Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen!
Szerinted egy pár hetes,hónapos gyereket a saját gyógyulásába vetett hite gyógyít meg? Hmmmm...
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Panda,
kb 2 rozsanyi jut a 3-4 uvegnyi kajaba a karfiolbol /egy uvegnyit en eszem meg, fogyokurakentKép/, nem latom, hogy fajna tole a hasa, mondjuk Reka sose volt kenyes a hasara.
Olvastam masik topicban egy irasod, amiben az elozetes vizsgalatokrol irtal, en is egyetertek Veled, csak nem akartam ott beleszolniKép
Kortet is lehet venni keszen, en azt is hazilag pepesitem.
Szerintem, ha nagyon aggodtok a zoldsegek minosege miatt, akkor piacon oreg neniktol kell venni, azok biztos nem permetezik agyon a krumplit, repat, almat. Az elso idokben meg ennel sokkal tobb ugysem kell.

Zsani,
ne is kerdezd az ejszakatKép Egyebkent nem a kaja miatt aggodtam, azzal en is ugy vagyok, ha ehes, ugyis szol. A pizsihiany miatt. Ejfelig vartam, aztan elmentem aludni en is, mondvan, ha ejjel megebred, majd tisztaba teszem es atoltoztetem. Aztan egyszer felsirt, s nem aludt vissza, mondtam, navegre, es atcsortettem a szobajaban. Gyorsan tisztaba tettem, ra pizsi-rugi, halozsak, felkaptam, mentem at vele a nappaliba, szopizni. Menet kozben ranezek az orara, reggel 3/4 7 voltKép Megfenyegettem, ha nem alszik vissza, orok harag. Megijedhetett, mert 10 elott ebredtKép

Hayimpapa,
megneztem a kepeket Markrol, s ha mar arrajartam, Teged is megneztelek magamnakKép Latom, SZIF-es voltal, egy ideig foldimKép Lehet, hogy a Hugomat is ismered, mert O is ott vegzett infoskent, sot volt Kispali becenevu, egyebkent Istvan keresztnevu evfolyamtarsa is talan.
Nekem kezi Medelam van, nekem nem jott be igazan. Strapas volt nagyon, ketkezes, igaz, nem is akartam nagyon fejni. Amikor meg muszaj volt, inkabb a kezi fejes jott be nekem is.

Forti,
banant egyszer adtam Rekanak, de ugy kipottyosodott tole, hogy hanyagolom azota. Pedig hizokuranak se lenne utolso, lehet, majd megprobalom ujra. Ez a ceklafozelek erdekelne engem is, a vastartalom miatt, hogy csinalod? Rekam meg most is napjaban 3-4-szer rottyant, lehet, azert nem hizik igazan?

Brokkoli,
olyan szep ido volt ma, szerintem ilyenben mar nyugodtan kimehettek egy jot setalni.
most olvasom kozben, hogy voltatok, bocsiKép

Zulu,
ez a merleg, ez egy atok valoban, rengetegen ezen buknak elKép Ez a "anyarabszolga" tetszik, en neha anyarobotkent emlegettem magam, foleg még elso idokben, az ejjeli eteteseknelKép Koszi a homeo tippeket, csak nem pesti vagyok, az a bokkenoKép

Sasha,
visszatennek egy mosolygosabb kepet a profilomba, az etetoszek helyett, ha nem banodKép

Mivel meg nem irtam elegetKép, elmeselem, hogy ma hol jartam, csak hogy irigykedjetekKép Meg karacsonyra kaptam egy masszazsberletet, 50 perceseket, es abbol egyet bevaltottam, mig Hugom meg vigyazott Rekara. Egy illatmecses egett csak, halk zene szolt, en kinyultam, es 50 percen keresztul frissitett a masszorno. Hat ez valami isteni voltKép
Ja, es megvalami: ne siettessetek ezeket a fordulas-felules-allas produkciokat, addig jo nekunk, mig csak fekszenek s max. a fejuket forgatjakKép Reka most mar szepen felul, elvezi is az uj perspektivat, csakhogy lefekudni nem tud meg, csak eldolni sokszor. Abbol meg ektelen siras kerekedikKép
Reka soksszor kirugja a /hatsoKép/ labait, amikor negykezlab van /es persze jol orraesik/. Tudja valaki, ebbol mi lesz? Vagy csak egy hobby, megirigyelte az orronjarast?Kép
Errol jut eszembe, conti, de jo, hogy a nagylanyod ilyen. Akkor a pottom igaz szerelemgyerek?Kép

Na, megyek, nehogy megint pizsama nelkul maradjunkKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden forgó, mászó kisbabának! És köszönöm a megnyugtatást, ezek szerint Emma még ráér.Kép

Sasha!

Akartam is kérdezni, hogy ti milyen pelenkát használtok, mert Emma nincs annyi kiló mint Gabi, "csak" 5900 gr, de már legalább 1 hónapja midi pelenkát használok, mert a mini elnyomta a combját.

Törlõkendõ:

Én johnson-t használok, semmi gondom nem volt vele eddig. Próbáltam baby love-ot, niveát és pampers-t is, egyikkel se volt gond az Emma szempontjából, nekem tetszett legjobban a Johnson.

Ez a fránya téli idõszak, Emma is kezd köhögni. Amíg nem lázas addig kell valamit csinálni vele szerintetek? Mi is a jövõ héten kapnánk az oltást, de így lehet hogy elmarad.

Kataa!

A baby-sitterrel kapcsolatban: Anyukám is baby sitterkedik, és õ is 500 Ft/óráért szokta vállalni (legalábbis tavaly, nem tudom most emelt eKép). De ehhez hozzá tartozik, hogy az esetek 90%-ban nem egész napos felügyeletrõl van szó, hanem 2-3-4 óra hosszáról, amíg a szülõk elmennek moziba, vagy csak csinálnak egy szabad délutánt, vagy esetleg éjszakát.És az utazást nem fizetik, így nézve nem is fizetik túl. Egy család van ahol régebben munkába ment az anyuka és ezért kellett vigyázni a babára, de õ csak heti 2x dolgozott kb 6 órát. Olyan nem nagyon van aki elmegy dolgozni és egész napra baby sittert fogad, ha valaki mégis akkor ott szerintem nem óra díj van, hanem megegyeznek egy havi fix összegben, de ez nagyon ritka! Anyukám eddig egy ilyen ajánlatot kapott, két éve havi 50 000 Ft-ot ajánlottak, nem vállata ennyiért, úgyhogy szerintem ez az a kategória a mit nagyon kevesen engedhetnek meg maguknak.

Testvér: Hát mi egyenlõre nem tervezünk kistesót, de sose lehet tudni, majd pár év múlva lehet hogy még meggondoljuk. Én mindíg egy kisfiút és egy kislnyt szerettem volna, de elsõre fiút, úgyhogy ez nem jött be.Kép De most már jó így ahogy vanKép

Manó és a nyûgös Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok

Én is csak bejelentkeznék, mert ahogy Zsani írta ma jól megsétáltattuk magunkat 2x is és én is elfáradtam tisztességesen.

A tali idõpontja végül is mindegy hogy mikor van, nekem jó a szerda és a csütörtök is. De azért idõben egyezzünk meg, mert a sütit akkor elõtte kell megsütni. Valaki hoz teát magával?

Áfonya
Képzeld ma lett volna céklafõzi nálunk, reggel oda is raktam fõni, közben Zsanival megbeszéltük a sétát. Gondoltam nincs baj, apuci úgy is itthon van, majd figyel rá és mire hazajövünk már csak paszírozni kell és lehet tápolni befelé. Mondtam neki hogy kevergesse mert nem egy nagy mennyiség, mondta jó jó csak menjek már, ne magyarázzak. Zsanival éppen egy bababoltban voltunk amikor csörgött a mobilom. Apuci volt, közölte hogy hazafelé jövet vegyek céklát. Kérdeztem miért odaégett??? Válasz: Áááááá dehogy, csak elfelejtettem kevergetni. Kép Kép
Lényeg hogy úgy ottfelejtette, hogy még mindig ázik a lábos, mert nem lehet kiszedni belõle a céklát.
Most fõzöm a holnapi adagot.
A lényeg hogy én úgy csinálom majd ahogy a dokinéni mondta, megfõzöm nagyon puhára a céklát (mondjuk egy fej, ha egy adagot akarsz), átnyomom szûrõn, vagy botmixerrel széttrutyizom, ahhoz adok egy kisebb fej fõtt burit szûrõn áttörve, és a buri levével higitom hogy krémes legyen mint a bébiétel. A lényeg hogy olyan íze legyen hogy te is megennéd. Zsani pl. anyatejjel higitotta.

Zsani
mikor hazaértünk moshattam ki mindent, még a pokróca is tiszta trutyi volt. Megmértem a lázát de nem volt neki hála az égnek. Akkor csak nem ízlett neki a kajcsi.

Jóéjszakát mindenkinek
Forti és a 23 hetes Levi

Kép
Kép
forti
 
 


Hurrá!
Lili végre megfordultKép! A hátáról az oldalára fordult ma délután, aztán hazajött apuci, mondom neki, hogy mit tud már a lányunk erre neki is megfordult, volt is nagy örömKép. Egyébként Lili ma délelõtt nagyon nyüzi volt, gondolom õ is megérezte ezt a hirtelen idõváltozást, de délutánra teljesen megjavult a kedélye.

Beszti,
Beninek boldog névnapot kívánok!

Áfonya,
Hát szabad ilyet leírni nekünk? Masszírozás, halk zene, relax...? most megyek veszek egy illatos habfürdõt, hogy valahogy helyrehozzam a kedvemetKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Olyan sokat irtok,hogy nem is tudom,fog-e sikerülni mindent atolvasni!
Remelem mindenkinek jol telt a szilveszter!?Mi vendegsegben voltunk,Aaron a többi gyerekkel volt es Rebecca meg aludt egy ideig,de 23h körül felebredt es nem is tudott visszaaludni.Igy ö is megtisztelte az Ujevet az ebrenletevel.Es amikor a többiek koccintottak ö engem megtisztelt egy nagy bukival:csupa turo letta polom es a melltartom is!KépKépKép
Szoval nem gondoltam volna,hogy jol fogom magam erezni,mert,hogy a gyerekeknek bizti nem a lejobb - de
megis.Megis jol ereztem es ereztük magunkat,a gyerekek sem panaszkodtak.

Rebi most jol meg van fazvaKép.Olyan sokat köhög szegeny.BAr azt hiszem mostmar jobban van.e nem lett egyszer sem lazas.

Babakaja
Kezdve azal,hogy meg mindig csak amulok:Rebi mult heten hetfön lett 5 honapos es meg semmit nem kapott anyatejen kivül.Szoval azon amulok,hogy mar olyan sok Rebinel fiatalabb babo is nagyban kapja a babakajat.En tartom magam a Liga velemenyehez es a betöltött hat honapos koraig nem fogok neki semmit adni.Es akkor is megprobalm es nem eröltetem.KIvancsi vagyok,mit fog hozza szolni.
Aaronnak en magam csinaltam a legtöbbet.Bar nehanyszor vettem is.Altalaban az Alete markajut vagy a Demter vagy van meg egy amit itt (Ausztriaban) Bio boltokban lehet kapni.
Ha en csinaltam akkor megföztem a zöldseget es a vizzel amiben fött turmixoltam össze.Soha sem anyatejjel vagy tapszerrel.
JA es azert jo volt a par bebieteles üveg a megvettekböl,mert igy utra is vihettem magammal sajat keszitesü kajat neki.

En szerettem a pepecselest Aaronnak,Remelem,Rebinel is meg lesz hozza a türelmem.Bar miert ne.

Autosüles
Itt Ausztriaban lehet az elsö evre az Autoklubtol kölcsönözni es csak utana kell venni.Igy most nekünk Maxi Cosi City van,ami 1 eves korig vagy 13kg-ig van.Es utana az Aaron Maxi Cosi Priori-jat fogja örökölni.

HA valaki tud nemetül, ajanlom a www.oeamtc.at oldalt (nem tudom,hogy kell linket berakni).Itt lehet talalni egy autosüles ertekelest,amiböl lehet tanulni.
Ja es ugye tudjatok,hogy a hasznalt üleseknel tutira kell menni,hogy ne balesetes legyen.Tehat csak akkor vegyetek,ha az akitöl veszitek, merget venne ra,hogy nem szenvedett balasetet az üles.Itt Ausztraban legalabb is baleset utan nyomban le kell cserelni,ezt az Auotklub ajanlja.

Na jo,ostmar nagyon sokat irtam...Kép
Remelem,van,aminek hasztanat is tudjatok veni!!!Kép
Kryss&Rebecca(5 honapos)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Elõször is BUÉK mindenkinek!!!

Most már én is újra itt vagyok!
Mi is nagyiztunk az ünnepek alatt. Kép

Nem részletezem, de mindenkinek gratula a forgáshoz, mászáshoz, fogacskához!!!

A karácsonnyal kapcsolatban csak ismételni tudlak benneteket. Kép
Dórinak nem is kellett volna ajándék csak sok-sok csörgõ színes csomagolópapír. Ugyanis õ is azokat értékelte jobban.
Szilveszterkor felébredt éjszaka a petárdákra. Mivel látszott rajta, hogy most nem igazán akar visszaaludni, apa kihozta a szobából és együtt nézte a család a szilveszteri fényeket. Mivel Dóri sikongatott (még félálmosan is), ezért az újév elsõ napján elvittük a tüzijátékra. Itt Miskolcon minden évben van ilyen. Hát ne tudjátok meg, hogy hiába szólítgattam, le voltam tojva! Kép A tüzijáték jobban érdekelte. Kép

Ezenkívül a kisasszony borzolja az idegeimet. Feláll a kiságyban és mindenhol ha van mibe kapaszkodni. A lélegzetünk is elállt amikor az elsõ felállását végignéztük. Kép
Mászni még esze ágában sincs, de a felállásban már profi. Csak hát kis buta, nem tudja, hogy ilyenkor nem szabad ám elengedni amibe addig kapaszkodott. Szóval ilyenkor zuhanna nagyokat, ha nem figyelnék rá. Egyszer a kiságyban jól bevágta a fejét, de nem mondhatnám, hogy elvette a kedvét a felállástól. 5 perc múlva már újra állt.

Kajcsi téma:
Dóri már elég sokfélét eszik igaz csak napi egyszer, mert mellette még 4-szer szopik. Na jó, azért a szopik közben is nassol néha. Kép
Én sok kajcsit lefagyasztottam bébiételes üvegekbe. Borsó, répa, tök, cékla, sóska. Igaz mind anyukám kertjébõl való.
Mindenesetre igaz, hogy öreg néniktõl kell vásárolni az ilyet, akik nem permetezik agyon.
Nálunk a cékla nagyon nyerõ volt egy ideig, de most már az "anya, edd meg inkább te" kajákhoz tartozik.
Én reggel kiteszem a konyhaszekrényre és délre kiolvad, már csak melegíteni kell a mikroban.
Gyümölcsöt du. kap. Egy banán lemegy egyszerre. Imádja! Kép

brokkoli!
Mi Nivea popsitörlõt használunk, de semmi bajunk vele.

Hát mára ennyi...

Pusssz!

Kata és Dórika (aki már a 8. hónapot tapossa Kép)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


KEdves Kata007!

A profilodban látom, hogy a lányod olyan hancúrszõnyegen játszik.
Mi karácsonyra vettünk a gyerkõcnek, viszont amit eddig a takaróján nagyszerûen csinált: 4kézláb hintáztatta a fenekét elõre hátra, azt ezen a szõnyegen nem csinálja, mert még csúszik neki.
Nálatok ez hogy volt? Amyúgy nagyon szereti, állandóan masszírozza a figurákat Kép

gumicukor és Dani (6 hónapos és 2 napos)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Hali!

Csics!
Köszi! Nem tudom melyik van nekünk és lusta vagyok megnézniKép

Áfonya!
Persze-persze! El is felejtettem megköszönni, pedig megnéztemKép Csak mikor felraktad a képet elkaptam apát egy fordulóra és hevesen magyaráztam neki arról az etetõszékrõl, így kimaradt a köszikeKép

Manó!
Pampers-t! Tudod vettünk már pár szar pelenkát, de nekem ez vált be totálisan!

Kata007!
De jó!!! Ti már felálltok!?KépKépKép Ezer gratula! Anyukád jobban van? Ugye...?KépKépKép Gondoltam rátok!

Mi megvagyunk. Tárgyaknak mostanában kezdett utánanyúlni, de még eléggé ügyetlenül. Ha jól látom akkor fogni kell megtanulnia mostKépKépKép De amint sikerül valamit megkaparintania az automatikusan a szájához lendül...Kép Hogy is van ez?Kép Tegnap elõtt iszonyuan hisztis volt, nem birtam vele! Nem birtam elaltatni, de sehogy sem volt jó. Este 7-tõl éjfélig küzdöttünk és ez idõ alatt összesen 30 percet aludt, de több részletben... Másnap délelõtt hétágra sütött a nap és árnyékban volt 18 fok! Szegénykém lehet fájt a feje!Kép
A kicsik kinövik az érzékenységet a frontokra?

pusz
sasha és a 12 hetes gabi

Kép
sasha
 
 


Jo reggelt
Ilke
nekem jo a szerda is .Lilinek gratula a megforduléshoz Kép

Zsani
köszi a gratuláciot nekem hétfön a dokinéni mikor elöször mondtam neki azt mondta hogy ne aggodjak hisz 6 hónapos korára kell megdupláznia a sulyát és azt már megduplázta de én mégis aggodom hisz idáig mindik hizot heti 150-200g és most az elmult 2hétben semmit legalábis az itthoni mérleg szerint tegnap elvitem sulymérésre ott 6300g volt este mikor megmértük akor meg csak 6150g volt de még akor is kevés szerintem ha az itthoni mérleg rossz .mert szerintem már legalább 6500gr kéne lenie .

Áfonya
én viszont ugy örülök hogy mostmár tud hátrol hasra fordulni és én már várom hogy mikor kuszik mászik stb de én másért várom hogy csinálja ezeket mert igy legalább látom hogy nincs elmaradása a töbitöl Kép

Lányok
Petikének egyre jobban megy a fejtartás hason fekve mostmár egyszer egyszer hosszabb ideig is megtudja tartani a fejét Kép és az ülésbe huzásos gyakorlatnál már maa huzabe saját magát .

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Csics: gyorsan irok, hátha megszüntetem az aggódásodat KépKép Aztán megyünk a közértbe kajáért Kép) Két hét alatt a 150 az nem kevés. Mégpedig azért nem, mert ilyen korban már lassulhat a gyarapodás, pont azért, hogy ne legyenek 1 éves korukra dromedárok. Ez a természet anyánk müve, és nagyon jó is igy. Szóval ha két hét alatt 150, az 1 hónap alatt kb. fél kiló, és az király. Ne aggódj Kép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

gumicukor!
Elõször Dóri is idegenkedett tõle, de elég hamar megszokta és ugyanazokat csinálta amiket a játszószõnyegén.
Neki ma már kicsi ez a színes szivacs, mert lehempereg róla, de csináltam belõle sok kis kockát, amiket imád szétszedni! Kép

Sasha!
Köszi! Kép
Úgy néz ki jobban van. Kép Talán nem kell újra vizet szívatni nála! Kép
Ne izgulj, Dóri is megérzi a frontot!

csics!
Tényleg ne izgulj! Ebben a korban már lelassul a gyarapodásuk mint ahogy Zsani írta!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok,
Ugy latszik meg tegnap is front volt mert 1-ig nem akart aludni.Nem sirt csak sztrajkolt hogy o most nem almos.Bezzeg en az voltam : )))
Ugyhogy eddig mindig az jott be hogy kap megegyszer enni es ettol beajul a lelkem.
Meg nem tudom mikor jon ki a doki vagy szerdan vagy csutortokon oltas ugyben remelem minel hamarabb megtudom es akkor van esely a talira.

Afonya,
EN nem szoktam halozsakba rakni mert utalja.Az esti furdetes utan abba a ruhaba oltoztetem amibe masnap van.Ugyhogy egy csomo halozsak csak pihen a szekrenyben : ((((
De ban olyan s aminek nincs ujja es 6 honapos kor utan hasznalhato,remelem azt mar jobban fogja birni mert akkor mar le tudjak rugni a takarot.Neha mar most is lerugja mikor nyugoskodik.
Jo is az a masszazs.Hozzank is jar egy neni bar csak az agyunkon masziroz gyertya es olaj hijjan de nagyon imadom es megeri azt az 1500 ft/orat.

Mano,
Sajnos az en szuleim videken elnek es amugy is elfoglaltak,a ferjeme meg kulfoldon elnek igy eleg nehez valakire rabizni a babat.
Neha anyukaam feljon ,ra nagyon szivesen hagyjuk.Neha a sogornom is vigyaz ra de csak fodrasz vagy doki idejere bizom ra.Bar most O is terhes tehat nem sokaig szamithatok ra.
Majd ha esetleg kicsit nagyobb lesz Alex akkor talan szivesen kapcsolatba lepnek anyukaddal ha van meg szabad kapacitasa.
Hat oszinten szolva en is varnak eg a kistesoval ugy 5-6 evet de mindenki mondja hogy nagy lesz a korkulonbseg.Meghat ha vissza is megyek dolgozni akkor nem lehet elojnni 1 ev utan ujra szulni.
A kisteso is jo lenne majd Alexnak hogy ne kenyeztessuk el es hogy ha felnott lesz akkor legyen valakije akire szamithat.

Ilke,
Gratula a forgashoz!Lili nagyon figyelmes hogy az apanak is megmutta.

Kryss,
Igazad van tenyleg nem szabad karambolos ulest venni,en is hallottam errol.Jo neked,tudom hogy kulfoldon mindenhol lehet direkt bio baby etelt venni es ez nagyon megkonnyiti az anyuka eletet.A noverem is azt adott nekik es nagyon szerettek ,sot legutobb amikor naluk voltam epp a terhessegem elejen mivel semmit nem tudtam megenni a hanyinger miatt neha befigyelt egy babykaja.Mindenki kirohogott : ))))

Na megyek eteteni
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok4

Elõször is nagyon boldog új évet kívánik mindenkinek!
Olvastalak ám Titeket, csak mindig mire a végére értem, már mennem is kellett etetni/fürdetni/altatni,...stb.
Közben persze egy csomó mindent akartam írni, persze most már a negyedére sem emlékszem.
Mi naponta egyszer (tízóraira) eszünk gyümölcsöt (egész banán anyatejjel turmixolva), ebédre vagy uzsira meg fõzeléket. A sütõtök-alma meg a sütõtök-burgonya a favorit, a sárgarépásnak az egyharmadát volt hajlandó megenni a fiatalember. Én a HIPP-et veszem, azt ajánlotta minden gyerekdoki, akivel beszéltem, meg persze házilag is kotyvasztok. Az üvegekre az van írva, mind bio-zöldség, és szigorúan ellenõrzik. Nem tudom, lehet, hogy én vagyoka hülye, de boltban vásárolt almát pl. nem mertem eddig adni a Levinek.

Hú, képzeljétek, ma úgy felidegesítettek a Tescóban:-(! Eddig is utáltam azt az üzletet (hozzánk a Pólusban lévõ van közel), nem is jártam, de tegnap hallottam, hogy akciósak a HIPP-kaják (205.-Ft). Na, legyõztem az elõítéleteimet, lóhalálában elrohantunk. A kínálat elég gyér volt, de azért sikerült összeszednem jó pár darabot. Ki is volt írva, hogy a 190 grammos, HIPP bébiételek több ízben - akciós. Na, képzeljétek, a pénztárnál derült ki, hogy amiket vettem, annak kb. az egynegyede volt csak 205.-Ft, a többinek a rendes árát kellett kifizetni. Hogy miért, azt a pénztáros sem tudta megmondani (csak széttárta a kezét). Tudom, nem az õ hibája volt, de olyan pipa lettem, hogy az csak naKépKépKép. Milyen szemét dolog ez! Nem vagyok egy balhés fajta, de elindultam a Vevõszolgálatra, hogy ezt azért már mégsem kéne, csak nagyon rohantuink, és kb 15-en álltak sorban.
Még éppen gondoltam, megírom Nektek is az akciót, csak mondom megnézem elõször, hogy igaz-e. Hát, nem teljesen...
Ami a legjobban dühít, hogy pl. akitõl az infót kaptam, olyan kismama, akiknek nincs kocsijuk sem, úgy cipelnek mindent gyerekestõl együtt, és õk is ugyanígy ráfáztak, potyára mentek (õk a Fogarasi útiban voltak).
Na, most jól kidühöngtem magam, bocsi.

Kata!
Nagyon édes lehet a Dóri, ahogy felkapaszkodik, aztán elengedi a rácsot :0. Mi még mindig csak a forgásnál tartunk, és az ülés is megy már segítséggelKép

sziasztok:
Viki és a ma 7 hónapos Levente
vikici
 
 


Sziasztok

Kata007

Nagyon ügyes Dóri baba, hogy már feláll!Kép

Bébikaja

Én is a Hipp -rõl hallottam, hogy csupa bio....Kép Emília fõleg az édes cuccokat szereti, alma, banán, sütõtök, sárgarépa, sárgabarack.Kép Ma fõztem neki sütõtök-krumpli kombinációt és lepépesítettem a karácsonyra kapott csodarobottal....és a lányom evett belõle 3 kanállal...brühühü Kép
Nem baj, nem adom fel. De vettem répát és van itthon alma és banán is.Kép
Tegnap sajna nem volt hajlandó egész nap csak szopizni, úgyhogy este üres cicin aludt el.Kép És persze hajnali 4,30kor volt kelés reggel 8 óra helyett.

Ilke

Gratula a forgáshoz!Kép
Vigyáznom kell a szemüveggel és újabban a fülbevalómba is szeret belekapaszkodni.Kép
Hol lesz a találka? Nem biztos még hogy megyünk, de lehet.Mivel Apa külföldön van, két hétig miénk az autó!!!!Kép
Képzeld, mostanában elkezdett gagyogni---olyan szótagféléket, hulla aranyos.Olyanokat mond hogy hoááá, heeeeo, általában h hanggal kezdve mindent.Néha a kezembõl majd kiugrik, valamire rámutat és közli hogy mit gondol róla.Kép

Nyuszi és Emília (5,5 hónapos)
Nyuszi
 


Kata007!
Dóri nagyon ügyesKép!

Ilke!
Na, akkor Neked sem kell az aggódó anyukák táborát növelnedKépKépKépKépKép! Lili is belépett az örökmozgók közé!

Tegnap kipróbáltuk a sütõtököt, eddig ez ízlik leginkább Ádámnak. Elég rendesen evett belõle, de nem tudom, mennyit emésztett meg, mert reggel mintha egy az egyben ott lett volna a pelusban. Ma újra próbáltuk, már nem volt olyan sikeres. Igaz, én csináltam, de azért, mert nekem a bolti sütõtök kaja nem ízlik. Én simán megsütöm, és turmixolom, bár még anno Noéminél azt mondta a védõnõ, hogy fõzzem. Hogy miért kell fõzni, nem tudta megmondani. Úgy csináltam elõször, de iszonyatos íze van úgy (a gyereknek sem kellett), így maradtam a sütésnél.

Áfonya!
Köszi az egyetértést a másik topic témájával kapcsolatbanKép. Nem gondoltam volna, hogy manapság még van ember, aki úgy gondolkodik, mint én.

Törlõkendõ: mi mindig olyat használunk, ami éppen van, eddig egyre sem volt panasz egyik gyereknél sem. Én, ha csak pisi van a pelusban, vékony törlõkendõvel törlöm le a popsit, kakánál meg vastaggal.

Már én is kíváncsi vagyok, mennyi Ádám súlya és hossza. Remélem, kedden eljutunk a méretzkedésre! Bár Szilárd havat jósolt a következõ napokra, így a babakocsizás kizárvaKép.

Jó éjszakát mindenkinek!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Viki, én az elõzõ hónapban jártam így, akkor is volt akció a Hipp kajákra, de csak a 8 hónapos, 1 éves ételekre, mint a helyszínen kiderült. Persze csak vettem amiket akartam, mert még így is a Tescoban a legolcsóbb.

Áfonya, én két dolgot bántam meg az életemben, az egyik hogy kivetettem a mandulámat, a másik meg hogy nem szültem 5 évvel hamarabb. Egyre halogattam a munka miatt, de ezzel nem azt akarom mondani, hogy Betti nem szerelemgyerek.

Csics, én örülnék a heti 150-nek is, nálunk 50-100 gr alig van. Pedig megy a fõzelék.

Conti, Betti 5,5hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!
Sajnos nincs idõm olvasni mert most is tanulásba vagyok.

Ilke
Írtál a találkozóról, hogy jan. 13-a, ez nekem jó lenne és a Mikamama is jónak tünik a képeken. Lehet, hogy azóta már változott. Nekem jan. 9-e után teljesen mindegy az idõpont mert akkor van az utolsó vizsgám és legközelebb már csak májusba lesz. Ha nektek ez nem gond akkor nem lehetne késõbbre tenni mert szeretnék mindenképp elmenni, mivel a múltkorira sem tudtam elmenni.

Gratulálok, hogy Lili megtud fordulni. Nálunk még semmi változás de olvastam a babáskönyvbe, hogy aki korábban született annak a kiírás idõpontját kell nézni. (akkor olyan mintha a Petra csak 5 hónapos lenne).

Kataa, Zsuzsa
Én is néztem múltkor a "Sejtjeink" c. filmet most megint megy a Duna Tv-én, 5 részes. Hát elég szörnyü, hogy egyeseknek mit meg nem kell tenni egy babáért. Sajnos a Petrára mi is 2 évet vártunk mert nekem ez már a harmadik terhességem. Ez a 2 év is nagyon hosszú volt.

Kataa
Mi is vettünk párologtatót de én nem érzem annyira a hatását. Neked minnyi ideig megy? Én este kb bekapcsolom 1-2 órára.

Bringa
Mi is most akarjuk a Petrát külön szobába tenni. Lehet, hogy az elsõ egy-két éjszaka rossz lesz mert, hogy nem tudok hallgatozni.

Detti
Együttalvás: a nõvéremék is a kisfiúkkal alszanak pedig már 4 éves. Külön szobája van de éjjel megjelenik a kis motyójával. Ilyenkor már nehéz leszoktatni mert nekem sem lenne szívem visszaküldeni a helyére.

Gumicukor
Mióta jártok úszni? Mi elkezdtük de a végén a Petra már annyira sírt a merülésnél, hogy most már nem vittük pedig nagyon szeretném. Nektek nem sírt?
Most minden szombaton vele fürdök és megcsináljuk a gyakorlatokat.Így semmi baj nincs, mosolyog közben. Szerintem inkább azzal van baj, hogy ott elég nagy zaj van és lehet, hogy fél.


Petra és a majdnem 6 hónapos kis Petra
petra2
 
 


Petra
Én már kora du bekapcsolom a párologtatót, s ha nagyon száraz a levegõ, hagyom éjszakára is, bár elég dödölle hangja van. Azt találtam ki, hogy, ha a a párom teszf el polcokat, akkor a gyerekszobába is betelepítek jópár virágot (nem mérgezõket), mert azok is jót tesznek a levegõnek.A nappalinkban még van egy jó nagy akvárium is, az is nagyon jó.
A másik szobába telepítés miatt mi vettõnk bébiõrzõt, szerintem nagyon jó. 150 m a hatótávolsága, s le is volt árazva.Én szívem szerint légzésfigyelõt is vennék, de a párom nem támogtaja az ötletet. De mivel én hiszek, ezért meg kell lennem nélküle, mert bízom a Fentiekben Kép

Kryss
Én is meglepõdöm azon, hogy a kb. 25 ismerõs kismama közül ketten vagyunk, akik tartjuk magunkat a kb. féléves korig csak anyatej (v tápi), de semmi hozzátáplálás. Sõt én nagyon nem várom a hozzátáplálást, mert olyan kényelmes így. Persze, gondolom, aki tápszert ad, annak addig sem olyan egyszerû, mert eleve készítgetni kell.


Zsuzsa
Nem lehet, hogy a melegfrontok miatt nem alszotok? mert hanna is sokkal nehezebben alszik vissza, meg hamar fel is ébred. Remélem, csak átmenetileg Kép

Panda
Ti hogy álltok most? Megint csinálod a könyv szerint?

Csics
köszönjük a dícséretetKép

üdv,
bringa és hanna (19 hetes)
bringa
 
 


Ma ismét maratonit sétáltunk Fortival, ismét hulla vagyok Kép Viszont a gyermekeink jól elbeszélgettek egymással alvás helyett KépKép
Juli továbbra is töm a szájába mindent amit talál, nyálzik, rágja a cicit (elég érdekes...). Jöhetne már a fogacska Kép

bringa: nem ketten vagytok, mert Beszti is. De hidd el, hogy én sem táplálnék hozzá, ha nem lenne muszáj.

Zsuzsa: rendes dokinénid van Kép A hasmars a fogzástól is lehet. Juli nem lehet gégész, ugyanis a gégész az orvos Kép Én meg nagyon nem akarok orvost a családba KépKép
Ö egyébként az apja haját tépi (az övé hosszabb).

KViki: ez a Tescós dolog tényleg gáz. Utálom a multikat.

Kata007: jó lehet, ha már gurul az ember lánya Kép
Mi is szeretnénk olyan habtapi lapokat venni, csak félek hogy kiszedi a kis képeket a közepéböl Kép De legfeljebb majd leteritem valamivel, úgyis az a fontos hogy alulról ne fázzon.

Kataa: ismerös ez a "nemtudomkirehagyni" érzés :=( Úúúgy irigylem azokat, akiknek van segitségük Kép

Na, megyek mert álmos vagyok. Jó éjtmindenkinek!

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Nagyon szívesen elmennék én is a talira, ha nem baj, mert én nem nagyon szeretek itt a neten írni, olyan lusta vagyok... Viszont nagyon szeretnék találkozni veletek, nekem nincs egyetlen kismama ismerõsöm se, úgyhogy nagyon jó lenne beszélgetni.

Én most januárban még ráérek, februárban sajnos már rengeteget kell tanulnom. Most szerdán viszont viszem a Fannit oltásra.

Hol van ez a Mikkamakka? Lehet ott parkolni?

Beszti! Bevennél engem is a táblába? Én 28 éves vagyok, a Fanni elsõ baba és aug. 3-án született, tegnap volt 5 hónapos. Köszi!!

Puszilok mindenkit!

Zsanci
zsanci
 


Köszi mindenkinek a dícséretet Dóri nevében. Holnap csinálok majd képet a "mutatványról".

zsani!
És mi van akkor ha kiszedi??? Kép
Dórinak ez volt a szórakozása. Imádta rágcsálni.
Gondolom nem árulnák ha mérgezõ anyag lenne benne, nem?

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsani
Nem az itteni kismamákról beszéltem, hanem a környezetemben levõkrõl. S nem is bántásból, csak furcsállottam. Nagyon remélem, h nem bántottam meg senit, tényleg nem azért írtam.

bringa
bringa
 
 


Sziasztok,

Mivel esika ho elhalasztottuk a setat es mivel Alex Alszik bekesen igy inkabb irogatok egy kicsit.
Tegnap voltunk a Mammutban vasarolgatni gondoltam nem lesznek sokan igy unnep utan,hat tevedtem iszonyu sokan voltak.
Alex nagyon nezelodott csak mikor megalltam vele az nem tetszett neki nagyon.
Nezegettem utazoagyat hogy majd a balcsira (ott teliesitett a appartmanunk) es telen imadok ott lenni olyan nyugalmas ) is le tudjunk vele menni.Hat eleg dragak voltak 30e ft.EN ugy emlekszem hogy a Megatoysban tizenx-ert is lehet venni.Van valakinek infoja.???

Ja igen mar rega akartam kerdezni koszmo ugyben hogy ha vegre elmult mar egy hete akkor hogyan tudom megelozni hogy ne jojjon vissza???Ne mossam minden nap a hajat???Vagy ez is baba bor fuggo??Alexnak eleg erzekenya bore a tekiutesekre is kaptunk kremet mert eleg csunyacsak volt.

Alvas
Tegnap eleg jol sikerult : )))Mindig elalszik az utolso etetesnel de fel ora mulva mindig felebred.De tegnap mar megeroszakoltam magam hogy nem veszem fel csak odaulok hozza es megnyugtatom.3*volt ilyen, de eleg hamar megnyugodott szerencsere.

Zsuzsa,
A lenyeg hogy Elod jokedvu.Jobbulast neki.: )))

Agi
Igen a parologtatot huzamosabb ideig kell hasznalni.Legalabb 5 orat akkor van hatasa.Mi foleg akkor hasznaljuk ha nagyon futunk a kinti hideg miatt.Szerencsere meg nem szaradt be Alex orra ,talan ennek is koszonhetoen.EN e a haloszobaba is berakom neha de foleg a nappaliba mert napkozben ott vagyunk tobbet.
De ha veletlenul nathas a baba akkor is jo ,konnyebb a legzese tole.
Hat igen nem lehet egyszeru ez a lombik baby program.A korhazaban a szobatarsam egy olyan lany volt akik 14 evet vartak a babara es a 3.lombikra sikerult egy kis Bence nekik.Al alny csak 34 eves volt de nagyon sokkal tobbnek nezett ki.Gondolom az aggodas miatt.

Forti,
Elkezdtetek mar a konyv szrinti altatast???Es hogy haladtok vele???

Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Szép napot mindenkinek ezen a havas vasárnapon, nálunk legalábbis innen az ablakból nagyon szép a liget!
Nemsokára kis is megyünk egy kis sétára kis Gumimacikával.

Anyira édi, itt játszik mellettem a hancúrszõnyegén, és beraktam egy Baby-Beruhigungdmusik CD-t, madárcsicsergés, lágy zene, éééss Dani énekelget, legalábbis tisztára olyan.

Nagyon szépen ül, több, mint 15 percig is bírja, szépen egyensúlyoz, közben ide-oda nyúl a játékaiért, annyira örülök neki. Persze forgás még mindig nuku...

Ilke
Gratulálok a forgáshoz. Sajnos nekem nem biztos, hogy jó a tali, d emég majd jelzek, hogy tudok-e menni, oks? Pedig mér a múltkoriról is lemaradtam. Valszeg jön hozzánk a dokinéni, és még nem tudom, mikor pontosan.

Csics
Dani is megduplázta már 3 hónaposan! a születési súlyát, amit ugye kb. fél éves korra kellene. De eygáltalán nem kövér, pont jó kis husis, amilyennek a babáknak lenniük kell. Mondjuk a 2900 gramm születési súlyt nem nehéz megduplázni, ha zabál a gyermekem Kép
Danin már a kórházban elcsodálkoztam, mert mikor hason hozták ki a kiskocsiban, akkor simán emelgette jobbra balra a fejét, 6 hetesen már a kezes felhúzásra húzta magát felfelé. Most az a legújabb, hogy hanyattból akarna felülni, dehát ez nem sikerül még, korai is lenne.

Tegnap megkóstoltuk a banánt a már ismert almába keverve, hát nagyon nagy sikere volt, úgy eltûnt, hogy csak na, még kért is miután elfogyott, de nem mertem belõle többet adni egyelõre.

Afonya
Én rugiban altatom, ami pár számmal nagyobb rá, így jó kényelmes, nem nyomja a hasát sem gomb, sem zipzár. Egyébként nem nagyon szokott rugiban lenni, inkább babytréningekben.

Vikici
Te nem jártál véletlenül a MÁV-ba kismamitornára? Nagyon ismerõs vagy valahonnan.

Panda
KEzdetben a babák az új ételek bevezetésénél egy az egyben kikakilják, ami bement, azért mert még hozzá kell szoknia az emésztõrendszernek az új állaghoz, erre felhívta a dokinõnk a figyelmet, hogy nehogy megijedjek, mondjuk egy kis cékla után pirosat kakilna... Éppen annyit hasznosítanak belõle, amennyit kell.
Én úyg tudom, azért kell fõzni, mert úgy benne maradnak a fontosabb vitaminok. Bár én párolni szoktam, kevés vizet öntök a sütõtök alá, és kb. 10 perc alatt puhára párolódik. A fõzéssel több minden elveszik, int párolással.

Ajánlom a Csecsemõk szakácskönyve címû könyvet, ott minden szuperül le van írva, és nagyon sok recept is van benne. Többek között a szoptatásról is van szó, ezzel kezdõdik.

Petra
Mi az Almássy térre járunk úszni Dani 4 hónapos korától kezdve. Õ kezdettõl fogva imádja a vizet, így nem jelentett gondot a zaj sem illetve a merülés sem. Én már picikora óta úgy fürdetem, hogy egy kicsit mindig az arcára is fröcskölök, így nem volt nkei új, amikor a vízbe ért az arca. A zajt próbáljátok úgy csinálni, hogy mikor otthon gyakorolsz vele, akkor bekapcsolsz valamit, mondjuk egy rádiót. Nekünk az úszás elõtt ezt mondták a tájékoztatón, hogy csináljuk. Mi mondjuk csak 1x, vagy talán 2x csináltuk, de nem volt gond. Meg mi sokan vagyunk itthon a Dani körül, és lábujjhegyen sem járunk, mikor alszik, a tv sem zavarja, simán alszik 2-3 órákat egyhuzamban.

Bringa
Én is úgy terveztem, hogy 6 hónapig csak anyatej, aztán a hozzátáplálás, de mivel a gyerekdoki mondta, hogy kezdjük az ismerkedét az új ízekkel, nehogy aztán hirtelen elutasítsa a cicit (mert ugye ilyen is van pl: férjem), mert akkor elég kínlódás lesz az új bevezetése. Én azt vettem észre, hogy bár 1 hónapja eszünk de-i és du-i szopi elõtt gyümit, az étvágya szopi téren töretlen, sõt még a gyümi meg is hozza neki, tehát uyganúgy szopizik, mintha nem is kapna gyümölcsöt, amit egyébként nagyon szeret. Szóval szerintem ne aggódj!

Új képek Daniról a [url=http://ocsidani.fw.hu" TARGET="_top]http://ocsidani.fw.hu[/url] oldalon.

pusz
gumicukor és Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Most szallt el amit az elöbb irtamKép!

Tehat :ujabb proba:

Bringa!
Azert legalabb nehanyan vannakKép!
Es en sem varom a hozzataplalast,igy tenyleg olyan jo kenyelmes!
Bar emlekszem,Aaronnal mar szinte vartam,mert mindig olyan "extazisba" esett,amikor en egy bögreböl teat ittam.Szinte sajnaltam szegeny gyereket, hogy mindig "csak" cicit kaphatKép!!

Zsani!
En nem azokra gondoltam,akik tapszert kenytelenek adni,hanem azokra,akik a hatodik honap elött almaval,repaval es egyebekkel tömik a gyerekeket!
Szidjatok csak többiek,ez az en velemenyemKép!

Gumicukor!
Dani egeszen egyedül tud felülni?Nagyon ügyes!!!
Most jön a kötözködes:Kép
Mert tudomasom szerint azt nem szabad csinaltatni a gyerekekkel,amit nem maguktol csinalnak.Tehat,ha egyedül es segitseg nelkl fel tud ülni,akkor üljön,különben meg nem eleg fejlett a szervezete.

Csics!
Rebi negy honaposan (vagy harom???) duplazta meg a sulyat.Most 7780gr.Es 3400gr-mal született.
Ja es igy azok a pampers pelusok,amik 4-9kg-ig jok azok mar annyira bevagjak a combjat,hogy mar nem hasznalaom.BAr en leginkabb anyag pelust hasznalok,de ha valaki ilyet ajandekoz, akkor azert elhasznalom.(szerencsere nem tul gyakran)Kép

Kepzeljetek!
Rebi tegnap egeszena hasara fordult es meg a karjat is kihuzta a hasa alol!!!
Es aztan vissza es megint hasra es megint kihuzta a karjat!!
Ezt Aaron ilyen gyorsan nem tudta!
Kivancsi vagyk,hogy elfelejti-e valamelyiket!???

Alvas
Nem tudom,több gyerekesanyukak,ti hogy vagytok vele,de en igyekszem azon,hogy Rebi ne ebressze fel Aaront ejszaka a bömbölesevel.Ezt utobbi idöben ugy tettem,hogy nyomban betömtem cicivel a szajat.HiHiHi!!!Kép
Hat ennek a volt a hatranya,hogy egy idö uta mar nem hagyta mashogy megnyugtatni magat.EZ persze az en hülyesegem volt.
Harom napja,fel sem emelem,csak oda bujok melle vagy odahajolok,attol függöen,hogy epp az agyaban,vagy a sajat agyikojaban van.Es pskolom apopojat vagy simogatom es nyugodtan beszelek hozza.Es tessekKéplyan jol tud aludni mint harom honapja!KépKépKép

masik szoba
Haaat nekem eszembe sem jut,hogy atttegyem masik szobaba.Nem tudnek jol aludni,ha olyan messze lenne tölem egesz ejszaka.Majd masfel-ket eves kora körül.Vagy ha ö elöbb az Aaron szobajaba szeretne költözniakkor az ö keresereKép:Ezt ugyan nem hiszem.
Aaron majdnem ket eves volt,mikor megkerdeztem,mit szolna ha a masik szobaban egy sajat agyikaja lenne es ott aludna.Azt mondta,hogy jo lenne.Azota ott alszik,csak ha beteg akar a mi agyunkban aludni,es azt meg is teheti.ES ejszaka sem andorol sehova.De nyomban szol,ha valamit szeretne,es akkor ugrom is!

Na,akkor mara ennyi eleg,kellemes vasarnapot mindenkinek!
Kryss&Rebecca(5,5 honapos)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Kedves Kryss!

Én nem tömöm a gyerekem mindenféle gyümölccsel és zöldséggel, de világosan leírtam, hogy miért kezdtük el a hozzátáplálást. Ezt nem szeretném tovább ragozni. Én örülök, hogy így van és kész. eygébként 6 hónapos létére 7-8x szopizik + 1xhajnalban is, nem kell neki visszaaltatás.

az ülést nem maga csinálja, de álandóan fel akar ülni, és láthatóan jól érzi magát, amikor ücsörög, szerintem nem fejletlen a szervezete a gyerekorvos szerint sem, és a pár perc ültetés nem megterhelõ. Szerintem a gyerekülésben sem jobb neki, ha ül, pláne, mikor egy pár hetse babát ültetnek a bébihordozóban, az nem hiszem, hogy nagyon jót tenne neki, a néhány hetesen kenguruban hordozásról nem is beszélve. Én attól tudok kiakadni, mert rossz nézni, ahogy összenyeklik benne a gyerek.

Te Aaronnak mennyi idõsen kezdted a hozzátáplálását? Én legalább 9 hónapos koráig szeretném szoptatni.

Nem akartalak megbántani, csak ez meg az én véleményem.

gumicukor és Dani (26 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


álandó =állandó

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Most nincs sok idõm, tettem fel képet a profilomba Zsófigombócról, asszem látni rajta, hogy 1 hónap alatt 1kg-t hízott.

üdv.
Brokkoli és a 4 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


sziasztok Lányok
köszönöm a gyors válaszodat zsani és mindenkinek aki irt Kép
tegnap
ota viszont ugy eszik mint régen söt ugynézki hogy most meg még töbett is akar enni ujan mintha most valami fejlödési ugrásnál tartana mert tegnap is sokat evett álitolag mert tegnap délután a nagyinál volt és ö etete de este még 2x evet 150ml .ma meg idáig 5x evett .

Kataa
én is szeretek a balcsinál lenni söt mivoltunnk is lent az ünepek között korcsolyázni .

Lányok
akor mikor talizunk mert petra is szeretne jönni de neki meg a péntek lenne jo .

Pusz mindenkinek Csics és Petike Kép
csics
 
 


gumicukor: mi volt az, ami Daninak ennyire nem izlett? Egyébként nagyon édes Kép

Brokkoli: Zsófibaba is aranyos Kép (ej, de rég volt már Juli ekkora KépKépKép)

Kataa: semmiképpen se mosd minden nap a haját, mert kiszáritja a fejbörét. Szerintem a heti 1x-i mosás böven elég. A koszmó egyébként az érzékenyebb börüeknél gyakori. Úgy tudod megelözni a "visszajövést", hogy legközelebb, amikor látod hogy kezdödik, rögtön kezelni kezded. Tényleg, ti milyen módszerrel múlasztottátok el? Julinak egy icipici területen van, de nem múlik se olajtól, se mosástól, se dörgölédtöl, se fésüléstöl.

Kryss: én nem szidlak, mert mindenki mondja csak el a véleményét, végülis erre való a fórum. Én továbbra is fenntartom, hogy mindenki azt ad a gyerekének amit akar, és ezen én senkivel sem fogok veszekedni. Igaza volt a múltkor Bsztinek, hogy ez itt a nyugalom szigete, ne veszekedjünk.

zsani
zsani
 
 


Csics: szerintem mindig lesz olyan nap, ami valakinek nem jó. Nekem igazából mindegy, de már a szerdához csináltam az egész hetemet, úgyhogy a hétfö és a csütörtök semmiképpen sem jó.

zsani
zsani
 
 


Csics
Nekem nem csak a péntek jó, hanem jan.10.-tõl bármelyik nap.
Petra
petra2
 
 


Sziasztok!

Nalatok is ilyen budos terjeng pelenkazaskor a szobaban hozzataplalas ota?!Kép
Van komoly kerdesem is: az normalis, hogy a delelott 11-kor megevett sutotok delutan 3-kor mar kinn is van? Reka rengetegszer kakal egy nap /ugy 4-5, kis adagokban/, lehet, hogy ezert nem hizik? Vagy ez normalis?

Forti,
jo a ceklas sztoridKép Kicsit megzavartal, mert en ugy tudtam, hogy hejaban fozik a ceklat, sot, anyosom szerintem sutoben "parolja". Mivel ma banant evett Reka /amit eddig nem nagyon kapott még/, ezert a ceklat csak megfoztem ma. Szerintetek le lehet fagyasztani? Milyen lesz az kiolvasztas utan? /cory, olvasol?Kép/

Egyebkent velunk semmi kulonos, Apa ejjel 1-2 korul jar haza, masekol, en meg egyre jobban lazadozom, lassan mar a konyhaba sem lehet bemenni a kuplerajtolKép.

Ja, es egy fogas kerdesKép: lehet, hogy a jobb also foga utan valamelyik felso jon?! Mert inkabb a felso inyere gyúr szegeny, ugy nezem.

-Afonya
afonya
 
 


SZisztok
mi most voltunkj sétálni apával és nagyon jo volt petike egész végig gagyarászot nekünk Kép olyan édes volt Kép

Lányok
tetem fel uj képet petikéröl ép a balatonon jegén járkáltunk Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Áfonya
én már megszoktam mert tápitol is büdüset kakiltKép lehet hisz hamar megemészti a babagyomor az ennivalot Kép
Fogak
lehet hissz a könyvekben is mindig ugy van hogy elöbb az alsó2 jönn és utána a felsö2 nálunk még mindig gy fog van a másik még nem tört át de megvan duzadva az inye

most már tényleg befogom a csöröm Kép

Csics és Petike Kép
csics
 
 


Csics,
epp ez az, az also fogak kozul meg csak az egyik jott ki!

-Afonya
Afonya
 


Sziasztok!
Gumicukor: nem jártam a MÁV-ban terhestornára. Életemben egyszer voltam ott, amikor megszülettem :0 Nem valószínû, hogy onnan vagyok ismerõs :0:0:0

Kryss: bár mi 6 és fél hónapig kizárólag anyatejeztünk (igaz, cumisüvegbõl), úgy tudom, a tápszert is kapó babáknál hamarabb el lehet kezdeni a hozzátáplálást, mert más az emésztõrendszerük. Elveim nekem is voltak, hogy X hónapos koráig csak anyatejet kap a Levente, de az utóbbi idõben nem evett eleget a tejbõl és eléggé lelassult a súlygyarapodása. Két hete kap fõzeléket, egy hete gyümülcsöt, meg persze a többi evésre (+ a kiegészítõ kaják után is) anyatejet. Azóta megint nagyon megindult a súlygyarapodása. Szóval szerintem elég sokmindent kell mérlegelni, és annak függvényében dönteni.
"Ültetés": Levente is állandóan húzta fel magát, mert ülni szeretett volna. Nekem mindenki azt mondta, hogy nem szabad erõltetni, addig viszont nyugodtan csücsülhet, amíg nem látom, hogy kezd eldõlni. Ugyanez vonatkozik a babakocsira is, amikor feljebb állítjuk az ülést. Persze ezt is jobb, ha mindenki saját belátása szerint teszi.

Afonya!
Egy védõnõ barátnõm szerint olyan baba is van, akinek elõször a felsõ fogai jönnek ki, szerinte nem számít a sorrend.Kép

Lányok!
nem gondoljátok, hogy csak mi, "modern" anyukák ragozzuk túl ezt az egészet? Régen, ha pl. nem tudták szoptatni a babákat, lazán etették õket mindennel, ami csak eszükbe jutott, mégis tök egészségesek voltak az emberek. Bár tudom, sokminden más volt akkor (pl. a tej tényleg látott tehenetKép), de azért mégis...
Na jó, nem filozofálgatok tovább.
Sziasztok:
Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Annyi hozzászólás van ebben a topikban mostanában, hogy alig birom behozni a lemaradásomat. Elõször is Boldog Új Évet kívánok mindenkinek.

Mi a januárt egy kis náthával kezdtük, ami már kezd elmúlni, állandóan mûkõdött a porszívónk...

A párologtatásról csak annyit szeretnék írni, hogy nálunk a gyerekszobában egész nap megy a párologtató, és igy kb. 60 százalékos a páratartalom, ami azt hiszem normális.

A hozzátáplálásról: Napsugár már elmúlt hat hónapos, és egy kis gyümin kívûl csak tápszert eszik, mindenki azt kérdezi: Már mindent eszik a baba? Néha már nem tudom én rontok -e el valamit, hogy a gyerekem nem eszik tíz féle kaját, de ha így jó neki, hát legyen. Megtömni nem tudom.

Áfonya!
Napsugár naponta csak egyszer kakil, igaz akkor elég sokat, és nem is valami illatosat, de õ sem hízik valami sokat, hát és fél hónapos létére még csak 6.45 kg, igaz, én sem voltam valami nagy súlyú baba...
Szerintetek mivel lehet bekenni a babának az arcát, ha látom ha egy kicsit ki van száradva? Babatestápolót lehet arcra használni?
Még egy kérdés: Nektek mi a véleményetek a babakompról? Én eddig szinte csak rosszat olvastam róla, de néhány ismerõsõm már a 4-5 hónapos babáját beleülteti.
Na, azt hiszem ennyi elég mára, hagyok beszélni másokat is!


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Kataa!

A múltkor mi is néztünk utazóágyat a Megatoysban, ott 23 ezer volt a legolcsóbb + 7 ezer az emelõ hozzá. Az Auchanban volt múltkor 13-ért, most viszont már 15-be kerül. Mi is akartunk venni, de aztán elhalasztottuk a dolgot, mert mostanában nem megyünk sehova a babával.

A párologtató nálunk is állandóan megy, igaz, hogy be van állítva és csk bizonyos idõnként kapcsol be.

A hozzátáplálásról pedig nekem az a véleményem, hogy nem biztos, hogy minden babánál hajszálpontosan a 6 hónapos kor az a határ, amíg nem kaphat mást a tejcin kívül. Én azzal értek egyet, hogy ez valahol a 4. és a 6. hónap között van, azt pedig minden anyuka látja, mikor jó elkezdeni. Minden baba más, úgyhogy ezen tényleg nem érdemes vitatkozni.

Puszi:

Zsanci és Fanni
zsanci
 


Sziasztok

Kata007
Állati hogy hogy rohan az idõ, a jánykád már a 8. hónapot tapossa. Tiszta ügyi hogy már kapaszkodva álldogál. Kép Kép

Talival kapcsolatban tényleg el kéne most már dönteni hogy melyik nap legyen, én is ahhoz igazítom a hetemet.
Ja és hát a süti miatt sem mindegy.

Zsani
Képzeld ma haza kellett menjek idõ elõtt Levivel a sétából, ott jártunk majdnem nálatok, amikor elkedett úgy nyögni mint tegnap, de utána átváltott sírásra. Nem tudom mi lehetett, mert itthon pedig semmi baja nem volt. Remélem nem kapott rá erre hogy séta közben sírjon.

Kataa
Zsaninak meséltem hogy végül is elkezdtük a könyv szerinti altatást ill. alvást, az elalvással nincs gond, éjjel pedig 2-kor felébred, de már 2 napja csak 2-3 korty vizet adok neki és alszik tovább reggel 5-ig. Akkor reggelizunk és utána ma pl. aludt 9-ig. Ez szerintem így egész jó, ha így maradna nagyon örülnék neki. Napközben pedig teljesen egyedül alszik el.

Brokkoli
Nagyon édes Zsófi Kép

Áfonya
Nekem a doki mondta hogy így fõzzem, de 100 év volt mire puha lett. Tehát a következõ adagot majd egyben fõzöm.
Án fagyasztottam le belõle,de még nem tudom, hogy milyen lesz, majd kiderül a jövõ héten.

Hozzátáplálással kapcsolatban én nem akarok vitázni senkivel, tényleg mindenki maga dönti el hogy mit ad a gyerekének. Ez a fórum tényleg azért van hogy elmondjuk a véleményünket, és megosszuk a tapasztalatainkat a többiekkel. Az hogy ki miért és mikor kezdi el a hozzátáplálást szerintem mindenkinek a magánügye, nem azért írja itt le, hogy lehurrogják érte. Én sem azért kezdtem el a hozzátáplálást mert egy lusta dög vagyok és nem akarom szoptatni a gyerekemet. Levinek már egy jó ideje kevés a tejcsi, szopizhat akár egész nap, akkor sem elég. Nem csak a mennyiség kevés, hanem egyszerûen nem lakik jól vele. Van tejtesója is, Ilkétõl kapunk tejecskét már majdnem 2 hónapja.
Szóval szerintem úgy senki ne álljon neki ítélkezni, hogy nem tudja a hátteret és csak azt hajtogatja hogy mit KÉNE csinálni. Azt hogy mit kéne én is tudom, de hogy mi van helyette, azt el kell fogadni.

Viki
Egyetértek veled.

Forti

ui: tettem fel új képet Levirõl (passzol a témához)

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok,
Most olvasom, hogy mit írtam a forgásról, és kicsit elírtam, mert nem csak az oldalára fordult, hanem a hátáról a hasáraKép.

Kryss,
Szerinted az miért nem jó ha az itthon készített babakajcsiba anyatejet teszünk?

Kata007,
Nagyon ügyesen fejlõdik Dóri. Szerencsés vagy a fagyasztott gyümikkel, zöldségekkel.

Zsani,
Nekünk egy doki által felírt vízalapú, gyógyszertári krém mulasztotta el a koszmót.
Olvastam, hogy az egész hetedet a szerdához igazítottad, elõre is bocsi, de a péntek esetleg nem lenne még jó? Ne haragudj, hogy ennyit variálunk csak olyan jó lenne ha minél többen el tudnának jönni.

Tali,
Ha Zsaninak esetleg jó lenne a péntek akkor mit szólnátok a péntek 3 órához? Talán így Ági is el tudna jönni.

Kataa,
Ez a masszírozás engem is érdekelne, nem tudnád megadni a hölgy tel.számát, persze csak ha vállal még kuncsaftokatKép.
Az utazóágy árak 30 körül vannak a Megatoysban, mi tavaly vettük 12-ért az Auchanban, ha jól emlékszem és teljesen jó.
Koszmó ügyben, nálunk elmúlt de vannak napok amikor kicsit visszaképzõdik, ilyenkor kicsit átfésülöm ott a haját és az teljesen lehozza.

Nyuszi,
Ha tudtok gyertek mindenképp a talira, parkolni is lehet ott ha jól tudom.
Nagyon édes lehet Emi amikor magyaráz, Lili is pont ilyen, és nála is a H hangok vannak elõnyben.

Bringa, Kryss,
Nem csak ketten vagytok! Lili 1 hét múlva fél éves és még semmit sem kapott eddig anyatejen kívülKép. És ezt amíg lehet próbálom tartani. Viszont kérlek titeket ne ítéljétek el azokat a mamikat akik már adnak mást is a babáknak, mert akinek nincs annyi tejcsije, hogy csak azt adjon a babájának, azoknál teljesen más a helyzet. Én pl. nem szívesen adnék fél éves koráig csak tápszert a babámnak. Igaz én elég tápszer ellenes vagyok. A hozzátáplálást én sem várom, ellentétben a babadokinkal akivel minden alkalommal meg kell küzdenem a K vitaminért.

Zsanci,
Várunk téged is a talin. Cím: V. Honvéd u.27.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ildikó,
Én már annyi rosszat hallottam róla, hogy úgy döntöttünk, hogy mi nem veszünk.

Zsanci,
Egyetértek veled, minden baba más.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Forti,
Most látom, hogy egyszerre küldtük el az üzenetünketKép.
Édes Levi a képen!Kép
Na jó többet már nem írokKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ildikó
Hanna bõre is zsáraz, s nekem a doki kimondottan ezért írft fel A-vitaminos popsikenõcsöt, úgyhogy én azzal kenem, s jó is

Kataa
Mi Metróban vettünk utazóágyat, igaz akciós volt, de nagyon jó, s csak 14e volt. Talán érdemes megnéznetek ott

Forti
Levike tündéri! Kép

Lányok
Akkor most utoljára: nem az itteni kismamákról írtam, hogy csak ketten vagyunk szoptatósok, hanem akikkel nap mint nap találkozom (szerencsére elég sok van). Egyáltalán nem vitaindítás céljából írtam, s nem is sértésnek szántam, nem hiszem, hogy így tûnne ki a soraimból, ha mégis akkor bocsi. Én is úgy gondolom, hogy mindent és mindenkit meg kell hallgatni, s utána a saját ösztöneink alapján dönteni. Már többször volt olyan véleményem, amit pontosan azért nem mondtam el másoknak, nehogy megbántsak vkit, látom ezt sem kellett volna. Csak azért írtam le, mert úgy láttam, hogy sokan (még egyszer hangsúlyozom, nem közületek, virtuális kismami ismerõseim közül) nem is tudják, hogy 6 hónapig nem feltétlenül kell elkezdeni a hozzátáplálást (tudom, hogy vannak kivételek, akiknél kell), csak egyszerûen hallggatnak a szüleikre (akiknél persze még ezt tartották a jónak). na mindegy, csak azért írtam le, hogy ne utáljatok, nem kötözködni akartam

Más: vettem egy jó könyvet. Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermeket? (Magyar Könyvklub). Szerintem jó, ajánlom mindenkinek.

pusszancs,
bringa és hanna (19 és fél hetes)
bringa
 
 


Ja, Brokkoli
Nagyon édes a lyányod Kép
bringa
 
 


Ilke
Tényleg Kép Kép

Bringa
Ne mondj ilyet, hogy nem kellett volna leírni a véleményed! Igen is le kell írni, mert azért vagyunk itt, hogy megbeszéljük a dolgokat. Aztán hogy ki hogy csinálja, hogyan neveli, eteti a gyermekét az már mindenkinek a saját dolga.
Én nagyon szeretek ide járni közétek, szeretem veletek megosztani a tapasztalataimat, szeretek kérdezni. Te se haragudj, nem azért írtam le amit írtam, hogy téged bántsalak, csak azt akartam, hogy tisztán lássátok (akik 6 hónapig szoptattok), hogy nekünk ez a variáció van, és mi is igyekszünk minden jót megadni a babáinknak.
Lányok!
Zsanit idézve, ez tényleg a béka Kép izé béke szigete, tartsuk meg ennek, beszélgessünk és ne kántáljuk mindig ugyan azt. A tényekkel mindenki tisztában van, és ha neki nem sikerül nem kell feltétlenül mindig az orra alá dörgölni.

Jó éjszakát mindenkinek
Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok,
Hu tul vagyok egy nyugos delutatanon es barmennyire nem akrtam hogy aludjonAlex most orulok neki mert annyira hisztos volt.
Nalatok is ugy van hogy ha vendegek vannak tobb mint 2 orat akkor a gyermek el kezd sztrajkolni??Mostanaban ezt csinalja es semmivel nem lehet megnyugtatani csa kha elhuznak a rokonok, baratok : ((((
Az elejen meg vadul mosolyog mindenkire aztan masfel ora utan neki mar eleg mindenkibol
Bar delutan meg a setan sem aludt ugyhogy mar faradt is volt.

Na elkiabaltam mar fel is ebredt es most itt nyoszorog a kezemben.
Na most eltetelt masfel ora mert annyira sirt a kezemben hogy abba kellett hagynom az irast.

Hozzataplalas kezdese.
Bar mi eszunk anyatejes es tapszert is vegyesen de semmikepp nem akarom elkezdeni 5 honapnal hamarabb a tobbit.

Gumicukor
Alex is megduplazta mar a sulyat,bar a 2800-at tenyleg nem nehez.: )))Mert ugye a novekedest nem a szuletestol hanem a visszafogyastol kellszamolni.

Kryss,
Rebi nagyon ugyes.Na te is latod hogy meg az ember sajat gyerekei sem egyszerrwe csinalnak mindent.
En sem tudnam lelkileg kulon szobaba tenni Alexet,majd 1 eves kora korul.

Erika
Zsofi nagyon szep baba es hasonlit rad nagyon !

Zsani,
Hat rogton kezeltem olajal es dorzsoltem,kefeltemstb.De semmi hatasa nem volt es akkor Ilke ajanlotta hogy irassak fel a dokival kremet ra mert az majd segit.Es tenyleg 3 nap alatt elmulasztotta.A gyogyszertartban kevertek a kremet.
Ajanlom neked is.
Koszi a tantacsot majd megproblaom akkor hetente sak egyszer mosni neki.

Kviki,
Teljesen egyetertek veled ,igazad van en mindig ezt mondom hogy mi mar tulkepzettek vagyunk minden kerdesben: )))

Ildi,
Lehet hasznalni a babatestapolot (marmint a gyogyszertarira gondoltam) arcra is.
De en kaptam a borgyogyasztol egy olyat hogy tejkiutesre es kiszaradasra egyarant jo.Kerdezd meg a dokidat.
Babakomp.A tesom gyerekeinek volt de olyan amit nagyonnehezen lehetett hajtani igy csak acsorogtak benne amikor mar semmi sem volt jo.Egyaltalan nem vette oket vissza a fejlodesben bar nem sokat hasznaltak.en venni nem fogok az biztos,de ha kapok kolcson talan kiprobaljuk egy ket nyugos napon.Remelem nem sok ilyen lesz; )))

Zsanci,
Koszi a tippet agy ugyben.Igazad van mindenki maga dont es persze a baba hogy mi a jo neki.

Forti,
Na akkor vegulis bejon ez a konyv.Nalunk meg pont az elalvassal van a gond.Persze csak este napkozben mindig magatol alszik el ha faradt.De este megerzi a kenyszert es akkor csak azert se.
Remelem tudunk valahogy talalkozni es megkaphatom a konyvet.

Ilke,
A IX.-ben jar ki hazhoz,de ha legkozelebb jon a heten (amit remelek ,bar meg van fazva ugyhogy csak akkor jon ha mar teljesen meggyogyult )akkor megkerdezhetem hogy csinalhatok-e neki egy kis reklamot.Egyebkent nekem talpmasszazst is csinalt es az is isteni volt.Amikor meg terhes voltam csak a hatamat masszirozta de naagyon jol esett.

Bringa,
Neked is koszi.Megnezzuk a Metroban is: )
Szegenyekm tudom milyen szar amikor felreertik amit mondani akartal.Megjegyzem en tudtam hogy mirol beszelsz mert irtad regebben hogy nalad volt egy baba tali valamikor.

Na megyek mert szuszmorgas van megint a hatterben.
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat a felálláshoz! Kép

Lassan a hajam is az égnek áll a kisasszonytól. Kép
Pénteken már nem bírt magával, sehol nem volt jó neki, de nekem még volt egy ötperces dolgom a konyhában. Fogtam beleültettem a babakocsiba és odatoltam a konyhába. Annyira fordultam el tõle, hogy engedtem egy pohár vizet. Arra fordultam vissza, hogy Dancsi kiált egyet és ugrik Dórihoz. Hát a lelkem megkapaszkodott a kocsi két szélébe és felállt, és éppen a kocsi kerekét akarta megfogni. Ha nincs ott a nõvérkéje, Dóri a földön landol. Kép
Tanultam belõle: most már egy pillanatra sem hagyhatom olyan helyen ahol veszélyes ha feláll.

Brokkoli!
Nagyon édes a lánykád! Kép

Forti!
Aranyos a kisfiad! Dóri is így kezdte az evést, de már fejlõdik a nõszemély. Kép
Tényleg, hogy repül az idõ...

Hozzátáplálás: aki már unja, ugorja át!!!!!!
Én sem akarok vitába szállni senkivel, de nekünk is az volt az oka a fõzelék elkezdésének, hogy Dóri már nem tûrt a szopival. A születési súlya sem volt kicsi (4000 g), de hat hónaposan már igencsak közel járt a 9-hez. Aki látta már fényképen tudja, hogy nem egy dagadt gyerek ettõl függetlenül.
Én is szerettem volna nagyon sokáig CSAK szoptatni, hiszen 3. babás anyuka lévén tudtam, hogy mivel jár ha elkezdjük a hozzátáplálást. Vagy veszem a drága bébikajákat, vagy fõzõcskézek, turmixolok, passzírozok neki. Pepecselek egy fél óráig egy adag kajával, amit õ 10 perc alatt betermel. Kép
Szóval én ezek ellenére elkezdtem. Úgy voltam vele, hogy egy majdnem hat hónapos baba ne lógjon óránként a cicin mert éhes. Hiszen Dóri ezt csinálta volna. És nem ám a cicilés, cumizás miatt, mert mindig kiszívta, böffentett hatalmasakat és soha nem jött vissza egy szem sem.
Mondjuk ez még nem is lett volna gond, de ugye az ember nem itthon ül egész nap és hát óránként szoptatni ha kimozdulunk, hát nem mindig és mindenhol oldható meg.

Tényleg nem szabad elítélni senkit mert hamarabb elkezdi a hozzátáplálást. Ha mindenkit lehurrogunk, mert 6 hónap elõtt kezdi el, akkor elõbb utóbb mindenki megtartja ezt magának mint titkot és nem írja le nekünk.

Legyünk szopi pártiak, ezt aláírom! Nincs jobb a babának az anyatejtõl! Nincs bensõségesebb kapcsolat anya és gyermeke között a szoptatásnál! Ezt tapasztalatból mondom, mert a 3 lányom közül csak Dórit tudom szoptatni. Valami csodálatos dolog, amit csak az ért meg aki szoptatott már.
De könyörgöm, ne bántsunk meg senkit mert tápszert kap a babája, vagy mert nem várja meg a 6 hónapot, nem igaz?

Én úgy gondolom tényleg minden anyuka döntse el saját maga, hogy van-e már szüksége a babájának másra is az anyatejen kívül.
Persze nem azzal, hogy "kinézi a gyerek a számból". Ha a Coccolinót emelném a számhoz, Dóri azt is kinézné. Akkor kóstoltassam meg vele??? Kép

Bocsi, hogy kissé hosszúra nyúlt...

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Afonya!
Te külön hozzászólást érdemelsz! KépKépKép
De az is lehet, hogy az elõzõbõl kifelejtettelek... KépKépKép

Szóval gratula Rékának a fogacskához!
Nekünk az elsõ után Dóri szintén a felsõre dolgozott jobban, de talán mert a másik alsó már nem viszketett, hanem inkább fájt neki. Pontosan két hét múlva jött ki. Most viszont újra borzalmasan nyálas is mindent a felsõ ínyéhez dörzsöl. Kíváncsi vagyok mikor lesz belõle fogacska. Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: