Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ricsi boldog szülinapot kívánok én is!

Képzeljétek Roncsi ma ½ 9-kor elaludt!

Tegnap 3/4 óra ringatás után elaludt nagy nehezen a karomban, de miután leraktam persze nekiállt balhézni. De kemények voltunk és 2x 5 perc után, aztán 10 percenként mentem be hozzá, megsimiztem és visszaraktam a helyére. Persze nem tetszett neki, visított az ágya végében, verte az ágytáblát, hogy csak úgy zengett, és kidobált néhány plüssállatkát az ágyából. ¾ 10-től ¼ 11-ig bírta, aztán elaludt az ágya végében. Persze azért hajnali ½ 3-kor átkéredzkedett.

Tegnap este kiolvastam a szakirodalom ide vonatkozó részét, és a Suttogóban volt, hogy ne hagyjuk délután 4-nél tovább aludni, és meséljünk neki elalvás előtt. Igy tettünk, úgyhogy 8-kor már álmos volt eléggé és ringatás közben meséltem neki. Mikor leraktam, próbált volna balhézni, de annyira fáradt volt, hogy egy-két bágyadt döngetés után elaludt az ágy végében.

Nagy változások lesznek nálunk, mert a férjemnek találtunk munkát. Úgy néz ki, hogy január közepétől dolgozni fog, úgyhogy Roncsi 4 napon keresztül ½ 9-től ½ 6-ig a Margit néninkkel lesz, pénteken pedig a nagyapjával, amikor én is előbb le tudok lépni 3-4 körül. Nagy feladat még apámat megtanítani mindenre, de nagyon lelkes, remélem menni fog neki.

A férjem persze kicsit neki van keseredve, hogy egyikőnk sem lesz itthon Roncsival, de hát legalább itthon lesz és nem bölcsiben. Persze azért én is tartok tőle, hogy hogyan fogja viselni, bár Margit nénivel remekül megvan most is heti 3x ½ napot.

Próbálok felrakni majd fotókat, de csak bent tudom lekicsinyíteni őket.

Addig is üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!!!

Lilla látom nehéz az alvás, nálunk Gery nappal csak egyszer alszik, ebéd után olyan 1- másfél órát. Legkésőbb fél 4 -kor felkel. Így Ő estére már mindig fáradt. Bár most volt 2 nap, amikor Ő is ezt csinálta, hogy nehezen aludt el. Lehet ez a frontok és a telihold miatt is, akkor egyértelműen rosszabbul alszik! ÉN IS! :? :?
Mondjuk Én mindig próbálom nem felvenni Geryt, hogy ne a kezemben aludjon el, hanem az ágyában. Ezt már régóta így csináljuk és bevált. Esti evéskor annyira elálmosodik már, majdnem teljesen elalszik, de arra még feleszmél, hogy berakom a kiságyába. Mindig tudja, hogy nem a kezemben aludt el! És állitólag a babák ahol elalszanak, ugyanott szeretnek ébredni is. Ezért szoktunk le nagyon hamar arról, hogy a kezemben aludjon el Gery. De hát nálunk nagyon jók az éjszakák, ritka az ébredés, ha mégis, akkor is egy simogatás és visszateszem feküdni, vissza is alszik Gery. Este 9- 1/2 10 -től reggel 8-9-ig!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Jóalvó szerencsére Gery. :lol: :lol: :lol:
Lilla remélem sikerül hamarosan könnyen letenni este Roncsit!! :lol: :lol:

Mi meg sajna nem tudjuk majd kikerülni a bölcsit, most Január végén kell majd beiratni, és reményeim szerint Én majd jövő januárban megyek vissza melózni.

Na most ennyi, puszi mindekinek!

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 



Sziasztok!

Az összes gyerkőcnek utólag, és előre is boldog születésnapot kívánok!
Pár nap, és mindannyian cserélhetjük a vonalzóinkat. :D

Sajnálom, akiknél az alvás nehezen megy, sajnos mostanában Márk is zűrös. A műtét óta nagyon nyugtalanul alszik. Ennek ellenére egyre többet gondolok arra, hogy kéne még egy kicsi. Márk is olyan nagy már...
Na, majd meglátjuk...

Szép hétvégét!


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok!!!!!!

Gery egyre ügyesebb!!!!
Már nagyon sokat jár egyedül! Ma lesétáltunk a Sparba, de úgy indultunk, hogy Gery tolta a babakocsiját!!!!! Hátul a kosár rész, pont jó kézmagasságba esik neki. Elindultunk innen a lakásból, ki a folyósón, be a liftbe, utána egy kicsit kézben a pár lépcső miatt, aztán végig le a hosszú lejtőn, majdnem egész a boltig!!! Csak aztán már elfáradt és orrabukott, na akkor kis sírás és onnan beültettük. De olyan kis ügyes volt!!!!!! A maga kis totyogó tempójában jött közöttünk lent kábé a térdünk magasságában, de a saját kis lábán. A totyogó tempó egyébként neki elég gyors volt, mert elég sűrűn rakta egymás után a kis lábait. Erősen koncentrált, és láthatóan nagyon büszke volt magára, hogy milyen ügyes!!!! És mi is büszkék voltunk rá Andrással!!!!! Olyan kis édi volt!!!!!! Egyszer még fel is nézett rám, hogy figyelem e Őt!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
És ha eszünk, adok neki falatot, akkor már elveszi a kezemből és Ő akarja a saját szájába tömni! Nos ez még nem mindig olyan tökéletes, de ezt is meg kell tanulni! Van, hogy berakja a szájába sikeresen a kajcsit, aztán a következő mozdulatával ki is rántja azt!!! Hajrá Gerykém, tanulj és tanulj!

Én is már előre minden babónak boldog Szülinapot, sűrű lesz a hónap!!! :roll: :lol: :lol: :lol:
Böske! Hú, Ti már a 3. babán gondolkoztok!!! Tök jó, becsülön az ilyet, tényleg Én csak drukkolok nektek! Szép is a nagy család!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én azért azt hiszem maradok csak Gerynél, legalább is egy jó hosszú időre még biztos! Pedig Gery jóalvó.......... de ez nem ettől függ.

További szép hétvégét mindenkinek!!!!! :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Mostanában egyszerűen nincs időm semmire.
Ezerrel dolgoztam Kende honlapján, de a videók feltöltését kezdhetem előlről. :twisted: :twisted: :twisted:

Makimról:
Karácsony előtt kibújt a 3. foga, és Szilveszter előtti napon a 4. is. A harmadikat véletlenül vettem észre, semmi jele nem volt, viszont a negyedik megkínozta rendesen. 12 napig tartó hisztin mentünk át. Nem sok hajam maradt...
A karácsony sok-sok ajándékot hozott neki. Előszőr volt 1-2 favorit ajándék játék, de most már mindegyiket birtokba vette, és szívesen játszik velük.
Megtanult táncolni is.
És végre megvolt az első tudatos szava: Papa. Először egyik délután ült papa ajtaja előtt, és várta, hoyg kinyiljon, és kijöjjön a nagypapa. Mondtam neki, hogy kopogj be, erre azt mondta, hogy papa, és rátette a kezét az ajtóra. Ezt még ezt hittem, véletlen volt. De: Másnap ül mama szobájának a küszöbén, kijött apum a wc-ről, Kende meglátta, és tisztán, érthetően, boldogan azt mondta: papa! nagyon örültünk neki. Hát még a nagypapája! Azonnal félbehagyta a munkáját, felkapta az unokát, és játszott vele sokat.
Kende 30.-án beteg lett. Jól megfázott szegénykém. Így a Szilveszter éjjel hőemelkedésel, teli orral vészeltük át. Még kicsit beteg, de már javulóban.
A szilveszteri durrogásra felébredt, de nem sírt. Pedig a haverjaim direkt az én ablakom alatt csináltak nagy tüzijátékot (20 percig tartott, és elég sűrűn durrogott), hogy én se maradjak ki a haveri "buliból". Annyira megható volt, hogy sírtam is. De vissza Kendéhez. Jól bebugyoláltam, kiálltunk az ablakba. Nyitott ablaknál, hogy a tetejét is jól lássuk. Szóval nagyon hangos volt, de maki nem sírt, csak nézte a fényeket. De olyan álmos volt, hogy alig tudta tartani magát.
Most, hogy már javulgat, és a foga sem kínozza, már az alvása rendeződött, bár enni még picit kevesebbet eszik, de így is egy noormális adag lecsúszik. Ja, meg karácsony előtt voltunk méreckedni. 11 hónaposan 10,4 kg, 79cm. 85dkg-t hízott 1 hónap alatt.
Bocs, hogy csapongok, de nem tudom, hol tartottam már utoljára.

Végre valami jó is történt velem az idén. 8) 8) 8) 8) 8) 8) :D :D (Ez az utóbbi 3 hétről nagyon nem mondható el, de ezt hagyjuk. :twisted: ) Vettem egy új digitális fényképezőt. :D Hitelkártyára :oops: (majdcsak kifizetem valahogy :wink: ), de végre van valami, ami az enyém, és nem anyáméké, meg nem emlékeztet apára, nem együtt vettük :cry: . Elég jó gépecske, remélem, ezután jobb minőségű képekkel is szolgálhatok. :D
Sajna a másik eddig is haldoklott, de úgy néz ki, most már K.O. :cry: :cry: :cry: . Pedig nagyon szerettem. :wink:

Kende annyira édesen tud hisztizni. :lol: Bár tudom, ezt később nem fogom édesnek látni. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, azonnal görbíti a száját. És mivel ezt már a vége felé nem volt elég hatásos, mostanában plusz mutatvány, hogy ha ülök, akkor a lábamra hajtja a fejét arccal lefelé, ha állunk, akkor meg lehasal, és a földre arcol. Látja, hogy ez nem jön be, úgyhogy kb 10 mp múlva feláll, és vagy jön a sírás, vagy eltereljük a figyelmét, vagy csak szimplán ott hagyjuk. De mikor elfordulok és már nem lát, jót szoktam rajta mosolyogni. :lol: :lol:

Még pár kép, és elteszem magam. Bocsi, de visszaolvasni, és reagálni majd legközelebb... :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Még a régi géppel:

Ne maradjunk le mi sem a grimaszversenyről:
Kép

Anyu! Ez mi?
Kép

De jó ez a taxi!
Kép

Nem félek a cápától.
Kép

De jó kis fotelem van.
Kép

A fejetekre nővök:
Kép

Anyával:
Kép

Szilveszter:
Kép

Nem vagyok rossz fiú, csak nem hallottam, hogy szóltál...
Kép

Kukucsost játszottunk :D (persze alvás helyett :oops: :oops: ).
Van egy ruhazsepije az ágyban, amit néha tekerget. Most épp azt rakta az arca elé, és mikor kinézet mögüle, mondani kellett, hogy "kukuccs", és óriásiakat kacagott. :lol: :lol: :lol:

Itt épp a nagy lendülettől túlhúzta az arcán a zsepit, így az valahol a feje hátulján/oldalt kötött ki. :lol: :
Kép

Na, azért általában sikerült neki:
Kép

Amilyen béna vagyok, sosem sikerült elkapni a kacagós pillanatot, csak a végét:
Kép
Kép

És az új géppel:

Töltök papának sört, biztos nagyon szomjas már: 8)
Kép

Spenóthuszár:
Erős leszek, mint Popeye!!!
Kép

Bocsi, ha sok lettem!

Napló, és képek bővebben a honlapján.
Jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!!

Szilpa!
Jók a képek, de Én ezeket már rég meglestem a honlapon! Nagyon édi Kende!!!!! :lol: :lol:

Én is mutizok pár képet, ahogy Gery tolta a babakocsiját a hétvégén. Videó is van róla, majd felrakom a honlapra!!
Addig is pár kép!!! :lol: :lol: :lol:
Többiek merre??

Kép Kép Kép Kép

És játék közben :
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Márknak boldog 1. szülinapot kívánunk!:P

Boldog szülinapot minden babócának, aki az elmúlt napokban ünnepelt! :P :P :P

Mi is megvagyunk, csak Ádám gyógyulása után Anna lett beteg, vmi vírustól gyomorhurutja lett, magas láza meg egy kis hasmenése volt 3 napig. Fül-orr-gégészeten is voltunk tegnap, fülkürthurutja van és az orra belül duzzadt (gondolom, a nyálkahártya). Emiatt bár nem folyik az orra, de nem tud rendesen inni és néha horkol. Valószínűleg ez a felsőlégúti nyavaja húzódott a gyomrára is. Úgyhogy nem unatkozunk.

Lilla!
Alvásnál próbálkoztál azzal, hogy leteszed ébren, és amíg sír mellette maradsz? Én egyszer 1,5 órát ültem Ádám ágya mellett így, bár Ő akkor már 1,5 éves volt.
Szerencsére Annával nincsenek ilyen gondok, kaja után leteszem és elalszik magától. Sőt, igazából csak az ágyában tud könnyen elaludni! Viszont ha nagyszülőknél vagyunk, ott kell maradni a szobában, míg elalszik, ez újdonság.

Sudi!
Milyen ügyesen megy Gery cipőben! Anna zokniban már nagyon profin jár, de cipőben megállni sem tud egyenlőre!
Én ősszel készülök visszamenni dolgozni, bár ez a kolléganőimtől is függ. De legkésőbb jövő januárban visszamegyek.

Szilpa!
Nagyon aranyos Kende! :lol: Kukucs nálunk is nagy kedvenc!
Új gép jó lehet :lol: , miénk is haldoklik szép csendben. :cry:
Sajnálom, hogy a hangulatod még mindig rossz, de kívánom, hogy az új év pozitív meglepetéseket tartogasson!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!!

Nagyon el van mindenki tűnve. Ludmilla legalább Te bejelentkeztél! :lol: :lol: :lol: :lol:
Bizony nem olyan könnyű a cipőben mint zokniben, de egész ügyes Gery. Sőt így még ügyesebb, hogy tud kapaszkodni a babakocsijába, mintha kapaszkodás nélkül járna. Mindenképp meg kell szokniuk a cipőt. Én most vettem neki még két pár cipőt a napokban, így hogy elindult, mindenképp szükséges lett!!
Mihamarabbi gyógyulást Annának! Szegény! Gery is még az ünepek alatt volt náthás, nem egyszerű!
És ezt a fülkürthurutot hogy lehet elkapni? Érdekes. És fáj is a füle szegénynek? :cry: :cry:

Itt a kisvideó Gery sétájáról :


http://videa.hu/play.php?v=575K6vX8ptq9vUbw

Szép napot mindenkinek!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!
Minden babának kívánok én is előre-utólag boldog szülinapot!
Szívesen olvassuk a bababuli beszámolókat!
Most nem tudok írni, el vagyok havazva, de majd visszaolvasok, és pótlom elmaradásomat.
hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Márk!
Boldog szülinapot!

Sudi!
Gery nagyon tündéri, ahogy a kocsit tolja.

Betegeskedő babácskáknak jobbulást!

Mi jól vagyunk, szerencsére nincs egyelőre semmi gond abból, hogy abbahagytuk a szopit, és nem kap tápszert sem. A rosszul evő lánykám nagyon beindult, egy csomó mindent eszik, inni is iszik eleget. Hétfőn voltunk dokinál, nem hízott semmit egy hónap alatt, amin meglepődtem, mert ki van kerekedve az arca, és nehezebbnek is érzem. Rengeteget megy, állandóan dolgozik. Emma már kint is nagyon ügyes, eleinte neki is gondot okozott a cipő. Nagyon örülök annak, hogy ennyire jó idő van, mert nem kell nagyon beöltöztetni, és így könnyebb a járás.

Az alvás még mindig problémás. Napközben jól alszik, akár három órát is lehúz egyben, éjszaka viszont óránként kel. Nem igazán értem.

Próbálok visszaolvasni, ugyanis ha egyedül vagyok, nem hagy, mert ő akarja a gépet püfölni, most viszont egy barátunk, akit a rabszolgájának tekint. Ilyenkor nem kellek neki :lol:

Kép
dzsú
 
 


Szilpa!
Kende nagyon szép, és aranyos a képeken. Hisztizős, szájgörbítős képet is kérünk :D
Emma is nagyon hisztis, viszont könnyen kezelhető. Ha valamit nem szabad, tudomásul veszi, csak magába roskad, és sír. Ennyi baj legyen.
Papa szóhoz gratulálok.
Milyen gépet vettél?


Boeske!
harmadik baba??? Te aztán bevállalós anyuka vagy. Én is sokat gondolkozok még egy babán, de azt hiszem, hogy várok még pár évet. Bennem elég mély nyomokat hagyott, amikor együtt "haematomáztunk" :)

Lilla!
Roncsit mindig egy időben altatod, vagy megvárod, amíg kidől? Mi sem hagyjuk Emmát négy után aludni, mert akkor 11 -ig képes fent lenni.
Szerintem ne aggódj miatt, hogy férj is visszamegy dolgozni, Margit nénivel is jól meglesz Roncsi. Emma kifejezetten örül, ha nem csak engem nyúzhat. Amint jön hozzánk valaki, rögtön megfogja a kezét, végigvezeti a lakáson, megmutatja neki a legújabb változtatásokat, majd az össze játékát. Most is ez van :P

Kép
dzsú
 
 


Lefekvés előtti mutatvány

Kép

Emma a "rabszolgájával"


Kép

Kép

Kép
dzsú
 
 




Dzsú!
Olyan kicsi az esélye, hogy a következő várandósság alatt újra kialakuljon az a haematoma. És rájöttem, hogy nem érdemes a "megfelelő pillanatra" várni, mert olyan úgysincs.
A lefekvés előtti bukfenc nagyon tetszik.

Sajnos Márk nem csak tortát kapott szülinapjára, hanem valami jó kis vírust is. 38 fok feletti láza volt. Most tömhetem antibiotikummal. (Megjegyzem én sem vagyok túl jól. Ilyenkor örülök, hogy még nem jött össze a kistesó. Nem szeretném betegséggel nekikezdeni.)


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


SZiasztok! ILdi vagyok,ma regisztráltam be.Tetszik a fórum.Nekem a kisebbik fiam január 24.-én lesz egy éves.Fláviónak hívják,érdeklődő kisfiú.A bátyját Renének hívják, ő 7 éves lesz májusban.Flávió 1 hete kapta meg a bárányhimlőt,elég sok van rajta.Ti elkaptátok már?
priklerné horváth ildikó
 
 


Sziasztok!

Boeske!

Jobbulást Márknak és Neked is!
Én Annával pont a legelején lettem beteg (kb 4 hetesen), amikor még csak reméltem, hogy terhes vagyok. Sokat gondokodtam, mi a rosszabb: ha lázas vagyok, vagy ha antibiotikumot szedek. Mondtam a dokinak, úgyírjon fel gyógyszert, hogy esetleg terhes vagyok. Aztán szerencsére nem lett Mancikámnak semmi baja. :P

Dzsú!
Rabszolgatartó Emi :lol:

Ildi!
Üdv köztünk! :P Kisfiadnak jobbulást! Hogy tűri szegény a viszketést? Én a nagyobbikat beoltattam nemrég, így Ő most nem tudja hazahozni az oviból a bárányhimlőt. Valószínűleg Annát is beoltatom, mielőtt bölcsibe megy. Flávió kitől kapta el? Nem szokványos a fiaid neve!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sudi!
Fülkürthurut elég gyakori nátha után. Állítólag nem fájdalmas, inkább kellemetlen. Melegítéssel gyógyítható, és így elkerülhető, hogy középfülgyulladás legyen belőle.
Egyébként Anna most nem volt láthatóan náthás. Azért vittem el a fül-orr-géggészhez, mert kicsit horkolt és cumisüvegből nem tudott enni, szó szerint fuldoklott. :cry: Ő mondta, hogy náthás, csak nem tud kifolyni a váladék , gondolom, ez húzódott a fülére.

Dzsú!
Örülök, hogy ilyen jól alakul a kajálás Eminél! Tejet adsz már Neki, vagy még csak tejtermékeket?

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Dzsú!
Emi természetesen Emma! Bocs! :oops: Ráadásul 2x is! :oops: Peidg nem is jártam a téli topikban, hogy Uxi Emijével keverjem! :oops:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Rubi még mindig csak kapaszkodva tud állni, igaz, már elég egy kézzel is kapaszkodnia, de lépegetéssel még csak nem is próbálkozik, és sajan még sokat borul az ülésből is : (.
Viszont jól haladunk az állathangokkal:
sz, sz = kígyó, beeee = bárány, ká = varjú, úúúú =tehén, tátog a hal, vaaaaá=oroszlán, ku=kakas, huhu=kutya. Tudja még tudatosan a mama,papa és nem szavakat.

Ami miatt aggódom!!!!, az az, hogy még mindig csaka nagyon pépeset bírja enni, azaz a 4-5 hónaposoknak való konzervet, vagy a rúdmixerrel pürésített dolgokat. Egyedül a nagyon puhára párolt főtt répa megy, de az sem kanálból, hanem az ujjamról és nagyon kis darabokban. Ha mással próbálkozom, ( kenyérdarab, sajtdarab, főtt krumpli, 8 hónaposoknak való darabos konzerv, negyed manadringerezd, szóval mindegy), attól öklendezik, illetve rögtön kiköpi, ez nem baj? Ti hogy álltok ezzel? Van valami ötletetek erre?

Szilpa!
Gratula az új szóhoz és a géphez is.

Dzsú!
Nekem is haematomám volt, emiatt véreztem a 12. héttől az 5. hónap végéig, ha csak megmoccantam, rögtön. Sokat fektettek kórházban is, és többször majdnem elvetéltem. Végig feküdnöm kellett, így maga a terhesség nem maradt szép emlék. Bennem is félelmek vannak a következő babával kapcsolatban. Borzasztóan megviselt a sok fekvés, rettegés, és baromira legyengültem a végére, meg még mindig vérszegény vagyok nagyon.
Nem tudták megmondani, mitől alakult ki, bár Rubi lombikbaba, lehet, hogy azért.
Ildi!
Üdvözöllek a csapatban!

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Anna Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok Neked!!!

Gery már nagyon ügyesen biztosan jár a lakásban kapaszkodás nélkül, nagyon ügyes! :-))
Hanimama!!
Ne aggódj, meg fog tanulni rágni Rubi, Gery is nehezen kezdte, de ma már ügyesebb sokkal. Én mindig apróbb falatokat adtam neki, kis kenyér, kalács, aztán kenyérhéja. Ő is előszőr kiköpte, sokat fuldokolt Ő is, de ez türelmet és odafigyelést igényel már rájöttem. Biztos van baba, akinek ez valahogy jobban megy, ösztönösebb, nem tudom, de nálunk nem ment egyszerűen. Szerintem több mint egy hónap kellett hozzá, hogy most már rendesen nyammogjon a kajákon. A főzelékét is fokozatosan próbáld egyre darabosabbra hagyni. Gery mam már szereti elvenni a kezemből a falatot, és Ő tömi be a kis szájába! :-))))

Más!

Képzeljétek tegnap végre átvehettük az új autónakt!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nagyon szép, nagyon jó, szeretem, szeretjük, én beleszerelmesedtem teljesen. Nagyon bejön, nagyon örülünk neki!!!!! :-)))
Egyuttal ebbe már Gery új autósülését tettük. Az előzőt egyszerűen már kinőtte! És így legalább előre felé néz Gery, nagyon bejött neki is!!!! :-)))
Rakok pár képet, csak tegnap már nagyon besötétedett mire fotózni akartam, úgyhogy csak sötét képekkel szolgálhatok, majd még csinálok fényben is párat! :-)))))))
Sok puszi mindenkinek!!!!!


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Nah még két kép az új szerelmemről!!!!!
Bocsi érte, gondolom titeket annyira nem vilanyoz fel, de Én még mindig nagyon oda vagyok!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Merre van mindenki?? Nagyon eltűntetek!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Sudi! Gratulálok az új autóhoz! Nagyon szép!
Jól látom, hogy Gery beütötte a szeme alatt? Szegényke! És ilyen ügyes már, hogy kapaszkodás nélkül jár!? Ez nagyszerű! Marci még csak most próbálkozik kapszkodás nélkül megállni!

Hanimana! Ne izgulj az evés miatt. Igaza van Sudinek ez türelemjáték. Marci sem nagyon eszi még meg a darabos ételt. Igazából most kezd belejönni, hogy hogy is kell azt megenni. Eleinte ő is fuldokolt tőle, de aztán szép lassan rájött, hogy mit is kell kezdeni ezekkel a kis falatkákkal. Szerintem ne eröltesd a darabos evést. Nyugodtan add neki pépesen a hamit és minden nap 1-2 falat darabkát. Meglátod 2-3 hét után már sokkal jobb lesz a helyzet. Én most úgy főzök Marcinak, hogy fele ételt megturmixolom, felét villával összenyomkodom és a kettő elegyét adom neki. Bébiételeknél láttam, hogy abban is vannak már kis darabok. Csak sajna Marci üvegeset nem eszi meg :-(

Nagyon ügyes, ha már így beszél! Marci még nem mond semmit, csak gagyarászik.

Ildi! Üdv köztünk! Gyógyulást a kis betegnek! Hogy tűri a viszketést?

Boeske! Már a 3. babán gondolkoztok!? De jó! Remélem összejön.
Én is sokszor gondolok arra, hogy lassan jó lenne egy kistesó, de még igazán nem érett meg bennem az elhatározás. Kicsit félek, milyen lesz két gyerkőccel!
És hogy van Márk? Meggyógyult már?

Ludmilla! Ti meggyógyultatok?

Dzsu! Ez a lefekvés elötti tornamutatvány nagyon édes! Utólag is boldog szülinapot Emmának!

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Marci babának is Nagyon Boldog első Szülinapot!!!!!!!!
Sok puszi, és jó egészséget egy életre!!!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést! :P

Sudi!
Gerynek boldog 1. szülinapot! :P
Szép az új autó! Szerintem teljesen normális, hogy örülsz neki!

Hanimana!
Szerintem se aggódj még a darabos kaja miatt! Anna a 7 fogával leharapni már jól tud(na) a kajákból, de összerágni még nem tudja. Így pici kenyérdarabokat, banánt, meg puha dolgokat adok csak neki. Volt idő, mikor a reszelt almától is öklendezett, azt is párolnom meg turmixolnom kellett.

Füles!
Marcinak boldog születésnapot!
Anna jól van, köszi. Most csak a fülét kell melegítenem naponta párszor, majd pénteken kontrollra vinni.

Holnap megyünk az 1 éves vizsgálatra, kíváncsi vagyok, mit mutat majd a mérleg?

Egy kép a kis szülinaposról, meg a házi készítésű tortáiról:
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Ritkán tudok jönni, a gyerekek teljesen lefoglalnak. Ebben a szép időben (bár ha hidegebb lenne és esne egy kis hó, annak is örülnénk) rengeteget vagyunk a játszón, ha itthon vagyunk, ritkán jutok gép elé. No nem mentegetőzök. :oops:
A család már alszik, lassan én is.

BOLDOG SZÜLINAPOT MINDEN JANUÁRI BABÁNAK!!!

Leragadnak a szemeim, úgyhogy élménybeszámoló helyett képeket mutatok:
http://babaszoba.hu/services/albums?alid=21854
http://babaszoba.hu/services/albums?alid=22116
http://babaszoba.hu/services/albums?alid=22456

Füles, nagyon jó 2 gyerkőccel! Olyan édesen játszanak együtt. Én is szeretnék harmadik babát, de csak néhány év múlva, mert most otthont kell teremteni magunknak.

Jobbulást a betegeskedőknek! (Nálunk a szokásos havi orrfolyás és köhögés végén járunk :? )

Tényleg megyek aludni, holnap remélem jövök.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Nem vesztem el,csak nagyon sűrű volt a programunk.

Geri babának,NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!
A többi szülinaposnak is boldog szülinapot!
Ed!Barangónak előre is Boldog szülinapot :D !
Huuu,hogy szalad az idő.Emlékszel Ed? Nemrég volt,hogy egy szobában ,töltöttük napjainkat,ráadásul egy dokinál is szültünk.Olyan mintha tegnap történt volna,és inmáron eltelt 1év :D

mimi12
 
 


Sziasztok!

Szülinapos babácskáknak sok boldogságot, meg egészséget!

Boeske!
Márknak jobbulást!


Ildi!
Üdv!
Sajnálom Fláviót a himlő miatt. Szerencsére minket elkerült, és hamarosan be akarom oltatni Emmát.
Kicsit írhatnál bővebben is a gyerkőcöről.

Ludmilla!
Nekem fel sem tűnt az Emizés :) Sokan szólítják így, főleg az idősebbek.
Tejet nem kapott még, mármint tisztán. Nem foglalkozok azzal, hogyha van tej az ételében, a krumpipüréjét is tejjel kapja már. Az egy éves kort azért megvártam.

Hanimana!
Úgy tűnik, Rubi a beszédben fejlődik most jobban. Állítólag vagy beszéd, vagy mozgás. Egyik ismerőöm fia már hét hónaposan álldogált, de csak 15 hónaposan indult el.
Emma csak darabosat evett kedetektől, viszont sok barátnőm panaszkodott arra, hogy nagyon sokáig csak pépeset evett a gyerek.
Haematoma kialakulásának okát nekem sem tudták megmondani, gondolom nem is nagyon lehet utólag megállapítani.

Sudi!
Nagyon jó a járgány!
Gratulálok Gerynek a járáshoz :)
Nem zavarja a vastag biztonsági öv? Én a nyárias válozatra átcseréltem, mert alig tudtam bekötni Emmát. most úgyis jól felöltöztetve ültetem be, majd nyáron visszaszerelem.

ébredés van, este jövök még!

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!!!

Köszönjük a köszöntéseket!!!!! :lol: :lol: :lol:

Noémi! Szabolcsnak is nagyon boldog Szülinapot mára!!! Neki mikor is pontosan?? Gery még nem született meg, majd csak 14.25.-kor fog!!!! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De valszinű akkor is még aludni fog, ilyenkor szokott minden nap. :D :D :D
És tényleg olyan furcsa ahogy szalad az idő, Én nagyon sokat gondolok a szülés elötti napokra, pillanatokra, milyen szép emlék is!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: 11 körül mondta ma a párom, hogy na, ilyenkor már nagyon vajúdtál!!!! Bizony ám! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ha van kedvetek nézzetek majd be Gery honlapjára, szülinapira vettem a hangulatot ott is kicsit, mindenhova írtam szépeket a kicsi fiamnak!! :lol: :lol: :lol:
És vannak új videók, arról is, hogy JÁR!!!!!!!!!!! Nézzétek majd meg! :-))

Dzsú!
Igen kicsit vastag a biztonsági ővön a betét, de nem zavarja Geryt. Meg a kocsiba ahogy tudom egyből le szoktam vetkőztetni Geryt, úgy neki is kényelmesebb. Nekem meg pont sokkal könyebb már ezt bekötni, meg beültetni, mint az előzőnél. Az már szűkös volt nagyon. :lol: :lol: :lol:

Ludmilla! Annácska is nagyon kis édes!!!! És milyen rendesen ül a székében, visszafogja netán magát??? :roll: :wink: :lol: :lol: Gery nem bírt magával ma, gyorsan belekotort a tortájába!!! Majd rakok képeket. Amúgy Én is magam csináltam a tortát. Ludmilla a Tiétek is nagyon guszta!!!! Hmm, nyami, biztos Annának is ízlett!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi!
A Szabi már megszületett :D Pontossan 01.30-kor látta meg a nap/illetve holdvilágot.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Gerynek nagyon jó az alvókája, így egy évesen!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ludmilla!!! A két nagyon guszta tortátokból a képen az alsó, ami sötétebb, azon milyen krém van? Valami mogyorós, csokis???? Olyan guszta!!!! Leírnád, hogy csináltad??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Íme tőlünk is pár kép.
A kis Szülinapos Gery :

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Jah és persze Gery tortája is házi, Én magam készítettem, kivéve a tortalapot!!!! :roll: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 




Sziasztok!

Jó nézni a szülinapi képeket! A torták is nagyon jók.

Mi is jobban vagyunk, Márknál ahogy jött, úgy meg is szűnt a láz. Még egy kicsit köhög, de már túl vagyunk rajta.
Közben kibújt két rágófoga is (fölül).

Ildi! Szia!
Nálunk a srácok még nem kapták el a bárányhimlőt. Ha iskolás korukig nem kapják el, akkor beoltatom őket. Én viszont voltam bárányhimlős gyerekkoromban. El is vakartam jó pár helyen.

Hétfőn lesz az utolsó vizsgám. Drukkoljatok, hogy sikerüljön.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Mi is megünnepeltük ám a nagy napot vasárnap! Este negyed nyolckor gyújtottuk meg a gyertyát, tavaly akkor már 20 perce megszületett Marci! Nosztalgiáztunk is egy sort, hogy milyen jó is volt. Túró tortát sütöttem, mindenkinek nagyon ízlett.

Íme:
Kép

És az ünnepelt
Kép

Sudi! Gery babának boldog szülinapot!

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot minden szülinapos babának!!!

Nálunk nagy változások vannak, mert a férjem is elkezdett dolgozni, úgyhogy Roncsi a nap nagy részét a Margit nénivel tölti. Egyrészt örülök, hogy végre találtunk neki állást, de azért rossz, mert így Roncsi kvázi egy idegennel fogja tölteni a hétköznapokat. A férjem 2 műszakban fog dolgozni, így legalább felváltva többet fog velünk lenni, mintha mindketten ugyanakkor dolgoznánk, viszont együtt jóval ritkábban leszünk, mert hétvégén is kell majd dolgoznia. Még szerencse, hogy itt lesz a melóhelye 5 percnyire, de most kb. 1 hónapig még be kell járnia a városba. Nagy élmény volt az 1. munkás reggel, mert 6-kor kelt, persze Roncsi is felébredt, és nem aludt vissza, pedig még egy órát szundizhattunk volna. Úgyhogy olyan voltam, mint egy alvajáró a munkahelyemen.

Képzeljétek hétvégén megvolt az első rendesen átaludt éjszakánk: 9-től ½ 7-ig aludt. Sajnos azóta visszatért a régi kerékvágásba, azaz 2 körül felkel, és át kell vinni magunkhoz, különben balhé van. Aztán olyan, mint egy sajtkukac, gyanítom a foga miatt, mert ha bekenem az ínyét, akkor kicsit jobb. Alul van csak egyelőre 2 foga, de be van duzzadva felül az ínye. Már nagyon várom, hogy végre kijöjjenek a fogai.

Most új taktikát tesztelünk: nem fürdés előtt, hanem utána kap enni. A tegnap éjszaka alapján talán beválik, mert 9-től ½ 5-ig aludt egyfolytában.

Roncsi próbálkozik az állással, egy-két másodpercig el szokta engedni a bútorokat, de még billeg egyelőre. Viszont a lépcsőn villámgyorsan mászik, seperc alatt fent van az emeleten, úgyhogy megvan a napi tesiórám, mert kb. 10x biztos megmásszuk a lépcsőt esténként.

Megtanult integetni is, ha mondjuk neki, hogy pápá, úgyhogy reggelente így szoktam elbúcsúzni tőle.

Az első tudatos szava a nem, ami jellemzi a mostani időszakot. Elkezdett akaratoskodni, és nagyon tud balhézni meg feleselni, ha vmi nem úgy történik, ahogy ő szeretné.

Eleinte nagy balhék voltak az esti lefekvés miatt, de amióta minden nap pontban ½ 8-kor fürdés van, aztán ¾ 9-től mese, és 9-kor könyörtelenül lerakom, szinte egy perc alatt elalszik. Mondjuk ehhez az is kell, hogy max. 4-ig alhat, aztán felkeltjük.

Kis mini Morris: 70 cm és 7,4 kg, mondjuk aprónak is született. Viszont amilyen apró, olyan fürge, egy percig nem tud nyugton maradni. Az egész lakást gyerekbiztossá tettük, így szerencsére nyugodtan garázdálkodhat, csak ritkán kell rászólni. Kezd a haja göndörödni, és a nagy kék szemeivel mindenkit levesz a lábáról.

Még mindig nem nagyevő, a tápszert és a tejpépet egyre ritkábban hajlandó megenni. Viszont a krémtúrót, a túró rudit (csoki nélkül), gyümölcsjoghurtot nagyon szereti, na meg a virslit. Kis válogatós, ha a péksütemény nem friss, nem eszik belőle.

Böske, le a kalappal, hogy már a következő babán gondolkodsz. Bár ha nem kellene mással foglalkoznom, csak gyerekezhetnék egész nap, én is biztos már bevállalnék hamarabb legalább még egy gyerkőcöt. De a jelenlegi helyzetünkben majd csak Roncsi oviskorára tervezzük a tesót, addig meglátjuk, hogy tényleg tudunk-e még egy bébit vállalni. Meggyógyultatok? Hogy sikerült a vizsgád? És miből vizsgáztál?

Sudi, milyen szépen ballag Gery! Gratula az új autóhoz, nem is csoda, hogy örültök neki! Mi is élvezzük Apa új autóját. Roni is már rendes ülésben utazik, és azóta nincs vele gond, élvezi, hogy lát rendesen.

Szilpa, Kende mennyire hasonlít rád! Nálunk senki nem tudja eldönteni Roncsiról kire ütött, annyira keverék baba. A kukucsozást mi is nagyon szeretjük.

Ludmilla, nem próbáltam, de ez a max. 4-ig alvás úgy tűnik, hogy egész jól működik. Boldog szülinapot Annának! Remélem meggyógyultatok.

Dzsú, nem jön a foga Emmának? Van, hogy Roncsi is nyűglődik éjszaka, de ha bekenjük az ínyét nyugodtabb lesz, és könnyebben visszaalszik.

Ildikó, üdv a csapatban. Szegény Flávió, nagyon rossz lehet a bárányhimlő. Mi szerencsére eddig nem kaptuk meg, és be is fogjuk oltatni Roncsit ellene.

Hanimana, Roncsi kicsit darabosakat ehet, mert csak 2 foga van még. Egyre ügyesebb, bár néha még mindig előfordul, hogy félrenyel, és akár ki is hányja a kaját, bár ez szerencsére egyre ritkább.

Mimi boldog szülinapot Szabolcsnak!

Roni holnap lesz 1 éves, úgyhogy kivettem egy szabinapot, hogy vele lehessek egész nap. Mivel nálam a főzés megáll a rántottánál, ezért rendeltünk neki túrótortát. Délután nagy zsúrozás lesz, jönnek a barátnőmék Roni kis barátjával, meg még egy barátnőmék, meg a nagyiék is, úgyhogy jól meg lesz ünnepelve a kisasszony.

Na befejezem, mert a férjem már itt hortyog mellettem, szerencsétlen ma is 5-kor kelt.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Roncsinak Boldog Első Szülinapot!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Na, a képek már megvannak, csak magamat kéne végre összeszedni... :roll:

De aranyos ez a gumimaci a monitoron:
Kép

Ezzel szoktál az orromba fújkodni?? Visszakapod egyszer!
Kép

Így szoktam csücsöríteni, ha szomjas vagyok 8) , és miközben kiengedem a számat, cuppantok hozzá.
(Egyébként volt kitől örökölni :roll: : érdemes megnézni a megbúvó rokont!! :lol: :lol: :lol: )
1. oldalról:
Kép

2. szemből:
Kép

Az első ismerkedés a fogkefémmel jól ment. Vissza sem adom!!!
Kép

Ricse, ricse, Beatrice: :lol:
Kép

Hazaértem, elfoglaltam a helyemet
Kép
Kép

Fincsi a vacsi:
Kép

Elfáradtam, tv-zek (mostanában ilyen vagányan ül le az ülőgarnitúrán, ha bambulja a tv-t, amit persze nem szeretek):
Kép

Lóg a lába lóga...
Kép

Elloptam a mama zsömléjét 8) :D
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szülinap apával:
Ez tényleg tök jó, de mondd csak apa, miért lyukas az a labda??
Kép

Nekem már van egy kukacom, de az egyáltalán nem így néz ki! Ez tuti átverés!
Kép

De jó! Menyi lasztiiii!
Kép Kép

Ez a dömper akkora, mint én!!
Kép

De jó! El tudom szállítani a labdáimat!
Kép

Még én is beleférek!
Kép

Húú! De sok lett! Bocsi.
Asszem a szülinap második fele az unokatesókkal majd holnapra marad, mert sokkot kaptok már tőlünk.
Majd ha végre tudok, jövök és mesélgetek. Teljesen el vagyok maradva...


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Roncsinak és Kendének kicsit megkésve, de nagyon boldog szülinapot kívánunk!! :P :P

Sajna mostanában én is csak olvasó-üzemmódban tudok jönni!

Sudi!
A barna krémes tortát anyósom csinálta, tényleg nagyon finom, majd elkérem a receptjét! Én a tejszínes-túróst csináltam. Anna egyébként nem ilyen visszafogott, csak addig volt ilyen, míg égett a gyertya. :lol: Egyébkésn Ő is simán feláll az etetőszékben, kész életveszély.

Lilla!
Élvezted az egész napos babázást? Hogy sikerült a szülinap?

Szilpa!
Nagyon nagyfiú Kende! Az a TV-zős kép tényleg vagány! :lol: Jó sok ajándékot kapott! Én gonosz anya voltam, és megkértem a családot, hogy ne hozzanak semmit, és mi is csak egyet vettünk. Rengeteg mindent kaptak karácsonyra, és a 4 éves termés lassan játékraktárrá változtatja a lakást. :roll: Most még úgysem tudja Anna, mit vont meg tőle anya. :oops:
Ilyen nagy dömperünk nekünk is van, mostanában állandóan belemászik Anna. :D

Boeske!
Sikerült a vizsga? Mit tanulsz?


Varázsló-jelmezt kéne kreálnom Ádámnak a farsangra. Persze, pont azon a héten lesz, amikor a szokásos hévízi telelésünk. :roll:
Valószínűleg előbb hazajövünk, hogy ne maradjon le mindenről, még szerencse, hogy az oviban egy teljes hétig farsangolnak!

Voltunk múlt héten mérésen, 75 cm és 9,15 kg Anna.Beszélni nemigen akar. Vagyis gagyarászik sokat, de semmi értelmeset. Leginkább brümmögni meg brummogni tud. :lol: Elég fura Ádám után aki kb. 10 értelmes szót mondott egyévesen. (Igaz, a későbbiek folyamán rájöttünk, hogy nem teljesen átlagos gyerek, nem is egyszerű a nevelése.)

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Sziasztok!

Szilpa! Nagyon jók a képek. A dömper is szuper. Az én fiaim is szeretik. Ált. Márkot beleültetem, és Barnával tologatjuk. Rosszabb esetben Barna ül bele, és anya szaladhat vele. De nem bánom, tologatom szorgosan, pocakosan úgysem megy majd. Ki kell használni az időt.

Ludmilla!
Köszönöm, sikerült a vizsga, lineáris algebra volt. :D Matematikát tanulok a PTE-n.
Tényleg minden gyerek más.
Majd tegyél fel képet a jelmezről!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Roni már 2 napja átaludta az éjszakát: 9-kor leraktuk és ¾ 7-ig aludt! Ez nagy szó, mert eddig erre csak 1x volt példa. 1x azt hittem, valami baja van, de szerencsére szépen szundizott.

Múlt pénteken délután nagy zsúrozás volt, jöttek a barátnőmék a kislovaggal, az összes nagyszülő meg még 2 baráti pár, úgyhogy jól meg volt ünnepelve a kisasszony. 1x nem is tudott mit kezdeni a sok emberrel meg ajándékkal, aztán Kismikivel egymás kezéből húzkodták ki a játékokat. Jól sikerült szülinap volt.

Szerencsére jól viseli, hogy egész nap Margit nénivel van, nagy a szerelem köztük. Pénteken meg hétfő délután a nagyapa vigyáz rá. Kicsit tartottam tőle, mert pelenkázni sem tudott, de úgy tűnik egész jól belejött.

A tápszert meg a tejpépet nem hajlandó megenni, mostanság az ivójoghurt és a májas zsömle a nagy kedvenc.

Ludmilla milyen lett a jelmez? Ne aggódj Anna miatt, minden kisgyerek másként fejlődik.

Szilpa, nagyon jók lettek a fotók!

Boeske nem irigyellek, bár anyum matektanár, én elég sötét voltam belőle.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!
Végre sikerült feltöltenem a képeket! Jaj, annyi mesélnivalóm lenne,
de időm semmi.
Rubi kezdi az első lépéseit megtenni, és néha már darabosat is elfogad tőlem , ha jó kedve van, és nagyon éhes már.

Szilpa!
Nagyon jó helyre született Kende, anyukája rengeteg szeretettel halmozza el. Olyan jó nézegetni a fotóitokat. Csak úgy ragyok a kisfiad arca!

hani Kép Kép Kép Kép

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!!

Először is minden babának nagyon-nagyon boldog első szülinapot kívánok!

Annyira aranyosak vagytok, hogy nem felejtettétek el Ricsi szülinapját annak ellenére, hogy újabban alig jöttem...! Nagyon szépen köszönjük!!!

Sajnos még nem tudtam visszaolvasni, csak a képeket nézegettem és arra jutottam, hogy gyönyörűek ezek a januári babák!!!

Már nem is tudom, mikor írtam utoljára...

Azt talán még nem említettem, hogy novemberben volt az esküvőnk, pedig nem is terveztük, csak hirtelen ötlet volt. :P Minden a legnagyobb titokban történt, csak két tanú volt jelen és Ricsi baba, a család és a barátok utólag értesültek róla és utólag ünnepeltünk.

Január 8-án Szegeden megműtötték a szemöldöke alatti hamartómát (remélem, jól írtam), altatásban végezték, amitől nagyon féltem, de szerencsére nem volt semmi gond. Az a nap húzós volt, de gyorsan rendbe jött minden, már alig-alig látszik a helye, nagyon szépen megcsinálták.

Most elég zavarosak a napjaink, Ricsi a sok nappali alvását szinte nullára redukálta, egész napos foglalkozást igényel, még egy pisilést is meg kell szervezni. :P Késő délutánra viszont már nagyon fáradt és hisztis lesz, akkor már azért nem alszik. Most két napja sajnos elég beteg, 39,8 fokos láza lett minden előzetes jel nélkül... Egész éjjel cserélgettük rajta a vizes lepedőt, kapott lázcsillapítót, de alig akart lemenni pár tizedfokot. Akut mandula- és torokgyulladása van, állítólag járvány és sajnos még most sincs jól. Nagyon sajnálom szegénykémet, olyan kis elesett. :( Ma reggel már apája is így ébredt, ő is lázas és fáj mindene.

Ricsiről: 81 cm és 9500 gr, nagyon aktív, eleven, barátkozó, nyitott baba, akinek hatalmas a mozgásigénye. Egyedül még nem tud menni, csak állni pár másodpercig. Kapaszkodva már szinte szalad és igazi hegymászó típus, felmegy a székekre, kanapéra, mindenhová. Az etetőszéket el is felejthetjük, nem marad meg benne, utálja (sőt életveszélyeses hadműveleteket végez benne, feláll a biztonsági övek ellenére is!), így az ölemben ülve szokott enni. Már nem főzök neki külön, azt eszi, amit mi, szerencsére nem válogatós. Magunknak is próbálok egészséges ételeket készíteni, Ricsi is imádja a leveseket, főzelékeket kis csirkehússal, gyümölcsöket. Reggel és este Mildibé tápszert kap Milupa tejbedarapéppel gazdagítva, egyedül ettől nem ébred fel egész éjszaka. Képes 14 órát átaludni ébredés nélkül, aminek igazán nagyon örülünk! A beszéd még nem nagyon megy, az összes szókincs a babababa (baba) és a begege (béka-brekeke). Apája minden nap tanítja neki, hogy "apa", de ezzel még nem rukkolt elő. :) Mondás alapján már rengeteg dolgot ért, szinte mindent, amit naponta használunk (játékok nevei, maci, cipő, függöny, ajtó, stb...). A technikai eszközöket különösen imádja és megmutogatja, ha kérdezzük, hogy melyik hol van (termosztát, radiátor, villanykapcsoló, mikrosütő, hűtő, kilincs, kulcs, zárnyelv, most ezek a slágerek).

Jelenleg 8 fogacskával rendelkezünk. :)

Úgy tervezzük, hogy szeptembertől megy bölcsibe a drágám, mert kb. novembertől megyek vissza dolgozni, ha sikerül megegyeznünk a munkahelyemen egy bababarát időbeosztásban. Van még itt valaki rajtunk kívül, aki tervezi a bölcsit? Bevallom, egy kicsit félek tőle, de tudom, hogy engem majd jobban megvisel, mint őt. Ricsit ismerve nem valószínű, hogy gondolt okoz majd neki a babatársaság.

No, jó sokat írtam hirtelen! :) Most már tényleg megpróbálok gyakrabban jönni, olyan kedves kis társaság van itt! :)

Csatolok pár Ricsi-fotót.

:P


Kép
Kép

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
diverse
 
 


Szia Diverse!
Jó, hogy benéztél. Akkor utólag én is gratulálok az esküvőhöz!

Bölcsi ügyben nincs tapasztalatom, de Barnát szeptembertől beiratom óvodába. (Már ha felveszik.) Én is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

Szép vasárnapot mindenkinek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Hanimana!
De jó, hogy sikerült a képfeltöltés, nagyon aranyos Rubi! :P

Diverse!
Örülök, hogy tudtál jönni! :P Nekem is nehezen jön össze az írás!
Ricsid is szépséges, én bevallom, egyáltalán nem látom, hol műtötték meg!
Esküvőhöz gratulálok!
Amit Ricsiről írsz, szinte szó szerint Annáról is írhatnám! Hatalmas mozgásigény (még az ölünkbe véve sem lehet vele leülni), életveszély az etetőszékben, beszélni nem akar (legalábbis értelmes szavakat nem). De aranyos, mosolygós, barátságos baba. Éjjel ő is 12-13 órát alszik, egyszer kajál 6 óra felé reggel. A nappali alvás nálunk is kezd problémás lenni.
Bölcsit mi is őszre tervezzük, én már nem aggódom annyira, Ádámmal már végigcsináltuk.

Úgy tűnik, kezd ráérezni a cipőben járásra Anna, talán mégsem kell majd tavasszal mezítláb járatnom! :lol:
Kicsi lányom egy zabagép :lol: : bármennyi kaját képes megenni, bármikor. Már kezdek aggódni, mi lesz így belőle :roll: . (Na jó, nem komolyan: annyit mozog, hogy majdnem 2 hónap alatt így is csak 15 dekát hízott.)

Boeske!
Gratulálok a vizsgához! Matematika? Hát, nekem nem volt az erősségem, de azért 3 félév műegyetemi matekot sikeresen megcsináltam. De nem sokra emlékszem belőle :oops:
Jelmez: mégsem megy a farsangra Ádám, mert azt mondták az oviban, hogy az utolsó napra nincs értelme hazajönnünk, addigra a többiek megunják a farsangot. De azért csinálok Neki vmi egyszerűt, és a Mamáéknak megmutatja. Majd lefotózom!

Na lépek, Anna megunta a járókát! Ilyenkor reggel elviseli egy darabig, kébőbb már nem lehet beletenni.

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok! :)

Boeske, ugye jól emlékszem, hogy a te kisfiadat is műtötték? Könnyen átvészeltétek? Minden rendben ment? Jajj, remélem, nem kevertelek össze senkivel... Olyan régen voltam már köztetek, hogy elölről el kellene olvasnom az egész fórumot, hogy teljesen képben legyek. :oops: Majd kérek Ricsi babától egy nap szabit! :D :D :D

A matekhoz nagy gratula, csodálok mindenkit, akinek ez a kisujjában van, mert az én teljesen humán beállítottságomtól ez fényévekre áll! :D

Ludmilla, akkor te már profi vagy bölcsi ügyben!! Voltak nehézségek, vagy könnyen ment? Tudom, ez nagyban babafüggő és ha csak magamra hallgatok, akkor nem félek, de sokszor olyan sok kéretlen véleményt kapok a bölcsis rémsztoriktól kezdve addig, hogy egy anyának otthon, a gyerek mellett a helye 3-4-5 éves koráig. Nyilván a baba a legelső a fontossági sorrendben, de nem hiszem, hogy valaki csak attól jobb anya, hogy 5 évig otthon ül az egy szem gyereke mellett és a széltől is óvja. Az persze teljesen más, ha több gyerkőc is van, de mi egyelőre nem tervezünk másikat, esetleg 4-5 év múlva. Bevallom, én nagyon szeretnék, de a párom sajnos inkább egy gyerek mellett szavaz... Remélem, addig még megpuhítom! :D A munkámat is szerettem, most ősszel még biztosan visszavesznek, de később ki tudja...

A műtét helyét azért nem nagyon lehet látni a képeken, mert ezek az elmúlt 1-2 hónapban készültek, némelyik még a műtét előtt. Most felteszek 3 másikat, amin jól látszik a különbség. (1. Műtét előtt (nagy babaszemnyi dudor a bal szemöldök alatt) 2. Műtét után 1-2 nappal 3. Most) Ma már csak egy halvány rózsaszínes csík látszik. Nagyon szépen megcsinálta neki a dokibácsi, örök hála érte.

Ti milyen cipőt vesztek a babóknak? Ricsinek eddig noname kocsicipői voltak/vannak, mivel még nem tud egyedül járni, itthon pedig harisnyában/zokniban van mindig. Nekem eddig a Siestát ajánlották az ismerősök, de saját tapasztalatom nincs. Mindenképpen valami nagyon jó minőségű, kényelmes cipőcskét szeretnénk venni neki, amiben öröm lesz majd a járás! :D

Megyek, mert felébredt a drágaságom! Szép napot mindenkinek!


1.Kép

2.Kép 3.Kép

Kép

Kép
diverse
 
 


Szia Diverse!

Jól emlékszel, Márkot 2 hónapja műtötték. Hát nem volt egyszerű. Kb. mostanra heverte ki.

Ovi: én régen úgy gondoltam, hogy nem adom a gyerekem oviba, csak utolsó évben. De most már látom, hogy Barnának nagy szüksége van a társaságra, úgyhogy ovis lesz szeptembertől.

Cipő: Siesta jó, de nagyon drága. Elephanten is jó, az nem olyan vészes. Hányas Ricsi lába?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Boeske, köszi a cipős ötletet, erről az Elaphanten márkáról még nem is hallottam, megnézem mindenképpen. Mondjuk, ez nem jelent semmit, mert laikus vagyok a témában. :) Sajnos nem tudom, hogy most pont mekkora a lába, mindig úgy vettem neki cipőt, hogy mérőszalaggal lemértem a talpát. :D A noname cipőknél ahány fajta, annyi féle számozás, úgyhogy arra nem sokat lehetett adni.

Szegény Márk, sajnálom, hogy csak mostanra heverte ki. :( Kell még mennetek, vagy ezzel vége is a dolognak? Amikor mi a műtéten voltunk, borzasztóan szomorú lettem a sok pici beteg, műtétre váró baba láttán. Nagyon sajnáltam Ricsit, pedig mi csak egy rutinműtéten voltunk, bele sem merek gondolni, mit élhetnek át a szülők, ha komolyabb baja van egy babának. Én úgy átvállaltam volna minden fájdalmát, ezzel biztosan ti is így vagytok.

Ha Barna szereti a társaságot, akkor biztosan jól fogja magát érezni a kis kortársai között! Én is ezt látom Ricsinél, imádja a babatársaságot, egyáltalán nem félénk. Ha zárkózott, nagyon anyás baba lenne, vagy bármiből is azt látnám, hogy megviselné, hogy közösségben van, akkor biztosan nem engedném még bölcsibe. Most, ha az utcán séta közben megállunk egy másik babakocsissal beszélgetni, ő legszívesebben "kikapná" a babát a kocsijából, annyira örül neki. :D Sajnos sem a családban, sem a baráti körünkben nincs hasonló korú gyerek, így egyelőre a felnőttek társaságával kell beérnie. :)


Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!
Szia Diverse! Nem tudom emlékszel e rám, Én igen rád! Aranyosak és nagyon jók a képek! Tündéri Ricsi! Milyen szépen meggyógyult a szeme feletti seb!!!
Az Én kisfiam is megy szeptembertől bölcsibe, Én nem félek, imád emberekkel és gyerekekkel lenni! A mi házunkban van egy másik baba, aki 4 hónappal idősebb Gerynél, jól el vannak! Meg amikor a bölcsibe beiratkoztunk, akkor is Gery ment a gyerekek közé, mikor megmutogatták, hogy mi hol van. Szerintem kell nekik a társaság, hogy megszokják, megtanulják a viselkedési formákat abban a szituban, vagyis a társaságban.
Cipő:
Gery karácsony után kezdett egyedül járni, akkor vettem neki két cipőt, egy kisbakancs Siestát, meg egy magasszárú Nike cipőt! Szerintem sem érdemes ezen spórólni, sok cipőnek semmi tartása és talpkidolgozása sincs, ami tönkreteszi a gyerekek lábát, egy életre!!!!!
Még a doki is kérdezte egyből, hogy milyen cipője van neki, meg is nézte a Siestát, akkor az volt rajta, és Ő is mondta hogy nagyon fontos, hogy tartasa a kis bokáját!!! :lol: :lol: :lol:

Ma néztem, hogy Gerynek kibujt a 10. foga is!! Most a jobb felső rágó!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Rubina is olyan kis édes!!!!!! Még képeket!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Gery egy pár napja :
Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Diverse!

Most látom, hogy elírtam a cipőmárkát: helyesen Elefanten. :oops: (Kissé fáradt vagyok.)

Ha minden jól megy, akkor már csak 8-9 éves korban lesz Márknak egy műtéte. (A fogínyében kell egy kis csontot pótolni.) Most azt várom, hogyan fog beszélni, kell-e neki logopédia. Fogszabályzóra is biztos szüksége lesz, de az is csak 5-6 éves korban. Szóval most jön 1-2 nyugalmas év. Remélem.

Sudi!
Gerynek gratulálok a 10. foghoz! Márk is 9-nél tart. (Ebből 2 rágó, viszont 1metsző még hiányzik neki. Persze, lehet, hogy az nem is nő ki soha. :( )

Jó éjszakát!
(Kivételesen mindkét csemetém alszik, úgyhogy holnap korán kelünk. :( )

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Lilla! Utólag is boldog szülinapot Roncsinak! És gratula az alváshoz! Nagyon ügyes ez a lányka, hogy így átaludta az éjszakát! Reméljük így is marad!

Szilpa! Nagyon jók a képek, különösen a Tv-s nagyon vagány!

Ludmilla! Én is 3 félév matekot tanultam a műegyetemen! Nem vegyészmérnöki karra jártál véletlenül? (Én ott koptattam az iskolapadot)

Sudi! Gratulálunk a 10. fogacskához! Marcinak 8 hónaposan kijött egyszerre 4, azóta egy sem. Összesen hat foggal büszkélkedhetünk. És még nem indult el egyedül. Lusta a kis drágám.
Mondjuk 11kg-al nem is csoda :-)

Diverse! Nagyon aranyos Ricsi fiacskád és tényleg szépen meggyógyult a műtét helye, Ha nem írod, hogy műtötték észre sem vettem volna! Remélem bölcsivel sok jó tapasztalatod lesz. Én is aggódok kicsit bölcsi miatt, hallottam pro és kontra mindenfélét. Legújabb jó tapasztalatunk, hogy van bölcsi, ahol a pincében csináltak sóbarlangot a gyerekeknek! Marci nálunk asztmás és mi sokat járunk oda, így ez nekem nagyon szimpi. (Egyébként mióta rendszeresen járunk nem is beteg!)
Marci sem megy még egyedül, csak kapaszkodva, de már megvettük az első igazi kiscipőt. Asso márkájú. Sarok és orrmerevítős és van benne ludtalp betét. Védőnő és gyerekorvos nekünk is nagyon figyel erre, ők mondták, hogy ez a 3 paraméter nagyon fontos. Ezt az Asso cipőt egyébként akciósan 6000 Ft-ért vettük. Akció nélkül kb 8-9 e. Szerintem ez nagyon kedvező.
Szerintetek otthon kell cipőt hordani ha már stabilan jár? Védőnő azt mondta igen, de egy ortopéd orvos azt mondta, hogy mezítláb legyen. Hm???

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: