Új privát üzeneted érkezett!

... csak 2x küldtem el
annann
 
 


Sziasztok!

Cila
Álmosság ellen nincs orvosság, de jobb, mint a róka. Kép

Trita Kép
Le sem tudnátok tagadni egymást a lányoddal.

Annan, Doraen, Amica Kép
Nagyon helyesek a gyerkőcök. Anno én is szívesen bóklásztam a szüleim cipőjében.


Mit szóltok a hóhoz? Én imádom. Lehetne nagyobb is. Kép

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Exdeus!

Tényleg 1 év van köztünk Kép Én is decemberi vagyok Kép Tavaly ugye az elsővel annyi idős voltam, mint te, na ne mondjam, hogy mindenhol én voltam a legfiatalabb (kismamatorna, szülésfelkészítő...stb)

Ann!

Igen, szoptatom még Rékát (mindeddig még csak 2x kapott szilárd táplálékot az anyatej mellett, de úgy érzem sürgősen be kell vezetni még 1-et, mert most már fáj is a szoptatás, meg nincs is elég tejcsi. Egyébként nekem a szülés után már 4 héttel megjött, és onnantól kezdve óramű pontossággal 4 hetente Kép vagy inkább most már Kép

Gira
Vendég
 

 
 

Gira, még Hamma is szopik (napi 1-2x), de már nem olyan kellemes, mert nagyon érzékeny lett a mellbimbóm. Most azt vezettem be, h egyszerre csak 1 cicit kap (ő mindig 2 mellből szopott), így van idő regenerálódni Kép Persze tejcsi már nem igazán temelődik, mikor pocakos lettem még az azonnali termelődés - ami elég jelentős volt nálam - is lenullázódott... de Hamma szerint jön belőle és finom KépKépKép

Majcsi, milyen hó??? Kép

Ann
annann
 
 


Hali-HÓ!!
(ez gyenge volt, de nézzétek el, még nagyon álmos vagyok...még úgy 6 hónapig...) Kép

A gyakorló mamikhoz lenne egy kérdésem: Ugye vezettek naplót a legédesebb beszólásokról, csintalanságokról, stb...?

A "Hurrá, terhes vagyok"-ban (vicces terhes könyv) olvasta fel nekem fennhangon Tarhonyapu, hogy a kismamáknak az agya kb. zöldborsónyira képes szűkülni a terhesség alatt. Ha nem olvasta volna föl, biztos nem lenne így, de azóta szinte fizikailag érzem, ahogy egyre kisebb és kisebb lesz a karrierista agyrész és ezzel együtt memóriaszűkülés is kínoz. Emiatt gondolom, hogy szükség van a naplóra. Kép

Trita Kép
Tényleg nagyon helyesek vagytok így együtt! Hihetetlen, mennyire hasonlítotok! Kép

Annann Kép
...és akkor arról még nem is meséltél, mi van, ha Hamma beszabadul a konyhába az edények közé! Kép

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok!
Nálunk én is öltözködős voltam, de én spec. anyu bundás sapijára voltam ráizgulva! Kép Van is egy kép, majd beszkennelem, és felteszem ide...
Tarhonyanya, én azt gondolom, hogy én is szeretnék majd ilyet vezetni, de szvsz aztán el is fog maradni. Mert ugye pl. séta közben mond majd valamit a gyerek, és mire hazaérnétek, elfelejted. Most vagy viszel magaddal mindig tollat és papírt, vagy nem... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!

Annann, Doren, Amica, Trita,
csodaszép gyerőceitek vannak!:-) Olyan jó Nektek, hogy van már 1 legalább!:-)

Héten megyek én is AFP-re és mint minden kismama kezdek izgulni. Jó, hogy megírtátok az értékeket. Utána viszont nagyon kíváncsi vagyok az UH-ra, mert akkor látom végre újra a pocaklakót.

Köszönöm a bíztatást "babóca megmozdulás"ügyben. De hihetetlen érzés lehet, hogy a kis élet ami bennünk van jelzéseket ad majd:-)!

Lenne 1-2 kérdésem:
-Szerintetek mikor érdemes kismama tornára vagy jógára menni?
-Tud valaki Bp-en jó helyet?
-Szerintetek zöldteát lehet inni, ( mármint a kévá, tea, cóla stb.-ről hall az ember , hogy mellőze de ezt?)

Legyen szép napotok és mindenki vigyázzon magára a csúszós utakon!:-)
Kari
kari
 
 


Tarhonyanya, persze hogy..Kép Szóval vezetünk "srácok dumái" naplót és kismama naplót is vezetek.

Amica, egész fellelkesültem, hogy vöröses hajúak a gyerekeidKépKép Jankád kis hölgyike, Marcid pedig -úgy tűnik legalábbis- nagy kópé lehet..

Rita, anyja-lányaKép Jól írták előttem: le sem tagadhatnátok egymástKép

Doren, Laci nagyon huncut a képenKép ÉdesKép

Ann, Hamma pedig, mint egy lány csizmás kandúrKép

MAjcsi, kérdésem nekem is az, hogy: milyen hóóóó??Kép Én akarnám, de erre nem jött...

Többiek?? Hello, Esztianyó, Judit, Babszem, TJuca, Potter...Ki ne hagyjak vkit.. Remélhetőleg mindenki jól van, csak a karácsonyi készülődés miatt nem írnak..

Na, megyek körmére nézek a csemetémnek. Nagy a csend.

Verus

Kép
verus
 
 


Exedus Kép
Én már vezetem a naplót, anno még az én anyukám is írt ilyet és annyira jó így felnőtt fejjel visszaolvasni! (pedig rólam második gyerkőc lévén sokkal kevesebbet írt, mint Elsőkéről...)


Kari Kép
A tapasztalt kismamák szerint még túl sok is lesz a jelzés. Főleg, amikor beleöklöz majd a már amúgy is picikére zsugorított gyomrodba, vagy focizni kezd a hólyagoddal... Kép

Mégis majd megesz engem is a fene, hogy már akkora legyen, hogy ilyeneket csináljon!!

15 hetesek és "öregebb"ek, figyelem! Kép
A babák mostantól kezdve mindent hallanak! Elő a klasszikus cd-ket, apukák tapadjanak a pocakra és üdvözöljék a csöppségeket!
Én 2 napja esténként a Bóbita Bóbitát éneklem a paplan alatt, hassimogatással vegyítve. Az Apja nem hajlandó zeneileg kommunikálni, hiába nyugtatgatom, hogy a kisbabák bírják a gyűrődést! Kép
tarhonyanya
 
 


Verus, Annann
Megnéztem. Ti nem ott laktok, ahol én. Itt esett. Tényleg. Kép Sajna nem túl sok és el is fog tűnni, de azért jó kis káoszt okozott, mert az utakon is megmaradt.

Kari
Én úgy tudom a 12. héttől lehet tornára járni.
Tea? Biztos. Én reggelente tejeskávét szoktam inni, sok tejjel. Igaz a kávé is hosszúkávé. Meg gyümölcsteát is szoktam, és az se 100% gyümi.

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Hali,
itt nem van hó... pedig Hamma már várja! Vagyis már lehet, h nem, m sztem semmi esélye, h itt karácsonyig essen.

Én is zöld teát iszom, meg újabban gyümölcsteát és nem gyümölcs ízűt (ami fekete tea gyümölcs ízesítéssel)!!! A fekete teát, kávét, kólát stb a koffein és tein miatt nem lehet/nem túl jó, de ezek azöld, ill. gyümölcsteákben nincsenek.

Napló: én Hammával megszívtam, m pocaknaplót a gépen vezettem, ami el is szállt pápá egy winchesterrel együtt Kép Hamma napló az kis füzetben van, ill. már 2ben. Asszem pocakbocinak is veszek egy füzetet és1-2 dolgot feljegyzek a várandósságról is Kép Meg Hammánál benne van a szülésstory + utána minden: mikor mit csinált, hogy reagált erre arra. Most is heti 2x biztos írok bele vmit.
Bizti a másodikról nem lesz olyan részletes, de igyekezni fogok Kép

Tarhonyanya, háááát meglátszik, h nem vagyok egy nagy konyhatündér.. Hamma se szorgoskodik a konyhában.. illetve dehogynem: kenyeret ken, kirakja a tányérba, h kinek mit.... hát nincs vmi nagy konyhaélet nálunk! De jön a karácsony és sütünk mézeskalácsot!!! KépKépKép Egyébként is beindult a naaagy karácsonyi kreatívkodás!

Torna: én Hammával egy terhestorna nevű videóra tornáztam, az nagyon jól esett - jelzem most még elő se vettem,bár már eszembe jutott,ha az jelent vmit KépKép + még megnézem, h mit tud RR. kismamatornailag. + intim torna, no igen.

A
annann
 
 


Sziasztok!
Én egyelőre nem tervezem a kismamatornát. Tény, hogy lelki erőm sincs hozzá. De ha jól tudom, vinni kell orvosi papírt, hogy járhatsz...
Mi hétvégén teszteltük a babát - tűzijáték - arra nem nagyon ficergett. Szerintem élvezhette. Viszont a tegnap esti kemény tamtam nem volt gyerebe. Kép Van babazeném is, de tény, hogy nem akarom rászoktatni, mert ha kipottyan, akkor is inkább dumdum lesz, mint gügyörészés. Kép
Én iszok teát - van amikor zöldet is, koffeinmentes kávét, és cukormentes kólát is. Még élek!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ági, én isKép Pedig nekem le nem megy a torkomon a light kóla, és reggel capuccino-val kezdek. De a napi 3-4-5 kv-mat lecsökkentettem erre az egyre.

Ann, tegnap akartam még írni: az kiírással kapcs.
Nekem is csak egyszer sikerült 40+0 napra szülniKép

Kép
verus
 
 


Hellósztok,
nálam minden oké, asszem. Nem érzem mindennap a babát, de gondolom, azért jól van. Néha egész jől érezni azért. Iszom reggelente egy feketeteát, de arra sem indul be Kép Napi egy nem árt.
1 hete voltam AFP-n, már megvan az eredménye, de nem telefonálok be, ráérek a jövő hétfői UH előtt átvenni a papírt. Úgyis együtt van értelme.
terhesruhákat még nem vettem, most kezdenek kicsit szorítani a régiek. És most kezd a hasam is nőni. Kép
Karácsonyra még csak kis gázzal készülődöm. Kép
Ja, és a BKVn még mindig átadom a helyem, azt a 2 kiló plusszt még nem érzem.

Ági
17+3
potter_76
 
 


Képzeljétek el ma nagyon nagy öröm ért az interneten értesültem, hogy sikerült a középfokú írásbeli lovári nyelvvizsgám így hamarosan kézhez kapon a tavaly megszerzett főiskolai diplomámat. Tudnotok kell, hogy kb. 7X voltam írásbelizni mire sikerült a szóbelim már hamarabb megvolt.
Nagyon boldog vagyok, a hányingerem is múlik már csak esténként van. 13+4

Kép

Kép
katus73
 
 


Exdeus,
nekem van fonendoszkópom, ez ugye nálam munkaeszköz. Azért vettem elő, mert elvileg 16-18. hetektől kezdődően lehet a baba szívhangját hallani, ha jól fordul. Na, azt nem hallom, de amikor érzem, hogy mozog, akkor sincs semmi hang. Ellenben a beleim kuttyogását hallom ezerrel, szinte folyamatosan. Valszeg ezt hallja a párod is, nem lehet? A babád biztos ezt hallgatja, meg az ütőeredet. Kép

Katus,
gratulálok. Kép Nehéz volt a nyelvvizsga?
potter_76
 
 


Sziasztok!
Én is kapcsolódom ismét hozzátok, 17+2 vagyok, igen boldogan, az 1. bébivel a pocómba.
A tea témával kapcsolatban csak annyit, hogy nem tudom ki mit tud róla, de a zöld teában ugyanannyi a koffein (teáknál ezt teinnek becézik), mint a fekete teában. Szerintem inkább tiszta gyümi tea a legjobb, de időnként elcsábulok én is.. Ja, és akinek kevés a vasa, az ne nagyon igyon fekete teát, mert nem jó.. ezeket nem okoskodásból mondom, csak nem annyira nyilvánvaló, én is onnan tudom, hogy teázónk voltKép- sokat olvasgattam.
Gratula mindenkinek, tök jó a csapat. Rólam annyit, hogy a Kútvölgyibe járok, hétfőn uh. Eddig fiúgyanús vagyok, de remélem pontosan tudni fogom. Ki tudja, ha a 18. héten mondják a nemét, az már biztos?? Mert a 15. hét még nemKép

satuk
 
 


Potter!
Neked mi a foglalkozásod, hogy ilyen munkaeszközöd van?
A nyelvvizsga írásbeli része nagyon nehéz volt hiszen 8. alkalommal sikerült. A szóbeli könnyű volt csak tanulni kelett rá egy kicsit.Az írásbeli nehéz szülés volt.

Kép

Kép
katus73
 
 


Potter!

Én Rékánál is próbálkoztam a sztetoszkóppal, de még a 9. hónapban sem hallottam semmit... esetleg bemagyaráztam magamnak, hogy "na az ott valami", de valójában... Kép
Vendég
 


He-he, a férjem meg a klasszikus fa-tölcsérrel hallgatta meg a baba szívhangját..ill. sokkal valószínűbb, hogy a köldökzsinórban áramló vér surrogását hallotta, de 140-es pulzusszámot számolt, így valszeg nem engem hallott.

Katus, grat a vizsgádhoz. Hát nem egy egyszerű nyelvet találtál, az biztos.

Satuk, üdv közöttünk.

Potter, amúgy Te még dolgozó üzemmódban vagy?

Verus
11+1

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Satuk, én azt mondom, hogy akkor biztos a neme, amikor kipottyan belőled. Kép
Potter, azért nem hiszem, hogy engem hallott, mert régebben is előfordult, hogy egymás "gyomorkuruttyolását" hallgattuk, és határozottan állította, hogy ez nem én vagyok!
Katus, én is grat a vizsgához! Nekem szimpla középfokú C-s angol nyelvizsgám van - kétszer voltam írásbelin, egyszer szóbelin, mindkettőn pont annyi pontom lett, amennyi épp elég, de a lényeg, hogy kiküldték a papírt róla. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok

Nagyon szépek a gyerköcök. Sajnos én nem tudok képet feltölteni és apa nem hajlandó elárulni mit kell átállítani úgy hogy valaki sughatna mert szívesen megmutatnám a fiamat. Gondoltam napközben feltötöm és utána viszaállítani.

Tarhonya
A beszükülésről annyit hogy nekem saját vállalkozásom van és ha nem lenne egy szupi üzlettársam akkor bezárhattam volna aboltot annyira csak a gyerekre koncentrálok. Most még nem írok semmit de videoztam amikor folymatosan gagyogot a járókában valamit nagyon megbeszélt a kutyájával.

Én kávézom alacsony a vérnyomásom illetve volt de imádom a kávét kész bünti hogy csak egy megy naponta. Ezt engedte a doki teát azt mondta bármilyet. Teljesen meszes vagyok már sokszor akartam írni hogy akinek émelyeg a gyomra a menta teát próbálja mewg egy evőkanálnyi leforrázva tíz percig lehet mézzel. Én nagyon szeretem és mivel sok a savam ezt iszom inkább mint gyógyszert.

Katus
Gratula a vizsgádhoz nekem az írásbeli elsőre sikerült de a szóbelit szégyen de a másodiknál feladtam mert sajnos vizsgáztatás akkor nagyon megalázó volt. ( előte volt botrány) hasonó cipőben járok de állítolag már bármikor lehet letenni a vizsgát. Majd kiderül.

Jó éjsazakát
C.
cila
 
 


Katus,
orvos vagyok.

Gira,
egyetemista koromban a nagyhasúaknál hallottam a baba szívhangját. Csak türelem kellett hozzá, és az is könnyített, ha tudtam, milyen fekvésű, abból lehetett saccolni. Sokkal magasabb hang, mint a mienk, és persze a frekvencia is más. Halk, olyan, mint egy karóra halk ketyegése. Kép

Verus,
nem dógzom. A meló hiányzik, a stressz része nem. Kép

A fekete tea tényleg gátolja a vas felszívódását. Biztos a zöld is, nem tudom. Én fogyasztom mindkettőt, annyira szeretem a teát, de a gyümölcsöset nem.

Satuk, szia.
Már nincs teázótok? Nagyon szeretek teaboltba járni, pláne, amelyikben fogyasztani is lehet. Jó beleszagolni azokba a finom dobozokba. Kép Pedig az egyetem végéig meg sem tudtam inni a teát, aszittem ízetlen vacak melegvíz. Kép
potter_76
 
 


Sziasztok Lányok!
Még élek alig győzöm a visszaolvasást termeltetek rendesenKép
Azért nem írtam mert nagyon beteg voltam úgy volt hogy kórházban fogok kikötni mert az egész család elkapott valami ronda vírust és folyamatosan hánytam és hasmenésem volt azt mondták gyanús hogy kiszáradtam.......még a héten nem dolgozm de már jobban vagyok csak eléggé legyengültem mivel nem ettem semmit....legalább karácsonyra felépülökKép
Voltam én is Uh-on de ez még nálam csak a 12 heti volt minden rendben találtak meg volt az első laborom is az is tökéletes lett úgyhogy egyelőre nyugi van idegeskedés terén...majd ha jön az Afp....
A kislányom olyan édes egyre többet foglalkoztatja a baba téma mindig azt mondja hogy neki is van baba a pocakjában olyan cukiKépÉn is megpróbálok feltenni róla képet bár nem tudom hogyan kell ide becsatolni de hátha sikerül!
Remélem mindenki jól van és készülődik a karácsonyraKép
Kávé témában én napi egyet iszom kivéve mikor rosszul voltam ,mert akor nem esett jó de nekejm egyébként azt mondták a cukros cola is fogyasztható mértékkel de a light nem ajánlott az aszpartam édesítő miatt....
Na megyek még visszaolvasok és teszek fel képet ha sikerül.
babszem27
 
 


Kép
Ez a kép nyáron készült zsófirólKép és rólam
Kép
sziasztok
babszem27
 
 


Satuk!

Nekem Rékára 2x is határozottan azt mondta a doki, hogy fiú... aztán Réka lett. Kép Belémforrt a szó, meg a jaj, amikor a szülésznő közölte, hogy szép KISLÁNY. Kép

Nekem az angol írásbelim 5-szörre sikerült. A szóbeli másodszorra, pedig attól jobban féltem.

Gira
Vendég
 


Sziasztok Lánykák!

Megvagyok, de még mindig hányok. Már nagyon unom, lehet, hogy megpróbálkozom a magne-B6-tal. Védőnéni javasolta még a múltkor.

Potter-Ági!

Teaügyben emberedre találtál. Nekem van kínából származó zöldteagombócom, van afrikai vörösteám, ami koffeinmentes, van illatos jázminteám. Ez egyik sem filteres természetesen. Majd legközelebb teaházba megyünk, van egy jó a Jókai utcában. Kép

Betti
14+5

Betti
betti73
 
 


Betti!
én nem hánytam de egész nap émelyegtem az elsővel is és most is a háziorvos a nőgyógyász és a védőnő is a sima B6 vitamint javasolta.Volt olyan, hogy nap 5-öt is bevettem belőle és nekem használt.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Potter_76, a teázónkat kiadtuk, a Liszt Ferenc térnél van, most egy igen komoly csokibár lett, még nem voltam lenn, de természetesen bepótolom.. szerintem nincs is nagyon ilyen sehol- vagy én nem tudok róla. Én is szeretem a teákat, mindet min. végigszagolta, és szagoltattam a vendégekkel, neggyon szerettem.
Ja ,az afrikai tea az val. színű roiboos, ami nagyon jó élettani hatásokkatl bír, én a joghurtos- citromfüvest szerettem, kis tejszinnel.. ó szereznem kell megint.
MOst mentem, hali

satuk
 
 


Sziasztok!
Teázók!
Az első kettővel nem is bírtam volna élni ha a reggeli teámat nem iszom meg..., sosem kávéztam, de a teát nagyon szeretem. Most egy ideje csipke teát iszunk, már nem hiányzik a fekete, de ezt is inkább a gyerekek miatt, mert reggel ők is kapnak belőle.

Verus, most már kezd barnulni a hajuk, de tényleg volt benne vöröses. Főleg zöld ruhábanKép!!!!!!!!
Mi mindkettem fekete hajúak vagyunk. A csizmás képen Janka csücsül ám! Megúntam a hölgyikés üzemmódot és télre lekaptam a hajátKép

Potter, szia, már kerestelekKép
Mindenkinek szép napot, most rohannom kell főzniKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Babszem, én mindent édesítővel iszok, pl. tea, lájt kóla. A kávé kivétel, mert az ala natúre. Kép Igazából semmi káros hatása nincs, legalábbis nem több, mint a cukornak az egészséges szervezetre. Kép
Nálam most az eperízű csipkebogyó a nyerő, néha az eper. Megyek, és be is izzítok három deci vizet a mikróba. Kép

Már csak kettőt kell aludni, és hazajön a férjem! Tegnap babazenére alukáltunk el. Szerintem a 3-4. számig juthattunk el, a maradék meg csak lement. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma reggel fölébredtem, és szomorúan láttam, hogy még mindig nincs június eleje, Tarhonya szülinapja. Kép
Olyan türelmetlen vagyok, képzeletben már a következő karácsonyon gondolkozom, amikor végre hármasban leszünk az Igazi Saját Babánkkal. Valószínű, hogy az ajándékok még nem fogják érdekelni, de remélem, a csillogó fa, meg a zene igen. Majd jó sok zörgős csomagolót teszek a játékaira, legalább azt élvezze, hogy tépkedheti! Kép
Idén majd a 3 db UH képet tesszük a fa alá.
Lehet, hogy csináltatok Tarhonyapunak UH képes pólót. Szerintetek nem morbid?

Üdv,
T.
tarhonyanya
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek most éjszaka álmodtam először azt, hogy 3-ban kirándulunk és már velünk volt a pocaklakó is. de a nemét nem álmodtam meg.
Bár 2-3 hét múlva az UH-n már úgyis kiderül:-)

Tarhonyanya,
eszembe jutott nekem is, hogy meglepem férjuramat ezzel, de aztán "babónából" elvetettem a dolgot. De jópofa ötlet tényleg:-)

Teával kapscolatos válaszokat köszönöm szépen és hát akkor a lényeg, hogy semmit ne túlzásba vinni és inni ami jólesik.

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de a munkahelyen 8-9 órát ülni, dolgozni és főleg érdemben nem könnyű:-( 1-1 hétre el tudnám képzelni, hogy csak magamra figyeljek, pihenjek és sokat-sokat aludjak. De hát szabim már nincsen sok, táppénzre meg nem tudom kiírnak e azzal, hogy kismama vagyok, és fáradt nagyon:-(

Mindenkinek szép napot mára!
Kari
(16+2)

ui: Judit régen hallottunk Rólad, remélem jól vagytok!?
kari
 
 


Kari!
Táppénzre biztos kiírnának, de érdemes utánaszámolni, hogy megéri e, mert nem mindegy, mennyi lesz a gyeded. Nem feltétlen húzza le egy táppénz, ez a fizudtól is függ. Szerintem elég indok, hogy kismama vagy és fáradt. Rám időnként, hullámokban olyan álomkór tőr, hogy alig bírom ébren tartani magam, pedig nem is dolgozom. Most pihenj, amíg megteheted, mert gyerek mellett ez nehéz lesz. Kép

Kriszta
kb 8

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Tarhonya! Kari! Elsőbabások!
Olyan jó látni, hogy mennyire készültök.
Én most már csak olyan lightosan vagyok bezsongva, bár még tart az émelygés és az undor és az állandó fáradtság, meg a kölykök is zűrösek voltak a napokbanKép

Verus, márton nagyon nehezen szokik be az oviba. 4évesen vittem, Janka persze itthon van velem, Márton anyás sokáig szopott, teljesen hozzám nőtt, mindig én vagyok velük. Tudom törelem, de nincs valami tapasztalatod?

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!

Vegre lanykam alszik. Kép
Tegnap voltam dokinal. Minbden rendben van. Jok a leleteim. Beutalt AFP-re, de pipa vagyok, mert en most penteken leszek 16 hetes es o jovo het csutortokre utalt be, ami azt jelenti, hogy jo par nap keses is rossz erteket adhat. Mindegy, ha rossz az ertek , legalabb tudjam mire szamitsak. Legkozelebb januar 11-en megyek UH-ra.
Voltam EKG-n is tegnap este. Legalabb az is letudva. Kép

Koszonom a bokokat a fenykepre. Kép Valojaban Lili tiszta apja, csak a szemunk szine es a szoke hajunk a megteveszto. Es en is olyan szogbol nezek, hogy tenyleg hasonlitok ra.

Amica: nagyon szepek a gyerekeid. Kép Mennyi idosek is?

Ann: Okes. Akkor Hamma-nak fogom en is hivni. Kép Meddig szeretned szoptatni Hamma-t? vagy ha megszuletik a masik, akkor ot is szoptatni fogod tovabbra is?

Gira: mennyi idos is Reka? Jo sokaig szoptatod. Kép nalad is az lesz mint Ann-nal?
Nalunk Lili magatol hagyta el a szopizast 1 evesen. Egyszercsak nem kellett neki. Kép

Tarhonyanya: En sajnos nem vezetek naplot. Elkezdtem, de Lili mar 7 honapos kora ota beszel es naprol napra ujabbat mondott, igy mire eszembe jutott, hogy be kene irnom, mar nem emelekeztem, hogy mikor mit is mondott. A masik, hogy en "hala" az orvosoknak nagyothallo vagyok mindket fulemre. Nem vagyok siket, de mindket fulemre hallaskarosult lettem es igy sajnos nem minden szavat hallom meg Lilinek, plane ha nincs rajtam a hallokeszulek. Lilit is kamera figyeli ha alszik, igy legalabb latom mikor mi van. Ha ejszaka felsir, akkor a ferjem szokott jelezni.
Bar erdekes modon Lili kezd rajonni, hogy az anyja mas mint a tobbi, mert jelez nekem. Jelez ha cseng a telefon, jelez ha ugatnak a kutyak, mert jott valaki. Kép
Azert a szulestortenetemet leirtam szepen, reszletesen. Kép Az jo ha megvan.

Kari: En nem jartam kismama tornara, meg intim tornara se es osszesen 2.5 ora alatt megszultem Lilit. Kép Delre mentunk be a korhazba, mert elfolyt a magzatvizem, kb. fel haromkor kezdodtek a fajasok es 5-kor megvolt Lili. Kép
Teat en is iszom, de csak gyumolcsteat. A tobbit nem is szeretem. Kavet a terhesseg kezdeteig minden nap ittam. Imadtam a nagy bogre tejeskavemat minden reggel, de amiota terhes vagyok kaveundorom van. Kép
Lilivel en 8 honapig dolgoztam. En elveztem, nem volt problema. Ha joban vagy a dokival, biztosan kiir tappenzre ha kered. Mondd el neki, hogy faradt vagy, nem birsz koncentralni a munkadra es kenyelmetlen egesz nap ulni. Mivel a tappenz a fizetesed 70 vagy 80%-a (nem tudom pontosan), a szules utani TGYAS-ot is fel evig ez utan kapod.

Katus: Gratulalok a nyelvvizsgahoz. Nekem a francia meg az angol van meg. Kép
Nekem szobeli csak olyan szempontbol volt nehez, hogy mivel en nem hallom a magnot ezert nekem felolvastak a tortenetet es ugy kellett valaszolnom a kerdesekre. De ugye amig magnorol hallgatod, kozben irhatsz is, de en szajrol olvasok es kozben nem nagyon megy az iras. Kép De azert sikerult.

Satuk: Udv koztunk. A baba nemet lehet, hogy nem tudjak megmondani a 18-ik heten se. Attol fugg, hogy mutatja-e magat. Kép Lili vegig 9 honapon keresztul szettart labakkal fekudt, igy amikor az UH-t raraktak a pocimra, elsore mindig Lili noiesseget lattuk a kepernyon. Kép


Potter: Milyen orvos vagy, ha szabad tudni?

Babszem: Jobbulast! Jobban vagy mar? Kislanyod nagyon edes. Szep mosolya van. Kép Te is jol nezel ki. Kép Legalabb ismerlek keprol. Kép
A kutya a kepen milyen fajta? Uszkar vagy pumi? Esetleg egy megnyirt puli?

Gira: Huha! remnelem en nem jarok ugy mint te a Rekaval, hogy szuleskor kiderul megse Pista. Kép En a gyerekszoba szinet a szuletendo baba nemetol fuggoen fogom kifesteni. Remelem nem okoz majd csalodast. Kép

Betti: Kitartas. Kép En 15 es fel hetesen hagytam el ezt a hanyos, hanyingeres idoszakot. Most mar teljesen jol vagyok. Kép Vegre elvezhetem a pocakosodast.

Tarhonyanya: Ne surgesd nagyon az idot szulesig. Kép Addig elvezzetek ki eletetek utolso fiatalsagban, kettesben eltoltheto idosztakotokat. Kép Szules utan nehez es faraszto lesz, nem alvas, szoptatas stb.. Es aztan mindig a gyerek a kozeppontban. Kép Gyokeresen megvaltozik az eletetek is. Kép
UH-s polo: Ahany haz annyi szokas. Kép Hogy oszinte legyek en egy kicsit morbidnak tartom. Kép Valoszinuleg te szepnek latod sajat babadat, de mas maskepp gondolja. Kép Ha csak otthon hordana a ferjed, szerintem az ugy jo. Kép

Na, megyek tanulni meg.

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Sziasztok!

Trita, Amica, Nyanya 67 köszi a válaszokat.

Lehet hogy akkor felkeresem a dokit és megkérdezem segítene e. Különben nem hónapokra gondoltam a táppénzt hanem csak 1-1 hétre, mert tudom, hogy később a pénzem is ezen múlik, meg különben szerencsére egész jól bírom a kismamaságot. Terveim szerint 7.-8. hónapig dolgoznék.Persze csak ha minden rendben lesz pocaklakóval!

Holnap megyek AFP-re, már előre izgulok, főleg hogy a vérvételt egyébként is rosszul bírom:-(
Kispapa azt mondja ha eddig nem volt baj talán ezután sem lesz+ az UH a fontosabb mint a vérvétel,mert arról sokat olvasott, hogy nem mindig megbízható az eredmény. Hát majd kiderül...

Legyetek jók Lányok!:-)
Kari
kari
 
 


Sziasztok!
Épp most izgultam rá egy 4D-s szegedi kórházas UH-ra. Állítólag 5000 Ft, szeretném, ha még idénre bezsúfolnám, mert akkor a féjrem is láthatná babócát. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok! Kép

Férjem könyvesboltban látott kismamanaplót. Rá akart beszélni, hogy vegyünk, de sikerült meggyőzni róla, hogy nem kell. Manapság megpróbálnak mindenből pénzt csinálni. Viszont otthon a gépbe elkezdtem írni, hogy mi történt eddig. Majd időnként kinyomtatom, akkor nem tud véletlenül elszállni.

Kari
Teljesen egyetértek veled. Nagyon várom már, hogy szabira menjek és végre több időm legyen magunkra. Ráadásul délután sokszor olyan álmos vagyok, hogy legszívesebben az íróasztalra borulva aludnék. Mindennek tetejébe úgy tűnik ezt a farmert, amit ma felvettem már nem kéne hordani. Kényelmesen rám jön, és egészen addig jó, amíg csak állni, vagy menni kell, de ha ülök, akkor a dereka pont rossz helyen nyom.

Majcsi (8+5)

Majcsi
majcsi
 
 


Sziasztok!

Én is dolgozom még, és nagyon nehezen bírom a napi 9-10 órát+utazást. Valószínű, az sem használ, hogy még mindig nem mondtam el itt senkinek. Ennek a fő oka az, hogy pénteken kapjuk az éves bónuszt, addig hallgatok, mint a sír. Kép
Már egy csomóféle képpen elterveztem, hogy hogy fogom elmondani a főnökömnek. Egyelőre nem tudok dönteni, melyikkel tudnám a legjobban megdöbbenteni (és bosszantani). Kép

Trita: Az AFP miatt ne aggódj, néhány nap nem számíthat annyira! Elvileg én ma vagyok 16 hetes és csak hétfőn megyek vérvételre. Az is majdnem 1 hét. Ne felejtsd el megmérni a súlyod előtte, azt biztosan fogják kérdezni, mert a pontos értékekhez az is kell!!

Álmos Kismamák: Én úgy tervezem, hogy január első hetében elmegyek a körzetihez és megmondom neki, hogy semmi bajom, csak iszonyatosan fáradt vagyok. Ha nem hisz nekem, lefekszem az ágyra és megmutatom, hogy jutok 1 perc alatt a mélyalvási fázisomba. Kép

Kari: Tök jó, hogy a Babával álmodtál! Érdekes, mi is sátorozni voltunk álmomban, amikor először álmodtam a Babáról! Kép
(úgy látszik a tudatalatti szereti társítani a természet lágy ölét és az új élet születését...) Kép

Sziasztok!
T.
tarhonyanya
 
 


Én jövő héten hétfőn leszek 16 hetes, és kedden megyek AFP-re (habár hétfőn is mehetnék)...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Rita! Réka vasárnap lesz 8 hós. Még szoptattam volna legalább, amíg lejár a tél, de már látom, hogy nem lesz belőle semmi. Azért úgy sajnálom szegényt, amikor félig nyitott szájjal, csukott szemmel közelíti a fejét hozzám, és húzza le a polómat. Úgy érzem, ő is igényelné még egy darabig.

Gira
Vendég
 


Sziasztok!
Nem tüntem el, csak rengeteg dolgom van és iszonyatosan fáradt vagyok. Ráadásul elkezdtem fulladni, ami nagyon aggaszt ezért holnap megpróbálok bejutni egy orvoshoz. Itt ez nem kis feladat. Ezért csak arra van időm, hogy elolvassam a hozzászólásokat. Olyan jó olvasni titeket! Helyesek a cipős, csizmás képek!
Mi már karácsonyi lázban égünk. A finnek minden alkalmat megragadnak az ünneplésre. Minden héten van valami buli: ovis, sulis, balettzáró, jéghokizáró. Az ajándékok nagy részét is megvettük, vettem mert a férjem munkahelyén a szokásos évvégi hajtás megy. Csak reggel meg este látjuk. Nálunk rengeteg hó van és már megcsinálták a jégpályákat is. Lehet korcsolyázni meg szánkózni.
Gratulálok az újaknak!
Kellemes karácsonyvárást mindenkinek!
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon régen nem jelentkeztem, de itt vagyok. Próbáltam visszaolvasgatni, de nem nagy sikerrel, nagyon gyorsan változnak az események.
Én most voltam hétfön AFP vizsgálaton a Schöpfibe, elvileg ha megyek vissza a doki bácsihoz január elsö napjaiban nála lesznek a leletek.
Nagyon édik a képek, gratulálok mindenkinek akinek már van legalább egy gyerek a családban.
Nekünk ez lesz az elsö babenne.
Mi még nem igazán készülünk a karácsonyra a párommal, de már éppen itt lenne az ideje.
Kellemes készülödést mindenkinek.

Annamari

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!
Csak elköszönni szeretnék tőletek, bár nem sokat voltam jelen a beszélgetésekben, főleg az elmúlt napokban, mert kórházban voltam. 12 hetes UH-ra indultunk, ahol kiderült, hogy a picurka már egy hete mghalt. Kivették, és iszonyú volt, de optimistán tekintünk a jövőbe, talán pár hónap múlva ismét lehetek állapotos! Mindenkinek kívánok jó egészséget, és szép, okos egészséges kisbabákat!Boldog karácsonyt Nektek!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Kedves Dalminha, annyira sajnálom!!! KépKépKép Kívánom Nektek, hogy mielőbb legyen egy(-két...) szép, okos, egészséges kisbabátok!!! Nagy szó, hogy ilyen erős vagy ebben a borzasztó helyzetben és ilyen optimistán fogod fel!
Vigyázz magadra és sok sikert!
Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok !

Remélem többen nem fognak elköszönni.

Dalminha ha még benézel fel a fejjel. Levi nekünk is többedik de most meg hirtelen ittvan a következő pocaklakó.

Én még csak olvasgatom itt az eredményeket nekünk labor jó és az EKG is a két ünnep között megyünk a "12 hetes " ultrahangra remélem minden rendben lesz.
Hát tea ügyben meglepödtem mert mint írtam nekem azt mondta az orvos nyugodtan bármilyet. Ti meg írjátok hogy esetleg vasfelszívodási próblémákat okoz. Akkor marad a gyümölcs tea?

Táppénz kapcsán én csak a saját tapasztalatomat tudom mondani. A TB számításokhoz ha van teljes ledolgozott előző éved azt veszik figyelembe de a táppénz kihaggyák belöle. Én a tavalyi évben szeptembertől táppénzre mentem, Levi januárban született, és a kapott pénzeket nembefolyásolta.
Nekem a nőgyogyásztól kellett egy papír leírta hogy keményedik a pocak és ezzel minden további nélkül hosszú távon táppénzen tudott tartani a körzeti. Na de a legjobb ha van egy kis időtök az OEP irodán megkérdezni mit vesznek figyelembe mert nem mindegy ki mikortól hogy dolgozik stb.
Ez nekem kimaratd a tanulásból.

Sziasztok még megyek vasalni
cila
 
 


Dalminha, azért nektek is legyen szép ünnepetek. Kívánom, hogy mindig ilyen optimistán tekintsetek a világba! Hiszen mindennek megvan a maga oka (ideje).

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Esztianyo, remélem, jobban vagy már, illetve azt is, h tényleg találsz vmi dokifélét!

Csajszik, én ma elmentem dokihoz (EKG letudva) és táppénzre. Simán kiírt, de a múltkor is azt mondta, h bármikor kiír, csak szóljak (a háziorvos is - m ő ír ki, de a nőgyógyi is bármikor ad javaslatot - lehet, h azért, m mind2 nő és tudják, mivel jár ez). A munkaügyis nyanyát ma elküldtem a büdös francba, miután vagy 20 nappal kevesebb szabit akart nekem kiszámolni az elmúlt 2 évre, mint járt volna... aztán közölte, h jóóóóó (sértődötten), akkor ő most kér hivatalos álláspontot. Mondom, én is örülnék neki. Kért, kapott és nekem meg több szabim lett Kép nem baj,
majd kiveszem jövőre + még majd leszek táppénzen. Az mindenképp több mint a GYES...Amúgy a TGYÁSt is meg a GYEDet is az elmúlt év átlagkeresete (+ az adott éven addig eltelt idő) alapján számolják, ha jól emléxem - legalábbis 2003-ban még így volt. De hallgassatok Cilára Kép (vagy van az indexen egy fórum, ott lehet ilyesmit kérdezni, ha kéri vki, írok címet)

7főn én is megyek AFPre.
Rita, sztem se aggódj az AFP miatt, 16-17. hét között kell menni és Nálad ez áll!

Rita, annyira szép, ahogy így kiegészít Téged Lili, ahogy felismeri, hogy Neked mi a jó, hogy tud segíteni! Kép Könnybe is lábadt a szemem, olyan megható. Kép
Nagyon szerencsés alkat vagy, hogy ilyen gyorsan szültél, sztem a második is pikkpak meglesz. Nekem délben folyt el a magzatvíz, 3tól kicsi, 6 tól nagy fájások és 22:11re lett meg Hamma. Hamar tágultam, de beszorult szegénykém. Dokinéni szerint a második gyorsan meglesz - naja, nem hagyom, h a szülésznő korán felfektessen az ágyra! Labda a nyerő!!!
Hammát addig szoptatom, amíg kéri (ha nekem sem túl fájdalmas) - benne lennék egy tandem szopiban is Kép Gyakrlatilag sztem 1 hónapon belül abbahagyja. Hirtelen nagylányosodik, a pelustalanságot is próbálgatja önállóan. Kép (ebben is engedős típus vagyok)

Tarhonyanyus, ne sürgesd! Tessék élvezni minden pillanatot, sztem naggggyon jó pocakosnak lenni! Utána olyan gyorsan megnőnek, hogy csak lesel! Kép

Babszem, nagyon jók a képek! Kép Gyógyulj meg teljesen mielőbb!!!

A baba neme tekintetében én is aszondom, mint Ági, csak akkor biztos ha kigyütt Kép (bár én már nagyon szeretném tudni) Hammával is úgy voltunk, h 18 hetesen mgmondták, h lány, utána is minig lány volt, és a végén már lkezdtem pánikolni, h mi van ha mégis fiú én meg itt belányosítom, úgyhogy visszaállítottam az agyamat,olyannyira, h amikor megszületett és kérdezték, h mi legyen a neve, csak lestek, amikor közöltük, h talán előbb megmondhatnák, h milyen nemű... Pedig akkor már túl voltunk a nagy pocakösszeboruláson! Annyira puha volt KépKépKép

Képzeljétek, Pocakboci az előbb egy akkorát rúgott, h csak lestem! Ez volt az első naaagy rúgása, eddig csak bukfencezett.

Vigyázzatok magatokra, ne dolgozzatok sokat, pihenjetek inkább + készülődjetek a karácsonyra, holnap én is alkotni fogok!
Ann
annann
 
 


Kép

Ezek lennénk mi. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: