Új privát üzeneted érkezett!

Bagzer, itt van amit én tudok:

- VI. kerület Eötvös u. 3. II.em.202
itt megkapod a gyerek anyakönyvi kivonatát és lakcim igazolo hatósági bizonyitványát
Kell hozzá: személyigazolványok, apasági

A TAJ kártya iránti igényt a Teve u felé ők küldik tovább, és a Teve u postázza 30 napon belül, VAGY elmegy apa érte személyesen:

- Teve u. 1. - TAJ
itt a Teve u-ban igényeled az egyszeri anyasági támogatást:
Kell hozzá:
- a személyid és lakcim igazolo kártyád
- TAJ kártyáitok
- adóazonosító kártyád
- gyerek TAJ kártyája
- gyerek születési anyakönyvi kivonata
- orvos igazolása hogy megjelentél nála 4-szer (nem a terhes kiskönyv)
- kórházi elbocsátó igazolás
- a megfelelő nyomtatvány kitöltve (netről letölthető)

Na itt járok én, a Tgyást még nem kezdtem el intézni.

Remélem segítettem, nem tudom hogy a te esetedet esetleg miben különbözik az enyémtől.

De kérdezz bátran.

Pusza,
Eszter
eszter2004
 
 


Katy, ne szorongj! én megkönnyebbültem a vallomásodtólKép A melegség viszont mindenképp téged dicsér.
Én is azt figyeltem meg, hogy akkor rángatja a cicit ha már nem akar többet enni, vagy böfi készülődik. Ilyenkor sürgősen leveszem és böfiztetem, utána megkínálom még egyszer. De ma például azért csinálta mert nem jött a tej rendesen, mert átraktam a béna ciciről a másikra és ott még evett nyugodtan egy csomót. Fel kell turbóznom a béna mellemet különben nagyon összekavarom a váltott melles rendszert.Kép

Kikocs, helyesen imádkozik a kisanygyal lányod! Megszavazom neki azt a biciklit.

Eszter, nagy fazon a lányod!
Nekünk a 22. napon esett le a köldökcsonk. Mávos köldökü kölkökKép

Rékacs, Hana haja kitart. Hanga szerintem is nagyon hasonlít rád.
részemről oké a tali: szerdán nálad

Kép
az esti fürcsi örömmel

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!
Vagyok, meg, egyben még..
ttika
 
 

 
 

sziasztok!

Csak röviden jelentkezem, ma nyügi napunk van, Lili most is itt ájult be az ölemben, egész nap alig aludt. Remélem, majd éjszaka bepótolja. Kép Most azért jobb volt az éjszaka, a 10-es etetés után 4-ig aludt.

Brigi! Köszi az infot, szerintem nálunk ez a növekedés-dolog lehet, mert én is keveselltem a napokban a tejcsit, de most már minden OK.

Zsuzsi! Szörnyű, amin keresztülmentél a szülés során! Sok erőt kívánok a mielőbbi felépüléshez és nagyon sok boldogságot a kis Marcihoz!

Gyönyörűek a babucik Kép, egyszer majd külön-külön reagálok mindenkire, de most mennem kell, Lili felébredt a kajaidőre.

Csók,
Katinka és Lili, a 8 hetesek
katinka
 
 


Tényleg nem volt net. Ugyanis készült a beépített szekrény, hétfőtől pedig már múlt idő, azóta pakolunk meg takarítunk, jól el is fáradok. De a lényeg, hogy megvan. VÉGRE. És gyönyörű. Persze nem annyira, mint egy kisbaba, de majdnem.

Kikocska már biztos el is felejtette, hogy konyhabútort csináltattak...

CSak ezt az oldalt tudtam elolvasni, abból meg kiderült, hogy már nem sokan vagyunk egyben. Persze, Aura is beelőzött, ha jól értettem. Egyáltalán van még, aki "kis"mama?? Persze, rajtam kívül. Vasárnapra vagyok kiírva, dokim aznap már nem lesz szabin, amit ma kezdett. Most azért ki kellene várni ezt a néhány napot már. EGyébként semmi előjel, jobban vagyok, mint egy hónapja. Csak a bokám akkora, hogy már egy jókora elefánt is megirigyelhetné. Mondjuk legalább stabilan állok..Kép

Hát ennyi röviden rólunk, azért már nagyon szeretnénk látni mi is, hogy ki is lakik a pocakomban. Ő nagyon aktív mostanában megint, doki bácsi az nst-n meg is dícsér mindig, mert szupereket produkálunk..

Egyébként most a szuper-eper új sarokasztalnál ülök, mögöttem a még szuper-eperebb beépített szekrénnyel és nem győzünk betellni vele. Szerintetek akkor a gyerkőccel hogy leszünk?? Mindent bepakoltam a helyére végre, mert van hova.

MInden új és régi (érzitek a macskakörmöket, ugye??) babának és mamának sok-sok szépet és jót kívánok, puszi, Ttika, aki 39+5 és ez tök izgi
ja, és tök jó, hogy éppen hiányoltatok néhányan
ttika
 
 


Sziasztok!
Kikocs! Köszi, hogy foglalkozol a problémámmalKép Amúgy szerintem is el fog téged kerülni a depi, ha eddig még nem jelentkezettKép

Nagyon édesek a bébik szeretem ôket nézegetniKép

Eszter! Petra csudapofi nagyokat vigyorogtam a kamerába figyelö képén, annyira édi. Amúgy Bence köldökcsonkja 23 naposan esett le.

A sterilizálást én sem viszem túlzásba én folyadékot használok a mellszivomhoz, de a cumiját általában csak csap alá teszem.

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Valaki viszi majd a bébijét babaúszásra?

Ttika! KitartásKép Most te jösszKép

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Sziasztok!

Hú, most jutottam géphez, macskagyerek kicsit nyűgi volt, és nagyjából azzal foglalkoztam egész nap, hogy próbáltam rájönni mi baja. a következő megállapításra jutotam: A lányom utál büfizni! Az történt ugyanis, hogy i nem büfizünk a kórházban, mert úgy tűnt nincs rá szükség, de Anyum itthon mondta, hogy kéne (meg persze, hogy majd ő hadd csinálja...) hát jó gondoltam, végül is tényleg nem árt büfiztetni. Asszem kiderült, hogy de igenis árt, Erika amint a vállamra pakolom, elkezd kiabálni, utána semmijen póz nem jó, és csak 10 perc üvöltés után fogadja el újra a cicit, mint egyetlen eszközt, ami megnyugtatja. Igen ám, de én eleinte azt hittem, hogy hasfájós lesz, és azért ordít, mert fáj a poci, úgyhogy a ismét büfipróba...és az egész kezdődött előlről. Szóval gyakorlatilag egész nap szoptattam Kép na meg ringattam, mert aludni is kell. Aztán a nap végére elegem lett, és hagytam a büfit a fenébe, szopinál bealudt, letettem, és csoda, aludt!!!
Erre kössetek csomót. Van valakinek hasonló tapasztalata?
Most épp alszik a csöpp, 11 óta, remélem ez az este is olyan nyugis lesz, mint a tegnapi, akkor angyalkodott!

Kikocs!
Réka olyan gyönyörű, és képzeld, Erika is szokott ilyen imádkozós kéztartással aludni! (De nem tud vele megtéveszteni, a kis ribizli Kép )

Rékacs!
Eszméletlen, a kórházban a gólyanéni is azt mondta, hogy Era tiszta Apu!!! Most mondtamneki, hogy te is észlelted a hasonlóságot, hízik is a mája rendesen! Tényleg hasonlít rá, én is megfigyeltem ám Kép

Ttika!
De jó, hogy itt vagy!!! Nagyon hiányoztál ám! Én őszintén szólva azt hittem, hogy babás okok miatt nem vagy, de ezek szerint tévedtem. Mi tényleg beelőztünk, Era kicsit behajrázott itt a végére Kép

Mit is akartam még?!
Ja! Cici:
Én se mosom, csak és kizrólag a mikor zuhanyozom, de szappan akkor se éri, csak víz. Napközben meg anyatej és bébinyál száradoznak rajta Kép és a szoptatás nekem álom, imádom! Nem tudom van-e összefüggés, de gondolom ez segítehetett, hogy nem sebesedett ki egyszer sem, pedig Erabera imád hosszan, komótosan szopizni, és sokszor is! Kép A kis cicifüggő Kép
Jajj, ma olyan édes volt, rákapott az orromra is Kép Kép Kép

Sterilizálót én használok a mellszívóhoz, bár gyanítom azt is inkább csak olyan, ha már megvettük, használjuk is alapon Kép

Volt ma nálunk a védőnéni, és nagyon megdícsérte a csajszit, hogy milyen szépen szopizik, meg hogy gyönyörű a bőre, azt mondta ilyet ritkán lát, sehol egy hámlás (ami állítólag jelemző az újszülöttekre) dagad a mellem a büszkeségtől! Kép

Olyan jó, hogy már Mami vagyok én is, egy csomószor sírok, mert ránézek a lányomra és elönt a boldogság, de annyira, hogy patakokban folynak a könnyeim Kép

Megyek is, lefekszem picit, mielőtt ébredne szopizni.

Nagyon puszillak titeket, úgy várom már, hogy mi is mehesünk talizni!
Aura és Erika
(6 nap)
aura
 
 


Bagzer!
Amit Eszter írt,azt tudtam volna én is leírni.
És még van olyan pénzlehetőség,hogy egyszeri anyasági támogatás és családi pótlék.
Ezeket a XIII:ker. Lőportár u 3/b-ben kell intézni.Ott lehet hozzá szerezni formanyomtatványt és azonkívül ugyanazokat kell vinni amit Eszter leírt a TGYÁS-hoz.
Anyukád is intézheti,de kell neki meghatalmazás.
És naygon hosszú a sor,Zoli már kétszer feladtaKép.
Viszont a januári gyás-omat már megkaptam tegnapKép!!!

Tika! Jó hogy itt vagy!!!!
Veráról még nem tudjuk,hogy mi van vele,bevonult a kórházba a héte elején,talán?Meg Timiről nem tudunk semmit,de én sajnos azt sem,hogy ő kiKép Szégyellem,de nem emlékszemKép.Hát ennyien maradtatok!Kép

Bendegúz! Mi KAtyvel egyszer már eljutottunk odáig,hogy itt nálunk a Kösziben van bébiúszás és én oda fogom vinn,Katy meg lehet csatlakozik.De csak májustól. A kösziről többet megtudhatsz:www.koszi.hu (nem vagyok fizetett munkatrársKép,de klassz volna,ha többen is ide járnánk,nem?

Lili! Boldog másodikhavi szülinapot hajasbaba HAnánk!!!!Kép)

Mávosok az a megfigyelésem(a reprezentetív tömegem és Ti alapján),hogy a mávosok köldöke később esik le. És hamarabb esik le a klasszik kórházasoké(pl. Söfi, szabolcs stb.). Szerintem azért mert a kórházi csecsemősök nem kímélték nálunk. Így pl a mienk aznap leesett,hogy hazajöttünk.Katy ezt nem lehet beleírni a szakdogádbaKép Annyira jól kikövtkeztettem,nem?

Aura! Örülök,hogy apukádnak örömet okoztam! És Era apukája mit szólt a macskabébihez???Szokott menni,vagy ez hogy van?A büfit meg akkor erőltesd,ha úgy érzed akar büfizni.
HAnga is enyves gyomrú(sajnos alul isKép) és ő sincs oda a büfi programért.Mondjuk vállon szeret lenni,de nem büfizik,hanem boldogan nézelődik.
Most meg pisiben alszik. Átázott,de csak kaja után vettem észre és úgy beájult,hogy már nem volt szívem átöltöztetni. Meg még az is a nagy dilemám,hogy ma megyek kozmikushoz(JUHÉJJJ,levedlem a bundám, kezdek megszabadulni ősasszony létemtől,jövő héten hajat is festetekKép) fél 11-re.De HAngának épp akkor kéne ennie.Ugyebár ez mindig csak reggel derül ki.Szóval nem tudom mit tegyek.Lehet lefejem és anyu odadaja. AVgy passz. MAjd meglátom!

Akkor Szerda tali nálamKép!!Címet mindenki tudja??

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szerdán fájt a poci,tele volt kakivalKép(azért is nem tudtam milyen nap vanKép) ilyenkor ez az egyetlen elviselhető helyzet Hanga számára:
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékács!
Jó ötlet ez a közös babaúszás megnéztem a "köszi"-t és szimpi, hogy szerda este és szombat délelött van, így apuka is tud jönniKép viszont Kistarcsától messze vanKép Ráadásul Májusban Bence már 6 hónapos lesz, nem késö akkor kezdeni? Mindegy megnézem a Csömörit, utána érdeklödöm a dolgoknak aztán meglátjuk.

Aura! Az én bébim is utált vállon lenni, így én sem eröltettem a büfit ô hasfájós lett, de ha lehet ilyet mondani akkor csak nagyon picit és inkább azért mert "rosszul" kajáltam. MIóta elkezdett érdeklödni a világ iránt, azóta szeret vállon lenni és így büfizik is.

Képzeljétek el a barátnömnek (2 barátnöm most szült, 1 vasárnapra van kiírva 1 pedig október tájékán fog, 2 rokon ikreket , 1 rokon pedig szimplán a harmadik gyermekét várjaKépKépKép) a kislányának aki hétfön lesz 2 hetes a Madarász utcai kórházban lekapták a köldökcsonkját. Azért mentek be mert a bébi sokat sírt és már ki volta bukva, erre egy idióta ezt csinálja, mondanom se kell hogy szegénykének begombásodott és gyulladt a helye. Most egy másik dokihoz kell rohangálniuk a másfél hetes babával, hogy kezelgessék.

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Sziasztok!

Csak röviden: 2005.02.12-én 11:25-kor megszületett Matyikám. Méretei: 3950gr és 52cm

Tegnap jöttünk haza, jól vagyunk, ha lesz egy kis időm visszaolvasok és bővebben írok. Remélem mindenki jól van.

Pusz

Vera + 6 napos Matyi
verkocsika
 
 


Aura, próbáld ültetve böfiztetni az öledben. Nálunk az is működik. Viszont szerintem valahogy mindenképp érdemes, mert rosszabb neki, ha alul jön ki.Amúgy ha lassan, komótosan eszik, nem valószínű, hogy sok levegőt nyel.Ez jóKép
vghnoémi
 
 


Jó reggelt!
Köszi a büfi tippeket!

Rékacs!
Apa (Eráé) sajnos csak a kórházban látta még a bébit, de remélem most már ide is kimerészkedik nemsokára. Igazából bosszankodnom kéne, hogy nem rohant ide azonnal, de olyanboldog vagyok a babával, hogy valahogy mégsem bosszankodom. Meg a terhesség alatt azért nem idegeskedtem, nehogy a bébinek ez ártson, most meg azért nem, nehogy csappanjon a tejcsi Kép Kép Kép kész boldogságterápia ez a babázás!
Amúgy meg úgy vagyok vele, hogy hm...toll a fülébe, de most finom voltam és nőies Kép
a papírokat (apasági) úgysem tudtuk végül elintézni, mert erika kiugrott belőlem Kép, így ideiglenesen az én nevemre került, hát max majd azon is marad Kép


Képzeljétek!!!
Era programja tegnapelőtt:
-10-kor fürcsi+üvöltés
-kb 11-kor hami
-óra-másfél óránként kelés-szopi-alvás

Tegnap
-10-kor fürcsi
-kb 11-kor hami
-1.25-kor hami-alvás
-4.08-kor ismét hami-alvás
-reggel 8-kor kelés hami (utána a már ismertetett büfi.kalamajka Kép )

Na, erre az éjszakára azt hittem, hogy, hú, kivételes mázli, erre

Ma este (azaz ategnapi, a most elmút, na Kép )
-10-kor fürcsi
-kb 11-kor hami-alvás
-2-kor szopi-alvás (úgy háromkor tettem vissza a kiságyba)
ÉÉÉÉÉÉSSSS
-reggel fél 9-ig aludt, mint a tej!!!!

A hat napos lányom végigaludta az éjszakát!!!
Néha megnéztem mi van vele, de láthatóan boldogan szundított, még most se hiszem el!

Aztán mosolygósan ébredt, és még a pelusozás-öltöztetésnél is békésen nézelődött (eddig ez sírós-nyekergős program volt)
Aztán szopi, jött a Nagymama aki szórakoztatta kicsit, és most nem tudom alszik-e, de csöndben van, hallgatja a Halász Judit cd-jét Kép

Akartam is kérdezni, nektek reagál a baba a pocakban hallgatott zenére? Era nekem úgy tűnik, nagyon is, és mindenféle ismerős hangra!

Kikocs!
Figyusz, te már textilpelusba teszed a bébit? Én ma összekészítettem egyet, de olyan kicsi Era, hogy meg se próbáltam ráadni. Ti hogy vagytok ezzel?

Hanitka!
Hannának begyógyult már a fülbevalója? Úgy értem a lyuk Kép Erikának is van, és most picit váladékozik, úgyhogy kenem alkohollal ezerrel (szerencsére tetszik neki Kép )csak nem tudom ez meddig lehet ilyen, és mikortól aggódjak?!
Hm-hm Kép

Edwig!
Most jó sok időm van írni végre Kép Eddig csak ígérgettem Kép Arra gondoltam, főleg, hogyha Era ilyen békés marad, hogy én őt még nem viszem ki, de a látogatók jöhetnek nyugodtan, szóval, ha ti mobilok vagytok Bálinttal, átjöhetnétek szomszédolni Kép Nekem mindegy melyik napszakban, egyelőre az egyetlen fix időpontunk az este 10-es fürcsi Kép úgyhogy, ha van kedvetek várunk titeket szeretettel!

Meg mást is ám, csak irtó messze lakunk, de ha ez nem zavaró, akkor lehet jönni!!!

Na megyek, vasalok kicsit Kép
Puszi!!!
Aura és Erika
1 hét!!!
aura
 
 


Na sziasztok!

Végre sikerült ide ülnöm!Ezek a délelőttök valahogy nehezen akarnak összejönni!

Rékacs!A babaúszás még mindig áll!Sőt pont tegnap beszéltünk róla a férjemmel!Nem tudod mennyi idős kortól lehet vinni a babát?Vagy végülis miért maradtunk májusban?Az idő miatt?
A találkozó nekem is rendben van,csak Esztyx is mondta,hogy Nála legyen a következő!Akkor most mi legyen?

Verkocsika!Nagyon gartulálok!Fel is teszem a táblázatot!!!

Ttika!Neked meg hajrá!MÁrmint,hogy a dokid visszaérjen a szülésig, és arra meg minden szépet és jót!Meg nem néhányunknak hiányoztál!És remélem jösz gyakrabban!!!!

Savitri!Szuper az a dézsás kád!Látom nagyon bejön mindkettőtöknek!Akkor hasonlóakra jöttünk rá ezek szerint a cicinyúzással kapcsolatban!Ilyenkor azért nő egy kicsit az önbizalmam!Kép

Noémi!Erről jut eszembe!Ez a suttogós könyv azért jó,mert növeli az önbizalmat és attól függetlenül hogy még lehet hogy ugyanúgy nem érted jobban a babád nyelvét, már hatékonyabban tudsz mégis segíteni!Én legalább is ezt vettem észre!Tök jó!!!

Aura!Ez csúcs szuper!A böfit nálunk én is Dávid is utálja!Úgyhogy általában Laci látja el ez a megtisztelő feladatot!No nem egyedülKép

A találkozóról nekem egyetlen egy képem lett, végül pediog odakészítettem a gépet, csak vaalmelyikőnk mindig szoptatott!De azt felteszem!No csak Esztyx Lilije,meg Dávid van lefotózva!
Kép

CSAK 12 ÉVEN FELÜLIEKNEK!!!

Na puszi!
Katy és Dávid
3hét+3
Katy
 


<pre>
2004/2005 téli mamák Kora Szülés ideje baba Baba neve: Méretei: Kórház neve
1. MaricaKép 35 2004.11.13.Kép 2 Mariann 4200g/53cm Szeged/ Klinika
2. BendegúzKép 30 2004.11.19.Kép 1 Bence 3750g/57cm Bp./Szt.István kh.
3. Márti05Kép 31 2004.11.01.Kép 1 Brigitta 3450g/50cm Bajcsy kh.
4. BringaKép 29 2004.11.18.Kép 2 Bernárd 3400g/54cm
5. EsztiKép 22 2004.12.09.Kép 1 Lili 2770g/52cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
6. DiánaKép 28 2004.12.08.Kép 1 Dominik 2930g/50cm Bp./Szt.István kh.
7. MackósajtKép 32 2004.12.07.Kép 2 Nem tudom??? 3600g/58cm Bp./Szt.István kh.
8. CsillaKép 29 2004.12.17.Kép 2 Péter 3900g/53cm
9. HulcsiKép 28 2004.12.19.Kép 1 Benedek 3700g/58cm Bp./Szabolcs u.
10. KatinkaKép 27 2004.12.23.Kép 1 Lili 3100g/54cm Székesfehérvár
11. LiliKép 31 2004.12.18.Kép 1 Hana 3050g/50cm Bp./MÁV kh.
12. EdinaKép 23 2005.01.10.Kép 1 Bálint 3700g/54cm Rókus kh.
13. GabiKép 20 2005.01.03.Kép 1 Zsombor 3490g/54cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
14. NoémiKép 23 2004.12.16.Kép 1 Levente, Donát 2680g/45cm Bp./Szabolcs u.
15. RékacsKép 30 2005.01.12.Kép 1 Hanga 3700g/55cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
16. MártiKép 29 2004.12.17.Kép 1 Péter,Benjámin 2700g/52cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
17. HanitkaKép 29 2005.01.18.Kép 1 Hanna 3450g/55cm Bp.
18. KireKép 33 2004.12.28.Kép 2 Erik 3150g/51cm ?
19. TüniKép 28 2005.01.12.Kép 2 Kincső 3100g/57cm Bp./MÁV kh.
20. BrigiKép 30 2005.01.13.Kép 3 Máté 3620g/53cm Bp./ Bajcsy K.
21. Eszter2004Kép 28 2005.01.30.Kép 1 Petra 3300g/55cm Bp./MÁV kh.
22. OrbisKép 23 2005.02.09.Kép 1 Boróka,Csenge 3800g/55cm Bp./Margit kh.
23. VicaKép 29 2005.01.30.Kép 3 Zsuzsanna 3590g/53cm Bp./Szt.István kh.
24. BagzerKép 26 2005.02.07.Kép 1 Simon,Sámuel 3350g/56cm Bp./Szt.Imre kh.
25. KatyKép 27 2005.01.25.Kép 1 Dávid 3460g/53cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
26. Mazsom(Zsuzsa)Kép 27 2005.01.28.Kép 1 Lili 3120g/51cm Tatabánya/Szt.Borbála
27. CicmerákKép 24 2005.01.30.Kép 1 László,Gergő 3000g/53cm Bp./Szt.István kh.
28. BabusKép 25 2005.01.27.Kép 1 Kristóf 2700g/52cm Bp./MÁV kh.
29. IlonaKép 29 2005.02.02.Kép 1 Márton 3400g/54cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
30. ZsuzsiKép 29 2005.02.11.Kép 1 Marcell 3800g/56cm Bp./Szt.János
31. KikocskaKép 26 2005.02.08.Kép 1 Réka,Borbála 3520g/56cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
32. TameszKép ? 2005.02.08.Kép 1 Marcell,Szilárd 3450g/53cm Kistarcsa
33. RózsikaKép 34 2005.01.26.Kép 3 Lili 2800g/50cm Bp./Rókus kh.
34. Ttika 32 febr.19-20. 1 ? Győr/Petz A. kh.
35. VeraKép 30 2005.02.12.Kép 2 Matyi 3950g/52cm Bp./Szabolcs u.
36. Timi 26 febr.23. 1 Máté, Levente Pécs/Szülészeti klinika
37. Zsuzsa(Jimbone)Kép 28 2005.02.10.Kép 1 Áron 3900g/54cm Bajcsy kh.
38. AuraKép 23 2005.02.11.Kép 1 Erika 2640g/55cm Bp./Szt.Imre kh.</pre>
Katy
 


Jóreggelt!
Vagyis most már napot mindenkinek, nem? Mert most már senki nem későnkelő Kép
Egyedül vagyunk itthon, Réka a kiságyában, először alszik ott bármennyit is, ugyanis úgy ítéltem meg, hogy ma már elég jól vagyok ahhoz, hogy felugráljak hozzá, ha sirogat. Először mikor beletettem, nyűgizett, de aztán űgy tettem bele, ahogy itt tároltam magam mellett az ágyon, belecsavarva abba a takaróba, ami mára kórházban is velünk volt, és most békésen szundizik. Olyan fél óra múlva lesz esedékes a kajcsi... Köszönjük a bókokat Kép Szeretném én is viszonozni, de Petra kukkolós képén meg Hana dézsásán, meg csudaszéphangán kívül most nem is jut eszembe hirtelen, hogy milyen képeket láttam, ezek eléggé megfogtak Kép, merthogy ugye tegnap írtam utoljára, és igaz, hogy olvasok mindig mindent, de olyan szaggatottan vannak a dolgok. Mindig van valami. Egy telefon, vagy anyukám jön, vagy messenger, vagy Réka... Szóval minden kimegy a fejemből folyton. Talán lassan azért belerázódok majd, és újjászületik az agyam Kép
Réka még mindig tündérkislány, és asszem én is megszavazom neki a biciklit. Pocakfájás nálunk is van, szoktam hallani, ahogy bugyborékolnak a kis belei, és szörnyen sajnálom szegényt, mikor erőlködik, de nem tudok neki segíteni. Próbálom masszírozgatni, de akkor is sír. Viszont ha már jön a kaki vagy a puki, akkor előtte nem szokott sírni, akkor már mindig nyugodt, nézeget, aztán trotty. Szerencsére azért nem sok idő ez a nyűgi, csak úgy fáj az én anyai szívemnek a sírása, főleg, hogy írtam, hogy olyan bocsánatkérően tud sírni...
Viszont a tegnapi fürdinél nagyon jók voltunk, alig sírt, előtte olajoztam, amit szörnyen élvezett, meg a meztelenkedést is (nagyon száraz a bőre, ezt anyjától örökölhette), de az öltözést végigüvöltötte, vigasztalhatatlanul, előtte meg fordítva volt... Na, mindegy, napról napra jobb lesz...

Aura, Réka sem szeret büfizni, emelgeti a fejét, és veri a vállamba. Itt úgy telezabálta magát, hogy már nem tudta:
Kép
Tegnap este óta lógatom a mellkasomon, ezt szereti... Érdekes. De azt vettem észre, ez a nyújtott állapot a pocakjának is jó. Ja, és még azt is imádja, hogy jól meghimbálom. Ettől mindig elfelejt sírni, és kinyitja a szemét Kép De nem merem túl gyakran alkalmazni, hogy nehogy megszokja, csak végszükségre tartogatom...
(közben eltelt a fél óra, és még nem hallottam mukkot, de lehet, hogy lesz mindjárt, én meg még gondoltam, reagálok néhany dologra, de mondjuk már úgysem emlékszem, mire is akartam...)
Még nem textilpelusozok, meg még nem is tervezem nagyon, majd ha nagyobb lesz picit. 2 hónapos, ilyesmi. Pláne, hogy így sem szereti a tisztábatevést.

Tika, képzeld, hogy még mindig nincs konyhabútor készen... Szóval nyertél Kép De azért funkcionálisan használható a konyha, meg minden, de majd kitudja, mikor lesz meg. Talán egy hónap... De nem érdekel már Kép úgyse fogok főzni még egy darabig. vagy mégis, majd meglátom.
Még mindig egy hang sem... Hmm.. Pedig mindig aggódni szoktam, hogy vajon eleget eszik-e, mert lerendezi a dolgokat max 15 percben. De végülis alszik, nem sír, minden szívásra kortyol... Nem merem mérni, mert tudom, hogy parázós lennék. Majd este, hogy gyarapodott-e, mióta hazajöttünk.

Bendegúz, ment emil a yahoos cuccal, remélem segít. És én is tervezem a babaúszást, egyenlőre majd itt az Almássy téren, aztán ha lesz autónk, akkor akárhova is mehetünk, de nem tömegközlekednék vele majd órákat, asszem. Annyi jót hallottam már róla, hogy nem hagynám ki semmiképpen, remélem lesz majd rá keret akkor is, ha aktuális lesz.

Eszter, neked tb-kifizető hely a munkahelyed, nem? Akkor miket kell neked intézni személyesen? Én azt hittem, mindent intéznek nekem. Tegnap felhívtam a személyügyist, és mondtam, hogy mizu van a családi pótlékkal, mondta, hogy akkor küld igénylő papírt... De most megzavarodtam. Nem maradnék le nagyon semmi pénzről Kép

Verkocsika, nagynagy gratula nektek, szép kövér csemetéd van Képmármint így adatok alapján Kép Tényleg lassan elfogy mindenki... Vagyis megduplázódik Kép

Márti, neked hajráhajráhajrá! Annyira szeretném, ha segítene végre valami rajtatok!!! Mondjuk az is valami, hogy legalább éjjel nyugi van.

Na, megjött a riasztás, negyed órás késéssel. Talán még jövök ma
Pusz,
Kikocs meg Réka, aki minnyá jól betejezik

kikocska
 
 


Katy!
3 hónapos kortól lehet menni bébiúszásra.

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Jó napotKép Süt a nap hurrá!
Fél egykor sikerült elaludni, de legalább nem volt hiszti meg üvöltés. Aztán 6kor keltünk, ami normálisnak mondható mert 11 kor evett utoljára. Szóval nem csúsztunk nagyon az előző esti őrjöngés miatt. Viszont este még fejtem, mert úgy éreztem feszül a jó cici, a másiknak meg kell a tréning, de összesen 60at sikerült kicsikarni a két mellbőlKép. No jó az egyik már le volt fosztva Hana által. Mindenképp arra kell következtetnem, hogy Hanának még éjfél előtt van egy aktív időszaka és azért nem alszik. Ilyenkor még az álmosság nyomát se látom. A porszívót se vetettem beKép
Marad a megfigyelés. Épp azt figyelem, hogy Hana imádja az új elefántját markolászni. Ennek persze az az eredménye, hogy kitépi a cumit a szájából, amit aztán rakhatok vissza. A másik kezébe is nyomnom kéne valamit mert azzal a haját tépi folyton. Szóval a hadonászós korszakot kezdi behálózni a markolászós. Eddig is mahinált a kezével, de most nagyon agyértelműen megragadja ami a keze ügyébe kerül. Ez már nem az a kapaszkodó reflex féle.

Ttika! végre előkerültél, hurrá!
Érződik a soraidon a nyugalom. Örülök, hogy jól sikerült a berendezés.Kép kívánok gyors és boldog szülést! Itt a topikban nem mindegyik sikerült rózsásan, de a mamák így is a legboldogabbak a világon, szóval csak jól sikerülhet! Hajrá! Szurkolunk! És akkor most már várja meg azt a dokibácsit.

Engem izgat ez a bébiúszás dolog, csak nem tudom hova vigyem majd Hanát, mert azért a fertőzésektől tartok. Vagy attól megvédi az anyatej?

Aura, nálunk ugyan már van büfi bőven, de az elején ugyanez volt a tapasztalat. Több helyen is olvastam, hogyha a baba elalszik a cicin akkor nem kell büfiztetni. Ha utána nem bukik, meg nem csuklik hanem alszik békésen, akkor ne erőltesd azt a fránya büfit, én is úgy tapasztaltam, hogy csak felesleges tortúra. Fektesd oldalra vagy hasra és akkor tuti nem nyeli félre. Egyébként háton se nyeli félre. Hana legalábbis nem.
Teljesen megváltozott a zsezsgésed hangulata. Tök jóKép olyan szelíd-boldog-anyukás lett a bulizós-csajszisból

Rékacs köszi a szülinapi gratulációt! Én bunkó vagyok és nem tudom észben tartani, hogy a többiek mikor születtek.Kép A táblázatot meg lusta vagyok böngészni. BocsiKép
Épp ezért nagyon jól esik, hogy te nemKép

Bagzer! A formanyomtatvány letölthető!!!!!!!!!!!!!!!!! a www. magyarorszag.hu -ról

Kép
Hana(8+6)

KépKép
savitri
 
 


Savitri!
Olyan jól esett, amit írtálKép én is érzem magamon a változást. Megint sírhanékom van, a boldogságos fajta. Kis szuszmákom itt van az ölemben, csak egy ujjal pötyögögök Kép
Még mindig alig tudom elhinni, hogy ez a csoda tényleg megtörtént velünk. Olyan hihetetlenül jó!

Megpróbálom puszmákbébit letenni, pihizzen csakKép
én meg vasalok tovább.
aura
 
 


Sziasztok!Kép

Annyira jó nézni ezt a táblázatot!Nemrég még csak álmodozva néztem,vajon én mikor már és tessék!most pedig már szinte mindenki babázik!Kép

Olvasgatlak ám benneteket is és hasznos információkhoz jutok gyakran, csak épp nem reagálok,de mentségemre legyen,hogy szülés után baromi vérszegény lettem és szó szerint alig éltem!De mire kiderült,hogy miért addig eltelt majdnem két hét. Most a vas tabletta valamennyire jót tesz nekem,de nem az igazi és azt mondják a dokik,hogy kell 1-2 hónap mire megerősödöm újra.

És most jól kipanaszkodtam magam!Kép
Kép
Vendég
 


Mielőtt még visszaolvasnám a termést, itt a legújabb

NEKTÁR SÖR info. Kép
Akit érdekel, írja meg melyik kerületben nézzem meg hogy hol lehet kapni. Kép Itt a lista nálam.

Győr: csak a Metro-ban az M1-nél

Pusza, most ebédelek, aztán visszaolvasok!

Eszter
eszter2004
 
 


Kikocska! Nem megy valszinü, hogy túl béna vagyok, de elakadtam megkaptam az említett e-mailt rámentem az important linkre és itt vége nem tudom, hogy merre hogyan továbbKép Kérlek segíts!

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Eszter!!!
Nekem megnézed a 14.kerületet?Köszi!!!

Bendegúz!
Köszi!Akkor nem vagyunk elmaradva, sőt!!!

Noémi!Ezt most pontosan nem értem, mármint a babamaszást, hogy utána sírt!Előtte nem?Mert így nehéz bármit is kiokoskodni!

Ilona!Neked meg jobbulást!!!

Kikocs!Már akartam írni,hogy Te is arra a bagolyszemüveges gyerekorvosra gondolsz?NÁlunk Krisztával nem bírták egymást!A kórház végére kiéleződött annyira a helyzet,hogy megüzente,h ogy ne jöjjenek be!Helyes mi?
Ja,és ha TB kifizetőhely a mh-ed, akkor nem kell máshová menned!Ne aggódj!

Rékacs!Tetszik a teóriád a köldökcsonkokról!Lehet Neked kellene szakdolit írnod!Kép

Mennem kell Dávid ma mindent áthúzva extra nyügös!

Katy
Katy
 


Vera! GratulálunkKép Nem semmi Matyi jó nagy kislegényKépKépKép

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Sziasztok,

Köszönöm minenkinek az együttérzést és biztatást.

Verkocsika! Gratulálok Matyihoz!
Ttikának meg megy a drukk! Ennek most már a statisztika alapján is egy komplikációmentes szülésnek kell lennie! Drukkolok, hogy így legyen.

Savitri: Hana dézsás képe bármelyik magazinba is elmenne!!!

Nálunk alakulnak most már így délután a dolgok. Borzalmas éjszakánk volt. Úgy kezdődött, hogy jól belázasodtam, amire megijedtünk és felhívtuk a dokit. Azt mondta, hogy mivel nem fáj jobban a gátsebem, meg a pocim, így ez valószínűleg a legyengült szervezetem miatt van...Így aztán lázcsillapítóztam. Marcikánál pocifájás volt, így reggel 7-től tudtunk csak aludni, addig ment a balhé. Már majdnem feladtam, mire végre jött egy hatalmas büfi és délig aludt. Persze reggelre így megint lázas lettem.

Volt a védő néni. Azt mondta, hogy ameddig fel nem erősödöm egy kicsit, addig ne parázzak a tejcsi dolgon. A tejcsihez erő, energia kell, az meg nekem még nincs. Bár tegnap este már kis előtejcsi talán volt, de éjszaka annyira lefárasztott a manó és persze nem fogadta el a cicit, hogy se idő, se energia nem volt arra, hogy fejőgéppel stimuláljam a tejcsináló mirigyeket. Délelőtt meg végre aludtam manóval.

Szóval így állunk, ma már egy kicsit többet sikerült ennem, meg így délutánra valahogy erősebbnek érzem magam. Hátha gyógyulunk már végre...

Puszi mindenkinek,

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


sziasztok,
voltam sétálni meg Tescozni Hanával és vettünk olyan puzzle szerű habszivacs játszószőnyeget. Már kitapétáztam vele a nappali padlójának a felét. Hana fel is avatta, hasról a hátára fordult. Ilyen ügyes márKép Én meg itt örülök diadalittasan, mert épp ezért akartam neki ilyet, hogy gyakorolhasson és tessékKép
Persze nem bírtam ki és vettem 2 bodyt és egy rugit is meg egy autós rágókát.
Ja, és tök pozitív élményem volt a metróban hazafele. Egy nő látta, hogy sok szatyrom van (ezek a szivacs izék elég nagyok, bár könnyűek) és felajánlotta, hogy segít felvinni a mozgólépcsőn, hogy tudjak kapaszkodni.Kép Én bizalmatlanul először mosolyogva megpróbáltam lerázni, aztán rájöttem gyorsan, hogy milyen rendi és hogy nem szabad az ilyet visszautasítani. Nos ilyen kis hepi délutánom van.

KépKép
savitri
 
 


SziasztokKép

Na megjöttünk...voltunk az Istenhegyi úton vizsgálaton... Bálintnak laza a gégefedője és mindig berogyik neki, attól veszi így a levegőt. Azt mondta a doki néni, hogy 3-4 hónapos korára ki kell nőni, ha nem további vizsgálatok..
Lányok... bementünk a rendelőbe, le kellett vetkőztetni, beletekerték egy pelusba és vitték nyeletni, ahogy vitték el és én ott álltam, elkapott a sírás...ahogy vitték el olyan rossz érzés volt..tiszta hülye vagyokKép Aztán meg mikor jöttek vele vissza és tele volt a szája fehér anyaggal,és sírt, akkor meg azért sírtam majdnem.... áááááá tiszta dili vagyok nem??
SavitriKép
igen aludni nem nagyon lehet porszívó mellett, de azért van, hogy bekapcsolom és egy olyan 10 perc után le.... utána van, hogy 20 perc múlva felébred, akkor megint, de van, hogy alszik 1-2 órát. A másik amire elalszik, ha rázzák a fenekét, mármint a kocsiban....így ma is kocsikáztunk, a vizsgálat után....így aludt 3 órát egyhuzamban...
Jó ez a dézsa?? hol lehet kapni??

AuraKép
Jó végre olvasni tőledKép nagyon köszönjük a meghívást élnénk vele, akkor telefonon hívlak mikor jó neked/vagyis nektekKép
A többi baba talira is csatlakoznánk, de annyira még nem merek bemerészkedni ebben az időben.... Aura majd együtt megyünkKépKépKép
Apa legalább a kórházba bement, Bálint apukája még nem is érdeklődött, hogy egyáltalán mi van vele, megvan e vagy ilyesmi.... neki is egy jó nagy toll a fülébe....

RékacsKép
A családi képecske tündériKépKép

puszika edwig+Bálint 5+4
Vendég
 


Savitri, ne aggódja a fertőzések miatt, ezeket tudtommal csak speckó vízben lehet tartani, azért is van csak kevés helyen, ezen kívül kell vinni mindig igazolást arról, hogy nem beteg a gyerek. Asszem babauszas.lap.hu vagy valami ilyesmi van, én ott néztem utána ezeknek.

Katy, igen ő az!! Rettenetes egy nő. 3 nap múltán közölte a szobatársammal, hogy eltört a baba kulcscsontja szüléskor. Ami oké, hogy előfordul, és nincs tennivaló, de azért mégis máshogy myúlsz a gyerekhez, nem? Meg szerintem utálja a munkáját amúgy is, és direkt nem akarta hazaengedni a szobatársamat, mert az kötözködött vele, de inkább elmentek saját felelősségre...
És kösz a megnyugtatást, akkor nem intézek semmit,csak hogy minden papír eljusson oda, és majd ők küldik nekem cserébe a pénzeket Kép

Bendegúz, mail ment. Remélem csak összejön már végre!!!

Eszter, milyen infód van a 6. kerületről?

Ilona, jobbulást, remélhetőleg hamar rendbejössz. Ma én is elkezdem vasat szedni, szédelgek, meg fejem fájogat. De nem vészes, szerencsére.

Ja, és Rékának is leesett a köldökcsonkja másnap, hog yhazajöttünk, tehát a 8. napon... Kép Söfi Kép

Na, most már nem írok többet, pedig akartam. Pusz mindenkinek

k.

kikocska
 
 


EszterKép
III.kerületről tudsz valamit??? az van hozzánk a legközelebbKépKép

nem a legjobb kép, de szerintem cukiKép
Kép
Vendég
 


Edwig!Igenis cuki!!!Igazi mosoly bajnok!!!Reméeljük BÁlint hamarosan kinövi a rémisztő hangokat!!!

Rékacs az anyagodhoz!KépKöldökcsonk:Söfi!Nálunk már nem volt, amikor hazajöttünk!

Tök jó, a végén külön babaúszó csoportot szervezünk!Kép!!!Olyan jó lenne sokan menni!

Fontos kérdés!Ti már intéztetek adószámot a gyereknek?Mett azt is kell!Nem lehet interneten meg postán keresztül megoldani?
Megint elfelejtettem a másik kérdésemet!KépPedig tudom,hogy fontos volt!

Zsuzsi!Te meg tényleg épüljél fel, ne törödj semmi mással, fontosabb, hogy jobban legyél, mert akkor előbb tudsz majd jó anyukája lenni Marcinak!

És tök jó,hogy mindenkit megfertőztem ezzel a betűs habszivaccsal!KépVagyis közvetve Krisztáék ugye!És nagyon örülök,hogy Hana már ilyeneket tud!Szuper!

Dávid most ájult be reggel óta!Lehet, hogy olyan baba lesz, akinek elég napi 10-12 óra alvás?És képzeljétek már 10-15 perc alatt kiszopja azt a mennyiséget, amennyire szüksége van!Így éjjel sokkal gyorsabban visszaalszunk!Bár mindig vágyom a több órás alvásra!Nekem ez a legrosszabb,megszakítani 3óránként az alvást!
Na nem panaszkodok, annak kell örülni,ami van nem igaz?

Na puszi:Katy
Katy
 


XIV:Herbária-Tesco-val szembeni üzletsoron,

VI:Biosziget-Oktogon tér 4, Teréz krt 8, Podmaniczky u. 1, Bajcsy Zs. u. 15, Italnet.hu-Eötvös u. 26/c

III: Interfruct-Nagyszombati u 1/3,G-Roby-Gyenes u. 2,

Metro áruház: Budaörs, Gyáli út,M3-as
eszter2004
 
 


Katy, adószám: ez tuti?? semmilyen papíromban nincs ilyenről szó...hmmmm...na utánanézek.

Kikocs, sajna a munkahelyemen nem tb kifizetőhely. Kép

Köldökcsonk: totál megnyugtattatok, már azt hittem így marad örökre. Kép

Aura, pont akartam is írni róla hogy nekem nem reagál semmit a zenére amiket hallgattam vele mindig a kocsiban. Kép De ez Petrától teljesen normális reakció. Kép

Aura, ideiglenesen lehet a neveden? Na kiváncsi vagyok mikor fog jelentkezni, hogy átirassátok a nevére.

Katy, nekem is tépi a cicit este már két napja. Én is áttettem a másikra és ott evett egy picit és lenyugodott. Szóval az ok az volt, hogy nem jött onnan már úgy ahogy neki jó lett volna.

Edwig, szegénykém, annyira megértelek. Én tuti sírtam volna. Kép Mást nem mondtak? Mást nem lehet csinálni?

puszi,
Eszter
eszter2004
 
 


Haló!
Apajelentés:
Most hívott, érdeklődni a lányáról. Aranyos volt nagyon, meg megbeszéltük, hogy elhozza a kórházból bébifej papírjait Kép A névről is volt szó, de csak, hogy az övére kerül, valamikor. Olyan furcsa, már úgy megszoktam, hogy az enyémen van, kicsit irigynek is érzem magam.
Apát meg úgy látszik csak szidni kell egy ici-picit, és mejavul. Szerintetek ha rettentő csúnyákat mondanék, az nagyobb fejlődést eredményezne?! Csak viccelek Kép Kép Kép

Elolvastam a maradék szüléstörténeteket. Orbisét, Kikocsét, Zsuzsiét és Bagzerét is (az övé repeta volt, mert azt a doki tiltása elenére bátran meghallgattam élőben Kép )
Hát, a végére már annyira meghatódtam, meg együttéreztem, hogy sírni akartam, de nem jöttek a könnyek.
Az én történetemre viszont még picit várni kell, mert azt szeretném, ha a barátnőm, aki velem volt segítene felidézni. ez lehet, hogy hülyén hangzik, de olyan jó volt, annyira szép, hogy mármár lelkiismeretfurdalásom van miatta, hogy ezt meg sem érdemeltem.

Megyek felkektem Erikát, mert sárga még egy picit, és kéne ennie kétóránként, de a kisangyal alszik, mint a tej! Már 4-kor is úgy keltettem cicihez. Presze nem kelt fel, álmában evett, aztán visszadugtam a babakocsiba, jött a Dédipapa, neki kivettük memutatni, aztán vissza megint, és az egészet végigaludta!
Már kezdek aggódni, hogy ez normális-e, de adokinéni szerint teljesen, meg láthatóan jól is érzi magát, úgyhogy a következő parám, a mikor jön a megtorlás... Kép

Tennék fel képet is, de nem és nem tudom kicsinyíteni, talán a hugim majd segít, és akkor Kép

Puszilok mindenkit!
Ja, és Edwig, renben, örülök nagyon, akkor várom, hogy hívj! Jajj, dejó lesz randizhatnak a bébik is Kép
aura
 
 


Sziasztok mamikák!

Egész nap nem engedett be ez a rohadék... Most meg nem tudok hosszú lenni, mert fürcsi lesz, aztán meg, hogy utána tudok-e jönni...?Kép

Van egy jó hírem. VAN NÁLUNK KAKI!!!! ÉS MAGÁTÓL!!!!
Annyira szimpi volt a homeós doki néni. Mindent megvizsgált, jól kikérdezet. Kaptunk bogyócskákat és hajnalra már annyi kaki volt, hogy csak na. Még Petit is felkeltettem, hogy hallod-hallod kaki van! Ő meg szegény hirtelen azt sem tudta, hogy mi van, már azt hitte, hogy baj van és rohanni kellKép Kaptunk beutalót is a Dévényi Anna Alapítványhoz is, mert van egy kis csámpásság a talpaiban, de kinővi.Megtanuljuk, hogy hogyan kell maszírozni, tornáztatni. De ez sajnos öröklött, mert a 8 hónapos unokatesónak is volt.

Babaúszásra mi is fogunk járni, de én a kalovits-módszeresre szeretném vinni. Az meg a Rubin Hotelben és az Almássyba van. Mindenféleképpen(ez most hogy van?) a szökibe szeretnétek többen járni?

Na, ha még engedi a porontyom akkor jövök, de most pancsi van. Azt meg úgy szeretjük....

Puszi: Márti és Benike(9 hetes, vagyis 2hónapos+1napos)Kép
hajdum
 
 


hello mindenkiii!!
Eszter, Savitri, Rekacs, koszi a segitseget!!! most mar vegre ki vannak nyomtatva, mar csak ki kene tolteni...jo kis program!!

huu, az ejjelunk nem volt valami fenyes, picur morgott-horgott ahanyszor csak visszapakoltam a mozesbe...marcim meg mar a hajat tepte hogy nem tud aludni, en meg neki hogy ok, hogy o nem tud aludni, de akkor gondoljon az en helyzetemre...ez kicsit hatott. meg reggelre el is felejti hogy bosszankodott!
szoval a vegen simit magam mellett hagytam, igy mindharman jobban tudtunk szunyalni.

delutan meg itt volt marciek felerol egy rokon neni simon-nezobe, nagyon teccett neki, sot, kulon programot is kapott, simi zokogott, de ugy belekezdett hogy alig birtam visszatartani a konnyeimet, szegeny, ilyet meg nem csinalt. ja, es meghozza eves kozben jott ra a banat..... lehet hogy tul fokhagymas volt neki a tegnapi vacsi...az lehet???

kb ket oraval ra meg egy akkkorat hanyt-szoval nemtom minek nevezni mert nem hanyas volt a cucc, hanem egyazegyben egy oriasi adag tej....sugarban jott, mindene olyan lett....

teszek fel kepet, a satyos tortenete: meg jo a kezzdo honapok valamelyikeben nekilattam picursapkat kotni, gondoltam egy ujszulott feje ennel nem lehet nagyobb....haaaat nagyobb lett, valamicskevel.....(35cm a korhazi meres, auuuuu)
-tegnap felprobaltuk a sapkat, latvan hogy kicsit el lett meretezve.....olyan jot mulattunk simoncican hogy na, marci meg elnevezte igy belabacsinak, aki epp a kapalasbol jott be....imeKép
itt a mai csinibabankKép
es eloszor a kisagybanKép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


ja Aura, a bufi nalunk is kicsit furi.....vallradobom, akkor sok varaokzas utan hanggal bufizik, de nem jon semmi, ha terdreultetjuk, vagy egyaltalan levesszuk vallrol, szeeepen osszekopkodi magat!!! ma pl sugarban hanyta vissza a jo sok tejcit..... nemtom....
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagzer!

Tök kész vagyok Tőletek!Gyere többször, mert annyira jókat rötyögök rajtatok!
Simon meg csoda bébi!!!

Márti!Homeós gyerekorvos?Megadnád a címét, meg az elérhetőségét?Nekem csak felnőtt van!

Nálunk Dávidnak bejön, amit pocakosan hallgattunk!Úgyhogy mégoscsak lehet benne valami!

Adószám!Nekem bennt mondták a kórházban,hogy azt
is kell intézni!Bár nem hiszem,hogy Dávidnak mostanában szüksége lesz rá!Kép
Katy
 


Márti! KAKI!!!Én is akarok! Légyszi add meg a homeoós doki számát,meg írd már le részletesen,hogy smint volt!!!!!,Vagy majd szerdán elmondod.ha nem megy a gépezés!!!Kép

Bagz! Én is horgoltam egy hasoló méretüt.Be is vittük a kórházba és persze nem ment HAnga fejére,így a szobatársnőmnek adtam emlékbe,hogy jó lezs valami plüssmaciraKép. Meg van egy kardi is,ami viccesen ici-pici ett.Az is jó lesz maj egy babának!!!

Sikerült megfázítanom a tokom.Most olyan úúúúúútálatosan kapar!!

Edwing! Szuper a mosolyotok!!!És én is bőgtem volna,szóval ne érezd magad hülyének,csak anyatigris lettélKép!!!!

Babaúszás! Tőlem szavazhatunk másik helyet is,mert én ezt sem ismerem,csak jó közel van hozzánk. de fontosabb a társaság,azt gondolomKép KAty? vélemény?

Lili! Én sem tudom mindenkinek a szülinapját,csak úgy van,hoyg a barátnőm dec 17-én született és így Titeket hármatokat (Levente16,Benjamin 17,Hana 18)megjegyeztemKép.

Na,megyek hajcsikálni,mert tök hulla vagyok!!
A pasim meg megy bulizniKép Így van ez rendjén: mi itthon bulizunk HangávalKép


Eszter! Klassz csaj vagy! Légyszi a X. kerületit is add meg!! Köszi!!!!KépBár a fogarasi tesco is közel van,de jó azt tudni,hátha az meg méééég közelebb van.
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok,
Nekem nem működött ma ez a babanetezős, bár sok időm sem volt, mert Hanka ma nem tartott alvós napot. Ráadásul ma egy hónapos, ezért itt volt a család ünnepelni (és kaját is hoztak, meg csinos rucit és aranyos plédet Kép).

Így aztán gyatrán állok a visszaolvasással is, csak hellyel-közzel, de képnézegetés bezzeg! Petrától kezdve még nem is írtam róluk - tök édesek ám!

Eszter,
Nagyon köszi az utánajárást és az info-kat! Ha megkérhetlek, még XVII és XIII. kerületet megnéznéd nekem? Bár végülis útba ejtjük bármelyiket...

Aura,
A fülbevaló tisztántartása nem volt nagy ügy, max. az első héten kellett tisztítani alkohollal, aztán már nem volt mit. Szopi közben szoktam forgatni, már csak úgy megszokásból is, bár a drnéni szerint már teljesen jól van. Remélem Neked sem lesz több dolgod vele! Kép

Babaúszás: én is szeretném, főleg, hogy imád fürödni. Kicsit ám én is tartok tisztaság-ügyileg tőle, tán azért, mert csak a babáktól kérnek eü. igazolást. De lehet, hogy agyonparázok. Mindenképp kipróbáljuk azért.
Bendegúz,
Csömörön úgy hallottam, hogy egy családi háznál van, és a védőnéni szerint nálunk a környéken lakók oda többen járnak, mint az Újhegyi úti usziba, szóval csak jó az! Kép

Éjszakára jó pihit és alvó babákat kívánok,
Hanitka
hanitka
 
 


Hanitka!
gratula az egy honaphoz!!!!!

emberek, mindig elfelejtem, de vegre megkerdezem: pocakmaradekkal ti csinaltok valamit?? marmint pl hasleszoritot hasznal valaki? vagy ez mar divatjat mult? anyam nagyon mondogatta, de en tanacstalan vagyok. vagy most mar tok mindegy?? jaja, torna, tudom, de ahhoz egyenlore lusta vagyok.....Kép
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Hanitka,

XVII - itt nem találtam

XIII - MediLIne Reformház - Lehel u. 8 (Bétex udvar)
eszter2004
 
 


EszterKép
Esetleg a XXI. ker-ben van? A listád egyébként országos, vagy csak bp-i?

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Tüni, XXI-ben nincs. De a Gyáli úti Metro van hozzá talán a legközelebb nem?

A listám országos. Kép
eszter2004
 
 


Bagzer, Simon nagyon klassz csávó!
Bagzer, én a pocakmaradékkal annyit csinálok hogy minden nap felveszem a hasleszorítót 2-3órára, de már a végére úgy fáj tőle a gyomrom. Nem tudom hogy használ-e. A hasam nagyon gáz, maradt rajta egy ilyen kis pocak, ami külön életet él, amikor járok érzem hogy rezeg. Uuuuutálom!!!! Ez lesz kisebb vajon, vagy itt a vége?!

Apa ide állt a hátam mögé és kérte hogy nézegessük a babaképeket. Kép Annyira cukik!

Na pusza! Az előbb egy tök hosszú levelet írtam...hol van???? na megyek aludni.

Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok!!!

Ezer+1 éve nem jártam erre!! Gratulálok mindenkinek aki azóta babázni kezdett. Látom a táblázat már nagyon teli van már babázó nevekkel.
Ttika és Timi kitartás nemsokára már ti is babázhattok.
Nagyon édik a picik, olyan jó nézegetni őket. Sajnos ritkán jutok el idáig és akkor sincs sok időm, kicsit olvasok és nézegetem a képeket.

Bombaanyu
nagyon édik vagytok! Remélem a szopis probléma már a multé, ha nincs semmi baja van elég vízes pelus akkor nincs mit aggodni szerintem.
Hogy birod a strapát?
Mi jól vagyunk Gigi már hatalmasa nagy cula 63 cm és 6100gr volt 9-én, szövegel be sem áll a szája, újabban autózik a kezeit forgatja a levegőben mintha a kormányt tekerné és búg hozzá.
Nagyon jószivű, ököl rágás közben 1szer kértem tőle én is hadd rágjam az öklét, odaadta, s azóta rendszeresen belenyomja a számba. Kezd megfordulni de még az oldalánál megakad. Nagykádban pancsizik amit nagyon nagyon imád, lelkiismeret furdalásom van miért nem engedtük neki előbb meg. Igazi minta baba eszik játszik alszik "kopp kopp". Ha minden igaz a jövő héten elkezdjük a babaúszást, nagyon várom már, hogy mit fog csinálni.

Nézzétek milyen ügyesen olvas az én kislányom

Kép

az a poén benne, hogy ilyenkor folyamatosan dumál is, felolvas a könyvből.

Puszi mindnekinek
Márti
márti05
 
 


Bocsika

Tüni te is Csepeli vagy?

Márti
márti05
 
 


MártiKép
Hát Gigi már kész kis hölgyKép Nem, én szigetszentmiklósi vagyok.

EszterKép
Akkor megnéznéd még nekem Szigetszentmiklóst és Pomázt is?

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


Halihó!

Kép Koránkelő (aranylelő?) férjem máris beszerezte A TERMÉKET. Hurrá! Rékacs, a X. ker-i Interfructban is van - hátha az közelebb esik Nektek.

Gigi tényleg szép és (Haknához képest) nagylány! Vigyázni kell, mert húdegyorsan megnőnek...

Bagzer,
Anyukám nekem is mondta a haslekötőt, amit én a kórházban használtam (de talán tovább kellett volna... A szülésznő viszont azt mondta, hogy az izmokat kell erősíteni, a leszorítással csak szőnyeg alá söpröm a problémát. Biztos van aranyos középút... (én is csak odáig jutottam még, hogy kibontottam a baba-mama tornázós videót, de vannak ám itt sportosak is!)

Aura,
Az egyik üzidről eszembe jutott, hogy én is szoktam reggel szuszmák-muszmák-puszmák-nyuszmákot énekelni Hankának Kép

Szép napot,
Hanitka
hanitka
 
 


Jó reggelt!
Nna, túl vagyok a reggeli szopin, fürcsiztem, hűdejólesett, és már reggeliztem is, angyallány, meg alszik rendületletlenül Kép
Bár este "rossz kislány" volt, háromszor is felkelt enni Kép Jajj, annyira imádom! És az esti fürcsinél most először nem üvöltött, sőt az élvezet halvány nyomait véltem rajta feledezni Kép juhúúú. Pedig még mindig nincs kiskád, így csórikámat a lavórban fürdetem Kép Kép Kép

Bagzer!
Én is imádom amiket írsz! És tök jó Anya vagy (ezt a múltkori átázós sztori óta akarom mondani) ne izgulj, Simi imádni fogja, hogy ilyen családja van!!!
Jól láttam a cumitotkon, hogy az a jó kis kórházi ajándékcsomagból van? Nekünk sárga volt, de utálta, csak dísznek raktam a kosarába Kép viszont, most rám jött a nosztalgikus érzés Kép

Edwig!
Nem vagy lüke, én tudod min bőgtem tegnap előtt?
Volt az a hisztikés napunk, amikor még azt hittem büfiztetni kell, és szegény Era folyton csak nyűglődött. Láttam rajta, hogy álmos, hát ringattaam ,sétáltam vele, énekeltem neki, szoptattam, tologattam a babakocsiban, végül feladtam, és odaadtam a hugomnak, hogy dajkálgassa kicsit...ÖT prec múlva aludt, mint a tej, na én erre nekiálltam bőgni, hogy milyen rossz Anya vagyok, még elaltatni sem tudom a saját bébimet! Kép (Azóta már megy az is)

Hanitka!
Köszi a fülbevalós infot! Én is szopi alatt ügyködök vele.
Hogy érted azt, hogy énekeled a puszmák-nyuszmékot? Van ilyen dal, vagy csak úgy dudorászod neki?
Nálam ez úgy jött, hogy amikor a pocimra tették, meleg volt, szuszogott, és nagyon csúszott, és az volt az első ami eszembe jutott róla, hogy kis csuszmák-szuszmák, a puszmák (meg most már kúszmák is) meg jöttek maguktól Kép

Lányok!
Kérdés: ti milyen melltartóbetétet használtok, ha használtok egyáltalán? Nekem valami Mami nevzetű van, de éjjel túl sok tej ment bele, és az oldalán kifolyt az a zselés izé, és most tök pánikban vagyok, hogy esetleg nem vettem észre elég korán, és Era leszopizta Kép
Valószínű vacak a minősége. Valaki, tipp, hogy mit használjak helyette? Másik márka vagy akármi!
Köszi!

Megyek, lassan ébresztem macskagyereket. Éjjel alvás van, de nappal nem merem a sárgaság miatt, de közben úgy sajnálom szegényt!

No puszi!
Aura és szundibébi
1+1 Kép
aura
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: