Új privát üzeneted érkezett!

Na megvolt az 5 hónapos oltásunk! Szegény Helena már az eljeén üvöltött, érezte, hogy mi fog következni. De most alszik édesen. Még jó, hogy most kivételesen elõtte beadtam a kúpot neki, mert már hazafelé elaludt és így nem kellett felébresztenem!

Tikk! Gratula a fogakhoz és Márti! Árminnak a félig felállásért!!!
Andi3, nektek meg a pár lépésért!

Dzsili! Helena is nagyon gyakran szopizik, nem tudom, mennyi idõközönként, mert nem nézem, csak azt látom, hogy sokszor. Köszi a bókot Helena nevében is!
Raktam fel újabb képet Helenáról a profilomba. Tudom, hogy elfogult vagyok, de szerintem nekem van a világon a legszebb gyerekem! KépKépKép Kép

Na rohanok, mert ki kell használni azt, amikor alszik és sütök palacsintát! Jó finomat! Kép

Sziasztok!
Menta és alvó tündérkéje
menta
 
 


Márti! Gratula a tökéletes felállásért! Kép Kép
M.
menta
 
 


Sziasztok!

Momo:
Én is gratulálnék megkésve Momonak a pocaklakóhoz, érdekes lehet, újból terhesnek lenni. Én nem is tudom, mit éreznék, ha már jönne a kistesó, azt hiszem, ugyanúgy mint az elsõnél jól megijednék! :-))Aztán persze leírhatatlan boldogság! Jól bírod az elsõ heteket? Nagyon kell emelgetned? Van segítséged? Ugyanott fogsz szülni?

Menta:
azért takarítok állandóan, mert kibérelünk most egy nagyobb lakást, hogy végre elférjünk (eddig 1 szobában éltünk) és hétvégén festettünk, hétfõn ablakot pucoltam, kedden is és a parkettát is, plusz pár bútort felcibáltunk, szerdán jött a lakatos, az újból nagy rendetlenséget csinált, plusz az ajtókat, ajtófélfákat hipóztam le, és közben sírt-sírt a Dóri :-((( De legalább kész vagyok, a fürdõszobát és a konyhát majd csak akkor takarítom, ha már ott lakunk. Azaz holnap! Szóval ez a nyár sem telik el költözködés nélkül (már 3 éve minden nyáron költözködünk-úgy látszik nálunk ez a nyaralás :-().

Mivel az új lakásban még nincs telefon, egy ideig nem tudok netezni, de próbálok azért benneteket követni.

Márti:
Az etetõszék tök jó, Dorka jól érzi benne magát, de mivel még csak pár hete ül, nem akarom megerõltetni a gericét, ezért nem teszem be órákra, tehát takarítás közben sem tettem be, bár úgy csendesebb lett volna a helyzet. Nem tudtam jól mérlegelni, most melyik a jobb ha ül Dorka és talán megerõlteti magát vagy pedig ordít...

Most pakolnom kellene, de nincs kedvem :-(


Andi, Márti:
ez az ugrálás nekem is tetszik, szóljatok ha mentek, akkor én is csatlakozom hozzátok!!! a kismama torna egyik legérdekesebb módját választanánk :-)

Dorka ennnek a sok eseménynek a hatására mostanában már fél 9-kor alszik és kb. 2 körül kel fel újra szopira, aztán reggel 4-tõl óránként kb. de.9-ig. Szerintem ilyenkor már nem álmos vagy szomjas, vagy egyszerûen csak unatkozik.

Mi hír Virágékról, Norciékról?

Nincs közetettek valaki, aki humánmenedzsmenttel foglalkozik? kellene a szakdolgimhoz pár tanács.

üdv, vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben!
zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 

 
 

Lányok!

Új képek vannak a profilomban Kép)


Laura
p_laura
 
 


Laura!

Nagyon jók.Kép)

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Újra én :-)

Márti: Gratulálok, hogy Ármin felállt. Nem semmi ez a pasi!

Laura:
Nagyon aranyosak a fotók, most már tényleg jó lenne személyesen találkozni!!!

Na azért is írok, hogy büszkélkedjek én is:
Dorka ma hatalmas óvációval evett sárgarépafõzeléket. Képzeljétek remegett az izgatottságtól, hogy ehessen répafõzeléket, sikongatott közben! Ilyet még nem tapasztaltam nála, fõleg nem evésnél! Úgy látszik lassan mi is elkezdünk fõzelékezni, csak szépen fokozatosan kell csinálni! Most is a répás edénykéjével játszik Dorka, annyira tetszett neki az evés!

és aludt egy picit délelõtt!

Úgy látszik ma egy ilyen fejlõdõs nap van!

sziasztok
zsuzsi és Dorottya

UI.: nekünk is áttörte a foga az inyét, nekünk az alsók mellettiek (így nekünk is 4 lesz)
zsu26
 
 


ZSuzsi!

HR-ügyben fordulhatsz hozzám, szerintem tud(hat)ok segíteni! Legalábbis jó sok könyvem van hozzá, azt, hogy mennyire emlékszem a tanultakra, majd meglátjuk! Kép

Dorkának gratula, neked kitartás!

Megyek, mert Ármin zokogni kezdett Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Nem, nem nagyizás van, hanem ezerrel pörgõ csemete ... Kép Igaz, nap közben többet is alszik, de rendszerint én is beájulok mellette - már amikor nincs épp halaszthatatlan munka (amibõl van sajna elég)

Csenge újabban jó, ha 2-3 órát kibír ébren. És ha fáradt, elképesztõen nyûgös, meg hisztis lesz Kép Gondolom, ez részben a melegtõl lehet, részben viszont attól, hogy elképesztõ, miket mûvel. Én a töredékétõl is kidõlnék Kép Az, hogy kapaszkodva feláll, az szinte percenként megtörténik. A legújabb, hogy igaz, hogy terpeszállásban, mint egy inni készülõ zsiráf, meg hadonászó kézzel, de kapaszkodás nélkül áll... pár másodpercig. És közben hatalmas "ugye milyen ügyes vagyok?" vigyor az arcán Kép Már négykézláb is olyan tempóban száguldozik, hogy döbbenetes Kép Találtunk viszonylag közel, és viszonylag (!) olcsó babaúszást, úgyhogy oda is járunk. Ott is annyira ügyesnek bizonyult, hogy jövõ héten már megyünk a víz alá (na erre kiváncsi leszek) Kép
Evészetben még mindig a szopi a nyerõ. Jó, ha napi 50-60 ml szilárdabb kaját megeszik. Ivászatban viszont fejlõdés, hogy végre megissza a vizet is. Ez azért jó, mert így ha megyünk valamerre a városban kenguruval, nem kell "leszerelnem", ha megszomjazik (és az ugye mostanában könnyen megy), hanem ügyesen iszik sima üvegbõl Kép

Tegnapelõtt tisztán és érthetõen azt mondta, miután lehuppant a fenekére, hogy "hoppá" Kép

Foga még egy darab sincs, és egyelõre jelét sem látom, hogy ez a közeljövõben megváltozna KépKép

Talikkal kapcsolatban nem tudom, hogy mi lesz Kép Elég sok intézni valónk van mostanában, meg a hõségben nincs erõm elindulni ... de vmi majd csak összejön ...

Rebi+Sajtkukackirálykisasszony
KépKépKépKépKép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!
Most megyünk nyaralni: van vkinek jó tanácsa a következõ egy hétre? Mit ne hagyjuk itthon, hogyan fog "mûködni" a gyerkõc idegen környezetben...stb.
Köszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Olyan aranyos volt ma reggel Luca! Kép Nyöszizett az ágyikójában (néha van ott is Kép ), de amikor kikaptam, nem kezdte a szokásos hova dugtad a cicit? mûsort, úgyhogy elmeséltem neki a Ki ette meg a málnát?. Végig kerek szemmel figyelt, amikor mondtam, hogy "teli kosár, teli bendõ" és simiztem a pociját, vigyorgott, arra meg, hogy "el nem rejti azt a fenyves, akinek a keze enyves" összeráncolta a homlokát. Kép

Mindenkinek jó fõdögélést! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Tikk! Nálunk is pont úgy van, ahogy írtad. Éjjel balhé, két felébredés között 10 perc és 2 óra közötti idõ telik el, de én se tudom már reggel, hogy hányszor és mikor voltunk fenn, és mit csináltunk. Teljesen kómás vagyok, csak sejtem, hogy mi történt éjszaka. Aztán reggel lesz, a kisfiamat meg mintha kicserélték volna! Riheg-röhög, fülig ér a szája, vigyorogva piszkálja éberre az Apját (olyankor már közénk veszem), bürrög neki, bújik hozzá, össze vissza nyálazza (hamm bekaplak, úgy szeretlek! Kép), és vígan is vesz búcsút tõle a szokásos kis reggeli szertartásukkal. Azután "átszáll" rám, ameddig folyamatosan a közelében vagyok, addig egy kis tündér. De meg ne próbáljak eltünni a látóterébõl! Szóval azt hiszem, egyszerûen társaság hiánya van, és nem akar egyedül lenni, azért üvölt éjszaka. De nem akarom egész éjszakára közénk szoktatni. A reggeli átvivést 2 nap alatt szokta meg úgy, hogy azóta nem tûri el, hogy a hajlani szopi után a kiságyába visszategyem.

Remama! Én meg irígyellek a közelben lakó nagyszülõkért! Nekem sajna soha nincs, és nem is lesz kire hagyni 1-2 órácskára a gyerkõcöt, amíg pl. fodrászhoz elmegyek. A kozmetikusról már nem is álmodozok... Kép Az lenne az igazi, ha egyik nagyülõ-pár itt lakna közel, a másik meg falun. Kép

Márti! A dinnyéhez nem kell a nyaralás! Az enyém már a frigóban hûsöl, csak jólneveltségbõl várom vele haza Életem Párját. Kép De úszni, azu tényleg jó volna...

Nálunk annyi az újság, hogy (kopp-kopp-kopp) mintha ritkulnának az éjszakai ébredések. A védõnõvérem azt mondta, adjak inni PiciLacinak, amikor megébred. Én meg azt mondtam rá, hogy tuti nem éhes és nem szomjas, amikor felébred, mert nem keresi a cicit a szájával, csak ráhajtja a fejét, és úgy alszik vissza. Na, de próba cseresznye alapon ma éjjel a sokadik felébredéskor adtam neki teát. Úgy szivornyázott be egy bõ decinyit, hogy levegõt se vett közben! Azután elégedett böffenéssel álomra hajtotta a fejét, és nem ébredt meg a hajnali szopira se! 6 órakor óracsörgésre ébredtünk, idejét se tudom, mikor fordult ez elõ velünk legutóbb! Kép Órákat aludtam egyfolytában! Kép Viszont napközben semmit nem tudok tõle csinálni, még Babanetezni se. Jó nagyokat alszik, és aranyosan eljátszik, ha ott vagyok vele. Viszont ha egyedül hagyom, 10 percen belül ébren van, és üvölt. Naná, hogy inkább nem hagyom egyedül... Kép Így aztán a napi termést is alig gyõzöm elolvasni, nemhogy a lemaradásomat be tudnám pótolni. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Ágci!

Minden gyerek más és más, és másként reagál az idegen helyre. PiciLaci pl. imádja a társaságot, vele bátran ki lehet mozdulni, nagyon élvezi. Amire én vigyázni szoktam, hogy a napirendje a lehetõ leghasonlóbb legyen az itthon megszokotthoz. Pl. délben barackot kapjon, a szokásos kanállal a szokásos kistányérból, este 8 órakor legyen a fürdés, és azt a megszokott rituálé elõzze meg, stb. Azután szoktam magunkkal vinni "otthon teremtõ" tárgyakat. Pl. mindkét nagyinál van babakád, de a saját zöld, teknõs alakú csúszásgátlónkat elviszem mindig. Ja, és nálunk az ágynemû elvitele is kötelezõ, beleértve a fejvédõt is, pedig az utazóágy hálós oldalában nem ütné meg a buksiját. Egyszer hagytam itthon a fejvédõt, utána 2 éjjel köztünk aludt. Kép
Ezeken kívül csak a szokásos utazási cuccokat viszem, rengeteg ruhát minden elképzelhetõ (és elképzelhetetlen Kép) idõjárás esetére, az összes játékát, csõrös itatót és a gyümölcstea-filtereket, pelenkázási és fürdetési kellékeket. Ja, és gyógyszereket, a szokásos D vitamin cseppeket, folsavat és vasat, fogzási kenõcsöket, azon kívül láz- és fájdalomcsillapítót, lázmérõt. Ezeken kívül a legutóbbi kiruccanásunk tapasztalata: ha teheted, vidd magatokkal az Apukáját is! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: igen, mostanában Romola is nagyon nyûgös és nehezen alszik el. Ja, és nagyon anyás; hasonlóan BMártiékhoz, nálunk is nagy a baba-sértõdés, ha eltûnök a kisasszony látóterébõl.

Márti: nagy-nagy gratula Árminnak a felálláshoz! Kép

Borcsa! Luca tündéri lehetett! Tényleg, már én is elõvehetnék valami hasonló verset Rominak.

Sziasztok: Laura
P_
 


Lányok!

Most jut eszembe: próbáltátok már ezeknek a dundi babáknak a csukló-, ill. bokacsontját kitapogatni? Romi bokacsontja már megvan, de a kis karja olyan dundi, hogy ott képtelenség ilyesmit találni. Kép Kép Kép
Mindenesetre nagyon kellemes idõtöltés keresgélni... Kép Kép Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Megvannak a betyár fogaink.Kép Az egyik teljesen megrepedt a másik már majdnem teljesen. Szóval ha most lehülne a levegö remélem megszünnek az éjszakázások, mert most már agyilag is zokni vagyok a fáradtságtól.

Laura! Nekem még nem jutott eszembe ez a csontvadászat, de nem rossz ötlet.

Rebi! Azért nagyon édes lehet a kiskukac. Ha tudtok gyertek hétfõn legalább pihensz egy kicsit.

Ágci! Néhány megszokott dolgot vigyél mindenképpen! A fejfédöt, egy-két játékát.Lázcsillapítót, fájdalomcsillapítót és foggélt én mindig vittem. Egy-két meleg cuccot, rossz idõre. Más fontos úgyis eszedbejut neked is.Kép

Hanna már egy-két riszát tud ejteni négykézláb, aztán béka módon hason elnyúlik, de élvezi. Azóta nem is ültetem, had gyakoroljon, meg a dokink azt mondta, hogy amíg nem ül fel magától ne is eröltessem.

Rettenetes meleg van. BMárti jó ötlet a tea, megyek is és csinálok neki éjszakára.

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk anyáméktól. Csak az ablakból néztem a 40 fokos hõséget, reggel és este pancsiztunk a felfújható medencében, a többi idõt végighûsöltük bent. Peti is nyugodtabb volt, mint itthon.

Gratulálok:
Tikk és Hanna: a fogakhoz,
Márti és Ármin: a felálláshoz,
Andi3 és Luca: az elsõ lépésekhez,
Momo: a babához,
Menta és Laura: a remek képekhez és aranyos babákhoz!
Kép Kép Kép
Rebi: Csenge is milyen ügyes már! Kép
Remélem, nem hagytam ki senkit.

Hétfõn akkor mi is megyünk a Ligetbe.
Közben teljesen elfelejtettem, hogy mit is akartam írni. Majd legközelebb.
Jó hétvégét!
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok, megint én. Feltettem az Ismerjük meg.../Osztálytalálkozók -ba az új talis képeket. Zsuzsi, ill. mindenki, aki csinál képet: légyszi legközelebb oda tegyétek fel, hiszen azért van.

Gorsi
gorsi
 


Sziasztok!

Hát, elég rég írtam, de mentségemre: lefoglal a lányom és az internet is szórakozik: hol van, hol nincs. Többnyire nincs.

Márti,
mi van veletek? Oké minden?

Én is gratula a fogakhoz, felálláshoz...KépKépKépKépKép

Mi ez a csontvadászat?

Éjszaka még felébred Hanga (van, hogy nemKép), de aztán cicin visszaalszik.

Alvás. Van egy kis gondunk vele. De lehet, hogy nem gond, csak én látom annak. Szóval, ha napközben cicin alszik el, nem gond. Viszont az esti kajakor, miután már kiszopta, ami neki kell, már csak azért lóg a cicin, mert így akar elaludni. Meg imádja.KépKép De amikor már fél órája lóg rajta, és ha kiveszem, akkor elkezdi keresni, aztán bekapja megint, és ha én nem adom, mert már fáj, annyira feláztatta, na akkor van a sírás-rívás. Nálatok hogy van ez az esti alvás? Én rontottam el, hogy engedtem cicin aludni? De hát olyan rövid az az idõ, amit cicizéssel töltenek el...és annyira jó, hogy ott szuszog rajtam.Kép Ugyanakkor a végtelenségig sem akarom hagni, hogy rajtam lógjon, mert egy idõ után tényleg fáj.
Mit tanácsoltok?
Tanítsuk meg aludni? Nem kicsi még hozzá Hanga?

Kajálás
Az miért van, hogy amikor szopik 110-120-at (mindig ennyit eszik, aztán leszáll a cicirõl, és nem kell több neki) még hozzáeszik fõzelékbõl majdnem ugyanennyit?

BMárti,
milyen teát csinálsz PiciLacinak?

Nálunk is kb. 2-3 óra, amit egyben kibír Hanga ébren, de 2,5 óra után már igen nyûgös szokott lenni. Viszont, ha elaltatom, akkor nem kel fel kajára, ha meg kivárom a kajaidõt, és szopizik, akkor a cicin alszik el és nem is eszik olyan sokat.

Fog nálunk sincs egy szál sem.Kép vagy Kép? Viszont ezerrel folyik a nyála.

Most már félig felül. Négykézlábból a lába mellé teszi a fenekét, és már félig fel tudja nyomni magát. Magától még nem ül, ha felültetem, ezért ezzel nem is próbálkozunk. Ezzel szemben szépen közlekedik minden irányba (se nem kúszik, se nem mászik: közlekedikKép)

Még akartam pár dolgot kérdezni, de ez a nagy meleg kivitte a fejembõl...Majd ha eszembe jut...

Ja, és természetesen itt egy táblázat is.

Üdv
Szila&Hanga

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
szila
 
 


SZiasztok!

Remélem, a hétvégi kevéske hozzászólás annak köszönhetõ, hogy mindenki csudajól nyaral! KépKépKép

Az én "kimaradásom" azzal igazolható, hogy Ármin pénteken délelõtt már a kiságyában is felállt, aztán egész délután ezt gyakorolta, kiságyban, járókában, rajtam, aztán éjjel, mikor én azt hittem, hogy mindhárman nyugovóra tértünk, folytatta a gyakorlatozást és én egyszer arra ébredtem, hogy a mi ágyunkban - ahol alszik - ácsorog. Na, innen esett le 2 hete fekvésbõl, ha állásból esik, még nagyobbat puffan, szóval, kellõképpen megijedtem, aznap éjjel már nem is nagyon mertem visszaaludni. SZombaton tehát gõzerõvel megkezdtük a lakás teljes átrendezését az új igényeknek megfelelõen, kiszedtük az ágyból a matracot, most azon alszunk a földön, az ágyat átvittük a leendõ hálószobánkba (nem volt triviális feladat, mert 2x2 m), közben persze kisebb-nagyobb szekrényeket is át kellett toligatni ide-oda, hogy minden elférjen az új helyén, szóval, nagyon kifáradtunk estére! Ja, Ármin közben folyamatosan nyivákolt, hogy vele akkor most ki foglalkozik. Úgyhogy akkor szaladtunk foglalkozni Kép Most tehát kinyílt a világ elõtte: a matracról max. 15 cm-t "eshet", úgyhogy mászik a szobában mindenfelé, ez ugye maga után vont ma némi villany- és telefonszereléást és egész napi permanens (és sosem szûnõ Kép) takarítást.

De a tegnap sem ért ám véget a pakolással, estére ugyanis piknikre voltunk hivatalosak a Normafához. A piknik nagyon jól indult, kellemes volt a társaság, finomak a kaják (az enyémet is nagyon dicsérték Kép! ), de aztán fekete felhõk kezdtek el gyülekezni, de olyan feketék és olyan szélvihar kerekedett egy percen belül, hogy hiába is próbáltuk menteni az írhánkat Kép Nem kellett sokat nmennünk a kocsihoz, max. 1-1,5 km-t erdei sétaúton, csakhogy közben ömlött az esõ, víz és jég vegyesen, villámlott, recsegtek a fák és egy kb. 15-20 m-es fa kb. 5 m-re mellettünk tövestül kidõlt. Na, akkor én nagyon megijedtem Kép, mert recsegett rendesen az egész erdõ, a vízszintesen zuhogó esõben fél métert sem láttam elõre - szóval, mire elértük az autót, mindenünkbõl ömlött a víz. Én azonnal levetkõztem pucérra, Ármint átöltöztettem (neki ugye volt váltóruhája, törülközõje), megszoptattam és már aludt is! Pedig kint igencsak tombolt a vihar! - És végig, a rohanás alattsem, az autóban sem, egyetlen panaszszót nem hallottunk tõle! KépKépKép Igaz, lelkesen magyaráztuk neki, hogy ilyenklassz viharban nem mindenkinek van része nyolc hónaposan! De tényleg szép vihar volt, nem csak úgy mondtuk! Kép kb. egy órát tombolt még, mire el tudtunk indulni, aztán mikor hazaértünk, András (szegénykém vizes nadrágban Kép) felhozta a csomagokat, addig én meztelenül ültem a kocsiban, Ármin békésen aludt, hozott le nekem egy száraz félkabátot, abban értem végül is haza! Kép SZóval, jó izgi nap volt!

Szila! A csonttapogatást Laura javasolta (keressük meg a babácskák zsírpárnáktól rejtett csukló- és bokacsontocskáit) - mi megkeresgettük, nagyon élvezetes dolog! KépKépKép Jó ötlet volt! Kép

Mindenkinek további nagyon jó hétvégét, megyek dinnyézni! Kép


Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok

Holnap nélkülözni mvagytok kénytelenek minket, ugyanis Barbara lányom bárányhimlõs lett, ma átvittem ugyan a nagymamához, hogy a Mátét meg ne fertõzze, de ez csak késõbb derül ki, hogy sikerült e átadni 1 nap alatt a vírust, és ha igen akkor nem akarnánk tovább fertõzni senkit remélem azért, hogy a pícurnak nem sikerült elkapni, de hát majd meglátjuk, egyenéõre az oltásunk is csúszik, mert a dokinéni szerint ki kell várni a lappangási idõ végét, és ha nem kapta el, csak akkor oltja.
Jó talizást, mihelyt eétûnnek a vírusfelhõk körülöttünk, akkor majd megyünk.

Sziasztok

Zkati
zkati
 


Sziasztok!

A holnapi nap nekünk is kérdésessé vált, mert kedd reggel elutazunk néhány napra és van mit elintéznem. Szép napot nektek.
Mi jól vagyunk, leszámítba, hogy a fogak még nem végeztek Hannával, mert úgy látom több helyen repedt meg az ínye, nem tudom ez normális-e. Kicsit nyügös volt ma és nagyon aluszékony. Már fél 8kor letettük, de nappal is aludt 3x. Sajnos továbbra is ébred éjjel, adok neki inni és alszik tovább. Nagyon meleg van. ezek az esök nem jók semmire, mert csak gõzölög a beton és rosszabb a levegõ.Kép

Márti! Ez nagyon kalandosan hangzott, viharban Árminnal meztelenül a kocsiban.Kép

Zkati! Remélem nem lesz himlõs Mátéka. És Barbara hogy van?

Szila! Valószínû már nem lakik jól tejjel, amúgy meg nõ a kaja adagjuk. MOst már 200-220g-okat esznek egyszerre. Legalábbis Hanna. Mindegy hogy gyümölcs vagy fözelék. Az alvás megtanítása egyéni dolog. Én kb Hanna 3 hónapos korában kezdtem a délutáni szundiknál hagyni, hogy álomba sírja magát. 1 hét alatt megszokta, hogy ha ágyba teszem aludni kell. Kb 5 hónapos kora óta az esti szopi közben nem alszik be csak nagyon ritkán és 5 perc játék után elalszik az ágyban magától.

Na megyek elpakolom a romokat és alszok.

jóéjt mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziaszstok!

Akkor ki jön holnap?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

En megyek!

Annamari
muter
 
 


Cory!
Mi is megyünk, szokás szerint korábban. Ti csak 11-re? Nem szeretnék sokáig egyedül unatkozni....
Andi

Andi
andi3
 
 


Andi: próbálunk korábban odaérni, akkor kihagyhatnánk a melegben utazást Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lányok, akiknek alvásgondjai vannak/voltak segítsetek. Eddig azt hittem a fogak okozzák az állandó felébredést, de nem. Szombat óta teljesen kint van mindkét foga és a ma éjszaka is egy borzalom volt. Összevissza másfél órát aludtam, már nem merek lefeküdni, mert tudom rögtön kelni kell. Ma éjjel úgy üvöltött mint akit nyúznak. Vigyem orvoshoz? Mit csináljak? Reggel meg mint akinek semmi baja, eszik játszik alszik.
Mit csináljak?

Talihoz kellemes idõtöltést.

pussz

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Cory!
Fuleszetre kell mennunk, nem biztos, hogy belefer a tali :-(
Bocs, en sem igy akartam!

Annamari
muter
 
 


cory
mi is hezitálunk, mert Peti elég nyügi, nem akarok megint odakint mûsorozni.

Gorsi
gorsi
 


Sziasztok!

Tikk,
nekünk napközben csinálja ezt Hanga. (Lehet, hogy a frontoktól???)

Tök jól elvan/elvagyunk egy ideig, aztán úgy elkezd visítani mint egy kismalacKép Álmos, de nem akar (vagy nem tud) egyedül elaludni. Próbálom elõször énekléssel, popsiriszálással. Ha ez nem jön be, akkor cumi. Ha ez sem válik be, mert annyira üvölt, hogy észre sem veszi, hogy a cumi a szájában van, akkor adok neki cicit, és akkor tuti elalszik. De hát azért ez nem mehet így a végtelenségig nálunk sem. Úgyhogy ezért gondoltam, hogy meg kéne tanítani aludni. Csak olyan rossz, amikor sírni látom, és olyankor én már hiába beszélek nyugtatólag hozzá, az sem segít (kivenni meg ugye nem jó a kiságyból).

Talira mi nem megyünk, mert megint mûsor vanKépKép, de mindjárt jön a tízórai.

Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Szila! Én a cicin elalvási kérdést úgy oldottam meg, hogy amikor már Picilaci jó alaposan bealudt, akkor kilopom a szájából a cicit, és amikor erre kicsit feleszmél, és elégedetlenkedni kezd, akkor bedugom egy játszócumival. Így cumizgatva dajkálom még 2-3 percig, akkor visszamélyül az álma, és le tudom tenni. Én is gondoltam már az aludni "tanításara", de tartok tõle, hogy képtelen lennék rá. Nem tudom elviselni, ha sír, nem csoda, hogy ilyen cudarul el van kényeztetve. Kép
Én gyümölcsteát szoktam PiciLacinak csinálni, olyat, amiben egyáltalán nincs feketetea, csak gyümölcs. "Gárdonyi teaház" márkanévvel vannak nagyon finomak, PiciLacinak a filtereset csinálom, hogy ne kelljen szûrögetni, én meg a nem filtereset iszom, és nasizom ki belõle a gyümölcs-darabokat. Kép Nagyon finom, és nem igényel semmiféle ízesítést, cukrozást.
A fogat ne hiányold, nem old meg semmit, csak rosszabb lesz miatta a szopizás. PiciLacinál 4-5 kevésbé nyûgös nap volt amikor kibújt a két alsó fogacskája, azóta meg rosszabbak az éjszakáink, mint valaha. Kép Szopizáskor meg igaz, hogy nem harap (illetve eddig még nem tette), de a szopó mozdulatnak része, hogy az alsó álkapcsával "masszírozza" a cicibimbót, ami azért ezzel a két éles kis fogacskával nem éppen egy pepsi érzés... Kép

Márti! Ez aztán a kaland! Kép Mi is néztük a vihart az ablakból, tényleg gyönyörû volt, de erdõben azért nagyon félelmetes lehet. Én szétaggódtam volna az agyam, különösen a gyerek miatt.

Tikk! Amikor hagytad, hogy Hanna álomba sírja magát, akkor azért be-be mentél hozzá valamilyen idõközönként, vagy csak betetted a kiságyba, és otthagytad?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok újra!

Látom, amíg babázni voltam, és félig megírtan pihent a hozzászólásom, érkezett néhány új is. Kép

Tikk! PiciLaci pontosan ezt csinálja, amit te is leírtál, és igen, azóta, hogy kibújtak a fogacskái. Én azért nem viszem orvoshoz, mert nappal egy kis tündér. Ki érti ezt?! De legalább nyugodt vagyok, mert tuti nincs olyan betegség, ami csak éjszaka kínozza a gyerkõcöket, és a nappal szünetel. Kép Az is lehet, hogy attól, hogy az ínye kirepedt a fogacska felett, még nem fáj neki kevésbé, vagy azt is el tudom képzelni, hogy már a következõ foga kínozza. Viszont PiciLaci minden bajára megoldás, ha felveszem, vagy fekszem mellette a mi ágyunkban, és úgy alhat. Szóval szerintem van a nagy szenvedésben némi kurvaság is... Kép
Voltak olyan éjszakáink, amikor így voltam, mint te, hogy inkább le se feküdtem, mert attól a pár perc alvástól, és az elsõ álomból ébredéstõl olyan szédült lettem, hogy attól féltem, összeesek félúton a gyerekszoba felé. Tegnap éjjel pl. csak kétszer ébresztett fel a gyerkõc, éjfélkor(nem sokkal az elõtt aludtam el), és hajnali kettõkor, ami után fél5ig ment a mûsor. Akkor átvittem közénk, ahol hét óráig aludt édesen, nyikkanás nélkül...
Napközben amikor elálmosodik, akkor éppen úgy viselkedik, mint Szila Hangája, egyre nyûgösebb, visít, hisztizik, de nem tud egyedül elaludni, és nem is igazán akar, mert sokszor ha észreveszi, hogy el akarom altatni, akkor rúg-vág, küzd a szabadulásért. Magam mellé szoktam fektetni a mi ágyunkban, felém fordítom az oldalára, és úgy ringatom, hogy közben magamhoz ölelem, és én is hospitálok vele. Na, így hamar beájul, utána óvatosan elhúzódok egy kicsit, hogy ne izzadjunk annyira össze. Ha otthagyom, akkor 10 percen belül tutira ébren van, és úgy üvölt, mintha nyúznák. Úgyhogy szépen ott maradok vele, és bepótolom az éjszakai mulasztásomat. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Cory!
Ne haragudj, hogy nem mentunk, szerencsere vaklarma volt, Balazzsal minden rendben. Olyan visitast adott elo mar tegnap este furdetesnel is (imadja a vizet!), hogy elkezdtunk aggodni, ma reggel pedig folytatodott, hogy nagyon megijedtem. Meg olben is visitott. Szerencsere most alszik. Nem tunik lazasnak es eszik azert rendesen.
Azert gyanakodtam a fulere, mert kicsinek en is nagyon fulfajos voltam, rengetegszer szurtak fel a fulemet es most jarunk babauszasra is.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Muszáj azonnal elbüszkélkednem: Tomi kutyázik !!! (mi legalábbis így hívjuk, amikor hason fekve feltolja a popsiját és hintázik elõre-hátra). És közben visongat Kép
Most itt fekszik mellettem egy kiterített hálózsákon és játszik vidáman.
A többiek nincsenek itthon, mert Dani Agárdon nyaral anyósommal, Zsófit és Julit pedig ma reggel vittük (Tomival egytt) Esztergom-Kertvárosba lovastáborba.
Egy hét nyugalom megint, csak babázni kell!

Annamari: hova jártok babaúszásra? (mi Budakeszire)

BMárti: köszi a "Gárdonyi teaház" tippet. Tomi nem hajlandó teát inni, hátha ezt szeretni fogja. Most csak sima forralt vizet adok neki.

Apropó: szerintetek meddig kell forralt vizet adni neki? Mikor lehet sima csapvizet? Nálunk van vízlágyító, tehát nem kemény a víz.

cory: volt valaki a talin?
Én olyan nehezen mozdulok ki ebben a melegben itthonról. Lehetne egyszer itt nálunk a tali! Kép Nem bonyolult kijönni hozzánk, nagy a kert (igaz, hogy jó gazos a fû és még csak kis fáink vannak) és jó hûvös a ház Kép

Kezdek rettegni a fogaktól Kép Annyi "rémtörténetet" olvasok itt tõletek, hogy borzasztóan izgulok, mi lesz velünk, amikor jönnek a fogai. Egyelõre még semmi és végigalussza az éjszakát este fél 9-tõl reggel 6-ig. Majd meglátjuk.

Hú, de meleg van már megint! Pedig az a tegnapelõtti esõ nagyon jó volt, ma estére is kellene egy kicsi, akkor legalább nem kellene öntözni.

Mindenkinek kellemes estét!
bogancsi és Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Bogancsi! Egy éves korig kell forralni a vizet a babáknak.

Pussssssz mindenkinek: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Bogancsi!
Mi a Rubin Hotelbe jarunk, ez a Kalovits-fele. Nekunk nagyon tetszik!

Annamari
muter
 
 


Bogancsi!

Nekem azt mondta a védõnénink, hogy már nem kell forralnom a vizet (PiciLaci 6,5 hónapos), hanem adjak neki nyugodtan bármilyen szénsavmentes ásványvizet. Tegnap ivott is, üvegbõl, ahogy én szoktam. Kép Nagyon élvezte! Kép Igaz, utána mindketten átöltöztünk... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

A talin hárman voltunk plussz a gyerkõcök. Mi hárman úgy döntöttünk, hogy a jövõ heti tali a Szent István Parkban lesz. A Jászai Mari tértõl be lehet gyalogolni a Pozsonyi úton, és akkor már ott is van az ember. Aki akar, jöjjön. Mi ott leszünk!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit roszzul esett, hogy nem reagáltatok arra az írásomra, hogy most kellett, volna, hogy legyen a Szt. István parki tali és a jövõ héten az Omszki tónál, ahogy még anno megbeszéltük! Kép

Most meg kitaláljátok, hogy a jövõ héten a Szt. István parkban lesz, függetlenül attól, hogy kinek jó és kinek nem.
Hát, hogy van ez? Kép

Tikk? Nagyon nem akarod kipróbálni az együttalvást? Biztos kipihenhetnéd úgy magad.

Márti! Kép És egyébként Ármin már nyugisan szopizik?

Én is gondoltam már rá, hogy hagyom Helenát sírni, de eldöntöttem, hogy nem akarom. Elõbb vagy utóbb úgyis megtanul majd elaludni. Ha pedig addig az én segítségem kell hozzá, akkor megadom neki és kész.

ZKati! Jobbulást a gyerkõcnek!

Zsuzsi! Már értem a nagy takarítás okát! Kép Remélem már túl is vagytok rajta! Biztos jobb lesz az új lakásban!

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Nálunk a vihar egy jó kis bográcsozást csapott szét, még jó hogy a gyerekeket idõben bemenekítettük, mert iszonyû szél lett jégesõvel. A kerti pavilont úgy borította fel, alig tudtuk szét kapkodni, de így is megsérült, a srácok hatalmas fa váráról is lekapta a csúzdát pedig az sem egy kicsiny jószág. Bent meg áram nem volt....ablak betört a garázsban rá a sógor autójára.

Lehet, hogy sokan nem értetek egyett de nálunk is a fiuknál az együtt alvás jött be. Nem volt szívem hallgatni hogy sírnak egyedül az ágyban és alig aludtam én is . Így mellénk kerültek, aztán meg elosztottuk õket egyik apával másik anyával aludt. Most mivel a párom éjszaka dolgozik együtt alszanak a fiúk a szobájukban. Összetolták az ágyakat mert így érzik magukat biztonságban.Bármikor külön húzhatnák, de õk így szeretik, majd eljön szerintem annak is az ideje. Napsugár még külön alszik a kiságyában míg nem érzi szükségét nem piszkálom, de ha félne inkább õ is velem aludhat majd. A pihenés a legfontosabb.

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Jaj Menta!

Szerintem is az én lányom legszebb a világon..KépKépKépKépKépKép

Hogy van ez??????KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
dzsili
 
 


Sziasztok!

Menta,
én is úgy emlékeztem, ahogy te. Sõt én még fel is írtam a naptáromba. De megpróbálom Zkati írását is bemásolni ide:

<FONT COLOR="0000ff">Zkati 2002 Június 21 péntek - 15h 16: Edit


Sziasztok

Akkor a kéréseket figyelembevéve:
Talik:

június 24 hétf&otilde;: Városliget (iskolások játszókertje)
Július 1: Margitsziget
Július 8: Orczy kert
Július 15: Szent István Park
Július 22: OMSZKI tó

Igy jó lesz?
Hétf&otilde;n aki tud jöjjön a ligetbe. Találkozunk a homokózó közelébe a fák alatt. Aki már volt az tudja hol, aki nem és nem ismer senkit nyugodtan jöjjön oda ahol több plédet és több 1 év körüli és alatti babát lát.
A nagyobb tesókat is hozzátok, &otilde;k is tudnak együtt játszani.

A Margitszigeti talihelyre pontosítási javaslatok jöhetnének. (helyileg)

Puszi minden nagynak és kicsinek

Zkati</FONT>

Asszem nekem is volt egy kósza megjegyzésem, hogy akkor én már nem tudom követni a talik rendjét...

Szerintem is nagyon jó az együttalvás, csak Hanga állandóan forgolódik éjjel, úgyhogy lehetetlenség aludni tõle.KépKép

Apropó alvás. Nálatok mennyit alszanak (és mikor) a babcik?

Zkati,
mi a helyzet a gyerkõccel?

Üdv
Szila
Szila
 


SZiasztok!

Talikról: SZerintem is kéne tartani az eredeti megállaopdást, vagyis hogy 22-én Omszki-tó. Tudom, hogy többeknek nem jó, mert nagyon messze van, meg is értem, hogy 2x3-4 órát oda-vissza senki sem akar utazgatni (pld. Andi, Cory),én sem tenném. És azt is természetesnek tartom, hogy akiknek ez túl messze van, azok máshol találkoznak, ami nekik jó, mert miért is ne tennék. De szerintem ex-cathedra kijelenteni, hogy a tali akkor nem az Omszki-tónál lesz, helytelen! Én úgy éreztem, mintha megsértõdtetek volna azon, hogy csak hárman voltatok a Ligetben, pedig hát a talik nem kötelezõek, az megy, aki ráér és szeretne menni, nem? És szerintem az sem baj, ha egy idõben több tali is van más-más helyszíneken, mert semmi nem indokolja az "egy és oszthatatlan tali" elvét! Kép A nagy összejövetel ugyan látványosabb, de a kisebb létszámúakon szerintem sokkal jobban lehet ismerkedni, beszélgetni. SZóval, én szívesen megyek az Omszkihoz hétfõn, nekem sincs messzebb, mint onnan idejönni az Orczy-kertbe, ami ugye az én "befutó" helyem! Kép És egyébként is: Ne izéljetek mááán! KépKépKép

Majd folytatom - más témával Kép, de most nagy nyûglõdés van!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok

Köszönjük kérdéseiteket és a jobbulásos kívánságokat. Barbara lányom rendesen pöttyös lett. A Mátét meg majd meglátjuk, szeretném ha nem kapná el, de hát nincs mit tenni. A Barbus nagyizik, hogy minél messzebb legyenek egymástól. Mi holnap reggel lemegyünk a balatonra úgy-hogy vasárnapig nem jövök, addigra pedig remélem a Barbara is rendbejön. A dokinéni 1 hét 10 napra saccolta a gyógyulást, hát szombaton mikor megjött a másik nagyitól már volt rajta rendesen, nem tudni mikor kezdõdött, mert az anyósom ebbe nem beszámítható, és csodálkozik, ha nem szívesen engedem oda a gyereket. Csak a párom miatt megyek bele, mert tudom, hogy nekem is baromi rosszul esne, ha nem engedné el az anyámhoz a gyerekeket, de hát ez fel sem merül. Belátom én, hogy vidéken más az élet mint nálunk (mármint kis falukra gondolok, ahola gyerkõcök szabadon rohangálnak erdõn, mezõn, kutya, macska, meg miegyéb között) de azért azt hiszem egy bárányhimlõt illene észrevenni...... na mindegy
Igazából az a baj, hogy egy párat úgy elvakarászott mire hazajött, hogy egyrészt megmarad a helye másrészt meg félek, hogy el ne fertõzõdjön.
Egyszóval ameddig nem derül ki hogy a Máté bizti nem kapta el addig nem talizunk, nem szeretnénk senkit tovább fertõzni. Ez kb 2-3 hét.

A talik miatt meg szerintem ne kapjatok össze én eredetileg is úgy gondoltam, hogy az OMSZKI tós tali mellett lehetne egy Pestit is csinálni azoknak akiknek túl messzi van.
Szerintem úgy csináljátok, hogy akinek jó az OMSZKI tó az talizzon hétfõn ott, a többiek pedig A SZIP-ba.

Sziasztok
További jó hetet mindenkinek, majd vasárnap este olvasgatom a heti termést és beszámolok a balatoni kiruccanásról. Kiváncsi vagyok a Máté, hogy fogja bírni az idegen légkört.

Zkati
zkati
 


Sziasztok!
Laura: köszi! Olyan rég voltak ilyen picik a nagyok, hogy mindent elfelejtettem. Kép
Annamari: mi is Kalovits-módszerrel úszunk és nekünk is nagyon bevált Kép
BMárti: ez jó! kipróbálom
Szila: Tomi este fél 9-tõl alszik reggel 6-ig, de van, hogy fél 7-ig a saját szobájában Kép Viszont van bébifigyelõnk, így azonnal ott termek nála, ha éjszaka mégis volna valami gondja.

Tali-ügyben:
Menta: sajnálom, hogy rosszul esett Neked, nem hiszem, hogy bárki meg akart volna bántani.
Ha nem lesz õrült meleg és a Szent István parkban lenne hétfõn a tali (22.), akkor megpróbálnék bemenni Tomival, mert oda könnyen el tudnék menni autó nélkül is.
(Amióta "vidéki" vagyok, nem szívesen járok kocsival Bp-en)
Az Omszki-tó nekem sajna nagyon messze van Kép

Végre enyhült az idõ - legalábbis nálunk van egy kis szél és ettõl már rögtön elviselhetõbb a meleg.
üdv mindenkinek!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Okés tartsuk a megállapodást. Sajnos én nem tudok elmenni így hétfõn, mert bkv-val kispestrõl bonyis és különben sem szeretik a babakocsikat a villamoson meg buszon. Kaptunk belõle a múltkor Bejával amikor jöttünk a szigetrõl. Szóval jó talizást, üdv minden mamának és babának.Kép

Hanna ma éjjel jobban aludt már. Szerintem most már csak szomjúságból ébredt, mert ivott és rögtön aludt is tovább.
Együttalvás. Lehet, hogy most kényelmesebb, de nagyon sokan panaszkodnak, hogy nem tudják leszoktatni a kicsit a nagyágyról. Ja és persze ha sír éjjel mindig ott vagyok, nem hagyom ott egyedül, csak van hogy a másik szobában kapcsolok villanyt és akkor nem fekszek vissza, hanem benézek rá. Egyébként én már ismerem a sírását, mikor csak nyüszög, vagy keservesen sír. Ha hallom, hogy baja van, akkor soha nem hagyom magára. BMárti! Ha kiveszem éjjel az ágyból és elkezd vigyorogni, akkor kicsit énekelek neki, elmagyarázom, hogy most nincs játékidõ és leteszem.Kép Akkor megsértõdik sír egy kicsit, de visszaalszik. ILyenkor szoktam otthagyni.

A védönöm azt mondta, ha nincs hol forralni vizet szénsavmentes ásványvizet is lehet adni a babáknak.

Na elaludt Hanna, megyek dolgomra.

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tali ügyben szólnék én is pár szót. Csak a saját véleményemet tudom elmondani. (Menta, én reagáltam a kérdésedre SZIP ügyben, nekem már akkor is mindegy volt, hol talizunk.Kép Mivel mindenki a ligetet emlegette, én is oda mentem.) Szerintem felesleges vitatkozni és ilyen apróságokon veszekedni, örüljünk annak, hogy ki tudunk mozdulni egy kicsit a babákkal és beszélgetni egy jót a jó levegõn. A SZIP mint helyszín csak véletlenül lett elfelejtve, valaki (már nem emlékszem ki) az Orczy kertben felvetette, hogy a köv. tali az Omszki tónál lenne, de a hév sem fog járni, stb. Ezért lett Liget belõle (de csak mint alternatív helyszín), és nem azért, mert direkt bosszantani akartunk volna a többieket. Bocsi mindenkitõl, akinek ez rosszul esett! Lányok, javítsatok ki, ha h***ségeket beszélek!

Márti! Szerintem se izéljünk mááán! Kép Milyen volt tegnap a szigeten? Jól sikerült? Gondoltam rátok.

Tegnap tényleg csak hárman voltunk, de én nem sértõdtem meg ezért (miért is tettem volna?), csak szomorú voltam , hogy a többiek nem tudtak eljönni.
Én tényleg szinte mindenhová elmegyek (még az Omszki tóhoz is, ha valaki elvisz). Örültem, hogy van egy órarendünk, és lehet elõre tervezni. (De miért olyan nagy baj, ha -nem szándékosan - eltérünk tõle?)

Másról is akartam írni, de Luca már nagyon-nagyon nyûgös. Majd még jövök. És tényleg ne veszekedjünk már!!

Puszi mindenkinek
Andi és a nyûgös Luca

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Menta, Szila! csatlakozom, én is elveszítettem a fonalat a talik "rendjét" illetõleg. Kép Sõt, egy kicsit (?) az is rosszul esett, hogy akiknek nem jó az Omszki tó, azok külön talit szerveztek. Kép Nem tudom, ez a széthúzósdi mire jó. Tökéletesen meg tudtam volna érteni, ha leszavazza a többség az Omszki tavat, mert tényleg messze van. De ez, hogy akkor két helyen egy idõben legyen tali, kicsit furcsa nekem. Akkor aki mondjuk kocsival van, és mindegy neki, az hova menjen? Döntse el, hogy kire kíváncsi és kire nem a résztvevõk közül? Na mind1, abbahagyom a durrogást, úgyse volt lelki erõm ebben a melegben kimozdulni, úgyhogy nincs sok alapom a morgásra. Kép

Szila! PiciLaci mostanában délelõtt alszik 1-1,5 órát, koradélután 2,5-3 órát, azután este 9 körül elalszik, és (kisebb nagyobb megszakításokkal) reggel hatig van elvileg éjszaka nálunk. De hétvégén elõfordult már, hogy 7-ig is kihúztuk. Kép Persze az õ szokásai szinte napról napra változnak, úgyhogy ez az infó az elmúlt kb. 2 hétre vonatkozik. Kép

Tikk! PiciLaci is kevesebbszer ébredt fel ma éjjel, és volt, hogy beérte a cumijával, nem kellett felvennem. Kép Remélem ez ezután tendencia lesz, egyre kevesebb nyarvogás, és egyre több alvás! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Már kétszer elkezdtem írni tali ügyben, de mindkétszer a megírt hozzászólásomat töröltem, mert túl durvának találtam.
Én már rég elvesztettem a fonalat taliügyben. A múlthéten valaki emlegette az Omszki-tót, ezért lett belõle Liget, akinek az nem jó.
Nem értem, hogy nekem miért kellene itthon ülnöm, mikor az általam megközelíthetetlen helyen van a tali. Az Omszki-tó az egyetlen, ahova nem tudok elmenni.
És a másik. Akik tegnap ott voltunk a Ligetben, úgy gondoltuk, hogy ha már mi elmentünk, akkor eldönthetjük mi, hogy legközelebb hol legyen.
Én mindenesetre jövõ hétfõn ott leszek a SZIP-ben, aki akar jöjjön, aki nem az nem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon szerettünk volna elmenni tegnap, csakhogy közben életünk egyik legfontosabb döntéshelyzete elé kerültünk (házvásárlás), és azzal kapcsolatban rohangáltunk, hogy biztosan jól határozunk-e... Nagyon izgulok.
Talán emiatt is történt, hogy múlt héten totál leterített a mellgyulladás, szépen végigment mindkét cicimen, belázasodtam (én, aki kb ötévente szoktam), meg minden. Szerencsére minden bonyodalom nélkül kilábaltam belöle, de nem kívánom senkinek.
Barnika újra meglepett minket egy foggal, most alul nött ki egy harmadik.
A mozgása kezd egész ügyes lenni, bár az a gyanúm, ö nem mászni akar (holott úgy tünhet), hanem kapaszkodás nélkül felállni. De mindent nagyon körültekintöen és óvatosan csinál! Azért így is elöfordul egy-egy baleset... Ja, és tud homokozni! Úgy fest közben, mint egy igazi rosszcsont! Örülök, hogy nem egy steril gyerköc.
Márti, klassz kaland! Az ilyeneket nem lehet elég korán kezdeni!
Cory, te elkezdted már a sajtot és a túrót?

Sziasztok, megyek, vár a munka.

(Közben kicsi fiam egy kártyalap méretü fémdobozba próbálja beledugni a fejét...)
gesztenye
 
 


Sziasztok!

tali:
ha a hév nem jár, akkor mi sem tudunk ám olyan könnyen bejutni a busszal a városba.Kép

Amúgy meg elõre le voltak fixálva a tali-helyszínek, de most aztán teljesen össze van kavarodva az egész.Kép

Most akkor hogy lesz a tali???????????????????

Henke,
sikerült a fiadnak bedugni a dobozba a fejét?KépKépKép
Hanga meg azzal szórakozik, hogy a kismedencéjét (tényleg pici: kb. 60 cm átmérõjû) a fejére húzza és alatta játszik.KépKép

Most veszekszik a képeskönyvévelKép, még le is köpteKép, és valamit irtóra magyaráz nekiKépKépKép.

Néha fel akar már ülni, de még csak olyan féloldalasan sikerül neki, sõt idõnként elõfordul, hogy akkoa lendületet vesz, hogy feldõl, és akkor koppan a feje a parkettán.
És imádja kilopkodni az asztalból az újságot.KépKép

Üdv
Szila&Hanga
Szila
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: