Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kétlem,hogy minden eszembe fog jutni,amit irni akarok, de most rohanva van idöm, igy nekiállok igy irni...

Zsizsa és Ikeázók. Itt sem tiltanak semmit, sööt, öszintén állitom sokkal elnézöbbek más boltokban is az eladók mint otthon, pláne az IKEÁban. Csak én saját magamat kimélve nem akarok mégegyszer olyan helyzetbe kerülni, amit irtam, hogy végig üvöltötte a boltot,mert nem engedtük,hogy a törékeny, vigyázós dolgokat bántikázza. A gyerek sarok, OK, itt is van,meg sátor, meg hinta,meg kutyaf@sza minden, de a többi részen már bizony bele kellene ülni a kocsiba, és ez nem megy.
Pelenkázó, szoptató helység is van, de ez nem ritkaság más boltban sem errefelé.
Na, akkor itt vége is az Ikea fejtegetésemnek, úgy látszik, nálunk direkt alacsonyan pakolják a törékeny dolgokat is...
Minden elismerésem a karácsonyi alkotásaidhoz, igazán nagyon szépek, és csupa profi alkotások...

Klarissza, ajánlom az úszást LAcának...Én a tegnapi nap után minden nap vinném, ha lehetne, annyira kifáradt ÁDám. Egy órát úsztak apával, végig nevette, sikongatta az egészet, persze az összes játékot, vizi-micsodát használhatták, igy nem volt uncsi. A kocsiban hazafelé elaludt, aztán letettem még aludni az ágyában, két óra múlva én ébresztettem, mert már az esti alvásra gondoltam, ne legyen túl-pihent. Ezek után 9 körül raktam le aludni, reggel 6-kor ébredt elöször, kapott 2 dl tejet, és fél11-ig újra aludt, velem együttKépKép Azok a régi szép kismamás napok, amikor magamtól ébredtem, rögtön eszembe jutott.
Szóval fárasztásnak tökéletes a viz, úgy kiszivott belöle mindent, hogy csak na...
Fürdéskor egyszer szaladtam ki valamiért ami fontos volt a fürdéshez,mire visszaértem Ádám a kád szélén állt, és éppen a Wc tetejére készült átlépni. Na, szerinted ezek után hagyom én egyedül???KépKép

Edit,még olvasni is rossz Boti betegségét, de most már remélem hamarosan teljesen túl lesztek rajta...Sok-sok gyógypuszi Botinak!!!KépKép

Ann, aranyos a Hami ahogy szánkóztatja apukájátKép
Ha nem akarok kitolni magammal,és egy hisztit meg akarok spórolni én sem adok kesztyüt Ádámra...De csak ha nincs vadhideg,mert akkor inkább ki sem megyünk.

Brigi, totálisan meg van értve az eltünésed,már ez is jó,hogy életjelet tudsz adni.(csúnya májam: Van aki másik pici baba nélkül sem képes erre...)
Azért néha belegondolok mi a csudát csinálnék most egy másik picivel, mikor Ádám is teljes figyelmet követel???

Zit, a kép cime pocak a profilomban, ezért maradt le a búrám, azt láttátok már elegetKép MEg ha a fejem látszik , akkor a hasam marad le, miért ne kérdezd, apa a fotográfusKép


Lányok, azt hiszem multkor Mucus tette fel a körkérdést (bocs, ha belédbeszélem),hogy ki mikor szándékozik elhagyni a babaágyat???Nálunk ez ugye más apropóból is érdekes, jön az új lakó, mit tegyünk a régivel???Kiváncsi vagyok ti hogyan álltok a témához.
Hozzáteszem, nálunk apa heveröpárti, és akkor öcsi megkapja Ádám kiságyát, én vacillálok nagyon. Nálunk Ádám nem tud kimászni a kiságyból, csúcsszuper biztonságos tárolókhely. Le lehet szendi az egyik oldalát úgy,hogy akkor tul.képpen heverönek felel meg, csak 3 oldala rácsos, de hát akkor ez már nem nagy ugrás egy rendes heverötöl.
Nálatok hogy lesz? Vagy általában mikor szoktak kiköltözni a kiságyból???

Mégegy. A barátnömnek megszületett a kisfia, és hiába keresem a nevek jelentését nem találom...Még nem irt róla, de hátha itt van valaki ultra-okos névszakértö, vagy ismertek jó website-ot.
Szóval a kisrác keresztnevei:
Kardam Péter Deljan....(a Pétert nehogy megmagyarázzátok...) Lehet ékezetes, de nincs neki a gépén,szóval még ezt sem tudom,hogy Kardám, vagy Kardam..
Hallotatok már ilyen nevekröl???

na,megyek, azt hiszem végetért az alvás mára...

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok
Olyan régen jártam erre, hogy csak most tudok gratulálni Briginek a picibabához !!! Gyönyörű és gondolom napról napra szebb. Kép

Ann
Haminak nagyon jó a sérója. Jó hosszú a haja. De jó nektek, hogy már szánkózhattok. Mi is várjuk ám, de azért utána nem megyünk.

Szedit
szerintem is normális az aggódásod. Tényleg nincs annál rosszabb, ha az ember gyereke beteg és nem tud rajta segíteni. De örülök, hogy most már jobban vagytok mind a ketten.
Nálunk apa túl van egy vesekövön múl hét szombaton éjjel 3-kor görcsölt be a veséje, szegény mozdulni nem tudott. Elösször a mentőket hívtam azok mondták, hogy hívjam az ügyeletet. De végül is nem vártuk meg (lemondtam) és bevittem a kórházba. Még jó, hogy szülés előtt feltérképeztük merre kell menni, hátsó bejárat, beteg felvétel stb. Mentem mint a marha át a piroson (azért körülnézve) csak a rendőrség előtt lassítottam le. Kép A kórházban állapították meg a vesekövet és bennt is tartották szegényt másnap is. Hát én még így nem láttam szenvedni nem volt egy élmény . Négy nap múlva jött ki a kő a természetes útján, addig még egyszer be kellett vinnem, mert órák óta görcsölt. A szülési fájdalomhoz hasonlították ezt a fajta görcsöt csak hát ugye annak van értelme, mert a végén mindenképpen ott a baba. De itt ??? Mentünk buszozni is, hogy "kirázzuk" a követ és apa több km-ert futkosott a lakásban föl- alá. Szegény Niki csak nézett utána ,biztos volt benne, hogy megbolondult az Ő apukája. De végül is már túl vagyunk rajta. Niki is szépen kigyógyult a köhögésből és a takonyból utána jöttem én egy torokgyuszival és utána apa a kövével. Tehát valaki mindíg középpontban volt. Kép Niki különben egy tündér nagyon bújós. Naponta 50x odajön odahajtja a kis fejét és megsimogat. A játszótéren is simogatja a babákat. Valamelyik nap bevették nagyobb fiúk a játékba Ő volt a jegyszedő segédje. (!) Nagyon élvezte mindenki. Mindíg utánozta, amit a "kalauz " csinált és folyamatosan beszélt közben. Itthon is pakol ezerrel és szelektíven süket. Főleg a "gyere ide" megszólításra nem hajlandó reagálni- Egyébként egy éhenkórász ha valakinél meglát valami kaját , akár csak a szája mozgását, azonnal adni kell neki is. Fölrakok egy képet még egy kis karácsonyi hangulat. Mindig háttal ül a hintalóra.Kép
Melyik az az erdő szélén házikó... ismerős, de nem emlékszem rá ? Egy taliban én is benne vagyok
Dorki
ezt az albumot karira csináltam az eleje és háta fából van és bővíthető. Én erre vagyok a legbüszkébb. Zsizsa a te munkáid is nagyon szépek. Te is éjjel csináltad ?KépKép
dorki
 
 


Sziasztok!

Barbi: azt tudom elmesélni, nálunk hogy volt. Balu 22 hósan kapott új ágyat, 1,5 hónap múlva született meg Zsoma. Addig végig ott volt elöl a kiságy. Eleinte azért, hogy dönthessen, hol alszik, majd azért, mert arra a kis időre már minek szedjük szét. Nem volt semmi gond az átszokással. Zsomát 1,5 évesen ki akarom szedni a kiságyból.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

VeraKép
Te hanyas vagy? én '75ös. bár a nicknameből 76 ra szavazokKép
Sajna tejterméket sem eszünk túl sokat, így kap kálciumtabit. Inkább gyümölcsöt eszik, meg minden mást, csak tejterméket nem, de hogy miért??? Még talán a parenyica sajtot, meg a túrórudit megeszi, de nem akarom egész nap rudival tömni.

ZsizsaKép
A 3.üvegfestős óra az nagyon szép! A krétások is mesterművek!
A Shöpfiről hallottam és is nem túl jó véleményt, nekem semmi negatív nem volt. Bár mondjuk nagyon könnyű esetnek számítottunk szerintem. Én azért vagyok Shöpfi párti, mert van újszülött intenzív, de nemsokára nyugdíjba megy az orvosom, talán még a második kölök belefér, de az esetleges 3. nem tuti.
Szegénykém! 1 hónap ott! Nem ismered a Sulyovszki Andit? Kb ő is akkor lehett bent, mint te, ő asszem 2x3 hetet húzott le. Ha nem vagyok indiszkrét, miért kellett befeküdnöd?

KlarisszaKép
Kiharapta a zuhanyfüggönyt???? Nem adsz annak a kölöknek rendesen enni????KépKépKépKép

Mi péntek de. megyünk Ikeázni, mondjuk dunakeszii mamikkal, de ha valakinek van kedve, csatlakozhat!(ugyani az Ikea mindenkiéKép ) Lesz legalább 4 kismanóKép Asszem 10 körül érünk oda.

Na megyek aludni,és holnap hazajön apaKépKépKép Hogy elrohant ez a 4 nap!? Majd a február eleji több mint két hét lesz kicsit magányos apa nélkülKép
Ja Lili elkezde a hol van? kérdéseit. Jaj ne!!!KépKépKép

Puszka:
Manócs(aki ma, a legdepisebb napon nem is volt depisKép )
manócs
 
 


Sziasztok!
Zsizsa, egyszerüen fantasztikusak amiket csináltál! Gyönyörüek, nem csodálom, hogy büszke vagy rájuk. Mondd csak, mit jelent az, hogy krétázott? És az üvegfestett óráknak mi az alapja?

Dorki, üdv! Már lassan meg sem ismerjük a lányodat! Gyere gyakrabban KépAz album amit csintál még mindig tök jó!

Vera, jó, hogy vagy megint, nagyon jó hatással voltál a topikra is, látványosan megjelentek az emberek Kép Hja, nem vagyunk meg nélküled Kép Benci tündéri lehet, ahogy beszél Kép Botka is nagyjából itt tart, bár állathangokban messze nem, de már elég sok felismehetö szót mondogat. Lassan nem képeket kellene felpakolgatnunk, hanem hangfelvételeket Kép Komolyan elgondolkodtam ám rajta, mert annyira tündérien tudnak ezt-azt mondani, hogy azt irásban nem lehet visszaadni.

Barbi, szerintem logikusnak hangzik, amit Cory irt, hogy egy darabig meghagyni neki a választási lehetöséget és igy majd szépen magától átszokik a heveröre. Boti egyik bölcsistársáék is igy csinálták, nekik is bevált. Eleinte csak hajnalban költözött mindig át a gyerek a heveröre, aztán már oda is akart lefeküdni. Mi mint irtam átcseréltük a rácsos ágyat az utazóágyra, ennek lecippzározható az odala (a mi kiságyunkból egyébként rácsokat lehetne kivenni), de egyelöre nem ugy használjuk, mert a gyermek éjjel még mindig nagyon mozgékony. Félek, hogy kiesik. Bár én határozottan emlékszem, hogy tiz év körüli voltam, amikor még minden éjjel leestem az ágyról. Aztán magam után huztam a takarót és a földön folytattam Kép Szóval a magam részéröl olyan heveröt választanék, aminek van pereme vagy korlátja. Mondjuk ismerek olyan 5 éves, aki még mindig rácsos ágyban alszik, amiböl kivettek 2 rácsot, hogy tudjon közlekedni, és nagyon szereti.

Fürcsi közben nekem is van egy kis idöm, de cska mert Apa fürdik vele még mindig. Én egy szempillantásra sem merem egyedül hagyni, mert ön és közveszélyes. Mint Laca Kép csak nálunk szerencsésebb a lakás berendezése, ahol mászni lehetne az a dolgozó és ott rács van, máshol meg vagy beépitett szekrények vagy csak székek. No meg az ebédlöpult, de az 1.1 m-en van Kép De a bölcsisek sokszor panaszkodnak, hogy rettenetesen mászik, a kisasztal tetejére ráteszi a kisszéket és rááll, meg ilyesmi és ha megpróbálják ettöl eltántoritani akkor összerogy és üvölt....hja, akarata az van. Szóval Klarissza, szolidaritok. Ezek szerint igy is be akarod adni bölcsibe, hogy pocibaba meggondolta magát?

Marcsi, én meg azon töröm már nagyon a fejem, hogy el kéne járni ugrálni Kép Szerintem ha meggyógyulok én is akkor elmegyek végre. Ott ahol lakunk, a helyi kismamák szerveztek magunknak h-sz-p este 8-9-ig aerobikot, talán beválik. Mert ugyan nem vagyok östehetség, de jó lenne mozogni már. Régen én is sokat sportoltam, most meg amikor jó az idö megyünk bringázni vagy sétálni, de az nem ugyanaz.

Ann, Hamiról olyan jók a képek. Igazán fotogén. Ez a krémes-sérós Kép! Meg azon gondolkodtam ,hogy az nagyon nagy dolog, hogy felismeri önmagát a képeken, most mindegy, hogy azt mondja, hogy Hami vagy azt, hogy én (na jó nem mindegy, az én még nagyobb lenne Kép). Boti csak annyit mond, hogy baba (mi meg, hogy igen, Botibaba Kép ) De tegnap le "bácsi"zta az apját Kép Szegény Kép

Na megyek, dolgom is lenne vagy mi Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


SzeditKép
Én is állandóan leestem az ágyrólKép

BarbiKép
Mi kb 15 hósan szoktunk át a nagyágyra, abszolut zökkenőmentesen. Egyszer megkérdeztem, hogy akar-e a nagyágyon aludni, azt mondta igen. Ott aludt délután, aztán másnap is, aztán este is, és kész. Az ágy már régóta bent volt a szobában, meg sokat játszottunk is rajta, így nem volt szokatlan neki. Ez egy fotelágy, szivacs az egész, nem baj, ha leesikKép
Ma pl felkelt 8 körül, lejött a földszintre játszani, én kb 9 körül keltem. Szóval jobb, mintha a rácsosban kiabálna, h vegyem ki.
Már mire leértem ma, előkészítette a facsarni való narancsot ( reggel mindig azt iszunk), na jó, a reggelit azért nem csinálta megKépKépKépKép

Szerintetek ez normális dolog?:
Lili reggelije: pászka, ásványvíz, sajt, kefír.
Az ezek mellett felkínált kaják:friss kifli, gyümölcstea, felvágott, sajt, gyümölcsjoghurt.
Nem értem, h miért inkább a "reform" cuccokat választja, bár nem bánom, de nem értem. Szerintetek ez normális?

Na léptem, mert ma jön apa, és rendet kéne rakniKép

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Manócs: hát nekem pl rossz tapasztalatom van a Schöpfivel kapcsolatban. Remélem, soha többé nem kell betennem oda a lábam.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Figyusz Manócs, lehet, hogy én érzékeny vagyok, de mivel Edit-ként irom alá az üzeneteket, jobban esne ha igy szólitanál...ez a babanet egy sz@r, hogy nem hagyja már megadni, hogy mi jelenjen meg, mindenképpen a felhasználónevet nyomja ki. Brigi is Brigi, Vera is Vera , Gabi sem pgaboka, stb. a topikban.
Köszi, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Na most vagyok igazán kiakadva, direkt a wordben írtam egy hosszút, persze nem mentettem ki hülye fejjel, és Barbinak meg akartam nézni a nevek jelentését erre bekrepált a word. Totál pipa vagyok, fél órás munkám veszett kárba. ARRRGGGHHHHHH!

Na akkor még egyszer rövidebben.

Mucus,
a krétázás alapjai: pasztellkréta ujjbeggyel megsimítva, a krétás ujjbeggyel a tárgyra lehet vinni a port. Utána fixálás (fixálóval vagy hajlakkal), aztán lehet lakkozni. Ügyi vagy, hogy te is tornázol!Kép

Klarissza,
ez a függönykiharapás nagyon extrém.Kép Gabit sem lehet egyedül hagyni, mert ő is mászik mindenfelé. Meg amúgy sem hagynám, sok rémtörténetet hallottam kádba fulladó gyerekekről.

Barbi,
az itteni Ikeában nincsenek alul törékeny dolgok, legalábbis a bútoros részén. Utána meg nem tudom, mert akkor már nagyon siettünk, ugyanis éppen készültem éhen halni, és apu nem akart ennek tanúja lenni.Kép Úszás.Kép Én is most próbálom rávenni apát, hogy járjon el Gabival. Én utálom az uszit, ezért én biztosan nem fogok.Kép Hamarosan megtudod, hogy mit csinálsz majd két picivel, azért már nincsen olyan sok hátra.Kép Ágy ügyben nem tudok segíteni, lévén Gabi sosem aludt a kiságyban.Kép Kiderült, hogy az előbb hiába tüntettem el a wordöt, mert csak a lánynevek vannak meg. De a jószándék megvolt.Kép Egyébként még egyik nevet sem hallottam.

Dorki,
örülök, hogy jelentkeztél! Sajnálom, hogy betegek voltatok, talán most már elkerül benneteket a baj. A vesekő tényleg szörnyű, nekem többször volt már, és egyszer a férjemnek is, őt rosszabb volt szenvedni látni, mint magam szenvedni. Egyébként nekem jobban fájt a szülés, pedig a vesekő sem volt piskóta. A végeredmény meg tényleg nagyon eltér.Kép Jegyszedő segédje nagyon tetszik.Kép Éhenkórászság ismerős, újabban Gabi is űzi.Kép A bújósság nagyon tetszik, Gabi mostanában kezd róla leszokni sajnos. (Mármint nekem sajnos.Kép) Én is éjjel kreatívkodtam, általában este tíztől kettőig, akkor kidőltem.Kép Nagyon szép, amit csináltál, de legjobban Niki tetszik a hintalovon.Kép

Manócs,
én is 75-ös.Kép Én is az újszülött intenzív miatt választottam anno a Schöpfit, és ha korábban jönne a kistesó a vártnál, akkor valószínűleg rögtön oda mennék, de ha nem lesz gond, inkább máshova. Andit nem ismerem, bár lehet, hogy találkoztunk.Kép Korai méhtevékenység miatt kerültem be, 15 percenként voltak összehúzódásaim a 21. héten, amiktől a méhnyak is megrövidült. Kaptam rá gyógyszert, de még úgy is voltak, aztán sikerült csökkenteni az adagot, és hazamehettem. Tényleg elrohant a négy nap.Kép Örülök, hogy jön apa haza.Kép Két hét az tényleg sok. Miért megy el? Munka? Gabi még nem beszél, el sem tudom képzelni, milyen lesz, ha igen, igazából már várom nagyon.Kép Mini egyedül jön le az emeletről? Ennyire ügyesen tud lépcsőzni, hogy már nem is félsz, hogy leesik?

Edit,
krétázott ld. fent Mucusnak írtak.Kép Az üvegfestett órát üveglapra festettem.Kép A hobbiboltban lehet kapni csillagászati áron. De legalább szépek lettek. Vicces, hogy a földön aludtál kiskorodban.Kép Én meg haptákban alszom már gyerekkorom óta.Kép Hű, nem lennék Boti bölcsisnénije, hajmeresztő dolgokat csinál! Az viszont vicces, hogy lebácsizta apát.Kép Én bevallom őszintén, hogy a két Gabi megkülönböztetése végett amerikai Gabit Gabi75-nek hívom, de még nem találtam ki, mi lenne az ideális. Gabik, ha van ötletetek, szóljatok! Emlékszem ám, hogy egyszer már volt ilyen problémád.Kép

Na, mennem kell, mert felébredt közben a kiscsaj, pedig még aludni is akartam. Ráadásul nagyon nyűgöske (egész nap az).

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Köszi az ágyikós ötleteket, le is szürtem magamban,hogy akkor egyáltalán nincs"túl korán" mondjuk olyan 20 hónaposan kitessékelni a rácsoságyból.

Zsizsa, köszi a név-keresésedet, el sem hiszed mennyi névgyüjteményt végignéztem és sehol sincsenek ezek a nevek. Aztán az angol nyelvü keresöben talált két valamit, most ott tartok,hogy mind a kettö bolgár eredetü ( a srác is),az egyik talán egy település neve is. Passz, alig várom,hogy irjon róla barátnöm, honnan szedtek ilyen neveket...
MEgyek, csak villámlátogattam.
EGyébként megint 3-szor nem tudtam rájönni a Babanet oldalára, a szever nem elérhetö cimszóval, kezd a hócsukám teli lenni..
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok Kép

Zsizsa, ez az esti játék fergeteges KépKépKép A karácsonyi kreatív cuccokra meg tényleg büszke lehetsz/lehettek a húgoddal (ugye az ő keze is benne volt), naggggyon tetszenek! Komolyan! Kép Ez a krétázás nagoyn izgi, még nem próbáltam, de asszem megjött a kedvem!
Kesztyű ügyben az van, h még sose volt rajta. Szerencsére az overallnak hosszú az ujja, így ha hideg van, egyszerűen ráhajtom a kezére KépKépKép Ha meg nincs hideg, akkor fel van hajtva, hogy fogni/kapaszkodni is tudjon, ha akar.
Varrni már én is szeretnék - kezdetnek babaruhát. Muszáj, tudod, mert Hami nagyon öltözteti a babáját Kép
Én is én is 75ös!!!

Klarissza, zuhanyfüggöny harapás KépKépKép Mi nem hagyjuk egyedül Hamit, apa ül vele bent, s épp Haminak egyedüljátszhatnékja van, akkor apa olvas Kép

Barbi, én már írtam, nálunk van "új" ágy, illetve rácsmentesítve lett. Így kihúzzuk még jó ideig. De pl. az nem rossz módszer szerintem, amit Cory is írt, hogy kicsit a pici születése előtt szoktatni, egyben felfogja, h ott lesz a tesó + hogy ő nagy fiú, neki már más ágy jár Kép

Dorki, szegény apa Kép Cuki az album Kép

Edit, fotós dolog tovább finomodott. HAM vagy TE KépKépKép van akkor, ha a fotójára mutat. De mind2 stabilan!

Torna. Én , jelentem, még mindig lusta vagyok. Elméleti elhatározásom van csak. Majd szólok, ha átültettem gyakorlatba. Nálunk is este 8 körül van az az aerobic, amire korűábban jártam - hát arra nem vagyok hajlandó elmenni. Itthon meg.... ld. fent. egyedül neeeeem megy!!!!

Manócs, sztem a gyerekek jól ki tudják választani, h mi kell nekik KépKépKép Na jó, nem mindent, de sztem ez esetben reálisnak tűnik a választása - erre van igénye! Bár leeht, h nincs igazam!

Képzeljétek, mostanában Hami a versek/énekek sorainak elejét mondja előre... Szal úgy képzeljétek el, hogy:
Én: Így ketyeg az óra
Hami: TIK-TIK
Én: Tik tak jár
Hami: bee
Én: benne egy manócska
Hami: ka
Én: kalapál
Stb stb. Van, hogy 1 szótagot mond, van, h 2-3at. De egész hosszú verseknél is (pl, Arany Lacinak), persze ott nem minden sornál, csak számára jelentősebb részeknél. KépKép

Ma voltunk dédiéknél, állatokat kergetni. Legalábbis Haminak ez volt a lényeg, nézegette a kacsákat meg mindenféle baromfit (figyelte a hangjukat, meg hogy mit csinálnak), kutyát és macskát, s ez utóbbit meg szerette volna fogni, persze nem sikerült, de ééééédes volt. Kép

Megyek, mert pancsi, pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem nekem ez a tegnapra kikiáltott depis nap mára átcsúszottKép Nagyon sz@r napom volt, leginkább amiatt hogy Bence hihetetlen nyűgi volt ma és nem aludt SEMMIT napközben!!! Ami nálunk egy csoda, mert minden nap alszik vagy 2-3 órát. De ma nem sikerült sehogy sem rábírnomKép Ennek megfelelően egész délután sírt, ütött, dobálta a játékait, és csak néha-néha bújt oda hozzám letenni a fejét úgy fél percre pihenésképpKép Ja, és úgy megharapta az arcom hogy még most is látszik és fájKép
Alig vártam hogy Apa hazaérjen és átvegye mert rendesen kifárasztott ma...

Délelőtt még tök jó kedve volt, egy csomó újat mondott megint, annyira édes volt. A legjobb hogy eddig nálunk a tessék az TEEEE volt, egy pár napja pedig már kimondja végig hogy TETTYÍÍÍÍK és meg lehet zabálniKép Mondta ma csak úgy utánam hogy MACI, BOCI, SÉTA de ezeket csak egy párszor mert persze ismételtettem olyan cuki volt. Magától nem mondja. De olyan jó érzés hogy egy csomó mindent mond már utánam, még ha csak egyszer isKép
Nálunk is van mondókázás, a "lementem a pincébe" mondókának az utolsó két sorát ő mondja: DI-DÁ-DIKép majd te-te-te-te-na-na-naKépKépKép mindezt ugyanabban a ritmusban ahogy eredtileg szól.

Ann!
Ez a Hami nagggyon okos, egyre jobbakat mond, pedig már eddig is tudottKép
Feltehetnéd a lányoknak azt a képet amin Hami keresztbetett lábakkal ül az ágyán, ott annyira kislány!!!Kép GyönyörűKép

Zsizsa!
Nagyon szépeket alkottál, ügyi vagyKép

Manócs!
'76 nyertKép
Nem semmi ez az önállóság! Tényleg elképesztő hogy Mini ennyire egyedül csinál dolgokat. A kaját meg bizti tudja mit szeretne enniKép

Edit!
Aranyos vagyKép de nem hiszem hogy én hatással lennék a topicra, szerencséreKép
Igazad van, ezeket a szavakat már nem lehet igazán visszaadni azzal hogy leírjuk, hallani kéneKép
Sajna nekünk nincs kameránk, így megörökíteni sem tudomKép Pedig egyre többet gondolunk rá hogy kéne. Én sosem szerettem ha engem vettek fel, így eddig nem éreztem szükségét, de most Bence miatt csak kelleneKép Van egy kis mikrofonos magnója, arra vettünk fel pár dolgot, mikor épp kedve is volt beledumálni, de pár napja nagy csendben kiszedte a kazettát és végighúzta a szalagot a lakásbanKép Anya addig netezettKép

Dorki!
Az sk. albumod nagyon klasszKép Niki pedig cuki a hintalovonKép Alvással hogy álltok?

Klarissza!
Tegnap halálra röhögtem magam azon hogy Laca kiharapta a zuhanyfüggönytKép még ha tudom hogy neked ez annyira nem vicces. Hát fel kell kötnötök a gatyát hozzá az biztosKép

Na többet most nem tudok már írni mert lefejelem az asztalt, majd holnap ha időm (és Bence) engedi, majd benézekKép

Jó éjt,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera, kívánságod számomra parancs KépKép Ez volt az, ugye?
Kép

Amúgy sztem tényleg meg kéne örökíteni Bencit! Annyi minden veszik így el! Én nem is tudom mit tennék, ha a már eltett felvételekkel lenne valami... Amúgy azon filóztam, hogy mennyivel másabb lesz eseleg felidézni a mai gyerekeknek a gyerekkorukat, mint nekünk .... vagy mint nagyszüleinknek, akikről nem igazán volt gyerekkori kép (bár, az én nagymamámról van egy, nagyon éédi!), videóról nem is beszélve. Több a realitás és kevesebb a "mítosz" Kép Nem mondom, h jobb, de mindenesetre más.
Mítoszról jut eszembe, lépek, mert a kedvenc Mythbustersem megy a Discoveryn Kép
Cupp
A
annann
 
 


Sziasztok!

Vera
Tényleg kár lenne elszalasztani azokat a pillanatokat, amik soha nem fognak vissztérni. Nekünk sincs kameránk, én pár hetente kölcsön szoktam kérni egyet, és akkor veszek fel.
Éppen ma beraktam az egy éves szülinapi felvételt, és Bebi olyan furcsa dolgot művelt közben.
Meglátta a játékokat amiket kapott, meg a tortát, ahogy ettük, meg úgy az egészet, és 1-1 jelenetnél oda ment a tévéhez és elkezdett sírni, hisztizni. Eccerűen nemtom miért csinálta?!
Lehet, hogy nem ismerte meg magát, és nem tudta, hogy ki ül Anya vagy Apa ölében, ki játszik a játékaival stb?? Tényleg nem tudom!
A múltkor is néztünk már régebbieket és akkor nem volt semmi baja.

Ann
Hami tényleg egy kis hölgyike!

Klarissza
ham-ham zuhany függöny. Nagyon jó! Gondolom Te nem tudtál rajta így mulatni mint mi.
Bebi sem egyedül fürdik, hanem az apjával.

Lányok!
Mi a 75 és a 76? A születési év?
Mert akkor én is 76!

Manócs
Mindíg elcsodálkozom, hogy mennyire önálló a lányod. Ez olyan jó lehet!

Bocsánat, hogy csak ennyi, de le akar ragadni a szemem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Megint bekukk, éppen pozsonyi kiflit készitek, ÁDám alszik, tutti a helyzet.

Ann, Hami tényleg nagyon szép kislány, és ahogy olvasom okos isKép!!! A képen látom az ágyatokat, hát ilyesmi lenne ami kiságyunkból is, ha kivennénk a harmadik oldalát...

És én is 75...Akkor idén egy csomóan leszünk 30 évesek...Ki kezdi???Én már februárban átesem rajtaKép

Vera, én öszintén már nem tudnék meglenni a kameránk nélkül. Kb hetente 3-4-szer videózok itthon, ha elmegyünk valahová stb...Most éppen takaritatni vittük el a kamerát,mert nem birja a strapát.
Tegnap egyébként éppen be akartam rakni egy zene Cd-t, és Ádám meg azt hitte videoCD-t rakok be(ezt szoktam csinálni a video felvételeinkböl, mert ezt otthon is meg tudják nézni)
Szóval a kis lükém azt hitte Babás film jön,és nagy örömmel harsogta,hogy baba-baba,és ült be a fotelbe, készen a filmre.
Na, mit lehetett mit tenni, elövettem egy babás filmet és beraktam, hát nem tudtam ott hagyni.
Egy évvel ezelötti fürdetés volt rajta, kb 4-5 hónapos Ádámról, annyira édes kis béka volt még csak, feküdt a hasán, egy-egy eööö néha hallatszott,csapkodta a vizet, járt keze-lába,vigyorgott hatalmasokat a fogatlan szájával, de egy kis dugó volt még.
Amikor hazajött a párom, neki is megmutattam, hát mind a ketten teljes elérzékenyülésben néztük a saját kis babánkat,milyen picike is volt..
Szóval én igyekszem mindent megörökiteni, egy-egy új mozgást, új szavakat, tudományokat. Már is annyi minden van,amit elhagyott, de szerencsére meg van videón...
Na,ez hosszú lett, de pont tegnap ilyen hangulatomban voltam.

Sziasztok,megyek rálesek a kiflikreKép

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!
annyit írtatok múlt szombat óta, hogy nem győzöm utolérni magam... Kép de jó ilyen sokat olvasni Kép

kezdem azzal, hogy Ádi legény nagyon muris a védőszemüveggel, jót nevettem rajta Kép

Hami még édes a hóban is, meg punk-nak is Kép nem lehetett egyszerű a krémet kimosni a hajából, legalább a hajmosást bírja? Ann, nagyon ügyes a lányod, elismerésem Kép elképesztő milyen gyorsan fejlődik Kép, mennyi mindent tud már, a nála 2 hónappal öregebb lányomat simán lepipálja Kép

Zsizsa, én is megnéztem a remekműveket, tényleg nagyon szépek, le a kalappal, hogy éjjelente volt energiád ennyi mindent megcsinálni, és ilyeneket kitalálni Kép Gabibumszli Kép, nagyon édes Kép élvezi, hogy amit nem lát, az attól még létezik... Kép

ágy: mi még nem is gondolkodtunk másik ágyon, teljesen jól működik a rácsos ágy. az elképzelésem az, hogy majd egy oldalkorlátos ágyat veszünk neki, hogy ne guruljon le, láttam most ilyent, alul 3 fiók van, amiben ágyneműt, vagy akár játékokat lehet tárolni. ez tetszett.

kaja: Liza sem iszik tejet, kakaót,nem szereti a tejfölt és a túrót sem, illetve a tejföl kajákban mehet, viszont 1 joghurttal nem is lehet nekiállnunk enni, mert ordítás lenne, hogy hol a többi. mindennap 2 pohárral bedob, vagy ha danonino akkor 4 Kép, mindig ez a vacsora, mert szeretem, ha este nem eszi tele magát, és úgy tánik neki is bejön. különben szereti a húst, a krumplit és a zöldségeket főtt formában, a sülteket kevésbé. Manócs szerintem se aggódj. lényeg, hogy van étvágya.

Hanzika, nem lesz egyszerű dolgod ezzel a bölcsivel Kép sokan mondják, hogy vége az aranyéletnek, ha bölcsibe, oviba kerül a gyermek, mert akkor minden betegséget hazavisz, és legtöbbször maga is elszenvedi. na, én is biztató sorokat tudok írni, ugye?? Kép viszont nagy előny a társas élet, a közösség. azért majd számolj be róla, hogyan sikerül a beszoktatás, kíváncsi vagyok.

Marcsi, torna Kép

Cory, nem is tudtam, hogy a nagyfiad ilyen locsifecsi Kép, ahogy Mucus írja. mi van Zsomával? mit mondanak az orvosok?

Manócs, mitől ilyen önálló a lányod? mit csináltál vele? Kép

Barbi, helyes a pocakod Kép

Klarissza, feltörekvő Laca jófej Kép de gondolom, ez téged nem vigasztal, amikor a 31. magaslatról szeded le Kép üvegajtó, zuhanyfüggöny, sarokvédő Kép nem is tudok mit írni erre. persze, mindannyiszor mosolygok, ha olvasom, de nem lennék a helyedben (ha vigasztal, a lányom mostanában komolyodik és sokat visszavett már az ilyen típusú kergeségekből, és alig rág, ez maga a csoda Kép, talán nálatok is jön ez az időszak)

Zit, csak dicsérni lehet Benit. ügyes kissrác Kép el tudom képzelni, hogy olvadoznak tőle a nagyszülők Kép

Orsi, olvasni már nem tudod, de várunk vissza. Bene pedig sokat ügyesedett, amióta nem láttam Kép

Edit, örülök, hogy meggyógyult Boti Kép úgy fáj nekem is, amikor ilyen elesettek.

Vera, most olvasom, hogy Benci egyre többet beszél. de jó Kép már én is nagyon várom, de mi megrekedtünk az 5-6 szónál Kép vadmálna Kép, hát szép piros, érdekelte Kép kamera: kérjetek kölcsön félévente vkitől (család, barátok) és akkor egy hétvége alatt is sok mindent fel tudtok venni. ez csak ötlet, mi is így képzeljük, de még nem jutottunk el a megvalósításig.

Dorki, remélem, már minden családtag jobban van. aranyos a hintalovas Kép és szépek a munkák. a jegyszedő segédje, nagyon komoly Kép

Tündér, hogy állsz a vizsgákkal? drukk...

remélem, mindenkinek válaszoltam, ha valaki kimaradt, bocs, nem direkt...

magunkról pár szót. Liza és én most jövünk kifelé a betegségből, nagymami és apa befelé. legalább láz nincs, és levegőt is kap Liza. 1 átvirrasztott éjszaka, 2 nagyon rossz nap utána, de most már kifelé. persze, láz, amikor Zalában voltunk, gyógyszert nem vittünk, hajnali 4-kor mentem az ügyeletre a szomszéd városba. a betegség egyetlen "előnye", hogy rengeteget olvastam Lizinek, és mindig sokáig megmaradt az ölemben, most már én is tudom, milyen az, ha nyugodt a gyermek Kép Klarissza, kérdezted a bölcsit. bizonytalan vagyok az őszt illetően, mert én már most is dolgozom, és ha 1 nappal több lenne, akkor is megoldható lenne a mostani rendszerben (apa és nagyi) a felügyelet. anyám szerint vigyem tavasszal bölcsibe (jövőre), mert akkor is ott kell töltenie 1 évet, hiszen évvesztes. apa pedig ahogy tud, megy külföldre dolgozni. Lizi is felfedezte a függőleges irányú mozgásokat, de még kezdő a dologban, majd megyünk Lacához tanulni Kép viszont akrobatamutatványokat ad elő a kádban (feláll és vetődik a vízbe - alul csúszásgátló gumi van) illetve a hintalovon és a biciklijén (feláll rá, úgy, hogy visz magával egy játékot és azt lengeti boldogan, majd lemegy és egy másik játékkal kezdi újra)

jó éjt mindenkinek, panu
panu
 
 


Jó reggeltKép

Esik a hóóóóó! Olyan jó kedvem lett reggel mikor megláttam pedig fajfájásra ébredtem. Gondolom a front miatt.
Ha felébred Bencus le is viszem a kertbe ismerkedni a hóval, hétvégén meg elmegyünk szánkózni valahova (szánkónk még nincsKép)

Kameraügyben még annyit hogy van Bencéről (kb. féléves koráig) úgy két órányi anyag már felvéve, mert anyósom elhozta néha a kamerát az oviból ahol dolgozott. De ők kameráztak és nem mi, ráadásul a "Bencekazettára" rávették a kutyát, macskát is, szóval mindentKép És még nem is kaptunk belőle másolatot. Úgyhogy majd el is kérem most hogy így eszembe jutott és valakivel átvetetjük a számunkra fontosKép részeket!
Kölcsönkérni nem nagyon szeretünk, mert mi van ha nálunk romlik el?! Az olyan ciki...
Ja, meg a fényképezőnkkel nap mint nap készítek mozgóképeket róla, így a kúszás, mászás, felállás, első lépések megvannak szerencséreKépKép
Igazából nem is olyan drága már egy kamera, csak épp mindig másra kell a pénzKép Most a svéd útra gyűjtünk, valaki kérdezte mennyi időre megyünk, 5-6 napra.
De előtte még be kell fizetnünk vagy 100ezret mindenféle közös- és külön költségre ebben a hülye házban ahol lakunk, mert eddig elfelejtették hogy ilyen költségek is vannak és most szépen mindenki magkapta a kimutatástKép
Ez kicsit bosszantó csak...

Panu!
Ti úgy tervezitek hogy 1 év bölcsi után megy Liza oviba? Mert itt szinte mindenki ugyanebben a cipőben jár hogy a gyereke évvesztes és nekem is ezt ajánlotta a gyógytornász hogy inkább legyen 1 év bölcsi mint 4 év ovi, mert így jobb nekik.
De én még gondolkodom hogy beadom-e egyáltalán 3 évesen bárhova. Szerintem csak 2007ben megy oviba.

Lizának ez az akrobatamutatványosdija nem hangzik túl jólKép Anita Robója is hasonlókat művel a hintalovon, mikor megláttam a hajam égnek álltKép
4 Danonino?! Van étvágyaKép

Barbi!
Hűha, már februárban 30?!Kép
Nemsokára egy újabb "kis békát" videózhattok a kádbanKép Mi is a pontos dátum?

Mucus!
A nővérem kislánya is sírt ha meglátta magát a videón. De hogy miért?! Talán mert nem értik hogy lehetnek ott a tévében, valamint ha más is rajta van esetleg, akkor miért nincs mellettük, szóval nem kézzelfogható. De ez csak az én véleményem, lehet hogy tökre nem így vanKép

Ann!
ez azKép Annyira szép Hami! Remélem nekem is lesz egy ilyen kis hölgyikém egyszerKép

Bence még mindig alszik, pedig este fél 8kor kidőlt, hajnalban bepróbálkozott egy kis ébresztgetéssel (hol engem simizett hol az apukájátKép) de nem voltunk kaphatók egy kis éjjeli játékra. Azóta tusoltam, kávét főztem, mosogattam, megy a tévé hangosan és olllyan jót durmolKép Gondolom ma sem akar aludni délben és arra gyúrKép

Szép napot mindenkinek, menjetek hógolyózniKép
Pussz,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Kép

Nálatok esik a hó? Mert nálunk az éjjel esett 6 szem, azóta semmi....

Zsizsa, a hajnali szopikor jutott eszembe, h elfelejtettem Neked írni a szánkóról Kép Szal maga a szánkó Praktikeres - de én sok helyen láttam ilyet Kép Direkt nagyot vettünk, h majdan 2 csemete is ráférjen Kép Aztán vettünk hozzá ott tmlát, ami rögtön el is tört, amikor megpróbáltuk rászerelni... kösziiii. De legutóbb az Auchanban találtunk hozzá szép müanyag támlát, ami nem törik el Kép Na, ez a szánkó története.

Panu, szörnyű lehetett a betegség, főleg, h nem a megszokott környezetben brrrrr Kép A lényeg, h már a nehezén túlvagytok! Akrobatamutatványok szuperek Kép A hintalovacskára való felállásnál engem is a szívbaj kerülget, szerencsére Hami már leszokott róla Kép (legalábbis már egy ideje nem láttam tőle) Most épp a fotel karfájáról szedtem le, amint a könyvespolcról próbált megszerezni egy BABÁs könyvet Kép Mi jöhet még ezután???

Barbi, akkor most 2 évig jubilál a topic, mert először a 75ösök lesznek 30 évesek, utána a 76osok, utána meg a többiek. De vannak 77esek is, ugye? Anita, Te? Vagy rosszul emléxem?
Édi ez az Ádám a babás kazettájával. Mi eddig alig néztük vissza a felvételeket, mert még nem volt archiválva - apa "halad vele" hónapok óta... már próbáltam átvenni a dolgot tőle, de még nem sikerült neki elmagyarázni számomra,h merre hány méter. Úgyhogy a régieket már ráhagyom, de mostantól kezdve (mivel újfajta kameránk van) már kezembe veszem a dolgokat Kép

Vera, én viszont azt gondolom, h inkább 4 év ovi, mint 1 bölcsi és 3 ovi. Nekem az ovi légköre jobban tetszik - bár valszleg intézményfüggő Kép Na jó, haza beszélek Kép (bár szeretném, ha az ovink nyitna egy bölcsit is és akkor lenne mindenféle pici palánta) Szóval ahhoz vmi nagy gáznak kellene történnie, h én Hamit bölcsibe adjam. Szívem szerint én is 2007ben adnám oviba, kiscsoportba és akkor 3 évig járna csak. Ha közben jön egy kistesó, akkor így is lesz. Ha nem jön, akkor muszáj lesz 3 évesen oviba mennie, azaz jövőre - jajjjjjj!!!!
Mekkora a hó Nálatok???

Pusszancs
A
annann
 
 


AnnKép

EkkoraKép
Kép
Kép

Bencének nagyon tetszett, rugdosta és dobálta is, bár kesztyűben nem nagyon tudta. Ha meg levettem és a kezéhez ért a hó, akkor vissza akarta rögtön húzniKép Nem csalódtam hogy ezt sem fogja megKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Ann, Hami, mint egy díva Kép

kb. 4-5 cm a hó, és esik folyamatosan, és a szél is fúj hozzá.

Vera, szánkónk nekünk sincs, de már kimentünk a hóba: kiscsizma, kevésbé átázó nadrág és kabát, kesztyű. járkált benne, édes volt, aztán ha "felborult" már kevésbé élvezte, mert a csizmában nem könnyű felállni, főleg, hogy michelin-babát csináltunk a csizma fölé belőle Kép csak akkor sírt, amikor vizes lett a kesztyű, így abból még egy párat bevizeztünk Kép

a bölcsit én már szeptemberben szeretném, de eléggé bizonytalan vagyok. anyagilag szükség lenne egy kis pluszra (autó-csere, lakás), lelkileg viszont enm könnyű elengedni. még gondolkozom egy kicsit ezen.

Barbi: babavideo Kép

panu
panu
 
 


Vera, nagyon édes Benci ebben a szerelésben Kép jó, ogy így élvezte ő is a havat Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Laca nem bírja, ha a számítógépnél ülők, úgyhogy csak gyorsan, míg ki nem kapcsolja a gépet.

Meg van a második szavunk: PONTY (első: Káájjjiiii) Kép
Úgy látszik mi most nem agyra gyúrunk, hanem mászó technikára Kép
Egyébként, hogy jót is írjak Lacáról, nagyon bújós, szeret puszikat nyomni. Olyan édes olyankor Kép
(Viszont nem hajlandó megülni, ha könyveket nézegetünk, ráadásul a legtöbb könyvét már széjjeltépte Kép )
Hát ez nagyon gyors lett, majd később próbálkozom megint....

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok, most csak egy gyors, aztán ha elalszik Beni jövök bővebben.

Vera és többiek, most az Elektro Worldben vannak kamerák akciósan, kamat nélküli hitelre. Azt hiszem én is beleinvesztálok egy kis pénzt, mert mi is mindig kölcsönkérjük a kamerát és így is mindig a legjobb dolgok maradnak ki. Kép

zit
zit
 
 


TÚL VAGYUNK RAJTA! És minden okés Zsomával. Szegényt reggel ébresztettem, az autóban kómázott, alig vártunk szerencsére, és a vizsgálóasztalon is majdnem elaludt. Így mikor a doki megvizsgálta a heréit, teljesen el volt lazulva, és lent volt mindkettő. Azt mondta, hogy tök normális ebben a korban, hogy vissza-visszacsúsznak Kép Fél-1 év múlva, ha még mindig nincsenek fixen lent, akkor újabb kontroll. Ja, meg azt mondta, hogy a kukiján az anyajegyet mutassuk meg bőrgyógyásznak, de valszeg nem kell majd vele csinálni semmit.
Persze hazafelé a villamoson elaludt, úgyhogy most itt garázdálkodik, míg Balu alszik.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Nagyon jó ez a hóesés, annyira élveztük a délelőtti sétát Kép Szuper volt az érintetlen hótenger itt a parkban, Zsoltikának nagyon tetszett Kép Most alszik, de ha felkelt megint lemegyünk, sőt este majd hármasban apukájával is csúszkálunk egy kicsit. Úgyis esik még bőven KépKépKép

Nekünk van már szánkónk, húzgáltam egy kicsit Zsoltit, de őt leginkább a hóember érdekelte Kép Gondolom még suli előtt építették a gyerkőcök, és Zsoltikának nagyon tetszett, hogy kiszedheti az orrát Kép

A hétvégén és azóta is nagggyon sokat írtatok, ami tök jó Kép Már úgy-ahogy átfutottam az írásokat, de az biztos, hogy nem fogok tudni mindenkinek reagálni Kép Mindenesetre addig írok, míg fel nem ébred Zsoltika.</font>

Klarissza, Manócs:
nagyon szépen köszönöm kedves szavaitokat Zsoltika nem-alvását illetően Kép Zsoltika is kb. 11 órát alszik 1 nap, ez nem sok, de hát látom, hogy más is így van vele... Viszont Manócs, azt hiszem félreértetted, amit írtam: Zsoltika hajnali negyed 2-kor volt még ébren Kép Napközben kb. 1-től alszik, úgy másfél órát, van hogy többet, van hogy kevesebbet. Igazából a nappali alvásával nincs is gond, és már nagyon régóta csak 1x alszik napközben. De este.... Egyszerűen nem lehet lelőni, pedig nem iszom koffeineset (merthogy ugye még szopizik Zsolti), nincs hangzavar, időben fürdünk, nem éhes, nem szomjas... Pörög és pörög, aztán elájul! De ez van, én is csak azt remélem, hogy lesz ez még jobb Kép

Klarissza, nem irigyellek Laca miatt Kép Zsoltika is elég eleven, de azért ilyeneket nem csinál. Nem is nagyon mászik fel a bútorokra. Ti mennyit szoktatok sétálni? Mert én úgy veszem észre, hogy ha délelőtt lent vagyunk 2 órát, délután is 1-et, akkor Zsoltika egész nyugodt otthon (kivéve az esti pörgést). Mármint hogy leül velem mesekönyvet olvasni, vagy csak simán játszani. Persze rohangál is eleget, de meg tud ülni 5 percre a fenekén Kép

Mucus,
Zsoltika még szopizik Kép És ahogy elnézem, nem is fogja egyhamar abbahagyni. nagyon gyakran kéri, annyira édesen mondja, hogy cici KépKépKép De azért 2 éves kora körül már szeretném ha abbahagyná, bár fogalmam sincs, hogy fogom ezt elérni nála Kép

Barbi,
úszószemüveges Ádám Kép

Ann,
nagyon tettszenek a Hamiról készül képek, ez a leányzó egyre szebb KépKépKép Hú de hosszú a haja! Zsoltika is imádja a szentesi mamáéknál a cicát, de az mindig elszalad előle Kép És a tyúkokat is szereti nézni, sőt általában minden állatot. Tik-tak KépKépKép

Zsizsa,
megnéztem a munkáidat, és nagyon szépek! Gondolom örültek a családtagok Kép

Cory,
örülök, hogy minden rendben Zsomával Kép Azért ez nagy megkönnyebbülés.

Vera,
nagyon aranyos Benci, ahogy szemléli a havat Kép És a szavai is nagyon tetszenek, ügyes nagyon! Videokameránk nekünk sincs, de nagyon kéne. mi is mindig filózunk rajta, csak venni nem sikerült még. Közös ktg Kép Jó sok pénzt kérnek!!!

<font color="0000ff">Az oviba induláson már én is gondolkoztam, nekem is azt tanácsolták, hogy inkább 4 év ovi legyen. De majd meglátjuk, hogy konkrétan mit is mondanak az intézmények. Igazából én szívesen itthon is maradnék Zsoltikával 4 éves koráig, főleg ha jönne közben egy kistesó is Kép És persze ha bírnám Kép Viszont azt is gondolom, hogy szüksége van / lesz társaságra, új arcokra, stb...

Most már be kell fejeznem, viszont még 2 képet felrakok a mai havazásból KépKépKép

Puszi mindenkinek,
Gabi</font>

Kép

Kép

pgaboka
 
 


Sziasztok

Ha megszakadok se tudok személyre szólóan írni, majd megpróbálom, ha többször tudok jönni Kép

Tegnap du zenebölcsiben voltunk, jó volt, Beni élvezte, most voltunk másodszor. Az elején mindig fél egy kicsit, de a végén meg úgy kell összevadásznom, hogy hazajöjjünk. Kép
Nálunk is esik a hó, csak sajna ezerrel fúj a szél, így nem tudunk kimenni. Ez azért gáz, mert a postára is kéne mennem, feladni Ati papírjait Szolnokra, mert most ott intézik a hivatalos ügyeit. Ezt utálom ezekben a missziókban, hogy a személyügyi anyag itt van, a pénzügyi amott, aztán mindig mindent elcsesznek. Na mindegy.

Vera
tök jó a kép Bencéről Kép Olyan aranyos a hóban. Kép

Klarissza
Már akartam írni korábban is, hogy a zuhanyfüggöny kiharapása tök mókás így olvasva, gondolom nektek nem volt az akkor. Kép Eleven kissrác Laca is. Kép Könyveket Beni is széttépi, plusz kihúzta egy kaziból a szalagot és széttépte, 3 cd-t tönkretett már...stb. És nem akarja megérteni, hogy nem szabad. Így mindent pakolok előle, magasra, elzárva stb...

Cory
Örülök, hogy nincs gond. Kép

zit
zit
 
 


EditKép
Bocsi, csak nem az aláírást néztem, hanem a nicket oldalt, és a Szedit olyan arin hangzott, azt hittem becenév. De ígérem Editet írok ezentúl, bocsiiiiiiiKép

CoryKép
Ez nagyon rosszul hangzik, mi volt a Shöpfiben?
Én is gondolkodom, h ott szüljek-e másodszorra, az egyetlen pozitívum, az újszülött intenzív. Amúgy közömbös a dolog. Ott ki az orvosod?
Jó, hogy mindent rendben talált az orvos ZsománKépKépKép

ZsizsaKép
Én félek, h leesik, de ő nemKép Amúgy úgy lépcsőzik, h fenékkel jön lefelé.Kép Így azért nem annyira veszélyes.
Apa most céges úton volt, de a következő magánút lesz, jött egy féláras lehetőség ( valaki visszamondta az utat) így megnézi Kambodzsát. a max idő, amit nem volt itthon több, mint 1 hónap volt, de azért ez a 2 hét sem lesz rövid.
Mi meg Szegedre járunk le Lilivel kéthetente 3 napra, ez a hosszú házasság titkaKépKép
Az téged is szíven ütött, h idén leszel 30??? Én lelkibeteg vagyok!Kép

76osokKép
Nyugi, jövőre már ti is 30 évesek lesztek!!!KépKépKépKép

AnnKép
Kacsakergető Hami édes lehetett, kép nincs???
Csak azon akadtam ki, h Lili nem az édességet választja, de nem bánomKép

Mucus, VeraKép
Azért néha túl sok az önállóságKép A lépcsős téma azért hajmeresztő ám! Bár még soha nem esett le, kopkopkop

PanuKép
Én a normális határokon belül mindent megengedek, és segítséget is kérek tőle. Ő szokta pl kidobni a szemetet, belerakni a filtert a teásbögrébe, kipakolni a mosógépet, összekeverni a tejfölt, leszedni a zoknikat a szárítóról, ő rakja a helyére őket a fiókba, krumplit hoz a leveshez, ő indítja el a mosogatógépet, kipakolja a kanalakat a fiókba a gépből stb. Nagyon élvezi, és szerintem ezért önálló. Most 2 napja ráütöttem a popójára, mert az ollóval akart minden áron játszani, azóta csak azt kell mondanom, h ráüssek a popódra? és máris nem csinálja, amit nme szabad. Szegény, biztos lelkiekben rosszul esett neki, ezért fogad szót. Azért remélem nem vagyok gonosz anya.
VadmálnaKépKépKépKépKép

Vera, PanuKép
Mi is évvesztesek vagyunk, 1 év bölcsi 3 év ovi jobb???

ZitKép
Apának is megy az Elektroworldös info, bár mi a cégesét szoktuk használni, olyan gépet úgysem fogok venni, nagyon drága, hát még az objektív! De azért jó lenne itthon is egy.

GabiKép
Hajnali negyed 2????? Akkorra már én is kidőlök, ez a törpi meg nem???KépKépKép
Szánkózó manód aranyos nagyonKép

Na léptem olaszozni, szombaton megyünk Szegedre, muszáj mennem az olasztanárhoz, különben nem lesz nyelvvizsgám.

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok!

Manócs: én nem akartam a Schöpfiben szülni, koraszülés miatt kerültem/tünk oda Zsomával. Azt tudom, hogyha megint koraszülésem lenne, megint odamennék, mert a koraszülött osztályuk nagyon-nagyon jó, emberségesek...
A szülészet viszont... A háromágyas szülőszobától még csak elborzadtam, de az egyik ügyelet orvos stílusától már a gyomrom is forgott. Nem a külsejétől, hanem a viselkedésétől Kép Megalázó és lekezelő volt. Hogy arról ne is beszéljünk, hogy olyan érzésem volt a kórházban (nem a külsejét figyelembe véve, hanem az ott uralkodó nézeteket), mintha időutazáson vennék részt, és 20-30 évvel korábban lennék.
Ja, végül a Nyéki Boldizsárnál szültem. Korrekt volt, bár nem sok közös ügyünk volt.

Enyémek is évvesztesek. Baluró tudom már konkrétan, hgoy mi lesz. Hát ő 3 évig lesz ovis, előtte meg itthon van. Valami ilyesmit tervezek Zsomának is. Bölcsis tuti nem lesz ő sem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon örültünk a hónak, voltunk is egyet szánkózni Bebus uncsitesójával. Nagyon élvezték, ha szaladtunk velük, akkor még jobban.
A legvégén sajnos sikerült őket leborítani, és arccal beleestek a hóba. De egy pár mp-es nyekergésen kívül, ami inkább az ijedségtől volt, nem volt semmi.

Vera
asszem én is csak 4 évesen fogom Bebit oviba vinni. Előbbb csak akkor, ha látom rajta, hogy nagyon igényli a társaságot, és itthon már csak nyűglődne. De mivel tervbe van véve egy kis tesó is, ezért valszeg nem is lesz rá lehetőségem, hogy hozzam-vigyem, ebben nem tud segíteni senki.

Klarissza
Laca érdelődése a könyvek iránt lehet, hogy változni fog. Pár hónappal ezelőtt én is azon szomorkodtam, hogy nem érdeli a fiamat. Aztán egyik napról a másikra Ő saját magától kezdte el odahozni, hogy meséljek neki. Most pedig sokszor egyedül leül, és 10 percet is elnézegeti. Van már 1-2 ami a kedvence lett.

Cory
De jó!!!
Mekkora megkönnyebbülést érez ilyenkor az ember.

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Barbi !

En megeloztelek mar 30 multam Januar 17-en Kép

Lanyok!
A babak nagyon de nagyon edesek! HO Kép ha nincs tul hideg hozza akkor johetne is akar.
Nalunk tegnap 28 fok volt ma,23. Hetvegen mar 0 fok lesz ujbol.Orulet!
TEjtermek:David minden nap megiszik 2 dl tejet es 170 gr gyumijoghurtot plusz minden nap eszik meg ezen felul egy keves sajotot is.
Imadja a zoldseget ,kenyeret szinte soha nem eszik.
Nalunk ugy nez ki a reggeli:virsli ,paradicsom.,sajt,kenyer.Ebbol a virsli es a pari eltunik a tobbi ott marad Kép
Nem szereti a gyumilevet viszont a gyumolcsot imadja .KI erti ezt?
Rendszeresen kieszi a salatambol az uborkat es a paradicsomot.Igy a napi paradicsom adagja min.1 db.Ha oda teszem a csokit es a parit akkor a csoki a foldon landol a parit meg benyomja.Na es megis husi a dragam!
Ebedre vacsira viszont mindig valamilyen zoldseges rizses/tesztas husos kajat kap az megy neki.
TEnyleg lanyok azt akartam kerdezni azoktol az anyukaktol akiknek a gyerekeik nem szeretik a zoldseget ,hogy probaltatok mar hogy pl a milanoiba a hus es pariszoszba bele kevered a zoldseget?Igy nem erzodik a zoldseg ize.
Vagy pl csinalsz egy jo sajtszoszt husival zoldseggel rizzsel?SZerintem igy olyan jo ize van, a sajtszoszban nem erzodik annyira a zoldseg.
Ezek ugymond trukkok es a gyerek megis eszik zoldet.En pl a fozeleket soha nem fozom liszttel.Megfozom a zoldseget es van amikor a felet osszeturmixolom pl maci sajttal pici tej esetleg fuszerek es a tobbit meg ossze vagom neki .Igy rengeteg zoldseg jut es keves az egeszsegtelen dolgokbol.Igy keszitem a zoldbab ,es sokszor a borso fozeleket is,sot a spenotot is.Igy nem is erzodik a spenot jellegzetes (rossz ) ize.Igy meg en is megeszem.Ja es csirke husit mindig darabolok neki bele.MOndjuk en minden na fozok DAvidnak kulon kajat.nem szeretem ha 2 napig ugyan azt eszik.( en sem szeretek 2 napig enni valamit Kép

Na mindegy most megyek majd valamkor felnezek.

Babaknak gyogyulast!
gabi75david
 
 


sziasztok,
voltunk a dokibácsinál. megnézte Lizát. egyelőre nincs ok aggodalomra, de ha megint láz lesz, vagy a köhögés rosszabbodik, akkor vmit tenni kell. különben nátha még mindig (nem múló intenzitással), hurutus köhögés és újabb fogak mozgolódása.

én pedig az este rendes asszonykaként havat lapátoltam, és az autót is megpróbáltam berakni a garázsba, ámde a járó autót sikerült bezárnom. így aztán apáéknál is állt a munka este fél 10-kor, hogy addig is hazaugorjon és a saját kulcsával megoldja a helyzetet. Kép

mindenkinek jó szórakozást a hóban, jók legyetek!

panu

éppen most omlott össze a rendszerünk, adás sem lesz Kép egyelőre
panu
 
 


Panu:
Szegény Lizi! Kép
Lekopogom, hogy mi elég régen voltunk betegek, de egy kis társaság, aztán tuti elkapunk mi is valamit.
Auto bezárás, ügyes! Kép
Bölcsi nálunk azért kell, mert most luxus lenne havi 25 ezer mellett rosszcsont mellett itthon maradni. Lakáscsere lesz és úgy szeretnék egy kisautót magamnak...ja és apa új autójára is hitelt kell felvenni, szóval irány a bölcsi Kép (Remélem azért nem fog nagyon beszippantani a munka világa, különben nagy lesz a korkülönbség a kistesóval.)
Liziről képet akarunk!!! Olyan rég láttuk már kis bogár szemeit! Kép

Mucus:
remélem úgy lesz, ahogy jósolod, olyan jó lenne már neki mesélni Kép

Szeptember 19. évveszteséget jelent? Kép Húúúú, hogy értek hozzá.

Én 72-es vagyok!! Senki más? Kép

Gabi:
Valszeg azért ilyen kukac Laca, amiért nem tudom kint lefárasztani. Ha napközben kimegyünk sétálni, egyszerűen képes 15 percet is egy helyben álldogálni, de sétálni nem hajlandó. Tegnap este is cipelni kellett a hóban az Apukájának, annyira nem tetszett neki a hóbuli. Babakocsiban viszont elég gyorsan bealszik, így ha sétálunk én a nap többi részében jó fáradt vagyok, ő meg pörög, ha kipihente magát Kép Szóval bizti ez az oka, hogy itthon ilyen kis eleven. De remélem, hogy a tavasz változást hoz.

Ann:
Hami olyan szép kiscsaj, egy picit emlékeztet egyik kedvenc csajomra Kép (Udvaros Dorottya).

Ikeások:
Jövő héten? Valaki?

Na megyek, mert közeledik Laca és ölbemászás lesz, ami jó, vagy gép kikapcsolás jajjjj azt ne....
klarissza
 
 


Klarissza

Minden gyerek aki május 31.-e után született év vesztes, tehát Laca is az lesz.

Nem rég lett előbbre hozva ez a dátum, mert még valamikor juni vagy júli után születettek számítottak annak. Régebben meg csak a szeptembertől.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Panu, gyógyito manókat küldöm hozzátok, nálunk szerintem megtették már a dolgukat. Azért nem irigyellek benneteket, még akkor sem, ha "csak" nátha a javából.
Autó Kép Kép

Évvesztesség: én ugy tudom (az unokahugom most fog majd suliba menni, onnan), hogy aki május 31 és szeptember 1 között született és un. iskolaérett, annak a szülei dönthetnek, hogy mikor menjen suliba. Aki szept. 1 után, az akár iskolaérett, akár nem, évvesztes lesz.

Gabi: viszont ha 11 órát alszik naponta Zsoltika (azaz éjjel kb 10-et) akkkor ha ennyire késön fekszik, akkor elég késön is kel. Nem lehetne korábban elinditani a napot, hogy ne kukorékoljon hajnalig? Vagy nincs szivetek? De apa igy hogy tudja kipihenni magát a másnapi munkára?

Cory, jó, hogy nincs gond. A szükület is javul? (ha jól emlékszem volt neki is, nem?) Botinál egy kicsit igen...reménykedem, hogy nem kell hozzányúlni.

Bölcsi-ovi: én nyilván más szemszögböl látom ,mert már benne vagyunk, és azt hiszem elég jó is a bölcsi, amit találtunk, de én ugy gondolom, hogy jobb, ha 1 év bölcsi és 3 év ovi, mert akkor végig ugyanazokkal a gyerekekkel van együtt, söt néhánnyal valöszinüleg egy iskolába is kerülnek majd, ami nem egy nagy hátrány. amugy ugy tudom, oviba csak betöltött 3 éves kor után lehet menni. És legalábbis nálunk a bölcsiben is sokmindent tanulnak már a kicsik is, dalokat, táncolgatnak, épitenek, rajzolnak, kvázi foglalkozásszerüen, csak nem kötelezö. De nem egyszer látom, amikor megyek érte, hogy egy kupacban csinál valamit az összes gyerek. Be kell valljam - és ez nem önigazolás - hogy nem látom egyelöre hátrányát annak, hogy bölcsibe jár.

Én 77-es Kép Bár ha itt lenne Zsuzsófi, azért ö lenne a nyertes a fiatal oldalon Kép

Klarissza, ezt vicces. Boti ugyanezt játsza. Egy lépést sem tesz a lábán kint mióta hideg van (azelött igen) benn meg örjöng Kép Kép Ez van. Tegnap a barátnömékkel (neki van a most 20 hónapos fia és a 6. hónapos pocibabája) sétáltunk a hóban vagy 3 órát (csak egyszerü posta - bolt- vissza utvonal) és Botkát végig cipelni kellett. Majd megszakadtam. De mégis jó volt. Most már állandóan játsza az "én is pisze te is pisze, gyere pisze vesszünk össze"-t, ahogy ciplem állandóan odabújik és dörzsöli az orrát az enyémhez nagy vigyorogva. Tündéri. Kép

Szép napos napot!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


SZiasztok4

Edit: a szűkületet most nem is nézték, mert még ráér.
Ja, és én 78-as vagyok Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Halihó!

Manócs,
köszi a bókot Zsoltika nevében Kép Jó olasztanulást!!!

Gabi75,
tényleg érdekes ahogy a gyerkőcök esznek néha. Zsoltika abszolút nem hajlantó főzeléket enni, bárhogy is készítem el neki. Viszont tejfölösen minden levest megeszik: krumpli, bab... Pedig az is majdnem főzelék, csak hígabb Kép Mi a zöldségeket úgy esszük, hogy a levesben főtteket megeszi Zsoltika, tehát azzal nincs gond. Nálunk mostanában a joghurt nem csúszik, de mondjuk Zsoltika még szopizik, így a tejtermék annyira nem gond, husit meg eszik bőven.
Inkább az a gond, hogy válogatós, a reggelinél is többfélét készítek elő neki mindig, mert hol a felvágottat nem eszi, hol a banánt... Persze velem is előfordul, hogy valamit éppen nem kívánok Kép Zsolti meg egyenlőre nem tudja megmondani, hogy mit is enne szívesen.

Panu,
szegény Lizi Kép Azért remélem, láz már nem lesz, és kilábal most már ebből a náthából. A tegnapotok peches volt úgy látom Kép

Klarissza,
lakáscsere Kép Én is úgy látom, hogy a gyes mellett jól össze kell húznunk magunkat sajnos Kép

Edit,
Zsoltika éjjel kb. 9 órát alszik mostanában, napközben másfél-két órát. Így jön össze ez a 11... Ha fél 12 felé elalszik, akkor fél 9-kor már kelt is bennünket. A napokban volt fél 11-es elalvás is, akkor fél 8-kor volt fent. Ez végülis nem olyan rossz, mármint annyira nagyon sokáig nem alszik reggel. Szerencsére a férjemnek 10-re kell beérnie a munkahelyre, így ő is tud aludni amíg Zsoltika hagyja Kép Próbáltuk már többször is reggel ébreszteni, de egy-két nap múlva újra visszacsúszunk a késői elalváshoz Kép

Már korábban is akartam kérdezni, csak mindig elfelejtettem: Boti betegsége idején ki tud vigyázni rá? A munkahelyed engedi, hogy otthon maradj? Vagy nagyszülők vannak befogva? Én még ettől is tartok, mármint akárhová is kerül Zsoltika majd 3 vagy 4 évesen, tuti elkap majd egy csomó bajt. Lehet anyósomat felköltöztetjük Pestre Kép

Zit,
milyen az a zenebölcsi?

<font color="0000ff">Ma is szuper jót játszottunk lent, tegnap pedig még a boltba is szánkóval mentünk Kép Most viszont tornáznom kéne, aztán főzni amíg alszik Zsoltika, úgyhogy megyek is.

Ja, én is 76-os vagyok KépKépKép

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Gabi: ha Botka beteg, otthon vagyok vele. Szerencsére eléggé kötetlen a munkaidöm. Csak egy pár órám van amikor tuti benn kell lennem, de akkor ált. az apja meg tudja szervezni, hogy vigyázzon rá. Meg hát vizsgaidöszakban (ami most is van) még ennyi kötöttségem sincs. Nagyon sok mndent meg tudok anélkül is csinálni, hogy bejönnék.
Ez mázli...vagy inkább ugy fogalmaznék, hogy ez az egyik szempont ami miatt bent maradtam az egyetemen.
Másrészt eddig csak 2-szer volt beteg mióta bölcsis. Elöször 2 napot voltam otthon vele, most meg egy hetet. Ezt máshol is meg lehet oldani (többnyire) ha mást nem betegszabival.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Hahó emberek! Egy napja nem járt erre senki! Mi történt?

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Hahó Lányok!

Hol vagytok???!!! Tegnap dél óta nem írt senkiKép

Én "igazoltan" voltam távol, mert tegnap valami hihetetlen éjszakánk volt. Bence éjfélkor úgy ébredt hogy a nagy sírástól meg sem hallotta hogy beszélünk hozzá. Olyan volt mint aki nincs is magánálKép Meg sem lehetett nyugtatni, az ágy láttán már sikított, úgyhogy rövid ideig tévézgettünk, zenét hallgattunk, próbáltam ringatni, de hiába. Fél 3kor elmentünk autózni mert akkor már több mint két órája sírt megállás nélkülKép
Előtte kapott Panadolt is, biztis ami biztos mert a fogára gyanakodtam, így egy negyedóra alatt be is aludt a kocsiban. Viszont ahogy jöttünk be a lakásba felébredt! Nagyon megijedtem hogy akkor most folytatódik, de elég könnyen el tudtam altatni és reggel 10kor keltünk. Semmi baja nincs, szerintem foga sem jön új, de hát ki tudja?!
Ma sem volt sima éjjelünk, hajnal 4kor felkelt és játszani akart, pedig most teljesen normál időben, 9kor aludt el. Igaz délután is aludt vagy két órát. De már totál kivagyok az alvásától, egyre rendszertelenebb, hol alszik napközben hol nem, ennek megfelelően alakul az éjjel isKép
Nagyon fáradtak vagyunk mostanság...

Még azt szerettem volna kérdezni hogy szerintetek egy ekkora gyerek tud már élvezni egy Levente Péter: Ki kopog? -féle gyerekműsort? Mert holnap szeretnénk elmenni, de nem tudom érdemes-e még vele. Gabi, ha jól emlékszem ti voltatok már Gryllus koncerten, igaz? Zsoltika élvezte?

Gabi!
Zsoltikának elég kevés az alvásigénye, nem? A januári kismamában van egy táblázat hogy milyen korban mennyit kéne. Egy másfél évesnek asszem 13,6, ezek szerint ti az alsó határt képviselitek.

Edit!
Ez a piszézés édes lehetKép

Na be kell fejeznem, mert felébredt Bencus!
Majd később még benézek, írjatok!!!!

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Edit:
Én sem tartom olyan borzalmasnak a bölcsit. Tulajdonképpen nem is értem miért félnek, vagy tartják nagyon rossz dolognak. A védőnőm is majdnem rosszul lett mikor mondtam, hogy vissza szeretnék menni dolgozni. (Anyukámnak is vissza kellett menni anno, úgyhogy a bátyámmal mindketten 1,5 éves korunkban már bölcsibe jártunk, állítólag nagyon szerettük, főleg én.)
Mondjuk lehet Lacát kellene megkérdezni. Pech, hogy még nem beszél Kép

Vera:
Kitartás! Éjszaka Laca sem igazán aludt, állandóan felsírt Kép De mivel más baja nincs gondolom megint jön egy fogacska, még a tápszert sem fogadta el.
Úgy látom fog lehet, mert éppen kezdi teljesen széjjelrágni az apja papucsát Kép Laca kutya, rossz kutya Kép
Napközben szoktál aludni, ha Benci beájul? Én mindig alszom legalább egy órát, különben nem bírnám Laca éjszakai műsorait, mármint a késői fekvést.
Én is kiváncsi vagyok, hogy ha mentek, Bencit mennyire köti le a műsor...

Klarissza

Jajj és kijött a lumbágom, vagy isiászom vagy micsodám.
klarissza
 
 


Szegények! Sajnálom ezt a sok éjszakai zürt! A lumbágót meg pláne! Én egy ilyen éjszakától is kibuktam.
Botinak volt már olyan (elég sokszor) hogy ugy sirt fel éjszaka, hogy látszott, hogy nincs magánál (pont ahogy irtad, Vera). Én ugy gondolom, hogy ilyenkor rosszat álmodik. Velem is sokszor elöfordul éjjel, hogy riadtan ébredek és nem tudom, hogy hol vagyok.
Ilyenkor (már amikor ö ébred igy) rövid idöre fel szoktam venni, de még sosem vigasztalta meg (még a szopi sem), de amikor visszatettem az ágyába 2-3 perc után elaludt. Rosszul esik nekem is, hogy nem sikerül megnyugtatni.
Klarissza, a mi dokink is beszólt a bölcsi miatt, de nem nagyon gyözött meg. Most nem divat bölcsibe adni a gyereket. Abban persze másrészröl biztos vagyok, hogy Laca ha tudna beszélni és megértené, hogy mit kérdezel, akkor azt mondaná, hogy otthon akar maradni veled. Miért is ne ezt tenné? De ovodás korában sem akar a többség oviba menni, söt ismerek olyat is, aki iskolás koráig otthon volt, és akkor ö iskolába nem akart menni az elsö hetekben. Ezt a döntést, akármi is a végeredménye sajna nekünk kell meghozni, aztán lehet, hogy felnött korában egy pszichoanalizisen kideritik, hogy rossz volt a döntés. Én ugy érzem, hogy egy eleven, önálló gyerköcnek inkább használ a közösség, egy nagyon bújóst meg nem eröltetnék, de hát messze nem vagyok szakember a kérdésben.

Na megyek, ma még dolgozni is kéne!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Kép

Vera, tényleg nem semmi lehetett az éjszaka Kép
Hami amúgy kb 12 órát alszik / nap, éjjel 11et, nappal meg 1-et (vagy 10,5- 1,5 párosítás). Mi lesz még ebből később?
Szerintem nagyon gyerekfüggő, h mennyire tud élvezni egy Levente Pétert. Ha jól tudom, Benci szereti a zenét, úgyhogy azzal a részével nincs gond, hogy érdekelné-e, csak kérdés, hogy mennyire lehet közben mászkálni + hogy meddig tart.

Bölcsi-Ovira visszatérve. Nálunk úgy van, hogy eleve 4 évre van berendezkedve az ovi, tehát azokkal jár végig, akikkel kezd, nem kell csoportot ismételnie egy "évvesztesnek" - én mondjuk ezt a szót nem is szoktam használni. Szóval, ahogy töltik befelé a 3at a gyerekek az év során, úgy csatlakoznak a mini csoporthoz, ami a következő évben a kiscsoport lesz.

Panu, küldök neked végleges gyógyulást elősegítő gyógypuszikat KépKép

Manócs, állatkergető Hamiról nincs kép, ui. épp az állatokat fotóztam neki, hogy meg tudja nézni itthon is, amikor kimerült az a nyamvadt aksi Kép Viszont az állatokról van Kép pl. világítós szemű cica, nagyon ari!
Én nem vagyok lelkibeteg a 30tól, már felkészítem magam egy ideje KépKépKép

Gabi, nagyon jók a szánkós képek Kép Látom, arrafelé volt hó rendesen. Nálunk tényleg csak annyi volt, h a garázs előtt kellett takaratani, de a szánkót már nem volt érdemes kihozni Kép ÉN úgy szeretném, hogy akkor is bebenézünk játszani az oviba, ha közben jön a kistesó. Mondjuk egyelőre szerencsés helyzetben vagyok, mivel ott dolgozom. Mondjuk ez nem biztos, hogy így lesz a jövőben is ...

Cory, örülök, hogy minden rendben! Kép

Klarissza, PONTY Kép Szerintem majd eljön a könyvnézegetős korszak is. Nekem szerencsém van Hamival, mert ugye ő is minden lében kanál, de könyvet nézegetni hajlandó leülni, még egyedül is!
Lumbágó??? Mitől?

A.
annann
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek...behalok, új szó van nálunk. STARS! Néztük videoról Dora a felfedezőt, jöttek a csillagok, gyerek felkiált "Stars"...ha könyvben látja akkoris stars Kép, pedig tudja, hogy csillag...csak stars és kész...őrület Kép

Szókincs: autó, traktor, ház, fa, labda (ez csak "ba"), kaka, toyota, apa, mama, papa, pápá, hó (ho), vonat (huhuhu suttogva), vauvauvau és miáú Kép

Jómagam is 1976.nov.4. születtem Kép...és kezd fájni, hogy mindjárt 30...na mindegy, ezen nem lehet segíteni Kép

Szánkózás: nálunk is nagyon bejött, Fanninak tetszik, csak a szelet utálja, könnyezik tőle a szeme, úgyhogy csak kis időre tudunk lemenni Kép

Itt a közelben (15 perc gyalog) van egy csúcsszuper kis játszóház, a bölcsöde épületében. Szerdán voltunk, Fanni nagyon élvezte, nemis akart eljönni. Nagyon igényli a gyerektársaságot. Ebédet is kaptunk, ez kicsit gáz volt, mert minden baba ül a kisasztalnál sé eszik...az enyém meg ordított, mint akit nyúznak, egy falatot sem evett, megfeszítette magát, toporzékolt, úgyhogy engedtem játszani....ciki volt egy csöppet Kép. Remélem kedden szerencsésebben alakulunk..

Szia Manócs! Mi még nem "találkoztunk" Kép Nagyon szép a kislányod, gratula!

Most készülünk levágni Fanni haját Kép,mindig olyan, mintha belenyúlt volna a 220-ba...ezerfelé áll és gubancos

Egy játszóházas kép: Kép

Megjött Apa a Tescoból, megyek kipakolni...

Szép Napot: DBarbiék
Dbarbi
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám, és végre a gyógyulás útjára léptemKép Már épp ideje volt.
Sajnos nem igazán tudtalak követni benneteket eddigKép
Akkor gyorsan megpróbálom leírni a szüléstörténetemet hamár megígértemKép
Kezdeném ott, hogy elhatároztam, hogy most mindent ki fogok próbálni: labda, kád, séta stb. Danit is és Bömbit is úgy szültem, hogy végig feküdnöm kellett, és ez elég fárasztó volt. Danit 16óra alatt Bömbit 10óra alatt szültem meg burokrepesztés utánn.
Mint írtam is 13-ára meg volt beszélve a dokival, hogy megyünk hozzá vizsgálatra, csak még azt nem tudtam hány órára, ezért 4órakkor felhívtam, hogy mi legyen? Mondta, hogy 8óra körül mehetünk. 5kor átjött anyós Bömbire vigyázni, de előtte még apával elmentek vásárolni, mert a hűtő elég üres volt.
Én 7órakkor megetettem Bömbit , és akkor éreztem egy pukkanást a hasamban, és ki kelett szaladnom a WC-re, de nem észleltem semmit még. Folytattuk a vacsit, közben megjöttek anyósék. Mikor feláltam éreztem, hogy valami folyikKép Ekkor már tudtam, hogy elkezdődött, de mivel azt gondoltam bőven van még időm nem szóltam senkinek.Bömbi viszont mintha megérzet volna valamit elkezdett üvölteniKép Megpróbáltam én lefektettni nem sok sikerrel, mert amikor ki akartam menni a szobából megint elkezdett sírni. Ekkor már elég erős és renszeres fájásaim voltak, bár nem tudom hány percesek. Ez kb fél 8kor volt. Szóltam apának, hogy készülődjön megyünk szülni, anyósnak meg gyors eligazítás mit hol talál. 8kor elindultunk. Mondanom sem kell Bömbi üvöltött. Közbe felhívtam a szülésznőt, hogy szülünk, készüljön ő is.
fél9 re beértünk a kórházba, de akkor már majdnem letörtem a kocsiban a kapaszkodótKép.
Valahogy eljutottunk a szülőszobáig ahol már várt a szülésznő meg a dokim is. Gyors vizsgálat: Bő két ujnyira nyitva vagyok, mehetek az előkészítőbe. Beöntés, borotválás, és jöhet a zuhanyKép A zuhanyzóbol már alig bírtam kijönni úgy fájt, de valahogy visszakerültem a szobába. Ekkor kb fél 10 lehetett. Jött a szülésznő és megvizsgált, mert ő már gyanus hangokat halott. közölte, hogy jól állunk szól a dokinak, hogy ne menjen messzire. Kb 10kor megint megvizsgált, de én akkor már csillagokat láttam, és kértem, had állhassak fel, mert nagyon rossz feküdni. Sétálni akartam. Nem engedtek, azt mondta a szülésznő ne menjek sehova fél órán belül baba lesszKép. Szétszedte az ágyat, közbe megjött a doki ő is megvizsgált, de azt mondta nagyon fent van a baba még nem szülök. Minden esetre kérte, hogy forduljak az oldalamra, és ha jön a fájás ne tartsam vissza nyomjak, de csak kicsiket. Ezt kelett volna 4* a jobb és 4* a bal oldalon. a jobb oldalamra már nem kelett fordulni, mert közben megvizsgált, és közölte itt a baba nyomjak ahogy csak tudokKép Hát én nyomtam isKép Sajnos a vágást nem tudtam elkerülni, de így a 3.fájásra éreztem, hogy kicsusszan belőlem valami. Csodás érzés voltKép. Ekkor negyed 11 volt. Apa közben kiszökött, mert kezdett rosszul lenniKép, de ahogy kibujt a baba behívták. Mig megszületett a méhlepény a hasamra tették és csak néztük egymás és gyönyörű volt, utánna elvitték megmosdatni és felöltöztettni engem meg elkezdett a doki összestoppolni amit inkább nem részletezek. Mikor kész lettem behozták, és rögtön szopizhatott isKép Apának sajnos mennie kellett dolgozni, igy ketten maradtunk.
Sajnos a gyerekágyas osztályon nem volt hely ezért a nőgyógyászatra kerültem a pocakosok közé, de Máté igy is 24órát velem lehetettKép
Hát így történt az én szülésem kicsivel több mint 3óra alatt. Szerintem, ha nincs a dokival megbeszélve, hogy aznap megyünk, szerintem be sem értünk volna olyan gyorsan történt mindenKép.
Hát ennyi. Most mennem kell etettni. Bocs ha nagyon hosszú lettem.
puszi mindenkinek és mostantól megpróbálok valahogy rendszeresen jönni bár nem biztos, hogy sikerülni is fogKép

Brigi+Bömbi+Máté
bombomanyu
 
 


Dehogy voltál hosszú, Brigi! Ilyesmit azt hiszem mindannyian órákon keresztül tudnánk olvasgatni. Máté milyen baba? Szeret szopizni? Szól ha éhes? Hogy alszik, mennyiket stb? Mekkora egyáltalán? Mármint ugy érzésre...mert tudom, hogy sokkal kisebb, mint Bömbi, de nem tudom milyen újra újszülöttet ringatni...inkább szokatlan, vagy inkább ismerös érzés? Még itt van anyukád, igaz (jól emlékszem, hogy 17-töl két hétre?)? Máté igencsak jól idözitett, hogy pont akkorra gyertek ki a kórházból, mire megérkezik Kép
Sok puszi mindannyiótoknak!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak ahogy hozzátok a tél jött meg, hozzánk meg a jó idö, sokat vagyunk az udvaron,amig lehet. IGy kevesebb idöm jut a netre, de nem bánom,elég volt a szobafogságból!

Brigi, jó volt olvasni a történetedet,és szerintem se volt hosszú...Ügyes voltál igy harmadjára,gondolom nagyon tudta a szervezeted mit is kell csinálni.
Kicsit van bennem is egy adag izgalom emiatt, hiszen Ádámmal éppen beértünk a kórházba, és fél óra után meg is lett,össz-vissz 2órát szültem.
Na, ha ez még gyorsul, akkor lehet baj lesz...

DBarbi, stars, nahát már angolt is nyomatja Fanni???Aranyos lehet ezekkel a szavakkal, meg a 220-as hajával...Kép Jót nevettem a hasonlatodon. A játszóház nagyon aranyos, de senki nem volt FAnnin kivül? Vagy a többiek éppen pont ettekKépKép:?

Vera, részvétem az éjszakához, remélem,hogy nem lesz rendszer belöle...


Na,most ébredt fel, enyém baba, idáig aludt este óta,ami cirka 12 óra egyben....És délután 1,5 órát alszik még. De a végig aludt éjszaka nem állandó nálunk sem, hol igy-hol úgy alakul.

Sziasztok,megyek is az én BömbimhezKép

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Brigi:
ez egy gyors és szerencsés szülés története Kép Szerintem mindenki ilyet kíván magának. Engem is érdekelne, hogy bírsz Mátéval és Bömbivel egyszerre...én tuti ki lennék purcanva Kép Szóval minden elismerésem. Ezt a forgolódást nem értem 4*szer itt, 4*szer ott Kép, bizti van valami funkciója.

Barbi:
Mi is készülődünk több hónapja a fodrászkodásra Kép Na de a mostani hétvégén!!!! (Apa nálunk betoji, azt mondta, hogy inkább vigyük fodrászhoz, mert Laca nem fog megülni két percre sem.)

Úgy látom valami készülődik, mozizás lesz?
Kép
Sanyi a lóóóóó???
Kép
Teccik ez a Bendegúz, meg a büdös banyája is!!!
Kép
klarissza
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, hogy egy kicsit ide pofátlankodok, de rég halottam Brigiről és gondoltam megkeresem.
Közben nézegettem a képeket, nagyon aranyosak a picik.

Brigi
Tényleg nagyon gyors volt Máté.
LAci nekem is csinálta az oldalt fekvést, hát mit mondjak elég fájdalmas volt nélküle is a szülés, de oldalt fekve maga a pokol volt.

Minden minden jót kívánok nektek
Puszi
Márti
márti05
 
 


Nem tudom, mi ez a pangás itt, de ha azért van, mert megint elkezdtem írni, akkor visszafogom magam és írjatok nyugodtan Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory:
Hüjjjje Kép Ja biztos azért.... Kép
klarissza
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: