Új privát üzeneted érkezett!

Szóval mivel ma már úgylátszik elküldi az enyémet is.

Köszönjük a központi információs ügyfélszolgálatnak, nem is tudom mi lenne velem nélküle!!! Majd ha minden igaz szombaton megháláljuk :D

És köszi a sok dicséretet, rég volt ez a keresztelő, tán igaz se volt. Pont azt mondtam, hogy soha nem volt ilyen picike és csöndes :D
Most így nyomjuk:
Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi,
igen. 3 hónapos kortól használható cumi van az üveghez. És még az I-esből is könnyen jön. Amit először vettem hozzá, abból még a víz sem jött ki, bár azon számozás sincs.

Csemete is egész nap nyomja a szöveget? Én már lassan nagyothallok.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Avent-es üvegem nincs...
Vendég
 

 
 

Helló Csajok!

Ma kaptunk oltást, még a régivel nyomulunk, egyenlőre nem gondoltam kupot adni, hátha nem lesz láz.....

Nektek belázasodott a gyermek a régi 3 hos után? Adtatok kupot előre??

Havtünde és akit még érdekel:

Szóval az ekcémalemoso receptje:

Ung. Stearini
Ung.Hydrophylicum aa gta 70.0
Glycerini gta triginta /30.0/
aqua destillata ad gta mille /1000.0/

MDS: külsőleg

Ezzel jól bekenegetjük a foltos területeket meg körülöttük is kicsit fürdés előtt, minden este, ha van folt épp, ha nincs.

Miután kész a fürdés és szárazra van törölve az egész testét a következő kenőccsel krémezem, persze a problémás területre kicsit nagyobbat kenek, mert ott pikk-pakk be is szivja:

Ung. Stearini gta 160g
Ung. Hydrophyl-nonionicum gta 160g
Ung. Glycerini gta 80g
Oleum vitamin "A" gta 5g
Aetheroleum levandulae gutts. ( V.)
Misce fiat Ung.
D.S.Kenőcs

Szerintem érdemes kiprobálni, ami még fontos, h nem eszem-iszom tejterméket egyáltalán.

Heni

Kép
hencsi
 
 


Gabuska!

Most egy kicsit köhögünk és még így is visít és sikongat egyfolytában 10 percenként kínálom a vízzel, mert szerintem a sok dumától kiszárad a szája, meg a dokinéni is mondta, hogy több folyadékot kell innunk.

Kép
Kép
gangi
 
 


Hencsi,
csak hőemelkedése volt Lívinek, de én attól függetlenül is adtam volna neki egy kúpot a szuri estéjén. Másnap már semmi nem volt, csak egy kis nyügi.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


GAbuska, úgy látom, már van kép a cumiról.Kép

Nekünk továbbra is beválik.

Én is vettem hozzá olyan forgatható cumit, aminek változtatható a lyuknagysága, de még nem használjuk, egyelőre jó a 0 m+.

Szerintem ezt lehet használni a fiziológiás cumisüveggel: nem az egész tetőt, csak a gumirészt kell forgatni, és a megfeleleő szögben feltenni.


Még nem kezdtük el az új tápit, holnap jön a házidoki, megvárjuk vele.
MEg a szteroidos kenőcsöt sem váltottam ki.

Viszont képzeljétek, szinte teljesen elmúlt a pirosság, amit ekcémának neveztek, pedig azzal kenegetem, amit a házidoki adott (aki azt mondta, ez olyan, mint a koszmó).

Lehet, hogy mégis igaza van?

Nekem nagyon gyanús, hogy ez nem is allergia, az unokatesóm gyerekei tejallergiásak, és nekik ment a hasuk rettenetesen, meg sírtak etetéskor.
Eminél nincs ilyen, eszik rendesen, napi 1 normál kaki van, és nő, mint a gombaKép.

Uxi
Emi 14+5

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
Lívinek is volt pár hetesen ekcémája, szintén házidokis krémmel kentem be kétszer(!) és nyom nélkül eltűnt.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nutrilon Ar amit kaptunk új tápit és Lackónak nagyon bejön. Azt mondta a dokinéni, hogy ezt lehet felírni egy éves koráig, kóstóltassam meg vele és ha ízlik neki maradjunk ennél. Kép eddig bejön neki :D

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!Kép

Lívik is azt eszi 2 hetes kora óta és szeretiKép
Én megkostóltam, Brrrrrrr nagyon sűrű és rossz, még kakaót is csináltam belőle de úgy is borzalmas volt nekemKépKépKép

Mea
mea
 
 


Mea!

Lackónak is nagyon bejön sokkal jobban mint a Sinlac. Fura, mert nekem a sinlac jobban izlett, de hát ebből is látszik, hogy milyen kis ravaszdik, nehogy egyszerű legyen nekünk!

Kép
Kép
gangi
 
 


Akartam írni, aranyos Lackó a képen.)
kis huncutka ő is, mi???Kép

Mea
mea
 
 


Lányok, bocsi, hogy nem jöttem egész nap, és most sem fogok semmi értelmeset írni, csak tiszta zombi vagyok, Lívi magán kívül van a hülye fogzástól, egész nap visít (ennél még az is jobb lenne, ha sírna), nem eszik, nem alszik, szóval sík ideg. Én meg nem bírom, ha szenved a gyerekem, de ezzel mindenki így van. Szóval most csak olvasó üzemmódban vagyok amíg jobban nem lesz, amíg átfutom a hsz-eket elvan az ölemben, de ha meglátja, hogy a billentyűkhöz közelít a kezem...

Pusssssz mindenkinek!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Nem próbáltátok a homeós bogyókat? Nekem nagyon dicsérték.

Kép
Kép
gangi
 
 


Mea!

Huncut???? Inkább kis gengszter! :DDDDDDDDD

Kép
Kép
gangi
 
 


<font color="0077aa">Sziasztok lányok ,bocsi a zavarásért-én a téliektől vagyok.
Gangi,-neharagudj a zavarásért csak Hencsi újságolta hogy te is Tbányai vagy.Látom neked is kisfiad van .Mennyi idős?Tényleg kishuncut a képen,nem kisgenszter.nagyon aranyos!!
Nekem is kisfiam van 4-én voltunk 1hónaposak.Nagyon hasfájos ,van hogy megsem lehet vígasztalni.Ja ,,,,és mi is tápisok vagyunk-Beba HA t eszünk.Nekem a kisebbik lányom evett Nutrilont Õ nagyon csipte....
L.Marcsi</font>

Kép
Kép
l_marcsi
 
 


Szia L_marcsi!

Igen Tbányai vagyok mi 16-án leszünk 5 hónaposak Bánhidai ltp-n lakunk és Ti? Mi az hogy a kisebbik lányod? Hány aprótalpud van? :D

Angi

Kép
Kép
gangi
 
 


<font color="0077aa">Szia Angi!
Akkor mi lehet hogy ismerjük egymást.?
Mi a Hung.bizt.mögött lakunk.
Nem az Andihoz jársz véletlen körmöshöz?????
Nekem a picur a 3ik.(van egy 14&12 éves lányom is)Kép</font>

Kép
Kép
l_marcsi
 
 


<font color="0077aa">Szia Angi!-igen te vagy az akire gondoltam.már beszélgettünk is.Írtó szép kisfiad lett-szerintem tiszta anyukája ahogy mosolyog.Nem semmi milyen kicsi a világ,itt kell találkoznunk pedig egy kőhajításra lakunk egymástól???!!!!
Mindenkinek jó éjszakát!
L.Marcsi</font>

Kép
Kép
l_marcsi
 
 


Szia Marcsi!

Most már én is emlékszem rád. Küldhetnél képet magatokról. Ha nem akarsz ide küldhesz privibe is. Remélem minden okés veletek, Andit mindig kérdeztem mi van veletek Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


<font color="0077aa">Szia Angi!-rakok fel majd szívesen ha Apa rendbeszedi a gépezetet.Ti nagyon arik vagytok megnéztem az albumodat.Meggyogyult a manód,a napokban olvastam hogy köhögtök?.Gyógyuljatok meg mielöbb!!
Jó éjt:L.Marcsi</font>

Kép
Kép
l_marcsi
 
 


Mindenki a másik topikba beszélget. A végén még ez mindenkinél elmarad??? Én a másikba annyira nem beszélgettem csak nagyon a legelején, csak mindig olvastam. Már amikor volt időm Kép
TESSÉK IDE IS ÍRNI!!!!

Marcsi!
Köszi a gyógyulás útján haladunk remélem dokinéni ha kijön azt mondja semmi baja és megkaphatjuk a szurinkat.

Tetszik az összehasonlítós képek a másik topikban én is összeszedek valamit :D

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Boldog névnapot kívánunk Lívikének!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Lívinek boldog névnapot! clipart {virag}
Vendég
 


Gabuska!

Lívinek boldog névnapot! Kép

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Köszönjük szépen!KépKépKépKépKépKép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jdora!

Kimentünk a Mosoni-Duna holt ágára, de sajna korcsolyát nem vittünk.
Kép
Vendég
 


Most olvastam vissza, tök hülye vagyok, hogy nem írtam oda, hogy nem a saját Lívimet köszöntöm, hanem Meáét!Kép Szóval Mea Lívije, BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mindkét Lívikének boldog névnapot!

Tünde,
jaj, de kár, legközelebb ne hagyd ki! A babakocsi zsákjába pont beférne a kori!

Néhány napja nem írtam, azóta Nóri 6 hós lett, 74cm és 8360 gr. Védőnéni tanácsára elkezdtük a főzelékeket. Amíg csak gyümi volt, egyszerűbben mentek a dolgok.
Kép Már a banános-mandarinos almánál tartunk.

Viszont a főzelékkel már:
Kép Kevésbé steril. És eddig csak sütőtökös krumpli volt, ma jön a spenótos, kéne szereznem valami védőruhát. Ja és annyira vicces kakikái vannak, ahogy kezdenek sűrűsödni, kenődni és színeződni. Már olyan uncsi volt állandóan a mustárszínű, most viszont olyan izgi kinyitni a kakis pelust!

Tényleg, egy csomóan nem írnak és eltűntek, pl. Kata, hol vagy? Másikba sem írsz már!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok!

Mi szerdán voltunk 4 hós oltáson, dokibácsi javaslatára továbbra is csak tápi és Sinlac. De Jdora, úgy tudod írni ezt a kaki témát, hogy már én is alig várom a változást! Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Az én kisebbik fiam tegnap volt 4 hónapos. Nálunk az a vicces helyzet van, hogy tápszeresek és anyatejesek is vagyunk ugyanis a kis gombócnak (8320 g) nem elég a tej, hanem keverünk kell bele tápszert is, hogy a 3-4 órát nyugodtan végigaludja.
Mivel szép nagy baba, ezért mi is gyümölcsözünk már és most kezdtük a főzeléket. Ezért a kaki nálunk is elég vicces.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Lehet, hogy Nórinak nincsenek ízlelőbimbói? Vagy lehet, hogy mind pozitívra van kódolva? Úgy csúszott a spenótos krumpli, hogy csak NA! Ez volt az első kajája, ami nekem nem jött be, viszont a zöld kakit már alig várom. Kép

Tünde,
tudod, ami késik, nem múlik Kép

Sildike,
4 hósan 8 kiló felett! Ez igen!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Lányok!!!Kép

Köszönjük a névnapi jókivánságotKép

Gabuska!Kép

Így utólag Te Lívikédnek is boldog névnapot.
Egyébként Ti hogy döntöttetek e név mellett?
Elég ritkán adják, én nekme nagyon tetszik, páromnak is és pont az jó, hogy nem nagyon adják manapság a lányoknak ezta nevetKép

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltüntem egy kicsikét, de megyünk Hencsiékhez látogatóba szombaton és a kisAjsa ajándékán ügyködtem, de már kész vagyok. Kicsit hülyén jött ki, hogy panaszkodtam aztán meg én tüntem el :D

Mindkét Lívikének Nagyon-nagyon Boldog Névnapot Kívánunk a kisfiam + csókot küld.

Idora!
Nekünk már 4 hónaposan mondták a főzeléket is. Mi már 1 egész krumplit bevágunk nagyon kis bélpoklos lett, a gyümiből is 1 egész üveg bemegy. Eleinte nagyon nyögvenyelős volt, de most öröm nézni Kép és mit mérgelődik, ha nem adom elég gyorsan. A kaki persze vicces!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Mea és Mindenki!

Köszönjük szépen a névnapi köszöntéseket!Kép

Mi 16 éves korunkban megbeszéltük, hogy ha lányunk lesz Lívia lesz (volt egy ilyen nevű barátunk, akit nagyon szerettem/szeretek, miatta tetszett meg a név), ha fiunk akkor meg Peti. Szerencsém volt, mert a Férjemnek nem volt fiú névre semmi elképzelése, csak az, hogy Attila ne legyen, a Lívia pedig elsőre megtetszett neki. Az évek során azért felmerült több név is, de mégis ennél a kettőnél maradtunk. Hát, lehet, hogy egy kicsit nyálas a sztori, dehát így vóóóóót.
Egyébként azt hiszik, hogy mindenképpen valami különleges hangzású nevet akartunk, de egyáltalán nem, egyszerűen csak ez tetszett.

Most egy kicsit megint eltűnök, lázas vagyok és hányok mint a kisangyal, de ha meggyógyultam jövök!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Angi,
Jdora vagyok nem Idora. A másik topicban is benézték. Kép Én még csak az üveges főziknél tartok.

Tényleg aki üveges főzit ad ebédre: elég szokott lenni, vagy hamar megéheznek a babuk utána?
Most néztem a Hipp tápértékeit, a főzelékekben (mi még husi nélkülit eszünk) sokkal kevesebb kalória van, mint a gyümikben. Hát nem ebédre kéne laktatóbbat enni és uzsira a könnyebbet? Hogy van ez? Ja és egy adag tejpép több kalória, mint bármilyen üveges. Egy tejpéppel 3 órát bírunk ki, az ebéddel meg jó lenne majd a 4 óra, szopinál így álltunk be. Lehet, hogy a főzi után még gyümit is kéne majd adjak?

Gabuska,
jobbulást!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok!

MElyik gyümölcsök (levek) azok, amelyektől könnyebben kakil a baba?
És melyik, ami fogja a székletet, nem tudjátok?

Pár hét múlva mi is kezdjük a kóstolgatást, Eminek megint székrekedése van.

Hátha a gyümölcs segítene, de csak azt tudom, az alma székletfogó, tehát nem azzal kezdünk.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Uxi: Nekünk még a normál kaja előtt mondta a védőnőnk, hogy őszibaracklevet (HIP, Kecskeméti) itassunk Lacival, mert 1 héten egyszer kakilt. Első nap 10 ml, második nap 20, harmadik nap 40, negyedik nap 50 és utána minden nap lehet adni az 50-et. Igazából még a meggy az ami jó, de meggy italt nem találtam és ilyen pici korban még nem mertem neki én csinálni az ivólevet. Inkább a baba ivólevet adtam neki. Igaz, hogy az van ráírva, hogy 4 hónapos kor felett, de ez csak az új törvények miatt van. Régen "2 hónapos kortól" volt ráírva. Most állítólag a bébiétel gyártók nem ajánlhatnak bébiételekt 4 hónapos kor alatt. Ez igaz a gyümölcsökre is. Nálunk Laci 3 hónapos kora óta eszi a gyümölcsöket, mert egyszerűen olyan nagy, hogy nem elég már neki a csak folyékony táplálék. Pedig 2,5 dl anyatejet ivott egy alkalommal, de még így sem volt elég. Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike, köszi!

És a leveket cumisüvegből, vagy már kiskanálból kapja?

Laci mennyi idős volt, mikor először kapott?
Nem semmi, mennyit eszikKép.

Emi most lesz 16 hetes, ő sem kicsi, lassan 6,5 kiló, de ő csak 100-160 gramm között eszik (egy nap összesen úgy 700 gramm körül, fele-fele az anyatej és a tápi).


Gyakorlatilag 3 hetes kora óta ennyi az adagja, nem nőtt.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kaptam ilyen Valentin napra, annyira cuki, felteszem, küldjetek Ti is, ha tetszik:
http://kitdashit.com/valentine06/
Meg itt egy CSOKIS:
Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Uxi: Laci a leveket cumisüvegből, a gyümölcsöt és a főzeléket pedig kanállal kapja. A vicc az, hogy bőven van még tejem is, de egyszerűen annyira nagy, hogy a folyékony táplálék már nem elég neki. Így viszont a "nagyobbik" kisfiam is anyatejet kap este és a reggeli kakaó is abból van. Ebben a szmöttyös időben neki sem jön rosszul az immunerősítés.

Laci kb. 1 hónappal ezelőtt kapott először őszibaracklevet és kb. 2 hete eszi a gyümölcsöt. Múlt hét végén pedig elkezdtük a főzelékeket is, mert ebédre már nem volt elég a tej. Pedig tápszert is kevertem az anyatejbe, de még így sem. Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Jdora!

Ne haragudj, hogy felületes voltam Kép Bocsi

Uxi!

Nekünk jó volt az őszibarack, körte és is szilva székrekedésre, féltem szilvát adni, mert túl szeles, de nem volt semmi gáz :D

Sildike!

Tényleg igazán nagyok vagytok és kis haspókok Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi, köszi. Azt hiszem mindkét fiút inkább ruháznám majd, mint etetném.
Teszek fel róluk képet:
Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


És Lacika:Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike, erről a sok evésről eszembe jutott egy kolléganőm:
16 éves a fia, és minden nap 10 zsömlét vitt neki vacsorára...

Na jó, nem ijesztgetlek, remélhetőleg a te fiaid nem lesznek mindig nagyevők.Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sajna sanszos, a Bazsika, aki két éves, 1 l tejet iszik egy nap.

Apukáméknál úgy ment a vasárnapi ebéd, hogy sütöttek 1 csirkét a családnak, 1-et pedig apunak. Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Gabuska!Kép

Gyógyulj meg hamar!!!Kép

Lányok!Kép
Bébik tündériekKép


Lívike tegnap evett először pulykahusis brokkolis főzeléket(Kecskeméti), és bevágta egészetKép
Semmi gond nem volt utána és nagyon ízlett beki.

Viszont fagyasztottam le sütőtök-krumpli főzeléket, ma azt kapta de borzasztóan darabos lett a fagyasztástól és nem is ízlett nekiKép
Érdekes mert szép folyékony volt és sima mikor lefagyasztottam.
Nem tudjátok miért lett olyan???

Mea
mea
 
 


Mea!

Szerintem a krumpli miatt volt, mert én sütőtököt magában már fagyasztottam le és nem lett semmi baja, viszont amit krumplival együtt turmixoltam össze, azt mind dobhattam ki én is. Utána azt csináltam, hogy a krumplit mindig frissen főztem bele.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!
a sütőtököt, céklát, stb.hogyan fagyasztjátok? nyersen v. főzve?
milyen arányban kell adni a krumplival? fele-fele?
most kezdjük el a főzelékeket a kislányom 3hónapos a dokinéni szerint már kaphat főzeléket, azt mondta h. első nap 50ml, második 100ml, 3. 150, tehát utána már mehet egy teljes étkezés főzelékkel.
meg mondta h. rakjak bele szőlöcukrot h. édesebb legyen, pici sót is, ti is raktok?
Vendég
 


Zozo, nem lesz sok egyből 50 ml-t adni neki, másnap meg már 100-at?

Én úgy tudom, először csak 1-2 kiskanál, hadd ismerkedjen az ízével, majd fokozatosan emelve az adagot, kb 2-3 hét alatt lehet lecserélni egy szopit/tápit.

Mennyi főzelékből egy teljes adag?
150 ml?
Vagy annyi, ami után már nem kér tápit?
(Bár ez csalóka, ma Emi 60 gramm anyatej után sem kért tápit).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?