Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvi, köszi, elolvastam a történeted, micsoda szerencse, hogy nem lett semmi nagyobb baj!

H.Szilvi! Megvagyunk, minden rendben, csak nem nagyon van időm írni, néha olvasgatok. Örülök, hogy megoldódott a tejkérdés, szépen kigömbölyödhetett Dorka! Az én lányom "csak" egy kilót hízott születése óta.

Ildikó! Az előző két babámnál fokhagyma kivételével ehettem bármit, meg sem kottyant nekik, most meg ha csak pár szem borsót eszem, megvan a baj. Tényleg minden gyerek más, még egy családon belül is, ebből a szempontból is!

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!
Sajnos nagyon régen jártam erre, ugyanis semmire sincs időm! Azért olvasgatlak benneteket!

Ines, ti hol voltatok táncolni? Mi a Marcibányi téren voltunk pár hete, Peti kenguruban ugyancsak.
Kicsit rázós volt a Széna térről felgyalogolni, eléggé elfáradtam és még ott sem tudtam letenni Petit, csak a végén pár percre. A derekam nem bírja. Vagy már túl öreg vagyok? Kittike szerette, de már minden dalt ismert és szerintem kisebbeknek való volt ez a zeneovi nevű dolog. Ráadásul csak 45 perc volt, a Pesti Estben pedig úgy van betéve, hogy 16-18 óráig. Így mire belejött Kitti, már vége is volt.

Ezen a héten kezdte újra nagylányom az ovit. Mára már tiszta nátha. Pedig szegénykém már annyira szeretne járni. Most homeos bogyókon él.
Ráadásul vasárnap lesz a szülinapi bulija, addigra meg kell gyógyulnia!

Na, ennyit rólunk!
Mindenkinek jó babázást!
Andi

UI.
Én mindent eszem és semmi gond a tejcivel ! Szerencsések vagyunk Petivel.
andi68
 
 


Kép
andi68
 
 

 
 

Szia Andi!
Nagyon édesek a gyerekek. Mi Budakeszin lakunk és itt a Művházban van. Egyébként ma indult az egész, a kismamák nagy örömére, mert semmi ilyesmi program nincs itt. Sőt egy használható játszótér sincs. Csak a hinta használható. Így nyáron és ősszel a Kuruclesi útra jártunk. Busszal lementünk délután és a férjem haza fele menet a munkából elhozott minket.

Nem mentünk egyébként a foglaslkozásra a hó+jég miatt. Egyébként a pivi először babakocsiba maradt volna, ha alszik, ha ébren akkor a hordozókendőbe. Tegnap esti családi programunk meg a kendő megkötésének fortélyai volt. Nem volt egyszerű...

Jobbulást a lányodnak!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Tegnap megkaptuk az első szurit! A doktornéni házhoz jött. Szegénykém utána a kúp után jobban sírt, mint a szuri után. Most elég nyűgös éjszakánk volt, nem tudom, a szuri miatt-e.
Andi! Szépek vagytok!
Ma megyünk felvételizni a nagycsoportosommal az iskolába. A nagyobbik is odajár, nagyon jó lenne, ha neki is sikerülne. Mivel énektagozatos az iskola, elvileg nem számít ha a testvér már ott van. Hát majd meglátjuk. Szorítsatok!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Segítség!!!
Írtam regényt, erre elveszett!
Volt egy kis családi zűr, a kicsi átvette az én idegbajomat, és két napon át sírt, nem is aludt nappal. Már eléggé kivoltam, de aztán ma úgy döntöttem, hogy letojok mindenkit, nekem mosta gyerek a fontos.

Tündinek gratula a babóhoz!

Szilvi, nektek meg a tejcsihet!

Bogik,
a szopcsi kérdésben nem értek veletek egyet, ha eljönnétek egy hétre a szülőszobára dolgozni, ti is igazat adnátok. Nagyon nagy a sötétség.És nem az alsóbb rétegekben!
Bogi, szerintem nyugodtan ehetsz fagyasztott epret.Jó is az, hammmm hammm

Ildikó,
nem semmi a család, de mégis, olyan jó. Jobban vannak már a lányok? Ügyi vagy a szereléssel!

Andi,
mindig jó képet látni a gyermekekről, nagyon aranyosak.Én is szeretnék egy kislányt is, Ines lánya is mindig elbűvöl.

Ines,
nektek a fekvő pozíciók is bejönnek a kendővel?
Nekünk igazán az elöl öltetős jött be, amit újszülöttkortól ajánl, de egy doki ismerősöm azt mondta, csak akkor szabad, ha már maga is ül.A gerince miatt.

manóka

manóka
manóka
 
 


Ilyen most a fiú:Kép

manóka
manóka
 
 


A kendőben nekem nem jött be a fekvős pozíció. Ha már elaludt, nem volt gond, de addig nem tetszett neki. Én is elöl ültetem. Hamar megnyugszik benne és el is tud aludni.

Manóka! Köszi a kérdést, Orsi már kezdi megszokni a gipszet, már tud egyedül is öltözni pedig a felkarján is van gipsz. Zsófin fél nap alatt átment a nyavalya, kedden már csak anyázni maradt itthon. Nagyon szép a fiatalúr!!! Fantasztikus, hogy két hónap alatt mennyit tudnak változni! Ti hogy szólítjátok őt?

Ildikó

ui.: Tegnap óta van végre ADSL, azóta veszekszünk a párommal a gépen, annyira élvezzük, hogy nem kell emiatt éjszakázni.
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Manóka!

Nagyon édes.Szép, karakteres arca van.

A hordozóba a fekvő nekünk sem jött be, az ülő a menő, de nálunk kendő nélkül is így szeret lenni leginkább. Most is így alszik rajtam, néha erőlködik egy nagyot, azért nem hajlandó az ágyikóba lenni.
Ma megyek a 6 hetes kontrollra, előtte be a munkahelyemre, ami egyben a férjemé is. Munkahelyi szerelem.... Aztán szép kis család lettünk.

Ildikó!
Mi volt a felvételin? Minden ált.iskolába kell felvételizni? Az adsl nagyon szuper dolog, nekünk most már egy éve van. Férjemmel is így komunikálunk, sőt a család többi tagjával az internetn keresztül (MSN Messenger) telefonálunk.
Matáv költség így minimális.

Hanna barátja rajta van az egyik lapon, ahol szavazni kell. Megtennétek, hogy szavaztok rá?
Benedek, 06 a száma

http://www.babacucc.hu/fotopalyazat/

köszi

Ines

Ines
ini
 
 


Túléltük a felvételit, hivatalos nevén képességfelmérő vizsgálatot. Mivel ez tagozatos iskola, nekik szabad szűrniük a gyerekeket, főleg ha túljelentkezés van. Itt pedig van. De csak az adott iskola profoljában szűrhetnek, itt tehát énekelniük kellett, tapsolni, hogy milyen a ritmusérzékük, mennyire tudnak "madárhangon", azaz csengőn magasan énekelni. Zsófi elég ügyes volt, most bizakodunk.

Mennem kell, mert apa vacsoráztat, és úgy hallom gondok vannak. Főztem nekik zabpehelykását, és mivel körtét raktam bele, így én nem eszem.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Kép
Kép

Íme Jaksy Lili Dorina 15 naposan

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
nagyon szépek vagytok!!Ahogy emlékeimben vannak azon képek, amelyeket a párod rakott fel, mintha rá hasonlítana?

Ines,
szavaztam!

A ekndővel kapcs. megnyugtattatok, akkor fogom használni a függőlegesbe mától újra.
Tegnap voltam fodrásznál, és a ficskám édesdeden végigaludta a távollétemet apucival. Nagyon ügyes fiúk így együtt. Dagadt is a férjem melle utána, bár lazán kijelentette, hogy ő nyugodt volt, tudta, hogy nem lesz semmi gond, csak én aggodalmaskodok.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Nagyon édes, gratulálok!

Manóka!
Köszi a szavazást! De nagyon úgy látom, hogy a másik baba fog nyerni. Majd legközelebb.
Most már lassan nálam is esedékes a fodrász, de előbb le kellene fejni, sőt előbb venni kéne egy kézi fejőt. Tudtok ajánlani valamit?

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Mindegyik babóca tüneményes!KépKépKép

Az étkezéshez csak annyit szólnék hozzá, hogy Niki úgy begörcsölt, amikor rizottót ettem(máj, borsó, gomba), hogy azt hittem sosem lesz vége, de annyira megkívántam...Kép Aztán most kiderült tejet sem szabad innom, mivel olyan allergiás kiütései lettek, ráadásul teljesen felpuffasztotta szegényt és csak nagy kínok árán távoztak a szelek.Kép Igaz Zsani is csak 2 évesen ihatta meg a normál tejet(addig tápszerrel pótoltuk, mivel a tejtermékekkel is hadilábon állt), mivel akkor már lassan alábbhagytak az allergiás utóhatások. Zsanival csak "ennyi" gondunk volt és akár bablevest is ehettem volna.Kép Lassan már tényleg csak vizen és kenyéren élekKép, de nem érdekel! Szóval az bizti, hogy oda kell figyelni, mit eszik az anyuka.

Szilvi
sztigris
 
 


Szia Szilvi!
Tegnap Oli iszonyúan görcsölt. És nem tudom, hogy mitől.
Ettem reggelire mézes kenyeret, délbe bajor krumplilevest virslivel és párizsi szeletett rízzsel. Uzsira ettem csak úgy egy virslit. Talán az olajban sült párizsi szelet?

Ines
ini
 
 


Ines!
Általában 1-2 nap, amire az anyatejbe belekerül, amit ettél. Szóval ha tegnap görcsölt, akkor 1-2 nappal korábbi ételek közül kell gyanakodni valamelyikre. Nálunk általában 1 nap múlva kezd "érződni" a rosszul megválasztott étel eredménye.

Szilvi
sztigris
 
 


Szilvi,
a tejtermékekkel egyetértek. Nekünk is kiütések lettek, olyan kis pattanásfélék, aztán, mióta nem eszem sem joghurtot, sem tejturmixot, mintha múlnának. Bár most van egy kakaó a hűtőben, azt szeretném meginni.

Ines,
szegény fiúcska, küldök neki gyógypuszit!

megyek, hívnak. Nem halljátok?

manóka

manóka
manóka
 
 


Ines,
nekünk az Avent mellszívó jött be, nekem is ajánlották. Azért szeretem, mert sok mindent lehet kapni hozzá, cumisüveg, különböző sebességű cumik, stb. Meg van az Aventnak sterilizálója mikrohullámú sütőhöz, egyszerű használni. Nekünk bejött.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséretet, örülünk hogy tetszünk nektek! Kép
Természetesen nekem is nagyon tetszenek a ti képeitek!

Ines, nem is gondolná az ember, hogy Budakeszin ilyen állapotok vannak, hogy még egy jó kis játszótér sincs. Nekem nagy szerencsém van, szinte mellettünk van a Klauzál tér, akkor újították fel amikor Kittivel terhes voltam, de most megint rendbehozták. Ez egy nagyon jó kis játszó, a VII. kerület közepén nem is gondolná az ember, hogy vannak ilyenek. Igaz, most elvittek egy csúzdát, ami nem tudom kit zavart, egészen kicsiknek való volt, és Kittike imádta. Azért maradt még kettő.
Mellszívó ügyben nekem a Medela a legjobb, most van egy új fajtája is, az nem ismerem, nekem a régi van. (Igaz, ezzel sem ürül nekem, de nem a szívó hibája.) Az Aventet is mindenki csak dicséri, viszont nagyon drága, szerintem nem lehet akkora a külömbség.
Nekem ma egész nap szoptatnom kellett, gondolom ez az a bizonyos étvágy növekedés, ami a 6. hét körül várható. Peti csak szopizott és aludt egész nap!!! Most meg itt ülök tele cicikkel és a drágám csak durmol. Szerintem reggel 4-ig nem is fog felébredni.
Kittikém még mindig beteg, már köhög is. Le kellett mondani a szülinapi bulit, a hétvégén lett volna. Kép
Mindenkinek minden jót!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Oli tegnap megint görcsölt. Maszirozgattam, tornáztattam és csak úgy mentek a szelek. Most is a férjem hasán alszik és csak hallom a pupszikat.
Az egyik körme ngyon csúnya, felszúrta tegnap a dokinő, hogy a genny kimenjen,de a köröm csak a húsba tud belenőni. Most még sebészileg sem lehet vele mit csinálni, de én azért talán elviszem, mert a köröm azért csak nő és annyira be van az ott ágyazódva, hogy vágni sem lehet. Kell kenegetni tetránnal és dunsztos kötés.

Nem kell olyan komoly fejőgép nekem, mint az Avent, mert csak alkalmi fejésről van szó. Pl, ha elmegyek a fodrászhoz, akkor legyen valami.

Írt ma a Niki, hogy híg a teje, azért sírt egész nap a Bogi. Szopi után kapja a tápszert, nincs gond, hogy nem fogadja el a cicit. És nem sír már egész nap!

Elég szomorú, hogy Budakeszin nincs egy normális játszótér.A választások előtt elkezdtek egyet, de ott se csúszda, se mászóka. De nem az előző nyert, így abbamaradt. Még a padokra se képesek deszkát tenni, hogy nincs pénz. Pedig még házadót is szednek itt. Na mindegy.

Kittkinek jobbulást!

Manóka!
Gyógypuszi megérkezett!
Köszi!


Ti hányszor szoptattok éjszaka?
Ines
ini
 
 


Anikó!

A Nikie elkérné a számodat. Megírnád nekem privibe? én meg tovább küldöm.

Köszi


Ines
ini
 
 


Ines,
ez a köröm dolog igen szomorú. De szerintem is vidd el egy másik dokihoz is, mit mond ő.
Az alkalmi tejhez nem tudod úgy csinálni, mint én, hogy szopi közben ami a másik cicimből kicsöpög. Nekem annyi csepeg, hogy egy másik babaónak is tudok adni.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babókák, s látom, hogy lassacskán ismét babadömping lesz!

Ja, én is feltettem Dorkát egy lapra, ahol lehet Rá szavazni (a 14- es Dorka az én szemem fénye, de a táblázatban a 15. helyre tették tévedésből). Ha tetszik Nektek az a fotó Dorkáról, akkor nekem is megtennétek, hogy szavaztok Rá?

http://www.babacucc.hu/fotopalyazat/

Cserébe küldök Nektek egy Dorkamosolyt!
Kép

További jó pocisodást, mindenkinek nagyon drukkolok, könnyű szülést kívánok!

Puszi:

Vic
Victoria
 


Ines!

Írtam neked priviben!

Anikó
naspolya
 
 


Köszi Anikó! Már megmondtam neki.
Később írok, most a reggeli feladatokat kell elvégezni.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Vic!
Nagyon édes Dorka, micsoda haja van!Kép A profilodban is láttam a képet és szeretném megkérdezni, hogy hol vettétek Dorkának azt a tükrös zümikét?

Ines!
Hogy vagytok?
Mi este 10-11 körül szopizunk utoljára, majd ahogy Niki ébred általában 3-4 körül hajnalban, majd utána ismét alszik úgy 8-9-ig. Ha sűrűbben kérné Niki, akkor persze többször szopizhatna, de így alakította ki magának.

Niki hasfájásáról jelentem, úgy tűnik megszünt, legalábbis 2 napja nem szenved vele.Kép Igaz gyűlik a "nem ehetem" listám, de legalább már tudom, mitől fáj tutira a pocija. A tej mellett már régebben is gyanakodtunk egy fajta szalámira és nagyon úgy tűnik "ő volt a főludas"!Kép Most párizsival tömöm magamat...Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Szia Szilvi!
A szárazkolbászok rajta vannak a tiltó listán. Pedig én nagyon imádom a szalámit. Nálam még a virsli a nyerő. Meg a mortadella.
És mik azok a kaják amire bizots érzékeny?
Adtál neki valamit hasfájásra?

Olivér 9 körül eszik este. Általában 3-kor szokott felébredni. Most fél háromkor, és a hasamra fektettem és 4-ig aludt tovább.
Talán így ki lehet tolni a szopikat.

Ines
ini
 
 


Ines!

Sajnálom a körömbenövést. Mi is nagyon közel vagyunk hozzá. Sajnos az ujja végén a hus föléér a körmének, de még olyan puha a körme, hogy nem hatol be a börbe, hanem inkább "leszakad".
Napról napra viszont erősödik a körme és félek, hogy nálunk is baj lesz.

Eszembe jutott, hogy felnötteknél ezt hogy gyógyitják! Hosszadalmas ugyan , de hatásos.
A köröm tövére a körömágynál ragaszt a pedikürös egy vékony fémcsikot. Ez a körömmel együtt nő és a mikor a végig ért a köröm , akkor nem engedi a széleit bekanyarodni.
nem biztos, hogy érthetően irtam le.
Van egy ismerős pedikürösöm aki csinál ilyet. Gyereknek már tett fel ilyet, de babáról még nem hallottam.

Tőle tanultam, hogy mennyire fontos a baba körömápolás. Most lehet kialakitani náluk azt, hogy később milyen körömformája legyen. Ez a mai világban szerintem már fontos.
Ezért 1-2 éves koráig tényleg CSAK egyenesen szabad levágni (söt a legjobb csak finoman reszelni) a kéz- és lábkörmöket- , bármilyen furán is néz ki. Ezzel meg lehet előzni a későbbi benövéseket is.

Ha érdekel valakit a pedikürös, akkor majd megadom a számát.
Fiona
fiona
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, itt vagyok, olvasgatlak Benneteket, de nem mindig van időm írni!

Megnéztem minden babócát, egytől egyig mindenki gyönyörű!!!

Szilvi,
Ezt a tükrös zümit a férjem a Mammut II- ben vette a Játéksziget nevezetű boltban, de az Árkádban is van a bababoltban. Valentin nap környékén nem volt ebből a zümiből a Mammut II- ben, de szerintem kérdezzetek rá telefonon.
Ja, a zümi márkaneve K's Kids, és meg tudod nézni a honlapjukon is, hogy mi minden van még ebből a márkából:
www.kskids.com
Nekünk már elég sok minden van tőlük, és Dorka nagyon szereti ezeket.
Ja, szerintem mi ennek a züminek is köszönhetjük, hogy Dorka elég hamar elkezdett mindenféle hangokat kiadni a torkán (ooo, ááá, ööö, eee, ovaaa stb...)

Puszi,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Ines!
Ezek azok, amit most nem ihatok/ehetek:
- gyümölcslevek
- szoptatós tea
- tej, sajt, azaz úgy általában a tejtermékek
- borsó, gomba(nincs rizottó semKép)
- az a bizonyos szalámi(spec. Herz Rákóczi)
- paradicsom, bár ez nekem nem új

Épp most volt itt a védőnő és szerinte is már sokkal szebb az arca Nikinek(allergiás kiütések már alig vannak, az anyatejes "kiütései" pedig normálisak), viszont mégis maradt még valami, amitől kiütéses. Szóval a sajt...Kép...gondoltam feldobom a párizsis-menümetKép, megcsináltam melegszendvicsnek..., hát mostmár ez sem lesz.Kép Niki pocakja mostmár lassan 1 hete, hogy nem fáj, így most a kiütéseket kell teljesen megszüntetnünk.
Zsaninál ezekkel az ételekkel/italokkal nem volt semmi gondunk, de most ez van és én mindent megteszek, hogy Nikinek jó legyen!Kép

Vic!
Köszi!Kép Mindig is szerettem volna ilyet már Zsaninak is, de sosem találtam ilyesmit.(talán rossz helyen néztemKép)

Szilvi
sztigris
 
 


Ines,
ebben a pillanatban kapcsoltam véletlenül az M1re. és láttalak titeket!!!! Nagyon jó volt!!

Ma kaptuk az első oltást, ügyesen viselte a fiú. Csak már két napja olyan nyűgös, mindig szopcsizni akar, vagyis csak cicizni. Így nem birok ideérni.

manóka

manóka
manóka
 
 


Ines!
Én is pont odakapcsoltam és láttalak Titeket!
Nagyon ügyik és szépek voltatok.

Én még nem mertem felkerekedni és elmenni a TB-be, pedig jol jönne az a kis pénz. Neked mennyi időt vett igénybe?

Ma délelőtt az én drága babám 5 órát sirdogált. Kép Kép Szerintem a szeles idő miatt. Délre már én is bőgtem, de akkor hazajött a párom és elaltatta. Kép
Igy én is lefeküdtem egypicit.

fiona
fiona
 
 


Sziasztok!
Én már letettem róla, hogy leadják, hiszen múlt hét keddről volt szó.
Két órát voltam ott, de elég gyorsan elment az idő. Az anyaságit aszem 60 napon belül lehet csak igényelni, 51.000,- ft már.

Ma voltunk zeneoviba, Hanna élvezte, de busszal mentünk egy megállót,az egy horror volt.
legközelebb gyaloglunk és veszünk egy utánfutót, amire a Hanna állhat.
Lassan mi is megyünk oltásra.


Szilvi!

A laktoherbet ittad? Arról már hallottam, hogy egy-két babának fáj a hasa tőle.Valószínűleg az ánizzsal van gond akkor. Az allergén.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata hordozókendővel fektetni a babát? Igazából e miatt vettem meg, de pont ehhez nem túl jó a leírás, és semmilyen ábra nincs hozzá, nem tudtam megcsinálni. Volt akinek sikerült? Ülve már profik vagyunk, de ma gerince miatt még nem akarom hosszan ültetni.

manóka, a 2 hónapos oltást kaptátok? Mi jövő héten megyünk, és védőnéni azt mondta, hogy néha nagyon sírnak utána a babák. Nálatok nem volt ilyen? Úgy félek tőle!

Ha esetleg olvasgat errefelé valaki, aki gyógyszerész vagy orvos, akkor írja már meg nekem légyszi, hogy a szememen nőtt árpára használhatom-e az Irgamid szemkenőcsöt. Az van rajta, hogy szoptatásnál nem ajánlott. Dehét hogy a ménkőbe kerülhet bele a tejcsibe a szememből az antibiotikum?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi,
az én kis fiacskám az oltást jól bírta, azóta sincs semmi baj, délután szépen aludt.
Nekem sikerült a hordozókendő leírását megkapni, kendőt meg megvarrta az anyukám, de a fekvős módszer nekem sem jött be. Egyszerűen bármit próbáltam, lógott a kisci feje. Az ülős az jó, de hasonló okokból még mi sem nagyon használjuk.
Szerintam kenheted. Azért írják oda, ha neaggyisten vkinek eszébe jutna pereskedni, akkor tudják védei magukat. Tudod, Amerikában lehet ilyenekkel pézt szerezni, hogy " rá volt írva a cigire, hogy rákot okoz, de az nem, hogy nálam is"Kép

Fiona,
most az én fiacskám is sokat nyügizik, de ha lemegyünk alszik. Próbáld ezt, igaz, te nem nagyon tudsz sétálni. Engedd le a kocsival a hegyről, aztán te meg utánasétálszKépKépKépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka,
Mostanában nagyon el vagyok zárva a külvilágtól. Először a jégpáncél, most meg a hóhelyzet. Nálunk még 15 cm hó van. Kép Lehet, hogy jobb mint a Kékes tetőn?
Az autóm ki sem látszik a hó alól.
Persze ha megjön a meleg, akkor meg a sártól nem lehet kimenni az utcára.
Nekem semmi sem jó????
Pedig gyönyörü helyen lakunk ám, csak egy kicsit messze a civilizációtól. Kép

Képzeljétek kitaláltam, hogy a héten házhoz rendelek kaját egy helyi étteremből, és majd nem kell főznöm. Erre az első nap kihozta a futár a kaját és közölte, hogy többet nem jön, mert messze van és különben is félti a kocsiját. (mondom, hogy ua. faluban lakunk és mégis messze van neki!!!)

De ma rábeszéltem a páromat, hogy elmegyünk közösen bevásárolni. Ez lesz nálam a kiruccanás!
Kiváncsi vagyok, hogy hogy birja a baba.

fiona
fiona
 
 


Fiona,
nem kell olyan tragikusan felfogni, a sár után jön a meleg nyár, és amíg te akár nudizhatsz is az udvaron, és élvezed a hűs szellőt addig mi meggebedünk itt a panelben.KépKép
Nyugodtan menyjetek vásárolni, a gyermeknek semmi baja nem lesz.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Én két hete éreztem azt, hogy elég, ki kell mozdulnom. Erre pont akkor volt jég. Múlt hét péntekn elmentünk corába, Olit nagyival hagytuk, Hannát vittük. Már várom a tavaszt, hogy tudjunk menni vadasparkba, biciglizni a Hannával stb.
És persze, hogy végre a kertbe tudjunk játszani és ne kelljen mindenkit órákig öltöztetni.

Fogytok szoptatás alatt? Rajtam még 5 kg van, de legalább 10-et szeretnék fogyni. Persze szépen lassan. Most a szopi elég szépen leszedett 4 kg-t.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines!
Igen, a laktoherbet ittam, de csak 3 napig, amíg állandó lázzal küzdködtem(influenzaKép)
A kilókkal kapcsolatban szerencsés vagy, hogy szopi alatt mennek le rólad a kilók. Én most sem várok túl sokat: Zsanival 1 dekát sem fogytam szoptatás alatt, sőt inkább híztam. Viszont amint abbahagyta a szopit 1 hónap alatt 4 kg ment le magától!!! Én csak annyit vettem észre, hogy iszonyú sokat pipiltem.Kép Most csak arra figyelek, hogy ennél több ne nagyon legyek(+3 kg), bár ha tényleg betartom a "tiltott" listát, akkor ezzel szerintem nem lesz gond(mivel a csoki is tejtermékKép). Viszont megdöbbentem, hogy már simán beleférek a régi nacijaimba(38-as), így nem kell már a terhesnacikat hordanom.Kép

Manóka, HSzilvi!
Húúú ti már ilyen nagyok vagytok!Kép
Épp most írtam be a naptárba, mikor esedékes a 2. hónapos oltás(nálunk csak szerdánként van oltás)

Fiona!
Nekem is ez szokott lenni a kiruccanás, az is elég ha csak órákig nézelődhetekKép, persze ezt a férjem nem sokáig bírja.Kép
Merre laktok, hogy a futár nem hajlandó többet kivinni a kajcsit?

Szilvi
sztigris
 
 


Ines,
az öltöztetést én is utálom, nálam jobban már csak a fiam. Általában sír, aztán amint beteszem a kocsiba elhallgat. De addigra én már leizzadok a kínlódástól.Kép
A kilókat nem tudom, mérlegünk nincs. De szerintem hízni nem híztam, lehet, hogy fogytam egy kicsit. Nagyon összevissza eszem, leginkább napközben semmit. De most két napja úgy érzem, zabálnék, mindenféle csokit, édességet. Pedig ez nem jellemző rám. Most is barack befőttet eszek. Nem kelle hozzá egy kis tejszínhab??
Kéne csinálni tejberizst, csak olyan lusti vagyok.

Szilvi, bizony, már nagyfiúk vagyunk, és 31,-én megyünk a 3.havi oltásra.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Én már túl vagyok a csoki evés korszakon. Volt,hogy napi 2-3 tábla elfogyott. Meg a sütik stb.
Hannával 28 kg -t híztam, Olivérrel 18 kg-t. Hannánál borzasztóan vizesedtem. És sok volt a magzatvíz is. Akkora volt a hasam, hogy az számomra még mindig hihetetlen. Hannával, mikor terhes voltam 56 kg voltam, most vagyok 64. Szóval az 55 kg-t célcom meg, hogy a 36-os és néhány 34-es ruha rám jöjjön. De aszem a 34-ről inkább lemondok, hiszen a medence csak tágult, szélesedett egy picit.

Itt esik a hó, pedig akartunk vásárolni menni.
Fiona!
Gondolom Ti se indultatok el!
Food exprest próbáltad már?

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Tényleg itthon ragadtam a hó miatt! Kép Kép Kép

A korház után 2 héttel már "gyönyörü" vékony voltam. Kép Kb. 3-4 kg maradt rajtam, de azt betudtam a szoptatásnak. A helyzet viszont vészesen megfordult! Tényleg rámjött valami földöntúli zabálhatnék. KépEgész nap éhes vagyok és este meg inkább édességet kivánok.
A férjemet le is cseszem, ha délután ugy mer hazajönni, hogy nem hozott nekem csokit. Kép
Tegnap sütöttem palavcsintát, ma meg túrógombocot szeretnék főzni. Kép
Megpróbáltam uralkodni az édesség-éhségen, de nem megy. Kép Ugyhogy már +2 kg visszajött 2 hét alatt!
Az egy év szoptátásnál +50 kg????

Fiona
fiona
 
 


Sziasztok!

Ines!
Hát, be kell vallanom nekem is a 34-es méret az, amivel tökéletesen elégedett lennék, de a 36-os is megfelel, majd!KépKépKép Már Zsaninál észrevettem, hogy miután abbahagyta a szopit visszanyertem a versenysúlyomatKép, de valahogy az eloszlás nem volt a régi.Kép Viszont van egy fekete farmernacim,(kb. 50-52kg-osan hordtam) amibe szeretnék majd egyszer "belejutni".Kép Szóval a cél az már megvan, de most Niki és a szoptatás a legfontosabb.

Fiona!
Ez a sztori nagyon ismerős!Kép Nálunk is, alig vártam haza Apucit, hogy meglessem mi van a táskájában?Kép De mostmár ennek egy időre vége, Niki miatt inkább nem kockáztatok a csokival...

Legyen már tavasz!KépKépKépKép

Szilvi
sztigris
 
 


KépKép
sztigris
 
 


Szilvi!
Az 50 kg-t nem is merem megcélozni. Az volt az indulási súlyom, mielőtt elkezdtem dolgozni 5 éve. De ülőmunka, közbe nasi, este 6-7 körül végeztünk, késői vacsi, semmi sport. és csak jöttek a kilók.
Már várom a tavaszt, de reménytelen,ahogy itt kinézek a teraszon csak havat látok. Hanna megy délután a nagyival hóembert építeni a kertbe.

Honnan tudtad be rakni ezt a rózsát?

Ines
ini
 
 


Hát én összetenném a két kezem, ha valamikor majd a 40. méret jó lenne újra.... Csak eszem, csak eszem. Csokit nem szabad itthon tartani, mert nem menekül előlem. Most csak azon dolgozom, hogy a szopi alatt ne jöjjönfel plusz. Hát majd meglátjuk.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Ildikó!
Már mi sem tartunk itthon csokitKép
Amikor még terhes voltam, akkor a meleg csokipuding banánnal volt a menő. Megettem egyszerre egy egész zacskóból készült pudingot. Szívesen ennék most is, de tartok attól, hogy Oli nem viselné jól.

Ines
ini
 
 


Ildikó!
Bizti jó lesz neked még a 40-es méret vagy annál kisebb is!KépKépKép Tudom, mennyire nehéz ellenállni a nyamiknak...ezért jobb, ha nincs is itthon!Kép

Ines!
Kár volt bekukkantanom...csokipuding banánnal...Jajj mit tettél velem!?Kép Még szerencse, hogy nincs itthon se banán, se csoki.Kép
Nálam épp fordítva volt, a meló miatt fogytam sokat: a sok munka, stressz, túlórázásnak köszönhetően szinte semmit sem ettem és a gyomrom is ráment.Kép A legrosszabb az volt, amikor 46kg-ra lefogytam, de akkor már pikk-pakk összeestem bárhol.Kép Szó szerint rossz volt rámnézni, minden csontom kilátszott...rá kellett döbbennem, hogy nem minden a munka! Azóta sok minden megváltozott: van 2 gyönyörű leányzóm és egy csodás férjem, mellettük a meló csak X-ed rangú!Kép

Ja, a rózsát még nagyon régen szedtem le valahonnan a netről, mert nagyon megtetszett. Te is lementheted innen, ha rákattintasz a képre (jobb gombbal) és a mentést választod.Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!
Mi is már 5 hetesek leszünk holnap! szépen hízik a lányom, már 4200 gr! 3080-ra fogyott vissza.
Kilók: az elsővel 53-74-re hííztam, egy fél év múlva már megint 52 voltam!
Most 52-68-ra híztam, és most vagyok 58. szóval még 6 kg van rajtam. Nálam éppen fordítva volt, terhesség alatt ettem rengeteg édességet, csokit, sütiket, stb, most pedig rá nem bírok nézni az ilyenekre! engem a szopi nagyon lefogyasztott , remélem most is ez lesz, olyan hetente fél kg-ot fogyok.
Érdekes, hogy ti pdig most kívántok enni!

Most alszik mind a két lány, van egy kis időm!
rbogi
 
 


Szia Bogi!
Pont a napokban gondoltam rátok, hogy mi lehet veletek.
Éni is nagyon megkívántam a pudingot, de megpróbálok ellenálni.
Én a stresszes munka miatt nasiztam. És a férjem meg mindig este 9 körül vacsizott és mindig meleget ettünk. Na ezzel szuperül lehet hízni.

Ines
ini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: