Új privát üzeneted érkezett!

Quartett teszt, ami négymarkeres vérvizsgálat (az AFP csak egy a 4-ből), leveszik a vért, kiküldik Angliába és 90 % biztonsággal (igaz ez is csak szűrőizsgálat, nem diagnosztikus) megmondják az értékekből, hogy mik az esélyek rendellenességre. Mit ne mondjak rengetegen voltak, nem is gondoltam volna. Külföldön ezt végzik, nem az AFP-t önmagában, mert rengetegszer téves eredményt ad és paráztatják vele a kismamákat. Ha itt is fennakad vki a szűrésen, javasolják az amniocentézist természetesen, de ezzel a szűréssel elkerülhető a felesleges hasbaszúrás. Én nyeltem egy nagyot és elmentem, de a 0.6-os értékemmel azt mondta a genetikus nincs mitől tartsak. És nagyon jó, hogy már a klinika is tudomásulveszi a kapott eredményt. :) Szóval érdemes (www.downszures.hu). A góré itt a Czeiczel Endre.
Vendég
 


Dóri :)
Engem nmagyon érdekelne ez a teszt. Pont most nézem az Istenhegyi úti Géndiagnosztika honlapját. De ha Neked van tapasztalatod, légyszi válaszolnál néhány kérdésre?
Hanyadik héten kell menni? Hol van helyileg? Mennyivel előbb kell bejelentkezni? Tudsz telefonszámot monani? vagy ez a neten megnézhető?
Köszi előre is!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, szerintem minden fenn van a honlapjukon, személyes tapasztalatom, hogy korrektek voltak velem tényleg. Kimerítő válaszokat kaptam a kérdéseimre és tulajdonképpen minden kismamának ajánlják mindenféle eredménytől/életkortól függetlenül. Sajnos ma Mo-on ezt a vérvizsgálatot nem támogatja az OEP. :( Kétfajta teszt van, az integrált meg ez a quartett, a q.-nek az ideális időpontja 18-20 asszem, a másik korábban végzendő. Volt ott jópár csajszi, akik már másodjára, harmadjára voltak vérvételen (12-16. hetesek). Ha pl. az AFP-t (meg mellé jópár markert néznek ugye, nem csak önmagában azt) velük csináltatod, akkor az sokkal pontosabb, és ha ezt előbb tudom, tuti odamentem volna. :roll:

Helyileg az Örs vezér térnél vannak, és minden kedden van vérvétel nekem azt mondták, és így van meg csüt. estére. Bejelentkezni nem kell sokkal előbb, mert csak egy vérvételről van szó, meg előtte egy kb negyedórás beszélgetésről. (06 20 945-3558).

Érdekességként, felhívtam ma reggel a Telkit, mert a prospektusukban ott van, ha mégis amniora kerül a sor, (annak az eredménye 3-4 hét a kórházakban, és ha akkor derül ki, hogy gáz van, akkor már egy sokkal idősebb terhességről van szó :(), akkor van egy olyan módszer, aminek segítségével 2-3 NAP alatt megvan az eredménye a kromoszómavizsgálatnak, és mindezt a Telkiben végzik. Az ára 170.000 Ft a komplett vizsgálatnak. Nem semmi..

Egyébként meg nem is tudom mit gondolok ilyenekre mikor tökéletes nyaki redő volt a 12. héten, fiatal vagyok és csak egy hülye 0.6-os AFP van a kezemben, és riogatom itt magam. :oops: :roll: :) De jobb felkészültnek lenni mindenesetre. :oops: De a véreredményemre nagyon kiváncsi vagyok! :)
Vendég
 

 
 

Sziasztok Lányok!


Dóri

Augusztus 5. a nagy nap.


Én Bazsival és Lacival is voltam a 12. héten ezen a genetikai szűrésen.
Bazsival még csak a Mammutban csinálták és Angliába küldték ki a vérmintát, Lacival meg már a Rózsakertben csinálták és az Istenhegyibe küldték. Az uh-n készült képeket küldték ki Angliába és ott is megvizsgálták a képeket meg az adatokat és azok alapján adtak egy valószínűséget. Aznap este hívtak is az eredménnyel. Az uh-val együtt volt 24.000 FT.
Viszont a sznográfus barátnőm azt mondta, hogy egy jó ultrahangos mindent meg tud mondani, amit meg nem arra a vérvétel sem ad választ. Ráadásul ma már olyan fajai vannak ezeknek a betegségeknek, aminek nincsenek tipikus tüneteti, tehát simán lehet(ne) valami baj, attól még, hogy az ember mindent megcsináltat. Egyedül az amniocentézis, vagy a chorionbiopszia a tuti vizsgálat.
Ennek ellenére persze most is meg fogom csináltatni a vizsgálatot. :lol:
Ráadásul soha meg nem fordult még a fejemben, hogy bármi baja is lehetne a babáknak, egyiknél sem.

Nelli
Ha gondolod megnézheted a Rózsakert Medical Center honlapját is, mert ott a vérvétellel együtt az ultrahangot is megcsinálják. Én oda jártam meg majd most is oda fogok terhesgondozásra és nagyon aranyosak a dokik is. Ráadásul elég provi gépük van, mert már a 12. heti uh-t is hasival csinálják.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi, én sem gondolom, hogy bármi baja lenne a babámnak :D , csak úgy gondolom, hogy azért, amit lehet elvégeztetek, az is eggyel több szűrés. Ha meg idősebb lennék tuti megcsináltatnám a biopsziát vagy amniot, mert akkor azért nagyobb kockázatot mond már mindenki.

Ma megyünk Vörösmarty-térezni. :) Jó kis kürtős kali... :P :lol:
Vendég
 


Köszönöm szépen az infót, utánanézek.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dóri

Én pont ezt mondom, hogy bár nem érzem, hogy bármi gond lenne, azért megcsináltatom ezt a biztosabb vérvizsgálatot.
Bár hozzátesze, hogy azt mondják, hogy az eredmény kb. 75 %-át az uh adja és vérvételből nyerhető eredmény az kb. 15 %.
Én a négy markerest azért nem csináltattam, mert én megcsináltattam már a 12. hétben az Istehegyiset, és utána azt már felesleges lett volna.

Vizsont én, bár már a 36. évemben vagyok az amniot tuti nem csináltatom meg, mert totál felesleges és kockázatos beavatkozásnak tartom. Még akkor sem, ha hivatalból ajánlani fogja a védőnő.
Max akkor csináltatnám meg, ha a vérvétel és főleg az uh alapján azt mondnaák, hogy valami nem stimmel. De pl. az afp alapján tuti nem. Nekem pl. Lacikánál nem is csinálták meg az afp-t. Pontosabban a vért levették, csak aztán eltűnt a labor és a Schöfi között valahol. Megisételni meg ugye nem lehet.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Csajok, akiknek fia van: mikor várandósok voltatok vele, nem émelyegtetek?
Azt olvastam, aki émelyeg, hány, lányt vár. Ha ez így van, akkor már 100%, hogy ez a baba is lány lesz.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,

csak hogy elbizonytalanítsalak egy kicsit :wink: :

Zsófival egyáltalán nem émelyegtem, semmilyen problémám nem volt, egy ismerősöm, akinek fia született, végighányta mind a 9 hónapot....
Most viszont émelyegtem eleinte, teljesen máshogyan éreztem magam, mint a lányommal az első 3 hónapban és úgy érzem fiam lesz! :D

Kép

Kép
mankababa
 
 


Ildi, én nem merném nem megcsináltatni, de ezt mindenki maga érzi. Még a terhesség ezen időszakában is megvan az a bizonyos 1% esély a vetélésre sajnos, éls az amniot is 1 körülre teszik.

Nelli,én nem émelyegtem Gergővel sosem, Vikivel végighánytam 4 hónapot, most meg émelygés, időnként hányás most a kisfiú babával. :) Én annyira örülök, hogy lesz egy kisöcsi még a családban! :) Középen meg a nővérke. :)

Átfagytunk a Vörösmarty téren.. nagyon hideg van, de lehet, hogy csak én vagyok érzékenyebb a hidegre amióta terhes vagyok megint. :)
Vendég
 


Dóri

Ez így van, pontosan ezért nem csináltatom meg, mert meg sem fodul a fejemben, hogy valami baj lehet. Akkor meg minek kockáztatni.
Meg azért más az, hogy így is van kockázata. Ezzel az erővel végig van kockázat. Nekem a dokim mindig azt mondja, hogy bármilyen vizsgálat is van meg, az, hogy minden rendben volt, csak akkor derül ki, ha megszületett egy egészséges baba. Mindenre nem tudnak vizsgálatot csinálni, meg az uh sem mutat meg mindent.
Ennek ellenére én is azt vallom, hogy a kockázat mentes vizsgálatokat meg kell csináltatni. Csak nálam már a hasbaszűrás az nem az.


Neli
Én mindkét fiúnál émelyegtem, de egyiknél sem hánytam. Most egyenlőre még az égegyadta világon semmi bajom, az álmosságon kívül. Lehet, hogy most lesz lány? :lol:

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Hát köszi lányok, akkor ez azt mutatja, hogy még bármi lehet :lol:
Mondjuk én nem vagyok egy hányós fajta, most sem hányok, csak émelygek.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Szabad még csatlakozni a csapathoz?
Eddig nem mertem írni, csak olvasgattalak titeket. Sajnos ez a terhességem nem egy leányálom. A kezdetektől barnáztam és véreztem, nagyon féltem, hogy mi lesz, de szerencsére elmúlt a 12. hét után.
Május 27.-re vagyok kiírva. Már van egy 16 hós kisfiam, Gergő.

Én épp ma voltam AFP-n, ill. vércsoport és ellenanyag szűrésen. Most lesz miért izgulnom 2 hétig.

Nelli! Nekem Gergővel semmi panaszom nem volt. Most meg végig rókáztam az első 12 hetet, és nagyon rosszul voltam. Még nem tudjuk a nemét, de kíváncsi vagyok.

Azt hiszem egyenlőre ennyit akartam írni.

jucus1
 
 


Sziasztok!

Keveset jövök mostanában, sokat rohangászok, sok a meló, rosszul alszom éjszaka és fáradt vagoyk estére.

Megvolt az UH, mensi szerint ma 12 + 6 vagyok, a doki szerint 13 + 4 (72mm), de én maradok az mensis számolásnál. Szivhang jó, tarkóredő 1,74 ami a normál tartományban van. Hason fekszik és a két kezét egyszerre mozgatja. Szerintem karizomerősítő gyakorlatokat végez. Lábaközé nem tudtak benézni.

Ez a kép nem olyan jó minőségű, mint amit a doktornéni szokott adni, de szerintem jól látszik a profilja

Hétfőn megyek a doktornénihez is, megbeszéljük a mai eredményt, meg az AFP-re beír valamikorra, tán ő is csinál UH-t

Kép 72 mm

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Jucus, üdv a csapatban, persze, gyere! :)

Evica, gratula a babához. :) Kár, hogy nem derült ki a nem, de ez azért ritkábban szokott.

Nekem megjött a véreredményem, teljes negatív lett, 1:50.000-hez a ráta, meg email-en is itt van, holnap lobogtatom a klinikán, azt is mondták a genetikán, hogy teljesen felsleges elmennem holnap, de azért én elmegyek, kiváncsi vagyok ők mit mondanak. És legalább lesz még egy uh. :)
Vendég
 


Dóri! Örülök neki :wink:

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a klinikáról, egészen hamar ment a dolog, és ők is azt mondták, hogy minden rendben (volt uh is :)) és élvezzem tovább a kismamaságot. :D Egészen belazultak. :lol:

Ma van Gergő szereplése a karácsonyi ünnepségen, úgyhogy addig pihenek, Viki alszik szerencsére, ahogy szokott.

Szép napot! :)
Vendég
 


sziasztok,
sajnos én is csak ritkán jövök, de mindig olvaslak titeket!
Üdv az újaknak!!

én ma voltam afp-n, és kellemes meglepetés volt, h végre nem fájt a vérszivás... :lol:

pocakom még nincs, magzatmozgást még nem érzek, uh-ra január elején megyek...

viszont járok tornázni keddenként, és ez mindig olyan jóóóóól esik... :lol:

ti jártok vmi tornára, úszásra???

megyek is tovább, ebéd még csak most készülget... :oops:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Zsanci: én most nem járok tornázni. Van itthon is 1-2 kismamás dvd-m, de a lányom mellett olyan nehéz... Pedig jó lenne, régen is emlékszem, milyen jót tett a derekamnak.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál, íme a legújabb családtag:
Kép

Kicsit soknak látom a magzatvizet, de a doki szerint nincs gond, viszont van egy vérömleny, kicsit barnáztam tegnep este, kaptam Duphastont és Rutascorbint.
Remélem nem lesz gond.

A hossza 1,7 cm, korának megfelelő méretű, meghallgattuk a szívhangját is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Uxi! Szép a pocakbabád, remélem, nem lesz semmi baj a vérömlennyel. Ez amúgy mitől lehet?

Mi elhavazva a karácsonytól, ideges amiatt, hogy már sehova nem tudok elmenni azt a kevés dolgot megvenni, ami kimaradt, mert mindenhol őrület és tömeg, emiatt én őrülök meg itthon... :evil:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Uxi: gratula a babafotóhoz :). Remélem, már elmúlt a barnázás. Pihenjél, amennyit csak tudsz (vagy amennyit a nagytesó enged :lol: )

Én ma voltam az AFP-s vérvételen. Nem tudjátok, mennyi idő az eredmény? Nekem régről 2 hét rémlik (de pénteken megyek a dokihoz, nem bánnám, ha meglenne addigra az eredmény, és jó lenne - régen a lányommal magas volt)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
Drukkolok, hogy minden rendben legyen az AFP-vel!

Uxi :)
Szép a babód :lol: Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Karácsonyi őrület tényleg borzalmas. Én igyekszem mindent elintézni a közelünkben, mert a belvárosba be nem megyek. Hál istennek van arra Cora, Auchan.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!
Még van negy kis barnázás, de már alig látszik. Nem tudom, mitől van a vérömleny, a doki szerint nem tapadt meg jól a baba. :shock: Remélem nem lesz baj...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Uxi!

Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! Tudom, hogy Emi mellett nem nagyon lehet pihenni, de legalább, ha alszik napközben, akkor aludj Te is!!!!

Timi,
nekem is 2 hét rémlik, én 27-én megyek AFP-re és terheléses vércukor vizsgálatra. Szorítok, hogy jó legyen az eredmény, bár az én dokim szerint nem kell rögtön megijedni, ha nem jó, annyi minden befolyásolhatja......

Holnap mentek 4D-s ultrahangra? Nagyon kíváncsi vagyok!!!! :)

Zsófi tegnap megkapta a 18 hónapos oltást, jól be is lázasodott tőle, de mára semmi baja, hála Istennek...


Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Uxi, képzelem Te is mennyit tudsz pihenni a lányka mellett. :roll: Ez a barnázás tényleg nagyon idegesítő, minden pisiléskor rettegek, hogy jaj nehogy legyen már vmi.. :oops: Nekem a méhszájsebtől van sajna, de minden alkalommal aggódni kezdek, de pihenésről Gergő és Viki mellett egyáltalán nincs módom. :roll: Mini stollen és pozsonyi kiflik (gesztenyével töltve)szépen megsültek, csütörtökre maradnak a bejglik, még pénteken céges vacsi, előtte fodrász, kozmetikus. Ja, és ajándékcsomagolás, meg egy takarítás is bejátszik még hétvégéig. Szóval nekem is mozgalmasan telnek napjaim. :)

AFP eredménye nálam is 2 hét volt, de állítólag lehet érdeklődni a Schöpfiben és megmondják, ha kész van. De ezt olvastam valahol, nem tudom mennyire helytálló az infó.

Erka, egy nap alatt átment rajta a láz? Nem semmi.. Én is előre sajnálom majd a lányomat jan. közepén, amikor kapja a 15 hós.
Vendég
 


Most látom, tök össze-vissza írok, bocsi.. :oops: :oops:
valószínűleg a fáradtság, úgyhogy mentem is, csak kismillió emailt meg kellett válaszolnom még. :?

Jóéjt mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok!

Erka: neked hogy-hogy most csinálják a terheléses cukrot? Nekem a huszonvalahányadik hét rémlik...
Igen, holnap megyünk, már úgy várom :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Hát, próbálok pihenni.
Legalább mostanában éjjel jobba alszunk, az is valami. :wink:

Ezzel az oltási renddel jól megszívjuk, mivel a régivel kezdtük, ezért volt 5 hónapos oltás is (az újban nincs), most meg "élvezhetjük" az új rendszer "áldásait " is, tehát most is 2 oltás lesz, a régiben nem volt 15 hónapos, csak 18, ha jól tudom. Vagy 18 nem volt?
Mindegy, pont úgy esünk, hogy a lehető legtöbb szuri legyen. :evil:


Fú, ti már süttök karácsonyra?
Én meg még vizsgázom ezerrel, eszembe sem jutott még a készülődés... Igaz, holnap elutazunk anyósékhoz, 23-án du.j övünk haza, 25-én meg megyünk a szüleimhez.
Szerintem nálunk a szentestei menü anyóséktól hozott kaja lesz :oops: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Mi mindennap megyünk valahová karácsonykor, így itthon szerencsére nem kell főzni :lol: . De gondolkodok rajta, hogy sütök almás pitét, amit mostanában nagyon kívánok (pedig soha életemben nem szerettem :lol: ).

Én vizsgáimnak már szerencsére vége :lol:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Timi, ma van a nagy nap!!! :) Mindenképpen számolj be légyszi, hogy mi volt!!!!
Terheléses cukor: A Margitban kétszer csinálnak ilyet, a 16. és a 26. héten.

Dóri, a 15. hós oltásnak nálunk semmilyen mellékhatása nem volt, szóval, lehet, hogy szerencsétek lesz!:)

Karácsony:

Mi a balatoni nyaralóban töltjük a Karácsonyt, összes papával, mamával, dédivel, testvérrel, gyerekkel :lol: A nagymamák főznek, én csak a mákos gubáért vagyok felelős (tavaly jól megégett, mert elfeledkeztünk róla... :oops: , remélem most jobban sikerül, nem túl bonyolult feladat :)
Ma megpróbálkozom a mézeskalács sütéssel, nagyon izgulok, mert persze már mindenkinek elmeséltem, hogy mibe vágom a fejszémet... :oops:

Uxi,
18 hós oltás nem volt eddig. Nekem úgy tűnik az új rendszerben inkább csökken az oltások száma, Zsófi pl. 6 éves korában kap legközelebb :wink:

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Látom, mindenki elhavazva, nekünk fámk már van, de még nem tudom, mit főzök karácsonykor... Végülis, van még 2 nap...

Ma voltam dokinál, a megnagyobbodott és megvastagodott méhfal miatt már alig találtuk meg a miómát, és kisebbedett is... :twisted: :twisted: :twisted: Afp-m tökéletes, baba meg rohamléptekben nő, megint pár nappal előbbi terminust mutatott, persze, ez ilyenkor már nem számít, csak érdekes, hogy ugye Dorka is elég nagy növésű... Nemét nem mutatta, szorosan összeszorította a lábát törökülésben. :roll:

Most mennem kell recepteket keresgetni...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

UH-on minden rendben volt, teljesen egészséges, teljesen korának megfelelő :lol: .

És akkor bemutatom Marcikát :lol: :
Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,

gratulálok, nagyon édes!!!! Kicsit irígykedem is, mert Te már nevén tudod szólítani a babócádat! :lol: No, de majd nálunk is eljön ennek az ideje :) Egyébként, ha fiú lesz, mi is Marcit tervezünk... :oops:

Megsütöttem a mézeskalácsot, tuti jól sikerült, nemcsak szép, de fincsi is :wink:

Jó éjt!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Erka: ti a Marcit miből becézitek :lol: :?: Mi fiúcskánk Martin lesz.

Egyébként nagyon nehezen mutatta meg magát, bepakolta a köldökzsinórt a lába közé. De végül csak sikerült (és tuti biztosra mondták). A becsült súlya 174 g, a CRL 11,61 cm. Picit nagyobb a koránál, így a szülést május 29-re becsülték.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Timi,

mi a Márton nevet választottuk:) De ugye még akármi is lehet... :lol: na jó, ha akármi nem is, de kislány még igen! :)

Örülök, hogy minden rendben! Egyébként kihez jársz a Kútvölgyiben? Livi is ott született? Volt választott szülésznőd?

Zsófit ma el kell vinnem orvoshoz, egyfolytában folyik az orrocskája és estére a láza is felmegy. Remélem csak az oltás mellékhatása és nem szedett össze vmi vírust szegényke... :cry:

Most megyek vasalni :( , holnap utazunk!!!!

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Erka: a Márton nekem is tetszik, de apának jobban tetszett a Martin.
Kútvölgyiben a Dr. Molvarec Attilához járok. Nála szültem a lányomat is. Nem volt választott szülésznőm, császárral szültem. Úgyhogy most amiatt is izgulok, ne legyen megint császár, de inkább nem is gondolok még a szülésre.
Te is voltál a Kútvölgyiben?
Zsófinak jobbulást.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
Gratula Marcika babához! Már szép nagy legényke :lol:

Szilvi :)
Ez teljesen jó hír :lol: Hurrá!
A kis szégyenlős. Domcsi sem mutatta magát a 30. hétig.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Timi,

igen, Zsófi a Kútvölgyiben született. Fantasztikus szülésznőm volt, remélem minden ok lesz ( és miért ne lenne az? :wink: )és ajánlhatom majd neked. :lol: A dokidat csak látásból ismerem, fiatal, nem túl jóképű :lol: , szemüveges, ugye?

Na lassan indulunk a dokibácsihoz...

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Timi,

igen, Zsófi a Kútvölgyiben született. Fantasztikus szülésznőm volt, remélem minden ok lesz ( és miért ne lenne az? :wink: )és ajánlhatom majd neked. :lol: A dokidat csak látásból ismerem, fiatal, nem túl jóképű :lol: , szemüveges, ugye?

Na lassan indulunk a dokibácsihoz...

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka: igen, ő az :lol: . Én nagyon szeretem, nagyon lelkiismeretes. Lassan 10 éve járok hozzá :lol: .
Te kinél szültél a kútvölgyiben? És ki volt a szülésznőd? Most miért szülsz máshol?

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi: én dr. Gozár Tamásnál szültem, akivel mindaddig elégedett voltam, amíg a szülésemre elfelejtett megérkezni, a telefonját sem vette fel, pedig az aneszteziológust is ő intézte (volna) az előre megbeszélt epidurális érzéstelenítéshez. Szegény szülésznő 2 percenként hívta telefonon és már a 3. üveg infúziót csepegtette belém az epidurálishoz....Mire a doki megjött már a kitolási szakasznál tartottunk, 40 perc múlva megszületett Zsófi. Szóval, óriási nagyot csalódtam a dokimban, nem mint orvosban, hanem elsősorban, mint emberben. Ezért váltottam orvost és kórházat is, bár a kórházzal maximálisan elégedett voltam!!! Keszegh Évi volt a szülésznőm, aki szakmailag és emberileg is kivételes teljesítményt nyújtott, nagyon megkedveltem, mindent neki köszönhetek!!!!

Röviden ennyi.


Megjöttünk a dokitól, vírusos felső légúti fertőzés, persze csak orrcseppet és orrkenőcsöt írt fel ....

Mivel holnap én már biztos nem tudok jönni és az ünnepek alatt sem, mert Balatonon leszünk január elejéig, ott pedig nincs internet, kívánok Nektek nagyon boldog Karácsonyt és örömökben gazdag Újévet!!!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Erka,
Nektek is boldog ünnepeket, bár már lehet, hogy nem olvasod. Nem semmi, hogy lekéste a szülésedet a dokid. :shock: Végükl hol fogsz szülni?

Timi, nagyon édi Marcikád. :) Nálunk is esélyes a név.. :)

Lezuttyantam a gép elé, míg melegszik a sütő, mennek a bejglik sülni mindjárt, 4 rúd összesen, 2 mákos, 2 diós. Életem első bejglije. :oops:

Annyira fáj a hátam (nem a derekam) tegnap du óta. :( Ez volt Vikinél is, de már csak az utolsó hónapban, ha lefeküdtem, akkor az segített. De most esélytelen vagyok ilyen dolgokra.. Ezen segít szerintetek vmi torna?? Kicsit húzós lenne, ha félidőben elkezdődne.. a súlyom is rendben van, rossz tartás sem lehet a tánc miatt, nem is emeltem meg magam, úgyhogy nem értem, de tényleg piszkosul fáj és kellemetlen. :roll: :?

Rita, Anikó rég hallottunk felőletek! minden okés remélem. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Erka: az egy fiatal doki, ugye? Tényleg nem semmi a történet. Én se mennék többet hozzá, az biztos. A szülésznőt is ismerem látásból (CTG-ről)

Dóri: nekem a derekam szokott fájni iszonyatosan. Még régen a régi védőnőmtől kaptam tornát papíron (milupás volt egyébként), és az nagyon jót tett, elmúlt a derékfájásom. (most sajnos nem találom azt a papírt) De mindenesetre van torna, ami jót tesz :). (egyébként nekem a fekvéstől csak rosszabb)
Gratula a bejglidhez :lol:
Mi ma sólisztgyurmás kézlenyomatos ajándékokat gyártottunk. (igazából én csináltam) Elég bénák lettek, de majd azt mondjuk, hogy Livike csinálta :lol: , akkor biztos örülnek neki a nagyszülők, dédiék.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Készen vannak a bejglik. :) az oldaluk kirepedt, mint egy rossz hurkának. :oops: :lol:

Holnap férj szabin, déltől kozmetika, fodrász, céges kari buli, aztán privát buli szórakozóhelyen folytatva. Gyerekek anyumnál alszanak, kirúgunk a hámból. :lol:
Még vasalnom kell, áll egy kisebb fajta dombság. :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Régen jártam erre :oops:

Timi, gyönyörű a babád! Én holnap megyek 4d-sre, remélem nekem is ilyen jó képeim lesznek.

Túl vagyok 6 vizsgán, és a karácsonyi ajánkékvásárláson. Most végre a Bubimra is koncentrálhatok. Gyönyörűen gömbölyödik a pocim, és néha buborékol belül (remélem nem csak képzelem az érzést).
Viszont észrevettem egy aggasztó doldot: néha bekeményedik a hasam alja. Nem is néha, naponta többször észrevettem. Igaz, az utóbbi időben elég stresszes napokat éltem (lehet erre fogni?). Ez normális tünet? Ugye nem kell izgulnom? Nyugtassatok meg!!!!

Csilla
Vendég
 


Csilla, nem kell, de azért most pihenj!
(Nekem is keményedett mostanában, vizsgák, ilyesmi... Meg emlékszem a harmadikat vártam, akkor is 16 hetesen keményedett először, hazacipeltem a négyéves lányomat a dokitól... :oops: . De nem lett semmi baj, neked sem lesz, de figyelj magadra meg a jelzésekre, jó??)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Dóri, most látom, hogy számontartasz, ez kedves, olyan irtó ritkán jövök! :)
Vasalnivaló: nekem itt van a Kilimandzsáró a nappaliban... Hetek óta csak tanultam, vizsgáztam, itthon meg csak a tüzet oltottam.. Most kicsit próbálom utolérni magam, ma takarítottam, délután elveimmel szöges ellentétben megengedtem a gyerekeimnek, hogy majdnem két órát mesenézéssel töltsenek... :oops: Ennyit még soha nem tévéztek, szégyellem is magam, de haladni szerettem volna, arra meg nagyon nem volt energiám, hogy kerülgessem őket, meg segítsenek (mindenki tudja, az kicsit több munkát jelent... :wink: ) Nagyon ciki??
Na megyek, lebontom a hegyet... 8)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Dóri :)
nagyon ügyi vagy a beiglikkel! Én még soha nem álltam neki, pedig sokat sütök :oops:
Egy kis kímélő torna bizti jót tenne a hátadnak!

Erka :)
Az én dokim majdnem mindkét szülésemet lekéste, mert mikor nekem amig el nem megy a magzatvíz, addig a gép nem mutat normális fájástevékenységet, amjdnem hazaküldtek múltkor is. majd utána rögtön elmegy a magzatvíz, és rögtön 2 perces, majd szünet nélküli fájásaim lesznek, és az első lányom 2 óra alatt, a második 1,5 óra alatt lett meg :lol:

Csilla :)
Szokott ilyen keményedés lenni, ha egy kicsit megerőltetjük magunkta, de nem félj, nem lesz semmi baj! Pihenj, amennyit tudsz!

Én eddig szűk 1 kg-t híztam, amiből szerintem a mellem 40 dkg :oops: Az még nem sok, ugye?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: