Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Orbis, ismerem ezt az érzést, én is félek, amikor már közeleg a szoptatás ideje, igaz, én nem a fájdalom miatt, hanem, hogy menni fog-e. Éjjel én is nagyon nehezen bírom a hisztit. Nekem is sebes volt az első szoptatástól, volt egy kis vérömleny, ami átment sebbe, és én is csillagokat láttam. Tényleg a rajt hagyott tej és a levegőztetés nagyon jó, nekem elmúlt egy hét alatt.
Nekem a védőnő azt mondta el, mit nem szabad az első hat hétben enni a szoptatás alatt:
1. déligyümölcs, mert hasmenést csinál a babának
2. csoki, mert hasfájós lesz tőle
3. rántott husi(olajban sült)
4. hüvelyesek
5. káposzta
6. barna kenyér

párolt husikat javasolt, fehér kenyér is csak pirítva, főtt krumpli.

Savitri, köszönöm a lelki gatyába rázást, lehet, hogy inkább erre van szükségem, engem az is megvisel, hogy négy fal közé vagyok szorítva, de most már elkezdjük a sétákat, hiszen Száva is 3 hetes.
marengo
 
 


Hali,

Marengo, üdv Neked itt, írj sokat. Savitri már adott jó tanácsokat, én még a következőkkel egészíteném ki: mindig figyelj rá, hogy helyesen tedd mellre a babust, -főként ha lapos a mellbimbód- elalvás közben ne csússzon ki a szájából a bimbóudvar (nekem csinálta ezt Hanka). Ha közben is odafigyelsz rá, talán többet eszik egyszerre (nekem bevált). És még annyi, hogy én sokat vacakoltam az ilyen folyamatos szoptatással, de ha negyed óránként kér, mindig csak keveset eszik, és nincs ideje igazán megéhezni.

Orbis,
Amíg "csak" csomó van és gyulladás nincs, a melegítés lehet még megoldás, mert akkor megolvadnak a tejben lévő zsírcsomók. A forró vizes törölköző, melegpárna vagy jó meleg vízzel zuhanyozás is jó erre. Masszírozás közben -ahogy Cic írta- végig lehet és etetés előtt kb. 5 percig kell, hogy tartson. (ha gyulladás van, az csak abban más, hogy etetés után vagy fejés után kicsit le kell hűteni, hogy ne terjedjen tovább a gyulladás, de erre ne legyen szükséged!).

Ja, és valahol olvastam: "sok kitartással és türelemmel segítsünk a babának..." Nekem nagyon tetszett és eszembe szokott jutni. Kép

Kedves cukros vizes szakértők,
Légy szíves írjátok meg, hogy mennyi (szőlő) cukor kell mennyi vízbe? Nem figyeltem eléggé a múltkor...
Ja, és Ti is forraljátok az ásványvizet? Nálunk a drnéni szerint egy éves koráig mindenképp kell, védőnéni szerint (ha jól értettem) a babavizet nem.

És most megyek, mert nyöszörke van...

Hanitka
hanitka
 
 


Marengo!
Én mérleg párti vagyok, írásodból nem derült ki, hogy amikor szopik mennyit szopik. Ezt azért lenne fontos tudni, mert említed, hogy szopizás után benyomott 80 gr tápszert. Nos jó volna tudni, hogy mennyi is volt az a szopi.
A mérleg elvetői azt mondják, hogy nem jó azzal kínlódni, meg ne a mérleget nézd hanem a babát, ez igaz is, viszont a mérleg objektív képet ad a mennyiségről.
Én mind a négy gyereket mértem, de nem mindig, csak akkor amikor a mennyiség kérdéses volt.

egyébként nagyon nagyon mélyen együttérzek veled, ahogy olvastam soraidat felrémlett előttem az első gyermekemmel való szenvedéseim sora. nehéz ezt betartani, de próbáld az egész helyzetet egy kicsit ez hülye szó de úgy nézni mintha nem te lennél a fő elszenvedője a dolognak, hanem egy másik ember : ha így tudod nézni akkor előjönnek pozitív gondolatok :az élet szép, a gyermeked gyönyörű és egészséges, van Anyukája, aki csak az ő kívánságait lesi, nos ehhez képest igazán nem olyan nagy tragédia, ha naponta egyszer tápszert kap.
Nagyon nehéz tanácsot adni, főleg azt megfogadni, amit itt sokan írunk Neked! Ha azt írom lazíts azt mondod ez hülye hogyan tudnék lazítani.
Na most lehet, hogy semmi jó tanácsot nem tudtam adni, lélekben nagyon veled vagyok és szorítok Neked!!!

Ja írod, hogy valamikor többet is ki tudsz fejni, valamikor kevesebbet : nos emiatt is jó lenne tudni, hogy mennyit szopizik pontosan. Azonkívül pedig napszakonként változó a tejhozam : reggel több van estére kevesebb.

Savitri említette az lll-t. A vitának én azon az oldalán álltam, akik ellene vannak lll-nek. Természetesen van olyan tanácsuk, amit érdemes megpróbálni, csak ők kapásból azt mondják, hogy a bimbóvédőd a hibás, és szerintem ez egyáltalán nem biztos. Azonkívül pedig most nagyon bizonytalan állapotban vagy és az lll tanácsait, ha nem sikerül megtartanod ( például nem tudod elhagyni a bimbóvédőt ) akkor még inkább úgy fogod érzeni, hogy Te vagy az alkalmatlan, pedig ez nem igaz. Mindnekinek máshogy jön be, máshogy jó.

Kérlek írj, hogy tudtunk-e segíteni, mert most egy kicsit bőgök is miattad ( elég hülye hormonagyam van most nekem is )

ja és gyíönöyörű a babád neve !
nullácska
 
 

 
 

Marengo!
Most olvasom, hogy már szoptatás előtt parázol, hogy sikerül-e. Nos ezt az érzést is jólé ismerem,
a gond ezzel az, hogy ababák - mivel ösztöneik még nem fejlődtek visswza, mint a felnőtteknek, tehát fő mérőműszerük az ösztönviláguk - emiatt nagyon - sőt még annál is nagyonabbul- megérzik minden apró rezzenésedet. Teljesen rá vannak hangolva az Anyára. Szóval kicsi babád pont ugyanúgy parázik, mint Te.
Persze nehéz ezt tudatosan befolyásolni...
nullácska
 
 


Na Nullácska, engem meg a te szavaid hatottak meg, hogy van Anyukája babáknak, meg hogy csak érte vagyunk Kép
Láttátok tegnap a híradóban, hogy megint megpróbáltak egy magzatot kivágni az anya hasából? Megdöbbentő. El sem hiszem, hogy ilyenek léteznek. Meg sokszor eszembe jut, hogy hogyan tudják eldobni az anyák a babájukat, meg wc-be szülni. Pedig csak rájuk kéne nézni. És még büntetést sem kapnak érte. Bosszantó. Kép Kép

Hanitka! Én egyenlőre cukrot tettem a vízbe, egy kiskanálnyit (egy fél teáskanál) 125 ml-be. Érezhető hatása volt Kép Kép Kép

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Savitri, nagyon köszönöm!!
Borbolya

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Orbis, dejó, oszthatok neked, mert egyformák a gondjaink Kép
Mellem nekem is fáj szoptatáskor, és ahogy írtam, az első nap teljesen összerágta, és bár nem vérzett, véraláfutásos volt, nem csak a bimbó, az udvar is, és fehér var volt rajta. Eléggé gusztustalan volt, csodálkoztam is, hogy elfogadja egyátalán (Gergő mondta, hogy mert magyar kislány, a lecsó is milyen gusztustalan) és borzalmasan fájt, de a cici volt az egyetlen módszerem, hogy Rékának bármit tudjak adni, nem tudtam ölbe venni, ringatni, semmi ilyesmit a műtét miatt. Szóval muszáj volt. És kentem mint állat a Garmastannal, és csupasz mellel feküdtem. És nagyon nagyon vigyáztam, hogy jól tegyem mellre Kép szopi után meg hagytam rászáradni mindent, és utána kentem. Anyukám egyébkén a neogranormonra esküszik, de azt le kell mosni, én meg nem mindig voltam olyan állapotban, hogy tudjam hallgatni, hogy üvölt, amíg 5-6 perc alatt megfordulok a fürdőből...
Egyébként mostanra elmúlt a seb, még mindig kenem, és szellőztetem, de még mindig fáj, mikor ráharap. Mikor már elindul a tej, akkor nem annyira.
Csomóügyben meg én is épp tegnap távolítottam el egyet, már megint ott van Kép úgy csinálom, hogy szopi után fejek, fejek, fejek, aztán már csak a csomó marad, akkor masszírozok fejek masszírozok fejek masszírozok fejek. Aztán még maradt egy kicsi, és akkor meleg vizes törölközővel masszírozás, fejek... stb.. És nagyon fáj, de a gyulladás rosszabb, sőt ha gyógyszert kell szedni, ráadásul Borókának jó sárgák lesznek a fogai Kép Meg most már folyton melltartól van rajtam, mert azt vettem észre, hogy ha fekszem, és valamelyik irányban ugye lóg, akkor ott hamarabb lesz csomó, és a melltartó ezt valamilyen szinten megakadályozza.

Marengo, egyetértek Savitrivel, már ahogy az én egyhetes szoptatási tapasztalatom engedi... Nekem akkor ébred, ha bennmaradt egy büfi, vagy nem volt elég mégsem. Ilyenkor először felveszem, és ha keres, ugyanarra a mellre teszem vissza, általában pár perc után megnyugszik, és elalszik, ha büfi volt. Ma reggel is pont ugyanez volt. Meg Noémi módszere, hogy számold/figyeld a kortyokat. Mert van, hogy nem jön neki semmi, vagy nem is szívja, csak cumizik félálomban, és akkor bizony lehet még erőltetni a szopit.

És még el akartam mesélni nektek, hogy Brútusz halálosan beteg lett Rékától. Nem evett, nem ivott, nem játszott, nem üdvözölte a vendégeket, nem kellett neki sem a csirke, sem a csoki, feküdt a párnáján, hányt és ment a hasa. Reggel nem követelte a sétáját. Azzal lett vége a világnak, hogy Gergőnek reggel fájt a feje tegnap, és anyukám vitte le végül a néma kutyát, akinek hangját nem lehetett hallani már este óta, amikoris többször rá lett szólva, hogy távozzon az új gazditól...Egész nap hiába simogattuk meg foglalkoztunk vele, ő volt a szegény kiskutya, akit más senki nem szeret. Senki nem hitte el, hogy csak lelkibeteg. De csak nekem lett igazam, mert este rábeszéltem Gergőt egy plusz sétára, és ettől visszafordult a világ. Tegnap dobtam neki egy darab bundáskenyeret a párnájához, és azt sem ette meg, és ma reggel, mikor megjött a sétából, megkereste, addigra jól össze volt száradva, és azt ropogtatta el, közben pedig engem nézett... Aztán megreggelizett. Mondja valaki, hogy az állatoknak nincsen lelkük, meg nem gondolkoznak.

Ja, és ha már szoptatás, nem olvastam, csak kikövetkeztettem, hogy Katy, fáj a hátad szoptatás közben? Mert én nem tudom, hogy oldalt fekve jó-e neked. Én egyenlőre nem tudok sokat ülni még, mert baromira húz a tapasz (alatta nőnének a szőrök, brrr), és nem láttam sehol, csak kitaláltam, hogy teljesen laposan fekszem oldalt, fejem alá teszek párnát, hogy ne lógjon, baba alá egy pelust, azt odafektetem, hogy a szája pont az alsó mellemnél legyen, azt hadd szóljon. Alsóval karommal tartom, hogy ne billenjen el, felsővel meg a mellemet, hogy a szájánaál maradjon.
Húúú, megint mennyit osztottam Kép TÖkjó, hogy már én is hozzá tudok szólni a babás témákhoz, igaz már nincs is más Kép

Na, pussz
Kikocska+Réka, aki az imént tejezett be ismét alaposan és 1+1 (ugye? Katyról puskáztam, ő is kedden szült Kép)

kikocska
 
 


hu lányok nekem reggel óta most aludt el Petra. Nem hiszem el! Ilyet még nem csinált!! Kép

Katinka, nekem is este három óránként kel fel, pedig úgy szeretném ha végig aludná az éjszakát. Pedig etettem éjfélkor kereken.

Katinka, Noémi, ti irtátok hogy fürdinél ha kiveszitek akkor sír. Most olvastam, hogy az elején azért sír mert fürdetjük, aztán azt megszereti, és utána azért sír mert kivesszük. Szóval talán ezért sír nálatok is... Kép

Nektár sör: lehet hogy nem sörtől, de tegnap két dobozzal is megittam, és hajnalban úgy bedurrantak a cicik mint amikor a 3. napon belövellt a tej. Nagyon rossz volt, gyorsan fejtem. Ma csak 1 dobozzal iszok.

Vica, köszi a cici tippet, hogy ha nyügös akkor a cumit helyett esetleg adjam neki a már kiszopizott cicit. Kipróbálom!!

Rékacs, köszi, már trenírozom a gyereket, ma 10 percig volt szellőztetve. Ő közben az ágyában volt és úgy bebugyoláltam, hogy alig látszott ki az arcocskája. Nem közvetlenül az ablak alá kell tenni ugye?

Kik, nálunk is teljesen híg a kaki, most már jó ideje pici bogyócskákkal van teli, és okkersárga. A szüléstörténeted nagyon tetszett. Tegnap este olvastam, és úgy maradt a gépen kinyitva, és apa is elolvasta, és neki is nagyon tetszett. Kép

Bagzer, én is csak egy mellből etetek, felváltva egyszer egyik utána következőnél a másik. Te is próbáld ki.

MÁrti, részvétem, ez rettenetes lehet hogy egész nap bőg. Kép Kép

Edwig, nálam ez a fuldokló légzés szopi alatt és utána fordul elő. Én is biztos megnézetném, az a tuti. Majd mond el mi volt.

Orbis, én is a meleg vizet akartam még neked javasolni ha se a fejés se a masszirozás nem segit.

Marengo, már jó sok okos tanácsot kaptál, amikkel én is abszolut egyetértek. Még annyit, hogy a bimbóvédőtől nekem semmi baja nem lett a gyereknek, és sokat cumizik is, és nem lett "cumizavaros". Amikor nekem sebes volt, konkrétan véres, bimbovédőt használtam. A nem kiálló bimbó miatt meg ne izgulj, kiszívja ő abból is, csak próbáld meg az egész bimbót C alakban összenyomva mind betuszkolni a szájába, csinál ő belőle kiálló bimbót majd meglátod. Kép

Na megyek , mert még a reggeli mosdásra sem volt időm ma, úgy kitolt velem a baby. Kép

Puszi,
Eszter2004
Petra 2+3
eszter2004
 
 


a bébi fotók gyönyörűek mind!!!! Akiknél ismerem az anyukákat, ott mindenhol anyukára hasonlítanak.Kép

Kik, Orbis, ciciket hagyjátok szeritem is szabadon, és az is elég ha rajta hagyod a gyerek nyálát és a tejet. Én már nem kentem semmivel, az is csak puhitja. Plusz bimbovédővel szoptattam, mert szoptatáskor ujra feltépődtek a sebek. És egy hét alatt rendbejöttek. Nekem vérzett is.

Na megyek szoptatni, úgy is megint felébredt. Jaj, nem jutok ma ki még a wc-re sem. (de azért ide a géphez sikerült. Kép)

Eszter
eszter2004
 
 


Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek, hogy gondoltatok rám, nagyon szükség is volt rá. Ma hazajöttünk ugyan, bár nálunk a szülés nagyon-nagyon komplikált volt. Ha nem gond, akkor csak röviden írok róla pár szót, egyenlőre még nem tudnám leírni a teljeset.
Szóval itthon vagyunk, bár a babát egyenlőre a párom látja el, én az ágyban vagyok, egyenlőre a WC-re tudok nagy nehezen segítséggel kitámolyogni. Szülés után 6 órát voltam kómában, 3 napig folyamatosan transzfúziót, vért kaptam. Most már talán elindultunk a gyógyulás útján. A fiam gyönyörű, próbáljuk bepótolni a szülés után elmaradt dajkálásokat...
Sokat gondoltam rátok és ez igen sok erőt adott.
Tejcsink sajnos így egyáltalán nincs, most kezdünk dolgozni az ügyön. Bár, mivel a szervezetem nagyon le van gyengülve, így lehet, hogy akár hetekbe is telhet még.
Igyekszem visszaolvasni, hogy mi történt Veletek.
Aurának gratulálok!!!

Puszi mindenkinek,
Zsuzsi és Marci

(majd ahogy tudok, rakok fel képet is)
vzsuzsi
 
 


Zsuzsi ! Kép Sajnálom, hogy ez történt, majd ha lesz erőd, írd le mi történt. Ne aggódj, majd lesz tejcsi is, gyógyulj fel hamar! A párodnak kitartás! MIndenért kárpótol majd a kicsi fiatok Kép

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Savitri, Eszter köszi
Monika
monazsu
 
 


Zsuzsi,
Örülök, hogy írtál és hogy otthon vagytok már - annál is inkább, mert így biztosan gyorsabb lesz a gyógyulás! Aztán nagyon várjuk a képet is gyönyörű kisfiatokról!

Eszter2004,
Légyszi írd meg, hogy melyik gyógyászati segédeszköz boltból szereztél ilyen csodás nektár(sör)t... Az előbb felhívtam azt, amelyik itt van a kerületben, és olyan elképedve kérdezett vissza a nő, mintha alkoholista lennék és eltévesztettem volna a számot... Kép

Ja, és Cic: köszi a cukros info-t!

Hanitka
hanitka
 
 


Zsuzsi Kép

Cic Kép, itt nálunk a XXII kerületben az SZTK-ban van egy ilyen bolt. Majd csütörtökön megy a párom venni megkérem hogy kérdezze meg hol lehet még ilyet kapni. Nem semmi! Kép
eszter2004
 
 


Hanitka, bocsi lecicceltelek az előbb. Kép utánanéztem a neten, nevetséges, hogy nincs semmi. Fittness malátaitalként találtam meg az italnet.hu-n. lehet hogy fitness boltban is lehet akkor kapni? Sportolóknak is ajánlják. Mi 160Ft-ért vesszük a fél literes dobozost. de mondom apa rákérdez neked, ha más nem megtudjuk a forgalmazó nevét, aki meg tudja mondani, hogy merre terítik az árut Peste.

Eszter2004 alias Sherlock Holmes Kép
eszter2004
 
 


Halihó!!!

Tegnap sikeresen hazajöttünk a kórházból (végre, mert már nagyon unatkoztam ott Kép ), idáig tartott, mire utólértelek titeket!

Annyi mindent írnék, hogy azt sem tudom hol kezdjem.
Szüléstörténetet írok majd, egyelőre annyit, hogy álomjó volt, és minden úgy történt ahogy szerettem volna.
Era édes kis macskagyerek, imádom a kis szuszmák fejét! Egyelőre eszik-alszik, ezt olyan óra-kétórás időközönként, de semmi nyűgi, evés után beájul, ha akarom se tudom felébreszteni. tudom, mert próbáltam, amikor már szét akart durranni a cicim Kép. Hát nem kelt fel, úgyhogy fejtem.

Lányok, nagyon-nagyon köszönöm a szopis tanácsokat, én már a kórházban is félmeztelenül ültem, és szárítgattam az anyatejes ciciket Kép
Az első két nap voltak picit érzékenyek, de ez már elmúlt, semmi seb, és a szoptatás egy álom. Era is nagyon ügyi, nemhiába gyakorolt annyit a pocakban Kép
Tejci beindult a 3. napon, és már a kórházban annyi volt, hogy mikor viziten kérdezték, van-e valami kívánságom, azt mondtam, hogy "igen, hozzanak még három babát, szoptatni akarok!!! Kép "

Kikocska!
Fürcsi nálunk is ezzel a beteszem a vízbe-kivezsem, megölelem-visszateszem technikával történt, és szintén bevált Kép
Ja és lavórban, mert a bébikád még nem érkezett meg Kép

Bagzer!
Tök vicces, írtad a cigányzenét, szóba jött ám nálunk a szülés alatt! Épp a franciaágyon vajúdtam, jött a doki és mondta, hogy jé, micsoda zenéket hall mostanában, mondta, hogy nálatok mi volt (azaz, hogy az egyik szülésnél, de én kitaláltam, hogy az te voltál Kép )
mi argentín tangóval örvendeztettük meg Kép Kép Kép

Végül íme, a kis csúcsfej macskagyerekem Kép

3naposan a kórházban:


Kép
Kép


Puszilunk minenkit,
Aura és az 5 napos Erababa Kép
aura
 
 


Szia Aura!!!!!!!!!!!!!
milyen jókedvű vagy!!!!!!!!!!! Úgy látszik csak Katy meg én voltunk depik amikor hazajöttünk.

Erababa nagyon szép formás baba!!!!! Gratulálok hozzá!!!

Puszi,
Eszter
eszter2004
 
 


A nektársörnél ez egyik győri gyógyszertárban rám is furán néztek, nem tudjátok, vidáken is lehet szerezni?
Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy segíteni próbál, olyan jól esik, erőt ad a folytatáshoz.
Ha óránként szeretne, tegxem óránként mellre? Vagy olyankor nem éhes csak nyügi?
marengo
 
 


Aura, egyebkent az első fotón hasonlít Petrára. Kép
eszter2004
 
 


Marengo, malátaital ügyben akkor majd neked is jön az info holnap.

Figyelj, ha óránként kéri akkor lehet hogy nem volt neki elég az adag. De ha eleget evett (ezt mérleggel tudod megállapitani), akkor csak nyügi. Ilyenkor szoktam bevetni a cumit. Vagy lehet vele sétálgatni, énekelni, meg ilyenek,de nekem ilyenkor is egy idő után már a nyakamat szivja. Kép Ha cumi nem jön be akkor ahogy Vica mondta tedd arra a mellre amit már szivott, abból már nem jön akkor annyira sok, nem eszi túl magát. Mondjuk én ezt most próbáltam ki pont, és ugyanúgy egy szivás egy nyelés volt, tehát még volt tejcsi bőven, bukott is. De most alszik! Lekopogom.

Azért kell kivárni elvileg a 2 órát, mert a gyomra akkorra ürül ki.

Eszter
eszter2004
 
 


Sherlock,
Köszi az info-kat, ha mást nem is tudtok meg, leírod, hogy XII.ker-ben hol van? Férjem-uram elmegy érte (akár a világ végére is, ugye, csak kizslyánya nehogy éhen haljon Kép) Még gondoltam megkérdem a Herbaházban a Százados utcánál holnap (ma már csak a pénztáros van, aki meglepő módon pénzezik épp és a portás szerint nem ér rá...). Ha megtudok valamit, talán felcsapok Watson-nak.

Aura,
Szeretettel gratulálok Erababához! Olyan jó, hogy Te+Az Optimizmus így össze vagytok nőve! És az is, hogy ilyen jól ment minden!

Marengo,
Nekem is 2 órát mondott a védőnéni, ami ugye az előző evés kezdetétől számítandó.

Üdv, Hanitka
hanitka
 
 


eszter!
elolvastam a szüléstörténetedet. a legérzékletesebb számomra a kórházból való kilépés leírása volt. akkor el is bőgtem magam. ez-az ez a bizonytalanság ami a hatalmába keríti az embert. hidd el ez független attől, hogy első gyerek és nem tudod mit kell csinálni. ugyanez az érzés engem a Benőnél is hatalmába kerített, pedig már nem voltam kezdő.ez szerintem szintén a hormonok játéka írja is a "nagykönyv", hogy a szülés utáni 3-5. napon a kismama megmagyarázhatatlan szomorúságot érez és nem találja helyét a világban - talán ahogy gyermekünk keresi a helyét a világban ahova csöppent, talán úgy csapódik le ez az anyában ???
nullácska
 
 


Halihó!

remélem mindenki jól van...nálunk csodás esete volt,hajnal ötig tartottKépKépés végre tudtam egy kicsit aludni...Kép
Katy!Nagyon jó volt nálad!És az egész lakás, meg te is olyan jó nyugit árasztottálKéptényleg!
lilike alszik..én meg itt ülök és várom hátha szopizik és akkor el tudnék menni kicsit sétizni, ember meg vigyázna rá..Kép

Aura-dönörű!Kép

puuuszmák!esztyx
aki már most mint jó paramami azon izgul, hogy hogy is kell majd a vegyestáplálást csinálni??
esztyx
 
 


Sziasztok!

Aura! Jó, hogy itt vagytok, Erababa nagyon édes! Kép És olyan jó, hogy tele vagy életkedvvel, mint mindig!

Zsuzsi! Sajnálom, hogy így alakult a szülés. Kép Jobbulást kívánok Neked, és hogy minél hamarabb beinduljon a tejcsi! Kép Nem lesz gond, tuti. Kép

Lányok, Lilikém tényleg visszaesett az éjszakai alvással. Kép Most is 2-3 óránként felkelt (11,2, 4,7), aztán 7 után nem is akart visszaaludni. Peti drága kivonult vele, hogy aludhassak. Kép Szerintem az lehet a gond, hogy nem eszik eleget, állandóan bealszik (ilyenkor beveszem már az ágyba magam mellé). De inkább hagyom, mint hogy utána jól felébredjen és jöjjön a party. Kép Mert az nem hiányzik egyáltalán... Csak az a furi, hogy egy hétig hajnali 4-5-ig bírta egyhuzamban.

Kikocs! Jó, hogy újra írogatsz, hiányoztak a soraid. Kép Szegény Brútusz, nem lehet neki könnyű...

Orbis! Az elején én is türelmetlennek éreztem magam, szerintem a fáradtságtól volt és teljesen normális érzés. Meg amiatt is, mert tehetetlennek érzed magad a hiszti miatt, hogy nem tudsz segíteni. Belejöttök majd mindketten! Kép

Márti! Sajnálom, hogy ilyen kemény napjaitok vannak. Kép Remélem, a gasztroenterológus talál megoldást (vagy magától megoldódik a dolog). Beni igazán csini kiscsávó! Kép

Csók,
Katinka és Lili
katinka
 
 


Sziasztok!!!

Elsőzör is!SZIA AURA ÉS VZSUZSI!Gratulálok Nektek!
Várjuk a szüléstörténeteteket, majd ha ráértek!Úgy örülök, hogy babásak lettünk!!!

Tejválságban szenvedők!!!Homeopátiás szer,akiknek nincs elég teje, ez általában bejön mindenkinek, és semmijen mellékhatása nincs!
Urtica urens a neve és a gyógyszertárban C12, vagy D12 potenciájú szert kell belőle kérni!És azt kell naponta 2X5 golyócskát elszopogatni belőle!Lényeges, hogy a szer bevétele előtt és után nem szabad enni, illetve inni fél óráig, illetve a szert nem szabad mobil telefon közelében tárolni!Ettől már Edwignek is több teje lett, szóval lássatok hozzá!

Esztyx!Köszi a bókot!!!KépAkkor jövő héten Nálatok?

Kikocs!A fekve szopival egy gondom van, hogy beájulok tőle általában és elmarad a büfi meg minden!Sajnamár kipróbáltam!
Ja és nálunk Bence(a cica) csak az első öt percben nézett ránk értelmetlenül, hogy akkor ez most kicsoda???De azóta meg szakérti a szoptatásokat,meg mindent!Én már terhesen is Dávidról beszéltem neki,hogy lesz egy új gazdija!(Remélem most nem röhögtetek kiKép)

Rékacs!Jól eltüntél!HIÁNYOLTUNK!Mi van?

Megyek elvetődök egy kicsit a következő szopiig, hogy legyen elég tejci, meg pihizzek!
Ma Dávid nagyon sokat aludt, remélem éjszaka is fog és nem megy az este rovására!

Noémi, Lili!Képzeljétek most magától aludt el az ágyában!Jippi!!!

Puszi mindenkinek!
Katy és Dávid
3hét+1
Katy
 


sziasztok mindnekik!!!!!!!!!!

Aura tok jo hogy ujra itt vagy!!!

Savitri!!! anyam laptopjan sikerult internetet csiholnom, igy tudom am fogadni az infokat!!! kerlek kuldd, mer foggalam sincs hogy mit is, hoy is......

jaj, megkezdtema trehanykodast..... ugy szegyellem magam... az ejszaka folyaman nem volt kedvem irogatni az eveseket, es hogy picurnak kellemesebb legyen, nem bugyolaltam ki a kis paplan-tekercsbol, hanem en masztam fole es ugy evett. hajnalban, gyanusan sokszor ujrakert (legalabbis en ezt gondoltam....) hat adtam is neki, meg tomtem is a cumijaval, hatha attol bealszik...nem negyon. en hullafradt votam mar este, es annyira jo lett volna aludni egy kicsit. marci kelt hogy bemenjen az egyetemre, es kertem hogy o tegye tisztaba simont. neki is latott, mire majdnam felkialtott hogy tisssszta viz az egesz kolok...azaz pisi.....az egesz kis paplan at vo;t azva, a kis zsak, a ruha, minden!!!! szegeny azert panaszkodott maregy ideje, mert csurom pisi volt, es gondolom fazott is szegeny!!!! hat ehhez miccotok..... szornyu! utana ugy elfogott a lelkiismeretfurdalas hoy mekkora egy szemet alak vagyok!!!

koszi a szopis infokat! asszem veszunk megis egy kis fejo cuccot, mert szornyen be tud kemenyedni a mellem, foleg ha ilyen jo alvo simon, akkor muszaly lesz!! ilyen csomosodas nem=kem is volt, de simon mgeoldotta sokszoros eves utjan.

Aura! tok nosztalgikus erzesekkel tolt el a kis fej alatti kendocske!! edes a macskakolkod!!!!!

no, valamit epp elfelejtek, d majd potlom, ha eccer eszembejut!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


SziasztokKép
AuraKépKép
Erababa csudaszép.... épp mutogatom BálintnakKépKép annyira aranyosKép és külön szupi, hogy ennyi tejci van.

az én manóm...Kép
Kép Kép
Kép Kép

pussz edwig+Bálint 5+2
Vendég
 


KatyKép
Én is mindig beájulok a fekve szopitól, és van, hogy csak 2 óra múlva ébredekKép
A homeós bogyó tényleg szupiKépKépKép nekem még azt is mondták, hogy mentolosat+kávét 1 óráig ne előtte és utánaKép
kipróbálom a levegőzést, de olyan szutyok idő van....

puszi
edwig
Vendég
 


Hello Mindenki!


Most értem végig, és egy csomó mindenre nem emlékszem... úgyhogy nem fogok mindenre reagálni.

Márti, annyira sajnálom! Hiányoztál ma! Végül Rékacs se jött, Katy volt, Lili, Esztyx meg én. MEg a babákKép Jól elvoltunk szerintem, nekem nagyon tetszenek az együtt szoptatás-sírásokKépAzt gondoltuk, akkor legyen a szerda dél körül az időpontunk, és mindig másnál. Hm? Jó ez így? Jobban lehet előre tervezni.

Katy, kipróbáltam az Infacolt kaja után, úgy tűnik, jó.Kösz!!! Ez nagyon jó tanács volt, meg is fogom mondani a védőnőnekKép

Zsuzsi, remélem, hamar rendbejössz! Talán ha leírod tényleg segíteni fog. Anyósom az ikrek szülése után volt 7 órát kómában. Még most se nagyon tudta földolgozni szerintem, mindig beszél róla. Vigyázz nagyon magadra, és beszéld ki, írd ki magadból!

Eszter, a nyitott ablakhoz következő lépésben tegyed!

Aura, üdv itthon!!! De jó, hogy te is babázol!Kép Édes Erababa! Biztos olyan jó baba is lesz, mint amilyen jó szülés volt! Maradj ilyen, és ontsd a képeket!Kép

Ez a sör engem is izgat márKép

Marengo, szerintem is mérlegelj a magad megnyugtatására, ha kevés, tedd mellre, ha bírja a melled, hátha jobban beindul attól is. Utána szerintem még kialakíthatod a rendszert.

Nullácska, olyan kedvesen írtál!Kép

Edwig, Bálint is gyönyörű! És Simon meg egyszerűen fotogén és tökéletes!

Bagz, nekünk egy Pampers kibírja az esti szopitól a reggeliig (5-ig, 6-ig). Esetleg próbáld ki. És lehet, hogy most azért pisilt annyit, mert ugye sokat evettKép Nem lesz baja, ne félj, van ilyenKép...

Orbis, neked meg kitartás tényleg, hidd el, jobb lesz sokkal! A cicitanácsok biztos működnek, a hónaaljadból próbáld valahogy azt a csomót kiszedni, anyukámnak ottmaradt.. Nem olyan nagy baj, de nem a legjobb. És remélem, nem lesz gyulladás.

Én most azt gondolom, elég tejnek kell lennie, mert Levente őrült nagyokat bukik egy cici után, úgyhogy nem adok neki másikat. Most cumival nézeget, mindig visszateszem, de elvan egyedül, örülök! AZ utóbbi napok hordozósok voltak. Kép

Katinka, nem jó hír, hoyg Lili visszafejlődött, de azt hiszem, ez ilyen náluk. Mire beállnak, jön a foguk, vagy valamiKép Pont ezt beszéltük Katynál. Úgyhogy örüljünk annak, ami van, aztán ne számítsunk sokraKép
Levente is felébredt most két éjszaka is, pedig előtte kettőn 7 órát aludt folyamatosan. ez van. Én annak örülök, hogy visszaalszik az éjszakai szopi után rögtön.

Kikocs, csodáltam volna, ha Brútusz nem lesz lelkibeteg... szegény, jó, hogy már jobban vanKép Igazi emberkekutyaKépOlyan jó a nyugodtságot érezni rajtad! Örülök nktek nagyon!!!

Rékacs, hívtunk is, mi van veletek? Ugye nincs semmi baj?

Puszi
Noémi és LEvente, aki ma 2 hónapos!!!! nagyfiúKép
vghnoémi
 
 


NoémiKép
Én is adom az Infacolt, de azt írja, hogy evés előtt kell adni.... utána is jó??
puszi
edwig a megzavarodottKép
Vendég
 


Edwig, énis úgy tudtam, hogy evés előtt KELL, de Katy ma mondta, hogy nem is kell mindig, és lehet utána is. És ez jó, mert fölöslegesen nem kapja, és nálunk ha előtte adtam, szopi után garantáltan fél óra szenvedés volt legalább, nem tudom, miért. Sok sikert hozzáKép És úgy örülök, hoyg van tejed! Ügyes vagy Rékaccsal együtt, hoyg megküzdöttétek! Mónika, látod, van esély, mégha nem is elég.
vghnoémi
 
 


Na voltunk oltáson és nem is volt annyira szörnyű. Hana csak a szuri alatt sírt és szinte rögtön megnyugodott az ölemben, még cumi se kellett. Persze itt sokkal kedvesebbek is voltak mint a Mávban. Viszont azt mondta a dokinéni, hogy kapjon este egy lázcsillapítót mindenképp. Szerintetek nem felesleges ha nincs is láza? Nem elég csak akkor adni ha már van?

Nagyon jó volt Katynál, csak Rékacsot és Hangát hiányoltuk.
Olyan furi, hogy nemrég még pocakkal teljesen más tudatállapotban találkoztunk ugyanitt.

Cic, szoptatás és táplálkozásról:
http://www.lll.hu/archiv/ujsag/0401/0401_03.shtml
http://www.lll.hu/leche/159h.shtml

Kikocs, de jó újra a régi formádat hozodKép Istenem, Brútusz milyen drága!

Aura, jaj de jó hurrá!!!!!
Nagyon csini a picur! Örülök, hogy minden úgy alakult, ahogy szeretted volna! Megérdemelted!

Zsuzsi, neked viszont sajnálom, hogy bonyodalmak voltak, de ha jól vettem ki a nehezén túl vagytok és ez a fontos, meg a tuti gyönyörű kisfiad. Gyógyulj meg! Pihengessél aztán várjuk ám a képes beszámolókat. Addig is szoptass amennyit csak bírsz és ne felejts el enni meg inni, meglásd lesz tejcsi hamarosan.

Edwig, Bálint egyre kerekebb és szebbKép
A levegőzést ablak mellett is lehet.

Bagz!!!!!!!!!!
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/szocell/gyertam
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/okmanyelj/okmany/anyakonyv/szul anyakkiv
\newurl
kérdezz ha itt nem találod meg amit keresel
ezekről az oldalakról a formanyomtatványok is letölthetőek

KépKép
savitri
 
 


Ja és még ez a link Bagz kérésére az ügyekről
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/csalad/gyermekvall/terhesseg

KépKép
savitri
 
 


Na jöttem kicsit. Nem hosszú időre, mert mindjárt fürdünk...jajjjKép

Aura, jó hogy újra itt, tök jó hogy ilyen vidám vagy, és édes a bébi!!

A mai délután kicsit zűros volt, de csak vége lett. Legalább nem éjszaka rumlizik. Ti elképzelhetőnek tartjátok, hogy a babák érzik, hogy ott zűr van? Boróka ma kikezelte a csomómat!! Evett belőle a forró zuhanyzás után (a ti tanácsotokra, amit nagyon köszi!!!!), de nagyon hamar bealudt. Mérgelődtem is, hogy hát így sosem múlik el. Kezdtem masszírozni, és lelkileg készültem a fejésre, mikor felkelt és kért még. És azután ezt még eljátszotta 2x, így a gondos masszázs és szorgos szopi hatására már tök jól vagyok!! Kis életmentő. És most a fárasztó gyógykezelés óta ájultan alszik, immár másfél órája. Úgyhogy elérkezett az idő, hogy felkeltsük fürdeni, talán így még alvás is lesz.

És tegnap volt itt a védőnő meg a dokinéni, és úgy megdícsérgették, hogy dagadt a keblünk (bár az enyémnek már nem kéne KépKép)
Mondták, hogy szép masszív életerős baba, meg hogy szép a bőre meg a köldöke.

Áron ma kétszer pelenkázott, egyszer lekakilta, egyszer meg lepisilte Boróka a pelenkázót. Eddig ilyen nem történt, neki tartogatta Kép
Nagyon vicces volt. (bár öltöztethettük át mindkétszer...

Na megyek, mert fürdünk, puszi
Orbis és boróka (1 hét)
orbis
 
 


A barátnőm nem adta be, de borogatta, és mérte folyamatosan a lázát. A másik pedig azért adta be, mert fájdalomcsillapító is. Úgyhogy válasszKép
Örülök, hogy nem volt olyan borzasztó!
vghnoémi
 
 


Még egy utolsó bejelentkezés az esti pihi előtt!

Noémi!Örülök, hogy bejött az infacol!Én meg köszönöm a könyvet,már most egy csomó jó dolgot kiolvastam belőle!Kép
Edwig!A doktornőm mondta, hogy lehet szoptatás után is adni és így nem kell állandóan,csak amikor tényleg kell!Nekünk bejött!Például nálunk két nappal ezelőtt kellett, de ma abszolút nem volt rá szükség, akkor meg minek!Ja és köszi a kiegészítést a homeos szerhez, mert állandóan leírni elég körülményes!Meg nekem már evidens!

Ja, hogy büszkélkedjek a gyerekorvosunkkal, ma csak azért felhívott, hogy akkor tényleg megjött-e Dávid taj száma, és be diktálnám-e,amikor meg el keztem magyarázkodni, hogy elfelejtettem,meg balabala, akkor mondta hogy ezért hívott,mert gondolta, és semmi baj!Meg még megkérdezte, hogy minden renben-e!Szóval áldott egy lélek!!!Imádom!

Bagzer!Nálunk is van ilyen átázás,nem feltétlenül Te vagy a hanyag!Sőt!Éjszaka nem is nagyon kell pelenkázni, mert csak felébred tőle!Mi azt csináljuk,hogy kb éjfélkor tesszük utoljára tisztába és reggel a 6-os szopinál elsőre!Meg nálunk szerintem az is problémát jelentett,hogy még egyikőnk sem volt gyakorlott pelenkázó!KépMeg pelenkák válogatják!

Rékacs!Tessék jelentkezni,mert már aggódok!!!

És,ha nem dícsérem állandóan a képeket, az nem azt jelenti,hogy nem gyönyörűek egytől egyig a babák!És mindenki tegyen fel képeket!!!Tessék dicsekedni!

Na jó éjt és sok alvást!
Katy és az édesdeden alvó Dávidja
Katy
 


Ja Lili!Akkor túléltétek!Van remény,hogy az első időkben még nekünk jobban fáj!Kép
Katy
 


Jó éjt!!!Kép
Katy
 


Na sziasztok!

Edwig! Bálint nagyon szép! de tényleg! Kép

Nullácska, hát igen...nem volt egyszerű az az este.....itthon aztán már hárman sírtunk. Apa átölelt, miközben Petra a kezemben volt,elpityeregte magát, aztán Petra is rákezdte. Aztán ezen tudtunk nevetni legalább. Apának sem volt egyszerű , mert hát nem voltam kedves vele no. De túl vagyunk rajta, és tényleg az idő a legjobb gyógyír erre a nagggyon fura érzésre ami elönti az ember lányát. Kép

Bagzer, amit irták az olyan jó bagzeres volt. Kép ne törödj vele, akárhogy csinálod az úgy lesz jó. Kép

DE amiért most írok!!!! Hót ideg vagyok!!!!! Eddig egyikőtök sem panaszkodott a K vitamin ampullák kinyitására, így tuti mi vagyunk a bénák. Most kellene másodszor adnom, és megőrülök tőle, hogy nem tudom kinyitni. Van rajta ugyebár egy piros és egy fehér csík. Egyiket elkezdem reszelni, de akármit csinálok több darabban esik le az ampulla feje, és én úgy de úgy félek hogy szilánkok esnek bele, így én nem adom be így!!!! A múlt héten is két darabban jött le, és tuti kapott szegény gyerek pici szilánkot is!!! Most átnéztem és volt benne pici apró. Már csak egy darab maradt, a héten nem kapja így meg. Hétfőn odaadaom a védőnőnek hogy ugyan nyissa már ki nekem! Miért kell ezt egy ilyen hülye üvegbe rakni??????????!!!!!!!!!
eszter2004
 
 


Eszter!
ez lehet, hogy nem tanácsként írom, csak úgy hogy tudd : ÉN NEM ADTAM A BENŐNEK K VITAMINT!!!!
az előző három sem kapott...
szerintem ha egy kicsit is arra gyanakszol, hogy szilánk van benne akkor ne add, mert utána több a para, mit a mara...
nullácska
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok ha az adott témában nem szólitok meg személyesen mindenkit de sajna annyira rövid az agyam hogy hihetetlen....

Bence mikor megkapta a 2. szúrit (2 hónaposan) akkor a védönéni és a dokinéni is azt mondta, hogy ez a szúri még nem okoz gondokat általában még höemelkedést se nagyon, hanem majd a harmadik.......ami majd február 23.-án lesz. Egyébként tényleg nem okozot gondot mértem a lázát, de nem volt. Ma a védönéni villámlátogatott és azt mondta, hogy oltáskor csak akkor adjak neki kúpot ha valóban láza v. höemelkedése van mert valamelyik oltóanyag igy fejti ki a hatását.

Fúh mi nagyon sokszor átáztunk, azt hiszem nehezen elkerülhetö nekünk akkor szünik meg ha belenövünk az éppen aktuális pelenka méretbe.

Nagyon szépek a bébik és gratulálok mégegyszer a mamiknak is. Aurát is nagyon jó volt olvasni kár hogy nem hasonló idöben szültünk hátha rám is ragadt volna az optimizmusából.

Kikocska! Köszi a segítséget szerintem sikerült regisztráltatnom magam Bendegz30 néven, de aztán elakadtam és össze-vissza nyomogattam mindent és nem jutottam sehová tudom, hogy rossz az idözítés de ha esetleg lenne valahonnan segítség azt megköszöném.

Ja, és ma azt is mondta a védönéni, hogy minél nagyobb helyen legyen Bence mert már lassan az oldalára tud fordulni meg össze-vissza és ehhez kell a hely és rakjak elérhetö helyre játékokat hogy nyulhasson értük és így jobban fejlödik az agyacskája. Azt is mondta hogy már vihetem bébiúszásra mert neki nagyon jó tapasztalatai vannak és bátran ajánlja, föleg hogy Mazsola imádja a vizet. Itt a közelben Csömörön van bébiúszás valamelyik nap átmegyek és megtudakolom, hogy mi merre hányméter.

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Eszter!
Az üvegcsén van egy fehér pont azt kell nyomni ellenkezö irányba és lepattan a felsö rész, ne reszelgesd! Nem akkarok tudálékos lenni félre ne érts!
Üdv

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Savitri!!!
ezer koszonet a linkekert!!!!!!!!!!!!
ja, es szerinted csak apa intezheti, vagy mondjuk anyamat is kuldhetem???
koszi megint!!
eszter, ja bagzer

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagz, szerintem anyád is mehet, aláírt papirokat fog beadni. A gyást nekem anyám intézte.

Hát beadtam a kúpot és nincs láza a gyereknek, de 10től mostanáig üvöltött zokogott. Ez vajon lehet az oltás miatt?
Most végre alszik a karomban, de nem merem letenni.
Egyébként ma dézsában fürdettünk, nagyon édi volt. Látszik, hogy stabilabban érzi magát, mert egy csomó tafja a dézsa szilárd falához ér. Viszont nem tudott rugkapálni, állandóan felállt.
Ma az aljára ültetős pózt próbáltam, holnap megnézzük a sok vizeset.

Eszter, az ampullák miatt mi is idegroncsok vagyunk, de főleg Tomi. Nálunk ez az ő feladata.

Hana megint fölébredt és tiszta ideg. Ez már így lesz egész éjjel?

KépKép
savitri
 
 


Szia Mindenki!
átázásra nem próbáltátok még, hogy éjszakára aeggyel nagyobb méretű pelust adtok? ( asszem ez most nálatok úgy van ,hogy most a 3-5 kilós megy, és az eggyel nagyobb a 4-9 kilós szerintem az már jó a négy kilós babáknak vagy nem ?
Én legalábbis ezt csináltam.

savitri !
az oltástól simán lehet nyűgősebb!!!
nullácska
 
 


Szép reggelt!

Nem tudom kinek tünt fel,mert nekem csak tegnap este 10-kor,hogy nem mentem a talira!Kép
Tök hülye vaygok és tök hülye napunk volt. Össze vissza rohangáltam, aztán meg hasfájás és kaki és így lett!
Jó volt?
Most olvasok,mert tegnap Bagzer Simonfiáig jutottam.Ő gyönyörű baba!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Még nem jutottam egyáltalán a végér.
De írnom kell!!!

Marengo! NAgyon megráztak a soraid!!!És nagyon szeretném,ha segíthetnék,hisz én is jártam hasonlóan és tudom,hogy a legjobb tanács az,hohy BIZZZ MAGADBAN!!!!
HAllgass meg mindenkit és döntsd el,mit találsz jónak és aztán higy abban és menni fog.
Szóval az én tapasztalatom:
-lapos mellbimbó. Az enyém tök lapo VOLT.A bimbóvédő sem jött be,mert nem volt ami megtartsa(ezt,hogy kell írni?)szóval egyáltalán nem állt ki. Megvettem a Savitri által ajánlott bimbókiemelőt és az első héten használtam is,aztán kényelmetlen lett.De Tényleg segít.Úgy egy órával szopi előtt rárakod és jól kiemeli(szerinetm megér egy próbát).de gyökeresen nem ez változtatott a helyzeten:
-tejválság.Biztos olvastad,hogy eltünt az addig rengeteg tejem. Ekkor beparáztam és ezerrel elkezdtem szaporítani.Nos neked is ezt ajánlom(aztán vagy teszed vagy nemKép).Először is ahogy Nullácska írta(valamiért egy véleményen vaygunk ebben,vajon miééé???)mérd,hogy mennyit eszik.Legalább most míg kritikus. Én minden evés után lefejem azt a cict amit előbb adtam neki. Ezt úgy tervezem,hogy most egy hónapra bérektünk gépi mellszívót. Addig így fejek,aztán csak a reggeli kettőt fogom,mert azok olyan jól tele vannak(ma pl egyikből 70-et,másikból 50-et fejtem, úgy,hogy Hanga előtte jól lakottKép).Aztán eszem a homeobogyót Urtica Urens,napi 2*5 bogyó,szerintem segít.Aztán,pihi sok, meg sok iszi,meg eszi. de a legfontosabb a nyugalom. Ezt tudom, hogy kimondani a legkönnyebb.De nekem nagyon segített,hogy eldöntöttem a módszert és nyugodt vagyok,hogy így menni fog.Mennie kell!!!! NA meg az is megnyugtat,hogy reggel lefejem a sokat és az esti üres,vagy legalábbis csappant mennyiségű ciciket széopen ki tudom pótolni.Akkor meg mit aggódjak? Hisz éhen nem hal? JA, tápszer nekem is itt fiygel a pocon ez is megnyugtat.
Na meg még egy. Még arra gondoltam mikor leglent vcoltam,hoyg az nem normális,hoyg semmi másra nem fogok emlékezni amkislányom első hónapjaiból,csak arr,hogy van tej vagy nincs.ÉS erővel is ezt meg kell gátolni.Azóta nézegetem mindig,ha elkenődök és ez is segít.Hisz nem a tej a fontos,ha nem Ő,meg Én meg az Apukája.Meg hogy így együtt..és most már mindig..és vajon milyen az én új kis barátom?hisz napról-napra más!!Kép
Hát most szólottam,remélem kicsit feljebb hoztalak onnan lentről és írj meg ygere,hogy ne legyél egyedül!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


sziasztok!

Nullácska, köszi, akkor nem parázok hogy a héten kimarad. Kép

Savitri neked is köszi, és Bendegúz köszi a tanácsot. Néztem is minek van ott az a fehér pont. De a doki a piros, a védőnő a fehér csíkrol beszélt valamit. Na majd ma teszek egy utolsó próbát, lévén már csak egy ampulla maradt, aztán hagyom a fenébe. A D vitamit tényleg sokkal fontosabb.

Pusza, ma jönnek anyósék, vasárnapig maradnak, most rakom rendbe magam meg a lakást is.

Jaaaaaaaaaaj! képzeljétek mondtam hogy Petra tegnap egész nap nem aludt, csak olyan 3X10 percet. Na mi lett ebből? 21:30-as szopi után tudjátok mikor ébredt??? 4:30-kor!! Királysááág! Isteni volt!!!!!!! azért én a biztonság kedvéért felkeltem néha megnézni hogy lélegzik-e. Kép

Pussz!
Eszter
eszter2004
 
 


HUHHHH!!!
Eljutottam a végére! Pedig csak a tegnap maradt ki!!!!

AURA!!! Édes a kis macskabébi!!!! És szüléstörténetet szertnék! de így is nagyon büszke vagyok rád!!!!!

ZsuzsI!!!Akkor mégis megharaptakKép!!!De már túl vagy????Pihenj sokat és jelentkezz amint tudsz,addig is megy egy csomó tejcsi drukk,meg felépülős energia:++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++

Kikocs! Jó hogy itt vagy! És Brutusz egy igazi emberkutya!!!!

Orbis! Én is a forró vizet és a fejést akrtam mondani. Meg azt,hogy Noémi olyan jól leírta egyszer,hogy tényleg aze elején az ember tiszat para,aztán egyik napról a másikra minden természetes lesz.És akkor már nem filózol azon,hoyg milyen any vagy,meg iylenk,hanem teszed a dolgod és szeretd a babát.Meg még az is jó gondolat(ezt a tejválság mélypontján mondta,nekem a kisunokatesóm),hogy minden rossz elmúlik és jön másik és utólag az előző már nem is olyan rosszKéptehát,ha benne vagy,akkor is meg kell probálni kivül lenni(ez meg Nullácska hozzáállása,de Ő is ZsólyomiKép)
Ja és még az akrtam, hogy ha nem kapja be a cicit,probáld a mellbimbót a szájpadlása felé nyomin,Nekem az bejött.

Tényleg Merengo ezt neked is akrtam írni,meg hogy a sok fejéstől olyan korrekt kis mellbimbóm lett,hyog ihajjjKép

KAty,Noémi,Lil,Eszti!!Tök bocs vagyok! Mint már előbb írtam,szétestem tegnap! nerm voolt különösebben semmi baj,csak felborult a nap még tegnap előtt,mert a kisasszony még éjfélkor is kukorékol(mert mehettem volna csajbulira és általában, Hanga már kilenckor alszik és négy és öt között kel,erre most besztájkol,hogy nehogymár elmenjek és még tízkor,meg éjfélkor is sírt.Illetve a fürdetés etetés utántól tízig,majd kis alvás és újra,de aztán elaludtKép),így öt heylett hétkor kelt és minden csúszott,én is és sosem tudtam hány óra és miylen nap,a ztán este új doktornéni(egyenlőre bejött)és kakiválság.De kitornásztuk!!!!!
Merengo írta,hogy narancstól hasmenés,na bepakoltam a testembe egy narancsotKép!!
Na ez vol! de szerintem szuper ötlet a szerda dél. és mi lenne,ha most nálam lenne,mert akkor arra tuti elmennékKép!!!!

Bagz! Mindent tusz,hova menejtek?? Mert Zoli most intézi,tehát naprakész vagyok,ha valami van szólj!!

MÁRTI!!KépAnnyit gonolok rátok és egyszer tényleg kinövi,aztán valahogy csak lesz!!!Tudom nem jó tanács,de jó akar lenni!!!!Kép

Eszter! Ahogy Noémi írta ezután jön az ablakba tevés,ezt Hanga utálta, így másnap inkább kivittük,az neked is jó,mert szomabton kivisztek Tibivel és kész,megvolt az első út!!!!Kép
Ja, a nektársör engem is izgatttt!

INFACOL!!!Miért adjátok??? Attól kakil????Mert nálink ez a kaki kérdés egyre cudarabb.Most már a harmadik nap vergődik szegénykém. Így tegnap is ki kellett tornászni glicerin kúp segedelmével(de legalább ettől kijön!!!)A cukros víz nem jött be,de nem adom fel,ma is kap!!!

na,látszik,hogy tegnap nem voltamKép
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Tegnap nem jöttem, mert mire este ideülhettem volna a géphez inkább beájultam az ágybaKép
Na nálam is beütött a szopidiléma.
Ülve szinte egyáltalán nem akarja elfogadni a cicit Máté. Megfeszíti magát és sír. Ha nagy nehezen mégis sikerül 3-4 szívás után elengedi és tovább sír. Fekve is csak úgy hajlandó szopizni, ha a hátán fekszik és csak a fejét fordítja felém. Szerintetek miért csinálja ezt? Érdekes, hogy éjszaka nincs semmi gond. Akkor szépen szopizik hiszti nélkül. Aggódnom kéne, vagy fogadjam el így és amig hízik és nekem se fáj haggyam? Tanácstalan vagyokKép
Akinél visszaesés történt az éjszakákba ezt találtam:
A kisbabák nem egyenletesen nőnek, hanem szakaszokban. A növekedés lassúb időszakait, nagyon gyors növekedési fázis követ. A kisbabáknak ilyenkor több táplálékra van szükségük ezért gyakrabban jelentkeznek.Ráadásul pont olyankor amikor az édesanya épp azt gondolja, hogy végre kialakult valami ritmus. Az édesanya emiatt azt hiszi, hogy kevesebb a teje. Ez gyakori félreértelmezés. Ilyenkor a babát néhány napig gyakrabban kell szoptatni, és a tejmennyiség igazodni fog a megnőtt igényekhez.
Ugrásszerü növekedés:
7-14 napos kor között
4.-6. hét között
3.-4.- hónap között.
(a fenzi időpontoktól jelentős eltérés lehet)

Bagzer. Nálunk is volt ilyen átázás az elején szinte minden éjszaka akár mit csináltam. Aztán hirtelen elmúlt. Valószínüleg belenőtt a pelusbaKép

Talizni hozzánk is lehet jönni ám akinek van kedve. Nekem bármelyik nap jóKép Igy legalább én is tudnék talizni veletekKép
Tele a pocim
Kép
levegőzöm
Kép

Pusz nektek
Brigi+Máté ma 5hetes
bombomanyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: