Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok LÁnyok!

Bocsi visszaolvasásom elég reménytelen, ugyanis van egy örökmozgómKép

Amit felületesen láttam, hogy mi történt ZitékkelKép Nagyon sajnálom, remélem mihamarabb rendbejöttök.

Edit!
Fel a fejjel, semmi nem tart örökké még a rossz sem!Kép BürokráciaKép

Panu!
Lizi nem semmi, a téli zuhannyalKép De egyúttal le is hütötte magátKép

LÁnyok!
Nagyon köszönöm mindenkinek a gratukat a vizsgához!Kép Kérem a drukkokat már a jövö7-reKép

A manók nagyon édikKép

Na most megyek mert igény van rám!
Minden kis-és nagybetegnek jobbulást!
Minden pocis vigyázzon magára!Kép

Végezetül egy kép a mi kis szabadságszobruknrólKép

Kép

Pussz,
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Manócs: Szent Imre

Egyik oldalon 4-szer...: nálam is próbálkoztak ezzel, csak az egyik oldalon 4-szerből lett egy és felsírás Kép

Brigi: nagyon jók a képek Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Edit: Kép
Én olyan gonosz vagyok, hogy azt is eltudom képzelni, hogy így növelik a bevételüket, letagadják a levelet. De a postát is utálom, nem csodálom, ha simán eltünik egy levél, ráadásul következmények nélkül. A kibontott csomagokról ne is beszéljünk...Én az illetékre (lakásvásárlás-250 ezer) részletet kértem és meg is kaptam, havi 15.000, így ki lehet bírni.
Én már évek óta nem adok fel fontos levelet simán, pont ezért. (A csomagokat is csak biztosítással.)

Levizsgáztam mindenből, 7 jegyet gyűjtöttem az indexembe. Kirájj csaj vagyok! Kép

most pedig rohanok, mert Laca légtornászkodik
klarissza
 
 

 
 

Sziasztok!

Edit
borzasztó amit írtál az illetékkel kapcsolatban.
Én is pont ősszel adtam fel az átadásit levélben, de szerencsére ajánlva.
Visszont semmit nem igazoltak azóta sem vissza, hogy akkor törölték vagy mi fene.
Tudtál valamit intézni??

Ikea
nekem végül is nem a péntekkel van a gondom, ha nem az időponttal. Manócs, asszem 1-2 órát írtál, ugye?
Nálunk a 12-15-ig terjedő időszak semelyik nap nem jó, mert ebéd és alvás van ebben az időben. Ez így eléggé rendszeres Bebinél, úgy hogy ilyenkor nem tudok vele együtt kimozdulni.
Majd talán legközelebb...

Brigi
Máté már milyen szép nagy baba! vagy csak a képen látszik így?

Panu
Mi így igazán jól mulatunk Lizi hisztijén, de gondolom Te nem így éreztél.
Szerintem én felrobbantam volna, vagy nemtom!!
Nektek kötélből vannak az idegeitek?

Klarissza
ügyi vagy!!

Képzeljétek! a gyerekem észre vette, hogy van anyja is, nem csak apja. Az utóbbi napokban este, mikor már apa is itthon van nem marad el vele. Jön utánnam, nyűglődik, fel kell vennem stb. Az apja alig bírja lekötni, hogy el tudjam intézni a dolgaimat, ma is verte a fürdőszoba ajtót amíg zuhanyoztam.
Ilyen már rég volt!

Na megyek is, kiszedem a kádból.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Brigi:
Olyan édes Máté, na meg Bömbi és Dani is Kép
Ha tudsz valami megoldást a sétára, mindenképpen találkoznunk kell!! Kép

Mucus:
Én mindenképpen megyek már 10-re, aztán bevárom Manócs-ot. Én gonosz anya vagyok, nem érdekel, hogy Laca szundizik a babakocsiban.
klarissza
 
 


EditKép
Erre azért még rápróbálkoznék, én majdnem egymillás tartozást sírtam ki 0ra. Valamit találj ki, h a gyerekkel sok a gond és hogy egyedül vagy, minden rádhárul, és véletlen a dolog, nem tehetsz róla blablabla, hátha megszán az ügyintéző. Írj kérelmeket, meg ilyesmi, hátha csökkentik vagy eltörlik! Ezerrel drukkolok!!!!!!

KlarisszaKép
Miről ismerszik meg kiscsaládod????
Vagy dobjak mélt az axelerós címre a teliszámommal, és te is elküldöd, aztán, ha odaérek csörögjünk?????

MucusKép
legközelebb Ikea jövő hét?KépKépKépKép

Na léptem, fürdetni:

Manócs
manócs
 
 


Brigi, gyönyörű Máté Kép és milyen nagyfiú lett Bömbiből Kép tényleg, Máténak még nincs beceneve?
ha valamikor tudunk találkozni, vagy valahogy eltudom neked küldeni, szívesen kölcsönadom a bébihordozót, ami nekem van. dumáljuk meg.

Tündér, továbbra is szorítok. Ilang-szobor Kép

ikeások: nekünk a hét első napjai a jók, mert nagyjából mindig csüt-pénteken dolgozom reggelente, és olyankor nem szívesen ugrálok du., mert jön az anyukám is segíteni, meg fárasztó is. nálunk is dél és 3 között van az egyetlen napi alvás, így vagy de. vagy 3 után jó a randi. sokszor nem tudok menni, mert nekünk is messze van a zuglói ikea, de 1-2-szer szívesen találkozom veletek. hozzáteszem, hogy amikor voltunk Lizivel ott egy ilyen találkán, akkor sem sokat tudtam dumálni az ottlévő anyukákkal, mert szélhordta lányom szaladgált ezerrel mindenfelé. tehát korlátozott üzemmódban lehetünk jelen Kép ezt vegyétek figyelembe.

Hagnosz, kupakos Barni Kép ezen én is nevettem... a részleteket megismerve a helyedben megcsinálnám az amniocentézist (asszem így hívják), ha az eredmény nem teljesen megnyugtató. de ez az én véleményem. hallgass meg másokat is, főleg szakembereket.

Mucus, nincsenek kötélből az idegeink, nem mindig sikerül humorosan felfogni. de most sokat segített, hogy apa is vigyorgott.

Edit, sajnálom. azért én is próbálkoznék kérelmekkel, minimum részletfizetési lehetőséggel.

Vera, mi van Bencivel? nem fárad el egésznap? és éjjel alszik? elhiszem, hogy nagyon fárasztó lehet, én is mindig leülök egy kicsit, amikor Liza alszik, olyan jólesik.

panu
panu
 
 


Sziasztok

Köszi mindenkinek a megnyugtató sorokat. Igaz nem nagyon használnak, kezdek felőrlődni idegileg úgy érzem. A pszihológus még nem válaszolt, kíváncsi leszek mikor fog és mit. Beni amúgy tök jól viselte az egészet, a kórházba menet és jövet is végig táncolta, eszegette az utat az ülésében, meg simizett engem, hogy megnyugodjak. A varrás után meg még integetett is a dokinak, meg a lefogó embereknek. Szóval őt nem zaklatta fel annyira a dolog.
Persze másnap lerántott egy üveg mézet a konyhapultról (eddig nem ért fel és be volt tolva, nem is értem hogy érte el), valamint a gázon éppen tejforralás céljából melegített lábashoz is hozzányúlt, holott előtte közölte velem, hogy forró és süt és rázta a fejét, hogy nem szabad. Aztán egy pillanat alatt ott volt és hozzányúlt, kivédeni sem tudtam. Kép Persze vihettem a hideg víz alá az ujját, aztán betadin, de legalább nem lett belőle gond, mert nem látszott semmi utána. Ma a videokazettákat cipeltem ki a konyhába, mert egész nap széjjel szedte őket és meguntam az örökös pakolást. Na jó, befejezem a nyavajgást, de egész nap csak csintalankodik nekem, mintha direkt a rosszat akarná csinálni.

Panu
Azt hiszem felrobbantam volna. Kép Így olvasva tök jó történet. Kép

Hagnosz
Olyan aranyos lehetett Barni a kupakkal. Kép

Klarissza
Gratulálok a vizsgákhoz! Ügyes vagy! Kép Laca mit légtornázott?

Brigi
Olyan szépek a fiaid! Csak gratulálni tudok hozzájuk! És tök jó volt a történet is! KépSzívesen nézek még képeket! Kép

Tündér
Gratu neked is a vizsgákhoz és mennek a drukkok a többihez! Kép Jó kis szobrotok van otthon. Kép

Edit
Ez borzasztó, nem csodálom, hogy ki vagy akadva. Én is megpróbálnék bevetni mindent, hátha engednek. Drukkolok, hogy sikerüljön!

Manócs
Köszi kérdést, jobb kezemen van három vágás, az egyik pont az ütőereknél, mintha fel akartam volna vágni, de érdekes módon nem lettek mélyek, szépen gyógyulnak. Bár akkor ez nem érdekelt, Beni volt fontos. Kép

Vera
Bencus nem alszik semmit nappal? És éjjel hogy alszik? Végig alussza az éjszakákat? És hogyhogy nem alszik nappal? Történt valami ami miatt így alakult, vagy egyszercsak így jött? Beni csütörtök óta nem hajlandó nappal a kiságyban aludni, így a hálóban a franciaágyon alszik, de ott jó nagyokat, 2 órát legalább. Nála is csak úgy jött.

Zsizsa
Hát nem gondoltam Gabiról, hogy ő is tud ilyen rosszcsont lenni. Beni még azt is megteszi, hogy szembe áll velem és szó szerint kiröhög. Most a tévéből felvett egy hülye műröhögést és ha rákiáltok végső kínomban, akkor ezt előkapja és rámröhög. Tiszta boldogság az élet. Kép

Amúgy tényleg, van valakinek ötlete, hogyan lehetne a kölköt rávezetni, hogy azért szólok, hogy ne legyen baj később, nem azért mert utálom, vagy ilyenek. Mert hiába beszélem ezt meg vele, hiába viszem odébb, azért is...Szóval kíváncsi vagyok ki hogy csinálja, hátha én rontottam el valamit. Na, megyek aludni, mert tuti nemsokára ébred, akkor meg kezdődik a szenvedés mire visszaalszik. Hol van már a régi jól alvó Benim....

zit
zit
 
 


Sziasztok, csak a jelenléti ivet jöttem aláirniKép és már itt sem vagyokKép
Kimaradt a délutáni alvás,de csak nekem, szóval már az ágyat szugerálom,megyek is aludni.

Nagyon aranyos a kép Ilangról, olyan nagyon szép kis csajsziKépKép
És Bömbi kicsi és nagy testvére vele együtt bájos!!!KépKép

Zit,én még nem irtam, de teljes együttérzésem rosszcsont fiad miatt, szerencsére Ádám nem ilyen fából van, de néha ö is próbálkozik. A múltkori égésre már csak mi emlékszünk igaz, Beni nem???Akkor nem piszkálná a meleg edényt...

Edit, ez tényleg pofátlanság,valamit próbálj meg kikönyörögni!!
Anyukámék az áramszolgáltatóval járták meg, balga módon bejelentették, hogy nem forog az órájuk, jöjjenek ki. Kiderült, hogy tizenvalahány éves modell,már rég le kellett volna cserélnie a cégnek, de elmaradt. És most azt hitték anyuék lopták az áramot, mert egy kis repedés is volt rajta,meg ugye nem is számol, és már birságoltak is. Ki kellett verni a balhét,hogy nem gondolják talán, ha csalnának önként jelentik be????A poén,hogy ezek után az egész utcában végigmentek,és mindenütt villanyórát cseréltek a lakók nagy örömére...

Na,megyek, a pizsamám nem birja tovább nélkülemKép

Ja,még annyit, hogy barinöm irt, már nem aluszékony a babája, viszont tuttira nem volt sárga, vérvétellel nézték meg.Most viszont összement a cicije,és nem tudja, hogy van-e benne még tejKép? Mindig van valalmi...

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!
Zit, nem tudunk valahogy segiteni? Azon töröm a fejem, hogy hogyan lehetne lekötni Beni rengeteg energiáját, mert ahogy igy meséled olyan elevennek tünik, mint Klarissza Lacája vagy az én Botkám...csak mi nem egyedül vagyunk itthon vele, ami sokat könnyit a helyzeten. Lehet, hogy nem "rosszaságból" ilyen, hanem mert nem tud mit kezdeni a rengeteg beleszorult tettvággyal, nem? Az, hogy nem hallgat rád szerintem egyszerü (vagy bonyolult) dackorszak, amit valahogy át kell élni. Persze nem ismerem öt, meg téged sem személyesen, ugyhogy ezek csak tippek...De tényleg, én a lefárasztáson gondolkodnék, illetve ügyködöm itthon is (csak ugye ennek jó részét elintézi nálunk a bölcsi). Erre nagyon jó az uszi (nem csak babauszi, van sokkal olcsóbb is, bár nem tudom Szentendrén mi a helyzet). Meg én sokat szoktam táncolni Botival, amikor látom, hogy nagyon örjöngös: bekapcsolok valami pörgös zenét, rokit leginkább (vagy zenei rádiót) és elkezdek rá ugrálni, mint az örült, meg fogócskázni vele. Hihetetlen hatásos, ö is azonnal táncraperdül és 10 perc közös örjöngés után iszunk egy jót (persze vizet Kép ) és sokkal nyugodtabb lesz, legózgat vagy kisautózik általában.

Köszi lányok az együttérzést, sajna egy körön már túlvagyunk, arra jött ez a mérséklés 600ról 400ra. Már csak az anyagi helyzetre hivatkozás maradt (minden forrás szerint). Holnap megyek le a gyerekkel. Állitólag ebben már valami önkormányzati bizottság dönt. De (szerencsére illetve jeln esetben nem, de azért mégis) az anyagi helyzetünk nem annyira rossz azért, ugyhogy egyrészt nem szivesen adom elö, hogy az, másrészt nem sok esélyt látok. Viszont ez nekünk is rettenetesen sok pénz, és nem is készültünk (gyüjtöttünk) rá, hogy ki kell fizetni, merthogy nem is kéne, ha normálisan mentek volna a dolgok. Ja meg azt mondták, hogy amugy is csak a tértivevényes feladás az érvényes. Mert ugye azon rajta van, hogy ök átvették. Persze, mindent megpróbálunk, amit lehet, de az egész egy .....na mindegy, majd lesz valahogy. Hagyjuk, ez ebben a topikban nagyon OFF.

Tündér, nagyon jó a kép. Olyan fantasztikus képeitek vannak mindig, hogy nevezni kéne Ilangot valami versenyre velük.

Panu, hihetetlen sztori! De nagyon élvezem a hozzáállásotokat! Ugy el tudom képzelni amikor Lizi zuhanyozik az olvadó hólében, miközben ti álltok és kinotokban röhögtök Kép Kép Azt hiszem mi is ezt tennénk, ill tesszük sokszor. Apa mindig mondja is, hogy nagyon örül, hogy sikerült beépiteni anyába egy kikapcsológombot, ami elhessenti a a gondokat és a munkavágyat...ugy hivják Boti.

Barbi, tudod, fontos a sok pihenés! Az vicces lehetett, amikor kivülröl-belülröl amortizáltak a gyerköcök Kép

IKEA, vagy egyéb tali, nálunk is a 12 utáni idöszak kiesik, akkor mindig alvás van (ez persze sokszor a kocsiban, de hát attól még nem játszóképes a gyermek). Amugy a szerda a legjobb, ha nem is minden héten. Majd a holnapi könyörgés után meglátom, lehet, hogy ezen a pénteken ellógok bentröl kivételesen, mert utána már kezdödik a félév és nem lehet...ez ez még nem tuti. Amugy a 10 óra felé szimpinek tünik (bár az örsi ikea nekünk is a világ másik fele). Szóval nem igérek semmit, csak figyelek Kép

Hagnosz, majd ird meg mit döntöttél. Én elsöre az afp-t sem akartam megcsináltatni, mondván, hogy ugysem vetetném el a gyereket akkor sem ha beteg...most igy egy gyerek után már nem hinném, hogy ilyen bátor lennék. A rossz az, hogy az ember sose tudja, hogy az 1 vagy a 99 %-ba tartozik.

További szép jóreggelt mindankinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Edit: én azt tartom az ilyen eljárásokban pofátlanságnak, hogy amíg egy bűnözőt megillet az ártatlanság vélelme mindaddig, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője, addig egy törvénytisztelő állampolgárról alapban feltételezik, hogy lopott, csalt, hazudott és sikkasztott, és neki kell bebizonyítania az ellenkezőjét. A Magyar Posta meg minősíthetetlenül dolgozik. Mindent ajánlva, vagy inkább tértivevénnyel kell feladni tényleg, mert egyébként bármi történhet. Együttérzésem.

Tündér: mennek a drukkokKép. Sok vizsgád van még?

Klarissza: gratula a vizsgákhoz, tényleg kirájj csaj vagy!Kép

Zit: Nehéz tanácsot adni, pláne úgy, hogy nálunk nem ilyen vészes a helyzet. Barni sokszor beletörődik, hogy ezt vagy azt nem lehet, és általában el tudom terelni a figyelmét valami mással.(MégKép) Mondjuk nálunk a konyhán rács van, oda egyáltalán nem jöhet be. Pont azért, mert nincsenek elvárásaim a szófogadással kapcsolatban. Úgy gondolom, ez egyszerűen nem életkori sajátosság. Szerintem nincs más út, mint újra és újra elmagyarázni neki, hogy azért nem lehet azt a bizonyos dolgot csinálni, mert veszélyes. Nem biztos, hogy most azonnal lesz foganatja, lehet, hogy csak később. Addig meg idegörlően rohamgálni kell utána, és árgus szemekkel figyelni, hogy mit csinál éppen. Biztosan iszonyúan kimerítő így egyedül, és jobban menne a dolog, ha lenne segítséged, amikor egy kicsit te is ki tudsz kapcsolni. Még eszembe jutott valami. Ha olyan érzések vannak benned, hogy elrontottál valamit, vagy bizonytalan vagy abban, ahogy csinálod, azt egy gyerek hihetetlenül érzékenyen le tudja reagálni. Bár nem ismerlek én sem személyesen, és nem látom a mindennapi életeteket, de nem hiszem, hogy bármi említésre méltó hibát követtél volna el.Kép Szóval csak magabiztosan!KépKépKép

Barbi: oké, jelentkezés elkönyvelve Kép. Barátnődnek: hogy a baba eleget eszik-e, azt többféle módon ki lehet deríteni. Legegyszerűbb figyelni a pisis pelusokat. Ha van 5-6 egy nap, akkor valószínűleg nincs gond. Ha már nem aluszékony, akkor lehet sűrűn mellre tenni, két mellből szoptatni, akár többszöri váltással is, stb. Egyébként elég sok jó dolgot lehet találni a neten, pl. az LLL honlapján, meg Ibolynak is van. Szerintem az a legegyszerűbb, ha ő maga fordul szakemberhez, mert így áttételesen nagyon nehéz érdemben segíteni.

Brigi: kérünk még képeket!Kép

Ikeás tali: nekünk is inkább a délelőtt jó, már ha jó egyáltalán a péntek, talán...

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Ezt el kell mesélnem.

Edit írta, hogy hagyjuk a szomorúságának az okát, mert OFF itt a topikban, így inkább e-mailt írtam neki.

Miközben pötyögtem a levelet, Ákos bement a szobájába és befeküdt az ágyába - vadiúj IKEÁs ágyba így járunk aludni Kép.
Szóval ilyenkor az a menetrend, hogy nem nagyon nézek be hozzá, hogy ne pattanjanak ki a szemei, hanem egyszer csak bemegyek betakarni. Most is így tettem, hagytam egyedül a szobájában.
Pont Edit levelének a legvégére értem, mikor is Ákos megjelent tök pucéran ... Befele menet, még volt rajta egy body.
Felvettem anyaszültmeztelen Ákost és éreztem, hogy kicsit pisis a lába. Ajaj, ezt akkor meg kell keresni, gondoltam. Reménykedtem, hogy nem az ágyban pisilt, de reményeim hiábavalóak voltak ... Kép Kép. Igen, azt sem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak, mikor megkérdeztem, hogy mit csinált és elkezdte "elmondani" (=elhalandzsázni).
Végülis se nem nevettem, se nem sírtam, hanem elkezdtem lehúzni az ágyneműt és a matrachuzatot és közben elmondtam neki, hogy annak ellenére, hogy édes húzás volt, nem túl hasznos, így inkább máskor ne csinálja.

Különben csatlakozom a "nem akarja megérteni a gyerekem a tiltást" szülök táborához. Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy ez életkorjellemző, ami azért számomra is megnyugtató.

Zsizsa,
Ákos sem sokat beszél magyarul továbbra sem. Az már mondja, hogy Apa Kép, meg magyar szavak még a: "Papa", "nem", "hoppá","Anyanya"- ez kizárólag csak akkor ha el van keseredve - és néhány szó első szótagja, de igazából nem sokszor csillogtatja meg beszédtudását.
Viszont elmutogat mindent ill. megcsinálja magának a dolgokat. Ha éhes, kihúz a konyhába és a hűtőre mutogat, ha szomjas, behozza a szobába a 1,5 literes ásványvizet - tök édes, ahogy becipeli Kép - és ha valamit nem ér el, akkor egész egyszerűen nyíl egyenesen rámutat és babául mondja, hogy azt akarja. És persze a bólogatás és a fejcsóválás még az, amivel kommunikál. Profi barkobázó leszek, mire megtanul a gyerek beszélni Kép.
Meg még régebben kérdezted, hogy mikor fogok varrni. Igazából csak az alvás ideje jöhet szóba, az viszont teljes nyugalommal, mert ha Ákos egyszer alszik, akkor akár fúrhatnak is a szomszédban. Komolyan, sosem ébred fel arra a fúrózajra, amitől különben ébren nagyon fél. Így aztán nem hinném, hogy a varrógép zúgása különösebben zavarná.

Ikeázók.
Még mindig nem tudom, hogy mi lesz a pénteki nappal. Igazából tegnap megszántam a 25 hetes kismama csoporttársamat és segítettem neki számítástechnikából, szóval nem haladtam a tanulással.

Manócs,
Ugye te kérdezted, hogy mit tanulok.
Egészen pontosan most a "Vezetési ismeretek és módszerek" c. tárgyból lesz félévi vizsgám. Na nem autóvezetési, hanem hogy főnökök mit csinálnak ... stb., cirka 400 oldalon fejtegetve, de majd csak a végére érek már.
Ez egy felsőfokú akkreditált képzés a Szent István Egyetemen, most 2,5 év után van egy 6 tantárgyból álló záróvizsgánk(fejenként 40 tétellel), kapunk egy felsőfokú papírt (irodavezetői) és folytathatjuk a főiskolát automatikusan 2. évtől több szakon is.

Panu,
Nagyon aranyos Lizi, még ha rosszcsontkodik is. Ha nem lenne zsizsa Gabija, akkor azt hiszem ki is néztem volna már Ákosnak Lizát.
Jó-jó Vera, tudom, te már lestipi-stopiztad a kiscsajt. Vagy nem te voltál?

Zit,
Február végéig letudom a vizsgáimat és megyek sűrűbben Beni fárasztásban segédkezni.

Tudjátok mi jutott még az eszembe?
Hogy a vizsgák után - mostanában majdnem minden mondatom így kezdődik Kép ... tele vagyok tervekkel - el fogunk menni majd az állatkerti játszóházba is. Annyira meg szeretném már nézni, mert sosem voltunk még. Vagyis én voltam, de csak pár percre körbenézni.
Úgyhogy majd oda is szervezhetünk egy aki épp ráér és akar jönni, az csatlakozhat talit.

De most vissza a realitásokhoz. Vár a könyv.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Csoda történt, gyermekem alszik, fényes nappalKép
Közel két hete nem sikerült elaltatni nappal, pedig fél-egy órát is fekszem mellette a nagyágyban és simizem, meg énekelek, de kb. 10 perc fekvés után felkel és mászik le. Utána csak harcolunk, én lenyomom, ő felkel, aztán feladom.
Nálunk mióta nincs cici, azóta altatás van (na itt rontottam elKép), kb. 1 hónappal ezelőttig nappal tökéletesen működött az hogy ebéd után az etetőszékében hagytam és ott zenére beszunnyadt, majd bevittem az ágyába, vagy babakocsival sétáltunk és akkor ott aludt el, de olyan szinten hogy simán le is tudtam vetkőztetni egy bodyra mikor feljöttünk és nem ébredt fel. Éjszaka 12 órát alszik (tegnap pl.fél 9től reggel fél 9igKép) és eddig nappal is volt 2 óra minimum. Hogy mi történhetett?!Kép

Viszont ma délelőtt rengeteget sétált mert átmentünk a MÁV kórházba egy babát és anyukáját látogatni és végig jött a lábán. Ami nekem egyedül max. 10 perc lenne de így jó sokáig tartottKép
És rettenetesen tetszett Bencének a kis 3napos bébi, ott állt hosszú percekig az üvegnél és csak nézteKép Azóta itthon is BABA van folyamatosan.
És hát nekem is nagyon tetszett a baba, rögtön be is indultam hogy nekem is kellKép Édes volt nagyon!

Marcsi!
Az állatkerti játszóba mi is szívesen megyünk bármikor! Az nekünk közel van, az IKEÁt nem vállalom be Bencével.
Milyen ügyi Ákos hogy egyedül levetkőzött teljesen pucérraKép Gondolom az odapisinek már nem nagyon örültél...

Edit!
Sajnálom ezt a pénzdolgot, előttem már a többiek leírtak mindent, úgyhogy én már nem tennék hozzá csak annyit hogy tényleg szemétségKép

Zit!
Hát tényleg nem könnyű most Neked. Beni nagyon érdeklődő kissrác, ez ellen pedig túl sokat nem tudsz tenni. A konyhaajtóra nem tudnál egy rácsot szereltetni ahogy Hagnoszéknál? Legalább oda ne menne be, talán akkor kevesebb is lenne a veszélyforrás...
Bár nálunk is bejár Bence a konyhába (mondjuk én nem igazán főzökKép) és én is gondolkoztam már a rácson, de aztán arra is rádöbbentem hogy akkor meg ott őrjöngene hogy nem jöhet be utánam... De ő is ért már hozzá a forró sütőhöz, igaz azóta csak a fejét rázza mikor meglátja (még ha nem is megy) hogy nem szabadKép

Na még annyi mindent szerettem volna írni, de az időm végesKép és nem haladok a háztartással. Ap ameg már meggyanúsított hogy függő vagyok (ami igaz is...)Kép

Sziasztok,
Vera

Ann merre vagy?!!! Vagy most utaztatok el?

KépKép Kép
76vera
 
 


Marcsi, nem kaptam mailt Kép Ákos aranyos lehetett Kép Bár én még nem nagyon örülnék, ha Botka le tudna egyedül vetközni....Egy barátnöm mondta, amikor panaszkodtam ,hogy milyen jó lenne, ha Boti még nem tudna felmászni a székekre, hogy ahelyett, hogy örülnék, hogy miket tud már, inkább visszanyomnám a mózeskosárba. Hát ez ugyan tulzás, de azért néha jó, ha még nem tud valamit.

Te is fiam, Vera Kép

Állatkerti játszóba mi is mindenképpen akarunk menni, már majdnem rászántam magam, hogy elmenjünk egyedül, amikor a barátnöm (akinek a másfél éves fia van) elhivott hozzájuk a templomi játszóházba. Ott voltunk ma, nagyon jó volt. Kicsit elfelejtettünk mindent.

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Ti mennyit bírtok írni Kép

Vera:
Laca max. 11-12 órát alszik, úgyhogy semmi baj nincs Bencivel, csak kezd nagyfiú lenni Kép

Marcsi:
Ágylepisilés ismerős Kép Jó vizsgázást, bizti ügyi leszel!
Mi pénteken mindenképpen megyünk Ikeába 10-től ameddig bírjuk. De nekünk heti egy Ikea simán belefér a programunkba, legalább Laca levezeti az energiáit.

Zit:
Én Lacát nem engedem a konyhába, mert széjjelszedi, így csak hétvégén főzök, ha Apa vigyáz rá, hétköznap csak egyszerűeket és Foodexpress.

Most jöttünk a 15 hós oltásból, Laca elég nyügi, megyek is....

Klarissza
klarissza
 
 


Ha jön a jobb idő, mi mindenképpen veszünk éves bérletet az Állatkertbe. Ressszekessetek állatok jön Laca Kép!!!!
klarissza
 
 


MarcsiKép
Vezetés??? Frankó, csak egy a baj, ezeket az elveket férjel szemben nem lehet használniKépKépKépKép
DrukK a vizsgára!!!!

KlarisszaKép
Pénteken akkor talizunk az Ikeában???? Írj mailt, mi a számod, rádcsörgök, ha ott vagyunk!

Jó éjt:

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Lányok, most csak röviden, többre nem futja:

Képek:
Brigi: nagyon ari kiscsaládod vanKép. Máté nekem olyan nagynak tűnik, hiszen még csak pár hetes!Robó olyan pici volt anno hozzá képest. Nagyon drágák együtt a csemeték.Kép

Tündér:de drága vigyori IlangKép.

Hagnosz: pakolóBarni is drágaKép.

Ja még Zitnek is akartam pár sort.

Zit: ne kenődj el, szerintem ilyen tünetek mindenkinél előfordulnak. Robó is sokszor nem fogad szót és az a dühítő, hogy látom rajta, hogy érti mit papolok, hogy nem szabad és miért nem stb.., annak ellenére azért is csinálja. Tudom, hogy nem könnyű, főleg ha Beni ilyen veszélyes dolgokat művel. Amúgy sem vagy könnyű helyzetben, sokat elgondolkodom ám rajta, hogy a Te helyzetedben, így , hogy apa nincs otthon veletek, hogyan is bírnám ki. Minden elismerésem a tiéd.Kép!! Azért írd meg, mit írt a doki válaszként.Kitartás!!!

Edit: azért szorítok, hogy tudjatok vmit intézni. Az tuti, hogy méltányossági kérelmet nyújthattok be és később még részletfizetést is, de legjobb lenne ha elengednék , vagy ennél kevesebb összegre lecsökkentenék. Drukkolunk!

Marcsi: vizsgáidhoz szorítok. Ügyes vagy, menni fog!

Többiek, bocsi de nem tudtam mindent még elolvasni.

Mi megvagyunk, Robó szépen fejlődik. Nagyon sok mindent mond már, mondhatni beszélgetünkKép.Szégyenlőséget nála is kezdek felfedezi egy egy rokonnál .
Kezdi lekötni a figyelmét egy egy könyv, ma is több mint egy órán át csak könyveket nézegettünk és tanulmányoztuk őketKép.

Végül egy kép, ilyen amikor nagyon huncut:



Kép

HuncutRobó és ANita
anita77
 
 


Hali!

Gondoltam, ha már nem írok, teszek legalább egy képet.Kép Bekaptam valami hasfájásos kórságot, a fene vinné melegebb éghajlatra, úgy görnyedeztem tegnap este, meg ma reggel, mintha szülnék. Ettem Smectát is, hogy az milyen undorító ízű!!! Gabi ma lepakolta az egész cd állványt; totál elegem van abból, hogy nincsen elég rakodóhelyünk, ahová elpakolhatnám azokat a cuccokat, amiket nem kéne elöl hagyni. Pedig el vannak dugva, csak a kiscsaj már fel tud mászni mindenhová.

Na, tűzök elfelé!

Huncut Robó csudaédi, és már roppant nagyfiús!Kép Szabadságszobor Ilang eszméletlen cuki!Kép Brigi mindhárom fia gyönyörű, és úgy veszem észre, nagyon hasonlítanak egymásra, nem igaz?Kép Pakoló Barni meg nagyon drága, hogy megpróbálta visszarakni a könyveket!Kép

Zsizsa

Akkor most egy töprengő Gabi következik.
Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kép

Vasárnap Mátráztunk, tegnap Bpn voltunk, holnap meg elutazunk egy hosznyú 7végére (Vera Kép ), és még nem vagyunk bepakolva, de azért adok életjelet, hogy nehogy asziggyétek, hogy elvesztünk.

És akkor egy pár gondolat visszaolvasás közben:

Klarissza, szegény oltott Laca Kép Sztem mi 1 hét múlva kapjuk. Jó lenne már túlesni rajta! Gratula a vizsgákhoz!

Vera, látom kedvcsinálónak voltatok a MÁVban. No akkor hajrá kistesóprijekt Kép Vagy mi is van akkor? Kép Örülök, h alszik Bencus nappal! Gyomroddal meg tessék elmenni dokihoz!!!
Kérdezted Hami nevét... hááát igen. Én kb 3-(4) néven hívom Hamit, s a Hanna nem túl gyakori. Rokonok hívják Hannácskának, amitől rózsaszín köd telepszik az agyamra, de evvan.... néha szólítom a nevén is, h tudja. De amúgy van, h egy Zolit se hívnak sose Zoltánnak, mégis tudja egy idő után, h hogy hívják, szal sztem nem vészes.

Marcsi, ágy lepisilése KépKép Tudom, hogy nem vicces, de egy kicsit mégis az. Kívánom, hogy egyszeri élmény legyen!

Edit, tényleg szörnyű, amit Veletek csinálnak KépKépKép Az örjöngős rokizásos lenyugtatási eljárásod viszont nagggyon tecc Kép

Zit, csatlakozom a többiekhez, én sem hiszem, h nagyon el tudtál volna rontani bármit is, valszleg baromi sok energiája van (+ tegyük hozzá, h Apa sincs itthon, sztem ez is hatással van rá) + életkori sajátosság, így vagy úgy mindenki átéli és agylobot kap, amikor hatvanötödször is megteszi azt, amit már előtte 64x elmondtál. Mit szólsz az Edit féle energialekötési módszerhaz? Kép Az sem rossz módszer, hogy ha a főbb ütközési pontokat kiiktatjuk addig, amíg megérti , h miért nem szabad.

Tündér, szabadságszobor-Ilang ééédi Kép

Hagnosz, annyira cuki ez a lecsavarható tető mánia! Kép

Brigi, tündéri az összes csemete KépKép Bömbi annyira nagyfiús - főleg így, h már bátty lett belőle!

Zsizsa, méredzkedő GAbi, annyira tündéri Kép

Dorki, szuiper a fekvős szánkózás! Voltatok orvosnál a pöttyökketl? Mikor kapjátok az oltást?

PAnu, mi olyan helyre megyünk a Mártában is, ahol nincsenek sokan. Már házára nem mennék fel, ahol a parkoló is tele van, m több az ember, mint a fa... grrrrrrr akkor nem az emberekre kiváncsi az ember - legalábbis mi

Jajjj, csajszik, tudom, h nem írtam mindenkinek, de leesik a fejem és holna.. izé MA indulunk (és még APA névnapja is van Kép ) szóval puszi mindenkinek, duplapuszi annak, akinek nem tudtam írni és majd jövök, de 7fő előtt ne várjatok!

Ann
annann
 
 


Hali, még 1 képet Kép Hmmmmmmm...
Kép

Zsizsa, annyira jól elkaptad ezt a töprengő törpicseket Kép

Megyek, mert megyünk Kép
Cuppp
A
annann
 
 


Naaa Ann belefrissítettél az írásomba! Eltünt, kellett nekem elbarangolni egy másik oldalra írás közben Kép
Szerencséd, hogy ilyen cuki képet tettél fel!!!!!! Kép Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Edit, Hanzika!!!
Ti hány órától hány óráig vihetitek be a picit a bölcsibe, és hány órától hány óráig mehettek érte?

Ann:
A Ti ovitokban ez hogy van???
Ja, Ti elutaztatok Kép Na mindegy.

Klarissza
klarissza
 
 


Üdv!
7- fél 12ig lehet bevinni (ebédre érjen oda) és vagy alvás elött, (ebéd után) mész érte (12), vagy alvás után, akkor 3- fél 6 ig lehet elhozni. De már volt olyan, hogy csak tizóraizni vittem be (9-10-ig volt ott), azt sem bánták. Magyarán 7 - fél 6- ig (pénteken csak fél 5-ig) van bölcsi és akkor hozod-viszed, amikor jólesik.
Miért?

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Csajok!

Mi is élünk Kép s valami csoda folytán időm is van. Fanni alszik, immár 14,30 óta Kép nemtommivan vele. Elötte persze megvolt a szokásos nemakarokaludni hiszti. Ami jólesett, mert a fejem szétmegy + tele voltam melóval és az autót is elvitték, amit kinéztünk. Immár ez volt a harmadik ilyen eset, ráadásul Gábor ma délelött volt megnézni Kép Legközelebb már foglalóval a zsebében megy, mert ez sorozatos szívás Kép Az a baj, hogy nincs azonnal párszázezrünk, kinézzük az autót és amig gondolkozunk, hogy tudjuk-e majd fizetni 6 évig Képmire kitaláljuk, addigra tuti elviszik. Mellesleg a foglalóhoz a jelenlegit el is kell adni, érdeklődő már van, de a pénz náluk sem zsebben van. Na mindegy, azzal vigasztalódunk, hogy a dolgok nem véletlenül történnek, valaki ott fönt nem akarta, hogy ez az autó a miénk legyen. Csak annyira hihetetlen, hogy amit mi kinézünk, az már másnap nincs meg Kép

Fanni taknyos, hallelujah. Kihívtam a dokibácsit tegnapelött, megnézte a torkát (is), szörnyen csúnya, mondta, hogy ez tuti fáj neki, ezért nem eszik. Robitussint és Nurophent szed, már jobb sokkal, eszik is már. Dokibá' dobott egy hátast, hogy még csak 6 foga van egy ekkora gyeröknek KépKépKépKép Azért jön a többi is Kép

Hanzi: kérdeztem Cs-t, aszongya nem kapott semmi üzit icán, sem pedig mailben Kép

Panu: asszem Te kérdezted a játszóházat Kép nos a Tétényi úti bölcsi épületében van a lábasházak után rögtön Kép 9-13 ig van és kapnak ebédet is 140akárhány forintért. Egy alkalommal max. 10 gyerek lehet, ezért be kell mindig jelentkezni. Az első alkalom ingyenes, aztán 500 ft.

A másik dilemmám (eddig a legfőbb gondom a diploma volt, most, hogy letudtam találtam magamnak más "elfoglaltságot") a kistesó project. Egyrész Gábor nem rajong az öletért, én egyre inkább érzem, hogy szeretném. Probléma a pénz, mert ugye ha a "gyesbe" szülsz akkor kapod a kemény huszonezer pénzt az elkövetkezendő 3 évben.Na ez sehogysem jó. Mostmár eljutottam odáig, hogy szülök ide is (izéé, ebbe a lakásba), mert eddig ahhoz ragaszkodtam, hogy mindkét gyerkőcnek legyen külön szobája. Ezért ugye kell nagyobb lakás (ez 2 szobás). Aztán megrágtam, hogy amig picik, lehetnek együtt Kép Melóhelyet is szeretnék váltani, de ez megint nemjó, ha nem akarok túlnagy korkülönbséget, mertugye terhesen indítani új helyen nem lehet. Tehát egyelőre marad az a megoldás, hogy visszamegyek melózni a jelenlegire (bár rühellem) fél évre, és utána kistesó, oszt majd ezerévesen nekiállok munkahelyet keresni.Olyan gáz ez az egész. Ha ez összejön és Gábort is meg tudom győzni, így is min.4 év lesz a korkülönbség. Na mindegy.

Brigi: csudaszépek a gyerkőcök! Büszke lehetsz! Kép Nagyon szép család vagytok!

Tündér: Ilang nagyon helyes, mint Szabadságszobor Kép

Ann: Hami csúcs a fiókban Kép Fanni is a leglehetetlenebb helyekre mászik fel Kép

Becézés: csak én hívom Fanninak, főleg ha rosszalkodik és rászólok, anyumék becézik Fancus, Fanci.A nagy gáz az, hogy Gábor Zacsi-nak hívja és rám is rámragadt, ebből már lett Zacsó, Zacsek Kép.szegény gyerek! Le kéne szokni erről sürgősen, mert így fog bemutatkozni..Kép

Zsizsa: Gabi is tündéri, ahogy elgondolkodik Kép a szerelése nagyon menő, nagyon tetszik Kép Látom alig van játéka Kép

Anita: mennyire NagyFiad van! Csudahelyes Kép

Edit: énis sajnálom, ami veletek történt. Undorító, hogy mik vannak manapság! Kép

Klarissza: gratu a vizsgákhoz! Ügyes vagy....ez tökjó érzés! Kép

Marcsi: ágybapisilés Kép aranyos story Kép

Zit: olvastam mi történt! Uramatyám! Mostanában Fanni is csapkodja az üvegajtót, amióta olvastam, hogy mi történt Benivel, azóta nemhagyom. Nemsemmi lélekjelenléted van! A sebek biztosan szépen elmúlnak majd. Rosszaság ellen nemtudok tanácsot adni Kép Fanni iszonyúan tud hisztizni, olyankor selát-sehall, berakom az ágyába és otthagyom, hiába beszélek hozzá, nem hallja meg, hiába venném ki nyugtatni, nem marad meg a kezemben....ráhagyom. A "nem szabad" őt sem hatja meg különösebben, max. nyavajog egyet és csinálja tovább. Ha elvontatom, akkor jön a hiszti. Majd kinövi Kép....remélem Kép
Sokszor attól félek, hogy megfullad, annyira belelovallja magát, szinte öklendezik..

Panu: Lizi nagy lehetett, ahogy zuhanyzott Kép Mi a bikásjátszón jártunk úgy (még nem volt hó, csak sár+víz), hogy a zöld csúszda aljában ugye összegyűlt egy tócsányi és kislányom abba talált belehasalni, de úgy, hogy tiszta sár lett a feje, szeme, szája tele...;kesztyű átázott, egész gyerek tiszta trutyi és persze üvöltött hazáig. Élmény volt.

Jah Fanni már dobta el magát a lépcsőházban és nem volt hajlandó fölkelni, csak ordított...gondolom a szomszédság legnagyobb örömére Kép

Nna mostmár fölkeltem Fannit, mert aztán éjjelig fog kukorékolni Kép

Asszem túlteljesítettem, bocsi, hogy hosszú lett és unalmas Kép
DBarbi
Dbarbi
 


És egy kép..

Kép

Dbarbi Kép
Dbarbi
 


Edit:
Nálunk 6-7.45-ig, majd 15.30-17.30-ig. Azt még nem tudom, hogy más időpontban lehet-e mozogni. Túl korán nyitnak és olyan hamar zárnak Kép Én 17-ig dolgozom, férj 18-ig, egyenlőre esélyünk sincs érte menni, de majd kitatálunk valamit. Köszi a válszt!! Kép

Dbarbi:
Fanni alig látszik ki a játékok tömegéből Kép
Hiszti Kép Lesz ez még rosszabb is 2 éves koruk után Kép
Milyen autót üldöztök? Ilyen nagy a forgalom a használtautósoknál??? Hmmm ezt nem gondoltam volna.
klarissza
 
 


Sziasztok!

Megint csak gyors leszek, mert szétrobban a fejem (ez megy már másfél hete Kép).

Panu,
Jövő héten hétfőn 15 hós oltás, keddtől megy a bölcsibe szoktatás. Szerencsére anyukám nyugdíjas, a szomszédba lakik, így be tud és fog segíteni, mert azt mondták, hogy 2 hét körül van a beszoktatás. Első hetet nem szeretném betegállományként tölteni, bár szerintem nem szólnának érte.

Klarissza,
Nálunk fél 7-től fél 6-ig van nyitva a bölcsi. Ha szeretnél reggelit, akkor legkésőbb negyed 9-ig be kell vinni picúrt (addig van reggeli lehetőség). Elhozni meg fél 6-ig bármikor (bár gondolom, hogy örülnek neki, ha minél előbb).

DBarbi,
Elküldöm azt az üzit neked emilben, amit Ádám Cs-nak küldött ICQ nevére (ami megvan neki).

Babákról képek gyönyörűek, mint mindig Kép Napocska Ilang, Huncut Robó, töprengő GAbi, Hami a fiókban (nálunk is akutális), Fanni kosárban.

Pusz

H.

Kép
hanzika
 
 


Klarissza,

Azt nem tudod megoldani, hogy fél órával előbb menj pl. be és akkor előbb jöhetsz haza? Nálunk ez működik.

H.

Kép
hanzika
 
 


Hanzi: mbarbi@externet.hu kijavítom a bemoldalon lévőt, azmár nemél..
Dbarbi
 


Hanzika:
De ezen filózom éppen...de így is Laca lesz a legutolsó Kép
Viszont jó lesz egy tök üres irodaházban reggel munkát kezdeni Kép

Klarissza
klarissza
 
 


hehe, javítanám, ha tudnám hogykell belépni Kép...

Klarissza: Toyota Avensist szeretnénk, minimum 2000-rest (azaz ennél fiatalabb képtelenség ennyi ilyen árban)...sajna, ha "befut" egy jó áron és jó állapotban, az másnak is feltűnik...ez pedig nagyon jó volt. Illetve buktunk régebben egy Toyota Yaris Versot (akkoriban azt hittük azt szeretnénk), illetve egy másik avensist. Sajna újonnan 7 és fél milla...annyi vhogy nincs Kép...mi 2 milla körül gondoljuk Kép kereskedések nem mindig gondolják így...szal ezért viszik el nagyon gyorsan...
Dbarbi
 


Okay, sikerült kijavítani + óvintézkedtem és megváltoztattam a jelszavamat, mert a "fanni" nem volt túl elmés Kép

DB
Dbarbi
 


Zit!
Borzasztoan sajnalom mi tortent veletek.Kép
Meg szerencse nalunk nem igazan van uveg ajto,de most hogy nezem a lakast nalunk meg a foldtol a plafonig van az ablak ,HU ha .Eddig David szerencsere meg nem kezdte el utogetni illetve csak nagyon ritkan .Remelem rendbe jottok hamar!
TEnyleg borzaszto lehet neked igy egyedul,en neha igy is ki vagyok borulva pedig a ferjem velunk van csak o reggeltol estig oda van,de megis megnyugtato hogy esete 9-10 kor ott fekszik mellettunk >Kép

Brigi!
Mate nagyon de nagyon edes!!!-es termeszetesen a masik ket fiad is!!Nekem nagyon tetszik a neve!
Gondolom jo elfoglalt lehetsz!

Tunder!
ILang nagyon edi a kepen!

Zsizsa!
A toprengo GAbi Kép

Anita!
Ez a Robo mennyit nott!?Igy keprol azt hinnem hogy egy 3 eves kisfiu!Kép
Gratulalok a beszelgeteshez!Jo erzes ugye?En olyan boldog vagyok amiota David beszel ,jo erzes amikor kell neki valami akkor mondja.Az utobbi ket napban David megtanulta angolul is az allatokat ,olyan edi en mondom angolul es o mondja magyarul hogy mit jelent,a legtobbet mar ki is tudja mondani.
TEnyleg Robo miota rakja ossze a szavakat?DAvidra azt lehet mondani hogy szinte mindent mond mar (kiveve a nagyon hosszu nehez szavakat azt en ertem de mas nem),de ket szot nem nagyon hasznal>Eddig meg csak annyit mondott hogy anya dolgoz,Anya bekatar(betakar akar lenni neha jol mondja neha rosszul Kép
Meg az nagyon edi amikor mondja hogy kamion (volt mar kamingo,kaminjon),mostmar ki tudja mondani.
VAgy a katica bogar-katikaka bogar Képez meg mindig nem megy neki.Olyam muris nem?Gondolom ti is nagyot szorakoztok Robon!

Barbi!
Szuper grillezes!ATugrunk hozzatok egy grillezesre es jatszozni mit szolsz hozza?Kép

Dbarbi!
Fanni csuda edes a kosarban!Kép tan nem matekozik?:0

Jelentem David mar tobb mint 3 napja nem is latta a cumijat!Hurra!Ma ejjel viszont eleg kemenyen felsirt es kerte szegenykem ,puszilgattam kicsit megnyugtattam es ezek utan 2 orat dumalt 1-3 ig.Hat nem orultem neki,de olyan edesen gyarkolgatja a szavait hogy meg mosolyogtunk is apaval egyet.
Mi mar kicsit jobban vagyunk ugy ertem David.

Lanyok!
Szerintetek az normalis hogy egy 7 honapos baba minden eves utan sokat bukjon?akire vigyazok kisfiu minden eves utan annyit bukik hogy csak na.Davidnak is vissza jott neha amikor kicsi volt de nem rendszeresen es nem ennyi.Mar egesz nap etetoke van rajta mert engem is mindig le....,meg magat is .Nem gyozom atoltoztetni szegenykemet.
A dokijuk azt mondta ha lazas,vagy nyugos akkor lehet hogy baj van.Hat szerintem ez a gyerek allandoan nyugos de komolyan.Ez egesz nap sir semmi nem jo szegenykemnek.Ahogy felebred 1 oraig rendben van de a kov.1.5 oraban folyamatosan nyuglodik,sir ,tekeredik,nyujtozkodik,olyan erzesem van hogy sehogy sem jo neki.Haton nem szeret lenni,ulni sem akar sokaig,neha alldogal ha fogom a kezet de meg nem akarom hogy sokaig alljon ahhoz meg fiatal,meg persze nem foghatom orakig hogy alljon.Nem tud keptelen 5 percig lefoglalni magat,allandoan azt akarja hogy olbe vegyem.Hat lehet hogy en vagyok a dili,es nincs tul nagy tapasztalatom de az tuti DAvid ennyi idosen siman eljatszott egyedul es sirni sem sirt negyed ennyit sem mint ez a kisfiu.Neha nem viccelek teljesen kikeszulok amikor 1.5 orat folyamatosan uvolt.Ja es az anyja szerint nem nyugos a gyerek.Amkor kisebb volt nem volt fele ilyen siros sem.SZerintetek en latom rosszul a dolgot?Egyszeruen ilyen a baba?Vagy lehet ossze fuggesben a bukassal?
A multkor a ferjem is ott volt velem es megkerdezte hogy mindig ezt csinalja a baba ,es hogy normalis e hogy ennyit sir?ERre mondtam neki hogy igen,es tenyleg neha olyan idegesen ,feszulten megyek haza .En vegig ott voltam a noveremmel is amikor a fia kicsi volt,az biztos o sokat sirt az elso 3 honapban nagyon hasfajos volt,de ennyi idosen mar orom volt vele lenni erre tisztan emlekszem.Nem sirt .
Ugy kepzeljetek el hogy egesz nap ulok a baba mellett es jatszom vele csak wc-re megyek el de olyankor is orjong,ha egy percig nem lat mar visit.Jatszunk 3.5 oran keresztul es ennek a 3/4 -e szinte sirassal telik.Allandoan probal elkapni es rammaszni hogy vegyem olbe.
Na most megyek sietek bocsi.
gabi75david
 
 


Gabi!

Szerintem nem normális, ha sokat bukik és sokat sír! 7 hónaposan már tényleg nem kellene ennyit sírni. Az hogy ölben akar lenni, viszont lehet normális. Az is, hogy visít, ha nem lát. A szüleitől kap elég szeretetet, foglalkoznak vele?

Dandy
dandy
 
 


Gabi

Nem lehet, hogy nyitva van a gyomorszája? Az egyik ismerősünknél is ez volt a gond, ott is nagyon sokat bukott a baba. Egy vizsgálatot megér, hogy tuti kizárják.

zit
zit
 
 


Sziasztok!

nagyon édesek a gyerkőcök, egytől egyig!! Kép Kép

Klarissza, szerintem is lehet ennyivel lazább a munkahely, hogy kezdhess korábban, illetve a bölcsi is, hogy ne kelljen kora reggel vinni a gyermeket, ha nem muszáj Kép

Gabi75, nekem is az jutott eszembe, mint Dandynek... kevesli a szeretetet az a gyermek?? és egy vizsgálat... nem ismétlem.

még az a hír, hogy tegnap először kötött Liza össze a meglevő 5 szavából 2-t, ami így hangzott: gyere, papa Kép mert az apja alig akart felébredni reggel Kép

rohanok, panu
panu
 
 


GabiKép
A barcsinőméknél is ez volt a gond, ott nem elváltozás volt, hanem valami más, kapott valami kanalas orvosságfélét, amit szopi előtt kellett adni neki, attól nem bukott annyit. Előtte borzasztóan nyűgös volt, mert éhes volt. Lehet, ott is ez a baj.

KlarisszaKép
Küldtem smst a számommal.
Akkor 2 re próbálunk odaérni, és csörgök!

PanuKép
Ügyi LizaKép

Na léptem:

Manócs
manócs
 
 


Klarissza, hát nem irigyellek a szervezési gondokért. Nem is igazán értem a bölcsit, mert a mienk azért tart ilyen rövid ideig nyitva, mert munkahelyi (és nagyon picike) és igy senkinek sem kell utazgatnia munka után a gyerekért. A helyi bölcsik (a 11., és 12., 20., 22. ker-ben is ismerek párat hallomásból) 6-19-ig szoktak nyitva lenni. Az másik kérés, hogy fél 8 elött és 18 után nincs ott senki sem Kép

Gabi, egy kivizsgálást én is mindenképpen javasolnék. De mondd csak, régen is ilyen volt? Mármint hogy ennyit bukott? Mert a szomszéd kislány mindaddig rengeteget bukott, amig be nem vezették a szilárd kaját, és Botinál meg onnantól, hogy elkezdett kúszni le kellett szoknunk a nappali szopiról, mert sugárban kijött belöle minden. A szilárd kaja viszont nem (tejberizs, gyümik stb.) És a Mircsi, meg Botka is igencsak nyügös volt abban az idöben, amikor az állandó nagyobb mennyiségü bukások voltak, ami nem is lehet kellemes élmény egyrészröl, másrészröl meg gondolom éhesek is lehettek.

Mondjátok csak lányok, nálatok van még pelenkakiütés? Mi egyszerüen nem tudunk 2 hétig ugy lenni, hogy ne legyen szegénynek. Már augusztus (?) óta ez van. Elötte sose volt neki, de mióta egyszer kialakult, azóta egyszerüen nem tudunk tartósan megszabadulni töle. Mindent próbáltam már (pelus, törlö, krém, hintöpor csere, állandóan figyeljük a pelust, a bölcsiben is, mert tudják, hogy érzékeny) Meztelenül nem tudom hagyni rohangálni, mert ahhoz azért hideg van. Nem tragédia tudom, de zavar, hogy nem tudok segiteni. Gondoltam rá, hogy esetleg valami spéci kaja csipi ki, de nem jöttem rá, hogy mi lehet. Nincs hasmenése sem. Szóval tanácstalan vagyok.

Szép napot, jó talzát aki megy!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

amerikai Gabi:
szerintem sem normális a babuci viselkedése, én szorgalmaznám a dokit. Próbáld őket rábeszélni!

Edit:
Kép Nem tudok segíteni, mi eddig megúsztuk a pelenkakiütést. Esetleg bőrgyógyászt kérdeztetek már?

DBarbi:
Toyota helyes döntés Kép
Ti néztétek a hasznaltauto.hu-t? Mi nézegetjük, de ott elég sokáig vannak fent az autók, ezek szerint lehet, hogy nem jó áron....
Egy autókereskedést figyeltek? Vagy többet? Bocs, hogy ilyen hülyeségekkel zaklatlak Kép

Panu:
Ügyes Lizi! Kép Mi még nem kötünk semmit sem össze Kép

Egyébként én meg be vagyok teljesen parázva. A bátyámnak gerincsérve lett Kép Már egy hete meg se tud mozdulni. Nem bizti, hogy műtik, még kivárnak, hogy mi fog történni. Sportolást abba kell hagynia (futás, karate) Kép
Ráadásul mi is lementünk tegnap a patikába, hogy az Ikea előtt csináljunk egy "anya terhelési próbát" és nem igazán sikerült. Éjszaka fájdogált, úgyhogy Algopirynnel aludtam vissza és svédkeserű krémes bekenés után.
Lehet, hogy jövő héten mégiscsak elballagunk a házidokihoz. Francba mindig van valami, elég vacakul kezdődik ez az év. És persze ugrik az Ikea Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Kiadtam egy vagyont a hobbiművész boltban Kép, úgyhogy nagyon kreatívkodni fogok délután. Amúgy mára nálunk mindenki taknyos, Gábor is itthon marad.

Panu: deügyi Lizi Kép Fanni csak babanyelven köt Kép

Edit: Kép nekünk sem volt soha pelenkakiütés..

Klarissza: persze, a használtautó.hu-n "vadászunk" illetve a toyota.hu-n a tplusz autókat. Ami kikötés, hogy csak toyota-kereskedésből veszünk, mert ott tutijól be vannak vizsgálva illetve adnak rá garanciát. Látom éni azokat, melyek ezeréve fent vannak, jó az áruk, csak elég zsákbamacska....illetve 2000-nél régebbiek. 2001-esek meg már igencsak 3 milla körül járnak Kép Oké, a Toyota általában jó és nemnagyon hibásodik meg. Még sosem vettünk használt autót, ezért óvatosak vagyunk Kép
Most is Toyotánk van, csak már öregecske és 3 ajtós...de szeretjük nagyon Kép

DBarbi
Dbarbi
 


Évi vagyok, van egy 17 hónapos kislányom Flóra. Remélem nem baj, ha csatlakozom hozzátok?

Rólunk:
Kaposváron lakunk. 6 éve vagyunk együtt a párommal. Flóra 2003 szeptember 2-án született. Egész nap beszél, mindenre fölmászik. Stikrád Flóra néven az albumainkat megnézhetitek.

Edit:
Pelenkakiütésre én a sudocrémet használom nálunk bevált.


Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Megint én...tudom, mostmeg túltengek Kép

Ezt meg kell mutatnom! Első művem! Nagyon büszke vagyok rá! Atomkirályistencsászárság!!! Kép

Kép

Szia Évi! Csatlakozz, naná! Üdv a topicban Kép

DBarbi
Dbarbi
 


Sziasztok!

Mi is már egy pár hete kocsi vásárlási lázban égünk, de eddig nem sikerült a számunkra megfelelőt megtalálni. VW IV. Golf-ot szeretnénk...., úgy látszik még mások is.

SZia Évi!
Írjál gyakran magatokról!

DBarbi
Éppen ma beszéltem a munkaheylemről az illetékes bérszámfejtővel. Miért gondolod, hogy aki "gyesben"szül, az a köv. 3 évben is azt fogja kapni?
Pont emiatt hívtam én is, a kistesó tervezés kapcsán. Csak az kapja a huszonezret a köv. 3 évben is, akinek közben megszünik a munkahelye (felszámolják). Vagy nálatok is ez van?
Csini a kaspód!

Edit
folyamatosan van a pelus kiütés, szünet nélkül?
Nem a fogzási időszakban van ez? Mert Bebinél akkor van, ill. új fajta pelusnál.
Nálunk is a sudocreme vállt be, de ha ennyire nem múlik, akkor lehet, hogy jobb lenne dokinak megmutatni. nem?

Klarissza
hogy vagy?
Lacánál nincs az oltásnak mellékhatása?

Mennem kell, kezdődik a szokásos esti ceremónia... (füri, kaja, stb).
Bebi már hordja ide a fürdőszobából a cuccokat.

Jó hétvégét mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus: tényleg?? Én ezt így tudtam....ok, hivatalosan nem olvastam utána, de így hallottam, hogy meg kell lenni a 180 napnak..hogy anélkül nem jár a GYÁS és a GYED...összes ismerősöm ezen problémázik..
Dbarbi
 


Lehet, hogy mostmár jó lesz érdemben is utánanézni Kép

Kezdetnek pl. itt Kép Lányok, ki hogy tudja?? Ha Gyes alatt születik a tesó, akkor mi jár a köv. 3 évben?? Kép

Köszi!

DBarbi
Dbarbi
 


DBarbi:
És mióta üldözitek az Avensist?
Jó a kaspód Kép

Kistesó projekt:
Sajna, ha visszamegyek, akkor nálunk sem lesz túl hamar kistesó. Ahogy számoltam minimum 4 év lesz közöttük a korkülönbség Kép Jobb lett volna kettő, de mosmá arról lekéstünk. Három meg azért nem lehet, mert terhesen visszamenni, vagy szinte azonnal teherbe esni elég ciki Kép

Ha most baba maradt volna, akkor a GYED alapján kaptam volna a GYÁS-t, majd következő évben a GYEDES-GYÁSos keverék alapján az újabb GYED-et. A GYES meg úgyis fix, vagy nem?

Mucus:
A derekam horror, Laca meg sem érezte az oltást, most éppen a fiókban ücsörög és egyenként dobál ki mindent.

ÉS KÉPZELJÉTEK LACA ÁTALUSSZA EGY HETE AZ ÉJSZAKÁT TÁPI NÉLKÜL!!!!
Pár napja már fel sem sír éjszaka, hajnalban. 16 hónap után éppen ideje, hogy kialudjuk magunkat Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Lanyok!
KOszi a valaszokat a baba ugyben.Szoval en ugy latom hogy olyan 4-dik honaptol kezdodott neki,2 honapos kora ota vigyazok ra.3 honapja csinaja ezt a hisztit es szerintem azota is bukik.Nem tudom leirni pontosan de olyan erzesem van mintha egesz nap nyuglodne,kisebb megszakitasokkal de szinte folyamatosan azt latom hogy feszeng nyujtozik,ha leultetem akkor kifesziti magat turja a fejet a mellembe,ha olbe veszem akkor is egy ido utan ezt csinalja.
Szeretetet azt biztos hogy kap mert az anyja szinte egesz na olben cipelgeti,es sokat puszilgatja legalabb is en igy latom.Egyebkent engem azert vettek fel hogy minden pillanatban mellette uljek(mivel az elozo babajuk meghalt bolcsohalalban),es az volt hogy allandoan fogtam olbe a gyereket es setaltam vele hogy ne sirjon mivel az anyuka otthon dolgozott.Ahogy meghallotta hogy sir a baba rogton kijott ,neha mondta hogy nem birja a gyerek sirast es inkabb olbe veszi igy egesz nap (de nem viccelek)kenguruban az anyan volt a gyerek.Biztos nagyon hozza szokhatott hogy mindig olben van de ez nem normalis ,meg kuszni sem probal ha hasra teszem rogton bele turja magat a foldbe es orjong,nem tud es soha nem is tudta magat 2 percre sem lefoglalni(azert mert en is mindig ott ultam mellette egesz nap vagy azert, mert az anyja hurcolaszta magaval).Szoval orulet az egesz de mar most 10 kg 7 honaposan csak nem setalhatok vele az olemben egesz nap.Nem?Kép
SZerintem mar ennyi idos korban el kene jatszon egy rovid ideig magaban nem?
Ja es szerintem tul keveset is alszik az ejjeli alvassal alszik ossz 12-13 orat ami szerintem keves egy ennyi idos babanak.Ma direkt megfigyeltem ebredes utan 50 percig rendben volt nem sirt de utana szinte folyamatosan 1.5 oran keresztul amig el nem jottunk nyuglodott vagy sirt.Jaj neha olyan nehezen viselem ,hogy el sem tudom mondani.Ha nem lenne ott az anyuka akkor hagynam sirni de igy mindig olbe kell kapjam es fogjam es mar leszakad a hatam de nem viccelek,ejjel nem birok neha aludni (amugy is van egy pici gerincferdulesem es volt is belole gond amikor DAvidot csak allva tudtam szoptatni mert mashogy nem volt hajlando 4-6 honapos kora kozott es persze o sem volt egy pici baba),szoval kezd kiujulni a hatfajasom .
TEnyleg bocsi nem akarok panaszkodni csak ez kikivankozott belolem.:0

Kepzeljetek ma voltunk apaval konditeremben,egy edzo kollegajanak a felesege vigyazott DAvidra 2 orat es csereben minden 2-dik heten a ferjem ad neki egy ingyen tenisz lecket.Jaj majdnem sirtam amikor ott kellett hagyni,szegenykem ugy sirt ugy bujt hozzam.Kép Olyan rossz lehet hogy nem erti meg hogy mit beszelnek hozza.Azt mondta a lany hogy egy rovid ideig sirt de utana allandoan beszelt hozzajuk DAvid magyarul amit meg ok nem ertettek.Az a jo hogy van egy 3 eves kislanya aki nagyon de nagyon aranyos es allitolag meg tancoltak is egymassal Kép
Mi a ferjem egyetemenek a konditermeben voltunk fallabdaztunk,es utana en kondiztam a ferjem meg szorakoztatott.OLya jol esett mondtam is a ferjemnek hogy vasarnap is menni akarok ok addig Daviddal jatszotereznek egyet.


Evi!
Udv kozottunk gyere gyakrabban !Kepet ide is tehetsz fel szivesen megnezi mindenki Kép

Most megyek bocsi hogy csak magunkrol irtam majd kesobb vagy holnap jovok!
gabi75david
 
 


Klarissza: elméleti szinten tavaly nyár óta van a kocsiproject Kép Avensis...ez egy véletlen dolog volt. Nekem nagyon nem jön be a kereklámpás illetve az egyel utána lévő corolla...csak a mostani fazon, ami persze drága. Mikor eladták az orrunk elől a yaris versot, akkor nézegettem toyotákat a tpluszon és csak annyi volt kiírva a kocsira, hogy toyota 1,6...az 1,6 mondjuk feltünhetett volna, de nagy boldogan tudattam Gáborral, hogy találtam egy olyan corollát, ami tetszik. Milyen érdekes, mondtam magamban, így megváltozott az ízlésem....vagy lejebb adtam az igényeimet...vhogy ez tetszik. Erre Gábor közölte, hogy igen, mert ez a corolla egy avensis Kép...énmeg vak vagyok, de tényleg nem tünt fel. Addig avensisben nemis gondolkodtunk, azóta viszont csak az kell Kép

Gyestéma: barátnőm is ezen problémázik...és engem is "magával rántott"...ő azt mondja, hogy az előző évet veszik alapul, tehát pl. az ő fia áprilsban lesz 2 éves, így anyagilag nagyon rosszul járna, ha mostanság esne teherbe. Olyan undorító dolog, hogy ilyen akadályok vannak....de ez van. A férje nem keres olyan sokat, tehát muszáj neki kiagyalni, hogy mikor lenne a legideálisabb.

DBarbi
Dbarbi
 


Sziasztok!

én úgy tudom, hogy nem a gyed-et veszik alapul, hanem az azt megelőző jövedelmedet. azért, mert a gyás-gyed-gyes alatt nem fizettél egészségi járulékot illetve hozzájárulást. és csak azt a jövedelmet veszik, vehetik alapul, amikor fizettél, illetve fizettek utánad ilyent. persze ehhez szükséges, hogy még mindig fennálljon a munkaviszonyod, de ez az első gyermeknél is szükséges volt. a munkaviszony csak úgy nem szűnhet meg, amíg gyeden, gyesen vagy, csak ha maga a munkahely szűnik meg, mint olyan, de erről értesítést kell kapjál. de majd megkérdezem egy könyvelő barátnőmet.

a kaspó gyönyörű Kép

Evi, üdv közöttünk, írjál magatokról Kép a fotókat meglestem, nagyon szép kislányod van Kép Kép

Gabi75, jajjajj, kedvet kaptam én is a kondizásra, ráadásul már ősszel jártam rendszeresen, aztán decemberben nem, és az újévbe még nem vettem rá magam, de hiányzik. megyek is. Kép sajnos, a bébiszittelt gyermekre nincs túl sok ötletem, mert beleszólni nem tudsz a nevelésébe, azt kell tenni, amit kérnek tőled. nyilván megszokta, hogy állandóan ölben van, és ezt igényli is (és érezheti a szülők görcsösségét). így viszont nehéz neked, nemcsak a hátad miatt Kép, hanem Dávid miatt is Kép próbáld azonnal lekötni játékkal, amikor leteszed a kezedből, magyarázzál, énekelj, vagy szóljon babazene, egy darabig mindennap új játékot, érdekességet mutass, vagy, amikor nagyon elkeseredett masszírozd meg, akkor nincs a kezedben, de mégis érzi, hogy ott vagy vele.

ÉLJEN LACA!! Kép gratulálok, és további nyugodalmas éjjeleket kívánok nektek! Kép

Edit, nem gombás megbetegedés ez a bőrön? tényleg nem ártana, ha egy orvos, allergológus-bőrgyógyász megnézné. a kajákra való érzékenységet említetted. ki kellene próbálni, hogy nem ilyen oka van-e az állandó kiütésnek. nálunk fogzásnál egyértelműen kijön a pirosság, váltott krémekkel kenegetem (sudo, körömvirág, zink) ezek, ha nem is teszik rendbe teljesen, legalább javítanak a helyzeten. paradicsomtól szintén van kiütése. nem is nagyon szereti.

magunkról csak annyit, hogy éppen úszik a leányzó az apjával. remélem, jól érzik magukat, mert otthon nagyon élvezi a fürdést, nemcsak a játékokat, hanem magát a vizet is. különben mostanában ezerrel pörög a kiscsaj, tegnap pl. nem is igényelte a közös játékot, maximum a jelenlétet, egésznap. állandóan játszott, rendezte a lakást, futott fel-alá. még olvastam is mellette egy kicsit. Kép lehet, hogy fejlődik a lányom?? Kép Kép

panu
panu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: