Új privát üzeneted érkezett!

Szép napotKép

Manó felvette a hétmérföldes csizmátKép Jelentem ma fél kettőkor felfedeztem, hgoy kint van manó jobb alsó fogacskája, reggel még csak dudur volt, délelött jó nyügös volt, de igy már megértem őtKép

Most már tényleg vége minden jónakKép most majd arra figyelhetek, hogy ne harapjon majd cicizés közben, mert eddig a kedvenc szórakozása az volt hogy a kisinyével jól összezárta a bimbót és megrázta mint foxi a lábtörlőt, az is fájt, de mi lesz most, hogy már van fogacskája, hát nincs kedvem belegondolni, nem is tom mértKépKépKép

Mindenki napozik? sétál? vagy csak egyszerűen lusti irni, csak olvas?Kép én az utóbbiak táborát szoktam napokig szaporítaniKép

puszi
Ági és fogas DaniKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok !

Ági:
Gratula Daninak a felálláshoz ! Kép Nagyon ügyi ! És már fogacskája is van.Kép A szopizással nálunk is hasonló játék van, úgyhogy bele gondolni sem merek milyen érzés lenne foggal. Brrrr ! Kép

Alexa fogacskával még nem büszkélkedik, de nem is kívánom még.Kép Viszont a reggeli kelés az már-már hajnalra csapott át, ami nekem nem nagyon tetszik, őszintén szólva. Így aztán többnyire kihagyom a netes böngészést, mert a szemeim egy idő után érdekes módon lecsukódni szándékoznak. Nem tudom, a ti csemetéitek nem kelnek korán ? V. én vagyok ellustulva ? Vhogy nem bírom a 1/2 5 - 5 órai kelést. Sajna visszaaludni sem igen sikerül, mert mire visszafeküdnék, kel Anett és megy az oviba, majd mire elindulnak apucival, addigra Alexa újra fent van. Persze csak egy órácskára, hogy anya teljesen felébredhessen, ha még esetleg nem sikerültKép, aztán már alszik is tovább. Kép
Aztán Alexának még nagyon jó játék a "fejen közlekedés" ill. a tolatás, csak legyen aki vissza-vissza szállítja a kiindulópontra, mert oda már nem sikerül visszatalálni. Mindennek ellenére nagyon aranyos mikor így elkalandozik.

No megyek, újabb akció készül.

Szép napot !

Tünde
tünde1122
 
 


Helló
most jöttünk meg egy kis nyaralásból,ettünk sok fQzeléket csirkehússal meg salátával, napoztunk-

!!!Ami fontos!!!: Siófokon július 30-aug.6-ig lefoglaltuk a szállást, jó-e nektek ez az idQpont?
Akkorra már nagyobak lesznek a manókák, könnyebb lesz velük a nyaralás. Jó lenne, ha írnátok, mert még holnap lehet módosítania dolgon!!!

Megyek visszaolvasni Kép
Éva
rizike
 
 

 
 

bocs a helyesírási hibákért, nagyon rohantam, bQg a masinaKép
rizike
 
 


Éva,
majd úgy intézzük, hogy jó legyenKép
(bár júli 31-én esküvőn leszünk), legfeljebb később megyünk le.
Úgysem férünk el annyian egyszerre nem?

Kismiki husizik? Le vagyok maradvaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok, megint én,

Ágiboszi,én meg ma látom, hogy Kismiki jobb alsófogacskája kint van! Hát ezért rí itt nekem egész nap, meg kéredzkedik fel folyton!KépKép

Krisszie, csirkemellet adtam neki, csak úgy hirtelen ötlettQl vezérelve, és nyelte nagy örömmel, és hát kakkó is okés volt utána-úgyhogy répa+krumpli+saláta+cs.hús=Mikikedvenc

Siófokot pontról_pontra megtárgyaljuk!KépKép

Éváék
rizike
 
 


ÉviKép

Gratula kis MikinekKép mostmár majd figyelheted hogy ne harapjon, Dani azóta folyamtosan harapdál a prüntyiKép

Ma voltunk hat hónapos mérésen: adatok a következők: 8280 gramm, és 67 cm.
A vizsgálóban mint a csik ugy ment az érdekes dolgokért és pakolt mindentKép A dokinéni nem akart hinni a szeménekKép

Három hétig még gyümizünk utána kezdjük a főzelékeket, a doki néni azt mondta hogy az ebédnél adjam majd neki a főzeléket, pár kanállal a szopi elött, a gyümit meg délután, mivel reggel több a tejci még, és délutánra csökkenhet a mennyisége, igy inkább ott tápláljunk hozzá.

Siófok,
bővebben lehetne tudni róla?? ....

Krisz,
te miket adsz Dorkának?

puszi
Ági és Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


TündeKép

a fejentolatás nekünk is sokáig ment, hála mikor rájött hogy hason csuszva jobb akkor már nem csinálta, sőt mostmár emeli a kezét lábát, igy még gyorsabb isKép
Amennyire utált hason lenni az elején, annyira utál most háton lenni, ahol teheti fordul hasra és megy mint a gyikKép A tisztába tevés már kész krimi, lassan mindent megtanulok forditva feladni ráKép

A fogak még ráérhettek volna nálunk is, minél később jön annál jobb, de hát vissza már nem rakhatomKép


Csacsikám,
jöhet a beszámoló, milyen volt a kiruccanás?Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Dorkának én még nem adtam husit. Megvárom míg vége lesz ennek a vizsgasokknak, aztán fogok főzőcskézni nekiKép
Amúgy is kb 7,5 hós korára terveztem a husi bevezetését.
Egyelőre délben főzit eszünk kb 100 ml-t megeszik, alma-krumpli leggyakrabban vagy sütőtök-barack, ezt kevésbé szereti, ma kipróbáltam a paradicsomos krumplit kisebb megdöbbenés után megette szépen. Még a répát akarom valami fondorlattal bevezetni nekiKép

Délután megeszik majdnem egy egész reszelt almát, este kap egy kis tejpépet gyümivel (barack, banán, meggy) Emellett megvan még az összes szopi. Kivéve, ha suliban vagyok.

Szerencsére megtanult avent varázsitatóból inni, így most már szoktam neki inni adni. 50-60 ml-t megiszik egy nap, nagyon híg bébitea vagy gyümilé, de leginkább víz formájában.

Dorkacsaj egyáltalán nem tud még kúszni, inkább kétségbeesetten kiabál, ha valamit nem ér elKép
Viszont nagyon klasszul ül már, simán eljátszik az etetőszében vagy a földön is egyedül ülve.
Iszonyú nyáladzás van megint, talán fogacska készülődik?

Hű mennyit írtam, na megyek aludniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, ragyogunk!

Naaaaagyoooon szuper volt! Volt klassz vonatozás, fűben heverészés a kertben - persze szivacson -, várban sétálgatás, városban lődörgés, nagymamázás, nagypapázás (főleg szakállhúzogatás), rokonozás, sok mosoly, lepottyanás az ágyról (szerencsére alig ijedt meg), nagy alvások. Elkezdtük a főzelékeket, mint második étkezést, így délelőtt gyümi, dél körül főzi. Nálunk is megvan az összes szopi, és én biztosan nem adok még sokáig húst, ha adok egyáltalán...

Szabolcs mindenkit levett a lábáról, akivel csak találkoztunk, mindenkire mosolygott, közvetlen volt.

És íme a fényképes dokumentáció egy része. (150 képet csináltunk...)

Nagy utazás...
Kép
Kép

Mamával a kertben
Kép
Kép
Apával ugyanott
Kép
Papóval a várban
Kép
Olvasok
Kép
Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

Csodaszépek vagytok!
Nagy klassz lehetettKép,
Szabolcs tündéri, főleg az az elgondolkozós a kertbenKép honnan van az a tuti sapi?
Az apával játszós képen tisztára Dorka, pont így szoktak ők isKép
Mellékesen csodás a kertKép

Husi: én úgy tudom, hogy 6 hós korukra kimerülnek a szerzett vastartalékok, ezért szükséges ilyenkor elkezdeni a hozzátápit, mert a tejciben már nincs elég. A legjobban a hús vastartalmát tudja a szervezet hasznosítani, a zöldségekben eleve kevesebb van és kevesebb szívódik fel belöle.
Cáfoljatok meg, ha nem így van. Én kicsit aggódok emiatt, mert én is kicsit vashiányos vagyok és Dorka már 7hós és még nem kapott húst.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia!

Szia Krisz!

Köszi az összes bókot. Igen, csodás a kert, és ez csak egy kicsi darabja, ami itt a képeken van, mert elég nagy amúgy. Megérne egy albumot a bemutatása. Anyukám amióta a nyugdíjas, minden fölös energiáját beleteszi. Ha nem csinálhatná megőrülne. Ha nagyon ideges vagy szomorú, kimegy a virágaihoz és rögtön minden rendben. Konyhakert már nincs nagy, csak borsó, répa, a paradicsom-paprika-projekt rendre befulladt, viszont rengeteg gyümölcsfa van. És a kedvenceim, aminek nem sok értelme van egy ilyen kertben, de egyszerűen nekem elképzelhetetlen lenne nélkülük, a fenyők. A legnagyobb kb. 25 méter magas, a többiek 0.5-től 2m-ig. A szomszédok azt szokták mondani, hogy belépti díjat kellene szedni a kerthez... Egyszer megkíséreltem vendégeket hívni sátorozni, de nem engedték az öregek... Féltik nagyon. Mondjuk öt tíz év alatti gyerek jött volna négy felnőttel...
Sapi: itt a neten hirdette egy lány, tőle van, vettem egy zöldkockásat is. Hátul olyan, mint egy kendő. Lehet, hogy postán is elküldi, bár lehet, hogy úgy már nem éri meg... De esetleg megőrzöm nektek, amíg jöttök Pestre, ha mégis rendelnél. A keres-kínálban volt Új fejfedők, vagy valami ilyesmi címen.

Husi: igen, rémlik ez a vas-dolog, meg éppen most láttam az orvosi rendelőben valamilyen vaskészítmény reklámját, azt is ezzel hirdették többek között. De jobb szeretném másként megoldani... Mi is most kezdtük ezt a húsmentességet, volt egy hús-hússal időszakunk, aztán most kicsit csömörünk van, de ez nem biztos, hogy végleges... Most spenót és cékla szolgál vaspótlásra nekünk felnőtteknek, bár éppen Orsi írta, hogy a hús azért jobb a célra...
Fulescsacsi
 


Közben utánanéztem, csecsemőkorban még jódarabig elég az anyatej vastartalma, szóval ne izgulj, hogy még nem kezdted el.
Fulescsacsi
 


Köszi FcsacsiKép

már írtam is a lánynak sapiügyben.
köszi az utánanézést is, azért nem parázom túl a dolgotKép, majd kap husit is szépen sorjában, ahogy elterveztem.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Hova lett mindenki?
Igaz csudajó idő van, tessék kihasználni a csemetékkel.
Most már én is ráérek végre, mert megvan az államvizsgámKép
Bár nem tudom, mit fogok csinálni ennyi felszabadult idővelKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!!!!!! Gratula!!!!!! Bocsi, de tanulok, meg sétálok, meg parázok, de 17-e után jelentkezem!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Krisz, GRATULA!!!!!!Kép Rém ügyes vagy!!! És hogy ünnepeltek?

Lányok,tudja valaki, hol lehet kapni babarizst, és mi is az tkp.? Nálunk akadozik az eszegetés, ma pl. alig valami kis krumpli meg banán...Nálatok mi újság?

Éváék
rizike
 
 


Szia Éva!

Dög vagyok, még mindig nem írtam neked levélt...
Kaja: a gyümölcsök annyira nem ízlenek neki, amióta nem kap banánt. De szörnyű a széklete, már egy kis alma is bedugítja, pedig szinte mindenbe teszek szilvát neki. Kb. 100 gramm gyümi délelőtt, és dél-kora délután tájban kb. 100 gramm főzelék. A krumpli nagyon bejött, teszek bele neki anyatejcsit, meg valami kis gyümölcsöt - meggylé, barack... De a sztár a HIPP burgonyás sütőtökje. (Kétféle van, az egyikben a tökből van több, a másikban a krumpliból. Mindkettő bejön, de a sütőtökös jobban.) És hát közben szopi ezerrel. Nagyon hízik, szerintem túlságosan is, viszont lassan rájön, hogy tud négykézlábra állni, talán ha végre sikerül, jobban lemozogja majd - nem mintha így nem mozogna folytonKép.
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Ma vagyunk fél évesek, el se hiszem lányok hogy ennyire rohan az idő, de egy tuti én csak fiatalodok, Dani az aki öregszikKépKép

Csacsi,
drukk a vizsgához, kina összes termése legyen a tied, Daniét azért nem ajánlom fel, mert nem igazán mennyiség a heti két alkalomKép

Kriszie
hatalmas gratula az államvizsgádhozKép éljen! éljen! éljen!
Mostmár élvezheted ezt a gyönyörű időt és persze Dorkát isKépKép

Évi,
csütrötökön sziget?? igaz mi csak délután érünk rá, mert apa délelött még melózik.

Mi már kiprobáltuk a finomfözeléket és a sima sötőtököt a milditől, hát nem igazán remeg értük, de az őszibarackért közelharcot viv, annyira édi mikor megérzi az első falatot, nyakig a kistányérjába akar mászni olyankorKép
Hála az égnek csak 25 dekát hiztunk most, vagyis szépen normalizálódik a súlya a kölöknek a kezdeti gyors hizáshoz képest, igaz annyit mozog, hogy már attól elfáradok ha nézem, nem csak attól ha szenvedő alanya vagyok a nagyágyon a hegymászásnakKépKép Már apája is megjegyezte, hogy olyan a fiunk mint egy zsák bolha, és soha nem fárad elKép

itt egy mai kép róla:

Kép

sok puszi
Ági és a féléves Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Nagy-nagy puszi a 6hós Daninak!!!
Mekkora nagyok már a picurkáinkKép

Le akartam menni sétálni, a csaj meg bealudt, amíg készülődtemKép így kénytelen vagyok netezniKép

Végre nekiállhatok nyári programokat tervezni/szervezniKép, ha a kedvesemen múlna sose mennénk sehovaKép

Fcsacsi,
én felajánlom Dorka heti termésétKép, sztem azzal jól járszKép ő még nem tudja a pelustakarékos üzemmódotKép

Dorkacsaj most klasszul (najó, egyenletesen) hízik 7550g volt hétfőn. Neki nem annyira jön be a sütőtök, muszáj vagyok barackkal felturbózniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ági, gratula a féléves Daninak. A kettes nőis képek még klasszabbak, de láttam, hogy feltetted a topikotokba is...

Krisz, ti is ma voltatok tanácsadáson? Mi is.

Na, jól van, az eddigiekhez képest egész jó: csak fél kilót hízott manó VÉGRE!!!!! Vagyis most 8800 gramm. Kapott egy édes békás pólót ennek örömére. Ha kimostam és ráadtam, küldök fotót. Addig is két csíkos...

Kép

Kép

Azért van két popsitörlős zacsi a képen, mert az egyik már üres, és Szabolcs imád vele játszani...
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Ági :
Pussz a féléves Daninak ! Kép Te jó ég, mi is félévesek leszünk már ! Kép Tényleg hogy rohan az idő ! Nagyon ügyesen ül Dani a képen, ALexa még nem tudja produkálni egyedül, a "drága" terpeszbetét miatt nem mondhatnám aktívnak ilyen téren. Kép Majd ezt is elnövi remélem.

Fcsacsi :
Alexa pelustermésével én is csatlakozom az államvizsgádhoz szorítók közé.
Nagyon édi Szabolcs a képeken. De olyan nagynak látom Alexához képest, úgy látszik még mindig sokat számítanak a hetek/hónapok a korkülönbségben. Tényleg gyönyörű a kert,(előző képek) elhiszem hogy ebben a környezetben jól érzi magát mindenki.

Mi is ma voltunk dokinál, Alexa most kapta meg az 5 hós oltást.(kis késéssel) Kép Szerencsére jól bírta. Ő most 6220 g /66 cm.

Szép napokat, sok levegőzést Mindenkinek ! Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Csak beugrom, ma nagyon zqrös napunk volt, de nagyon jó is: Kismiki is mozog mostmár, fordulgat, élénkül.Kép
ÁGI! SZIGET PÉNTEKEN? Nem lenne jó? Fcsacsi, nem lehet téged mégiscsak kicsábítani a könyvek közül?
Csüt. du is oké tulképp., de nekem mégjobb a péntek lenne.

puszi a babókáknak

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Tünde! Szabolcs valóban nagy a korához képest szerintem. Teljesen elképedtem, milyen picinek tűnt például Ágiboszink Danija mellette, pedig csak egy hónap van köztük. Szabolcs annyi idősen, mint most Dani, vagy nyolc centivel hossszabb volt... 74-86-os rucikat hord, és mindenki egy évesnek nézi. De azt a sok hosszú kezét-lábát, törzsét nem is használja olyan ügyesen, mint Dani pl...
Ez még nem az államvizsga sajnos, csak egy "sima" szigorlat... A termés azért nagyon is elkél...

Éva! Sajna nem csábulok, de huszadikától - akkor jövünk vissza - azt csináltok velem, amit akartok!!!!!! (Ha nem vettek meg, hogy milyen béna vagyok, hogy kirúgattam magam az egyetemről...)
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Mindenkinek köszönjük a gratulációkat, átadtam Daninak, sejtelmesen vigyorgott egyet és látszott rajta az elégedettségKépKépKép

Évi,
ha nem esik nekünk jobb lenne a csütörtök délután, mert akkor szabadnapos apa és igy nem kéne bkvéznom, hanem autóval mehetnénk.

Tünde,
gratula a méretekhezKép Amúgy az ülés még nem igazán megy magától, vagyis max az állásból elfáradva huppanva sikerül, de nem szeret sokáig úgy lenni, inkább vagy eldöl mint a postamaci, vagy visszahuzza magát állásbaKép Ne izgulj amugy, ilyenkor még az egy hét is számít mindenben, sőt még a napok is. Eddig Dani csak álldogált, ma meg már félig körbejárta a járókát. Vagyis napról napra ügyesednek. Alexa is tuti olyan lesz mint egy kis zsák bolha, akkor meg hogy visszafogod sirni a nyugis időszakotKépKép úgy mint énKépKép

Csacsikám,
tetszik a megállapításod, mintha magamat hallottam volna a hizással kapcsolatban. Mérlegelés után én is boldog voltam, hogy csak 25 dekát hizott a kölökKép, mondjuk csodálnám a többet, mert annyit mozog, hogy már én is fogyok tőle, nem csak őKépKép
NAgyon helyes a képeken Szabolcs, és látom, meg irod is hogy a kedvenc játék a zacsi, nálunk is az jött be a macin kivül, jól zörög-csörög, lehet rágni, szal királyi játékKép

Krisz,
hát látom nálatok is inkább a barack a sláger, nálunk is azt szereti a legjobban. Ma vettünk spenótot krumplival, meg sárgarépát sütőtökkel és rizzsel, kiváncsi leszek melyik fog majd neki bejönni. Husit még egy jó darabig nem akarok neki adni, ráérek még vele szerintem bőven.
Régen láttunk képet DorkárólKép meglephetnél vele minketKép

pusziiiiii
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Helló!

Ági, délutánra vihart mondanak...micsináljunk??? Telszámom: 061 302 2424, meg 06 30 0518 2786-ha van ötleted, hívj, vagy aki még jönne,hívjon!
Van egyébként egy ötletem rossz idQre:ma van kettQkor a Máv kórházban baba-mama torna, 300 ft, !gyógytornász! lányzó tartja, nagyon laza.
FCS, ne is mondd, nagyon jól tudom, hogy csillagos hatost fogsz kapni, utána Szabolccsal körbetáncoljátok egész Szegedet!!!KépKép

Ma én is bedobom a barackot, ha mindenkinek ennnyire bejön!Kép

Puszi
Éváék
rizike
 
 


az ötös elQtt nincs nulla, bocccs
rizike
 
 


Na sziasztok!

Ágiboszi kérésére, na nem bánom teszek fel egy pár képetKép
Ezek ma reggel készültek, úgyhogy szuperfrissekKép
csuda mosolygósan

Kép

Már nagyon klasszul ül, és játszik is közben, kivéve, ha fényképezzük, mert az valahogy sokkal érdekesebbKép

Kép

még egy nagy mosoly a babáknak és a mamáknakKép

Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Évi,

Bocsi ez ma nem jön összeKépKép apának dolga akadt, meg itt elromlott az idő nagyonKépKép

Krisz,
milyen ügyes Dorka és milyen szép, csak ámulok bámulok, sőt Dani is megleste, sikongott nekiKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Krisz! Édes ez a csaj még mindig, és ő is rohamosan nő, ahogy elnézem...

Lányok, gondban vagyok... Szabolcs sztrájkba lépett: nem igazán fogadja el a hozzátápit. Csupa olyat kap, ami eddig nagyon bejött, és most alig eszik belőle kb. 25-30 grammot, de úgy kell beleimádkozni... Cicizni viszont továbbra is ezerrel cicizik. Ez úgy három napja van... Remélem, csak a meleg... Vagyis nem is tudom, remélem-e, ha ez azt jelenti, hogy egész nyárra fel kell függeszteni a hozzátáplálást... Már klasszul belejöttünk.
Fulescsacsi
 


Szió!

Fcs, épp ma hallottam ugyanezt egy anyukától, náluk ezután a nemakarok enni-pauza után a darabos étel jött, a gyerek nem akart többé passzírozott pépeket kajálni...
Nálatok azért talán még egyszerq "tejnosztalgia" lehet, vagy ilyesmi. (Éva, a nagy szakértQKép)

Krisz, az a kis lábfej a középsQ képen...az egy csaj!Kép

Puszi
Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Fcsacsi,
ne keseredj el, biztos csak átmeneti, Dorkának is voltak ilyen hullámai. Nem gond elmúlikKép
Tényleg lehet a meleg miatt is, inkább a tejci esett neki jólKép

Éva,
hát igen zabálni való a kis lábija, imádom ahogy ökölbe szorítja a lábujjacskáit isKép
olyan kis duci most, sztem jön a növekedő szakasz.

Tényleg volt nálatok is nagy-nagy vihar? remélem nem volt senkinél semmi baj.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Volt biza - szerdán! Aztán vicces volt, mert ma Demszky reggel asszonta, hogy a mai vihar miatt mindenki vigyázzon, autóval ne álljunk fa alá, ne induljunk délután sehová, meg ilyesemi, be is pánikolt a nép, volt ahonnan hazaküldték a dolgozókat - na, nem sok helyről, mert a meteorológia erre azt reagálta, hogy ha lesz is valami zivatar, azt csak délután lehet majd tudni... Aztán főpolgármester bácsi helyesbített, meg asszonta, hogy ő nem is mondott semmit, csak a sajtó így tálalta. Na, kitelik a sajtótól a pánikkeltés...

Most meg süt a nap...
Fulescsacsi
 


Fcsacsi,

na nálunk meg most állt el a jégeső, akkora vihar volt, hogy csak na. Megszünt az internet, nem jöttek be a tv csatornák, de már elmúltKépRemélem az autónk túlélte. Tele van az erkélyünk jéggel, szerencsére csak borsó nagyságú.
A Kedvesem meg munkahelyi bulin van. Biztos nem indul haza ebben az özönvízbenKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok !

Hozzánk most ért ide a "vihar", de úgy látszik már elfáradt, mert a dörgés-villámlás mellett, csak csendes esőcske lett belőle. Kép Viszont a szerdai nem semmi volt. Igaz, akkora kár nem volt, mint amit a tvben mutogattak, de nagy csinnadrattával és széllel érkezett.

Krisz:
Állati aranyos Dorka. Az első kép, akár Alexáról is készülhetett volna. Kép Ő is a lerakott habtapi mellett, a szőnyegen tartózkodik többnyire. Úgy látszik az érdekesebb. Kép

Hozzátápi ügyben nálunk minden OK, de a meleg miatt (gondolom én) a szopi gyakoribb a szokásosnál. Egyébként a barack a kedvenc, persze a banán mellett. Nem tudjátok meggyet lehet adni kezdőgyüminek ? Van egy csomó meggyem lefagyasztva, megpróbálnám, hogy ne csak mindig a barack legyen a higítás a banán mellett. No, meg már fogyóban van a barackkészletem, szintén fagyi. Sajna az alma nem tetszik, akárhogy próbálom, max. néhány kanál és kész.

Szisztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Szia TündeKép
sztem simán adhatsz meggyet, az első adható gyümik között van. Dorka már régóta kap, igaz meggylé formájában.

Már tényleg bővíteni kell a habtapi készletet, mert úgy látszik kinőttükKép
Most már gondolkozok a szoba átrendezésén és gyerekbaráttá tételén. Egy csomó mindent ki kell majd dobni meg átpakolni.
Szerintetek hogy lehet megoldani pl a pelenkázó melletti szemetest hova tegyem, hogy Dorka ne akarjon belemászni? Ágyak, polcok sarkai?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

Tünde,
meggy simán mehet, a cseresznye ami nem. Én már azt várom, hogy érjen a kertben a meggy és azt fogok majd neki adni.

Csacsi,
nálunk is van hogy hol megeszi, hol meg elforditja a fejét és nem kell, de a cici az most sokkal gyakoribb mióta bejött a meleg.

Krisz,
Dorka annyira édi a képeken, és a lábacskája hát az csúcs ahogy tartjaKép

Vihar itt akkora volt a héten, hogy fél óráig nem tudtunk kiszállni az autóból, mert annyira ömlött.

Lányok, hát ezt a mai éjjelt nem igazán kivánom senkinek, manó 2 kor felkelt, megciciztettem, de hajnali 5 ig nem volt hajlandó aludni, már azthittem átmegyek zombiba, a végén nem birtam az álmosságtól tovább, lefektettem a kiságyába és mivel apája elment dolgozni elhatároztam, hogy nem fogom kivenni, hiába sir, hát erre fogta hasravágta kicsit dünnyögött majd szépen elaludt, engem meg anyám reggel 7kor felcsörgött telefonon, képzelhetitek mennyire happy voltam.
Amugy reggelre kiderült mért volt ilyen éjjel Dani, kint van a hegye a második fogunknak is alul, remélem most egy darabig nyugi lesz, mert nem látok duzzanatot sehol a kis inyén.

Krisz,
vegyél sarokvédőt, a kukát meg én felraktam egy doboz tetejére amit igy nem ér el, a habtapi nálunk is kicsi, de megoldottam azzal, hogy leraktam őt a szőnyegre, az elég nagy tér nekiKép

Mindenkinek szép napot

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is eléggé tejcentrikus most az evés-fQzhetek én répás-krumplis-borsós pulykamellet, tökdesszertet, barackpudingot...KépDe nem is bánom, olyan gyorsan vége lesz ennek a kicsibabaságnak, már érzem.
El is rontotta kicsit a gyomrát azt hiszem, egyik nap kekszeket, kenyeret, joghurtot, csirkét,meg még égtudjamit össze nem evett. Soha többé!
Képzeljétek, ma koncerten voltunk Babóval, Kolompos-on, ott rázta a lábát egy háti hordozóban, azt hittem, megeszem, olyan aranyos volt!
Mi újság veletek?

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó hétvégénk volt. Mászkáltunk sokfelé, voltunk úszni, megünnelpeltük a diplomámat a családdal is meg a kedvesemmel is kettesbenKép

Lehet ez a sok program a hétvégén felborította a csajomat, mert mindkét nap este 11-ig kukorékolt, nem volt hajlandó aludni. Tulképp. nem sírt csak folyton játszani akart és egyáltalán nem volt álmos. Valahogy vissza kéne szokatni a 9 órás lefekvéshez.

Talán ezen a héten elkezdjük a husit, megpróbálkozok egy kis csirkemellel, remélem ízleni fog neki. Mostanában olyan mintha csak szomjoltásra használná a cicit, csak addig kell, amíg kiissza az elejét, aztán már minden más jobban érdekli. Talán a melegtől lehet? Most már elég húzós, mert délutánra 26 fok van a lakásban, mi lesz itt később?

Szerintetek érdemes még kengurut venni? Hány hó-ig lehet használni?

Gratula Daninak a fogacskáhozKép és Ági neked, hogy kibírtad az éjszakátKép

Tündéri lehetett Kismiki, ahogy a koncerten csápolKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

Krisz,
hm nálunk is van mostanában hogy 11 ig nem hajlandó elaludni és ugy ugrál rajtunk, mintha most ébredt volna fel kb egy tiz órás alvás után kipihenten, de szerencsére csak kétszer vagy háromszor volt, azóta legkésőbb 9kor már alszunk újra.

A husit üvegesben adod neki, vagy te fözöd majd meg és pépesited?? A cici napközben nálunk is mostanában szomjoltás funkcióra van beállítva, is a főétkezések idejében eszik inkább többet. Mikor melegebb lesz szerintem ez még fokozodni fog, mármint a cici kérés gyakorisága. Magam részéről van amikor nem cicit adok neki először, hanem a mildinek a barack alma lé keverékét vizzel higitva, és sokszor ezzel oltja a szomját.

A kenguruhoz nem tok hozzászólni hogy érdemes vagy nem, de van aki még másfélévesen is kenguruzott, vagyis ha kényelmesebb vele úgy utazni szerintem érdemes, meg persze ha megmarad benne Dorka. Szerintem együtt menjetek el és probáljátok ki valamelyik áruházban, hogy mit szól hozzá.

Évi,
tök jó lehetet hogy koncertezni voltatok és édes lehetett Kismiki miközben táncizott a hordozóban.
Te jány miket adsz már annak a kölöknek? nem korai még az összevissznya evés? amit leirtál attól már nekem gyomorrontásom lett volnaKépKép

Csacsi,
hatalmas drukk a sikeres vizsgához, de azért vigyázz nehogy kockás legyen a sok üléstől a popodKép

puszi
Ági

Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Krisszie, nálunk ugyanez a helyzet szopiügyben:csak az eleje kell általában, de kaja se nagyon-nekem úgy tqnik, kb. 1/4-ét eszi-issza annak, amennyit idáig. Meleg, fogak???
Kenguru: nekem 10 kg-ot verdesi Miki, hát elég strapás a hordozóval vinni, elégé leszakad a derekam...mi most háti hordozót kaptunk, írtam is már, fémvázasat, még az tqnik a legjobbnak,persze apuka hátán Kép

Nálatok is az van, hogyha egyszer felborítjátok a napirendet, a jóistennek se lehet másnap helyreállítani?!
Ági, a fiad egész egyszerqen hihetetlen! Nem is bírom követni, miket csinál már, szerintem, amikor legközeleb találkozunk, önállóan fog melleted lépegetni, és tolja a kocsijátKépKép

Puszimindekinek, Siófokot ne feledjétek, dátumokat írjatok pontosat!!!

Éváék
rizike
 
 


SziasztokKép

Évi,
olyan sokáig nem akarsz velünk találkozni?KépKépKépKép
A napirend nálunk külön állatfajta, vagy mondjam azt hogy az mi??????? Dani nem ismer ilyen fogalmat, amihez kedve van az történik és akkor amikor ő akarja, igy nincs mit felboritaniaKép

Siófok most akkor pontosan mikor?? vagy nem olvastam elég figyelmesen??? help meKép

pusziiiiiiiiiii
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági, én a jövQ hétre gondoltamKépKépKép

Siófokkal az a helyzet, hogy még lehet variálni az idQponttal, úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Augusztus elsQ hete volt idáig a kb. idQpont, de ez ezen a héten még változtatható.

PONTOS DÁTUMOK KELLENÉNEK, KINEK MIKOR NEM JÓ-ÉS PERSZE, MIKOR JÓ, ÉS AKKOR VÉGLEGESÍTENI TUDJUK AZ IDQPONTOT!Kép

Éváék
rizike
 
 


Szia Éva!

Nekünk a 07.31-08.01 napok nem jók, mert esküvőn leszünk, emiatt jobb lenne a következő hét. De ha a többieknek ez megfelel miattunk ne módosítsdKép
Szóval nekünk a legjobb 08.05-08.10-ig lenne

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

OKÉ!! TÖBBIEK? DÁTUMOK? Kép

Képzeljétek,Kismiki ma vendégségben tömte magába a Mildi tejberizses pépet, meg a Kecskeméti sárgatök+csirkét, itthon meg egy deka saját fQztöt nem tudok belepumpálni mostanság.
Habár ma délután megggyet turmixoltam kis tejbepapival, az egész mehetQs volt. De semmi más.Ez történt velünk ma. Kép Ja, és a második fogacska jön, pont egyidQben Ágiékéval.

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok !

Tegnap voltunk megint csípő uh.-on Alexával. Végre, megszabadulhattunk a terpeszbetéttől. KépViszont még vannak óvintézkedések és majd, ha már járni tud a kisasszony, akkor kell ellenőrzésre visszavinni az ortopédiára. Remélhetőleg nem lesz gond. Kép
Alexa annyira örült a terbeszbetét nélküliségnek, hogy egész du. nem aludt tegnap. Folyton 4kézlábra állt és nagyokat kiabált, vigyorgott, hogy nem csúszott szét a lába semmi perc alatt. Aranyos volt.Kép Meg is örökítettem. Fel akartam rakni a képet, csak a számítógépünkkel van vmi és a fényképezőről nem tudom leszedni. Majd legközelebb.

Csak el akartam újságolni a nagy hírt ! Kép Gyorsan cselekszem, nehogy hoppon maradjak a kiszámíthatalan gép miatt. Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


SziasztokKép

Tünde,
jajjj de jóóóóóóóó hírKépKép Ez most mindkettőtök nagy öröme ámKép Szerintem innentől kezdve úgy beindul Alexa hogy győzd utolérni majdKép A szabad mozgás öröme szárnyakat fog neki adni, az tutiKép)))))

Évi,
hát ami nem hazai az mindig érdekesebbKép Főzd meg otthon, oszt menjetek el kirándulni és szedd elő ott mintha mi sem lenne természetesebb, szerintem simán benyomja majd a kajcsitKép
Nekünk július közepe lenne jó igazán, vagy augusztus vége, de alapjában véve tök mindegy, majd legfeljebb apa szabadnapjára időzitjük a lemenetelt.
Jövőhéten talizhatunk ha gondolod, egy szigeti séta, vagy esetleg Csacsival és Szabolccsal egy Gellérthegyi kirándulás erejéigKép

Krisz,
De rég voltam már esküvőn..., hm most jutt eszembe nem is olyan rég, tavaly ősszel még pocakosan, igaz a mennyaszony is az voltKép Pont egy hónappal később született meg náluk babóca mint nálunk, kicsit korábban jött a világra mint kellett volna, de hála semmi baj nem lett.

Puszi
Ági és a kisegér DaniKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Hurrá Alexának, nagyon klassz, hogy végre szabadon mozoghatKép tök jó, hogy már tud 4kézlábazniKép

Gratula a második fogacskákhozKép
Nálunk is valahol biztos készülődik a harmadik, de ki tudja mikor bújik elő.

Tegnap ebédeltünk először komplett menüt, csirkehusit, banánnal és krumplipürével, nagyon szeretteKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok Anyukák és Babócák!

Lehet még hozzátok csatlakozni???? Kép

Eddig is olvasgattalak benneteket, mivel már ismerjük egymást a többséggel személyesen is, és így nyomon követtem (titokban) az életeteket! Most viszont már mi is a hozzátápi rögös útjaira fogunk lépni, és emiatt biztos lesznek kéréseim hozzátok, mivel ti már előttem jártok.

Aki nem ismer annak azért pár szót magunkról. Petikém január 12-én született, van egy "nagy" tesója Kittike, aki márciusban volt 5 éves.

Már 4 hónapos kora óta próbálkozom a hozzátápival, de csak játszásiból, mert rengeteg tejem van szerencsére. Mostanra ott tartunk, hogy egy 190 grammos bébiételt 3 nap alatt fogyaszt el. Szóval ez még csak olyan próbálgatás.

Egyre inkább elkényeztetem Petit, nagyon nehéz rábeszélni, hogy ne ölben legyen! Na ez még oké, de járkálni is kell vele, amit nehezen viselek. (7 kiló körül van) Nektek mennyi ideig van el a gyermek kézbevevés nélkül?

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Szia AndiKép

Üdv közöttünkKép itt isKép
Egész jó ha egy üveg elfogy három nap alatt, mi is itt tartunk még csak.. Egy nap egyszer kap üveges bébipempőt és egyszer adok neki gyümit, a bébipempő az ebédkor megy szopi elött, a gyümi meg uzsira, persze szopi van utána még ezerrelKép

Meddig van el a gyerek?? jó kérdés... Mi lassan a 8 és fél kilóhoz közelitünk, igy nekem se örömmámor cipelni a popóját egész nap.. Attól függ milyen kedve van amugy, van amikor eljátszik egy órát is magában, van amikor öt percig nem birja ki nélkülem...
Most hogy a lakásfelújítás kellős közepén vagyunk az anyósom vigyázz a két szopi között rá, elég jól elvoltak egymással, sokat sétáltak, sokat aludt neki a kocsiban.. de volt rá példa hogy kézbevéve kellett visszahoznia annyira hiányzotam neki...

Lányok képzeljétek, megtanultunk leülni... felülni még mindig nem megy, de hát kérem az a nehezebb, lehuppani állásból azért könnyebbKép

Csacsikám,
merre vagytok?? életjelet kérünkKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: