Új privát üzeneted érkezett!

Csak most látom! Aura!!! Nagyon édi babád vanKép Jó, hogy te is itt vagy megintKép
Begyek mert éhes a poronty

Pusz
bombomanyu
 
 


Sziasztok,

Mégiscsak megírtam a szüléstörténetet itt az ágyban és feltettem a yahoora. Csak erős idegzetűeknek!!!

Puszi mindenkinek,

Zsuzsi és Marcika (6 napos)
vzsuzsi
 
 


Zsuzsiiiiiiiiii! Itt ülök, és bőgök. Ez rettenetes, annyira sajnálom! Most így utólag ahogy végig gondolom amit írtál, lehet hogy már a legelején császározni kellett volna nem? Amikor észrevették hogy mindig visszacsúszott a baba miért nem gondolták hogy esetleg valami nem stimmel? Persze ezt csak teljesen laikusként józan paraszti ésszel gondolkodva mondom. Szóval jobbulást, és néha ha tudsz csak annyit írj hogy jobban vagy-e már. Legyen nagyon sok örömötök a Marciban!
Puszi,
Eszter
eszter2004
 
 

 
 

SziasztokKép
RékacsKép
nálunk a kakit nem segíti az Infacol, de a pukit meg a böfit igen.... kaki ügy nálunk is elég nehéz ügy, megszenvedünk érteKép

Noémi, KatyKép
köszi, akkor kipróbálom kajcsi után,ha kell egyáltalá?? akkor szoktátok, ha észreveszitek, hogy fáj a pocak?

SavitriKép
ez a premaxx nálatok bevállt?? Bálint üvőlt benne, én meg a hajamat tépem vajon miért....

pussz edwig+Bálint 5+3
Vendég
 


ZsuzsiKép
én is elolvastam az előbb, és jól kibőgtem magam ismét, komolyan mondom, ha valaki akkor aztán te igazán megszenvedtél Marciért. Majd ő feledteti veled a sok rosszat amit átéltél. sok boldogságot hozzáKép és remélem a tejci is jól beindulKép
puszi edwig
Vendég
 


Eszter2004, előre is köszi a nektársör infóját.
Nullácska, te írtad, asszem, hogy valami depi-féle mindenkinek jár. Hát én ezzel úgy voltam, hogy mikor kiestem a kórházból majdnem elsírtam magam itthon, nagyon egyedül éreztem magam, mert a kórházról csak jó élményem volt, az orvosom, a szülésznők, mind úgy vigyáztak rám, a nővérek aranyosak voltak, Száva pedig aludt, evett, nézegetett, nyugodt volt. Annyira hiányzott ez a közeg, hogy azt hittem elsírom magam. Még látogatni is visszamentem a szobatársamhoz, meg megkeresni a szülésznőt az ajándékkal, ha meg már ott voltam, megkerestem az imádott doktor bácsimat is néhány bagatell kérdéssel. azt hiszem inkább csak a környezetre és a jelenlétükre vágytam kicsit, de ettől csak rosszabb lett a lelkem. Mostanra elmúlt ez a kétségbeejtő érzés. A nyugtalanság, a bizonytalanság még megvan. De remélem, ha kicsit jobban megismerjük egymást Szávával, nagyobb lesz az önbizalmam.
Bombomanyu, nekem is ilyeneket csinál Száva, kb. 10 perc küzdés után azért elveszi, de fogalmam sincs ilyenkor mi a gond.
Mindenki, köszönöm a sok-sok segítséget, nagyon jól esik.
Tegnap mértem a szopit erre elhűlte és úgy megijedtem: egyszer 10 utána 20ml-t evett?! Ez lehetetlen! 20 perc szopi után csak ennyi??? Úgy bepánikoltam, hogy éhen hal, hogy miután kétszeri egymás utáni szopi (15 perc szünettel) után nem volt hajlandó elvenni a cicict, adtam neki tápszert. Lehet, hog ynem kellett volna, de nagon kétségbe estem.
Lehet, hogy nem jó a technikája? Lehet, hogy nem veszi be jól a cicit? Hogy többnyire csaka bimbó van a szájában és nem az udvarral együtt? Próbálom lesni, de eltakarja és nem látom szopi közben. Ha ez lene a baj, hogy vegyem rá, hogy jobban bekapja?
Szertnék műszaki segítséget kérni: úgy elolvasnám a szüléstörténetetket!
Hogy kell kicsinyíteni a képet?

Mindent köszi
marengo
 
 


Marengo!

Nekem is itt segítettek a csajok:
KÉpre kattintassz jobb egér gombbal, szerkesztés, kép, nyújtás/döntés, és ott beállíthatod a méretet, majd mentsd el más néven. Ennyi az egész Kép

Pusza
cic
cicmerák
 
 


Zsuzsi!Kép Még mindig nem térek magamhoz. Ez egyszerüen szörnyű ami veletek történt. Jó, hogy túl vagytok rajta. Tudom köznyelv, de az idő mindent begyógyít, és a gyönyörű fiad majd feledteti veled a megpróbáltatásokat. Nagyon vigyázzatok egymásra, és néha ha tudsz írjál, hogy mi van veletek.

Puszi Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

Marengo!Először is üdv köztünk!Én javasolnám Neked, hogy keress meg egy szoptatási tanácsadót,mert nehéz így bármit ennyire láttatlanba mondani!Ha jól emlékszem győri vagy!?A védőnőd biztos tud valakit ajánlani!!!Meg a homeopátiás szer csodákat tud csinálni,próbáld ki!

Zsuzsi!Én is elolvastam!És ugyanazt tudom mondani,mint a többiek!Szörnyű,ami Veletek történt!!!Mielőbbi gyógyulást, és nagyon sok örömöt Marcihoz!!!És nagyon örülök, hogy végül jól alakultak a dolgok, a körülményekhez képest!!!

Mennem kell,mert Dávid sír,szerintem már a fáradtságtól!

Katy és Dávid
3 hét + 2 nap
Katy
 


Hát végül fél háromkor sikerült elaludnia. És megtörtént amitől tartottam, 9:30ig aludt. Ez egy szempontból jó, pl én is tudtam aludni, de félő, hogy megint tolódik a szuper nagy alvás előre. Két hónap alatt még nem sikerült kidolgoznom egy jó kis altatós módszert. Úgy tűnik a tegnapi késői fürdetés nem jött be. Azért még próbálkozom mert a tegnapit az oltás miatt különleges alkalomként értelmezem.(reménykedemKépNullácska kösz a megnyugtatást!) Most is alszik a drága, de korántsem nyugodtan. Van, hogy ugyanolyan hisztérikusan felsír, mint amit az este csinált, és föl se ébred közben. Persze határon van, így mindig rohanok, hogy egy kicsit megölelgessem, hátha még álmában megnyugszik. Most ide költöztettem magam mellé a mózeskosárba.
Ma egésznap várom a tv-seket és úgy terveztem végre összekapom a lakást. Már ki is mostam a babaruhákat meg az új játékokat. Tényleg ti kimossátok a plüss állatkákat? És vajon fertőtlenítitek a műanyag csörgőket egyebeket?
Én egy kicsit össze vagyok zavarodva ettől az egész sterilizálási cécótól. Mi értelme van sterilizálni a dolgokat, ha nem laboratóriumi körülmények között élünk és a sterilizálhatatlan kezemmel fogdosok össze úgyis mindent.

Rékacs! már úgy aggódtunk. Azt hittük valami baj van, mert sehogy se tudtunk elérni te meg nem jelentkeztél. Nem vagy semmi! Egyszerűen elfelejtetted?Kép
Tök jókat írtál Marengonak. Én is gondoltam már arra, hogy nem normális, hogy minden gondolatom akörül forog, hogy mikor mennyit alszik és hogy alszik-e éjszaka. Kíváncsi vagyok tényleg milyen emlékek maradnak majd.
Neked hogy megy a statisztika vezetés? Én teljesen befulladtamKép Hogy csináljam, hogy mindent fölírjak? Esetleg magamra csipeszelek egy füzetet és egy tollat.Kép Ez Hana új cumicsipeszéről jutott eszembe.

Hú Eszter, Petra igazi nagylány lett! reméljükKép

átázás: nálam pont a fordítottja van. Hana 7 órás alvás alatt szinte szárazon hagyja a pelust. Ráadásul ez legalább 9 óra mert nem közvetlen altatás előtt teszem tisztába mert attól fölébred. Szerintetek ez nem gond?

Zsuzsi!!!!!!!! Ez szörnyű! Annyira jó, hogy végül rendbe jöttek a dolgok. Nagyon rossz érzésem van az orvosok miatt. Úgy tűnik itt pont abból volt a baj, hogy itt nem téged kezeltek, hanem egy kismamát a millióból. Rutin beavatkozással gyakorlatilag életveszélybe sodortak. Az én anyukám is feleslegesen kapott gyorsítót annak idején, de ő megúszta pár nagyobb repedéssel.
Jó, hogy most már otthon vagytok és a férjedet ki kéne tüntetni! Nem semmi amin keresztül ment. Te pedig hős vagy! Az elszenvedett fájdalmak nagyon értékessé teszik majd neked a babádat és az életedet is. Kívánom, hogy az értékek fontossága maradjon inkább meg emlékként. A tej miatt meg ne aggódj, pihenj sokat és szoptasd a babát az mindkettőtöknek jót tesz. Sokat gondolok rád és küldöm az energiákat én is.
Aki még nem szült el ne olvassa! Tényleg maradt még valaki? Kit felejtettem el?

Edwig, először Hana sem bírta a premaxxot. De apa kitartóan próbálkozott. Nálunk az vált be, hogy először csak a testét raktuk bele, a fejét meg tartottuk kézben kívül. Így megnyugodott.
Az is gond lehet, hogy még nagyon elvész benne. Próbáld meg, hogy raksz bele egy rongyot az aljára, akkor nem merül el benne annyira. Az is fontos, hogy az X alakú varrás a válladon legyen és a feje annál a válladnál legyen, mert így tartja megfelelően. Ha semmi se megy, vigasztaljon az, hogy nemsokára tud már ülni és akkor ültetve használhatod majd.

Kép
Hana az új cumitartó elefánttal

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi,
Jobbulást kívánok én is mielőbb, sok pihenéssel, hogy tejcsi is legyen. Én is könnyesen olvastam a történeted, nem semmi, amit átéltetek, jól kivette a részét mindenki! Szeressétek egymást és a kisfiatokat nagyon és legyetek nagyon boldogok + büszkék a kis családotokra!

Marengo,
Én okoskodnék még egy kicsit, ha nem bánod, de csak mert a múlt héten még én is a szoptatási ambulanciát hívtam, meg mindenfélét próbálgattam - sőt, az utóbbi még tart, lásd nektársör.. szóval semmiképp nem belebeszélésként, csak segítségként:
Szerintem sokminden elképzelhető, hogy miért evett most keveset... az is, hogy nem jó még a technikája, és ez nagyon fontos - mert ha csak a bimbót rágja, onnan nem sok tej jön. Ha ebben nem vagy biztos, akár a védőnő, akár a kórházban valamelyik csecsemős nővér (azt mondtad, hogy nagyon kedvesek voltak) tud segíteni. Esetleg próbáld valamelyiküket felhívni, hogy segítsenek.
És ha a technika jól megvan, utána lehet gondolkodni a többin... Kép Szerencsére (?) a lehetőségek tárháza igen gazdag, (jajjjj, de rég írtam ilyen szépetKép), sokmindent ki lehet próbálni, hogy több tejcsit egyen, ezért semmiképpen ne add fel!
Lesznek majd ötletek, pl. nem jó a mérlegben az elem, vagy nehezen indul meg a tej, a picik meg hamar elfáradnak és előbb elalszik a fáradtságtól. Utóbbin pl. úgy lehet segíteni, ha megkönnyíted a dolgát, szoptatás előtt melegíted, vagy nagyon picit fejsz a tejből, hogy könnyebb dolga legyen.
Ezennel befejezem, és bocs, hogy hosszú lett... remélem valami beválik!

És magunkról:
Ma lássatok csudát, éjféltől 7-ig aludt Hanka, és mosolygósan gügyögött reggel. Én az ösztönből-mosoly kérdést önző módon azzal intéztem eddig el, hogy ha rám mosolygott, akkor az direkt nekem szólt, ha a játékpingvinre, akkor az ösztönből volt. Nos, ma viszont nevetett rám, minden foga kilátszott volna, ha volna.... Kép Mit nekem ösztönmosoly, virágos jókedvem lett!

Sőt, kaja óta alszik, és a fényképrendeléseimet is elküldtem már... Juhéjjj! És ennyit volt időm írni... na be is fejezem.

Ciao, Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok!

Na ezzel a sterilizálással én is bajban vagyok. Mert jó, lesterilizálom mondjuk a cumit (etetőset), de valamikor úgy köpi ki, hogy a ruhájához vagy hozzám ér, na akkor elvileg már nem steril és mehetnék újra elmosni. Nomeg a cicimet sem sterilizálom. Valamikor úgy felsír Gergő, hogy ijedtemben rögtön a szájába nyomom a cicit, se lemosás, se semmi. Ti hogy csináljátok?

A plüss játékokat én kimostam gépben, de azok is úgyis porosak lesznek megint.

Kérdezni akartam, hogy ti mikor vágtátok le a baba körmét? Gergőnek már egész nagyok lettek, és nemcsak magát, engem is megkarmol. A kiskesztyű nem jön be, nem szereti. Valaki azt mondta 6 hétig nem szabad vágni, de azt is olvastam, hogy csak 2 hétig nem szabad. HOgy is van ez?

Bombomanyu Kép Édes a gyerkőc.
Hana is nagyon aranyos. Nem túl nehéz neki az az elefánt?

Savitri Kép Köszi az infokat.

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Még büszkélkedek azért két kis képecskével:
Hanitka
KépKép
hanitka
 
 


SavitriKép
Köszi, akkor nem csak Bálint nem bírja... 2 napja vettük, de egyenlőre sír, ha bele teszem. majd megpróbálom még ezt a rongyos dolgot hátha... már annyi mindent próbáltam, a kendőt sem viseli el csak max 15. percig., lehet rosszul rakom bele?! ááááááá nem tudom biztos én csinálok valamit rosszul... kitartóan próbálkozom, hátha...

puszi edwig a kitartóKép
Vendég
 


Jaj az szerettem volna még kérdezni, hogy mitől lehet az, hogy eddig mindkét cicim egyforma volt tejcsi szempontjából. Egyik napról a másikra a bal duzzad a tejtől, majd szétcsattan, a másik meg olyan plötyi lett. Abban is van tej, megnéztem, meg ráteszem a kicsit, meg fejtem is belőle egy rendes adagot, de olyan más lett. Olyan löttyettebb. Valami ötlet? Tanács? Javaslat?

KÖszi
cic
cicmerák
 
 


Hanitka! Kép nagyon jó képek Kép
cicmerák
 
 


HanitkaKép
Édesek vagytok a képen kettenKép de azért ez a cumis kép is nagyon cukiKép úgylátszik minden baba szereti a cumit, csak az én fiam nemKép
Vendég
 


CicKép
Nekem detto ugyan ez van, a bal majd szét csattan, a jobb (ami a nagyobb) az meg olyan puhább, de abban is van tejcsi bővenKépKépKép dejó ezt írni(bőven)KépKép
edwig
Vendég
 


Edwig,
Akkor hát nem kell aggódnod cumizavaron, cumi-sterilizáláson.. Kép

És még mindig itt írkálhatok észosztósat! Kép

Körömvágás: két hetestől lehet, én már kétszer levagdostam, mert karmolt a kis Cicálka szoptatás közben Kép De a védőnő azt mondta, hogy ő már a kórházban levágta a saját babájának. A lényeg, hogy csak egyenesen kell és a sarkát ne vágd be, mert az begyulladhat.

Sterilizálás: én 1x főzöm ki a cuccot egy nap átalában, így a 4 cumi elég (2éjjel2nappalos), mert ha a saját kis tiszta cuccaira köpi ki, akkor engem az nem zavar, ha a szőnyegre esik, akkor inkább félrerakom, nehogy haj vagy ilyesmi maradjon rajta.

Ó, milyen kis tudáléknak érzem most magam. Kép De csak mert már előbb ezeket mondták nekem... A többire pedig én sem tudom a választ, pedig érdekelne!
hanitka
 
 


HanitkaKép hát azon nem kell aggódni az biztos, bár inkább aggódnék mert így a hajamat tépem néha, hogy mit csináljakKépKép pedig nem is sír annyira sokat........csak én vagyok néha ki tőle, nem bírom, ha sír a babaKépKép

Körömvágás:
én megmondom őszintén és lehet ledozeroltok érte, de én már a kórházban levágtam nekiKépKép annyira hosszú volt, és van amit nem is kellett vágni mert féálig már lejött neki.... azóta kb. 4 naponta vágom neki babyollóvalKép

Sterilizálás:
Én is egy nap egyszer szoktam ilyen mikrós sterilizálóval csinálni, általában amikor alszik(nagy ritkán)

ja..és képzeljétek felfedeztem, hogy a porszívó hangjára bealszik Bálint, ha fáradt...így elég gyakran takaritokKépKép jó mi??
Vendég
 


Nekem a szülésznőm mondta, hogy melegvizes elmosással "sterilizált! otthon,illetve ritkán lesterilizálts tényleg a dolgokat,mert otthon úgyis a saját megszoott bakteriális vagymi (én meg nem tudok most fogalmazni) környezete van, és felesleges!Én ezt csinálom!
Körömvágás:kórház után pár napig nem szabad(én 4-et vártam), utána lehet.Alkohollal mossátok le mielőtt levágjátok!
Cicit én meg nem mosok!A fenti okoból!

Lili!
Reménykedjetek,hogy csak az oltás miatt volt a sírás, meg a csúszás!!!

Nekünk is hajnal 3-tól nem akart nagyon aludni egészen fél 12-ig kissebb nagyobb megszakításokkal!
Én is leköltöztem inkább Dáviddal a nappaliba, hogy ne zavarja az Apját, aki regel ment dolgozni!Mindenkit irigylek az átaludt éjszakák miatt, én már annak is örülök, hogy percre pontosan ébredünk szopizni!

Puszi:Katy
Katy
 


Hanitka nagyon szépek vagytok!

Edwig, kár hogy nem tudsz porszívó mellett aludniKép
esetleg csinálhatnál neki egy alvós kazettát és akkor nem kell mindig takarítani.
Gondoltam én is kipróbálom a porszívót, bár lehet, hogy éjjel a szomszédok nem vennék túl jó néven. Tényleg és ha kikapcsolod nem ébred fel ?

KépKép
savitri
 
 


Most szopizott, mértem, 40, hát ez nem sok, most nézeget.
Lehet, hogy ő ilyen lusta baba? Vagy a keveset sokszor elv híve?
marengo
 
 


jaaaajjj! nincs kedvem takarítani!
Hana kiharcolta, hogy magamra kössem és így már nincs akkora lendületem. Pedig nagyon kéne.

Katy, nálatok olyan szép rend meg tisztaság volt!
És igaza van Esztyxnek tényleg nagyon kellemes nyugalmat áraszt a lakás.
Meglásd Dávidnak is hamar hasonló véleménye lesz! Reméljük. Az a fél háromtól fél tizenkettőig nem hangzik kellemesen.

KépKép
savitri
 
 


Marengo, 40 az nem sok, de nem is kevés!
Többen írták már, hogy az a lényeg, hogy egy nap alatt megegye az adagját, csak azt én nem tudom mennyi.
Hana egyelőre rendületlenül hízik.

KépKép
savitri
 
 


Lili!

Szorongva bár,de bavallom, takarítónőnk van!Mert hát annyit veszekedtünk, hogy Laci segítsen egy kicsit takarítani,hogy végül ez lett a megoldás!No meg a gerincsérvem miatt nem tudtam már semmit normálisan egy huzamban csinálni!Szóval nem az én érdemem!KépDe köszi!
Ja és képezled Lili!Éjjel ugye volt alkalmam megfigyelni Dávidot, és ugye szopi közben folyamatosan rángatja a mellemet illetve bizonyos esetekben.Két lehetőség vagyis ok maradt:nem kell neki több kaja, és már jól lakott, illetve még ha kakilni szeretne közben és próbálkozik!
Ja és annyira nem volt gázos az éjszaka, attól függetlenül, hogy nem aludtam, de nem sírt, hanem nyögdécselt, megszórakoztatni kellett. Néha be is tudtam ájulni a kanapén. Különben ez egy érdekes félálom szerű állapot nekem is, nem tudnám megmondani mit csináltam!

Rékacs!Az infacol nem kakilásra van, hanem szélgörcsre, illetve hasfájásra!De neked is a hasmasszást tusom ajánlani, nagyon sokat tud segíteni!

Na mennem kell!DÁvid úgy döntött mégsem alszik szopi után!
Katy
 


Zsuzsi, borzasztóan sajnálom. Remélem hamarosan jobban leszel, és Marci pedig meghálálja majd, hogy ennyit szenvedtél érte. Mikor megjöttem, és megkerestem a legutolsó táblázatot, rögtön azt néztem, hogy vajon szültél-e már, merthogy annyira vártad... Nem így gondoltam. Napról napra jobb lesz majd, a férjemről tudom, végigcsináltunk egy hasonlót, persze ő nem szült Kép
Egyébként csak igazam lett. Jól elfogyasztottátok a könnyű szüléseket az elején... Így nekünk, februáriaknak már alig maradt... Kép (Katy, Bagzer, Zsuzsi, meg én se voltam egy könnyű eset)

Egyébként hűségesen elolvastam mindent úgy 10 óta folyamatosan olvasok, csak közben babázok, és akkor elfelejtek mindent, szóval gőzöm nincs, miket akartam írni, leeht, hogy csak élveztem, hogy megint olvasgathatok, és aktuális, meg minden...
Bendegúz, dolgozom a problémádon, több kevesebb sikerrel. Nem tudom, lehet, hogy valamit változtattak? De akkor is én fogok nyerni!
Marengo, te pedig írj egy emilt a profilomban levő címre, azt segítek. MÉg van egy-két napom, amíg itt lebzselhetek, aztán hazamegy anyukám.

Aura, gyorsan neked még gratulálok a csúcsfej-macskacsajszihoz Kép És nagyon örülök, hogy minden pont olyan lett, ahogy elképzelted. (Mégsem kell sietnem, visszaaludt)

Depiügyben, én még várom, hogy rámtörjön, egyenlőre úgy vagyok vele, hogy nem úszhatom meg, elvégre papírformaszerűen produkáltam a gondokat a terhességem alatt is Kép De én a boldogságtól sírtam, mikor eljöttünk a kórházból. Nagyon rendesek voltak (csecsemősökre mondjuk én se mondanék semmi jót, tlán egy kivétellel, a gyerekorvos pedig horror volt), meg biztonságban éreztem magam, meg minden, de alig vártam már, hogy itthon legyünk. És nagyon boldog is lettem tőle, hgy végre... Mondjuk lehet, hogy azért, mert én előre paráztam, hogy majd milyen lesz, és nagyon rákészültem, és még mindig várom, hogy majd elromlik, mert egyenlőre olyan szép és jó minden. Nem azért, mert pesszimista vagyok, hanem hogy ne érjen felkészületlenül, hogy lesz ez még nem így is Kép

A babák csudaszépek, olyan jól nézni őket, és még az is, hogy idenézek magam mellé, és nekem is van egy Kép
Minnyá keresek is egyet nektek...
Kép

kikocska
 
 


ja, elküldeni is csak egy óra alatt sikerült Kép
És közben egy csomót írtatok...
Sterilizálásról én is az otthoni bacik-nem bacik elvet osztom...de olyan sok sterilizálnivaló nincs. Mellszívót, naponta egyszer, ha használom. Cumija még nincs, de amit vettünk, mindent sterilizáltunk egyszer. Mellemet azért többnyire lemosom meleg vízzel, 1-2- szer naponta szappanossal is, de éjjel nem kelek fel emiatt...
Plüssállatokat én is kimostam egyszer. Ami kintről jön, megpróbálom átbacizni Kép
Körömvágás meg... Nekem is a két hetet mondták. Nekem most már nem karmolja magát, ezért nem kap kesztyűt. Nem hadonászik, nagyon nyugodt, kórházban sokkal idegesebb baba volt, első nap Gergő lebeszélt a kesztyűről, és másnap, mikor hozták reggel, még a szeme is vörös volt... Egyébként a dokibácsimnak ez a mániája, mikor vette ki a varatot, kérdeztem, hogy kell-e valamire vigyázni, akkor is azt kezdte el mondani, hogy ne karmolja össze magát a baba, és jövő héten le lehet már majd vágni a körmét Kép

kikocska
 
 


Sziasztok!

Hanitka, gyönyörüek vagytok! Kép

Gyorsan hozzászólok akkor én is:

Sterilizálás: én a mellszívót szoktam, meg a cumit. Van mikrós sterilizálóm, de azt még nem vetettem be, majd ha lesznek cumisüvegek. Szóval a chicco sterilizálós folyadékban szoktam egy nap egyszer, különben csak beteszem a csap alá a forró vízbe. A cicit is csak leöblitem vizzel szopi előtt.

Kikocs, akkor neked nem is lesz depid!!! te mázlista! Kép

Körmök: nekem is 2 hetet mondtak. Egyik barátnőm a kórházban lerágta a gyereknek. Kép Annak idején anyukám első nap levágta nekem. Semmi baj nem lett belőle. Kép

Marengo, nekem most 3 hetes lesz a baba a hétvégén, és általában 70-100 között szopik, egy nap összesen 500-550 körül. Petra 3400-3500 gramm körül van. Amit te irsz az kevés, gondolom ezért kér többször. Tényleg szerintem is hívd fel a szoptatási tanácsadót, biztos egyszerű a megoldás. De NE IDEGESKEDJ emiatt, neked is egészséges szépen fejlődő babucid van, és szép nagyra fog nőni. Hidd el! Egyébként nekem is volt olyan hogy szívta erősen fél óráig és csak 50 volt, valamikor meg nyammogott és 100. Szoval én sem értem hogy van ez, de ha elégedett az arcocskája, akkor minden oké.

Lili, tök jó a cumitartó! Kép

Kikocs, bűbáj a Rékuci.

Nektár sör info: Győr - Metro áruház, Budapesten holnapra kerületekre lebontva lesz infom hogy hol kapható. (azért valljátok be, ha többet nem írok a nektár sörről, hiányozni fog nektek. Kép)

Na asszem most ennyi. Majd mindjárt varázsolok fel fotót Petra bébiről.

Pusssz!!!

Eszter2004
Petra 2+4
eszter2004
 
 


Ez a porszívó hangjára alvás nagyon tetszik! (Edwig, ha belegondolok, hogy tapasztalati alapon mire rá nem jön az ember lánya!?)

Marengo,
ha sokszor eszi, akkor nem is kevés...

Kikocs,
Micsoda kis taraja van! Hát soká csinálunk mi még ilyen, vagy Hana-szerű frizurát Kép

Ma sem lettem Watson... nincs nyoma a gyömbéresfittitalnak.
maradok Hanitka
hanitka
 
 


Petra ébredezik:
Kép

Petra ennyire érdeklődően nézegeti a fényképezőgépet:
Kép

Igy szellőztetünk mi. Szerintetek észrevette hogy az ablakot kinyitottam? Kép
Kép
eszter2004
 
 


Bocs, már látom, hogy Mr Sherlock megint egy lépésel előbb jár!

És a bókokat is képhez, majd +osztom Hankával! Olyan jókislány ma, hogy csak puszilgatnám naphosszat (de nem hagyja, mert alszik) Viszont mi lesz így éjjel?

Hanitka
hanitka
 
 


Hanitka,én ma egész nap ébreztgetem 3 óránként. Nincs kegyelem! Kép Fogalmam sincs hogy magától mikor kelne.
eszter2004
 
 


Sziasztok!

Újra van internetünk, így ezután talán már tudok jönni.
Mindenkinek gratulálok, akinek utolsó látogatásom óta megszületett a babája!
Valaki röviden nem tudná összefoglalni, mi történt január 1 óta?

Vzsuzsi!
Én biztos nagyon le vagyok maradva, de hol lehet elolvasni a szüléstörténetedet?

Ha majd egy kicsit utolérem magam, én is megírom a mienket.

Peti egyébként ma 2 hónapos és 6800 gramm. Majd teszek fel képet is.

Csilla
spectro
 
 


CSilla! 6800 gr???!!!!!Gratulálok! Írtó cuccos lehet a tejcid!!!Kép

Eszter! Én olyan jókat nevetek Petra szemein! Hihetetlenül édes!!!!!

Kikocs! Réka is nagyon helye. Hanga is épp igy rakogatja a kis kezeit.TördelgetiKép!

Sterilizálás!: Én a fejőnő,minden cumisüveget sterilizálok,amibe fejek(tehát naponta többször is van,hoyg beindítom a mikrót. Meg napi min egyszer a mellszívó fejét,meg a cumikat. Szóval aktívan nyomom az ipart! de leginkább a fagyasztás miatt.Mert fejek-fagyasztok és az seril kell legyen,nem?
Viszont a cicimet sosem mosom le(csak este zuhinálKép). lehet itt megszakad a steril-láncKép

Körömvágás.Csatlakozom Edwinghez,már a kórházban megvolt az első manikűr.bejött a nővérem és lenyisszantotta első nap!!!Így nem kellett ksikesztyű.És emese össz gyerekének le lett vágva rögtön és egyiknek sincs körömbaja. nem is tudom miylen baj lehet???

Eszter! Majd mindig írd csak úgy,hogy nektársör,jó? Hogy ebből ne legyen gondKép!

Nem mondtatok semmit, a hormonagy jövő heti Tali kérdésére!!!!!! Szóval: JÖVŐ HÉT SZERDA NÁLAM??????És Márti Te is!!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


JA!!
A mi kis családunk:
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Még egy Ja!

ZSuzsi!Elolvastam a történeteteket! (Végig bőgtem)Látod milyen erős vagy???!!!!Most már csak jó érhet Titeket! A rosszat letudtátok az elején!!!! A párodnak is minden elismerésem,igazán jó apa!!!!!
És a tejcit ne add fel,egyszer csak lesz!!!De tényleg! HA mindig cicire rakod,be fog indulni.A lényeg,hogy sokat pihen, egyél igyál és ne rágd magad!!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Még egy ja!
Hát nem is íromn??!!!!!!
Ma rám mosolygott a lánkám!!!!!

Nézegettem ahogy ébredezik. Szép csöndben nyújtozott és nagyokat pukizottKép Aztán elkezdett kiabálni,hogy "anya ébren vagyok,azt hiszem",mert a szemét még nem nyitotta ki.És akkor szóltam neki,hogy itt vagyok. És elmosolyodott!!!!!!Ugye ez az ami még nem szociális mosoly!!!!KépDe nekem tetszettt,nagyon!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Marengo!
napi adag : testsúly kilogramonkénti 120-150 gramm között. tehát szorozd meg a mostani súlyát 120-szal is és 150-nel is . ha a két kapott szám közötti értéket megkapja egy nap ( akár tápiban akár anyatejben akkor nem lehet éhes )
jaj most nem akarok neked okoskodni, de sajnos az úgy van, hogy a tejcihez nem csak cici kell, hanem egy nagyon ügyesen szopó baba is. tehát e két oldalról nézd a dolgot

szopiztatás előtt már érzed a parát, hogy megint nem fog rendesen szopizni : na ezt az érzést próbáld totál elnyomni magadban : laza vagyok bébi, ha nem szopizol akkor vess magadra, nesze neked tápi - ezt a kis huncut jól megérzi és azt mondja magában na neee, azért is szopizni akarok !!!
nullácska
 
 


Rékacs annyira jó az a fotó! tiszta anyja a gyerek! És éljenek a mosolygós kisbabák! Petra úgy szokta hogy alszik, álmában szopizik, jár a kis szája, aztán elvigyorodik. Kép

Nullácska, ezt tök jól megírtad, így van , így van! Kép

Pusza,
Eszter
eszter2004
 
 


na végre eszembe jutott mit akartam mindig írni!!! Petrának még mindig megvan a köldökcsonkja, pedig már 18 napos. Kép Szerintem ezzel rekordot tart a drága.
eszter2004
 
 


Lili!
Nektek nem hullik Hana haja?
Hangának már alig van,pedig egész nayg séróbval született.Pl a feje tetején már nincs kakastaréj(ez milyen j/ly KIKOCS????)Kép
Nagyon helyes Hana,ahogy fogja azt a kiselefentot!!!

Noémi! Márti! Boldog másodikhavi szülinapot a srácoknak!!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hantik!(Watson???) NAgyon kis helyre csajok vagytok a fotón!!!!!!Büszke lehet apjuk!!!

Eszter! Hanga mindenki szerint Zolira hasonlitKép! A szeme meg Nullácskára! Hát nem tudom?????Végülis lehet a szeme nagyon meghatározó,meg a kalács képe, és az a mi családunkból jött!!

( ma több részletben jutnak eszembe a dolgokKép)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Aura! Most újra megnéztem macskabébidet és nem apukádra hasonlít???Valahogy nekem olyan!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Olyan vaygok mint Tika! Elvagyok itt magamban! Tényleg mi lehet vele?????

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Rékacs! Látom nagyon ráérsz. Kép Hanga alszik? Minket meglátogattak anyósék, vasárnapig lesznek,úgy hogy nekem csak annyi dolgom van hogy etessem Petrát, utána ölböl-ölbe jár. Kép

Igen, Ttikát én is hiányoltam már párszor...biztos nincs net-e.

Szóval szerinem tisztára te vagy akkor is! Kép
eszter2004
 
 


Réka!
kakastaréj!vö.tarajos gőte ( van valami ilyesmi papírom is ???), hogy ilyen nagyfejű vagyok ??? jelenleg különleges hormonaggyal...

ma vettem tök állat kenyérsütőgépbe való lisztet, még nem kóstoltam, de a gépben már nagyon állatul néz ki...
egy nagynulla házitündér szólottam
nullácska
 
 


szassztok!!!
minden olyan jooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekacs!! megtenned hogy nagyjabol vazolod a teendoket a tamogatasokkal kapcs.? mert amit Savitri kuldott, az nekem nem eleg konkret, lehet hogy en vagyok nagyon hulye....de meg abbol sem tom mi van!? megtenned hogy emailben elkuldod? ezer koszi!!!!

Zsuzsi!!! szegenyem!! nem irigyellek.... most probalj koncentralni manodra!!

no, rohanok
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Már megint gyorsan csak bejelentkezni tudok, mert még minig harcolunk egymással Benikével. DE van egy nagyon jó hírem. Teljessen beálltunk a 4 órás kajcsikraKép És ami a legjobb, hogy éjszaka is csak eszik-alszik. viszont egész nap fennt van és nem tud aludni a hasa miatt. Egy kicsit durván nyomja mostanában. Ma voltunk egy maszek gyerek homeopátiás dokinál. Kaptunk egy csomó golyócskát és beutalót, de részletesen inkább csak holnap mert hulla vagyok, hosszú volt ez a nap is....

Rékacs drágám! Köszönjünk szépen Benike nevében a szülinapiKép jókívánságot. És persze, hogy megyek a talira, nyolc lakattal se tudnának itthon fogniKép

Én már ma tuti nem jövök, így mindenkinek jó éjszakát kívánok!

Képek nem készültek a taliról?

Puszika nektek: Márti és Benike( aki ma volt 10.31-kor 2 HÓNAPOSKép
hajdum
 
 


Rékacs, köszKépMa Levente Péterre is, rám is mosolygott tudatosan!!!!Nem kaja után, és nagy vigyorral!Olyan drágaKép

Voltunk órán ma is, a gimisek el voltak olvadva perszeKép

Én még mindig nem tudtam a szüléseket elolvasni. Nincs időm. Viszont vettünk Kushiest, most száradnak, aztán bevetjük holnapKépÖrülök neki!Meg úgy tűnik, vettünk egy kocsit isKép

Rékacs, te tényleg nagyon ráértél maKép

Katy, a masszázs bejön, tök sok pukit kipréseltem belőle. Viszont utána nagyon sír, nem tudom, mitől...

Levente most bealudt. Mindjárt fürdünk.

Én nem mosok cicit jó ideje és nem sterilizálok. Na?Kép Meleg vízzel öblögetek, de nem vettem észre, hogy baja lenne a gyerkőcnek.

Rékacs, jó a jövő szerda. Én most visszajeleztemKép

Kikocs, Réka ónagyon szép, meg persze a többiek is, csak most neki szerettem volna írni.Kép

Marengo, szurkolok, tök jókat ír mindenki.

Márti, kitartás. Lehet, hogy Beni eleve olyan rosszabb kedélyű baba, mi se vagyunk egyformák, azért is sír sokat. Csak azért írom, hogy ne csak a pocakra gondoljatok, hátha más is van mögötte.

N
vghnoémi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: