád a táblába a fiúkat? Kíváncsi lennék az arányra.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Először is: Ma voltam UH-on, mindenn ok. Az AFP-m is rendben :lol:

Csilla: aranyos a kispasid :lol: . Beírtam egyelőre a táblázatba, hogy fiú, aztán ha mégsem, javítom :lol: .
Vizsgáim még december elején megvoltak. (de még mindig nem tudom, hogy amikből felmentést kértem, megkaptam-e. Egyszer hívtam a nőt, de nem vette fel senki a telefont.) És Te hogy állsz a vizsgáiddal? Nekem már jövő héten konzultációm van.
Gratula a mocorgóshoz :lol: . Egyre jobban fogod majd érezni, meglátod :lol:

Mónika: beírtam az adatokat :lol: . (én 27 éves koromig Budaörsön laktam, úgyhogy majdnem szomszédok voltunk :lol: )

Kép

Dóri: gratula a fiúhoz :lol:
Nem tudom, mi az a rossz hír, de ha tudunk valamit segíteni, szóljál nyugodtan.

Szilvi: én írtam, hogy cukros voltam. Nem nézték még a cukromat, de szerintem a dokim is elfelejtette, és én sem emlékeztettem. Itthom mérem, tudom, hogy rendben van. De félek attól, hogy a cukros lötyi után megint magas lenne, és így gyerek mellett már nem tudnék heti kétszer bejárni a belgyógyászati klinikára. Olyan hülyeség ez a terheléses cukor, egy hét alatt nem fogyasztok annyi cukrot. (és régen is pont a határon volt, de azért a biztonság kedvéért be kellett járnom) Most meg azért jobban is figyelek az étkezésre, úgyhogy talán rendben lesz. (szülés után, a 6 hetes kontrollon is megcsinálták a terheléses cukros vizsgálatot, és rendben volt)

Erka: gratula a mocorgáshoz :lol:

Nem reklám, csak leírom, hogy végre kaptam kistesós könyvet Livinek :lol: . Bartos Erika: Anna és Peti - Kistestvér érkezik. Ahogy néztem, több történetecske van benne, az első szól arról, hogy anya pocijában nő a kistesó, megszületik, kórház, hazamegyünk stb... Aranyos képek vannak benne (mesekönyv egyébként). Remélem, így majd könnyebben fel tudunk készülni a kistesó érkezésére. (mondjuk én picit átköltve olvasom neki, Anna helyett Livit mondok, és Peti helyett Marcit :lol: ) Egyelőre érdeklődve figyelte, nézte a rajzokat.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: