Új privát üzeneted érkezett!

Hurrá! Végre Zsuzsi is megszült!!!
Gratulálunk nekik!!!

Nekem az lenne, a legjobb, ha nálam lehetne!Köszi Rékacs a felajánlást!De Lili, ha ragaszkodsz hozzá,akkor Nálatok is lehet!Én már úgy is felkészültem,hogy taxizunk, ha kell!

Szerintem sem az a lényeg, hogy melyikünk babája mennyit szopizik, hanem hogy jól hízzon és nőjjön tőle!Én örülnék,ha Dávidnak elég lenne 60-70 gramm,de hát nem!
Az éjszakáitokra meg én is irigykedek!Még csak remény szintjén állunk a hasonlókkal!

Na jó éjt puszi!
Katy
Katy
 


Akkor Aura Erikája és Zsuzsi Marcellja ugyanakkor ünnepelnek majd!!!Kép

<pre>
2004/2005 téli mamák Kora Szülés ideje baba Baba neve: Méretei: Kórház neve
1. MaricaKép 35 2004.11.13.Kép 2 Mariann 4200g/53cm Szeged/ Klinika
2. BendegúzKép 30 2004.11.19.Kép 1 Bence 3750g/57cm Bp./Szt.István kh.
3. Márti05Kép 31 2004.11.01.Kép 1 Brigitta 3450g/50cm Bajcsy kh.
4. BringaKép 29 2004.11.18.Kép 2 Bernárd 3400g/54cm
5. EsztiKép 22 2004.12.09.Kép 1 Lili 2770g/52cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
6. DiánaKép 28 2004.12.08.Kép 1 Dominik 2930g/50cm Bp./Szt.István kh.
7. MackósajtKép 32 2004.12.07.Kép 2 Nem tudom??? 3600g/58cm Bp./Szt.István kh.
8. CsillaKép 29 2004.12.17.Kép 2 Péter 3900g/53cm
9. HulcsiKép 28 2004.12.19.Kép 1 Benedek 3700g/58cm Bp./Szabolcs u.
10. KatinkaKép 27 2004.12.23.Kép 1 Lili 3100g/54cm Székesfehérvár
11. LiliKép 31 2004.12.18.Kép 1 Hana 3050g/50cm Bp./MÁV kh.
12. EdinaKép 23 2005.01.10.Kép 1 Bálint 3700g/54cm Rókus kh.
13. GabiKép 20 2005.01.03.Kép 1 Zsombor 3490g/54cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
14. NoémiKép 23 2004.12.16.Kép 1 Levente, Donát 2680g/45cm Bp./Szabolcs u.
15. RékacsKép 30 2005.01.12.Kép 1 Hanga 3700g/55cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
16. MártiKép 29 2004.12.17.Kép 1 Péter,Benjámin 2700g/52cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
17. HanitkaKép 29 2005.01.18.Kép 1 Hanna 3450g/55cm Bp.
18. KireKép 33 2004.12.28.Kép 2 Erik 3150g/51cm ?
19. TüniKép 28 2005.01.12.Kép 2 Kincső 3100g/57cm Bp./MÁV kh.
20. BrigiKép 30 2005.01.13.Kép 3 Máté 3620g/53cm Bp./ Bajcsy K.
21. Eszter2004Kép 28 2005.01.30.Kép 1 Petra 3300g/55cm Bp./MÁV kh.
22. OrbisKép 23 2005.02.09.Kép 1 Boróka,Csenge 3800g/55cm Bp./Margit kh.
23. VicaKép 29 2005.01.30.Kép 3 Zsuzsanna 3590g/53cm Bp./Szt.István kh.
24. BagzerKép 26 2005.02.07.Kép 1 Simon, ?3350g/? Bp./Szt.Imre kh.
25. KatyKép 27 2005.01.25.Kép 1 Dávid 3460g/53cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
26. Mazsom(Zsuzsa)Kép 27 2005.01.28.Kép 1 Lili 3120g/51cm Tatabánya/Szt.Borbála
27. CicmerákKép 24 2005.01.30.Kép 1 László,Gergő 3000g/53cm Bp./Szt.István kh.
28. BabusKép 25 2005.01.27.Kép 1 Kristóf 2700g/52cm Bp./MÁV kh.
29. IlonaKép 29 2005.02.02.Kép 1 Márton 3400g/54cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
30. ZsuzsiKép 29 2005.02.11.Kép 1 Marcell 3800g/56cm Bp./Szt.János
31. KikocskaKép 26 2005.02.08.Kép 1 Réka,Borbála 3520g/56cm Bp./ Schöpf-Mérei kh.
32. TameszKép ? 2005.02.08.Kép 1 Marcell,Szilárd 3450g/53cm Kistarcsa
33. RózsikaKép 34 2005.01.26.Kép 3 Lili 2800g/50cm Bp./Rókus kh.
34. Ttika 32 febr.19-20. 1 ? Győr/Petz A. kh.
35. Vera 30 febr.20. 2 Matyi Bp./Szabolcs u.
36. Timi 26 febr.23. 1 Máté, Levente Pécs/Szülészeti klinika
37. Zsuzsa(Jimbone)Kép 28 2005.02.10.Kép 1 Áron 3900g/54cm Bajcsy kh.
38. AuraKép 23 2005.02.11.Kép 1 Erika 2640g/55cm Bp./Szt.Imre kh.
</pre>
Katy
 


Na itt vagyok, és talán most Hana is hagy nekem egy kis időt a gép előtt.
Kétszer vacsorázott, egyszer 7:20kor és most 8:30kor is. Remélem ezzel el lesz egy darabig.
Képzeljétek délelőtt voltunk az Árkádban hármasban, tök jó volt. Mindenki csodálta a babánkat, mi meg büszkén feszítettünk. Nagyon aranyos volt, hihetetlenül érdekelte az új környezet, hatalmas szemeket meresztett, ide-oda forgatta a fejét kifele a kendőből. Olyannyira élvezte, hogy zokszó nélkül tűrte, hogy 4 órán keresztül nem kapott enni. Ráadásul vacsi előtt du 3kor evett utoljára.
Szóval most úgy néz ki, hogy tejci van bőven, megint dagadnak meg spriccelnek a cicik, Hana pedig átállt a 4 óránkénti evésre. Annyira fura, hogy ezek az átállások egyik napról a másikra történnek, semmi fokozatosság. Lehet, hogy a tegnapi hiszti volt az átállás?
Remélem nem robotot szültem.Kép

Akkor a talival mi lesz? Jöttök ide vagy megyünk Katyhoz? Nekem mindegy.
Akkor menjünk Katyhoz! SZERDA??

Noémi, sajna nem korai a menstruáció. A hat hét gyerekágy után azonnal jelentkezhet, lehet, hogy a tej is azért csökkent egy picit mert hormonális változás volt. A szerencsések a szoptatás végéig megússzák a dolgot. Igaz menstruáció híján teherbe se lehet esni így az első baba szoptatása, ütheti a kis korkülönbséggel tervezett tesó érdekeit, vagy fordítva. Nahát miken gondolkodom már?

Edwig, Bálint tutira felismert. Nagyon jól néz ki azon a képen. Látszik ahogy napról napra nő.

Zsuzsi, hurrá!!! Látod eljött a te napod is. Gratulálunk ezerrel!!

Nem sok híja maradt a táblázatnak. Igaz a télből sincs már túl sok. Ugye?Kép

Eszter, Petráról csodálatos az a közeli.

Cic, a kisfiad mint egy kis buddha. Elbűvölő.

Én nem tudom a yahoon megnyitni az üzenetekhez csatolt file-okat? ötlet?
Pedig olyan kíváncsi vagyok Orbis történetére.Kép

Kikocs, Bagzer! ti nem vagytok már otthon? Hiányoztok ám!!!!!!!!!
Meg a csinos kis porontyaitok is!

KépKép
savitri
 
 

 
 

Kép
a mai kép

KépKép
savitri
 
 


Eszter KösziKép
Zsuzsi! Gratula, látod fölöslegesen izgultálKép
Tényleg nagyon jól néz ki a táblázatKép
Lili! Ezt a teherbeesés dolgot cáfolom. Nekem Bömbi után nem jött meg, és mégis teherbe estem mikor 8hónapos volt.
Éjszakai alvásra én is nagyon irigy vagyok. Máté 1.1/2-2 óránként ébred. Még az a jó, hogy utánna rögtön visszaalszik. Viszont mostanában azt csinálja, hogy néha szopi közbe nem vesz levegőt, és etől persze fuldokolni kezd. Olyan ijesztő. Tapasztalt valaki hasonlót?

Egy kép az esti fürcsirőlKép
Kép

Na húzok aludni. Jó éjt
Brigi
bombomanyu
 
 


Nekem is jó Katynál szerda. Szerintem is ez a legtisztább, hiszen Dávid a legkisebb baba. De Katy, tilos bármit is készülni, viszünk egy-egy kekszet, vagy mindenki, amit megkíván, teát meg főzünk, hogy tudjunk szoptatni.

A menstruációba akkor beletötődökKép Hipertermékeny vagyokKép

Brigi, de jó húsban van a kisfiadKép! Néha nehéz nekik összehangolni a szopást és a levegőt, szerintem ilyen van. LEvente meg folyton félrenyel nagy mohóságában. És van, hogy túl sokat gyűjt a szájába tejből, és nehéz lenyelniKép

Lili, ő is élvezi a kiruccanást, tök keveset alszik már a kendőben!

Zsuzsinak nagy gratula!!!

Pusz
vghnoémi
 
 


Hana megint teljesen kiborult. Ismét a hordozókendőnél kötöttünk ki. Most elájult, bár ki tudja, bármikor reklamálhat, hogy miért ülünk ahelyett, hogy járkálnánk le-föl. Csakhogy én már majdnem lefordulok a székről fáradtságomban.
Tegnap mikor leraktam a kendőből, mindössze 10 percet bírt ki. Aztán átvettem a családiágyba.

KépKép
savitri
 
 


sziasztooooook!!!!!!!!!!!!!!!!
aaaaa, itt en vagyok a szamitogepes zsenim, van , net, most oldottam meg......

juj, ugy hianyoztatok!!!!!! picur ennivlo, holnap teszek fel kepet! most bentszunyal, varja azannyat. sokat eszik, sokat kakil, edes kis pocok! nem volt konnyu megszerezni ot Kép de most mar megvan!!!!!!!!!!1

no, kicsit visszanezek, de holnap jovok tutira$$4
puszi mindenkinek!!
bagz es simonka

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


no, kicsit visszaolvastam, bevallom, onzomod altalaban, azokat kerestem, amik nekunk szoltak...Kép

mindenkinek naaagyon koszi a szoritast! mgfogadtam, hogy szules-sztori csk akkor lsz fent, ha mindenki mar babas, de nem biom ki, aki izgulos, es nem szult meg, az mg ne olvassa....
inkabb a yahoora teszm fel,most hogy ide megirtam az egeszet.....Kép

bgz, aki marfent marad a kov. szopiig. ja, picur napkozben ugy orankent, masfel oraankent ker enni, 10-10 perceket tolt mellen, este meg most 2orankent, mikor lesz ez ritkabb??? a korhazban 60at evett, es tenyleg jo buzgo..... most hiv, megyek hozza, puszi
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


no, en hulye, ahelyett hogy kihasznaltam volna ezt a remek kis idot hogy aludjak, megirtam a szules tortenetet a yahoora. hat, en sem valtozom.......

nemsokara jon a kovszopi, az elozo teves riasztas voltKép

ma ketten leszunk simonnnal a nagy agyban, megyek is hozzabujni, marci vetit, szegenyem

pusz mindnekinek, hlnap kepet is teszek, jo ejt, hulla vagyok,
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Szép jó reggelt!
Bagzer. Remélem sikerül kipihizned magad. Képeket váromKép Biztos nagyon szép SimonbébiKép Lehetne egy kérésem? Fel tudsz engem is venni a yahoo-ra? Lécciléccilécci. Úgy elolvasnám a történeteiteket. Az enyémet megtalálod fentebb ha érdekel.
Én már 5óra óta ébren vagyok, meg a Máté isKép Szegény nem tud visszaaludni, csak azt nem tudom miért. Most éppen csuklik. A csuklás sikeresen megoldva egy kis szopivalKép Hátha mos bealszik.
Hurrá úgy néz ki alszikKép Megyek én is hunyok még egy kicsit amig lehet.

Pusz
Brigi+Máté aki ma egy hónaposKép
bombomanyu
 
 


7:30 és Hana még mindig alszik. Kb éjfél körül aludt el a kendőben és egyszer sem ébredt fel azóta. Én 4:30 óta félóránként felébredek és ellenőrzöm, hogy ébren van-e már, jól van-e. De nem ébresztem fel. Elképesztő. Akkor most van az, hogy átalussza az éjszakát? M

közben 7:35kor felébredt és kért enni, most itt ül velem és szervezkedik meg küzd.

7kor egyébként nem bírtam tovább, mert az egyik cicim szinte fájt, úgyhogy beüzemeltem az Aventet. 125ml fejtem 15 perc alatt. Aztán abbahagytam, mert megtelt a cumisüveg. Tényleg ti honnan tudjátok, hogy kiürült a cici? Nekem az az érzésem, hogy fejés közben is termelődik, ezért mindig van benne ha szívom. Lehet, hogy Hana is 120akat eszik, egy-egy 15 perces szopi alatt? Mondjuk 10 percnél már általában abbahagyja.

Bagzer!!! éljen éljen
nagyon hiányoztál! Hogy mikor lesz ritkább? Hana most 8 hetes és átaludta az éjszakát. Már egy hete elmarad az éjfél és 3 óra közti járkálós party, de napközben még mindig van, hogy 2 óránként eszik, bár tegnap egésznap 4óránként kért, kivéve este, mert akkor evett 7:15kor, 8:30kor és 10kor is. Föltankolt a nagy alvásraKép

megyek elolvasom a sztoridat

KépKép
savitri
 
 


BagzKép

Gratula!!!!!!!!!!! Várjuk a fotókat!
Feltehetnéd ide is a történetet , mert én nem tudom hogy kell a yahoon elolvasniKép

Pusza
cic
cicmerák
 
 


Bagzer, hős vagy! igazán hős!
annyira szép a történeted, biztos a sok fájástól.
És a vége...komoly élmény lehetett. Büszke vagyok mindhármótokra!Kép

KépKép
savitri
 
 


jaj Bagz, még most is borzongok
eszembe jutott, hogy pont Marci kérésére vállaltad a kórházat
mindjárt sírok

KépKép
savitri
 
 


Kép
a mi tappancsos képünk

KépKép
savitri
 
 


megyek vasalni
azt hiszem ezt a tevékenységet előbb vagy utóbb kiiktatom
ha legalább tarthatnánk vasalós partyt és jót pletykálhatnánk közben
de az is lehet, hogy kifejlesztek egy tetrapelenka vasaló gépet
Úgy képzelem mint a fotószárítót vagy tészta nyújtót: két hosszú forró fémhenger egymás mellett forog ellentétes irányba, nekem csak be kell illesztenem a pelenkát és hátul kivasaltan jön ki.
Bagz, ugye te eltudod képzelni? (a fotószárító miatt)

KépKép
savitri
 
 


Most gyorsan csak ennyi:
Bagz hurrá, hogy itt vagy!!!!!

Lili, ugyanúgy működbek ezek a gyerkőcök! Levente meg 9.30-tól 4.30-ig aludt ma. Én is reménykedekKép
vghnoémi
 
 


Szia BAgz! Jó hogy itt! Klassz lett volna, ahogy otthon Geréb Ágnest küldöd el kúltúráltan melegebb éghajlatraKép!Hát nem semmi szülésed volt!!!Jó hogy kórházban kötöttetek ki,nem???
Én is várom a képeket!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Aurának nagy nagy gratula!!Kép
Bagzer-a lényeg, hogy már otthon lehettek a nagyágyonKép

Akkor tali szerda?
esztyx
 
 


Aura, Zsuzsi!
Mindkettőtöknek nagy szeretettel gratulálok!

A tappancsos képek nagyon aranyosak - és persze a többi is! Csak így tovább a fotóközléssel! (Savitri, mikor is tervezed a robot-tesót és a pelenkavasaló piacra dobását?)

Nálunk még mindig tej-ügyek vannak, a mellgyulladás rendeződni látszik - nem kiabálom el azért. A Tesómék béreltek egy elektromos mellszívót, és mivel az nagyobb teljesítményű az Avent-nél, remélhetőleg bejön.

Még egy helyes tegnapi törpénetet gomboltam +osztani Veletek:
1x már írtam, hogy mi Imivel néha Cicálkának hívjuk Hankát. Tegnap szülinapokat ünnepeltünk Anyukáméknál, ahol 11 hónapos Réka keresztlányunk szokásos nagy érdeklődéssel figyelte a babát, mire mindenki mondta neki: "Hanna baba, mondd neki Hanna". Mire ő biztos léptekkel odament hozzá, (kb. 1 hete indult el kapaszkodás nélkül) fölé hajolt, és szemfülesen azt monta: "Cic?!"..

Szép napot mindenkinek!

Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok Lányok!
Mindenkinek gratulálok a szép kis babákhoz!KépKép
Aura nagyon örülök,hogy Te is babázol már.Sok boldogságot kivánok nektek.Küldök Lilikéröl egy képet.
Puszi mindenkinek!
RózsikaKép
rózsika
 
 


Sziasztok!!
Még nem olvastam semmit, csak a táblázatot néztem... hát nem sokan maradtak, mindenkinek gratulálok, aki megszült közben.
Most értünk haza, volt egy evés meg egy peluscsere és most elfoglalta az ágyát, ott alszik.
Jól vagyunk, próbálok még jönni, puszi:
Orbis és Boróka (3 nap Kép)

Kép
Itt még épphogy kibújt!!
orbis
 
 


Szaisztok!!!

Szia Orbis, meg Bagzer!Nagyon örülök ám Nektek!!!Olvatam mindkettőtök szülésbeszámolóját szuper!Hősök vagytok mind a ketten,meg mi is!Erre kellett rájönnöm Kép,de most Titeket illet!!!

TALI!!!
Akkor szerdán várlak Titeket! A címem már ismert!Lili!Nálam van mérleg, úgyhogy igazolhatod a teóriádat a tejhozamról,ha gondolod!Kép
Mikor jöttök?
Noémi!Ígérem nem készülök!Ez tuti,mert Dávid úgyis a kezemre csap(no nem a szó szoros értelmében,de tenne ellene, ha megpróbálnámKép

Én a tegnapi éjszakát csúcs szupernek éltem meg!MÁrmint 3 óránként volt szopi és közte meg alvás, úgyhogy én már ennek is nagyon örülök!

Bagzer!Nektek is be fog állni,ne aggódj!Meg a rokonok nálunk is ugyanezzel fárasztottak,hogy minek adok Neki enni esténként, hanem teáztassam!Én csodálom,hogy mi felnőttünk ezezk után!De komolyan!Ja meg Ti hallottatok olyanról,hogy 4 kiló fölött, négy órás etetésre kell átállni,mert ezt is mondták!No én a 3 órásnak is nagyon örülök,meg úgy gondolom,majd beáll, mint Liliéknél,csak kíváncsi vagyok Ti hallottatok-e ilyenről!?

Na mennem kell!Dávid alszik, és engedélyeztek egy kis sétát, meg közértet valami finomság beszerzésére!
Rózsika!Helyes a porontyod!
Ja és Lili!Hanának még a lába is különleges ezt már tényleg nem hiszem el!!!

Remélem Kikocsék is beköszönnek!!!

Puszi:Katy és Dávid
2 hét + 6 nap
Katy
 


Ezt a képet nagyon szeretem!
Kép
Katy
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Az előbb nem írtam! Óriási gratula! Látod egyszer neked is vége lett...Kép!És nem harapott meg senkiKép!

Orbis! Tundéri kis nagymamit szültél,épp olyan nagymami arcú,mint Hanga voltKép!

Rózsika! A Te Lilid is nagyon csili-viliKép!!!Szép hajas baba!!

Akkor szerda Katynél és hánykor?? Én azt hiszem a déli etetés után mennék! Az pontosan nem tudom hány óraKépIlyen a rend. MA pl a 10 órás délben volt,tehát az egy órás háromkor lesz.A kettő kötzött szoktunk sétálni,akkor mennék,úgy hogy etetésre érjek oda. Az úgy jó?
MAjd szerdán reggel már tudom, hogy ez hány óraKép!

Ti olvastátok már a www.bebeilap.hu-t és most fedeztem fel.

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Tutira be kell tartani, hogy hat hétig nem lehet fürödni? Merthogy én a terhesség alatt is végig fürödtem, pedig sokak szerint nem tanácsos. Jó lenne már egy kicsit lazítani a vízben. Mit tanácsoltok?

Nahát tanácsokat mi is kapunk ám. Ti hallottatok olyat, hogy szoptatás után ki kell törölni a baba száját, ezzel megelőzve a szájpenészt???? Hát nem tudom. Nem szeretném minden szopi után ezzel gyilkolni a gyerekemet.

Orbis, Katy, Rózsika, Savitri Kép iszonyú édes képek Kép Kép

Jah, még egy gyakorlati kérdés. Ti hogy viszitek le a babakocsit? Mi a harmadikon lakunk, lift nincs, lépcső meg rengeteg. Nemsokára ki kell majd mozdulnunk, de már most parázok tőle. Összehajtható kocsink van. Hogy csináljam? Rakjam bele a gyereket, emeljem meg a kocsit és úgy caplassak le? Vagy fogjam a gyereket, hajtsam össze a kocsit és majd lent pászítsam össze őket? HM???? Tudom elég hülye kérdés, de nekem már ezzel is problémám van Kép

Köszi

cic
cicmerák
 
 


Cic!

A probléma nálunk is ugyanez!!!Mi ma voltunk először sétálni, és szerencsére a férjem vitte a babakocsit, én meg a gyereket!De nem tusom egyenlőre máskléppen elképzelni az esetet!Én mondjuk azt találtam ki,hogy a gyreket magamra kötöm hordozókendővel és leviszem a kocsit kézben!A gyakorlati alkalmazásról viszont még nem tusok beszámolni!

Katy
Katy
 


Ja Rékacs!Nekem rendben van!
A többieknek?

Puszi:Katy
Katy
 


Szeretnék kérdezni egy-két dolgot! Elég sokat dilemmázom ezeken, kíváncsi lennék, ti hogy csináljátok!
- Azt mondta a doki meg a védőnő, hogy minden szoptatás után ki kell üríteni azt a mellet amiből evett, mert az ottmaradt tejtől begyulladhat. De akkor hogy áll be a termelés a kereslet-kínálat elvre?
- Ti mennyi idő után ébresztenétek fel enni? Erre is azt mondták, hogy 3 óránál sokkal többet ne várjak, de van hogy 5 órát is alszik. És olyankor nincs szívem felébrszteni, meg szerintem nem aludna ilyen nyugodtan, ha éhes lenne.
- Ti felébresztitek fürdetéshez? Mert közvetlenül előtte nem lehet, mert akkor tuti végig ordít, hiszen éhes. Viszont utána meg a teli pocak miatt lehetetlen. De közte meg alszik.

Na lesz még egy csomó ilyen hülye kérdésem, de most ennyi jut eszembe.
Elolvasgattam egy-két beírást (hát mondjuk főleg azokat, ahol szerepelt a nevem...) és nagyon köszönöm mindenkinek a szorítást meg később a gratulációkat!!!
Még nem olvastam el az élménybeszámolót amit Áron írt, de majd ha valamit kihagyott, akkor szólok.

Na most megyek, próbálok időt szakítani, hogy tegyek képeket este az albumba, de semmit nmem ígérek. Éjszakánként sem jövök asszem mostanság Kép legtöbbször 9-kor már alszom!!
Puszi mindenkinek:
Orbis
orbis
 
 


Szia Orbis Kép

Bár nem vagyok öreg róka ebben az anyaságban -ma két hetes Gergő Kép - de én nem ébresztem fel kajálni, mert szerintem nagyon jó kis jelzőrendszere van a babáknak, hogyha éhesek, felkeljenek. Szóval én nem ébresztem fel, pedig nekem is szokott 4-5 órát aludni. De van olyan, mikor 2 óra múlva kér. Meg szemmel láthatólag elégedett, akkor tuti jóllakott.
A fürdetésnél még én is nagy dilemmában vagyok, mert én is ki akartam alakítani, hogy kb. 7 körül fürödjön, de amikor olyan édesen alszik, nincs szívem felkelteni.

Üdv.cic
cicmerák
 
 


Szia Orbis!
Nekem 3 gyerekem van,de soha nem fejtem le a maradék tejet,söt nálunk a védönö és a dokinéni is megtiltotta.Nem ebresztem fel a babát 3 óránként ö felkel magától amikor éhes,van úgy ,hogy 4-5 óránként eszik.Ezzel azt jelzi,hogy jól van lakva.Na most jól kioktatalak bocsi érte.
Puszi!KépKép
Rózsika
rózsika
 
 


SziasztokKép

Minden friss mamának gratula a babához (nem sorolom, mert olyan babaeső volt itt mostanában, hogy vkit tuti kihagynék)Kép

Írta vki, hogy iszik nektársört. Pontosan mi a neve? Ezt csak nagyobb gyógyszertárakban lehet kapni? Van benne vmennyi szénsav? (anélkül nem hiszem, hogy meg tudnám inni...)

Szaladok, mert Kincső engem akarKép

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Orbis!

Osztom a fentiek véleményét, csak egy dologra figyelj!!!Hogy napközben ne aludjon 3 óránál többet,mert akkor kezdi el összekeverni az éjszakát a nappalokkal, és akkor nem nagyon fogsz tudni aludni!
Puszi Katy, aki ezt is Noémitől és Lilitől tanulta!
Katy
 


Tüni!

Az Eszter2004 volt!
Katy
 


HAhócsek!

Orbis-csudapofa!a kisbabyKép
Jajajjaj-annyira rossz nekem újra megjött...és tök kivagyok tőle. fáj..majdnem mint a szülés és a derekam is és blááá...
szerdán én is mennék lilientállal, csak még azt nem tudom, hogy hogyan...??
esetleg, ha más megy még kocsival, oda becsatlakoznék, ha nem akkor asszem taxizom, babakocsival,nem tudom, hogy tudnék...de lehet, h az lesz..a címre már nem emlékszem pontosan...átküldöd nekem e-mailen?:rothmann@freemail.hu

Eszter,ari vagy!hogy gondolsz a cickóimraKépmár jobban vannak, de még néha most is kisebesedik...de most otthon én is a tejetkenekrápólóban vagyok és úgy vagyokot gyakorlom...

Nálunk ezelőtt a hét előtt, egész jól kezdtek beállni az éjszakák...erre most már több napja úgy van, hogy nyolc, kilenc, tíz körül lefekszik és alszik kettőig...akkor evés...utánna alvás négyig és utána kelés hatkor...hááááááááááááááát kérem ez vissssssssszafejlődés!!!!NEMár!!
próbáltam már, hogy lerakom tizenegy-éjfélkor de akkor is kel kettőkor..meg igazándiból kiharcolja a kilenc körüli csucsut...NEMÉRTEM!!
esztyx
 
 


Sziasztok!!

Bombomanyu, Máté nagggyon hasonlít rád már most. Nálunk Petráról még nem lehet megállapítani hogy kire hasonlít. Jól látom hogy babakocsiban alszik? Én még elő sem vettem.Ja, a levegővétel szerintem normális, a védőnő nálunk azt mondta hogy normális ha 20 másodpercig nem vesz levegőt. Azért nem szeretném mondjuk... Kép, olyankor fujjál rá az arcára szerintem.

Savitri, nem semmi mennyi tejed lett!! Kép Hanán is látszik már hogy jó húsban van. Kép

Ezzel a fejéssel most már nem tudom mit kezdjek, kétféle álláspont van, egyik azt mondja fejni kell hogy legyen később tejed sok, másik azt mondja hogy felesleges, csak akkor ha nagyon duzzadtak a cicik, de szoptatni kell és kész.A kórházban is azt mondták hogy csak annyit fejjük hogy meglegyen a komfortérzés. Szóval most légy okos.

Cic, az a mosolygós kép tényleg nagyon bűbájos. Ez olyan tejcsi utáni kómás állapotban készült? Kép

Edwig, naná hogy neked mosolyog!! tündéri!!

Noémi, nővéremnek is ilyen hamar jött a mensije. Kép

Zsuzsi, GRATULA!!!! Látod neked is eljött az időd!! Kép

Ttika-val mi van??????

Bagzer, nem vagy semmi hogy már be is jelentkeztél! Kép Ne aggódja fokozatosan beállnak a dolgok, szinte napról-napra jobb lesz. Örülök hogy ilyen kis vidám vagy. Kép

Rózsika, neked is nagyon tündéri a babád.

Cic, én nem törlöm ki a száját szopi után, de már én is hallottam, hogy adnak neki tej után vizet hogy kiöblítse vele a száját. Nem tudom, én nem csinálom, nincs szájpenésze egyelöre. Én a bimbot öblitem le vizzel szopi előtt.

Na remélem mindenre reagáltam,
Puszi,
Eszter2004
Petra ma két hetes
eszter2004
 
 


Tüni,
apa holnap hoz nekem nektár sört, mindent leirok neked róla holnap.

Szia!!!
eszter2004
 
 


De jó, Orbis is visszatért! éljen éljen!
Kikocs, téged is várunk ám! Nagyon!

Katy, ha tudsz éjjel aludni a szopik közt az csúcs szuper, nem túlzás.
És ne törődj az elméletekkel, a rokonok hihetetlen sok őrültséget tudnak összehordani.
Én csak arról hallottam, hogy 5 kiló alatt esélye sincs, hogy három óránál hosszabbat kibírjon evés nélkül. Ez se igaz így.

Hana egyébként hosszú alvásai mellett hihetetlen nyugtalan. Tulajdonképp délelőtt amíg egy órát ébren volt ordított. Csak az ölemben nyugodott meg ha ringattam. Végülis magammal vittem tejzacskót vásárolni és azt élvezettel végigaludta a kendőben. De azóta is ha ébren van nagyon hisztis. Tomi már arra gyanakszik, hogy lehet hogy jön a foga. Normálisan ez később következik be, de az unokahúgának már volt egy foga ennyi idősen, tehát nem képtelenség.
Szerintem csak nyűgös.
Holnap reggel megyünk a Mávba kontroll vizsgálatra és a jövő héten megkapja élete második oltását. áááááááááá!!!!!!!!! Választhatok, hogy hétfő vagy szerda.Kép
Hétfőn délelőtt rögtön a Mávos tortúra után kéne menni, szerdán viszont a taliról mennék. Nem tudom. Szerintetek? Már most összeszorul a szívem.
Ja és a tegnap esti hiszti közben Hana a hasáról átfordult a hátára! Ez még nem az az igazi átfordulás volt, tulajdonképp a kókuszpólyáról legurult az ágyra. Viszont 3 szor megcsinálta egymás után, mert mindig vissza raktam.

Cic, az orvos nekem is megtiltotta, hogy fürödjek DE A bába válaszol című könyv kimondottan javasolja az ülőfürdőket már a szülés után pár nappal is. Szóval szerintem nyugodtan. Mondjuk közfürdőbe gondolom azért még te sem szándékozol menni. Azt a világért se javasolnám.

babakocsi: én maradok a hordozókendőnél. Pont olyan megoldhatalan problémákat állít elém a babakocsi amitől már terhesen is tartottam. Én eddig csak egyszer próbáltam, akkor velem volt Tomi és átsegített minket a különböző akadályokon. Nos akkor elhatároztam, hogy egyedül én ezt nem.
Nem lehetne egy zárható helységet szerezni a földszinten? Régen ezt úgy hívták hogy „babakocsi tároló”, nem tudom miért halt ki.

Orbis, én soha nem ürítettem a mellemet szoptatás után és nem gyulladt be, hanem tényleg beállt egy szintre. Szerintem csak akkor fejd le a maradékot ha még mindig feszít vagy fáj valahol. És persze ha tartalékolni akarsz ínségesebb időkre.
Én nem ébreszteném fel. Kincs az az 5 óra. Később ebből lesz az éjszakai alvás.
Mi úgy fürdetünk, hogy fürcsi előtti evéskor már nem cserélünk pelust, hanem kb egy másfél órával kaja után vetkőztetjük ki. Ezt találtam az ébresztés legkíméletesebb módjának, ezután jön a fürcsi már nem tele pocakkal, de még nem éhesen.

tényleg, mi ez a nektársör?

Na nálunk fürdés idő van. Felkeltem a családom. Rajtam kívül mindenki alszik.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Gyorsan jelentkezem csak, mert most éreztem magamat úgy, hogy egyáltalán letudok ülni....
Ugyanis mi sikeresen elkaptuk a fosós-hányós vírustKép még tegnap úgy volt, hogy nekem is és Benikének is kórházba kell menni infúzióra, de aztán este már a 10percenként 1 korty víz bennem maradt és Benike sem hányta ki az esti szopit, így itthon maradtunk. Annyira gyenge vagyok... Viszont van valami jó is az egészben, visszajött a tejemKép Pedig ezen izgultam, hogy elfog apadni, mert ment fel folyamatosan a lázam és nem mertem szoptatni, aztán azt mondta az orvos, hogy szoptassak,mert így termelem az ellenanyagot mindkettőnknek. Egész nap feküdtem, bíztos ez hozzta meg a hozamotKép Legalább ennyi előnye volt. Szerencsére mindenki rajtra készen állt, mert valóban csak szoptatni kellett nekem,de már ringatni, babusgatni nem.

Én nem valószínű, hogy megyek a talira, mert ugyan szerdáig biztos hogy rendbe jövök, de talán még ez lappanghat bennem, és nem szeretnék mindenkit tacsra tenni. Ügye jó gondolom, hogy maradjak itthon?

Aurának és Vzsuzsinak gratulálok a babáikhoz!!!

Na, eddig bírtam az üléssel....

Holnap már biztos jobban leszek és vissza olvasok. Ja, másik előny, hogy fogytam egy csomótKép

Puszi nektek: Márti (aki állandóan lecsúszik a taliról és ezért utálja magátKép)
hajdum
 
 


Orbis. Csatlakozom a fentebb szólottakhoz. Én sem fejek minden szopi után, és soha nem is fejtem, és eddig még egyszer sem gyulladt beKép

Szerintem fölösleges kitörölni a baba száját minden szopi után. Szájpenészt nem attól kap, hanem a nem megfelelően megmosott-fertőtlenített cumitól, cumisüvegtől.

Lépcsőzéshez nem tudok hozzászólni nálunk van lift azt a 3lépcsőt meg meg tudom oldani.

Eszter. Igen babakocsiban alszik, mert csak úgy nem tehetem le sehova máshova, mert Bömbi rögtön megy és piszkáljaKép

Szopihoz én sem ébreszteném fel, de fürcsizni az elején ébresztettem most meg 1hónaposan már magától ébred 7óra körül mikor fürödni kell.

Remélem mindenre válaszoltam, mert emlékezetből írtamKép.

Megyek fürcsizni én is és azt hiszem utánna alukálni.

Pusz Brigi+Máté aki 1hónapos és 4940gr
bombomanyu
 
 


Na Szeva mindenkinek!
Új babáknak gratula.
hazajöttünk a kórházból
Bp. tle van ezzel a vírussal, így a kórházak i tömve vannak (pla heim pálban a folyosón is betegek vannak9
mi a Budaiban voltunk az is nagyon rossz volt. a magyar eügy egy külön kálvária, most nem untatlak benneteket, úgy tűnik jobban vagyunk, de nem kiabálnám el.
vigyázzatok a babókra, legjobb nekik most az anyatej, az megvédi őket az ilyen bajtól.
pusz mindenkinek
nullácska
 
 


Orbis, én is válaszolnék a kérdéseidre:

1. szopi után mell kiürítése: nos, ha gondolod fejjél utána magadnak, csak hogy legyen a mélyhűtőben maradék tejcsi. Egyébként meg nem attól gyulladna be a melled hogy nem fejed ki, hanem ha feszül és csomók vannak, és úgy hagyod. Erre a megoldás: masszirozni, szoptatni vagy fejni. Egy hét után már ez is el fog múlni.

2. felébresztés evéshez: én úgy csinálom hogy legkésőbb 4 óra múlva felébresztem. Ez ugy történik, hogy, simogatom, beszélek hozzá, ő kinyújtózkodik, aztán tisztába teszem, és jöhet a hami.

3. fürdéshez ébreszteni: nálunk 7:30-8:30 között van. ez azt jelenti, hogy ha alszik akkor is legkésőbb 8:15 körül felébresztem.

Inkább este aludjon 5 órákat, nem igaz? Kép
eszter2004
 
 


na holnapra megtudok mindent nektek a nektár sörröl. Tibi gyógyászati segédeszközök boltban vette nekem.

Na megyek pihizek. Lehet hogy Petránál is beigazolódik a 2 hetes vizválasztós dolog, mert most esti alvás előtt már másodszor kelt fel, és csak azért hogy ringassam egy kicsit. ilyen sem volt még. De nem baj, kibirom, csak a hátam fááááááj. Kép
eszter2004
 
 


Nullácska, örülök hogy jobban vagytok. Kép
eszter2004
 
 


Bagzer, elolvastam a törénetedet. Nagyon aranyosan leírtad. Én is ugyanigy bántam Tibivel vajúdás közben. Kép Mi volt végül a babával amiért nem sírt fel rögtön? Ja, a rendszer meg beáll magától, nem első nap kell elkezdeni, miért nem mondtad neki. Kép

Pusza,
Eszter
eszter2004
 
 


Lili, Levente is egész nap hisztizett, csak a kendőben nyugodott meg. Na ezt kapd ki! Összebeszélnek. Most mér tuti.
vghnoémi
 
 


Lili, Levente is egész nap hisztizett, csak a kendőben nyugodott meg. Na ezt kapd ki! Összebeszélnek. Most már tuti.
vghnoémi
 
 


Na ki veszi észre a különbséget a két üzenet között?Kép
vghnoémi
 
 


Sziasztok!
Kérlek, kérlek, légyszi, légyszi el szeretném olvasni a szüléstörténeiteket, hogyan jutok el a yahoo-ra kérlek, légysziiiii.

Gratulálok mindenkinek, mamáknak, babáknakKépKépKépKépKépKép

Tényleg annyira igaz, hogy mindenki, mindent másképpen csinál nos én így:
-nem ébresztem fel kivéve éjfélkor így alszik reggel 6-ig 7-ig, de erre csak mostanában szoktunk rá. Volt idö hogy azt hittem már átalusza az éjszakát, de ez csak pár napig volt így és a végén az éjféli etetéssel sikerült ezt elérni.
-nem fejek csak nagyon ritkán, viszont az elején rengeteget fejtem(3 óránként) mert nem igazán volt tejem, de most már vanKép
-én is görcsöltem a fürdetéssel, hogy legalább az fix idôpontban legyen, de csak mostanra sikerült (észrevétlenül) beállni, viszont nem keltettem fel ezért így valamikor 10-kor fürdettünk mert így jött ki.
-az éjszakai etetést nagyon röviden oldom, oldottam meg, nem pelenkáztam át (csak ha bekakilt), nem babusgattam és nem beszéltem hozzá "hidegtartás" és napközben nem sötétitek be ha alszik, ezekkel a módszerekkel sikerült elérni, hogy megkülönbözteti bébike az éjszakát a nappaltól.
-nekem bejött az igényszerinti szoptatás, a cumi és váltogatom a ciciket 1 etetésnél.

Ja, ma mi történt..... másodszor bíztam az etetést a férjemre (Bence 12 hetes) mert színházba mentem és a férjem vért izzadt szegénykém. Bence nem fogadta el a hütöböl kiolvasztott tejetKép (elöször frissen fejt tejet kapot és azzal nem volt gond akkor 6 hetes volt a bébi) a végén tápszert kapott és szokásával ellentétben végig rumlizta a délutántKép Ötlet, hogy ez miért volt?
Puszi mindenkinekKép

Kép
Kép
bendegúz30
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: