Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Most sajna nincs időm visszaolvasni, de mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Az idei utolsó táblázat:

Kép

Panó
panó
 
 


sziasztok!

Hú!!! Már 20-an vagyunk! Szép létszám így az évvégén Kép
Köszi Panó a listát!
BUÉK!

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!Kép

Mindenkinek nagyon boldog Új Évet kívánok!KépKépKép

Ne haragudjatok, de búcsúzni is jöttem. Azt hiszem sok csalódástól kímélem meg magam, ha továbbra már nem olvaslak benneteket, mert így nem hasonlítgatom mindig Nikit egészséges babákhoz. Köszönöm nektek, hogy drukkoltatok nekünk, hogy minden jóra forduljon, de a kilátásaink nem valami rózsásak és úgyis csak panaszkodni járnék ide.
Mindenkinek a legjobbakat kívánom, és vigyázzatok nagyon a kisbabáitokra!KépKépKép

KépKép

Laura
Laura2
 

 
 

Szia Laura!

Nagyon sajnálom, ha itt hagysz minket, de meg is értelek!
Sajnálom ami veletek, Nikivel történt. Remélem sok örömet fog még adni nektek a kicsi Niki!
Minden jót kívánok nektek, és azért szorítok, talán tudnak még segíteni rajta.
"Szilveszter éjjelén válassz egy csillagot, ha bármi bánt Neki elmondhatod. Meggyógítja szívedet, kívánom tegye szebbé a 2004-es évedet! BÚÉK!"

Dandy
Dandy
 


Sziasztok lanyokí14

Megerkeztunk Magyarorszagra ,a repulom minden jol ment szerencsere.A szopival sem volt gond az atallassal kicsit nehez volt,de mar tul vagyunk rajta.
Mindenkinek utolag is Boldog Uj Evet kivanunk!!

Majd meg jelentkezunk,mindenkinek puszi!

GAbi es DAvid
GAbi75
 


Zsuzsa, köszi az infót, ez jó hír, hogy két helyről is kapunk támogatást. Az egyik úgyis elmegy a szülésre.

Mi a Gazdagréti lakótelepen lakunk 6 éve. És Ti?

Hú Lányok, tényleg sokan vagyunk már a táblában.

Puszi és BÚÉK !!!

Chello
chello
 
 


Hello lányok!
Most gondolom mindenki bulizik otthon,vagy valahol,mi a kicsi lányommal ketten itthon maradtunk-az apuka dolgozik-,de nem bánom,mert még mindig nagyon rosszul érzem magam.Már belenyugodtam,hogy ez nem fog elmúlni egyhamar.De nem is akarok az év utolsó napján is "hisztizni",remélem mindenki boldogan várja majd az új esztendőt!

Zsuzsik:
A II.ker-ben lakom,Mayát a Mávban szültem,"annál"a dokinál akiről most a hírek napvilágot láttak,de nem is őmiatta váltottam kórházat,hanem a körülmények miatt.A Szt.Imrét sem a közelsége miatt választottam,hanem az orvos,és az ott lévő környezet miatt.Eddig minden igényemnek megfelel,azt leszámítva,hogy baromi sokat kell várni az Uh-ra,és ki-ki kell szaladnom néha,nehogy ott dobjam ki a taccsot!
Itt a környékünkön,a Kútvölgyi,a Szt.János,és talán a Margit kórház van,de egyik sem igazán az én "szájízemnek" megfelelő.

Panó:
Szuper a lista,jó sokan összejöttünk már!

Süncsi:
Bár régen nem írtál,kíváncsi lennék mi van veletek?Most látom,hogy Zürich-ben laksz,nekünk is laknak ott magyar barátaink,sőt az apuka a kislányom keresztapja!Molnár Eriknek hívják,van egy öccse is (Joe).És gyönyörű venezuelai felesége van.

Mindenkinek B.Ú.É.K.!!!
Nanda
nanda
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!Kép

Laura, nagyon szorítok Nikiért, sajnálom, ha nem jössz többet, és azért én örülnék, ha tájékoztnál néha, hogy mi van veletek! A mail majd megy.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog Új Esztendőt kívánok és kellemes, zavartalan babavárást!Kép

Nanda: én is a Mávban voltam és nálaKép én is megvoltam vele elégedve, de mi elköltöztünk és nem akarok zűrös helyen szülni, így nem akartam visszamenni. Szt.Imrében Fülöp dokit ajánlották nekem, remélem nem csalódok, eddig elég szimpatikus. Mész majd előadásokra? Mehetnénk együtt!Kép

chello: a védőnőtől kapott kis könyvecskében (Terhességi útmutató) a végén van pár infó, mennyi manit kapunk és hol kell igényelni, de a 11.kerületi önkormányzat emellé még pluszban ad támogatást, csak a feltétele, hogy legalább 1 éve be legyen jelentve az egyik szülő(azt hiszem) a kerületbe.

Nálunk nagy esemény volt, Dorka lányom a Szilvesztert anyósoméknál töltötte, gyönyörűen elaludt, átaludta az éjszakát és délig rendesen viselkedett!!!Kép Nagyon büszke vagyok rá!Kép

Egcsi: köszi a toxos infót, akkor szerinted, hagyjam a vizsgálatot, felesleges kérnem? Milyen papagájaid vannak? Nekem 10 rózsásfejűm volt, gyönyörű színekben pompáztak. Ismered: www.parrotland.hu -t?

Lányok és ha rosszul vagytok és beveszitek a MagneB6-ot, akkor sincs semmi változás??? Kép

Bori: lehet hogy lányotok lesz?Kép

kezdek mindenen sírni, elérzékenyülni, szóval jönnek az érzelmi hullámvölgyek!

BÚÉK!

Üdv. Zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Laura, nehéz mit irnom,mert én is megértelek, de sajnálom,hogy nem jösz. Esetleg próbálj meg olyan topicot keresni, ahol hasonló anyukákkal társaloghatsz, szerintem azért neked is szükséged lehet támogatásra.

Gabi,én most úgy-de-úgy irigyellek!!! DE jó nektek, hogy otthon vagytok! Ha minden igaz, idén jönnek hozzánk apósomék nyáron látogatóba, és akkor talán jövöre meg mi megyünk haza. Már most várom!

Nálunk jól telt a szilveszter, végül mégiscsak lettek vendégeink, ettünk és ittunk (egy kicsi pezsgő nekem is lecsúszott...), és jókat nevettünk. Ma, elsején pedig nagyon intenziv pihenést csaptunk, még mosogatni sem voltam hajlandó. MA SEMMIT NEM CSINÁLTAM!!!Kép



Anita, te kérdeztél azt hiszem a másik topicban,hogy milyen gyakorlatokat lehet végeztetni a babákkal. Ismered ezt az oldalt? Itt van néhány leirás, mit tud a baba,és mivel lehet fejleszteni:
http://www.bebilap.hu/elso_ev/elso_ev.htm
MEgpróbálok egy képet rakni Ádámról, már "jó régen" nem volt..

Kép

Mindenkinek nagyon boldog, sikeres és egészségben gazdag boldog új évet kivánok!
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


sziasztok!

Szia kismamócák Kép Boldog új évet Kép

chello: lehet, hogy tényleg van egy az egy év, de nálunk ez nem volt gond Kép Nálatok sem lesz Kép
Mi a Feneketlen-tó környékén lakunk.

nanda, zsuzsi: akkor ti is erősítettétek az említett dokibá táborát? Érdekes...
A Szt Imrét szépen felújították, és bizti jó dolgotok lesz ott.
Az kár, hogy nem ott dolgozik már az UH-on a Győrffy doki. 2001-ben ott volt még.
Én maradok a Jánosnál. Nem a legszuperebb, de ismerem már. De sajna más dokinál kell szülnöm Kép

nanda: mivel foglalkozik a férjed, hogy szilveszterkor is dolgozott szegény. Ilyíen körülmények között én is otthon maradtam volna a gyerekkel.

Zsuzsi: még csak most indul a kedélyhullámzás? Akkor eddig jó dolga volt a férjednek Kép
Hát, nekünk ennyire nem volt jó dolgunk. Mi Zsófival szilvesztereztünk. Idegen hely, idegen ágy, meg is lett a hatása. Ő is nagyon zaklatott volt, én meg olyan fejfájással ébredtem, hogy azt hittem, elpatkolok! Nálam ez nem ritka, de azért így kezdeni az évet??? Kép

Jó pocakosodást!

Zsuzsa
15+5
zerko
 
 


Sziasztok!
Elöszőr is mindenkinek kellemes ünnepeket és boldog új évet így utólag is, de sajnos csak most jutottunk gép közelbe, viszont most egy hétreig gyakrabban tudok majd írni, Anita teszek fekl egy két képet is, mert írtad, hogy hiányolod Kép! velünk szerencsére minden rendben növögetünk, most pedig sajnos mi is elkaptuk a náthát, mondjuk láz nmincs, de sajan az orrát egyfolytában szívnunk kell (habár ezt ő jobban viseli, mint mi)!
megpróbálok akkor egy két képet feltenni , és még jelentkezünk!

Üdv mindenkinek!

Meme és Nóri



Kép


Kép
Meme
 


Kicsit megkesve, de en is boldog uj evet kivanok minden nyari kismamanak!Kép

Kép

-Afonya
Névtelen
 


BOLDOG ÚJ ÉVET KISMAMIK! Kép

Zsuzsa, Zsuzsi, szerintem sem lesz gond az 1 évvel mert már 6 éve itt lakunk.

Zsuzsi, én már régóta sírok mindenen, szerencsés vagy, hogy csak most kezded. Nekem a Magne B6 kb. olyan mint halottnak a csók, ugyanúgy rosszul vagyok tőle. A Maternát meg alig bírom lenyelni!

Chello
chello
 
 


sziasztok!

Chello: a barátnőm se tudta lenyelni a kismami vitamint, ezért ő olajban vette be. Kintről hozta anyukája, cseppekben szedte a kismami vitamint, gondolom nem minden volt benne, de kiegészítve kisebb tablettában már be tudta szedni a többit. Talán tud valamit ajánlani a patikus.

Úgy látom sokan vagyunk 11.kerületiek, majd ősszel találkozhatnánk babákkal valamelyik játszótéren vagy parkban!Kép

Zsuzsa: fejfájásKép az én férjem is sokat dolgozik (most is, egész hétvégén is), alig látjuk egymást, így nem nagyon veszi észre, hogy más állapotban lennék... Bár rám mindig jól hat a terheség, akkor könnyebben elviselhető vagyokKép (nyugodt, kiegyensúlyozott, nem veszekszek).

Ma megnéztem Dorka régi uh felvételeit, meséltem Dorkának, hogy ő az a tvben és a kistesó is most így néz kiKép Nagyon édesen figyelt. Egyáltalán mondja valaki még a gyerekeknek a "gólya hozza" mesét?Kép

üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!
BÚÉK!
Megjöttünk,minden ok volt a Szilveszterrel,nyugis program,sok finom kaja,tarsasjatekok,séták,múzeum-latogatások Keszthelyen.
Remélem Nektek is minden ok volt es mindenki lassan jobban lesz...
Nem tudom,Ti hogy vagytok vele,de en már azt várom nagyon hogy megmozduljon.Most úgy érzem,hogy onnantól minden más lesz,minden nap lesz "kapcsolatom" a picivel,nem a hosszuuuuuuu várakozás havi egy uh talalkozásra.Kiváncsi vagyok ki számol be először mozgásrol,aztán maj sorban mindenki...húúúú,de izgi lesz...
Puszi:
szöszi
11+5
szoszi
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasnom reménytelen, majd ha utolértem magam, akkor pótolomKépKépKép

Most csak pár szó:


Buék, mindenkinek!

Remélem szerencsét hoz nektek az új év!!!

Nekem már hozotKépKépKép, s remélem így is maradKép

Bencike 31-én újra felült, egymás után többször is, így már biztosan kijelenthetem, hogy ülünkKép

Ja és tegnap felhagyott a kúszással, és mászikKépKépKép

És ma felmászott az étkezőbe, ahol egy lépcsőfok vanKépKépKép

Tényleg BuÉK, most mennem kell, össze kell szednem magamKépKépKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Áfonya!

Ez a szép táblázat csak újévi ajándék volt, vagy ezután minden héten felteszed?
Magadat nem írod bele?
Megírnád nekem mailben, hogy hogy lehet ilyen képes hátteret csinálni egy Excell táblázatnak?

Én egyébként jól vagyok, még mindig semmi rosszullét, remélem, akkor most már nem is lesz.
Csak a kedélyállapotom hullámzó egy kicsit, szegény gyerekeket sajnálom, mert néha elég türelmetlen vagyok velük.

Most meg az a bajom, hogy apa lassan már két hete szabin van és nem nagyon férek tőle a géphez. Meg persze már Peti fiam is szertene ideülni. Lehet, hogy egy számítógép kevés egy családnak?

Panó
panó
 
 


Sziasztok!
Remélem kipihentétek a szilveszteri fáradalmakat!Nálink nem valami fényesen alakult az új év első napja.Maya egész éjszaka köhögött,folyt az orra,nem tudott aludni szegény.Ez így ment még ma éjszaka is a kiságya mellett aludtam,hogy ne sírjon fel mindig,ha felébredt.De talán már javul a helyzet.Hulla vagyok!Viszont ,képzeljétek MÚLNAK a rosszullétek!Kezdeném élvezni a babavárást,ha nem kaptam volna egy levelet egy "schering-es" dokitól-akitől rákérdeztem a vérzés okára-,aki azt mondta,hogy a méhlepény mélyen tapadása miatt,vérömleny keletkezhetett a méhszájnál,és ez okozta a vérzést!A 20.hétig mindenféle terheléstől eltiltott,még a szex-től is!Most újabb hetek,és mire élvezni tudnám ezt az egészet,vége is lesz!

Zsuzsa:
A párom DJ (lemezlovas),ezért Ő ilyenkor,de minden hétvégén éjszaka dolgozik!

Zsuzsi:
Nagyon szívesen mennék mindenféle előadásra,ha tudnám,hogy mikor van!Csak a tavalyi füzetkém van meg.Te tudod,hogy mikor lesznek?
Na meg persze,a Mayát is rá kell bíznom valakire.

Vitaminok:
Én sokkal rosszabbul éreztem magamat amikor szedtem bármilyet is.Ami most bejön,az a Plussz multivitamin(gyümölcsös) pezsgőtabletta meggyes ízben!Az elevit-től olyan gyomorgörcseim voltak,hogy 1 hét után abba hagytam.Próbálok vitamindúsan enni,és figyelni,hogy ne sok fölösleges dolgot (mint pl.csoki,édesség,süti,tartósítószeres termékek) vigyek be a szervezetembe.

Mindenkinek jó pihenést!
Nanda
nanda
 


Sziasztok!
Mindenkinek BÚÉK!Kép

ZsuzsiKép
Nekem aráim vannak,egy gesztenye homlokú törpe ara és egy zöldszárnyú ara.(Kép a profilomban.) A rózsafejűek gyönyörűek! Én nem izgulnék a toxo miatt, ha nincs egyéb állat a közelben. Egy amerikai madármagazinban olvastam a terhesség és papagájtartás témában, és ott csak a megfelelő higiéniára hívták fel a figyelmet. Ha tudsz angolul és megtalálom, szívesen átküldöm mail-ben. A weboldalt már láttam, de nem járok ott túl gyakran.Kép

ÁfonyaKép
Ez aztán a táblázat! Nagyon aranyos!Kép

A szilveszter éjszakát én is otthon töltöttem, egyedül.Kép A férjecském Németországban dolgozik és kint kellett maradnia felügyelni a munkásokra, nehogy balhé legyen. A baj az, hogy nagyon ritkán van itthon és ezt elég nehezen viselem.Kép
Hogy valami vidámat is írjak, ma nem voltam rosszul!HIPP-HIPP-HURRÁ!Kép Van valaki aki a 10. hét betöltése után jobban lett? Mocorog bennem a kisördög, nehogy azért legyen, mert a babával történt valami.Kép(Tudom, lökött kismama aggodalmak, de hát mit csináljak!)A pocim is szurkál, de nem kellemetlen, éppen csak "érzem".Talán attól, hogy nő a méhem.
Tervezi valaki, hogy megy majd 3D-s UH-ra? Szerintetek a 16. hét környékén érdemes már?
Na eldugulok.Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Először is boldog új évet mindenkinek!

Panó, Áfonya!
Köszönjük a táblázatokat. Nagyon ügyik vagytok!!! Szép-szép, csak ijesztő, hogy ennyire az elején vagyok.(Na a másik oldalt meg jó is).

Egcsi!
A félelmeidet megértem, de örülj, hogy jobban vagy! Én is így voltam. Ahogy minden jó lett elkezdtem pánikolni. Most persze, hogy sikerült befáznom. Remélem semmi baja nem lesz a babának.

Hát én is kíváncsi vagyok, hogy ki érzi meg leghamarabb a mozgásokat. Másodszor szülők előnyben vannak a nagykönyv szerint. Én már gyankodtam, hogy nem e érzem, de kiderült, hogy csak a káposzta adott jelt a hasimban nem a baba.
Én szeretnék menni 3 D uhra, de csak később. Akkor most, ha az AFP nem lenne jó, mert azon többet láthatnak esetleg, mint a rendes uh. Kedden vagy szerdán szuri. Hát nem örülök neki!

Mindenkinek boldog, problémamentes áldott állapotot kívánok!

Mucska 16

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet!
Nekünk egész jól telt a szilveszter. Anyósoméknál voltunk kertesházban. Nálunk nincs az az őrült petárdázás mint a lakótelepen nálunk. Mindenesetre ciki volt mert este 10.-kor közöltem, hogy na, ennyi én egy percig sem tudok fenntmaradni tovább...
Olyan álomkór van rajtam, hogy alig húzom magam.
Kedden megint megyek dokihoz uh.-ra, mert ha most sem látszik a gyerek rendesen és nem megfelelő méretű akkor gáz van.
Tegnap éjjel a dédit (A férjem mamája) bevitte a mentő a kórházba, mert rosszullett. Ma voltunk nála,nem mondtak még konkrétat, mindenféle rémséges vizsgálat vár még rá...86 éves, tündéri, aktív, idős hölgy, nagyon szeretem, bízom benne, hogy helyrejön.

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Mi is itthon vagyunk ismét!
Ma délután jöttünk haza, de még semmire nem volt időm, mert csak pakolok, mosok, pakolokKép Remélem holnapra már nagyjából normalizálódik a lakás, és akkor bővebben is írok.

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunkKépKépKép

Vera és Bence

KépKép Kép
76vera
 
 


sziasztok!

Minden nap olvastam a kommenteket, de csak most szántam rá magam az írásra...

Zsuzsi: én azért gyakrabban is elviselném a férjemet. Azért most jó volt az ünnepek alatt. Zsófim is többet igényli a társaságát, mint amúgy, és bevallom, ez nekem JÓ!!!
A Zsófinál is mindennnapi videózás tárgya a Zsófi megszületett című kazetta. Most nagyon érdeklődik. És minden nap mutatja, hogy ekkora a Kistesó! Kép Kép Kép
A gólya? Hát bevallom, nekem az eszembe sem jutott! Pedig anno ez a könyv kötelező olvasmány volt Kép

szöszi: hamarabb lesz az a mocorgás, mint gondolnád! Amúgy tényleg nagyon jó! Kép

Pano: én is csak akkor férek ide, ha nincs itthon a férjem, vagy ha meccs van, mint most! Kép

Nanda: szegénykém. De most képben vagy. Amúgy engem is eltiltottak sajna más ok miatt, és nekem sem tetszik. Talán jövő héten feloldják Kép
DJ? akkor muzikális lesz a babátok is Kép

Edina: én is akkortájt lettem jobban. Vagy egy kicsit később. szerintem semmi baj!
Ami az UH-t illeti, szerintem korai, de a Te dolgod dönteni. Utána nemsokkal amúgy is menned kell a genetikai UH-ra, akkor mozizhatsz.

Mucska: vígasztaljon, hogy a szülésnél előzhetnek még, és az élmezőny nagyon szoros Kép
Én is a héten megyek majd AFP-re...
Amúgy elárulom, az enyém már hetek óta lubickol, és érzem is. Nem minden nap uo. aktivitással, de tud alkotni Kép Bár nem akarok sztahanov lenni...

Bellana: mindenek előtt szorítok a dédiért!
Én anno 2000-ben, amikor Zsófit vártam, szintén elaludtam 10 körül, de engem felkeltettek éjfélkor! Most bírtam, bár nehezen!
A babával meg minden rendben lesz! Kép

Hosszú lettem. Sziasztok:

Zsuzsa
16+0
zerko
 
 


Sziasztok!

Igyekszem átolvasni az elmúlt pár napot, de a férjem már megint itt toporog mögöttemKép

Alice, haspuffadás nálam is van, most is pl. úgy érzem, szétdurran. És látszik is... a hasam alja eléggé feszül...

Panó, köszi, hogy betettélKép a hét+nap majd lehet, hogy változik, de majd csak febr. elején tudom megmondani, akkor megyek majd a 12. heti UH-ra. Látjátok, én megyek a legkésőbb dokihoz!!! Pedig szívem szerint már hétfőn szaladnék... azaz, fogok is, úgy néz ki, megint előjött a gombásodásomKép Elég rég óta küzdök ezzel, a terhességet a kisfiammal is így kezdtem... Már szilveszter napján éreztem, de nem akartam a dokit hívni, gondoltam szilveszter van, meg újév, aztán 2-án pénteken telefonáltam, akkor ment haza az ügyeletből, legközelebb hétfőn lesz csak a kórházbanKép Remélem, nem lesz baj a babónak ettől a fránya hülyeségtőlKép

Jah, a MÁV-ról én annyit írnék, hogy engem nem motivált a kórház "rossz hírneve" abban, hogy eljöjjek onnan, és nem is tettem. Csak másik dokit választottam, mert az én dokim is a "sztárszülész" volt. Én egyáltalán nem tartok attól, hogy augusztusban hátrányomra válna, hogy rossz a hírneve a kórháznak... A szóban forgó doki már nem dolgozik ott (máshol sem), tehát nem lehet ott ügyeletes, és nem kerülhetek a keze alá, mint ügyeletes orvos keze alá... Nekem a szülésznő a fontos, aki majd ott lesz... Az osztállyal sem volt semmi gondom, irtó sok problémám volt, és készségesek voltak velem nagyon... tehát nincs okom eljönni a MÁV-bólKép
Bocs, hogy hosszú lére eresztettem...

Sziasztok,
Beja
beja
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Laura!
Mi továbbra is drukkolunk!!!!!!!

Zsófi!
Gratulálok az üléshez és mászáshoz!

DBarbi, Zsizsa!
Klasszak a karácsonyfák! És Fanni mennyi játékot kapott!
Én azon gondolkodtam, hogy a pici növekedésével egyre nagyobb gond lesz a játékok helyének megszervezése. Nálunk elég pici a gyerekszoba, a lakásban sincs túl sok hely, bár nem szűkölködünk, de hogy hova fog elférni ennyi játék kacat :-)))

Anita!
Kérdezted a kézségfejlesztős könyvet: én megvettem az "Anya taníts engem" c. könyvet (Deákné) szerintem elég jó játékok/feladatok vannak benne. 2E Ft körül van.

Gabi75!
Üdv itthon!

Diti!
Gratula a fogakhoz!!!! Akkor a láz valszeg ettől volt, ugye?

A mi karácsonyunk is klassz volt, de mivel rokonlátogatás volt nagyüzemben, ezért baromi sok időt töltöttem a konyhában és alig pihentem.
Főzés minden nap :-( Anyós több napot is itt aludt :-( Na szóval nem hármasban telt a Karácsony sajnos, ahogy elképzeltem.

7-én megyünk a 2. Diperte-re...

Docka
Docka
 


Sziasztok !
En sem irtam mar jo regen, de azert probaltam neha olvasni. Voltunk ma a kikaban, de mar nincs babygym es jan. vegeig nem is lesz, ha egyltalan lesz. Mi meg csak most fogjuk kapni az elso oltast jovoheten, nem varom egyaltalan. Ez az, amit a combba adnak es utana esetleg bedagadhat ?
Megprobalok foltenni egy kepet en is, ez 6 hetes koraban keszult. Olyan jo, hogy naprol-napra lehet latni a fejlodest a csajszin es mostmar nol, mint a gomba.
Eddig ejjel 3 korul aludt mindig el, szegenykem igy allt be ( gondoltam majd karacsonyra kap egy orat Kép )de az unnepek alatti ide-oda maszkalasba ugy elfaradt, hogy mostmar visszamentunk ejjel 1-re. Ez is valami. Nalunk meg mindig nem allt be a kereslet-kinalat, mert nappal 3-4 orankent eszik, este ez besurusodik 1-2 orara es utana jon a nagy alvas, ami 6-7 ora. Viszont nekem reggelre ugy bedurrannak a melleim, hogyha megnyomom spriccel a tej es nem tudom elallitani.
Barbi
Tunderi a kisfiad, gyonyoru a mosolya az en lanyom is most kezdett el nevetni es en mindig elolvadok tole. Annyira szeretem mikor pl. a nagymamakra mosolyog, olyankor olyan buszke vagyok raKép
Laura
Nektek sok erot es kitartast kivanok, mindig figyeltem, hogy mi ujsag van veletek, foleg mert az en lanyom is Niki! Vigyazzatok egymasra !
Dorki
Ja, mindenkinek BUEK ! (remelem meg belefer)

Kép
Dorki
 


Sziasztok!

Boldog Újévet mindenkinek!

Vera, kérdezted, mi van velünk-most van érkezésem válaszolni. Zsigi 28-án volt 4 hónapos, 8 és fél kg (igaz, 4,2 kg-val született),tündér, de majd leszakad a derekam KépTöbb rend ruhát kinőttünk, már a nyolcvanasok felé kacsingatunk.Egyébként csak szopizik. Hihetelenül okos, egyáltalán, hihetetlen, hogy van...pont ma egy éve tudtam meg némi tortúra után, hogy jön. Imádom!
Nézegettem a fórumot, fantasztikusak a gyerekeitek, mindenkinek gratulálok!
Dóra
ede
 


Sziasztok!

Boldog Új évet mindenkinek!!!

Én szintén ritkán férek a géphez amikor apa itthon van, na de majd holnaptól!

Szerdán megyek dokihoz, már várom, hogy mekkorát nőtt ez a kisprücsök. Meg azért is várom, mert még mindig irtó sz@rul vagyok, hátha tud valamit segíteni, mert már a homeos bogyóim is csődöt mondtak Kép

XI. kerületi támogatás: az egyik szülőnek 1 éve állandóra ott kell lennie bejelentve. Mi ugyan már elköltöztünk Érdre, de bejelentve oda vagyok.

Mozgás: én már érzem a 13 hét vége óta, de ez már a harmadik baba, azért már tudom mire számítsak. Az elsőt a 18., a másodikat a 14. héten éreztem.

3 D UH: mi az AFP utáni genetikai UH-t csináltatjuk ott. De szerintem egy jó minőségű 2D-sen ugyanaz látszik. És azért a 3D-s nagyon drága (szerintem)Kép Én inkább az orvoshoz ragaszkodom aki csinálja, és ő most már egy 3D-s UH rendelőben van.

Na, felébredtek a gyerekek, majd jövök még:

Lino
16
lino
 
 


Jo reggelt!

egcsiKép
nekem is ott korul mult el,szinte teljesen,nagyon nehez es sok kaja hozza mar csak elo.én is izgultam,hogy a nagykonyv szerint csak kesobb mulik el,de aztan megnyugodtam,mert mostansag azt veszem eszre,hogy noni kezdett a pocakom.
Lanyok!Kép
Lehetséges ez?Holnap kezdem a 13.-ik hetet,eddig a ferjem azt mondta "kepzelt pocakom " van meg csak(ez nagyon idegesitettKép),de par napja o is allitja,hogy nott.KépKinek mi a tapasztalata ezzel?
ZsuzsaKép
Mi is el vagyunk tiltva,a doki a legeslegelejen azt mondta (gondolom az elozo veteles miatt),hogy az elso harmadban semmi sex,a masodik harmadban esetleg es ovatosan,a harmadikban megint semmi.esetleg ha kesne a babaKépHaaaat,mar mi is nehezen birjukKép 13+2 leszek mikor legkozelebb dokihoz megyek,talan akkor megszannak minket...
Lino!Kép
Azt hiszem akkor Te nyertel az elso mozgas megerzesere kiirt palyazatbanKépMar en is ugy varom,de nekem legalabb meg egy honap...

szöszi
12+0
szoszi
 
 


Sziasztok!

NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK!!! KépKépKép

Nagyon régen nem jelentkeztem már Kép, sehogy sem jutottam odáig, hogy irjak, szerencsére olvasgatni volt időm Kép A Karácsony nálunk is nagyon jól telt, az is jó, hogy itthon van a férjem. Először azt gondoltam, hogy majd tudok pihenni, hát ez nem jött össze! Hiába vagyunk itthon ketten is Zsoltikával, nagyon leköt minket. Mostanában alig van olyan, hogy eljátszadozik a kiságyában vagy a játszószőnyegén. Mondjuk én megértem Kép, de hogy mi lesz a jövő héttől, amikor csak én leszek itthon vele, azt nem tudom.

Most az a gond nálunk, hogy napközben jóformán semmit nem alszik Zsoltika. Éjjel igen, kb. 11-től reggel 9-ig, általában két szopival Kép Napközben azonban csak séta közben van alvás, de néha akkor sem, valamelyik nap annyira bömbölt, hogy néhány perces babakocsikázás után haza kellett jönnünk Kép

Most ennyit tudok irni, mert a férjemnek dolgoznia kell, és ő bitorolja a gépet Kép Még egy képet felteszek az új játszószőnyegről, amit a nagyitól kapott Zsoltika Karácsonyra. Barbi, ha jól látom, ugyanolyan a szőnyegünk, mint Fanni babáé Kép

Még annyit, hogy minden baba gyönyörű!!!

Kép

Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Gabi: igen, ugyanolyan Kép Bár én Fannit mostmár nem hagyhatom "szabadon" a földön, ahogy Ti Zsoltikát Kép Aki mellesleg tündéri Kép

Vettünk egy Recinto járókát a Madrinában, mert ami hálós van az szörnyű (nem tud benne megfordulni, sem megkapaszkodni)....mégjó, hogy azt örököltük, legalább nem került pénzbe Kép Az újban tökjól elvan Kép

Képzeljétek, tegnap reggel telefonra ébredtünk, hogy feltörték a kocsinkat Kép Egy téglával a jobb első ablakot Kép Hogy vágnám le a kezét....
Elvitte a kesztyűtartóban lévő 2-3 db 100-at, ami a tescos kocsihoz volt félretéve...Más nem volt a kocsiban. Én nem is értem....mit gondolt, mit talál? Jah volt még egy Al Bano - Romina Powre cd, de az nem kellett neki...Semmi értelme nem volt, az ablak meg egy vagyon lesz Kép Jól indul az év...

Docka: najah, a játékok nálunk már most sem igazán férnek el...így, hogy a hinta, hintaló és járóka is fel van állítva Kép

Minden baba csodaszép és tökjó látni, ahogy fejlődnek Kép
Pedig milyen kis minimanók voltak nemrég Kép

Így vagyunk mostanság Kép
Kép

Szép napot: DBarbi
DBarbi
 


Halihó!

Észre sem vettétek, milyen pontosan kicentiztem az újévi köszöntésemet!Kép

Barbi,
Ádám nagyon cuki! Olyan édesen vigyorog!Kép Miért nem jöttök haza korábban, nagyon sokba kerül? (Tudom, hogy a repülőjegy elképesztően drága.Kép)

Meme,
Nóri is tündéri!Kép Képzeld, az én Gabimnak pont ott van az orránál erecske, ahol Nórinak is.Kép Viszont az én Gabim utálja az orrszívást.Kép

Zsófi,
gratula Bencinek az üléshez és a mászáshoz! Nagyon gyorsan fejlődik a kissrác!Kép

Docka,
a játékok elhelyezése nálunk is gond lesz, ugyanis nálunk egyáltalán nincsen gyerekszoba, így képzelheted, nálunk milyen lesz a helyzet! Most még okés a dolog, mert alig van játéka, de kíváncsi vagyok, mi lesz később.Kép Sajnálom, hogy nem sikerült sokat pihenned, próbáld meg most bepótolni!

Dorki,
szia! Nekünk a kéthós oltás kettő darab volt a két combba, és az egyik be is dagadt. Lázas nem volt Gabi, de annyira üvöltött a fájdalomtól, hogy adtam neki fél kúpot, és ez elég is volt neki. Niki édes!Kép Tényleg olyan jó figyelgetni őket, napról napra okosabbak és ügyesebbek!

Dóra,
szia itt! Elképesztő mértékben gyarapszik Zsigi, Gabim is 28-án volt négy hónapos, de még hat kiló sincsen (mondjuk ő 2830-cal született), de ez a majdnem négy és fél kiló négy hónap alatt egészen fantasztikus!Kép

Gabi,
én is mondtam anyunak, hogy Gabinak játszószőnyeget vegyen karácsonyra (nekem is megtetszett pont az, amilyet kaptatok), de anyu sajnos a részletes leírásom ellenére olyat vett, ami majd később lesz jó (igazi szőnyeg, ami különböző épületeket és utakat tartalmaz). Mondjuk nem nagy baj, mert Gabi biztos szeretni fogja később, csak anyut sajnáltam, mert ez sokkal drágább volt.Kép Egy ideje Gabi sem játszik el annyira jól egyedül, sőt ő képes behergelni magát, ha egyedül hagyjuk csörgővel vagy a babygymjével, pedig régebben olyan jól és sokáig elszórakozott velük.Kép Kíváncsi vagyok, hogy ez mikor változik meg. Gabi sem alszik nappal egyáltalán (bár most épp igen, ami eléggé meg is lep), de szerencsére éjjel ő is rendesen alszik úgy 10-től 9-ig, de ő 4 szopival.Kép Zsoltika nagyon édes a játszószőnyegén!Kép

DBarbi,
sajnálom az autót, szörnyű, hogy milyen emberek vannak!Kép A járóka szép színes, Fanni nagyon cuki benne!Kép

Nem tudom, írtam-e, Gabi egy csomó ruhát kapott karácsonyra, édesebbnél édesebbek, nekem legjobban egy nadrág-pulcsi együttes tetszik, mert a gatyója trapéznadrág.Kép A kiscsaj már nevet is néha, de beszélni főként akkor szokott, amikor panaszkodnivalója van.Kép Felteszek két képet, ezeken az is látszik, hogy alig van haja.Kép

Szép napot!Kép

Zsizsa

Kép Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Jó nektek, hogy az ünnepnapokat együtt a családdal tölthettétek. Az én férjem még ma is dolgozik, a játszóréten a végén még azt hiszik egyedül nevelő anyuka vagyok, apukák szánakozva néznek rám (a hétvégén csak apukák voltak a gyerekekkel a játszótéren, kicsit kilógtamKép)
Férjem kezd zombi lenni és azt fontolgatja, hogy felmond, de felmondási idő még 1 hónap, addigra teljesen kikészülünk.Kép

Nekünk az első terhességemnél volt takaráklángra téve a házasélet, most lehetne, de most meg alig látjuk egymást, az is csoda, hogy összejött a baba!Kép

Lino: én is szerdán megyek uh-ra, nagyon várom! Csak nem a Praxisba jársz? Én oda, ott van egy szuper uh-gép, nekem is el kellene dönteni, mikor akarok 3D-uh-ot, Dorkánál 24. hétben kértem, az nagyon jó volt, akkor már látszott, hogy tiszta apjaKép
De, jó, hogy már érzed a babócát! Mi lesz a neve?

Edina(Egcsi): attól függ mit szeretnél tudni a 3D uh-tól, hogy egészséges, mindene a helyén van, vagy pedig a nemét és az arcocskáját. Ha az arcára vagy kiváncsi inkább 25. hét után menj.
Gyönyörűek a papgájaid, élmény lehet!Kép Az én férjem is kint dolgozott, mikor Dorkával terhes voltam, nagyon-nagyon rossz volt. Ha tudjátok írányítani, akkor a lehető legkevesebbet legyél egyedül, azaz a férjed nélkül, az érzelmi hullámvölgyeknél nagyon jó, ha van, aki helyre tud tenni!
Ha nem gond, elküldöd nekem a cikket (zsuzsi17@hotmail.com -ra)? Köszi

Képzeljétek férjem teljesen megbolondult, azt akarja, hogy ha kislányunk lesz Emma Gertrúd legyen!!! Most elkezdtem szurkolni, hogy fiúcska legyenKép pedig kislányra vagyok én is beállva.Kép

Bellana: hogy van a dédi? szurkolok, hogy gyorsan rendbe jöjjön! Kép Uh miatt neked külön drukkolok, de nyugodj meg, ott fog integetni!Kép

Áfonya: köszi a szép táblázatot, olyan vaksi vagyok, hogy csak most vettem észre, hogy az óra alatt egy pici baba alszik! Nagyon édes!!!Kép

na sok vagyok, megyek.
sziasztok

Zsuzsi(12)
zsu26
 
 


Sziasztok első babás kismamik!

A pocaknövekedésről szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat.
Kb. a 15-16. hétig csak a puffadástól nőtt a pocakom. Addig egyáltalán nem is látszott semmi. Aztán azután is csak én képzeltem oda, ugyanis mindenki azt mondta, hogy nem hiszik el, hogy terhes vagyok, annyira nem látszik semmi. Sőt az állandó fogyástól az arcom is beesett volt. Aztán a félidő után, szó szerint egyik napról a másikra nőtt nagyot a pocakom. Aztán sokáig stagnált, és most 30. hét körül még egy ütemben nőtt nagyot.
A vicces az, hogy most vagyok 33 hetes, és még egyetlen egy kismama ruhát nem vettem magamnak. A diéta miatt ugyanis mindenhonnan fogyok, csak a pocakom nő, és a ruháim igazodnak az alakomhoz Kép Anyukám vett magának mostanában egy nadrágot meg egy felsőt, ami ugye nem kismamákra van szabva, de még aznap elkunyiztam tőle, annyira tetszett, és teljesen passzol rám. Úgyhogy szerintem az elején csak a puffadástól látjátok nagyobbnak a pocit, de ha már a baba lesz, akkor azt észre fogjátok venni!

Mindenkinek nagyon jó pocakosodást, és örömteli babás új évet kívánok: Bogi (a kotnyeles)

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valamit a terhesség alatt iható,nem iható teákról,gyógyteákról?
Ezeken a hideg téli napokon nagyon sok teát iszunk,és tegnap felfedeztem,hogy az egyik gyümölcstea dobozán az összetevők között található,málna-,ill.szederlevél is.Köztudott,hogy a málnalevél méhösszehúzó hatású,és csak a terhesség utolsó néhány hetében javasolt!
Vagy csak túlaggódom ezt az egészet?
Érdekes most ,hogy a második babócát várom sokkal jobban aggódom mindenféle hülyeség miatt.Az elsőnél eszembe sem jutottak ilyesmik!


Beja!
Én sajnos tudnék negatív dolgokról írni,de mivel már nem ott(MÁV) fogok szülni nem érdekem!És mivel a második napon hazajöttünk,szerencsére nem tartott sokáig!
Lehetséges,hogy a Szt.Imre sem jobb,majd meglátjuk,de nem akarok még erre gondolni!Ja,és azt hiszem jobban kinyitom majd a számat!

Puszi Nanda
nanda
 


BellanaKép
Remélem hamar rendbejön a déditek.Kép A férjem nagymamája is 84 már, de néha több energiája van mint nekem! Már feni a kötőtűit, tervezi miket köt majd a legújabb dédunokájának.Kép

ZsuzsaKép
Köszi, akkor kicsit megnyugodtam. Jövő héten úgyis megyek dokihoz, majd terrorizálom a kérdéseimmel.Kép Ha a 16 hét korai akkor későbbre tesszük. Nem elsősorban miattam, hanem az apajelölt miatt szeretném, mert sajnos ő mindig lemarad a rutin UH-ról.Kép

SzösziKép
Ma is nagyon jól voltam, de kicsit nyugodtabb vagyok, ugyanis hajnali 1/2 2-kor ki kellett mennem krumplilevest enni! Eddig azt hittem, hogy a "kívánósság" mítosz és ki lehet azt bírni. Hát nem bírtam aludni, amíg nem ettem!Kép
A várandóskönyvemben olvastam, hogy nőhet ilyenkor már a pocid, de nem a baba nagysága, hanem a progeszteron szöveternyesztő hatása okozza!Kép
Szex nálunk sincs, nemcsak az 1500 km távolság az oka-bár ez elég nyomós okKép-hanem az én rosszullétem. A dokitól nem is kérdeztem, de konkrétan nem tiltott el.

ZsuzsiKép
A cikket előkutatom és elküldöm. Írtam az újságnak ezzel kapcsolatban, ha méltóztatnak válaszolni azt is továbbítom. Meggyőztél, akkor a 25. hét körül megyünk.Kép
Szerintem nem olyan rossz az a két név! Legalább nem minden második gyereket hívnak így.Kép Használd a meggyőzés erejét, hátha találsz olyan nevet, ami apának még ennél is jobban tetszik!Kép

Egcsi
egcsi
 


ZsuzsiKép

Mail ment, megkaptad?

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Egcsi:
Megkaptam, köszi! és elolvasom, azért nekem kell egy kis segítség (a férjem), mert németül jobban értek.

Különben nekünk sokkal jobb a második terhességemmel, az elsőnél nem mertünk semmit sem csinálni apával, most ha van időnk és energiánk, akkor kihasználjuk, főleg a szülés utáni időkre gondolva, mert anno nekünk jó félévet kellett várnunk, annyira fájt a gátsebemKép

Nanda: ime egy kis infó a teákhoz! Én rooibos teákat iszom és gyümölcsteákat (Gárdonyi teaház termékek), fekete és zöldteát kerülöm, mert sok bennük a koffein. Mikor fájt a torkom ittam gyógyteát (zsálya, orbáncfű, kakkukfű), ez segített, de nem kértem ki orvos véleményét, legközelebb, ha kell utána kérdezek.
http://www.babapont.hu/herbs/strongherbs.html


Még ezt találtam: Eszerint a málna a legjobb tea a terhesség alatt!!!!nyugodj meg!
http://www.gyaloglo.hu/orvosok/temak/1007654838_29918/

üdv:
zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Megint ittKép Van egy kis időm, mert Bence épp délutáni álmát alussza. A lakás még mindig szalad, pedig tegnap óta egyfolytában pakolok, rendezgetem Bence ezer játékát, mert hát ő is rengeteget kapott a JézuskátólKép és persze egyfolytában megy a mosógép, a vasalnivalóra már gondolni sem merekKép Ez van ha az ember 9 napra elutazik itthonrólKép

A karácsonyunk nagyon jó volt, Bence sikongatott a karácsonyfára, már akkor amikor még csak az égősor volt rajta. Aztán mikor a gömböket felakasztottuk mindegyikre vigyorgottKép Nem is gondoltam volna hogy már ennyire sokat felfog belőle. 24én délután hármasban karácsonyoztunk (Bencét az ajándék aznap nem nagyon hatotta meg, most már annál inkább élvezi), este pedig anyukámékhoz mentünk, együtt volt az egész család. Nagyon boldog voltam, mert úgy volt hogy csak másnap megyünk, de aztán mégis úgy döntöttünk hogy még 24én hazamegyünk. Volt is nagy öröm otthon!

Bencike tőlünk egy kukacot kapott, ami tulajdonképpen rácsvédő a kiságyra, a zsebeibe lehet játékokat pakolni, és minden csilingel, zörög-csörög rajta. ImádjaKép Kapott még egy kis macit, amiben golyócskák vannak, nagyon klasszul ki lehet tapintani, készségfejlesztő játék.
A rokonságtól pedig játszószőnyeget, habtapi szőnyeget, babakocsira való nyuszis csörgőt (ezt is imádjaKép) autóba való zenélős játékot+biztonsági övre csatolható csörgőket, egy csomó plüssjátékot, verseskönyvet, mamuszt, bébihengert és még sok-sok mindentKép Úgyhogy tegnap óta próbálok valami rendet csinálni a polcon, hogy minden odaférjenKép
Azt hiszem mi 1éves koráig nem veszünk több játékot, mert már most több van mint kellene...

Egyébként Bence tündéri, egyfolytában vigyorog, beszélget, de leginkább csukott szájjal, mintha hasbeszélő lenneKépKép Ja, és ha újságot lát, annak folyamatosan nyomjaKép
Sajnos lett egy nagyon rossz szokása isKép Szopinál, ha az elején nem jön rögtön a tej, akkor összeszorítja a cicimen az ínyét, és húzgálja. Ez nekem nagyon fáj, rá is szoktam szólni, de meg sem hallja. Ha nem fáj annyira, néha nagyon vicces is tud lenni, olyankor mindig nevetnék, de nem merem, mert a végén azt hiszi hogy ez jó játék. A szopi végén, mikor már nem kér több tejcsit, csak szopizna még, szintén ezt csinálja. Na nálunk olyankor van vége a szopizásnak...
Nappal szinte percre pontosan 3óránként eszik, kivétel mikor csuklik, mert akkor hiába csak egy-két kortyot szeretnék neki adni, sír ha elveszem, úgyhogy van hogy emiatt másfél óránként is képes enni. De nem keveset ám, rendesen, mintha eltelt volna már legalább 3 óraKép Hihetetlen. Kíváncsi vagyok hogy mennyi most a súlya, mert itthon már nincs mérlegünk. Majd 13án kiderül, akkor megyünk ugyanis a 4hós oltásraKép
Éjjel továbbra is ügyesen alszik, este 9től általában hajnal 5ig egyhuzambanKépKép

Ja, és még valami. Anyukáméknál kiskádban fürdettük, és elengedtük a kádban. Annyira aranyos volt, nem fordította oldalra a fejét, hanem vett egy nagy levegőt és beindultKép Annyira csapkodott hogy csak úgy rúgta ki a vizetKép Ezt tegnap itthon is kipróbáltuk a nagykádban, az is bejött nekiKép

Teszek fel pár képet, remélem nem baj, de nem tudok választaniKép

KépKép
KépKép
Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulákat!!!

Zsizsa, Benci tényleg rohamosan beindult, most, hogy már ül, fel akar állniKépKépKépKép

Sőt, ma már feltérdelt a kiságyban!!!
Próbált felhúzodzkodni, de az még nem megy. De nem adok már neki egy hetet.Kép

Vera!
A mi Bencénknek is olyan játszószőnyege van, mint nektek!!!
Én egész kicsi kora óta úgy fürdetem Bencét, ahogy mondtad, egyetlen egyszer sem fordította oldalra a fejét!

Mindenkinek: Minden baba gyönyörű, írigyellek is benneteket, hogy ti tudtok róla képet feltenni. Nekünk nem megy a feltöltésKépKépKép
Pedig van ám képünk az apajelölttel is!

Puszika mindenkinek!!!

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!

Mi is többnyire a gyümölcsteákat isszuk,nem amiatt kellene a hozzáértő segítség!
A gyógynövény tartalmú teák miatt.
Ja!Nem a málnáról van szó,hanem málnaLEVÉL-ről!
A málna mint gyümölcs,tudom,hogy nagyon egészséges,én a leveléről olvastam mást!
De köszönöm az infót!!!
nanda
nanda
 


Köszönjük mindenkinak az új évi jó kívánságokat. Mi is jól eltüntünk, és most alig győzöm behozni a lemaradást. Robóka még nem alszik, mostanában nem igazán tudjuk esténként elaltatni. Még ejszakai is elég rosszul alszik. Régebben sokkal jobb alvó volt mnt most. Hajnalban felébred és nem is nagyon azért mert éhes, mert alig eszik vmit, de elég nyugtalanul alszik tovább. olyankor már a mi ágyunkba köt ki és ott alszik. Nem tudom mi lesz, ha külön szobába kerül??Már félig meddig kész a kis szoba, egy klasz szőnyeget kapott karácsonyra , az van leterítve, és sok sok játék. Amiken erősen gondolkodom, hogy el kéne pakolni, mert csomó plüss , szőrös állatka és Robó erőteljesen kóstolgatja őket...Most kézségfejlesztő játékokat szeretnék majd neki venni.Kisebb tornákat végzünk mostanában. Ülni szépen ül, bár még fogni kell, és felülni is segítséggel teszi meg.Mosolyogni viszont egyre többet és vannak "kiszemelt " áldozatai is. Imádom , mert nem is olyan elhúzom a szám mosoly, hanem az egész szájácskáját kinyitja hozzá. Imádni való.Néha pár kanál almácskát már adok neki, csak az ízek kedvvért. Tündéri, képet majd teszek fel róla , de most inkább nektek írok röviden.

Laura: együttérzek veled mélységesen, viszont meg kell jegyeznem, nagyon rossz lenne, ha nem írnál ide többet. Szerintem itt azért sokféle baba van és sok jó öteleteket tudunk egymás között cserélgetni és abból azért ti is tudok leszűrni néha egy két jó dolgot. Tudom, hogy nagyon rossz és gondolom miken mentek mostanában keresztül, így azt is megéretem, ha nem írsz többet . Viszont szeretnék tuni rólatok , ha itt nem is, de mail formályában tarthatnánk a kapcsolatot, ha gondolod. Bár amint látom többen érdeklődnek írántatok. Nem szabad hagyni a gondolatadi, hogy olyan írányba terelődjenek, hogy neked más a babád. Ő is nagyon szépen fejlődik, és nagyon szorítunk neki, hogy meggyógyuljon. Nagyon sok mindenben mellettem voltál, még a terhességünk idejében jó párótokkal tartottuk a kapcsolatot azóta, kár lenne ha megszakadna!!

DBarbi: szép fátok volt és a hinta is nagyon szuper. Mi végülis még nem vettünk. Nagyon jól néz ki. Vettétek vagy kaptátok? Ha jól látom vas váz és anyga a hintája?Mászással ti hogy álltok? Fanni próbálgatja, vagy inkább háton szeret lenni? Nálunk is szereti Robó a zacsika, újságokat eszegetni, nem tudom sokszor engedjem e neki? Azt olvastam vhol, hogy minden tárgyat így fedeznek fel először, hogy szájukba veszik. Ami az autótokkat történt nagyon sajnálom. Elég lelketelen lehetett, aki pár 100 ftért képes ilyet tenni. Tudom, hogy nagyon bosszantó, de próbálj arra gondolni, hogy (nem vigasztalásként), de alakulhatott volna rosszabul is, ha éppen egy profibb töri fel az autót. Tudom gyenge vigasz, de én ha baj van mindig próbálok olyan dolgot keresni, hogy még alakulhatott volna rosszabbul is, és olyankor kissé megnyugszom, hogy még jó, hogy "csak" így alakult...(ezt jól leírtam, de azért remélem érthető)

Dandy: köszi az újévi jókívánságod, írj majd mi van veletek?

Gabi75: biztosan jó, hogy végra itthon lehettek. Kár, hogy most nem tudtunk talit összehozni, majd talán nyáron, bár nem tudom mikor jöttök haza ismét? Nem olcsó mulatság...Repülőn sikerült szpotatni? Mennyi volt az út? Majd mesélj , milyen volt itthonKép.

Zsizsa: Jól időzítettél. Veled indult a topik az iedi évbenKép. Erecske nálunk is van, mint nálatok és Meménél. Bár nem annyira látszik mindig. Gabi hasonlít Robóra, ő is bedühödik, ha a játék nem úgy alakul, ahogy ő szerette volna. remélem kinövi majd.Gabi nagyon édes , tényleg mennyivel kevesebb hajacskája van. Nálunk is sok kihulott, de már szépen nől az új hajszál.

Barbi: köszi az oldat, amit írtál, azt már látogattam én is, de inkább olyan készségfejlesztő, tornagyakorlatok után kutatok mostanábn. (amúgy itt kérdeztem ebben a topikbanKép)Jó lenne ha hazajöttök veletek is találkozni, bízom benne, hogy sikerül összehozni majd.Ádi nagyon édes, mekkorát nőtKép. Hatalmas.

Meme: Nóri olyan szép , édes nagyon. Mekkor kék szemei vannak. gyönyörűKép. Nálunk is vannak erecskék az orrnáná.

Zsófi: gratulálok a felüléshez. Teljesen egyedül ül fel Bence, vagy segítséggel, belekapaszkodik vmiben? Nagyon fejlett baba. Kár, hogy képeket nem tudsz feltenni. Apajelölt is veletek karácsonyozott?

Docka: Játék pakolással mi is úgy vagyunk. Még csak most kezd gyűlni, de így sem férünk. Talán ki kell majd selejteznem őket. Köszi a könyv címét. Torna és kézségfejelsztés is van benne? Írnál majd róla? Bár ha tudok veszek én is majd , ha kapok...AnyósKép. Oltáshoz szorítok, hogy rendben legyen!!

Dorki: nálunk a 3 hós oltásnál kellett borogatni, a kettő havinál nem volt semmi gond. A három hósban vannak olyan anyagok(tetanus), ami csipő fájó érzés, és gyorsan pirosodik. Mi azt borogattuk, és szépen elmúlt. Nagy alvás nagyon szuper, nálunk még Robó mostsem alszik ennyit.Nagyon édes NikiKép.

Gabi: nálunk is ugyanez a helyzet. Karácsonykor kézről kézre...nem tudom mi lesz velünk a jövő héttől. Zsolti ügyesen alszik.Nagyon aranyos, szép baba, hatalmasat nőt ő is. Nagyon jó szőnyegetek vanKép.

Vera: örülök, hogy írtál márKép. Anyukádéknál voltatok végig? Nálatok a szülők között nincs féltékenykedés ilyenkor, ha szüleidnél több időt vagytok. Nálunk anyósék jegyzik ám...Kép. Szép ajándékokat kaott benci, de ami legszebb az ő maga. Annyira szép fiúKép. Rengeteget nőtt ő is. Milyen dudni márKép. Szépen behozta a lemaradást , gratulálok hozzá.

Dea: boldog névnapot Ábelnek, merre vagytok??

Zit. ti is nagyon eltűntetek. Boldog névnapot Beninek!

Most viszont rohanok, mert Robó még mindig nem alszik itt sír apánálKép, el kéne altatni....

Jó hosszú lettem...

Jó éjt mindenkinek: Anita
anita77
 
 


sziasztok!

Most másodszorra futok neki. Az első alkalom az olvasásé volt ( ma nagyon termékenyek voltatok), most pedig irogatok is.
Hát nekem be kell vannanom, igenis NŐ A POCAKOM! Bár nem az első baba. A lányommal ekkor még alig volt. Most sokkal nagyobb! Hiába, a szövetek már nem a régiek Kép
Ami a baba mocorgását illeti, nekem is a 14. héten kezdte a Picim, és én is a másodikat várom (lsd Lino)Kép

Alice: holnap már Te is leszel, és remélem minden oké! BUÉK!

nanda: szerintem a kamilla és a hársfa (léguti bajok esetén) is mehet, és a menta sem jelenthet gondot. Ja, és a jó öreg csipkabogyó sem Kép
És tényleg a málnaLEVÉL az, amivel óvatosan bánj. Bár arról is megoszlanak a vélemények.
Érdekes, amit az aggódásról írtál. Nekem most nincs időm annyira bújni minden kaja, termék leírását. Így bizti eszek olyat, ami nem a legjobb, de ez van. Mostanában pl a sós chipsz a kívánalmam tárgya, ami persze nagyon nem jó. Nem is volt itthon ilyesmi, hogy a lányom ne egyen. Hát nesze nekem! Kép

Zsuzsi: hát, akkor most irigyellek. Én is kihasználnák mindent, és hiába érzem úgy, hogy már nem lenne baj, nem merem kockáztatni. Nagyon bízom a csütörtökben Kép
Mi volt a gátsebeddel? Nagy volt? Repedtél? Vagy valami komplikáció? Vagy egyszerűen csak ilyen fajta vagy? Talán neked ebben az esetben duplán is megérné egy jó szülésznő, és a gátvédelem.
Nálam is döcögős volt, de azért, mert mire mehetett volna az "újratanulás" 4.5 hónap pauza után, addigra jött a vakbélgyuszim, és a műtét. Zsófim 10 hetes volt... Kép
Amúgy ha őszinte akarok lenni, néha a mai napig érzem.
UH-ra a Praxisban ugye a Győrffyhez jársz? Nekem nagyon szimpi volt a pali anno a Szt Imrében is. Bár költséges most. Amúgy szerintem is a 25. hét után lesz látványos, és akkor a baba neme is biztosabban látható már. Azon a lányom már szopta a kezét, és nagyot ásított ébredés után. Nagyon aranyos volt Kép

Egcsi: a rosszullét múlik majd, és akkor az élet is szebb lesz a férjeddel együtt töltött napokban.
Éjszaka krumplilevest? Ez tetszik... Nálam a kívánósság nem is annyira jellemző most. A lányomnál volt. Most azt érzem inkább, hogy mit NEM AKAROK megenni!

Lino: genetikai UH lesz?

Beja: már jobban vagy? Mikor sikerül eljutnod a dokihoz?
A szóban forgó doki már nem dolgozik ott (máshol sem) ----> nos, erről én mást olvastam Kép

Bellana: mi van dédivel?

Hát akkor mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!

Zsuzsa
16+1
zerko
 
 


Sziasztok!

Dbarbi: mennyi játékot kapott Fanni!
szupi a hintája, nálunk nem férne el, úgyhogy majd, ha tud ülni Martin akkor hintázhat a normál hintában. Szép távolságot tett meg Fanni a szőnyegen! És milyen jó játéka vanKép
Klasz a járókátok is! Nekem is tetszik, de nálunk nem fér el, és sajnálom is érte a pénzt, amennyit a csemeték benne töltenek. Legalábbis a lányom nem volt túl sokat benne annak idején.
AutófeltörésKép

Barbi: nagyon helyes Ádám ahogy mosolyog! Igazi fiúcska.

Zsuzsófi: grt Bencinek az üléshez, mászáshoz!

Zsizsa: játszószőnyegKép ruhákKép Nagyon ari Gabi mosolya

76Vera: nagyon jópofa játékokat kapott Bencike. Mi is így fürdetjük Martint már régóta, és ő sem forgatja a vízbe a fejét. Martin is rendesen szopizik, ha csukláskor cicit kap, mégis "csak" 300g-t hízott az elmúlt hónapban.

Anita77: köszi az érdeklődést. A Deákné féle könyvről én is hallottam jót. Nekem van egy másik az is jópofa, a címét majd megírom, meg kell keresnem a polcon. Még a lányom születése után kaptam. Az utóbbiban biztosan tudom, hogy nincs tornagyakorlat.
Martin se akar esténként aludni, ill. 8-kor laszik fél órát, és utána fél 11-ig éber, de utána megint alszik reggel 6-7-ig. Aztán még 8-9-ig, attól függően, hogy Dorka ébreszt-e minket.Kép

Most ennyi, legközelebb írok magunkról, pussz

Dandy
Dandy
 


Jóreggelt!

Zsuzsófi: nagyon gratula Bencinek az attrakciókhoz Kép Szuper!

Laura2: megértelek Kép Minden jót kívánok!!! A legjobbakat, őszintén!

Anita: a hintát anyuéktól kapta Fanni Kép Még nem tölt benne sok időt, de tetszik neki Kép A váza nem egészen vas...mert elég könnyű, öszintén szólva fogalmam sincs. Stabilnak stabil.
A szőrös plüssöket sztem pakold el. Énsem engedem neki, mert van egy, ami tökjó anyag, csak a farka vége szőrös meg a sörénye. Na ezeket a szőröket viszontláttam a kakijában. Először frászt kaptam, aztán jobban megnéztem...és elvettem tőle a játékot.
Az autó miatt már megnyugodtunk, párom épp most vitte szervízbe....még nemtom a fejleményeket. Igen, énis azt mondom, hogy jó, hogy nem vitték el...
Az ember kínjában már röhög az egészen....
Na most telizett a Gábor, annyira nem vicces....35000 lesz az üveg...huhh...
Csak az érdekelne, hogy miért? Mégis mit gondolt, mit talál a kesztyűtartóban??? Merthogy a magnó fent van a lakásban...és tényleg semmi nincs benne...ehh...

Fannit ma viszem tanácsadásra, ezúttal már nincs szuri csak mázsálás és centizés Kép Kivi vagyok Kép

Pusszok: DBarbi
DBarbi
 


Bocsi, hogy másnak nem írtam és hirtelen abbahagytam...de ez a hír a 35000-ről kissé megzakkantott Kép
DBarbi
 


Sziasztok Kismamik Kép

Mindenkinek Boldog Új Pocakos Évet kívánunkKép
Én vagyis MIKép teljesen jól vagyunk ma töltöm be a 7 hetet és már alíg várom hogy a 12 nél tartsak.
Nekem még egy hányingerem sincs és nem is volt, már kezdek aggódni.Olyan is volt hogy teljesen megfeledkeztem hogy kismama vagyok, de aztán amikor előkaptam a hűtőből a savanyúkáposztát eszembejutott Kép
Csütörtökön megyünk dokihoz és már nagyon várom hogy mekkorát nőttünk meg minden.
Szia ZsuzsaKép nekem még mindíg olyan a hasam mint a lufi nemtudom felhúzni a gatyón a cipzártKép nembaj nem is erőltetem.
Én zöldteát szoktam iszogatni a napi 3 liter ücsi mellett Kép

Mindenkinek Nagyon kellemes babavárást Kívánok

Alice
7+0 Kép haladok,haladok de olyan rossz hogy én vagyok az utolsó a táblicskuban.
malice
 
 


szia Alice!

Gondolj arra, hogy ott vagy, és csak ez a lényeg!
Vegyél új gatyikat, mert ebben a hidegben letolt sliccel megfázol!Kép Kép Kép
Én is csüt megyek dokihoz.Kép

Pá: Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa Kép

Naná hogy ott vagyok és még 7 hónapig ott is akarok maradniKép
Egy egéssz szekrénysor van rajtam apjuk ellenőrizte hogy hogyan öltözöm felKép harisnya +2 gatyaKép
Lányok nállunk volt szex az most akkor baj? nem érezném hogy gáz lenneKépdoki nekem se mondott semmit hogy mit nem szabad.

Alice
7+0
malice
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: