Új privát üzeneted érkezett!

Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Andi!

Úgy örülök, hogy rendbe jöttél, de azért óvatosan csak a házi munkával. Nem kell belevetned magad,csak úgy ráérősen. És tényleg próbálj pihizni amennyit csak tudsz.
Hát a zárójelentésemből én sem tudtam meg túl sokat, mindha nem is nekünk szólna.
Sajna nem láttam a T-Aktákat, de ha tudom, megnéztem volna. Lehet, hogy tényleg annak jó, aki nem tud semmit, nem olvas utána dolgoknak, így aztán nincs min parázni. Mi meg már úgy kiműveljük magunkat a végére, hogy szakmát válthatunk, és elmehetünk védőnőnek.

Humi!
Szerintem is próbáld meg a gyógyszertári fürdetőkrémet, nekem száraz, ekcémás a bőröm, de nekem is bejön. A gyerekeim a mai napig azzal fürdenek, és még testápoló sem kell nekik.
Próbáld ki! Persze nincs semmi illata, de jó.

Kitty
(28+2) Még 82 nap a találkozásig.(De ha csak 70 lesz azt se bánom, csak ne annál hamarabb érkezzen a baba)
kitty123
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a bíztatást és a nyugtatást a külsőmmel kapcsolatban. Persze tisztában voltam vele, hogy nem most válok "bombanővé", és ezzel nincs is semmi probléma. A nagy pocit kifejezetten szépnek találom, csakhogy az enyém nem úgy nagy. Lehet, hogy Esztynek van igaza, és nagyon fel vagyok fújódva, de valahogy a gyomrom nőtt meg, a hasam pedig változatlan. Mindegy, remélem jobb lesz az emésztésem nemsokára.
Tegnap bejelentkeztem kozmetikushoz egy kis arctisztításra, ez aztán fel is dobta a hangulatomat. Talán az is a baj, hogy én hiperérzékeny lettem, amióta babát várok. Előtte is az voltam, de mostanában. Sokszor vagyok levert vagy rosszkedvű, nem is értem miért, hiszen egy gyerek volt életem legnagyobb vágya, és még soha nem örültem annyira semminek, mint most neki.

Andi!
Én láttam a riportot, és ugyanaz a véleményem, mint Neked. Talán kicsit civilizációs betegség, hogy mindent "túlparázunk", és folyton rohanunk a dokihoz, persze ez sok esetben szükséges és fontos. De régen tényleg nem csináltak ennyi vizsgálatot, nem voltak vitaminok (helyette szalonna és fehér kenyér), és mégis egészséges, szép babák születtek. Bár nem is volt ennyi környezetszennyezés, mesterséges kaja, mérgező adalékanyagok.

Eszty!
Én is azon gondolkodtam, hogy nem ártana egy kis mozgás, szóval ha van kedved, és persze mindkettőnknek jó az időpont, akkor járhatnánk együtt tornázni. Szerdán megyek terhesgondozásra, és ha rábólint a doki, akkor szeretném mihamarabb elkezdeni.

További kellemes napot mindenkinek!
Brigi (14+6)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Brigi,
ugyanigy voltam en is, mint Te. Nagyobb volt a gyomrom mint a hasam. En mar azt hittem, hogy koros, de aztan belattam, hogy csak fel vagyok puffadva. Hidd el nekem, par het, es nagyobb lesz a pocakod mint a gyomrod. Ennekem meg mar kezd egybenoni. Kép
A tornaban benne vagyok, legalabb nem jarnek egyedul. Ha elmesz a dokihoz, akkor megnezned, hogy mikor van torna. Adtak valamilyen papirt, de nem talalom, igy nem tudom megnezni, hogy esetleg ra va van-e irva idopont es hely.

Eszty 20+3
eszty
 
 


Szia Eszty!

Ez nagyon aranyos volt, hogy kezd egybenőni Kép. Hány kilót szedtél fel eddig?
Hétfőn megyek a védőnőhöz, mert ma felhívott, hogy ott van nála a vércukor eredményem, és jó lenne, ha beugranék. Szerintem ő is meg tudja mondani az időpontot, és talán - ha több lehetőség is van - akkor elmondja kinél a legjobb.
A puffadással az a gond, hogy minden, amit szeretek, az felfúj (karfiol, zöldborsó, krumpli). Mindegy, ezeket akkor mellőzöm egy darabig.

Szép estét!
Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok kismamák!

Láttátok már ezt az oldalt?

http://www.halapenz.hu

Szerintem igen hasznos!


üdv

Erika
goczane
 
 


Csajok!

Tegnap fantasztikus élményben volt részem, amiben talán soha többé (de ha szerencsénk lesz, akkor talán ma éjjel is Kép )
SARKIFÉNYT néztünk a párommal.
A csillagász társaink telefonáltak este, hogy sarkifény riadó van. Kirohantunk a teraszra, és megláttuk: a közeli Győr fényeitől teljesen elütő, zöldes félköríves sávot láttunk, és valami pirosas fényt. Gyorsan elő a távcső, fényképezőgép, és rácuppantunk a témára.
Aztán bevágódtunk az autóba, és irány észak, Győrt elhagytuk, és Nagybajcs közelében egy szántóföld kellős közepén kiugrottunk az autóból.
Fantasztikus látvány fogadott a sötét égen. Vibráló, állandóan változó fények, kékesfehér, piros megjelenő fényoszlopok, és elkezdett "függönyösödni", mint amit a TV-ben szoktak mutogatni. Kb. 18:15-től 20:15-ig bámultuk, amikor halványodott. Hazamentünk, de nem hagyott nyugodni a dolog, kimentünk a teraszra.
Kihívtuk a szomszédot, ugyanis erősödött megint a jelenség. És akkor láttuk meg a csodát.
A fejünk felett, mintha egy fénykupola lett volna az égen, és elkezdett vibrálni, hullámozni, mint egy égi tenger. Foszforeszkált az ég. Üvöltöztünk az udvaron, ugráltunk, és azt éreztem, hogyha most meghalnék is megérte volna, már mindent láttam. Csakhogy nem így volt. Még tudta fokozni a természet. Le sem tudom írni a továbbiakat.
Lányok!
Ha nem lesz felhős az ég este, menjetek ki feltétlenül sötétedés után, mert nagy esély van rá, hogy ma éjjel is lesz valami.
MEGÉRI!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam dokinal, nagyon feltem mert allatira faj a szemeremcsontom, de meg nem nyilok ki. Januartol viszont barmi lesz is, be kell fekudnom, vegig. Tegnap elfelejtettem mondani neki, a baba nemet ne arulja el, teljesen rosszul lettem, amikor kerdezte, hogy ugye mar letisztaztuk a baba nemet? egyszerre kiabaltuk hirtelen a férjemmel hogy nem akarjuk tudni. Meg jo hogy o a normalisabb, mert masoktol hallom, van aki elore nem kerdi meg, ha nem szolsz elarulja rogton.
Csak olyan izgatott voltam, kiment a fejembol most. BPD 69mm, a gép szerint ez 28+2 hetes.

Bogi! de irigyellek, ez csodálatos lehetett!Remélem ha Szegeden is lehet majd látni. Nem is hittem hogy Mo.-n is lehet ilyen megfigyelni!

Karmen(29+1)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Bogi, tényleg csodálatos lehetett, amit láttál és nagyon jól le tudtad írni, szinte láttam magam előtt... Én sem gondoltam volna, hogy Mo-n lehet ilyesmit látni. Attól tartok, hogy Bp-en nem lesz élvezhető.

A védőnő benneteket is sokat zaklat? Kép úgy értem, hogy nekem megint hagyott üzenetet, meg hív telefonon, de nem tudom, hogy mit tudna nekem mondani. A múltkor egy órán keresztül ott volt nálunk és arról mesélt, hogy mit egyek. Milyen gyakran szoktak jelentkezni?

Kata
katca
 
 


Kata! Hozzám havonta egyszer felugrik, ha éppen erre jár. Csak ugy megkérdi mi van velem, van-e kérdésem.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Brigi,
tenyleg alig van mar derekam. Lassan ugy nezek ki, mint egy hordo. Kép Kivancsi leszek, hogy mit mond majd a vedoneni a tornaval kapcsolatban.

Kata,
engem egyaltalan nem hiv. Jovoheten, vagy utana kell visszamennem, lehet hogy feldobja a temat, hogy felhivna parszor, de nem hiszem. Ha meg feldobja, akkor megmondom neki, hogy ne eroltesse meg magat ennyire, majd en felhivom Kép

Eszty 20+4
eszty
 
 


Sziasztok!

Ezek szerint a védőnénik nem egyformák. AZ enyém nagyon lelkes. Ez csak azért rossz nekem mert Óbudán lakom, Budaörsön dolgozom és hát ahányszor akar velem találkozni, nekem annyiszor fél napot kell munkából hiányoznom. Majd én is jól megmondom neki, hogy ha lehet, akkor kicsit ritkábban szeretném őt látni Kép

Az új méreteimet még nekem is szoknom kell, de a múltkor az UH-on megnyugodtam, hogy lesz ez még így sem!! Ott az utolsó hetekben járó kismamik már elég jelentős méretekkel rendelkeztek.

Irígykedem rátok, hogy mentek majd tornára, most már nekem is kell nézni valamit, csak nagyon nehezen szánom rá magam. A kórházban nekem is van, de az sajna elég messze van.

Kata
katca
 
 


Ja, Eszty, már teljesen rendbe jöttél??

Kata
katca
 
 


Sziasztok!
Én ugyan nem vagyok terhes viszont a hugom kb.most töltötte a 22. hetét.Mivel ő nincs netközelben így én olvasgatok helyette.Sajnos nála nem volt rendben az AFP, azért kezdtem el keresgélni.
Mindenkinek problémamentes terhességet kívánok.
Biju
 


Sziasztok!

Ma kaptam egy e mailt, amit most itt is közreadnék, hátha valaki tud segíteni nekik:

"Kedves Barátaim, Kollégáim, Ismerőseim,

Egy jó barátom körlevelét továbbítom:


Véradót keresek! Nagyon szépen kérem, hogy küldjétek tovább!

Kedves Mindenki!

Elnézést kérek mindenkitõl, hogy a napi munkában megzavarom abszolut magánjellegű kérésemmel, de a helyzetünk sajnos azt diktálja,hogy minden vonalon próbáljak segitséget kérni. Sajnos az öt és fél éves kislányomnál a húsvéti ünnepet megelőző héten diagnosztizáltak egy igen komoly betegséget (a leukémia egy formáját amely miatt a kezelése során többször szüksége lesz különböző vérkészitmények adására. A kislányom vércsoportja AB Rh pozitiv, és a haematologusok szerint csak csoportazonos vér alkalmazható. Mint megtudtam ráadásul ez elég ritka vércsoportot jelöl... Arra szeretnék mindenkit kérni, amennyiben lehetosége van segiteni, adna vért, vagy az ismerettségi körében valaki, kérem jelentkezzen a 20/475-3958 telefonszámon. Köszönöm!

Sipos Dénes Wallis Pest"
goczane
 
 


Sziasztok!

Karmen!

Örülök, hogy mindent rendben találtak Nálad. A szeméremcsontom nekem is időnként iszonyúan fáj. Szerintem mát igazodnak a csontok. Emlékeim szerint ez csak rosszabb lesz ahogy haladunk a vége felé. De sebaj, ennyit csak kibirunk. Az a jó, hogy nem nyílsz. Nekem már 2 hete 2100 volt a cx, de azt mondta a doki, hogy ez nem gond, 3. babánál már ritkán 3000. Azért óvatos vagyok.
Valahogy úgy gondolom, hogy ha kihúzzuk a végéig eléggé egyidőben fogunk szülni. Te ugyan majdnem 1 héttel idősebb vagy a gép szerint, de nekem meg mindig nagyobbnak látják a babát a számított kornál. 28 hetesen 78 volt a BPD-je.(Vagy nagy feje lesz) Bár eddig mind a kétszer betöltött 40. hét után is kicsi babáim voltak. Szeretném, ha most is inkább idősebb terhes lennék, mind nagy babám legyem. Elég lenne egy 3 kg-os babó.
És tuti, hogy januártól bevonulsz a kórházba? Ott nagyon lassan telik az idő. De gondolom az orvos tudja miért.
Azért mielőtt bemész ha van kedved cseréljünk telószámot,hogy tudjam mi van Veled, meg SMS-ben is tudjunk kommunikálni.

Kitty
(28+4)
kitty123
 
 


Erika! én ha jol emlékszem a 0-s is adhat mindenkinek, nem? Tehát töle is kaphat. Bár én nem tudok segiteni, de hátha van itt 0-ás vércsoportú is!

Kitty! hát nekem eddig ezt senki se mesélte, hogy már szülés elött is vannak ilyen fájdalmak. Nekem néha annyira fáj, hogy akkor örülök, hogy császárral kell szülni.
Nekem meg 1-2 héttel hamarabb várható a szülés, mert bár kisebb a baba, de nem valoszinü hogy a méhemmel addig kihuzom. (kétszarvu)
Igen, a január a max. utána már nem maradhatok otthon, nem kockáztat a doki. Onnantól már lehetnek gondok, jobb ha bent vagyok. De én is igy akarom, mert erre készültem nyár óta (akkor beszéltük mire számithatok) és én is nyugodtabb vagyok, ha bent fekszek.
Oké, majd megirom a számomat, lehet hogy most még változik, de elötte megirom. Vagy a férjem megirja ha hirtelen kellene menni, akkor hol lehet elérni.

A baba születéséröl meg ugyis ir ide, meg hireket is ha éppen lesz mit. Nyáron is beszámolt helyettem. Annyi sms-t nem is gyöztem volna Kép
Én már kezdek izgulni ha arra gondolok, hogy lassan itt az idö. Föleg azért ilyen mert nem tudom a nemét, ha csak rágondolok teljesen izgatott leszek vajon mi lehet. Most elöször fogok félni altatás elött, és emiatt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Megint én! Tök rossz a kedvem. Tegnap este vettem észre, hogy amit kezeltek fogamat (genny volt az inyen) megint van egy hatalmas csomo, nem olyan mint eddig, mert a genny puha volt, ez borsonyi csontkemény valami. Rettegek megint mi lesz a fogdokinál, persze most fizetéskor terveztük a babának megvesszük ami még kellene, megint csuszni fog.
Hiszem a fogam is a hormonok miatt durran be, bár ezt a doki nem mondta, de egy okkal több hogy várjam végre megszülessen.

Nálatok milyen volt a hétvége?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Jó reggelt Lányok!

Nekem sem a legrózsásabb a kedvem. 5 napja iszonyúan ég a gyomrom, vagyis éget az erős savam, és csak szódabikarbónával tudom csillapítani. Régen is volt ilyen, de nem egymás után több napig....ez már így lesz végig????
Szombaton elkezdett fájni a derekam, de annyira, hogy a délutáni szieszta után alig tudtam felkelni, és kiegyenesedni....és még mindig nem érzem a babó mozgását Kép
Tegnap este elkezdtem filózni, hogy mi van, ha esetleg süket lesz vagy vak....azt nem tudják uh-on megnézni....
Nem akarok panaszkodni, majd jövök még, ha jobb lesz a kedvem.

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Nekünk jól telt a hétvége, szombaton a szülinapunkat ünnepeltük, tegnap pedig nem kellett főznöm így tudtam egy kicsit többet pihizni, aztán délután elmentünk Karácsonyra vásárolni.

Pumukli: most éjjel nekem is nagyon égett a gyomrom, de nekem eddig segített a tej, most is megittam, és mintha elvágták volna már el is mult. Szerintem kérdezd meg a dokidat hátha ajánl valamit, és szerintem megkérdezheted őt a babád mozgásárol is, hogy miért nem érzed még.

Karmen: sajnálom, hogy megint gond van az inyeddel, én is nagyon utálok fogászatra járni, félek is tőle.

Nekem A RH + a vércsoportom és én is csak csoport azonos vért kaphatok, ilyen esetben nem adhat a 0 -ás vércsoport sem.
Nekem pl azért nem mert anyu -, apu + volt, és rh összeférhetetlenség volt, így én kaptam ellenanyagot, ez pedig ugye a véremben benne van. Ezért is kell figyelnem nagyon hogy a vérképem jó legyen mert csak olyan adhat vért akinek ugyan ez az ellenanyag benne van a vérében, és így már ritka vércsoport.

Nekem tegnap délután megint fájt a hasam, ma megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz.
Baba mozog rendesen.

Sziasztok

Gabi
24+6

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


SZiasztok! Jó reggelt mindenkinek! (bár én jelenleg nagyon álmos vagyok és nagyon alacsony lehet a vérnyomásom, de hátha nektek jobb a reggeletek Kép

Pumukli, olvastalak, hogy nem vagy valami rózsás kedvedben és a baba sem mozog még.. megnéztem a táblázatot, 4 nappal vagy korábbra kiírva, mint én. Csak azért írok, hogy ne izgulj, mert én is nagyon ritkán érzek valami halovány mocorgást, de a könyvek azt írják, hogy ez még normális, nem kell aggódni. Az olyan gondolatokat pedig gyorsan hesegesd el, hogy esetleg süket lesz, vagy vak. Nem szabad, de tényleg! én mondjuk nagyon hiszek a pozitív gondolkodás hatásában és tudatosan próblok minden felhős gondolatot elkergetni. Biztos elkerülhetetlen, hogy az emberben negatív gondolatok is felmerülnek, csak nem szabad velük sok időt eltölteni. Most nem okoskodni akarok, csak szerintem ne aggódj fölöslegesen. Biztosan teljesen egészséges a babád és hamarosan érezni is fogod a mocorgását. Lehet, hogy még fárasztó is lesz majd a vége fele Kép Szóval, fel a fejjel!

A hétvége jó volt, sok családi eseménnyel dúsítva.

Sziasztok, Kata
katca
 
 


Jó reggelt!

Kata,
azthiszem már kezdek jobban lenni, bár a ma reggeli hányás nem éppen ezt mutatja. De hétvégén nem volt semmi bajom.

Karmen,
sajnálom, hogy már megint kijött valami az inyeden. Remélem semmi komoly.

Pumukli,
olyanra, hogy esetleg vak, vagy süket lesz, ne is gondolj. Nem csak azért mocorog a baba, mert hall valamit. Az enyém sem viszi túlzásba a mozgást, nagyon ritka, hogy erőseket rugdos. Inkább pici mozgásokat érzek, főleg ha a hólyagomat nyomogatja. Kép Hétvégén nagy volt az öröm, mert végre párom is érezte a rúgását a picinek. Ugyan erősebbre számított, de mondtam neki, hogy mivel a lepényem a mellső falon van, gyengén lehet érezni. Ezt apósom is megerősítette, aki orvos. Tehát nyugodj meg, fogod érezni a pici mozgását, csak később mint akinek nem a mellső falon van a lepénye. Én legelőször a 19. héten éreztem, amikor megfordult. Azót érzem jobban, úgyhog ne gondolj rosszra, kérlek!

Bogi,
végre sikerült 100%-ra eldönteni a neveket. Ha fiú (ami eddig a legvalószínűbb, mivel a doki azt mondta. Kép, akkor Bence, ha lány akkor Petra. Ha kérhetem, akkor írd be a táblázatba, ne árválkodjak nevek nélkül. KépKép Köszönöm.

Brigi,
megtaláltam a papírt! Itt azt írja, hogy hétfő-szerda 11-12 és kedd-csütörtök 11-12 és hogy orvosi beutaló szükséges. Neked mit mondott a védőnőd?

Na, bejelentkeztem a Praxisba, 18-án megyünk 16 órára. Kiváncsi leszek, hogy akkor mit mondanak majd.

Eszty 21+0
eszty
 
 


Sziasztok!
Eszter mi is18 -án megyünk a praxisba fél 4-re akkor lehet hogy talizunk, sőt biztos.
Tök jó.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi,
ez tök jó, legalább téged megismerlek. Most kérdezte anyukám, hogy nem árt-e a babának, hogy 4D-os az ultrahang és hogy 1 hónap múlva megyek sima, kórházas uh-ra. Mondtam neki, hogy megnyugodjon, pénteken megkérdezem a dokit. Kép

Eszty
eszty
 
 


Eszty:
nekem minden hónapban van uh, remélem ma is lesz, de szerintm nem árt.
Legalább is én voltam már egyszer, de nem mondta a dokim hogy ártana.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok, üdv Mindenkinek!

Újra itt vagyok a munka frontján, de most már tényleg beindult a végső visszaszámlálás, az utolsó 4 hetemet töltöm a munkahelyemen...Kép

Most már jól "vagyunk", görcsölés azóta se volt, csak fájogatások, de azt el lehet viselni. Jövő héten lesz 24. heti UH + cukorterheléses vizsgálat, úgyhogy készítem magam az újabb vérvételre...

Ezen kívül pedig iszonyatosan nincs kedvem itt benn lenni, olyan jól elvoltam otthon, azt hiszem nem fogok unatkozni januártól, el tudom foglalni magam otthon is, csak a net hiányzik, de azt is meg fogom oldani a netkávézóban...Kép

Pumukli!
Sajnálom, hogy nem vagy túl jól, de ne legyél elkeseredve, mozgást illetően pedig türelem, jön az!Kép Egy kis segítség talán gyomorégés ellen: nekem Antagel nevű szert ajánlott az orvosom anno, a terhesség elején, amikor ilyen problémáim voltak.. Érdeklődj esetleg utána, én nem próbáltam ki, mert elmúlt.

Majd jövök még délután is ám, csak most másfél hét után elárasztottak a feladatok!

Üdv
Andi
23+0
bagandre
 
 


Sziasztok!

Eszty, örülök, hogy már jobban vagy és nem lett semmi komoly. Ilyenkor az ember úgy meg tud rémülni mindentől.

Az anyukák és az anyósok mindig aggódnak a sok UH miatt Kép, mert az ő idejükben még nem volt ilyen. Én is járok havonta + még amit a kórházban készítenek és fogok menni majd a Praxisba is, bár még nem döntöttem el, hogy mikor. Nem hiszem, hogy ártana, mert akkor tutti nem csinálnák.

Mi még a nevekkel nagyon hadi lábon állunk, fiú névben még 5letünk sincs, pedig lassan már jó lenne kitalálni...

Kata
katca
 
 


Sziasztok!
Ne aggódjatok, nem árt az uh.A hugom is nagyon gyakran jár(okt-ben 3x volt).
Sok sikert mindenkinek!Én már nagyon várom, hogy megszülessen, nagyon izgalmas dolog.Remélem minden rendben lesz, sajnos gondok azért vannak.
A hugom is elég sokára érezte meg a bébi mozgását.Kb. a 19. hét körül(most 22hét 3 napos).
Jó pocakosodást!
Biju
 


Andi,
örülök, hogy végre közöttünk vagy ismét. Én is úgyanúgy érzem mint Te. Én is olyan jól el vagyok otthon, egyáltalán nem hiányzik a munkahely. Nekem is még 4 hetem van (a hetivel együtt), de már alig várom, hogy elteljen.

Kata,
hát igen, sok dologtól megrémül az ember, ezért is jó, hogy ilyenkor meg tudja beszélni az ember lánya a dokival. Ugyan 4 e Ft-ot kellett fizetni, de megérte, mert megnyugodtam. Ugyanezt mondtam én is anyukámnak, hogyha ártana, akkor nem hírdetnék magukat és főleg nem a kismama oldalon.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Sajnos hétvégén nem tudtam egyszer sem beugrani, mert Zircen voltunk Kedvesem családjánál, és most ott éppen bedöglött a net. Halálra kajáltattak, az összes szomszéd néni sütött valamit és hozta a házi finomságokat. Nem gondoltam, hogy eljön az a pillanat, amikor már nem tudok sütire nézni Kép.

Eszty!
Én még az első vérvétel után én is kaptam egy "menetrendet", hogy milyen vizsgálatok mikor lesznek. Azon ugyanez a két dátum szerepel. Ez gondolom a Margitban van, és hát kell szerezni a kezdés előtt beutalót. Elképzelhető, hogy a környéken van más lehetőség más időpontban, ezt ma mindenképpen megkérdezem a védőnőtől. Amúgy ezek közül Neked jó lenne valamelyik? Szerdán megyek először az új választott dokimhoz (Sóvágó) és akkor kérek beutalót, ha mindenhová szükséges.

Kata!
Óbuda melyik részén laksz (csak azért kérdezem, mert én is ott élek)? A védőnőd Neked is a Vörösvári úti rendelőhöz tartozik? Az enyém igen, és eddig még egyszer sem jelentkezett, mintha a világon sem lennék. Mondjuk nem is baj, amíg nincs problémám. Ha esetleg találunk Óbudán valami jó kis tornát, ahová Te is járhatsz a lakóhelyed okán, akkor tarts velünk!A nevekkel kapcsolatban: mi kivettük a Magyar utónévkönyvet a könyvtárból, mert gondban voltunk a lánynevekkel, és ott eszméletlen sok ajánlat van. Minden névnek le van írva a jelentése, a története, az alakváltozatai. Érdemes belekukkantani, mert tele van olyannal, amiről én még nem is hallottam. (Azt hiszem Ladó Gyula szerkesztette a könyvet.)

Pumukli!
Remélem már megnyugodott a lelked, és jobb hangulatban vagy. (Ha ez egyáltalán lehetséges hétfőnként Kép). Én is ajánlanék valamit gyomorégés ellen, már a terhesség előtt is küzdöttem vele, és ez mindig használt. Ha megnézed, akkor minden gyomorégés elleni gyógyszerben van nagy mennyiségben calcium, ezért az orvosom anno azt tanácsolta, hogy igyak megy olyankor egy nagyobb dózisú (mondjuk 500 mg-os) calcium pezsgőtablettát (sima Plussz termék). Nálam tényleg bevált, és ezt nyugodtan ihatod bármilyen gyógyszer mellé. Remélem segíteni fog.

Mindenkinek kellemes napot!
Sziasztok!
Brigi (15+3)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Brigi,
te is a Vörösvári útra jársz védőnőhöz? Te kihez tartozol? Én Máhr Vilmosnéhoz. Majd jövőhéten megyek hozzá, de eddig még nem keresett engem sem. Nem is hiányzik, mert nincs bajom. Ez a torna időpont majd csak januártól lesz nekem jó, mert akkortól nem dolgozom. Pénteken megyek dokihoz, majd megkérdezem tőle, hogy milyen beutaló is kell, meg elkérem tőle azt a papírt, amivel lehet kérni a támogatást (14. héttől). Csak el ne felejtsem. Kép

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok Pocakosodók!
Most találtam rá erre a topicra. Sajna csak nagyon ritkán jut rá időm, hogy felnézzek...
Móni vagyok, 33 éves, első babánkat várjuk és jelenleg a 25. héten járunk, március 07-re vagyunk kiírva.
Lehet, hogy már írtatok erről a témáról (csak idő hiányában nem tudtam visszanézni), hogy tudtok e valamit abban segíteni, hogy a jövő évi szabadságot mennyire korlátozottan lehet kivenni. AZ érdekelne konkrétan, ha nekem 2004-re 24 nap jár, akkor abból mennyit vehetek ki januártól szülésig?! Sajna a m.helyemen nem olyan a helyzet, hogy kerek-perec rákérdezzek...

Egyébként remélem mindenki jól viseli ezt a csodálatos állapotot. Én (és a párom is) minden napot úgy élek meg, hogy egy fantasztikus élmény, hogy egy új picike élet mocorog bennem. Továbbra is vigyázzatok magatokra, és remélem tudtok segíteni....
M.
Névtelen
 


Lányok!

Valaki megvette a Kismama újság különszámát? Én igen és most olvasgatom. Van benne egy hírdetés, Money maxx. Küld vissza a papírt és kapsz egy partedlit. Csakhogy a határidő október 30. Akkor most hogy van ez? Kép

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Brigi, én Óbudán a Szentendrei út Duna felöli oldalán lakom. Miklós tér? Harrer Pál utca? Na, ott. Így aztán a védőnénim is a Harrer Pál utcában tanyázik. Jaj, fel is kellene hívnom!Kép Mindenesetre örülök, hogy ketten is ezek szerint valahol a környéken laktok! (Ez később is nagyon jó lesz Kép Természetesen, ha találtok ott valahol tornát, akkor társulok. Nekem annyi a gáz, hogy messze dolgozom, de eléggé felxibilis a munkaidőm, így aztán el tudok szabadulni hamarabb, ha kell.

Kedves M Kép) kb. 4 napot fogsz tudni kivenni a szabidból. Úgy tudod kiszámolni, hogy a 24 napot elosztod 365-el és megszorzod annyival ahány nap eltelt addig amíg kíváncsi vagy. húú , ez így nem biztos, hogy érthető, de hát márciusig kb. 60 nappal lehet számolni, így a kapott összeget annyival kell szorozni. Remélem világos!!

Kata
katca
 
 


Ja, de még annyi, hogy a 2004-es szabadság jár az összes, csak a szülésedig van ennyi időarányosan. De egy éven át még a maradékot szülés után is ki tudod majd venni.

ÜDv, Kata
katca
 
 


Kata,
igen, én is ott lakok. Én az Eurócentertől nem messze lakom. Ha minden igaz, akkor Te meg a Flóriántól nem messze.

Eszty
eszty
 
 


Eszty,

Igen, nekem a Flórián nagyon közel van, sétálva néhány perc. De azért az Eurocenter sincs nagyon messze Kép Ennek örülök.
Brigi, te? Merre vagy?

Kata
katca
 
 


Kata!

Ez akérdés engem is érdekelne, mármint a szabadság kivétele...ez az időarányos szabadságkivétel nem csak akkor van, ha otthagyod a munkahelyed? a mi esetünkben nem erről van szó, vagyis nem szakad meg a munkaviszony, akkor miért lenne korlátozva az, hogy kivehessem egyben az egész éves szabimat előre?

Én úgy terveztem, hogy januárban venném ki az összes szabimat, 25 napot (vagyis az már februárra is átcsúszna), megérdeklődtem akönyvelőnknél, aki egyben munkaügyis is és nem talált olyan parahrafust, ami kimondaná, hogy csak időarányosan vehetem ki (hiszen a munkaviszonyom folyamatos).

Vagy kérdezzek rá még egyszer inkább? Dehát ha nálunk így tudják, akkor én nem fogok ellenkezni, hogy márpedig nem így van, főleg, ha az ügyvezető is hozzájárul...

jaj, remélem, nem dől romba a jó kis tervem a 25 napos szabiról, a 15 napos betegszabiról, amivel február végéig kihúzhatnám teljes fizetéssel és csak márciusban kellene táppénzre menni, amíg meg nem szülök, arra a 3 hétre...

esetleg másvalakinek nincs hasonló tapasztalata???

andi
bagandre
 
 


Na, most már jól összekavartalak benneteket is, meg magamat is: Andi, igazad van, annyi szabit veszel ki szülés előtt, amennyit akarsz. Ez nincs korlátozva. AZ időarányos szabi valóban akkor lényeges, ha megválsz a mh-től. Nem akartalak összekavarni, csak én magam kavarodtam össze.

Csak inkább azt szokták javasolni, hogy szülés után vegye ki az ember a szabit, mert akkor talán jobban jön, mert most simán elmehetsz betegállományba, akkor pedig majd lehet, hogy jó lesz, hogy még maradhatsz otthon egy kicsit.

Bocsi még egyszer...

Kata
katca
 
 


Szia Kata,és Andi!
Köszönöm szépen Kata, hogy már válaszoltál is. Andihoz hasonlóan én is úgy terveztem, hogy szabival húznám ki az időt. De most egy kicsit elkeseredtem. Lehet, hogy ha esetleg beszélek a cégvezetővel megengedi, hogy kivegyem az egész éves szabimat????
Jó lenne, mert anyagilag eléggé sz....-rul állunk (most vettünk lakást, hitel, babavárás, szülés, stb). Na jó, nem siránkozom, mert egy édes kis pocaklakóért teszünk mindent, akit már nagyon várunk, és Ő minden megér!!!!
De azért Andihoz hasonlóan, várjuk a további "tapasztalatokat"!
Köszi mindenkinek!
Móni
Névtelen
 


Lányok,
köszönöm a biztatásokat, és a jótanácsokat Kép kedvesek vagytok! Kép
Valamivel jobb a kedvem, mint reggel...bal lábbal keltem, nagyon nyűgősen, ébresztő órára Kép

Andi,
Szilvusról mit tudsz? Pár napja nem jelentkezett...szabin van?

Ez a szabadságosdi engem is érdekelne....bár itt nálunk is rebesgetik, hogy csak időarányosan lehet kivenni, és az max. 1 hét. Felhalmozodik a 3 év alatt, de szülés előtt nem engedik kivenni...de mielőtt visszamennél dolgozni köteles vagy kivenni.

Pumukli
19+5
pumukli
 
 


Kata!
Bocsi, most látom, hogy már válaszoltál is közbe!
Móni
Névtelen
 


Pumukli,

3 év szabi nem jár, csak a szüléstől számított egy évre járó szabidat veheted ki, eleinte én is azt hittem, hogy 3 évnyi szabit halmoz fel az ember, de a törvényben sajnos nem így van.. vagyis ha te mondjuk áprilisban fogsz szülni, akkor jár a jövő évi teljes szabi plusz a következő év áprilisig időarányosan az a pár nap és slussz...

én most kérdeztem meg a könyvelőnket, megígérte, hogy még egyszer utánanéz, hogy van-e korlátozás arra, hogy kivehetem-e a teljes évi szabimat, de eddig ő nem talált semmi ilyet...persze a baba után járó +2 napot nem lehet előre igénybe venni, amennyire én tudom, csak azt, ami életkor szerint jár illetve a cég biztosít (nekem pl. +3 napot biztosít a cég)

Szilvusról nem tudok semmit, fel akarom hívni, hogy mi van vele...

Most beszéltem a dokimmal, jövő héten kellene mennem UH-ra, de berendelt inkáb hétvéégre, úgyhogy vasárnap megyek, mert akkor azt mondta, hogy nyugisabb benn a kórházban, gondolom ügyeletes lesz...legalább kispapim is be tud jönni velem, hétközben erre kevés esély van...Kép

Képzeljétek el, amíg otthon voltam most táppénzen, eljötek hozzánk látogatóba ismerősök és hoztak 4 zacskó babaholmit, mindenféle méretet, de jó állapotúak, úgy örültem nekik, de egyelőre elrejtettem egy dobozban és nem is nézegetem, majd eljön annak is az ideje...Kép

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bejelentkezésre futja az időmből.

Pénteki UH-n sem derült ki egyértelműen a babó neme. A doki annyit mondott csak, hogy talán fiú, de nem biztos. Úgyhogy továbbra is várakoznom kell...

Pénteken este összetörtem az autómat, min 2 hét, mire meg tudják csinálni. Motorháztető, lökhárító, lámpák cseréje. Hűtő is szétment. Kép Annyira borzasztó, mert én autó nélkül nem tudok közlekedni. Agglomeráció átka. Ráadásul a jövő heti utazásnak is lőttek. Viszont szerencsére se a babának se nekem nem történt semmi bajunk, és ez a lényeg. Autó meg majd kész lesz.

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann!

Örülj neki, hogy neked és a babának nem lett semmi baja, amit leírtál, abból arra lehet következtetni, hogy azért nem csak egy apróbb koccanás volt a parkolóban... Persze bossazntóak az anyagiak is és az autónélküliség, de a te és a baba egészsége mindennél fontosabb...

Most beszéltem Szilvussal, múlt csütörtök óta otthon van, mert a háziorvosnál elkapott egy jó kis náthát torokfájással, csütörtöktől újra lesz majd itt is!

Úgyhogy mindenki vigyázzon az orvosnál, habár ez szinte elkerülhetetlen....Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint rég jelentkeztem, de nálunk nagy volt az riadalom, ugyanis tegnap reggel elkezdtem picit vérezni. Nem eleven, hanem már olyan barnás volt. Hívtam is egyből a dokinénimet meg a család orvos tagját, hogy mennyire ijedjek meg, aztán szerencsére megnyugtattak, ma pedig voltunk UH-on és vizsgálaton, és mindent jónak találtak. Persze az a csúcsok csúcsa, hogy ha nem vagyok bejelentkezve UH-ra, akkor úgy kell kikönyörögni még ebben a helyzetben is, hogy megnézzenek. Teljesen kivoltam. Mondta is a dokinénim, hogy már egy kész anyatigris vagyok Kép Na a másik, amin kiakadtam, hogy kérdezem az UH dokit, látszik-e, hogy kisfiú vagy kislány. Erre ő jól letromfolt, hogy ilyen idősen (16 hetesen) még nem lehet megállapítani. Azt hittem, körberöhögöm, de inkább hagytam a fenébe. Az már csak a krém, hogy kértem, vegye fel videora, erre felvette a vizsgálat utolsó fél percét ... Nem is minősítem. NA most jól kidühöngtem magam Kép Ja és a lényeg, hogy valszeg azért volt az egész vérezgetés-szerű dolog, mert most kellett volna megjönnie, és mivel az elején hasonló problémám volt és Utrogestant szedtem, ez volt az első olyan hónapom, amikor már nem kellett szednem a gyógyszert. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz ezután, mert ezt a két napot nem kívánom senkinek! Ja, és képzeljétek, néha mintha érezném, hogy mozog, de nekem nem bugyborékolás meg pillangóverdesés, hanem mintha egy kis ér pulzálna a hasamban, vagy önkéntelenül megrándulna valami izmom, olyan érzés. Szerintetek ez már Őbabasága lehet? Nektek hogy jelentkezett először a manó?
Na mára eldugulok, Mariann, örülök hogy nem lett semmi bajotok, most az a legfontosabb!

Puszi mindenkinek!
Móni
kirmon
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

Pumukli!

Ezt főképp neked tettem fel, hogy legyen egy kicsit jobb kedved!

Szorítsatok, mert holnap megyek 4D-re, és szeretném, hogy egészséges legyen a minimanó, és legyen annyira szemérmetlen, hogy megmutassa a nemét!

Erika
goczane
 
 


Biju, mi a problema a testvered terhessegevel, ird meg hatha mi is hozza tudunk szolni, vagy okulunk belole.

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok!

Mariann,
hát elég rossz lehet, hogy nincs kocsid, de a legfontosabb, hogy Te és a babád jól vagytok.

Móni,
nem lehetett valami jó az a 2 nap. Viszont az tényleg hülyeség, hogy 16 hetesen nem tudja megmonani a nemét. Jó kis orvost fogtál ki, nem mondom. Nekem sajnos még nincs felvételem a piciről, mert genetikai uh-on nem csinálnak, így várnom kell a 4D-os uh-ig.

Erika,
szorítok a mai uh miatt, de biztos nem lesz semmi gond és talán meg is mutatja magát a pici.

Pumukli,
hogy vagy ma? Remélem ma már jobb kedved van mint tegnap!

Eszty 21+1
eszty
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: