Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Csirippiri, apukám Szolnokon szülész-nőgyógyász (már nem szüleszt, szóval nem promotálom), és Tiszaföldváron magánrendel....Kép
Vendég
 


Igen, Zsana tudom, de van kiegészítő melóm, így a táppénz + kiegészítés még több is lesz, mint a rendes fizum. Ezt a melót majd babával is tudom otthonról csinálni.
Vendég
 


Esztipeszti!

Akkor a Te apukád Krivácsy Doktor?

Nála is voltam már, ő az "üzemi" nőorvosom!

/polgármesteri hivatalnál dolgozom/
csirippiri
 
 

 
 

Igen...Kép
Vendég
 


Csajok!

Nem tudtok valamilyen számítógépes melót? Nekem is jövedelemkiegészítés kellene...

Köszi: Piroska
csirippiri
 
 


Õ is egy angyal doki....:-)

De tudtam, hogy nem "szüleszt", így nem is hozzá mentem a terhességgel. Gratulálok édesapádhoz!
csirippiri
 
 


Köszi, én is büszke vagyok rá!!! Kép
Vendég
 


<font color="0077aa">Lányok,
ez érdekes, mert a google keresőjébe beütöttem a "terhesség alatt szedhető gyógyszerek"-et és az Aspirint mint bármikor szedhető gyógyszert hozta ki több linkben. (Nem mintha lenne itthon...Kép) Tehát az Algopyrin maradhat. Hurrá.

Hááát, tényleg elég eltérő a védőnős protokoll. Úgy látszik mindenki más papírokkal, vagy anélkül, máskor megy vagy akár el sem megy bizonyos vizsgálatokra. Ez gáz. Jobb szeretném, ha olyan kis poroszos lenne minden, hogy valaki megmondja mi, merre, hány méter. Pl. de ki csinál EKG-t? Én azt hittem, hogy a háziorvos...

Lola</font>
lolita
 
 


Lola: engem a háziorvos utalt be rá. De mivel nála az első terhességemnél nem voltam, így EKG-n sem.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én nem szeretnék vitába szállni senkivel sem, orvosokkal meg pláne nem, de mivel megfáztam két héttel ezelőtt és lázas lettem, gyógyszert kellett szednem. Az algopyinen egyértelműen szerepel, hogy nem ajánlott. Az aspirinen pedig az van, hogy a terhesség első három hónapjában indokolt esetben használható, utána tilos.
Én nem igazán hittem a tájékoztatóknak, mivel nem fogalmaznak egyértelműen, megkerestem a dokit, aki egyértelműen aspirint javasolt, tekintve, hogy az első harmadban vagyok.

Persze a legjobb megoldás az lett volna, ha nem szedek semmit, de nem akartam, hogy a hőemelkedésből komolyabb láz legyen.

Szerintem ha egy harmadik orvost megkérdeznénk, tutira valami mást mondana.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


A protokoll egy dolog, amúgy meg minden terhesség más, minden doki más, minden körzeti doki más, és minden védőnő más, és ezáltal mindannyiunknak más és más lesz a vérvétel időpontja, a köv. UH időpontja, minden...Kép
Vendég
 


Mariannka, ez így van. Nekem a dokim azt mondta, hogy ne szedjek fejfájásra Algpyrint, hanem Panadolt. Apu (több mint 40 éves szülész-nőgyógyászi tapasztalattal) azt mondta, szedhetek, tesóm intenzíves gyerekorvos létére is azt mondta, hogy Algopyrint szedhetek, Aszpirint ne. Én rájuk hallgattam, de mint ahogy az előbb is írtam, szerintem nem szabad keresni a mintát, mert az úgy látszik nincs. Kép
Attól fogadd el a tanácsot, akiben bízol! Kép
Vendég
 


Én megpróbálok minden labor beutalót a nőgyógyásztól beszerezni,végül is maszekba járok hozzá hol a rendelőbe hol a korházba attól függ hol van! a védő nő nagyon aranyos de szerintem ővele "csak" beszélgetni lehet megméri a súlyt.nem nagyon értem a leleteket miért nézi hiszen a nőgyógyász kielemezi azokat és nagyobb szakértelemmel vizsgál! persze semmi bajom a védőnővel az enyém nagyon kedves és ez akkor lesz fontos ha majd jön a picikhez születésük után!!!
tunka
 
 


Lola
Nálunk ez a dolog úgy van, hogy most szerdán megyek a védőnőhöz, semilyen vizsgálaton nem voltam még, egyszerűen a dokimtól kaptam egy papírt ami a védőnőnek van címezve, hogy vegyen szárnyai alá. Miután megvan a kiskönyv megyek majd vérvételre (az eredményeket később is be tudja írni a könyvbe) Viszont a kiskönyvben van egy rész amit a háziorvosnak és a fogorvosnak ki kell tölteni. Oda beleírják a véleményüket. (de ha hamarabb mész hozzájuk akkor max azt is beírja a védőnő.)
Nekem a doki külön mondta, hogy ehhez a kettőhöz már csak akkor menjek ha a könyv a kezemben van.
Ezen kívül ugye van még a labor, meg az EKG, Amit én egy füst alatt el szoktam intézni a Jánosban.

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Lehet, hogy igazad van Esztipeszti, de nem gondolod, hogy a gyógyszerek hatóanyagait a bizalom nem befolyásolja? Max. az, hogy kinek a szervezete hogy reagál.
Szerencsére van már egy csomó homeopátiás szer, én ha kell valószínüleg olyat próbálnék. Bár azok sem jók mindenre. Szóval okosabbak nem lettünk!
csiricsi
 
 


Csiricsi, ahogy olvasod, te is láthatod, hogy az orvosok homlokegyenest mást mondanak (nemcsak gyógyszerszedés), hatóanyagtól függetlenül. Én csak hallottam és olvastam teljesen különböző véleményeket (pl. itt a babaneten is). Ezért gondolom azt, hogy neked annak az orvosnak kell hinned, akiben bízol. (ha már nincs az orvosok között egységesen kialakult vélemény, hogy mi árt, és mi nem)
Vendég
 


Egyébként az is változó, hogy ki mikor kapja a kis könyvet. Van olyan ismerösöm, aki csak a 14. héten ment érte. Biztos jól le is szúrták miatta. Addig kutya se kérte töle.
csiricsi
 
 


Sziasztok!

Azért nem bírtam ki és gondoltam, hogy mégegyszer bekukkantok hozzátok.
Tényleg nagyon édesek vagytok, hogy így együttéreztek velem.
Mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy ne izguljon és ne gondoljon semmi negatívra meg rosszra, az nem tesz jót. Én most azon agyalok, hogy mi lehetett a baj? Az is eszembe jutott így utólag, hogy gyanúsnak találtam, hogy egyáltalán nem volt hányingerem, émelygés. Már akkor átfutott az agyamon, hogy biztos minden o.k.? Persze ez hülyeség, sok nőnek nincs semmi tünete és mégis egészséges babát szül.

Na jó, nem terhellek titeket ilyen bús gondolatokkal.

Csak még egy kérdésem lenne Szisz2!
Úgy alakult a sorsunk, hogy új orvos után kell néznem. Ez az egész cécó a babámmal a Jánosban zajlott le és most nagyon gondolkozom, hogy itt is maradok. A J.-os topikba belelapoztam és uaz a doki csinálta a műtétemet tegnap, akihez Te jársz. Nagyon szimpi volt és kedves, tudnál róla priviben írni pár sort? Szülés témában is (bár ez most nekem nem aktuális, de előbb utóbb az lesz).
Előre is köszi!

Mégegyszer minden jót mindenkinek, mostmár tényleg nem jövök többet.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Esztipeszti, bocs, lehet, hogy nem azt sikerült írnom, amit gondoltam. Nem a bizalommal van gondom, hiszen mást sem tehetünk. Én speciel feltétlenül bízom a dokinénimben. Én csak azt szeretttem volna mondani, hogy jó lenne, ha az orvostudománynak egységes lenne bizonyos kérdésekben az álláspontja. Így nekünk is könnyebb lenne.
Más!Voltam börgyógyásznál foltokkal az arcomon. Adott kenöcsöt. 3-szor mondtam, hogy babát várok,olyat adjon, amit ilyenkor is lehet használni.Már majdnem hülyének nézett. Kiváltottam, hazavittem, elolvastam az utasítást. TERHESSÉG ALATT SZIGORÚAN TILOS!
csiricsi
 
 


megkérdeztem a védőnőt a napozásról:mondta hogy a pocit takarjam le törülközővel az arcot meg kenjem 30 faktoros krémmel nehogy májfoltok legyenek az arcomon.holnap megyek laborba!

Gyógyszerek! Én kikérdezem a nőgyógyászt milyen gyógyszereket vigyek nyaralásra!mivel szalicil érzékeny vagyok és eddig megúsztam a betegségeket (kop-kop) évek óta nem szedek gyógyszert! de mivel külföldre megyünk viszek magammal!

Én tegnap kaptam meg a kiskönyvet! és még olvasnivalókat!aztán szép szorgosan gyüjtöm a leleteket uh képeket!
tunka
 
 


Csiricsi, én is így jártam. A múlt héten volt egy kis balesetem a bokámmal, kaptam rá kenőcsöt és mondtam hogy mi a helyzet. Kiváltom, elolvasom és terhesség alatt nem ajánlott! Hát ez van Kép

A hétvégén a national gergraphic channel-en láttam egy nagyon érdekes filmet: Élet az anyaméhben 1-2. Sajnos elaludtam rajtam, de most szúrtam ki, hogy szerdán este 9-től ismétlik.
Ajánlom mindenkinek, szerintem nagyon érdekes.
platipus
 
 


MSE
Szívesen írok neked a dokiról, csak nem találok sehol sem címet ahová ezt megtehetném. (vagy csak én vagyok a béna) A profilomba feltettem egy emil címet, ha gondolod írj oda nyugodtan.
Remélem ezt még azért elolvasod.
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


A különböző vizsgálati időpontok közül ami mindenkire vonatkozik:
12. hét: UH-nyakiredő miatt
16. hét AFP vérvétel, az eredmény után kb. 18.hét: UH
24. hét körül: terheléses cukor
32. hét: UH
36. héttől hetente NST

Ezen kívül is lehet sok UH, meg vérvételek, ezek mind a szülésztől, meg a védőnőtől függnek.
Nálam például az első vérvétel egybeesik az AFP-vel.

Tegnap voltam a 12. hetes UH-n. 6cm a baba, a feje 1,9cm. Végig aludt, a képen fejjel lefelé van, a gerince már jól látszik.

TündeKép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok Lányok!

Most vagyok itt először, véletlen találtalak meg Titeket!
Ma vagyok pont 12 hetes terhes, UH-on már voltam. Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok Vele, de én nem érzek semmit, se hányinger, se émelygés, se étvágy....szóval eddig semmi. Ti hogy vagytok vele?
márti26
 
 


Jó sokat írtatok amíg távol voltam! Kép

Tunka! Szisz! Most csütörtökön megyek a nőgyógyászomhoz és akkor írja meg a beutalót a 12 hetes UH-ra! Szerintem jövő héten fog rá sor kerülni! Nagyon kiváncsi vagyok hogy mekkora, hogy hol helyezkedik el a lepény és végre látni szeretném a kis kezét és lábát ahogy kapálózik. Olyan lehet hogy valami nem oké a lepénnyel? Pl. nincs kifejlődve?

Eszti! &#8222;Én - szerencsémre - nem nagyon voltam rosszul, így max. az álomkórból érzem, hogy terhes vagyok. Sokszor én is azon gondolkozom, hogy vajon minden ok-e odabent. Legtöbbször mindig az a vége, hogy biztosan jelezne a baba, ha nem lenne ok vmi.&#8221; A számból vetted ki a szót! Én is pontosan ezt érzem! De kérdés hogy tényleg jelezne-e?
A túrós gyümikompozíciódat én is szívesen kipróbálnám, bár én kihagynám belőle a tojást és helyette egy kis Canderelt meg vaníliás cukrot tennék! Na most meg is kívántam!

Egyébként ha már a szorulás a téma én ebben is eltérek az átlagtól, ugyanis én már jó ideje lágyakat &#8230; Szóval értitek! Ez mitől lehet?

Platipus! Én is pont azért aggódok mert az elején kétszer is barnáztam! Szóval már én is nagyon várom hogy a 12 hetes UH-on minden rendben legyen, hogy megnyugodhassak!

Mondjatok már nekem valamit erről a családi adókedvezményről! Ezt is igényelni kell? Akkor is jár nekem, ha táppénzen vagyok? Akkor is be kell mennem a munkahelyemre elintézni?

Csirippiri! Amikor én vérvételen voltam, előtte mondta a védőnő hogy nem kell éhgyomorra menni! Sőt mindenképpen egyek valamit előtte nehogy rosszul legyek.

Számítógépes meló nekem is jól jönne! Kevés a lóvé!

Nekem meg úgy volt a járogatás hogy először nőgyógyász aki megállapította a terhességet. Erről vittem egy papírt a védőnőhöz aki odaadta a kiskönyvet meg a beutalókat. Ez után terhesgondozóba kellett menni, ott a beutalókat lepecsételték és aláírták. Ez után körzeti doki, aki beutalt a belgyógyászatra. Vérvétel is akkor volt. És most megyek 2. alkalommal a terhesgondozóba, ahonnan majd beutalnak a 12. heti UH-ra!

KépKép
nicika
 
 


Márti üdv itt!

KépKép
nicika
 
 


Szia Nicika!

Láttam, hogy lövői vagy én soproni. Láttalak a táblázatban, hogy lehet bekerülni? Még nem döntöttem el, hogy hol fogok szülni, annyi rosszat hallani a soproni szülészetről.............Te meg vagy elégedve?
márti26
 
 


Nicika
A családi adókedv. az úgy működik, hogy a doki kiállít egy igazolást arról, hogy mikor töltötted be a 91. napot és azt be kell vinni a mh-re. Az alapján lehet megkapni.
De ez már csak idén van, jövőre egybeolvad a csal.pótlékkal.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


SziasztokKép

Olvasgatlak egy ideje titeket, de időm nem sok akadt még irogatni, de most gyorsan jelentkezem a sorba én is, van egy fél napnyi pihenőm Kép

38 éves vagyok, van egy husz hónapos kisfiam és bérlő költözött a pocimba Kép Ma vagyunk 8hetesek és 4 naposak, várható érkezése a tesónak március 9.

Olvasgatom már egy jó ideje a történéseket, probállak titeket követni Kép

ÚGy általánosan irnék egy két sort, ahhoz amit irtatok.

- Családi adókedvezménynél általában a nőgyógyász állit ki egy sima igazolásos papirt, hogy melyik hónap melyik napján töltötted be a 91. várandós napot, és már attól a hónaptól jár a megfelelő összegű adójóváirás, már ha igénybetudjátok venni (minimálbéres bejelentésnél sajna nincs jelentősége) Ezt apa is igénybe veheti, ha az ő jövedelme jobban lefedi.

- Az orvos, védőnő protokol legtöbbször ahány hely, annyi fajta szokás alapján müködikKép A háziorvosnál általában azért kell megjelenni, mert ugyebár ő az aki kiirhat minket táppénzre, ahhoz meg nem árt neki tudnia, hogy pocilakóval rendelkezünk.

Szonibaba Kép
Nagyon átérzem azt most ami benned zajlik, sajnos mi is elvesztettük az első babánkat és nem derült ki hogy mi volt az oka. Viszont egyre megtanitott, hogy higgyek benne, hogy lehet babám (elötte 16 évig nem lettem terhes). Pihend ki és vedd körbe magad pozitiv dolgokkal, drukkolok hogy hamarosan újra pocaklakó költözzön hozzátok és boldog kismama legyél.

NicikaKép
Jár akkor is ha táppénzen vagy, de elképzelhető hogy majd csak évvégén tudod az adóbevallásnál igénybevenni, főleg akkor ha a Tb fizeti neked a táppénzt, mert ugye akkor a munkáltatód beküldött neki egy alap lapott és azon még nem volt bejelőlve a magzati kedvezmény, viszont ha tbkifizetőhelynél dolgozol, akkor ők már a számitásnál figyelembe tudják venni. A nőgyógyászod kiad egy igazolást és annak a másolatát le kell adni a munkáltatónak, az eredetit tartsd meg és tedd majd az adóbevallásodhoz el.

Szorulásos témánál majd arra figyeljetek, hogy a vaskészitmények még jobban fokozzák sajnos. A sok sok gyümi segithet, hogy kicsit lazitson a dolgokon.

Valaki van közötettek aki a II. nőire jár dokihoz?

Mindenkinek rókamentes szép napot kivánok

Ági
8+4

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Márti! Tényleg soproni vagy? Ez tök jó! Kép Te melyik dokihoz jársz?
Ha táblába akarsz kerülni akkor csak írd meg az adataidat és beraklak!

Lányok! Azt hiszem felidegesítettem magam! Megvettem a Kismama magazin legújabb számát, amiben vannak történetek és én hülye elolvastam a vetéléses sztorikat. Ti nehogy elolvassátok!!!! Most nagyon be vagyok tojva hogy mi van ha már nem is él a babám, hisz barnáztam is kétszer, progeszteront is szedek és 6 hetesen a 10mm helyett csak 3mm volt a baba! Úristen! Legszívesebben azonnal megultrahangoztatnám magam! De erre még várnom kell! Mondjatok valami bíztatót mert megbolondulok!

KépKép
nicika
 
 



KépKép
nicika
 
 


Nicika!

Ne aggódj, a te babóddal nincsen semmi baj. POZITÍV GONDOLKODÁS! A baba jól van, ezt kell hinned, hiszen a doki is azt mondta, minden rendben lesz. Nem?

A méretek nagyon különbözőek ebben a korban,a babuci 6 hetesen 3 mm, 12 hetesen 6 cm.

Ne aggódj, nyugodj meg. Minden rendben van, és lesz.

Ha nem sikerül megnyugodni keress fel egy magán ultrahangost és győződj meg a baba egészségéről, vagy hívd fel az orvosod, ő majd megnyugtat, hogy nincs semmi baj.
csirippiri
 
 


Köszi Csirippiri! Csak olyan nehéz még egy hetet várni addig a fránya UH-ig!

KépKép
nicika
 
 


Nicika, először is Te írtad tegnap, hogy jelezne a baba, ha baj lenne - higgyél ebben. Másodszor, a barnázás óta semmi tüneted nem volt (hasfájás, görcs, újabb barnázás stb.), tehát nyugalom. Harmadszor a barnázás gyakori jelenség az I. trimeszterben és általában gond nélkül fejlődik a baba tovább. Negyedszer, a barnázás nem biztos hogy a babától jön, lehet a méhnyakból mert megváltozott a hormonszint, amit nálad kezeltek is, hiszen kaptál gyógyszert. Ötödször, a barnázáskor voltál UH-n és a babával minden rendben volt, így csak azt tudom mondani, hogy minden érv melletted szól.
Egyébként mikor mész UH-ra? Hány napot kell még várni?
Tudom, hogy nehéz ezeket ésszerűen kezelni, én is megpróbálok így gondolkodni. Teljen veled érzek, én is olvastam a kismamát és három napra rá elkezdődött nálam is. Lehet, hogy ez nem nyugtat meg, de én úgy gondolom, hogy mindent megteszek a babáért (sokat is küzdöttünk érte), az orvos is mindent megtesz (gyógyszerek), de sajnos a tudomány mai állása szerint ennél többet nem tudunk tenni. A baba a természet csodája, és a természet dönt minden kérdésben.

Egyébként mi holnap utáznánk a Balatonra nyaralni, nálunk még az is kérdéses, hogy megyünk-e. Minden a mai nap függvénye.
Csak azt tudom mondani, hogy gondolj jó dolgokra. A baba is kapaszkodik és megtesz mindent, te is támogasd és segíts neki.

Üdv az újaknak! Ágiboszi én a II. klinikára járok.
platipus
 
 


Nicika, én HISZEK benne, és TUDOM, hogy jelezne a babád, ha valami nem lenne jó odabent! Egy hét már semmi ahhoz képest, amin eddig átmentetetek már!!! Kitartás! (én is szoktam ilyeneket gondolni, mint te, és én most már direktbe kerülöm az ilyen negatív sztorikat, nem tesz jót!!!) Kép

Csiricsi, akkor szerintem egyetértünk! Kép
Vendég
 


Akartam kérdezni, Trallala régen jártál felénk! Remélem minden rendben van!! Kép
Vendég
 


Nicika: a negatív sztorikat figyelve kerüld. A szüléshez közeledve pl mindenkinek lesz egy szülés története, amit, ha teljes részletességgel mesél el, akkor egy normális szülés is elég elborzasztó tud lenni egy elsőszülőnek. De általában a rémtörténetekkel találnak meg. Én nagyon pánikoltam emiatt Balunál, aztán jó pozitívat csalódtam Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Platipus! Nagyon megnyugtató amiket írtál! Adja az ég hogy tényleg ne legyen semmi baja az én picikémnek! Annyira szeretem őt!

Eszti! Cory! Nektek is köszi a megnyugtatást. Azt hiszem a továbbiakban nem olvasok el semmi hülyeséget!
Ja az UH valszeg jövő héten lesz! Holnap tudom meg pontosan mikor, mert holnap megyek dokihoz!

KépKép
nicika
 
 


Én meg végre bejelentkeztem dokihoz, úgyhogy 3 hét múlva megyek Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nekem is már "csak" 2 hét, és UH, akkor be is töltöm a 12. hetet, és remélem tényleg utána már nem lesznek ezek a rossz gondolatok bennem sem.
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nicika én is csak csatlakozni tudok a többiekhez.Ha valami gond lenne már jelzett volna szervezeted, nyugi!!!
Én egyébként pont az az időszakot nem szerettem ami a 12. héttől a megmozdulásig volt, mert akkor semmi jelét nem éreztem annak, hogy terhes lennék és agyon aggódtam magam vajon minden rendben van-e oda bent.

Szurkálás elmúlt, remélem így marad!

Becsi
becsi
Iklad
 
 


A hasam tényleg nem fáj, semmi bajom sincs! A közérzetem is jó! Hasszurka sincs! Barnázás sincs! Úgyhogy már csak látni szeretném őt! De nagyon!

KépKép
nicika
 
 


Nicika, örülök, hogy ezeket írod, mert én is pontosan így vagyok: jól vagyok, néha ólmos fáradtság, mellfeszülés tartósan, de amúgy a közérzetem nekem is jó!
Úgyhogy akkor legyünk türelmesek, és várjuk, hogy végre újra lássuk a babánkat! Kép Asszem meg fogunk lepődni, mert utoljára akkor láttam, amikor vert már ugyan a szíve, de még csak egy halvány kis elmosódott folt volt...Kép Kép
Vendég
 


Én szintén!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok Mamik!

Végre megint ittKép Nem tudtam még mindent visszaolvasni, mert nagy volt a "termés", míg nem voltamKép

Először is Szonibabának szeretném üzenni, hogy nagyon sajnálom, ami történt, és szívből kívánom, hogy hamarosan egy makk egészséges pocaklakó költözzön be újra hozzátok!

Annyira jó olvasni benneteket lányok, már nagyon hiányoztatok!

Rólam annyit, hogy a pecsételgetés óta hál'Istennek semmiKép (kopp-kopp). Szedem én is a progreszteront, magne B6-t, folsavat, elevitet. A nyaralást egy kicsit nehezen bírtam (főleg a végén), mert iszonyú hőség volt (bár hallottuk, h itthon is). Nem nagyon mertem napra merészkedni, inkább árnyékban hűsöltem. Úszni sem nagyon mertem, nehogy megerőltető legyen a pocaklakónak! De legalább sokat pihentem, feltöltődtem. Rosszulléteim múlófélben, már csak egy - egy kellemetlen szag tudja feldúlni a nyugalmunkatKép

Szorulás nálam is bejátszik, bár most tapasztalgatm a szőlő (fehér) jótékony hatásátKép

Kérdésem annyi lenne, h a progreszteron gyógyszerem már csak szombatig elég. Hívjam fel ugye a dokit, h kell-e új dobozzal(dobozokkal) felírnia? Azt olvastam a betegtájékoztatóban, h szigorúan csak az 1.trimeszterben alkalmazható. Végülis egy pár hétig még indokolt lehet.

Nicika,csúcs a tábla! Köszönjük! Majd már én is fogok képet küldeni!

Egyelőre ennyi, bár már megint nem nagyon tudtam befogni!

Igyekszem gyorsan visszaolvasni mindent!

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita! A progeszteron gyógyszert szigorúan a 12. hétig szedni kell! Úgyhogy mindenképpen keresd fel a héten a dokit! Te mit szedsz? Én Duphaston 3*1-et, de mivel ez már a 12. hét, a héten már csak 2*1-et! Azt hallottam hogy nem szabad hírtelen abbahagyni!

KépKép
nicika
 
 


Nicika! Utrogestan-t "szedek"(használok) 4*1-t! Mensi szerint (jól tudod) 10+5 vagyok, bár szerintem 11+1 lehetek (mert ugye én voltam ott, nem a dokiKép )Bár lehet, ez a 2-3 nap ide-oda nem számít!
Gratula a 12.héthez! Ne aggódj, biztosan minden rendben lesz!

Ja, a táblához nem mondtam,hogy az a 6 hét az első UH-hoz képest: aug.15. Már nagyon be vagyok sózva! Mondjuk,az a helyzet,h lehet dokit váltok, mert aki elvállalt a pecsételgetéseknél, ismeri a családot, meg nyaralás alatt is érdeklődött, h minden ok -e. Tök megnyugtató,h így érdeklődött, meg aztán sztem ő a szülésnél sem hagyna magamra, míg akihez eddig jártam, ugyan csak felületesen ismerem, de jó szakembernek tartom/tartják, meg kedves. De ki tudja, nem-e lesz baja pl. felkeléssel, ha a pocaklakó kora hajnalban akar kibújn v ilyesmi!

Nem igaz,h nem bírok rövidebb lenniKép Bocsi!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Ja, névtéma: nálunk eddig a Botond v Botond Hunor összeállítás befutó a fiúneveknél. Lány: Emma, Luca, Sára. Bár még változhatnak!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Nálunk egyelőre lánynévben: Petra és fiúban a Bence. Dehát még hol van a február...! Kép Biztosan fog változni még.
Vendég
 


Sziasztok!

Én szándékosan kerülök mindenféle rémtörténetet, ezért nem veszem meg a Kismama magazint, amíg nem töltöm be a 12. hetet. Helyette egy csodás könyvet kaptam a páromtól, Gyermek születik címmel. A babákat ábrázoló színes képek vannak benne, olyan leírásokkal, melyek a gyermek fejlődésére és az anya közérzetére vonatkoznak. Nagyon szép kis könyv, pozitív energiákkal tölt fel.

Hétfőn megyek dokihoz, most lesz a következő UH. Nagyon várom már, mert látni szeretném őt.

Mivel még aktívan dolgozom, elég komoly terhet jelent, hogy örökké vizsgálatokra kell járni. A főnököm nem nézi túl jó szemmel, hogy gyakran megyek később, és indulok korábban. Viszont a pénz miatt most még dolgoznom kell, ez biztos. Ti hogy hidaljátok át ezeket a problémkat?

Mariannka
(10+3)

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: