Új privát üzeneted érkezett!

ujjszopás

Kép

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Csilla, irigyellek Békéscsaba miatt.
Nagyon elmennék már én is, olyan rég jártam ott. Egyél helyettem egy speed-burgert (ha megvan még, egyáltalán).

Egyébként Nóri hason vagy háton alszik?
Olivért sem mindegy, hogy mikor rakom le, de amióta hason alszik, sokkal jobban alszik, nem ébred olyan könnyen fel, ha netán előbb raktam le, mint kellett volna, háton rögtön sírni kezdett. Így hason előfordul, hogy elég, ha csak símítok még kettőt a hátán, és elalszik.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Nóri is nagyon édes, főleg abban a kis ruhácskában.

Judit

Kép
vjudyt
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon édesek a babák. Judit Olivér szeme pont olyan mint a Tied, ha jó látom!

Csilla: én is most rendeltem meg a könyvet, meg még a babatáplálás kézikönyvét, meg a suttogót.

Ma jön egy csomó vendégünk, remélem jó idő lesz és kint tudunk lenni az udvaron!

Majd rakok még képet csak le kell kicsinyíteni. Tegnap csináltunk mesztelen képet is, még nem is volt, de abból nem teszek fel a kukkolók miatt! Biztos ma is csinálunk jópárat majd jövök velük.

Tegnap megint nagyon kevés volt du a tej. A fene se érti mi befolyásolja a mennyiséget. Tegnapelőtt még este is volt 130, tegnap már csak egész du 70, és semmit nem csinálok másként uh. jött a táp.

KépKép
domidina
 
 


na, mielott kimegyunk mulatni a hosok terere, megmutataom, miket kaptam az oviban anyak napjara.
olyan ugyesek ezek a kolkok:-) Kép batikoltak egy szatyrot Kép festettek egy ilyen lancot


s sutottek sziv alaku linzert is, de azt mar megettem:-))

(jo dolog ez az anyasag:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok,
na kimentunk hosok terere, csak kozbeesett a varosliget, ahol az az igazi vurstli volt, amit en ki nem allhatok, bezzeg a gyerekek...marmint aliz. borisz csak kapkodta a fejet, meg aludt is 2x is, es volt megint nyilvanos szoptatas (brrr!), de azert takarasban, egyszer a george washington szobornal, egyszer a kiralydomb toveben meg persze jatszoter is a vegen, ahol csak egy lecsuszas lett igerve, mert mar majdnem het ora volt, de sok lett belole.
borso vigyorogva birta a programokat, aliznak meg mindegy, csak porges legyen (nyilas termeszet, mint jonehanyotok babaja, borisz - szerencsere(???) - mar bak, mint en is.)

Kép
Kép
momoska
 
 


jut eszembe, hat ti se nyilasok vagytok:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Tegnap megjött a vendégsereg, szerencsére jó idő volt így mi is köztük tudtunk lenni.

Momoska: Kicsit irigyellek a kirándulásaitok miatt, hogy így jártok keltek. Biztos nagyon jó lehetett, na meg godnolom fárasztó is. Legalábbis én biztos kidöglenék mire haza érnénk.

Az ajándékok pedig tényleg nagyon szépek. Én is ilyen csináld magad megszállott vagyok. Egy szekrénykém tele minden féle alapanyagokkal, mindent elteszek, hátha fel tudom valamire használni. De persze mostanában nincs időm ilyesmire. Majd ha már együtt csinálhatjuk a picivel..... :P

KépKép
domidina
 
 


Kép
Nem tudom felraktam-e már ezt a képet. Ez a kedvenc könyve, órákig el tudná szerintem nézni

És a mérlegelés 4 hónaposan. Nehezen lehet kivenni, de 6,20-at mutat 29-én.
Kép

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
nagyon helyes lili baba, s nagyon orulnek, ha borso mar ilyen konnyeden tartana magat hason:-))) meg mindig szenved hason, nyog nagyokat, de ma beigazitottam a kezet kozel egymashoz, mondvan, igy konnyebb lesz, erre fogta magat, s abbol a testhelyzetbol atfordult hatra. mondhatni elobb megtette, mint ahogy jol kitamasztani tudja magat. azannya!!!

edina,
akkor lilinek nagy szerencseje van veled, mert alizt mar egyaltalan nem elegiti ki az az egy szem nyul, amit rajzolni tudok, kb. eddig terjed a kezugyessegem:-)). de legalabb az ovonot jol valasztottuk.

a kirandulasok csak azert nem oly farasztok - csak ha alizzal meg kell maszni mindent -, mert borisz - a kis egyugyu- neki meg mindegy, mindenhol elnezelodik, alszik a kiskocsijaban. remelem, megtartja ezt a fajta "egyugyuseget".
tegnap is megkirandultattuk, hajogyari sziget, oriascsuszdak! aliz kedvenc helye.
ma meg elvileg itthon bogracsoznank baratokkal, de epp most eredt el az eso. hm! mas nem, kaja lesz a lakasban) (nem en fozok, mar egy jo dolog).

na sut a nap:-)))

csilla,
megneztem a 16.(!!!!) oldalt, s tenyleg igazad van, aliz nem is akarta elhinni, h. nem borso van ott.
(bar aliz az elobb lilire is azt hitte, hogy borisz:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


judit,
irigylem olivertol ezt az ujjszopast (bar sokan szidjak), de olyan jo kis onkiszolgalo-onnyugtato dolog, aliz el/visszaalvasaval-nyugtatasaval alig volt gond, miutan megtalalta az ujjat (aszem, 6-8 hetesen), borisz meg eddig csak egyszer kapta be, a kis ugyetlenke:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Lili nagyon édes a kis könyvével, meg a mérlegen is.


Momoska, én meg azt irigylem Borisztól, hogy olyan jól elnézelődik a babakocsiban.

Olivér csak akkor szeret babakocsiban lenni, ha tolom. Ha megállok, akkor nem. De még akkor sem, ha odahajolok, és szórakoztatom. Néha csak úgy kimennék a teraszra, vagy az udvarra, élvezni egy kicsit a friss levegőt, vagy olvasni, de hát Olivér nem hagyja. Valahogy hozzá kellene őt szoktatni, meg kellene vele szerettetni a babakocsiban való nézelődést is.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Egyébként az ujjszopást én is jó dolognak tartom, legalábbis jobbnak, mint a cumit. (talán azért mert én is szoptam az ujjam), bár tény, hogy sokan nagyon ellene vannak, azt mondják, hogy ellaposodik a gyerek ujja, meg csúnya lesz, vagy hogy kiálló foga lesz, stb. Velem egyik sem történt meg. Meg hát ha egy gyerek elkezdni szopni az ujját, nem nagyon tud az ember tenni ellene semmit még ebben a korban. Max cumit dugni a szájába helyette, nem?

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Max cumit dugni a szájába helyette, nem?[/quote]

vagy meg azt sem. egyik gyerekem se fogadta el, pedig minden elvem ellenere alizzal vlag hosszan probalkoztunk anno, de csak ugy maradt a szajaban 1 mp-nel tovabb, ha tartottuk neki:-). borisszal egyszer probalta meg aliz, de sirva fakadt:-)

tegnap este megvolt a bogracsozas is az udvarban. borisz kiprobalta, hogy ugyis eltud-e aludni a kiskocsijaban 2 perc tologatas utan, ha aliz es baratnoje kozvetlenul a fule mellett ugral es sikitozik, s lam sikerult neki

ma viszont egesz delelott nyugos, pedig tegnap esti f9 utan csak f3kor evett, aztan meg reggel 7 elott...aztan f8kor visszaaludt meg mellettem egy orara, de azota nem lehet birni vele. 10 percekre van jokedve alvasok vagy eppen eves utan, de aztan mar semmi se tetszik neki. :twisted:

Kép
Kép
momoska
 
 


ES BOLDOG ANYAK NAPJAT!!!:-)))) Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Abbahagytam az almapüré etetését, mert tegnap emésztetlenül jött ki neki alul felül uh. csak a levét adom. Bár egyre kevesebb a tejem, már csak délelőtt tud tisztességes mennyiséget enni, aztán már 3-kor tápoznom kell. Ma is már csak 70-et tudott kettőből enni és ez már így megy napok óta.

Nálunk fejlődésnek mondható, hogy a kocsit elég jól bírja. Volt hogy betettem és elmentünk sétálni, közben nézelődött, vigyorgott. Igaz amikor már elaludna akkor van egy kis nyöszörgés, nyügösködés, de elalszik. Olyan is van azért hogy sokáig szenved így vagy fél órát is, de az álom győz.

Nagyon keveset alszik napközben, már napok óta nem alszik egy igazi hosszút, csak max 1 órát egy etetés után, de inkább csak fél órákat. Persze estére már nagyon nyűgös. Igaz ilyenkor aztán az esti etetés után nem kell az altatással küszködni, szinte elájul.

Lili nem a hüvelykujját szopja, hanem mondjuk a mutatóújját vagy az öklét nyalogatja aztán gagyarászik rajta. Úgy igaziból nem tudja az újját szopni cumi helyett.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a telekről. A képeket gyorsan átfutottam, nagyon jók! :D
Most sajna nincs időm visszaolvasni, de majd igyekszem bepótolni.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,
na 2 napja borsoba belebujt a kisordog, vagy a foga akar kibujni, de allandoan veszexik es panaszkodik, gyakran kezben is es eves utan is rogton, es erre jon majd meg a holnapi oltas...brrr!
tegnap mar csak aliz bulizott, vidampark a baratnojevel, egy jatszoteren szedtuk aztan ossze borisszal, akinek ez volt a lergnyugisabb oraja, amig a jatszon nezelodott, akkor persze vigyorgott, meg ma reggel kb. fel orat volt el magaban, oszt ennyii...
valami mar kibujhatna, vagy a fog, vagy a kisordog
mert en meg majd ma maradok ehen, ha nem fozhetem meg a jo kis gombas-olivabogyos-sajtkremes pennemet, mert ugy megkivantam
most csapkodja a billentyut duheben. :twisted:

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Megjottunk Bekescsabarol, nagyon-nagyon jol telt a hetvege! Mind az ut, mind az ottletunk. Nori nagyon jol viselte az utat, es a keteves unokatesojaval bar meg nem nagyon tudnak kommunikalni – fokent hogy Andre (az un.teso) szamara eleg furcsa hogy nem csak o van a kozeppontban – jol elvoltak. Nori ha almos volt, a kisfiu hatalmas orditasai mellett barmikor el tudott aludni. Vegre el tudtunk menni uszodaba, a nagymami vigyazott a kiscsajra, es vegre tudtam uszni, ami a nagy szerelmem. Reka, olvastam, hogy Te milyen nagy uszo vagy! Nem semmi, varandosan pillangozni! Bar ezt aki nem tud pillangozni (mint ahogy en sem) nem tudhatja. En varandosan a gyorsuszast szerettem, de nagyon. Ereztem ahogy a sulytalansagban a baba is szeret lebegni.

Judit,
en is nagyon szeretem Bekescsabat, ami rengeteget valtozott, fejlodott! A speed burgeres szerintem meg letezik, de pl. a regi jo Phaedra mozi es a bar mar nem, helyette ott a nagy plaza es a mozija.
Nori haton alszik vagy oldalt – van hogy ugy altatom el, hogy fekve szopizik, es elalszik velem az agyban –. Hason meg eddig kb. fel percig birt lenni aztan sir, mert nem birja tovabb tartani a fejet. Ma reggel lattam ugy, hogy egesz sokaig birja a hason levest.

Nevnapomra megkaptam a noveremtol D. Toth Kriszta konyvet, Lolaval az elet cimmel, nagyon jo! Mindenkinek ajanlom!

Edina,
vicces, mert en is ugy rendeltem konyvet, hogy a Ranschburgot, meg a Suttogo masodik reszet es a harmadik konyvet.
Lili nagyon szep kislany a kepeken!!! Mi tegnap este voltunk 6,24-ek.

Momoska,
tok jok az ajandekok amiket kaptal! Ugyesek ezek a gyerekek!!!

Ujjszopas: en szopiztam az ujjam nagycsoportos ovis koromig, es nem tudom, azert-e, de kicsit csucsosan all az elso ket fogam… (nem tul feltunoen)

Most reggel mondta a tv-ben egy klinikai szakpszichologus no (Orosz Katalin) hogy egy eves kor alatt nem lehet eleget kenyeztetni a gyereket, vagyis mindent meg kell adni neki, ha velunk akar lenni, ha barmi baja van. Persze, az embernek ott a hazimunka is, de ez megnyugtat, hogy nem viszem tulzasba talan a dolgokat..

Megyek Norizni!

Sziasztok
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


ja,
Ti hova mentek nyaralni? viszitek a nagyszuloket?

en kineztem az alsopahoki kolping hotelt, nagyon baba- es gyermek barat, de lehet hogy ilyen kicsi korban meg nem fontos hogy legyen a szalloban jatszohaz meg ilyenek. de van ott is babauszas.

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok

egykezezek,uh bocsi az elirásokért.

Ma is evett nagyokat Lili, 220, és most 190. hihetetlen!!
aztán a tej mennyisége innentől a fele a két ciciben aztán még kevesebb. tegnap este már csak 60.

Lili csak a hátán alszik, nappal már többször próbálom hasra tenni, meg a földre a szőnyegére hogy mozogjon, de ott nem hajlandó csak a fejét forditani oldalra. a játékokért még nem nyúl a földön amihez oldalra kellene fordulnia. pedig menne neki, mert a kiságyba ébredés után szokta csinálni. most is inkább a vállam fölött nézegeti a földön a játékait.

mi nem megyünk az idén sehova sem, itthon lesz medencei fürdés. majd jövőre. mi a horvátokhoz szoktunk menni az még korai,+max még valahova belföldön medencés helyre.

Momoska: sajnálom, hogy ennyit balhézik a kisördög, nagyon rossz lehet.
Én nem főzök, rendelem a kaját. Nem is lenne időm abban a kétx fél órában délelőtt, amig Lili alszik. Valaki este főz miután leteszi aludni a gyereket. Hát én akkor már olyan álmos vagyok, képtelen lennék. 5kor kelek, uh. nekem untig elég az egész napos foglalkozás meg az a kis házimunka amit csinálok. 9-kor én már olyan álmos vagyok, többnyire alszom is.

Megyek elaludt, uh. jöhet a következő adag munka. Át kell ültetnem egy két cserepes virágomat, na meg ennem is kell majd! Én a déli ebédemet ha törik ha szakad, ha sír, ha nem én megeszem. Igaz nem tudok nyugodtan enni ilyenkor, és csak gyorsan befalom, ami nagyon nem jó, de én sem szeretem ha sír. Persze ha csak nyöszörög az más, de ordítani nem hagyom.

KépKép
domidina
 
 


letelt a 40 perc. vidaman ebredt. kiteregetve. kaja felkesz. vasalas varhat. most meg besz@rt. de nem baj, mert a pelenkazon mindig vidam.
alizzal az elso nyaron galyateto volt, egy bababarat panzio, meg fertod, zamardi es balatonfoldvar, de az utobbi ket helyen is rokonok vannak.
horvatorszagba tavaly vittuk eloszor.
iden egy szepasszonyvolgyi bababarat panziot neztunk ki, meg persze balaton es fertod.
alsopahok tuti, csak en dragallom.

Kép
Kép
momoska
 
 


na ebed is kesz.
oliva es penne hianyaban, gombs-sonkas-csigatesztas.
borso egyedul furdik am mar (apa vigyazo kozelsegeben) (1. kep)
s jar szafarizni. (2. kep)
s olvasgatnak alizzal (egyik se tud) (3. kep) Kép Kép Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok,

Momoska,
hasra fektettetek Boriszt a furdokadban? ez tok jo! beletette a fejet a vizbe? meddig volt igy?

csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


szia csilla,
a furdokadban jol birja hason, mert ket oldalrol kitamasztja a kad a karjait, nem huzza ki maga alol, mint ahogy a foldon neha, ezert birja hosszabban... a furdes a nagy kedvence, barmeddig birna. a fejet neha belerakja, s vigyorogva kiemeli, de ilyent mar elejetol fogva is csinalt, amikor meg nem maga tartotta magat hason, hanem csak az apja igy mosta a hatat-feneket stb. neha eszrevette, h. jeeee folyika viz a gyerek arcarol, mikor visszaforditotta:-)))

Kép
Kép
momoska
 
 


ez tok jo, en is kiprobalom! csak nekunk nem olyan a kadunk, de majd tartjuk erosen. :P

KépKép
Kép
csillaz
 
 



Kép
Kép
momoska
 
 


na ma elunva borisz 3. napja tarto nyugosseget, benyomtan neki egy viburcol kupot (osszetett homeoszer), mert arra rajottem, h. alkatilag nem chamomilla tipus, de arra meg nem, hogy akkor mi, majd ma megyunk oltasra, s megkerdezem a dokitol, na erre meg (napok ota eloszor) olyan nyugisan alszik, hogy 40-50 perc utan meg se nyikkant, alszik szepen tovabb...azt meg nemtom, ebren is hasznal-e a nyugossegre, de alvasra bejott.
lassan meg ugy kell felebresztenem, h. odaerjunk oltasra...

Kép
Kép
momoska
 
 


oltas megvolt, nemtom, h. a viburcol hatasa-e, de eppenhogycsak megnyikkant, aztan mar vigyorgott is tovabb, meg a doktorbacsira is, akit az utolso oltas elott mar legorbult szajjal fogadott.
o se lat igazan fogzast borisznal, max. folul duzzadtabb kicsit (de az sztem mar regota ilyen.)
most alszik kinn az erkelyen, mert hazafle persze az uccso 5 percben bealudt, percre pontosan 2 oraval az utolso ebredese utan...mindig ezt csinalja!
na megyek, ebedelek!

jol elbeszelgetek itt magamban :P

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska, Borisz tök ügyes, hogy így a kádban megtartja magát.
Olivért első perctől hasra is fordítjuk a kádban, de még sosem mertük elengedni.

Napközben nektek mennyit időt töltenek hason a gyerkőcök? mert Olivér csak pár percig van el hason, aztán nyöszörög. És olyankor olyan édes, néha teljesen elfárad, és szinte liheg, a feje vörös az erőlködéstől.

Ti milyen pelenkát használtok? Én eddig liberót használtam, egyszer vettem huggiest, mert a dm-ben volt hozzá 500 Ft-os akciós kedvezmény, de Olivér elég sokszor kipisilt belőle oldalt.
Most meg vettünk Pampers Sleep and Playt, tök jó áron volt a Corába, ennél az a fura, hogy egyáltalán nem gumis a dereka. Már két napja ezt használom, ma délután OLivér combjánál nedves volt a body, annyira, hogy inkább adtam rá másikat. De a rugija nem lett nedves. Most vagy bénán adtam rá a pelust, vagy ez is ilyen oldalt kipisilős, majd meglátjuk.

Momoska, ez a kúp mire jó? fájdalomcsillapító?

Nem is tudtam, hogy megszűnt a mozi.
Októberben valamikor én is megyek Békéscsabára, mert érettségi találkozó lesz. Már alig várom.

Főzés, házimunka: nekem is alig van időm ezt-azt csinálni.
a főzés csak szerencsés esetekben jön össze, mostanában sokszor vacsorázunk hideget.
a házimunka nagy részét megy igyekszem hétvégén elvégezni, mert akkor egyrészt a férjem is besegít, másrészt meg ha ketten vagyunk, egyikünk tud Olivérrel foglalkozni.
Viszont mivel a cumisüvegeket mindig el kell mosni, így a mostanában mosogatótündér lettem, szinte sosincs mosatlan.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Momoska! Eddig nem, de levelet már kaptunk tegnap a Zeliontól, melyben tájékoztatnak a helyzetről, megnyugtatnak hogy az eddig eltárolt minták biztonságban vannak!

De most már elolvastam amit küldtél is, háááááát nem nyugtattak meg minket!! Úgy tűnik egyenlőre nagy az ellentmondás. Megpróbálunk tájékozódni, érdeklődni most mi lesz, meg várunk addig a hátralévő összeg kifizetésével.

Direkt hazai céget választottunk és éppen azért választottuk mert állami cég, meg hazai stb. és tessék.....

Judit: Én Libero-t használok. Egyszer kaptam pampars mintát, az nem tetszett, meg drágább is volt. Ezt vettük a kezdetektől. Én nem tudtam körülnézni a választékban, és mivel a férjem vásárol be heti szinten, ő meg nem ér rá nézelődni csak összepakolja a listán lévő dolgokat, így ennél maradtunk.
Lehet hogy van jobb, olcsóbb is!

Hason fekvés. Pár percnél tovább LIli sem szeret, habár ő elég szépen tartja a fejét. Elfárad, meg meg is unja, de láthatólag amikor hasra teszem érdeklődik, mosolyog, tehát már azért jobban tetszik neki a dolog. Volt hogy - talán 2x - hogy visszafordult hátra, de ez még nem tudatos volt nála.


Ma be kell mennem a városba nőgyogyihoz bogyót iratni, hazafelé már egyedül jövök haza a picivel. Még így nem autóztunk.

Egyre többet van el a játszószőnyegen és magában is. Probálom minél többet azon fektetni. Most is ott nézelődik a földön. Persze már álmos, de szerencsére most elvan magában.

Tegnap elmentünk a faluba kb. 10 percre a virágoshoz, na addig aludt, aztán fölébredt és hiába tologattam a teraszon nem volt hajlandó aludni. Dumálgatott, játszott, nézelődött, vagy 1 órát, aztán eleredt a eső, bevittem, mondom akkor már megcsinálom a kajáját. Mire elkészültem elaludt a hintaszékébe. Ez volt 2 órakor, és délben mentünk sétálni. De fél 3-kor csak ettünk ám!!! Kb ennyit szokott aludni egyhuzamban.

Házimunka???? Annyi amennyi belefér ezekbe a rövid alvásokba. Jó ha 1órát alszik, akkor több minden megy, de főzni nem főzök.

KépKép
domidina
 
 


hat nekem egesz npra (oltas ide vagy oda) kitartott tegnnap a nyugi. (biztos a viburcol:-)), legalabbis megideologizalom, ha mar beadtam neki valamit, hogy nem volt felesleges:-)).
judit,
a viborcul kup egy osszetett (tobb komponensbol allo) homeopatias szer, amibe azert tesznek tobb komponenst, emrt alkat krdese, ki mire reagal jol ugyanazokkal a tunetekkel is, s a sok kozul egy hatha bejon 8ezert irtam, hogy jobb szeretem, ha csak egy komponensu szert adok a pontos tunetek alapjan, akkor is, ha nem art.
allitolag a kisgyerekek nyugtalan allapotara, enyhe fertozeskre es lazra szokott jol hasznalni. nalunk tegnap igencsak bejott (ismeretlen eredtu mar 3. napja tarto nyugtalansagra).

en baby love-t hasznalok pelusbol, torlokendobol is, olcsobb fajta is, es nagyon bevalt. nekunk meg a huggies jott be, aliznal csak azt hasznaltunk, mert o meg a tobbibol (pampers, libero) pisit ki, de mivel a huggies az egyik legdragabb, ezert borisz csak akkor kapja, ha anyos azt hoz, bar mar mondtuk neki is a baby love-t, ezert, ha dm kornyeken jar, akkor azt kapunk tole is.

borso mar el van hason, mosolyog is, nezelodik is, de nyogdos, s meg mindig azt teszi, ha beigazot a kezet szorosabban a feje ala, h. konnyebb legyen, akkor atfordul hatra, de csak akkor, illetve mar arra is rajott, h. egyszeruen leteheti a fejet, s ugyis kenyelmes, most mar inkabb azt csinalja. hatrol meg oldalra se nagyon fordul. 1-2 hete volt egy ket nap, amikor gyakorolta, de mostanaban nem.

hat - kovezzetek meg - hazimunkabol en inkabb a takaritast hanyagolom:-) a fontosabb helyeket felmosom, vagy a kedvesem. o szokott neha porszivozni, meg ritkan a mosdokagylok-wc-k, de annyi lett hirtelen a koszos ruha, h. a mosoas-teregetes-vasalas elviszi az idomet, fozni meg szeretek, de csak nagyon gyors kajakat persze:-). mi vacsira szinte soha nem ettunk meleget, mindig csak ebedre, de most a franyak mindig jol felzabljak az en ebedmaradekaimat, s aliz nagy zabas, s ahalas kozonseg mindenre:-))

edina,
mi is azert valasztottuk a zeliont, a kedvesem tegnap mondta, hogy neki mar anno ugyanezeket a bizonytalansagokat mondtak az OGYK-nal, de o homokba dugta a fejet, h. csak megoldjak, ha mar most tudjak, s megis kotnek uzletet (bar eza piacgazdasagban azert nem ilyen egyszeru...:-(.
a sejtbank mar targyal a verellato szolgalattal a mintak atvetelerol, de a kerdes az, hogy ez nekunk plusz mennyibe kerul, mert a zelion az eddig beszedett profitjarol biztos nem mond le, a sejtbank meg csak a puszta koltsegekkel profit nelkul biztos nem veszi at, hiszen mindketto maganvallalkozas. ebbol elnek.

Kép
Kép
momoska
 
 


bocs, megint dobok ket kepet szeretem borsonak ezeket az idetlen arcait.:-) Kép igy aludt oltas utan az erkelyen. Kép es igy ebredt:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Ha mi hallottunk volna anno ezekről a bizonytalanságokról, biztos nem választjuk őket!!
Egyébként pedig mi biztos hogy nem fizetünk egy forinttal sem többet mint ami a szerződésünkben áll!!! Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Most olvasom a suttogó 3. könyvét. Az érdekelt most belőle, hogyan lehetne meghosszabbítani az alvási időket napközben. Mert ugye Lili kb. 40-45 perceket vagy fél órákat alszik minden etetés után. Igaz most is játszik a játékaival, láthatólag nem igazán álmos. Meg írja, hogy most már 4 órás ciklusokra kellene átállni.

Olvasta valamelyikőtök? Mi a vélemény?

KépKép
domidina
 
 


hat edina,
nem tudom, en nehezen tudnam boriszt a 4 orankentira raallitani, mert, ha ehes, akkor ehes, ha nem, akkor nem. azaz hiaba mondom neki, hogy varj meg egy kicsit fiam, meg csak 2 ora mult el az elozo eves ota, s mivel o nem kap meg vizet se, ezert az is lehet, h. csak szomjas. hm.
persze, tudom, hogy 4-5 nap vagy egy het alatt, sirasok aran raall a gyerek, de nem azert mert nem ehes - ugy gondolom - hanem talan azert, mert rajon, h. nem figyelnek a jelzeseire, azaz hiaba sir, ugyse akkor kap enni, akkor meg minek sirjon, mert kibirni mar kibirjak ennyi idosen, az tuti, en is birom tovabb is akar ehesen.

alvas:
engem is idegesit, ha 40-50 perc utan felkel, mert borso is csinal ilyent gyakran, de csak akkor gaz, ha sirva-nyugosen ebred, akkor neha szopcsizik par kortyot, s visszaalszik, neha nem. ha nyugodtan ebred, akkor valszeg ennyire volt szuksege.
aliz sose aludt nappal nagyokat, 3 eves koratol meg semennyit, o viszont sokat es megszakitas nelkul aludt mindig ejjel. a napi atlag 14 oraja neki is kijott ezidotajt, mint borisznak. ez az atlag egy 4-5 honaposnal, azt mondjak.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

alvás: Lilinek kellene hogy aludjon többet is, mert amikor fölébred 40 perc után, mint pl. ma délben is, látom rajta hogy még álmos és hiába próbálkozom, egyszerűen nem TUD visszaaludni. A köv. etetésnél meg majdnem elalszik szopi közben.
Azt kellene valahogy megtanulnia hogy visszaaludjon. Persze van olyan is hogy elég volt neki az az alvás. Most is már 4 óta fönt van és látom hogy álmos, de nem alszik ám...... neeeem. Pedig megjártuk a várost 1 óra volt amig mindent elintéztem, de nem aludt a kocsiban sem. Most is a szőnyegén nézelődik, játszik.
Aztán meg a fürcsiig holt fáradt lesz.

Igaz éjjel meg alszik 8-6-ig. 6körül mindig fölébred, tovább nem alszik egy percet sem. Igaz akkor is gagyarászik, nézelődik, nem sír. Lehet hogy hagynom kellene? Igen de mi 3 órás napirend szerint élünk, és akkor ez borulna fel. Nekem ez igy most megfelel, főleg hogy Lili nem is eszik olyan hű de sokat napközben, a 4 órával nem tudom hogy lenne. Azt írja a könyv, hogy a rövid alvások jelzések arra hogy át kellene térni és ilyenkor többet kell neki adni enni. Na de ha nem eszik többet. Főleg, ha utána tápot kellene adnom. Kellene, de cicizés után már nem eszi meg, még akkor sem ha csak 90-et evett.

Ma egyedül fürdetek, apa nincs itthon. A hétvégén meg totál egyedül leszek péntek-szombat-vasárnap. Elutazik, rohadtul fog hiányozni!!! :cry:

KépKép
domidina
 
 


sziasztok

Dávid ma elég nyűgös. a nappali alvások nálunk sem túl hosszúak, de. alszik kb. 2 órát és du. még 2-t, de a közben lévő időben éppenhogy csak elszunnyad, visont éjszaka alszik 8- kb. 6-ig.
ma voltunk babamasszázson, de Dávid már nagyon fáradt volt mire odaértünk és ott rázendített annyira, hogy el is kellett jönnünk. kiléptem vele az ajtón, addigra beájult. jött érte a férjem én meg visszamentem kb. 10 percre. pont végeztek, de a védőnő nagyon aranyos volt, gyorsan végigismételte a gyakorlatokat, úgyhogy megtudtam nézni
pelenkából mi pamperst és tescosat használunk, de a tescosból nem mindegy, hogy melyiket veszi az ember. nekem folyott már ki mindegyikből pisi és kaki is. talán a tescosból a színes még jobb. törlőkendőből viszont a babylove-os jött be. (neogranormon és pampers próba után)
megyek mert most kivételesen itt van a kezemben és már így is türelmetlen

sziasztok

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tina, de jó hogy újra itt vagy közöttünk. Babamasszázsból nekem könyvem van, meg kaptam is összeállított anyagot, maiben leírás és rajz is van én azt használom. Igaz csak a lábat szoktam, a kezét nem hagyja a többi meg valahogy mindig kimarad.

Ma elkezdtem próbálkozni arra szoktatni, hogy a kiságyában próbáljon meg elaludni egyedül. Persze én ezt a felvesz/letesz módszert nem tartom igazán jónak. Lehet hogy használna, de hogy én 50x vagy akár 100x csináljam.... így is kivan a hátam, karom amikor pár percig ringatnom kell!

Amikor láttam hogy ásít, álmos betettem a kiságyba, maradtam vele, dúdolgattam, simogattam. Aztán amikor elkezdett sírni, felvettem és ringattam egy kicsit. Aztán amikor láttam hogy csukódnak a szemei, akkor visszatettem és ss... ss... ss.... simi. Még nem aludt, de ilyenkor volt többször hogy elfordítja a fejét, hozzábújik a pelenkához, amit az arcához érintek és alszik.

Gondoltam inkább megpróbálom szép lassan ezt csinálni, egyre jobban elhagyva a ringatást. Aztán ki tudja mennyire jön be. De valamit csinálni kell mert egyre jobban nem bírom cipelni. A hintaszéket meg nem akarom már erre használni, megszokja!

KépKép
domidina
 
 


en a napkozbeni alvasaiban azt vettem eszre nala hetek ota, hogy napkozben max. 4 orat alszik, s barhogy is jonnek ki ezek, betartja, ha csk 40-50 percekre bir elaludni, akkor 4x alszik, de tegnap (biztos az oltas miatt) aludt 2x2 orat, de az utolsobol is felkelt negyed4kor, s mivel o percre pontosan csak 2 orat bir ebren, gondoltam, majd a jatzsoteren, a kocsiban tologatva n6 korul elalszik egy kicsit, s akkor jo birja majd az este 8-as furcsiig, de a francokat, lesett nyitott szemmel, s vigyorgott, n7-kor szopcsizott egy keveset, elaludt kozben 2 percre, de ahogy felalltam, kinyitotta a szemet, s ezzel a ket perccel fel is toltotte magat a kovetkezo masfel orara. hm.
vettetek mar eszre ilyent?

evesnel meg en se tudnek neki tobbet adni, egyszeruen nem fogadja el, s ha veletlen megis, akkor vissza is adja a felesleget, valszeg nem zar jol a gyomorszaja, ennyi fer el benne, igy is sokat bukik, ezert - ugyesen - beallitotta magat a gyakori de kis mennyisegekre, talan ennek koszonhetjuk az ejjeli eveseket is, csak nagy ritkan merem meg rajtautesszeruen 1-2 heten egyszer, de meg mindig ugy eszik, mint 2 honapos koraban, neha olyan keveseket eszik, s a masik mellet nem is keri, pedig mindig 2 mellbol szopik (aliz is csak o 240-eket) anno, h. jo hogy nem merem mindig, mert mar beparaztam volna, de 7.5 kg, s az uccso negy hetben is 70 dkg-ot hizott, pedig mar eleg lenne 50 dkg koruli is a 3. honap utan, mondta a doki bacsink. bar nem dagi, ugyhogy biztos csontra hizza, mert izomra nem, az tuti :roll:

en mar teljesen bealltam erre, idegileg is, tejtermelesileg is, se tobb, se kevesebb, meg az ejszakakra is, csak akkor leszek nyugos mar, ha 2 helyett 3x ebred:-).

Kép
Kép
momoska
 
 


edina,
s cicin se alszik el?
borso 1-2 napja megint elalszik maga, csak az alvoskutyajat es rongyat gyurogeti, meg veszekszik veluk, de ha uvoltozik, akkor cicit kap, s 1 perc mulva alszik. ma - mig en oviban voltam - az apja tette le (kicsit koran, mert azt se szabad, nagyon el kell kapni az idopontot nala, see tul koran, se tul keson:-)), s neki uvoltozott 20 percet, s pont mire megjottem, akkor hagyta abba, s bealudt, o nem tudott mast tenni, csak a simizest neha, de en - sajna - nem birom ki ezeket a 10-20 perceket, foleg, ha szopcsiival meg rogton bealszik.

huuu, azt en se szeretem, ha napokra egyedul vagyok a kolykokkel, nem is volt meg ilyen. alizzal is max. 2 nap. nalunk mindig az apjuk furdeti oket, borisz talan 2x furdettem en, eleg fura volt, meg a vizet is alig birtam megcsinalni, mert aliznal meg volt homeronk, de borisznal apanak mar nem volt szuksege ra, ezert nem is talaltam meg, kicsit fel is szisszent a gyerek, mikor beleraktam:- :oops:

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska: Cicin csak még a legelején aludt el, az első hónapban aztán nem. Igaz most is vannak olyan napok, hogy a 6 órás etetés előtt már fönt van 1 órával és az evés után sem alszik el, és már rettenetesen álmos f8-kor. Akkor elaludna, de ha fölveszem büfizni fölébred, igaz félkomás ilyenkor is.

De nálunk is javul az alvás helyzet, annyira már nem hisztizik, és tényleg úgy van hogy el kell kapni a pillanatot amikor már elég álmos, és még nem pörögte túl magát. Ma pl. délelőtt fölébred szokásos 40 perc után, de sikerült visszaaltatnom 20 perces föntlétet követően. Most már nagyon sírás sincs, ringatom egy kicsit, és teszem az ágyba.. De ezt már írtam...

Na megyek apának kell még a gép! Ilyenkor még nem is voltam itt, ilyenkor én már alszom, korán kelek..

KépKép
domidina
 
 


borso nalunk sem aludt el cicin soha, ezt par hete ortam is itt, s ahogy leirtam, raszokott:-) mindig igy megcafol.
soxor le kellene irnom:
meg eszik ejjel.
meg eszik ejjel.
meg eszik ejjel.
meg eszik ejjel.
hatha ezt is megcafolja :)

Kép
Kép
momoska
 
 


borso nalunk sem aludt el cicin soha, ezt par hete irtam is itt, s ahogy leirtam, raszokott:-) mindig igy megcafol.
soxor le kellene irnom:
meg eszik ejjel.
meg eszik ejjel.
meg eszik ejjel.
meg eszik ejjel.
hatha ezt is megcafolja :)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Apa elment, uh. varsárnapig egyedül. Brrrr :cry: :cry:

Dobok egy képet, tegnap sétáltunk az udvaron, igaz egy kicsit nagy még rá a kalap, de sapka meg már meleg uh. ráadtam.
Kép

Megyek leteszem aludni f9 óta fent van és már álmos. Aztán ha felébred megint rövid alvás után, visszaaltatom. Tegnap is sikerült.

Cicizés: Lili csak evésre használja, én megnyugtatásra soha nem használtam, igaz ehhez biztos az is közrejátszik, hogy bimbóvédővel szoptatok és az macerásabb.....

KépKép
domidina
 
 


nagyon edes:-) jol all neki.
s vegre latunk teged is, edina, bar azt hiszem egy kepen mar lattunk, de ott mintha hosszu hajad lett volna:-)
nekem alig van fenykepem borisszal, gondolom azert, mert szinte mindig en fenykepezek, de tegnap csinaltunk egyet, ha addig nem ebred fel, felrakom a geprol, ne fantomkent beszeljek mar itt, mert a tobbiek arca legalabb a profilban kinn van.
en meg szepe kiszamoltam, ha problema nelkul le akarom rakni, akkor 9.40-kor kell leraknom, fenn jatszottunk a nagy agyon, lejottem a telefonomert. mire felertem (9.30kor) bealudt, most msfel oraja, ugyhogy valszeg mindjart ebred.
na nemszoltmeg.
itt a kep---->
(egesz jol emelem en is a fejem, nem?:-) Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék bekapcsolódni!Már régóta(kb.1 hónapja)olvasom az írásaitokat,sajnos eddig csak erre volt időm a Picúr(Petra) és a házimunka,séta mellett.
Remélhetőleg most már napi vagy 2-3napi kapcsolatban lehetünk. :P
Petra is sokat bukik,mindegy hogy cicizik vagy tápszert kap.
Van,hogy evés után két órával jön ki a kaja,hiába büfizett előtte nagyot.Viszont ha este vagy hajnalban eszik,akkor nem szokott büfizni(mert elalszik közben) és mégsem jön ki egy csepp sem.
Nem tudom,mikor fogja kinőni,de már jó lenne,mert naponta többször kell ruhát cserélni emiatt.
Megyek mert ki kell teregetni.
később jövök........
Felteszek egy képet,remélem sikerül
jucus-petra
 
 


ja. es igy kuzd elalvas elott az alvoskutyaval es a ronggyal!----> Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


szia jucus,
udv itt!
borso is igy van: sokat bukik, de ejjel soha, pedig eszik meg akkor is min. 2x, es nem is bufiztetem olyankor (mar nappal is ritkan). kicsit rosszul zar meg a gyomorszajuk, de erdekes, mar nalunk pl. vannak napok, amikor egyaltalan nem bukik, ki erti ezt. tan ha kapnak szilardabb etelt is majd, akkor jobban birjak.
mikor szuletett petra? hol? s hol laktok?
a kep meg nem jott at.

Kép
Kép
momoska
 
 


Üdv itt Jucus, várjuk a bemutatkozás!!!

egyébként még Lili is alszik azóta, illetve ahogy sejtettem felébredt 45 perc után, de visszaaltattam és 11 óta alszik. Régebben meg mindig kivettem ilyenkor a kiságyból és mentünk játszani, mondván ennyit aludt és kész. Jött a játék, a foglalkozás kajáig. Pedig lehet hogy akkor is aludt volna még, csak egyedül nem tudott visszaaludni.

Tudtam is csinálni egy kis takarítást az alsó szinten.

Nem véletlen nem rakok fel olyan képet, ahol teljesen látszom. Utálom ha fényképeznek, nincs valami jó fényképarcom, mindegyiken szörnyű ronda vagyok....

Na most ennyi, felébredt, jöhet a mamina. Aztán sétálunk egyet.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a szivélyes fogadtatást,jólesett.

Petra január 1-én 14:55-kor született a János-kórházban.Budapesten a XIV.kerületben lakunk.
A kép azért nem ment át,mert szerintem le kellene kicsinyíteni,azt meg nem tudom,hogy kell,de majd megtudakolom.

Abban tudnátok segíteni,hogy amit a levél végére biggyesztetek naptárt a gyerkőc életkoráról,honnan tudom letölteni.
Előre is köszi
jucus-petra
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: