Új privát üzeneted érkezett!

Monazsu, nekünk van, de a második napon kikapcsoltam, mert beriasztott tévesen. Én időnként odamegyek és az orrához teszem a kezem hogy lélegzik-e. Kép Egyébkét meg ha most vennék, akkor azt venném, ami egyben bébiörző is, olyan oda-vissza beszélős, és látod is a kicsit. Az a legmegnyugtatóbb szerintem, és persze használtam venném a netről. Tuti találsz.

Rékacs!! Ez tök jó hogy álmodban szoptattad Petrát, jót nevettem raja!!! Kép

Képzeljétek már csak 3,5 kg hiányzik a kiinduló súlyomból. Nagyon meglepődtem, csak véletlenül álltam rá a mérlegre. Kép

Puszi,
Eszter
Petra 2+2
eszter2004
 
 


NEKTÁR SÖR INFO:

Nektár sör= Maláta ital

Termék neve: Karamalz

természetes alapanyagokból készült, alkoholmentes malátatartalmú üdítőital, mely vitaminokat, ásváyni anyagokat nyomelemeket tartalmaz. Fő alkotóeleme a maláta, mely szervezetünk működéséhez és kiegyensúlyozott működéséhez szükséges.

Kismamáknak:tertermelést fokozó hatású, nyomelemekben gazdag, alacsony kaloriatartalmú, elősegíti a tápanyagellátás egyensúlyát

Mi gyógyászati segédeszközök boltban vettük. Van sima és citromos, nekem ez utobbi izlik csak.

A nektár sör egyébként egy régi dolog még az 50-es évekből, aztán eltűnt és most újra van.

Pussz!
Eszter
eszter2004
 
 


KIKOCS!ÖRÜLÖK? HOGY ÚJRA ITT!!!HURRÁ!

Lehet, hogy van némi esélyem irni???
Most hisztizett DÁvid a reggeli evése óta!És most ájult be végre a cumival!Mára már 200 grammot evett reggelire!Én nem tudom mi van a hasa helyén, de ez eléggé rémisztQ!Mondjuk nem a mennyiséggel van baj,vagyis azzal is mert hát nálatok nincs ilyen óriási mennyiség nem???
Meg még kíváncsi vagyok,hogy mikorra fog megéhezni újra!

A fürdetés nálunk is hisztis, vagyis most már csak a vége, amikor vizesen kivesszük a kádból a pelenkázóra!Meg a tegnap feltett képnél készült egy brutál, amit szerintem ha nagy lesz cenzúrázni fog, mert olyan fejet vág szegény!Úgyhogy nem tettem fel!

Erre a nektársörre én is kíváncsi vagyok!
Eszter!Te meg ügyi vagy, hogy ilyen jól állsz a kilókkal, bár meg volt a böjtje terhesség alatt!

Eddig úgy örültem a havazásnak, de most inkább annak örülnék,ha tudnánk sétálni DÁviddal, mert mégiscsak jobb mind a kettQnknek!

No ennyit!Kihasználom az idQt és megpróbálok írni a szakdolgozatomhoz pár értelmes mondatot!Mert kezd olyan érzésem lenni,hogy ha így folytatom,nem fogok levizsgázni!

Puszi:Katy és Dávid
3 hét!!!
és egy kisangyal kép,mert mégiscsak most 3hetes, nem?
Kép
Katy
 

 
 

Katy, nagyon édi kisfiúd van. Nem is tudom elképzelni hogy hisztizik. Kép

A kilokon én is meglepődtem, tényleg megy le, pedig sokat eszem, sőt tegnap egy egész tábla csokit is bevágtam. Igazából én nem figyelek annyira arra hogy mit eszem, mondjuk bablevest nem mertnék mint Lili Kép, de mindenből egy kicsit nem árthat szerintem.

Tényleg jo sokat eszik a fiad, de hát fiú! Na és nézni kell hogy hány kilo. Állitolag a súlya 6-át kell magához vennie egy nap. Nálunk 110 gramm a rekord, eddig egyszer evett ennyit, és egyébként 3400-3450 gramm körül van a bébi. Kép
eszter2004
 
 


sziasztok!!
epp nagy alvas van, igy jottem. mondjuk meg nem nagyon ettem..... ma volt itt a vedoneni, tok aranyos volt, megdicserte simon boret, meg hgy milyen szepen eszik, meg alszik, meg minden. cssutortokon jon a babaorvos is.
marci ma bement az egyetemre, miattam 8:30ra, 10:30 helyett, dehat aki nem nezi meg az orarendjet...igy jar! szegeny!
epp ma ejjel volt elosor kicsit nyugos picur! nemtom mi lelte, kert enni, de annyira beleelte magat a sirasba, hogy rangott, igy nem tudtam jol mellretenni, mert elhuzta magat! ettol meg jobban sirt! nem is emlekszem hogy tudtam vegul megnyugtatni.......reggel mindenki alvasbol ebredt, igy arra tudok kovetkeztetni, hogy mindenki aludt isKép

koszi mindenkinek a furdos infokat, jo hir hogy nem csak lusta szuleitol oroklott "nembaj, piszkos maradok" hajlam miatt lehet ez.....Kép

no, most mar telleg ehes vagyok, megyek bedobok egy soskat es csinalok ra tukortojast is, jajdejooo

Kikocs, tok jo hogy ti is ujra itt!!! edes a kolok, neztem!!

Orbis! hat vegul mi is szultunk!! ki hitte volna...nem??!!!

szerintem ma hazaengedik auraekat is, mintha ma lenne a 4. napjuk......remelem bejelentkezik o is nemsokara!!

ti mennyi idosen vittetek picurkaitokat ki??? szabadba, meg emberek koze is erdekel!!???

tegnap voltunk 1 hetesek!! en meg mindig ugy elerzekenyulok ha a szulesre gondolok!!! zuhanyzasnal ujra azt a cigany zene kazettamat hallgatom, mint szuleskor is a korhazban, es ugy kell sirnom tole!! bent meg jot mulatott rajtam a szuleszno meg az orvos is, hogy ilyen szulesuk meg nem volt hogy ilyen tancos zene ment volna. hehe en elveztem!!

no, befogom vegre.....ramjott a szofosas a sok kimaradt iras miatt biztos!
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


EszterKép

Köszi az infotKép És mi van a 6 hét diétával?Kép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


SziasztokKép
Mindenkinek köszönjük a névnapi jókívánságokatKépKép Szép napon van a névnapjaKépKép

BagzerKép
jó, hogy újra itt, elolvastam a szülésstorit és a végém jól kibögtem magam.... jó erős vagy nem semmiKép A hármas kép csodaédesKép

KikocsKép
jó,hogy te is újra itt vagyKép

OrbisKép
Boróka annnnyira de annnyia édesKép kis husi

EszterKép
Petrának gyönyörü szép szemei vannakKép ő is nagyon nagyon édes

Aurával beszéltem, (nem ma) és ők is nagyon jól vannak, Erababa már szopizikKép

KatyKép
Dávid nagyon helyes, neki is olyan tipikus kisfiús vonásai vannakKép nagyon ari

SavitriKép
Szerintem is rám mosolygott, mindig mikor kicsit tovább nem lát,aztán megint akkor mosolyog egy akkorát, hogy anya elolvadKépKépKép

Egyébként mostmár egyre csúnyábban veszi a levegőt, mostmár mindig olyan mintha meg akarna fulladni. Pénteken megyünk a Svábhegyre ott megnézik, de halál ki vagyok ettől, azt mondják lehet a gégefedő lebenye nem fejlődik olyan ütemben mint ő és attól, de lehet gégeszűkülete van..... valami infotok nincs véletlenül??

puszi edwig és Bálint 5+1
Vendég
 


Tüni! diétazni kell? én nem tudtam.... de komolyan.

Bagzer, ez tök jo hogy zenet is hallgattál közben. Nekem eszembe sem jutott. Én egyébként úgy tervezem hogy amint már nem lesznek a nagy minuszok, mondjuk a jövö héten (akkor lesz 3 hetes) lehet hogy kiviszem egy negyed orara sétálni. Addig is szellöztetek minden nap neki egy kicsit hogy szokja. Kb. 5 hetesen fogom megengedni szerintem hogy az "emberek" a kezükbe vegyék. Kép ja és olvastam hogy télen mindig délidőben sétáltassunk. Gondolom akkor van a legmelegebb.

Puszi
Eszter
eszter2004
 
 


Edwig mikor van ez a furcsa levegővétel? Petrának is vannak ilyen fuldoklós dolgai, elég ijesztőek. Irj rola légyszi.
eszter2004
 
 


BAgz! Én bátran két hetesen kivittem.Aznap sütött a nap,de minusz volt.Jól beöltözettem( body,rugi,polár ruci,bundazsák téli mózes és sapka,kiscipő meg cumiKép) és irány.Azóta is minden nap megyünk. Ma is voltunka hóesés ellenére. Ő is meg én is élvezzük a sétát,akkor meg??Előtte meg szellőztettem egyre hosszabb ideig.
Emberek közé én még nem vittem(holnap lesz öt hetes,ha minden jól megy a holnapi tali az első útjaKép)

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs vitted két hetesen? Na ez biztató. Nekem viszont nincs ilyen mózesem. De végül is van lábzsák. Na lehet hogy akkor hétvégén összekapom magam egy sétára. Kép
eszter2004
 
 


Kiderült a turpisság!Mármint a 200 gramm kajával kapcsolatban!A mérleg eleme valószínűleg a bűnös, no de ettől függetlenül 100 fölött kajál így is!Csak azért írtam be, mert nehogy kiakadjatok a kis zabagépemenKép!

Edwig!Nekem is vesz úgy néha levegőt, mintha nem kapna rendesen levegőt főleg szopi után!Én nem aggósok,mert kb.15perc alatt el szokott múlni!Nehéz úgy bármit mondani Bálintra, hogy nem hallottuk!De remélem nincs semmi komoly baj!!!
Auráékról nem tudod, mikor jönnek haza???

Bagzer!Te meg fosd a szót!!!Tökre bírom amikor ezt csinálod!!!És kérünk fotót Simonról, mert gyönyörű gyerek és dicskedni kell vele is!

Puszi:Katy
Katy
 


Ja Eszter!A hétvégén mi is voltunk már sétálni, meg tegnap is, és Dávid is ma 3 hetes!Az a lényeg, hogy előtte levegőztesd legalább fél órát nyitott ablaknál több napon keresztül!
Katy
 


EszterKép

Igen, elvileg szülés után még 6 hétig kell tartani a diétát, és utána fokozatosan lehet terhelni, és nézni, hogy hogy viselkedik a cukrod. Ja, és 6 hét múlva cukroslötyis vérvétel, amiből kiderül, hogy visszament -e rendesen a cuki. A diétát én csak néhány napig tartottam, de úgy néztem, hogy anélkül is jók már az értékek, úgyhogy nem vesződöm vele.
tüni
 
 


hahócsek!

Most jöttem meg savitritől, ott volt noémi is...meghát persze a babók, akik bandáztakKép
ééédik voltakKép

azon gondolkodtam...annyira rosssz,hogy nem tudok főzzzni...ahogy bagzer írtad, hogy csinálsz sóskát jjjajjj.hát nagyon megkívántam..aSSZEM nekem marad a netpincér..brühü..szóval jó lenne megtanulni főzni...meg egyáltalán úgy látom nem vagyok túl nagy háztartást vezető valaki...most kezdem észlelni, hogy kéne itthon tartani mindenféle dolgokat amiből aztán lehet nyamanyam...ti hogy csináljátok ezt??Kép

lilikém nem aludt egész éjszaka, csak fél,vagy egy-egy órákat...négykor már a falat kapartam...
pedig azt hittem a második hónapra majd ez beáll...hááát még nem..Kép
esztyx
 
 


no, felraktam a születéstörténetet, ezzel voltam elfoglalva egész nap, meg babáztam ugye... Most olvasgatok még, aztán majd írok is...

Bendegúz, már írtam, dobj egy emilt a prfilomban levő címre, küldöm, hogy hogy kell yahoozni Kép

kikocska
 
 


ja, és jellemzően iszonyat hosszú, bocsi...

kikocska
 
 


Sziasztok!

Kikocs ! Kép Irtó édes a babád Kép

Képzeljétek Gergő végigaludta az éjszakát kb. 11-től reggel fél tízig, úgy, hogy éjszaka kétszer kelt fel szopizni, de csak nyöszörgött. MOndjuk este csövezni kellett megint, és olyan adagot termelt, hogy ilyet még nem láttunk Kép Az egész pelenkázó tiszta fosi volt. Kép

Nálunk is van ez a fura levegővétel, de azt mondják normális, egyenlőre nem aggódok.

A fürdetést mi úgy oldjuk meg, hogy előbb szemből rakjuk bele a lábát, egy kicsit hintáztatjuk benne, így megszokja a vizet. Közben veszettül beszélünk hozzá. Majd félig beleültetjük. Már nem sír, csak ha a hajára megy. Meg szerintem érzékenyek a hőfokra is, mert a miénk már pár fokkal hidegebb vízben már üvölt.

ÜDv. cic
cicmerák
 
 


Szia Mindenki,

Csak így tovább, tessék csak a fotókat közölni, nagyon helyesek a babucik!

Orbis, Kikocska, Jimbone - tök jó, hogy újra írtok!
Elolvastam a születéstörténeteket, amiket eddig nem és nagyon szépek! (Kikocska- jobb filmet nem is választhattál volna...)

Séta: amikor az ablak-nyitogatós jelenetek hosszabbak a felöltözés-tortúránál, akkor ki lehet menni sétálni (már hogy akkor értelme is van, mert elég sokat lehet kint ahhoz, hogy érdemes legyen öltöztetni. Kép)

Ciao, Hanitka
hanitka
 
 


Volt nálunk Noémi és Esztyx a babákkal, kár hogy lemerült a gép két kép után.
ilyen jó volt:
Kép
Kép

KépKép
savitri
 
 


nahát,
becsöngetett egy ember és közölte, hogy innentől kezdve nekünk csak minimum tv csomagunk van és tényleg. Az eddigi 50 helyett maradt az m1 az m2 és a DunaTv. teljesen kész vagyok. Eddig azt hittem a közösköltség tartalmazza a tv csatornák árát, hát mostantól nem. Most aztán ügyintézhetek. Megyek megnézem a UPC oldalát.
KépKépKép

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Újra itt... Lili itt alszik mellettem a bölcsőbe tett hordozószékben. Ma nyugis napunk volt, jókat aludt, mondjuk az éjszaka nem volt fényes. Visszaestünk. Kép 3 óránként felkelt enni, de mindig bealudt közben. Reggel meg nálunk sem jött a kaki, szenvedett szegénykém. Azóta behoztuk. Kép

Pedig a kaki-témához akartam írni, hogy Lili szerencsére 95%-ban simán kakil, a már sokat emlegetett réveteg tekintetet felvéve, semmi erőlködés. És majdnem minden szopi után/közben jut valami a pelusba.

Közben felébredt a pici lány, és amikor észrevett, nagyokat mosolygott meg gőgicsélt anyucinak. Kép Olvadozok...

Bagzer, Kikocs, Orbis, Jimbone! Üdv újra köztünk! Kép Édesek a babók!!!!!

Pénz-ügy: mi megkérdeztük a dokinénit, mikor kijött, hogy tartozunk-e valamivel, azt mondta, nem. Védőnéninek néha egy desszertet szoktunk adni, meg Peti bókol neki csomót. Kép

Fürdetés: Lili most már háton is imádja, sőt, tegnap már így is tettem be, kicsit meglepődött, de nem sírt. Kép Viszont a pelenkázón fürcsi után ő is sír. Ez miért lehet?

Mi már 1,5 hetesen voltunk sétálni, de akkor voltak azok a 10-12 fokok, a védőnéni küldött ki minket. Emberek közé mi is 5 hetesen vittük, ez a szüleimet és bevásárlóközpontokat takar eddig. Viszont 3 hét múlva készülünk Sopronba a másik nagyszülőkhöz, szerintetek nem vagyunk túl merészek?

Eszter! Ezt a nektár sört én is kipróbálom, kedvet kaptam! Kép

Márti! Örülök, hogy azért alakulgattok. Kép Engem is érdekelne a tapasz, én is császáros voltam. Köszi!

Egy kép a kedvenc új székünkben.
Kép

Na, megyünk szopizni, a cumi már nem érdekes. Kép

Pussz,
Katinka és Lili
katinka
 
 


Helló!

Még élek.

Most visszaolvasni sajnos nincs időm, holnap esküszöm, bepótolom. Addig is, minden baba GYÖNYÖRŰ!!! Persze Zsuzsi is egyre szebb, úgy kitelt a kis pofija, tiszta dupla tokája van. (Csak digitális gépünk nincs, hogy lássátok is.) Fél kilót hízott két hét alatt! (Már a súlyeséséhez képest)

Eszter, látod, ezért nem kell nekem mérleg! Én ettől begolyózok. Inkább mellre teszem, ha nem evidens, hogy hasfájás miatt sír. Csak arra vigyázok, hogy 2-2és1/2 órán belül csak ugyanarra a mellre tegyem vissza, hogy ne szopjon túl sokat, főleg ne túl sok első tejet, mert az hasfájást csinál. Ha mondjuk másfél óra múlva visszateszem a régi cicire, abból már sokat úgyse eszik, viszont megnyugszik és örül. Én meg közben pihenek, nem kell cipelgetnem. Ez az Önző Anya Elv, én ilyen alapon működöm.KépKép (Bár szerintem a gyerek se jár rosszulKép)

Katy,
Imi száma: 30/2139890. Jövő hét második felétől ráér. Én örülök, ha dolgozik, csak azt utálom most, hogy nem a maga ura, hanem hozzák-viszik, és nem tud előbb hazajönni, csak mikor a többiek is. Magától 4 körül el szokott jönni, most meg 6-7 előtt nem ér haza...
De egy napot már túléltünk!!!

Puszi:
Vica
mvica
 
 


Eszter!Szerintem,ha jól bebugyolálod pokrócba az olyan mint a téli mózes.És vidd ki bátran neked is nagyon jót fog tenni,ha kimozdulsz!

Na, rázendített a kisasszony!
Jön a fürdetés!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ez még belefér,hogy feltegyem.
Ez egy mai kép:
Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


No, sziasztok!
Kicsit visszaolvastam, nem túl sokat, rá is jöttem, hogy még mindig nem tudok hozzászólni annyira a dolgokhoz. Viszont van egy csomóminden, amit úúúúgy megosztanék veletek, de asszem visszafogom magam.
Jelenleg a teljes kiccsaládom itt szunyál körülöttem, Réka, Gergő, Brútusz, egyedül én virrasztok, akinek ugye leginkább kellene aludni. Az első éjszakánk tök jól telt, Réka háromóránként kelt, evett, aztán aludt tovább. Azért napközben néha van egy kis hiszti, nem sok, és igazándiból asszem ha azonnal etetném, többnyire elmúlna, máskor valószínűleg a kaki a ludas, ami ahogy olvasom, központi téma mostanság Kép Szóval napközben inkább gyakrabban kért eddig, igyekszem kihúzni hosszabbra ezeket a szüneteket, és szórakoztatni, több kevesebb sikerrel, de azért néha összejön, és nyerek negyed órát Kép Egyébként gyönyörűen sír, én még nem hallottam babát így sírni, szabályos e betűket énekel, egyátalán nem követelőzik, hanem kér szépen, panaszkodik, az embernek a szíve szakad meg tőle, de tényleg. Pár napig mindezt úgy adta elő, hogy ahogy széthúzta a kis békaszáját, hogy eeezen, az alsó ajkát remegtette közben, hihetetlen volt. Sajnos nem sikerült felvenni, és mostanra már nem csinálja, pedig tényleg olyan volt, hogy csodájára jártak, és mindenki mulatott rajta (kicsit még én is, de azért igyekeztem, hogy minél kevesebbet sírjon) Tud olyant is, hogy szép halkan azt mondja, hogy heeeeee meg azt, hogy meeeeee. Az embernek egyszerűen muszáj megtudnia, hogy mi a baj, annyira szépen és szomorúan hangzik. Persze issszonyatosan is kétségbe tud esni, pl. a fürdetéstől, amit anyukám csinált tegnap, de asszem ma inkább bepróbálkozom, tegnap is kivettem a kezéből az öltöztetésnél, mert majd megőrültem annyira sírt, nekem meg rossz volt tőle. Ha már sír, inkább én legyek az oka. És csodák csodája, megnyugodott. Nem akartam nagyon tegnap részt venni a fürcsiben, mert már alig láttam a fáradtságtól, megnyugodtam attól, hogy hazajöttünk végre, és teljesen elgyengültem, és nagyon bizonytalan voltam, de nem volt jobb, hogy hallgattam, meg néztem...Ma asszem nem a gyorsaság lesz a lényeg. Meglátjuk, mire megyünk majd a Gergővel.
Huhh, formámban vagyok, nem is akartam ennyit írni összesen..Na, mindegy. Nekem pihizni kell, aludni nem tudok, Réka meg itt szuszog mellettem, szóval ráérek egyenlőre.
Ja, szerettem volna megköszönni a mindenféle tanácsokat, amit mindenki osztogatott itt sebes mellbimbó ügyben. Ugyanis figyelmesen olvastam a hozzászólásokat a babásoktól is, és jól alkalmaztam mindet, ugyanis az első nap, mikor végre elfogadta a mellemet és még szoktuk egymást, maradandő sérüléseket szenvedtem, de ki sikerült kezelnem úgy, hogy közben végig szoptattam, és már tegnap híre hamva sem volt semmilyen sebnek, igaz nem vérzett tulajdonképpen, de azért kellemetlen volt.

Aztán még azt is akartam mondani, hogy egész jól vagyok, sebem fájogat, varratok (mind a kettő) már kinn vannak, de tekerek már egész jól, és még a lépcsőn se volt nehezebb feljönni, mint pocakosan. És MÁrti, igen, kell a tapasz, és köszönöm, hogy gondolsz rám, és nemsokára már használhatom a másik krémet is, amit adtál, mert csütörtökön levehetem a kötést, és pénteken már zuhizhatok is Kép

Na, aztán még az is van, hogy meg akartam kérdezni, hogy nektek is van, hogy ha sír a gyerek, elindul a tej? MErt nekem igen. Rendesen csöpög mind a kettőből. Persze, lehet, hogy véletlen, merthogy olyanko rveszem észre, mikoror szopi előtt megyek, és megmosom a mellem, tehát idő van, de akkor is...


Na, még egy csomómindent akartam, de most már inkább nemírok többet, most már leszek, és ha minden jól megy, idő is lesz írni néha Kép

Puszi nektek, és én is örülök, hogy itten vagyok.

Kikocska+Réka, aki egyébként szerintem magasról letojja, hogy mit írtam itt az ő nevében is de mindenesetre ma 1+1 (ugye, ha múlt héten kedden született... segítsen valaki...)

kikocska
 
 


http://w3.enternet.hu/brutusz1/reka/gallery
Itt lehet figyelemmel kísérni Réka növekedését Kép Előbbb elfelejtettem. beteszem a linket a yahoon a linkek közé...

Túl vagyunk a második fürdésen. Megfogadtam Noémi tanácsát, kaja után egy órával felébresztettem, és úgy láttunk neki. Megspóroltuk a vetkőztetős hisztit (kaját akarok). Aztán szépen lassan sokat beszélgetve beledugtuk a lábát, amitől bőgni kezdett, úgyhogy nem raktam bele, hanem megöleltem (meztelen bőrömre) ettől megnyugodott. Aztán megint megpróbáltuk, és akkor nem bőgött, egészen addig, míg a fejét meg a pofiját nem mostuk meg... De az iszonyat volt aztán, de legalább rövid. Aztán mihelyt bebugyoláltuk, megnyugodott, kis hiszti volt az öltözésnél, szerintem azért, mert már fázott kicsit, olyan aranyos volt, ahogy élvezte a meztelenséget Kép Holnap még ügyesebbek leszünk. Azért így is eléggé kimerültem ettől... Egyébként apja kezébe nyomtam azzal a felkiáltással, hogy még ma nem is babázott, holott miattunk nem megy állítólag dolgozni Kép most nézegetnek meg beszélgetnek :D Olyan jó látni őket. Amíg még odabenn lakott, mindig így képzeltem el, hogy majd ilyenek lesznek, és most is minnyá bőgök, úgy meghatódom tőlük Kép

Csak a tegnapot meg a mát olvastam, és a táblázatot megnéztem, ténlyeg jó kis babaeső volt Kép Mindenkinek nagy nagy gratula! Azért egy-két hír eljutott a kórházba is hozzám, de nem sok, azért értek meglepetések Kép
Miújság van Vzsuzsival????

És egy kérdés, mennyire híg kaki még a normális? (ha már így kakitéma van Kép) (Első kérdésem anyukaként Kép)

Ja, és a születéstörténeteket is elolvastam ma, és Bagzer, én is elsírtam magam, de a többiekét is nagoyn jó volt olvasni! Eszter, meg se lepődtem a precíz kis fejezetekenKép
TUlajdonképpen baromi sok időm volt ma, ha jobban belegondolok. Asszem Réka nagyon jó kislány. Egyenlőre. Anyukám szerint hasfájós lesz... Kép

Jaj, csajok, jó újra itt... írhatom megint a litániáimat... Hiányzott, nem? Kép Persze a jövő hét már zűrösebb lesz, mert nem lesz anyukám, nem hozz ágyba a kaját, meg főzmostakarít helyettem. Viszont asszem ideje is lesz már majd normális életet élni Kép
Na, tényleg befejezem. Ez olyan, mint amikor az ember nem eszik csokit egy csomó ideig, aztán jól bevág két táblával Kép

Puszi nektek, és nyugotd éjszakát!

kikocska
 
 


Sziasztok!

A nyügis nap után óriási csend honol nálunk!Laci meg még dolgozik!Én meg hiába találtam ki, hogy alszom egyet, vagy megnézek egy filmet, egyik sem jött most össze!Viszont ma volt időm megnézni egy filmet Apja lánya - végig bőgös, meg röhögős, ha majd lesz időtök rá, ajánlom!!!Nekem külön jót tett!

Kikocs!Ez a tejcsöpögős teljesen természetes!!!És ha van még időm,elolvasom a szüléstörténetedet is!!!Én nem is a sírásáért vagyok oda Dávidnál, hanem amikor olyan cukin néz körbe egy kiadós hiszti után a boci szemeivel!Meg tudnám zabálni!

Vica!Köszi a számot, akkor Laci fel fogja hívni férjedet, mert még mindig aktuális a munka!Hogy bírod három poronttyal?

Rékacs!Le sem tagadhatod a lányod, eszméletlen mennyire hasonlít RÁd!

Holnap találkozunk!Hurrá!!!
Ti meg külön talikat szerveztek?KépNem mintha elindultam volna Dáviddal ilyen időben meg ennyi idősen!

Ja és a fürdetéssel kapcsolatban, ma felfedeztem valamit!Noémi által modott infó, hogy a fürdés előtt egy órával érdemes megszoptatni az szuper!Mellette pedig érdemes kíserleteznetek a víz hőmérsékletével, mert nálunk eddig Laci keverte a vizet, és Ő a hőmérő szerint pontosan beállította az előírt hőmérsékletet!Én meg ma hidegnek éreztem azt a hőfokot és két fokkal melegebbre csináltam a vizet, ami már nekem kellemesnek mondható!És Dávid meg sem szólalt egész idő alatt!Még a hajmosásnál sem, meg amikor kivettem a pelenkázóra akkor sem!Még régebben hallottam, hogy az anya melegérzete sokkal lényegesebb, mint a hőmérő, mert ugye a születése előtt benned azt a hőfokot szokta meg!

Na ennyit a doktori disszertációmról!KépElhúzok mielőtt könyvet írnék a témából!

Jó éjt, és minél több időt a két szopi között!
Puszi:Katy
Katy
 


Kikocs!
Látom ugyanarról a témáról értekeztünk!Kép
Megnéztem az albumotokat, nagyon cuki Réka!Te meg tényleg nagyon boldognak tűnsz!És letoltad a sok rugdosásért meg idegnyomkodásért?
A kakinál még az elején természetes,ha híg és gyakori!

Zsuzsi is megszült!Már nagyon ki volt a végére!Szerintem lassan mindenki újra befut, és babázhatunk ezerrel!!!

Mostmár tényleg puszi!
Katy
 


sziasztok!!
ez a simongyerek egy angyal, lekopogoooomm!!!!
ma delutan 4orat aludt!! aztan felebredt, dedapjanak es nagybatyjanak akkora vigyor eloadast tartott, hogy fel oran keresztul, itt ultunk 7en, es tok csendben ot bamultuk, ahogy fintorog!!!

jaj, a gepunk epp nembekapcsolhato, hala eloszor az en, aztan anyam szerelesenek....igy most esedekes fontos adatokhoz nem jutok hozza, kerem segitsetek!!
-mik azok a papirok, amikt most kell intezni<< tamogatasok, taj kartya, ezek, ja, es hogy hol??? azt sem tudom hol kene kezdeni.....

ejfelre varom a kovtkezo etetest, addig csak nem robban fel a mellem.......tenyleg, ma a vedono aszonta hogy ha jol lakik egy mellbol, nem kell mindkettobol ennie....szrintetek?????

hu, lehet hogymegis megmeredok, nyuszorog a kolok, betomom a szjat jo kis tejcivelKépKép

bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezek...

Egész nap ordítás volt nálunk. De tényleg, úgy higyjétek el a reggeli 7 órási szopi után MOST!!!! aludt el. Teljessen ki vagyok. Egyszerűen nem értjük, hogy mi lehet a baj. Még a csövezés sem segített. Holnap megyünk gyerekorvoshoz(már ezt is nagyon unom hogy hetente járunk a semmiért) és addig el nem megyek amíg nem ad nekünk beutalót a gasztroenterológushoz, mert ez szerintem nem normális dolog, hogy egy 8 hetes baba a 24 órából alszik 6-ot és a többit kidülett szemmel végig üvölti. Én a fél napot végig sírtam felette, mert amikor ordít sokkal több erőt szív ki belőlem. Ugyan 5 percekre beájult, szó szerint, ordított egyszer csak lekonyult a szája és aludt. És 5 perc után hirtelen nagy síkitás és átcsapott üvöltésbe. Annyit mentem a lakásban, nincs kilóméter hiányom.

Megyek is hunyni. Remélem legalább az éjszaka nem folytatjuk a mai napot.

A TALIRA MEG MÁR MOST SZOMORÚAN GONDOLOK, HOGY NEM TUDOK MENNI... DE A JŐVŐHÉTEN IS LEGYEN!!!! MINDEN HÉTEN!!!! Viszont így lehet, hogy a jővőhéten többen leszünk a talin, mert mindig valaki becsatlakozikKép

Ha holnap jó nap lesz akkor visszamenőleg is reagálok, de most nem megy..,.

Pusszantalak titeket:
Márti és Benike(8+4)

Ja, és végre itt van az ígért esküvői sztárfotó Benikéről: KépKépKépKép
hajdum
 
 


no, most megvolt a szopi mindket mellbol, most anyam vallan szundit a kolok!!!
vegre felteszem ay=zt a kepet, amit reggel akartam........
sot harmat is, ha hagyja.....
aztan rohanok es beugrom az agyba, mert mostanra irto almos lettem!
puszi mindnekinek, es igerem hogy nemsokara ujra bekapcsolodom a tarsasagi eletbe itt es hozzaszologatok is, de most meg nem megy!! boccccs

bgzKépKépKép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Vica!!!
eszreveszed mi van Simin az elso foton??!!!!
koszi, nagyon csinos darab!!!
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Jó reggelt,
megállapíthatom, hogy Hana áttért az éjszakai hosszú alvásra. Hurrá!! Most már egy hete tartja magát. Viszont éjjel majdnem egyig kellett altatnom és ez nem jó tendencia. Ki kell dolgoznom valami módszert amivel előbb indíthatom a hosszúalvás programot a kis robotomnálKép
Tegnap este kipróbáltam, hogy arccal előre teszem bele a kendőbe és annyira édi volt. Csináltunk fotót is. Mondjuk ezt az ültetést csak 4 hónapos kortól ajánlják, de Hana már olyan ügyesen tartja a fejét. Persze így nem tud aludni.

Nálam a déli szopi kb 11 kor lesz és akkor utána indulok Katyhoz.

Kikocs, olyan jó, hogy megint írsz. Süt a boldogság a soraidból. Az teljesen tudományos, hogy csöpög a tej ha sír a baba („pavlovi” tejleadó reflex). Van akinek már attól is elindul ha csak a babára gondol vagy ha más baba sírását hallja.
nagyon ügyi vagy a fürdetéssel. Így kell ezt csinálni.
Ne higgy anyukádnak! Miért lenne hasfájós? Ha csak azért nem mert minden baba hasfájós amikor sír (Ezt állapítottuk meg nagy bölcsen Noémivel tegnap) Nem tudjuk miért sírnak a babák, tehát hasfájósak. Én úgy látom az első két hónapban sírósabbak a babák.

Már rég csődöt mondott, hogy precízen lejegyezzem a szopikat kakikat stb, de most megint elkapott a statisztika mánia. Arra gondoltam a yahoon gyűjthetnénk tematikusan a különböző módszereket tanácsokat. Például ha valakinek gondja támad a fürdetéssel, csinál egy mappát fürdetés címen amibe bele tesz egy kérdést és mindenki más oszthatja az észt neki meg ami még eszébe jut a témáról. Így később ha megint felmerül a probléma csak a fürdetés mappát kell átolvasgatni, hogy hogyan is csinálják ezt mások.
A végén meg kiadunk egy könyvet, ugye?Kép

Bagz, én is csak egy mellből etetek, kb úgy ahogy Vica, tehát 2 és fél órán belül mindig csak az egyiket kapja. Csak akkor adok neki a másikból, ha teljesen megette az elsőt és még éhes.
Az elején akkor érdemes két cicit adni, ha úgy érzed nem elég a tejcsi és szaporítani szeretnéd.
Ja, és ha nincs géped akkor hova küldjem az infót az intézendőkről?
Nagyon sármos a kiscsávó!!!

Húú, szegény Márti és Benike! Kemény meneteitek vannak! Remélem megoldódik lassan!
Nagyun cuki a szmokingos rugi.Kép

Megyek elintézem az elrabolt tv csatornákat.

Lili+ Hana(8+4)

Kép Kép KépKép Kép

KépKép
savitri
 
 


Jól látom, hogy ma még senki se írt?

KépKép
savitri
 
 


SziasztokKép
KatyKép
Auráék tegnap jöttek hazaKép Biztosan jön majd ahogy van egy pici ideje...

Eszter
Nekünk úgy kezdődött, hogy csak szopi után csinálta néha ezt a fulladásos levegővételt, azt hittem csak attól mert habzsol, mert általában hamar elmúlt, de ahogy telt az idő egyre gyakrabban csinálja, sőt mosmár állandóan. Olyan mintha valami miatt nem kapna rendesen levegőt, nagyon idegesító, a másik szobában hallani ahogy veszi a levegőt, egyedül alváskor nem csinálja, vagy mikor fekszik.

pussz
Edwig
Vendég
 


BagzKép
Simi nagyon ari babó, jók ezek a képekKép Kép Kép
Vendég
 


Jajj lemaradt.....
valaki nem tud nekem valami tanácsot adni, hogy mit csináljak, hogy napközben aludjon egy picit a babó??
Bálint nem alszik max. 2 órát egész nap, azt sem egyszerre.... már lassan én leszek kiborulva helyette, mert látom, hogy hulla fáradt de nem és nem alszik.... segííííítség...
Vendég
 


Bagzer! Ne add fel a fürdetést!
8 naposan:
Kép

öt hetesen:
Kép
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Mintha azt montam volna,hogy itt a nyár!
Ime a kertünk reggel:

Kép

na most olvasok

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Márti!Igazi kis szívtipród van!Sajnálom,hogy nem jöttök,de a következQre kötelezQen jönnötök kell!No meg kitartást ehez a pocakfájáshoz!!!

Bagzer!simi gyönyörq!Eszméletlenül szép!Na nem ragozom!

Edwig, a levegQztetéstQl tutira beájul!És még jót is tesz neki!Amikor a nagy hiszti van és már semmi sem segít, kiteszem a nyitottt ablak mellé, vagy kimegyünk,ha jó idQ van!Ez nálunk tuti befutó!Ha szerencsés vagy 3-4 órát is alszik utána!

Na puszi, Katy és Dávid!
3 hét + 1 nap
Katy
 


Sziasztok Lányok,

A tavaszi topikból néztem át ide hozzátok (remélem nem baj Kép), és elsôsorban Savitrihez szólna a kérdésem (persze bárki válaszolhat, akinek van tapasztalata). Láttam, hogy sima hordozókendôt és Premaxx-ot is használsz, a kérdésem, hogy melyik jobb, vagy melyiknek mi az elônye-hátránya, mert szeretnénk mi is beruházni egybe, csak nem tudom, melyik érné meg jobban. A Premaxx-ot hol vetted? A weboldalukat már átböngésztem, de nem sikerült kiderítenem, hogy itthon hol árulják. Elôre is köszönöm a választ! És persze nagy gratula mindenkinek a tüneményes babákhoz! Kép

Borbolya
34+1

KépKép

Kép
borbolya
 
 


Rékacs, annyira hihetetlen, hogy már ti is 5 hetesek vagytok! Szerintem van elég tejed, Hanga hurkácskái mindenképp ezt bizonyítjákKép
Olyan kis drága azon a 8 napos képen! megzabálom ahogy üvölt!
bár kertipartyra még alkalmatlan, azért elég jól néz ki a kertetek.

Edwig, én is a leveg&#337;t tudom javasolni, az általában tuti befutó az alváshoz.
A fuldokláshoz nem tudok hozzászólni,Kép ilyen nálunk nincs.Kép

KépKép
savitri
 
 


Borbolya, én a kendőt találom praktikusabbnak, mert sokkal többféleképp használható és jóval olcsóbb is. A premaxx-ot a papa kedvéért vettük mert ő úgy gondolta neki túl feminin lenne a kendő. Egyébként itthon csak a Megatoys-ban láttam, mi ott vettük. 25000Ft
A kendő: www.bababolt.com 5000Ft

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok,

nem tudom, miért, de végre összeszedtem magam, és mostantól kezdve úgy döntöttem, nem csak kukkolok, hanem, csatlakozom hozzátok. Nagyon régóta olvaslak titeket, és szuper kis csapat vagytok, mind a terhesség alatt, mind a baba megszületése óta olyan sok jó tanácsot olvastam itt, hogy egy könyv se ér fel veletek!
Krisztina vagyok, a lányom, Száva holnap lesz 3 hetes. Győri vagyok, így valószínűleg csak virtuálisan tudok veletek találkozni, de sebaj.
Segítsetek légyszi!!! Tiszta idegroncs leszek lassan. Császáros vagyok, későn indult be nálunk a szoptatás, csak a 4. nap, addig csak hozzátáplálást kapott. Azóta sok küzdés volt, a mellretevéssel, nehezen vette el, mostanra talán ez megoldódott. Bár azt mondták a kórházban lapos a mellbimbóm, ezért bimbóvédővel szoptatok. Sokak szerint ez nem jó, befolyásolja a tejmennyiséget is, de úgy örültem, hogy végre el tudom vetetni vele, hogy nem mertem elhagyni, most meg már nem veszi el a puszta mellet.
Miért van az, hogy eszik, és utána leájul rólam, majd 15 perc alvás után felébred és nyűgös?, ordít?? Nem elég a tej? Vagy rossz a minősége, összetétele?
Miért van az, hogy előfordul, hogy 60 ml-t is ki tudok fejni egy mellből, van, hogy semmi (10-15ml)??? Néha vigasztalhatatlanul sír, ilyenkor, ha ez már órák óta megy adok neki tápszert, erre benyomja a 90 ml-t úgy, hogy előtte kétszer szopizott az elmúlt két órában. ???
Kérlek mondjátok el, hogy van-e valami baj, mit csinálok rosszul? Már néha arra gondolok, hogy nekem nem megy ez a szoptatás, feladom, mert én sírok, ki vagyok borulva, a gyerek ezt érzi, átveszi, ő is ideges, rettenetesen sajnálom, hogy olyan nyugtalan és félek, hogy éhezik.
Ja, és csak a 19. napra nyerte vissza a születési súlyt: 3,950g-ot. Mindezt a szenvedős szoptatásos+ napi egy tápszer-adás módszerrel. Végre azt hittem, beindul a szoptatás, de nem is tudom, el vagyok keseredve, mert nem tudom, mi lenne a helyes...
marengo
 
 


Na írtam az előbb egy egész regényt, és eltűnt... nem tudom, lesz-e időm újra beírni az egészet. Visszaolvasni nem nagyon volt időm, csak beleolvasgattam, főleg aholszerepelt a nevem Kép

Reggel kiborulósan indult a napom, picit sírdogáltam is. Rámtört egy pocsék érzés, hogy nem vagyok elég türelmes. Mert Bogyóka nagyon jó baba, összetehetném a két kezemet, és az a kevés hiszti is úgy megvise... ma éjszaka is csak két óra volt ilyen hisztizős nemalvós semmisemjó időszak úgy 4 körül, és már a végére kezdtem teljesen kiborulni. Meg Az is annyira rossz, hogy nagyon fáj a szoptatás, és én olyan nagyon vártam, hogy majd mennyire jó lesz, és meghitt, és most meg összeszorul a gyomrom, mikor közeleg az idő. Fáj, meg vérzik, össze kell szorítanom a fogamat közben. Nektek meddig volt ilyen érzékeny? A védőnő szerint két hét alatt megszokja a strapát... remélem!

És tegnap estére ráadásul becsomósodott az egyik a hónaljamnál, és most ott is fáj, már mindent próbáltam, masszírozom ezerrel, már evett is velőle rendes adagokat, de nem múlik. Van valami ötletetek?

Na most ez eddig olyan, mintha csak panaszkodni tudnék, pedig nagyon élvezzük ám, és boldogok vagyonk, csak nehezebb mint amire számítottam. Illetve vannak nem várt nehézségek.

És egy-két deleog ahoz, amit elolvastam:
Kikocs: nekem is elindul a tejem a sírástól. Főleg, mikor már éhes, és azért nem eszik, mert annyira mohó, hogy nem bírja nyugodtan a szájába venni, ettől még jobban hisztizik...na akkor ömlik!!
És naponta akár 6-8 híg kakink is van, amire azt mondta a védőnő hogy tök jó, mert gyorsan kiürül a billirubin.

Bagzer: nekünk azt mondták, ha egy ciciből jóllakik, semmiképpen ne tessem mindkettőből, mert akkor nem szívja ki a hátsó zsíros tejet, csak a híg és könnyen folyó előtejet. Így egyrészt nem dolgozik meg annyira, másrészt az kevésbé táplál, harmadrészt pedig megcsappan a termelés tőle. Én váltott mellből etetek, egyik szopinál egyikből (csak) aztán következőnél a másikból.

Na megyek is, mert asszem kajaidő lesz, hallom a jeleket, csak még teszek egy képet, mert én is annyira imádom nézegetni a szép babáitokat. Néhány hét, és én is csatlakozom a talizókhoz!!!

A pont ma egy hetes Bogyó apával:
Kép
orbis
 
 


Marengo, üdv! Jól tetted hogy végre előbújtál!
Semmiképp ne add fel a szoptatást.
A bimbóvédőt pont azért nem javasolják, mert utána esetleg nem fogadja el a mellet simán. De minden orvosolható, szoktatni kell hozzá a babát. Ha igazán éhes, előbb utóbb úgyis elfogadja.Valószínű a cumisüveg is megzavarhatta.
A lapos mellbimbóra szerintem nagyszerű az Avent bimbókiemelője (http://www.pro-mama.hu/fomenu_elemei/bimbokiemelo.htm)ez jól megformázza a cicit.
Ha bealszik evés közben az normális és az is, hogy utána még nyűgös. Ilyenkor valószínű éhes még. Én azt csinálom ha nagyom nyűgös az egyik mellen akkor átrakom a másikra hátha abból jobban jön a tej. Általában bejön.
A tej mennyisége pedig mindenféle tényezőtől változhat. például ha nagyon fáradt vagy vagy nem ittál eleget, csökken.
Bár itt több kritika is érte és nem vehető 100%ig etalonnak, én mindenképp javaslom, hogy olvasd el az lll cikkeit mert nagyon sokat segíthetnek. (www.lll.hu) és szerintem hívj fel egy szoptatási tanácsadót. Az írásod alapján szerintem nincs nagy gond, csak tanácstalan vagy.
Fel a fejjel fog az menni!
És tessék csak írni nekünk szorgalmasan, az jó hatással van a tejtermelésreKép
És rakj fel képet is ha tudsz! Ha Kikocskát vagy Bagzert megkéred, akkor a yahoos levelezőlistánkra is fel tudsz kerülni.
Hajrá!!!

KépKép
savitri
 
 


Orbis, szoptatáshoz türelem!
megoldódnak a problémák.
Nekem ugyan nem vérzett, de bizony fájt a szoptatás, az elején csillagokat láttam mikor ráharapott. Most már meg se érzem és nem azért mert edzőttem a fájdalomhoz, hanem mert tényleg nem fáj, sőt.
A csomóra viszont figyelj oda mert ha begyullad az nagyon fájdalmas lehet. Nekem a dokim azt mondta, akkármennyire is fáj masszírozzam ki ha van ilyen. http://www.lll.hu/leche/29a.shtml
Az éjszakai kiborulás pedig normális. Én egy hónapi könyörögtem, hogy a hisztit ne éjjel hanem nappal csinálja mert éjjel majd elájulok és semmi türelmem sincs. Próbálj nappal aludni és akkor jobban bírod az estét.

Hana még mindig alszik a reggeli 8as szopi óta.
Látjátok van remény, belejöttök ti is és a babák is. Hurrá!!

KépKép
savitri
 
 


Na megetetem, mert lassan menni kéne a talira.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Orbis! Nekem a csomóra az jött be, hogy forró vízbe áztattam egy törölközőt, és bebugyoláltam vele azt az oldalamat. Szóval nem csak a csomóra tettem rá, hanem az egész cicire, hónaljamra, és úgy masszíroztam át, majd fejtem egy kicsit. Ezt ismételgettem vagy háromszor, majd ebből adtam a babának, közben meg még masszíroztam is. Nekem ettől elmúlt, próbáld ki, hátha bejön. Kép
És Orbis Kép Ne legyen rossz érzésed a türelmetlenség miatt. Nem kell "szupermaminak" lenni. Én ha úgy érzem, hogy türelmetlen vagyok, a kispapi kezébe nyomom a gyereket, én meg próbálok kikapcsolni egy kicsit. Szerintem jobb megoldás, mintha a gyerek megérezné.
A kép meg szuper Kép

Marengo, üdv. közöttünk Kép

Valaki segítsen! Azt hiszem itt láttam egy linket, hogy mit javasolnak enni szoptatás alatt. Sehol nem találom. Beírná még egyszer valaki?
Köszönöm

Cic
cicmerák
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: