Új privát üzeneted érkezett!

Csilla!

Szupi! irigy-irigy az eddigi éjszakák miatt!!! Próbálj meg minnél többet pihenni , hogy legyen még tejcid, és ha esetleg kellene, akkor vegyél tápszert, nekem azt mondta a védőnő, hogy 6 hónapos kor után már lehet a 2-est venni! Sinlacról semmit nem tudok, de a többi tápszer elkészítése mindig rajta van a dobozán. Van benne adagolókanál is, meg ki vannak írva a mennyiségek, általában 30ml vízhez 1 adagolókanál tápszer kell, ha kb. 200 ml tápi kell, akkor 180 ml víz, és 6 kanál por! Belejössz majd, de inkább azt kívánom, hogy ne kelljen belejönnöd, hanem inkább tudjál szoptatni!!! :)

Aranyos Bencus!!!!!!!! Nagyoooon!!!!

jutiboszi
 
 


ja és valaki próbálta már innen visszahozni a tejcit? most még megpróbálom a sok folyadékot és gyakran szoptatom majd pár napig hátha...

Csilla
kiscsillag1
 
 


Köszi Juti!


A sinlacban nem volt adagoló. Lehet, hogy ez csak főzelékbe való tápi.

Csilla
kiscsillag1
 
 

 
 

Én használtam sinlacot. Azt hiszem 150 ml-hez raktam 4-6 evőkanál port. De már régen volt. A lényeg, hogy átférjen cumin.
Vendég
 


Csilla!

Szerintem is próbáld meg a gyakori szopiztatást! Én is ezt tenném, ha Milcsi szopizna még, de sajna nem!!!

jutiboszi
 
 


Nekem amúgy azt mondta a doki annó, hogy ne keverjem a sinlacot főzelékkel. Mert a sinlac kimondottan hízlaló, és főzivel keverve meg "kalóriabomba".
Vendég
 


igen tudom, mi pont azért kaptuk, mert kevés a súlya...
5 hós kora körül volt egy olyan hónap, hogy semmit se hízott.

Most 6,5 kg, ezt is keveslik. Pedig nagyon kis csini, és rengeteget eszik!!!!!!!!!!!!!!!
Egyszerűen ilyen az alkata.

Kíváncsi vagyok sikerül -e a szaporítás.

Csilla
kiscsillag1
 
 


Csilla!

Szorítok!!! Mióta Milcsi tápit kap, mintha jobban hízna ő is, ugyan ő sosem stagnált, minden hónapban hízott, de nyúlt is rengeteget, szóval vékonyka volt, de most már szépen hurkásodik! 7260g-ot mértünk hétfőn! És 69-et mértek hossznak, mondtam, hogy volt már 70 is, erre beírt 71-et a védőnő! :) Ennyi erővel ránézésre is beírhatta volna?! :):):)

Na, kezdünk visszaállni a régi kerékvágásba, éjfél után csak vizet kapott, és 3x ébredt csak fel!!! Reggel 6kor megitta a tápit, és 10kor evett gyümit, most raktam bele babakekszet. Próba-cseresznye! :) És 10.45kor elaludt, és tegnap is már 2x aludt napközben. Szerintem azért nem akart aludni, mert apa itthon volt, és nagyon érdekes volt vele játszani! :)

Nagyon feszült és álmos vagyok, és fáj kicsit a torkom, remélem nem leszek beteg. A feszültség meg sztem a mensitől lehet! Még nem jött meg, csak napi 1 pötty! :) De elég trutyin érzem magam, és ma este megyünk a színházba!!!!!! Ááááá, hogy fogom kibírni????

Ja, tiszta dili ez a pelenkaügy!!! Vettem a tesóban akciós pelust, basszus, 20 Ft/db, tegnap volt az utolsó nap az akcióból, tesó színes, 4es méret!!! Éééés, nagy!!! A 3as meg majdnem kicsi!!!! Ilyenkor mi van????? Áááááá! Most akkor ráadom a nagyobbat, mert a kisebb úgyis lassan elfogy, remélem nem pisil ki belőle! Kaka nem folyékony, úgyhogy az nem gáz. Megőrülök!!!!

Csajok! Megint kérdés!!!

Mennyire szorosra "ragasztjátok" a pelust??? Mert ez eddig soha eszembe se jutott, de amióta ül, azóta mintha belevágna a hasába, ha szorosra húzom. De ha meg lazábbra teszem, akkor attól félek, hogy kipisikél belőle. Persze fő a kényelem, ruhát cserélni bármikor lehet, úgyhogy mostanában nem szoros. A barátnőm totál lazára csinálja, és mindig panaszkodik, hogy nem jó a pelus, mert kijön a pisi. Lehet, hogy azért, mert laza???

jutiboszi
 
 



Azt mondják az okosok, hogy akkor jó a pelus, ha mögé a pocinál befér az ujjad.
Én amúgy már nagyon rég nem méricskélem így, régen se sokat. Úgy ránézésre, érzéssel.
Nekem a combuknál nyomja meg néha.
Vendég
 


Aha!!! Nekem még egy gyufa se fért be! :) Akkor megint okosabb lettem! :) Mondjuk olyan kis vékonyka, meg amíg csak forgolódott, addig nem is volt gáz, csak most már ugye ül, és akkor lehet, hogy nyomja......ezentúl erre is figyelek!

3/4 órát sikerült aludnia! Mert az egyik szomszéd fölöttünk valamit a földre dobott, felébredt, és persze visszaaludni ilyenkor már nem akar. El akarok költözniiiii!!! Valaki vegye meg a lakááááást.......

jutiboszi
 
 


Mit esznek ma a babócák ebédre??? Én salátafőzit csinálok, krumplival, meg husikával.

Tegnapelőtt meg főztem borsót, és szitán átpasszíroztam. Elég pepecselős, de Milcsiért mindent. És meg is ette szépen.

jutiboszi
 
 


Csajok!

A főzeléket úgy is le lehet fagyasztani, ha tettem bele tápszert is?????? Mert kicsit sok lett, hűtőben meg nem akarom tárolni napokig! HM???

jutiboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, emlékeztek-e rám, még szülés előtt írogattam többet, és azóta is feltűntem már, de inkább én is leragadtam az olvasó üzemmódnál. :oops:

Őszintén szólva, mire elvégeztem mindent, és este lerogytam a gép elé, már csak erre volt energiám! :oops:

Viszont most - ha nem gond - én is szeretnék csatlakozni újra Hozzátok, mivel enélkül a fórum nélkül komoly űr maradna az életemben. :)
gnesa
 
 


Gnesa!!

Ez csak természetes!!!! Ha van időd, írj Te is, mi újság veletek??? De jó, bővülünk, tényleg érdemes volt a zárt topikot már csak megemlíteni is, mert így előkerülnek a "régiek" is!!!

Csatlakozzon aki szeretne minket továbbra is olvasni, de ahogy Lili írta, azért szeretnénk is tudni azokról is, akik eddig csak olvastak, biztos van 1-2 jó sztorijuk, meg kérdésük, meg válaszuk!!! Csak bátran!!!

jutiboszi
 
 



Figyeljétek, mennek a mailek!!!
Gnesa, Driennke, tőletek még nem kaptam mailcímet!!!


És akkor egyetértetek, ugye, hogy aki jön a zártba, az írjon is??? Mert én határozottan így gondolom! Persze, ha havonta, akkor is, csak mondjuk én tökre kiváncsi vagyok az "új" régiekre! Későbbi tagot csak az oldal moderátora fog felvenni, de ezt majd Juti intézi. :D

Csilla, nagyon köszönjük a képet!!! És olyan jó, hogy írtál!
Ha nem tapasztaltam volna az ellenkezőjét, azt mondanám, hogy szoptasd minél gyakrabban, de nekem nem jött be! Ábris súlya is stagnál, és úgy éreztem, kevés a tejcsi neki. És nem érzem, hogy nagyon szaporított volna a tejen, és nem alszik jobban éjszaka sem. Azért kaja előtt tedd cicire, hátha... A hozzátápi óta nekem is eléggé megcsappant a tejcsim sajna. :cry:

Roberta, írj majd, hogy hogy áll a betegséged, persze, csak ha szeretnél írni róla. És képet is kérünk rólatok!

Gnesa, tőletek is!

Vivien, ez durva!!! Melyik doki ez? Tudod, én is ott szültem...

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


vIVIEN! A te e-mailcímedet visszaküldte!
Írjon, aki nem kapta meg! Küldtem: Laura, Zsuzsi, Bettó, Kriszta, Lecsó, Panka, Ildikó, Vivi, Jadika, Pilchard, Ami, Juti, Roberta.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 




Csilla,
Üdv közöttünk, örülök, hogy írtál. Én úgy tudom a Sinlac nem az a fajta tápszer, amit tej pótlására adnak, szerintem jobban jársz, ha a boltban kapható 6 hótól adható 2.es tápot adod neki anyatej helyett. A Sinlacról én is hallottam, hogy baromi mód hízlal, amit azáért nem értem, mert a dobozán az van, hogy diétás pép.:) Kristóf ezt eszi tejpépnek úgy egy hónapja, de nem kezdett el tőle drasztikusan hízni.

Juti,
A pelenka húzásban egyet értek Vivivel, én is úgy tudom, hogy annyira kell meghúzni kb, hogy az ujjad még beférjen, különben én is ngy pelenkaválságban vagyok, mert a 3-sok már kicsik, de a 4-esek meg nagyok. A 3-as huggies jó lenne, de abból emg állandóan kipisil, éjjel meg frann átázik aruhája úgy átázik a pelus is, nekünk ez nagyon nem jött be. Most vettem libero 4-est, éjjelre azt kap, meglátjuk mi történik majd. Tescoban van már hosszú body? :))

Lányok,
Én nagyon hülye vagyok, de ugye a babafalva társalgójában kell regisztrálni? :)

Szerintem én is abban a kórházban szűltem ahol Vivi (egyszer votl itt erről szó, és úgy emlékszem legalábbis,hogy azt akórházat mondtad Vivi, ahol én is voltam) , és ez nagyon szomorú történet, rendben van, hgy beperlik a dokit, de attól az a szegény babó nem lesz már közöttük.:(

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Lili én Ildikoo82 lettem :wink:
A topiknév nekem jó amit írtál.

Kép

Kép
ildikó82
 
 


Kép Kép

Kép
k.krisztina78
 
 


megtaláltam, regisztráltam, de csak kkrisztina78 néven ment.:)

Kép
k.krisztina78
 
 



Köszönöm szépen a szíves fogadtatást! :D :D :D

Akkor egy rövid helyzetjelentés...

Kristóf február 10-én született igazán meglepő méretekkel: 4750 gr és 62 cm. Ahogy a doki fogalmazott "nem volt hülye a gyerek", :D úgyhogy semmilyen fájásom nem volt, császározni kellett.

A 3. napon már itthon voltunk, és nagyjából azóta gördülékenyen mennek a dolgok...

Hat hónapos koráig kizárólag tejet kapott a fiatalúr, azóta vezettük be a délelőtti étkezésnél a gyümölcsöt, délutánra pedig a főzeléket.
Az első 5 hónapban problémamentesen szoptattam, aztán első hétvégén jött egy fogzási sztrájk, aztán következő héten tejválság, majd 3. héten egy hasmenés úgyhogy azóta pótolnom kell.
Csilla így vannak tapasztalataim a tejvisszahozásban, nekem a MoreMilk kapszula vált be, kicsit borsos az ára - majdnem 6.000,- Ft, de nekem tényleg bevált.

Most már ugye közel 8 hónapos Kristóf, és nagyon-nagyon mozgékony gyerek, stabilan mászik és ül, mostanra gyakorlatilag bárhol feláll, ahol meg tud kapaszkodni (és ahol hagyjuk :lol: ), és ha már felállt, akkor kapaszkodva lépeget, úgyhogy megindult a pakolós és utánarohangálós korszak nálunk.
:lol:

Röviden ennyi rólunk... :lol:

Lili ment az emil cím priviben! Előre is köszi!

Juti a pelenkázással kapcsolatban csatlakozni tudok a többiek "az ujj befér a pocaknál" tanácsánál. :D Én is így tudom!

agi

A végére még egy kérdés: Ti mit adtok inni a babáknak??? Egyáltalán nem kéri a vizet, és így a főzelékkel már nem bánnám, ha inna is kicsit!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Én már régebben regisztráltam babafalván... lauren néven :wink:

Ádám babateát iszik. Egy kacsa veszett el benne :wink:

Üdv a bejelentkezőknek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Megint gyönyörű gyerekek képeit láttam :lol:
Vendég
 


sziasztok!

Csillag én jó párszor már visszahoztam a tejcsit,épp most is azon ügyködöm!Nálam mostanában a fejés és fejés(akár 3 óránként mind a 2 cici pár napig,amíg a várt eredmény meglesz) +homeo hoz ,mivel Tomi már naponta 3-szor eszik gyümit,főzit így nem eleget szopizik ha csak őt rakom a cicire.Ha csak meg cicizik akkor meg éhes mint a fene estére(már nem elég tápláló csak az anyatej neki).

Mi egyébként jól vagyunk a család Tomi kivételével vírusos betegségen esett át(őt valszeg megvédte az anyatej,mivel én is átestem rajta) .Hánytunk,ment a hasunk,lázasok voltunk.Még jó hogy nem egyszerre ,hanem egymás után szép sorban.
2 hete felül magától,hétfő óta mászik Tomi,feltérdel kapaszkodva,a felállás még nem megy,de nagyon szeretne állni.Ha felállítjuk kacag nagyokat.Az éjszakák még mindig BRRR,de majd csak kinövi.A fogunk még mindig bent,de a 2 növekvő közül az egyiknél kicsit lyukas már az ínyje.

kép:
Kép Kép Kép Kép

A babafalván is lecso vagyok,még ezután fogok megismerkedni az oldallal,eddig csak vonalzót csináltam ott.Egyébként miért is kell zárt fórum?

Mindenkinek jó éjt,szép álmokat!!!
Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Ma is gyönyörű babákat láttam :lol: :lol: :lol: .

A babfalván Adi leszek (ami egyébként a becenevem itthon), mert régebben regisztráltam Jadika néven,de elfelejtettem hogy mi a jelszavam :oops: :twisted: :roll: :? és nem írtam fel sehova.

Jó éjt!

Ja sziasztok régiek és újjak :wink: :lol: , mire nem jó ez ez zárt topik.

Jön a vihar, dörög kint.

Pussz.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Ma is gyönyörű babákat láttam :lol: :lol: :lol: .

A babfalván Adi leszek (ami egyébként a becenevem itthon), mert régebben regisztráltam Jadika néven,de elfelejtettem hogy mi a jelszavam :oops: :twisted: :roll: :? és nem írtam fel sehova.

Jó éjt!

Ja sziasztok régiek és újjak :wink: :lol: , mire nem jó ez ez zárt topik.

Jön a vihar, dörög kint és már szakad is.

Pussz.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Bocsi 2x ment :oops: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Azta! Megint volt egy adag olvasni való! :wink:

Üdv a régieknek!
Gyönyörűek a babák!
Csilla Kincső 9-én született :wink:
Csajok. Nem tudom, hogy mit rontottam le, vagy mi van, de Kincső visszatért, hogy állandóan cicin akar elaludni. Vagyis nem csak akar, hanem ott is alszik el. Még most este is! És már második, vagy harmadik (?) este volt, hogy közöttünk nyugodott csak meg. Hiába altattam esteleg vissza ölben, vagy cicin, ahogy tettem vissza a helyére, egyből éberebb lett, mint nappal szokott lenni és sírás. Tegnap hajnalban már arra sem emlékeztem, hogy mikor tettem közénnk a gyerkőcöt, annyira fáradt vagyok. Remélem csak a fogacska miatt, de hogyha mot megszokja, mi lesz ezután?
És immáron én is csatlakozom a mensisek táborába :cry: :cry: :cry:
Maradtam Betto a babafalván :wink:

Juti! Remélem elkerül a kór :wink:

Kép
bettó
 
 


Pár ú Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
bettó
 
 


Ági,
Hűűű, szép nagy volt Kristóf mikor született.:) A mi Kristófunk csak 4400 volt.:)
Nálunk is babatea megy, azt viszont nagyon szereti. Ha normál teát főztem neki az nem kellett, én Hippes babateát használok, abban sajna van cukor is, igy próbálom módjával adni neki, de igy is lecsúszik neki napi 125 ml + némi sima víz, mert ha a napi tea mennyiséget megitta, már csak vizet kap. Na azt már csak kortyolgatja.) Viszont ügyesen issza már magától a teát, de nagy bánatomra elnyammog rajta, ami a fogainak nem túl jó.:(

Kép
k.krisztina78
 
 


Valamiért nem írta végig :(
Szóval pár új kép

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!


Köszi a válaszokat,vettem babaivólét hátha azt megissza.
Én most vettem Huggiest kipróbálásra,közben azt mondta ma a bnőm hogy szte nagy Petykára Pampers 4-es,és azért folyik ki akak,de a3-asmeg olyan szűköcske volt már.A liberó meg olyan vastag a pampers után.

Csilla,Gnesa én is üdvözöllek Titeket!

Azta micsoda gyönyörű szemű babák vannak itt.Régebben nem figyeltem,de most odáig vagyok a szemekért.

Én pilchard01 néven leszek,mert a pilchardon már regisztráltam vmikor,jelszóm nincs és nem működik nálam hogy adjon újat.

A sinlac nem elég kizárólagos táplálásra ,ha nem kap már egyáltalán anyatejet a baba,akkor kell mellé vmi fehérje alapú is,ami ugye tápszer.Merthogy tejet nem javasolnak egy vagy kettő vagy 3 éves korig.Azért irom igy mert ugye mindenhol mást olvasunk hallunk hogy meddig ne kapjon.

Lecso:jajjajj,én már előre félek ezektől a vírusoktól,pedig tavaly is kaptunk belőle duplán.36 hetes pocakkal nem igazán élveztem.Tényleg mák hogy sorban jön ha már jött,legalább tudjátok egymást ápolni.Éjszakákhoz kitartást,nálunk most szuperjó,csak egyszer eszik.VAgyis csak szuperjó lenne,mert Ami mostanában sokat ébred megint.

Juti!Milyen volt a színház?Mit néztetek?
Milcsire ki vigyázott?

Én szdtem MoreMilket,nem használt sajna,itt áll egy fél doboz,ha kell vkinek átadom szivesen vmi baráti áron.

Aminak pár napja piros foltok,meg csalánkiütészserűek jönnek ki a fenekén,lábán,arcán,mikor hol.Aztán 5-10-20 perc múlva meg már nincs ott.Védőnő azt mondta nem hallott még eltünő csalánkiütésről.Gyerekorvos azt mondta szte a domestostól,merthogy nemrég óta azzal mosom ki a bilit kaka után.A doki azt mondta a krónikus csalánkiütés ilyen hogy jön megy,száműztem a domestost és meglátjuk.Az a fura hogy ma de.vácon voltunk ,és ahogy boltokba járkáltunk akkor is láttam akezén,meg az arcán kijönni,majd elmúlni.De ha nem érintkezik vele akkor hogy?Most belemagyaráztam hogy két boltban felmostak pont mikor voltunk,és biztos azzal és a levgőben való érintkezés is elég volt.Ha,kombinálok rendesen.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Bettó nálunk meg csak én vagyok jó neki!A szobából nem tehetem ki a lábam,mert sír,igaz mostmár mászik utánam,de ha meglát akkor leül és mérgesen kiabál. :roll:
Éjszaka 8-10-szer is fent van, néha a víz is elég,de sokszor csak cicin alszik vissza.Délben is előfordul hogy csak cicin tud elaludni,de majd leszokik,egyszer múszáj lesz neki ha már nem lesz tejcsi :wink:
Most hétvégén apja altatja el,majd meglátjuk mi lesz.Mostanában csak én vagyok jó neki,fogja az apja és sírva néz rám Tomi.Mihelyt elveszem tőle,leteszi a fejét a válamra és pihizik,alalszik.Ez jó érzés,de terhes is tud lenni :roll:

Na meygek mostmár fekszem le!
Pá,puszi mindenkinek!!!!

Kép

Kép
lecso
 
 


sziasztok!


képzeljétek! ma két óránként szoptattam Bencust, és láttam a bimbóvédőben, hogy volt is tej, de szopizott pár percet, és kiköpte minden más érdekesebb volt. Lehet, hogy már nem kell neki? Ami érdekes, mert amint meglátja a cicit transzba esik...

De lehet Pilchard, hogy én élek a lehetőséggel.

Nem is értem Bettó. Valahogy mindig úgy emlékeztem, hogy Kincső is febr. 10-ei. De gnesa kisfiával tényleg egy napon született.

Bence se iszik abszolut vizet. Amíg rendesen szopizott semmilyen folyadékot nem fogadott el, most viszont paradicsomlevet, mustot, teát és kubut szoktam neki adni.

Lehet, hogy ez hülye kérdés, de mi a különbség a tejpép és a tápszer között? Ti mit adtok a gyerekeknek, hogy pótoljátok a fehérjét?
Nekem is szopizott idáig Bence ezért nem jártam utána ezeknek a dolgoknak.

Csilla
kiscsillag1
 
 


ja és lányok! nem tudom valaki emlékszik -e rá (főleg a pestiek közül), hogy van pest és környékén valahol egy játszótér. Gyerekkoromban voltam ott én is, és a férjem is, de egyikünk szülei sem emlékszik, hogy hol volt.

Na a lényeg az, hogy olyan játszótér, hogy sok csúszda volt ott, és alatta be volt építve rönkkel, és be lehetett menni. Óriási élmény volt. Ott bújócskáztunk.

Jó lenne, ha még meglenne ez a hely...

Csilla
kiscsillag1
 
 


Csajszik! Lemaradtam??? Minek a babafalva? Most ott regisztrálni kell????

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Sziasztok!

Újabb "kukkoló" a láthatáron! :shock:
Az igazat megvallva, már a terhességem alatt regisztráltam a Babanetre és először egy másik fórumot, majd később Benneteket olvastalak. Valahogy mindig leragadtam az olvasó státusznál, nem tudom megmagyarázni, miért. Épp arra gondoltam, hogy végre írok Nektek, mikor bejelentettétek, hogy zárt fórumot szeretnétek. A férjem azt mondta, hogy még gyorsan szóljak, hogy csatlakozni szeretnék Hozzátok, vagy meg fogom bánni. Ígyhát most, mielőtt még késő lenne, szeretnék csatlakozni ehhez a családias légkörhöz. Nem tudom, mi lenne velem Nélkületek, mert nagyon sokszor attól nyugodtam meg, hogy olvastalak Titeket és rájöttem, nem csak nekem vannak problémáim; tulajdonképpen nagyon hasonló vagy éppen ugyanolyan helyzetekkel találom szembe magam, mint Ti. Általában erőt merítettem az írásaitokból.
Egyszóval: nagyon szimpatikus csapat vagytok és ha csatlakozhatom, megpróbálok gyakran írni. (ha olyan gyakran írnék, ahogy olvastalak Titeket....)
Most csak nagyon tömören, mert holnap vidékre megyünk esküvőre, de majd készítek egy alaposabb beszámolót rólunk, ha hazajöttünk vasárnap.
Móninak hívnak, 30 éves vagyok. 2006-ban mentem férjhez a barátomhoz, akivel most már 13 éve vagyunk együtt. Kislányunk, Kornélia 2008. február 12-én született (anyukám születésnapján) 3470 grammal és 51 cm-el. Budapesten élünk. Kori 4 hónapos koráig szinte átaludta az éjszakákat, azóta viszont általában egyszer ébred. 1 hetes korában beriasztott a légzésfigyelő és kezdő anyukaként kirántottam a kisbabánkat az ágyból, aki valószínűleg tőlem megijedt és megmerevedett. Úgy tűnt, nem vesz levegőt, kihívtam a mentőket, közben felsírt, de hétvégére azért bevittek minket a Madarászba. Szerencsére nem találtak semmit és már én is megnyugodtam, hogy a géppel lehetett valami, mert mikor hazajöttünk, még 4-5-ször riasztott úgy, hogy közben a kicsi aludt az ágyban békésen. Na, mindegy, majd bővebben később.
Szeptember elején megjött a mensim, azóta vannak kisebb gondjaink az evéssel, vagyis inkább a tejmennyiséggel. Étvágy még csak van, de tej az nem igazán. :cry: :evil: Egy picit lelassult a súlygyarapodása, de amennyit mozog, én egyáltalán nem csodálkozom rajta. Még csak kúszik, de egyfolytában jár keze-lába. Még evés közben is az etetőszékben. Írattam fel a doktornővel tápszert, de nem hajlandó meginni. Naponta kb. 4-szer szoptatom (ha éjjel ébred, cicire teszem inkább....egy csepp is valami), délelőtt gyümölcsöt kap, ebéd körül főzeléket husival, délután ha úgy jön ki, megint egy kis főzi husi nélkül, este tejpépet (ezt is nehezen fogadta el először, de már szereti). Olvastam, mikor a hús mennyiségről írtatok. Én egy könyvben találtam egy tippet és eszerint készítem: megfőztem csirkemellet, vagy pulykamellet, leturmixoltam, beletettem jégkockatartóba. Mikor megfagyott, kinyomkodtam és beleraktam egy dobozba a fagyasztóba, így mindig csak egy kockát veszek ki a főzihez (általában ebből is inkább csinálok egy heti vagy 10 napos adagot és lefagyasztom). Eleinte egy kocka elég egyszerre, majd később lehet növelni az adagot a védőnőm szerint.
Korinak két foga kint van alul, de nagyon jön most is valamelyik, mert szegénykém mindent rág, ami csak elé kerül. Nagyokat sikongat, fújja a nyálát, felismeri a mondókákat, amit gyakran mondunk neki. Néha úgy hangzik, hogy apa-apát mond, amúgy a saját nyelvén rengeteget szövegel. Igazi nő. Egy ideig tudta a "kézzel szánkat piszkáló böröm-böröm"-öt , de most úgy tűnik, elfelejtette.

Húúúúúúúúúú! Ahhoz képest, hogy tömören akartam!

Szóval csatlakoznék, ha már így bátorítottátok az olvasói oldalt!!!
Majd írok még! Jó éjszakát és jó hétvégét Nektek!
Móni

Kép
szemoncsika
 
 


Kép Kép
Ezeket elfelejtettem....Nyári képek, az egyik fodrász előtti, a másik utáni.[/img]

Kép
szemoncsika
 
 


Szia Móni!

Tündéri a kislányod! Nem semmi, már volt fodrásznál :) Te fadrászoltad? Vagy valódi fodrász? Lassan Daninak is le kéne vágni a haját, mert kezd nagyon hosszú lenni. Csak olyan édesen össze-vissza hosszú a haja :):):)

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Ja! És azért is örülök, hogy jössz, mert van még valaki, aki ilyen későn ír :):):). Majdnem mindig én voltam este a záróakkord...

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Haliho! :)

Mire visszaolvastam,addigra mar el is felejtem hogy kinek mit akartam irni. :roll:
Elöszöris üdvözöllek benneteket kedves Csilla,Gnesa es Roberta!Örülök,hogy ujra itt vagytok! :) /remelem nem hagytam ki senkit/

Nagyon örültem a sok kepnek,annyira szepek a gyerköcök!!!Igaza van Launak,itt csak szep babak vannak!!!! :D

Lau,megkerdeztem Hanzit,azt mondja hogy kb 200 km tölünk... Az nem olyan sok.. :)

Vivi,meg a hideg is kirazott,en kinyirnam azt a dokit ha az en gyerekemröl lenne szo,az biztos!! :evil: Szegeny kis csöppseg,es szegeny szülök.. :cry: Nagy szerencsed volt,hogy szabin volt...

Juti,nalunk akkor folyt ki a pisi a pelusbol,ha mar kicsi volt..Most a Pamperstöl hasznalom az Aktiv Fit-et.Direkt erre az idöre van,amikor a baba mar össze-vissza maszik,tornazik. :) Mindket szele gumis,igy nyulik a test utan es nem szoritja.

Csajok,jelentem kibujt a felsö jobb fogacskank es mar ugy nez ki hogy a bal oldali sem varat magara! :D

Lili,bocs ha hülyeseget kerdezek,de miert kell tapi ha meg szoptatsz? :oops: Mail ment..

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy csak most de ha a nap 48 órából állna nekünk az is kevés volna.Sajnos egyszerűen semmire sincs idő a felújítás még mindig tart,közben Bogibaba is nyügös,jön a felső két foga,plussz be is taknyolódott én sem vagyok valami szuperül és még a párom családja is kikészít.azt hiszem kezdek kiborulni. :evil: :evil: :evil:
Bocsánat nem akarok nagyon panaszkodni de most ez jól esett.

Ne haragudjatok még szinte nem is írtam magunkról semmit.Katának hívnak és a kislányom Boglárka Jázmin 2008.02.10.-én született 3550g-mal és 54cm-rel.5 hós.koráig szopizott aztán egyik napról a másikra besztrájkolt és onnantól kezdve csak reggel hajlandó szopízni.
Nálunk a mozgás kimerül a forgolódásba se kúszni se mászni nem akar.Ülni szépen ül(persze ha felültetem),állni pedig imád.
Mi elég sokat iszunk van hogy egy nap 5-6dl is.Szerintetek ez baj?


A babafalvára már én is régebben regisztráltam ott is Mazsola2784
vagyok.

Kép
mazsola2784
 
 


Szia Moni!

Üdn neked is itt közöttünk,örülök hogy irtal! :wink: Nagyon szep kislanyod van! :D

Kép
ami6
 
 


Szia Kata!

Üdv ujra itt! :D Panaszkodj csak,legalabb megkönnyebülsz kicsit.. :wink: Szerintem nem baj ha annyit iszik a babo,söt!Az enyem 1-2 dl vizet,teat iszik kb egy nap,de en meg szoptatom is.

Kép
ami6
 
 


De jo,ugy latom megszaporodtunk :lol:
Azt hiszem en most megyek aludni,mert különben itt alszom el a gep elött.Mindenkinek jo ejt,szep almokat!

Esssssss,minden lathatatlan olvasonk,aki velünk szeretne tovabbra is maradni,jelentkezzen!Az ora ketyeg,nem sok idö van hatra! :wink:

Kép
ami6
 
 


Szééép jóregggelt!!! :D

De medszaporodtunk :D Csak maradjon is így! :D

Manka: Lehet, azért dobta vissza, mert még nem volt megerősítve a regisztráció? Már megvan. Megpróbálod megint? Maradtam anny81. Nekem simán elfogadta amúgy a regit, tehát ha most is visszadobja, akkor nemtom... Kép

Képzeljétek. Tegnap nyílt nálunk egy tesco. Elmentem az akciós pelusért :oops: , vettem 4 zacsival. El fog fogyni...
Hát iszonyat tele volt. Az emberek ennek megfelelően viselkedtek. Vagyis visszasűllyedtek az őskorba :roll: :roll:
No, mindenhol akciók voltak. Vettem is egy farmert 3500-ért (a férfi farmer persze 1800-volt :? ), és kaptam a csajoknak tök jó cheerokee pufibb mellényt 1500/db! Csomó ruha tök le van akciózva, és rengeteg féle van. Nem csak 1-2 db, mint máshol. Bár ez nyilván csak az elején lesz így...

Hazafelé McDrive, mert most már mindegy, hogy 200, vagy 201 kiló vagyok :oops: . Hát persze, hogy a sprite helyett ásványvizet kaptam fél litert :?
És a csúcs, hogy mikor itthon szálltam ki a kocsiból, állkapcson vágtam magam az ajtóval. Kép
Mára kicsit megdagadt, és lilás árnylalatban pompázik. Pazar. Mint akinek behúztak. Fáj is rendesen, meg ég. :cry:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: