Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hannablanka!
GRATULÁLOK én is az esküvőhöz! Nagyon helyes család vagytok! A kisfiad is nagyon édi!

Titanilla!
Jobbulást! :( UH-hoz megy a drukk!

Violka elkezdte tegnao az ovit, rögtön farsang volt, így délelőtt én is ott voltam. Ebédelt, és ott is aludt, nem volt semmi gond. Ma nem tudom még, mi lesz, nemsokára megyek érte, nagyon izgulok!
Rettenetesen hiányzott ma, talán mégsem erőltetem az ott alvást, csak az a gond, hogy itthon nem tud elaludni, viszont igényelné, és 5 felé már nagyon hisztis, akkor elaludna, de természetesen olyankor már nem hagyom! Szóval úgy döntöttem, ha az oviban szívesen alszik, akkor aludjon, ha nem, akkor inkább ebéd után érte megyek mindig. Majd meglátjuk!

Néhány farsangos és szülinapis kép: bocsi, ha kicsit sok! :oops:

Kép Piroskának öltözött :)

Kép

Kép Szülinapi torta

Kép
Kép
Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést a betolakodásért. Minden, ami GAP baby, gyerek, felnőtt új ruhák a következő, linken: http://www.vaterabolt.hu/index.php?page ... eID=170099

Üdv.:
rubin
 
 


Sziasztok!

Évi! Akkor úgy látom, Violka könnyen veszi az ovit. Te meg majd csak megszokod, hogy nincs otthon. Ha szépen elalszik, én is hagynám ottaludni. Pláne ha majd meglesz a baba! REggel elviszed gondolom 8 körülre, ha nem alszik ott, akkor már délre lehet értemenni. Szinte csak hazaérsz, megszopiztatod, rendbeteszed a picit és már fordulhatsz is vissza.
Hogy örülnek az ajándékoknak, úgy imádom őket!


Titi! Várjuk a beszámolót!

Kép
szly27
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak ide jutok :oops: .

Szóval az uh-on minden szuper volt!
Először is szóltam a viszonylag magas AFP miatt, jól átnézte mazsolát és azt mondta, rajzolni sem lehetne szebbet :roll: :D . Minden porcikája tökéletes.
Azután rákérdeztem a lepényre, azt mondta a mellső falon, jó helyen van :shock: . Meg sem közelíti a méhszájat :D . 1 hét alatt ennyit változott volna, vagy uh és uh között ekkora a különbség. A lényeg, hogy minden rendben. Szerinte is inkább kislány, bár a kellő pillanatban összecsomagolta magát, így nem láttunk be a lába közé :wink: , a kis szégyenlős! Végig hancúrozta a vizsgálatot, aztán amikor megunta, bedugta a fejét belém :roll: , így képet sem igazán tudtunk csinálni. De nem érdekelt, csak hogy makk egészséges!
Toncsinak is megmutattuk a felvételt, annyira élvezte. A tv előtt mutogatta, hogy itt van a feje! Utána meg puszilgatta a pocakom.
Tündéri!

Jövő keddre lesz kész a szemüvege. Olyan cuki, majd csinálok róla képet.

Remélem a mai uh-ok is elárulják a titkot! Szorítok lányok, hogy minden rendben legyen.

Nekem tegnap a fejem fájt rettenetesen, bevettem egy fél Algopirynt. Azt ugye lehet :oops: ?

De aranyos Violka! Nagyon csini kis Piroska volt!

Hannablanka, szép kis családod van, jó a hinta!

Toncsi is nehezen alszik el délután, ma is egy órát játszott (én meg végig aludtam :oops: ), azután felmászott mellém az ágyra és elaludt. Megyek eszem egy kis sütit meg iszom egy kis kávét :roll: .

És hogy a lepényem rendben, végre kicsit mosogattam, porszívóztam, terigetek. Olyan jól esik.

Gondolom Patríciának is jól telnek a napjai :wink: .

Ja a pici manóm nagyon beindult manapság, már láthatóan ugrál a hasam, végre :roll: .

Puszi
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Végre idejutottam. Minden rendben zárt a méhszáj.
Csinált uh-t is és azt mondta, hogy nem 100 %, de úgy tűnik, hogy fiú. Azért még nem biztos, mert ott volt a köldökzsinor is és a lábai is és az uh elég régi fajta. Azt mondta a doki, hogy a következő uh-n már biztosabbat tud mondani, mert addigra le kell szállniuk a heréknek, ha fiú.
Ja és fejjel lefelé van.

Csilla: gratula!!!!! :D

Szly: aludt ma délután roland?

Jevi: nagyon édi Violka! Az oviban én is piroska voltm, volt egy plüss rókám azt vittem a honom alatt farkasnak.
Haználd ki, hogy Violka szeret oviba járni és pihizz sokat, hamarosan nem lesz rá időd! :wink:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Titanilla, de jó, hogy minden rendben a babóval és Veled is! Látod, hogy kiszámoltam, hogy fiú 8) , főleg ha lány :lol: .
Nekem a picuri az elején fejjel lefelé volt, a köv. uh-on keresztbe, most meg medencefekvésű, Toncsi minden alkalommal fejjel lefelé volt. Persze bizonyára Ő is forgolódott anno, csak megnyugtatóbb volt, hogy mindig irányban volt :wink: . Remélem ez a pici törpilla is befordul időben :roll: .

És mikor kell menned legközelebb, a 32. hetesre? Bár 21. hetes UH sincs nálunk. Milyen időközönként kell járnod?

Nálunk van 12. 18. 32 és 38 hetes uh. Nekem a lepényem miatt kell majd 24 hetesen menni. De ki bírja ki a 18 hetes után a 32-ig? (Én nem bírtam anno :oops: 8) ).

Remélem, mindenki rendben.
Jó éjt,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Jó reggelt!

Titi! Már írtam neked a másik topicban is. Rolit nagy nehezen elringattam tegnap a babkocsiban, áttettem a kiságyba. Kb. 3/4 óra múlva jöttek anyósomék, elvittek két asztalt. A pakolászásra persze felébredt Rolkó. Nem nagyon örültem neki!

Csillala! Nekem is Roli mindig fejvégű volt. Ez a baba meg állandóan máshogy van. Volt már faros, feküdt keresztbe, most legutoljára fejjel lefele. De érzem is, mert olyanokat mozog odabent, hogy csak na. Remélem ahogy növekszik nem forog sokat, mert én mindig a köldökzsinórtól félek! A természet kitalálhatott volna valami jobbat helyette.

Ma 10-re jön a fodrász. Levágja a hajamat. Megpróbáljuk a Roliét is. Bár szerintem nem fogja hagyni. Én szoktam neki géppel nyírni, de még nekem is elég macerás. Nem szereti ha idegenek piszkálják.

Kép
szly27
 
 


Csilla: A 18 heti uh-n keresztben feküdt. Nálunk is ezek az uh-k vannak, csak tegnap ahol voltam abban a rendelőben van egy régebbi uh és megnézett a doki hamár ott voltam. Nagyon pici monitor volt.

Szly: mindjárt megnézem a másik topikot is, csak Olivér itthon van és nem igazán hagy netezni. Szegénykém egfolytában köhög, majd délután megyünk dokihoz.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


sziasztok.
Csillala: sajnos nincsenek jó híreim. A keddi terhesgondozás nem volt felhőtlen.
Az uh-on talált a doki a babánk fejében egy 13mm-es fekete foltot, ami lehet ciszta, folyadék, toxoplazmózisos fertőzés, bármi. még a Lenkei A vitamin tartalma is felmerült okozóként...
Mivel ő nem tudja megállapítani, h mi az, megint irány a Génklinika. Tegnapra kaptam időpontot.
egy szar sztk uh ki sem mutatta volna, "boldogok a tudatlanok"... (vagy mégsem)
Tegnap az uh-on a doktornő is megerősítette, h az egyik agyi kamrában tágulat van. olyan 0,6-0,7 mm nek kéne lenniük a kamráknak, és az egyik 13mm-es.
Valszeg foyladék van benne, ami akár -jó esetben - fel is szívódhat. 1 hónapja még nem is volt ott.
Ma reggel voltunk torch vérvételen, toxoplazmózis, herpesz, meg ilyesmi fertőzések kiszűrésére, és most várunk az eredményre, másfél hét...... elég idegőrlő.
és az a legrosszabb, h nem tehetek semmit!
inerke
 
 


Inerke!
Szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen és felszívódjon az a valami. Jó sokat kell várni az eredményre! Tuti tiszta ideg lennék. Mi az a torch vérvétel?

Kép
szly27
 
 


Épp kezdek visszaolvasni, de Inerkének gyorsan reagálok!

Inerke,
Kitartást Neked és bíz a babádban, hogy nem lesz semmi komoly baj!!!! Még egy: én úgy tudom a Lenkei vitamint nem lehet szedni terhesen.
Vendég
 


Na az elmúlt napok történései: A dokim épp a névnapomon felhívott és közölte, hogy kaptt egy lehetőséget külföldön és heteken belül utazik a családjával. Nagyon kivoltam bukva!! Pesrze nem rá, meértem tökre, csak az a bosszantó, hoyg a jó dokikat sem becsülik meg és ezért lelépnek. Meg az utóbbi 1-2 évben elfogyasztottam egypár nőgyogyit és ő volt a leglegleg...NAgyon megbíztam benne és örültem, hogy végre van egy olyan doki aki nekem kell. Hát most kezdődik minden elölről :?

Baba fekvése,
anno Dalmi nekem is mindig fejjel lefelé volt ,Kisteős meg mindig máshogy... :roll: Szerintem a 2. nak már több helye van 'pörögni" :lol: Ez a köldökzsinór rátekeredés nekem is parám... :?

CSajok:
AZt hallottam, hogy aki otthon van kisebb gyerekkel ott a nagyobbat nem veszik fel bölcsibe. Tényleg igaz ez???? Hátha valaki képben van :P

NA megyek ,Dalma követel.... :wink:
Vendég
 


Inerke
Kitartás Neked, Nektek, biztos nem lesz semmi baj! Nagyon izgulunk értetek! Picurka érzi, hogy feszült vagy, és ideges, s ez tudod, hogy nem tesz jót. Beszélj hozzá sokat, nagyon sokat, és rengeteget legyen a kezed a pocidon!!! Ketten együtt kell átvészelnetek!

Évi
Gyönyörű a lányod, és nagyon jó az a kockás ruha!

Lányok
Eddig csak én hittem, hogy rettegek a köldökzyinór-tekeredéstől! Köszi, hogy vagyunk még egy páran! Mondjuk én is csak a Vészhelyzet 1 bizonyos epizódja miatt... :(

Bacilivi
Ezt én is hallottam, de állítólag bölcsije válogatja! Itt a VII. kerületben csak akkor utasítanak vissza, ha telített a létszám. Még pocakosan is be lehet adni a nagyobb gyerkőcöt!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


4 D-s ultrahang
Tegnap voltunk! Szuper volt, bár igaz, hogy csúszás volt, de vittem könyvet Bencének, és egész jól bírta!
Azért aki teheti, menjen el, de ne ilyen korán, főleg, ha van egy nagytesó!
Bence eddig is szerette, de amióta látta, mindig kérdezi, odarohan, megölel, megpuszilja a pocim, és ma kekszet adott Levinek!
Szóval:Csillához hasonlóan nekem is az AFP miatt kellett mennem, és tökéletesen egészséges. Borzasztóan ficánkolt! Bence pedig ott fekhetett mellettem, és együtt néztük! :)
Csak 2 D-n mutatta a kukiját, a másikon összezárta a lábát.
Boxolt, ivott a magzatvízből, pisilt, ásított, de szemből nem akarta megmutatni az arcát, mindig odakapta a kis kezét. Súlya: 356 g, fejecskéje 18 cm körben, pocija 15, combcsontja 3,3, ha jól emlékszem!
Összesen 27 db fényképet csináltak cd-n, ebből 1-et kaptunk nyomtatva is, és az egészről kaptunk egy dvd-t, ami 25-30 perc.
Kép
Itt a pofija látszik, a két keze, és bal oldalon felül a jobb talpacskája a feje tetején.

Kép
Levi ásít

Kép
Az egyik keze az álla alatt, a másikkal fogja a fejét

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Olyan, mintha az alsón nem lenne orra! Én parázok egy kicsit, de állítólag csak valami árnyék miatt látszik így, és biztos kiszúrták volna!
Bocsi, megint hosszú voltam!
Puszi: Noémi

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Bacilivi: Én is hallottam erről, de ez szerintem bölcsi válogatja. Államiban valószínű, mert amúgy is nehéz bekerülni, mindenhol kb.: 1 év a várakozási idő.
Hova jársz dokihoz? Melyik korházba? Az én dokimat szívesen ajánlom én is úgy vagyok vele, mint te a tiéddel. Ő a Kútvölgyiben rendel és Budaörsön, ha jól emlékszem. Nagyon jó benne, hogy nem "pénzéhes" ugyanúgy ellát mintha adsz neki és ha adsz Olyan aranyos amikor kicsit zavarban van tőle. De persze jól jön neki is. Nagyon sok kismamája van, pont ezért mert nagyon szupi. Nagyon lelkiismeretes és sohasem paráztat fölöslegesen. Ha gondolod szívesen megadom az elérhetőségét, de semmiképpen nem akarlak rábeszélni! :D

Hannablanka: nagyon édes Levi!!! Gratula a jó eredményekhez! Úgy néz ki, hogy ha tényleg fiú akkor a miénk is levente lesz, annak ellenére, hogy júniusba 3x van Levente névnap. :? :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Inerke, nagyon fontos a pozitív hozzáállás! Én minden este mikor lefeküdtem, elképzeltem, ahogy húzingálom felfelé a méhlepényem 8) . Lehet mókásan hangzik :wink: , de tényleg nagyon fontos, hogy ne gondolj semmi rosszra. Nagyon szorítunk Neked, de hosszú az a másfél hét! Tudom nehéz, de bízz magatokban!

Noémi, nagyon aranyos Levi baba! Nekünk átmérőket mért, nem kerületeket! Bár azt mondta, hogy 1 héttel kisebbnek mérte mindenét, emiatt is lehetett pontatlan az AFP-m, meg az elején volt pecsételésem is, ez is befolyásolhatja!
Még a név terén sincs megegyezés, bár a legesélyesebb egyelőre a Bogáta. Szóval a kislányom még csak 306 g, de egy hét alatt is már mennyit nőtt! Fél centiket 8) . 44 mm volt a fejátmérője, 38 a mellkasa és 28 a combija.

Barátnőmnek is megszületett ma a kislánya, pár nap híján kihúzta a 40. hétig :D , pedig az első babája 31. hétre született. Ezek azért kellenek, hogy magamban is jobban bízzak. Ha megcsípnék egy 37-38. hetet :roll: , hű de boldog lennék!

Nálunk is nagyon nehéz bekerülni bölcsibe. Remélem egyelőre nem lesz rá szükség. A kórház miatt felmerült, hát végül is el tudnánk intézni, de ne kelljen!

Még terigetnem meg vasalnom kell :? . Jó éjt!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

(UI: Erősen gyanítom, hogy a babanetes postafiókom megtelt, és ezért nem jön bele új levél... akinek gyanús hogy esetleg nem válaszoltam valamire, küldjön emailt! Az nem telik meg! rokica kukac gmail pont com)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Titanilla
Igen, én is tudom, hogy 3-szor van Levente júniusban, de február 13-án is van, és mi akkor fogjuk tartani. Vagyis egyenlőre úgy néz ki!

Szly
Bocsi, megint kéne javítani a táblában! Apa hülyesége: rájött, hogy nem tetszik neki a Vince, úgyhogy helyesbítünk: Levente Ádám lesz őfelsége!!! :D

Csilla
Azt hiszem, kicsit lemaradtam: Toncsi hányadik hétre született? Biztos írtad már, de ... Mostanában kicsit feledékeny vagyok!

Nekem Bence a 39. hétig húzta, de igazából vele az elejétől kezdve gondok voltak. Még csak 4 hónapos voltam vele, amikor kinyílt a méhszáj, mert megijesztett a nagybátyám. Aztán a 6. hónaptól már nem is utazhattam!
Levivel igaz, hogy c 2100-es vagyok, de a dokim szerint ez normális a 2. gyereknél, és a méhszájam kőkemény! Remélem, igaza van!

Puszi, jó hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Bölcsi: Én meg sem próbálom berakni Rolit, mert nálunk tuti nem veszik fel. Ha itthon vagyok és nem tanulok, akkor nincs esélye. Nem is nagyon bánom. Járunk mi eleget gyerekek közé. Jó tudom nem ugyanaz, de elég lesz majd az ovi is szocializálódni.

Hannablanka! Ok, majd átírom a táblát. Még az utolsó percben is változhatnak a dolgok. Grat. a jó eredményekhez! Nagyon édes a képeken, főleg az tetszik amelyiken ásít.

CSilla! Gratulálok a barátnődnek, de jó neki! Látod két terhesség sem egyforma. Te is ki fogod húzni legalább a 38. hétig.

Mi jól vagyunk. Roli már két nap aludt délben magától! Remélem így is marad. Naaaagyon hideg van. Ma hol a hó esett, vagy a nap sütött, tiszta hü..e idő!!
Kedden megyek dokihoz, remélem nem nőtt kukija a babának!

Ja és még egy! Ti nem szoktatok szikrákat látni? Én Rolival is láttam, és most is kezdődik. Olvastam, hogy a preeklampszia jele, de persze más tünetekkel együtt. Nekem Rolival is csak ez volt.

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok! Vagyunk mi is, csak mindig, mire végigolvaslak titeket, addigra mennem kell Csengéhez :)
Múlt héten voltak a lányom szülinapi "partyjai" - egy a szüleimnél, egy otthon. Nagyon cuki volt!!!!
Öcsikével meg minden rendben, hál' Istennek! Csak sajnos a medencém teljesen kész van: minden mozdulat fáj, és csak reménykedek, hogy ez nem tart a végéig...

Bacilivi: én is tudom ajánlani a dokinőmet. Ő az Istvánban dolgozik, de magánban lehet hozzá járni, a Mammutnál van a rendelője. Végig biztos kezekben éreztem magam nála.

Inerke: nagyon szurkolunk, hogy minden rendeződjön!!!

Dobok pár képet a nagylányról:

Kép Kép Kép

Kép
Kép
deako
 
 


Lányok, ksözi az együttérzést, és a szorítást!
Csillala: nekem is azt mondták a 4. hónapban, h lent van a lepény, pár hét múlva meg azt mondták, h jó helyen van. Szóval én is átérzem, amit neked kellett.
Azt a fő, h most már a helyén van! :-)

Szly: a torch az egy mozaikszó, fertőzések kizárására veszik le a vért, toxoplazmózis (nyerts hús, macska ürülék, ilyesmi okozhatja), herpesz, lisztéria, meg egy pár ilyen vírus. Ezek egy része az anyán nem okoz tünetet, de átjut a lepényen, és a babának baja lehet tőle. Nagy része már most kezelhető gyógyszerrel.
elég komplikált elemezni, ezérttart ilyens sokáig az elemzés.

Bacilivi: köszi. igyekszem pozitívan hozzáállni, és beszélek a babámhoz mindennap, hogy "javítsa" ki azt a dolgot az agyában. próbálok hatni rá.

Hannablanka: nagyon édi a babád a felvételeket. biztos nagy élmény lehetett a 4d.

deako: köszi!
Ki a dokid?
inerke
 
 


Heni??????????? Hol vagy??? Ne tessék eltünni!!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Inerke!
Én is nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Hannablanka!
Nagyon édes Levi baba, akkor csak enyém marad Vince? :) Mi még kitartunk mellette... :wink:

Bacilivi!
Nálunk is helyfüggő a dolog... Államiba tényleg nem egyszerű bejutni, és ott asszem feltétel, hogy az anya is dolgozzon! :(

Deako!
Boldog szülinapot Csengének! :)

Kép

Rohanok az oviba, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

TEgnap Rolit el kellett vinni az orvoshoz, mert nagyon folyik az orra. Kapott egy kis antibiotikumot. Éjszaka már szerencsére jól aludt. Így én is. Előző éjjel éjféltől négyig hol fent volt, hol nem. Akkor nem sokat aludtunk.

CSenge nagyon édes és utólag is boldog szülinapot kívánunk neki!

Ma megyek dokihoz. REmélem nem nőtt kukija a kiscsajnak! Alig merem elhinni, hogy kislány.

Van egy babakocsi, amit kinéztem, teszek fel róla képet. Szerintetek milyen?


Kép Kép [/url]

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Ha valamit javítsak, szóljatok!

Inerke nem akarsz bekerülni a tábliba? Akkor írd meg az adataidat, ha igen.

Kép
szly27
 
 


Hannablanka, Titi: most nálunk is a "Levente" a nyerő név - egyenlőre, de még nem iratnám táblába...

Inerke: dr.Gajdos Edit

Kép
Kép
deako
 
 


Szia Mindenkinek!

Deako
A Levente egy nagyon jó név, és azt jelenti: levő, létező! Naná,hogy létezik, meg sem akar most állni a pocimban! Viszont délelőtt és kora délután nagyon keveset mozgott. Biztos érezte a nagy meleget!
A nevet igazából apája nézte ki, mert neki semmi nem tetszett, amit én mondtam. Bencére rögtön mondtuk, hogy Bence lesz, és nem volt vita. De Kismanónál szerintem még szülésig minden változhat!
Csengének pedig utólagosan is BOLDOG SZÜLINAPOT!

Szly
Nektek nem maradt meg Roli babakocsija? Mi mindent elraktunk Bencéről, bár a kisruhákat nem hiszem, hogy Levi hordani fogja, mert Bence téli, ő pedig nyári lesz! :lol:
Igazából jó a kocsi, bár én magamat nézve nem tudom, hogy cipelném fel a 2. emeletre (nincs lift) olyan nehéznek látszik! Hány kg? Erre figyelj oda, mert azért csak kell emelgetned! :wink:

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Hannablanka! Még megvan Roli kocsija. Mostanában is használjuk. Nagyon szeretem, kivéve egy dolgot. Valami miatt félremegy. Rá kell tartani hogy egyenesen menjen. Meg lehet feszegetni a vázát, akkor helyre jön. De ha nem én tolom, hanem valaki más és picit is meghúzgálja, megint rögtön félremegy. Nem egyszer mérgeltem már fel magam rajta. Úgyhogy eladom. Mindjárt dobok róla képet.

Emelgetnem nekem nem igazán kell. Kertes házban lakunk. TAlán ha az autóba teszem be. De le lehet szedni a mózesét és akkor már csak a váz van. Meg a Rolié sem valami könnyű.

Voltunk dokinál. Babával minden ok. Bpd 51 mm 21 hét. Egy héttel még mindig le van maradva, de mindig fejlődik 4 hetet két vizsgálat között, úgyhogy nincs miért aggódni. Viszont még mindig van egy kis fehér folyásom, ezért kaptam Klion kúpot. 10 napig kell használni. Hát kíváncsi leszek. Annyi mindenkinek olvasom, hogy van folyása. Azt is olvastam, hogy normális terhesség alatt. Nekem meg tényleg nagyon kicsi. De mindegy elhasználom a kúpot ha a doki mondja. Most nem mutatta meg a lába közét. De a múltkor elég szépen látszott, hogy leányzó.

Rolkó kocsija:

Kép

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Írtam délután, aztán ledobott ez a mocsok :evil: .

Csengének nagyon boldog szülinapot! Nagyon édes leányzó!

Szly, az a fontos, hogy nő a baba. Nekem is egy héttel fiatalabbnak mérték a múltkor.

Nekünk még megvan Toncsi kocsija, aztán meglátjuk, hogy veszünk-e újat, mert Toncsi még nem tud sokáig egyedül menni, állni :? . Az egyévesek sokkal ügyesebbek :? .

Megvan a szemüvege, de estére már nem akarta felvenni. Ráadásul szerintem nagy is rá, holnap visszamegyünk :? , folyton fölötte kukucskál 8) .

És a fejem is fáj, az egész család nyűgös, hamar alvás lesz (remélem :roll: ).

Patrícia is mostanában ér haza, nem?

Hannablanka, Toncsi 33. héten született, elfolyt a magzatvíz. Remélem, most tovább húzzuk :roll: .

Inerke, mikorra lesz meg az eredmény? Nagyon szorítunk továbbra is, hogy rendeződjön minden a babócával.

Asszem most túl negatív vagyok, keresek egy kis boldogság hormont :wink: .

Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Szly: csak annyit változtass nálam, hogy a fiúhoz , jelet teszel, mert még nem biztos.

ma voltam cukor terheléses vérvételen, 3x szúrtak. Nagyon sz... volt az íze. :x :x :x :x

Nagyon fáradt vagyok nincs erőm írni!!!

Csengének nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!! :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


sziasztok!
szly: örülök, h minden rendben van veletek! :-)
szeretnék felkerülni a táblázatba:
29 év, 24 hét, lány, Sára, tesó nincs, lakhely: III. Bp., Kórház: István v. Róbert Klinika, kiírás: 06.05.
köszi

egyébként nekem is van egy kis fehér folyásom, már a 2. hónap óta tart, egy csepp/nap konkrétan. De én is azt hallottam, h normális a terhesség alatt. Ha viszketne, v nőne a mennyisége vagy bármi változás lenne, azonnal szólnék a dokimnak, de így "elvagyok" vele. De azért a kúp biztos nem árt, csak használhat.



Csillala: pénteken telefonálunk, h mikor lesz eredmény, talán jövő hét közepére lesz meg szerintünk. Aztán 3-án megyünk vissza a génklinikára kontroll uh-ra. Ha minden negatív a vérteszten, akkor meg marad a várakozás, h felszívódik-e a felesleges víz.
Ha valami fertőzést mutat a teszt, akkor pedig gyógyszeres kezelést kapok, ha van rá.

egyébként minden nap egy félórát töltök azzal, amit írtál, hogy pozitív energiát próbálok küldeni a babámnak, h sikerüljön megoldania a problémát, meg esténként a párom is próbál energiát adni neki (nem sámán, de tud adni a kezével energiát).
aztán még felmerült bennem, h elmegyek a természetgyógyászunkhoz, h ő is adjon neki energiát a gyógyulás érdekében. Őrjítő, h nem tehetsz - ezen kívül - semmit.
Azért még gyakran elkap a sírás, bár próbálok pozitív lenni. Tegnap voltunk a védőnőnél, ott is kikattantam egy kicsit.
azt mondta, menjek táppénzre. De hát otthon a lakásban egész nap egyedül.... szerintem még rosszabb lenne.

Titanilla: mi 5-én meg terheléses vérvételre. Éhgyomrit nem kért a dokim, ezért gondolom, h én két szúrással megúszom. MEg nem cukros vizet kell innom, hanem reggelire ennem kell egy zsemlét és innom egy pohár tejet, és ezután 1 órával kell megjelenjek a vérvételen.


Deako: az első babádat is az Istvánban szülted?
Jók a tapasztalataid a kórházról, a szülésről, a csecsemősökről, meg úgy egyáltalán?

köszi, h így foglalkoztok velem, jól esik!
inerke
 
 


Sziasztok!

Szörnyű éjszakánk volt. Ahogy lefektettem Rolit, lehányta magát, de még a falra is jutott. Azt mondta sírva, hogy kaka. Még nem hányt soha, szegény nem tudta mi az. 0:30-tól 4-ig volt fent, mert a köhögéstől nem tudott aludni. Meg biztos éhes is volt, mert nem volt a gyomrában semmi. Kapott kakaót. 4 körül nagy nehezen elaludt. Akkor meg apa kezdett el horkolni. Dünnyögött, ha piszkáltam, merthogy nem hagyom aludni. Így én kb 5 körül alhattam el. 8-kor már kelt Roli és mi is. Aludtam kb 4-5 órát.

Ma mindenképpen adok neki estére valami köhögéscsillapítót. Kapott ugyan tegnap is. 15 csepp helyett már csak 13 volt, de azt is kihányta.

Viszont pozitívum, hogy nagyon szépen beveszi a gyógyszert. Eddig még az ízesítettet is visszaköpte. Most megkapja az adagolókanalat, ha kiissza ami benne van. Ezért gyorsan kiszürcsöli. Még követelt is többet ma reggel. De persze nem kapott.

CSillala! Neked akkor inkább testvérkocsi lenne jó. Még én is gondolkozom rajta, mert Roli ugyan sétál, de nem arra amerre én akarom.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakozhatom hozzátok? 17 hetes vagyok, a "nagylányom" decemberben volt 1 éves.
balogpali
 
 


Szia Balogpali!

Persze hogy csatlakozhatsz. Írj még magadról! CSinálj vonalzót, akkor tudjuk követni az időt!
Amint látod itt szinte mindenkinek van már egy "nagyobb" gyermeke. Úgyhogy pontosan illessz közénk.

Inerke! A kivétel erősíti a szabályt! :lol:

Kép
szly27
 
 


Inerke: igen, Csenge is az Istvánban született. Nekem nagyon megfelelt, és én külön örültem annak, hogy bármikor bejöhettek látogatni - mert van akit ez nagyon zavar. De, ha nem hozzád jönnek, akkor meg nem is bagóznak rád. És amikor szoptattam egyáltalán nem érdekelt, hogy ki van még a szobában. Nekem szerencsém is volt, mert 3 ágyasban voltam. A csecsemősökkel sem volt bajom ott (csak utólag), mert mindig jöttek, ha hívtam őket segíteni a szopiban. Sajnos csak otthon derült ki, hogy mindig rosszul helyezték mellre Csengét, - persze nem is volt igazán szopira termett mellbimbóm - és ennek az eredménye 2 hónapos üvöltés a részemről minden egyes szopinál... :cry: Ezt senkinek sem kívánom. De megérte a szenvedés, mert Csenge 9,5 hónapig szopizott, és akkor is csak én választottam el, mert akkor már megvolt a pici, és 2 helyről szívták az energiámat.
A szülési körülményekkel is meg voltam elégedve, nekem főleg a labdán-ülés jött be. De van egy alternatív-kádas szülőszoba is, csak az épp foglalt volt - de nem is hiányzott...

Hannablanka:csatlakoznék a " 2. emelet és nincs lift" kategóriához. Az a szerencse, hogy jó magasak az emeletek...A mi kocsink 8,5 kg, ami a két funkciós kategóriában szuperkönnyű. De Csengével együtt már nem bírom. Viszont mikor a picuri megszületik akkor muszáj vagyok ezt a kocsit használni, plusz Csengét is föl kell vinni valahogy, mert nem hiszem, hogy másfél évesen már fölmegy a másodikra a lépcsőn. Szóval nem tudom mi lesz...

Balogpali: Isten hozott a "nagylányosok" között!

Kép
Kép
deako
 
 


Csilla
Akkor nagyon-nagyon szorítok! Volt valami előzmény, hogy ilyen korán elment a magzatvíz?

Inerke
Hidd el, mindannyian (s szerintem ezt nemcsak a magam nevében írhatom) szorítunk Nektek, és megpróbálunk így a távolból is pozitív energiát küldeni nektek!
Lehet, hogy hülye kérdés, de egy 4D-s ultrahang nem tudna többet mutatni? Vagy eleve azon voltatok?

Folyás
Mint Inerke is írta, teljesen normális a fehér folyás, nekem végig volt Bencével, és most Levivel is van! Állítólag ez is segíti a szervezetünket, hogy ne kapjunk el (vagy nehezebben) valami fertőzést!
Arra kell figyelni, hogy szaga ne legyen, s a színe ne legyen sárgább!

Szly
Jobban van már Roli?
Teljesen normális, hogy nem arra megy, amerre Te akarod, de most kell megpróbálni erősnek lenned.
Bencét én addig kocsiztattam, amíg ki nem derült a Pocaklakó. Innentől sétáltunk, mert a 2. emeletre (bérhéz) nem bírtam felhozni a kocsit. Nekem sem arra akart ám menni Bence, amerre én akartam, sőt meg sem lehetett fogni a kezét. Kb. 1 hónapig tartott, amíg kikupálódott, úgyhogy mi november óta mindenhová sétálunk! :D A kézfogást meg úgy oldottam meg, hogy levittük az aktuális kedvenc plüsst, és én fogtam az egyik , ő a másik kezét, és sétáltattuk. Aztán egy idő után azt vettem észre, hogy belecsúsztatta a kezét a kezembe, a másikba meg fogta a plüsst! :D Olyan Büszke voltam rá, pedig azt hittem, lehetetlen! Tehát hajrá!

Ma először vittük le a motort Pocaklakósan a játszótérre. Bevallom, egy kicsit féltem, mert a régebbi tapasztalatokból kiindulva azt hittem, megint csak rohanhatok utána, de nem! Az igaz, hogy előrement, de 5 m után megállt, és vagy megvárt, vagy visszajött. Az úttest szélénél meg leszállt, és megkért: Anyucika, fojjad, jó? (Fogjad!) Azt hiszem, ezt sikernek vehetem! :D :D :D

Képzeljétek, mi történt ma!
Feküdtem az ágyon, Bence mellettem, és azt vettem észre, hogy a jobb cicim alatt vizes a pólóm! Arra gondoltam, biztos Bence köpte le, vagy öntött oda valamit. Átvettem, és 10 perc múlva újabb folt! Hát, érdekes! Bencénél is volt ilyen, de azt hiszem,csak később! (na, azért nem úsztam benne!!!)

Puszi, jó éjt!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Szia Balogpali!
Üdv köztünk!

Deako
Hát, elhiszem, hogy aggódsz velem együtt!
Bár Bence már lépcsőzik, szorosan fogni kell a kezét, mert sokszor elesne amúgy! Nem tudom, hogy lesz, felviszem a Kicsit egy félemeletet, lefékezem a kocsit, megyek Bencével egyet, majd a Leviért megyek le, és viszek megyint egyet (Bence 1. emelet, Levi kocsistól 1,5), aztán újra Bence 1 emelet, végül a Kicsi fel a maradék felet! AJAJAJAJAJAJJJJ! :roll: Szóval nem tudom!!!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Hannablanka! Rolival ma is sétáltunk, de nem nagyon akarózott neki jönni. Felkérezkedett. Én már el sem merem vinni sem a motort, sem a taxit, mert tuti rohanni kell utána. Van egy kamionunk, arra is rá lehet ülni, de nagyon alacsony. Azon szokott jönni, mert nem tud vele gyorsan menni.

Azért biztos sokat számít az a fél év, ami Roli és Bence között van. De a baba már nem vár fél évet, szerencsére :lol:

CSillala! Toncsi simán született? Könnyű szülés volt? Mert most azon agyalok, hogy ha minden jól megy, nem is lesz olyan nagy baj, ha nyitva van a méhszáj, persze csak a végén. Úgy már azt a tágulást sem kell megszenvedni.

Roli most éjszaka nagyon jól aludt. Adtam neki Robirtussint és egyáltalán nem köhögött. Mindenkinek csak ajánlani tudom, pedig Roli nem gyengén köhögött előző éjjel.

Na megyek rendbeteszem a konyhát!

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Szly
Te is nyitva vagy? Én most C 2100-as vagyok, ami Bencével októberre volt. Levivel viszont már 2 hónapja! Állítólag ez normális a 2. babánál, mert a szövetek már lazábbak! Jaj, most aggódjak egy kicsit?

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok lányok!!!!!!!!! :D
Hazaértünk!Sőt már hétfőn,csak szolgáltatóváltás miatt szünetelt a netünk még 2 napig! :(
Amúgy nagyon szupi volt minden,35 fok,napsütés,tenger,dinnye...! most visszaolvasok,remélem sokat írtatok,de szerntem már csak holnap írok!azért láttam teljesen kiszíneződött a tábla! :)
Puszi mindenkinek!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Nekem sincs mamár energiám írni, csak beköszönök.
Minden rendben velünk Olivér ma már ment bölcsibe, de kicsit még köhög és folyik az orra.

Patricia: örülök, hogy jó volt a nyaralás és éppségben hazaértetek!!!

Balogpali: üdv. köztünk! Érezd jól magad és írj magadról!!!

Hannablenka: Nagy -nagy gratula a sikeres sétaszoktatáshoz és minden tiszteletem a tiéd a nagy türelmedért!!! Nagyon irigyellek!!!
:lol:

Jó éjt mindenkinek!!!!

Heni: tessék írni!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Balogpali, üdv itt! Mesélj magatokról, meg tegyél képet is!

Szly, valószínű testvérkocsi kell, majd meglátjuk, vagy magamra kötöm a kicsit, Toncsi is nagyon szerette a hordozókendőt. Bár akkor hosszabb sétának lőttek :? . Most azon gondolkodom, hogy Toncsit ha betölti a 2. évét, elviszem megnézetni, hogy miért ilyen még mindig a járása. Folyton elbotlik, hasraesik, olyan ingatag. Igaz, ő nagyon későn kezdett el járni (17 hósan), de azért már annak is lassan fél éve.

Nekem egyelőre még zárt a méhszájam, bár csak március közepén megyek megint dokihoz (ha kibírom addig).
Hannablanka, ne aggódj, de azért a pihi nem árt. Lehetőleg ne emelgess.
Előzmény annyi volt, hogy gyenge a méhem és már korán nyílt. 15. hetesen 2100, 26. hetesen 2110, 31. hetesen 1110, akkor kerültem kórházba és 33. hetesen egyszer csak elfolyt a magzatvíz :? . és mondta a doki, hogy akkor szülünk :shock: . Infúziót kaptam, hogy legyenek fájások és kb. 4 óra múlva született meg Toncsi. Hosszabbra és fájdalmasabbra készültem, szóval nem volt rossz 8) . De mivel elég picurka volt Toncsi és még a tüdeje nem volt elég erős, így felvitték Pestre és csak majd 1 hónap múlva tudtuk hazavinni :? . Szóval lányok a pihi sosem árt.

Hannablanka, kellemes kis séta utáni lépcsőzéseitek lesznek 8) . Tuti lemegy az a pár kiló, ha marad rajtad 8) .

Tegnap Toncsi eltörte a szemüvegét :shock: , annyira bánt. Azért még sikerült csinálni róla képet.
Kép

Patrícia, fúj 35 fok :wink: . Írigy-írigy!

Szly, írd be légyszi a tábliba a nevet: Bogáta. (egyelőre :wink: ), ha csak nem nő kukija, akkor bajban leszünk :roll: .

Most már tényleg lefekszem.
Jó éjt,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Jó reggelt!

Csillala! Ha nekem is így nyílik a méhszáj, mint neked és így születik meg a baba akkor pont a 40.hétre jön ki. :lol: Persze tudom hogy ez butaság, csak kiszámoltam.

Hannblanka! Nekem a dokim még annyit sem mondott, hogy szedjek magnéziumot vagy valami. Unokatesóm (szülésznő) mondta, hogy lehetne jobb, de nem olyan vészes. Próbáljak meg kicsit visszavenni. Ne emeljem fölöslegesen Rolit meg ilyesmi. De második és többedik terhességnél lazábbak a szövetek. Én is 2100-as vagyok.

Patr! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Hogy bírta Márk az utat? Roli félt a tengertől. Egyszer sem lehetett belevinni. Még a talpát sem moshatta a víz. Kérünk képeket, mert biztos csináltatok!

Kép
szly27
 
 


Angel: nagyon eltűntél!!! Légyszi, ha olvasol minket kérlek írj magatokról mi van veletek és mikor jöttök haza. Már lassan itt az ideje, ha jól emlékszem!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Csilla
Nasgyon édes Toncsi! Ne bánkódj a szemüveg miatt, sajnos az első időkben sokszor elő fog fordulni! Hogy viseli?
Köszi, hogy leírtad! Nalunk is hasonló volt a helyzet, de Bencus húzta egészen a 39. hétig! :) Azt mondta a dokim, hogy csoda! Mindig csak 4 hetet mondott még neki, hogy még ennyit bírjon, aztán a 30. héttől asztmások gyógyszerét kellett szednem (azt hiszem, Terbutalin, most ez ugrott be, de nem biztos, hogy ez!). Végül amikor a 36. héten mondta Bencének, hogy mostmár előbújhatsz bármikor, NAGYLEGÉNY, még maradt 3 hetet gyógyszer nélkül!
Ezért félek én is, bár most Levivel nem úgy állok, mint Bencével anno.

Ma viszont sokat fájt a hasam, úgyhogy 4 Magne-B6-ot vettem be!

Patrícia
De jó lehetett!!!Irigyellek Benneteket!
Bezzeg majd nyáron mindenki vissza akar jönni telelni egyet, ugye? :D

Szly
Ha te is így hallottad, hogy lazábbak a szövetek, (főleg aki spontán szült annak), akkor azért megnyugodtam egy kicsit. Vasat elkezdted már? Én most, február elején. Amit felírt a doki,nem tudtam kiváltani, mert nem tudták 3 patikában sem kiolvasni az írását. Úgyhogy ami Bencével megmaradt, azt szedem, s ha megyek 1-jén a dokihoz, leíratom vele nagybetűkkel!

Jó hétvégét mindenkinek! Megyünk Hevesre a Nagymamához, és csak hétfőn jövünk haza!

Jó éjt!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Hali!

Rendben Szly, 40. héten kibújhat a Manód :wink: (esetleg 39.).

Hannablanka, csak ez az 1 nap megviselt :shock: . Ha legalább húzta volna az a szemüveg pár hétig :? . Majd jövő héten visszaviszem, ma nem jött össze.
És miért kellett asztma-gyógyszert szedned?

Én úgy jártam Toncsival, hogy a doki mikor meglátta, hogy egy 5-600 oldalas könyvet olvasok, azt mondta, hogy előbb el kell olvasnom, csak utána szülhetek. Pénteken mondta, vasárnapra kiolvastam. Erre hétfőn szültem :shock: :wink: .

És Te mennyi magne-b6-ot szedsz egy nap? Én ált. 500-750 mg. De nem tudom igazán, mennyit lehet? A doki annyit mondott, hogy 3x1, 3x2, no de mekkora kiszerelésből :shock: :? .

Többiek merre jártok? Gyerkőcök, pocakok rendben?

Jó éjt,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy mindenkivel minden rendben!!!

Ma a párom elment egy hétre sielni. :roll: :cry:

Úgy néz ki, hogy jövőhét pénteken írjuk alá a közjegyzőnél a lakáshiteles papirokat. Csak ne jöjjön közbe semmi.

Képzeljétek ma megszületett az egyik barátnőm kisfia. Reggel ment be a kórházba és 1-2 órán belül megg is lett. Az első gyerekét is ilyen könnyen szülte és utánna teljesen gfel volt pörögve. Most is. Az elsőt éjjel szülte és amikor bejött a szobába elfoglalni az ágyát ahelyett, hogy lefeküdt volna aludni egyfolytában csk pörgött. Mondtuk neki, hogy aludjon egy kicsit, de nem tudott. Ja mi a kórházból ismerjük egymást Olivér 10-én az ő lánya és a másik barátnőnké(szobatársunké) pedig 12-én. Nagyon jóba lettünk és a barátságunk azóta tart. Kb.: 2 hónaposak voltak a gyerköcök amikor elkezdtünk hetente összejárni. Nagyon jó volt sokat tudtunk egymásnak segíteni, főleg lelkileg. A kórházban állandóan nevettünk tőlünk zengett a folyosó és egyszer be is jött a csecsmős, hogy kicsit hallkabban, mert a többiek pihenni szeretnének. Ja és hogy ovatosan a nevetéssél, mert szétreped a friss sebünk ( ketten a másik csajszival császárral szültünk). Nagyon jó erre visszaemlékezni, észre sem vettük, hogy telnek a napok.
A szoptatásnál egyikünk jobban jajgatott mint a másikunk de gyorsan elütöttük a fájdalmat nevetéssel.
Bocsi, hogy ilyen sok voltam, nem akartalak titeket ezzel untatni, de megint feltörtek az emlékek. Ma délután megyünk be a másik barátnőmmel a kórházba, akkor megint lesz sztorizás az biztos. Majd hozok képet, ha nem felejtem el elvinni a gépet.

Olivér ma nehezen aludt el ebéd után. Szly, eszembe jutottál :wink: .

Csilla: Megmosolyogtattál a könyves sztorival. Nagyon ari! :lol:
Nagyon helyes Toncsi a szemüvegében is!! :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: