Új privát üzeneted érkezett!

Judit!
Nekem elegendő az eredetit vinni a házassági anyakönyvi kivonatból. Szerintem hívd fel a kórházat, ne kelljen feleslegesen kikérned egy frisset. Biztosan meg tudják mondani.
Szisz
szisz
 
 


Hello,
A MÁV-ban egyébként az a rendszer, hogy ha a VI. ker-ben kötöttetek házasságot akkor nem kell vinni az ak-t, mert ők elintézik. Nálunk legalábbis ezt mondták... Remélem így is lesz, mert mi semmit nem intéztünk ezen a téren, ui. ott volt a polgári.

Tegnapról mára 2 (!) órát aludtam... Hajnali négykor már nem tudtam magammal mit kezdeni. Borzasztó. Most baromi álmos vagyok. Asszem lefekszem egy kicsit (ha tudok)
Docka
AE
 


Lányok! De főleg AnitaKépKépKép

Szerkesztettem egy új táblát, röpke két óra alatt. Még jó hogy kismama vagyok, és ráérek... Kép
Még ez sem tökéletes, de majd még próbálkozomKép



<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Vera 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Gigi 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó sokat irtatok, jó hallani felöletek. Ugy látom, mi is felférünk a táblázatba: szeptember 30 és Nyirö Kórház
A kórházat (szülöszoba stb) már megnéztétek? Én lassan egyre kiváncsibb leszek, de aggódom is, mert a vércukorvizsgálat miatt be kellett mennem az ottani terhesgondozóba (ök töltötték ki a laborbeutalót) és egyáltalán nem volt szimpi a közeg. De hátha a szülészet maga másmilyen...
Mi a Praxisban voltunk 4D UH-n, jó volt ,kedvesek voltak, és ha a babanet fölapján regisztrálsz, akkor adnak 1000 Ft kedvezményt. A végére megpróbálok becsatolni egy fotót Boti babáról, remélem menni fog.
Kép
Mi most vettünk egy babakocsit a Megatoysban Ujpesten. Kimentünk nézelödni, és beleszerettünk. 3 funkciós, nagykerekü, de nem felfujható, hanem tömör...szinte ez az elsö dolog a babának (no jó, van már egy sapi és kocsicipö is....ezeket nem lehetett otthagyni. Mondjuk azért is nem vásárolunk tulságosan, mert még épül a tetötér, ahol a babaszoba lesz.
Üdv nektek, remélem mindenki jól van továbbra is!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Vera!

kalappal le előtted ügyike voltál!

edit!

édi a picur!

Üdv

Meme
Meme
 


Vera!
Köszönjük a táblázatot! Klassz!

Edit!
Aranyos a pici! Mi is ott voltunk a Praxisban, csak a mi picink folyamatosan takarta az arcát a kezeivel meg a lábával (!), úgyhogy nem sok mindent láttunk...
Milyen márkájú babakocsit vettetek???

Tegnap kimostam/vasaltam az összes tetra pelenkánt meg a két tetra fürdőlepedőt. Huh... Ma a kisruhák voltak soron..., holnap majd jöhet a vasalás.

Docka

Docka
AE
 


Vera!

Nagyon ügyi vagy, és nagyon jólesett, hogy nem felejtettél el ám Kép Kép Kép.
Köszike, nagyon várom már a következő kisbabát Kép.

Docka!

Ne dolgozz sokat Kép.

Edit!

Aranyos a picurkád Kép.

Tényleg lányok , már nem emlékszem pontosan , ki mit vár, kisfiú/kislány?
Csak, hogy tudjam mondani Robókának, hogy a cimbit vagy a barátnőt várjuk előbb Kép Kép Kép.

Képzeljétek ma már volt egyedül is kakika Kép.
Tudom nálatok ezek a dolgok még nem aktuálisak, de ugye nem baj, hogy leírom ?


Anita
anita77
 
 


Helló Lányok!

Babamocorgás témához annyit, hogy valóban kevesebbszer érezhető, de nekem ilyenkor lényegesen tovább is tart, mint korábban. Olyan mintha ilyenkor totál belendülne babóca..:-) De ha hidegfront van, vagy nagy a meleg, akkor alig mocorog napközben, szépen megvárja az iccakát..:-)
AE:Üdv! Ez az alvásprobléma nekem is elég rosszul esik: 3-4 pisi/éj+2h-kor szinte minden éjjel automatikusan kinyílik a szemem és nem tudok visszaaludni, tök éber leszek. Ez állítólag egyrészt a sárgatesthormonok miatt van (a mélyalvás,mint olyan ekkora megszűnik, ezzel is készül a szervezet a pici melletti iccakázásokra), plusz én a kényelmetlenség és akeményedés miatt sem tudok aludni kb. egy hónapja.

Gigi: Ha rúgdos mostanság ez a kis huncut, alig érek ki a wc-re..:-))Most már azért van ereje!

76Vera: Köszi a "fordítós"tippeket! Én azért nem élek praktikákkal, mert félek, hogy a köldökzsinór rövidége v. neadjisten tekeredése okozza, hogy nem fordult még meg, ezért nem akarom "erőltetni". De holnap rákérdezek!

Holnap nagyon szorítsatok, mert megyünk a 36. heti vizsgálatra és nagyon izgulok a pici súlya és a méhszájam miatt. Holnap lesz az első CTG-nk is.
Majd holnap megírok mindent részletesen.

Addig is puszi Nektek: Dea (36)
Dea
 


Vera!

Nagyon ügyi vagy, és nagyon jólesett, hogy nem felejtettél el ám Kép Kép Kép.
Köszike, nagyon várom már a következő kisbabát Kép.

Docka!

Ne dolgozz sokat Kép.

Edit!

Aranyos a picurkád Kép.

Tényleg lányok , már nem emlékeszem pontosan , ki mit vár, kisfiú/kislány?
Csak, hogy tudjam mondani Robókának, hogy a cimbit vagy a barátnőt várjuk előbb Kép Kép Kép.

Képzeljétek ma már volt egyedül is kakika Kép.
Tudom nálatok ezek a dolgok még nem aktuálisak, de ugye nem baj, hogy leírom ?


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Ma nagy élménnyel lettünk gazdagabbak.A 4D UH. nagyon jól sikerült.Mindent megmutatott a kisbabónk.Most már 99%, hogy kislány lesz, nagyon aranyos formás fejecskéje van, és minden rendben találtatott nála.
Sajna viszont, még mindig a hátán fekszik, úgylátszik ez a póz nagyon kényelmes a számára.A felvétel közben nagyon aktívkodott, még a száját is nyitogatta.



Kép

Vera

Hát a súlya miatt azt hiszem én is izgulhatok.
Az én drágám ugyanis 1625g-ot nyom.A doki is monta, hogy nem egy kis súlyú gyerkőc.Ráadásul egy héttel idősebbnek mondta, mint az én orvosom.Úgyhogy lehetnek még meglepetések.
A táblázat nagyon jó.Tök ügyi vagy.

Ja, és kösz a "megfordítási" praktikákat mindenkinek, kipróbálom.

Edit

Boti is csudaédes baba.

Anita

Remélem enyhült valamelyest Robó hasfájása.
Kérlek majd írd le nekünk a tapasztalataidat,
mert az elején valószínüleg mindannyian ezzel fogunk küzdeni.

AE

Jó munkát.
Már én is nagyon várom, hogy elkezdhessem az előkészületeket.De én majd csak szeptember elején fogok bele.
Vigyazz, mindent csak szépen lassan, ne hajtsd túl magad.

Gigi

Kép
Gigi75
 


Sziasztok!

Anita
Én kislányt várok. De már nagyon;)

Vera
A tábla teljesen jól sikerült. Ügyes vagy és köszönjük a sok munkát!Kép

Docka
Mosás, vasalás? Hűha nagyon ügyes vagyKép Én még csak a vásárlásnál tartokKép

Remélem szombaton már meglesz az ágynemű és a maradék ruhácskák, és akkor együtt mosok vasalok egy csomót.

Aludjatok jól!
Szisz
szisz
 
 


Halihó!

Ti aztán termékenyek vagytok!Kép Azt néztem éppen, hogy a topic címe nem is igazán fedi a valóságot, hiszen legtöbbünk ősz elején fog szülni.Kép

Judit,
a Schöpfiben 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell, nem elég az eredetit bevinni, de úgy látszik ezt tényleg kórháza válogatja.

Vera,
klassz a táblicsku!Kép

Laura,
nekem eddig csak sötétsárga rászáradt váladék volt a cicimen, fehér még egyáltalán nem.

A baba megfordulásáról én még a muzulmán imádkozópózról hallottam, mint hathatós segítségről (fenék jó magasra föl), de nekem kissé bizarrnak tűnik, mert szerintem olyankor eléggé összenyomod a babát.

Ma megvettem a szükséges gyógyszertári cuccokat a kórházba, kezdek izgulni, hogy már alig van addig idő. Kitört rajtam a vásárlási láz, kár, hogy feküdnöm kell, mert így elég nehéz vásárolni.Kép A hasamat is megmértem (ez anyós mániája), és már 99 cm, ami azt jelenti, hogy 2 hónap alatt pont 10 cm-t nőtt. Viszont leállt a súlygyarapodásom két hete. Szerintetek ez normális? Eddig mondjuk 12 kilót híztam, és a pocim kerülete is folyamatosan nő, de azért furcsállom. Ti vesztek fejvédőt a rácsoságyba?

Jó éjszakát!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

De jó nektek már mostok, vasaltok! Mi még mindig csak a lakásnál, hitelnél, banknál, idegeskedésnél tartunk! Meg persze a sok jóakarónál, hogy ne idegeskedjek, tudom jót akarnak, csak könnyű azt mondani, amikor annyira bizonytalan még mindig! Na mindegy ma rossz paszban vagyok nem kesergek, mert ettől úgysem lesz jobb!!!

Anita!
Amúgy mi is kislányt várunk, kis Nórcikát (Nóra Anna), de hát szerintem úgyis az a biztos, amikor kibújik (ezért készültünk fiú névvel is Zalán)!

Na most megyünk fürödni!

mindenkinek jó (alvásos) éjszakát!

Meme
Meme
 


Zsizsa!

Mi veszünk rácsvédőt, szerintem azért az a biztos, ne hogy kopp legyen a babucinak! Amikor már akkora, úgyis le lehet venni!

Meme
Meme
 


Zsizsa

Már múltkor én is elgondolkodtam, hogy miért a nyár vége nevet adtam a topicnakKép
Én veszek fejvédőt, de csak azért mert kinéztem egy tüneményes garnitúrát és van hozzáKép Szombaton vesszük meg, de már alig várom, hogy beletegyem a kiságybaKép
A súlynövekedést kérdezd meg a dokidtól. A könyvem szerint elvileg az utolsó hónapig folyamatos, akkor leáll. No de ez egy könyv és már sikerült találnom benn pár butaságotKép
szisz
 
 


Sziasztok!

Még gyorsan beugrottam megnézni kivel mi történt. Hát jó sokat írtatokKép

Én ma délután kétszer indultam el itthonról vásárolni, egyszer csak a ház kapujáig jutottam, mert ömlött az eső.
De aztán újra elindultam, mert a férjem későn jött haza, én pedig úúúgy be voltam zsongva egy kis vásárlásra, hogy muszáj volt elmennemKépKép
Persze a babának vásároltam a Bébikerben, ami tőlünk kb. 10 pec sétára van. Sajnos. Már látom hogy ez lesz a vesztem, mert babakocsival is simán át tudunk majd sétálni, és költöm a sok pénztKép Bár komolyan mondom hogy vannak dolgok amik sokkal-sokkal olcsóbbak mint máshol. Sikerült is vennem jó sok mindent, de igazából ezek még hiányoztak. Tündéri kis ruhákat vettem, meg pelust, fürdőlepedőket, vízhőmérőt, cumit (amit alig mertem megmutatni a férjemnek, mert szerinte nem kell). Csak végszükség esetén szeretném odaadni a babának...
Majd meglátjuk!Kép

Docka!
Te már ilyen jól állsz? Mármint mosás, vasalás terénKép Én is gondolkodtam már, hogy lassanként el kellene kezdeni, de még olyan távolinak tűnik. Bár a vasalási tempómat nézve jó lenne elkezdenem
Kép

Anita!
Hát persze hogy nem felejtünk el, és nagyon jó hogy továbbra is itt vagy velünk, nagyon sokat segítesz!Kép
Ha pedig mindenkinek meglesz a babája, majd átvisszük a táblát a másik topicba. Tényleg gondolkoztál már milyen néven nyissuk meg?

Dea!
Drukkolok a holnapi UHhoz, és ahhoz hogy holnap már azt mondják hogy befordult a babád.Kép
Majd mindenképp írd meg, mi volt a dokinál!

Gigi!
Gratulálok a kislányhozKép 1625 gramm???
Hát tényleg jó súlyú babaKép És én még izgultam az 1340 miatt?!Kép Azért remélem egyikünknek sem lesz óriásbébijeKép

Zsizsa!
Amikor én anno elkezdtem írogatni ide, azért tettem, mert az őszi topic nagyon le volt lassulva, és átpártoltam hozzátok. De tényleg nem semmik vagyunk, mindenki szeptemberi, kivéve Anitát ugye.Kép De jó neki hogy már babázik!

Gyorsan én is megmértem a hasam, 97 cm, és én kb. 10-11 kilót híztam már. És az orvosom szerint még négyet fogokKép

Fejvédőnk nekünk is van, mert én is garnitúrában vettem, és volt hozzá. De szerintem is érdemes venni, mert a nővérem kislánya mindig felkúszott álmában a rácshoz, és mindig ott volt a fejecskéjeKép

Meme!
Ne izgulj, valahogy majd csak lesz, és biztosan mire a baba megérkezik, már mindennnel készen lesztek. Nagyon szép neve lesz a babátoknak, tetszik a Nóra Anna, de a Zalán isKép

Sziszke!
Te hol néztél ágyneműgarnitúrát és mennyiért? Mi már vettünk egyet (paplan, párna, rácsvédő és baldahin együtt) de az 14500 Ft volt a Brendonban, és szeretnék még egyet, de valami olcsóbbat. Azért kettő minimum kell, hogy mosáskor legyen csere, nem?
Ha tudtok valami jó helyet, szóljatokKép

Na, remélem mindenkinek írtam, most már megyek aludni.
Jó éjt mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Tényleg sokat írtatokKép, most nem is válaszolok név szerint, csak úgy általánosságban, mert így egyszerűbb.

Köszönöm az orrcsepp tippeket, szerencsére ma nem volt ilyen problémám, de jó tudni, hogy mit lehet használni.Kép

Az én pocim, most 102 cm-es, de egyáltalán nem tűnik nagyobbnak. Legutóbb még száz alatt volt, de nem tudom már pontosan mennyi, viszont volt már olyan is, hogy valamikor kevesebbet mértem, mint előtte. A súlyom sem nagyon változik, de azért remélem a baba nem állt meg a növésben.

Mi vettünk fejvédőt, szerintem kell, meg barátságosabb lesz tőle a kiságy is.

Ti meleg takarót mennyiért vettetek vagy láttatok? Gondolom ebből is kell legalább kettő. Még lepedőt sem vettünk, de eddig nem is nagyon néztem. A Tescoban volt 70x140-es, de nekünk 60x120-as kellene. Ilyet vett valaki? Egyébként a normál lepedő is jó, ha duplán hajtva teszem rá?

Aranyosak a 4D-s képekKép, mi még nem mentünk, de lehet, hogy nem is fogunk már.

Vera, nagyon jó lett a táblázat, így már követhető, hogy ki hol tart éppen.Kép

Ma megint görcsölős napom van pedig már bennem van 1g magnézium.Kép Megyek is lefekszem hátha jobb lesz.

Vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Már olyan régóta olvasgatlak Titeket, hogy amint létrejött a táblázat (hála az ügyeskezű Verának)nem tudtam megállni, hogy be ne kerüljek...Pedig nem vagyok egy grafomán alkat.
Szóval magunkról: beállnék a sorba a szeptember 20-ra kiírtak közé, a Margit kórházban látja meg majd a napvilágot a kisfiunk.
Elképzelhető, hogy korábban, mert a 26. héttől kezdve C2100 a méhszájam, szerencsére nem romlott azóta (Anita történetét emiatt a méhszáj topikban régóta figyelemmel kísértem).

Többen írtatok a baba becsült súlyáról, én azt hallottam, hogy nagyon nagy lehet a becsült értéktől való eltérés a végén, szóval no para! Mondom ezt úgy, hogy nekem a 30. héten 1745g-ra becsülték a babát, de nem mondták, hogy valami extra nagy. Addig egyébként 10 kg-t híztam, szerencsére úgy néz ki inkább a pocimra, én már a kerületét nem is mérem...Valamikor egy hónapja mértem 107 cm-t. Pedig nem vagyok egy nagy darab, 160 cm magas, és 60 kg-ról indultam.

A bevásárlásban már mi is benne vagyunk, én állandóan attól félek, hogy hamarabb jön a baba, és akkor a kispapa beszabadul egyedül valami méregdrága helyre, és megvesz ott mindent. Én meg olyan utánajárós vagyok. Csak most már nem vagyok egy túrabajnok...
Tényleg, Ti hogy vagytok a vizesedéssel? Sajna én már csak a klumpámat tudom hordani, a lábfejem bucira nőtte magát..Kép

Üdv, és vigyázzatok magatokra, szép napot Mindenkinek!

Kati
Kati
 


Lányok,

köszönöm a tanácsokat, beviszem az eredeti iratot, azt el kell hogy fogadják.

Vera,

ügyes vagy, nekem tetszik a táblázat! Ja és köszi, én is megyek aug. 11-én az orvoshoz, megkérdezem van-e valami listájuk arról, mit kell majd bevinni.

Anita,

a hálózsák alá adsz bodyt? Csak mert ugyanabban az üzletben (Árkád-Babybell) az egyik eladó azt mondta, nem kell, a másik azt hogy kell... Olyan típusú, hogy alul lehet összehúzni.

Judit (33)
Judit74
 


Sziasztok lányok!

Csak bekukkantottam gyorsan végigolvastalak benneteket, de nincs időm sokat írni.
Nem aludtun semmit, egész este sírt Robikám Kép.
Hulla vagyok, most várom , hogy felébredjen egyen egy kicsit és lepihenek.
Majd írok mindenkinek.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Anita!
Kitartás! Remélem napközben jobb lesz, és kipihened magad! KépKép

Laura!
Kérdezted a vastag takarót. Mi csak egyet vettünk (70*100 cm, és 5400 Ft voltKép), de szerintem egy elég is, főleg mert ilyen drága. Mondjuk extra puha, nagyon szép.
Én ezt azért vettem hogy télen ha nagyon hideg lesz, a babakocsiba bele tudjam tenni. Lehet hogy a baba alá fogom rakni, mert ha bundazsákban van, már elég csak a babakocsi lábzsákja rá. Vagy ha hordozóban visszük valahova télen, betakargatni.
A lakásban olyan hideg soha nem lesz, hogy szükség lenne rá. Arra ott lesz a vékony takaró.
Szóval szerintem elég ha veszel egyet-egyet.

Laura, Neked elég gyakran görcsölget a hasad, pedig most még front sincs, nem? Ez mitől van? Mit mond az orvosod? Mindenesetre pihenj sokat!Kép

Kati!
Üdv közöttünkKép Már be is tettelek a táblázatba.
Ha még Edit, Gigi, és Meme is beelőz, akkor most már tuti hogy én leszek az utolsó aki szülni fog közülünkKépKépKép
Egyre inkább nem vagyok képben hogy akkor most miért is mondták a mi babócánkra hogy szép súlyú baba... 1745 gramm a 30. héten? Azt még én is soknak találom, mert van egy német oldal (http://www.9monate.qualimedic.de/us_werte.html), ahol be lehet írni az adatokat, és az is csak 1400re becsüli a 30. héten a babák súlyát.

A kispapijaink hasonlóak lehetnek, ugyanis az enyém is gondolkodás nélkül megvesz mindent, abszolút rá sem néz az árcímkére. Ja, és persze nem is ért hozzá hogy mit mennyiért érdemes beszerezni. Ezért vettünk már meg mi is mindent, mert én sem akartam hogy rámaradjon a vásárlásKép


Akkor a tábla, ahogy ígértem:<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház
Sziszke (lány) 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Üdv mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Docka,

én sem alszom túl jól egy ideje, pedig annyira jó alvó voltam! Általában 2-kor vagy 4 körül felébredek, aztán 1-2 óráig nem tudok visszaaludni. Kép Egyébként ti is az Oktogonnál házasodtatok össze?

Anita,

mi sajnos nem tudjuk a baba nemét, mindig takarta magát. Még lesz egy UH, de már nem bízom benne, hogy a szülés előtt megtudjuk.

Zsizsa,

úgy tudom természetes, hogy az utolsó hónap körül sokaknál már nem gyarapodik tovább a testsúly. Mondjuk nekem ebben a hónapban 3 kg 'ugrott' fel (eddig 9 kg), úgy látszik, ez mindenkinél más. Felbuzdulva a méréseden, én is megmértem a pocakomat: 97 cm, majdnem ugyanakkora! Kép

Meme,

mi is éppen a hitel miatt idegeskedünk. Budapesten bérelünk egy lakást, 6 hete adtuk be a bankhoz a hitelkérelmet egy új lakás vásárlására. Akkor azt mondták, 6 hét múlva utalják a pénzt. Nos, azóta semmi nem történt... Kép A gond az, hogy augusztus 15-e a fizetési határidőnk és ha addig sem utalnak, fizethetjük a napi kötbért. Kép

Kati,

Üdv közöttünk! Szerencsére még nem vizesedem, viszont a bal combomon elkezdett kidudorodni egy ér, szerencsére nem fáj, remélem a szülés után elmúlik. A vizesedés egyre rosszabb, vagy a kialakulása után már nem változik?

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Kata,
üdv itt!Kép Az én méhszájam sem jó, hétfőn megyek dokihoz, már alig várom, hogy megnyugtasson, főként mert egy hete borzasztó székrekedésem van, és erőlködöm (bár próbálok nem nagyon), és félek, hogy ez rossz hatással van az állapotára. Én szerencsére egyáltalán nem vizesedek (kopp-kopp-kopp).

Amúgy mi kislányt várunk, Gabriellát, ha mégis fiú lenne, Gábor lenne, szóval így nem sértődhet meg, ugyanis mindig Gabinak hívom.Kép

Laura,
vigyázz magadra, pihenj sokat! Én is sokat keményedtem mostanában, de inkább tegnapelőtt. Ez az állandó időjárásváltozás nem túl jó.Kép

Anita,
majd csak jobb lesz egyszer! Állítólag a hasfájósság három hónapos kor után általában megszűnik. Reméljük, Robinál hamarabb!

Judit,
hitelintézésKép. PociméretKép.

Alváshiány nálam is jelentkezik. Éjjel 2-3 pisitúra, utána egy-egy óra álmatlan forgolódás.Kép

Nekem a kicsikém újabban eldöntötte, hogy a kis lábacskájával eléri az agyamat.Kép Megpróbálja olyan magasra felnyomni, ahogy csak tudja, én meg nem győzöm lefelé nyomogatni, mert elég fájdalmas tud lenni. Tegnap meg olyan virgonc volt, hogy egész nap szinte szünet nélkül hullámzott a hasam, amit nem is bánok, csak néha öklözik egyet a méhszáj felé, ami roppant kellemetlen. Kispapi szerint apja lánya!Kép

Szép napot mindenkninek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa,
Tudom mi a helyzet Veled méhszáj ügyben, szorgalmasan olvastalak az erre vonatkozó topic-ban. Én végül annyira nem paráztam be, Anyukám mondta, hogy vele ugyanez volt a helyzet, mikor engem várt, aztán időre születtem. Úgyhogy végül tovább dolgoztam (még két hetet vagyok is a melóban), sőt elmentünk Krétára nyaralni, fürödtem a tengerben és minden OK volt!Szóval vigyázz magadra, de azért ne aggódd túl, nem lesz semmi baj!

Vera,
Azért jó, ha később szülsz, mert így sokáig vezeted a táblázatot Mindannyiunk örömére!Kép No, jó, ez csak vicc volt!!!Jöjjön a babád akkor, amikor a legjobbnak látja!
Megnéztem a német oldalt, hát a többi méret is inkább a felső határon volt (BPD 80 mm nekem)...Lehet, hogy nagyobb baba lesz, kiváncsi vagyok a 36. heti UH-ra.

Judit,
A hitelkérelem miatt én a helyedben naponta az idegeikre mennék! Legalábbis mikor nekünk volt hasonló a szitu, én minden nap telefonáltam, nem vettem tudomást a mély utálatról, és a végén Ők unták meg.
A vizesedés nálam csak rosszabb lett. Ha eddig nem volt gondod, talán nem is lesz. Az ér szerintem nem szokott kidudorodni, nekem csinos kis lukakat lehet képezni a bokámon, ha benyomom, ott ahol régen még látszott a csont...Kép

Lenne néhány kérdésem:

Nektek szokott csuklani a babátok? Mindig annyira megijedek és sajnálom szegényt...

Más. Hallottam a sógornőmtől, hogy létezik egyfajta homeopátiás felkészülés a szülésre. Próbáltam utánanyomozni, eddig nem sok sikerrel, igaz teljesen járatlan vagyok a homeopátiában, de azt gondoltam, ha nem ártok vele, akkor kipróbálnám. Állitólag a gátseb gyógyulására is van vmi szer. Nem tudtok ilyesmiről?

Üdv,
Kati
Kati
 


Azt elfelejtettem, hogy örülök, hogy végre látom, lányok is fognak születni! Az ismeretségi körömben mindenki fiút szül v. fog szülni, és kicsit kezdtem aggódni, hogy a végén csajok nélkül maradnak a srácok, ami ugye bizonyos kor után elég gáz...Kép

Én amúgy többször megálmodtam, hogy lányunk lesz, teljesen erre álltam rá, és elhűltem, mikor az UH-n megmutatták a zacsit...Van amikor még mindig lányként álmodom a kisbabát, remélem nem lesz megsértődve!
Ennyit az anyai megérzésekről...
Kati
Kati
 


KatiKép

Nálunk is már elég korán (kb. a 16.héten) megmondták hogy kisfiú.
Nálunk ez úgy történt hogy valamiért mi is nagyon lányos beállítottságú család vagyunk. Bennem pl. fel sem merült hogy fiam lesz. De a férjem is valahogy kislányra hajlott jobban. Aztán az UH-on mondták hogy ő bizony kisfiúKép Néztünk ám egymásra nagy szemekkel, persze nagyon örültünk neki, csak valamiért lányra számítottunk. (Fogalmam sincs miért, fele-fele esély volt ráKép, de mégis) Azóta viszont ha magam elé képzelem csak kisfiúként gondolok rá, és a vásárolt babaholmik is inkább fiúsra sikeredtek, pedig nem mind kék, próbáltam semleges színeket venni, de azért ha egybe ránézek a ruhatárra, hát az bizony egy kisfiúéKépKépKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Kati,

ha nem is naponta, de hetente kétszer hívjuk őket. Először azt mondták, hogy a sok ügyfél miatt lehet a csúszás, ma meg kiderült, hogy rossz fiókhoz küldték a kérelmünket, onnan visszaküldték a bankba, de azóta újra elpostázták a helyes fiókba...
Nálam az érkidudorodás=visszér kialakulása. Na de vígasztaljon téged is az, hogy ezek a tünetek a szülés után elmúlnak.
Nekem minden nap legalább egyszer csuklik a kicsi. Régebben sajnáltam, de aztán olvastam, hogy neki ez nem rossz, meg amúgy is készül a kinti életre (légzőmozdulatokat végez, csak néha sok magzatvizet nyel Kép ).

Judit (33)
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Csak elköszönök a hétvégére, mert megyünk haza a szülőkhöz Szolnokra, és csak vasárnap jövünk vissza.
Mindenkinek jó pihenést a hétvégére! Kép

Üdv: Vera
76vera
 


Sziasztok Lányok!

Nem semmi mennyiség sikeredett egy nap alatt Kép

Ha már így mindenki lemérte a pocakját, megtettem én is, és büszkén(?) jelenthetem, hogy várakozásaimnak megfelelően az enyém eddig a legnagyobb Kép 116 cm, mit szóltok? Kép Kép Mondjuk abszolút nem csodálkoztam, tavaly ha jól emlékszem valami 125 körül volt a max. Mindenki el volt hűlve mekkora hasam van és milyen óriás gyerek lesz belőle. Végülis nem volt különösebben nagy, inkább hosszú, 56 centi, a súlya viszont tök átlagos, 3450, teljesen a hosszának megfelelő. Viszont a magzatvíz az rengeteg volt. Ehhez képest az utolsó UH-n azt írták a papíromra hogy "átlagosnál valamivel kevesebb magzatvíz". Puff neki, ennyit a szakmai tudásról Kép

Kati, üdvözöllek én is körünkben Kép A vizesedéssel kapcsolatban nekem tavaly voltak negatív tapasztalataim, az utolsó 2 hónapban elég szörnyen nézett ki a lábam, a bokám ahogy volt eltűnt és csak tág papucsot tudtam én is hordani Kép Most szerencsére még nem fordult elő ilyen mértékű duzzadás, néha ha hosszasabban autózunk, kicsit nehezebben tudom felvenni a cipőmet, de szerencsére egyelőre ennyi. Azt mondják sokat kell inni, és akkor jobban meg lehet szabadulni minden fölösleges folyadéktól, de nekem nem különösebben vált be. A leghatékonyabb "kezelés" rá maga a szülés volt Kép

Sziasztok, Óriáshasú Diti Kép Kép
diti
 
 


Szia Óriashasú Diti!!!Kép

Ez jópofa volt! Engem mondjuk abszolút nem zavar a pocim mérete, csak az a sok, mérhetetlenül buta ember, aki megállít és megkérdezi, hogy biztosan nem ikreket várok-e. Persze, ikrek, csak az egyik minden UH-on elbújt...
Nekem az írták éddig a leletemre, hogy átlagos mennyiségű magzatvíz.

Amúgy az orvosi/védőnői tanácsokat most már enyhe fenntartással kezelem. A vizesedésre nekem azt mondtak, hogy max. 1,5 l folyadékot vihetek be a szervezetembe naponta, mindennel együtt. Aztan a következő héten homlokegyenest ennek az ellenkezőjét:igyak folyadékot, nem attól van a vizesedés.
Kb. olyan móka volt, mint a terhességi cukor. A terheléses nekem egy kicsit magas lett, diétára állítottak, aztán 3 hét múlva kontroll, ahol közölték, hogy nem fogyasztok elég szénhidrátot, és éhezik a szervezetem. Azóta mértékkel, de majdnem mindent eszek (mondjuk szőlőt meg nagyon cukrosakat nem), és úgy döntöttem nem érdekel az egész téma.

Judit,
Ez a bankos téma engem mindig kiakasztott. Legombolnak rólunk egy csomó pénzt, minden hitel 200%-san be van biztosítva, és mégsem nyújtanak megfelelő szolgáltatást. Legközelebb kérdezd meg, hogy a kezelési költséget mire fizetitek, ha hat hét alatt nem tudnak folyósítani.

Vera,
A ruhatár azért nekünk is fiús!!!Nálunk a kispapi diadalmasan mosolygott, mikor megtudtuk, hogy fiú. Ő ugyanis nem vette be a megérzéseimet.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!
Kati
Kati
 


Sziasztok!

Judit!
Igen, mi (is?) az Oktogonnál házasodtunk! Ti is?

Kati!
Üdv köztünk!

Dea!
Hú ez a tudományos háttere a rosszul alvásnak? :o

Anita!
Mi kisfiút várunk, Andris. Ha netalántán lány lenne, akkor még nincs "név-tippünk", bár már háromszor mondták egymástól függetlenül, hogy fiú, ezért nem készültünk igazán lány névvel. Sőt majdnem minden kisruha kék színű, szóval elég fiúsra venné a formát, ha mégiscsak lány...

Fejvédőt én is vettem, szerintem nagyon aranyos, bár az egyik haverom azt mondta, hogy ő speciel azért nem vett, mert akkor a kicsi nem lát ki...a kiságyból(?)

Takaró/téli cuccok: Téli takarót a Madrinában vettem kb. 5E-ért. De mi az a bundazsák? Én kezeslábast vettem, termo béléssel. De szerintem arra is kell majd takarót tenni sétáláskor, nem? Ja és ti vettetek kiscipőt? Kell egyáltalán?

Mosás/vasalás: lehet hogy még tényleg korai, de azért én szép rendesen kivasaltam már a kombidresszeket és betettem a szekrénybe.

Nálunk a pici szobája még nincs kész (kiságy, pelenkázó hiányzik), meg szeretnék macis bordűrt a falra. Praktikerben láttam ilyet, tudja valaki, hogy még hol lehet ilyet kapni, mert ott nem túl sok fajta volt.

Szerintetek jó lesz az olyan orrszívó, ami csak egy gumis szerkezet és összenyomva szedi ki a "cuccot"? (Bébé confort)

Csuklás: az én picim is elég gyakran csuklik, szerintem ez abszolút nem baj, teljesen rendes dolog, állítólag nekik nem olyan, mintha mi csuklanánk, azaz nem annyira "rossz".

Jó hétvégét és jó alvást/pihizést mindenkinek.

Docka
Docka
 


Docka!
bordűrt a bricostore-ba is lehet kapni, nagyon jó pofákat.

Most már mi is megmértük magunkat és pont 110 cm-es vagyunk. Nem sok az 30 hetesen (habár a babóca lehet hogy 31 hetes)?!

A hitelről a vélemyény szintén ugyanaz borzasztó ez a várakozás! De úgy néz ki, hogy van valami ismerős és lehet hogy meg tudjuk sürgetni a dolgot 7 hét és a 2. banki próbálkozás után! Hát reménykedünk!

Szegény babucinak alig tudtunk még valamit venni, igaz kaptunk már egy csomó mindent (kiságy, babakocsi, babahordó), de hát a felújítás viszi a pénzt + tesómnak 2 hét múlva, párom tesójánka 3 hét múlva esküvő! Jó kör lesz! van valami tipptetek hogy hol tudok erre a célra valami alkalmi ruhát venni elfogadható áron?Kép

ja és milyen az amikor a baba csuklik Nórci vagy nem csinálja vagy csak nem veszem észre?! Kép

Amúgy mindenkinek előre is jó hétvégét!

Üdv
Meme
Meme
 


Haliho!
Docka
Nekünk Macis bordürünk van, tündéri azonnal beleszerettünk. Mi Keszthelyen vettük, de lehet a TTL-be kapni (asszem így hívják azt a szőnyegboltot). Egyet tudok a Hungária körúton, de biztosan máshol is van a városban.

Szisz
szisz
 
 


Szisz, Docka!

TTL a Váci úton is van, a Brendontól vissza fele az Árpádhíd irányába! Kép

Meme
Meme
 


Helló Lányok!

Tegnap nem volt már erőm megírni, hogy mi is törpént a dokinál, demost pótolom: minden oké az UH szerint, bár elég morcos volt babuka, mert reggel 7h-kor történt mindez, ezért dacosan csak a hátát mutatta, ránk sem nézett..de azért a főbb "alkatrészeket" most is megcsodálhattuk!Nem tudom írtam-e már, hogy kisfiút várunk!:-). És ami a legfontosabb: 2500-2600grammra becsülte a gép,ami-bár a gép egy picit csalhat is-, nagy örömhír és megkönnyebbülés volt, ugyanis én szinte egész terhességem alatt fogytam, ami miatt nagyon aggódtam, bár a doki folyamatosan nyugtatgatott emiatt. A laborerdményekre kiváncsi vagyok, remélem jók, a méhszájam teljesen zárt, úgyhogy megnyugodtam. Ami fura és nem gondoltam volna: a doki azt mondta, hogy ha aug. végéig nem indul be a szülés, akkor programozott császárom lesz, vagyis megegyezünk mondjuk 22-e 8h-ban. Nem semmi..Már nem tudom mit gondoljak.

Csajok!Muszáj megírnom mi történt velünk tegnap, mert sokkhatásként ért minket a dolog és hétfőig várnunk kell sajna a magyarázatra.. Történt ugyanis ,hogy táppénz gyanánt lazán 50 ezer FT-tal kevesebbet utalt a munkahelyem a számlámra, vagyis a kiszámított táppénzösszegnek a harmadát utalták csak...Kivagyok teljesen..most annyira kellene minden fitying. Szerintetek lehet ennek vmi ésszerű indoka?
Bocsika, hogy ilyen hosszú lettem.
Puszi mindenkinek:Dea
Dea
 


Szia Dea!

Nézd meg, hogy a táppénzes papír, amit bevittél meddig érvényes. Illetve, hogy nálatok mikor bérszámfejtenek. Nekem azt mondták, hogy ha később viszem a papírt, akkor később küldik a fizut...szóval esetleg ilyen okai nem lehetnek, hogy nem tudták az egész hónapot elszámolni? De talán legjobb, ha a munkahelyed hívod.

Kérdezte valaki, hogy ágyneműgarnitúrát hol lehet olcsóbban venni. Ma voltunk a Mária nagykerben (Visegrádi u.) Ott 2000-6000 közt vannak a 3 részes garnitúrát. A 4 részeseket nem néztem, mert mi nem akartunk olyan ágy fölött fityegőt. Itt rengeteg baba és gyermekruha is van, gyönyörűek. Ennyi babaruhát még nem láttam egyszerreKép És van egyéb minden babaholmi is. Esetleg nézzétek meg.

Kérdésem is lenne: az ágynemű garnitúrát, ami belsővel együtt van, hogyan kell mosni? Illetve lehet centrifugázni? Nem gyűrődik össze a belső szivacsa? Mosta már valamelyiktök? Illetve ha igen, akkor hogyan?

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Dea
Miért lesz programozott császár olyan korán? Ha jól láttam a táblázatban szept 1-re vagy kiirva...van ennek valami oka?
Más..a táppénz számításkor ugyanúgy levontad az adót meg egyebeket, mint a normál fizudból? Meg az első 9 napra nem jár táppénz...de nem is értem igazán a dolgot, mert a táppénzt lejobb tudomásom szerint nem a munkahely utalja, hanem a TB. Nem igy van?

Vera
Szép a táblázat, köszi, hogy bevettél!

Kati
Üdv itt!

Meme, Judit
Bank ügyben én is csak azt tudom tanácsolni, hogy sürgetni kell öket...ha az ö hibájukból számítanak fel nektek kötbért, akkor elvileg ezt lehetséges behajtani a bankon, de nehéz. Nálunk a sürgetés vált be, bár be kell valljam, nem a bankfiókot hivogattam, hanem a központot, ahová továbbitották elbirálásra.

Boti is napi 1-2-szer szokott csuklani, ilyenkor a rugásnál sokkal kisebb, inkább kopogásszerü ütéseket érzek mindig ugyanott, eléggé alul, és nagyon rendszeresen.

További jó hétvégét!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!Kép

A mai napot sikeresen végigaludtam, mert hajnali egykor annyira görcsölt a hasam, hogy muszáj voltam bevenni egy gyógyszert, ami altatónak sem rossz, de a görcsöket is sikeresen elmúlasztotta.
Már nagyon várom a jövő hetet, hogy a doki megnézze a méhszájat, remélem nem nyílt ki a sok görcs miatt.

Kati
Üdv közöttünkKép Te is gyarapítod a szeptember 20-ra kiírt kismamák táborát.Kép Én nem tudom pontosan, hogy milyen amikor a baba csuklik. Van
amikor érzek ilyen lüktetésfélét, de az túl gyorsnak tűnik nekem, ahhoz, hogy csuklás legyen. Ha mégis az akkor kb. napi egyszer van ilyen.

Dea
Örülök, hogy minden rendben van a kisfiaddal és ilyen szép nagy.Kép
Én a táppénzt nem a munkahelytől kapom, hanem a TB utalja. Én már hozzászoktam a min. egy hónapos csúszáshoz, de azt nem tudom, hogy a munkahelyed miért nem fizet normálisan. Azért nyugodj meg, ami jár az jár, biztos megkapod a többit is.Kép

Judit
Számomra sem ismeretlen a hitelfelvétel, nekem lett egy pár ősz hajszálam, mialatt az egész elintéződött. Pedig mi egy hónap alatt megkaptuk a pénzt, de az is éveknek tűnt.Kép

Szisz
Én is tervezem az ágynemű kimosását, de inkább nem fogom centrizni, nehogy tönkre tegyem.

Jó pihenést Mindenkinek!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Ismét csak gyors bekukkantásra van időm.
Csuklás: nálam anno, Robika minden nap csuklottKép. Persze ezt a szokását most is követi , de most még erőteljesebben Kép.
Mikor a pocimban volt előszőr nem is tudtam, hogy mi lehet az az érdekes mp -et követő folyamatos "mozgolódás", később rájöttem Kép.

Szisz: A Mári nagykerbe magánszemélyek is simán vásárolhatnak? (nem kell kártya vagy stb...?)

Dea: nyugi, nyugi, nyugi!!Majd meglátod, hogy meg fog oldódni minden: Biztos tényleg vmi olyan vagy hasonló lehet, amit Szisz is írt.Tudom nehéz megállni, hogy ne aggódj, de próbáld ne felhúzni magad!


Laura: majdcsak minden rendben lesz. A méhszáj miatt pedig ne aggódj, ha picit is nyílik ne ijedj meg, most nehezebb , de a szüléskor biztosan jobb lesz, ha könnyebben tágulszKép.

Meme: sajna ruha ügyben nincs ötletem, a baba csuklásáról fentebb írtamKép

Docka: nagyon szép nevet választottatok. Amúgy nálunk úgy volt, hogy elejében csak lány nevünk volt.Nem azért mert kislányt vártunk, csak fiú névben nehezebben találtam megfelelőt. Így mikor pár Uh után megtudtuk, hogy kisfiú, elkezdtük a neveket böngészni, de nem sok sikerrel. maradt az apuci neveKép.Végülis a Robika tetszikKép

Vera: csuda ügyi vagy, ami a táblázatot illetiKép, meg amúgy isKép


Kati : üdvözöllek körünkben , gyere sűrűbbenKép.

Judit: biztosan már készülsz az anyaságra Kép. Azért próbálj alukálni, mert utánna már nem lesz egy olyan éjszakád sem, amit végig lehet aludni.
habár...nekem is mindig azt mondták, hogy pihenjem ki magam, de soha nem értettem, hogyan lehet egy olyan vmit kipihenni, amit még át sem éltem ?Kép.Tényleg nem lehet előrre kipihenni a későbbi éjszakázást.
Kicsi nehéz , hogy max 2 óránál többet nem tudok aludni egyhuzamban....

Zsizsa: mostanában hogy áll a méhszájad? Remélem nem keményedsz túl sokat !

A többieket is üdvözlöm és szép estétKép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok,

Dea,
Táppénz ügyben: ha a munkahelyed TB kifizetőhely (nagyobb cégek általában azok) akkor mindent ők intéznek helyetted, és Tőlük fogod kapni a táppénzt. Nem tudom, mióta vagy táppénzen, vagy ez az első kifizetés lett volna, de kicsit nehézkes kiszámolni, hogy mennyi is jár (lehet, hogy tudok segíteni, ha mondasz valami konkrétumot), szóval ebből is eredhet az eltérés a "várttól". Az lehetséges, hogy a táppénzes papírod nem szólt a teljes hónapra?
Én semmi olyasmiről nem tudok, hogy az első kilenc napra ne járna táppénz...Edit ezt biztosan tudod?

Ne haragudjatok, hogy belekotyogtam, csak a pénzügyes vagyok és már jó előre utánajártam mindennek, ami az anyagiakat illeti...

Más. Voltunk ma vásárolni, lassan csökken a listára felírt dolgok száma. Az egyetlen amit nem találok, az 120 cm-nél rövidebb kiságy.
Én is jártam már a Mária nagykerben, szerintem kb. ugyanazt meg lehet ott venni, mint a Megatoys-ban (kivéve babakocsi, mert abból nem valami nagy a választék) sokkal olcsóbban. Ha már ott jártok, érdemes benézni a Lehet térnél lévő babadiszkontba is. Mi ott vettük a babakocsit, Neonato Combinatio Tris-t, 89e Ft-ert. Azóta csak drágábban láttam (mondjuk ők akkor, májusban akciózták).

Üdv,
Kati
Kati
 


Laura,
Olyan furi, eredetileg ugy volt, hogy én is az Újpesti kórházban (szülőotthonban) szülök, csak félidőben orvost váltottam, igy kerültem a Margitba. Kinél fogsz szülni? Jártam is a kórházban körülnézni annakidején.
Mondjuk érdekes lett volna, hogy egy napra vagyuk kírva, és ugyanoda...
Kati
Kati
 


Sziasztok!

Anita
Nem kell semmi kártya, kiszolgálnak egyéni vásárlókat is. A lényeg, hogy egyéni vásárlóként mindig a jobb alsó sarokban levő árat nézd a cimkén.
Szisz
szisz
 
 


Docka,

igen, idén január 4-én mi is az Oktogonnál házasodtunk össze. Olyan hangulatos, szép az a terem! Először nem kértük a profi fotós szolgáltatását, de aztán meggyőzött bennünket és annyira klassz képeket készített! Kép

Meme,

szerintem csak nem vetted észre, amikor csuklott a kisbabád. Első alkalommal mi azt hittük, ütöget, de olyan ritmikusan csinálta (kb. 3 percen át másodpercenként), hogy azóta meg tudjuk különböztetni a boxolástól. Most, hogy már nagyobb lett, csukláskor az egész teste megrándul, néha a talpa is kidomborodik a másik oldalon. Kép

Vera,

milyen volt a szülőknél? Eredetileg győri vagyok, a múlt héten én is ott voltam, hát anya nagyon kényeztetett, jól kipihentem magam. Kép

Dea,

nekem is furcsa a császár ötlete augusztus végén... Nem szeptember 1-re vagy kiírva? Van bármilyen problémád, ami indokolttá tenné a császárt? :-o Elmondod, ki az orvosod?
Táppénz: az összes papírt beadtad a munkahelyeden? Ha igen, fogalmam sincs, mi lehetett, holnap mielőbb hívd fel őket! Én 10 ezer Ft-al többet kaptam a vártnál, amit most sem értek, de persze nem szólok emiatt.

Minden jót,

Judit (33)
Judit74
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy kicsit belekotyogok, én inkább az újpesti topikban vagyok otthon, Katival beszéltünk is ott. Kati! Örülök, hogy minden ok veled, viszont látom, hogy kiságyügyben gondjaid vannak. Az Ikeában 112-ször 55 cm a kiságy mérete, és kapsz hozzá illő komódot is, amiről később úgy lehet lehajtani a pelenkázót, hogy rendes szekrényke lesz belőle. A legdrágább, kicsit rusztikusabb külsejű ágy 39 ezer és ugyanannyi a komód is, de van ágy sokkal olcsóbban is. Mi is ezt választottuk, a hely miatt is, illetve azért, mert ez tömör fából készült, ahhoz képest viszont nem olyan drága.

Lányok! Általában olvasgatlak titeket is, mert nagyjából egy időben járunk, okt. 5-re vagyunk kiírva. Azt hiszem van köztetek olyan, aki szinténKép Mindenkinek nagyon kellemes babavárást kívánok!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziastzok Lányok!
Nagyon köszi a tippeket és a megnyugtató sorokat táppénz ügyben...Azért ért meglepetésként az egész, mert ez már a 2. táppénz utalásom és az elsővel nem volt probléma. A munkahelyem tb-kifizetőhely, ezzel nem lehet gond, valszeg mégsem időben adtuk le a papírt (dokim szabija miatt bérszámfejtés után szerintem 1-2 nappal), szerintem ez lehet az oka. Murphy: pont most+pénteken már nem tudtam elérni a könyvelőnket, ezért a hétvégi para..:-( Na mindegy, azért reménykedem és holnap az első lesz, hogy telefonálok.

Programozott császár: én isteljesen meg vagyok zavarodva a témában, már én sem tudom, örüljek vagy inkább be legyek tojva a dologtól..hogy egyetértsek-e vagy nem..A dokim úgy tűnt nem tűr ellentmondást a témában és ilyenkor persze, ha azt mondják "a lehetséges kockázatok elkerülése érdekében", akkor a kismama azonna bólogat, mert félti a babáját.
Kisfalvi a dokim: nagyon szimpi, kedves, szerény és meg is bízom benne, de nem vagyok teljesen elégedett. Úgy kell minden árva szót, méretet kihúzni belőle minden alkalommal és ez tök ciki. A magánrendelése időközben megszűnt (átmenetileg) és ez az ambuláns dolog nem igazán alkalmas arra, hogy nyugodtan kérdezősködj, beszélgessetek.. Na mindegy. Az időpontot én sem értem: annyit mondott, hogy a 38. héttől már nyugodtan megszülethet..ez oké, de tényleg fura. De erre a jövő heti ctg-n újból rákérdezek.
Szerintetek, ha a mostani ambuláns vizsgálatért fizettem, akkor a heti 1ctg-ért külön-külön már nem kell pénzt adnom: Ez is röhej: ambuláns vizsgálat,örök rohanás,kórházi műszerek,munkaidőben és mi mégis fizetünk..

Szép napot Nektek: Dea
Dea 36
 


Sziasztok!

Szirom,
Köszi, hogy irtál ide is, azért a mai napig olvasom az Újpest topic-ot is, úgyhogy képben vagyok Mindenkivel! Az Ikeát most, hogy igy mondtad, megnéztem a katalógusban, lehet, hogy elmegyünk az áruházba, aztán megnézzük élőben is! Mindenesetre köszi a tippet.

Dea,
Ha a mhely TB kifizetőhely, akkor nyugodtan rájuk bízhatod magad, nem fognak sem átvágni, se tévedni. Sajnos a bérszámfejtés határideje miatt simán csúszhat a dolog...Remélem hétfőn megnyugtató válaszokat kapsz. Egyébként a gyerek születése után egy csomó papírt be kell majd vinned, hogy kapjad a TGYÁS-t, anyasági segélyt, meg a családi pótlékot. Kérdezz rá már most, hogy mit kérnek, hogy idejében megkapd a pénzt (akkor is szükség lesz minden fillérre...)

Üdv,
Kati
Kati
 


Sziasztok!

Hazaértünk a szülőktől. Hát nem mondom hogy ez volt a legjobb hétvégénk, ugyanis a férjem már péntek délután elég rosszul érezte magát, majdnem el sem indultunk. Fogalmunk sincs hogy mi lehet, mert nagyon fáj a gyomra, ami lehetne valami fekély, de mellette lázas is és elég gyenge.Kép
Végül csak hazamentünk, de szombat éjszaka alig aludtam, mert cserélgettem rajta a hideg vizes borogatást. Úgy sajnáltam, olyan rossz ilyen betegen látni.Kép
Na, mindegy, azért jó volt otthon, nálunk is megy ilyenkor a kényeztetésKép, mert kb. 2-3 hetente járunk haza. Ja, és nálunk mindkettőnk szülei itt laknak, tehát kétoldalról megy a dologKép

Csak gyorsan átfutottam kivel mi történt, láttam a táppénz is téma volt.
Mivel én már a 11. héttől itthon vagyok, szinte végig táppénzen, ezért van tapasztalatom benne.
A munkahelyem nem TB kifizetőhely, és ennek megfelelően nem intéz semmit. Eleinte annyi volt, hogy oda adtam le a táppénzes papírjaimat, ők pedig tobábbították a könyvelőcégünknek, ők a TBnek, és elvileg így kaptam meg a pénzem. Na most, miután három hónapig egy vasat sem utaltak, ezért bementem a TBbe (még jó hogy ott lakunk mellette, mert sokat járok odaKép) reklamálni. Kiderült hogy a kedves munkahelyem visszatartotta a papírjaim, és a TB még meg sem kapta. Egy nagyon aranyos nő felvilágosított, hogy személyesen is behozhatom, amit persze a mi személyzetisünk határozottan megtiltott a legelején! Én kis tudatlan pedig azt hittem hogy ezt tényleg így van. Na ezek után bemnetem, jól összevesztünk, és azóta személyesen adom le a papírom, és kb. 10 napon belül ott a pénz a számlámon.
Hú, tényleg holnap is megyekKép, mert most másfél havi táppénzt kell leadnom, mert a háziorvosom szabin volt.

Lányok, aki már tapasztaltabb, tudna nekem segíteni, hogy ha megszületik a baba, miket kell intézni? Amit egyáltalán nem tudok, hogy velünk most hogy is lesz, ugyanis mi csak szolnoki lakhellyel rendelkezünk, gondolom a baba az én állandó lakcímemre lesz bejelentve.(Még ideiglenesen sem vagyunk itt.) De akkor itt kell anyakönyveztetni, ahol születik, vagy Szolnokon?
Gondolom utána kell a TBben TAJ kártyát intézni neki + az egyszeri anyasági támogatást, TGYÁS-t, családi pótlékot. Ezekhez hol kell kérni nyomtatványokat? Be akarom szerezni és kitöltögetni előre, hogy utána már csak a férjemnek le kelljen adnia.

Na, mára eldugulok, mert nagyon fáradt vagyok. Ráadásul lejárt a mosógép, és még ki kell teregetnem...

Jó éjt mindenkinek, holnap jövök!Kép
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Kati,

mondod, pénzügyes vagy, akkor lehet hogy lesz később is néhány kérdésem hozzád. Egyelőre egy: két hónapja vagyok táppénzen, de augusztus közepétől már jár a szülési szabadság. Szerinted érdemes táppénzen maradni a szülésig, vagy kezdjem el a szülési szabadságot? Az előbbi megoldás egyébként kit 'károsítana' meg? A céget?

Szombaton mi is megvettük a babakocsit a Soroksári úti Megatoysban. GRACO Mirage Travel System, van hozzá autósülés/hordozó is, mindennel együtt 45.000,- Ft volt. Hallottam jókat is, rosszat is a GRACO-król, de nekem ez tetszik a legjobban, olyan kis vagány! Kép

Engem is nagyon érdekelnének Vera kérdéseire a válaszok! Kép

Mostanában naponta előfordul, hogy kb. 10 perces időtartamokra nehezebben kapom a levegőt. Olvastam, hogy ilyenkor már a méh nyomja a rekeszizmot, ezért általános lehet a rossz közérzet a 36. hétig (amíg a baba feje beilleszkedik a méhszájhoz). Szerintetek ez 'rosszabbodhat'? Nektek nincs ilyen?
Meg a gyomromat is nyomhatja, mert olyan keveset tudok enni. Kép

Szép napot mindenkinek,

Judit (33)
Judit74
 


Sziasztok!

Üdv az új kismamiknak!

Én már nagyon nehezen viselem ezt a nagy hőséget.
Napi többszöri zuhany sem segít rajtam semmit.
Ráadásul mától egyedül vagyok, mert kispapinak lejárt az egyhónapos szabija.Olyan furcsa, egyedül lenni itthol.Lehet, hogy mostantól nehezebben viselem a hátralévő időt.Eddig olyan gyorsan elszaladt ez a pár hónap.Valószínüleg igaz amit sokan mondanak, hogy az utolsó két hónap a leghosszabb.


Szirom

Ha minden igaz, akkor Én fogok okt.5.-én szülni.
Bár, a 4D UH-s orvos 1 héttel idősebbnek nézte a babócát.

Vera

Nálunk kispapi produkál néha olyan tüneteket mint Én.Ilyenkor mindig mondja, hogy olyan mintha Ő is terhes lenne.Ha neken rosszabb napom van, akkor tuti, hogy neki is fáj valamije.Hol görcsöl a hasa, hol fáj a lába, Ő sem tud éjszaka rendesen aludni.Ráadásul ha alszik is, olyan éberen - mióta terhes vagyok-, hogy minden mozdulatomra felébred, és aggódva kérdezi, hogy mi a baj.Lassan már moccani sem merek.


Táppénzel kapcsolatban: Én majd most fogok először kapni.Úgy tudom, hogy a táppénz első 15 napját a cég fizeti, utánna pedig a TB, és mindig a leadott szelvények után van az elszámolás.Olyan hogy az első pár napra nem jár semmi, szerintem olyan nincs.

Vizesedés: nekem a védőnő azt mondta, ha tapasztalon kevesebb folyadékot szabad inni,- vigyázat a dinnyével, sajna- meg sószegény módon kell étkezni, mivel a só megköti a vizet.

Levagőt Én is nehezen kapok, - bár hol van ilyen melegben a levegő?- főleg ha háton probálok meg feküdni.Ez csak pár percre sikerül mert ilyenkor rögtön elkezdek fulladni, úgyhogy oldalra kell fordulnom.Úgy feküdnék már hason.

Megyek teregetni.
Jó étvágyat az ebédhez.

Gigi
Gigi75
 


Sziasztok,

Judit,
Nehogy elkezd a szülési szabit a szüles előtt!!!A szülési szabi időtartama (de ezt biztosan tudod) 168 naptári nap, ha korábban kezded, relative rövidebb ideig tart. Utána jön a GYED, ami maximálva van jelenleg bruttó 83 e Ft. A pénz gyakorlatilag ugyanannyi a TGYÁS-re, mintha táppénzen lennél (az előző naptári évben járulékakalapot képző jövedelem 70%-a). Tehát maradj táppénzen a szülésig, aztán kezd a 168 napos szülési szabit. Hogy ezzel kit károsítasz meg? Szerintem leginkább a TB-t, de az állam úgyius annyi pénzzel károsítja meg azokat, akik szülésre vállalkoznak, hogy engem ez nem túlzottan érdekel (lábjegyzetben: a legnagyobb kiszúrásnak tartom, hogy a megelőző naptári évben megszerzett jövedelem a táppénz/TGYÁS alapja. Erre semmi racionális ok nincs, természetes, hogy a fizud közben növekedett, ezért magasabb adót, TB-t és minden fizettél...De amikor NEKED kellene kifizetni, hirtelen a múlt év számít...)

Ami a táppénz első 15 napját illeti: ezt valóban a cég fizeti, és még az benne a jó, hogy egy évben 15 nap un. betegszabi jár, amire a jelenlegi fizud 80%-át kapod (csak később büntet az állam, mert szülni merészeltél...)

Ne haragudjatok, hogy így kifakadtam, de mikor ezt így pontosan megtudtam, akkor napokig dühöngtem. A teljes munkaviszonyom alatt egyetlen napot nem voltam táppénzen, rendesen fizettem mindent, adót, TB-t, egyebeket, és megint nem látom a hasznát az egésznek. Esküszöm, azoknak van igazuk, akik eltitkolják a jövedelmüket. Ugyanis az Ő ellátásukat is az ellenőrzött jövedelműek fizetik végsősoron meg.

Kati
Kati
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: