Új privát üzeneted érkezett!

Ann, mi is tudni szeretnénk (pedig elvileg nem akartam), de győzött a kíváncsiság.
Persze nincs semmi "értelme", nem festünk szobát, stb. És egyébként is, ha lányunk lesz, akkor is fiúsabb rucikat kap, az van. Kép
Persze én akkor is babócának fogom hívni, ha kiderül a neme...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ági, Hammának pl. unisex ruhái vannak - a kisrucik kivételével minden jó egy fiúnak is (sárga, narancs, zöld, krém színek). Sztem nagyon jó, m borzasztó sokba kerülnek a ruhák (is)!
Amúgy van már nevetek?
A.
annann
 
 


Sziasztok,

Dalminha, én is sajnálom ami veletek történt, kitartást. Kép

Holnap megyek AFP-re, meg az első mindenféle laborra, és szombaton töltöttem a 16.hetet. A doki azt mondta, így jó.
Tarhonyanya, nagyokat derülök az írásaidon. Kép Az UH-s póló tényleg morbid, de eredeti ötlet! Kép Kép

A baba nemére én is roppant kiváncsi vagyok, jövő héten reménykedem, hogy mond valamit a doki. Az elsőnél elég korán, nagyon jól eltalálta...

Mi is hallgatjuk a babazenét, a fiamnál is nagyon bejött. Az autóba pl. rendszeresítve van. Már elég rég hallgattuk, hiszen nagyfiú, de a múltkor nagyon nyűgi volt, és betettem. Csodákat tett. Tényleg emlékszenek a megszokott régi dallamokra, mondókákra.

Jó éjt,
Doren
16+4

Kép
Kép
doren
 
 

 
 

Dalminha!
Írtam neked a másik topikba. Sajnos egyenlőre azért nem vagyok aktív topiklátogató, mert az előző két terhességem nekem is így ért véget és nem szeretek búcsúzkodni.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Dalminha, őszintén sajnálom!Kép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma reggel megcsapoltak, teljes vérkép-vizelet+ AFP és Hepatits is, de szuperul vesz vért a Schöfiben a hölgy. 1 hét és már eredmény is lesz. Bízom a legjobbakban. Ja, és tényleg kérdezik a súlyt is, azt ne felejtsétek el lemérni előző nap.

Tarhonyanya,
Képzeld még én sem mondtam el a munkahelyemen, de max 1-2 héten belül el kell, mert már nő nagyon a pocim. Nálunk létszámleépítések vannak+ év végi prémium osztás, és sajnos tudom hogy a GYES-est leírják:-(, így én sem mondtam még meg.

Dalminha, kitartást és remélem hamarosan látunk újra a topicok között, mint boldog kismama!!!

OEP irodát lányok lehet tényleg érdemes felkeresni, mert most érdeklődtem 1-2 embertől és állítólag tényleg nem mindegy mikor és mennyi időre megyünk pihenőre-táppénzre. De ha valaki persze nagyon igényli akkor azért pihizzen, de én megpróbálom ezt az évet kihúzni és csak januárban elmenni , mert nekem a teljes 2005-ös év lesz a beszámítandó, ha jól tudom.

Annannn, megírnád a címet azért ahol ez ügyben érdeklődni lehet? Köszi előre is.

Nyanya 67,
Neked is drukkolok nagyon baba ügyben!

Szép napot mindenkinek!
Kari
(16+3)
kari
 
 


Sziasztok!
Az előzőm elszállt, mert akartam két képet mutatni. Itt egész este esett a hó, a tesóm és a haverja építettek hóembert... Ha hazaértem a városból, majd átméretezem.
Jövő héten pénteken megyünk 4D-re. Nagyon hepi vagyok, remélem a férjem is Szegeden lesz, de biztos, ami biztos viszek DVD-t.

Ann, neveink már azóta vannak, mióta együtt járunk. Kép A fiúnevet kevésbé, a lányt teljesen reformáltuk. Ami mostmár biztos: Szentesi Nóra Anna, Szentesi Péter László.
Doren, remélem, hogy ha megyünk a jövő héten UH-ra, akkor babóca már nem csak a hátát fogja nekünk megmutatni. A babazene tegnap este is jó altatónak bizonyult (legalábbis számomra), de ahogy régebben is írtam, babának valószínűleg a lájtosabb diszkózene lesz a nyerő.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kari!
Köszi Kép Hétfőn megyek UH-ra, már nagyon várom.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Dalminha, már tegnap este olvastalak és inkább kikapcsoltam a gépet, nem tudtam mást tenni. Nagyon sajnálom ami történt, de kívánok nektek hamarosan egy egészséges kisbabát!


Én is elmentem táppénzre, én már július óta gyeden vagyok, annál még a táppénz is jobb talánKép.
Ann, én is szoptatok még, Márton is szopott Jankával, bár köztük csak 20hónap van, most 3év lesz, de Janka kitartóKép

Én még elő sem vettem a beutalókat, sehova se volt kedvem elmenni, majd talán a jövő héten, nagyon ráérős lettem, főleg, hogy gyerekestül kell mennem és reggel is csak émelygek mire sorrakerülök.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Kari!
Én is a XIII. ker.-ben lakom Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Exdeus, nekünk is jóval Hamma előtt megvoltak a neveink. Most is megvan mind2 (mondjuk csak lánynevet kellett találni), de titkosak Kép Mi csak szimpla neveket adunk... nekem dupla van, ami így férjzetten összesen 4 tagú - ki is megyek tőle a világból.

Amica, brrrrr, rossz lehet, gyerekkel végigülni a sort a rendelőkben. Szerencsére én Hamma nélkül voltam tegnap is, ill. megyek majd hétfőn. Főleg ez utóbbi cuki nálunk, minden hétfőn 8-9 között vesznek = tömeg van (30 kismama tuti ha nem több) és van kb 8 szék... a fél banda kint áll az utcán, ami még nyáron elviselhető, de most nemtom hogy lesz.

Kari, adok 2 linket:
1. Indexes fórum bármikor kérdezhetsz - szakértők válaszolnak hobbiból - nagyon rendesek!
2. Családinet napi limit van a kérdésekben, de a korábbi eseteket átböngészheted így lehet h nem is kell kérdezned

Ann
annann
 
 


Én Réka után, mivel őt végig fiúnak mondta a doki, elhatároztam, hogy legközelebb nem akarom tudni a nemét, mert így tök fölösleges...de most ahogy így már a pocimban növekszik, megint kezdek kísértésbe esni. Hátha most sikerül eltalálniuk Kép
Egyébként Rékának ezért egy csomó fiús ruhát vettünk, úgyhogy a jövevény, ha fiú lesz, a ruhák tökéletesek leszenk, ha lány lesz, ugyanúgy elhordja majd őket, mint Réka Kép

Gira
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit eltűntem, az előző hét kicsit strapás volt, de megvagyok.
Dalminha: Borzasztóan sajnálom ami veletek történt, vigyázz magadra!
Megvan már az AFP eredményem, teljesen jó. Kedden voltam genetikai ultrahangon, minden rendben van a kicsi lánnyal, csak a magzatvizem kevesebb az átlagosnál, így a doki bácsi elküldött magzati szív ultrahangra. Csak december végére kaptam időpontot, így addig stresszelhetek még egy kicsit. Bízom benne minden OK lesz.
A munkába járás nekem is kicsit fárasztó már. Nem beszélve a főiskolai vizsgaidőszakról. Lehet, hogy én sem fogok végig dolgozni, a pulzusom is magas kicsit.
clair
 
 


Sziasztok,

Trita,
tökmindegy az a pár nap késés az AFPvel, ne aggódj. Én hétvégén töltöm a heteket, így mindenhova "idősebben" megyek. A dokik úgyis a betöltött heteket nézik.
Anesztes vagyok.

Tarhonyanya,
szerintem is morbid az uhs póló, de ezt csak a férjemet tekintve tudom kijelenteni. Lehet, hogy nálatok okés lenne.

Dalminha,
nagyon sajnálom. Kép

Nálunk még nincsenek nevek. Ahogy magunkat ismerem majd csak a 9. hónapban lesz. Kép Anyukám persze kreatív már ezerrel, de azért próbálom féken tartani. Kép

A ti babóitok mennyire mozgékonyak? 2 hete még nagyon aktív volt,de mostanság csak néha jelez. Na, legalább kicsit parázhatok majd hétfőn a váróban a 18. hetes UH előtt. Kép Eddig mindig könyvet olvastam mielőtt sorra kerültem volna, míg mellettem mindenki izgult. Na, itt az ideje, hogy tipikus kismama legyek. Kép
potter_76
 
 


A teára visszatérve, szerintem ésszerí határok közt nem pukkasztja le a vasrakkátakat. Na, nem is írok többet ilyen tankönyvízű dolgokat. Kép

Tegnap vettem végre kismamanacikat, mert a csípőgatyóm gombja már újabban benyomult a hasmba üléskor. Kép
potter_76
 
 


Sziasztok!
Mi pont azért választottunk fiú és lánynevet is. Tény, hogy akkor nem tudtam volna, hogy mit tegyek, ha kiderül, hogy ikrek. Kép
Ann, nekem szimpla van, én mindig szerettem volna egy választási lehetőséget. A gyerekeknek legalább megadatik. Ja, és nekem is hosszú a nevem, de én válaszottam. Kép
Csatolom a képeket.
Kép
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Csajszik!

Dalminha:
Nagyon-nagyon sajnálom, de kitartás, vigyázz magadra.

Exdeus:
Nagyon jópofa lett ez a hóember.

Annann:
Láttam a táblázatot szeretnék én is bekerülni, ha lehet.Név: Pannamari Ék:25 Lakhely: Bp. IX.ker. Baba kora: 17 hét Szülés ideje:2006.05.25. Kórház: Schöpf-Mérei Dr. Kósa Zsolt Testvérek: Elsö baba.

Ami a neveket illeti mi a párommal már találtunk fiúnevet (ugyanis ilyen nemü babát várunk, remélünk) Dominik. Nem tudjuk, hogy mi lesz fiú-lány. Lány nevet még nem találtunk, nagyon nehéz a párom vezetékneve végett.

Puszi mindenkinek.

Annamari

KépKép
pannamari
 
 


Annamari, akkor legyen Dominika. Kép
Mondjuk nekem ezek a nevek épp nem a szívügyeim, de kinek mi. Kép
Mi is fiút szeretnénk így elsőre, de hát előrelátóak voltunk.
A hóembert tesóm és a haverja készítette tegnap este fél tizenegykor. Sajna mára ledőlt, mivel kicsit ortopédra sikeredett. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Exdeus
Biztos túl karcsú lett a dereka a hóembernek. Kép

Dalminha
Nagyon sajnálom. Kép És vigyázz magadra.

Tegnap voltam védőnéninél. Kaptam kiskönyvet. Kép A mázsáláson pedig kiderült, hogy eddig nem híztam semmit, a már amúgy is meglévő úszógumi mellé. Kép
Nálunk első baba lesz. Így tök mindegy, hogy fiú vagy lány. A lényeg, hogy egészséges legyen. Majd inkább a tesónál izgulunk.

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Potter!
Tanácsot szeretnék kérni, ha nem vagyok túl pofátlan.
Amikor Katát szültem akkor császármetszéssel segítették világra mert akkora volt a téraránytalanság hogy nem fért át a medencémen, egyébként teljesen ki voltam tágulva.(22 órás vajúdás után )
Altattak és a cső amit ledugtak a torkomom felsérthette a torkomat vagy valamit mert aztán állandóan köhögnöm kellett és ez elég kellemetlen volt a hasi vágás miatt. Mindig úgy éreztem mintha kiszakadt volna a sebem.
A mostani szülésem is ugyan ilyen lesz ezért kérlek mond meg mit tegyek ha megint kapar majd a torkom és köhögnöm kell, van-e valami készítmény ami nem árt a babának és mérsékli a köhögési ingert.
Egyébként voltam az orvosnál és kiderült, hogy magas a vasam na nem nagyon de nem írt fel vas készítményt.

A táppénzről annyit, hogy aki megteheti menjen el mert a pihenésnél nincs nagyobb kincs és valószínű, hogy a nyugodt várandósság kihat majd a baba egész életére.Én mondjuk könnyen beszélek mert a rendőrségen ahol dolgozom 100%-os a táppénz és természetesen a stresszes munkakörre való tekintettel egyből kiírt a rendőrorvos, persze én is vittem a nőgyógyászomtól javaslatot.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus, én is gondolkoztam, hogy rendőrnek megyek, de olyan felvételi követelmények vannak (értsd: fizikai), hogy jelenlegi körülmények között (és egyébként sem) tudnék teljesíteni úgy, hogy felvegyenek. Ilyenkor csak azt nem értem, hogy a dundi rendőrbácsik erre hogy voltak képesek... Kép
Szvsz vaskészítményt csak akkor írnak fel, ha alacsony a vasad, ha magas, akkor szerintem ennek nem lenne értelme.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon köszönöm az együttérzést!
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát itt mindenkit esz a kíváncsiság?? Nem féltek a korai öregségtől? Kép
Én is nagyon kíváncsi vagyok, de a meglepiket annyira szeretem, hogy inkább kivárom a végét.
A dokinak is mindig szólunk előtte, hogy ha véletlenül lát valamit, akkor mélyen hallgassa el.
(Csak a végén nehogy kiderüljön, hogy ettől a 9 hónapos várakozástól még Nálatok is öregebb leszek...) Kép

T.
tarhonyanya
 
 


Dalma!
Ilyenkor nem tud úgysem jót mondani az ember, de hidd el, hogy nagyon szorítunk Nektek, hogy átvészeljétek ezt az időszakot, és drukkolunk, hogy beférj az őszi babásokhoz!! Ott legyél ám, mert be fogok nézni!

Exedus Kép
A hóember nagyon helyes, a sapija tök eredeti! Kép

Doren Kép
Hol lehet ilyen babazenét beszerezni? Ez a spec. neve, hogy babazene? Vagy megteszi 1-2 Halász Judit is? (én ezen nőttem föl és emlékszem, hogy imádtam!)

Annann Kép
Ha a MÁV-ba jönnétek vérvételre is, akkor
1) A Kismamákat előreveszik a vérvételen, várakozás nélkül egyből bemehetnek!
2) Utazhatnátok igazi páternoszteren! A múltkor mentem vele vagy 3 kört, át is fordultam fent is+lent is, a földszinten várakozók csak úgy pislogtak, hogy hogy lehet, hogy van benne valaki...

Más.
Tegnap volt az év utolsó értekezlete, így nagy pezsgőzés+tortaevés volt délben. A pezsgőt csak a számhoz emeltem, és úgy csináltam, mint aki finoman és nőiesen kortyolgat. A tortával viszont nagy-nagy baj történt! A tetején egy konyakosmeggy volt! Ezt csak akkor vettem észre, amikor már a számban forgattam, és kiköpni nem akartam, mert elég hülyén néztek volna rám. Aztán folytatódott az értekezlet, én meg vadul sms-ezni kezdtem Tarhonyapunak, hogy kérdezze meg Balázstól (aki egy állatorvos, de mit csináljak, jobb híján ő jutott eszembe), hogy árthat-e ennyi alkohol. Balázséknak február végén lesz meg az első babájuk, úgyhogy csak együttérzően vigyorgott: -Nyugi, lesz ez még sokkal rosszabb is.
Szóval azt mondták, hogy csak hisztizek és viselkedjek szépen az értekezleten. Pedig amikor elkezdődött, Tarhonya már akkor vad rúgkapálásba kezdett (na jó, 1-2 pici kopácsolásnál nem volt több), szegényke már zsigerből utálja a munkahelyem. Kép

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Tarhonyanya, nekem 2 választásom van a vérvételre: dokim magánrendelőjében vagy itthon a kórházban (előbbi plusz 1x 1-1,5 órás út + money), szal jól van az itt is Kép A vért ugyanúgy leveszik itt is, mint ott, a labor meg labor.
Páternosztert ne is mondd, egyszer ott vizsgáztam egy neurológusnál a MÁV rendelőben - pont így karácsony táján - szupi volt KépKépKép
Aszittem a nagy pezsgőzésnek az lett a vége, h bejelentetted Tarhonyát Kép
A babazenének asszem pont babazene a neve 1 meg 2 utótaggal. Az én lányom Gryllust imádja, bár már 1-2 HJ is kedvenc lett - előbbire jobban szeret táncolni.
Babanem. Nálunk az Uh csajszi megkérdezte, h akarjuk-e tudni, mielőtt megmondta, a nemét, nagyon udvarias - mármint Hammát.
Bakker, Hamma elaludt az etetőszékben....

majd jövök
annann
 
 


Sziasztok,

Tarhonyanya, tényleg nagyon parázós vagy! Kép Az a kis konyakmeggy nem ártott. Mindig a mértéken van a lényeg.
A Halász Judit lemezek is nagyon jók. Azt esténként hallgatjuk. A Baba Zene CD-nek már három része van, több info: www.babazene.hu. Egy zeneszerző által összeállított sorozat.

Tegnap engem is megcsapoltak, és mivel együtt volt az első labor az AFP-vel, legalább öt kémcsőnyi vért vettek le.
Én nem látok a leleteken vad dolgokat, de majd a jövő héten a doki megmondja...

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!
Ma lezavartam Jankával a vérvételt, belgyógyászt, fogorvost! Alig élek, de kibírtuk!Kép Janka türelmes volt, nem nyafogott, meg is jutalmaztamKép.
Azért tegnap már rákészült, rakásszám gyógyította a babákat!
Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!

Gira: Mibol gondolod, hogy nem fogod tudni szoptatni egesz telen? Ugy erzed csokken a tejed?

Dalminha: Nagyon sajnalom. De remeljuk az osziekben benne leszel. Kép Sok sikert! Kép

Ann: Nem olyan veszes a te szulesed se. Kép Sogornom 16 orat vajudott. Kép Nem biztos, hogy a masodikat is pikk-pakk megszulom. Kép Nagyon remelem, hogy ugy lesz, de semmi se biztos. Honnan erzed, hogy Hanna abba fogja hagyni a szopit? En Lilinel nem lattam semmi elojelet, egyszercsak nem kellett neki. De o korabban 1 evesen hagyta abba. Amugy ha nem hagyta volna abba, en szoktattam volna le olyan 13 honapos korul. Igy Lili megelozott engem. Kép
Mit alkottal? Kép

Baba neme: Mi is nagyon kivancsiak vagyunk, hisz mar irtam, hogy nekunk fontos a szoba berendezese miatt. Meg ha nem is 100%. Bar Lilinel is ugyanakkor lattam noiesseget mint az orvos. Szerencsere jol ertem az UH kepeket, igy ha nem is mondanak, akkor is eszrevennem ha mutatja magat a baba. Nevet meg nem tudunk, majd gondolkodunk rajta, ha tudjuk a baba nemet. Kép

Clair: A magas pulzus teljesen termeszetes kismamaknal. Nekem is magasabb mindig. Lilivel is ugy volt. A vernyomas a fontos. Hany hetes terhes vagy, hogy mar mindenen tul vagy? Kép

Potter: Anesztes. Kép Az nagyon izgalmas munka. Most ugye nem dolgozol?
Koszi a biztatast AFP kapcsan, es mindenkinek koszonom. Annyira azert nem aggodok miatta. Kép

Exdeus: Erdekes az a hoember. Kép

Annamari: nekem nagyon tetszik a Dominik nev. Kép En inkabb a ritkas nevek hive vagyok. Lilirol is azt hittem, hogy az, de aztan ra kellett jonnom, hogy tevedtem. Nagyon divat most a Lili nev.

Tarhonyanya: ha nem szeretnetek a baba nemet, akkor mindenkeppen minden egyes UH alkalommal mondjatok el az orvosnak, meg akkor is, ha ugyanaz. Konnyen elfelejtik, hogy te nem szeretned tudni. A baratnomek is igy akartak es 8 honaposan az utolso UH-n veletlenul elszolta magat a doki, hogy kisfiu. Kép
De lehet, hogy te is eszre fogod venni az UH-n, meg ha nem akarod. A kisfiukat konnyu am eszrevenni. Kép de hogy fogod a ruhakat elore megvenni? Vagy nem veszetk semmit, csak egy par feheret esetleg sargat? Es pl. a fejvedo az agyba kek vagy rozsaszin lesz? Kép Vagy ezt is a baba szuletese utan intezitek? Kép
En is azt hittem, hogy a pezsgozes vege a baba bejelentese lesz. Kép Mikor mondjatok el? Amugy egyaltalan nem art annyi alkohol. A kismama is nyugodtan ihat egy kis bort vagy pezsgot ha megkivanja alkalmakkor. Egyaltalan nem art.

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Annann: Köszi az infót, 7végén beszerzem a Babazenét! Remélem, a kis T. beindul majd tőle és kopácsol majd az Apjának is egy kicsit.
Amikor baby sitter voltam, a 2 éves Tristan elaludt kaja közben. Nagyon édes volt, egyik pillanatban még rágott, aztán lecsuklott a feje a tányérjába, mintha leitta volna magát. Kép Nagyon röhögtem, de a mami azt mondta, hogy ez veszélyes is lehet, és végülis felkeltettük szegénykét. Kép

Apropó: nem tudja véletlenül vki, hogy az apukák mikor kezdik érezni a babák kapálózását?

Doren: A vérvételnél szerintem mázlid van, hogy egyszerre csinálnak ennyi mindent. Ha már az emberbe beleszúrják azt a horror vastagságú vasat, akkor hadd vigyék a vért, amennyi csak kell nekik! Mikor lesz meg az AFP eredmény?

Trita: Köszi, akkor ha hazamegyek, rávetem magam a laposüvegre! Kép
Az az igazság, hogy ma kaptuk meg a bónuszt és mivel nem számítottam ennyire, most totál lelkifurdalásom van. Azt hiszem, azt fogom mondani, hogy megoldottam a létszámproblémát: eggyel többen leszünk, igaz, csak rövid ideig... Kép

Lassan elvonulok hétvégézni, mindenkinek sok pihenést és pocaknövesztést kívánok!!

Pusz,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok Csajszik!

Tarhonyanya: Kis mennyiségben az alkohol nem árt, én is bünöztem egy kicsit, amikor egy kolléganömet köszöntöttük nyugdíjazása végett. Amúgy poén volt a sztori, hogy állatorvosnál érdeklödtél. Nálam amikor kiderült, hogy mi a helyzet, másnap már az egész cég tudta (pedig csak egy embernek mondtam el, igaz mondjuk voltak problémák is ami végett el kellett jönnöm táppénzre). De mindenki kedvelt a munkahelyen, nem voltam senkivel sem haragban, ezért mindenki gratulált nekem, és a mai napig is érdeklödnek felölünk.

Trita: Nekem is tetszenek a különleges nevek.

Puszika mindenkinek, és jó hétvégét:
Annamari

KépKép
pannamari
 
 


Dalma!
Nagyon sajnálom ami történt. Nem tudom vigasz-e, de az elsővel én is így jártam. 2 hónapra rá sikerült és most ott számítógépezik a másik szobában. Kitartást kívánok!

Hát orvoshoz nem jutottam el, de a nővér megnyugtatott, hogy ha nem szédülök akkor nincs komolyabb gond és babóca kap elég oxigént. Valószínű, hogy a gyomorégés teszi ezért most Rennie-t szedek. Nem tudom hogy ez segít-e vagy egyébként is könnyebb, de már nem fulladozok annyira. Viszont még mindig rosszul alszok és ha kinyújtózok, akkor néha szúr a hasam.
A gyerekek még nem tudják még, ezért csak virágnyelven beszélünk róla. Meg akarom várni az UH-ot, hogy minden rendben van-e. Meg egyébként is hadd élvezzék a karácsonyt.

Jó hétvégét!
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Sziasztok

Táppénz ügyben hát az oep honlapján fent vannak az ügyfélszolgálatok telefonszámmal együtt www.oep.hu de a tanácsadó szolgálatok is nagyon jók.
Nevek nekünk megmaradtak az előzőből mert tudtuk hogy fiú három nevet választottunk majd apa úgy jött a szölőszobára Levente mert ez esik legmesszeb a születés napjától nejárjon úgy mint mi. Mivel nálunk a vége császár lett és be kellett mondani egy lánynevet is az is megmaradt remélem most arra kerül sor. Szóval ha lány Zsófia ha fiú akkor Krisztián vagy Dániel.
Nálunk klasszikus zene és Presszer volt a nyerő de még most is. A mostani diszkó nem jön be neki, de Presszer Picire rázza a fenekét.

Amica
A lányod nagyonaranyos és milyen jó öttlet így felkészíteni a kellemetlenségre. Hát nem egy leányálom gyerekkel bár én egy szót se szóljak mert ahova járok ott időre megyek és soha nem kell várni 10 percnél többet de az ritka.

Na megyek mert vlami nem kerek alvás ügyben.

Jó hétvégét.
Ildi
cila
 
 


Sziasztok!
Tarhonyanya, ami szerinted a sapija, az valójában a haja akart lenni, legalábbis öcsém azt mondta, mikor megmutatta a képeket. Kép
Rita, nálunk sem kék, sem rózsaszín nem lesz... Max. halványzöld, fehér, sárga. Én tényleg irtózom ezektől a ha ez, akkor ez, ha az, akkor az dolgoktól... Kép
Ma megkapta a férjem az USB Bluetoothot. Most azzal van el, és azzal, hogy infrán küldözget az én telcsimre... Addig jó a gyerek... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Katus,
az intubálás már csak ilyen. Pláne a terheseknek ödémás a nyálkahártyájuk, így könnyebb megsérteni. Gyógyszeresen nem igazán tudod befolyásolni a köhögés ezen fajtáját szerintem, inkább a hasi fájdalomra szedj vmit. Az Algopyrin nem árt a babának. Napi 4x 1 szem.
Egyébként ha már előre fix, hogy császár, akkor szinte biztos, hogy gerinközeli érzéstelenítésed lesz, így a köhögéssel nem lesz gond. Császárnál majd mindig csak sűrgősségben altatnak.
Szerintem pár héttel a szülés előtt menj el a kórház aneszteziológiai ambulanciájára (ha van olyan, beszéld meg a dokiddal), ott az anesztes orvos mindent elmond majd. Nálam biztos szakértőbb lesz, mert abban a kórházban, ahol én dolgozom nincs szülészet. De a spinális érzéstelenítést borítékolom.

Na, panaszkodtam bébim lustaságára, erre belehúzott. Kép
potter_76
 
 


Sziasztok!
Tarhonyanya, elmeséltem ma Pestről jövet a férjemnek (és az öcsémnek), hogy mit írtál a konyakmeggyről. Erre öcsém közölte, hogy minek aggódsz: amikor kipottyan nem sírni fog, hanem csuklani! Kép
Ann, kölcsönöztem övterelőt. Nem egy nagy valami. Anyóssal majd csináltatok sajátot...és ennek az árát meg beszámítattjuk egy babakocsiba. Szerencsémre ott volt olyan, amit már kinéztem egyszer a neten, és Ferinek is tetszett.

A mai napi bánatom: egy felesleges futómű vizsgálat miatt (vagyis ennek hosszú ideje miatt) lekéstem az ismerősöm esküvőjét. Kép Az ajándékot éppen a kezébe tudtam nyomni a hivatal előtt... A férjem azt hitte, hogy csak háromra kell menni, de az eski fél órával korábban volt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Esztianyó, köszi, valami ilyesmi kis csodára vágyok én is! Nem mondták akkor, hogy várni kell vele, vagy ilyesmi?

Kép
Kép
dalminha
 
 


Potter!
Köszi az infot.Az a helyzet, hogy a mi kórházunkban még mindíg altatásban végzik a császármetszést még akkor is ha előre lehet tudni a szülés császáros kimenetelét. Az osztályvezető főorvos azt vallja, hogy így kevesebb a műtét utáni szövődmény.
És ha valami toroknyugtató csodaszert szopogatnék?
Egyéként az első babánál is Algo.-val kábítottam magam.

Exdeus!
A dundi rendőrbácsik amikor rendőrnek álltak akkor még nagyon stram férfiak voltak ugyanis nem tudták volna teljesíteni a felvételi követelményt.
Egyébként a felvételi követelmény fizikai részét nekünk is minden évben újra kell teljesíteni amit én most 6 hetes magzattal a pocakomba vittem véghez. Azt mondta a rendőrorvos, hogy nem lesz tőle semmi bajom, mondanom sem kell, hogy végig csaltam mert nagyon féltettem a babucit.
A rendőrsulit egyébként Szegeden végeztem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok

Potter
Tudom orvos vagy de az én tapasztalatom mást mutat. Én sürgösséggel kerültem (kb 10 perc volt) császárra és altatást szerettem volna. Nagyon féltem a spinális érzéstelenítéstől, és az anesztes doki beszélt le mert azt mondták jobban örülnének ha ébren lennék hát én utána nem örültem. Három császáros mamával voltam egy szobában senkinek nem volt tervezett és volt akit altattak mert azt kérte. Bár lehet hogy korháza és orvosa válogatja. Viszont egy előnye van a spinálisnak hallod a gyerköcöt mikor felsír és nekem is hagyták hogy megsimogassam viszont utána csak másnap délben kaptam készhez mert nem mozoghattam. Vagy van olyan érzéstelenítés ami után hamarabb lehet mozogni? Az az igazság hogy nekem most biztos a császár több okból is és még nem tudom mit válasszak mert az előző élmény nem volt kellemes. Ellehet kerülni ezt a remegést meg fázást ami utána jön? Légyszí ha tudsz erről valamit írd meg. Előre is köszi .
Na megyek takarítani
cila
 
 


Cila!
Nekem a köhögést leszámítva semmi gondom nem volt az altatással.23 óra 20 perckor műtöttek és már reggel 4 óra 30-kor már hozták Katát szopni igaz, hogy nem tudtam megszoptatni mert nem valami nagy a cicim és háton fekve nem ért bele a szájába.
nem tudom, hogy miért nem fordultam oldalra és szoptattam meg úgy, de talán féltem attól, hogy a vágásommal lesz valami a hasamon. Persze a csecsemős nővérek le sem szartak.
Aznap délben már a saját lábamon jöttem vissza a tusolóból. Tehát ha én választhatok akkor inkább altatás.
Egyébként ha kérem akkor ahogy felébredek - az a műtét után kb. 10 perc - azonnal hozzák a kicsit csak az a baj, hogy akkor még nagyon kómás vagyok.Természetesen kérem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Kép
Jajjj, de nem szeretnék császáral szülni, remélem, minden úgy megy majd, mint a karikacsapás Kép
Cila, remegés, fázás nekem is volt a szülés után, pedig én nem voltam császáros, úgy emléxem, nem volt olyan hosszú idő, de rögtön betakartak.
Exdeus, hát sztem se egy nagy cucc az övterelő, mégis jól jön Kép Milyen babakocsit szeretnétek? Sztencsére én most ezzel a témával nem foglalkozom, a múltkor már megjártuk a hadak útját - hogy minden kívánalomnak feleljen meg + férjen be kicsi kocsinkba... hmmm... lényeg a lényeg, Pocakboci nem kap új kocsit, reméljük megelégszik a Hammáéval is.

Esztianyo, jobban vagy?

Tarhonyanya, sztem ha már Te is úgyérzed, h jókorát rúg, apu is érzi - sztem félidő körül.

Rita, onnan gondolom, h aba fogja hagyni a szopit, h folyamatosan csökken a szopi menyisége és ideje... volt olyan este (1 db), amikor nem jutott eszébe... lassan eljön az idő Kép
Tálcákat alkottam (szalvétázva, pácolva, festve... az egyik még nincs kész) és csipeszes karácsonyfadíszeket, egyelőre ajándékba, de utóbbiból még saját is lesz. Még üvegfestek karácsonyig + ... még ami nincs kitalálva.

Amica, ügyik vagytok, h így lezavartátok a kötelező dokikat Kép Hamma szerencsérenem nagyon tudja, h mi fán terem a doki... az oltásokra már nem igen emléxik, amúgy meg nem találkoznak. Remélem, egy ideig nem is fognak!!! 7főn megyek vértszívatni! Grrrr.

Baba nemére visszatérve: megnéztétek, h a kínai naprát szerint milyen nemű lesz a babátok? Én úgy érzem lány lesz + kínaiak szerint is, úgyhogy már akár 50% esélyünk is van KépKépKép Hammánál is bejött a kínai módszer, de ahogy a családot végignéztem, nem mindenkinél tuti. hammánálviszont fiút éreztem.Szóval, megnézte vki???

Itt no hó. Holnap elnézünk a Mátra felé és megmutatjuk Hammának a havat - mármint nagyobb mennyiségben. Szegénynek mesélünk már mióta ahóemberről, szánkóról... elméletben... Remélem, normálisidő lesz és el tudunk menni Kép
További jó 7végét!
Ann
annann
 
 


Sziasztok lányok!
Ahogy olvaslak titeket egészen elmegy még a gondolattól is a kedvem hogy császárral szüljek a körülmények miattt altatás, nem szabad mozogni stb...elég rosszul hangzik.
Képzeljétek a lányom ma egész nap szinte semmit nem akart enni pedig nem tűnik úgy hpogy bezeg lesz.Akinek van gyerkőce írjatok már nekem légyszi hogy ti már tapasztaltatok uilyet?Mert én ezt egyre többször észreveszem és kicsit aggaszt a dolog megtömni márpedig nem lehet....de tényleg nem értem a dolgot.
Egyébként szerencsére teljesen meggyógyultam remélem most nem zsófi következik....
Jó lenne a karécsonyt betegség nélkül megúszni.
Gondolkozom azon hogy mikor menjek el 4D UH-ra ti mikor mentek?Szerintetetk a nemét mikortól tudják megmondani?Én annyira kíváncsi vagyokKép
Nálunk Pesten sincs hó sajnos pedig olyan szép lenne a fehér karácsony de még bízom benne hátha lesz.Holnap egész nap takarítanom kell és a mézeskalácsokat is megsütöm fincsi illet lesz az egész lakásbanKép
na megyek írjatok majd minél többetKép
Kriszti 13+1
babszem27
 
 


Dalma!
Nekem azt mondta az orvosom, hogy már a következő hónapban próbálkozhatunk. Próbálkoztunk is :-)
És sikerült :-) Nég egy dolog: azért ment el, mert nem volt élatképes. És jobb így, mintha később. Drukkolok nektek.
Már csak esténként vagyok rosszul, napközben egész jól vagyok. Remélem hamarosan ez is elmúlik.
Itt rengeteg hó van, két napig esett. Csak, hogy irigykedjetek:-)

Kriszti
Ilyen időszakok nálunk is előfordulnak, hogy alig eszik valamit a gyerek. Egy-két nap nem gond. Lehet, hogy valami bujkál benne, amit legyűr a szervezete. De ha tovább tart, érdemes elmenni orvoshoz.Tömni nem érdemes, mert csak kijön belőle. Tapasztalat. Igyon eleget - ezt biztosan tudod.

Ann
Hol lehet utána nézni a kinai naptárnak.
Egyébként elkészült a családi naptár. Ezt kapják a nagyszülők ajándékba.

Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Nekem mért nem sikerülnek a mosolygó fejek ??

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Sziasztik Csajszik!

Annann: Én is megnéztem a kínai naptár szerinti gyerek nem jóslást, majd kíváncsi leszek rá, hogy igaz lesz-e a végén. Mi kisfiút szeretnénk, de ez jött ki eredményül is.

Esztianyo: és akit érdekel esetleg nézzen fel a http://www.babazo.hu/index.html oldalra és ott a babanév keresön belül az alkalmazások alatt található meg a kínai fogamzásnaptár.
Amúgy van fenn ezen az oldalon nagyon sok érdekes téma is. Érdemes ellátogatni ide.

Puszika mindenkinek:
Annamari

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!
Eszti, ne rakj a kettőspont és a zárójel közé kötőjelet, és menni fog! Kép Kínai naptár itt: http://www.bebilap.hu/terhesseg/knaptar.htm
Ann, a Bebeideal (vagy legalábbis valami hasonló a neve) babakocsit néztük ki. Elméletileg ezeket tudja:
két irányból tolható
állitható a tolókar magassága
3 fokozatban ültethető
első és hátsó kerekét is lehet forgóra tenni vagy fixálni
téliesített , lábzsák , esővédő van hozzá
sport babakocsinak átalakítható
végig jó a babának
Habár ott nem láttam hozzá esővédőt, de ha eljön az ideje megkérdezem. Kép Kép a www.babaholmiolcson.hu oldalon van róla...
Katus, én nem hiszem, hogy a nagyobb darab dagi bácsiknak ki kellett állni ezt a próbát... egyébként szvsz nincs semmi értelme, ma már nem abban a világban élünk, hogy teszem azt rohanni kell a betörő után...vicc az egész! De azért örülök, hogy Te teljesítetted a követleményeket, még ha blicceltél is. Kép

Ma rájöttem, hogy a mulatós zene (vagy inkább a hangos?) nem gyerebe babócának, élénken mocorgyározott...de mostmár itthon vagyunk, lassan aluka lesz. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Kép
Áhhh, ezek gagyi kínai naptárak! - legalábbi sztem, ugyanis nem holdhónappal számolnak, hanem naptárival (eredetileg a kínaiak 1-12-ig számozták, nem jan-dec-ig.), így lesz egy halom elcsúszás - még jó, h nem jön be ha nem jön be. Angolul is megnéztem egy csomót, azok közül csak 1 volt, ami normálisan számolt... megnézem majd, hátha megvan a linkje.
Amúgy nekem nem bonyolult, m egy 30 éves nő (ld én)februártól októberig csak lyányt tud KépKépKép Szal Pocakboci lyány lesz, akárki meglássa KépKépKép
Amúgy az életkor se úgy meg náluk, ahogy gondolnánk, én csak májusban leszek 31, mégis már kínaiban annyinak számítok, és annyinak számítottam a fogantatáskor is.
Nos, itt a link:
http://chinesefortunecalendar.com/PredictSex.htm
A fölső sorba az anya születési idejét, az alsóba a fogantatás idejé kell beírni.

Ági, sztem jó lesz a kocsitok Kép Mi még néztük nagyon, h vízszintesig lehessen dönteni, h ne legyen túl keskeny, h ne legyen túl kicsi a kereke + persze, h beférjen az ajutóba. Végülis nem lett óriási a kereke, ellenben utólag derült ki, h nyikorog Kép

Babszem, sztem vannak ilyen evési sztrájkok a gyerekeknél - én is hallottam ilyet. Igaz, Hamma nem produkálta még - ő egész jó evőnek mondható. Ha nincs neki erőltetve, akkor tudja, h mennyit kíván.

Ha eltűnnék, akkor elromlott a gépem, m tegnap sikerült beleborítanom egy adag vizet.... elvileg éjjel kiszáradt, de sose lehet tudni, h megeszi-e a rozsda Kép
Ann
annann
 
 


Ann, nekem mindkettő (amit én linkelem, és amit TE is) szerint fiú! Igaz, én a "sajátomban" azt az életkort vettem, ami akkor voltam, tehát 22 (ma vagyok épp eggyel több). Kép Szeretném, ha igaz lenne, talán pénteken meglátjuk! Kép
Elvileg ez a kocsi teljesen vízszintesig dönthető! Nekem nagyon úgy tűnt. De ha visszavisszük az övterelőt, úgyis kivesézzük A-tól Z-ig. És beállunk a parkolóba, hogy megnézzük, befér-e a csomagtartóba (ez lesz az első!).
Szép vasárnapot!
UI: nálunk két gép van, és hacsak Murphy nem jön közbe, elég kicsi az esély, hogy egyszerre romoljanak el. Egyébként szerintem nincs olyan alkatrész, ami rozsdásodna, ha elromlik, az csak zárlat miatt lehet. Szerintem...

És még valami: a változatosság kedvéért a férjem jövő héten ismét vidéken lesz (a hosszú házasság titka), de elvileg csüt. este már jönnek haza, így láthatja babócát.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ági, boldog szlinapot!!! KépKépKép
Nálunk is van még pár gép (a párom azon dolgozik + amin Hamma játszik + egy nem üzemel), de ha ez (amin minden cuccom van) elromolna, akkor olyan idegrohamot kapnék, hogy tuti a Lipóton kötnék ki KépKépKép (tavasszal átéltem egy ilyet, új wincsi, rátéve minden a régiről, 1 hét után besz.rt - szerviz szerint azóta is jó, pedig már 2x romlott el... nem hajlandók cserélni, m a teszt szerint jó...)
A kislányom már öltözik, h mgynk hóembert építeni, én meg még ki se találtam, h hova is megyünk...
A.
annann
 
 


Esztianyó!
Én is azt hittem, hogy elmúlt az émelygés, de sajnos még mindíg van általában mostmár nekem is csak este de néha-néha napközben is.
Nemtudom mikor lesz már vége ennek a lassan 4 hónapja tartó "másnaposságnak".
Katával nem emlékszem, hogy ennyi ideig tartott volna.
Egyébként ti hogyan kerültetek Finnországba?
Én is voltam ott 10 napot népitáncolni Mikkelibe!
Katus 14+5

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Én is megnéztem a kínai naptá szerint fiú lesz a kis pocaklakó!Ez tök jó lenne egy lány egy fiúKép
Köszi a válaszokat kaja ügyben ma ebédkor kitaláltam egy kis játékot és így evett rendesen de láttam rajta hogy magától csak úgy nem enne.....a fene érti ezt.
Nálam már teljesen elmúlt a hzányinger hál'istennek csak este szokott elég erős gyomorégésem lenni dehát mi ez ahhoz képest hogy állandóan émelyegtem.Úgy örülök hogy vége!!!
Ma nekiálltam a lakás takarításának elég durva hogy olyan hamar elfáradok de ma befejezem az tuti ha éjjelig kell csinálnom akkor is....
Úgy várom már a karácsonyt biztos olyan boldog lesz zsófiKép
Úgy döntöttem a 16. hét körül megyek el uh-ra bár akkor amúgy s van a dokinállehet hogy mégis hülyeség...ti mikor mentek?
Lassan nekem is kell venni kismamanadrágokat aki pesten lakik ti hol vettetek?
Na megyek én is ebédelek sziasztok
babszem27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: