Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sudi, hát persze, hogy emlékszem rád!! :) Név szerint mindenkire emlékszem, csak az eseménykre kevésbé, bár abban is 98%-ig biztos voltam, hogy Boeske Márkját kellett műteni. Gery baba nagyon helyes kissrác és milyen ügyes, hogy Karácsony után elindult!! Már én is nagyon várom, hogy Ricsi elinduljon, nem tudom miért, csak úgy. :D Fél évvel ezelőtt már biztosra vettem, hogy ilyenkor már nagyban járni fog egyedül, mert olyan gyorsan megindult a mozgásfejlődése, de most stagnál a drágám. Anyukám azt szokta mondani, hogy ne várjam annyira, járhat még eleget. :D Én sem kapkodtam el, 16 hónaposan kezdtem járni. Ricsikém szerintem nem lustaságból nem indult még el, inkább bizonytalanságot látok rajta. Egész nap rohan (kapaszkodva), alig bírom néha tempóval, de ha kicsit is bizonytalan helyre akar eljutni, akkor lecsüccsen és négykézláb kavar tovább, de olyan sebességgel, hogy futni kell utána. :):D

Sudi, a cipőkérdéssel én is így vagyok, azon az egyen nem szeretnék spórolni, mivel most alapozzuk meg a későbbi egészségüket (is). Egyébként milyen boltokban veszitek ezeket a kiscipőket (Elefanten, Asso, Siesta, stb...)?

Boeske, őszintén kívánom, hogy nyugodt éveitek legyenek és Márk babának semmi kellemetlensége ne származzon ebből az egészből! Bízom benne, hogy az orvostudomány folyamatosan fejlődik és mire Márkot ismét műteni kell, már csak pici rutin beavatkozás lesz az egész! És persze szorítok, hogy mielőbb újra kopogtasson hozzátok a gólya!! ;) Most egy kislányra pályáztok, vagy újra kisfiúra? :)

Füles, rád is emlékszem!! :) Marci már rendszeresen jár bölcsibe? Vagy csak a játszóház részébe (nálunk van ilyen is) veled együtt? Érdekel minden bölcsis tapasztalat, vélemény, hogy lehetőleg semmi ne érjen váratlanul és lélekben jó előre fel tudjak készülni az őszi kezdésre. Jó lehet ez a sóbarlang, ilyenről még nem is hallottam!

Mi ma délelőtt voltunk kontrollon, sajnos semmi jót nem mondott a dokibácsi, Ricsi szinte ugyanolyan beteg, mint volt. :( A torka még most is nagyon piros, a Cedax mellé kalciumot kapott és pénteken ismét kontroll. Most is alszik a drágám, egész nap szinte csak enni kel fel, de azt sem viszi túlzásba. Vírusos torokgyulladás járvány van, dugig vannak a gyerekrendelők...

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!!!:-)))

Füles! Szerintem a legegészségesebb a mezítláb járás(zokni)!! Gyereknek felnőttnek egyaránt! Én a lakásban sosem adnék rá cipőt, be is izzadna a lába, az sem jó! Amint hazaérünk, egyből vesszük le a cipőt!!! A védőnők tudnak sok baromságot mondani, de egyértelműen az ortopéd orvos véleményére hagyatkoznék!!!!!!! Hisz Ő ebben a szakértő!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ricsikének jobbulást!!!!
Majd elindul Ő is, tudja mikor! Lehet, hogy pont a gyógyulása után ráveszi magát!!! :wink: :wink: :lol: :lol:
Nálunk itt van nem messze egy cipőbolt, ott van egy csomó Siesta kiscipő. Meg legutóbb a Brendonban láttunk nagyon nagyon sok cipőt! Igaz ott az árak is elég húzósak!!! :? :? :cry:
Gery is amúgy sokat járt már kapaszkodva, meg a mászsá már már rohanás volt nálunk is!! :lol: :lol: De még ma is akad, hogy ha seggre ül Gery, akkor négykézláb megy tovább a dolgára! :D

Most a legjobb játékunk a bújócska! Vagy fogócska! Imádja Gery, el kell kapni őt, és mikor már ott vagyok a nyomában, ezt modnom is neki, még menekül tovább, de már sikongat közben, és élvezi nagyon amikor elkapom!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon jó móka, és már megy is tovább, hogy újra elkapjam! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 

 
 

Sziasztok!

Füles!
Én is vegyészmérnök: 1994-99. :lol: Te mikor?

Cipő: Ádámnak eleinte Superfit-et vettünk, ez kb Siesta ár és minőség. Jó volt, most Anna Ádám első cipőjét hordja, szinte új még. Mostanában "utcai" cipőnek ált. Asso-t veszünk Ádámnak, az udvarra meg bölcsibe/oviba pedig vmi olcsót. Másként nem lehet győzni anyagilag! 3 év alatt 19-ről 28-as lett a lába, golndolhatjátok, meddig jó egy cipő! :roll: Viszont a jó állapotban megmaradt cipőit mind elraktam, némelyik biztos jó lesz Annának, legalább az udvarra motorozni!
Én bent nem adok cipőt, max. puha talpú mamuszt kapott Ádám kezdetben. Anna meg egyenlőre zoknit+textil cipőt (talán ez a kocsicipő?, a talpa is pamut, a bokánál gumis).

Bölcsi: szerintem elég kiszámíthatatlan, hogy fog nekik tetszeni. Ádámmal az első hét gond nélkül telt, el voltunk ájulva Tőle. Aztán beteg lett többször is, és 5 hét után aludt ott először, mert mindig szinte előlröl kellett kezdeni a szoktatást. Mikor már dolgoztam, volt 2-3 húzós nap, amikor szinte csak sírt. Aztán normalizálódott a helyzet, de mikor rájönnek, hogy ez most már mindennap így lesz, elég nehéz időszak tud lenni.
Volt olyan 1,5 éves, aki csak picit sírdogált és olyan 3 éves is, akit alig tudtak lefejteni az anyukájáról. Úgyhogy ne ijedjetek meg, ha eleinte kicsit nehezebb! Szerintem ez a természetes! A kezdeti nehézségek után nálunk minden gyerek megszerette a bölcsit, Ádám néha akkor kezdett sírni, mikor érte mentünk, hogy ő még játszani akar! :)

Nálunk az oviban van egy sóbarlangnak kialakított kis szoba. Na, meg is kérdezem Ádámot, szoktak-e menni? :idea:

Ricsinek jobbulást! Anna is 4 hónapig kapaszkodva közlekedett, utána kezdett csak egyedül lépkedni, de akkor elég biztosan. Biztos Ricsi és érzi majd, mikor áll elég biztosan a lábán!

Én is elég rendesen elkaptam a náthát múlt héten, köhögés torokfájás, nem alvás minden volt a lázon kívül. Most már a végén vagyok, de nagyon drukkolok, nehogy betegek legyenek a gyerkőcök.

Sudi!
A torta, amit kérdeztél: diós tészta és kávékrém. Kéred a pontos receptet? (nagyon fincsi! :P )

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Egy friss kép a csajszikámról (nem túl jó minőség, de sajna ki akar purcanni a gép, Anna meg mindig odarobog hozzám, ha meglátja a kezemben):
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Diverse! nem, Marci még nem bölcsis, csak nézelődünk bölcsi ügyben, mert előbb utóbb vissza kell mennem dolgozni, Remélem inkább utóbb.

Ludmilla! Én 1995-2000. Koleszos voltál (Martos?) Lehet, hogy ismerjük is egymást? :-)

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!

Azt terveztem, hogy majd úgy jövök, hogy visszaolvasok, hogy megint képben legyek, de már sosem maradt energiám rá. Úgy meg nem éreztem volna jól magam, hogy fogalmam sincs, kivel-mi történt.
De már nem bírom tovább. A visszaolvasást egyelőre nem ígérem, majd szép aprával.
Inkább megpróbálok innen folytatni mindent, és rendesen jönni.

Rólunk:
Kende az éjjel alig aludt. Nem tudom, hogy van-e valami a levegőben, vagy egy fog kezdi kínozni, minden esetre én ma tiszta kóma voltam. Éjféltől fél 3-ig fent volt. Próbáltam már mindent. Egész éjjel alatt megivott 3 dl vizet. Állandóan ivott. Próbáltam ringatni (hónapot óta nem csináltam ilyet), próbáltam énekelni, ettől még jobban felébredt. Lehet, nem kéne mégsem jelentkezzek a következő Megasztárba?? Próbáltam simogatni, csitítgatni. Már átvettem magam mellé, és próbáltam a tök sötétben úgy tenni, mintha aludnék. Semmi sem vált be. Nevetgélt, mászkált az ágyon. Amíg nem volt tök sötét, mert még ment a tv, addig úgy gondolta, hogy hol tv-zik, hol meg inkább mégis lemászna az ágyról, és menne a játékaihoz. Na, kikapcsoltam a képládát, sötét lett, legalább nem akart lemászni. Én persze csukott szemmel alvást színleltem, de vigyáznom kellett, mert egy nevetés után egy jól irányzott tigrisugrással a fejemre/nyakamra ugrott, és még örült is magának. Az utolsó egy órában csak simán fészkelődött, nem találta a megfelelő pózt. De folyamatosan! Keresztbe a nyakamon úgy, hogy a feje lógott, meg teste a hasamon, feje a lábaim közt (na ez nekem sem volt túl kényelmes, így azonnal legurítottam), meg hasonló lehetetlen fekvéseket produkált, mire végre elaludt. 3 óra múlva nyivákolás. Szerencsére vissza tudtam simizni, de ekkor meg nekem indult be az orrfolyásom, de nagyon. Ki nem tudtam fújni, mert arra azonnal megébredt, így csak halkan törölgettem, amennyire ez lehetséges, meg fújogattam be az orrsprayt. Egy óra múlva egyik pillanatról a másikra kitisztult, és nem folyt tovább. Valaki elzárta a csapot. Nagyon meglepődtem, de gyorsan aludtam tovább. Még 2 órát sikerült, mire felkeltünk. Hát, nagyon nem esett jól.

Mostanában egyre többet kel megint éjjel. Általában inni (3*, esetleg 4*). De mostanában megint fent van háromnegyed-egy órát. Én ezt nem akarom. Olyan jó volt mostanában megint aludni, és csak 1-2* inni kelni, majd aludni tovább.

Teljesen zene mániás lett. Én örülök neki. Ha zenét hall, táncol, és sokszor kéri, hogy kapcsoljunk be zenét. Az mindegy, hogy számítógépen, vagy cd-n, dvd-n, rádión, vagy épp a tv-ben megy a zene, csak szóljon. Anyu sokat énekelt neki, most már én is kezdek rászokni. Csak szegénynek féltem a hallását. Táncol, integet ütemre, vagy tapsikol, és mosolyog hozzá. A FP telefonján most a kedvenc gomb a nulla. Már azt is tudja, hogy 3* kell megnyomni, hogy hallhassa a kedvenc telefonzenéjét, így háromszor egymás után gyorsan megnyomja, meg sem várja, mit mond éppen a nő a telefonban. És akkor örül magának. Most épp zenés mesét keresek neki, mert nekünk csak olyan mesélős meséink vannak dvd-n. Thomas is tetszik, oda-oda nézeget, bár igazán én nézem. Ő viszont az epizódok közötti dalra kattant rá, de nagyon. Ha meghallja, mindent eldob. Megáll az asztalnál, rátapad a tv-re, és megy a boogie, vagy beül a foteljébe, és tapsol, vagy üti a combját zenére. Meg tudnám zabálni. A következő játék zenés lesz, az tuti. Olyan, ami zenél, meg olyan, amin ő zenélhet. Xilofon, vagy ilyen szintetizátor-szerű.

Gyakoroljuk a „fjja szél a fákat” mondókát. Eleinte olyan aranyosan lengette a kezét jobbra-balra, csak nem a feje fölött, hanem a mellkasa előtt. Próbáltam rávenni, hogy a feje fölött lengese, azóta lendíti egyik oldalra, és ott megakad, mint a kung-fu harcos, úgy bemerevedik (majd lefotózom), és megvárja úgy, hoyg befejezzem a mondókát. Nagyokat nevetünk rajta.

Egyre mosolygósabb, kedvesebb baba, és egyre jobban találjuk a közös hangot.

Igaz, egyre akaratosabb is! Sokszor próbálkozik, feszegeti a határokat, szóval résen kell legyek. Sokszor nem hallgat rám, és bizony néha csak úgy mutatóba oda kell suhintani a kezére, ha valamit nem szabad, és mégis csinálja. De a legtöbb esetben elég, ha mellécsapok, és nem rá, az észhez téríti, és abbahagyja a dolgot, amit elkezdett, és folytatott a szavam ellenére is. Ilyenkor jön megint az én szegény árvagyerek vagyok, engem senki nem szeret sírása.

Én imádom.

Egyre jobban bújik, és imádja anyát. Ez annyira jó érzés, hogy sokszor bekönnyezek tőle. Tegnap például olyat csinált játék közben, hogy egyszer csak odateper hozzám, belenéz kb 10cm-ről az arcomba, és néz, néz, néz. Minden centit aprólékosan végig nézett rajtam, és lehet, hogy elfogult vagyok, de az látszott a szemében, hogy mennyire szeret, majd gyorsan átkarolta a nyakam nagyon szorosan, és sokáig úgy is maradtunk. Hát, én csak sírni tudtam. Sosem hittem volna, hogy ennyire lehet szeretni valakit.

Imádja a formabedobó labdáját. 2 hete kapta szülinapjára. Nagyon sokat játszik vele. Hozza oda, hogy szedjük ki belőle a formákat. Percekig képes a magasba tartani felém, úgy nyújtja, és hümmög, hogy figyeljek, és szedjem neki ki a formákat. Amikor kiszedem neki, akkor meg úgy örül neki, hogy nevet. 10 db forma van benne. Kör, ovális, 5 szög, 6szög, négyzet, trapéz, kereszt, csillag, háromszög, meg egy körcikkely vagy mi (olyan háromszög, aminek az egyik oldala kerekített. Mintha egy kör egy negyede lenne). És már megfigyeltem, hogy mindig(!) e legelső, amihez hozzányúl, az a kör, utána az ovális. Ezeket be is tudja dobni, bár még a helyét nekem kell megkeresni. A többi forma sorrendje már mindegy, és néha sikerül betalálni, néha meg nekem kell segíteni, de csakis úgy segítek, hogy ő fogja, és meg az ő kezét fogva fordítom a megfelelő pózba. Neki úgy is jó lenne, ha én beraknám a lyukba, ő meg csak megnyomja, hogy beessen, se ezt nem akarom, mert akkor hogyan tanulja meg..?

A lépésekhez a nagy áttörés még mindig nem jött el. Kézen fogva már 4 hónapja megy, sőt már egy kézzel kapaszkodva szalad! Érzem, hogy néha már nem is fog rá a kezünkre, csak ott van a keze, mert a biztonságérzetének kell. Ő tudja. Majd ha elég biztosnak érzi, elengedi, nem erőltetem. Viszont így imád sétálni. Néha már 2-3 lépést valamik között (ágy-asztal, stb.) megtett nagy bátran, és olyankor nagyon büszke volt magára, de még ennyi. Ja, és azt imádja, ha 2-3 lépésre állunk egymástól apájával, vagy barátnőmmel, és köztünk ide-oda mehet. De tudja, hogy elkapjuk, ha borulna. Amikor már nagyon belefeledkezik a játékba, akkor már felsőtesttel dől, hogy gyorsabban ott legyen, és elkapjuk. Na, ekkor szoktuk abbahagyni.

A délutáni alvás rendeződni látszik. Ő már 3 hónapja csak egyszer alszik, ebéd után. Ilyenkor legalább másfél órát (ha kevesebb, akkor az egész hátralévő napunk kuka), de átlag az 2 óra. Volt már 3 és fél órás. Na, ezen eléggé csodálkoztam.

Ebédre mostanában már azt eszik, amit mi, meg vacsirai s velünk eszik. Délután vagy velünk, vagy a megmaradt ebédet, vagy gyümölcsöt. Ami fix, az a reggeli tejpép, vagy tejbedarapép, meg z elalvás előtti vacsi. Az saját főzelék valamilyen husival, és vagy tápszer van benne, vagy joghurt, tejföl a főzelékbe. Ebédre már leves+második is van.

Sokat dumál a saját kis nyelvén, meg perlekedik, ha valami nem tetszik, vagy akar valamit. De újabb szavunk nincs. Maradt még egyelőre a Papa, meg az Amm(hamm). De ez utóbbi is inkább csak ha meglátja a kaját. De akkor szintem mindig. Elég erőszakosan mondja, és ez azt jelenti, hogy azonnal kér kaját, különben még 2* hajlandó elkiabálni ezt, aztán jön a sírás, hogy mi éheztetjük, és ő szegény árvagyerek, stb...

Egy dolog, hogy (szerintem) keveset játszik el egyedül, majdnem mindenhez igényli, hogy együtt csinálja valakivel. Ha kimegyek a szobából, akkor rövid időn belül (ha nem azonnal) jön ő is. tehá együtt pisilünk, együtt főzünk, együtt csináljuk a fürdővizet, meg mindent. A fürdővíznél pl amíg én engedem, meg mosdószert teszek bele, meg törcsit készítek elő, addig ő szépen egyesével beledobálja az ezer darab játékát a kádba.

Hát, mostanában kb ennyi történt velünk.
Most bepótoltam.
Ez jó hosszú lett, bocsi.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beköszönök, mert holnap utazunk Hévízre és pakolnom kell.

Füles!
Nem voltam koleszos, de időnként megfordultam ott bulikon meg ilyesmi. Nem kizárt, hogy ismerjük egymást, lealább látásból. De nincs Rólad kép, meg mondjuk az én atavarom sem túl jó. Na, ha hazajövünk majd keresek valami jobbat (nem könnyű)!

Szilpa!
Jó, hogy jöttél! :P Sokmindent tanult Kende is az elmúlt időszakban! Az, hogy nem játszik egyedül, szerintem ne aggasszon. Anna is ilyen! Ádám meg 4 évesen is szereti, ha ott vagyunk és játsszunk Vele! Csak a számítógépnél szeret egyedül lenni.

Na, megyek is pakolni! Jók legyetek!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Milyen édes Anna a fenti képen! Jaj zabálni valóó!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Néha úgy sajnálom, hogy Én nem tahatak csattokat és hajgumikat Gery hajába, mármint azt, hogy nem kislány akit lehet tutujgatni, fésülni, stb. :( :(
Annának kellett már vágni a haját?
És HÉVÍZ???????????????????????? De jóóóóó!!!! IMÁDOM AZT A HELYET!!!!!!!! Párommal egyetemben!!!!!!!!!!!! Ahogy tehetjük, minden évben ellátogatunk oda, a nyaralás alkalmával.

Ügyes Kende is! :)

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Szilpa! Biztosan csak átmeneti és nemsokára újra alhatsz! Talán túl száraz a levegő a szobában. Nem próbáltál párologtatót radiátorra tenni?

Ludmilla! Avatar alapján tényleg nem ismertelek fel! Bulikba én is jártam! Majd keresek én is magamról valami képet :-)

Hű de irigykedem! Hévízen mi is sokszor voltunk az Európa fittben! Tuti jó kényeztetős gyerekbarát hely! Ti hol voltatok?

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Ludmilla!
Hévíz! De jó nektek! :D Irigykedek ám nagyon!!!

Sudi!
Köszi. :oops:

Füles!
Van párologtatónk. Van, hogy estére bekapcsolom (ha eszembe jut) amíg én le nem fekszem. Elaludni biztos nem tudnék mellette, mert engem zavar az a monoton búgás. Hát, felemások a tapasztalatok. Általában ha nem felejtem el, este 7-8 körül kapcsolom be, és kb éjjel 1-2-ig megy. Volt olyan éjszaka, hogy csak egyszer kelt fe linni, és laudt is tovább reggelig, de volt, hogy ugyanannyiszor, mint máskor. Nem tudom, mi lehet a baj. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mégsem bírom ki, és elkezdtem visszaolvasni a mióta lemaradtam (dec 10.). Huhh, ez kicsit több lett, mint gondoltam. Mindjárt össze csuklok, de csakazértis be akartam fejezni. Viszont a javításra már nem vállalkozom, bocs a hibákért!
Ja, meg most kimaradnak a kis nevetős, sírós ikonok is. Majd legközelebb.

Dzsú!
Köszi.
Örülök, hogy átvészeltétek az elválasztást!
Nagyon édes Emma a macijával! És a lefekvés előtti torna is tuti!
Egy Nikon márkájú gépet vettem.
Köszi.

Dzsú! Boeske! Ludmilla (ha jól emlékszem, te is írkáltál a télibe régen)!
Legyetek szívesek egy pár sor erejéig nézzetek majd be a téliekhez, mert hiányoltunk titeket is. Csak hogy az ottani lányok is tudják, minden oké veletek, meg miket tudnak már az egy éveseitek, meg 1-2 képet, ha tudtok és van időtök… Köszi.

Boeske!
Remélem, Márk alvása azóta rendeződött. Sajnálom, hogy szülinapra vírus jött!
Hogy sikerültek a vizsgáid? Mind olyan jó lett mint ez a lineáris algebra??
De jó, hogy kanállal is tud már enni Márk!! Ez tényleg jó hír!!
Gratulálok a rágó fogacskákhoz!
Nem semmi, hogy két ilyen pici mellett újabb kicsiben gondolkozol már! „Olyan nagy már…” Akkor drukkolok nektek!

Sudi!
Most olvasom, milyen vacakul voltatok. Szép kis betegséget hozott nektek ez a Mikulás! Ejnye-bejnye! Örülök, hogy jól vagytok már! Meg annak is, hogy Geryt nem viselte meg annyira.
Kuki: Nekünk kifejezetten megtiltotta dokink, hogy 1 éves koráig hozzá nyúljunk. De én a legtöbb fiús anyukától azt hallottam, hogy minden nap fürdéskor fel kell húzni, hogy tudjon már picit mozogni. Szóval mi titokban húzogattuk neki. Inkább, mint a vágás. (Szomszéd kisfiúnak sem mozgatták, mert doki megtiltotta, lett is műtét belőle, és ott azt mondták nekik, hogy kellett volna húzogatni. Két hétig nem akart pisilni a kisfiú, ha meg mégis sikerült, mert ugye muszáj, akkor végig ordította, és egész nap fájt, lüktetett neki. Na, ezt nem akarom végig járni én is.) Egy éves vizsgálaton megnézte dokinéni, és azt mondta, hogy ez jó. Elég szépen hátramegy, a makkja félig, vagy picit jobban látszik. Bár picit szűk, de ez semmi, helyre fog jönni, csak húzogassam minden nap neki. Mostantól legálisan húzogatjuk.
Nagyon cuki fülhallgatós Gery! És milyen vagány a taxin!!
Totyogó-babakocsit toló Gery nagyon ügyes! És milyen ari sportcsukája van!
Gratulálok a kapaszkodás nélküli járáshoz! Meg a 10. fogacskához is!
Köszike a nagybetűs hiányolást! Meg a Kende dicséreteket!
Tényleg egyforma linónk van! Az még hagyján, de ugyanolyan zoknink is van, mint amiben Gery pompázik a húzós-hernyós képen! Ha találok majd olyan képet, amin látszik, teszek fel! Most nézem, amit jan.7-én raktam fel, amin papának tölt sört, azon picit látszik. De azért ha van jobb, felteszem.
Nagyon gratulálok az új autóhoz! Használjátok egészséggel és balesetmentesen!

Ludmilla!
Az a rabszállító is pont akkor tudott felborulni..
Ádámnak volt valami mellékhatása/utóhatása a bárányhimlő elleni oltásnak??
Sajnálom a torokgyuszit, jó, hogy már túl vagytok rajta. Anna is bele esett ebbe a kórba? Szegényke!
Nagyon édes Anna a képeken! Főleg ahol nagy szakértelemmel vizslatja, Ádám új nagy autós játékát! A tortáson is cuki!
Gratulálok neki a járáshoz!! Pont jó méretei vannak!! Grat!
Sajnálom, hogy Ádámnak kimarad a farsang.
Most látom, te is hiányoltál. Köszönöm, jól esett!

Ed26!
De jó olvasni rólatok is már!!
Bara jó nagy lett! A kis(nagy) csibész!
Remélem, azóta ti is túl vagytok már az orrfolyásos mizrián!

Hanimana!
Sajnálom ezt a fránya ekcémát!!!
De ügyes Rubi, hogy már ennyi mindent mond!
Köszönöm szépen!

Füles!
Marci a kádban nagyon aranyos! Olyan felsőbbrendűen néz! De hát a mi 2006.januári babáink azok is, legjobbak a jók között!!
Meg a tortának is hogy örül a drága!
Sajnálom, hogy egyik betegségből a másikba estek!
Otthon mezítláb a legjobb. Cipő akkor kell, ha esetleg a belső talpélén jár, vagy ilyesmi (mint pl Kende jobb lába).

Diverse! (elveszett bárány)
Nagyon aranyos a karácsonyra kreált képek főszereplője!!! Sir Ricsi, a nagy szemű!
Éljen az ifjú pár! Gratulálok!!!
Sajnálom ezt a magas lázas betegséget! Jobbulást!
Ez a hosszú alvás! Ez igen!!!
A kis örökmozgó! Milyen kis technikai emberke lesz!!!
És valóban nem látszik már egyáltalán a műtét helye!!
A Siesta a legjobb, de a legdrágább cipő is. Én néztem decemberben, mert sima házi cipőcske kellett volna. 12-13000-ért már voltak. Gondoltam, bentre jó a szandi is, legalább nem fülled be a kis lába. Aha! 10500-ért már láttam is. Na, akkor letettem a Siestáról. Jó még a Táncsics cipő (fogalmam sincs, hol lehet kapni, a téliektől Rosee ajánlotta), Asso (ha jól tudom, ezt is a Siesta gyártja), meg az Elefanten is. Én végül is ilyet vettem a Deichmannban Kendének. Ez kifejezetten lakásba való házicipő, a talpán vannak kis szellőző lukacskák. Ez volt 3ezer x száz forint. Nekem nagyon tetszik, és Kende is szereti. Van, hogy ő hozza ide nekem, hogy vegyük fel. Persze az utcai változata ennek is drágább, de nem olyan húzós, mint a Siesta. Oppsz,. Most nézem Boeske is ezt írta.
Siesta: Kenguru Gold pl, de sok gyerekcipős boltban van.

Lilla!
Jó végre olvasni rólatok is. És ilyen sokat! Ez tök jó!
Nagyon ügyes ezzel a lépcsőmászással cserfes Roncsi!
Milyen édes kis pöttömke! Egy igazi kis hercegnő, aki egy nagy, erős lovag szíve csücske lesz majd!
Sajnálom a megfázást!
Altatást mi is csak úgy tudtuk leküzdeni, hogy hagytuk sírni. Mindig egyre később mentünk be, ahogy írtad. Egy idő után szépen megtanult elaludni. Csak addig volt idegőrlő. Neki is, nekünk is. Azóta ha hiszti van az esti elalvásnál, akkor oda fekszem az ágya mellé a földre, mintha ott aludnék, és attól általában valamennyire megnyugszik, kis idő múlva lefekszik ő is, és szépen lassan elalszik. Csak éreznie kell, hogy ott vagyok mellette. Persze néha előfordul, hogy még nem alszik el, és hamarabb megpróbálok felkelni, gondolván, hogy már csucsukál, na ilyenkor észre vesz, és nagyobb hiszti van, mint előtte. Kezdhetem elölről. Jajj, ilyenkor olyan mérges tudok lenni magamra!!!
Déli alvásnál pedig az a lényeg, hogy lásson. De nem szabad ránézni, mert ha meglátja, akkor azt hiszi, jön a játék, és felélénkül, ki kívánkozik. Ilyenkor szoktam kicsit gépezni. Látja, hogy itt vagyok a szobában vele, és megnyugszik.
Örülök, hogy hamar megszokta, hogy mindketten dolgoztok már. Nagy szerencséd van, hogy találtál egy ilyen Margit néni-pótnagymamit magatoknak!
Gratulálok a „nem”-hez!
Roni nagyon ügyes ezzel az alvással már4

Ildikó!
Üdvözlünk itt téged is, és Fláviót is. Na meg persze a nagyfiada, Renét is! Bárányhimlő? Ilyen korán? Jajj, szegényke
Képet nem raksz fel a manóidról?

Mimi!
Te is itt újra? De jó!! Örülök nektek!

Bárányhimlő elleni oltást szerintem mi is kihagyjuk. Én úgy hallottam, az is csak 5-6 évig véd, és felnőtt korban elkapni veszélyesebb.
Nálunk a menjugate-et kapta már Kende 2 és 4 hónapos korban, ezt majd 15 hósan meg kell ismételni.
Ezen kívül a pneumococcus ellenit fogom még beadatni. Ez is két részben megy, és mivel kell egy hónap az oltások között, azt tanácsolta dokinéni, hogy 14 és 16 hósan adjuk be, ha szeretnénk.
Szegénykém. Megint lesz három hónapja, mikor szurkálják. Mint csecsemőkorban. De inkább, mint a betegség.



Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa! De jó, hogy mégis egy kicsit vissza tudtál olvasni! Már kezdtem szomorkodni, hogy a sokminden amiket írtam, azt talán újra kéne szedni, hogy Te is el tudd olvasni. Hisz emlékeztem, hogy neked címezve is írtam.
Jó kimerítő lett a válasz is, bár ez Tőled már már követelmény!!!! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Gery! :
Nos már szokott integetni, ha felveszem kézbe és valakitől búcsúzunk.
Néha már már szalad a lakásban, kedvenc játék, ha kergetem, vagy bújócskázunk. Ha elkapom, akkor hangosan sikongat és kacarászik!!
Ma délelőtt anyu vigyázott rá, arra volt dolgunk, de Geryt nem lehetett magunkkal vinni, így leraktuk anyunál pár órát. És képzeljétek, a nővérem odaült a kis Tomibabájával ( aki most lesz 3 hetes! ), és Gery odament, nézte Őket nagy érdeklődéssel, és megsimizte Tomit!!!!!!
Azt mondta nővérem, olyan kis gyengéden, olyan aranyos volt!
Minket is szokott már simogatni, nem csak ütlegelni, meg tépni, ha szólok, hogy szépen simizzél, akkor olyan édes!
Ha legugolok hozzá és hívom, Gery is úgy átkarolja a nyakam és úgy megszorongat!!! Ilyenkor érzem, hogy szeret nagyon, és Én is Őt!! Ha apa felveszi, vagy bárki a családból, úgy örül, hogy rugkapál össze vissza a lábaival, kalimpál a kezeivel, és mindenféle hangokat ad, alig lehet megtartani, nagyon kimutatja az örömét!!!! Olyan jóó!!!
Ha valamit kérek, akkor azt a kezembe adja.
Mindent rámol még mindig, kupit egy pillanat alatt öszehoz!!!
Most hírtelen ennyi jutott eszembe, amiket csinál. Ja és ma tök tisztán, érthetően és egyértelműen mondta nekem a konyhában, odaállt a hátam mögé, én épp mosogattam azt hiszem, és mondta, hogy MAMA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig is mondogatta, de össze vissza és folyamatosan, hogy mamamamamma, ha elment a másik szobába akkor is. De most más volt. Tök csöndben volt, úgy jött oda a szobából, és mondta, szinte megszólított, hogy figyeljek rá, hogy MAMA!!!! Megfordultam, lehajoltam hozzá, és megöleltem!! Kis bébim, úgy szeretem!
Ja és a ropit simán lelopta tegnap az asztalról és azt eszegette!! :shock: :shock: :?

Tegnap fodrásznál is jártam, már rámfért nagyon!!!! Melír és sok sok vágás!
Íme : Kép Kép Kép

No azt hiszem ennyi........megyek aludni.
Jó éjt!!!!!!
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szilpa! Tényleg!! Most visszanéztema képeidet, és láttam a zoknit!!!! :lol: :lol: :lol: Egyforma!!! :lol: :lol:
Arra nem is írtál, hogy szerintem hasonlítanak a gyerkőceink egy kicsit! Vagy Te nem így látod??? :roll: :roll: :oops: :oops:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Követelmény? :roll: Jaj nekem! :lol: :lol: :lol:
Okés, itt vagyok, bocsi. :D
Engem is zavar ám, ha kimarad egy időszak, és nem tudom követni a fonalat. :? :)
Kende is tud már pápázni, és ő is imádja a kergetős játékot, és sikongat hozzá. Neki is jár keze-lába az örömtől, ha felvesszük. Mintha csak az én fiamról írtad volna. :D
Aranyos lehetett, ahogy megsimizte nővéred 3 hetes Tomibabáját! :P :P
Mama-hoz gratulálok! :D
Kende is lelop minden ehetőt az asztalról, így már mindent be kell rakni a közepére. Ma amíg főztem elcsent egy óriás paradicsomot, és jó sokat megevett belőle, alig maradt a kezében valami. Imádja. Én meg örültem, hogy legalább vitamint eszi. :)
Jó lett az új hajad! :!: :!: :D
Bocsi, de én nem láttam bennünk hasonlóságot, ezért nem is írtam. :oops:

Többiek!
Sehol senki??? :?: :?: :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Szilpa, milyen ügyes vagy, hogy ennyit visszaolvastál!!! Nekem általában nem szokott sikerülni... :oops: Amiket a múltkor írtál Kendéről, az szinte az utolsó szóig igaz Ricsire is! A szokásaitól kezdve addig, hogy amíg én engedem a fürdővizet, addig ő szép sorban dobálja bele a játékokat. :D A járás még mindig nem megy egyedül, viszont a pá-pá, a tapsi-tapsi, a simi-simi és a tánci-tánci már nagyon! A legújabb tudománya, hogy tud puszit küldeni, akkorákat cuppant, hogy csoda! :) Jókat szoktunk nevetni, ha már adom rá a kabátot, ő integet, hogy pá-pá, akkor is, ha nincs otthon senki. :D A simi-siminél pedig néha az ágytakarót vagy a szőnyeget símogatja, ami a legközelebb van hozzá.

A betegeskedésnek szerencsére vége, már csak én álltam a sarat, Apa is lebetegedett. Ő még nehezebben gyógyult, mint Ricsi, mert neki attól mennie kellett dolgozni minden nap.

Sudi, jó lett a hajad! Egyébként szerintem hasonlítasz Julianne Moore színészrőre! Nézd csak meg, teszek neked ide egy képet róla! :) Kép Nagyon ügyes Gery, nálunk még nincs konkrét szó, csak a baba és mindenféle halandzsa. :)

Ludmilla, Anna nagyon kis csajos, szőke tündérke!! Remélem, meggyógyultál és Annát elkerülte a megfázás!

Lányok, én annyira örülök a mai napos időnek, hogy azt el sem tudom mondani!! Hetek óta alig mozdulunk ki, hol betegség volt, hol rossz idő... Most Ricsi alszik, de amint felébred, úgy elmegyünk sétálni, hogy estig haza sem jövünk!!! :D :D :D

Szép Napot Nektek is!!!!


Kép Kép

Kép

Kép
diverse
 
 


simogatja :oops: Már lassan nem tudok hejjjjesen írni! :D

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Diverse!
Nagyon ügyes Ricsi. :D Ezek mennek Kendének is, kivéve a puszi küldést. Egyszerűen nem akarja. :? Bár a többivel is úgy volt, hogy amint nem kértük tőle, nem nyaggattuk vele, azonnal megmutatta magától, hogy Ő azt tudja, csak direkt nem csinálja parancsra/kérésre. :roll: :roll: :wink:
Nagyon édes lehet Ricsi, ahogy óriásiakat cuppant. :lol: :lol: :lol:
Örülök, hogy mindenki meggyógyult. :D Apát is meg lehet érteni. :) :wink: Én is nehezebben gyógyultam, ha tudtam, hogy utána dolgozni kell menni (vagy suliba). :oops: :oops: Ha nyár volt, vagy épp nem volt mh-em, hamarabb rendbe jöttem én is. :D
Remélem, jót sétáltatok. :D
Aranyosak ezek a képek a fiatalúrról. :P :P



Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa, nálunk is a pusziküldés sikerült utoljára, minden előzmény nékül egyszer csak cuppogott. :) Szerintem így lesz nálatok is! :) Azóta bárki kiejti a száján a puszi szót, vagy épp bárki megpuszil bárkit, ő azonnal cuppogni kezd. A nagyszülőknek ez hihetetlenül tetszik, folyton gyakoroltatják vele.

Ááá, rosszul fogalmazhattam, a párom attól ment dolgozni, hogy beteg volt, egyetlen napot sem maradt itthon emiatt. Még eléggé új ez a munkahelye, nem kockáztatott és egyébként is imádja a munkáját. Csak 7 előtt szinte sosem látjuk...

Nem tudom, mi volt most az éjszaka, front vagy valami más, de Ricsi hajnali fél 5-ig semmit nem aludt! :roll: A türelmem vészesen fogyott, mert a fiatalúr játszani akart és mivel nem engedtem, maradt az üvöltés. Vele aludtam a nappaliban, na, amit ott levágott! Szilpa, pontosan azt csinálta, amit Kende szokott, azt sem tudtam, mikor hol a feje, vetődött mindenfelé a sötétben. Egyszer úgy orron talált, hogy azt hittem, vérezni fog. :D Most reggel átcsempésztem őkelmét a kiságyba, persze felébredt és ment a hiszti. Éhes, szomjas nem volt, nem is vettem ki, alig aludt 2-3 órát egész éjszaka, azt is hajnalban. A bal felső rágófoga viszont szépen kijött, kínomban már áttapogattam az ínyét is az éjjel. :) Most olyan vagyok, mint egy zombi.

Szép napsütéses napot mindenkinek!! :)

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de nagyon zajlik itthon az élet. Délutánonként mostanában inkább alszom a netezés helyett. Persze ennek megvan az oka, és remélem, hogy az "ok" okt. 25-dike körül egészségesen megszületik. :D :oops: :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, hatalmas gratuláció!!!!!!! Ilyen hamar?! Nem semmi!!! :) :) :) Jajjj, úgy örülök, pedig mi még egyelőre biztosan nem tervezünk kistestvért. Gondalan, boldog babavárást és egészséges kisbabát kívánok nektek!!! :) Ez ám a Valentin napi meglepi! Mióta tudjátok?

(Voltunk délelőtt sétálni, Ricsi jól elálmosodott a friss levegőn, azóta alszik. Így jár, aki hajnalig kuruttyol! :D)

Kép

Kép
diverse
 
 


Boeske!

Meglestelek a Várandósság/2008 topikban, és szívből

GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép

Na, akkor jöhet a 3.vonalzó is!!!! És izgulunk veled együtt!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Diverse!
Kende, ha kiejtjük a szánkon a puszi szót, nyitott szájjal rátapad az éppen legközelebb eső üres bőrfelületre. Általában sikerül arcra, vagy nyakra, de vannak még fura helyek pl: fenekem, sípcsontom, karom, stb.
Igen, ezek az éjszakai bulik jók! Mármint nekik. Csak azzal ők még nem számolna, hogy ilyenkor másnap nyűgösek lesznek, és ezzel a nem túl kipihent idegeinkre tudnak menni.

Boeske!
Én is úúúgy szeretnék kistesót! Már szívesen pocakos lennék megint. Annyira jó érzés volt!! És az első hónapokban kicsattanóan boldog voltam (kis árnyékkal a fejem felett), a második felében viszont csak ezért voltam boldog. De babát várni akkor is gyönyörű dolog. Ha meg megszületik, az a csúcs!!!

Ja, és akkor mégegyszer!!
Akik a télibe irogattatok régen!!!
A lányok már ott is nagyon kíváncsiak rátok!!! Emlegetünk titeket ott is.
Ha van egy kis időtök, egy pár sorral bejelentkezhetnétek oda is, hogy hogy vagytok, hogy fejlődnek a manók, meg 1-2 képnek is nagyon örülnének!!!
Attól még nem kötelező bekapcsolódni oda, ha nem bírjátok az iramot!
Vagy ha gondoljátok, és nem akartok írni, akkor nem bánjátok, ha én időnként helyzetjelentést küldök oda rólatok??? :?: :?:



Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Boeske!

Én is meglestelek a másik topicban :lol:

Hatalmas gratuláció! Akkor most hány hetes is pocaklakó? De izgi!

Füles

Kép
füles2006
 
 


Diverse!
Köszi a csajok nevében is!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Sikerült visszaolvasnom mindenkit. Sajnos a férjem 2 hete közölte, hogy válik tőlem, ezért mostanában nem tudok itt lenni veletek.
Rubi szépen fejlődik, elmúlt az ekcémája, és pár lépést már tud egyedül tenni, de nem szereti, ha segíteni akarok neki.
És egészen jól haladunk a darabos ennivalókkal, amihez tényleg nagyon sok türelem kellett. Most viszont a pépes konzervek nem kellenek már neki, de én ennek nagyon örülök. Már a mi kajánkból eszik minden délben.
Szép napot nektek:
hani

Kép
hanimana
 
 


Hanimana, nagyon sajnálom... :(:(:( Ez már teljesen biztos? Nem is tudom, mit lehet ilyenkor mondani. :( Ugye te írtad, hogy Rubi lombikos baba? Egy lombikprogramnál azért elég sok dolgon átmegy együtt egy pár, így duplán nem értem a férjedet... Ha van kedved, mesélj róla...

Rubi milyen ügyes! Nálunk még nincsenek önálló lépések. Ricsi is azt eszi, amit mi, már nem főzőcskézek neki külön.

Kép

Kép
diverse
 
 


Hanimana!
Nem találok szavakat! :shock: :shock: :shock: Nagyon sajnálom. :( Ez most ledöbbentett. :o Egy egyéves manóval, és kedves feleségel az oldalán... :roll:
Hogy történhetett ez?? :roll:
Mi szívesen meghallgatunk, ha elmesélnéd...


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hani!
Nem is tudom, mit mondjak. Mostanában olyan sok helyről hallom, hogy vége a házasságuknak. Rettenetes. Semmi remény, biztos?
Annak örülök,hogy Rubi szépen fejlődik.

Szilpa!
Köszönöm, megkérnélek rá, hogy vigyél hírt néha a télikhez rólunk. Oda már végképp nincs időm írni. (Azért most egyszer még írok, olyan kedvesek voltak.)

Rólunk: Márk megkapta a menningococcus C elleni oltást, meg sem nyikkant. Mindenki csodálkozott.
A legkisebbel még nagyon az elején vagyok, csak most léptem az 5. hétbe. De már egy hete nagyon érzem, hogy valami történt. Szerintem lány lesz, legalábbis az időpont miatt az esélyes. Dokinál még nem voltam, de egyelőre nem is tervezem, jól vagyok, ráérek még. 7-8 hetesen majd megyek. (Már ha addig nem jön közbe valami váratlan dolog.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Gratulálok!!!
Szorítok, hogy lányod legyen, így is túlerőben vannak a fiúk :)

Kicsit eltűntem, sokat csavarogtunk mostanában, aztán az itthoni melóval jól elúsztam.
Nem sok minden változás történt, Emmuc kezd "beszélni", vagyis vannak napok, amikor egész szépen mondja a szavakat, aztán jó pár napig semmi. Elkezdett tejet inni, sokáig hígítottam vízzel, de már tisztán kapja, egy kis macikávéval megbolondítva. Csak ezzel issza meg. Ha valóban létezik, hogy a babák a tejjel együtt kapják az ízeket is, akkor nem csodálkozok rajta, mert literszámra vedeltem a maláta kávét.

Már 10 foga van, de eléggé megküzdünk velük, most is jönnek az alsó rágók, emiatt elég nyűgös, sokszor nálunk köt ki éjszaka, de szerencsére nincs más mellékhatás.

Járunk zenebölcsibe, viszonylag tetszik neki, leginkább az, ha az ott talutakat itthon átvesszük újra.

Próbálok visszaolvasni, addig is pár kép.

Kép
dzsú
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
dzsú
 
 


Hanimana!
Sajnálom, ami veletek történt, remélem még megmenthető a házasságotok!
Rubi nagyon ügyes :)

Szilpa!

Kende nagyon ügyes, biztos hamarosan elindul, ha már lépeget egyedül. Emma vadul kapaszkodott a pulcsijába mikor elindult, vagy a játékait fogta. Mindig kellett neki valami, ami biztonságot nyújt.

Ludmilla!
Anna gyönyörű csajszi, és olyan nagylányos.

Sudi!
Jó a hajad!
Milyen édes Gery. Én is várom, hogy egyszer "normálisan" is megszólítsom, mert nálunk csak akkor van aja, ha követelőzik.

Diverse!
Ricsi hatalmasat nőtt! Örülök, hogy meggyógyultatok, és hogy újra itt vagy.

Szilpa!
Köszi az invitálást a téliekhez, írok oda, a tempót nem fogom bírni, azt már most tudom.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, néhány kép erejéig. Kép Apa legszívesebben apácának adna a fiúk elől Kép A lovagom mindig simizi a fejemet Kép Kapaszkodva szoktam mászkálni a lakásban Kép Az etetőszékben már nem vagyok hajlandó megmaradni Kép A leggyorsabban azért még mindig négykézláb közlekedem Kép A pápázás már nagyon megy Kép Így szoktam csibészesen nevetni Kép Anya szerint már kész kis hölgy vagyok

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Boeske, Dzsú, látom ti is írtatok a téli babásokhoz! Én is lejelentkeztem nálunk, tényleg nagyon aranyosak ott is a csajok, de az a fórum annyira pörög és olyan sokan vannak, hogy ilyen kevés szabadidő mellett aligha fogom tudni követni... :(

Boeske, milyen ügyes Márk, hogy szó nélkül tűrte a szurit!! Ricsinél ez elképzelhetetlen, már úgy kifejlődött nála a fehérköpeny-szindróma, hogy az asszisztensnő látványára is sírva fakad. :) Pedig olyan tündéri dokibácsink van, végtelenül kedves, türelmes ezekhez az apróságokhoz. Nekünk eddig semmi jó élményünk nem fűződik a védőoltásokhoz, mert Ricsi mindig ilyenkor szedett össze valamit a váróban. Mentünk egészségesen és jöttünk betegen. :roll:

Dzsú, szerintem igaz, hogy a babák a tejjel kapják az ízeket, sőt már a pocakban is! Terhesen és az anyatejes időszakban eszméletlen mennyiségű narancslét ittam, szégyellem leírni is, de napi 4 liter mindig lecsúszott. :oops: Mondtam a dokinak, hogy bármit megtilthat, de a narancsléhez ragaszkodom, teljesen függő voltam, kartonszámra vettük. :D Ricsi imádja a narancsot, mandarint, ha látja, hogy van az asztalon a kosárban, akkor addig mutogat és hangol, amíg végre bontunk neki. :D Sajnos az édességeket is ugyanúgy szereti, mint az anyja, de abban nem vagyok ilyen engedékeny... :oops: :D Nálunk is most jönnek a hátsó fogacskák és bizony Ricsi is sokszor köt ki emiatt a mi ágyunkban. Nagyon édes Emma a képeken! Jártok babaúszásra?

Szilpa, akkor te is startolsz még egy babára? A végén még én maradok egyedül az egyke fiammal! :D Aztán később majd látjuk. :) A terhességet én is nagyon szerettem, jó volt az a másállapot, de szerintem egyelőre nem bírnék egy másik kicsi babával. :oops: Minden elismerésem a türelmes anyukáké!!

Lilla, milyen szép nagy szemű Roncsi baba! És már pasizik, nem semmi! :D :D :D Ha lesz időd, akkor várunk egy kis beszámolót is! :D

Csajok, én az este úgy kidőltem, hogy este 9-kor lefeküdtem és reggel 8-kor arra ébredtem, hogy a párom elment dolgozni. Jól kiütött az előző éjszaka, de most legalább aludt Ricsi is, mint a bunda.

Egy röpke kérdés: Nálatok változott valamit a baba érkezése óta a barátokkal való viszony? Nálunk az a helyzet, hogy egy-két kedves barát megmaradt, a többiek pedig egyre ritkábban keresnek, akkor is szinte csak udvariasságból... :( Legalábbis így érzem. Persze, nem nagy bulikra gondolok, oda úgysem nagyon mennénk, csak ilyen szimpla beszélgetős találkákra. Olyan barátnők maradtak el, akikről nem gondoltam volna, a 6. telefon (irányomból) után pedig már én sem nagyon keresem őket. Igaz, nekik még nincs gyerekük. Szerintetek ez természetes dolog?

Egy kis vidító sorozat a végére :

Variációk konyhára és fürdőszobára :D :D :D

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

(Bocs a sok fotóért, de nekem a fényképezés a mániám! :))

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Persze, ha gondolok, szívesen beszámolok majd a többieknek rólatok. :)
Márk nagyon ügyes, hogy ilyen bátran viselte az oltást! :D
Drukkolok a kislányhoz! :wink: Hát, jó dolga lenne, a fiúk biztosan pátyolgatnák. Senki nem bánthatná meg az ő kis hugicájukat. :) :)

Hanimana!
Azt el is felejtettem írni, hogy ha gond van, vagy akarsz beszélni valakivel, nyugodtan szólj. Tudod, én apa nélkül nevelem Kendét. :?

Dzsú!
Ezek a képek is nagyon jók!!! :D :D
Köszi. :oops:

Lilla!
Nagyon édes a képeken Roncsi! :P :P Azok a szép nagy kék szemek!! :shock: :D Tényleg egy kész kis hölgy!

Diverse!
Hogy-hogy mindig összeszedtek valami betegséget a váróban? :shock: Ti nem egészséges tanácsadásra viszitek oltani? Nálatok együtt vannak a betegekkel? :?
Én is ettem sok mandarint pocakosan :) (már amennyit csak megengedett a cukrosdiétám), és Kende is imádja. :) Ez tényleg így lehet, hogy mait sokat eszünk (és szeretünk), azt szeretni fogják ők is. :)
Nem tudok sajna startolni még egy babára, mert nincs apa. :( :( :( :( Úgy meg nehéz. :cry: Jó lenne ilyenkor amőbának lenni, és magamat... :lol: :lol: Na, mindegy. Addig csak álom marad :roll: . De kicsit igyekezni kéne, mert én sem leszek fiatalabb... :roll: :roll:
Egyébként én is hamar ki tudok jönni a sodromból. :oops: Aztán meg hamar lenyugszom. (Mint egy igazi idegbeteg :lol: )
Sajnos ez a legtöbb embernél így van a barátokkal :( . Mindenhonnan ezt hallom. Én szerencsésnek vagyok mondható, mert nekem még nem maradtak el annyira, bár így is érzem a változást. :?
Jók a képek. :) :) Aranyosak. :D Nekem is mániám a fényképezés. Ez a legjobb emlék. Az agyam csal egy idő után :? , de ezek megmaradnak. :) És milyen jó visszanézni akár már a pár hónappal ezelőttieket is! 8) 8) Nekünk nagyon sok kép készült minden pillanatunkról, élethelyzetünkről. Én persze kevésen vagyok rajta, mert én állok a gép mögött. De az emlékeket így is előhozza. Kendéről az első évében "csak" 1000 kép készült :wink: , meg 260 kisvideó (kameránk nincs, így a fényképezővel). :wink:
Ja, és ugyanilyen fogkeféje van Makinak.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Boske! Nagyon Gratulálok a !harmadik! babóhoz!!! :lol: :lol: :lol: Ti aztán nem laca-facáztok!!! :lol: :lol: :lol: Nem is írtad, párod mit szólt!!???
Amúgy mennyit terveztek? Vagy ahogy jön, nincs előre semmi kitervelve? Bár ha nem akarnátok, akkor gondolom védekeznétek!
Tök jó, nagyon nagy tiszteletem a Tiéd! Én nem mernék még egy jóó darabig másodikat sem bevállalni, nemhogy harmadikat??!! Annak még a gondolata is távol áll tőlem. Őszinte szívemből kívánok nagyon jó kis várandóságot, és egy makk egészséges pindurkát!! És teljesüljön a vágyad, érzésed, hogy lány lesz!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
De jóóóó!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Diverse!
Jók a képek, ne sajnáld, Én is szeretem nagyon fotózni Geryt!!!! Mekkora nagy boci szemei vannak Ricsinek! Nagyon szép!!
Érdekes a tejről amit írtok, mert Én a szoptatós idő alatt semmi rostosat nem ittam, csupán vizet meg teát. Viszont Gery is imádja a narancsot, az a kedvenc gyümölcse!!!! Pedig 'tejen át' nem kapta!
Banánnal ki hogy áll? Gery egyszerűen még mindig nem hajlandó enni!! Nem is értem, azt hittem minden gyerek kedvence! :shock: :shock: :? :?

Roncsi is nagyon aranyos, és neki is mekkora nagy szemei vannak, biztos így veszi le a fiúkat a lábukról! :lol: :lol: :lol:

Hanimama nagyon sajnálom a történteket, hát nem lehet neked most egyszerű. Kitartás és fel a fejjel!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Jaj és Diverse, érdekes hogy szerinted arra színésznőre hasonlítok!! :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: Aranyos vagy!!! :lol: :lol: :lol: Csak az a nő biztos jópár kilóval könnyebb nálam, na abban szeretnék inkább ráhasonlítani!!!!! :| :| :roll: :roll:
Ami a barátokat illeti, DETTÓ!!!!!
Én két nagyon komoly barátnőmben csalódtam, akikről nem gondoltam volna! És nyáron a legszarabb depressziós időszakomban, amikor számítottam rájuk, szépen a szarban hagytak! Hát azóta is próbálkozik az egyiknek a bátyja, hogy béküljek ki vele, de sajnálom, számomra ez örök sérelem és csalódás, azt hiszem már nincs bocsánat!!!! A másikkal meg beszélünk ugyan, de közel sem olyan mint rég! Pedig ez utóbbinak van gyereke!!!! Igaz Ő be is ismeri, hogy nagyon nehezen tartja a baráti kapcsolatait, szégyenli is magát emiatt, mondta nekem. Majd ha visszamegyek malózni, szerintem úgy lesz, minth ami sem történt volna ezalatt a bő két év alatt. Hát ez van, de azt mondom, inkább derüljenek ki, kik is az igaz barátok, szarabb egy olyan kapcsolat ahol a színjáték megy! Neem?

Ma voltunk mérickélni! Gery 8800gr és 76cm!
Végezetül pedig akkor Én is feltennék pár friss képet!
Kép Kép Kép Kép Kép
És mikor jöttünk haza a dokitól, elaludt a lelkem a kocsiban! Itthon sem zavartatta magát, több mint másfél órát aludt benne! :shock: :lol: Kép Kép Kép
Utoljára talán olyan 4-5 hósan aludt el a kocsijában, azóta soha!!!!

Kellemes hétvégét mindenkinek! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szia Szilpa látom Te is itt!:-) :-)
Még akartam Én is, hogy Diverse, hogy lehet hogy a rendelőben szedtek össze mindig valamit!? Nálunk is küön van a beteg rendelés és a tanácsadás, ahol a szurit kapja! Havnta megyünk, vagyis már nem kell, de eddig soha semmit nem kapott el Gery!
A dokikat, fehérruhásokat ugyanúgy imádja Gery mint bárki mást!!! :lol: :lol: :lol: Ma is el akarta csalni egy dokinő Geryt magával, úgy bámulta!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szilpa! Ha szabad megkérdeznem, nálatok mi az oka, hogy nem vagytok együtt a pároddal? Tudod Én nem vagyok itt olyan régi, de ha jól emlékszem, amikor csatlakoztam, akkor talán épp együtt nyaralt a család, és raktad fel a sok közös fotót! :shock: :shock:
Nem kell írni ha nem akarod!

Na tényleg mentem!
Sziasztok!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Na még1! :
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is változott a barátokkal való viszonyunk. Kis gyerekekkel nem olyan egyszerű a mozgás. Még egyetlen barátnőmenk sincs gyereke, így teljesen más az életmódjuk. Már várom, hogy valamelyik rászánja magát. (Az egyikük ígérte, hogy a harmadikhoz becsatlakozik, de szerintem ő sem gondolta, hogy az ilyen hamar lesz. :) )

Hogy mennyit akarunk? Nem tudom. Csak azt tudom, hogy akarok-e egy következőt, vagy nem. (És szoktunk védekezni addig, amíg tutira nem akarunk újabb gyereket.) Egyébként most is elsőre sikerült. Szóval szerencsés vagyok. (Mindig eszembe jutnak azok, akik évekig küzdenek egy-egy gyerekért.)

Férjem szerencsére nagyon örült. (Egy kicsit féltem, mit szól hozzá, igaz elhatároztuk, hogy jöhet a következő, de szegény, ő is nagyon fáradt,és újra kezdeni egy újszülöttel, hááát...), de szerencsére nagyon örült, azt mondta, ennél szebb ajándékot nem is kaphatott volna 30. születésnapjára. :)

Szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Sziasztok!

Titokban beosontam ide és most lecsípek egy kis időt abból, amit takarításra szántam... :wink: Ricsi elment Apájával a nagyszülőkhöz, dédszülőkhöz. Én is szoktam menni, de most úgy elúszott a háztartás, hogy elmentek nélkülem, mondtam, hogy nekem már ez is nagy segítség, ha nyugodtan elvégezhetek mindent. :D Erre itt kötöttem ki! :lol: Na jó, nem leszek sokáig. :D

Többen is kérdeztétek az egészséges rendelést. Nálunk is van, de az eddigi tapasztalataim alapján nem nagyon tartják be... :( Minden héten van egy nap, amikor délután 2 órán át lehet vinni az egészséges manókat mérni, receptet íratni, stb. Olyankor egyrészt annyian vannak, mint a heringek, nem tartják az érkezési sorrendet, jó nagy káosz van és bizony vannak beteg gyerekek is... A lelkiismeretes szülők nem viszik be a babák közé a kis betegeket, hanem egy másik helyiségben várnak, de ott mindenképpen át kell jönni mindenkinek, olyan az épület kialakítása... Szinte csak szerencse kérdése, hogy elkapunk-e valamit. Egyébként már több anyuka is panaszkodott, hogy mindig olyankor szednek össze valamit, amikor védőoltásra mennek.

Hani, azért jelentkezz, ha lesz egy kis időd, vagy kedved... És ha szeretnél beszélgetni, akár az ominózus dologról, akár másról, akkor szeretettel várunk!

Szilpa, igen tudom, hogy Apa nem él veletek, de én azért szorítok, hogy hátha észbe kap egyszer, hogy lehetne újra... Ott a tündéri (ex)párja (Te!) és kisfia... :wink: Együtt voltatok nyaralni, van sok közös fotó, ki tudja... :wink: Persze te ismered a helyzetet és te tudod, hogy szeretnéd-e újra... Fiatalabb senki nem lesz, de azért szerintem nem vagyunk még olyan öregek! :lol:

Tényleg, ti hány évesek vagytok, ha nem titok? :D Kezdem, én 31 vagyok, júliusban leszek 32. De nem érzem magam ennyinek! :D Ja, és a párom fiatalabb nálam, sokszor mégis komolyabbnak tűnik, mint én! :D Kereken 5 év van köztünk, de soha nem zavart minket ez a dolog! Néhány ismerősünk károgott az elején, hogy milyen dolog ez, meg úgysem lesz jó vége, de eddig minket igazolt az idő. :) (Azt hozzátenném, hogy mielőtt találkoztam vele, soha nem voltam hajlandó fiatalabb pasival randizni. Már az is kizáró ok volt, ha csak fél évvel fiatalabb volt valaki. Nála aztán jóóóól megtört a jég! ) :D

Sudi, nálunk nagyon csúszik a banán, Ricsi bármennyit képes lenne megenni. Most az a furcsa, hogy pár napja nem hajlandó megenni este és reggel a tápszert. Először csak a reggelit utasította el, tegnap már a vacsorát is. Azt hittem, hogy nem éhes, kipróbáltam a szendvicset és abból majdnem kettőt benyomott 2 deci teával! :D :shock: A sajtkrémes-sonkás szendvics nagyon ízlett neki.

Egyébként tényleg nagyon hasonlítasz arra a színésznőre! :D A súlyod nem látszik a képen, de az arcodból ítélve nem lehet vészes egyáltalán! Én nem panaszkodom, csak másfél kilóval vagyok több, mint a terhesség előtt, de ez sehogy sem akar lemenni! 58,5 voltam a terhesség előtt, 72-vel mentem szülni, 66-tal jöttem haza és ez addig tartotta magát, amíg Ricsi anyatejen élt. Rám nem igaz az a hiedelem, miszerint a szopitól olvadnak le a kilók! Kb. 6 hónapos koráig kapott tejet, utána egy hónap alatt lementem 60-ra, de azóta meg sem moccan a mérleg, bármennyire keveset eszem! :roll: Tudom, tornázni kellene, de ahhoz baromi lusta vagyok... :oops: :oops: :oops:

Boeske, örülök, hogy Apa ilyen jól fogadta a hírt!! Azért nem semmi 30 évesen már a 3. babát várni egy pasinak, büszke is lehet rá! :) Az én párom is viszonylag hamar lett apuka, mivel fiatalabb nálam és bátran állíthatom, hogy keresve sem találnék jobb apukát és férjet, mint ő! (szívecskés smiley) :) 30 évesen már lesz egy 4,5 éves gyereke.

A barátokkal nálunk is az a helyzet, hogy még nincs gyerekük és így más az életmódjuk. Kicsit rossz érzés, hogy régebben tényleg jóban-rosszban együtt voltunk, számíthattunk egymásra, most viszont szinte csak az ünnepeken találkozunk és ezek a találkozások is sokszor mesterkélten tűnnek... Mintha nem lenne miről beszélnünk. Soha nem követtem el azt a hibát, hogy babás dolgokat elemezgessek nekik, mert tudom, hogy ez nem érinti őket. Mégis minden megváltozott, pedig ugyanaz az ember vagyok, aki voltam.

Nem tudom, mi volt most éjszaka, Ricsi nem volt hajlandó egy percet sem a saját ágyában tölteni, pedig újszülött kora óta ott alszik... Tekergett, ordított, csapott-vágott, kidobált mindent, felszedte a lepedőt. Átvittük a mi ágyunkba és ott nem volt semmi baj. Leszámítva, hogy hajnalban játszani akart, így hol engem, hogy az apáját molesztálta. Húzogatta a fülünket, a hajunkat és nagyokat kacagott közben. :D

Azt hiszem, mennem kellene takarítani...! :D :D :D Szép hétvégét nektek!!!

Kép

Kép
diverse
 
 


Szia Diverse!

Jó kis takarítás!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én kis kávéval ültem most ide, Gery, apa alszik.

Én Márciusban leszek 26! :lol: :lol: :lol:
A párom tőlem 6 évvel idősebb!, Szeptemberben lesz majd már 32!!! Húú, leírni is fura! Úgy repül az idő!!! Amikor megismertem volt majdnem 21!!!! És ezt is furcsa leírni, meg hogy nyáron Június 2-án már 11 éve lesz, hogy együtt vagyunk!!! :shock: :shock: :shock:
Ti mióta ismeritek egymást?
Kilók :
Rajtam maradt sajna némi felesleges kiló! :cry: :cry: Ha leadnék 5-6 kilót, annak nagyon örülnék ( rajta vagyok a témán ), da ha 8 menne le, akkor lennék annyi, mint a terhességem elött! Akkor jól éreztem magam a bőrömben! :lol: :lol: :lol:
Bár a fogyókúrához képest tegnap sütöttem palacsintát, és rendeltünk a Don Pepe-től két bazi pizzát!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: Hát jól bezabáltunk, mondanom se kell, de imádom, mit csináljak! :oops: :oops: :roll: :roll:

Hát nem valami jó akkor a rendelőben a megoldás. Nálunk egy épület van, és ahogy bemész balra a betegrendelők, jobbra az egészséges tanácsadók!!! Két üveges fallal, ajtóval is elválasztva egymástól! Szóval elég kultúrált, nem szokott gond lenni! :lol: :lol: :lol: De hát ezek szerint nem mindenhol ilyen fenékig tejfel az élet! :evil: :evil: Bosszantó az ilyen!

Na most megyek, mert páromat megpróbálom felkelteni........

Sziasztok!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Jó méretekkel rendelkezik Gery. :)
És milyen aranyos a képeken!!! :P A kocsiban alvós is szuper! :D
Kende sem szokott a kocsban elaludni, bár nagy ritkán előfordul. De akkor is, ha hazaérünk, arra felébred. :( Talán egyszer volt mostanában, hogy nem, és átraktam az ágyába. Épp esős, nyálas idő volt, és olyan sáros volt a kocsi kereke, hogy nem tudtam volna betolni a lakásba. :?
Apa dolog hosszú, de leírom, ha lesz türelmem, és kedvem. Talán majd este. :roll:

Boeske!
Tényleg szerencsések vagytok. :D :D Nekem kellett 11 hónap, hogy össze jöjjön maki. :? Pedig már a 4. hónaptól lázmérőztem is.
Tök jó, hogy férjed is így örült neki. :D :D
Kende imádja a banánt, csak egy időben nem tudtam neki adni, mert szelet csinált, és görcsölt tőle éjszaka :( . Mostanában kezdtem el megint adni neki.

Diverse!
A nagy takarításban is kell egy kis (nagy) pihenő. :D Erre pont jó a babanet. 8) (Meg takarítás helyett is! :wink: )
Fura nálatok ez a rendelés... :shock: :( Nálunk egy héten 2* van egészséges rendelés, és mindenki betartja, hogy beteg gyereket nem visz oda. Mert máskor ő is elvárja, hogy ne kapjon el semmit más betegtől. És nálunk ugyan át lehet járni egy ajtón a két váróba, de azt igazából csak a dokik, védőnők használják, anyukák babákkal épp ezért az előbbi ok miatt nem. Ja, és külön bejárata van a két várónak is.
Sajnálom, hogy nálatok ilyen helyzetek vannak. :( :(
Köszi, nagyon aranyos vagy. :oops: Én is reménykedek. :oops: :) Majd este a hosszabb ecseteléshez ezt is ebírom.
Hát, nálatok aztán tényleg jól megtört a jég! :lol: Erre szokta mondják, hogy "soha nem mond, hogy soha!" :wink:

KOR:
Én 31 leszek júniusban. :shock: És még legalább egy, esetleg még két manót szerettem volna. :? Na, ha mégsem marad apa, akkor mire újat kerítek, akiben megbízhatok(ez a sok idő nekem!), meg idő, mire kiismerem, mire egymásra hangolódunk, hogy babát is merjünk vállalni, háááát, nem tudom, mi lesz belőle. :roll: :? :(

SÚLY:
Hmm, én csak 7 kg-ot híztam makival a 9 hónap alatt (69-ről 76-ra) :) , de előtte, amíg rákészültem, addig feljött 13-14 kg (55-ről 69-re) :( :( :( . A kórházból -9kg-val jöttem ki :) (67), tehát még 2 lement a terhesség előttiből is :) . A szopi alatt az első 3 hónapban lement még 2 (65), de azóta semmi :( , meg mióta szopi abba maradt, másfél hónapja, egy deka sem mozdult meg :cry: . Igaz, nem is teszek érte. :oops: Se diéta, se torna, csak az álom... :roll: Jó lenne leadni még egy 10-est.
Én is a szopiban bíztam, mert nekem is azt mondták, hogy akkor majd csak úgy olvadnak le a kilók. :shock: :D Hát, egy hóembernél lehet, nálam nem. :(

Kendének is ilyen nem alvós éjszakája volt. :( :( Én bezzeg tudtam VOLNA. :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Roncsi tündéri csajszi :) hatalmas szemei vannak.

Diverse!
Nem járunk babaúszásra, Komáromban voltunk fürcsizni, ott készült a kép.
A régi jó barátok engem is elfelejtettek. Nekem nagyon rosszul esett, kerestem az okát, de nem találtam :(
Én 27 éves vagyok, de már nem sokáig :( Rám sem volt igaz, hogy a szopival mennk a kilók, én 14-et szedtem magamra.

Emma akar géphez ülni :)

Kép
dzsú
 
 


Diverse!

Én 27 éves vagyok.
Súlyban énrajtam is maradt még néhány kiló. Kíváncsi vagyok, most is fogyással indítok-e. (1-2 hét, és kiderül. :))

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok Lányok!

Mióta nem voltam jól belehúztatok az írásba! Mi csütörtökön elutaztunk szüleimhez és csak ma jöttünk haza. Nagyon élvezték, hogy nagymamák és nagypapák. Egész nap szinte csak Marciztak.

Viszont sajnos az éjszakáink nem voltak túl jók, minden éjszaka 2-szer 3-szor felébredt. Talán idegen helyen nem tud aludni? Vagy a foga jön? Na majd ma kiderül.

Egészséges tanácsadás nálunk teljesen külön van, nem is kell a beteg gyerekeken átjárkálni, hanem egy másik ajtón kell egy elkülönített váróba és rendelőbe menni. Így mi szerencsére még soha semmit nem kaptunk el. Sőt ha betegség után kontrollra mentünk immáron egészségesen akkor is ide az egészséges részbe kellett jönnünk és doktor néni jött át.
Ami még külön jó, hogy időpontra kell menni és 5 percnél többet még sosem kellett várnunk! Nagyon kis precíz a doki néni.

Hm, súlyproblémával én is küzdök, de rajtam is csak 1-2 kiló van ami sehogy sem akar mozdulni. Mondjuk engem nem ez zavar, hanem az, hogy olyan puding vagyok és hogy a hasam még mindig nem húzódott vissza. Vagyis néha úgy látom, hogy már lapos, aztán néha meg olyan csúnya nagy. :-( Tornázni kéne!
Nem lakik valamelyikőtök a Margit híd közelében? Együtt biztosan könyebb lenne elkezdeni. (Egyenlőre heti egyszer hastáncra járok, de az nem igazán olvasztja le a zsírt és nem kockásítja apocimat. :-) )


Diverse! Én is júliusban leszek 32 és én sem érzem magam annyinak.

Boeske! Gratulálok mégegyszer a 3. babóhoz és szorítok, hogy kislány legyen.
Mikor olvasom a babvárósok sorait, mindig engem is úgy elfog a vágy, aztán meg megrettenek, hogy mit is kezdenék két pindurral. Tényleg Te hogy csinálod?

Sudi! Nagyon édes Gery a képeken és milyen mélyen aludt a babakocsiban!

Hanimana! Szegényke, nem is tudom mit mondjak! Szóhoz sem jutok. Én biztosan kétségbe lennék esve! Írj nyugodtan, ha úgy könnyebb.......

Minden elismerésem akik egyedül nevelik csemetéjüket, én biztosan nem bírnám.

Lilla! Én is csatlakozom Roncsi rajongók táborához! Tényleg gyönyörű szeme van!

Szilpa! Fel a fejjel, biztosan jön még egy herceg aki felhúzza lábadra a cipellőt! :wink:

Barátokkal mi többnyire szerencsések vagyunk, mert mostanában születtek gyerekeik így nagyon hasonlóak a problémáink, örömeink. A mamákkal sokat találkozunk néha családos bulikat is tartunk. Mondjuk a fiúk gyakrabban találkoznak nélkülünk így néha mi lányok lázadozunk :-)
Azokkal a barátnőimmel akiknek nincs gyerekük viszont szinte egyáltalán nem tartom a kapcsolatot. Illetve csak 1 barátnőm maradt abból a csapatból. Egy darabig kerestem őket, de ők alig, így már nem is keresem őket. :-( Hát szomorú, de ez van.

Banán evéssel mi jól állunk, Marci imádja. Néha egy egészet is megeszik uzsonnára. na és a mandarin, narancs! Mindig hatalmasakat cuppog, így mutaja mennyire ízlik neki.

Hú, kisregényt írtam. Megyek is, mert már biztosan unalmas.
Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!

Hú, jó sokat írtatok, míg "nyaraltunk"! :shock: Megpróbálok nem lemaradni! Olvastam egy nagyon jó :P és egy nagyon rossz :cry: hírt, először Nekik írnék!

Hanimana!
Őszintén megdöbbentem azon amit írtál, nagyon sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatotok! :cry: Remélem, azért még nincs teljesen veszve minden és meg tudjátok beszélni a problémáitokat!

Boeske!
Nektek pedig gratulálok, és sok-sok energiát és jó egészséget kívánok a 3. picurhoz! Remélem, teljesül a vágyad a kislánnyal kapcsolatban! :P
Márk nagyon ügyes volt a szurinál! A hiányzó metszőfogról akartam már írni, hogy Ádám egyik metszőfoga 16. volt a 20-ból! Úgyhogy még van esély!

Emma, Roncsi, Gery, Ricsi nagyon aranyosak vagytok a képeken! :P :P :P


Rólunk: A nyaralás nem volt teljesen felhőtlen, mert mire én meggyógyultam, a család másik 3 tagja náthás lett. Anna sajnos az első éjjel be is lázasodott, de aztán csak egy kis hőemelkedése volt másnap és utána csak az orrfolyás maradt. A fiúk szerencsére ennyire nem kapták el. Szomorúan állapítottuk meg, hogy ez a két személyes apartman (Club Dobogómajor) már kicsi négyünknek. Pedig mostanában nemigen tudjuk nagyobbra cserélni, kettesben meg még egy darabig nem nagyon fogunk üdülni. Még ki kell gondolni, mi legyen vele, eladni sem könnyű az üdülési jogot.
Szerencsére volt játszóház, Anna alvásidejében mindig oda ment egyikünk Ádámmal. De este mindig nehezen aludt el Anna, szokatlan volt Neki, hogy együtt vagyunk mind. :roll: Csütörtökön hazajöttünk (vagyis szüleimhez), a férjem meg péntek-szombat dolgozott, vasárnap jött értünk.
Pénteken rendeztünk Ádámnak meg az unokatesójának saját farsangot (mivel Ádám lemaradt az ovisról). Jól kiugrálták magukat. :lol: Majd teszek képet.

Anna dícséreteket nagyon köszönjük, hízik a májam rendesen! :P :oops: Tegnap levágtuk a frufru-ját, már nagyon a szemébe lógott. Egyébként egyszer nyáron tüsire vágtuk már a haját, amikor a kánikula volt. Ő is megtanult puszit adni, mint Kende: nyitott szájjal összenyálaz. :lol: Beszélni még nemigen akar, most a baba szó a sláger. De egyébként kis ügyes-okos ő is: táncol, elringatja a babáját, odahozza ait kérünk, rúgja és dobja labdát, integet, rázza a fejét, ha valamit nem szabad stb.
Viszont van egy nagyon idegesítő szokása: minden szöszt, morzsát felszed a padlódól és bekapja! Nem győzők ennyit takarítani! Szedtem már ki a szájából katicát(!), de pókot és hangyát is üldözőbe vett Hévízen, csak szerencsére én gyorsabb voltam! Remélem, leszokik róla, mert így kényszerből sokszor inkább a cumit adjuk oda Neki.


Szilpa!
De jó, hogy újra itt vagy! :P Nem semmi, hogy 2 hónapot visszaolvastál! Téliekhez néha benézek, és elolvasom az utolsó oldalt, de nem gondoltam, hogy valaki még hiányol ott! :oops: Megpróbálok megint benézni, de én is felhatalmazlak, hogy írj Rólunk nyugodta! :lol: (Sőt, megköszönöm! :P )
Bárányhimlő-oltásnak nem volt semmi utóhatása. Remélem, hosszú időre véd (doki néni szerint igen).

Sudi!
Jó lett a hajad! Én is úúúgy szeretnék már eljutni fodrászhoz!
De aranyos lehetett Gery a Mama megszólítással!!! :P

Kor: én idén leszek 34, férjem 41. Ez így leírva őrült soknak tűnik, de higyjétek el a valóságban nem vagyunk ilyen öregek! :lol:

Barátok: szerencsére sok barátunknak van kisgyermeke, most is éppen 3 másik családdal készülünk elutazni Húsvétkor, Kehidakustányba. Meg ha tehetjük, összejövünk pl. grillezni, együtt szervezzük a Mikulás-bulikat, szülinapozunk. De tényleg nehezebb a kapcsolatot tartani, mint korábban. Egy email megírása is napokig halasztódik, mindig beteg lesz valamelyik gyerkőc stb. De nekem nagyon kellenek ezek az összejövetelek, mert egyébként eléggé elhagyottnak szoktam érezni magam, mivel egyikünknek sincsenek gödöllői gyökerei. De azért már itt is alakul egy-két barátság a környékbeliekkel.

Súly: Ádámnál a szoptatás (vagyis fejés) nagyon hatékony volt: 65 kilósan lettem terhes, 63-64 voltam a szoptatás végén. (én férjhezmenésemig 60 kiló körül voltam, szóval nem éppen nádszál egyébként sem). Annával 67 kilósan lettem terhes, utána 69,5-ig sikerült csak lemenni. Nyáron fogyóztam, akkor 8 kilót leadtam, tök jól éreztem magam. De sajnos évvégén egy része visszajött és még itt is van. :evil: Tornázni kéne! A hasam sajnos ronda, 1-2 kiló is irtóra meglátszik. Egyenlőre ez van. Ja, mindkét gyerkőcnél 80 kiló voltam szülésnél. :roll:

Na megyek, mert még nem csináltam semmit és Anna mindjárt ébred. A napokban próbálok képeket is tenni majd!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Sziasztok!

Nálunk most éjszaka sem volt alvás hajnalig, úgy néz ki, hogy egy éjszakát a saját ágyunkban alszom, egyet pedig Ricsivel a kanapén. :D Most ráadásul még sírt akkor is, amikor már mellette feküdtem. Lehet, hogy egy újabb fogacska a ludas... :( Most viszont alszik.

Már kezdem azt hinni, hogy én vagyok a rangidős a topicban, de látom, hogy mégsem! :D Az a jó, hogy nem érezzük annyinak magunkat annyinak, ahány évesek vagyunk! :)

Sudi, nem semmi ez a 11 év!! Ezek után már alig merem írni, hogy mi mióta ismerjük egymást!! :oops: :D 2004. szeptemberben találkoztunk először, november eleje óta vagyunk együtt, de azóta sülve-főve! :D Szinte az első naptól kezdve együtt lakunk. Babát még nem terveztünk, sőt az orvosok szerint nekem nem is lehetett volna műtét, annyi cisztám volt. :? 2005. május közepén pedig kopogtatott Ricsi baba, hogy márpedig ő jön, lesz ami lesz! :) 2006. januárban ugye megszületett a kis drágánk, novemberben pedig volt az esküvőnk a 2 évfordulónk alkalmából! :) Röviden ennyi a történetünk. Azért írjatok ti is hasonlókat!!! :D:D:D A korról pedig annyit, hogy ő sokkal komolyabb bárkinél, akit előtte ismertem és akik idősebbek voltak nálam. (Na jó, azért nem voltak olyan sokan! :D :oops: )

Füles, Rák vagy Oroszlán? :) Én Rák a július 12-vel! És Szűz aszcendenssel.

Tényleg, ti néztétek a babák horoszkópját? Ricsi Bak, de a Skorpió aszcendens élesen megmutatkozik nála kezdetektől fogva. Nem egyszerű eset a kincsem és mi lesz még később... :)

Hmmm, a pizzát én is imádom, pedig nagyon nem kellene! Engem is legjobban a hasam zavar, de lusta vagyok tornázni sajnos. A régi ruháim jók rám, csak hasban érzem, hogy kevésbé kényelmes, mint régen volt. :D :shock:

Ludmilla, te is fejtél? Én is... Bezony csak így sikerült kihúznunk 5-6 hónapig... Ricsikém nem volt valami együttműködő a szopi terén, tejcsi viszont volt bőven. Nálatok is ilyesmi volt? Annánál hogy alakult? A fagyasztót is sikerült telipakolnom lefejt tejjel, volt vagy 10 liter biztos, de azt nem volt hajlandó megenni a drágám. Így jártunk. Sajnálom, hogy nem volt felhőtlen a nyaralásotok, de legalább megúsztátok komolyabb vírus nélkül!! Most ez is nagy szó, akkora járvány van!

Bocs csajok, mennem kell, mert jött anyósom babázni egy kicsit. Addig legalább elmosogatok. (Ricsi benyomott 4,5 deci borsófőzeléket ebédre!! :D)

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!
Én pár nap múlva leszek 30 éves, a férjem velem egyidős.
10 évig éltünk együtt!!!! (előtte egy évig jártunk) 5 év után vett el, és 5 évi házasság után hagy el. A kisbabát ő is nagyon akarta, mi 3 gyereket terveztünk....
Döntése sajnos végleges, többet erről írni nem tudok. Szerencsére anyukám tartja bennem a lelket és sokat segít nekem, Rubi is imádja őt.
Hani

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Ludmilla! Azért én így is irigykedem kicsit a nyaralásotokra! Ránk is ránk férne már egy kis kiruccanás!
Lassan már minden baba tud puszit adni, csak Marci nem :-( De simizni végre megtanult!!! :lol:
Marci is ugyanígy felcsippenti a szöszöket, morzsákat, cérnaszálakat és bakapja. Én is állandóan porszívózok.
Majd ne felejts el képet feltenni magadról is. Én is megpróbálom előbányászni a tablóképemet! Talán arról rámismersz. :wink:

Diverse! Én júli 17. - rák. Sajnos az aszcendensemről fogalmam sincs. Az a születési időtől függ?

Hanimana! Én is szorítok, hogy minden rendben legyen és átvészeld ezt a nehéz időszakot!

Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!

Sudi!
Bocsi, de rájöttem, hogy ide mégsem írnám annyira ki a dolgokat, de majd megfogalmazom szépen, és elküldöm priviben, Okés? :)

Boeske!
27 évesen a 3. baba! :D Ez tök jó! Irigyellek! És gratulálok is mégegyszer!

Füles!
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :D :D
A 2-3 ébredés nektek a rossz éjszaka? :shock: Irigykedem a jókra! :oops: Nekünk a 2-3 ébredés a normál. :? Sőt, néha már az számít a jónak! :(
Nekem már nem kell herceg, csak egy normális, megbízható pasi, aki gyorsan apa szeretne lenni, és imádni a családját! :oops: :oops: :wink:

Ludmilla!
Sajnálom, hogy lebetegedett a család. És pont "nyaraláskor"! :( :( :( De akkor is jó volt pihenni, és együtt lenni gondolom, és ezért irigykedek is. :oops:
Nem lehet túl jó ez a mindenevőség! :lol: Katica. :shock: :D Viszont jót derültem, mikor azt írtad, hogy üldözőbe vett pókot, hangyát. :lol: :lol: :lol: Kap elég húst? :lol:
Oké, akkor majd néha tudósítok rólatok is a téliekhez.

Diverse!
Sajnálom az éjszakát :) . Kende is fel-felsír mostanában, akkor is, ha már mellettem van, és van, hogy én sem tudom megnyugtatni. Lehet, hogy itt is jön újabb fogacska?? :roll: Végül is már ideje lenne, hogy túl lépjünk a 4 fogúságon. :)
Nektek mennyi van már?
Kende horoszkópjáról csak annyit tudok, hogy ő már vízöntő. De ennyi. Semmi aszcendenst nem tudok. Nem szoktam ennyire beleásni magam a horoszkópokba. A sajátomat sem tudom, csak hogy ikrek. :)

Mi 7,5 év után lettünk jegyesek Velencében 8) :D (nagyon romantikus volt :P ), esküvőig már nem jutottunk :( . Együtt éltünk az első 4-5 hónapot leszámítva végig. 9 évig voltunk együtt. 5 hónapos pocakos voltam, mikor vége lett. :cry: :cry: 2006. szeptemberben lettünk volna 10 évesek. :cry: Ki is voltam évforduló környékén idegileg teljesen :evil: :evil: . Még a holnapi nap lesz húzós. :cry: Szerintem nem is jövök, mert csak negatív tudnék lenni. Ismerem magam. Holnap lenne a 3. évfordulója az eljegyzésnek. :cry: :cry: :cry: Jajj, most nézem, már ma van. Inkább megyek is.

Hanimana!
Jajj, Hani, most olvasom, ti is ilyen hosszú életűek voltatok, és nem kapkodtátok el a babát sem. Mi van ezekkel a férfiakkal... ? :roll: :evil: :evil:
Így most elég hü..én jön ki, de előre kívánok neked boldog szülinapot! Már amennyire lehet ez ilyenkor. Sajnálom :( . Tényleg! Együtt érzek veled. :cry:



Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: