Új privát üzeneted érkezett!

mágnes: Kérdezd meg a védőnődet, hogy ott nálatok mit lehet, mert pl itt két féle terhelés van: cukrosvíz, vagy 1 zsemle 1/2 tej bedobása után készített terhelés. Én utóbbira szavazok....
A II. klinikán szültem lányomat is, ott is az utóbbi volt akkor (9 éve)

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, látom pörög a topic, és üdv az újonnan csatlakozóknak!
Megvolt nekem is az AFP, még a betöltött 16 hét előtt, szóval számítok rá, hogy kapok levelet genetikai uh miatt.

Mágnes, itt nálunk lehet vinni citromot a vércukorterhelésre.

Láttam, szó volt a kilókról is. Én az előző terhességemet 51,5-ről kezdtem, közben voltam 48kg is, és 65 lett a vége. Mivel mindig sovány voltam, nem érdekelt, mennyit eszem, hát mit mondjak, meg is lett az eredménye, +10kg szülés után. Most próbálok figyelni, hogy legalább ne nasizzak, elég lassan mentek le a kilók, és nem is volt ideje lemenni az összes plusz kilónak. :cry:

Végül egy kép rólunk:
Kép

(Kata, látod e felsőm? :wink: )
Vendég
 


Sziasztok!
Korena73: nem töltöttem még be a 12. hetet az utolsó uh-on, volt nyaki redő vizsgálat 1,4 lett az eredmény, a doki azt mondta, minden ok, megfelelőek a méretei, de szívhangokat nem hallottam, azt nem néztünk. Egyébként magánrendelésre járok, de az uh-ot bent csinálja a kórházban.
Én febr.4.-re vagyok kíírva.

Milyen honlapon néztél utána ennek a genetikai vérvételnek? Itt Pécsett egy magáncég végzi ott lehet 4d uh-ot is csináltatni, ők 10E Ft-ért csinálják ezt a vizsgálatot.
Hihetetlen, hogy ahány kórház, annyi variáció a vizsgálatokra meg árakra. Én azt hittem, van egy protokoll, ami szerint minden kismamát egyformán vizsgálnak, kv. a veszélyeztetett nők... erre egyik helyen van ingyenes genetikai vizsgálat, másik helyen nincs, egyik helyen van 16 hetes uh, másik helyen nincs... nem semmi.

Azt mondod, már érzed, ahogy mocorog a pocakodban a kicsi? Hát nekem is van napok óta egy furcsa érzésem, de elhesegettem, hogy biztos csak morog a hasam.
Hol lehet ilyen vonalzót csinálni?

na, jó pihenést estére mindenkinek!
Üdv: Szilvi
Vendég
 

 
 

Sziasztok mindenki!

Én még új vagyok itt, most regisztráltam. Holnap töltöm be a 24. hetet, szerdán megyek cukros vérvizsgálatra. Kicsit tartok tőle, mert szinte mindenkinékl magas a cukor, de majd kiderül mi lesz. Valaki írja meg légyszi, hogy kell a vonalzót készíteni, mert nagyon aranyos, én is szeretnék egyet.

Majd megpróbálok képet is feltenni magamról, ha rájövök, hogy kell. :D

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


deszilvi: én is magánba járok, ahol megcsinálják az UH.-t is, de az dokim a szt. Imrében vezényli a szüléseket. Az enyém febr. 8-ra várható. először febr. 4-et mondtak, de az UH szerint később lesz, és a doki azt mondta az a mérvadó.
ha felmész a www.gendiagnosztika.hu -ra ott a dawn-kór szűrésnél mindent megtalálsz. De jó, hogy te is érzed a picurkádat.
Hihetetlen élmény ugye?
Vonalzó téma: nézd meg a mi vonalzóinkat. Mindegyiknek a sarkában ott az oldal címe, ahol elkészítettük. Oda kell felmenned, kis angoltudás kell hozzá, és akkor jól elnavigál a rendszer.
az enyém a www.tickerfactory.com -on készült, az egy igen egyszerű oldal, könnyű rajta végigmenni.
Ha mégsem menne, akkor szólj!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok

Minden ujnak udv! :D
Mi is megjottunk a nyaralasbol :D Tengerentulon voltunk 10 napig, kicsit feltem az uttol,de nagyon jol viseltem a hosszu repulo utat,talan azert is mert idom nem volt foglalkozni magammal, Alex korul forgott a vilag :wink: O is elvezte,ult mar ugyan repulon de masfel evesen, ugyhogy nem nagyon emlekszik ra.
Labam azert rendesen dagadta sok ulestol,de itthon ebben jo kis huvosben mar nem dagad szerencsere.

Tegnap volt a cukros vervetelem,szerencsere a zsomles/tejes megoldas, ugyhogy jol birtam :wink: Legkozelebb szeptember elejen megyek dokihoz,akkor majd talan kiiratom magam es szeotember kozepetol mar otthon keszulok a bebikere.
Rendeltuk egy pelenkazos komodot,jovo heten lesz kesz,aztan majd elindul a baba szoba berendezese.Olyan jo ,mar ugy varom,amikor Alex szueltett meg nem itt laktunk az ujban es nem volt kulon szobaja,most vegre kielhetem magam :lol: :lol:

Sulyom most 56kg,tehat +6 nal tartok,de a hasam szerintem nagyon nagy,,anno nme volt ekkora.Es csak a hasamon van minden,ezt azert nehezebb lesz ledogozni mint ha mindenhova menne kicsi.Elozoleg is csak ugy sikerult hogy egy idore lemondtam a fini kenyerekrol,de aztan a jatszoteren valo szaladgalas a gyerek utan vegkepp meghozta jotekony hatasat es minden lement rolam.

Tunde
Bocsi,akkor felreertettem a szulinapod :) Rogton kiszurtam a felsot,jol all nagyon,tenyleg egy alkat vagyunk :D Egyebkent a rovid ujju valtozata van most rajtam,pont uganolyan gatyoval ami rajtad is van a kepen :lol:

Sziszike
3.baba 25 evesen,nagyon jol csinalod. :wink: Gratula a kisfiuhoz.Ahogy nezem megint tobbsegben vannak a fiuk.Alex korosztalyaban is igy van,nem tudom mi elsz 20 ev mulva,majd a csajoknak lesz jo dolga,mindenkinek jut legalabb 2 pasi :)

Niki
Apa temaban:En szerencses vagyok,mert a ferjem nagyon orult a babnak es bar a ferfiak maskepp elik ezt meg,de velem orult mar az elejetol fogva.Sosem esett ketsegbe a felelossegtol,sokat segit mert tudja hogy mar ez nem az a vilag amikor mindent az asszonynak kell csinalni :lol: Szerintem azert 30 felett mar erettek erre a ferfiak,alatta azert ritkabban sajnos :?
Bevasarol,sot a mai napig teszi,enyem a hazimunka tobbi resze.Bar most hogy dolgozom van takicsaj aki jon ket hetente egy nagyobb lelegzetu takira, plane igy nagy pocival nagyon jol jon. Majd meglatom hogy ket gyerekkel megy -e mega tisztasagmania vagy elfogadom a segitseget.

Timi
Ismerem a doktornot :D ,O szedte ki a varattaimat mielott hazamentunk ,mert a dokimnak konferenciaja volt es nem volt bent.Nagyon kedves volt,pedig eloszor latott.
Szupik az UH fotok.
Neked szerencsed lesz a klinikaval,gonodlom rogton 1 agyasba tesznek ahogy altalaban a dolgozokat,es gondolom a csecsemosoket isi smered tehat tobbet segitenek majd.ű

Szilka
Mi volt a sziv UH-n?

Brigo
Erdekes engem a babaellatas nem toltott felelemmel,inkabb nem tudtam mi lesz,de egesz mas volt mint amit el tudtam kepzelni. Most orulok hogy mar nem fogok aggodni minden kis tusszentesen :lol:

Davallia
Fekudonod kell vagy mit jelent a veszelyeztetett terhesseg nalad?Mert gondolom Panda mar nem nagyon fog hagyni,vigyazz magadra.
Remelem a fertozesedre is talalnak valami okossagot.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,

Feltöltöm az eddigi táblánkat.Megállapíthatjuk, hogy sok a kisfiú, úgyhogy lányok bele kell húzni.:)

Kép Kép

Akinek van kedve bekerülni, vagy valami hiányzik,akkor írjon!

Egyébként a szeptemberi találkozót akarjátok még?

csernusn
 
 


csernusn: biztos elfelejtettem írni a lányom neve:Evelin. Beírod majd? Köszönöm szépen!!
Júúúúj úgy látom én szülök itt utoljára... :(

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Havtünde,

Az a kép a Ti házatokban készült? Nagyon tetszik, hogy ennyire színes!

Kataa,

Megkérdezhetem, hogy a pelenkázós komódot csináltattátok asztalossal?Mert mi is szeretnénk, de még nem tudom, melyik a jobb, csináltatni vagy venni. És egybe kisággyal, vagy külön.

Szeptember 2-án nem megy valaki ki a bababörzére az EXPO területén?Ott jó dolgokat lehet kapni?

Az én terheléses vércukrom a 26. betöltött héten lesz, már a doki előre mondta, hogy cukros víz, mert az az igazi.:(

A védőnőhöz is el kellene mennem, de sajnos hétfő délben rendel. Ilyen idétlen időpontot még kitalálni is szörnyűség.:(

Én azt olvastam, hogy ilyenkor (24 hét) már a baba csuklását is lehet érezni. Hát én szoktam csuklani, de Marcikát még nem hallottam.:)
Marcika a legújabb neve a babónak, a nővérem által kitalálva, aki azt mondta, hogy tök mindegy mi a neve a babának, ő Marcikának fogja hívni.:) Tök jó, nem csak a párommal kell megküzdeni, hanem az "egész rokonsággal".:)

csernusn
 
 


Korena,

Ne aggódj, a természet adja ki a végső sorrendet.:) Legalább lesz kinek átadni a táblakezelést.:)
Kép Kép

csernusn
 
 


Niki, az a kép Somogyvámoson, a Krisna völgyben készült, a templomukban. De tényleg nagyon szép színes.
Na ne aggódj, ha csuklani fog a babád, észreveszed, össze se lehet téveszteni semmivel. Sztem nem túl kellemes érzés.

Kata, üdv újra itthon!
Vendég
 


Hát a babacsuklás az nagyon vicces. A lányom rengeteget csuklott magzatként és pici babaként is. Nem tartott túl sokáig, de sokszor volt. Hallani nem lehet, csak érezni. Ilyenkor megmocorgattam egy kicsit, mert féltem, hogy kellemetlen lehet neki, mert én kimondottan utálok csuklani. (nem bírom abbahagyni)
Csernusn: jó hogy mondod a bababörzét, én lehet, hogy elmegyek, mert kiságyat, meg babakocsit szeretnék nézegetni, de venni nem merek babonából. Ha lesz készítő akkor azoknak az anyagát összeszedem. Babakocsi témában teljesen tanácstalan vagyok, hátha ott ihletet kapok. :D
Nálunk is hülyén rendel a védőnő, még véletlenül sem lehet sem meló elött, sem meló után elmenni. A kismama könyvemért is úgy szöktem el munkahelyről, ráadásul vagy másfél órát tartott mire megkaptam.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena 73:
Halihó, képzeld, a védőnőm elintézi a kockázai vérvételt. Ugye írtam, hogy itt két kórház van, és hát nem nagyon kómázzák egymást, úgyhogy nem szívesen látnának ott, viszont csak a másik helyen végzik el ezt a vérvizsgálatot. Ma beszéltem a védőnőmmel (tunkéri nő), és ő majd ír oda beutalót, úgyhogy nem kell tudnia senkinek, hogy hova is járok terhesgondozásra, Teljesen megnyugodtam. Na ennyit különben az esélyegyenlőségről.....
Szekszárdon még nyakiredővizsgálatot sem csinálnak, hát ez azért durva!
Mennyi idős a kislányod, Evelin? Szeretnéd tudni, hogy a baba mi lesz, kisfiú v. kislány?
Mi szeretnénk tudni mindenképp, de teljesen mindegy a neme.
Kellemes napot, üdv: Szilvi
Vendég
 


Szia Szilvi !!!!!!!!!!!!!! :lol:
Röhej, hogy mi isszuk meg a levét ennek a .... bürökráciának. Nagyon örülök, hogy ilyen rendes védőnőd van neked is. Valaki legalább nézni a te érdekeidet is! Elképesztő, hogy nem nézik meg a nyaki redőt, ez felháborító. Akkor mit néznek? Ráadásul az is nagyon fontos, hogy mikor nézik. A nagylányom már idén lesz 9 éves. Annyira jó gyerek, hogy már lelkileg készülök, hogy ilyen mázlim több nem lesz, és a Picurkám majd bepótol mindent ami eddig kimaradt az életemből (hasfájás, éjszakai nem alvás stb... :lol: ) Beszélgettünk a férjemmel is, hogy nagyon nehéz lesz nem hasonlítgatni egymáshoz a gyerekeket. Nagyon nem szeretném, mert tuti egészen más egyéniség lesz a két utód, és ezt el kell fogadni. Félek, hogy elsőszülöttem lesz majd a szememben az etalon. Szeretnék jó anya lenni. (nehéz)
Nagyon szeretném tudni a nemét, én nem is bírnám ki, ha ne kérdezzem meg. Talán a következő UH.-n már megmutatja magát, ha nem szégyenlős. A lányom is sokáig szégyenlős volt, majdnem megszületett már amikor, kiderült a neme. (látod már megint hasonlítgatok ) Nekem is mindegy milyen lesz, bár lelkem mélyén egy kis tökösre vágyom :lol: de tényleg nem ez a lényeg.

Hétvégén ott voltunk a közeledben! Villányban hosszú hétvégéztünk :lol:

Írjál sokat!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena73,

igen, valóban nagyon rendes védőnőm van, már most is tök sok mindenben adott tanácsokat, sőt már családlátogatáson is volt, és bátran kérdezhetünk tőle bármit, bármikor felhívhatom telefonon, most is szabija alatt értem el, de nem nyomott ki, nem irányított át, és hétfőn jön a beutalóval. Nagyon korrekt. Olyan nyugalmat áraszt mágából.
Az biztos, hogy elkerülhetetlen a hasonlítgatás a gyerkőcöknél, főleg ha az első ilyen jókislány. De ez valahol normális. Mi egyenlőre egy gyereket szeretnénk, aztán meglátjuk hogy alakul az életünk, ha minden ok, és rendben van, akkor előbb-utóbb biztos szeretnénk egy második babát is.
Én egyébként szabadúszó nyelvtanárként dolgozok, ami most nagyon bejött és élvezem csinálni, csak cégeknél tanítok felnőtteket, de hát ez ugye véges, nem fognak rám várni, hogy majd fél-egy-kettő év múlva folytatjuk....de azért ha lehet, szeretnék visszamenni heti pár alkalommal napi 1-1 órában dolgozgtni, de csak akkor, ha a baba már nagyobb, és ő is "elenged". Óriási mázlim van a férjemmel, mert ő is szabadúszó, és viszonylag sokat tud itthon is dolgozni, és be tud segíteni majd nekem. Szóval nem akarom elhagyni magam teljesen, ha már meglesz a baba.
Te is írtad, hogy idén szeretnél még dolgozni, ha tudsz. Mivel foglalkozol?

Villány tényleg jó hely, mi is nemrég voltunk ott a pesti barátainkkal, persze hogy én voltam sofőr, ha már nem ihatok..na nem mintha annyira kívánnám. Melyik pincékbn voltatok?

Kíváncsi vagyok én is a köv. uh-ra, reméljük beterpeszt és megtudjuk mi lesz. Legalább a szobát tudjuk milyen színre tervezni.. :D :)

Na, most ennyit, mert megyek vissza tanítani!
Üdv: Szilvi
Vendég
 


Szia Niki!

Hétfőn elküldtem az adataimat az e-mail címedre,hogy beírj a táblázatba.Megkaptad?

Tényleg furcsa,hogy ahány kórház, védőnő, orvos, annyiféle vizsgálat.Nálunk a 12. héten nézték a nyaki redőt,2mm volt. A 16. héten AFP, 1.22 lett. 17.héten genetikai UH volt.A laborpapírokat mindíg a védőnőtől kapom,de azt is hallottam,hogy pl.:a Toxoplazmát sem nézik mindenhol.Az én védőnőm 3x végez terheléses vércukrot, (1 zsemle+2dl tej),és ilyenkor házhoz jön.Szerencsére nagyon aranyos védőnőm van.

Korena:Köztem, és az öcsém között 12 év van.Nagyon örűltem
amikor megszületett,és nagyon jó a kapcsolat közöttünk!
Sokan mondják, hogy az a jobb,ha hamar jönnek egymás
után a gyerekek,de szerintem a nagyobb korkülömbség is
tök jó!
alexa2006
 
 


Szilvi: Milyen nyelvet/ket tanítasz? Van egy gimnáziumi osztálytársnőm, aki otthon tanít ezer éve, amikor a kislánya megszületett, akkor sem hagyta abba, csak átszervezte úgy. hogy kényelmessen el tudja látni a babáját. Én főkönyvelő vagyok egy autós cégnél, de van egy könyvelőirodám is, amit most felszámolok, mert besokaltam elfáradtam, és csak a családomnak akarok most élni 2 évig, és azután visszajövök a munkahelyemre. Ja és közben főiskolás is vagyok, úgyhogy csoda, hogy megfogant ez a kis Picur, mert az utóbbi időben olyan stresszes voltam, hogy majd égnek állt a hajam. Nagyon le is fogytam a sok idegeskedéstől. Aztán megtudtam, hogy babát várok, és úgy döntöttem nyugodt életet akarok biztosítani neki és persze az egész családnak. Lezárom az üzleti vonalat és élvezem a kismamaságot. :lol:
Villány: A Lovas pincészetnél béreltem szállást, és az Ő borait kóstolgatta a férjem, én most nem iszom (de vettem pár üveggel, majd bepótolom :lol: )A Szendét én megkóstoltam volna, de majd legközelebb, mert azt sem lehet boltban kapni. A "nagyok" bora pedig bármikor levehető bármelyik bolt polcáról, amúgy azok nem izlenek és sok rosszat is hallottam most róluk. Ti kinél kóstóltatok?
Jó tanítást neked, én is visszafordulok a papírjaim fölé....
Tegyél majd fel képet, ha van kedved!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


alexa2006: Te hol laksz, hogy ilyen szuper védőnőd van? :D
Én sem panaszkodom, de ez nagyon jó, hogy nem kell kórházban várni a terhelés eredményét.
Jól esik a bíztatás a korkülönbség miatt is. Azt hiszem nekm is jobb igy, sokat változtam a lányom születése óta. Talán jobban fogom viselni a szigorú rendszeresség miatti monotonitást is.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


szaisztok,

Alexa védőnője tényleg szuper!!! Én az enyémet már nem tudom mikor láttam, közben nyugdíjba ment, helyettesítik és szept-ben jön az új.:(

Alexa,

A freemailre megkaptam az adatokat, majd felrakom holnap, de érdekes, mert én azt a levelezést továbbítatom egy másik címre, és a másik címen nézem a beérkezett üzijeimet, és arra meg nem jött meg. ezért nem kerültél még fel:( Bocsi. :oops:


Korena és Szilvi,

Nagyon egymásra találtatok, közel laktok? Bár nem hinném. Tatabánya és Villány környéke?


Szilvi,

te nem akarsz belekerülni a táblába?

csernusn
 
 


Sziasztok

Ma voltam vedononel,hallgattuk a szivecskejet is a manonak :D
Az utcankat atadja masnak,(aminek azert orluok,mert O hiaba volt kedves,de tapasztalata,gyereke egy szal se )az uj meg gyerekkel es tobbtiz ev tapasztalatal rendelkezik.Majd allitolag O fog hivni szeptemberben,na kivancsi vagyok.

Niki
Dilemmaztam en is eleget a komodon,mert Alexnal nem volt a kisagyon volt a lap(amit odaadtam hasznaltra egy baratnomnek,de mar nem is kerem vissza) de szerintem a kulon komod sokkal kenyelmesebb lesz,plane ha mar ul,all a baba,mindieg le kellett venni es visszatenni...
Eloszor keszeket neztem,35 korul voltak,aztan a netem talatam egy hirdetes egy bababutor keszito cegrol Diosdon es kimentunk hozzajuk.Egy hazaspar a tulaj es vegulis ott rendeltunk meg egy egyedi komodot ket szinbol.Majd ha itthon lesz lefotozom,ez is 35e volt+a fole jovo polc 4e.Jovo heten hozzuk el :wink:
Nekunk nem atalakithato kisagyunk van,hanem egy sima 60*120 merertu bukk isagy,Alex aludt benne majdnem ket eves koraig,aztan vettunk neki mar egy nagy agyat ami felnott koraig jo lesz.Eloszor volt leeses gatlo,de mar jo reg az sincs.En azt mondom ha kicsi a korkulonbsega a gyerekekkozott jobb az egyszeru kisagy,azt orokli a teso es a nagyteso meg masfel evesen mar mehet egy nagy agyba.Ha atlakitosat vennel akkor kene meg egy kisagy a kicsinek amit ugysem sokaig hasznal.Persze mindenki ugy alakitja ahogy neki jo helyes penztarca szembpontjabol. :wink:
en emg nem voltam borzen,de hallomasbol nem egy nagy szam,sokan vannak, nagy a tolongas es a belopel parkoloval egyutt mar nem jon ki olcsobbra sem a vasarolando holmi.
Enyem mar csuklik ugy 2 hete,tenyleg vicces,onnan ismered meg hogy ugral a hasad azonos idokozonkent :lol:

Kolena
Latom te is nagy izgalommal varod a masodik babat,es nagyon jo,en is,pedig 4 ev lesz koztuk,nekem ennyi kelett hogy ujra izgalommal varjam ujra :)
Enyem elso is egy minta gyerek,nagyon szulobarat :lol: Mindeki szeintemgerdemlek egy rosszcsontot,de remelem megint egy alig siro turelmes amde talpraesett fiucskat hoz a golya :lol:
Nekem a vervetel eredmenyt odaadjak a dokinonek aki a kovetkoz alkalommal adja at nekem kommentar kisereteben.

Alexa
Ez mekem is uj hogy a vedono veszi le a vert a cukros vizsgalathoz.De ezek szerint hasznos.
Toxplazmat akkor nezik automtatikusan ha van kutya-macska a kozeledben.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok lanyok! Ujaknak udv!
Huh, amilyen ritkan jovok olyan nehez nyomonkovetni a sok hozzaszolast amit irtatok. Orulok, hogy mindenki jol van.

Deszilvi,
Huh, migren ne is mond! Sok ismerosom van akit a terhesseg alatt megkimelt a migren, de sajnos nalam nem igy van. Nekem ami eddig a legjobban bevalt, az az, hogy egyszeruen hideg zuhany ala teszem a fejem. Atmenetileg segit. Azt is irtad, hogy szedtel olyan gyogyit, ami fel ora alatt elmulasztotta... mi volt az?

Hetfo ota mar biztosan tudjuk, hogy fiunk lesz!!! Eddig ugy tunt hogy kislany, am kiderult, hogy csak jol megviccelt minket de most mar nincsenek ketelyeink. Kaptunk egy szep kukis UH kepet is, ugyhogy semmi ketseg :) .

Niki,
Ezennel szeretnenk bekekulni a tablazatban! :) Koszi szepen! Ja es a szuletes varhato ideje is modosult, olyan nagy cula: 2006.12.31 :)

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok lányok!

Üdv mindenkinek, viszonylag új vagyok errefelé, a Győr a folyók városa topicban fordulok elő inkább, ott is 1-2 napja, de nagyon tetszik ez a társalgó.
Mindenkinek jó babázást és babavárást kívánok. És persze nagyon jó egészséget!

Egy kérdés: a vonalzót már kitotóztam, nem volt nehéz, fakulóban lévő kb. 10 éves angol tudásom még átsegített :) , csak azt nem tudom, hogy a vonalzós oldalról hogy varázsolom át ide. :cry: Help me, please!!! :cry:

Csernusn! Jövök erősíteni a kislányosok táborát. Első baba lesz, január 22-re van behívónk, és a doki bácsi szerint kislánynak néz ki eddig... Ha így van, akkor Lilinek fogják hívni.
andykamama
 
 


Sziasztok lányok!

Üdv mindenkinek, viszonylag új vagyok errefelé, a Győr a folyók városa topicban fordulok elő inkább, ott is 1-2 napja, de nagyon tetszik ez a társalgó.
Mindenkinek jó babázást és babavárást kívánok. És persze nagyon jó egészséget!

Egy kérdés: a vonalzót már kitotóztam, nem volt nehéz, fakulóban lévő kb. 10 éves angol tudásom még átsegített :) , csak azt nem tudom, hogy a vonalzós oldalról hogy varázsolom át ide. :cry: Help me, please!!! :cry:

Csernusn! Jövök erősíteni a kislányosok táborát. Első baba lesz, január 22-re van behívónk, és a doki bácsi szerint kislánynak néz ki eddig... Ha így van, akkor Lilinek fogják hívni.
andykamama
 
 


Kép Szilvi

Korena73:
Hali, na küldök képet, ha már a borozásnál tartottunk, legalább legyen témához passzoló. Ez a kép még tavasszal készült Németországban a Rajna menti borvidéken. Én egyébként nagyon ritkán iszok alkoholt, de most egyáltalán nem fogyasztok, nem is tudnám meginni szerintem. Mi csak egy napot voltunk lent még július elején a barátainkkal. Mentünk egy kört, Szendénél keztünk (nekem a legszimpibb pince), utána Bock, Vylian (jó kis forró házirétes), aztán Gere. Barátaink nagy borszakértők, ezért mentünk el mindenképp a Bock pincészethez.
Egyébként németet oktatok, mint írtam csak cégeknél, de itthon is szoktam vállalni magántanítványokat nyelvvizsgára felkészítést. Ezt persze nem akarom abbahagyni, ezért is nagyon mázlistának érzem magam, hogy nem kell a munkámat teljesen feladni. Persze az első mindig és mindenkor a baba lesz.
Mi is nagyon csodálkoztunk hogy pont most jött össze a baba, mert nekem is nagyon stresszes heteim voltak, nagyon összejöttek a munkák, reggel 7-este 7-ig tanítottam, utána jött a háztartás, főzés. De ezek szerint ez kellett Neki, úgyhogy tuti stramm kis baba lesz belőle, bírni fogja a gyűrődést. Viszont azóta teljesen visszavettem a tempóból!
Hát valóban, a könyvelő szakma sem a nyugalomról híres. Képtelen lennék csinálni..már csak ha azt nézem, hogy a mi könyvelőnk mennyit papírmunkázik, számol, irogat! Le a kalappal a könyvelők előtt!Meddig tervezed, hogy dolgozol?

CSernusn:
igen, nagyjából egyidős kismamák vagyunk! Én Pécsett élek, Villánytól 30 km-re.
Ha van lehetőség, írjatok be engemis a táblázatba.
Deszilvi - 28 éves - 2006.02.04. - Neme:? - Pécs,Megyei Kórház - Testvér:nincs - Pécs

Őzi:
Hát igen ez a fránya migrén. Már 8 éve szenvedek vele, teljesen ki lett vizsgálva, de semmi szervi eltérést nem találtak, ez nálunk valószínű örökletes dolog. Hidegfrontra jön ki, arra vagyok érzékeny. Mindenki azzal bztatott, hogy majd a terhességem alatt tuti elmúlik. Hát nem így történt. A 16 hét alatt 3x volt roham, az első kettő nagyondurva volt, 3 napig tartott, végig hánytam az egészet, de nem a baba miatt (eddig nem voltak terhességi rosszulléteim). A gyógyszer amit eddig szedtem: Relpax. Elég lórugás gyógyszer volt, de hatékony. Most ugye max algophirin tabletta vagy szuri jöhet szóba, de azt is csak végszükség esetén veszem be, inkább én szenvedek. Ilyenkor nekem is csak a hidegborogatás meg a sötét szoba segít. Viszont egyik pillanatról a másikra elmúlik a fejfájás. Csak győzzem kivárni.
Neked mire jön ki? Szintén egyoldali görcsös fejfájás? Akinek még nem volt ilyen, el sem tudja képzelni milyen érzés. Olyan gáz, ha mondom vaalakinek.. és látom rajta, hogy csak legyint, hogy persze, migrén..jó duma!
Állítólag majd a változó korral elmúlk...!
Te szedsz rá valami gyógyszert?
Ahogy látom, a Szilvesztert a korházban fogjátok tölteni. AB-babyt szeretnétek? :D Van már nevetek?
Remélem a köv. uh-on nekünkis megmutatja magát!

Na annyit írtam, hogy betöltöm az egész oldalt!
Üdv mindenkinek, és nyugis napot!!!
Vendég
 


Sziasztok
Csatlakozom a migrenesek taborahoz,en is nagy fejfajos vagyok,de en a melegfrontra.Elso terhessegemnel durva volt,nekem is sotet szoba meg borogatas,semmi gyogyszert nem vettem be,szenvedtem inkabb.Most valami csoda folytan nem jott elo,de szernitem mar nemis fog mert ilyen korban mar elozoleg is elmult. :lol:

Ozi
Gratula a kisfiuhoz :!: :D Hol eltek az USA-ban?

Andykamama
Udv itt es a kislanyhoz is gratulalok,elkelnek errefele :lol:

Szilvi
En sem vagyok borozos,meg augy altalaban alkohol fogyaszto sem,de miota babas vagyok neha megkivanom a fini muskotalyos borokat.Persze 1cm a poharban es a tobbi szoda de hihetetlenul jol tud esni.Egerben voltunk tavasszal es ott ittam eloszor :)
Nekunk a tesobaba meg pont egy nyugodt nyaralason jott ossze tavasszal.Elotte probalkoztunk itthon is 2 honapot,de ugy latta jonak hogy idegenben koltozik be :wink: Pedig egy olyan sivatagi jeep turan vettunk reszt hogy a lelkemet is kirazta :lol: de babocak pont ez tetszett :lol: :lol:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


KATA:
Hát bízok benne én is, hogy egyszer csak elmúli olyanhirtelen, amilyen hirtelen csak jött!
Nem vagyok én sem antialkoholista, sőt az egyetemi évek alatt kimondottan bírtam az alkoholt, soha semmi bajom nem volt tőle, de egyszerűen mostanában nem kívánom, a töménytől meg kimondottan rosszúl vagyok. Lehet hogy a migrénnek is köze van hozzá?!!
Azért egy-egy pohárka jó édes fehérbor nekem is bejátszik, na de tényleg nem most!

Igen, azt mondják, hogy a környezetváltozás jót tesz a hormonoknak, egy nyaralás "csodákra képes".
Nem baj, hogy nem számítottunk rá, annál nagyobb volt az öröm, amikor megláttuk a két csíkot... mi pont akkor akartunk befizetni egy jó kis nyaralásra, vagyis a férjem ezzel akart meglepni szülinapomra, de még időben kiderült mi a helyzet (így én leptem meg őt), így pedig nem akartunk elutazni, főleg nem az első 12 hétben, így most megyünk majd el kicsit pár napra pihenni! Már alig várom, hosszú volt a nyár!
Vendég
 


Őzi: Nem tudod feltenni a kisfiad UH.- képét? Biztosan nagyon aranyos. Dec 31.? bulisnak igérkezik a szilvesztered! :lol:

Andykamama: hát erősíthetnéd ezt a tábort is, itt minden kismama nagyon aranyos, a hangulat bartáságos én imádok felnézni ide.

Szilvi: Sokan mondják, hogy mindenek lennének, csak könyvelők nem, de én nagyon szeretem a szakmámat, bár néha tele a pupom az ügyfeleimmel... év végéig azér azt tervezem, hogy dolgozom, januárban végig pihizem, szerintem rám jön majd a fészekrakási ösztön, és felforgatom majd a lakást. :lol: Csinos, szimpatikus vagy a kép alapján, örülök, hogy megismertelek így is :P

Én is azt hallottam, hogy a migrén elmúlik a terhesség alatt, de akkor ez olyan tévhit, mint az, hogy ha csúcsos a hasad akkor fiad lesz, meg hasonlók.

Én nagyon szeretem a finom vörösbort, és most, hogy így irogatunk róla meg is kívántam, de én sem iszom amíg babát várok. Villányban vettem egy pár üveg finom Oportót, arra az időre, ha majd megszületik a babám és már nem szoptatok. Hűűűű de messze van az még .....

Kérdés: Választatok szülésznőt? Tiszta kétségek között fetrengek, mert megnéztem egy topicot erről a témáról, és az jött le nekem, hogy jobb ha választ az ember lánya szülésznőt. Hát mi a véleményetek?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok Kismamák!

Nagyon sajnálom a migréneseket! Borzasztó lehet,tényleg ezt csak az tudja milyen, aki szenved tőle. :cry:

Én Szfváron lakom, itt van ez a rendes védőnőm. :D Féltem, hogy milyen lesz, mert amikor az öcsém született, anya egy banyát fogott ki. :evil:

Ezen a szülésznő választáson én is gondolkodtam, majd legközelebb megkérdezem a dokimat,hogy itt nálunk mennyire divat. :?: Bár divat, vagy nem, én úgy érzem, nyugodtabb lennék, ha választanék.

Niki:semmi baj a táblázat miatt, ez legyen a legnagyobb
problémánk! :D
alexa2006
 
 


Sziasztok,


Hogy beindultatok!!!

Azt hiszem visszafelé fogok haladni az olvasásában. Én is szeretem a borokat, és nekem néha hiányzik egy pohárral meginni. Én viszont annak ellenére visszatartom ezen kívánságom kielégítését, hogy egyre több helyről olvasom és hallom, ha egy pohár vörösbort megiszol néha, az egészséges, mert vérképződés szempontjából előnyös. Biztos olyan hilyeség mint a csúcsos has és a kisfiúk összefüggése.:)


Pedig nekem csúcsosodik és kisfiam lesz, ha minden igaz!:))

Szerintem én nem fogok választani szülésnőt, azt hallottam a mávban mindenki aranyos,és mivel a vajúdás sokáig tart gondolom váltás mindenképpen lesz.


Sajnálom a migréneseket. Számomra eddig a hasfájás és a fogfájás jelentette az elviselhetetlen kínokat. Csináljunk egy olyan oszlopot, hogy migrénes vagy sem? :lol:


A könyvelés szerintem nem olyan rossz. Legalábbis amennyi fogalmam van róla, én szeretek a számokkal bíbelődni, egyeztetni, rájönni, hogy hol van a bibi. Nagyvállalati könyvelést ismerem csak. Viszont tény, hogy az ember bele tud golyózni, és igenis kell az agyat kiszellőztetni.


Szilvi, jó rólad a kép amit felraktál!:)

Andykamama,
üdv itt közöttünk. Amikor megcsináltad a vonalzódat, válaszd ki a bbCode-osat és másold ki, majd a saját babanetes profilodba az aláíráshoz be kell illeszteni. És ő majd számolgatja magának a napokat.:)

Végül pedig a táblázat,

Most 3 felé bontottam, hátha így jobban látszik.:)

Kép
Kép
Kép


szerintem legközelebb leszedem az alsóbb táblákról a fejlécet és ott már csak a kismamik lesznek. Az úgy jobb.

csernusn
 
 


Sziasztok,


Hogy beindultatok!!!

Azt hiszem visszafelé fogok haladni az olvasásában. Én is szeretem a borokat, és nekem néha hiányzik egy pohárral meginni. Én viszont annak ellenére visszatartom ezen kívánságom kielégítését, hogy egyre több helyről olvasom és hallom, ha egy pohár vörösbort megiszol néha, az egészséges, mert vérképződés szempontjából előnyös. Biztos olyan hilyeség mint a csúcsos has és a kisfiúk összefüggése.:)


Pedig nekem csúcsosodik és kisfiam lesz, ha minden igaz!:))

Szerintem én nem fogok választani szülésnőt, azt hallottam a mávban mindenki aranyos,és mivel a vajúdás sokáig tart gondolom váltás mindenképpen lesz.


Sajnálom a migréneseket. Számomra eddig a hasfájás és a fogfájás jelentette az elviselhetetlen kínokat. Csináljunk egy olyan oszlopot, hogy migrénes vagy sem? :lol:


A könyvelés szerintem nem olyan rossz. Legalábbis amennyi fogalmam van róla, én szeretek a számokkal bíbelődni, egyeztetni, rájönni, hogy hol van a bibi. Nagyvállalati könyvelést ismerem csak. Viszont tény, hogy az ember bele tud golyózni, és igenis kell az agyat kiszellőztetni.


Szilvi, jó rólad a kép amit felraktál!:)

Andykamama,
üdv itt közöttünk. Amikor megcsináltad a vonalzódat, válaszd ki a bbCode-osat és másold ki, majd a saját babanetes profilodba az aláíráshoz be kell illeszteni. És ő majd számolgatja magának a napokat.:)

Végül pedig a táblázat,

Most 3 felé bontottam, hátha így jobban látszik.:)

Kép
Kép
Kép


szerintem legközelebb leszedem az alsóbb táblákról a fejlécet és ott már csak a kismamik lesznek. Az úgy jobb.

csernusn
 
 


Nem tudom ti hogy vagytok vele, ismeritek-e, de én megnéztema kínai hororszkópot, és nekem fiút jósolt. Aki már tudja a babája nemét és még nem csinálta meg (origo) nem tenné meg? Érdekelni, hogy milyen a statisztika, mennyire jön be ez a dolog.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Annyit még a kínairól, hogy az origó.hu-n a babázóban van, azon belül a tervező-ben és ott a "fiú vagy lány?" rovat, legeslegallul.
Kössz, hogy játszotok velem!! :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Üdv mindenkinek!

Korena:
én szívesen megnézem neked a kínais dolgot, már én is kíváncsi vagyok. Fel is mentem az origora és végigzongoráztam a rovatokat, ahogy írtad, de a fiú, vagy lányban nem látok így hirtelen kínai horoszkópra utaló sorokat. (Hozzáteszem, nem volt türelmem végigolvasni, de ahogy belenéztem, száraz előadásnak tűnik.) Miről van szó pontosan?

Andi


Kép
andykamama
 
 


Csernusn,

még annyit a táblázathoz, hogy Petz Aladár kórház, Győr. Ezt elfelejtettem...

Hajrá-hajrá minden kismamának! Telnek, múlnak a napok, hetek. :)

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!
Én fogadni szeretnék szülésznőt, bár voltam már bent szülésnél, ahol nem vot fogadott szülésznő. Nagyon kedves és figyelmes volt.
Szerintem azért van jelentősége, mert úgy érezheted, hogy legalább őt ismered:) A kettesen legalábbis már szülés előtt konzultálnak a kismamák a szülésznővel.

korena: a horoszkóp nekem kislányt jósolt (3 fajta is) ekkor megnéztem a babázó oldalán, és ott kisfiú jött ki. Nem tudom melyiknek van igaza, mert nem tudjuk a nemét. A sógornőmnek viszont a kínai bejött. Több embertől is hallottam, hogy az tényleg jó.

Nekem is volt migrénem az első három hónapban. Vettem rá homeopátiás gyógyszert, és az segített. Mostanra viszont elmúlt hála az égnek.

Nem tudjátok mit lehet kezdeni, ha nagyon érzékeny lett az ínyem, és már nem csak fogmosáskor vérzik? A fogorvosnő, a drága azt mondta, hogy mossam továbbra is... Hát kösssz...:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ja, és testvér sincs... :roll:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Mágnes,

Szia, gyorsan beírtam a keresőbe a fogínyvérzést és dobott ki néhány találatot, íme 1-2, de szerintem te is gyorsan tudsz keresni infót. Én pl. kipróbáltam ezt a Sensodyne fogkrémet, igaz, hogy nekem a fogam volt érzékeny, de tutira bejött. Egy tubussak elhasználtam és azóta a jeget is elrágom, előtte meg még a sima levegővételtől is fájt. Persze, nem tudom, hogy fogínyre mennyire lenne jó, de ha már azt tanácsolta a drága dokinő, hogy mosd.... akkor próba szerencse. Szerintem a nődoki is tudna segíteni, mert lehet, hogy ez a terhesség sajátos velejárója.


Fogínygyulladás, fogínyvérzés

Fogíny vérzésre szájöblögetéshez: 2 dl langyos vízbe 1 csepp fahéj, 1-2 csepp menta. Nagyon jó bele még 1 csepp kakukkfű, de annak ízét és illatát nem mindenki szereti. Öblögetés előtt nagyon alaposan keverjük össze. Ez a keverék gargarizáláshoz is jó torokfájás vagy rekedtség esetén.

Fogínyvérzés: Öblögessen orbáncfűteával, az enyhíti a fogínyvérzést.

A kismamáknál előfordulhat fogíny-vérzés, mert a szájüreg szövetei felpuhulhatnak. Ha be is gyulladnak, feltétlenül fogorvoshoz kell fordulni! Alapos fogmosással és gyakori szájöblítéssel enyhíthetünk a problémán. (na tessék, fogorvoshoz kell menni. Menj másikhoz....)

Hát, így hirtelen ennyi... Remélem, segít valamelyik.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Deszilvi,
En is ki lettem vizsgalva, hasonlo eredmennyel. Nalam is egyoldalu, es gorcsos, de en nem figyeltem meg eddig rendszert abban, hogy mikor jon ki, szinte mindig meglep. Neha erzem elore, ez minden. Altalaban nekem is napokig tart, de nem tudom, hogy ez a terhessegem elott is igy volt-e, mert sosem vartam par oraval tobbet a gyogyival. Nekem eddig az Imitrex valt be a legjobban, de kozel sem fel ora alatt mulasztotta el a gorcsoket. Feljegyeztem a gyogyid nevet, hatha a jovoben jol fog jonni. Hat ez van, ha az ember lanya gyermeket var, akkor turni kell, ugyhogy nem szedek semmit. Azt modnta a dokim, hogy ha mar nem birom tovabb, akkor merlegelnem kell, hogy mivel jarok jobban, egy szurival, amitol jobban leszek, tudok enni, letezni stb, de ez esetleg hathat a babara, vagy kinlodok es a babara nem hat semmilyen gyogyi. Mondjuk Algopyrint azt vennek be ha egy fikarcnyit is segitene, de sajnos nem segit. Ugyhogy en inkabb kinlodok, bar ez sokszor emberfelettien nehez.
Hat igen, izgalmasnak igerkezik az O es Uj ev is. Van mar neve a kicsinek: Levente :) . Ti mar keszultetek nevekkel?

Kataa,
Koszi szepen! Virginiaban elunk.
Remek hogy ezt a terhessegedet megusztad eddig migren nelkul, remelem igy is marad!

Korena,
De teszek fel kepet, szerintem egeszen jol kivegeto a lenyeg...
Bar nalunk minden szuleszno nagyon aranyos es turelmes, azert en valasztottam magamnak, mert szerintem jol fog jonni, hogy ismerem mire oda kerul a sor, hogy segit a szulesben. A szulest megelozo gyakori talalkozasok kicsit elmelyitik a kapcsolatunkat, tobbet fog tudni rolam es az igenyeimrol, mintha csak ott talalkoznank, es igy remelhetoleg nagyobb biztonsagban fogom magam erezni.
Horoszkop. En ebben nem hiszek, de viccesnek talaltam kiprobalni mindegyiket, amibe csak belefutottam a neten. Kivetel nelkul mindegyik lanyt josolt nekunk. Szoval nalunk egyatalan nem jott be. Rontjuk a statisztikat asszem...

Magnes,
De jo hogy mar elmult a migrened! Mi volt a homeopatias bogyo neve amit a szedtel?

Na es a kepek: a kukis es egy profil ahol eppen a mehlepenyt szopogatta...
Kép
Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Tényleg tök jól beindult az oldal, jó hogy ennyien irogattok.
A fogínyvérzésől én is hallottam hogy jellemzője a kismamaságnak, és én is azt hallottam, hogy a sensodyne nagyon jó fogkrém erre, meg valamelyik kismamaújságban reklámoztak valami fogkrémet kimondottan erre a panaszra! Na egyből meg is találtam, a neve: parodontax - fogínyerősítő fogkrém. Próbáld ki, hátha használ! Ez a probléma szerintem ugyan olyan mint a hányás a kismamáknál, valki végigrókázza a 3 hónapot, valakinek semmi baja (mint pl nekem).

Hát a szülésznő kérdés érdekes dolog, eddig még nem is gondolkoztam rajta, de van alapja a kérdésednek. Nem tudom, biztos nem hülyeség, mert hát ő lesz ott végig veled, és ő vezényli le tul.képpen a szülést, a doki csak ott van készenlétben, és hát nem rossz, ha már egy ismerős nőhöz megyünk oda, biztos megnyugtatóbb... de hogy van-e erre lehetőség, nem is kérdeztem még senkitől.
Utána fogok érdeklődni, meg hát ugye megyünk majd ilyen papa-mama kurzusra, akkor ott biztos találkozni fogunk párral, és ha valamelyik extra szimpi lesz, akkor lehet hogy felkérjük. De nem tudom még!

Ezt a kínai horoszkópot én is meg fogom nézni! De én a szeptember 4-ben bízok, remélem megmutatja magát.

A képet nem tudtam annyira lekicsinyíteni, hogy elfogadja a rendszer a nevem mellé, ezért tettem fel az irományok közé!
Jöhetnek ám másoktól is fotók!

Ezt a homeopátiás gyógyszert is meg fogom érdeklődni, most rendeltem Aloeverás mélytengeri halolaj kapszulát, állítólag az is nagyon jó hatással van a mama, meg a baba agyára is.
Azért nem tömöm ám magam semmi felesleges készítménnyel nehogy azt higgyétek!
Eddig csak Elevitet szedek. Jó szar lenyelni ezt a nagy bogyót...

Biztos jó szakma egy a könyvelés, én írtam is hogy minden elismerésem az övék, de én személy szerint képtelen lennék csinálni. Sokan biztos attól őrülnének meg, ha felnőtt (sok esetben ostoba) embereket kellene valamire oktatniuk.. szerencsére nem vagyunk egyformák.
De Korena, legalább neked is ülős munkád van, meg pihizhetsz közben ha elfáradtál, vagy kikattant az agyad.
Ilyen szempontból én is nagyon szerencsés vagyok!

A szomszédunk most ment be a kórházba, mert a dokija ma ügyel,és megindítják neki a szülést, hát nagyon nem irígylem, remélem hamar túl lesz rajta.
Tök jó, nálunk tele van a környék kisgyerekes családokkal, meg van pár kismama is.. ma mi volt itta játszótéren...ennyi édes kis gyerkőcöt, már alig várom, hogy a miénk is ott szaladgáljon a többiekkel, de hát erre azért még várni kell!
No problem!

Kellemes estét mindenkinek!
Vendég
 


Szia Őzi
hát nekem most esett csak le, hogy ti Amerikában éltek! Ez tök jó. Ott alik kell szülés után benntmaradni a korházban, nem? Készültök még haza, vagy egyenlőre kint maradtok? Szép nevet választottatok, ez nálunk is bent volt a kalapban, de a legjobb barátainknak ez a top fiúnevük, így nem akarjuk lelőni előlük.

De egyébként megvárjuk, hogy mi lesz, aztán csak utána fogunk nevet választani!

Többiek, hogy álltok név témával?
Vendég
 


Én sem találtam meg az origon a horoszkópot!
Vendég
 


Sziasztok!

Őzi, nagyon szép formás ez a kissrác!!! :)

Andy, üdv itt is!

A kínai horoszkóp szerint Zita fütyis...

Én fogadtam szülésznőt, és nem bántam meg, végig ott volt velem. Persze nélküle is ugyanúgy meg lett volna a baba, de nekem jó volt, hogy foglalkozott velem, a dokim néha benézett, és persze a tolófájásoknál már nem ment el. De tényleg kórháza válogatja, hogy mekkora a szülésznő kapacitás...
Vendég
 


Sziasztok!

Hát ez ám a termés :) Bocs előre is ha kihagyok valakit, de valahogy terhesen romlik a memóriám.

Deszilvi, kvike, andykamama üdv itt. Szilvi, jó a fotó!

CSernusn azt hiszem te írtál az uh-ról. Nemhogy kórházanként más, de úgy látszik két terhesség alatt is más :shock: Most néztem Gergő kiskönyvét, tök más időpontokban nézték uh-on, mint a picit. Nála sokkal részletesebben be voltak írva az adatok, most nem. Egyébként úgy tudom, hogy a 12., 18, 24, 28 uhnak kellene lenni. No de lehet félreinformálok. :oops:
Amúgy nekem sem akart a dokim most csinálni uh-ot, mert ilyenkor a kézi vizsgálat-méhszáj-a fontos, de azért lett egy.

Képem van, de nem tudok szkennelni, majd megpróbálom lefotózni. HÁt és..hát és..úgy néz ki, hogy még nem nőtt kukija, úgyhogy vettem izibe rózsaszín cuccokat is :oops: Aztán hétfőn megyek 4D-re és addigra már ott fog fityegni a kukesz, hát tökönszúrom magamat :x
Ja, és a méhszájam 2100-es :? Elvileg a doki szerint nem gáz második tehességnél. Mindenesetre próbálok kevesebbet emelgetni és többet pihenni.
Bár most csináltuk meg a konyhát, tök jó lett, persze még nem teljesen kész, de haladunk, haladunk :wink:

Terheléses cukor nekem két zsömle 3 dl tej itthon, rá egy órára vérvétel a kórházban. Hát, remélem le fog csúszni, mert korán reggel nem igazán bírok enni 8)

Havtünde, jó lett a nyaralós kép :) Kataa, ti hol is voltatok?

Csernusn a táblához még ami kimaradt nálam: 26 év, kislány, testvér Gergő 2005.01.30.

Csuklás: Babácska már csuklik :) Gergő is sokat csuklott, szülés után is. (Ej ez az összehasonlítás, pedig megfogadtam, hogy na én aztán nem, erre tessék)

Börzére én tuti nem megyek ki. Tolongás, meleg, tömeg :twisted: Inkább kihagyom.

Védőnővel nekem is szerencsém van. Nagyonkedves, rugalmas, bármikor lehet hívni, nem okoskodó vagy tolakodó. Szóval én komálom :D

Hát a szülésznő választás kérdése is érdekes. Gergővel úgy voltam, hogy fogadni fogok. Megkérdeztem a dokimat hogy kit ajánl, megadta a számát, mesélt róla, még képen is megmutatta. Aztán mire felhívtam volna, elment síelni. Mígnem én a 38. héten elindultam szülni, úgy hogy nem volt szülésznőm. Így utólag nézve nem hiányzott. Persze nincs összehasonlítási alapom. Nekem ott volt végig a férjem, bármit megcsinált. A vizsgálatokat meg úgyis a dokim csinálta. Szóval nem tudom mit csinált volna még egy szülésznő. Lehet még zavart is volna. Nem tudom. Bár nagyon vajúdni sem volt időm, mert három óra volt a felvételtől kezdve a megszületésig. :wink: nagyon hajlok afelé, hogy ne legyen most sem.

Na megyek, ledőlök!

Jó éjt, cic
cicmerák
 
 


Szia Cic,

Megkérdezhetem, hogy mi a méhszájnál a 2100? Mert én úgy emlékszem, hogy nekem írt a kiskönyvembe a múltkor 3000-et valamihez és mi akkor sem tudtuk az mi, de azt mondta a méhszájam rendben.?

csernusn
 
 


Sziasztok,

Szilvi
Hat tomenyet meg az eletben nem ittam soha,csak Bailyes-t,na de hat azt is csak ay iye kedveert.Elso babanal en sem mertem inni bor,meg ezt a heti fel dl-t sem,de orvosok mondtak (baratok) hogy meg egeszseges is kis mennyisegben :wink: .
Hat en elozoleg is utaztam,sot az elso 12 hetben ketszer is repulovel,elosozr Europaban,masodszor meg Amerikaba.Mar megvoltak a jegyeim ugyhogy nem mmondhattam vissza.Erdekes de nem paraztam :roll: :D Most meg mar rutinos leven nem is volt kerdes :wink: Persze ALex lefoglalta minden figyelmunket az ut alatt, ugyhogy az en hogyletem nem igen volt kerdes. :lol:
A halolaj kapszula tenyleg hatasos,en is hallottam hogy jo.Venni nem vettem,de irto sok halat eszem,talan ezis tobb a semminel :lol:
Nekunk ket nev a befuto,de szerintem csak a szulesnel aruljuk el mindenkinek (tudom hogy olvassa azt barki ),legyen valami meglepetes is. :D

Kolena
Nekem nem volt elsozor szulesznom,csaszarnal nem ismkellett.Most talan valasztok,merta dokinom asszisztense nagyon kedves lany,es ebben a korhazban az apuka csak az ajtobol figyelheti a mutetet ezet jo ha lesz valaki kozvetlen mellettem is.
En voltam konyvelo 4 evig,tenyleg embertipus kell hozza.Nekem tul unalmas volt..ez a kulker tema a tesreszabott nekem,porgos es valtozatos.Pedig anyunak konyvelo irodaja van,tehat atvehetnem,de egyszeruen nem ereztem hozza sosem kedvet,4 evig probaltam ravenni magam,de aztan inkabb valtottam.
A kinai horoszkop nekem lanyt josolt,es a tobbi is a neten amit talaltam,talan 1 fajta kisfiut ,,ugyhogy az jott be :lol: En mar nem hiszek ilyenekben.

Niki
Nekem most egesz mas a hasam fomaja mint Alexnal,pedig ez is kisfiu,ugyhogy ez sem papirforma :lol:

Ozi
Nagyon jok a kepek,kis aranyos a fejformaja :D A ferjed magyar hogy Leventet valaszottatok? Tenyleg 3 napig kel emajd sima szuelsnel a korhazban lenni,vagy lehet ambulansan is,de gondolom annyira erre nem vagysz.Bar szerintem mar sajat felelossegre itt is lehet mindent.
Latom horoszkopban egyezunk :wink:

Cic
Gratula akislanyhoz,latom te is ruhamanias vagy :D :D Hat en alnyt amugy csak a ruhak miatt szerettem volna,de meg Alex elott.Azota megvaltozott a velemenyem 8)
Vigyazz tenyleg es pihenj sokat ,mert csak a vege fele szokott ennyi lenni a mehszaj.
USA/Kanadban voltunk :wink:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Deszilvi: Mi az hogy ügyeletben van a doki és ezért be kell menni, hogy meginditsa a szülést? Hát már semmi se szent? Nem értem hogy miért nem hagyják, hogy akkor jöjjön világra egy baba amikor Ő akar? Tényleg mi akarja? Úgy értem, miért akkor indul a szülés amikor? Mi dönti el?

Szomorú, hogy ilye bizonytalan ez a kínai horoszkóp :lol: Nekem kisfiút jósol, és hát nem volna rossz, de talán szept 4.-én kiderül... júúúúúúúúj de várom már.

Na ma megkérdeztema védőnőt, hogy mi lesz a terheléses cukor vizsgálaton. Sajna itt glükózt kell venni a gyógyszertárban, feloldani 2 dc vízben és nem kihányni. Na szép.

Az első szülésemnél is teljesen magamba fordultam, nekem nem hiányzott senki, csak hagyjanak békén (amúgy is ilyen vagyok, ha fáj valami) szóval nekem nem kell az ajnározás, de azér amikor bejött a szülésznő, és biztatgatott esetleg két fájás között megsimogatta a pocimat az azért jól esett. Ezért nem tudom, hogy fogadjak-e vagy sem. A férjem is ott volt, de Ő ismer, és tudja, hogy milyen vagyok, így csak a kezemet szorította, és mást nem csinált, ami tényleg elég is volt nekem.


Ti szeretnétek érzéstelenítőt, fájdalomcsillapítót? Én először nem kértem, a végén persze követeltem, de a doki mondta, hogy minjárt világra jön a lányom, még nem is hatna, már megszülnék.
Most azonban filózom rajta, de a gerincbe szúrástól jobban félek mint a szüléstől...

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Niki!

Méhszáj:
Ez tk. 4 különálló szám. Az első a méhnyak hossza (normálisan 3 cm, később szülés közeledtével megrövidülhet). A másik 3 a külső méhszáj, méhnyak, belső méhszáj. Ezeknek 0-nak kell lennie, az a zárt állapotot jelzi. Ha valamelyik 1, akkor az kinyílt.
Tehát a 3000 a tökéletes, teljesen zártat jelzi :D . Cicnél a 2100 azt, hogy már picit megrövidült és a külső méhszáj kinyílt. Ez még nem vészes helyzet, de fokozott figyelmet, pihenést igényel, hogy nehogy tovább nyíljon.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti: próbálom memorizálni amit itt leírtál, és majd nagyo okosan fogok nézni amikor közli a doki a számot :lol: :lol: Egyébként mondhatnák magyarul is, hogy az is megértse akiről szó van.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena!

És ha még azt is elárulom, hogy a méhszájat sem magyarul emlegetik :lol: , hanem pl. a kiskönyvben "cervix score" alatt szokták jegyezni, de ez a négy szám "cervicogramm" néven is szerepelhet. A cervix a méhszáj...

Beszti
beszti
 
 


Sziasztok!
Őzi:
A homeopátiás bogyesz neve Acidum phosphoricum. Nekem bevált.

Köszönöm a fogínyvérzésre írt tippeket, a fogkrémet megveszem remélem segít.

Az érzéstelenítőn én is rágódom már régóta. Bár lehet, hogy fölöslegesen, mert nagy az esélyem a császárra. Aszthmás vagyok, a doki azt mondta, nem örülnének, ha ott befulladnék. Azért én reménykedem, a december nem aszthmás időszak, hátha engedik természetes úton. Ha így lesz, lehet, hogy nem ódzkodom az érzéstelenítéstől. Láttam a keresztfiam születését, és tudom, hogy az anyukája szinte semmire sem emlékszik, akkora fájdalmai voltak. Én azért szeretnék emlékezni, persze tudom, hogy minden szervezet más és más.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: