Új privát üzeneted érkezett!

Panu: köszi Kép akkor a barátnőm tudja rosszul, illetve akitől ő tudja Kép Úgy legyen! Akkor márcsak Gábort kell "megfűznöm"...idővel Kép

Kondizás: énis elhatároztam magam, hogy lejárok az edzőterembe + csinálom a 90 naposat is...remélem lesz eredménye! Márcsak a tesó miatt is, így nem vágnék neki egy újabb terhességnek Kép

DBarbi
Dbarbi
 


Hallihó!

Dbarbi
Mi azt agyaltuk ki az illtékessel, hogy ha gyes alatt, (ami aug.-tól kezdődik) leszek terhes a köv.-vel, akkor megszüntetjük a gyest és el megyek betegállományba. Így a táppénz alatt nem az óriási huszonezret fogom kapni, hanem a szokásos tp.-t. Fizu 70%-át. Így elvileg a 3. év betöltése előtt megszületik a kistesó, és akkor kezdődik előről az egész gyás-gyed-gyes, asszem a táppnénzen töltött időszak alapján.
Szerintem így járok a legjobban.

Gabi
szerintem ez a baba rettenetesen el van rontva, és nem hiszem hogy könnyen helyre lehet hozni a hibát. Eleve az, hogy egyedül 5 percre sincs magára hagyva nagy baj. Hogyan fog boldogulni ha nagyobb lesz? Semmi önállóságra nem lesz képes. Azt a babát szinte elnyomta az anyja, most meg már hogy ezt szokta meg, ezt is igényli minden percben. Az is lehet, hogy a sok bukás valami lelki okokra vezethető vissza. Főleg, hogy azt írod az elején nem volt ilyen. Szerintem olyan nincs, hogy egy baba először jól "müködik" ezen a téren, és pár hónap után eccer csak elkezd ennyit visza bukni.
Az a baj, hogy Te hiába szeretnél segíteni, mert látod, hogy baj van, de ha az anyja úgy gondolja, hogy minden normális akkor nem tehetsz semmit. Orvoshoz neki kéne elvinni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Dbarbi: itt felteheted a kérdéseidet, és gyors és korrekt választ kapsz
www.forum.index.hu/Article/ShowArticle?t=9036766

Brigi
bombomanyu
 
 

 
 

Dbarbi: itt felteheted a kérdéseidet, és gyors és korrekt választ kapsz
forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a kedves fogadtatástKép

Dbarbi:
Nagyon tetszik az első műved!!

Igyekszem majd sürübben írni. Flóra mamánál van, szabad a délutánom. Kell egy kis pihi nekem isKép
1hete fogyokúrázom remélem nemsokára eredménye is lesz
Képzeljétek október óta nem hallok rendesen a jobb fülemmelKép Állandóan zúg és torzítja a hangokat.


Sziasztok

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Évi, menjél fül-orr-gégészhez, de gyorsan, ez nem jó jel, már hogy ilyen sokáig tart Kép
panu
 
 


ja, és megtaláltam a Brigi által ajánlott oldalon egy választ a 2. gyerek és a gyed-gyes kérdésre, ideírom a linket:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=41641474&t=9036766

és az ominózus részlet:
Az emberek ugyanis szeretnek nem létező, de jól hangzó és egyszerűen hangzó szabályokat alkotni, ilyen ez a gyed alatt jobb szülni kezdetű tévhit is. Ez egész egyszerűen egy marhaság.

Az igazság az, hogy akár gyed, akár gyes alatt születik a kistesó,

- ha a jogosultság előtti naptól az előző év január 1-ig kereken 0 bérezett nap van, akkor a szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese a tgyás és a gyed alapja

- ha van 1-179 nap (szabiból, betegszabiból, kis korkülönbségnél előző évben akár még ledolgozva is lehet pár nap), akkor az 1-179 napi átlag, de legfeljebb a minimálbér kétszerese az alap

Neked teljesen mindegy volt, hogy mit csináltál annál a cégnél, ahova gyorsan bejelentkeztél, ráadásul ha nem jelentettek volna be, akkor is járt volna tgyás, úgyhogy rengeteg felesleges kört futottál.

Egyébként az sem igaz, hogy a maximális gyed jobb választás a minimálbér kétszereséből számított tgyásnál. Bruttóban tényleg valamivel kevesebb az utóbbi, de mivel nem jön le belőle nyugdíjjárulék, ezért nettóban több a bruttó 79.800-82.460 Ft-os tgyás a bruttó 83.000 Ft-os gyednél.

ez talán pontosabb, mint amit a magyarorszag.hu oldalaiból bogoztam ki Kép


panu
panu
 
 


CSak egy kep Davidrol!
Kép
Kép
Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Gabi75,pont megelöztél,mert éppen a topikok között keresgéltem a miénket,mivel nem volt hozzászólás vasárnap,igy fel akartam hozni a süllyesztöböl, erre már ott volt a te beirásodKép
Dávid nagyon aranyos, és még mindig jó kis husis gombócKépKép
Amit a bébisinterkedésröl irtál, hát egy borzalom, és a legrosszabb, hogy nem a te hibád az a szegény elrontott baba, mégis te vagy vele...Én azért nagyon elgondolkoztam,hogy micsoda fazonok ezek az amcsi csajok,az eszem megáll...Szegény Te,nem bébiszatyornak kellesz,hanem súlyemelönek...

Edit, a pelenkakiütésre nekem nincs tippem, meg hiába is irnék krémet, (bár nem tudok), ugye otthon nem az a kinálat,mint itthon. De a börgyógyászt én is jó ötletnek tartom,ilyen hosszú dolog után.

DBArbi,Sajna se használtkocsi, se GYES-témában nem vagyok járatos, igy ezekre sincs ötletem, bár nekünk is használt Toyotánk van,ennyi talán a közösKép És az elös müved nagyon szuper, micsoda kézügyesség!!!KépKép

Évi, üdv itt, minél elöbb mutass nekünk képet a babádról!!!KépKép

Klarissza is és Laca is kirájjjjjj!!! Hogy csináltátok az átalvást???Na jó, nálunk is van rá példa (mint most is vasárnap is), de azt vettem észre,napi fárasztástól-elfoglaltástól függ,milyen az éjszakánk...

Zit, kiváncsi vagyok, irt-e és mit a hapciológus???Szerintem Beni egyáltalán nem pszichológiai eset, kics talán elvenebb, de ugye most az sem segit, hogy egyedül vagy vele, igy csak a te türéshatárodat próbálgatja...Ne hogy azt hidd más gyereke szófogadóbb, szerintem csak szegény Beni a pechesebb ezekkel a balesetekkelKép Azért szeretjük nagyon,igaz????KépKépKép


Panu, hát persze,hogy fejlödik a lányod,azért van el magában is!!! Bizzunk benneKépKép, nálunk is vannak ilyen pillanatok, de én még nem bizom el magam....Még az a jó játék inkább,ha együtt játszunk, és ezt tudomásul kell vennemKép

Na,mi újra kezdtük a telet, a fene enné meg...CSütörtökön plusz 16 fok volt, egyszál széldzsekiben voltam csak, aztán péntekre jött a hideg, a hó, és azóta is esik, egész hétvégén. Voltunk megint szánkózni, csak elég hideg szél is fújt, igy nem volt annyira élvezetes...
És végre apa is érezte a babát, rúgott neki két óriásitKép

Ennyi dióhéjban,megyek megkeresem a fiúkatKép

Pááá,
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!
Pelenkakiütés ügyben természetesen megjártuk már a gyerekorvos- börgyógyász kört. Azt mondta a börgyógyász, hogy érzékeny fehér böre van, de nincs felülfertözödés. Napoztatni kellene. Na de jó vicc télen...Persze nem minden kaki csipi ki, csak kb 2 hetente, mint ahogy irtam is, és 2-4 nap amig rendbejön. Közti idöszakban ugy néz ki, mint egy normál pihe puha babapopó. Csak amikor kipirosodik, majd kiütéses lesz, akkor fáj is neki. Sudocreamet is próbáltuk....a baj az, hogy semmi sem akadályozza meg (ill. nem sikerült megtalálni, hogy mi akadályozná meg) azt, hogy kijöjjön. Mert utána mindenféle krém, hintöpor stb mellett szépen elmúlik...Valami szerintem a kakival lehet, mert volt, hogy indulni akartunk, megnéztem a pelusát és semmi, mire felöltöztünk éreztem, hogy kakis, és már piros is volt. Kép Rejtély. Szerencsére ezt a szobatiszaság megoldja majd, ha más nem is. FOgzás nem lehet, mert pikk-pakk kibújt 16 fog már 1 éves korára, azóta meg nem jön foga.

Gyes-Gyed: én is pont ugy tudtam, mint amit Panu bemásolt, ez jó érzés. Kép Ugyhogy DBarbi, jöhet a tesó! Kép

Barbi, vigasztaljon a tudat, hogy reggel -23°C volt nálunk Kép De elindult a diesel autó, pöccre, pedig 2 napja nem használtuk. Hja, azért van elönye a Saabnak Kép Szeretem Kép Sajna el kéne adnunk Kép

Na megyek dolgozni, szép napot!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Alvásról jut eszembe: már talán harmadszor aludt Boti a nagyszüleinél, és képzeljétek, hogy ott sokkal jobban alszik! Otthon 8-6-ig (bár ezt egyben, ugyhogy szerencsések vagyunk), náluk meg 7-töl fél 8-ig, szintén ébredés nélkül. Hétköznap jó a 6-os kelés, de hétvégén jobb lenne a fél 8 Kép Mondták, hogy biztos a hegyi levegö, de ez vicc, mert mi méginkább vidéken lakunk. Amugy minden uaz, már amennyire lehet, külön szoba, saját ágy (ugye otthon is az utazóban alszik egy ideje)...Tudom most irigykedtek, de nem azért irtam, csak érdekes.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Sajnos sok időm nincs írni, de biztosan tudtok segíteni. Borkámnak szeretnék a fülébe fülbevalót tetetni. Hol csinalnak ilyet(megbízható hely, ahol nem teszik tönkre az akupunktúrás pontokat ) illetve mi a folyamata? Tudtok ajánlani helyet? Előre is köszi mindenkinek.

Szedit
Nálunk a nagyon csúnya pelenkakiütés minden kétséget kizáróan a 100%os levektől vanKép Már egy dl kihozza. Kamillával mosom ilyenkor és amíg nagyon csúnya neogranormonnal kenem. Max 2 napig használom. Habár most már hogy tudom az okot, nem jelentkezik.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak önzözök eg kicsit és itt sem vagyok, mert szombaton újabb vizsgám lesz, a hét a tanuláséKép

Sajna nem nagyon volt idöm mostanság írni-olvasni, de a vizsga után igérem jövök többet, lesz talán 2 hét szünetemKép

Mindenkinek szép hetet, jobbulást a betegeknek!

Puszi,
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Barbi:
Valahogy magától alakultak a dolgok így, hogy átalussza tápi nélkül az éjszakát. Néha azért egy-egy pillanatra felsír, de nem vészes, egy halom foga jön megint.

Edit:
Hüje ötlet, de nem lehetne a fenekére világítani valahogy míg alszik (egy kis ideig) valamilyen bioptron lámpával, vagy arcszoláriummal, vagy valami hasonlóval. De lehet, hogy bonyolult lenne.

Fekszek, mert még jobban fáj a derekam Kép Úgyhogy ez a pár perc ülés elég volt mára.

Klarissza

amerikai Gabi:
Dávid cuki!!! Kép
klarissza
 
 


Sziasztok!

Már megint gyorstalpalóban vagyok, holnap megint bölcsipróba. Ma kapta Marcus 15 hós oltást.

Klarissza,
Hát én is ezen filózom egyébként, mármint hogy fogok eljönni majd, ha 8 órában dolgozom Kép De majdcsak kialakul... Gratula az átalváshoz! Irigykedem most picit, Marcus még mindig nyomja éjjel a tápit. Jobbulást a családnak derékilag!

Gabi,
CSuda helyes pofa ez a Dávid baba! Már kész nagyfiú! Többet a kérdésedhez nem tudok hozzátenni. Szerintem az is betehetett, hogy nincs egyedül el, hogy az előző kisbaba elvesztése miatt állandóan hurcolták. Bár nem tudom. Viszont a nyitott gyomorszájra (reflux betegség) utalnak a sírás, meg a sűrű bukás (és ez kezdődhet később is, mikor már többet eszik). Ha a szilárd kaja nem javított rajta, érdemes megnézetni. Csak egy UH és kész.

Hajrá Tündér!

Edit,
Nálunk is gyakori a pelenkakiütés és bizony a foga Kép Attól még, hogy nem látod, az ott növöget. Marcusnak ilyenkor hígabb a széklete és volt, hogy véresre marta a popsiját. Krémnek az Ung. Infantumot használom (Naturland-ost), meg a Neogranormont, ha nagyon gáz.

Zit,
Nem benned és Beniben van a hiba. Most van abban a korban, hogy ismerkedik, fitoktatja az erejét. Sajnos, fokozottabban kell rá figyelni, kontrollálni és hát neked egyedül gondolom, hogy nem könnyű. Nekem a férjuram és a szüleim segítségével sem az. Ma pl. felszámoltam a virágállványt, mert Marcus mindig azt rázta és a hibiszkuszom majdnem a fejére potyogott. Egy reggel reggel 6-tól 8-ig ezen edzett!

Ja, és valamenyikőtök kérdezte, hogy Marcust mindig így szólítjuk-e. Én igen, de hallgat a Marcellre is és a Marcira is. Azt is hasznájunk, főleg a család többi tagja - még a Béla is bejátszik Kép

Puszi

H:

Kép
hanzika
 
 


Hali!

Már megint csak egy kép erejéig jöttem, ejnye!

Edit,
nálunk ugyanez van popsi téren, mióta szilveszterkor eszméletlen ronda lett valami kajától, kb. hetente egyszer kicsapja valami, egyelőre fogalmam sincsen, hogy mi. Az biztos, hogy amikor sok narancsot eszik, az nem használ, de az igazán durva kiütés okára még nem jöttem rá, viszont biztos, hogy kajaösszetevő. Nálunk is ugyanez van, pillanatok alatt hólyagos lesz, és elmúlik 2-3 nap alatt (a szilveszteri egy hétig tartott, és varras is lett a végén, annyira sebes voltKép). Jujj, nagyon irigy vagyok, hogy Botka ilyen sokat alszik!Kép Most komolyan: inkább örülök, hogy ilyen jól elvan a nagyszülőknél!Kép Gabi még sosem aludt nélkülünk máshol, és nem is tervezem, hogy a közeljövőben fog, szerintem ő még nem érett rá.

Tündér,
jó tanulást! Drukkok mennek szombatra!

Klarissza,
feküdj sokat, hátha javul valamit a derekad! Jobbulást! Éjszakát átalvó Laca éljen!Kép

Szisz,
szia!Kép Sajnos nem tudok segíteni fülbevaló ügyben, nálunk csak évek múlva lesz aktuális. A kozmetikus, akihez járok (haha, mostanában évente kétszer), csinál ilyet, és benne teljesen megbíznék, de nem hiszem, hogy egy ismeretlen kozmetikussal is így lennék.

Barbi,
plusz 16 fok, jaj, úgy várom már a tavaszt! Tök jó, hogy apa is érezte a kistesó rugdosását!Kép

Gabi75,
Dávid elképesztően nagy fiú már!Kép Minden képen nagyon aranyos!Kép

Panu,
köszi, hogy bemásoltad a gyeses cuccot, megnyugodtam, pedig már sikerült beijednem.Kép Tök jó, hogy Lizi már egyedül is eljátszik, Gabinál is mostanában jött ez elő, én is örülök neki.Kép

DBarbi,
atomkirályistencsászárság első műved éljen!Kép Tényleg nagyon jó lett!Kép Azért Fanninak is van ám játékparkja!Kép Ez már a levágott haj? Azért kérdezem, mert így is kunkorodik rendesen.Kép

Évi,
szia itt!Kép Szerintem is mindenképpen menjél el füldokihoz, nehogy valami baj legyen, ami elharapódzik! Én tutira nem bírtam volna ki ilyen sokáig, hogy nem hallok jól! Megkuksiztam a kislányodat, nagyon aranyos!Kép

Na, azért írtam is egy kicsit, de most már tényleg jön a kép, aztán tűzök elfelé. Rólunk még annyit, hogy Gabinak ma kijött a 13. foga, a jobb alsó szemfog. Jól megkínlódott vele, már egy hónapja azt hittem, hogy pillanatok alatt kijön, de csak most tört át. A cd-ket még mindig nem hagyja békén (több más dologgal egyetemben), pedig mindig elmagyarázom neki, hogy ha dobálja, tönkremehetnek, és akkor nem tudunk zenét hallgatni, ezért butaság dobálni, magunkkal tolunk ki. Ha van bármi ötletetek, hogy hogyan lehetne meggyőzni, szóljatok! Apa ma megjegyezte, hogy érti már, miért jár el egyes szülők keze... Hát én is. Komolyan, néha már csak úgy tudom elviselni, ha viccnek fogom fel, másként nem lehet.Kép

Na, akkor a kép: kicsimókus elérte a kenőcsöt, amivel az arcát szoktam kenni, és ő is be akarta kenni, a bal kezében tartotta a tégelyt, a jobbal mázolt. Az eredményKép (a kezét is érdemes nézni):

Kép

Kép

Kép

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hanzika,
virágállvány... Nálunk a virágok a szekrény tetején trónolnak, és próbálnak nyújtózni egy kis napfényért, mert ott alig éri őket, ezért eléggé extrém lett az alakjuk, de máshova nem tudom tenni őket. Lehet, hogy Gabinál is a fog miatt csúnya a popó? Béla.Kép Én szoktam Gabit Marcinak hívni, amikor valami kedves hülyeséget csinál.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Dbarbi
Mi két hónapig próbáltuk meg eladni az avensist (2000) a kutyának nem kellett. Végül a tesóm vette meg,de nem volt tökéletes megoldás. Ha nyáron kerestétek volna... a csereped szép lett. Szalvétás ? Én karácsonyra csináltam ilyeneket. Milyen az a 90 napos? Kép
Zit
biztos, hogy nagyon nehéz neked egyedül és szerintem így is nagyon jól csinálod. Jó ,hogy a fiadat nem viselték meg az események. Én már régen kinéztem biztonsági üvegfóliát az ajtókra csak el kéne menni megvenni.
Anita
tényleg nagyon komoly nagyfiú már Robó. Sokkal idősebbnem néz ki. Ügyes, hogy már ennyit beszél
Edit
nálunk is most lett kiütéses a feneke Nikinek, Szabályos sebek lettek rajta. Nagyon csúnya szegénynek. Én körömvirág krémmel kenem neki most. Csak a paradicsom szokta kicsapni, de most valami más lehetett. Valszeg éjjel kakált és abban aludt. Reggelre meg már horror volt.Kép De legalább nem fáj a fiadnak, ha ilyen jókat alszik. (mármint a kiütés)
Am. Gabi
szerintem is lépned kell valamit. Nem fogja bírni a hátad sem ,meg az idegeid sem. Persze biztos nem egyszerű annak az anyukának sem, aki már elvesztett egy babát megmagyarázni, hogy ez egy másik gyerek és attól, hogy sír még nincs semmi baja. De így nem fog normálisan fejlődni. Mostmár a kúszást kellene gyakorolnia és a bukás sem normális. Ha nem tudsz vagy nem akarsz vele beszélni, inkább keressen valaki mást. Képzeld mi lesz 2-3 hónap múlva ?
Évi üdv itt, gyere gyakrabban, mint én
Panu
ha jól értem, akkor mindegy mikor jön a tesó a tgyás és a gyed is ugyanannyi lesz a 2. gyereknél, mint az elsőnél volt ? De meg kell születnie a gyes lejárta előtt (3. betöltött év) vagy elég, ha az ember csak terhes ? Mert azért hiába találom én ki, hogy jöjjön a tesó köv.hónapban, ha ő csak fél év múlva akar.

Mi megkaptuk az oltást múlt szerdán (volt nagy visítás) Azért vittem 2 héttel korábban, hogy megmutassuk a hasán lévő kiütéseket. De az történt, amit gondoltam. Az orvosunk nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, pedig már tényleg kezd csúnya lenni. Lassan egyre több érdes pötyi van a hasán és mostmár a hátán is. Nem egyik napról a másikra jött ki, hogy legalább valamihez lehetne kötni, hanem lassan. Most elhagytuk az öblítőt a mosásnál, de azt mondta a doki lehet, hogy a tejre allergiás. Hát én ezt a "lehet" hozzáállást nem szeretem. Kaptunk valami krémet, remélem majd javul. Bár úgy látom Nikcsit nem zavarja, nem viszket vagy fáj neki.
Ja apa elvitt ma engem moziba megnéztük az Ocean's twelve-t (szerintem nagyon rossz volt) és utána elmentünk egy étterembe, mert ma van a szülinapom. Vagyis már csak volt. Látta valaki a hideghegyet, na az tetszett ?!
nekem is nagyon sokat jár az eszem a tesón, apa is maximálisan benne van, de mindíg ott van a de. Most épp a pénz. Nincs apának rendes munkája, úgyhogy addig várnunk kell, amig nem alakulnak a dolgok vissza a normálisba. Ja és le is kell fogynom, mert így nem bírnék még egy terhességet. Leszakadna alattam a plafon Kép De ezért érdemes fogyni. Kép
dorki
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész este próbáltam írni, de nem engedte Kép

Dorki: igenigen, szalvétás Kép Úúú nagyon szép a Tiéd, ügyes vagy Kép
A 90 napos olyan, hogy napok szerint váltakozik, hogy mit ehetsz és mit nem. Első nap protein nap (ehetsz húst), második nap keményítő nap (ehetsz pl.krumplit, babot, rízst...stb), harmadik nap szénhidrát nap (ehetsz tésztát, pizzát pl..de sajt nélkül, mert azt csak a hús napon lehet enni). Utána gyümölcsnap jön...egész nap csak gyümölcs. Jaigen, mindennap délig gyümölcs. Ez a legnehezebb, mert már baromira undorodom a gyümiktől Kép. Amúgy a pontos leírás a www.mindmegette.hu -n megtalálható, van sok recept is minden naphoz. Ki lehet bírni, én majdnem 1 hete csinálom és már nem zavar annyira ha éhes vagyok. Sőt. Vasárnap anyuéknál voltunk ebédelni, hús-fondue...nekem meg gyümölcsnap...sejjdesz*r volt, de kibírtam Kép. Bennem is a kistesóproject tartja a lelket Kép
Megkérdezhetem, hogy miért adtátok el az autót?? Van valami hátulütője?? Ha nem akarsz ne válaszolj Kép Most dilemmázunk miis, lehet, hogy egy olcsóbbat nézünk...pláne ha tényleg lesz kistesó majd.

Zsizsa: csúúúúúúúúúcs ez a Gabicsaj! KépKépKépKépKép
Most teszek fel képet az új frizkóval, az még nemaz ami fentebb van Kép Cd-ket Fanni is szereti, ráadásul ki is szedi a tokból...és...anyuéknál pl. a szőnyeg alá dugta. Itt csak szétpakolja. Amúgy vannak jó pillanatai is, amikor összepakol maga után...de elég ritka Kép

Hanzi: köszi a mailt Kép Összejön a dolog szombaton...asszem Kép...szal Cs is megy Kép

Gabi75: csuda kis vasgyúród van! Kép Nagyon édes Kép

Lányok, köszi mindenkinek a hozzászólást-megnyugtatást gyed-gyes-ügyben Kép ezexerint sima ügy Kép

Tündér: mennek a drukkok! Kép

Barbi: nem olyan nehéz ám a szalvétatechnika, ha valaki szeret ilyesmit csinálni. És pl. van rá ideje ugye...Kép
Kistesórugdosás KépKépKép

Na jönnek a képek:

Az új séró Kép
Kép

Lehet, hogy balerina lesz...ezt sűrűn csinálja, mindkét lábbal, mindkét irányba Kép
Kép

Kép

Egyedül sikerült felülni a hintalóra Kép
Kép

Jaigen...csajok, Fanninak még mindig csak 6 foga van. Ez kéééész! Kép

Pusszok: DBarbi
Dbarbi
 


Hát nem mondhatom, hogy most kedveznének nekünk az Istenek. Reggel amig bevittem Botit a bölcsibe betörték az autónk üvegét és elvitték a táskámat, minden irattal persze. Most már megjártam a zsernyákokat, irány autó üvegest keriteni. A nagyobbik baj mármint ezeken felül, hogy a táskámban volt az autó pótkulcsa is. Basszus.
No sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Nagyon le vagyok maradva, mert hétvégén nem voltunk itthon, a héten meg valahogy nem jött még össze az írás! De azért megpróbálok reagálni egy pár dologra...

Edit!
Nagyon rátok jár a rúd! Sajnálom!!!Kép Akkor most teljes zárcsere az autón? Kép Milyen szemét emberek vannak!Kép
Nálunk Apa az utolsó kis szatyrot is beteszi a csomagtartóba ha kiszállunk nehogy amiatt törjék fel a kocsit. Bár tegnap épp a kolléganője autóját is felnyomták valószínűleg a gyerekülés miatt fényes nappal a Bécsi úton. Úgyhogy most mi is félünk kicsit, mert nekünk is benne van.

Barbi!
Bencének is 6 foga van csakKép Csak nem maradnak fog nélkül!Kép
Édes Fanni az új séróvalKép Olyan kis rosszcsont feje lettKép Látom nálatok is van egy játszóháznyi játék! A vízilóra ráül? Bence csak tologatni hajlandó, nem volt valami jó vétel így utólagKép
Viszont láttam nektek van a cirkuszi vonat is. Az milyen? Mert mi karácsonyra még plusz kockákat is vettünk a vízilóhoz marha drágán hogy majd milyen jó lesz ahogy zenél meg mozognak rajta a kockák, csak épp minden fajtája zenél ennek a FP játéknak, csak pont a víziló nemKép Így most van egy rakat kockánk ami semmire nem jó. Na jó a víziló felzabálná ha elészórnánkKép Szóval most venni kéne valamit amihez jó a kockaKép

Dorki!
Nagyon boldog szülinapot!!!
Kép
És szép a kaspód, ügyi vagy!

Zsizsa!
Krémes Gabi is nagyon tetszettKép Még jó hogy az én gyerekem undorodik minden ilyesmitőlKép Addig a jó!Kép

Hanzika!
Virágállvány nálunk is üres, vagyis minden van rajta csak virág nemKép Azok az ablakpárkányon kókadoznak mert alatta van a radiátor amit a nappaliban nem lehet elzárni mert egyelőre rossz a szabályzójaKép

Klarissza!
DerekadKép Mi van Lacával? ilyenkor hogy rohangálsz utána?!

Tündér!
Neked megy a drukk a hétvégéreKépKép

Szisz!
Kár hogy nem írsz gyakrabban!!!!

Gabi!
Olyan kis husimusi DávidKép Nagyon cuki vagány kisfiúcskaKépKép

Évi!
Üdv itt! Flóra akkor Bence topic-ikertesójaKép Megnéztem az albumot is, édes nagyon, azok a combok! Kész voltam teljesenKép Gyere sűrűn!Kép

Hú, eddig jutottam, tovább most nem tudok mert lejárt a mosógép és még gyorsan ki akarok teregetni amíg Bence alszik. Szerencsére visszatértünk a normál kerékvágásba alvástérenKép Csak ehhez ki kell fárasztanom délelőtt. Ma ezért voltunk az állatkerti játszóban, nagyon klassz most hogy át lett alakítva, rengeteg új játék van, csak ma valahogy olyan hideg volt bent hogy lefagyott a lábam. Pedig ott mindig 40 fok volt...
Na mindegy, Bence nagyon élvezte. Lesz ott valamikor egy tali esetleg???Kép Edit, Marcsi, többiek? Bár most sem egyedül voltunk de alig tudtam beszélgetni a másik anyukával mert minden gyerek másfelé megy ugyebár...Kép

Na további szép napot! Pussz,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera: a cirkuszvonat nagyon jó! Fanni imádja, ha lenyomjuk a kéményét elindul...és igazi vonathangot ad ha megáll..az a "hu-hu...sssss" na ez nagyon tetszik. Rá lehet tenni az összes kockát, zenél és forog a kockában lévő figura és világít is a vonat, a pótkocsi is mozgatja a benne lévő kockákat. Mi is vettünk a vizilónak plusz kockákat...hát a kajáltatás nem nagyon megy, nincs annyi hely Kép. Nekem a cirkuszvonat a kedvenc, de amit még jónak tartok az a teherautó, illetve az a nagy kocsi amit húzni lehet. Igen, Fanni ráül a vizilóra (de nem tologatja), illetve pakolja bele és a fejére a kockákat...és tornyot épít a kockákból.
Mi plusznak a tapizós témájú kockákat vettük (nem volt más)...az állatkák jobbak.
Jaigen: a cirkuszvonathoz spéci kockák vannak ilyen kell legyen alul, ahhoz hogy forogjon, illetve zenéljen Kép.

DBarbi
Dbarbi
 


DBarbi!
Köszi!!!! ilyen kockáink vannakKép
Na, akkor beadagolom Apának hogy kéne ez a vonatKép Bár márciusban tartjuk Bence névnapját (áttettük mert túl sűrűn volt a szülinappal), lehet majd arra megkapja. Nem is rossz ötletKép

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok,
tegnap nem engedett se írni, se képeket feltenni. Pedig megjöttünk és naggggyon jó volt + feltöltődtünk rendesen! KépKépKép Úszás, pancsi, szauna, biliárd, pingpong, séta, m szánkó, meg ilyesmik KépKépKép
Ide, tettem pár képet - már olyan régen tettem az albumunkba, h botrány Kép

Hami ma megkapta a 15 hós oltását. A doki nem vette ale a cipőjét, nem mosott kezet és szokásával ellentétben meg se vizsgálta Kép Viszont vhogy beadta az oltást: 1 karba a kettőt. Kapta így valaki? Mi mindig elképesztő módon kapjuk Kép Remélem, nem lesz semmi gáz később sem. Most jól van, bár maga az oltás kiborította, m nagyon durva volt vele a doki Kép

Vera, tök jó, h ha kifárasztod Bencit, alszik rendesen Kép Jó lehet az újjá varázsolt állatkerti játszó, majd egyszer mi is kipróbáljuk!

DBarbi, Fanni akkora nagy lány! Ez a mérlegállás csúcs Kép no meg az új séró! Nekünk is 6 fogunk van hónapok óta - már csak röhögök - de akor mit szóljatok Ti! Kép Egyszer meglesz mind a 20! Az első műved tényleg elismerésre méltó KépKépKép Tetszik!!

Dorki, én sem birom a lehet hozzáállást. Csak tudod, ők se tudják.... főleg a bőrgyógyászat általában olyan alapon megy, h lehet h ez, kezeljük, no akkor ha rosszabb lett, akkor kezeljük máshogy Kép
BOLDOG SZÜLINAPOT NEKED!!!

Zsizsa, látva Gabit, Hami popsikenőcsös akciói ugrottak be... meg ahogy 1 hétig mostuk Kép De Gabi legalább okos, m az arckrémat az arcára keni, Hami meg a hajmosást gyakorolta éppen Kép Ez a kiütés nagyon durván hangzik, szegény Gabi Kép

Szerencsére HAminál még semmi nem csinált ekkora gázt - sőt mostanában gyöngyörű a feneke!

Hanzika, mi ez a Béla??? Nálunk is van vmi Báéla, ha elmondod, én is mesélek Kép

Edit, én már nem is tudok mit mondani KépKépKép Ez már tényleg sok!!! Ha a pótkulcs ott volt, nincs valami gáz a Cascoval? Vmi ilyesmi van az emlékezetemben... bár mind1, tuti új kulcs kell!

Klarissza, feküdj!!! Igazolom a hiányzásod! NAgyon sajnálom a bátyádat, hogy van? Ugye Nálad nem vmi hasonló kezdődik???? Tápi nélküli alváshoz gratula, éjszakázó anyukáknak van remény Kép

Szisz, nem tudok segíteni fülcsi ügyben, mi majdnem kifúrattuk, de aztán az utsó pillantaban meggondoltuk magunkat. Ha lövik sztem nem tudnak figyelni az akkupunktúrás pontokra, de nem lenne baj, ha vki megcáfolna Kép Gyere gyakrabban!

Barbi, hideg Kép De jó, h már ekkorákat ud rúgni a pocibaba!!!!

Évi, üdv itt, írj minél többet!Kép Megkukkoltam a lányodat, tüneményes! Kép Sztem sem ártana orvosnak megmutatni a füledet!

Gabi75, nagyon aranyos Dávid! Még mindig kevesen vannak a játszótéren? Sztem nagyon befolyásolja azt, h hogy bánnak a gyerekükkel, h elvesztették az első babát. Simán lehet, h lelki alapon van a bukás Kép persze az is, h fizikai oka van, de nem ártana megnézetni.

Panu, hidd el, Liza előbb utóbb nagy dumás lesz, vhogy én őt csak cserfesnek tudom elképzelni KépKép

Na ennyi voltam mára, pusszancs!
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Edit
ennyi pechet eccerre...
Bőven sok lenne az egyik is.

Ann
Hol is voltatok pontosan?
Meg kuksiztam a képeket. Hami szupi kis csajszi. Olyan jó, hogy nem fél a víztől. Jártál vele úszni korábban is?
Mi nem jártunk sajnos, nem volt kocsi a buszon meg nem akartam cipelni hidegben, és háááát.... nem mondhatnám, hogy annyira rajong a vízért. Vagyis fürdeni szeret azzal nincs gond, de nyáron addig sírt, míg az apja ki nem jött a nagy medencéből.
Asszem a köv.nél nem hagyom ki.
Oltás: ilyenről még nem hallottam, hogy mindkét oltást egy karba adják be. Nálunk a szokásos egy kar, egy láb volt. És milyen gyerekorvos az ilyen, aki durván bánik a gyerekekkel?

Gabi
Dávid valóban kis vasgyúró. De helyes kis pasi!!


DBarbi
Végül is milyen elhatározásra jutottatok a kistesót illetően, most hogy már tudod mire számíthatsz anyagi téren??

Dorki
utólag is Boldog szülinapot. Éppen ma emlegette nálunk is apa, hogy milyen régen voltunk moziba.
Be is iktatunk egyet valahogy, mert amikor kimozdulunk itthonról, akkor is szinte mindíg velünk van Bebi, az meg nem igazi kikapcsolódás.

Zsizsa
Gabi nekem a képen olyan pici kis törékenynek tűnik. Hány kiló?

Mire végig olvastam már nem emlékszem, de valaki írta a nagyszülőknél való alvást.
Az szerencsés ha ott jobban megy mint otthon. Mi hétvégén anyóséknál voltunk, és Bebus még napközben sem tudott 40 percnél többet aludni. Ráadásul aznap hajnalban fent volt 2 órát, így ezt sem tudta kipihenni. Itthon már hatkor meg kellett fürdetni és hétkor megkajálva beverte a szunyát. Egyfolytában 12 órát. Meg sem mozdult.

Viszon reggel mikor felébred szól, hogy :nyánu vagy nanyu.

ne lépek, mert apa haját még lekell vágnom, aztán meg füri

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


HalihóKép

Asszem tegnap teljesen meghalt a net, itt sem volt hozzászólás, hajrá MatávKépKép

Apa elutazott vasárnap, majd 19én talizunk legközelebbKép A Valentint is Lilivel kettesben töltjükKép
Na de utána! Vasárnap a miénk!!!!KépKépKép
Amúgy megérkeztek Bangkokba, ma mennek tovább Kambodzsába, remélem ott is lesz internetkapcsolat!!

PanuKép
A magyarország.hun milyen info nem volt fenn a gyedről? Apa ott dolgozik, kell az infóKépKépKép
Amúgy én sem így tudtam, ha még ebben az évben terhes lennék, akkor pénzügyileg semmi gáz! ez jó hír, csak apa is benne legyenKép

KlarisszaKép
Ikea????

GabiKép
Nem irígyellek a bébicsőszi feladatok miatt! valamit ki kellene találni pedig, mert annak nincs értelme, h tönkrevágd a derekad!
A bölcsőhalál meg ugye alvás közben lehet leginkább, bár nagyon kicsi az esélye, akkor, amikor fent van miért kell, h kézben legyen????
Később mi lesz az ilyen gyerekből????

ZsizsaKép
látom a te csajszid is igazi nő, Lili is mindig kenegeti az arcát, meg sminkelni próbálKép

EditKép
Ezt a bosszúságot! de legalább az autót nem vitték el!

Minden kép nagyon ari!!!

itt egy kép, barátnős buli voltKép Lili a jobb szélén ölelgeti a barátnőjétKép


Kép

jó éjt:

Manócs
manócs
 
 


hahó mindenkinek!

visszafelé haladok Kép van egy kis időm
a lányom tekergeti az ágy rácsait, jól nyikorog, éppen elalvás előtt tartunk. már a kezével jelzi, hogy ő most ott van, én meg ne foglalkozzam vele Kép

Manócs, nagggyon jó ez a kép, és milyen édesek a csajok! amúgy azt nem találtam rendesen az ügyintézőben, amit ti kérdeztetek: mi van, ha gyed-gyes alatt szül vki, de majd priviben még írok pár szót az oldalról, ide nem való Kép semmi rossz, csak néhány megjegyzés. kitartást ebben a 2 hétben!

Mucus, csak szokás kérdése a másol alvás, Liza a második napon már úgy alszik, mint itthon, csak egy-két apróság kell neki a megszokott dolgokból, nálunk pl. az ágyából visszük a rácsvéőt, és persze a párnáját, meg a babáját, ez már oké.

Ann, Hami nagyon édes, a pinpongozós csúcs, bár a többi is tetszik, irigyellek benneteket Kép, nagyon jó lehetett, legalábbis ez látszik a kiscsajon Kép a doki viselkedéséhez meg nem is tudok mit hozzátenni Kép azt viszont nem értem, miért kapta mindkettőt a karjába, nekünk határozottan azt mondta az orvos, hogy csak a kanyarósat kell karba adni, és az fáj is Kép, de a másik csak ismétlése a féléves korban kapottnak (act-hib), amit ugye akkor a combjába nyomtak.

Vera, örülök, hogy Benci "megjavult", és meséld csak el, hogyan is megy ez a lefárasztás??!! nálunk apa gyúrja ezerrel, meg dobálja, én ugrálok vele ("mint a verebek") az ágyon, vagy rohangálunk a lakásban. kíváncsi vagyok, milyen ötleteid vannak. ja, és néha táncolunk is, mint Edit és Boti Kép

Edit, sajnálom ami történt veletek! Kép ezt a pechet.

DBarbi, Fanni nagyon vagány a hintalovon Kép, az új séró oké, ki csinálta? olvastam én is az Atkinst a mindmegette-n, tényleg jól leírták, bár én nem vagyok érdekelt. viszont karácsonyi kihagyás után megint elkezdtem edzeni. odajárok, ahol az általad írt játszóház van, egy kicsit tovább kell menni, ott van egy "csak nőknek" konditerem, egész jó.

Dorki, drukkolok, hogy a "normálisba" kerüljetek, és jöhessen a kistesó. szerintem, ha lejár a gyes, és még "csak" terhes vagy, akkor kell, hogy biztosított legyél, és nem árt, ha jó bérezéssel, mert azt muszáj beleszámolni, ráadásul a folyamatosság sem árt. egy aprócska lehetőség van, ha kiveszel a munkahelyeden 1 hónap fizetésnélkülit, majd elmégy táppénzre, mert az 1 hó jár, és a folyamatosságot biztosítja, ez fontos. de nem vagyok szakértő, ne vedd készpénznek. ha pontos, testre szabott választ vársz, tényleg írj a Brigi által említett index fórumra a "Szakbarbárnak", és megkapod a tuti választ. link fentebb.

Zsizsa, először csak a fotót néztem, és azt hittem borotválkozott Gabi Kép, aztán láttam, hogy csak pakolást rakott magára Kép hiába, gondolni kell a jövőre Kép

Hanzika, mi van a bölcsivel, hogy bírjátok? kíváncsi vagyok...

Klarissza, elég csúnyán hangzik ez a derékfájás Kép, Lacával hogy bírod? remélem, gyorsan megjavulsz.

Tündér, drukkolok Kép látom az úszásnak is annyi Kép, sebaj, lényeg, hogy túl legyél a vizsgákon.

Barbi, rugdosás Kép és Ádám már érezte a rúgást, kíváncsi rá? mármint a kistesóra.

Zit, a pszichológus véleményére én is kíváncsi vagyok. én már írtam egyszer Ranschburg Jenőnek (egyszervolt.hu-n ő "rendel") kb. 2 hét volt a válasz, és csak megerősítette az elgondolásomat, de az is jó volt nagyon.

Gabi75, naggggyon aranyos Dávid ezeken a fotókon, élvezet volt nézegetni Kép olyan nagyfiú Kép

a lányom 5 perc múlva aludt, és én is a végére értem, remélem, nem hagytam ki senkit.

voltunk a védőnéninél mázsáláson, és most az alsó határon van Liza, de ez nem újdonság, mert mindketten igen soványkák voltunk gyerekkorunkban. ő még nem sovány. szerintem pont jó. voltunk fodrásznál is, akinek sikerült még pár tincset levadászni az egyébként ordító gyerekről (már próbálkoztunk előtte itthon, eredménytelenül). végül hagytuk, aztán itthon apa megint nekiállt, és porszívóval rohangált utána, és csattogott a füle mellett néha, így oké volt. szóval most aránylag rendezett feje van a gyerekemnek Kép és ma is nagyon élveztük a délelőtti sétát, amikor még jó erősen süt a nap, és nem érzed annyira a hideget Kép most már biztosan jön a tavasz Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Persze, hogy voltam füldokinál. Aminek az eredménye 1 hét kórház napi 2 infúzió.
Keringési zavart állapítottak meg. Itt a neten azt olvasta, hogy ez az első jele az érelmeszesedésnek. Sajnos a családban van is ilyen.

Dorka:
Flórának is voltam kiütései a hasán és a kezén. Kezén már vérágas lett. Megjártuk a bőrgyógyászt, aki fel írt egy krémet, ami t össze kellett keverni gyógyszertári krémmel.
Naponta 2* bekentem egyszercsak elmúlott. Ja és még fenisztil cseppet kapott.
Én a mandarinra gondoltam, mert előtte nap kettőt bevágott. Azóta nem kapott és nincs semmi baja. Ruháít azóta külön, folyékony mosószerrel mosom.

Vasárnap megnéztük a Csudafilmet. Nekem tetszett. Jövőéten lesz a Sorstalanság azt szeretném megnézni.
Tegnap du. fodrásznál voltam bedaueroltattam a hajamat.

Vera:
Bence is szeptember 2-án született? Kép

Most megyünk sétálni hétágra süt a napKép

Sziasztok

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Hali!

Gabi majdnem felébredt az előbb, ezért nem tudom, meddig tudok visszafelé haladni, mindenesetre próbálkozom.

Évi,
fodrász tök jó, én már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára, nekem a húgom vágja a hajamat, legutóbb pont tegnap.Kép Keringési zavar és érelmeszesedés.Kép Nem lehet valamit tenni ellene?

Panu,
Lizi ilyen jól elalszik egyedül?Kép Gabi sem egy vasgyúró alkat, amit tutkósan tőlem örökölt, ugyanis a férjem gyerekkorában kis husimorzsi volt, mondjuk most nem az.Kép A hajvágási módszeretek nagyon tetszik.Kép Képet nem kapunk a megfodrászolt Liziről?

Manócs,
ez a kép nagyon tuti a három boszival!Kép Lili már sminkelni is akar?!Kép Atyaég!Kép Tiapátok rengeteg helyre járkál! Tudom, hogy kérdeztem már a múltkor, de már valahogy nem rémlik a válasz, ő munkaügyben megy ki, vagy kalandvágyból? És hogyhogy mindig ilyen egzotikus helyekre megy?

Mucus,
én ugyanígy voltam a babaúszással, nagyon akartam vinni Gabit, de mivel kocsi nuku, télen meg nem akartam vele békávézni, ez kimaradt. Régen amúgy ő is utálta a vizet, aztán megszerette, és pár hónapja már úgy kell kiimádkozni, pedig tényleg hagyjuk 15-20 percig is szórakozni. Gabi tényleg kis törékeny, legutóbb a 15 hós oltáskor mázsálták, akkor volt 8,5kg kb., most szerintem olyan 9 kiló körül lehet, és ehhez 78cm. Pedig annyit eszik, mint egy elefánt.Kép Egyébként én ugyanilyen vagyok.Kép

Ann,
de jó, hogy ilyen jól éreztétek magatokat!Kép A képek nagyon jól nekem az utsó tetszik a legjobban, Hami olyan cuki a kis copfocskájával.Kép A dokid elég gáznak hangzik.Kép Én úgy tudom, nem szabad egy helyre adni az a különböző oltóanyagokat... Gabi karba és combba kapta.

Vera,
tök jó, hogy rendeződött az alvás.Kép Szegény virágaitok (meg a mieink is)! Gyorsan meg kell csinálni a radiátort!Kép Hogy ti milyen játékokat ismertek DBarbival!Kép

Edit,
ez elképesztő!Kép Nem igaz, hogy ennyire rátok jár a rúd mostanában! Nagyon sajnálom! Mi, ugyanúgy, mint Veráék, bárhol szállunk ki, mindig mindent beteszünk a csomagtartóba, még a gyerekülést is, akkor is, ha húsz perc múlva megyünk vissza. A férjem pont pár napja jegyezte meg, hogy milyen elkeserítő, hogy olyan helyen élünk, ahol nem lehet bent hagyni a gyerekülést az autóban...Kép Remélem, most már csak jó dolgok történnek majd veletek!

DBarbi,
kitartás a diétához, akiről hallottam, hogy csinálta, mind nagyon sokat fogyott vele!Kép Új séró jó lett!Kép Ez a mérlegállás nálam viszi a pálmát!Kép És amilyen arcot vág közben Fanni!Kép

Dorki,
a te kaspód is nagyon szép lett!Kép Remélem, Niki feneke már rendbejött! Bőrgyógyászhoz nem akarod elvinni a kiütések miatt? Hátha többet mond, mint a gyerekdoki... Utólag is boldog szülinapot!Kép Fogyáshoz meg kitartást! A kistesóért tényleg érdemes!Kép

Na, végigértem, éljen! Gabi közben kétszer majdnem felébredt, de aztán mégsem, ugye, milyen aranyos lányom van?!Kép Már két órája alszik pontosan.Kép Sajnos úgy tűnik, hogy kezd náthás lenni, remélem, nem jön ki rajta nagyon. Éjjel elég kis sírós volt, alig kapott levegőt. Képzeljétek, a férjemnek lesz fogszabályzója, valószínűleg három évig kell hordania. Március végén teszik fel neki. Hát, kíváncsi vagyok... Nem vagyok nagyon kiakadva, mert már pár éve tudjuk, hogy lesz majd, csak mostanra realizálódott.

Na, felébredt Gabi. Körkérdés: ti hogyan és hányszor mostok fogat a gyereknek?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok, csak kipróbálom, szeret-e még a BabanetKépKépKép
Két napja vagy nem enged be,vagy ha irnék se sikerül, hócsukám tökéletesen tele van...
Most nem tudok hosszabbat irni,jelenleg illegalitásban tartózkodom a gépnél, amint lesz idöm,majd jövök...
Ha a Net szellemei nem tolnak ki velem megintKépKép
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Ann, Panu:
az nem lehet, hogy 10 kg alatt adnak combba, fölötte meg vállba? Csak mert nekem valami olyasmi rémlik, mintha a 15 hósnál kérdezett volna vissza a doki, hogy Ákos 10 kilo fölött van-e már és mikor mondtuk hogy nem, akkor aszonta: akkor comb.
Bár gondolom Ann, hogy nektek nem volt méreckedés szuri előtt.

Zsizsa,
nagyon jóóóóó Gabiról a krémezős képsorozat, megmutattam Tamásnak is (Gabit mindig megmutatom neki), neki is nagyon tetszett.

Én meg még mindig időhiányban szenvedek.
Pont ma írtam egy levelet, amit minden csop. társnak küldök, aki mostantól "zaklat". Bekeményítettem és megírtam nekik, hogy esténként rászánok fél órát arra, hogy érkezési sorrendben válaszolok a kérdéseikre, de több időt nem vagyok hajlandó elvenni a családomtól.
Iszonyatosan fárasztó e-mail-ben "korrepetálni", és naponta jön vagy 10 "csak egy-két kérdésem lenne ...." levél.

Klarissza,
jobban vagy már?

Dorki,
Boldog szülinapot Kép.

Üdv. mindenki másnak is, akire most még nem jutott időm.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Marcsi: nem hiszem, hogy ezen múlna. Balu ugyanis 11kg volt a 15 hóson és combba kapta, Zsoma meg kerek 10kg volt, és karba. Tény, két különböző dokiról van szó. De most a Balu korosztályánál látom, hogy még a 3 éves oltást sem adja minden doki karba, pedig lényegesen jobban viselhető el úgy.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem írok, de elég vacakul van a derekam, ha járni tudok megyek a dokihoz Kép Sajna ülni se kellemes, úghogy semmi netezés Kép

Mindenkinek sok puszi!!!

Klarissza
klarissza
 
 


Barbi,
a babanet szeret, szóval most már lehet írni!Kép

Marcsi,
megérezted, hogy pont akartam kérdezni, mi van a vizsgázókkal.Kép Csak Gabitól nem tudtam feljönni.Kép Van még vizsgád, vagy csak "korrepetálsz"? A sok hozzád intézett levélből látszik, hogy milyen okos vagy, nem igaz?Kép Engem bezzeg sosem kerestek...Kép Ákosról új képek nincsenek?

Cory,
mi van veletek?

Klarissza,
továbbra is jobbulást! Jaj, nagyon sajnállak, remélem, a doki tud valamit csinálni! Esetleg csontkovács? (Én még nem voltam, csak egy ötlet...)

Na, vacsizunk még egyet fürdés előtt, hogy haspók leányom ne legyen éhes éjjel.Kép Még nem is írtam, hogy kb. két hete szól, ha kakilt, tehát nem feleslegesen téptem a számat, amikor mindig kértem, hogy szóljon, ha kakilt, mert akkor hamarabb ki tudom cserélni a pelust, és nem lesz piros a popó.Kép Sőt, mostanában már előtte is szól néha pár perccel, nem rossz előjel a majdani bilizéshez.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Doki téma. A mi dokint azért adja egy végtaba - msot 1 karba, a 4-5 hósat meg egy lábba, hogy egyszerűbb dolga legyen... Szívesen megtudnám a hivatalos álláspontot ezügyben, sztetek hol lehet ennek utánanézni?
Amúgy mondjuk kezdjük ot, hogy jó, a cipőjét ne vegye le, max. takarítani kel utána, ez csak bunkóság. De kezet azt mosson, mert ki tudja milyen a keze, még ha csak a kilincset fogta is meg és oltani jött, nem szétnézni. A harmadik meg, h vizsgálja meg a gyereket, mert ő észlelHET egy kezdődő betegséget, vagy hogy még nem gyógyult meg rendesen. Szerencsére Hami nem volt még náthás sem hónapok óta Kép
Ő már 8 hósan is karba akarta adni az agyhgyull elleni oltást, mert ez a heppje, de azt nem engedtem, m elolvastam a tájékoztatót Kép Amúgy Hami sincs még 10 kiló, még 9 se, úgyhogy ez alapján karba kapta volna.. modnjuk azt megkérezte, h hány kiló, de csak mert akart kérdezni vmit... mást se mondott, nem is kérdezett - szerencsére KépKépKép

Klarissza, gyógyulj már meg mielőbb!!!!

Marcsi, szerintem jó módszert találtál a csoporttársak kordában tartására Kép Ügyes vagy!

Barbi, sztem nemcsak Téged nem szeret, mostanában hülye és kész! Remélem, megjavul. Mi ez az illegalitás??

Zsizsa, Hmai is 2 órát aludt ma Kép Ki is aludta magából a nyügijét, ami de. gyötörte Kép Remélem, Gabi nem lesz náthás.
Fogszabályzó: mi apánknak is volt, kb 1,5 2 évig hordta, asszem, lassan 2 éve hogy leszedték neki. Sajna azóta rosszabb lett, visszament egy kicsit foga Kép úgyhogy nem lett tökéletes, de jobb, mint volt. Fogmosás: egyelőre 1x, este fürdéskor fogkefe+fogkrém apa megmossa + előtte vagy utána Hami is.

Évi, kórház Kép Jajjj, de jó Nektek moziilag. nekünk egyelőre ez is bonyolult, mióta itt bezárták a mozit Kép

Panu, mennyi az az alsó határ súlyilag? HAmi most 8850 15 hósan, ez biztos valami minden alatti súly :oPPP De nem kommunikálok erről senkivel, úgyhogy nem is szólhat be senki Kép Lizi is, Hami is pont jó Kép Elképzeltem a fodrászkodásotokat Kép nem semmi!!!!!!!!

Manócs, jajj de tündéri ez a csaj-party Kép Nem lehet jó, h Apa ennyi időre elment Kép

Mucus, Erdőbényén voltunk. Nem jártunk úszni, nem akartam, amíg el nem múlik a búvárreflexe. De mostmár mindenképp kellene valami pancsikolós helyet találni.
Tényleg, nem tud valaki olyan helyet, ahol elpancsizhatnánk Hamival mindenféle tanfolyamtól függetlenül?

Haminak két édes mondása van: HÓA vagy HÓVA = hol van? a másik pedig a MIE = mi ez? tündéri sztem!

Na lépünk fürdeni, mert íjíjíjíj = írni szeretne!
cuppp
A

jjjjju huépéoijmijmohni vb
annann
 
 


Sziasztok!

Klarissza!
SzegényKép Úgy sajnálom hogy nem javul a derekad!!! Azért menj orvoshoz minél hamarabb hátha kapnál valami csodakenőcsöt. Apukámnak is gerincsérve van, de most meg nem mondom mivel kenik és az jó rá. De majd megkérdezem tőle.

Oltás: szerintem sem kiló függő... Bence ugyanazokkal a méretekkel rendelkezik mint Zsizsa Gabija, tehát kb. 78 centi és kb. 9 kilóKép Ő is kis törékenyKép
Ja, és ő is a kanyarósat karba kapta, a másikat meg combba ahogy Panu is írta.

Ann!
Nem kéne dokit váltanotok? tudom hogy nincs túl nagy választék, de hátha. Azért ez már durva!Kép Bár a legdurvább sztori erről az orvosról az volt mikor tű nélkül adta be az oltást HaminakKép
Nagyon jók a képek már megint!Kép Nekem is a pingpongozós tetszik a legjobban, meg a pancsis és vízilabdás isKép Nagyon édi HamiKép
És mikor jöttök játszóházazni?!

Zsizsa!
Mi egyelőre csak egyszer egy nap mossuk a 6 fogacskát, az esti fürdésnél. És minimális pötty fogkrémmel, amit rögtön lenyal róla majd követeli(-né) a következő adagot úgy szeretiKép

Évi!
Ez a keringési zavar nem hangzik túl jólKép És most mi a megoldás?

Panu!
Miért alsó határ, Lizi hány kiló most?
Irigykedem hogy ilyen klasszul elalszik egyedül. Mi ebben nagyot hibáztunk, már utólag látomKép De majd a másodiknálKép

Én ma háromszor altattam, egyszer a mosógép, másodjára pedig a sütő órája ébresztette fel Bencust fél perc alvás után. Így harmadjára is próbálkoztunk de előtte jól bekajáltattam hogy akkor most már aludjon egy pár órátKép Ráadásul ma iszonyatos fejfájással küzdöttem úgyhogy megváltás volt mikor végre Bence bealudt. Ilyenkor olyan türelmetlen tudok lenniKép

Ja, Panu a lefárasztás nálunk egyelőre annyi hogy minden délelőtt csinálunk valami elmenős programot lehetőleg babakocsi nélkül és Bencike jön a saját lábán. Ettől nagyon el tud fáradni. Meg mi is szoktunk táncolni és kergetőzni is a lakásban négykézlábKép
De jó lenne már ha tavasz lenne, akkor a jó levegő is fárasztaná!

Manócs!
Aranyosak a csajokKép
Apa jó sokat utazik! A mienk is mondjuk, de nem ilyen hosszú időkre szerencsére. Na meg most mi is mehetünk majd vele májusbanKép
Így utazhat tőlem ha visz magávalKép

Mucus!
Tök édi lehet ez a nyanuKép

Nekünk is vannak új szavaink, na nem anya, hanem ADDIDE, HÚHA, Aúúú ha beveri valamijét, és egy újabb állathang: öf-öf (malacKép)
Apa most szólt hogy tudom-e hogy már egy órája itt ülök... Pedig nem is csak egy fél... De megyek!
Jó éjt mindenkinek,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Ann!
Egyszerre írtunk, úgyhogy a dokival kapcsolatosan már választ is kaptamKép Meg egy csomó mindenben ugyanazt írtukKép
Cuki Hami dumája, meghallgatnám már szívesen!Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


és még egy mai fürcsis kép, aztán már itt sem vagyok...
BuborékfújóztunkKép
Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


buborékolós Bence nagyon édes!!

csajok a súly-magasság koordináta benne van az eü. kiskönyvben.
Liza 9,3 kg és 81 cm alsó vonal, elégséges Kép de kit érdekel??

Bencus az alsó harmad közepén, eddig mi is ott voltunk

Haminál nincs magasság adat, ha több mint 76 cm, akkor dettó Liza, vagy súlyosabb Kép Kép

húzok továbbvasalni, csak nassoltam egy kicsit és olvastam

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Na, akkor én is szeretem a Babanetet, de roppant vacak az utóbbi hetekben...

Az illegalitás alatt annyit értetem,hogy Ádámot kellett volna inkább ébresztgetnem,meg összepakolni, stb... de inkább kihasználtam,hogy még alszik, és lelopóztam a géphez.
Én nem tudom miért, de rendszerint fél10 körül ébredek, és még egy fél órát adok magamnak,akkor ébresztem Ádámot. Igaz, egyszer átlag fennt van éjjel (vagy egyszer se, ), de én annyit tudok aludni,mint egy medveKép

Zsizsa,nekünk nyóc fogunk van,és egyszer mossuk egy nap, fürdés után. Most már legalább hagyja és türi is, de volt pár hetünk amikor birkózás volt inkább...Aztán szépen megtanulta az összes pancsis játéknak mosni a fogát,és most már valahogy hagyja az övéit is matatni.
Ügyi Gabi a kaki-szólással, nálunk még hire-hamva sincs ennek , csak szaga...

Oltáson gondolkodom rendesen, de nem vagyok biztos...Idáig mindet a combjába kapta, mivel 3-at kapott, ezért 2 tutti egybe ment. Az 1 éves volt itt a kanyarós, az karba ment. Most szerintem megint comba megy, két hét múlva kapja 15 hónaposat.
Én próbáltam mérni, kb 84 cm és 12-13 kg közt van Ádám.

Klarissza, jobbulást a hátadnak, azért ez elég vacak,ilyen fiatalon már ennyit kinlódni veleKép Tesód hogy van??? Nálunk apukám az ügyeletes derékfájós, emlékeszem sokat feküdt ö a kiszedett szekrényajtón...(kemény felület kellett, és szönyegpadlónk volt mindenütt,igy lett neki kemény a fekvö helye...) Még most is van vele baja, de öt nem kellett müteni,bár sokszor súrolta a határt.

Lányok, már volt szó pár hete a ki mit eszi-iszik téma. Én azóta akarom kérdezni, hogy ki ad tejet a babájának? És aki nem, az miért nem???Elgondolkodtam,hogy otthon vajon mennyi idös kortól ajánlják a tejet,itt 1 év után.Mi 13 hónaposan tértünk át rá, és most napi 6-8 decinél tart Ádám, egyszeüen imádja. Evésnél én nem tudok egy egész bögrével meginni,mert tutti még abból is kuncsorog. Heti 8 liter tuttira elfogy hármunknak,én nagyon szeretem,és azt hiszem Ádám is...
Szóval, ti ha nem adtok,miért nem, esetleg mindenhol allergia veszély van? VAgy van másnak is ilyen tejbolond babája?? Kiváncsi vagyok, csak ennyi az egész...

Tegnap segitett Ádám a kiflikészitésnél, saját kis deszkán gyurta a tésztát, annyira élvezte:

Kép

És egy kézmosás:
Kép

Most ennyire futotta, Benci nagyon aranyos a fürdés közben,és hát a Gabi kozmetikai arcpakolás kezelése sem semmiKép Fanni tincsei még igy is elég kunkoriak,de már nem 220 volt, igaz DbariKép?
Manócs, én ezt a hölgykoszorút már láttam a másik topicban,micsoda csaj-csapat!!!
Vera, én decemberben többször is gondoltam rád a vizilovas játékkal,mert itt nagyon leértékelték, és kiváncsi lettem volna, vajon Bencének bejön-e...Aztán lebeszétem magam, 9 hónapos kortól ajánlották, és elég babásnak tünt már,akkor jól sejtettem,hogy már nem hozná lázba Ádámot se...

Ádám sejt valamit a poci-babából, bár csak olyan saját szintjén..ha meglátja a hasam azonnal mondja,hogy ba-ba, meg mászik hozzám, és bizony oda kaptam már cuppanós puszit is. De nem hinném,hogy mélyebben értené a dolgokat, szerintem majd ha itt lesz kistesó...


Na,most kiirtam magam, kiképeztem, és lépek vasalni...Valaki???Van egy halom eladnék belöle szivesen...

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


ZsizsaKép
Apa most magánúton van, de jár céggel is. Imád utazni, mondjuk én is jártam már egy-két helyen, de Lilit még nem akarom hurcolni, úgysem emlékezne semmire, meghát a kambodzsai őserdő nem kifejezetten neki valóKép Bár a Dzsungel könyve az egyik kedvencKép
Mi 2szer mosunk fogat, reggel-este, de azért van, h a reggeli kimaradKépKép

AnnKép
Szerintem meg vegye le a cipőjét is, és ha meg nem mos kezet egy doki, arról ide nem írom le a véleményem! Nekünk az egyik védőnénink (ez a fogalom igen tág is lehetKép ) volt tök bunkó, állandóan cipővel akart bejönni, nem mosott kezet, aztán szépen kimentem a teraszra (július-augusztusban) aztán ott dumáltam vele, a kölökhöz meg nem engedtem nyúlni. Húúúú, én ebben a témában harapokKépKépKépKép

VeraKép
Áprilisban én is megyek vele Londonba! Azért ennyi jár!KépKépKép Ti hová mentek majd?

MarcsiKép
A jótanulókat zaklatják!KépKépKép

BarbiKép
Cukrász ÁdámKépKépKép
Lili utálja a tejet, minden formában, mi kálciumtabit eszünk jobb híján, de én adnék neki, ha meginná, bizisten!Kép

Csajok!!!!
Mivel apacuka nincs itthon, így cincoghatnak az egerek, ezért jövő héten kedden lesz nálunk egy baba-mama tali, mindenkit szívesen várunk!!!! Délelőtt-délután lesz, mert nem tudtunk megegyezni, mi itthon leszünk egész nap, ez biztos!Kép
Itt lakunk, ha valakinek részletesebb kéne, írok!
http://www.terkepbank.hu/show.asp?id=8AE75C6C-A052-4BA0-8DFF-881BFC39B422

Kérlek jelezze az, aki jönne, hogy kire számíthatok, jó?

+ha valakit érdekel: (Egy barinőm vadiúj ruhákat adott át eladásra, götz, babybell boltos, 1000 Ft átlagáron, a bulin megnézhetőek, kb 30 ruci, mindenféle méret, szín, stb!)

Na jó éjt, megyek apa takarója alá, legalább egy kis apaszag, ha már üres az ágy!KépKépKép

Manócs
manócs
 
 


Manocs
Mit csinál apa olyan messze?
Nagyon aranyosak a csajszik együtt. Nem veszekedtek ?Én is laktam apa nélkül fél évig és én is szagolgattam a ruháit. Kép
Minket érdekel a buli !!!!

Panu
Mekkora párnán alszik Liza ? Mert Niki is párnán alszik el, de én kiveszem a kiságyból kb. 1 óra múlva, mert elég nagy párna és nem akarom, hogy kényelmetlenül feküdjön, mikor tekereg éjjel. Köszi a gyedes infót, majd megkérdezem konkrétan mi a helyzet.

Dbarbi
Nekünk is ilyen hintalovunk van. Karira kaptuk. Niki már ücsörög rajta és hajtja is a lábával. Kényszerből vette meg a tesóm az avensist, mert már annyiba került a hirdetés meg a parkoló fizetése, hogy buktunk volna rajta. Akart venni ő kocsit, csak még nem most. egyébként semmi baj vele.

Évi
Milyen az a vérágas kiütés? Ez a keringési zavar elég durva. Nem vizsgáltatod jobban ki magad?

Ann
Ez az orvos egy barom ! Még jó, hogy 3 éves korában kapja a következő oltást. Ha igy megy tovább másfél évig nem is látjátok. Hogy lehet valaki ilyen durva egy kislánnyal. És mi az, hogy tű nélkül adtott be oltást ???? ez borzasztó, hogy neked kell megmondani, hogy hova kell adnia az oltást. Miért nem akartad vinni úszni Hamit ? Én mindenhol azt olvastam, hogy addig kell vinni, mig megvan a búvárreflex.

Zsizsa
Gabi nagyon édes a krémmel. Niki is lenyúlt két doboz krémet. Az egyiket kinyitotta és belerakta a másikat. Utána a szőnyegen szedte szét, ami meg nem kellett, az ment a tapétára.
Nagyon okos a csajszi, hogy szól kaki előtt. Ez nagy lépés.
Mi még csak próbálgatjuk a fogmosást fogkrém nélkül. Ha én vagy apa fogat mos Nikcsi is kéri az ő fogkeféjét. De inkább csak harapdálja még.
Nekem is volt fogszabályozóm éjszakai is később meg állandó 1 évig. Ez 14 éves koromban volt. Nagyon utáltam, olyan "ciki" volt még akkor. De azután megtanultam úgy beszélni, hogy alig látszott. 4 fogamat is kihúzták.Kép de ha nem csináltatom meg, akkor kilökték volna egymást a fogaim mostanra. Anyukámék mondták is, hogy nem vernek szájon, mert egy zsiguli ára van a számban .O) Miután nekem levették egy év múlva már ingyenesen hozzá lehetett jutni. Nektek ez most mennyibe kerül ?
Marcsi
Tényleg okos vagy, ha ilyen sokat tőled kérnek tanácsot. Vagy a többöek csak nem hajlandóak tanulni. De igazad van, első a család !
Klarissza
Jobbulást a tesódnak is.
vera
Gyakran fürdötök együtt ? Én is szeretem, de mióta Nikcsi kiütéses, azóta szüneteltetjük. Sajnálom a kocsitokat. Sikerült már pótolni a papírokat. Gondolom az is jó sok pénz volt.



Köszönöm a szülinapi jókivánságokat.Most hétvégén lesz megtartva hivatalosan. Szombaton anyukámék jönnek vasárnap meg anyósomék. Megint nagy főzést rendezek. Mindenkitől csempét kértem ajándékba, mert a konyhánkat föl akarjuk újítani. Így legalább lesz induló pénz. O) Mi is egyik oltást a karba kaptuk a másikat meg combba. Nem is értettem, hogy mit mond az orvos, mikor szólt, hogy vegyem le a harisnyáját. Addigra már megkapta az elsőt és szegénykém nagyon üvöltött. Niki kb. 11 kiló és 80 centi. Nekem nem tűnik nagynak, de a játszótéren mindíg idősebbnek hiszik. Na megint jó sokat írtam.
Dorki
dorki
 
 


Barbi!
ADam nagyon ari ,nagyon sokat nott szerintem!
En adok DAvidnak tejet de napi 2dl es plusz egy 170 gr-os gyumijoghurtot es meg valamennyi sajtot is eszik minden nap.Itt azt mondjak hogy nem ajanlatos napi 5 dl tejnel tobbet adni egy gyereknek ?Kép en megprobalom betartani.EGyebkent DAvid nem annyira szereti a tejet de megszokta mert ez a reggeli rutin ahogy felkelunk tejcsi.Ezt van szerintem kicsit hozza szoktatas kerdese is.Az elejen orjongott annyira nem kellett neki,mostmar iszogatja.Hogy van a pocibaba?Mennyi idos a babad?

Vera!
Jaj BEncus olyan edes,enni valo!Kép Kivel szokott furdeni?En mindig DAviddal furdok es min fel orat ucsorgunk a kadban tele jatekokkal .Latom nalatok is ez megy.

Ez a suly tema szerintem hulyeseg ,szerintem annyi mindentol fugg a dolog.MOndjuk DAvid sulyaert nem aggodom Kép.O 15 honaposan volt 14 kg es 84 cm,2 het mulva megyunk a 18 honapos vizitre es kivancsi vagyok hogy most mennyi de szerintem nem hizott semmit azota amit nem is banok.Kicsit vissza fogtam az etkezeset.
Ugy nez ki leszoktunk a cumirol vegre!!!Kép
Ma volt velem DAvid is babysittelni es meglatta a cumit elkezdte mondani hogy cimi,cimi -erre en mondtam hogy babae es ennyibe is maradt.Ugy orultem neki hogy nem izgatta fel kulonosebben.
Viszont ma borzaszto szar napom volt olyan duhos voltam a baba 4 oran keresztul nem akart aludni csak nyugoskodott,es sirt ,tekergozott az olemben ha letettem ugy orjongott mint akit agyon vernek.EZt ugy kepzeljetek el hogy 5.40-tol -11-ig nem aludt egy 7 honapos baba.HIhetetlen ebben a koban David reggel 9-10 ig aludt es 12-ig meg volt egy 1 oras alvasa min.Ugy lefarasztott hogy majdnem sirogorcsot kaptam.FEl jott az anyukaja es olbe vette es elkezdte ringatni mint egy 1 honapos babat hogy aludjon persze csak rohogott a gyerek de nem viccelek.Erre az anyja nem baj ha nem alszik majd alszik az autoban Kép jo vicc mi?
Aztan meg tovabbi fel orat sirt inkabb visitasnak neveznem.3 szor bealudt 11 utan de mindig hasra fordult ,en meg vissza forditottam(az anyuka mondta)erre a gyerek orjongve felebredt mind a 3-szor mar hivtam a ferjem mondtam ez egy remalom neha.Az a szerencse hogy DAvid jo fiu volt ma vegig kint jatszott a masik szobaban neha bejott es ssshhh igy csinalt (en mondtam neki hogy maradjon csendbe mert alszik a baba)olyan ari volt meg sem szolalt .
Fog:10-11 foga van ,abbol 8 van teljesen kinove Kép viszont a fogmosas mindig eroszakkal tortenik nalunk .Muszaj a szajat kinyissam eroszakkal es ugy mossam ,de mit csinalhatnek.Pedig nagyon szereti a fogkefejet (csak jatszani vele).
Kepzeljetek vettunk egy akkora macit mint a DAvid elneveztuk Balazs macinak(DAvid bele van orulve az Altato -JOzsef ATtilatol innen kapta a nevet).MInden elalvas elott mondja hogy Bajazs, hozza a meses konyvet es hozza a Balazs macijat is.Olyan ari.Ja es mar tudja a verset elszoktam mondani a sort es az utolso sort o mondja ,mindig megbokom a kis fejet es kacagva mondja >OLyan draga hihetetlen naprol napra mennyit fejlodik.
Angol szot mar tud min 30-at mondja is ,vagy forditja ha en mondom angolul a szot akkor o magyarul.Egyik naprol a masikra tanul egy par ujabb angol szot persze tolem meg nem magatol.Ugy mar utanozza hogy nezi a meset ,de en szoktam vele nezni es forditom az alapveto szavakat.
Mar neha jon oda es mondja hogy tanuljunk.(en szoktam mondani hogy gyere ulj ide es tanuljunk Kép
Bocsi most megyek surogsseg van!

David az anyjat koveteli :Josz ,josz !
gabi75david
 
 


DorkiKép

A csajom meg a barcsinője(akit ölelget) egy hang nélkül eljátszanak órákat! Asszem hála az égnek ezértKépKépKép De a képen is látszik, h nemigen vitáznakKép
fél év apa nélkülKép
A Friss babák topikos csajok is jönnek, már eddig vagyunk kb 10en! Ide átmásolom, h hogy lehet eljutni hozzánk:

Remélem a Dunaplázát mindenki ismeri, így onnan kezdem: a Váci úton kell kifelé jönni, majd a Külső Váci úton ( ez a folytatása), amíg az ember el nem ér a Dunakeszi balra jelzésű tábláig, no ott akkor balra, majd jó sokáig egyenesen. A körforgalom után lesz nemsokkal a Várost jelző tábla, hogy most már Dunakeszin vidulhat a magyar. No akkor jobbra nem sokkal azután, h beértünk Keszire van egy Shell benzinkút, ott a lámpánál jobbra, majd rögtön balra, a következő lámpánál Fót felé, jobbra kell kanyarodni, a következő lámpánál a Match ABC bal oldalán kell eljönni, az lesz a Kossuth utca, onnan az Ács, tetőfedő feliratú sárga táblánál lefordulunk balra, majd a 5. utcánál jobbra, ez a Szabadság utca, ami átmegy majd Szabadka utcába. Mi a Szabadka és a Kismarton sarkán lakunk egy ikerházban,sárga színű, ez az első újonnan épült ház ezen az úton. A mi oldalunk a fakerítéses, a csengő nem jó, de a kiskapu nyitva lesz!!!! Ha találok, rakok ki lufit is:-)
Térképen ne nézzétek, csak a Szabadság utca van rajta, mert ez egy új osztás!

Hé többiek, gyertek ti is!

Talinévsor:

Dorki
Manócs
+ friss babások!

Puszka:
Manócs
manócs
 
 


Hali!

Csak egy gyors beugrás!

Köszi a fogmosásos válaszokat, én még azt kérdezném, hogy aki fogkrémmel mos, milyen fogkrémet használ, merthogy ugye a babák még nem tudnak öblíteni, ezért lenyelik, és ezért nem jó, ha sok fluor van benne.

Még egy körkérdést dobnék gyorsan: hányszor kakil a gyerkőcötök egy nap? Gabi 3-4 alkalommal, amit kicsit sokallok. Persze, sokat is eszik, de mint írtam, nem hízik túlzottan, lehet, hogy azért, mert alul kijön?Kép

Manócs,
én szívesen mennék hozzátok, de nincsen kocsink (bár lehet, hogy tudnék szerezni), viszont nem is tudok vezetni.Kép De jövőre megtanulok, ígérem!Kép

Gabi75,
az én Gabim 2 hónapos korától 8 hónapos koráig egyáltalán nem aludt nappal max. 2x10 percet, és ez nem vicc. Amikor elkezdett mászni, onnantól aludt fél órát egy nap, és kb. dec. vége óta alszik másfél-két órát. Szóval az, hogy nem alszik a baba, nem gond, a sírás meg a bukás már inkább. Egyébként miért nem alhat hason? Gabi újabban hason alszik, és így sokkal jobban alszik.

Na, majd este megpróbálok normálisan írni, de most megyekafutok.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa

Mi aloe verás fogkrémet használunk, azt lenyelheti, de tök édes, apája megtanította köpni, így tud már. Kép

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Szemét Babanet! Tegnap egy jó hosszút beírtam, erre elszállt Kép

Tehát:
Hétfőn megkapta Marcus is a 15 hós oltást. Jól viselte, két karjába kapta. Már az agyhártyát is oda adta a dokinő, ő azt mondta, hogy mivel jár, inkább a kezébe adja, hogy ne a lába fájjon és ne tudjon járni. 83 cm-t és 11200g-ot mértek. Nagyon virgonc volt, oltás után sem sírt sokáig, eddig semmi látszatja az oltásnak (remélem, hogy nem is lesz). Én is megkérdeztem a védőnőtől a tejet, azt mondta, hogy lehet, de csak 2.8-ast és csak forralva. Férjem direkt rákérdezett a pasztőrizálásra, nem tudta megmagyarázni, de azt mondta, hogy akkor is forraljuk (ő még a 8 és 11 éves gyerekeinek is forralja). De mi a gasztros ellenőrzésig nem adunk tejet (az én tehéntejfehérje-allergiám miatt).

Kedden volt az első bölcsis nap. Bő egy órát voltunk bent, nem volt gond. Marcus csak akkor sírt, mikor elvették a játékot tőle, de akkor nagyon (még az orra is vérezgett akkor is és ma is Kép) Ahogy kijöttünk el, is aludt és aludt két óra hosszát! Aztán délután 4-kor elaludt, 7-kor úgy keltettük és 9-kor már megint aludt Kép

Szerdán megint bő egy órát voltunk, akkor nyűgösebb volt, mert már fél 6-tól fent kukorékolt. Kapott tízórai üdítőt mindkét nap, szépen megitta (pohárból, cumiból egyaránt). Megint bealudt, mikor eljöttünk, másfél órát. De délután egy szemet nem aludt! Pedig próbáltam, reménytelenül. Viszont nekem este 6-ra kellett reumára mennem (Hasonlók, mint Évinél: fáj a fejem, fülem, kiderült, hogy gond van a nyaki dolgokkal is, nem csak a derekammal... 30 után már ez megy nálam Kép). Férjuram állta a sarat, szépen lefürdette, bepelusozta, felöltöztette, megetette és elaltatta! Mire 7-re hazajöttem, már aludt szépen a gyerkőc!

És aludt fél 5-ig (akkor evett), utána tovább majdnem 7-ig Kép Ma már tovább voltunk, kapott tízórait, majd fél 11 körül kiküldtek. Hát elég nehéz volt, nem gondoltam volna! Az elején nem volt gond, de 3 ajtó nyílik a belső térre és mindig azt hallgattam, hogy Marcus sír-e. Majdnem én is sírtam. De csak egyszer sírt, nem volt gond, nem is hívtak be. Egyszer aztán nem bírtam tovább, bementem és belestem az üvegajtón. De szépen térdelt a földön és valamit nagyon hallgatott, mert koncentrált Kép Ebédet is kapott, mikor a gondozónő (Gizi néni) kihozta, mondta, hogy szépen evett és sokat (mondtam, hgoy tudom, ő az én haspók fiam). Ma is bealudt, mire hazaértünk, úgy, hogy kivettem a kocsiból, levetkőztettem, és aludt másfél órát. Aztán én suliba mentem, elvittek a fiúk, ők meg anyukámért a pályaudvarra (ma jött haza mamától). Marcus imádja a vonatokat, azért is mondtam, hogy menjenek érte Kép És ma este nem volt olyan nyűgös, szépen 7-kor fürdött, evett és magától elaludt Kép

Zsizsa,
Krémes képek nagyon jók! Fogszabályzó apának - nem egy rossz dolog még felnőtt korban sem. Nekem gyerekkoromban akartak adni, aztán a Klinikán mégsem ajánlották (ellenben kihúztak 5 fogat rögtön), de nem jött helyre... Nem lett náthás GAbi végül? Gratula, hogy szól kakiért már! Ja és nálunk is 3-4x van még kaki (de min 2x).

Dorki,
A kiütést nézesd meg bőrgyógyásszal, asszem oda nem kell beutaló. CD-k nálunk is szabadulnak mindig a helyükről (már annyi van, hogy itt-ott laknak, Marcus legnagyobb örömére). És utólag is BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!

DBarbi,
Fannicsajszi nagoyn csinos lett az új séróval Kép Fog: nálunk 12 van, de Marcus elejétől kezdve belehúzott.

Edit,
Sajnálom, hogy feltörték a kocsit Kép Ez tényleg pechsorozat... A céges autókat képesek voltak feltörni 2-3 flakon samponért is annó!

Vera,
Fejfájás... nem irigyellek, én is utálom, mert olyankor ingerültebb is vagyok, meg nem tudok annyira Marcusra koncentrálni. Javuló Bencéhez és a hangokhoz gratula! Nagyon jó a buborékfújós kép!

Ann,
Ez a doki tényleg horror! Simán ráparancsolhatnál, hogy vegye le a cipőjét és mosson kezet! Ha már nem veszi le, hozzon olyan védőt, ami a kórházakban is van, ez a minimum. Beszélő Hami csudaédes! Erdőbénye meg egy jó környék (apu arról a környékről származik). Kérdezted a Bélát: apósom adta Marcusnak ezt a nevet, még születése előtt. Az uncsitesója Marcusnak meg Kata és Matild volt és a mai napig is az Kép

Klarissza,
Menj el dokihoz, mert ez rosszabb is lehet! Jobbulást!

Manócs,
Apa aztán utazik! Kép Jó, hogy ennyi szép helyet láthat! Lili az ölelős képen nagoyn aranyos. Sajnos, nekünk nem jó már az időpont, mert hétfőtől dolgozom, de köszi a meghívást!

Panu,
Alsó határ monnnyon le! Lizi úgy tökéletes, ahogy van Kép Fodrászsztorin jót mulattam Kép

Évi,
Kórház nem hangzik jól Kép Én megúsztam kezelésekkel, gyógyszerrel és krémmel egyelőre.

Barbi,
Kiflikészítős kép csúcs! Tejfogyasztással kiskorban azért kell vigyázni, mert túltelítődhet a szervezete fehérjével és később allergiává fajulhat (mint pl nálam). És akkor aztán jön a szigorú diéta (még kiflit sem ehettem, meg ami tejet, vagy tejport tartalmaz. Hát nem volt könnyű!). Ezért ajánlják azt, amit Gabi írt - max fél liter naponta (nekünk ez max 2.5 dl Marcusnál, mivel én allergiás voltam).

Gabi,
Szegény, nem irigyellek a baba miatt! Szerintem tuti, hogy gond van a hasával, azért sír, nem tud aludni és azért szeretne hason aludni (az csillapítja a hasfájást). Javasold anyukának a kivizsgálást, én megtenném.
Angol és magyar szavakhoz gratulálok! Nálunk még nem nagoyn vannak szavak, max baba, papa, mama...

Fogmosás: hellyel-közzel megy, egyelőre csak vizes kefével.

Már csak 3 szabad napKép

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


sziasztok, amíg fő a kaja, írogatok...

Zit, mi van veletek? vagy nincs időd többet írni, kíváncsi vagyok rátok...


Zsizsa, mi gyermek-elmex fogkrémet használunk (11 fog), de igen pirinyót teszek a fogkefére, mert Lizi még nem köp, mint Beni Kép, bár már nagyon várom. széklet: attól függ, az átlag napi 3, de van, hogy 4-5, van, hogy csak 2x. lehet, hogy egyszerűen csak gyors az emésztése Gabinak.

Manócs, mi mennék, de még beszélnem kell az unokatesómmal, nem akkor látogatnak-e meg. ezt kb. vasárnapig megtudom. ha megyünk, akkor van hely nálunk a kocsiban, szívesen elviszek valakit, Zsizsa, ha gondolod, vasárnap beszélhetünk róla Kép

Gabi75, nem az alvással van a probléma, mert az tényleg babafüggő, és nem tudsz vele mit csinálni. nem könnyű a helyzeted Kép Dávid aranyos, hogy így tűri a másik babát Kép

Barbi, én nem adok tejet, mert nem issza, se melegen, se hidegen, se édesítve, és a kakaót se issza, én sem, azaz nincs is mit számon kérnem Kép többször megpróbáltuk már, nem megy.
a kis kuktád nagyon helyes Kép

Klarissza, jobbulást, remélem, az orvos tud segíteni.


ma hisztis napunk, ezért nem is részletezem, csak annyit, hogy mikor megérkeztem a melóból fél 11-kor, a gyerek ordított, az orra taknyos volt, az arcán kajamaradék, és a ruháján is, az apja ideges volt, és mindketten rettentően örültek nekem. én viszont lesápadtam a lakás látványától: szétszórt játékdarabok, és kiflimorzsa mindenütt. akkor még mosolyogtam...

panu
panu
 
 


Hanzika, közben írtál. úgy sajnáltalak, ahogy olvastam a bölcsis sztorit Kép el tudom képzelni azt az érzést. de örülök is, hogy Marcus-Béla ilyen jól bírja. kitartást!

panu
panu
 
 


Megint nem szeret a Babanet, ez már tényleg uncsi...
Köszi a tejcsis hozzászólásokat, azóta végre rátaláltam a papiromra, az is fél litert ir, plusz némi joghurt, sajt belefér a napi adagba.
Akkor visszábbfogjuk magunkatKép
Most megyek, csak ennyire kukkantottam be, ma megyünk a dokihoz Ádám másfél éves felülvizsgálatára.

Tsóközön
Barbi
Mindjár 24-ik hetes...

Kép
Kép
barbi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: