Új privát üzeneted érkezett!

Timo: a munkahelyen hogy szoktatok enni? Van vmi büfé, vagy mindenki visz vmit? Mondjuk gondolom, az előzőből most nem nagyon kívánod a kajákat...

Nálunk van egy büfé, de annyira olajosan és zsírosan főznek, hogy szinte soha nem eszünk ott. Pfujj. Nálunk be van osztva, hogy melyik nap ki visz kaját. Pont 5-en vagyunk, úgyhogy minden ok. :)

KépKép
catrine
 
 


Na akkor elmegyek, majd vmikor jövök vissza.

Addig is jók legyetek, vigyázzatok magatokra!

Szép napot, sziasztok!

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!
Nem semmi mennyit írtok!
Timi,
Nálunk hétvégén volt tökfőzelék a párom tegnap ette meg a maradékot. Tegnap pedig rántotthúst csináltam.
Cat,
Ugye én itthon vagyok, de én minden nap főzök és a férjem egy kis dobozban viszi mindig magával az ebédet.

Nevek: Azt hiszem már írtam, de nekünk a lány nevek közül az Anna, a fiúnevek közül pedig a Benedek tetszik.

Építkezés: Sajnos ezekről a házakról én sem hallottam sok jót, az az igazság, hogy a téglából épült házak hőtechnikailag sokkal jobbak. Amúgy ezeket a vázszerkezetes házakat nem a mi éghajlatunkra találták ki, pl Amerikában nagyon jól működnek ott elég sok van belőle. Az egyik ismerősöm egy ilyen cégnél dolgozik tervezőként, majd megkérdezem mi a véleménye róluk.

Kivitelezők: Ha jó csapatot választatok a munkához, akkor nem kell semmilyen barkácsboltba rohangálni, csak hát Magyarországon úgy vannak az építőiparral, mint a focival mindenki azt hiszi ért hozzá, ezért nagyon sok a kókler.

Móni

Kép
móni23
 
 

 
 

Na azt hiszem, most megyek dolgozni, mert nagyon nem haladok a tervekkel! Majd délután jövök.

Kép
móni23
 
 


Móni!
Te még nem szeretnél a táblába kerülni? Vagy megvárod a holnapi uh-t? (ugye jól emlékszem, hogy holnap mégy?)
Cat!
Mi ételszállítóktól rendeljük a kaját.. most nagyon nehéz egy hétre előre kitervelni, hogy mit ennék. Mára is sajtos rántott pipicicit rendeltem, de hát egyáltalán nem bírok húst enni! :( Mindegy, hoztam nektarint magammal! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Cat! Most epp egy focis szoveget forditok, nem veszes, nem hosszu, de jol meg akarom csinalni.

Fozes: az emberem epp paprikascsirket (pulykat) csinal. 3-4 napja kivantam meg, azota vagyom ra. De eddig volt itthon paprikaskrumpli meg en is csinaltam azsiai rizses kajat, szoval mostanra fogyott el mind, igy most jon a paprikascsirke (pulyka). Kepzeljetek, nem volt itthon orolt bors, csak egesz, ez az orult ember meg fogott egy wok-ot meg egy sulyzot es "orolt egy kis borsot"! :shock:
kami
 
 


Kami!
Nagyon találékony ez az őrült ember! :) Hétvégén mi is így jártunk, csak nekünk van itthon mozsár és azzal őröltünk! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hat igen, mozsar. Asszem elobb-utobb nekunk is lesz :) Eleg sokszor kifogyunk borsbol, hamarabb, mint eszrevennenk :) De azert orulpk, hogy igy feltalalja magat. Eddig meg nem okozott kart :lol:
kami
 
 


A súlyzó, úgy tűnik, elengedhetetlen konyhai kellék: én egy májpástétom tömörítéséhez használtam :lol: Különben azt figyeltem, hogy hiába vannak komoly konyhagépeim, nem használom őket, szépen be vannak rendezve a spájzban és sokkal macerásabb előszedni és összeszerelni, mint más eszközzel leleményesen megoldani a problémát .

Mi is most tervezzünk, hogy elköltözünk (konkrétan már telket keresek az építkezéshez), és akkor majd akkora konyhát szeretnék, ahol elől lehet tartani pl. a turmixgépet.

Cat, a nevekről: nagyon szépek-köztük az eddigi kedvencem, a Blanka (amit már nem fogok választani, mert a sógoromék lenyúlták).
A Réka, Dóra és Zsófia viszont benne van 10 leggyakrabban adott nevek listájában. Nektek ez nem szempont? Én kerülni fogom az első 20 legpopulárisabbat......

Timo,

a táblába csak pontosítás kedvéért beírnád, hogy febr.25 a várható időpont, és hogy 34 éves vagyok? Köszi!
Vendég
 


Konyhai macera: egyetertek. Az egyetlen gep, amit "szivesen" eloveszek, az R2-D2, a gyumolcsfacsarom. Akarmilyen vacak is kimosni utana, isteni gyumileveket lehet vele csinalni, amiket massal nem nagyon tudok elkesziteni. 4 db-jat kell utana azonnal elmosni, az egyiket koromkefevel szoktam, hogy minden kijojjon belole, de... megeri.

Az egyik kolleganom kislanyat Blankanak hivjak, tok ari kiscsaj. Es szerintem csodagyerek. 5 honapos koraban mar magatol felult, most kb 1,5 eves es nem totyog, hanem MEGY. Stabilan. Pelus meg van a feneken, de megy rendesen... Vagy ezek a dolgok ebben a korban normalisak??? Csak nekem tunnek csodanak?

Mar csak 1 oldal van hatra a focibol, hurra!!!
kami
 
 


Cat!
Küldtem képet! :)
Konyhai dolgokkal ugyanígy vagyok, tök macerás az egész. Van olajsütőm is, de mióta együtt élünk a párommal (3 és fél éve) egyszer használtuk! :roll: Csodarobotturmixgépem szintén a spejz polcán porosodik! :( Kellene valami kis helyen elférő! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Móni: az én párom meg ételhordóban hurcibálja be a kaját a munkahelyére. :)

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy téglaházunk lesz, HA lesz. De legalább már 50%, én nagyon remélem, de nem akarom belelovalni magam, mert nem szeretnék utána tök szomorú, és tök rossz kedvű lenni, ha mégsem jön össze...

Timo: tegnapig én sem kívántam a húst, ma meg már megint nem. :( Nem tudom, mi lesz így. A nektarin nagyon finibini, én az előbb ettem egyet. Imádom. Ma ebédre asszem csak kefírt fogok enni, majd délután megpróbálok vmit magamba paszírozni.

Feltettelek az albumba, köszi a képet. :)

Vmiért Sági képét 2x töltötte fel, 1x a másodikat kitöröltem. Akkor ha megnézzük az albumot, minden okés, de ha kinagyítva nézem, ott van egy randa piros X. :? Nektek is?

Kami: kitartás a fordításhoz, 1 oldal már nem is sok. Milyen focis szöveg? Bocsi, hogy itt faggatlak, de fociőrült vagyok. :D Tényleg.

Súlyzós borstörés: :lol: :lol: Tök jó, ötletes embered van.

Konyhai gépek: én sem használom őket, max. a botmixert. De az a gond, hogy nekem spájzom sincs, a szekrényben áll és foglalja a helyet. Gondoltam már rá, hogy leviszem a pincébe, de akkor meg tuti kéne. Kb. fél éve vettem ilyen SuperChopert (v. mi, amit reklámozni is szoktak a TV-ben), egyszer használtam csak. Jónak jó, de mire lekinlódom a polcról és bekapcsolom, megoldom máshogy...

Bigsis: ahogy írtam, a Blanka most nekem is nagyon bejön. Meg az Ingrid. Nem hiszem, hogy ha lányom lesz, Réka lesz a neve, mert a barátnőm kislányát is úgy hívják, és nekem az úgy furi lenne... A Zsófi és a Dóra viszont tetszik nagyon, úgyhogy azokkal bármi lehet, de az is, hogy vmelyik csak második név lesz.
Nálunk nem szempont az első 10 leggyakoribb utonév, a Bence, Ádám is nagon gyakori, de ezek tetszenek nagyon.

Most megyek enni, már ha ezt annak lehet nevezni.

KépKép
catrine
 
 


Kami!

Örülök hogy tetszettek a képek! :) Az, hogy mire lesz szükség, nagyban majd a baba temperamentumától is függ.Nálunk pl a kiságy nagyon nem vált be, legalábbis amig mind a 4 oldala megvolt, mert ahogy megtanultam fekve szoptatni (ezt meleg szívvel ajánlom a kezdetektől,érdemes gyakorolni!) az volt a legegyszerűbb hogy lefeküdtünk együtt, ő elaludt, én egyszerűen felkeltem mellőle és ő tovább aludt. Ezért mikor átköltözött a bölcsőből a saját szobájába, oda egy felnőtt méretű matracot tettünk, hogy én is mellé tudjak feküdni, a kiságyát pedig áthoztuk a hálóba.Sokáig az volt a rendszer, ha éjjel ébredt, akkor áthoztuk a nagy ágyba, megszoptattam, és ő ott aludt mellettünk a kiságyában, szabadon gurigázott. Most hogy már csak 1-2szer ébred, én megyek be hozzá, illetve az apja, és ott megpróbáljuk visszaaltatni a saját helyén.

Amit tegnap írtál: az utazóágy attól utazó, hogy össze lehet csukni, a jobbakat egy táska méretére. Érdemes olyat venni amiben a matrac szintjét lehet állítani. Szerintem nem hülyeség ilyet venni, mert ha mentek valahova, akkor csak összecsomagolod, és a baba a megszokott helyén alszik. Nem olyan stabil mint a faágy, de azt látom, utazóágy és utazóágy között is vannak hatalmas minőségbeli különbségek.

Egyébként sok fa kiságyat át lehet alakítani gyerekággyá. A nagyobbak (140x70cm) ilyenek. A miénk is. De arra én nem férnék rá.:)

Ruhakinövés:

Az elején nőnek mint a bolondgomba, de pl Zsuzsa most is a 62-68 méretet hordja 11 hósan, pedig ő 4 kg-val született és 58 centivel! Szerintem a ruha tipikusan az, amiből előre csak a feltétlenül szükséges darabokat szabad megvenni, mert azt nem tudod előre, milyen lesz az időjárás,mekkora lesz a baba, és főleg hogy milyen darabokat vélsz majd praktikusnak miután megszületett. Én pl vettem olyan ruhákat, amiket egyszer se adtam rá, mert nem lehetett őket a fenéknél ki-be gombolni, ezért pelenkázáshoz teljesen le kellett volna venni róla. Hát egy újszülött amúgy is gyűlöli a pelenkázást, majd pont ezzel fogom idegesíteni!


Catrine:

A bababútort lehet kapni pl a Minimanóban, a Faktum gyártja, és Vörös Róka a neve. Itt egy link: http://www.minimano.hu/index.php?main=m ... 61&start=0

Az egész család (egy ruhásszekrény, pelenkázó mely átalakítható komóddá, polc, kiságy mely átalakítható gyerekággyá, és egy könyvespolc) újonnan több mint 120e. De ki lehet fogni használtan, jó minőségben, így nekünk feleannyiba került.

Képnek használhatnám azt amin együtt vagyunk Zsuzsával? Most ez a legjobb kép rólam/rólunk.

Émelygés: Ha nem eszem 2-3 órán keresztül (mint a csecsemők) elkezdek émelyegni. A vízre is émelygek. Ha fáradt vagyok, émelygek. Nem túl erősen, de azért érezhetően. Én mindig bekapok valamit amit éppen megkívánok és akkor elmúlik.


Timocska! :)

Köszönjük a bókot. :oops: Meg a táblát is!


Nevek:

Mi Zsuzsát Poginak hívtuk míg pocakban volt! :) Tök fura volt átállni a Zsuzsára. Ez a baba Zsömle.:)


Még egy-két ötlet nektek:
Amire szerintem kevés anyuka gondol, de nekem nagyon beváltak:

Zsuzsa háromhetesen a kenguruban békésen alszik:
http://img.photobucket.com/albums/v684/ ... ics022.jpg

Szopipárna (vigyázat kis meztelenség):
http://img.photobucket.com/albums/v684/ ... ics003.jpg

Ez a szopipárna szoptatásra jobban bevált mint a kígyó alakú amiben nikecell golyócskák vannak. Az tök jó volt terhesen a hasamat kitámasztani alváshoz, de a szoptatáshoz nem nyújtott sok segítséget. Ez a félhold alakú a derékra köthető, szivaccsal van tömve, és nagyon jól megtartotta Zsuzsa 4 kg-ját, mert a szopi eleinte kétkezes mutatvány volt, mint a képen látszik is.

Itt látszik a Graco is meg a puha mózes amit téliesítés címszó alatt beledugtam, abba Zsuzsát és úgy sétáltunk:
http://img.photobucket.com/albums/v684/ ... alking.jpg

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Zsuzsa a kendőben alszik egy babatali alkalmával (mellettünk a szopipárna látható, amire addigra már nem volt szükség):

http://img.photobucket.com/albums/v684/ ... 379294.jpg

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Róki!
Tök jó, hogy ennyi mindenben tudsz segíteni! :) Köszi a linkeket, a képeket!
Mikor mész uh-ra?

Lányok!
Tegyek a táblába egy olyan oszlopot, hogy következő uh? És mindig tudnánk, hogy kinek mikor kell menni! Aztán a későbbiekben pedig lehetne 2 új oszlop: baba neme és neve!
Véleményeket várok! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami: Te tudsz főzni? A multkor még rosszul voltál a keleti kajától. Ezek szerint javul a helyzet. eznagyon jó!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Na megnéztem pontosan milyen Graconk van, Graco Mirage Plus Travel System, a legeslegalsóbb kategóriás Graco. A Brendon katalógus 301. oldalán található. Tényleg olyan könnyű mint egy esernyőkocsi, és nekünk nagyon bevált Zsuzsa pár hónapos korától. Téli babáknak biztos kell bele kocsizsák vagy valami.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Csajok!
Holnap reggel 8-ra megyek a védőnénihez a kiskönyvemért és mindenféle beszélgetére. Nagyon kedves volt a hangja a telefonban. Kell adni neki pénzt? :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska:

Hivatalosan biztos nem. Lehet nem is lesz rá alkalmad, mivel egy szobában szoktak lenni.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Na egy kicsit pihenek!
Timi,
A táblával szeretném megvárni a holnapi uh-t, és ha ott minden rendben, akkor írom az adatokat :D Különben nagy macera lenne a terhességi kor szerint sorba rendezni a lányokat? Így könnyebb lenne követni, ki tart előrébb. De ha túl bonyolult, akkor ne bajlódj vele.
Rókica,
Nagyon jók a képek :D Én pont ezt a babakocsit néztem ki, csak egy másik bababoltban.

Konyhagépek: Nekem is van egy mindent tudó robotgépem, elég nagy helyet foglal, de elől tartom és így nagyon sokat használom. A kenyérsütőgép viszont a szekrény tetején csücsül és vagy fél éve nem volt használva :(

Kép
móni23
 
 


Visszatertem. Lerendeztem a focistakat. Cat: Most az Arsenalrol meg a Manchester unitedrol meg az Aston Villarol volt szo. Jo kis melo ez, en is szeretem a focit, egyreszt ezert, denem nehez szoveg, a legtobb dolog elobb-utobb visszater, PLUSZ az ember is tud segiteni, mert magyarra kell forditani es o jobban tud magyarul, mint en :)

Kori: Azsiai kaja? en szeretem nagyon! Bizti, hogy en irtam, hogy nem szeretem???? Fozni is tudok, csak nem annyira szeretek. Tulajdonkeppen az utobbi idoben ugy ellustultam, hogy semmihez nincs kedvem!!!!!

Roki: kisaggyal kapcsolatban, nekem azert szimpatikus a textilfalu kisagy (ami leginkabb az utazoagyakat jellemzi), mert azt hallottam-olvastam, hogy a racsos agy ido elott felallasra keszteti a babat, meg mielott az izomzata megfeleleove valna. Meg az is szimpi benne, hogy konnyen ide-oda teheto, epp hova megyek a lakasban. Meg nem igazan tisztult le, hogy rendezzuk majd at a lakast, ezert nagy segitseg lesz egy viszonylag mobil agy... most legalabbis igy gondolom...
kami
 
 


Róki: fú, ez a kendő nagyon klassz. Köszi a szekrényes linket, mindjárt meg is nézem. A szopipárna is nagyon jó. Azt még megkérdezhetem, hogy mennyibe került? Ha már sok belőlem, nyugodtan küldj el a fenébe.

Timo: én már azt várom, amikor a baba neme és neve kerül be a táblába. ;) Még később meg lehetne olyat, hogy beírjuk a születési súlyt és hosszt, nem?
Én benne vagyok az 1 oszlopnyi bővítésben, sztem jó ötlet.

Móni: csak fél éve nem használtad a kenyérsütőt? Ha jól emléxem, 2 éve mondogattam Vikónak, hogy mennyire szeretnék, karácsonyra meg is kaptam. Szerinted használtam azóta? Persze, hogy nem. Legközelebb már tényleg veszek hozzá lisztet és sütök kenyeret.

Kami: MU: ♥ ♥ ♥ Kedvenc csapatom!! A VB-t nézted? Kinek drukkoltál? Bocsi az OFF-ért.

Na, megettem a kefíremet egy fél kiflivel, de most -végre- úgy érzem, hogy éhes vagyok. Ébédre főztem tésztát, majd mindjárt megnézem, hogy mit tudok tenni rá.

Kb. 2 órája kicsit rosszul voltam, ledőltem, és fél órácskát aludtam, amikor felébredtem már minden oké volt. Így el tudnám képzelni a következő napokat is, sokkal jobb volt, mint már korán reggel émelyegni...

KépKép
catrine
 
 


Cat: en az olaszoknak drukkoltam es ugyes voltam, meg is nyertek :) En csipazom az olaszokat, akarki akarmit mond, szerintem nem rosszak.

Most megyek, megnezem a borstoro emberemet, mert gyengelkedik. Tegnap a fule fajt, most a feje... lehet, hogy babat var :)

Majd jovok,.
kam
kami
 
 


Kami: miután Portugáliám kiesett, már én is az olaszoknak drukkoltam, tök örültem, hogy ők nyertek, és nem a franciák. :P De szemét vagyok. :D

Róki: elfelejtettem írni, hogy persze, hogy jó az a kép, ahol Zsuzsával együtt vagy. Fel is tettem az albumba.

KépKép
catrine
 
 


Kami! Bocsánat rosszul emlékeztem. Nem a főzés tudományodat akartam leszolni isten ments. :roll:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Kami: A textil oldalu kiságyról azt hallottam, hogy azért nem jó, mert a baba nem tud kapaszkodni benne amikor feláll. Tapasztalatból mondom, hogy felállásra készteti a picurkát minden egyéb a lakásban, amit meg tud ragadni, és ha már elég erős akkor bizony fel is áll, és kapaszkodva elindul mint a nyíl.
Gyümölcsfacsaróért én is meg voltam halva, aztán rájöttem az első alkalommal, hogy nagyon macerás a takarítása, és szegény mellőzve lett, pedig tényleg jó dolog. Szerintem majd a bébi kedvéért ugyis elő fogom venni, hogy ne a mindenfélével kezelt mű leveket igya.

Ma elmentem babakocsit nézni a párommal. Nekem olyan kellene ami három kerekű, amihez tartozék az autós ülés, és jó sokáig jó. Mikor elmondtam az igényeimet az eladónak, csak nézett rám, mint borjú az újkapura. Pedig tudom, hogy van ilyen, láttam a Brendonban, de arany áron van. 180000 nekem sok egy kocsiért.
Lehet, hogy a netek keresek használtan.... bár olyan jó lenne egy szép új.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Kori: hat ez az, nem kapaszkodik bele. Amikor kiteszem majd a kolkot a foldre napkozben, akkor alapvetoen vele leszek, latom minden mozdulatat. Ha viszont este leteszem aludni es nincs kedve aludni es onallositja magat, es mondjuk felall vagy valami, akarmi baj van (mert az szokott lenni a racsos agyakkal, tobben is tapasztaltak mar korulottem), nem biztos, hogy idejeben eszreveszem. Amikor meg mar magatol is felall, a textiloldalu agy nyujt majd neki annyi tamaszt, amennyi kell... talan... Majd a valo vilag megmutatja a tenyeket, addig meg csak almodozom :)
kami
 
 


Jól van Kami álmodozz csak tovább :lol: Nálunk bejött a rácsos, és most is azt szeretnék. Ma meg is nézegedtem a boltban. hmmmmm de jó volt lélekben berendezni a gyerekszobát... :lol:

jaj bemutatom nektek a Picurkámat. Ez a kép 11 hetes korában készült, szegény úgy néz ki mint egy ufó. Kicsit félelmetes, de a dvd-n azér fotogénebb a drága.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Na nem sikerült! Na mégegyszer.
Kép

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Timocska:

Asszem 15-én megyek UH-ra.Viszek kazettát is, hátha felveszik nekem!


Cat:

A félhold alakú szopipárnát az István kórház szülészetén vettem miután kiderült hogy amit vittem magammal, az erre a célra nem alkalmas. Kb 5000 forint volt.

A másik szopipárna, a kígyó alakú, azt lehet kapni minden bababoltban, sőt a neten is vállalkozó szellemű anyukák gyártják őket. Ennek megfelelően 3000-től 12e-ig terjed az ára. Lehet bio verziót is kapni, az azt hiszem kölessel van megtöltve. Az viszont jó nehéz.


Kami:

Anyukám engem pont azzal riogatott, hogy mivel nincs kiságya Zsuzsának, nem fog megtanulni felállni. :P Hát azt kell mondjam, megoldotta. Mint Korena írta, az a baba amelyik fel akar állni, bármibe belekapaszkodik, nemcsak a rácsos ágy rácsaiba, hanem a szék lábába, a fotelba, a te lábadba, a macskába... stb. Arról nem is beszélve, hogy Zsuzsa nagyon ügyesen felállt a textil oldalú járókában is (ilyenek anyukámnál vannak, ő a hagyományos nevelés híve... csak csodálkozik, hogy Zsuzsa nem szeret mindig benne lenni :P)


Korena:

A három kerekesekkel azért vigyázz, mert nem mindegyiknek bolygósítható az az első kereke, és akkor viszont nagyon nehéz navigálni vele. Ha mindenképpen beleszerettél abba a modellbe, szerintem keress rá a neten, biztos lehet kapni használtan, töredékéért a Brendonos árnak.


Babakocsi:

Én azt látom magam körül, mindenki a saját kárán tanul kocsiügyben. Az csak használat alatt derül ki legtöbb esetben, milyen szempontokat is kell(ett volna) figyelembe venni a vásárlásnál. Ezért is található az a babakocsidömping az apróhirdetésekben, mert nagyon sok anyuka egy-két hónap után rájön, miért is nem ideális neki az a babakocsi amit pocakosan választott, és akkor megpróbál túladni rajta. Tele vannak a hirdetések alig vagy egyáltalán nem használt vadiúj márkás kocsikkal. Szerintem már csak ezért sem érdemes újonnan százezrekbe kerülő kocsit venni, mert szinte biztos hogy ki fog derülni róla, mégsem olyan kellett volna.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica: Érdekes, hogy ezt mondod, mert pont olyat keresek, ami nem bolygós, mert a lányom bolygós kerekűje az őrületbe kergetett, ezért gondoltam, hogy na most aztán fix kerekűt veszek. Vagy lehet, hogy a a lényeg, hogy ne olyan dupla kerekű legyen? Tudod melyikre gondolok! Mit mondasz?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Kép

Nézd erre gondoltam, ennek van olyan dupla kereke amit nem szeretnék.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena,

Hú, hát akkor nem tudom. Nekem a PP nem bolygósítható, a Graco igen, és én a Graco-t szerettem emiatt jobban, mert könnyebb volt sokkal navigálni. Ha te nem szereted a bolygósítottat, az más. Szerintem próbáld ki őket, hogy melyik szimpatikusabb.

De mi baj volt a bolygósítható kerékkel? Direkt arra van kitalálva, hogy könnyebben forduljon a kocsi, ne kelljen állandóan megemelni az orrát ha be akarsz fordulni. Az enyémen ki is lehetett kapcsolni, mondjuk nekem eszembe se jutott hogy kikapcsoljam.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Mostmár végképp elegem van belőle, hogy ilyenkor kelek, a franc essen bele. :cry: Sztetek nem tudok csinálni vmit, hogy tovább tartson az alvás? Egyszerűen amióta állapotos vagyok, ilyenkor kelek. Nincs melegem, semmi, csak felébredek 6-fél 7 körül és nem is tudok visszaaludni. Régebben (amikor nem munkanap volt) minimum 9-ig aludtam, most van időm, hogy kipihenjem magam, erre ilyen fáradtan fogok bemenni dolgozni...

Korena: annyira szeretem, amikor egy eladó nem tudja, hogy miről beszél a vevő. Őket nem tájékoztatják arról, hogy attól, hogy náluk pont nincs, még 120 féle kocsi létezik? A 3 kerekű nekem is tetszik, pedig régebben nem bírtam. :)
Sztem aranyos az UH kép, köszönjük a bemutatást. De mostmár magadat is bemutathatnád. ;) Mit tudhatunk rólad?

Kami: ez az ágyas tök jó elmélet volt! Végülis totálisan iagazad lehet, mert ha nincs mibe belekapaszkodnia, hogy felálljon, akkor talán nem is fog. A barátnőmék vettek ilyen valamit a abának, hogy csak úgy be kell fektetni alá, arról meg lóg le egy csomó minden (vki segítsen, nem jut eszembe, hogy mi a neve). Egész nap gyönyörűen elvan azzal. Úgyhogy van esélyed.

Róki: babakocsi: unokatesómék anno vettek egy gyönyörűt. Nagyon szép kék volt, az egész mózeskosaras, anélkül nem is lehetett használni. Kívülről műanyag volt a mkosár, belül viszont nagyon kellemes volt a tapintása. Annyira nehéz volt, hogy már akkor két kocsijuk volt, ebben a szépségben max. csak altatták a babát, a másikat használták. Nekik viszonylag hamar sikerült túladni rajta, azt nem tudom, hogy mennyiért vehették.

KépKép
catrine
 
 


Cat! En most azt mondom: el fog mulni. Legalabbis nalam kezd mulni. Delutan mostanaban nem alszom. Ejszakankent mar csak 2x megyek ki pisilni es ma is 8-ig sikerult aludnom. Tegnap 9-ig. Szerintem kezdek visszabillenni a normalisba. A baratnom, aki juliusban szult, aszonta anno, hogy az elso trimeszter ilyen zizi volt, aztan helyrebillentek a dolgok, majd a vegen kellett megint tobbszor pisilni mennie ejszaka... Szoval meg vagy 3 hetig kitartas, aztan ha nem mulik el, akkor... akkor nemtom :(

Hat aggyal kapcsolatban egyelore ez a tervem. Egyreszt praktikus dolgokat akarok venni, masreszt mivel 2 szobas a lakasunk es most a kicsi szoba a halo, a nagy a nappali, okosan akarok vasarolni es minel veglegesebbet. Szivem szerint kihagynam a "bababutorokat" es mindjart gyerekbutort vennek es igy a kisszoba lehetne a gyerekszoba. Azt viszont nem 2 perc kigondolni, kinezni es berendezni. Szoval amig lenne a konnyen pakolaszhato utazoagy, addig a nappaliban tarolnank a gyereket: ejszaka a kisagyat odatennenk az ajto melle (de NEM magunk melle!) + babamonitor, napkozben meg epp oda, ahova kell, a gyereket ki a foldre (van itt nagy placc a nappaliban) hadd rendetlenkedjen, masszon ahova csak jol esik. ha itt vagyok vele, nem banom, ha barmibe kapaszkodik es felall. De amikor alvas van, nem akarok azon nyugtalankodni, hogy epp mikor tori ossze magat ido elott.

En csak az elso 2-3 hetben szeretnem a gyereket a haloban altatni. Amig ejszaka szopik. Ahogy asszem talan Lorca is irta: mivel nem ebresztette fol enni ejszakankent, hamar vegigaludta az egeszet. Na, en is erre palyazok. Amint pedig vegigalussza, irany ki a masik szobaba. Szokja meg, hogy nem lat, de nincs veszely! Van egy ismerosom (egy ujabb :)), akinek a gyereke (2,5 eves) a mai napig vele tud csak aludni, mert anno ezt szokta meg. Kulon alszik a ferjetol egy matracon a gyerek agya mellett. Es ez annyira nem egyedi problema! Na, en ezt gyorsan szeretnem megelozni!
kami
 
 


Cat! En most azt mondom: el fog mulni. Legalabbis nalam kezd mulni. Delutan mostanaban nem alszom. Ejszakankent mar csak 2x megyek ki pisilni es ma is 8-ig sikerult aludnom. Tegnap 9-ig. Szerintem kezdek visszabillenni a normalisba. A baratnom, aki juliusban szult, aszonta anno, hogy az elso trimeszter ilyen zizi volt, aztan helyrebillentek a dolgok, majd a vegen kellett megint tobbszor pisilni mennie ejszaka... Szoval meg vagy 3 hetig kitartas, aztan ha nem mulik el, akkor... akkor nemtom :(

Hat aggyal kapcsolatban egyelore ez a tervem. Egyreszt praktikus dolgokat akarok venni, masreszt mivel 2 szobas a lakasunk es most a kicsi szoba a halo, a nagy a nappali, okosan akarok vasarolni es minel veglegesebbet. Szivem szerint kihagynam a "bababutorokat" es mindjart gyerekbutort vennek es igy a kisszoba lehetne a gyerekszoba. Azt viszont nem 2 perc kigondolni, kinezni es berendezni. Szoval amig lenne a konnyen pakolaszhato utazoagy, addig a nappaliban tarolnank a gyereket: ejszaka a kisagyat odatennenk az ajto melle (de NEM magunk melle!) + babamonitor, napkozben meg epp oda, ahova kell, a gyereket ki a foldre (van itt nagy placc a nappaliban) hadd rendetlenkedjen, masszon ahova csak jol esik. ha itt vagyok vele, nem banom, ha barmibe kapaszkodik es felall. De amikor alvas van, nem akarok azon nyugtalankodni, hogy epp mikor tori ossze magat ido elott.

En csak az elso 2-3 hetben szeretnem a gyereket a haloban altatni. Amig ejszaka szopik. Ahogy asszem talan Lorca is irta: mivel nem ebresztette fol enni ejszakankent, hamar vegigaludta az egeszet. Na, en is erre palyazok. Amint pedig vegigalussza, irany ki a masik szobaba. Szokja meg, hogy nem lat, de nincs veszely! Van egy ismerosom (egy ujabb :)), akinek a gyereke (2,5 eves) a mai napig vele tud csak aludni, mert anno ezt szokta meg. Kulon alszik a ferjetol egy matracon a gyerek agya mellett. Es ez annyira nem egyedi problema! Na, en ezt gyorsan szeretnem megelozni!
kami
 
 


Hogy ez most miert ment el ketszer...
kami
 
 


Sziasztok!

Sajna mostanság nagyon kevés időm van. Próbálom nyomon követni az eseményeket, de nagyon élénk a mozgás. Hamarosan befejeződik a költözés, és a rendrakás az új házban , és akkor majd több időm lesz írni. Odáig sikerült visszaolvasnom, hogy írtatok a faszerkezetes házról egy két dolgot. Annyival egészíteném ki, ami saját tapasztalat, (ugyanis ilyen házban lakunk), hogy a lényeg , ne kontárokkal csináltassa az ember. Ha hozzáértő szakemberek készítik, akkor nagyon nagy előnyei vannak. Nem igaz az, hogy télen hideg, nyáron meleg: ugyanis a fa a leghőtartóbb anyag: télen a fűtés alkalmával fantasztikusan benttartja a hőt (bizonyítottan jobban mint a tégla), nyáron viszont a jó szigetelés miatt nem engedi be a meleget. Ha mégis, akkor ott valamit elbaszarintottak.A képek, polcok és egyébb szekrények felarakása sem probléma. Nem szakad ki a fal, ugyanis speciális giopszkartontiplivel kell ezeket rögzíteni. Nyilván ha valaki egy egész szekrénysort rak a falra, azt előtte a gipszkarton alatt kiváltással kell pótolnia. (ami csupán egy fa deszka, amire akár egy autót is felakaszthatsz, olyan stabil). A téglával ellentétben egy ilyen házban garantáltan mindenhol derékszögűek a falak (a gipszkartonnak köszönhetően). A penészesedés épp úgy probléma lehet egy téglánál is, ha nem megfelelő a szigetelés, illetve a fal kezelése, ja és ha az alapja a háznak vizesedik. Ez nem anyagfüggő, hanem attól függ, mennyire figyeltek a részletekre. A ház nagyon gyorsan felépül, és ez a hiedelmekkel ellentétben nem a minőség rovására megy. Egyszerűen ezekben a házakban nem tart hetekig egy víz-, villanyszerelvényezés. Nem kell szétbombázni a kész falakat vésővel, mint a téglánál. A falaink 25 cm vastagok, szinte semmivel nem vékonyabbak, mint a normál poroton tégla. És tény, hogy a fűtésszámlánk fele annyiba kerül éves viszonylatban, mint akár a tégla vagy a távfűtéses (itt nem gázzal számolva) lakásban.
Összeségében én csak javasolni tudom mindenkinek: de a kivitelezőre sajnos nagyon oda kell figyelni, mert sok a kontár. Bár ez jellemző az egész építőiparra. Ja, és ami nagyon fontos, hogy több száz éve ilyen házakban élnek ausztrália és amerikaszerte az emberek 80%-a, és nem azért mert ott más az éghajlat (mert ezt ugye nem lehet mondani az Államokra, illetve Kanadára. Sőt ha belegondolunk ott még szeszélyesebb az idő, mint nálunk), és ezek a házak odavalók, hanem mert felismerték azt, hogy mennyivel környezetbarátabbak és gazdaságosabbak (és semmivel sem gyengébb minőségűek). Ugye az amerikaiakra is lehet mondani sok mindent (sok negatívumot), de egy biztos, hogy ők pontosan tudják és kitapsztalták a több, mint egy évszázad alatt ezeknek a házaknak az előnyeit. Nyilván a földrengés és a hurrikán súlytotta területeken ezek a házak nem állják meg a helyüket, de a tégla sem, illetve semmi sem.
Na, ez jó hosszúra sikeredett, de mivel benne élek egy ilyen házba, ezért gondoltam leírom a tapasztalatokat. Sajnos a legtöbb ember idegenkedik ezektől a házaktól úgy, hogy konkrétan nem is ismeri őket. Kivülről-belülről nem tudod megállapítani , hogy miből vannak a falak, egyedül a fűtésszámládon fog látszani(és az azért a mai világban közel nem mindegy, hogy mennyi).

Húúú, de sokat írtam,bocsi. Remélem senkit nem fárasztottam le túlságosan.

Korena, nagyon szépen alakul a Bébike az Uh-on. Gratulálok.

Mindenkinek szép napot, és igérem nem leszek ilyen hosszú legközelebb.
P

Kép
miaa
 
 


a végére az a P nem tudom, hoyg sikeredett, de valószínű hogy Puszi akart lenni.

Kép
miaa
 
 


Haz: nekem nincs nagy tapasztalatom, de az ismerosomnek, akinel Minneapolisban laktam (marpedig MN az egyik leghidegebb allam Amerikaban, hiresen hideg telen, nezzetek meg a Fargot...), szinten konnyuszerkezetes haza volt... ott tenyleg szinte csak ilyenek vannak, szoval tamogatom, hogy az eghajlatnak ehhez nem sok koze van...
kami
 
 


Mia: szia, jó, hogy benéztél! Sok sikert a költözéshez, rendrakáshoz.

Fúú, tök jó, hogy ennyit írtál erről a házról, és tök jó, hogy minden csak pozitívum! Ezt meg fofom mutatni délután a páromnak. Most nagyon jól jött, hogy ennyi minden jót írtál. :)

Kami: neked meg köszi, hogy ennyit írtál nekem. Hát nagyon remélem, hogy úgy lesz, ahogy mondod és majd elmúlik ez a nyavajás hányinger. Ma reggel is úgy ébredtem. :cry: De elmúlt.

Megértelek az ággyal kapcsolatban, és sztem igazad van. Ha aludnia kell, aludjon, a szülő pedig ne azon izguljon, hogy vajon épp kiesik-e a kicsi az ágyból. (Bocsánat, ha túl keménynek tűnt a hangnem. :))

Tegnap este elkezdtük nézegetni a helyeket, kisebb-nagyobb falvakat, ahol el tudnánk képzelni a házunkat. Sokra nem jutottunk, ahol igazából szeretnénk lakni, nem találtunk eladó telket. :cry: Pedig tuti, hogy van, kb. 2 hete voltunk ott és minimum kettőre emléxem, de ennél sokkal több van.
Ja, egyet ott helyben láttam hírdetni, de vmi 72.000 (komolyan) v. hány nm, úgyhogy értelme sincs érdelkődni, a csillagos ég lehet az ára. És ennyire nagy házat nem is szeretnénk.

KépKép
catrine
 
 


Cat:A telekvásárlás nagyon izgis. Olyan gyönyörű házakat lehet megvalósítani: modernet akartok vagy olyan régi, tornácos, parasztházat. a várostól messzebb vagy közelebb akartok házat venni. Kb. mekkorában gondolkoztok?
Én ha még egyszer építkeznék biztos, hogy hosszú parasztházikót csináltatnék. Annak azért van egy hangulata.
72.000 nm-es, az nem semmi? Az szép kis terület!
Nálunk 1037 nm-es a telek, de mondtam hogy bőven elég lesz ezt is rendben tartani.
Sokan azt mondják, hogy nem mernek belevágni az építkezésbe, meg hogy házasságok mennek rá, meg hogy mennyi idegeskedés és nyűg. Őszintén mondom, hogy nagyon élveztem, nyilván sokat az építészt szzemmel kell tartani, és néha rá kell pirítani, de olyan nagyon jó érzés látni, hogy a semmiből egyszercsak egy otthon válik. Újra belevágnék, ha kellene.
Egy kicsit irigyellek is Cat, hogy ez még mind előttetek áll.

Kép
miaa
 
 


Mia: ugye, sztem is izgi. :D Most böngészem az oldalakat, de egyrészt többnyire csak házak vannak, másrészt eddig ezeken az oldalakon még egy hirdetést sem láttam arra a falura vonatkozóan, amire most "rácuppantunk". Lehet, újra el kell menni és körülnézni, mert úgyis ki kéne menni megnézni a telket, akkor meg jó, ha ott megnézzük, és utána intézkedünk, hogy ha tetszik, a miénk legyen.

Bp-től kb. 40km-re néztünk ki egy kis falut, nagyon barátságos, és sztem gyönyörű. Nincs is olyan messze, nagyjából körbe is autóztuk 2 hete. Mondjuk vannak dolgok, amiket hiányolok, pl. a bolt. :shock: Lehet az, hogy egy faluban nincs egy kisbolt? Bár az könnyen előfordulhat, hogy a következő faluban van, de nem tudok vezetni. Ezen kívül nem láttam orvosi rendelőt és játszóteret sem - bár ettől még messze vagyunk. Sétákra nagyon jó lenne, jó a levegő, nyugis a környék, de sajna van pár érvem, ami ellene szól, lehet, másik hely után kell nézni.

Mondanám, hogy vagy csak meg kell tanulni vezetni, na de építkezés és babavállalás mellett? Hát ez nem annyira menne, vagy egyik, vagy másik, és elköltözni sokkal jobban szeretnék, mint vezetni...

KépKép
catrine
 
 


Ja: igen, 72.000 nm. Én is csak tátott szájjal álltam a dolog előtt...

Mire gondolsz a méret kapcsán? 3-4 szobás házat szeretnénk, egy nappali, egy háló, egy babaszoba és egy 4. szoba, ami egy (jó) darabig dolgozószoba, játszószoba, v. ilyesmi lenne, és ha jön a tesó, akkor pedig az ő birodalma. Plusz ugye konyha, WC, fürdő.

Nm-re nem tom, hogy mennyire jönne ki, ezt majd apussal megbeszéljük, ehhez ő ért. Max. 200 sztem, mert a mamámék 2 szobás házban laknak, az 100 nm. Akkor plusz még egyszer annyi szoba, az kb. még egyszer annyi terület, nem? Na mindegy, ezt majd Vikó rendezi.

KépKép
catrine
 
 


Cat,
az a 72ezer nm szerintem befektetőknek eladó, akik felparcelláztatják és közmúvesíttetik lakóparknak.....

a könnyűszerkezetesről: mi is építtettünk faszerkezetes házat és nagyon meg voltunk vele elégedve minden szempontból (szigetelés, hőtartás, gyorsaság, ár). A legjobb az volt, hogy egyik szombaton kezdték a falpanelek felállítását és aznap este már sétálgatunk a folyosókon és a szobákban, másnap meg feltették a tetőgerendákat, szóval 2 nap alatt ház formája volt.... és mi sem idegeskedtünk sokat (még úgy sem, hogy az akkori párom az építkezés alatt sokat volt külföldi kiküldetésben)

nézd meg ezt a linket: http://cms.wolfsystem.at/wolf/live/navi ... anguage=hu
Vendég
 


40km, az a főváros környékén egyáltalán nem sok, mivel sokkal szélesebb a vonzáskörzete. Mi Pécs mellett lakunk, ott a 15-25 km a maximum, ahová érdemes kiköltözni. A kis falu, ahová költöztünk 280fős, egy 60 hektáros tó köré épült, tele van svábokkal és hollandokkal. Nagyon nyugis, csönde hely. Ja, és bolt az van, de csak egy icurka picurka. Sűrűn amúgy sem látogatnám, mert hazafelé Pécsen, pont útba esik egy Tesco.
Esetleg, ha meglesz a baba, akkor utána lehet, hogy tudsz majd időt szakítani a vezetésre, majd meglátod esetleg. Biztos sokan lesznek, akik kapnak az alkalmon, hog yaddig vigyáznak a babukára, amiíg órára mész. Mert ha van jogsi, akkor nem gond, ha csak a szomszéd faluban van az orvos. Bár elvileg kell lennie, mert nálunk mondom 280 fő lakik (ez elég kevés) és van gyerekorvos.
Járjátok nagyon sokszor körbe a falukat, és amibe beleszerettek, válasszátok azt. Szerintem ez olyan, hogy meglátni és megszeretni dolog.

Kép
miaa
 
 


Cat: küldtem egy képet magunkról az e-mail címedre. Jó kis ötlet volt ez a fotóalbum!

Kép
miaa
 
 


Bigsis: basszus, 2 nap alatt ház kinézete lesz a dolgnak? :shock: Ilyet akarok! Köszi a linket, felkukkantottam, a hsz elküldése után tüzetesen át is nézem.

Lányok: annyira aranyosak vagytok, hogy így segítetek, köszönöm szépen. Minden pozitív és negatív észrevételt köszönök az építkezéssel kapcsolatban, minden tök jól jön. Aranyosak vagytok.

Kicsit visszaolvastam...

Korena: bocsi, látom, régebb óta vagy már itt, csak én akkor igazolatlanul voltam távol, és nem jutottam addig az olvasással, hogy meglássalak. Bocsánat.

Kisördög: sajnálom az egészet. Én is remélem, hogy egyszer - nem is olyan sokára megtalálod azt a férfit, akivel majd boldog leszel, és akivel majd gyermeket neveltek.
Azért néha majd jelentkezz, had tudjuk mi is, hogy veled mi van, hogy érzed magad, stb.. :)

KépKép
catrine
 
 


Cat: nagyon szívesen átküldök egy pár képet. Mi az elejétől fogva minden egyes fázist lefotóztunk. Hát fanasztikus, ahogy felépült. Gyorsan, szinte minden napról van fotónk, hisz hiába láttuk az egyik nap, a másik nap már megint nagy változások történtek. ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok.

Kép
miaa
 
 


Cat! Keppel kapcsolatban kicsit gondban vagyok, mert nincs digi fenykepezonk, csak normal es ezert nem sok digi kep van rolam / rolunk az emborrel. Amik vannak altalaban cegesek es bent vannak a cegnel - en meg most szabin vagyok a heten. hetfon szetnezek es biztos talalok valamit, amin az emberrel vagyunk (Timonak mar kuldtem parat) es akkor atkuldok neked is belole. Addig viszont turelemmmmm!
Kami
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: