Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Juti! Én mindig 3/4 8 és 8 között kezdem a fürcsit. Majd szopi és szunya. Játék nem szokott lenni. Tejpépet még kap a fürcsi előtt. :wink:
Gratula az éjszaka miatt. Mi mostanság megint elég sűrűn kelünk, de már megszoktam, szinte minden hónapban van ilyen pár napja, max 1 hete.

Iwiw nekem működött késő este.
Tegnap voltunk Miskolcon. Szuper volt, oda és vissza is aludt végig:) Tök jó volt megint hármasban kirándulni! :D

Adri! Édesek a gyerkőcök :wink:

Van habtapink! :D

Kép
bettó
 
 


Kriszta: bizti igazad van. Nekem wiwre hibát ír ki. No mindegy...
Vendég
 


Sziasztok!
Kriszta! Köszi az iwiw-es tippet így sikerült :lol: :lol: :lol: .
Én úgy tapasztaltam, hogy minnél többet fejtem annál több tejcsi jött. Megmondom őszintén a először 6 hónapot később 8 hónapot tűztem ki célul, persze ha szopcsiznának és nem fejnem kellett volna akkor még mindig erőltetném, de így már bele fáradtam.

Vivi! Nagyon ügyik a csajok, neurológus el lesz tőlük ájulva :lol: :lol: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 

 
 

Betti
Anyatej: kb.300 ml/adag
Főzelék, gyümölcs: 2 üveg bébiételnyit eszik meg...
Én alakítottam így ki... ahogy tapasztaltam Ádám igényeit...
Habtapit Debrecenben vettem, a Plazában levő játékboltban, de annyira nem nyerte el Ádám tetszését, oda is adtam egy ismerősnek.

Kriszta
A tesóm kislánya is ekcémás... nagyon sokat szenvednek vele :cry:

Ami
Alma, banán, barack, meggy...

Pankamama
Szerintem, inkább a lefogás nem tetszik Daninak. Én a szippantyúzást kipróbáltam magamon
:wink:

Babakeksz
Ádám szereti rágicsálni a fogatlan ínyével :wink:
Vendég
 


Képzeljétek csak más ablakból és wiw-el tudok belépni, érdekes :shock:

Ezt ma csináltam:
Kép

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Adri,
Szép teljesítmény, hogy szopi nélkűl idáig tudtál fejni, nekem pl. azt mondta a doki, ha csak fejek és nem szoptatok, akkor hamarabb el fog apadni a tej, hiszen a babó jobban tud szívni igy tejet serkenteni mint a mellszívó, de te ezt nagyon megcáfoltad.:)
Milyen mellszívót használsz egyébként kézit vagy elektromosat?
Örülök, hogy neked bejött a wiw.:)

Laura,
szép mennyiséget eszik Ádám.:) Nálunkegyenlőre elegendő az 1 üveg bébiétel (190 ml-s)
Sajnos én is ekcémás voltam/vagyok,igy nagyjából tudom mi vár ránk Kristóffal.:((

Kép
k.krisztina78
 
 


Na most az én vonalzómnak vajon mi baja lehet?? :(((

Kép
k.krisztina78
 
 


Adri! Zazó, csak úgy ott felállt? Nagyon ügyes srác! Hatalmasak már a gyerkőcök:) Nálam ma is működött rendesen az iwiw. Milyen böngésződ van? Nekem mozzilával nem volt jó :wink:

Laura! Nem semmi adag! Kincső fele ennyit eszik :) Mi ma a Metroban vettük meg. Eddig szereti :) Én próbáltam már előrébb hozni a fürcsit pl, meg tolni, de nekünk is ez jött be. Tegnap csúszott az utazás miatt, 3/4 11-kor aludt el, de ugyanúgy ébredt akkor, amikor szokott :D

Nem akar elaludni! Mennem kell.

Kép
bettó
 
 


Juti! Azt a mászsásos dolgot már régebben is próbáltam, amikor jobban szeretett hason lenni, de most odáig sem jutunk el, mert 10-ből 7-szer sírás van, hogyha véletleneül hasra kerül :(

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Adri,gyönyörüek a gyerekek,nem gyözök csodalkozni,milyen nagyok mar :shock: es nagyon ügyik.Zazo jobban van mar???
Csak gratulalni tudok,hogy idaig tudtal fejni!

Juti,en mostanaban mindig 8-kor fürdetem Markit es van mikor ra 10 percre alszik is,de van mikor meg egy jo orat,masfelet rosszalkodik utanna.Nalunk ez attol függ hogy delutan aludt-e.Ma pl. nem aludt delutan,ezert fürcsi utan rögtön el is aludt a cicin.Azert probald meg Milcsinel a korabbi fürdetest,hatha..
A tej szinere visszaterve,nem lehet hogy az pont az eleje,a szomjolto resze volt?Mert mikor fejek,nekem is elöször olyan jön/kb 70-80 ml/,es csak utanna jön a szep feher..A gyerekdokival is beszeltem erröl..
Megneztem a babapiskotat,az "Alete"-töl van.

Vivien,szerintem nagyon ügyesek a csajok es mar többet is teljesitettek mint kene! :wink:

Kép
ami6
 
 


Ami! Még mindig köztetek alszik a legény?

Kép
bettó
 
 


Betto,Kincsö most mar rajött hogy unalmas a hasonfekves,mikor ö mar labon is tud allni. :wink: Nem buta a csajszi! :wink:
Marki van mikor velünk alszik es van mikor a kisagyaban. Szerencsere nincs gond,pedig nagyon feltem az elejen..Most pont itt fekszik mellettem a nagyagyon,alszik mint a bunda.

Kép
ami6
 
 


Kriszta
Akkor lehet, hogy Kristóf örökölte :cry:

Ádám se szopizik, én is folyamatosan fejek és cumisüvegből issza meg

Annyira édesek, huncutok most már ezek a csemeték :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Csajok,a ti gyerköceitek is harapnak??En mar össze-vissza vagyok harapva,es meg ki is nevet a kis huncut ha elkapkodom a kezem,arcom.Annyira ravasz,artatlanul közelit es hirtelen harap meg,es ha sikerül neki,akkor megnagyobbat nevet.
Legujabban meg integet,olyan cuki. :)

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!

Milcsi ma is produkált!!! Egyedül feláll a fiók fogantyújába kapaszkodva (mondjuk ez már ment eddig is), és utána nem kapaszkodik, hanem csak támaszkodik, és úgy álldigál, és vigyorog magának a tükörben. Holnap lefényképezem! De hogy nem kapaszkodik!!!!! Nyitott tenyérrel két kézzel üti a tükröt, és közben áll!!! Fantörpikus. Ma először beletettük a kiskádját a nagykádba, és abban csücsülve fürcsizett. Nagyon élvezte, végre tudott játszani, beraktam vagy 5 játékot, azt se tudta, mihez nyúljon! Ja, és ha állásból seggre ül, már nem sír, pedig eddig nagy üvöltés volt! Megtanul lassan esni is, már nem sír minden koccanásnál!

Na, megyek, hulla-fáradt vagyok!


Ja, nem is mondtam, köszi mindenkinek a fürcsis válaszokat!!!! Úgy tűnik, beválik nálunk is, ha hamarabb fürcsizünk, mert ma fél 10kor már bőven aludt, elaludt volna hamarabb is, csak ....na mindegy, szóval nem volt kész a tápi, akkor az mire lehűlt....aztán nem is kellett neki, hiába hűtöttük le....végül is mindegy, majd éjjel megeszi!
És képzeljétek, éjjel szopizott!!!!!!! Olyan ügyes! Most este is próbálkozott, csak nem indult be néhány szívás után a tejcsi, és feladta. :(

jutiboszi
 
 



Juti,
ti segítetettek Milánnak ülni tanulni? Vagy magától maradt úgy? Kristóf hiába ül, előredől és nem tartja meg magát, normális ez? Felhúzza magát bőven bizonyos szögből, de nem marad úgy..

Kép
k.krisztina78
 
 


bOCSI A BETOLAKODÁSÉRT, DE HÁTHA VALAKIT ÉRDEKEL?!

ÚJRATÖLTÖTTEM A MARADÉK RUHÁKAT kislányruhák

ÚJRATÖLTÖTTEM A MARADÉK RUHÁKAT
kislányom kinőtt márkás ruhái

Eladom kislányom kinőtt márkás szép állapotú ruhácskáit, melyek nagyon a szívemhez nőttek, de mivel most kisfiút várunk ezért nem tárolom tovább őket.

A ruhákat az alábbi linken lehet megtekinteni, melyet folyamatosan töltök fel, ahogy időm engedi.

Postázást nem vállalok, személyes átvétel Újpesten a STOP-SHOP-nál lehetséges.

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=305500

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Medela elektromos mellszívót használtam (béreltük). Szerintem nincs miért agódnod, sógornőm fia sem tudott szépen egyedül ülni mégis mindent szépen megtanult :wink: .

Betti! Zazó odamászott és felállt, kb másfél hete tud mászni a küszöb sem akadályok és ha vmi olyan melé ér amibe megtud kapaszkodni már áll is föl.

Ami! Engem már mindketten megharaptak :lol: .
Zazó mintha 1 fokkal jobban lenne éjjel nem kellett neki orrszívozni.

Juti! Nagyon ügyes Milcsi nagy-nagy gratula neki :lol: :lol: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Ami!

Zalán engem is harapdál, sőt kifejezetten idegesíti , ha nem tud "megkóstolni" :)
zsuzsi80
 
 


[quote="k.krisztina78"]J írta:k.krisztina78uti,
ti segítetettek Milánnak ülni tanulni? Vagy magától maradt úgy? Kristóf hiába ül, előredől és nem tartja meg magát, normális ez? Felhúzza magát bőven bizonyos szögből, de nem marad úgy..


Kriszta!

Hát, nem tudom pontosan megmondani, hogy segítettünk-e, vagy magától, tudod, régebben írtam, hogy amíg nem tudott egyedül ülni, addig betettem a játszószőnyeg alá és köré tettem a szopis párnát, így elvolt. Aztán az ölünkben is ült, úgy hogy ő az ágyon, vagy a földön, ült, a lábunk között, aztán mindig játék közben ültettük, kezébe adtunk valamit, először ő is eldőlt, aztán napról-napra ügyesebb lett, ha dőlt már kitámasztotta magát az egyik kezével, most meg már teljesen egyedül ül. Csak az a baj, hogy ha nem adok érdekes dolgot, játékot a kezébe, akkor már keresi is, hogy mi érdekli, és azonnal felpattan, és ülésből elkezd mászni a kiszemelt cél felé. Úgyhogy sok érdekes dolgot kell adni a kezébe, és akkor elvan. Ha nincs szopis párna, akkor megfelelő egy takaró is, vagy nagypárna, amivel ki lehet támasztani. Szerintem azért nem szeret ülni, mert még nem jött rá, hogy hogyan kell, vagy még az egyensúlyérzékének kell kialakulni. Most már lehet őket ültetni, a gyógytornász is mondta, hogy nyugodtan ültessem babakocsiban is, otthon is. A kiságy sarkában is szeret ücsörögni. Vettem neki egy chicco vonatot, amin ha megnyomod az állatokat, akkor megszólalnak, meg dudál, meg sihaházik, az nagyon késztette arra, hogy ülve maradjon, mert ülve nyomkodja. És le is köti sokáig, mert tetszik neki, hogy ő szólaltatja meg.

jutiboszi
 
 


Ja, Kriszta, szerintem teljesen normális. Boti 6 hónaposan tudott már teljesen egyedül ülni, de mászni csak kb. 8 hósan kezdett. Milán először mászott, és állt, és utána ült egyedül. Minden baba más.

jutiboszi
 
 


Vivi írta: Kíváncsi leszek mit mond októberben a fejlődés neurológus. A korrigált koruk 6.5 hó, és másznak, meg kapaszkodva föltérdelnek. SZerintem ez annyira nem rossz :wink:

Szerintem ez tök jóóó!!!! :)

jutiboszi
 
 


" A webhely tanúsítványa hibás.


A webhelyhez tartozó tanúsítványt egy másik webhely címére állították ki.

A tanúsítvány hibája átverési vagy adatlopási kísérletre utalhat.
Azt ajánljuk, hogy zárja be a weblapot, és ne használja tovább.
A weblap bezárásához kattintson ide.
Továbblépés erre a webhelyre (nem javasolt).
További információ "


Nekem ezt írja ki az iwiw/wiw, mikor először megnyitom. csak sokkal cizelláltabban...


Juti: a neurológusnak az a heppje, hogy ha össze vissza tekergeti a gyerekek kezét, lábát, nekik nem szabad ellen tartani, hanem simán hagyni kell. Ha nem teszik, akkor azt szűri le, hogy túl feszes az izomzatuk. Szal nemtom mi lesz. Örülhet, ha a csajok nem kezdenek el visítani, ha meglátják, nemhogy még hagyják, hogy kifacsarja őket. Bár biztos van valami hiper tudományos magyarázat, de a másik orvos csak meresztgette a szemét a múlkori diagnózisra. Elvégre annak akinek rossza az izomtónusa, az ritkán mászik mint a villám.
Vendég
 


Csak azért kérdeztem ezt az egyedül ülős dolgot, mert az autósülésünket Kristóf simán kinőtte. Elvileg 13 kg-ig jó lenne, de lelóg róla a lába, és mivel menetiránynak háttal kell és lehet csak bekötni, igy nem fér el a lába, félig fellóg az ülés háttámlájára. Elmentünk hát másik ülést nézni, ami ugye 9 kg-tól van, amitől ugyan még 1 kg elválszt minket, elmentünk a brendonba, mert úgy vettem eddig észre, hogy ott némi szakértelem is van legalább, érdeklődni meg beleültetni Kristófot. Ki is néztünk egy ülést, de azt mondta az eladó, hogy nem az számít, hogy 9 kg, hanem hogy stabilan tud-e ülni, mert ha nem akkor nem szabad menetiránynak megegyezően bekötni, mert ütközésnél a fejének viszacsapódását ő még nem tudja annyira koordinálni. Na fasza sehogy sem jó a 9-18 kg-s ülés, ja és azt is mondta az eladó, hogy ne is álmodjunk róla, hgy 18 kg-ig jó lesz neki, mert ezt is majd hosszában fogja kinőni. Szép remények..

Vivi,
Nem tudom miért irja ezt neked, nem találkoztam én még ilyennel..

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Ez érdekes! Mi még az első bébiülést használjuk, még nem lóg le a lába, és én is menetiránynak háttal teszem a kocsiba a bébiülést. De ha még nem is tud stabilan egyedül ülni, szerintem akkor is megvehetitek az olyat, amiről már nem lóg le a lába, mert elvileg eléggé be lehet kötni, szóval nem hiszem, hogy nem lenne kényelmes, vagy kicsúszna belőle. Ja, és még az jutott eszembe, hogy mi úgy tesszük be az ülést, hogy bekötjük üresen, és addig döntjük, hogy szinte fekvésben van, és így sokkal kényelmesebb lehet szerintem. És így nagyobb hely van a lábának is. Próbáljátok ki, hátha segít.

jutiboszi
 
 


Kriszta! Nekünk pont az ellenkezője jött be, mint Jutinak. Mi majdnem űlve tesszük be. Éppen nem űlő még, de közekít, így még stabilan be lehet kötni az űlést, és Kincső jobban elfér. Volt úgy is, hogy úgy utazott, hogy felűlt magától és sokt dolgot elért, amit hátra kellett tenni :lol:

Juti! Nagy gratula, nagyon ügyi Milcsi. Kincső még minidg nem szereti a hason fekvést, kivéve, hogyha nagyon érdekes dolgot talál magának. Hogyha már kicsit is fáradt, akkor sírás van. Nem is erőltetem, majd hogyha akar mászik. Menni viszont nagyon szépen megy, hogyha fogom a kezét. Nem akad össze a lába sem, egymás után teszi :lol:

Vivien! Remélem a csajok épségben megússzák a dokit :wink:
Milyen böngésződ van? Explorer? Mozzila?

Adri! Nektek is gratlua Zazó fürgeségéhez! Nagyon édesek!!!! :wink:

Nálunk valószínű jön a felső fog. Extra nyűgik vagyunk két napja, este 3-szor ébredünk, álmunkban felsírunk és felül látszik halványan a fog körvonala. Remélem hamar ki fog bújni. Ma már ott tartottam, hogy nem is ettem, meg takarítottam, míg Kincső aludt, hanem szépen együtt aludtunk a nagy ágyban. Így sokkal türtelmesebb voltam már. :D

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Mi pont most cseréltük ki az üléseket és az a jó a mostaniban, hogy 1 picit dönthető, tehát nem kell a gyereknek teljesen egyenesen ülni (még), szerintem ilyet ti is nyugodtan vehettek.

Betti! Köszi a dicséretet :wink: . Nekünk egyébként SeaMonkey böngészönk van, szeretem mert megjegyzi a bejelentkezést és nem kell mindig beírkálni.
Kitartást a fogacskához azt mondják csak az első kettőnél nyügik meg a szemfognál, bár az én gyermekeim ezt megcáfolták.

Ja képzeljétek a sógornőm fia most 2 éves és vmelyik fogacskája most törte át az inyét és mondta hogy fáj, szóval nem csak viszket ahogy a szakirodalomban lehet olvasni.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Vivien! Szorítok hogy a lánykáid "túléljék" ezt a neurológiai vizsgálatot!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Juti,
Beleültettük ott a brendonban az új ülésbe, és szemmel láthatóan tetszett neki, szó nélkül ücsörgött benne, mig mutogatták, hogy mit hogyan kell állítani rajta. Nem is a kicsúszást emlegették ott, hanem hogy a nyakizmai nem olyan erősek, mig nem ül, és az veszélyes egy ütközésnél. A mostani ülésünket nem lehet dönteni, egy dokkoló van az autó ülésén, és abba kell belekattintani a hordozót, igy fix helye van hátul, de gyakoroljuk az ülést, hátha hamar megtanulja.:))

Adri,
amit mi néztünk abban sem ül teljesen, az is dönthető valameddig azért, és tényleg kényelmesnek tűnt ahogy benne ült Kristóf.

Persze baba válogatja, de sokan sokkal jobban szenvednek a felső fogakkal mint az alsóval. Kristóf talán még nem azzal szenved, bár ő is extra nyűgős, de szerintem a betegség miatt. Nagyon nehezen tudom megitatni vele a c vitamin cseppeket, meg a Normaflore-t, már odáig jutottunk ha meglátja a kanalat már fordítja el fejét, igy ma sokat sem evett, valami nem lehet jó a hasával sem mert sokat büfizik, pukizik, meg 2x hányt is, amit kiadott már nem nevezhető bukásnak, remélem kilábal már belőle szegényke:(

Kép
k.krisztina78
 
 


Adrienn!

El is hiszem, hogy fáj, mert különben nem lennének ennyire nyűgösek némely babák! Boti is rácáfolt a csak első kettő kibújásnál fájásra, mert ő a felső kettőnél is extra nyűgös volt!

Ma Milcsi is nyűglődött, illetve tul.képpen nem volt semmi baja, csak éppen aludni nem akart! 2x 45 percet aludt napközben, és este is elég nehezen akart elaludni. Adtam neki homeós bogyót, chamomillát, és 15 perc múlva nyekk nélkül elaludt a kiságyában.....használt a bogyó??? És ki van csípve nagyon a popsija, ahogy töröltem, apró vérpöttyök jelentek meg a pirosságban.......Botinál ez mindig fogzáskor van így. Nem tudom, még mindig nem bújt ki a foga, nincs bedagadva sem az ínye....de rágcsál mindent. Szegény Csabi már meg is jegyezte, hogy én mindent a fogzásra fogok, aztán 3 hónapja emlegetem már, hogy fogzik, és még ki se bújt! :)

Bettó!

Köszi a gratulát! Én néha kicsit meg is ijedek, hogy nem túl gyors ez??? Egyébként néhány napja leteszem a szőnyegre, hadd fedezze fel a világot, és naaaagyon élvezi. És szépen mászik is, leül, ha valami megtetszik, és eljátszik. Persze még nem merem otthagyni sehol, mert van, hogy elesik, vagy megbillen, miközben ácsorog, de egyre ügyesebben és óvatosabban esik. A bébiülést meg már nem tudom, hogy kinőttük-e, vagy sem, mert ugye még nem csináltattuk meg a kerekeket, és már kb. 2 hete nem ült benne. De szerintem jó még bőven. 2 hete még jó volt.

Ja, és hogy teszi a lábikóit? Ügyesen teli talppal, vagy lábujjhegyen? Csak kíváncsi vagyok, mert ugye a kompban lábujjhegyen hajtja magát, vagy ott is teljesen leér???? Nem tudom, nincs még kompunk! És milyen cipő van rajta? Mert a gyógytornászunk azt javasolta, hogy ne is adjak rá otthon cipőt, hadd érezzen sokat a talpával. Bocsi, hogy kíváncsiskodom!!!

Gondolom fáradt vagy Te is az éjszakák miatt! Éjjel szopizik még? Mert amióta Milcsi lemondott a ciciről, már meg tudom kérni a Csabit, hogy szombatonként keljen fel ő hozzá, én hadd aludjak. Igaz, most is megkértem, de Milcsi éjjel sírt, mert nem tudott visszaaludni, és felébredtem. Aztán kimentem, megnyugtattam, megetettem, és 4kor el is aludt (3tól fent volt), és reggel 8.30ig aludt!!!! Úgy látszik jót tett az éjszakai kajálás.

Olvasta valaki a Suttogót??? Vélemény?? Én tegnap este beleolvastam, tetszik!!!!!!! Az altatásos rész be is jött!!!!!

Na, pussz!

jutiboszi
 
 



Kriszta! Jobbulást Kristófnak! Nem tudod vmi bele tenni a C vitamint, én a reggeli meg az esti tápszerbe csepegtetem bele, 50 ml tápcsit mérek ki azt biztos megisszák és így lecsúszik a vitamin is :wink: .

Juti! Hát sajna ez a fogzás így van, hogy jóval elötte érzi már a baba mikor a fogcsírák elkezdenek mozgolódni és a kicsi inyén még semmi sem látszik :cry: .

Jónak mondható éjszakánk volt , Zazó 1X kelt 2 óra körül és reggel 6-ig aludt is tovább, Anna meg fél 1-kor fél 3 -kor fél 6-kor és 7-kor. Viszont azért aludttak mert megetettem őket 2 és 3 között :oops: , én is aludni akartam 1 kicsit :roll: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Juti! Én bele néztem az ikres részbe, de nem nagyon jött be (Suttogó).

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Mi extra nyűgösek vagyunk mindketten.Szombat óta én is csatlakozom a menstruálók táborához:( :evil: De egész mult hét szörnyű volt...idegbajos voltam,és még csak megmagyarázni sem tudtam csak szombaton jöttem rá,hogy HÁT EZÉRT volt!!!Dóri már az összes hajam kitépi,harapja az állam,éjjel nem alszik,persze nappal sem,ugyhogy már egyre jobban hasonlítok egy zombira......és még ez az idő is!!!Én sem bánnám már,ha kijönnének a fogacskák.Úgy látom neki mind a 4 egyszerre akar kijönni.Szegénykémnek hogy fájhat :shock:
A bébihordóból neki is rég lelóg a lába,de mi is ugy tesszük be,hogy majdnem fekszik,és így aludni is szokott kicsit.
Kriszta:jobbulást Kristófnak!!!
Dórinak eddig csak egy nap volt,hogy hányt kétszer,és a frászt elkaptam,hogy mi baja lehet,és végül kiderült,hogy túlette magát :)
Dóri sem mászik még,ő is szívesebben áll,vagy ül.

Kép

Kép
ildikó82
 
 


Egy pár új kép :wink: :
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
ildikó82
 
 


Ildikó!

Nagyon szép kislányod van!!!!!!! Nem teszed még lejjebb a kiságyat???? Én már rég lejjebb tettem, igaz, így akaratomon kívül jobban ösztönzöm arra, hogy felálljon, mert könnyebb így megkapaszkodni a rácsokban, de legalább nem tud kipottyanni. Persze nem akarom az ördögöt a falra festeni.....

Adrienn!

Én mindig megetetem éjjel, ha nem elég a víz, vagy nem tud elaludni. Nem kéne már?????? De úgy érzem, hogy jobban alszik utána, tehát biztos éhes! Van, hogy este nem fogadja el a tápit, vagy csak keveset iszik belőle, olyankor éjjel is kap. De legtöbbször elég a víz.
A Suttogó nekem részben tetszik, részben nem..vannak olyan részek, amin csak nevetek, de van olyan, ami segített. De minden baba más, és próbálkozik az ember mindnefélével, nem igaz?

jutiboszi
 
 


Juti!
Nem teli talppal áll és sétál. Csak az utcán van rajta cipő, mert hideg van. Otthon vastagabb zokni, aminek tapad az alja :wink:
Hát elég gázos az éjszaka, tesóm meg is jegyezte, hogy be van esve az arcom. Ma megpróbálom még vastagabba öltöztetni, hátha ez a baj, nem tudom. Bizony szopizik este, máshogy nem alszik vissza. Viszont most éjszaka a 4-ből kétszer nem is szívott bele, csak tartotta a szájában. Így gyorsan ki is vettem a szájából, nem volt sírás aludt tovább. Az is lehet, hogy tényleg fáj neki és csak megnyugtatja magát.
Suttogót én nem olvastam.
Ja amúgy kompozni sem kompozik sokat, csak amikor már nem tudok mást csinálni. Ott biztonságban van.
Ma letettem a játsziszőnyegre, de 7 percet bírt ki rajta. Még hogyha ott vagyok, akkor sem. Hogyha viszont űl akkor nincs sírás. Ja észre vettem azt is, hogy mostanában hogyha távolabb van egy játék és el akarja érni, fél lába nyújtva marad, mintha állni akarna vagy mi.

Ildikó!
Dóri is olyan, mint Kincső: Űlve, vagy állva a tuti :wink:
Az ágyat már én is lentebb tettem, igaz még nem mászik, de hogyha valahogy felhúzza magát baj lenne.

Adri! Én is így tettem, csak napközben tegnap napközben, így tudtunk ketten aludni :wink:

Kép
bettó
 
 


Bettó!

Milán is úgy mászik néha, hogy az egyik lábával mászik, a másikkal meg mintha felállni akarna, úgy lépked. De nem mindig.
Ma nagyon nehezen aludt el, pedig annyiszor megpróbáltam...aztán betettem a babakocsiba, és játék közben elaludt. Szegény. Reggel 7től délután f1ig nem tudott elaludni. És enni se nagyon akar, eddig 150 ml tápszert megivott egyszerre, ma meg 80ml-t, de a gyümölcsöt elfogadta kanállal. Legalább vitamin van benne. :)
Ja, utcára én is adok rá kocsicipőt, mert sztem is hideg van!!! Otthon meg mi is harisnya, vagy zokniban flangálunk.

Csináltatok már salátafőzeléket???? Isteni íze van, Milán is nyeli, mint kacsa a nokellit. :) Letépkedem a salátaleveleket, kevés vízben megpárolom, és főtt krumplival összemixelem. És egy kocka cs.mell is kerül bele! Nagyon fini!

jutiboszi
 
 



Akkor boldog szülinapot Milánnak! Amúgy babapiskóta nem tudom miből van, de már nem is sokkolom magam vele. Mi is kaptunk anno, szerintem neki sem fog megártani fél évesen, ha naponta fél piskotat beleturmixolok a kajajaba. És azért mégis sűríti a gyümit...

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Sziasztok!

Kriszta, Ábrisnak is lelóg a lába az autósülésből, azaz éppen hozzáér az autó üléséhez, és nekünk is fix aljba kell bepattintani. Melyik ülést néztétek a Brendonban? Van a Concord trimax (azt hiszem), azt sem használhatja már menetiránnyal szemben? Mert az abszolút dönthető, és 0-3 évig van. Szonjának Römer King volt, és az is szinte teljesen fekvőre dönthető, szerintem akkor nem kell tartania a buksiját, ha fékez az autó.

Ábris sem ül még (mondjuk ő itt a legfiatalabb), kúszik (előre) és mászik (hátrafele) :) Szerintem nincs elkésve semmivel, fél évesen elvileg csak oda-vissza "kell" forodniuk.

Juti, tényleg iszonyat ügyes ez a Milcsi! Szerintem a Dévény-torna is megtette a hatását!

Ildikó, hasonlóan szörnyűek az éjszakáink-nappalaink. :S Ábrisnak iszonyatosan be van dagadva az ínye, de még mindig nem törte át... Nagyon várom már, hogy 1 éves legyen, hátha akkor alszik majd valamennyit... Komolyan mondom, szerintem van olyan nap, hogy összvissz kevesebb, mint 10 órát alszik. állítólag én voltam ilyen. :oops:

Bettó, szerinten csak próbálkozik Kincső, hogy mit bír! Meg van, hogy egyszer csinálnak valamit, aztán mintha visszafejlődnének, abbahagyják. Tudom, hogy nicns sokat a kompban, de nem azóta csinálja ezt? Úgy értem, hogy megérezte az állás "ízét", és folyton úgy akar lenni.

Én meg jól kétségbeestem, mert 2-3 napig nem akart bébiételt elfogadni, csak cicit vagy tejpépet, és elkeseredtem, tőletek is akartam tanácsot kérni. Aztán rájöttem, hogy a szobameleg kaját nem eszi meg. Csak ami annál melegebb :lol: Mert ez üveges volt, és enm a hűtőből vettem, gondoltam jó lesz neki... Hát nem...

Pussz, esti szertartás következik nemsokára :)

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Juti! Kincsőnek is szoktam ilyen hamit csinálni! Ízlett neki, bár ő ne igazán válogatós. Nem úgy, mint az anyukája.
Ma már bátrabban hajolt előre, hátha....
Remélem az éjszakátok jobb lesz :wink:

Manka! Nem már hamarab is volt, hogy nem akart hason lenni, és a lábt is feszítette már korábban is. Sebaj, majd jön a többi. Igen, aggódtam, hogy vissza fele fejlődik, de mostmár nem zavar, majd mászik akkor, amikor akar. No meg te mindig megnyugtatsz :wink: Köszike!

Ma betettem Kincsőt a kiságyba űlve, meg játékokat, hátha.... Nos sírás volt eleinte, ott maradtam mellette, akkor elvolt. Kereste a kapaszkodót, de még csak a rácsig jutott el :D

Pár új képecske:
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
bettó
 
 


Sziasztok! Betti, Ildikó! Nagyon szépek a csajok!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Szióka!

Bettó!

Megzabálhatom??????? Annnyira cuki! Látom Ti is kiskádban fürdetitek, nagyon tetszik neki is, gondolom! Mi sokkal több vizet szoktunk engedni, kb. 10 cm-re a tetejétől, és úgy is nagyon imádja! Lehet pancsikolni, meg lubickolni! Próbáljátok ki!

jutiboszi
 
 


Juti! Nem, mert nem maradna nekem belőle semmi :lol: Régebben próbáltuk, de akkor még félt, mert nem tudott úgy egyensúlyozni. Mindig majd egy picivel többet engedek nei és akkor majd megszokja. Nálunk inkább a samponom meg a tusfürdő doboza kellett volna, majdnem térdre is állt, hogy elérje :lol:
Nekünk folytatódik a rossz éjszaka. Fázni tuti nem fázott, szóval más van a háttérben :roll:

Adri! Köszi :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Bettó:tényleg zabálnivaló Kincső :wink:
Az ágyat sanójna nem lehet lejjebb engedni,mert nincs alul kifurva,és csak kölcsön ágy ugyhogy mi sem furjuk ki.De KIZÁRÓLAG alvásra használjuk,most csak a fotó kedvéért ültettem bele.És Dóri ugy alszik,hogy nem forgolódik,mert amint megforul már ébren is van,és én is...mert a mi szobánkban van,tőlem 1 méterre.Szóval nincs alkalma és lehetősége arra,hogy kiessen belőle. :)
Manka :a 10 óra nálunk már nagy szám...Dóri van hogy 7-8 órával beéri egész nap.Bár a ma éjjel egész jó volt,mert csak 1-kor és 4-kor kelt.Utána meg fél 6 és ott már teljesen felébredt.Most tudtam csak visszaaltatni,de előre tudom,hogy fél óra mulva fent lesz :roll:
Juti:Boldog Hófordulót Milcsinek :lol:

Kép

Kép
ildikó82
 
 


Lyányok!

Új recept:

Banános-gesztenyés tejpép házilag

50 ml tápszer vagy anyatej, 10-12 db bio buláta (extrudált csíráztatott búza), fél banán, 10 szem főtt gesztenye.
Mindez összeturmixolva!!!

Milán imádja!

jutiboszi
 
 


Bettó!

Értem! Milcsi is félt még a nagykádban, de amióta ilyen ügyesen ül, élvezi nagyon! De az jó ötlet, hogy mindig egy kicsit többet teszel bele!

Ildikó!

Na, így okés, Milcsi napközben is néha kiságyban van, mert amíg csinálom az ebédet, vagy wc-re megyek, addig bumm be a kiságyba, pár játék bepakol, és ott biztonságban érzem őt! És egész jól eljátszik egy ideig, ha meg nem, akkor szól.

jutiboszi
 
 


Nálunk a fürdés nagyon gyors. 5 perc alatt mindenhol megmosom, és kész. Egyenlőre a tisztálkodás a lényeg, nem a pancsi. Majd ha már tudom őket egyszerre, akkor játszhatnak, de jelenleg estére annyira leamortizálnak, hogy 1 gyerekre is alig van energiám, nemhogy kettőre! Aztán vacsi és szunya. Legkésőbb fél 9-re már szabad vagyok :wink:
Most, hogy másznak, állandóan a nyomukban kell lenni. Lili kimászik az előszobába, Jázmin azalatt a szoba túlsó végében üti be a fejét az íróasztal alá :roll: Semmilyen barrikád nem akadály már. Mi lesz itt később???
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?