Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gratulálok minden friss babának és mamának!
Hogy szalad az idő! Vera már 7 hetes, 5100 g-nak mérték hétfőn. Néha kicsit hasfájós, de a kendőben csodálatosan meg tud nyugodni.
Manóka! Te hogy boldogulsz a megkötésével? Ha nem megy, szívesen elküldöm az enyém leírását.
Ines! Majd igyekszem nézni a tévét és benne titeket. Nálunk a férjem intézte a papírmunkákat, az anyaságit már rég el is költöttük. Már az első GYÁS-omat is megkaptam, igazán gyors volt most a TB.
Elkezdtem az albumunkat töltögetni, itt nézhetitek meg:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=1567&page=1
Remélem, működik.

Ildikó

ui.: Kipróbáltam, és OK.
b_ildikó
 
 


Ildikó!
Gyönyörű a kis családod! Nekünk csak ezt a kettőt kellett intézni, a többit a munkahelyem bérszámfejtője intézi.
Hannánál a férjem intézte, akkor is ráment az egész munkaideje. Úgyhogy most inkább én mentem.
Elég jó az infacol csepp.

Ines
ini
 
 


Ildikó!
Nagyon kedvesek a gyerekeid!
Mindannyian hasonlítanak egymásra, még a legpinduribb is - de nagyon!
Ines!
Kíváncsian várom a keddet követő keddet.
Olivér mekkora már?
Anikó
Névtelen
 

 
 

Hello Anikó!
Pont a napokban gondoltam Rád, hogy már rág írtál. Oli holnap lesz 1 hónapos. A rajta van a netes albumon: http://babanet.hu/album/main.php?album=1547

Kis tündér. Csak sajnos még a pocakomban benőtt az egyik lábkörme, most azt kell kezelni. A kórházba is feltünt ,ár, persze ott a csecsemősök legyintettek egy nagyott rá. Most dunsztos kötés, kenőcs stb. Reméljük nem kell sebészetileg beavatkozni.

Ines
ini
 
 


Ines!

Milyen az, hogy benőtt a lábkörme?
Mert én is gyanakszom az én babámnál ilyesmire. Ugy néz ki, hogy a nagylábujján elől a köröm mintha mélyebben lenne, mint az ujbegyén a hus, ezért a köröm egyenesen az ujbegyébe tart. Még nem gyulladt be, de nekem gyanus.
Tehetek valamit?
Eddig megpróbáltam egy kicsit masszirozni az ujja tetejét és hátrébb tolni a bört, de semmi eredménye.

Fiona
fiona
 
 


Fiona!
Pontosan így nézett ki nálunk is. A dokinő azt mondta, hogy dunsztos kötés, vizes gézlappal körbe tekeredés arra folpackot rátekersz még. egy órát hagyod rajta, ezt kb alkalommal. De mutasd meg a gyerekorvosnak, most még gondolom gyakra jön. Mi még Tetran kenőcsöt rakunk rá, de a gyulladás miatt. Már egyébként sokkal szebb.
Remélem megúszátok a gyulladást.
Benedek hogy van? Jól alszik? Hasa nem fáj? A fiúk érzékenyebbek állítólag.
A Ti dokitok mit mondott a fütyi húzással kapcsolatban?

Ines

 


Véletlenül így küldtem.
Ines
ini
 
 


Köszi Ines a tanácsot, majd jobban figyelem, hogy be ne gyulladjon.
A doki néninek is megmutatom a lába ujját, ha legközelebb jön.

Egyébként megkérdeztem a fütyihuzogatásról és az én dokinénim "huzogatós" Kép
Egyelőre még nem szabad piszkálni, de azt mondta, hogy majd az oltásoknál ő huz rajta egye-kettőt. Gondolom sokkal draszikusabban csinálja, mint ahogy én tenném. Kép

Tegnap megkérdeztem a fius-anyuka barátnőmet is erről. Az első gyerekorvosuk azt mondta, hogy nem szabad piszkálni. 4 éves volt a kisfiuk amikor elköltöztek és kiderült, hogy bizony le van tapadva a fitymája. Az uj doktornéni be is utalta egy kisebb beavatkozásra. Ekkor valami fém kanálszerüséggel benyultak a bőr alá és körbekanyaritották, elvágva a letapadást. (nem metélték körül, csak alatta piszkálták) Kép Kép
Azt mondta, hogy sokkal kevésbé fájdalmas csecsemökorban visszahuzni, mert akkor még nem annyira rögzültek a szövetek és nincs szükség müszerre.

Egyébként nekem a körülmetéléssel sincs semmi bajom, de mivel családilag nem ilyen a vallásunk a férjem hallani sem akar róla. Kép Kép Kép

Fiona
fiona
 
 


Sziasztok!

Szerintem is a körülmetélés lenne a legjobb, mert akkor mindig tiszta lenne. Nekem volt egy ilyen barátom, neki nem is volt semmi problémája.
Ha kaptatok Baba gondozási könyvecskét a kórházba, abban is van egy cikk, Közkívánatra címmel.
Ez a benőtt köröm érdekes, én is megfigyelem a fiút, ha legközelebb pelenkázom.

Ines,
egyébként, fáj neki?

Fiona,
a profilodban megnéztem a fiút, tündéri. Mikor lesz album??

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Érzékeny neki, amikor elkezdtük kenegetni, akkor sírt is, amikor azt a körmét kentük. Most már látható a javulás, és most már nem sír,a mikor kenjük.

A doki néni azért mondja nekünk ennyire a fütyi húzást, mert nagyon szük neki, hogy félő, nehogy valami hugyuti fertőzést is kapjon. De szerintem szépen pisil, jó nagy ívben, negem is elég gyekran eltalál. Csak a végén csepeg, az meg szerintem normális. Vagy nem?
A babagondozásikönyvet én is olvastam és ott azt írják, hogy pár hónapos kortól, ha jól emlékszem.

Az egyik barátunknak az unokatestvére amerikába ment férjhez és született egy fiú gyermekeük.
Őt körülmetélték, és azt mondták, hogy ott színte minden fiút még a kórházban. Vallástól függetlenül. Nincs is gondjuk vele.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Újabb képek az albumban! http://babanet.hu/album/main.php?album=1547&page=2
ini
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk tegnap a kórházból
Köszönöm a kedves gratulációkat!
Lili nagyon jó baba, és szép is.
Szerencsére a műtétet időben elvégezték, mert az orvosom szerint a lepény már kezdte elhagyni magát. Azért volt véres a magzatvíz. (Szegény férjem azóta sem tudta kitisztítani az ágyból Kép )

Természetesen amint lesz több időm, a táblicskut folytatom. Valószínű, hogy a napokban kaptok frissítést.
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Szüléstörténet:
Múlt kedden 2:10-kor elfolyt a magzatvíz. Véres volt, és így rögtön, még az ágyból hívtam a szülésznőmet, aki pont ügyeletes volt, és azt mondta, hogy menjünk be. Összeszedtük a cuccunkat, aztán szép kényelmesen bementünk a kórházba. 4 körül kerültünk be a szülőszobára, ahol megvizsgált az ügyeletes orvos, és rátettek a monitorra. Az ügyeletes orvos azt írta a papíromra, hogy a magzatvíz tiszta, és azt mondta, hogy attól véres, hogy a méhszáj tágul. (Bár gyanús volt, hogy nem éppen nyákdugó méretű, hatalmas alvadtvér darabok potyogtak belőlem. Na mindegy (bocs a gyomorforgatásért).
A monitor azonnal mutatta, hogy Lili nem érzi jól magát. A szülésznő hívta az orvost, aki azt mondta, hogy jó, hát még figyeljük, és meglátjuk mi lesz. Kaptam oxit, jöttek a perces fájások, elég erősek voltak, de teljesen kibírhatók. Akinek erős mensis görcsei vannak, az majd meg fog lepődni, hogy nem is olyan vészesek a fájások.
Aztán hívták egyből a dokimat, aki jött is, rohant fel hozzám, meglátta a görbét, mondta, azonnal műtő. Eközben már 3 doki odacsődült megnézni, hogy mennyire rossz a helyzet, mind a három azt mondta, ha megjött az orvosom, megyünk a műtőbe. Úgyhogy 2:10 és 7:40 között, amíg Lilit kiemelték belőlem, annyi minden történt, hogy az egész szinte fél órának tűnt.

Aztán kiderült, hogy a köldökzsinór a nyakára tekeredett, amit a méhösszehúzódások még nyomhattak is, ráadásul a lepény is leválóban volt, ettől volt véres a víz. Szóval pont időben kerültünk kórházba!

Nagyon be voltam tojva, mert nem erre készültem. Féltem az epiduráltól, amit természetesen meg sem éreztem, úgyhogy amint beadták, megnyugodtam.
A kórházi tartózkodásról annyit, hogy a győri kórház remekelt, minden szempontból. Tényleg nem csak a szüléskor figyeltek oda mindenre, de utána is, pedig jócskán próbára tettem a türelmüket.
Szegény Lili egyetlen éjszakát töltött csak velem, mert ki kellett vinnem az újszülöttesekhez, annyira rosszul voltam minden éjjel. Pénteken éjjel pl. halálfélelmem volt, nem mertem elaludni, és szegényt kékfényestől (ja mert besárgult) ki kellett tolni, hogy tudjak pihenni. A szülésznőm pont dolgozott, és bejött hozzám, mikor hallotta, hogy nem vagyok jól, és ott ült az ágyam mellett, amíg el nem aludtam. Aztán éjjel is többször bejött, meg reggel, mikor lejárt a műszakja, akkor is odaült hozzám egy kicsit. Tudtam eludni, és elmúltak a panaszok. A kimerültség művelte mindezt velem.
Azóta jól vagyok, nincs semmi baj.

Na sok puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Már nagyon vártam, hogy írj.Végre teljesült a vágyad, magadhoz ölelheted a lányt. Most, hogy otthon vagytok, már le negyenek rossz gondolataid, csak a boldogság nektek, hármótoknak. A képek, amiket a férjed tett fel, nagyon jók, szépek vagytok mindketten.
Írj gyakran!
Remélem, a szopi megy, és a cukor is rendben van már.

puszi
Manóka

manóka
manóka
 
 


Szia Bogi!
Köszi a történetet! Szerencse, hogy jól megúsztátok, és remélem hogy jó élményként marad meg benned a szülés. Kívánok sok-sok tejcsit Lilinek, neked pedig sok pihenést!

Manóka! Hogy boldogulsz a kendővel? Én holnap fogom tesztelni huzamosabb használatban, ugyanis megyünk az Ikeába, a férjem meg megy tovább dolgozni. Így kettesben költjük a pénzt a leányzóval. Mire fizetni kell, addigra apácska is visszaér, legyen neki is feladata.

Krisztike! Nem megy ki a fejemből a két hatalmas méretű babád! Hogy fértek el benned? Nálatok meg lehetett azt csinálni, hogy csak a legvégére fekszel be? Itt az utolsó két v. három hónapot benn kell tölteni a kórházban. A nagyobbak mekkorák? Otthon vannak még?

Képzeljétek! Vastag koszmót találtam Veronika feje búbján, elsősorban a kutacson. Majd megpróbálom valahogy levarázsolni.

Ines! Egyre szebbek vagytok!

Ildikó
b_ildikó
 
 


SZia Bogi!

Hát végre neked is megvan! Férjecskéd nagyon napra kész volt a fényképekkel, már másnap gyönyörködhettünk a lányban. Gratulálok!
A halálfélelmeddel különben ne félj, nem vagy egyedül, nekem is volt a kórházban (szegény Lídiáék nem tudtak aludni tőlem) engem egy seduxen injekcióval rendeztek le, és korántsem olyan aranyosan, mint téged! Szóval minden szempontból nagyon jó kezekben voltál! Gyors sebgyógyulást neked!

H. Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Helló!

Ildikó,
irigyellek az IKEA miatt, én is úgy mennék, de Debrecenből sajnos nem tudok, ráadásul a kocsi is összetörve. Pedig, nagyon tudnék költeni....
A kendőre kezdek rájönni, napról napra jobban megy. Lassan szoktatom a gyereket is, nehogy elgénberedjen a fiú. Csak itthon használom, szerencsére, azért itt nincsenek akkora távok, amiket ne tudnék babakocsival megtenni. Bár, a nagybevásárlás itt sem megy anélkül.

Lányok, mi van a babakörmökkel?
Én azon gondolkodom, hogy kell ez az oltás most két hónaposan? Ha 1 éves korában adatnám be, akkor csak 1, de így 3x kapja. Ti gondolkoztatok már ezen dolgokon?

manóka

manóka
manóka
 
 


Hello!
kedd éjjel kaptam egy jó kis hányás-hasmenés virust. de hamar vége volt. még szerencse, hogy a férjem szabira tudott menni tegnap, mert különben elég nehézkes lett volna ellátni a két gyermeket.

Most kedvet kaptam én is IKEÁhoz, lehet, hogy csüt. vagy pénteken elmegyünk mi is.
Ildikó! Te melyikbe szoktál menni? Nekünk a budaörsi van közelebb.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Beszéltem ma telefonon Nikievel, jól vannak, csak sajnos Bogi baba elég sírós, hasfájós. Nappal csak karban hajlandó lenni és, ha Nikie leül, megint sír. Csak a séta jó. Éjszaka viszont nincs ez a probléma. Akkor 6-7 órát alszik, gondolom egyet azért szopizik közben. De ennyi az össz alvása.
Ajánlottam neki a hordozókendőt, ahogy Ildikó csinálja, ha fáj a pocija a babának.

Körmünk szépen javul, de még nem az igazi!

Ines
ini
 
 


Lídia!

Mi van veled? Pocakod? Régen írtál, voltál dokinál?

H.Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Most sajnos mi is így vagyunk, hogy kora este nem akar elaludni, hanem sírogat. És állandóan keres a karjaimba. Ha adok neki, akkor mohón fal, majd később a büfiztetés ellenére kihányja. Ma már én is sírtam, pedig nem nagyon szoktam kétségbeesni.
Aztán fürdés után már türelmetlen, szopik, és elalszik. De mindezek ellenére én is azt mondom, hogy csak sajnálom szegényt, hogy nem tudok segíteni, de éjszaka alszik, és csak szopni kiveszem, ő eszik, én szundítok, majd visszateszem, és alszunk tovább.

Örülök a lábujjacska gyógyulásnak.

Megyek, alszok.
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Nálunk is este van egy sírós időszak, de ez majd elmúlik. Tegnap volt egy kevés hasmenése az Olinak, adtam még neki plusz vizet, figyelve a kiszáradásra. Mára elmúlt.
A mosógépünk meg tegnap felmondta a szolgálatot, várom a szerelőt. Szennyes már egy halomba áll.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Gratulálok én is és köszi a történetet! Nagyon sok boldogságot és sok-sok tejecskét kívánok!Kép

Ines!
Köszi a híreket Nikieről, már izgultam értük, hogy mi van.

Lídia!
A friss mamikban már leírtam a történetünket és mivel elég hosszú lett inkább nem másoltam be ide, de ha van kedved itt megtalálod: Nikie születése

Nálunk is hasonlóan este 11 körül kezdődik az "élet"Kép Nem is csodálkozom, mivel Niki a pocakomban is mindig éjszaka volt aktív. Szerencsére ilyenkor nem a pocakja fáj, csak épp társaságra vágyik.Kép Miután letelt a "rácsodálkozok a világra (2 órája)" szopi után szépen alszik a következő szopiig 4-5 órát is, de néhány napja már 6 órát is szundizik. Napközben főként alszik csak 1-1x van fent 1-2 órát, ilyenkor ismét csak "gyűjti az infókat a világról".Kép
A profilomba végre új kép van a 2 leányzóról.Kép Ja, és csináltam albumot Sztigris Nikije, bár még nem sok kép van benne, mivel nincs digink, de igyekszünk gyorsan ellőni a képeket.Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Manóka! Természetesen küldöm a könyvet, amint kiszabadulok innen Kép
Itthon azért már minden könnyebb. Lili eddig nem hasfájós, akkorákat rotyog a feneke, hogy még egy felnőtt is megirigyelhetné Kép Annak ellenére, hogy nem büfizik evés után (mert ugye elalszik), úgy vettem észre, hogy a pocija nem fáj. Amikor éppen rotyogni készül, akkor kicsit feszeng, néha nyekereg, gondolom akkor éppen feszíti a kis hasát, de amint sikerül neki, egyből elnyugszik, és alszik tovább.
Annyit változott ez alatt az egy hét alatt. Pedig ő a szülést sem szenvedte meg, így nagyon formás kisbaba volt, de most meg ha lehet, még szebb.
Olyan jó elfogult anyukának lenni Kép
Gondolom Ti is nézegettétek a kórházban a többi babát, és mindig a tiétek egy hajszállal szebb volt. Hát én is így vagyok. Kép

Nálunk az éjszakák zűrösek, pedig a pocakomban Lili éjjel nyugodt volt. De sajnos ez megint csak a cicin való elalvásnak tudható be, ugyanis nem szopizik annyit, hogy kitartson neki. Így kénytelen voltam feladni az elveimet, és most vele egy szobában alszok. Talán pár hét múlva más lesz a helyzet, meg ha lemegy róla a sárgaság, nem lesz ennyire aluszékony.

Na mindenkinek sok puszi, a még pocakosoknak kitartást, és sok sok szerencsét!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Olivér is teljesen megváltozott a születése óta. De gondolom mindegyik baba. Holnap végre kimozdulunk, megyünk a Kenguru Gold-ba, most egyébként a törzsvásárlóknak 22-ig nagy leértékelések.

Ti milyen pelust hazsnáltok? Ismeritek a DM-es Babylove-t? Mi már a Hannánál is elég rég azt használjuk, egy az egyben Libero, és egyébként a Libero i gyártja. Most vagy 24 v.26 db-os newborn pelus 990,- ft. Holnap megmondom pontosan, hogy mennyi. Mi nagyon szeretjük.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Bogi,
Az első mondaton fél napot gondolkoztam, mire rájöttem. Én tényleg a cukorra voltam- vagyok kíváncsi, a könyv miatt nem aggódom, majd ráérsz. De mindezt annak tudom be, hogy megtavart a gyermek.<!--attachment: n_vtelen-65686.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*20.2**n%e9vtelen%2ebmp --><center><pre>
Kép
névtelen.bmp (20.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

A rotyiknak örülj, az én kis fiam is szopcsi közben rotyogtat, de rendesen. Csak arra ügyelj, hogy te mit eszel. Én egyszer bekaptam egy nagyobb adag savanyú káposztát, na, azt megérezte a drágám. Úgy fájt a hasa, hogy este 7-9ig üvöltött. Ines fel is tette az ajánlott ételeket, nézd meg!
Az éjszakán meg ne aggógj, mi 7 hetesek vagyunk, és a gyermek tegnap este is evett:10-kor, hajnalba1-kor, ill. 5-kor. És amikor meg volt fázva, vagy ha meleg van a szobában, akkor inni is kér még.Én mindig elalszok a szopcsi közben, aztán majd visszateszem, ha megébredek.
Az meg, hogy veled van, szerintem természetes. De inkább ő aludjon veletek!
Gondold el, hogy 9 hónapig, ti egyek voltatok, most meg szegényke egyedül éjszaka... Ha én éjszaka rosszat álmodok, akkor régen mindig az anyukámhoz kívántam bújni, ma meg már a férjemhez, de azonnal. Neki sem lehet jó akkor egyedül. Legalábbis nekem ez a véleményem.
További képek, mikor láthatóak?

Ines,
nagyobb méretben is jó a DM-es pelus, mert én a 3-6 os Liberóval már ellátam magam a munkahelyemről, így szerencsére pelust még nem kellett venni. De a gyermek rohamosan dagad, nemsoká már kicsi lesz...
Szerintem a két hós oltásra- akkor mérik újra már tuti 5 kiló felett lesz jóval.

Na. szólít

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka!
Te vagy itt a legprofibb Kép
Ha leesett a köldökcsonkja, de még nem száraz belül a köldöke, akkor még hintőporozni kell ugye? És még nem érheti víz. Alkoholozni kell még akkor?

És ha már szép, akkor pancsolhatunk a vízben? Úgy vettem észre, hogy azt nagyon szereti aranyom.
Először üvöltött, de azóta nem. Aranyosan figyel.
Nemsokára előhívatjuk talán a képeket, csak az a gond, hogy nincs digitális gépünk (céges volt a szüléskor is nálunk), így csak hagyományos képeket tudunk róla készíteni.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nikievel ma is beszéltem, a gyerekorvosa azt mondta, hogy adjon neki tápszert, mert lehet, hogy kevés a teje. Szegény elég tanácstalan. A születési súlyát a Bogika már meghaladta, és még nincs is egy hónapos. Talán jan.28-án születet?
Most kérdezősködik egy pár helyen, hogy ki mit mond.

890,-a DM newborn pelus és 26 db van benne. A következő méret egy forintta drágább darabonként.
csak gyorsan néztem, mert siettem, de remélem jól emlékszem.
ini
 
 


Ines,
Szegény Nikie,honnan gondolja a doki, hogy kevés a tejcsi?
Pár tanács: költözzenek be két napra az ágyba( legyen valaki, aki segít, hogy mást ne kelljen csinálnia) és ahányszor a kicsi keres, mindig kínálja a cicivel. Még akkor is, ha csak párat kortyol.Sokat igyon közben.
Homeós bogyók: AGNUS CASTUS: első választás a tej apadásakor 6C 4x naponta
előtte és utána fél órát ne egyen, ne igyon.

Ha mindenkép kell tápszer, szidorúan csak a szoptatás után, ha még biztosan kell a gyereknek.

Bogi,
én a köldökét egyszer sem hintettem,mert ha beszórjuk, azt ki is kell tisztítani, és ki tudom 100%? víz érheti, csak ne ázzon, vagyis, nálunk vizes lett fürdéskor. Fürdés után egy tiszta fültisztítóval alaposan kitöröltem. Ha valami váladékot észlelsz benne hidrogén hiperoxiddal pezsegtesd ki! az alkoholtól szintén idegenkedtem, nagyon szárít.
Ja, gyönyörű a köldöke.
mennem kell

manóka

manóka
manóka
 
 


Hello!
Nikie szerint elég a tej, meg szerintem is, hiszen éjszaka kibírja a 3-4 órát. Holnap felhívja az István kórházas gyerekorvost, aki a szoptatási ambulancia vezetője. Kiváncsi vagyok, mit fog mondani. De átadom neki amit mondtál.Holnap hívom őt, kiváncsi vagyok mit mondanak neki.

Ines
ini
 
 


Ines!
A gyerekorvos mire alapozza javaslatát Nikie-nek?
Szerintem figyelje a pisi és a kaki mennyiségét, ha az megfelelő, akkor nehogy adjon neki tápszert és nehogy cumisüvegből.
Az én kislányommal beleestünk ebbe a hibába.
Cumisüvegből adtam neki lefejt tejet, a szopizás mellett. Egy idő után -nálunk ez 6 hetes kort jelent- nem fogadta el a cicit. Fejtem neki, de bevizesedett a tejem. Tápszert adtam neki, nem tudott tőle kakilni. Mondták, hogy próbáljak meg neki gyümölcslevet adni, hátha meglazítja egy kicsit. Kíra ahogy megitta az első korty öszibarack levet, nem kérte többé sem a tejet, sem a tápot - ekkor voltunk 2 hónaposak.
Úgyhogy répafőzeléken meg őszilén nőttünk fel és 2 hónapos kortól már adtam neki tejpépet is (nehogy a védőnő megtudja). 4 hónapos korától már kapott husit és májat is a főzelékbe, meg joghurtot is evett. Én nagyon szoptatás-párti vagyok, de nem tudtam mást tenni. Megfogadtam, ha lesz még babám, nem hagyom....
Olivér egyre szebb, és ahogy a keresztapucijára néz - olyan aranyos.
Én Liberót használok, a DM tényleg ugyanolyan?
Ha egyszer arra jársz megnéznéd, hogy mennyibe kerül egy db kb. 10 kg-os gyerekre?
Egyébként dolgoztam, azért nem jelentkeztem mostanában.
Puszi:
Anikó
Névtelen
 


Szia Anikó!
44 db 1990,-, ez a maxi méret.Hannának ezt vesszük.Ua, mint a libero és a libero is gyártja.

Gondolom a Nikie orvosa azért gondolja ezt, mert egész nap sír. De 4 kg a Bogi 3 hetesen és 3,5 kg volt mikor kijöttek. Nikie egyébként nem ad neki tápot. Jól teszi.

Ines
ini
 
 


Helló!

Na, a fejem, az szétmegy, úgyhogy nem vagyok valami nagy kedvemben. De olyan éhes, keresős, keserves a Niki babájának a sírása? Ha egész nep sír, az nem jó, de más oka nem lehet? Hasikája, melege, hidege, vagy vmi más?

Úgy eltüntek a kismamák, hol vagytok????

manóka

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!
Hétvégén mindig haldoklik a topik. Nekem már feltünt. Tegnap délelött már nem sírt.
Ajánlottam neki, hogy esetleg egy kis vizet adjon étkezések között. Napokba majd beszélek még vele. Szegény géphez sem jut.

Ines
ini
 
 


Anikó!
Rengetegszer gondolok arra, amit írtál, hogy Kíra milyen táplálékon nőtt fel. Még szerencse, hogy bírta a gyomra. Honna vetted észre, hogy vizesedett a tejed? Az mitől van?

Ines
ini
 
 


Olyan nincs hogy bevizesedik a tej! Olvassatok bele a szoptatós topikba, Iboly a nagy szakértő! Egyébként ebből az erősuakos szoptatás-kampányből kezd elegem lenni, sokkal nagyobb stressz, mint maga az egész terhesség meg szülés. Mindenki azt lesi meg kérdezi, hogy van tejed, tudod szoptatni? Ha meg nincs, akkor jaj, te szegény...mérgezed a gyerekedet. Mondjuk én szoptatok, tudok is, de könyörgöm hányan nőttek föl tápszeren meg miegymáson, mégsincs semmi bajuk! De ha már a szoptatásra gondolok, ideges leszek!
Bogi
rbogi
 
 


Ines!
Nekünk ugye azzal kezdődött, hogy nem sikerült bent lenni vele a koraszülött osztályon, így lefejt tejet vittem neki. Amikor hazakerült, állandóan a mérleget nézegettem (ez a másik amit nem szabad)és úgy éreztem, hogy nem szopik eleget, így megkínáltam cumisüvegből. Egyik pillanatról a másikra nem kérte a cicit, ezért folyamatosan fejnem kellett, ami dupla munka, mert minden evés után fejnem kellett, hogy legyen a következő evésre. Ideges is voltam.
Aztán azt vettem észre, hogy a lefejt tej nagy része felgyülemlett az üveg tetejére, az üveg alján meg egyre több víz maradt. Amikor kezdtem a fejést, csak zsírra meg tejre osztódott.
Így nincs bevizesedett tej.
Anikó
naspolya
 
 


Sziasztok!
Sajnos csak ritkán jutok ide. És most nézem, hogy péntek este amit írtam elszállt. pedig egy egész kisregény volt.
Pelenkát mi az Auchan saját márkáját használjuk, most tértünk át a midire. Még egy picit nagy, de több minit már nem volt érdemes venni, mert már kb. 5.5 kiló a lány. Holnap kapja a kéthónapos szurit. Kíváncsi vagyok, hogy viseli.
Izgalmas volt a hétvégénk. Csütörtök, pénteken ovis és iskolás farsang, pénteken volt Marci 4 éves. Szombaton a keresztszülei (+4 gyerek) jöttek köszönteni. Úgy bepörögtek a gyerekek, hogy a nagylányom a nagy rohangálásban eltörte a kezét... Vasárnap a nagyszülők jöttek az ónos esőben. Szerencsére nem lett semmi bajuk, de nagyon izgultunk. Tegnap reggelre a másik nagylány elcsapta a hasát, és hányt egész délelőtt.

Indul a reggel, úgyhogy mennem kell

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok,

SMS Tündétől:
"Halihó! Ma hajnalban, 05:35- kor megszülettem. Kitti vagyok, 3600 gramm és 50 cm. Mindketten jól vagyunk. Pusza, R.Tünde"

Tündi, nagyon nagy gratula, jó egészséget, sok tejcit, örömteljes babázást! Kitti üdvözlet idekint!

Üdv:

Vic
Victoria
 


GRATULA TÜNDI!Kép

Holnap megyünk hármasban zenás-táncos foglalkozásra. Olivér hordozóba, hogy tudjak a Hannával körtáncozni. Kiváncsi leszek.
Ma leszünk a tv-ben. 17:30 mtv1 jelentés c. műsor

Ines
ini
 
 


Nem ma adták le. Nem tudom mikor lesz, de utána járok.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines! Várjuk az időpontot!

Ez a szoptatás dolog tényleg gáz. Nekem attól megy fel a pumpa, hogy mindenki azt kérdezi, mennyit eszek, mert ha nem eszek, nem lesz tejem.
Márpedig keveset eszek, és sok a tejem. Szóval semmi összefüggés nincs a kettő között. Ha jól tudom, inkább az számít, hogy eleget igyon az ember.
Nekem pl. azt sem mondta senki, hogy epret nem ehetek szoptatás alatt. Erre ma anyukám azzal állít be, hogy azért nem vett nekem epres grízpudingot, mert nem ehetek epret. Jó hogy mondta, mert pont a fagyasztott epret kívánom Kép

Na puszi mindenkinek, Tündének Gratula!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Nézd meg, talán amikor Ti még kórházban voltatok, akkor írtam, hogy mit szabad enni és mit nem. Megpróbálom átmásolni.
Mostanság én sem eszem sokat, és van tejci, valóban a folyadék számít. Ti szedtek valami vitamint?
Még nem sikerült kideríteni az időpontot,mert az mtv honlapján egy relefonszámot sem találtam, sőt erről a műsorról sem. Egyik ismerősünk múlt csütörtökön lett volna, helyette most hétfőn volt. Lehet, hogy csúszik két napot?

Ines
ini
 
 


Gratulálok Tündinek!

Ildikó!
Nem találtam beszámolót a múlt keddi kirándulásról! Milyen volt? Nálatok aztán zajlik az élet!

Lídia!
Írj valami biztatót, hetek óta eltűntél!

Mi is jól vagyunk, képzeljétek, beindult a tejcsi (végre, 6 hetes korára) és visszamondtuk a tejtesóéknál a tejet! Dorka már 4kg 70!
Puszi mindenkinek!
H.Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Akkor most leírom az ehető és nem ehető élelmiszerek csoportjait szoptatás alatt.
Ezeket főleg az első két hónapban kell betartani, utána mindig egy tiltott ételt lehet enni, hogy megtudjuk, hogyan reagál a pici. Mint majd később a piciknél, ha elkezdünk nekik szilárd ételt adni.

EHETŐ ÉLELMISZEREK CSOPORTJA:
-hal, csirke, máj
-burgonya,spenót,cukkini,padlizsán,patisszon,sóska,tök,répa,saláta,sütőtök,geszt enye,cékla,spárga
-paradicsom,barack,ananász,alma,banán,rebarbara,naspolya,megy,zeller,kapor, petrezselyem
-gépsonka,virsli,krinolin,párizsi
-kevés kávé,tea(főlegy gyümölcstea)
-napi tej mennyiség max.2dl
-olajos magvak,
-pékárú, tészta
-szénsavmentes ásványvíz
-levesek-főzelékek
-tejföl,joghurt,túró,sajt,tojás

NEM EHETŐ ÉLELMISZEREK CSOPORTJA

-csípős,borsos,füstölt alapanyagok és ezekből készült ételek
-nehéz, fűszeres,puffasztó ételek
-szalonna,kolbász,szárazszalámik,füstöltsonka
-lecsó,hurka,uborka,paprika(de a füszerpaprika igen),brokkoli
-"K"betűs zöldfélék
-narancs,grapefruit,mandarin,körte,cseresznye,retek,HAGYMA-FOKHAGYMA
-bab,borsó,lencse,sárgaborsó,szója
-szőlő(csak keveset lehet, mert meghajt),kiwi,eper,málna,szilva,kukorica
ini
 
 


Ines!

Köszi, bár nekem ez tényleg nagyon furcsa. Kép Bár a diétánál már hozzászoktam a szigorításokhoz, de jó lett volna már egy kicsit azt enni amit akarok Kép

Pusza: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Amikor a Hanna pici volt és szoptatam, akkor én chili con carne után vágyódtam nagyon. Az is volt az első kaja amit ettem, amikor már nem szoptattam. Most meg mielőtt bementünk a kórházba előző este hurkát vacsiztunk, mert azt sem szabad. Emlékszem a Hanna begörcsölt tőle, amikor szoptatás alatt ettem.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

A kirándulás leírása is az elszállt levélben volt... Na szóval: babakocsit nem vittünk, csak az autósülés+kendő. Metróznom végül nem kellett, az Ikea parkolójában rakott ki a párom, utána ő elment Hatvanba, tehát időm mint a tenger. Fönt az emeleten is volt bevásárlókocsi, abba tettem az autósülést. Amikor már nagyon nem bírta, áttettem a babát a kendőbe. Nem bírt igazán nagyokat aludni, de azért nem volt vészes. A szopis szoba tényleg nagyon jó. Egy ágyat hoztunk (volna) a négyévesnek a szülinapjára, de nem fért be az autóba... Így a párom csütörtökön csinált megint egy szolgálati utat Fehérvárra, és hazafelé a Budaörsiből végre hazahozta. És én szereltem össze!

Érdekes dolog amit írtok a szoptatás és a mi étkezésünk. Egy foltos barátnőm (foltvarró ő is) dec. elején szült. Káposztás tésztát eszik chillis babbal, a gyerek meg eszik, alszik és hízik. Most kb. 7 kiló. Én ha megkóstolok egy borsólevest, vagy a vasárnapi húslevesbe belefőzik a kelkáposztát, már attól üvölt a Vera. Már nagyon hiányoznak a zöldségfélék.

Ildikó
b_ildikó
 
 


http://www.lll.hu/leche/159h.shtml

Érdemes elolvasni. Már biztos sokan láttátok, de aki nem, annak hasznos lehet. Nagyon sok tévhitet eloszlathat, pl. hogy mit szabad enni, és mit nem.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Sok mindennel nem értek egyett. Ha engem valami felpuffaszt az a babát is. Akkor miért egyek babot, káposztát? Ez is arró szól, hogy csak anyatej, de azt állandóan, igény szerint, se víz, se tea....
Nyilván egyéni érzékenységtől függ, a "tiltólista" az első két hónapban ajánlott. Utána fokozatos bevezetés....

Ines
ini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: