Új privát üzeneted érkezett!

Vivi!

Megtanulnak esni! Én is ezen agyalok, hogy hogyan engedjem ki a lakásba, mert már mindenen átmászik! Még jó, hogy csak 1 van, így utána tudok menni, de így is beüti magát. Van, hogy a kezemben van, és úgy fejel le valamit! Bukósisak, térdvédő, páncélruha.....:)

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Mi nagykádban fürdünk, nagyon élvezik (de nekem van fürcsihez segítség.)

Zalánt én is a lakás más és más pontjáról szedem össze. Nálunk az a baj hogy minden mellett amibe kapaszkodni lehet feláll ágy, szék, fotel , bébikomp... , és sokszor elvágódik, koppan akkorát a kis fejecskéje, remélem nem lesz baja. Azt hallottam, hogy ha komolyan beüti egy gyerek a fejecskéjét akkor az egyik pupillája nagyobb, mindig azt figyelgettem neki :?

Tényleg jól jönnéne a bukósisak, térdvédő, páncélruha :lol: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Tényleg Vivi eljársz még a konditerembe? Tegnap este kimentem futni meg este nem eszem, tiszta narancsbőr vagyok meg pocakos , pedig csak 3-4 kiló maradt rajtam :? .

KépKép
KépKép
jadika
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát én totál kivagyok. Most lábaltunk ki a náthából és ma megint hőemelkedése volt Nikinek és exxxxtra nyűgös, nagyon remélem, hogy a foga, de tuti, hogy más van a dologban. Persze éjszaka nem tudom takarni, de beöltöztetni sem, mert este még van fűtés, kb. 24 C, reggel meg 22 C, de szerintem nem ettől fázott meg.

Most éppen alszik, röhögni fogtok, de a bébihordozóban, sajnos napközben már megint csak abban meg, meg általában éjszaka is 1x-2x abban alszik, de nem merem hagyni sírni, mert akkor jön a mama, hogy mi a baja annak a gyereknek, meg az apja sem igazán tud tőle aludni, pedig neki kellene, meg arról nem beszélve, hogyha ő felébre 1 óra mire visszaaltatom, mert ugye cici csak félálomban kell neki. Na mindegy, majd két hét múlva apa éjszakás lesz, a mamának meg megmondom, hogy vegyen füldugót, aztán hagyjon minket békén. Sajnos napközben is, marad a hordozós altatás, mert így a mama elaltatja, amíg én főzök, mert hát olyan nincs, hogy nincs ebéd, most is ő altatta el, mert el kellett mosogatni, de semmi nem jó neki, ahogy mi csináljuk, mindenbe beleköt, aztán ha szólunk akkor ő sértődik meg és éhségsztrájkot tart, hogy akkor maj " elpusztul" (ő mondja így). Szóval kezdek beleőrülni.
Bocs, hogy rátok zúdítottam, de így legalább egy kicsit lehiggadok.

Nálunk Niki baromi lusta a ti babóitokhoz képest, épphogy csak forgolódik, azt is csak bal oldalra (lehet, hogy bal kezes lesz, mint az anyja), ül ha ültetem, elég szépen és ha állítjuk, akkor rugózik, de ennyi. A könyvek szerint nincs elkésve, csak fura, hogy ti már ennyi mindent tudtok, ő meg még nem. De ennek is az lehet, az oka, hogy a mama nem hagyja érvényesülni, mindent a keze ügyébe ad, ha lerakom a szőnyegre játszani, és totál el van, akkor is odaül mellé, és dumál neki, na persze, hogy nincs el egyedül, szóval kész katasztrófa, és ha mondom neki, akkor is egyik fülén be, a másokon ki, ha viszont valamitől eltiltom, akkor megsértődéik stb. stb.

Jaj ez most jól esett, de azért félek, hogy valami baja van a Nikinek, hogy így le van maradva tőletek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Köszönjük a jókivánságokat, elég nehezen viselem Kristóf betegésgét. Tegnap végre kijött a doki, szerencsére nincs nagy baj, nem ment a fülére, se a tüdejére a sok trütyi, de szenvedünk nagyon, mert az orrán azóta sem kap levegőt, hiába porszívozzuk neki, jön belőle cucc, de utána is szörcsög, és akkor már nem jön le semmi, hiúba szívjuk. Igy persz ealudni sem tud, és ami baromi nagy rejtély számomra, hogy ha a cumisüveget kell szívni semmi baja, kap levegőt, de ha cumit adok a szájába, akkor elkezd szörcsögni, köhögni és egyben ordítani, mert nem tud elaludni.:( Nem tudom mikor lesz ez már jobb, de totál feszült vagyok már én is.

Driennke,
szerintem ne aggódj, nincs Niki sem meg Kristóf sem lemaradva, majd ők is fognak ülni, mászni. Nálunk pl Krisóf nem is marad ülve, hiába teszem le úgy, négykézlábra áll belőle és rugózik. Aztán meg pofára esik.
A mama miatt nem irigyellek, nehéz lehet igy élni, pláne ha mártír fajta, de mondjuk ha otthon van, főzhetne ő is, és foglalkozhatnál te a lányoddal, nem?
Nálunk a férjem mp3-al bedugja a fülét, úgy alszik, igy nem ébred fel a sírásra, és ki tudja pihenni magát. De szerencsére mostanában egész jó éjjeleink vannak megint, még igy megfázva is 1x kel, akkor is csak cumit adok neki (érdekes akkor nem akar megfulladni tőle) és már alszik is.
Semmi külön életetek nincs a mamától?

Kép
k.krisztina78
 
 


Juti:nekünk erre a célra van kint a konyhában a hempergő,és a bébihordót meg a fagyasztó láda tetejére szoktam tenni,és ha főzök akkor valamelyikben elvan.
De ha nagyon nem engedi hogy főzzek,akkor megvárom míg a férjem hazajön,és akkor ő tud vele foglalkozni,én meg tudok főzni.:)
Driennke:nem irigyellek!Szerintem a reggeli 22 fok sem kevés annyira,hgoy beteg legyen tőle Niki.Nálunk is 23-ra van beállítva a thermosztát,fürcsinél szoktunk 24-re melegíteni.Ha túl meleg van az sem jó.

Kép

Kép
ildikó82
 
 


Juti! Ez a banános tejpép-recept tetszik, köszi! Meg a saláta is! Az elég édes, ugye? Mert Ábris csak édeset hajlandó enni, így mindenféle főzelékben van banán is, hogy megegye :lol:

Betti, akkor jó, hogy ha meg tudlak nyugtatni. :) Gondolkoztam a dolgon, és eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy Kincső azért is akar állni, mert akkor mindig ott vagy, mert segítesz neki. Amikor meg négykézlábazik lent a földön, akkor meg el tudsz menni. És most van a szeparációs szorongás ideje, magyarul bőg, ha nem lát :lol: és összeköti a dolgokat. Lehet, hogy nem írtam érthetően, eléggé fáradt vagyok... Ábris is óriási bömbölésbe kezd, ha eltűnök a szeme elől. Most nehezen viselem, pedig tök normális dolog. Mert hogy a lánynak a mozgásfejlődésével nincs baj, az tuti. :wink:

Ildikó, én nem tudom elképzelni, hogy született olyan gyerek a földön, aki kevesebbet alszik, mint Ábris, de akkor ezek szerint igen.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Driennke!

Én sem irigyellek, nem tudok mit tanácsolni!

Manka!

VIGYÁZZ, mert ez a tejpépes recept kissé hashajtó, a buláta miatt! Milcsinek 1-2 óra múlva ki is jött, láttam benne a darabokat, abból gondolom, hogy az volt! Bár én már nem tudom, mert ugye tápit is kap, attól meg zöld és hígabb a kaki, meg gondolom fogzik is, és attól is lehet hígabb. Mindenesetre először csak keveset adj, aztán meglátod!

Milcsi is extra nyűgös, csak akkor jó, ha ott vagyok. Ritkán van el egyedül, akkor se sokáig. ÉÉÉÉéééééés, nem akar aludni!!!! Annyira nyűgös, hogy egész nap dörzsöli a szemét, de alvás kizárva! Hiába próbálom betenni a kiságyba, azonnal feláll. És ha meg próbálom a kezemben megnyugtatni, akkor meg elkezd játszani, meg forgolódni, meg vigyorogni, és közben dörzsöli a szemét. Fel akarja fedezni az egész világot!!! Minden érdekli, mindenhova odamegy, mindent megvizsgál.........egész nap csak rohangálok utána! Én is rettentő kimerült vagyok estére, és reggel már 7kor riasztót fúj, és esze ágában sincs visszaaludni, de egész délelőtt!!! Kb. délben végre elalszik...ma fél órát!!! Aztán 5-6ig megint 1 órát! Nem sok!

Kivagyok!!! Megyek alszom!!!

Adjatok valamit, amitől ébren maradooooook! :)

jutiboszi
 
 


Juti! Bulátát mi is ttünk régen apával. Ez az a fajta, ami egyben van? Kincső is max 2-szer alszik 1 órákat. Próbáltam ma 5 körül elaltatni, nem ment. Már kezdek megint hozzászokni. :)
NAGYON-NAGYON-NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT MILCSINEK!


Manka! Olyan édes vagy! Igen, tudom, hogy most 7-8 hónaposan van ez az időszak, csak akkor állítom lábra, amikor már nagyon nyűgi, vagy annyira feszíti magát. Sajna egyedül nem szeret lenni. Ma nagyon sokat gyakorolt, hogy hogy kellene a messzebb lévő tárgyakat elérni. Szépen hajol előre, ahogy eddig, mostmár tovább tartja meg magát a félig négykézlábas dologban, még minidg az egyik lába nyújtva van. Utána viszont hasra csúszik és jön a sírás. Nem veszem fel azonnal, csak hogyha már nagyon sír. Próbálom szoktatni, hogy úgy is lehet játszani.

Driennke! Sajnálom, hog yilyen beteges a csajszi! Nem irigyellek az otthoni dolgok miatt. Remélem meg fog oldódni valahogy. A sírás hagyással én is így vagyok. Gézu rengeteget dolgozik, és a huga meg a párja sem tudna Kincső sírása miatt aludni, így nem szabad sírni hagyni :roll: De a másodikkal már külön lakunk, úgyhogy tudom majd máshogy "nevelni" :wink:

Kriszta! Jobbulást a legénynek! :wink:

Ma nagy nap volt nálunk is. Van egy kék játéktartó dobozunk. Tartottam Kincsőnek, mert csúszna és annyira érdekelte, hogy mi van benne, hogy felhúzta magát. Eleinte térdre, majd állt is. Utána hajolt bele a dobozba, annyira, hogy pipskedett és hogyha nem vagyok ott, akkor fejjel beleesett volna :D A kiságyban is megtalálta a felső korlátot, már csak rá kell jönnie, hogy ott is fel tud állni. Ma már nem is nagyon írt játék közben az ágyában. :D

Kép
bettó
 
 


Juti! Nézd csak!:
Kép

Kép
bettó
 
 


Ezen jobban látszik:
Kép

Kép
bettó
 
 


És a tékában, mint mindig a pulton:
Kép
Kép

Kép
bettó
 
 


Betto,Ildiko,nagyon szepek a gyerköcök! :D :D

Driennke,szegenykem,nem könnyü a helyzeted! :( Sajnos az idösek mar csak ilyenek,nem tudsz mit csinalni :?

Juti,boldog szülcsinapot Milcsinek!Nagyon ügyes fiu! :wink:

Krisztina,szegeny Kristof :( Jobbulast kivanok neki!Nem hasznaltuk babyorrcseppet?Boldog szülcsinapot nektek!!!! :D

Kepzeljetek,Marki ket uj szot mondott ma:baba es mama.Ezeket hajtogatta egesz nap. :D Es mostanaban nagyon sir utannam,ha latja hogy felveszem a kabatom es megyek el...amugy masoknak integetni szokott ha eppen mennek.Amugy meg nagyon-nagyon örül ha mondom neki,hogy megyünk setalni,vagy pancsizunk,stb.Amikor meg hazaerek,annyira ölel es szorit,annyira edes. :D

Kép
ami6
 
 


Betto,jok a kepek,helyesek vagytok! :D

Kép
ami6
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!!!! Milyen nagyon vagyunk mááár!

Krisztina!

Kristófnak is boldog 7. hónapot!

Bettó!

:):):):):):):):):):):):):):):):):) Nagyon jól áll Kincsőnek! Gondolom mindenki mosolyog, ha elolvassák!

Ügyes nagyon Kincső is!!! Benne van a küzdés, ahogy Milánban is, és ha egyszer rájön valamire, akkor azt akarja csinálni, minden áron! Fog még mászni is, szerintem napokon belül. Milcsi is úgy kezdte, hogy négykézláb, aztán hinta, aztán 1-2 lépés, orrabukás, de nem adta fel.


Ami!

Fantasztikus, hogy miket tud Márk! Kis papagáj! :) Nagyon édi lehet! Vegyétek fel videóra!!! :) Ha lenne kameránk, én is felvettem volna már egy csomó mindent. Milán ma annyit magyarázott, nagyon cuki hangja van, és egyre hangosabban mondja a magáét. Ha éhes, akkor olyan hamma-mamma szerűt mond sokáig hangosan, vagy valamelyik nap ettem, és nézett, tátogott, mint a halacska, és mondta, hogy hamamamma...hogy ezt honnan szedi????????? Pedig mi nem úgy hívjuk a kaját. :shock:
Én meg azt vettem észre, hogy Csabinak örül mindig nagyon, amikor hazajön, Csak úgy rugkapál, ma is jó hogy be lehet kötni a hintába, mert kiesett volna, úgy örült Csabinak! Meg a múltkor anyuéknak is úgy örült, alig lehetett vele bírni!
Egyébként apukám azt mondta, hogy rengeteget változott Milán. Pici babából igazi kisgyerek lett, kb. 2 hét alatt, saját akarattal.

Ja, és képzeljétek, tegnap először láttam félni Milánt. Az ágy végében van a porszívó, odamászott, és lenézett. Nézte, nézte, majd odabújt hozzám. Felemeltem a csövét, és úgy megrettent, csak úgy bújt! Aztán el is sírta magát. Hozzá akart nyúlni, de mindig elvette a kezét, nem merte megfogni. Ma meg letettem a földre, és annak ellenére, hogy fél tőle, azért csak odamegy hozzá. Ma meg is fogta a csövet, de megmozdult tőle az egész, és akkor rohant hozzám. Olyan cuki, kíváncsi.

jutiboszi
 
 


Ami!

Márknak is boldog 7. hónapot előre is!!! Hátha addig nem jövök! :) (Bár ezt kétlem, minden nap itt koslatok köztetek :) )

jutiboszi
 
 


Manka!

Édeskés a salátafőzi! De azért elfér benne a banán, hogy még édesebb legyen, kóstoltasd meg anélkül, és ha nem, akkor mehet bele a banán! Bár gondolom úgyis így csinálnád!

Bettó!

Buláta: ez olyan kis kukac, mint a kukoricapehely-kuki. Mi így hívtuk régen. :)
Még mindig tök jó a hajad!!! Az enyém már megnőtt, nem tudom már így beszárítani! :(

jutiboszi
 
 


Juti,köszike! :D :wink:

Mark is ugyanigy örül az apjanak,mint a Milcsi. :)
Olyan erdekes,minden nap törtenik valami uj,ugye????Remelem elkezd ö is mar maszni,en csak ezmiatt aggodom...Kuszni kuszik,csak hat a maszas...Fürdetni nagyon nehez mostanaban,mert allandoan a kad szelen akar allni.Ha leültetem,rögtön fordul megint es huzza vissza magat a szelere.Ja,es szörnyen akaratos,hisztizik es fesziti magat ha nem akar valamit.Nem lesz könnyü dolgom.. :?
Cuki lehet Milcsi,ugy megneznem.Van friss kep????Tenyleg felt a porszivotol?Kis draga :)

Kép
ami6
 
 


Tenyleg jo Betto haja,nekem is tetszik.
Juti nekem nagyon tetszett a tied is,az egyik kepen ahol elöl fel volt csatolva.Jol allt neked!

Csajok,megyek aludni,mindenkinek jo ejt!!!!!!!!

Kép
ami6
 
 


Ami!

Igen, minden nap történik valami új! És olyan jó látni, ahogy nyílik ki az értelmük!

Ne aggódj a mászás miatt, sőőőt, örülj, hogy kúszik, mert ez azt jelenti, hogy a mozgásfejlődés minden lépcsőjén keresztülmegy!!!! Milcsi nem is tud kúszni, mert rögtön mászik. Pedig a kúszás is fontos, nagyon fontos!!!! Szóval ne aggódj! Eljön az ideje a mászásnak is!

Milcsivel is egyre nehezebb, mert ő is egyre többet "hisztizik", ő is megfeszíti magát, ha nem akar valamit, ma reggel például a tápit nem akarja elfogadni, éjjel evett, 3.45kor, azóta semmit, csak ivott pár korty vizet, és már 5 órája nem evett, mégis elfordítja a fejét a tápira!!!! Nem éhes????
Ja, és képzeljétek, annyira sajnáltam, mert szopizott volna, olyan ügyesen mohón elkezdte szívni, és nem úgy jött belőle, ahogy eltervezte, és feladta! A csuda vigye el, lehet, hogy még mindig szopizna, ha lenne rendesen tejcim!!! :( Éjjel is szopizott olyan 11körül, meg is indult a tej, csak épp elaludt rajta! Ma meg be se indult a tej, valószínű ezért nem kérte, pedig megpróbáltam mind a kettőre többször is rátenni! :(

jutiboszi
 
 


Köszönjük mindenkinek a köszöntést!! Milánnak is boldog szülinapot!!

Nem nagyon akar javulni az orrdugulás, használunk sós oldatot is meg Nasivin bébit is, de hiába, szegény Kristóf meg úgy ordít közben, annyira rossz hallgatni, na meg lefogni szegényt. Lassan 1 hete szenvedünk vele, és annyi változás van azóta, hogy nem tüsszög, de az orra nem akar tisztulni.:( A sok szenvedéssel elértük azt, hogy bárhol teszem le a hátára, már fordul is hasra, mert tudja, hogy úgy nem tudjuk "bántani". :((

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

jobbulást Kristófnak!


A babáitok elvannak még a játékokkal ??
Nálunk úgy néz ki a dolog, hogy minden érdekli , ami nem játék!!!
Mit adjak neki ?
zsuzsi80
 
 


Zsuzsi!

Én úgy szoktam, hogy egyszerre csak 1-2 játékot adok neki oda, azokat vizsgálgatja, és így a hét minden napjára jut egy "új" játék. De Milcsire is jellemző, hogy a "nem játék" a legérdekesebb. Amit én adok még: nagy lapos fakanál (sütis), műanyag palack, amibe teszek valamit, ami zörög, zacskó, megcsomózva, hogy ne tudja magára húzni, színes biciklistáska, műanyag almareszelő, kisebb műanyag edények, dobozok, távirányító (ez végszükség esetén, és nem engedem, hogy a szájába vegye), mobiltelefon (bemutató telefon, a pannonban kaptuk, olyan, mint egy igazi, csak nincs belül semmi), és minden, amire úgy érzem, hogy biztonságos! Remélem tudtam segíteni!

Kriszta!

Köszi! :) Sajnálom nagyon Kristófot, Milcsinek kb. 4 hónaposan volt egy hét, amikor naponta többször is porszívózni kellett, és átlátszó izé jött ki az orrából, de azóta (kopp-kopp-kopp) semmi! Akkor ő is haragban volt a porszívóval, de most nyugodtan tűri, ha porszívózni kell, úgyhogy már elfelejtette, hogy milyen rossz is volt! Bár most 2-3 naponta kell csak. Nem tudok én se semmi okosat mondani, türelem, majd elmúlik!!! Kitartás!!!

Vivi!

Hogy vannak a csajok??? Javult a helyzet??? Nátha???

jutiboszi
 
 


Juti!
Nézd, mit találtam a szopási sztrájkról:

Hosszú ideig azt tartották, hogy 9 hónapos korra el kell választani a kisbabákat. Szerencsére ma már tudjuk, hogy egyéves korig az anyatej minősül a babák fő táplálékának, és a szopás később is fontos szerepet tölt be a kisbaba életében. Az anyatejben található immunanyagok továbbra is megvédik a kis totyogót a fertőzésektől, betegség esetén pedig segítenek a mihamarabbi gyógyulásban.

A világ felfedezésével oly elfoglalt kisgyermek bármikor visszaszaladhat a biztonságot jelentő helyre, édesanyja ölébe és a szopizás megnyugvást, vigaszt, ismerős mamaízt és -illatot jelent.



2.7. Problémák a szoptatás körül. Fogzás, harapás, szopási sztrájk. Mellgyulladás. A tejtermelés fenntartása a problémás időszakban. Fejés. Pohár vagy cumisüveg?

Az első év második felében és azt követően - csakúgy, mint korábban -, bármikor kialakulhat tejcsatorna-elzáródás, tejpangás, mellgyulladás, kisebesedés vagy gombás fertőzés. Ebben az időszakban, az első fogacskák kibújásának ideje körül és után azonban a harapás jelenti a legtöbb mama számára a problémát. Az aktívan szopó kisbaba nem tud harapni. Amikor azonban csitul a tejleadó-reflex és már nem szopik a baba olyan intenzíven, mint addig, elengedi a vákuumot, elkezd lecsúszni a mellről és amikor már csak a bimbó van a szájában, megharapja. Persze, nem szánt szándékkal okoz fájdalmat a mamának, de ez a legkevésbé sem vigasztal. Mit lehet tenni?

- Határozottan rá kell szólni a babára. Mondjuk neki, hogy "nem" vagy "nem szabad"

- Vigyázni kell, hogy a fájdalom hatására a mama ne kiáltson föl. Azzal ugyanis annyira megijesztheti a babát, hogy átmenetileg (ritkán végleg) el is utasíthatja a szopást.

Előfordul, hogy a baba elutasítja az anyamellet. Szopás közben sírni kezd, megfeszíti magát és elengedi a mellet. Egy idő után egyáltalán nem hajlandó bekapni a mamája mellét. Ezt nevezzük szopási sztrájknak. Leggyakoribb oka valamilyen fájdalom, pl. fogzás, fülfájás; ijedtség, cumizavar, de a mama erős tejleadó-reflexe is okozhatja. Lehet, hogy a mama új dezodort használ, új mosóport vagy más olyan illatanyagot tartalmazó készítményt, amely zavarja a csecsemőt. A menstruáció első napjaiban megváltozik a tej íze, csakúgy, mint egyes gyógyszerek vagy egy mellgyulladás hatására. Gyakran előfordul, hogy nem jövünk rá, mi váltotta ki a sztrájkot, s pár nap múlva a kisbaba ugyanúgy szopik, mint azelőtt.

Fontos, hogy az édesanya ne bizonytalanodjon el magában, ne érezze úgy, hogy kisbabája személy szerint őt utasította el! A baba egy számára kellemetlen helyzetet utasít el, s legalább annyi törődést igényel, mint szomorkodó édesanyja.

Mi a teendő?

A kisbabának ilyenkor időre van szüksége. Fontos a sok testkontaktus, a hordozás. Semmiképpen ne erőltessük a szoptatást, ne kapcsolódjon rossz élménye a szopizáshoz! Próbáljuk minél többször félálomban vagy alvás közben szoptatni! A legtöbb sztrájkoló kisbaba elfogadja a mellet félálomban.

Ha fog- vagy fülfájás okozza a sztrájkot, előfordul, hogy a kisbaba csak az egyik mellet utasítja el: nem szeret szopás közben azon az oldalon feküdni, ahol a fájdalom erősebb. Ilyenkor megpróbálhatjuk a bölcsőtartásban szopó gyermeket óvatosan átcsúsztatni az elutasított mellre, ahová így hónaljtartásban fog megérkezni. Nagyobb babát akár szembe is ültethetünk magunkkal vagy ha hanyatt fekszünk, ráhasalhat a mellünkre.

Mellgyulladás után megváltozik a tej íze, sósabb lesz. Vannak kisbabák, akik ilyenkor nem akarnak abból a mellből szopni. Ne erőltessük!

Sztrájk idején mindenképpen le kell fejni a tejet. Találjunk egy hatékony mellszívót, amivel ki tudjuk váltani a tejleadóreflexet vagy tanuljuk meg a kézi fejést. (Lásd: Fejés az első héten) Az egyik népszerű kézi fejési technika, a Marmet-módszer elsajátításához, kérjük a La Leche Liga tájékoztató füzetét.

A lefejt anyatej tárolásának módjáról megoszlanak a vélemények. A tej tárolása mindig a hőmérséklet függvénye. Egy hűtőszekrényen belül sem azonos mindenhol a hőmérséklet, érdemes egy hőmérő segítségével megmérni és ha van rá mód, beállítani. Az ajtóra soha ne tegyük a lefejt anyatejet! Táblázatunk a La Leche League International kiadásában megjelent Womanly Art of Breastfeeding és a Breastfeeding Answer Book alapján készült.

A lefejt anyatej itatásához célszerű kispoharat használni. A cumisüveg használata megzavarhatja a kisbaba szopási technikáját, valamint oda vezethet, hogy a sztrájkoló baba már nem is akar többé a szopizással bajlódni. Nem ördöngősség megitatni pohárból egy babát! Ültessük fel a kisbabát, tegyük a szájához a poharat megdöntve úgy, hogy az ajkához érjen a tej. A baba ügyesen kiszopizza a pohárból a folyadékot. Megteszi egy régi, ún. presszós pohár, aminek vastag a fala és felfelé szélesedik, de kapható speciális műanyag itatópohár is. Nagyobb babák már a csőrös pohárral is boldogulnak.

A szopási sztrájkot sokan összetévesztik a spontán elválasztódással, de jó tudni, hogy normális körülmények között a babák nem választják el magukat egyéves koruk előtt.

Itt van ez a cikk:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?in ... honaputan2

Írtátok a bukósisakot, tudtátok, hogy van kutacsvédő? :D
Kép

Csomó ideje akarom írni, hogy ezt a könyvet tökre ajánlom, ebből főztem Szonjának:
http://www.libri.hu/hu/konyvek/eletmod_ ... _type=book
A barátnőm adott egy tök jó tippet tejpép helyett (mert egy vagyon): kukoricadarát vízben megfőzi, és ahhoz ad pár kanál tápszert meg gyümölcsöt, turmixolja. És tuti egészségesebb, mint a tejpép. Én babapiskótát kizárt, hogy használok a benne lévő tojás és cukor miatt, a gyümiket, főzelékeket krumplival sűrítem, de most már ezt a darás változatot fogom kipróbálni, mert a fiam nem elégszik meg némi gyümivel. :lol:

Zsuzsi, Ábrisnak ott vannak a nagyobb tesó játékai, de szereti a zokniskosarat, a krémeket (amelyiknek nem éles a széle), a homeós bogyók tubusait, és mindenféle konyhai eszközt, ami nem balesetveszélyes.

Krisztina, szegények! :( Párásítotok? Nekünk az segített mindig takonynál.

Vivi, mit mondott a neurológus?

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Itt vannak képek rólunk, mert sosincs türelmem lekicsinyíteni őket:
http://picasaweb.google.com/lili.boros
Juti, van 2 kép neked is! Megtalálod? :)

Betti, sokat emlegeted mostanában ezt a tesót :wink:
Viccet félretéve, mikorra tervezitek?

Pussz, gyermekeim kegyesek, és mindketten alszanak, én is megpróbálok pihenni!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Lili!

Nekünk nem csak kutacsvédő, hanem egész testet védő is kell!!! :):):)

Nagyon hasznos a cikk, köszi szééépen!

jutiboszi
 
 


Lili! Nagyon jók a képek :lol: :lol: :lol: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Köszi a játékos tippeket, majd szemezgetem belőlük.
Úgy vettem észre, most leginkább a papucsok izgatják a fantáziáját.

Lili!
nálunk is ez van, a krumpli, gyümi nem elég. a védőnő is kukoricakását javasolt, azt mondta, hogy az nagyon laktató.
zsuzsi80
 
 


Lili!!!

Módosítok a tejpép recepten!!! Nem ajánlom még egy babának sem, és Milcsi se kap kb. 8 hónapos koráig, mert a búza elvileg glutént tartalmaz, én buta meg nem tudtam. :oops: Vagy rosszul tudom most is??? Na, mindegy, kukoricával okés! Majd szerzek kukoricát! Hol lehet kapni??????
Köles, kukorica, vagy rizspehely jöhet, mert azok gluténmentesek!!! Van bio kölesgolyó is, akkor inkább azzal csinálom!

Na, pussz!

Fürcsiiiiiii lesz

jutiboszi
 
 


Juti, úgy tudom, hogy a kölesgolyó is tartalmaz glutént. A barátnőm kislány lisztérzékeny, és kölesgolyót sem ehet, onnan tudom.
De próbáld ki ezt a kukoricadarásat, én is kipróbálom holnap!

Viszont Ábris találkozott már gluténnel, mert 2x majszolt kenyérhéjat. Persze kikotortam a szájából a nagyobb morzsákat, de annyira odavolt érte, hogy nem vettem el tőle. Azt hiszem, legközelebb nem fog kapni... :)

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Én úgy tudom,akinek nimcs a családban allergiás tagja, azok a babók már ehetnek 6 hónapos kórtól glutén tartalmú ételeket, nem? Nekünk nem lehet ugyan az ekcéma miatt..

Nm tud valaki valami tippet, hogyan lehet megszüntetni Kristóf orrából ezt a szörcsögést? Megőrülök, bármit fújúnk, csepegtetünk bele, szörcsög tovább, porszivóval meg alig jön le valami, nem is értem minek kinozzuk vele szegényt. Állítólahanytejet kell az orrába csepegtetni? Próbálta már ezt valaki? :)

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Nem próbáltam még, és nem is hallottam, de attól még lehet jó! Mindenesetre érdekes! Most már mindenre jó az anyatej, a cict is azzal kellett bekenni, ha kisebesedett, meg mondták a baba arcára is, ha pöttyös volt, de orrába?! Nem tudom, egy próbát megér, még mindig barátságosabb, mint az orrcseppek.

Lili!

A Főzzünk a babának c. könyvben olvastam, hogy ha gluténmenteset akarok, akkor ezekből lehet! Akkor ezek szerint mégse az??? Mondjuk nem magyar könyv, lehet, hogy rosszul fordították, vagy figyelmetlenül. Akkor marad a kukorica. És azt hol milyen formában lehet kapni?
Ja, az egyik tejpép is búzából van, ami itthon van, mert én is vettem olcsóbbat, drágábbat, kipróbáltam, hogy mi ízlik a legjobban Milcsinek, hát, eddig a Nestlé rizses tejpép volt a legjobb, a többit is megette, de mostanában nem szívesen, vettem is gyorsan rizsest, hogy ne menjen el tőle a kedve. De asszem ezentúl inkább csinálok neki saját készítésűt, de akkor kipróbálom rizzsel is! Ötlet van, hogy hogyan álljak neki? Egyszer úgy hallottam, hogy jól meg kell főzni a rizst, és szitán áttörni, hogy ha marad benne keményebb, az ne menjen bele a kajciba. Holnap kipróbálom! Ja, és hallottatok már babarizsről??? Mi az? Én még csak hallottam, látni nem láttam!

jutiboszi
 
 


Na, szóval oda akartam kilyukadni, hogy Milcsi is kapott már ezek szerint glutént, a búza-tartalmú tejpépből! Semmi allergiás reakció, bár nálunk a családban sincs lisztérzékeny. Asszem legalábbis!

jutiboszi
 
 


Megyek, ma végre 10 előtt az ágyba tudok kerülni, mert Milcsi már szundizik! Rendesen lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem teszek-veszek, mert ilyenkor szoktam elkezdeni, ma meg már mindennel kész vagyok, ragyog a lakás. :)

jutiboszi
 
 


Juti,
A holle-nak nem próbáltad a bio rízskrémjét tejpép gyanánt? Igaz drágább mint a többi tejpép, de sokkal gazdaságosabb, kevesebb kell belőle a vízbe, mert pillanatok alatt megdagad és nincs benne gabona, mint a nestlésben.

Kép
k.krisztina78
 
 


Glutén-téma
A kiskönyv táblázatában úgy van, hogy először gluténmentes gabona 7 hótól, majd fokozatosan a többi gabonaféle. A kölest, hajdinát 12 hótól írja. Nekem a védőnő is ezt mondta, Szonja kb. 9 hótól kapott kiflit.
Én eddig csak gluténmentes tejpépet vettem.
Kukoricadarát sima boltban lehet venni, olyan, mint a búzadara, csak sárga. Ezt is, meg a rizst is meg kell főzni vízben, aztán egy kis vizet hagysz rajta, hozzáteszed a gyümit, meg 2 kanál tápszert, és összeturmixolod. ÍGy pépes lesz, nem maradnak benne darabkák.

Az allergia meg nem csak azt jelenti, hogy hirtelen nem látszik rajta semmi. A lisztérzékeny kislány, akit ismerünk pl. már egy éve evett glutént, amikor elkezdett puffadni a hasa, és nem nőtt, addig nem lehetett sejteni semmit. Szóval ha most épp nem lesz allergiás reakciója, az még nem biztos, hogy később nem vált ki pl. asztmát. De azt vettem észre, hogy mégis a géneken múlik a legtöbb, még ha elővigyázatos is az anyuka...

Na pussz, Jutival ellentétben nálunk rumli van... :)

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Kriszta!

Én is csepegtettem már anyatejet Zalán orrába, mikor többet tüsszögött. a védőnő tanácsára.

Nem tudom , hogy az használt-e de rendbe jött, bár nem is volt annyira náthás.
zsuzsi80
 
 


Lili!

Köszi, ezentúl sokkal jobban odafigyelek, hogy mit veszek meg!!! Tejpépekről ennyit, ami van még befaljuk ( a gluténmenteseket), aztán innentől inkább én főzöm!

Nekem 8 hónapos kortól mondta a kiflit, kenyérhéjat. Bár az én védőnőm 1 hónappal előbb mondott mindent, Van egy táblázatom, ott 7 hótól van elég sokminden, amire azt mondta a védőnőm, hogy már mehet 6,5 hótól nyugodtan. Hát én nyugodtan nem adtam neki, csk 7 hós korától! :) Nem kell úgy sietni!!! Ráérünk mindent megkóstolni!!!

Köszi szépen a receptet, kipróbálom!!!

Ja, ne aggódj, nálunk se tart sokáig a ragyogás.......tudod, minden csoda 3 napig tart...nálunk általában 1 napig! :)

jutiboszi
 
 



Juti
Ezt leginkább bio boltokban lehet kapni, ezer fajta terméke van babáknak, meg én láttam nagyobb bababoltokban is, de felétek nem tudom mik vannak.
Itt egy cikk és egy kép róla..
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_748977

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!!!

Kösziii! Ha találok ilyet, veszek, végül is nem drága, egy gyümölcspéphez csak 10g kell belőle, tehát 25 adag jön ki! Így nem is olyan vészes, és legalább jó minőségű!!! Viszont tejpéphez azt írja, hogy 25 g kell hozzá, (akkor 10 adag jön ki), és azt viszont 1 éves kortól ajánlja, bár az tejjel van. Szerintem 6 hónapos kortól lehet tej helyett tápszerrel, vagy anyatejjel, és akkor adható a babának. Nem?

Van itt egy pár bio bolt, nagy divat lett mostanában, úgyhogy ha megyek sétálni, meg is nézem! Holnapra már 20 fokot mondanak, remélem esőmentes nap lesz! Ma is voltunk sétálni, jól beöltöztettem, biztos nem fázott, lehet, hogy még sok is volt az anorák. De inkább melege legyen, mint fázzon!

jutiboszi
 
 


Halihó!

Manka! Nagyszerüek a képek!
Tesót? Háááát a seb miatt mindenképpen meg kellene várni a 2 évet. Én azért meg szeretném vele várni az ovit. Mármint, hogy Kincső ovis legyen. Mivel apa minden nap dolgozik és hétvégénk sincsen, sógornő még nem igazán képes gyerkőcre vigyázni (vagy csak én nem merem :roll: ) így nem szeretném hamarabb. A 3. meg úgyszintén rá 3 évre :oops: :D De persze majd ahogy az élet hozza.

Kincső kap tejpépet, allergiás nincs a családban. Baja sincs tőle. Viszont ezt a kukoricás meg bulátás dolgot ki fogom próbálni. A bulátát mi is szeretjük, úgyhogy Kincső is kaphat majd.
Szuper éjszakánk volt csajok! Egyszer ébredt csak Kincső, hajnal fél 5-kor!!!!!! Majd fél 7-kor, de ekkor már nem alud vissza. Szerintem az is volt az oka, hogy 6 körül még aludt egy 3/4 órát. Vissza fogom vezetni ezt. Hátha...
Ja nálunk is kezd kicsit cici ügyben sztrájkolni. 3napja napközben is cicizett, mert annyira nyűgös volt. Tegnap este viszont már keveset, hajnalban félálomban többet, de fél 7-kor éppen pár kortyot. Délelőtt megint nyűgi volt, de nem kellett neki. Remélem ez csak időszaki nála is. Érzem is, hogy jobban tele van :D

Kép
bettó
 
 


Bettó!

3. gyekőc????? Irigyellek!!! Én csak 2-t tervezek, apa meg egyet! Meglátjuk majd, ki nyer!!! :)

Milcsi megint sokszor ébredt éjjel, és bizony az egyik ébredésnél csak cicin aludt vissza! Régebben mindig próbáltam hogy ne cicin aludjon el, most meg örülök, hogy legalább éjjel cicizik!!! :) Nem sokat evett, de lagalább megnyugtatta, és jót aludt utána!

jutiboszi
 
 


Viszont gratula Kincsőnek!!!

Milcsi most már este 9-10 körül alszik el, és reggel pontosan 7.30kor ébred, és utána nincs alvás!!!!
Beállított magának egy napirendet, 7.30 ébredés, 11kor alvás, majd 15.00-16.00 között megint alvás, és este 21.00-22.00 között alszik el. Így már sokkal könnyebb, mert tudok mihez igazodni! Sétálni is úgy megyünk, hogy 10 körül elindulunk, 1 óra alatt bevásárlás, stb. és 11től csak séta. És addigra el is alszik. Na, megyek, mert most épp ébren van!!!

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kerdes,sajnos most nem tudok visszaolvasni mert Mark kiabal...
Szerintetek vigyem dokihoz ha köhög es tüsszög????

Kép
ami6
 
 


Tegnap nagyon rossz estenk volt.Szegenykem 1 oran keresztül sirt,mar tisztara leizzadt.Nem tudtuk mi a baj,aztan rajöttünk hogy a felsö foga... :( Ugy latszik most nem hasznal a nyaklanc.. :(
Ma reggel ota meg tüsszög es köhög,remelem nem lesz komoly.

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Miután megszülettek, Zalán szörcsögött Annának meg 1 kicsit csipás volt a szeme és akkor javasolták a növérkék, hogy csepegtessek anyatejet bele. Sajna nálunk nem használt.

Ami! Akkor vittem Zalánt dokihoz miután a házipatikám nem használt (nurofen + cebion csepp) és szegénynek annyira be volt dugulva az orra hogy nem tudott tőle aludni.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Vivi!

Egy hírdetést láttam ma séta közben (ha még nem cuccoltatok):
-költöztetés tel: 20-2429111

Semmit nem tudok róla, de lehet, hogy egy telcsit megér.

Ami!

AZ egyik ismerősöm gyerekorvos. Nem vittem el hozzá, csak elmondtam, mi a baja Daninak. Azt mondta, nem kell levinni, ha nincs magas láza, és antibiotikumot úgyse írna fel, mert most alakul ki az immunrendszerük. Nurofen, cebion, orrszívás a megoldás.

Így nem is vittem dokihoz, kopp kopp - mégis rendbejött.

Tesó téma:
hát nekem most semmi kilátás tesóra. :( Pedig nagyon szeretnék Daninak. Szar belegondolni, hogy másik apukától lehet csak esetleg. Az is hogy mikor???? Pedig szerintem az a jó, ha kicsi a korkülönbség.

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Ami!

Én levinném, mert nekem a dokim azt mondta, hogy bármi van, nyugodtan vigyem, szóval én az a dokihozcipelős vagyok inkább! Persze nem rendelésidőben mennék, hanem tanácsadásra, amikor nincsenek beteg gyerekek. Amikor elájult, akkor is levittem másnap, és jól is tettem, mert ugye küldtek rögtön a kórházba!

Panka!

Hát ja, szar egy helyzet, tényleg, mire az ember ott tart, hogy gyereket szül valakinek, az nem az első néhány hét után dől el!!! De azért én nagyon drukkolok Neked, hogy időben jöhessen az a tesóka, és egy szerető, imádnivaló, rendes, kedves apukától!!!!

Vivi!

Voltam nálatok, és volt ott egy fiú, aki segített költözni neked!!!!!!!!! Épp bent ültünk az egyik szobátokban, aztán én a fiúval beszélgettem, hogy miért van ott, és mondta, hogy segít pakolni, aztán bejöttél Te is, hullámos volt a hajad, és fel volt tűzve. :):):):):):) Ezt mind ma reggel álmodtam, 6.40 és 7.20 között valamikor. :)

jutiboszi
 
 


Sziasztok!
Mobilról írok, ezért csak címszavakban. Kiderült, hogy apám annó nem fizette ki (állításával szemben) az akkor még kiskorú öcsém örökösödési adóját, ezért most (5 évvel később) a dupláját kell... Fölhívtam ezügyben, és megkérdeztem nem e tud valakit aki elvinné a bútorokat. Azt mondta majd ő. Jött is szerdán 11-re, mondta 3-ig ér rá. Nálam végzett bő 1 óra alatt, a nagyanyámék meg 2 és fél órát szórakoztak, hogy mi hova kerüljön, pedig könyörögtem napokig, hogy mire odamennek, legyen meg mindennek a helye. De ők nem! A 2 vénasszonynak megint alakítani kellett! Ezért apám nálam nem tudta összerakni sem a kanapét, sem a szekrényt! Azt mondta ma reggel megcsinálja. Hívom este, hogy hányra jön? Aszongya, hívni akart ma reggel (!!!) , hogy vidékre kellett mennie, és majd hétfő este jön. Ilyenkor bánom, hogy nincs vudu babám! Csavargatnám egész nap a nemesebbik szervét!! Itt vagyok a mocsokban, 1000 daraban 1 két méteres szekrény, mindenhol zacskók, zsákok és
dobozok!
Kész vagyok. Próbáltam én összerakni, de marha nehéz, és egy csomó csavar hiányzik. Ilyen pöcök izé, amire a polcot kell rakni pl.csak 1 van (12 helyett!)
Hja. Szép az élet, és abszolút optimisa vagyok. Ha végképp nem lehet szekrény belőle, építek barrikádot a csajok köré!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?