Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

oldom a pangást, már csak azért is, mert a gyermekem már több, mint 3 órája alszik. éjjel ugyanis megint lázas volt Kép nem tudom, mitől van ez Kép 2-3 naponta lázas, de egyébként sincs túl fényesen. persze jönnnek újabb fogacskák, és a nétha is megvan még, meg a köhögés is, de már kezd nagyon elegem lenni Kép emellett csak én vagyok a jó neki, mindenki más le van... Kép akkora hisztiket tud levágni, hogy zeng a ház, és olyankor csak a kezemben, általa meghatározott helyen és módon Kép jó, egyébként folytatja. az apja szerint most rontom el, mert ráhagyom a hisztit. 1x megpróbáltam, hogy nem vezsem fel, amikor hisztizik, hátha abbahagyja, nem hagyta, csak erősödött. emellett azért nem romlott el az étvágya, játszik is, ha jókedve van, de legtöbbször az ölemben pihen, és olvasni kell neki a könyveket. na, most jól kipanaszkodtam magam... Kép

Brigi, nagyon jó volt olvasni rólatok Kép az oldalt fekve-nyomást én sem értem. hogy telnek a mindennapok? tudsz néha pihenni?

Cory, jó, hogy Zsománál mégsincs gond Kép

DBarbi, Fanni Kép hol van ez a játszóház? engem is érdekelne... stars Kép jó az, ha a gyerek kétnyelvű Kép

Zsoltikát meg sem dicsértem Kép látom, ő is élvezte a havat.

Laca nagyon jófej, és tetszik neki a film? és mi van a lumbágóval? Laca hozta össze neked? Kép

Barbi, fiad is tud aludni Kép azért szép a 12 óra egyben. pocaklakó hogy van mostanság?

szép hétvégét midenkinek!

panu
panu
 
 


Panu:
Akkor jól elhúzódik ez a betegség Lizinél Kép Én sem hagyom sírni Lacát, ezért is van a lumbágóm Kép (Kép)

Lumbágó sztori:
Szülés után jött ki először, addig sosem volt, viszont az egész család - apám, anyám, bátyám hajlamos rá, úgyhogy nem is csodálkozom. A legdurvább Laca 2 hónapos korában volt, akkor hirtelen úgy becsípődött az ideg, hogy nem tudtam felállni, a telefonig "elnégykézlábaztam" és hívtam a férjem, 2 órát feküdtem a földön, míg a férjem haza nem érkezett, Laca meg az ágyon heverészett addig. Még jó, hogy csak 2 hónapos volt. Annyira rossz volt, egy hétig feküdnöm kellett Kép Apa gondozta addig Lacát.
Most valszeg azért húzódhatott meg, mert a műtét után egy hétig nem emeltem fel, aztán meg azt hittem, hogy én vagyok a Jani és gyorsan beakartam pórtolni mindent, hatalmas séták, Laca ringatás stb. Na most aztán jó sokat írtam magamról Kép Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy csak önzözök, de gondoltam bejelentkezem már. Egész héten tanultam, de sikerült a vizsgám (4), nagyon kemény volt. Ma hajnali 5-kor keltem, 9-kor kezdödött a vizsga, negyed 1-kor jöttem ki. Nem részletezem.

2 hét múlva újabb lesz, úgyhogy addig még jövök párszor, de nem ígérem, hogy vissza tudok olvasni.

Mindenkinek jobbulást, Brigi szép a történeted.Kép

Minden babóka nagyon édes!Kép

Puszi, majd jövök a jövö7-en!

Szép 7végét!

Tündér
tündér
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is megvagyunk, tegnap éjjel végre Bence is megajándékozott egy szuper éjszakával, este fél 8tól ma reggel negyed 10ig aludt és közben csak egyszer, reggel 6kor kért egy kicsit inniKép Úgy örültem neki! Az éjjeli 12 óra alvás nálunk is megvan mindig, csak nem mindegy hogy este 8tól vagy 11től...
Viszont azt hiszem kezd átállni a szervezete arra hogy napközben ne aludjon mert ma alvásidőben autóban ültünk ahol ő perceken belül be szokott aludni ha fáradt és most nem sikerült neki. De legalább korán elalszikKép

Délelőtt voltunk a Levente Péter műsoron, hát nagyon jó volt, mindannyian élveztükKép Kb. másfél órás volt, az első 3/4 órát mozdulatlanul végigülte Bencus az ölünkben, ugynais akkor mindenféle hangszeren zenéltek és ének volt, egy család énekelt 4 pici gyerekkel, nagyon édesek voltakKép Aztán jött Levente Péter meséje, na az már némi mozgolódást eredményezett nálunk mert az nem igazán volt érthető szerintem számára. Mi jókat röhögtünk, nagyon jó fej ember, és hihettelenül kedves, aranyos mindenkivel. Velünk már az utcán szóbaelegyedett, hogy hívják, meg hogy hova üljünk hogy nehogy megijedjen, szóval abszolút szimpatikus volt. Az utolsó 10 percet már nem néztük meg, mert akkor már a lépcső és a naaaagy színházi függöny érdekesebb voltKép Állandó "kakk" kiáltásokkal kukucskált ki Bence a függöny mögülKép De mikor a mesében pl.macskáról volt szó akkor ő is nyávogott, meg tapsolt, úgyhogy azt hiszem élvezte ő isKép Mi nagyonKép
Aztán még elmentünk az Auchanba lépcsős wcszűkítőt venni többek közt, ami persze már nem volt... A kocsi felé haladva pedig Bencike belezúgott arccal a latyakos, piszkos lébeKép Egy hangja nem volt, felállítottam és ment tovább csak éppen mindenhonnan folyt ez a cucc. Lehet ezért sem aludt be a kocsiban hazafelé, mert teljesen kétségbesetten nézegette hazáig a piszkos kezétKép
Hát ennyi történt ma velünkKép

Tündér!
Nagy-nagy gratula a vizsgáidhoz!!!!Kép
Jaj, de nem tudnám én már ezt csinálni. Mindig olyan stresszes voltam, így örülök hogy már vége.

Klarissza!
Ez a lumbágó nem hangzik túl jól. De most mondjam hogy pihenj sokat?!Kép Én nem alszom nappal Bencével, pedig kéne, csak erre mindig utólag jövök ráKép
Laca naggggyon édi!KépKép Fodrász megvolt?!

Panu!
Nagyon sajnálom hogy Liza lázas! Remélem már ti is kifelé jöttök ebből a pechszériából és a tavasz közeledtével Liza sem lesz többet beteg!Kép
Hiszti-ügyben nagyon együtt tudok érezni, Bence detto...

Cory!
Írj!!!KépKépKép és amúgy képeket is régen tettél fel a fiúkról.
Örülök hogy Zsomával minden rendben!Kép Tudom hogy nektek most nem ezzel volt gond csak erről jutott eszembe:
Kukitéma. A mi dokink a kukit majd a 3éves oltásnál nézi meg és akkor dől el kell-e beavatkozásKép Bár akkor is ránk lesz bízva persze hogy engedjük-e vagy még húzzuk a dolgot. De remélem addigra fel lehet majd húzni rendesen!!!!
Viszont a gyógytornászunk (egyben védőnő) anno azt mondta hogy szerinte még a szobatisztaság előtt meg kell oldani ha már muszáj, mert akkor még nem tudja direkt visszatartani a pisit ha fáj is neki, ha viszont már nem pelusos akkor képesek órákon át tartogatni csak hogy ne fájjonKép
Szerintetek?
Nem mintha nekem szándékomban állna megnézetni Bencének most, csak jó ha tudom mire készüljek...

Barbi!
Jó időért irigy vagyokKép

Brigi!
Jó volt olvasni a történeted, köszi hogy szakítottál rá időtKép Az Edit által feltett kérdéseket akár én is kérdezhettem volna, engem is érdekelnek ezek a dolgokKép

DBarbi!
Látom Fanni jól érezte magát a játszóházbanKép Hajvágás? Képet kérünk ám!
Én is felfedeztem a közelünkben egy bölcsit ahol működik játszóbölcsi is, délelőttönként 9-12ig lehet menni 530 Ft-ért, plusz ebédet is kap 140értKép Jövő héten elmegyünk kipróbálni, és Ringatóra is bejelentkeztem, mert muszáj Bence energiáit lekötnöm valahogy, főleg ha már nem fog aludni nappal...
Csak most azon szenvedek hogy nehogy 16áig elkapja valahol a bárányhimlőt, mert itt figyel a közel 7ezer forintos védőoltás a hűtőbenKép

Na, mai kisregény megvolt, nagyon fáj a gyomrom, itt görnyedek, úgyhogy inkább megyek pihenni végre!
Jó éjt mindenkinek,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Tündér, gratulálok! remélem, Ilangocska jól tűri ezeket a számodra stresszes napokat.

Vera, bocs, de mosolyogtam Benci esésén, mert olyan aranyosan írtad, és elképzeltem, ahogy nézegeti a kezeit kétségbeesve, előttem volt az arca Kép Levente előadás szuper Kép kedvet kaptam tőletek.

Klarissza, nem jó dolog ez a lumbágó Kép de meg tudom érteni az emeléseket.

Liza végül 4 órát aludt du., és most tettük le újra. remélem, nem lesz hajnali kelés.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Én is rég írtam, mert Marcus orrfolyás átváltott szerdán lázba is Kép Még ma is lázas volt, kapott antibigyót, meg fülészetre is küldtek, mert állandóan a fülét csapkodta, de nincs vele gond. Így ugrott a bölcsibe szoktatás, mert már msot kellett volna, aztán a bárányhimlő miatt tolódott egy héttel (jövő héten akartam 15 hós oltást adatni neki). Most meg tolódik még egy héttel és ugyebár egészséges papír nélkül nem mehet bölcsibe, az oltásig meg nem igazán szeretném, hogy megint beteg legyen. Ördögi kör, mert 14-étől már dolgozom - elivekben.

Apropó, bölcsi: én sem vagyok bölcsiellenes, mint manapság sokan, orvosok is. Édesanyám bátyámat 6 hetes korában bölcsibe adta, mert akkor ennyi járt (nálam már a mostani 168 nap). És nem lett vele gond, nem kellett pszichológushoz járnia Kép Egyébként a bölcsiben is vannak foglalkozások a nagyobbaknak (amikor mi bent voltunk egy óra alatt azt láttam, hogy rajzoltak, majd énekeltek-körjátékoztak-mondókáztak). És jobban foglalkoznak velük, mert - most még - kisebbek a csoportok. Pl. a mi csoportunkban 11 gyerek van most 3 gondozóra, szerintem ez nagyon jó arány. Már a kicsiket (akik még ugye jobban szeretnek egyedül játszani) is bevonják játékokba, pl. építőkockázás, libikókázás, éneklés. Ja, és megy a zenélés is, főleg a szokásos, a furulya. Mi pont előtte jöttük ki és Marcus mikor meghallotta, sikongott, úgyhogy félig felöltözve vissza kellett menni - áhitattal hallgatta. Mondjuk ő nagy zenemániás, születése (szó szerint) óta mindig éneklek neki, imádja anyósoméknál a zongorát, az az első, amit mindig, minden egyes alkalommal "felavat". És már dallamokat "dúdol" vissza (van egy visszatérő dallam, amivel nyugatni szoktam, azt).

Brigi,
Nem rossz születéstörténet! Kép Gratula a kis Mátéhoz, még egyszer! És sok erőt, kitartást a gyereksereghez Kép És persze szívesen olvasom én is a sztorikat, amik manapság történnek veletek.

Vera,
Nálunk is játszik mostanság az éjjeli nem-alvás. Marcus az elmúlt egy hónapban 3x játszotta el, hogy éjjel felébredt (ez szokásos), evett, aztán játszani kellett vele - 3 óra hosszákat. Hát én hulla voltam. Azt vettem észre, hogy ez akkor volt, amikor csak dél körül aludt 2 órát és délután már nem.
Kuki: a mi dokink ugyanazt mondta, mint a gyógytornász és a teljes szobatisztaság előtt érdemes megcsináltatni, ha kell. De pl. a szomszéd kisfiú 6 éves és még nem csináltak vele semmit.Nálunk egyébként a dokinő megnézte, fél éves kor után is, meg egy évesen is.
Barihimlős oltás: Ha nem jönnek ki a pöttyök és akkor kapja meg az oltást, akkor még véd - úgy tudom. Én is filóztam rajta, főleg most, hogy a bölcsiben van járvány, de a dokinőm és egy barátnőm anyukája+kollégái+a 2005-ös szakmai hivatalos álláspont arról győzött meg, hogy várjuk, hogy magától kapja el a gyerkőc a vírust, és ha nem kapja el kiskamasz koráig, akkor oltsunk.
Örülök, hogy Bencének tetszett Levente Péter műsora, meg is tudom érteni Kép

Tündér,
Gratula a mostani vizsgához és drukk a következőhöz!

Klarissza,
Lumbvágó hess! Nem irigyellek, én is jó hátfájós családba születtem és már nyögöm is - sajnos. Lacáról a mesenéző képek nagyon jók! Kép Hajvágás hogy sikerült, ha megtörtént egyáltalán? Mi még nem vágtunk hajat, hasonló Marcus haja, mint Lacáé. Függönyharapás - na itt még nem tartunk, főleg, hogy nincs fürdőszobafüggöny Kép De mostanában Marcus előszeretettel nyalogatja a macskánkat - erről hogy szoktassam le?!?!

Panu,
Lizinek jobbulást! MI a fárnya kukac lehet ez, hogy hol lázas, hol nem?

DBarbi,
Jó ez a játszóházas kép! És nálatok hogy ment a fodrászkodás? Stars Kép Most már csak egy olasz szó hiányzik Kép Off: Csaszi Ádám levelét (ICQ) megkapta, nem tudod?

Ann,
Kép Hamiról szenzációs! És a versismétlés - nagoyn ügyi már! Marcus nem ismétel, pedig aztán ő is hall rengeteg éneket, verset - inkább csak dallamokat utánoz Kép

Edit,
Irigyellek, hogy bölcsi óta alig volt beteg Botka! Ez a pisze sztori nagyon jó - bár gondolom, hogy a cipelés neked kevésbé Kép

Cory,
Örülök, hogy Zsomával minden rendben. Szerintem a bőrgyógyinál sem lesz különösebb.

Manócs,
Olasz nyelvtanulás hajrá! Nehogy ne legyen meg a nyelvvizsgád!

Zit,
Milyen volt a zenebölcsi Beninek! És sikerült a leveleket végül feladnod?

Gabi,
Zsoltikáról ezek a szánkós képek nagoyn tutik! Kép Kicsit irigykedem, mert Marcus azóta lázas, hogy leesett az első hó, így nem voltuk még igazán szánkózni, csak míg átmentünk anyuhoz, akkor sétáltunk.

Dorki,
Jobbulást apának vesekőileg! Éhenkórász Niki nálunk is ismerős jelenség, csak másképp hívják a gyerkőcöt Kép

Barbi,
Szerintem nyugodtan lecserélhetitek majd a babaágyat, csak ne a baba születése előtt 1 héttel, hanem előbb Kép Nehogy gond legyen belőle lelkileg. Egyébként hogy vagy, milyen mostanság az idő?

No, most bepótoltam pár napot (hetet?), de igyekszem sűrűbben jönni (de az én szélvész fiam mellett képtelenség, mert nem enged írni, este meg a párom uralja a gépet).

Jó éjt és hétvégét mindenkinek!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok lanyok!


A babak mind nagyon de nagyon edesek!

Betegeknek meg gyogyulast kivanok!
Azt hiszem DAvid is beteg lesz ma elkezdett folyni az orra Kép persze gondolom honnan szedte ossze a multkor amikor baby -sitteltem o is ott volt es titokban belopozott a baba szobajaba ahol megtalalta a kicsi baba cumijat es ellopta es szopogatta.OLyan csend volt gondoltam megnezem mit csinal ,hat olyan duhos lettem (persze magamban meg mosolyogtam egy kicsit).De azert edi volt mert nem tartotta a szajaba a cumit csak ugy fogta a kezebe es nyalogatta ,tudta hogy nem az ove mondta is hogy babae.Ja es termeszetesen a baba beteg volt.Hat ez van.Miden honapban betegek vagyunk de gondolom ez masnal is igy van.

Barbi!
A pocakod en is lattam am!Nagyon ari,csak igy tovabb tessek noveszteni benne a draga babat!TEnyleg hogy birod Adammal?Gondolom azert kell meg ot emelgetni mar csak magunkbol indulok ki.
Nekem meg David olyan kicsinek tunik,fura lenne egy masik gyerek most.El sem tudnam kepzelni.O meg mindig olyan kis bujos,anyas.
Mostanaban csak azt hajtogatja hogy anya anya,delelottonkent amikor dolgozom a ferjem van vele es azt mondja apa hogy egesz reggel azt hajtogatja hogy anya dolgoz(ik-et meg nem tudja a vegen mondani).Amikor meg jovok haza a munkabol koveteli hogy vegyem le a kabatomat,olyan edi biztos tudja mar hogy ha kabatot veszek fel akkor elmegyek.Kép es nem akarja hogy elmenjek.

Klarissza!
Laca olyan edes,azok a szemek(ahogy nagyim mondana rajzolni sem lehetne szebbet!)Kép
Lumbago az szar lehet!Azt hiszem anyukamnak is ez van.Mik a tunetei?Nekem is szokott fajni a derekam pedig meg fiatal vagyok mi lesz kesobb.Kép

DBarbi!
Fanni nagyon de nagyon edes kislany!JO lehet ez a jatszohaz!

Vera!
Bence is nagyon edi ott a hoban!Nagyon ugyes fiu mar,es jokepu Kép!!!Ahogy nez meg lehet enni!

Gabi!
Zsoltika egy tunemeny,olyan draga ahogy integet!

Ann!
Hami olyan mint egy kis tunder!Nagyon szep vonasai vannak!A fiuk szeretni fogjak az tuti!Kép

Dorki!
OLyan reg lattam Nikit!Nagyon sokat nott es egy hercegno lett belole!

Vizsgazoknak sok sikert es kitartast!!!

Mit is irjak meg.DAvid imadja az Altatot ,mindig mondja hogy Bajazs es hozza a konyvet hogy olvassam neki de ezt jatsza egesz nap.Persze kicsit atkoltottem a dolgot mert mindent el kell neki magyarazni azt is ,hogy alszik a repulo,hajo (ez van a konyvbe rajzolva ),teniszuto stb stb.JUj ha valamit kihagyok akkor mar mondja is hogy konyv,kocka bla bla bla.Szoval nagyon cuki.O mostanaban imad a kockaival jatszani es nagyon szeret meset nezni.Vannak ezek a BAby einstein vagy baby mozart nem tudom hogy ismeritek -e szoval olyan tanito jellegu eloadas.Megtanitja a gyerekeket az allatokra,hogy pl milyen allatok elnek a farmon,ausztraliaban,az esoerdoben stb stb.Nagyon tetszik tok latvanyos ,szines ,rengeteg allat van benne es foleg az a jo hogy szinte minden allatot mar mond magyarul es igy mar csak angolul mondom neki ha nezzuk.Mar a duck mellett mondja hogy cow,dog,cat ,mouse,pupy.A pavat csak angolul tudja mondani.Kép
Mar mondja ha ehes hogy ebed,ebed majd elkezdi sorolni a kajajaban levo zoldsegeket (jepa,boso,kukica,stb),mondja hogy viz ha szomjas.Ja este lefekvesnel mondja hogy betakar(eddig ugy mondta hogy bekatar anya).annyit nevetek rajta hogy el sem tudom mondani.
TEnyleg lanyok nalatok milyen kedvuek a babak?Mar csak azert kerdem mert David egesz nap bohockodik,kacag ,utanoz minket mint egy kismajom.Mindig mondom apanak nekem egy kis bohocom van.Kép ha latja hogy tetszik nekunk a musor amit csinal akkor mindent bele ad de olyankor esik bukik mert futni akar forgas kozben,meg kacsint kozben ,kacag es neha nyuszit fog .
A fogakkal kicsit le vagyunk maradva,8 van teljesen kinove es az egyik szemfoga par napja bujt ki,de jon masik ket szemfoga is ,mert feher mar az innye es egy rago foga is jon( mar hetek ota nagyon feher neki olyan nehezen jon ki Kép
KUkac:nalunk tuti lesz mutet Davidnak egy mm -t sem lehet a bort felhuzni a kukacan.Semmit sem valtozott neki.Sajnos.

Most elkoszonok majd holnap benezek.Bocsi ha valakit kihagytam.
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Annyira örülök, hogy végre süt a nap. Egész más kedve van tőle az embernek, még ha kint hideg is van.
Mi már voltunk egy újabb szánkózáson is, azt is nagyon élvezte Bebi. Tagnap pedig nem messze tőlünk találtunk egy jó kis szánkozós dombot, rengetegen voltak rajta, úgy hogy jól le volt taposva a hó.
Bár nem tudom, hogy mit szólna egy ilyen kis száguldozós szánkózáshoz...
Na majd apával!

Cory
ne hülyülj már!! Írjál csak sokat.

Kuki: nekünk a dokinéni egy évesen nézte meg először. Akkor megmutatta, hogy fürinél mennyire kell hátra húzni. Szerencsére nem volt szűkületes, csak nagyon le volt tapadva, sok faggyú volt alatta aminek ki kell jönnie, mert különben begyulladhat. Apa szakszerű "kezelésének" köszönhetően már jól "működik", mostanra már csak egy kicsi letapadás és egy kis faggyú maradt.
Sebészetileg csak az anatómiailag szükületes kukikat kell ellátni. Úgy tudom!!

Manócs
Ikezás megvolt?

Klarissza!
Te mikorra gondoltad?

Ne haragudjatok, most csak ennyire futotta az időmből.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


SZiasztok!

Vera: kukiügy: Zsomának olyan kukiproblémája is van (csak hogy ne aprózzuk a dolgot), és nálunk a dokinéni is védőnő is azt mondja, hogy majd, ha szobatiszta lesz, mert egyrészt addig magától is oldódhat a dolog. Szobatiztasághoz meg annyit, hogy a fájdalmas pisilés az egyik fele, de egy sebnek begyógyulnia a meleg párás pelusban szerintem elég nehéz. Én tuti megvárom a szobatisztaságot.

Betegeknek jobbulást!

Mutatok majd képeket is Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


hi

probálgatok vissza-vissza olvasni, elég jol megy.
gondolom mindenki volt kint szánkozni a csemetéjével, mi tegnap vittük ki öket a bikásra. jot csuszkáltunk, mind a 2 gyerek élvezte a dombon lefelé menetet. pannával még borulosat is játsztott az apja, hát mit mondjak, mindene vizes lett.


vera:
irtam mailt.
sajna bene is imádja a buborékos innivalot.
nálunk az uj szavak csak ugy müködnek, hogy 1x kimondja magátol és többet nem.

ann:
férj cca. 4 honap mulva szeretné visszakötetni a netet.
nagyon ügyi hami, hogy egyedül iszik pohárbol, ugy, hogy nem önti nyakon magát, én még nem merem elengedni a poharat, mert tuti, hogy jo poénnak tartaná az italt kiönteni. (magára és a padlora) és a vers mondása sem semmi.

zsizsa:
ügyi vagy, megmutatom anyukámnak a müveidet, biztos tetszeni fog neki is, ö is ilyeneket készit.

barbi:
ez a kimászás horror. hála nálunk nincs ilyen, igaz együtt fürdenek és panna rögtön kajabál, ha rosszalkodik bene.
ágy:
panna 2,5 éves volt mikor átalakitottuk a rácsos ágyát ifjuságivá, minden reggel a mellette lévö szivacson landolt, még jo, hogy volt egy kinyithato szivacs ágyunk, különben a parkettán koppan.
3 évesen vettünk egy 80*180 ágyat leesés gátloval. amit fel szeretnék emelni és alá egy szekrényt csináltatni.

edit:
tüdögyulladása volt?
sajna erre kell az antibio, és bizony igen komoly szövödményei lehetnek, szerintem sem aggodtad tul a dolgot.
nekem gyerekkoromban minden náthábol tüdögyuszim lett az orvosok nagyon aggodtak egy komoly szövödmény miatt, 1x egy foltott is találtak az egyik gyulladás után, hála nem volt komoly és 2 hét mulva eltünt.

dorki:
együtt érzésem küldöm a férjednek. apám karácsonykor lett rosszul, a korházban kideriutették, hogy olyan sok pici veseköve van, hogy begyullasztotta a hasnyálmirigyét, februárban fogják müteni a kövekkel, mert ezeket nem lehet "normálisan" kihozni.
az a hintalo csuda klassz.
ERDÖ SZÉLÉN HÁZIKO
ABLAKÁBAN NAGYANYO
LÁM EGY NYUSZI OTT ROBOG
AZ ABLAKÁN BEKOPOG
KÉRLEK SEGITS ÉN RAJTAM
A VADÁSZ A NYOMOMBA
GYERE NYUSZI SOSE FÉLJ
MEGLESZÜNK MI KETECSKÉN
erre gondoltál??

lányok, itt mindenki ilyen fiatal?
én már a második éve taposom a 3x-et.

panu:
hintalora felállás nálunk is menö dolog, ezek biztosan telcsin összebeszélnek!!!!! a multkor kaptam részletes számlát, bene 1000-1200 ft-ot telcsizet Kép (egy polccal feljebb)


hála bene teljesen meggyogyult és az étvágya is vissza jött.
reggeli: 7kor 200 ml tápi
majd mikor visszajövök az ovibol rendes reggeli jön. 2 néha 3 szelet kenyér belseje, 4-5 szelet sonka, karaj, tarja, egyéb felvágott-vagy egy egész doboz májkrém vagy 3 virsli +gyümilé.

idáig jutottam, most kell a gép az apának ( panu Elküldve 2005 Január 25 kedd - 21h 54: )
ha tudom folytatom még.

puszi mindenkinek.
orsolya11
 
 


Sziasztok Kép

Orsi, jó, hogy jelentkezel! Mi az, h Bene 1000-1200t telcsizett, hogyan??? Hami is szeret telcsizni, de akkor le van zárva a billentyűzet Kép Vezetésekesen szokott beszélni a nagyival + dédivel - de velük tényleg. Mondjuk, amikor azt nyomogatja, néha be vagyok tojva, h nehogy Ugandába telefonáljon :-DDD

GAbi75, 8 fog után már rögtön a szemfoga jött Dávidnak? Először elvileg rágónak kéne jönni Kép De sztem így is jó. Nekem anno a rágö megelőzte még az alsó 2es metszóket is! Mi megálltunk 6 nál!
HAminak változékony a kedve - mint az anyjának Kép Van, h haláli jó kedve van, be van indulva, de van, hogy olyan nyugis,

komoly, megfigyelő, de van, h nyügi - szerencsére ritkán!

Hanzika, de éééédi MArcus, hogy zenemániás!! KépKépKép

Vera, mi az, h fáj a gyomrod??? Örülök, h jól sikerült a Levente Péter Show Kép Szegény Bencike, mármint az esés miatt, még a havat se fogja meg, hát még a piszkos trutyi Kép Hami meg a másik véglet, Maszatosi, sokszor így hívjuk!!! Kép

Klarissza, nem semmi ez a lumbágó Kép Nekem elég sz.r állapotban van a hátam és a csípőm, de csak sima izületi cucc, nincs idegi érintettség. Ha végre rávenném magam, h többet tornázzak..... Kép inkább hagyjuk
Jajjjj, de tüneményes ez a Laca!!!

Panu, nem hangzik jól ez a vissza-visszatérő betegség Kép A hisztivel van, h mi is küzdünk. Volt, hogy ráhagytam, illetve ott voltam, hogy elérhető legyek, ha hajlandó odajönni ... s végül oda is jön, h megvigasztaljam. Ilyen akkor van, ha vmit nem szabad. Szerencsére még csak 1-2x fordult elő ilyen óriási hiszti.

Coryyyyy!!!!! Ilyet ne is mondj! Sztem csak sima 7végi pangás Kép Jó, h többet írsz!

Barbi, amíg jó idő van, kicsit fel vagy mentve, de figyeljük ám az időjárás-jelentést Kép tényleg érdekes, h mikor kell elindulnotok a pocibabával a kórházba Kép

Brigi, köszi a szülésstoryt Kép Mesélj, hogy milyen megint ilyen picivel!!!

DBarbi, bölcsis story - ííííííí, elhiszem, h égtél, pedig annyira nem lehet elvárni még ilyen korban - főleg nem bölcsihez szokott gyereknél. Majd megtanulja Kép

Mi ma is voltunk a Mátrában - tudjátok, a hegy megy Mohamedhez-effektus. Naggggyon jó volt, a hó is sokkal jobb minőségű, mint a mlt 7en. De ennek megfelelően kissé hulla vagyok, úgyhogy le is lépek.
Cuppp.
A
annann
 
 


Sziasztok4

Mielőtt eltűntnek nyílvánítanátok , írok egy pár sort.Pár nehéz éjszaka és nyügi nappal van a hátunk mögött, ami miatt nem tudam írni .Mára már jobb lett, egy jobb este és pihis nap után feltöltődtemKép. Sajna visszaolvasni még nem volt időm, majd pótolom és írok is bővebben.

Robó amúgy egy tünemény, talán a fogzásnak tudható be, hogy ilyen volt a napokban. Szegénynek egy fog majdnem két hónap alatt bújik ki, mint most pl a hátsó rágófoga.
Nagyon sok mindent mondogat már, sőt utánunk szinte mindent mondKép. A hónak ő is nagyon örült, igaz felénk alig esett, azárt szánkózni szánkóztunk egyik este.Ja és kis hóemberkét építettem az ablakába, amit mindig megnézett, még el nem olvadtKép. El is nevezte hóbácsinakKép.

Most megyek indulunk pancsizni, aztán jelentkezem még ha ma már nem is, de a napokban pótolom lemaradásom.

Puszi:Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Panu!
Hogy aludt Liza? Felébredt hajnalban? Mert nálunk most ez a "program"Kép pedig napközben nem is alszik már!!!
Levente Péter legközelebb 12én lesz, legalábbis a Komédiumban ahol mi voltunk. Arra azért készüljetek fel hogy nagyon nem lehet járkálni, mert lépcsős a terem és végig ültek mindenhol, de bennünket direkt az utolsó sorokba ültettek hogy ha ki akart volna menni Bence ott az ajtóKép

Hanzika!
Ez a dallamutánzás is nagyszerű lehetKépKép Ügyes!
És akkor rögtön betegszabival kezded a munkahelyeden?Kép vagy ilyenkor hogy szokták megoldani?
Remélem azóta már Marcus is jobban van? Már rég akartam kérdezni hogy ti mindig Marcusnak hívjátok, vagy a nem becézett nevén is szólítjátok? Ugyanez a kérdés Ann-nak is szólKép
Tudják a gyerekek hogy mi a becsületes nevük?

Gabi75!
Ugye nem lett Dávid beteg?! Édes lehetett ahogy titokban cumizgatottKép
Nagyon sok mindent mond már, gartula hozzá, okos naaaaagyonKép Annak meg csak örülj hogy ilyen kis bohócod vanKép
Bence is alapból elég kis mosolygós, vidám gyerek, de azért nálunk vannak keményebb napok is, főleg hogy pont most kezdi érvényesítgetni az akaratát és elég sokmindenben próbálkozik meddig mehet el... Ebből van néha konfliktusunk és akkor már nem olyan vidámKép

A kuki még simán megoldódhat, én is tudok olyat akinek 5-6 évesen magától sikerült. Ha nem muszáj én nem vinném el majd Bencét. Nálunk is nézte a doktornő 1 évesen mikor megkértem, fel is húzta neki eléggé hogy ezt így kell minden nap, kishíján agyvérzést kaptam olyan rémisztő volt. De Bencének nem fájt tehát valószínűleg engedi is annyira a bőr. Aztán 2-3 hónapig minden nap húzogattuk neki, szépen fel is jött, de újabban nem negedi hogy hozzányúljunk és már nem is jön fel annyira. Szerintem rohamosan romolhat ha nem figyelünk ráKép

Mucus!
Ti is meggyógyultatok már teljesen? Szánkózó Bebiről egy kép?!Kép

Orsi!
De jó hogy mégis tudsz írni! De mailt sajna nem kaptam ám TőledKép
Telefonálás klassz móka! Én most várom a telefonszámlát, nekem Bence múltkor 15 darab üres smst lőtt el az unokatesómék matávos telefonjára, mivel az van a telefonban az első helyenKép Sorban kaptam vissza a jelentéseket hogy sms elküldve, de mivel le volt halkítva nem hallottam meg időbenKép csak hívott az unokatesóm hogy folyamatosan csörög a matávos telefonjuk és az automata közli hogy smst küldtem nekik... Elég gáz! Így is sok a számlám mindig, Apa agyvérzést is szokott kapni, erre még Bence is rásegített.
Ja, és Ann, nekem ilyen felnyitós Samsungom van, amin nincs billentyűzár merthogy azt nyitva úgysem teszed sosem zsebreKép

Ann!
A gyomrom évek óta fáj, mondhatnám hogy minden este mert ha én lefekszem vízszintesbe (pl. altatásnál) akár 5 percre is, ha felkelek egyből fájKép Voltam már orvosnál, állítólag megtört epevezeték okozhat ilyet, de lehet el kéne mennem újra mert ez már nem állapot. Majdnem minden este szenvedek veleKép

Mátrai kiruccanásról képeket nem láthatunk?Kép

Anita!
Levél mentKép

Ma mi is voltunk kint jó sokat a hóban (amíg még van), Bence nem is engedte hogy felvegyük, végig gyalogoltKép Mi Apával jól elfáradtunk, merthogy futottunk, hógolyóztunk hátha Bence elfárad (többek közt ez is volt a célKép). Ennek ellenére Bencike ma sem aludt napközben, és most este is nagy nehezen sikerült csak legyűrni, a nappaliban a földön aludt el egyik percről a másikra. Előtte egy perccel még bőszen autózottKép Ez van, kezdek beletörődni...

Jó éjt mindenkinek!
Vera

Nem lesz valamikor egy tali?!

KépKép Kép
76vera
 
 


HalihóKép
Ma jöttünk haza Szegedről, ezért voltam az eltűntek listájánKép

Cory,
szegény, az ilyen eltűnősöktől leszel depiKépKépKépKép Egyedül nem jó társalogniKép
Sajnálom, h vacak volt a Shöpfis élményed. Én szerencsére az egyesben szültem, de valahogy engem is zavart az egész légkör. De mivel nincs összehasonlítási alapom, így nem tudom, máshol milyenek a dokik.

EditKép
Akkor a nyáriaknak választható, h évvesztesek lesznek-e vagy sem?
Zsuzsófi tényleg szemtelenül fiatalKépKép

DBarbiKép
Hogy ennyi nov 4ei van itt??? eddig egész életemben összesen 2vel találkoztam, látom jó helyre kerültemKép

BrigiKép
aranyos a szüléssztoriKépTurbós szülés, az biztiKép

Panu, HanzikaKép
Jobbulást a prücsköknek.

TündérKép
Gratu a vizsgához, miből mentél?

MucusKép
Ikea? hát persze, h volt, szerintem most pénteken is megyünk, ha valaki csatlakozna!

VeraKép
Ikeás tali? Még jó, h nem vagyok nagyon IkeafüggőKépKépKép

Lépek, mert apa gépezne.Jó éjt:


Manócs
manócs
 
 


Gabi75
Honnan szerzel maci sajtot? Nekem is be kell csempésznem a zöldséget a kajába, bár Niki számolatlanul megeszi, ha húslevesben van.
Panu
apa örülhetett, mikor mondtad, hogy bezártad a járó autót ! Kép Lizának jobbulást, szegénykét biztos kifárasztja a láz azért is nyűgi. De ha csak te vagy jó neki, akkor nincs mit tenni.
Cory
jó, hogy nincs baj a fiaddal. Milyen az az anyajegy, nagy vagy csak rossz helyen van ?
Manócs
Jó tanulást
Zit
Milyen misszióban dolgozik a férjed?
Vera
Ez a sírásos dolog borzalmas lehetett. Olyan rossz, mikor csak sír és nem tudni miért. Lehet, hogy próbál valami rendszert ő is magának kialakítani, csak még nem tudja mi jó neki. Nálunk 1 hónap gyönyörű éjszakai átalvás után az utóbbi 3 napban erős visszaesés tapasztalható. Valamitől fölriad és nem akar visszaaludni. Tegnap pl. fél 6-kor kelt és egy óra tekergőzés után sem aludt vissza. Lemászott az ágyunkról, kiment a másik szobába körülnézni (minden reggel ezt csinálja) és pár perc múlva visszajött egy párnával. Lefeküdt az ágyam mellé a földre a párnára és ott aludt egy órát. Én meg nem bántottam csak betakartam. Ha hozzányúlok úgyis felébredt volna. Olyan édes volt, mint egy kiskutya ! Kép vagy inkább cica
Hol volt ez a Levente P. műsor helyileg ? Engem is érdekelne. Jó, hogy az egész családnak tetszett.

DBarbi
Jó lehetett a játszóház, mi is akarunk már menni valahova csak lusta vagyok elindulni keresni valami helyet.

Hűha Brigi ! Ez tényleg gyors volt. Nagyon jó lehett, ahogy a kezedbe foghattad kispicurt, már irigyellek is !!! Pont ezt írtam neked, hogy mire jön az anyukád kijöttök a kórházból.

Tündér
Gratula a vizsgákhoz
Orsi
Szegény apukád, ráadásul karácsonykor. Mi akkor még jól megúsztuk ezt a köves balhét.
Én nem akarom lecserélni a rácsos ágyat még jó ideig. Örülök, hogy végre 1 éves korára sikerült megtanulnia elaludni benne !!!
Én már túl vagyok a 30-on. Kép Ne izguljatok, olyan mint a 29 csak eggyel több ! És ráadásul jövőhéten leszek 31 !

Bölcsi
Én egyáltalán nem szeretném bölcsibe adni, de nem is kell visszamennem dolgozni (nincs hova)
El kell vinnem Nikcsit orvoshoz, mert lassan 1 hónapja vannap piros pöttyök a hasán és nem akar múlni. A bőrszárazsággal lassan megbírkózunk gyógyszertári fürdetővel, meg testápolóval, amit a doki néni írt föl, de ez a hasán valami más. Lehet, hogy a 15 hós oltást is megkapja, bár még van egy hete addig. Leírnátok 1 mondatban, hogy nálatok hogy zajlott le az oltás utáni pár nap. Láz, kiütés, stb. Mert a keresztfiam 1 hétig volt lázas, kiütéses tőle. Szertetnék felkészülni legalább lelkileg
Végül egy kép az elkényelmesedett városi csajról. Csak így volt hajlandó szánkózni. Elterült és húzatta magát. A végén apa kanalazta le a szánkóról, de még akkor sem akart fölállni. Azért élvezte a havat, csoszogott benne és persze meg kellett kóstolni többször is.
Engem érdekelne egy tali.
Dorki
Kép
Kép
Kép
dorki
 
 


sziasztok, látom estére meglendült a topik Kép

Manócs, sajna, nekünk a péntek nem jó Kép

Vera, és mennyit alszik Benci összesen? 10-12 órát? nem tudom, mitől változhatott meg az alvási szokása. lekopogom, nálunk egylőre nincs ilyen gond. az tegnap délutáni 4 órás alvás után, este fél 10-10 között aludt el újra a kisasszony, és reggel 7.15-ig aludt, és csak 5-6 óra között köhögött, de tovább tudott aludni. ráadásul ma is majdnem 4 óra volt a délutáni alvás. talán most szedi össze magát a betegségből. ügyes volt Bence a hóban? sokat járkált? és élvezte a ti szaladgálásotokat?

Anita, már a szemfogai jönnek Robónak?

Ann, jó lehetett a Mátrában. sokan voltak? itt azt mondják tele volt már reggel 10-re a Normafa, mi nem is mertünk odamenni (tudtuk, hogy tömeg lesz, a gyereknek nem jó) és a Kamaraerdőn voltunk, ahol voltak ugyan elég sokan, mégis olyan családias, kellemes hangulat volt Kép

Gabi75, aranyos lehet a kis bohócotok Kép kitől örökölte ezt a hajlamot?

Orsi, jó hogy jelentkeztél Kép szerintem normális, hogy vizes lett a gyerek a nagy szánkózásban, hiszen akkor élvezte, nemde? Kép Kép

Hanzika, a munkahelyeden mit mondtak? kezdheted betegszabival? vagy most mi lesz? nem könnyű ez. eddig csak egymáshoz kellett alkalmazkodnotok, most meg munkahley és bölcsi is beugrik az eddigiekhez Kép jobbulást nektek!

egy havas kép. Vera, Liza sem szereti, hogy ha havas lesz a kesztyűje Kép

Kép

panu
panu
 
 


Dorki, egyszerre írtunk. jófej a lányod, ahogy elterül a szánkón, látod az enyém, meg nem akart ráülni, esetleg 5 mp-re menetiránynak háttal meglovagolta a szánkót, a kis kuka Kép

Vera, ez lemaradt: mi sokszor használjuk a rendes nevét (mármint a Lizát), de van egy régi beceneve, amit szintén gyakran használunk.

panu
panu
 
 


Hali!

Csak képet dobni jöttem, nehari! Álmos vagyok, nyűgös vagyok, nincsen különösebb oka, az időjárásra fogom. Pedig ma anyuéknál voltunk, és tök jót játszottunk, még nyertem is. Gabi is egy tündér volt, hagyott minket. Ma két új szót is tanult, egyik a szi (cica), a másik a sssssssz (kígyó mondja). Meg tök édesen tud hapcit utánozni.Kép Olyan a hasa, mint egy dob, anyuék is teljesen elájultak, hogy mennyit eszik.Kép Voltunk a Tescoban pénteken, és az összes ruhát le akarta venni az akasztókról, hogy tegyük a kosárba.Kép Amikor meg felpróbáltam rá egy kabátot, illegette magát a tükör előtt, minden oldalról megnézte, hogy hogy áll.Kép

Na, most megyek, mert itt alszom el ülve.

Zsizsa

Igazi nő a kincsem, minden reggel méredzkedikKép
Kép

Ez csak úgy, gyönyörű deres fa. (Nem hó!)
Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Köszi a megnyugtató válaszokat, hogy nem bennem van a hiba Kép

Orsi: azt hogy csinálta? Nekem Balu egy időben vezetékesről egyszer-egyszer felhívta a szüliemet (ők voltak a gyorsgombon), de az helyi hívás volt szerencsére. Meg tegnap így "beszéltem" Zit Benijével Kép

Klarissza: ez a lumbágó döbbenetes Kép

Óriási hiszti: Balu 2 éves korában volt egy fél éves időszak, mikor komolyabb hisztijei voltak. Utcai rekord: 40perc (földön fetrengős klasszikus), Zsoma ekkor 5 hós volt, ja és február volt. Persze mindezt a lakótelep legforgalmasabb pontján. Azóta is emlegeti, aki látta Kép
Itthoni rekord 1,5 óra. Ez ajtórugdosós, toporzékolós szintén klasszikus.

Manócs: hát nekem van összehasonlítási alapom, és ehhez képest a másik egy 5 csillagos szálloda volt (belsőre is. A doki pl kopogott az ajtón, mielőtt bejött vizsgálatra).

Dorki: hát a kukiján van (hogy szakszerűek legyünk a hímvesszőn), és kb 1,5cmx0,5cm-s. Szóval nagy, de nem emelkedik ki...
15 hós oltás: Balunál 1 hét múlva volt némi láz, Zsománál meg semmi.

Fiúk nagy csibészek. Most már együtt játszanak rengeteget. Zsoma próbálkozik a beszéddel. Mond már egy csomó szót, de amit nem tud elmondani, azt is megérteti velünk. Pl megy a hűtőhöz, és mondja, hogy brumma-brumma, és már tudjuk, hogy medvesajtot szeretne.

Péntek éjjelre háromgyerekesek voltunk:
Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zsizsa:
De édes Gabi! (Tök égő, de Laca fiú létére is így ellenőrzi a súlyát mindig, persze Anyától tanulta Kép) És mindent megeszik Gabi, vagy azért válogat?

Cory:
Csuda édesek a gyerkőcök!
(Lumbágó most nem olyan vészes, de legalábbis remélem nem csípődik be, férj 3 napig Párizsban lesz, aztán nuku segítség...)

Vera:
Ez a hasfájásos valamid ijjesztőbb nekem, mint a lumbágóm Kép

Panu:
Végre láthatjuk Lizit Kép Nagyott nőtt ám!

Dorki:
Laza kiscsajod van...Kép az az elterülés, relaxálás.

Ikeások:
Nekem jó a péntek! Akkor eddig ketten vagyunk?

Most jöttünk haza a bölcsiből, felvettek bennünket Kép (Évközben senkit nem vesznek fel, mert tele van a bölcsi, illetve hosszú a várakozó lista.)
Remélem jó lesz Lacának. Eléggé fel volt dobva Kép míg beszéltem a bölcsivezetővel, addig széjjelszedte a szobát Kép Kicsit ciki volt, de megnyugtatott a bölcsivezető, hogy vannak ilyen gyerekek ne izguljak KépAztán megkergette a folyosón ácsorgó bölcsis kislányt.

Ja, és képzeljétek, pár hete megfigyeltem, hogy Laca kezd szégyenlőssé válni Kép Kép Az arca elé teszi a kezét, és a lábamközé dugja a fejét Kép Kép Olyan édes!!
klarissza
 
 


Sziasztok!

Botka is nagyon bújós lett idegenek jelenlétében. Azt hiszem ez a korszak erröl szól. Amig valaki 2 m-re van, addig mosolyog rá ezerrel és kukucsol bárkivel, de ha direktben rámosolyognak, hozzászólnak vagy közelebb jönnek, akkor elbújik a lábam mögé, vagy ha kézben van akkor átöleli a nyakam és elforditja az idegentöl a fejét. De olyannyira, hogy a multkor meg akarta simogatni egy távolabbi rokon, erre elhuzta a kezét és begyürte önmaga és közém, hogy ki sem látszott. Egyre erösebb egyébként ez a jelenség, látványos pl a bölcsiben vagy uszin, hogy kik azok akikben megbizik, és kik azok akik nem állnak közel hozzá.

De ma a legviccesebb az volt, hogy reggeli után tiszta juice volt a keze, nézegette kétségbeesve. Erre mondom neki, hogy meg kéne mosni, nem? erre felpattant a motorjára, elmotorozott a fürdöszobaajtóig, ott leszállt és elment kezetmosni. Hát mit mondjak, fájt az oldalam a kacagástól. Motorizált pasi Kép Persze az apjának is mondom mindig, hogy még wcre is kocsival megy Kép Kép

Klarissza, mikortól mentek beszoktatni? És te mikortól állsz vissza dolgozni? Amugy jól vagy?

Itt van két téli kép tölünk is:

Kutya szán, kutya szán, kutyafülü Aladár Kép
Kép

igy fekszem én Kép
Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Gabi a mérlegen Kép aranyos ebben a köntösben Kép

három lurkó a kádban Kép úgy látom Zsoma vmi mással volt elfoglalva Kép

Klarissza, már most mentek bölcsibe??!! azt hittem, csak szeptemberben... olyan nagyon kíváncsi vagyok én is, hogyan viselkedne egy ilyen helyen Lizi..., kicsit összeszedjük magunkat a betegségből, és megyünk is mindenfelé, pl. tücsökzenére, meg játszóházba, meg bölcsinézőbe Kép

panu
panu
 
 


látom, Botka bírta a szánkózást Kép kutyahúzta szán Kép

szégyenlőség: csak felnőttekkel szemben, gyerekekhez rohan, megsimogatni, és a 16 éves unokaöcsémet gyereknek tekinti Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Klarissza,
nekem a péntek akkor jó, ha jól haladok a tanulással (szombaton vizsga).
Ebből a szempontból a szerdára és esetleg a csütörtökre már most nyugodt szívvel igent tudnék mondani, mert akkor még van utána egy-két napom arra, hogy behozzam a lemaradást, de ha pénteken állok sz.rul, akkor nem tudom már hová halogatni a készülést.

De ha csak nekem nem biztos hogy jó a péntek, akkor max. most kimaradunk és a következőn már ott leszünk.

Edit,
neked melyik nap is az, ami valamivel jobb, mint a többi?

Most tanulok is inkább, hátha a pénteket szavazzátok meg.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Bölcsi:
Csak szeptemberre lehetett beiratkozni, vagy 11. embernek a várakozó listára Kép
Úgyhogy a beszoktatás, majd szeptembetől kezdődik. Addig élvezzük az együttlétet, aztán reggel 8-tól este fél hatig nem is látom Kép
(Úgyhogy nem most megyünk, csak mindig úgy írok róla, mintha most történne az elválás. De neeeem Kép.)

Edit:
Boti a motorizált pasi, mi lesz itt később?? Kép
Amúgy jól vagyok Kép (leszámítva a derékfájást, de remélem hétvégére most már elmúlik.)

Marcsi:
Halaszthatjuk is. Mondjuk én mindenképpen megyek az Ikeába Kép (A 3 gyerekes barátnőmmel is találkozom.)
Vagy legyen minden héten egy Ikeás nap???? Kép Kép
klarissza
 
 


Sziasztok!

Nálunk tényleg nagyon jó idö van, kigombolt kabátban, meg néha kabát nélkül is jó idö van...
Úgyhogy sokat vagyunk kinnt, ennek örömére amikor Ádám alszik ebédután én is, és ezért löttek a netezésemnek.
De most villámvisszaolvasást tartottam,és látom,hgy Corynak micsoda humorérzéke vanKépKépKép, persze miattad nem irtak ámKépKépKép
Három baba,és milyen érzés volt??Kép

Látom a csudaklassz havas képeket, na,most már ti is megkaptátok,nem kell a mi havunkra "irigykedni"

Látom,hogy Orsi is tudott irni, ez tök jó,
Bene is telefonmániás???Én is irtam (vagy csak akartam???) hogy elkaparintotta egy beszélgetés után a telefont és nyomogatta böszen.Mikor elvettem, láttam,hogy tök véletlenül az itteni mentö-tüzöltó-rendör központi számot a 911-et ütötte be,és utána a beszélgetés gombot is. Ahogy tudtam levágtam, de nem voltam elég ügyes, mert visszhivott a diszpécser,hogy valami baj van??KépKép És rámszóltak,hogy ne engedjem játszani a telefonnal a gyereket...na, azóta a vonalból kihúzom,ha kéri, szerencsére több helyen is van telcsi, igy valamelyik csörög,ha idöközben hivnak.

Gabi is csudabájos, anyukája meg megint hulla,pedig nem is kézimunkázik éjjelente??HM,hm..nem is ragozom tovább mire is lehet gondolniKép

Lányok, barinöm (a bolgár neves babávalKép) most ezt kérdezte tölem:
nagyon faraszto, hogy a kicsi nem nagyon ebred fel magatol, szoval
ebreszteni kell, hogy tudjuk tartani a 10-12 etetest. Mindent probaltunk
mar, az osszes trukkot, tehat elotte levetkoztetni, atpelenkazni,
dorzsolgetni, piszkalni az alla alatt, a fulenel, le-fel mozgatni, beszelni,
enekelni hozza, de igy is kb. 15-20 perc mire felebred. Es magatol tobb
orat (volt mar hogy 7!!! orat) is alszikm, anelkul, hogy megmozdulna. Neked
van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?

A másik baja:
van ilyen shildem, mert azzal sokkal ugyesebben eszik, de
1) mar ezek utan a cicimet alig akarja vagy tudja elfogadni. Nalad volt ez
problema?

(shildnek gondolom a bimbóvédöt-kiemelöt vagy mit hivja, nekem tejgyüjtökagylóm volt, ilyet még nem is láttam...)

Szóval ha valakinek van valami használható tanácsa, elfogadnám,mert nekem ilyennel nem volt találkozásom. Ádám 3 óránként magától ébredt enni, meg is néztem a szopifüzetemet, 10 naposan 8 etetés volt....Nem volt sárga, valaki már azt irta esetleg elhúzódó sárgasága van, na,hát ezt ugye innen nem látom.


Köszi, kezd hüvös lenni igy pizsibenKépKép

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


SZiasztok!

Barbi: muszáj a 10-12 etetést tartani? Magától mennyi időnként ébredne? Én lehet, hogy kivárnék. Néhány napig nem kelteném fel, megvárnám, hogy magától jelentkezzen és mérném őt. Úgy, hgoy pl ma este fürdetés előtt, és 3 nap múlva ugyanúgy fürdetés előtt. És ha hízik, akkor okés.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, köszi a választ, én is kicsit eröltettnek találom a napi 10-12 etetést...Nem tudom mennyit alszik átlag, annyit irt,hogy aludt már 7 órát is. Megirtam neki mindent,amit csak tudtam, majd várom mit válaszol.
Nem hinném,hogy van mérlege,tudod errefelé nem szokás, de biztosan van egy hely, ahol le tudja mérni ha nagyon muszáj, nálunk a védöben van kirakva egy szabad-használtos mérleg.
Köszi mégegyszer
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi, szerintem se kellene erőltetni az ébresztést, egyetértek Coryval, várják meg, amíg magától jelentkezik, persze az alvásigény sárgaságnál magasabb. Lizánál is volt ilyen az első napokban. A védőnő akkor azt mondta: 4 óránként ébresszük fel, de bizony előfordult, hogy a fáradtségtól ez 5 vagy 6 óra lett, majd 1-2 hét után elmúlt és rendesen beállt a 4 órára, csak néha ébredt 3 óra múlva, nagyjából arra az időre állt be a tejtermelés is rendesen.

a bimbóvédőt akkor szokták ajánlani, ha sebes a cici, vagy befeléforduló és nehezen szopik a baba. ha befelé forduló, akkor elhiszem, hogy a bimbóvédő nélkül nehezen szopik a gyermek. használja egy darabig, és próbálgassa védő nélkül is.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Ma megépítettük az első hóemberünket is. Nagyon kafa lett.
De azt gondolom, hogy részemről köszönöm, ennyi elég már a hóból és a télből.

Vera
sajna csak a "papírossal" készült szánkózós kép, azt is Papa csinálta.
Felnyitós Samsung! nálunk is, kettő is! és roppant mód élvezi Bebi. Dugdosom előle.
Egyébként szerencsére már meggyógyult.

Panu
Liza kabátja alig pirosabb a kis pofijánál. Olyan édesek így!

Zsizsa
Az természetes egy nőnél, hogy rendszersen méretzekdik, mint Gabi. De egy fiú???? Bebus minden este ugyanezt teszi. És hogy biztosan jól mérjen, csak meztelenül áll rá.

Klarissza
Akkor még manapság is így "udvarolnak" a fiúk??

Ikea: nekem végül is asszem mindegy melyik nap, de csütörtökön egyébként is megyek, ha esteleg akkor tud jönni valaki.

késő van, és majd lefordulok innen az álmosságtól.

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Barbi!
Nekunk is azt mondtak anno hogy napi 10-12 etetes legyen,ugy 1.5 -2 orankent kell etetni de az ejjelre azt mondtak ha nem ebred fel akkor nem kell felkolteni.Nappal viszont igen.A merleggel kapcsolatban az van hogy 1 heten egyszer bemehet megmerni a babat ha nagyon ugy latja hogy semmit sem hizott,de bemehet akar minden nap is nalunk igy mukodott Missouriban.Szerintem az elso hetekben szemmel lathaton hizik a baba bizots hogy eszre fogja venni ha nem gyarapszik.
Egyebkent DAvid az elso 2 hetben egesz nap aludt neha ot is nehez volt felkolteni nappal,ejjel viszont orankent ebredt.KépNekem azt mondtak hogy az epiduralis erzestelenitotol van,attol aluszekonyabbak .Szerintem inkabb kerdezze meg a dokijatol o biztos okosabbat tud mondani.

Edit!
Annyit nevettem amikor olvastam hogy Boti elmotorozott a furdoszobaig.Elkepzeltem magam elott olyan edi lehetett !KépA szankos kep nagyon tuti.Merre voltatok?

Panu!
Lizi is nagyon edi a hoban!David sem szerette ha havas volt a keze,vagy ha foldes mindig mondja hogy pikos es mutatja hogy toroljem meg.

Cory!
OLyan draga a 3 gyermek a kadban!Mar regen nem lattam a fiaidat,es nagyon sokat nottek!

Zsizsa!
Gabin is annyit nevettem,nem semmi hogy meri magat!David is megmeri magat minden nap de csak azert mert latja hogy mi is merjuk magunkat foleg apja!Az elejen en is annyit nevettem rajta mostmar teljesen megszoktam a latvanytKép

Barbi!
Orulok hogy jo idotok van,pont ma neztem az ujsagot es abban irtak hogy milyen ido van Canadaban pont rad gondoltam Kép Ti milyen varosban eltek?Biztos irtad mar de nem emlekszem.Hogy van a babad?Hogy birod Adammal a terhesseget?
Neha David is velem van amikor baby -sittelek (amikor apa reggel is kell oktasson)es tok jol elvagyok a ket gyerekkel.Azt a kemeny 4 orat Kép,de tenyleg mostmar azert sokkal konnyebb.Ma is tok jol eljatszott 2 oran keresztul az autokkal,vonattal en csak ott ultem neha kellett kicsit vele jatszani vagy bologatni amit mond.Pl: mondta hogy Tomas vonat erre en igen Tomas,kamingo (Kamion Kép,tuzoto stb stb.Nagyon edes es berreg melle meg fujtat Kép

Dorki!
Niki is olyan aranyos ahogy elterul a szankon Kép!


Ja kepzeljetek tegnap este nem adtam oda DAvidnak a cumijat kicsit emlegette mondtam hogy a Tray (a kisbaba akire vigyazok)elvitte o meg baba te mar nagyfiu vagy ,erre azt hajtogatta hogy nincs elment Kép,szepen elaludt nem is sirt igazabol.Reggel sem kereste annyira mint szokta amikor felebred.Ma(amikor haza jottunk) viszont huzos volt mert sirdogalt es mondta hogy cumi,cumi ugy sajnaltam de ugy erzem most kell kesobb nehezebb lesz sokkal.Majd meg latom hogy mennyire vagyok eros.Delutan is elaludt szepen cumi nelkul .Hajra csak igy tovabb!!!!

MOstmar huzok lassan!
gabi75david
 
 


Minden elismerésem a kézműveseké! Megnéztem Zsizsa albumát, meg Dorki képeit is. Szeretem a kézzel csinált dolgokat, és tudom tisztelni azt, aki időt és fáradtságot nem kímélve megcsinál egy-egy kézimunkát, tárgyat, ruhát. Leginkább a saját készítésű ruhákért vagyok oda, anyukám szokott varrni, nekem is van varrógépem, csak még elég kezdő vagyok. Az elhatározással meg a lelkesedéssel nincs gond, csak gyerek mellett tényleg csak éjszaka lehet.

Brigi, tényleg jó gyorsan mentek a dolgok akkor!Kép Ezt az egyik oldalon 4-szer, aztán a másikon 4-szer-t én se nagyon értem, lehet, hogy csak azért mondta, hogy gyorsabban teljen az idő?

Ágy: ha meglenne az új ágy Barninak, én már most oda fektetném. Magától sose fekszik le a rácsosba, matracon alszunk el este, onnan teszem be később. Marcsiék vettek egy bővíthető ágyat az Ikeában, oldalra lehet korlátot szerelni, és oda is lehet feküdni a gyerek mellé. Nekünk ideális megoldás. Pont ma találta ki Barni, hogy a rácsosban nagyszerűen lehet ugrálni a rácsba kapaszkodva. Na, most már bemegy magától, de akkor ugrál...Kép

Bölcsi: szerintem az ideális az, ha a gyerkőc nem megy bölcsibe, és ezzel ő is, meg az anyukája is elégedett. Aztán sokminden közbeszólhat, pl. most néztem utána, hogy a GYES 2005-ben kemény 24700 Ft. Ha a tesó nem oldotta volna meg a helyzetet, nekem is muszáj lett volna valamit lépni, mert ezt nem nagyon engedhettük volna meg magunknak. Meg aztán jól is esik néha másra is használni az agyamat, mint a napi rutin. Amikor elő tudom venni a hangszert, és gyakorolok egy kicsit, utána teljesen felfrissülök, és Barnival is kreatívabb vagyok. Szerencsére jól tűri a gyakorlástKép.

Ha már az életkorról volt szó, szerintem én majdnem a legöregebb vagyok. 70 április. Félúton járok 30 és 40 között, amiből villámgyorsan 40 lesz. Te jó ég.Kép Érdekes, a 30-nál nem volt ilyen érzésem. Az életkorral kapcsolatban lenne egy körkérdésem. Ezen a héten megyek vérvételre, két hét múlva ultrahang. Barnival alacsony volt az AFP-m, 33 éves voltam, a férjem 42. (Ez utóbbi is számítottKép) Ezek alapján felajánlották a magzatvízvételt, amit rövid, de intenzív vívódás után megcsináltattam. Most ugye 35 leszek, és ha minden eredményem tökéletes, akkor is fel fogják ajánlani a magzatvízvételt, csupán a korom miatt. Magától a beavatkozástól nem félek, de nem szívesen teszem ki a pocibabát annak az élménynek, hogy a biztonságos anyaméhben egyszercsak megjelenik egy tű. Barni is nagyon megijedt annak idején, szinte ugrott egyet, és egészen a másik sarokba húzódott. Szóval, ti megcsináltatnátok, ha nincs semmi betegségre utaló jel, és az AFP is arany középút? (A Down kór nem mindig ad jelet sajnos.)

Barbi: miért kell tartani a 10-12 etetést? Koraszülött a baba, vagy kis súlyú? Barni sárga volt, de őt se kellett ébreszteni. Nem is mérték, a védőnő kijött egy hét múlva megint, és ránézésre megmondta, hogy gyarapodott. Persze Barni majdnem négy kiló volt, mikor hazajöttünk a kórházból. A bimbóvédőnél biztosan jobb lenne, ha a ciciből enne. Én nem vagyok ugyan szakember, és bimbóvédőm sem volt, de hallottam már olyanról, hogy sikeresen leszoktatták róla a babát. Meg olyat is, hogy cumisüveg után vissza a cicire.

Klasszak a havas képek, meg a nem havasok is (Cory, milyen háromgyerekes szülőnek lenni?Kép). Én most egy pakolósat teszek fel. Drága csillagom, megpróbálta visszarakni a lepakolt könyveket, néha fejjel lefelé, néha gerinccel befelé, de hát ne legyünk maximalisták, azt mégsem kívánhatom, hogy betűrendben is legyenKép.
Kép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Gabi75, bocs,kihagytalak a reggeli rohanásban(meg majdnem mindneki mástKép), de most tényleg alig vagyok a gép elött...
Csak a leveleket nézem meg,és már megyek is.

Már irni akartam,hogy nem semmi milyen szóbeszédes Dávid, azt hiszem erre születni kell..Nem mindenki dumál ennyit, Ádám legalább is abszolút nem. Bár apa szinte minden nap mondja neki,hogy igazán beszélhetnél márKép, de nem hatja meg, csak gagyog az ö kis saját nyelvén.
De nem bánkódom,mert tudom és látom rajta,hogy okos baba, csak a beszédért nincs oda. Pl most kapott egy logikai játékot, egy puzzle szerüség, mélyedésekbe kell belerakni az állatokat, nos 2 nap alatt megtanulta az összes állatot,és odarakja a formákat is, ahová kell, egyedül a forgatással van baj. De a papir szerint 4 éves kortól való játék, szóval eléggé büszke vagyok rá.

Jól vagyok most pocibabával, most már naponta többször is elég erösen jelentkezik, és már volt olyan,hogy Ádám kivülröl tiprodott éppen rajtam, a baba meg belülröl rugdosott, szóval volt akció rendesen.
Nem tudom hogyan fogunk a kórházba beérni,ne is kérdezzétek,mert ez ugyanolyan homály,mint a névKép Nincs senkink, se babacsösz, se rokon csak mi ketten, igy nagy valószinüséggel visszük magunkkal a kórházba ÁDámot, és remélem nem lesz belöle gáz.
Én Calgaryban lakok Nyugati oldal, 100 km-re a Sziklás hegységtöl (szép idöben látszik az ablakunkból), és itt gyönyörüüüüüüü az idö!!!Tegnap is pulcsiban grilleztünk az udvaron,ma hónapok óta elöször megint játszótéren voltunk, tiszta öszi idö van. De hát itt semmi nem tart örökké, majd lesz ez még igy se.

PAnu,köszi neked is, most várok mit ir vissza a barátnöm, lehet beletelik pár napba,mire megint irni tud...

Megyek hajat mosni, aztán én is aludni, végre elaludt Ádám is...

Sziasztok
Barbi
22-ik héten.

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok

Csak gyors írok, mert pont fent voltam a neten. Épp a kismamában az egyik pszihomókusnak írtam levelet Beniről. Mi pénteken éjjel ismét kórházban voltunk, Beni beleesett az üvegajtóba minden szép szavam és figyelmeztetésem ellenére. Annyi mák volt, hogy pont el akartam hessegetni az ajtótól amit ütött-vert, meg ki-be csapkodta és így a kezem ment először át az üvegen, nem a feje. Így is felhasította a száját, amin két seb lett, az egyiket 2, a másikat 1 öltéssel varrták a Jánosban. Tök rendes volt a dokinő, nagyon szépen összehúzta neki. Egy rémálom volt amúgy részemről, mert lepedőbe csavarták és ketten feküdtek a gyerekre, hogy ne mozogjon. Hát azt az üvöltést nem kívánom senkinek. Nagyon kedvesek voltak Benivel, nyugtatgatták, simizték, de ugye ez nem használt akkor. Én végig bőgtem hazától a kórházig meg ott meg vissza. Totál kész voltam. Még jó, hogy ott volt a kezem, mert lehet, hogy ott vérzett volna el a kezemben a gyerek. Így csak én nézek ki úgy, mintha fel akartam volna vágni az ereimet. Remélem nem fog látszódni neki a száján a seb, olyan szép kis arca volt eddig. A kórházban is ott nyugtattak, hogy előfordul az ilyen, meg lesz rosszabb is, hát nem tom....én már nem akarok többet átélni, elég volt. Mondjátok meg, miért nem fogad szót ez a gyerek nekem??? Annyiszor rászóltam előtte is, hogy ne csinálja és nem hallgat rám. Na mindegy. Bocsi, csak bejelentkeztem, hogy megvagyunk, nem tudtam elolvsani senkit igazán, de majd próbálom pótolni.

zit
zit
 
 


Hali!

Beugrottam gyorsan lefekvés előtt, délután akartam, de Gabi pont akkor ébredt fel, amikor befejeztem az olvasást, és elkezdtem volna írni. Akkor most visszafelé, amennyit tudok, és csak röviden, és nem mindenkinek, bocsi.

Barbi,
Gabi ugyanilyen, mint Ádám, szerintem eszméletlen okos, de egyáltalán nem hajlandó beszélni. Pedig én is szoktam neki mondani, hogy tanulj meg beszélni, lányom!Kép Pocibaba rugdosás.Kép Van még 18 hetetek, hogy kitaláljátok a nevét, az még hosszú idő! Vegyetek példát Brigiékről, náluk is a legeslegvégén derült ki, mi lesz Máté neve.Kép Barátnődnek nem nagyon tudok tanácsot adni, de az szerintem nem túl jó, ha nagyon nehezen tudják csak felébreszteni a babát. A 10-12 etetést szerintem sem kell erőltetni (mondjuk Gabi 2 hónapos koráig ennyiszer evett, de magától). Aranyos vagy, hogy ilyenekre gondolsz a fáradtságból, de őszintén be kell vallanom, hogy azért jövök mostanában kevesebbszer, mert belekezdtem a Pendragon ciklusba (kb. 5. vagy 6. alkalommal olvasom, 5 db könyv, mind több száz oldal), és csak akkor van időm olvasni, amikor Gabi alszik. De annyira vonzott már, muszáj még egyszer elolvasnom.

Hagnosz,
én biztosan nem csináltatnám meg a magzatvízvételt, mert én tartanék az 1% vetélési kockázattól. A barátnőm 30 éves, és alacsony lett az AFP-je, de még így is csak 1:321-hez az esélye arra, hogy gond van (a 30 éveseknél általában 1:900), ezért ő nem csináltatta meg. A doki rájuk bízta, mert 1:300-tól szokták ajánlani (ami szerintem még mindig durva, összehasonlítva az 1% vetélési kockázattal).

Egyik oldalon 4x, másik oldalon 4x magyarázat: nekem is kellett, mert Gabi feje nem jól illeszkedett még be, és a gravitációt hívtuk segítségül, meg a nyomást egyszerre, így sikerült elhelyezkednie. Remélem, sikerült választ adnom.Kép

Kor: nekem először nagyon furának tűnt, hogy 29 után 30 éves leszek, de a férjem már szeptemberben betöltötte, ezért azóta szokom, és már nincsen vele gondom. Egyébként sosem néznek annyinak, meg nem is érzem magam annyinak, szóval kit érdekel.Kép Egyedül az a furcsa, hogy már életem harmadát leéltem, és még alig dolgoztam, szinte mindig csak suliba jártam. Ezért nem is nőttem fel teljesen.Kép

Bölcsi: én mindenképpen ki akarom várni a 3 éves kort, de Gabi amúgy sem érett még rá szerintem. Meg én sem.Kép

Gabi75,
tényleg elképesztő, hogy mennyi mindent mond Dávid, nagyon ügyes!Kép Szerintem, ha úgy érzed, hogy most kell leszoktatni a cumiról, akkor próbálj következetes maradni. Aranyos lehet Dávid, hogy leveteti veled a kabátot!Kép Gabim is kisbohóc, ha van közönsége, nagyon élvezi a mókázást, szoktunk mi is rajta jókat nevetni. De ő sokszor komoly is, amikor elmélyül valamiben.

Mucus,
tetszik, hogy nem csak Gabi méri magát, az meg különösen, hogy Bebus csak meztelenül hajlandó méredzkedni.Kép Nekem is elegem van a télből, ma nem is mentünk ki, mert folyamatosan esett a hó, Gabi meg nem szereti, ha az arcába esik. Én meg fázom, amikor hideg van, hiába minden ruci, ez a vékonyság átka.Kép

Szégyellőség: Gabi kb. két hete kezdte el takarni az arcát, amikor idegent lát, és az megszólítja, pedig addig mindenkinek integetett. Most meg elbújik.Kép

Edit,
motorizált Boti nagyon tuti!Kép A kutyaszánotok is tetszik!Kép

Klarissza,
Gabi egyáltalán nem válogatós, de azt vettem észre, hogy a legjobban a gyümöcsöket, és a fűszeres dolgokat (olasz kaja) szereti. Lumbágó elég rosszul hangzik, ma én is fél órán keresztül szenvedtem a derekammal, nem tudom mi volt, mintha be akart volna csípődni valami ideg a csigolyák közé. Elég vacak volt, de szerencsére elmúlt. A te lumbágód is hess-hess! Örülök, hogy felvettek a bölcsibe titeket, remélem mindketten élvezni fogjátok!Kép Bár furcsán fogsz kinézni a gyerekek között a kisasztalnál ebédkor.Kép

Cory,
három gyerek tündér együtt a kádban!Kép Brumma-brumma a medvesajtra nagyon tetszik!Kép Zsoma roppant kommunikatív!Kép

Telefon: Gabi egyszer Marcsit hívta fel, pont, amikor én is akartam volna amúgy is hívni.Kép De a legkínosabb az volt, hogy a férjem munkatársának a telefonszáma volt bent elsőként a telefonkönyvben (azóta korrigáltuk a hibátKép), és őket többször is felhívta. Egyszer ugyanez történt, én pont kiabáltam át a férjemnek a másik szobába, hogy nagyobb méretű pelenkát kell venni Gabinak, erre hallom, hogy mintha beszélnének, felveszem a telefont a földről, és pont akkor mondta a férjem haverjának a barátnője, hogy "A k. életbe, csöng a telefon, felveszem, és ez megy benne..."Kép

Panu,
nagyon édi Liza a képen, ti hol kaptatok rá ötujjas kesztyűt? Én eddig csak kétujjast láttam, pedig vennék Gabinak.

Dorki,
szánkón kiterült Niki csúcs!Kép Párnán alvó Niki is édes lehetett, kép nem készült esetleg róla? Oltás nálunk kicsit extrém volt, ugyanis sikerült Gabinak mellé egy jó kis influenzát is beszereznie, úgyhogy jól legyengült az immunrendszere a sokmindentől. Ő lázas volt a 4-5. napon, bár lehet, hogy az influtól, 6. nap nem evett egyáltalán, ekkor hasmenése is volt (dokinéni szerint az influ hatása), 7-8. nap köhögött és elkezdett folyni az orra, és a 9. nap jött ki az arcán és az alfelén egy csomó kiütés, ami három napig tartott, szerintem ez volt a kanyaró. Szóval ez szerintem nem általános, de azért leírtam.

Vera,
örülök, hogy élveztétek Levente Pétert!Kép Az én telefonszámlám is sok, pedig odafigyelek, hogy mikor telefonálok, és mégis. Gyomrod nagyon rosszul hangzik, szerintem mindenképpen vizsgáltasd ki!

Anita,
remélem, tudsz majd jönni kicsit gyakrabban! Robó cuki lehetett a hóemberrel, aranyos tőled, hogy csináltál neki egyet!Kép Remélem, kibújik most már Robó foga, és nem szenved vele sokat!

Orsi,
örülök, hogy tudtál jönni!Kép Emlékszem, amikor mi kicsik voltunk, mi is beborulósat szerettünk legjobban játszani apuval.Kép Néha Gabi is kiönti még az italát, csak úgy poénból, de én nem tartom viccesnek.Kép De jó, hogy anyukád is kreatívkodik!Kép Nem mondom, Bene jó sokat eszik!Kép

Hanzika,
sajnálom, hogy beteg Marcus, jobbulást neki! Hát, nem indul jól ez a bölcsibe szoktatás. Ügyes Marcus, hogy már visszadúdol dallamokat, Gabi egyelőre a hinta-palintánál tart.Kép

Tündér,
gratula a vizsgádhoz!Kép Jó nehéz lehetett. Remélem, a következő könnyebb lesz majd!

Brigi,
nagyon jó kis szülés volt, én is ilyen gyorsat szeretnék!Kép Köszi, hogy leírtad!

Na, most már irtó késő van, és még nem is fürödtem, megyek is.

Jó éjt mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zit,
most látom, mi történt, remélem, már megnyugodtál kicsit! Jaj, szegények, nagyon durván hangzik a dolog! Szerintem nem fog látszani Beni száján, ilyen fiatal korban még nagyon jól meggyógyulnak a sebek. A te kezedet nem kellett összevarrni? Nehogy azt hidd, hogy csak Beni nem fogad szót, Gabi sem, egyáltalán. Nekem sem, apjának sem. Hiába mondunk neki bármit, tovább csinálja, ha meg elindulunk felé, hogy elvigyük onnan, még gyorsan minél többször, minél jobban... Néha én is totál kiborulok tőle, és ilyenkor kiabálok vele, amivel nem hiszem, hogy bármit is elérek, de egyszerűen nem bírom megállni. (Ha valakinek van ötlete, hogy lehetne ezen javítani, szóljon!) Jobbulást mindkettőtöknek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, két dolog:

Hagnosz,
Van Budán egy magánklinika, ahol vérvételből megállapítják, ha esetleg gond van, nem kell magzatvízvételt csinálni. Az ár biztos, hogy nem kevés, de nem teszed ki gondnak a babát. Ha gondolod, megkérdezem, egy kolléganőm járt nálunk. Ő is 70-es születésű.

Zit,
Sajnálom, ami Benivel történt. Sajnos Marcus is ilyen szófogadatlan, ő is üti, csapkodja az ajtót. Ilyenkor azt teszem, amit Zsizsa is írt, minél hamarabb elviszem onnan és megpróbálom mással lefoglalni.

H.

Kép
hanzika
 
 


Zit:
Jajjj nekem is ez a rémálmom Kép Üveges ajtó betörése. Szegény Beni! És Téged sem irigyellek, de ügyes voltál a vészhelyzetben Kép
Laca is ugyanígy viselkedik, hiába mondom el neki 1000-szer, még vigyorog is hozzá...

Mi már éppen beszereztük a lapokat, amit ráerősítünk az ajtóra, csak az a baj, hogy férj ma hajnalban elrepült és nem csinálta meg Kép Most 3 napig állandóan Rátok gondolok, nehogy mi is.... Kép
Ne aggódj a sebek miatt, szépen fognak gyógyulni!
klarissza
 
 


Sziasztok!

Zit, ez nagyon rosszul hangzik! Remélem ha alusztok rá egypárat, már nem lesz ennyire vészes, és szépen meggyógyulnak majd a sebek is. Én sem tudok semmi módszert, hogy jobban hallgassanak ránk, Boti is olyan, mintha a falnak beszélnék. Azt hiszem ebben a korban mind ilyenek...legalábbis ezzel vigasztalom magam.

Gabi75, a képek nálunk készültek, eléggé vidéken lakunk Kép Kép A bátyámék voltak kinn a 3 lánnyal, a nagyobbik kisérgette az Omárt (a nagykutyát), hihetetlen aranyos volt.

telefonálás, BOtka is szokott, legtöbbször anyukámat hivja fel a mobilomról, mert valahogy a 6-os gyorshivó kézreesik neki. Kép Sajna mivel kinyitható a mobil, nincs rajta külön billantyüzár. Kinyitni meg igazi gyerekjáték Kép De anyukám örülni szokott Kép Bár mostanában BOtka amikor meglátja a telefonomat, akkor közli, hogy apa, apppa! Ezt én ugy értelmezem, hogy fel kell hivni apát (szoktak beszélgetni is), ez is növeli a telefonszámlát.

Barbi, a szomszédunk kislánya sárga volt és nagyon nehezen indult a szopi. Öt bizony ébreszteni kellett, mert magától nem kért enni (az elsö 2 héten még reménykedtünk, hogy fog, de nem), és nem is gyarapodott. Egész addig nem kért soha enni, amig be nem vezették a szilárd kajákat. Azóta lett haspók. Emellett sokat bukott is. Ök is használtak bimbóvédöt, mert azzal eleinte könnyebben el tudta kapni a cicit, de utána már nem volt hajlandó anélkül szopizni, és igen sok gond volt vele (elcsúszkált, a baba állandóan letépte és szivesen szopogatta üresen is szopi helyett stb.). Nekem az a véleményem (nekem is befelé fordul az egyik mellbimbóm, de sokat segit egy kis masszás etetés elött. Söt kb. 2 hónapos korától jobb szerette a befelé fordulót.), hogy ha tud bibmóvédö nélkül szoptatni, akkor az okosabb. És ha mást nem, 3 óránként fel kell kelteni szopizni (éjszaka mondjuk 4), tehát 7 etetés minimum legyen...és mindez akkor, ha amúgy semmi baja a babának, jó súlyú, nem esik be a kutacsa stb. Valahogy azért a legalább hetenkénti mérést praktikus lenne megoldani, ha ilyen nehézségeik vannak. Meg kikérni egy szoptatási tanácsadó véleményét.

Most megyek, mert rettenetes napom van.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Marcsi,
nekem általában a szerda jó, ezen a héten még esetleg a péntek is, de annyira el vagyok kenödve, hogy semmit sem tudok tervezni. Föleg holnapra nem. Bár nem is hiszem, hogy kellemes társaság lennék most. Aranyos vagy, hogy gondoltál ránk. Nekem meg jó tanulást, föleg jó hatásfokút!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!
jó sokat írtatok Kép

Gabi75, ügyes voltál a cumival, remélem, sikerül leszoktatni Dávidot róla. nálunk ujjszopi van, amit ugye nem lehet eltüntetni Kép remélem, idővel abbahagyja, most még csak játszunk vele, hogy kivesszük a szájából, de erre bekapja a másik ujját Kép

Hagnosz, én egy kicsit öregebb vagyok, '69 júniusi, azaz 34 évesen szültem (na, jó apa csak 30 volt akkor Kép). Lizánál nem csináltattam magzatvíz-vizsgálatot. az orvosom azt mondta: ha nincs különösebb ok, és én valamiért nem akarom, akkor nem. de a következőnél megcsináltatnám, mert már most 36 leszek, és még pocaklakóm sincs Kép. annak idején miért ajánlotta az orvosod? csak az életkorral magyarázta (a jó eredmények mellett)? pakolós Barni Kép

Zit, nagyon sajnálom, a történteket. biztos vagyok benne, hogy nem fog látszani Beninek a seb, idővel eltűnik onnan a nyoma is. Liza sem foad szót, ha neki úgy tartja kedve, sőt, annál inkább csinálja. de van,amikor igen, általában, ha nem vagyunk otthon, és nincs veszélyérzete. és a te kezeddel mi van? mennyire mély a vágás? tudod használni? melyik kezed? Beni azóta már megnyugodott?

Zsizsa, ötujjas kesztyű svéd holmi. ott kaptunk. itt nem láttam, csak ujjnélkülit, vagy egyujjasat. ez az ötujjas stretch-kesztyű. így aztán még jövőre is jó lesz. egyébként papucsot is ott kaptunk, jó kis mamuszkát. nagyon szereti Liza. az árak meg ugyanazok, mint nálunk. csak a választék nagyobb.

mai nagy hisztink megvolt már. sétáltunk a napsütésben és az olvadó havat taposta Lizi. aztán egyszer úgy döntött, hogy a bokáig érő vízbe, majd abból a sárba kell lépnie (addig már vizes lett a kesztyűje, és a térdén a nadrág, de nem ázott át), én meg azt gondoltam, hogy itt a határ, ezt már nem. itt még egyetértett velem, csak kis kiabálás volt, de amikor itthon a kapunál a sárba pancsolt a lógó kesztyűvel, és hozzá havat nyalogatott, elfogyott a türelmem, és becipeltem a teraszig a kaputól, óriási hiszit vert ki, ordított a terasz előtt, mi meg néztük, és nem szóltunk már semmit. aztán ordítva odalépett, ahol a tetőről folyt le a víz, mit folyt, zuhanynak felelt meg, és aláállt ordítva még mindig, és nézte, mit csinálunk. mondanom se kell, az apja röhögött már, és én is márcsak nevetni tudtam, majd amikor a sapkáját kezdte áztatni, és úgy láttam, hogy kabátból is facsarni lehet, akkor kiemeltem onnan és bevittem a lakásba, a bejáratnál lehúztuk a vizes cuccokat róla, és rövid időn belül megnyugodott.

panu
panu
 
 


Edit,mitől vagy elkenődve? depis vagy? vagy történt valami?
panu
 
 


Sziasztok!

Nem tudok írni, semmi esélyem Bence mellett... Természetesen nálunk továbbra sincs nappali alvás ami nagyon fárasztó.

Edit!
Mi baj van? Miért van rettenetes napod? Megijedek ahogy írodKép Történt valami? Persze csak ha akarod akkor válaszolj.
Remélem nem túl nagy a gond!!!

Zit!
Téged meg annyira sajnállak, gondolom hogy megijedtél! De szerintem sem fog látszani Beni pofiján és hidd el hamar el is felejtitek. Azért nem lehet könnyű Neked egyedül veleKép
Egyébként szerintem se csak Beni ilyen hogy nem fogad szót, itt mindenki panaszkodott már hogy mintha a falnak beszélne... Rám sem hallgat mindig Bence, ilyen balesetek pedig sajnos előfordulnak!

Na lépek is mert épp most szedi ki a betűket a Scrabble dobozábólKép jajj!

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Ja, és Lányok nekünk az Ikea nagyon messze van, oda én nem tudok sajna elmenni!
És nem vagyok egy IKEA-fan semKép

KépKép Kép
76vera
 
 


DorkiKép
Boldi szülinapot!
Ugyan ilyen a mi kezeslábasunk is!
Arik a képek!

PanuKép
Nektek mikor lenne jó az Ikea? Mehetünk máskor is! Főleg, h apa lelécel 2 hétre!Kép

CoryKép
Ez a szállodás kórház melyik???? Lehet nekem is le kellene cserélni a Shöpfit.
Asszem csak az ősszel fogunk neki a tesógyártásnak, de infókat azért gyüjtök már!

KlarisszaKép
Mi kb 1-2 körül érünk pénteken az Ikeába, az jó?
De. sajna más a program.
Én is mindenképp megyek, az Ikeás nap ötlet igen jól hangzik, ha nem is hetente, de havonta tuti jó lenne!

MarcsiKép
Ne aggódj, megyünk a jövő héten isKépKép Miből vizsgázol?

EditKép
Hol voltatok szánkózni?
Jó lehetett a kutyaszán, biztos a lurkó is élvezteKép
Remélem semmi komoly, h rossz a hangulatod!

ZitKép
Tényleg rémálom lehetett, még jó, h a kezed ott volt. Veled mi lett? mármint a kezeddel?
A megoldás valszeg az üvegajtó nélküli lakás.
Puszi a sebekre, h gyorsabban gyógyuljanak!!

Na felébredt a Csimota, megyünk végre ebédelni.

Manócs
manócs
 
 


Ahh, pénzügyek. Kiszabtak 400 eFt illetéket (méltányosságból a 600 helyett), mert nem érkezett meg a levél, hogy felépült a házunk (még 2002-ben), ami illetékmentességet jelent. Én hülye, hülye, hülye meg nem ajánlva adtam fel a levelet, hanem simán, hogy nehogy kicsússzunk a határidöböl. Igy egyedül további méltányossági kérelmek maradtak mindenféle igazolásokkal (jövedelem, tattara), hogy csökkentsék a befizetendöt, amikor ha idöben - ajánlva- feladom a levelet, akkor nem kellett volna fizetni egy vasat sem.
Az egész egy nonsens, el sem hinném ha nem most kaptam volna meg a levelet és az egész napot nem ezügyben való telefonálgatással töltöttem volna.
Aranyosak vagytok, hogy kérdeztétek, azért nem akartam irni, mert ugysem tudtok segiteni.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy esélyem sincs visszaolvasniKép.
Tegnap este elutazott anyukám, most már egyedül nyomulok a két manóval. Egyenlőre még megvagyok, de az egész kész káosz. Szó szerint alig jutottam el még WC-re isKép Bömbi folyton a nyomomban van, még szoptatni is úgy szoptatok, hogy közben rajtam lovagolKép Egyébbként nagyon édi. Az éjszakák horror, mert Máté hasfájós, és egész éjjel szenved. Nem igazán sír, csak rettenetesen nyög, és tekeri magát. Bömbinek jön a foga ezért ő is felsír néha, meg nyugtalanabb. Na amikor ketten nyomatják egyszerre az a nehéz. Még jó, hogy Bömbit már szóval is meg lehet nyugtatniKép. Sajnos a sétát egyedül még nem igazán tudom megoldaniKép Mig anyu itt volt minden nap kiment Bömbivel sétálni és a drágám ma is hozta a kabátját, hogy akkor menjünk. Olyan cuki volt, csak hát addig mig be nem szerzek valami hordozóalkalmatosságot a Máténak nem tudok, hogy menni. Hiába van 2babakocsi nem tudom egyszerre tolni. Gyalogolni nem igazán szeret amikor nagyon fel van öltözve.
Máté egy angyal. kopp-kopp. Eszik alszik néha nézelődik és alig sír. Szépen gömbölyödik, tegnap mértem már 4260gr.Kép

Most rohanok mert már mind a 2 hiányol
Pusz Brigi
bombomanyu
 
 


Itt van még néhány kép:
szeretlek öcsi
Kép
Danit is szeretem
Kép
igy kell feltölteni?
Kép
ilyen boldog vagyok
Kép
és 1-2 Mátéról
Kép
Kép
Kép
Bocsi, ha sok lett, de nem tudtam választani, és még van sokKép

Puszi Brigi
bombomanyu
 
 


Zit: nagyon sajnálom, ami Benivel történt.Kép Remélem szépen meggyógyul neki, és később sem fog nagyon látszani a seb. És te se hibáztasd magad, az ilyesmi tényleg a leggondosabb anyukával és a legangyalibb gyerekkel is előfordul. Az, hogy nem fogad szót, illetve nem mindig fogad szót, szerintem nem csoda, ebben az életkorban biztosan nem nevelési hiba. (Kíváncsi vagyok, mit gondol erről a pszichológus.)

Zsizsa: nekem azért ajánlották fel a szúrást Barnival, mert a kockázat 1:100-hoz volt, vagyis kb. mint a vetélés kockázata. (Akkor a SOTE I-en 0.5%-ot mondtak vetélési kockázatnak.) Nálunk is ránk volt bízva a döntés. Mindenesetre ez szinte csak játék a számokkal, mert a Down kórt kizárni csak magzatvízvétellel lehet. (Vagy egyéb olyan módon, amivel hozzáférnek a magzat DNS-éhez.) 35 évesen eleve 1:100-hoz a kockázat asszem, ezért is ajánlják fel jó eredmények esetén is a magzatvízvételt. Köszi a választ!Kép
Egyik oldalon 4-szer, másik oldalon 4-szer: okosabb lettem megintKép.
Telefon:Kép

Hanzika: az Istenhegyi útira gondoltál? Az elérhetőségüket láttam valamelyik újságban, meg tudom keresni. Mennyi idő alatt van eredmény? Bár, mint Zsizsának is írtam, sajnos a vérvételes vizsgálatok nem adnak minden kétséget kizáró eredményt. Neked is köszi a választ!Kép

Panu: szerintem ilyen helyzetekben a legjobb, ha az ember kellő humorérzékkel szemléli gyermekét és saját magát. Bocs, de én is megmosolyogtam, amikor elképzeltem, ahogy Lizi téli cuccban "zuhanyozik".Kép
Nálunk az alacsony AFP volt az ok a magzatvízvételre, amihez hozzájött még a korom. Egyébként nem a saját orvosom ajánlotta, ő csak az eredmények alapján elküldött a SOTE I-re a Genetikára.(Ilyen és ehhez hasonló esetekben muszáj nekik.) Ott csináltak egy nagyon alapos UH-t, aztán az ottani dokival volt egy rövid beszélgetés. Utána egy napom volt dönteni.

Edit: ugye ez csak olyan hétköznapi rettenetes nap, és nincs semmi komolyabb baj?

Vera: Bence teljesen leszokott a nappali alvásról? A levegőn sem alszik el? Nehéz lehet így vele, legalábbis jó kimerítő. Érthető, ha nem írsz kisregényeket.Kép

Barni újabban imád játszani mindennel, aminek lecsavarható teteje van. A popsikrémes tubus a kedvence, azt egyszerűen nem lehet elvenni tőle. Tegnap este azzal aludtunk elKép. Kicsit frászban voltam, hogy a sötétben mikor nyeli le azt a kicsi kupakot, így amikor azt hittem, hogy már alszik, megpróbáltam kivenni a kezéből, hát jó nagy ordítás lett belőle. Adtam neki egy másik tubust, aminek nagyobb teteje volt, azzal nagy hüppögések közepette megbékélt.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Edit,

Utálom a bürokráciát! És azt, hogy mindig későn jut eszükbe kontrollálni és akkor meg te szívod meg a levét Kép Nem lehet mégis valahogy lerendezni?

Brigi,
Csodaszépek a fiaid!!!!! Minden elismerésem! Kép

Panu,
Jó kis sztori Kép Én is elképzeltem Lizit, ahogy zuhanyzik nagykabátban, sapiban Kép Saját magát hűtötte le Kép

Hagnosz,
Talán az, pontosan nem tudom. A kolléganőm mondta, hogy ő oda ment és megcsináltatta. Egyébként márciusban szül a SOTE I-en. A Klinika nagyon profi ebben (mármint genetikában is) és csak akkor csinálják a komplikált vizsgálatot, ha szükséges (mint ahogy írtad).

H.

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: