Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Csirippiri! Milyen kaja? Nem emlékszem ilyen hozzászólásra, vagy csak kiesett a memóriám?

KépKép
nicika
 
 


"Csirippiri! Szeretem a fokhagymát! Parizerkockákkal szoktam összesütni egy kis olajon és az mustárral nagyon fini! "

erre gondoltam, addig-addig olvastam-elképzeltem, míg megkívántam.

Egyébként - amilyen kajáról beszélgetnek körülöttem én mindig arra éhezek rá. Ritkán van, hogy csak úgy magamtól valamire ráéhezek.
csirippiri
 
 


Szerintem Nicika, semmi baj nincs a vérnyomásoddal, sőt, a ma reggeli nagyon alacsony!

Azt hittem, hogy 130/90, 140/100 -ra mondjék ebben a korban (amihez teljes szívből gratulálok!), hogy magas vérnyomás!
csirippiri
 
 

 
 

A párizsis fokhagymáról beszél. szerintem.
ami még hashajtó az a müzli, zabpehely tejbe vagy joghurtba.nekem nem tűnik magasnak a vérnyomásod bár a védőnő azt mondta hogy ilyen állapotban alacsony szokott lenni.én reggel érzem mert ha hirtelen kelek fel elsötétül minden 1-2 másodpercre! nekem szerintem elfelejtette megmérni tegnap a védőnő a vérnyomásomat!
tunka
 
 


Akkor viszont tényleg próbáld ki és tegyél rá füszert is, borsot és piros paprikát! Jó étvágyat! Tényleg szita az agyam! Kép

Az normális hogy nagyon aggódom a 12. heti UH miatt?

KépKép
nicika
 
 


mire elküldök egy üzit megjelenik kb 3 új!ÉS már legalább ketten válaszolnak a feltett kérdésekre!csomót kell várnom hogy lássam az új üziket, miért van ez?
tunka
 
 


Persze. Igaz, hogy a baba érdekében nem szabadna,de szerintem mindenki parázik, ahogy közeledik egy-egy "mérföldkő". A vizsgálattal egyébként biztosan minden rendben lesz!
csirippiri
 
 


Tunka!

Az az igazság, hogy én minden üzenetem után "frissítek", ha nincs válasz, három perc múlva megint frissítek. Én is csak így tudok együtt haladni a fórummal.
csirippiri
 
 


Nicika: nekem mindig 120/80 a vérnyomásom, de erre azt mondták, hogy teljesen normális. Zsománál szedtem vérnyomáscsökkentőt, de akkor előtte 150/110-et mértek.

Kajákra én gondolni sem merek, mert azonnal rossuzl leszek.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


nicika! mikor mész a 12 hetes uh-ra? minden rendbe lesz! én is mindíg izgulok úgy várom hogy már látszódjon és érezzem ahogy nőnek, mozognak. kérdezték tőlem hogy milyen érzés de az igzat megvallva ha nem mondta volna az orvos nem biztos hogy tudnám 2 kis élet növekszik bennem.mivel én nem vagyok rosszul.(lekopogom)ti is így vagytok ezzel az érzéssel?
tunka
 
 


Tunka: a fiúknál én is így voltam vele. Semmi jel nem mutatott arra, hogy növekedne bennem egy pici élet. Na, jó, azon kivül, hogy kimaradt a mensim, meg hogy állandóan aludtam.
Hát most tudatosul bennem Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nicika
De hát ezek az értékek nem is magasak! Akkor most már nem értem.
Nekem a második babánál nagyon alacsony volt a vérnyomásom,(most előszedtem a régi kiskönyvemet) a legalacsonyabb 84/63, a legmagasabb 110/75 volt. Általában az alacsonyabbikhoz volt mindig közelebb. A doki mindig azzal hülyült, csak el ne aludjak a vizsgálat alatt.
Az elsővel viszont volt hogy 140/... is volt. Hogy ez mitől függhet, ki tudja. De a 140-nél is csak annyit mondott a védőnő, hogy vigyázzak a sóval meg a fűszerekkel.

Szorulás: Nem tudom ki kérdezte már. Az én módszerem: savanyúkáposzta. Csak arra kell vigyázni, hogy módjával. Én egyszer bevágtam egy nagy adagot, és fél éjszaka a wc-re nemhogy jártam, ki sem jöttem onnan. Kép A nagymamám receptje egyébként. Nem feltétlenül kell a káposztát megenni, elég a levét meginni.

Ja és Nicika, ne aggód a 12.heti uh miatt. Minden okés lesz. Mikor mész?

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz2! Úgy megkívántam a savanyúkáposztát hogy most töröm az agyamat hol vehetnék:sajnos nincs a közelemben piac!
tunka
 
 


Nicika, a vérnyomásod szinte mintaértékű!!!
Gratula a 12. héthez. Én ma kezdem a 11-et.
Én nagyon várom a következő UH-ot! Valahogy úgy érzem, hogy akkor leszek igazán nyugodt, ha látom és hallom is, hogy minden rendben. Én - szerencsémre - nem nagyon voltam rosszul, így max. az álomkórból érzem, hogy terhes vagyok. Sokszor én is azon gondolkozom, hogy vajon minden ok-e odabent. Legtöbbször mindig az a vége, hogy biztosan jelezne a baba, ha nem lenne ok vmi.

Bennetek is van ilyesfajta aggodalom? (azért próbálom kordában tartani, nem akarom az egész terhességemet végigaggódni)
Cory te például írtad, hogy te se nagyon érezted, hogy babát várnál. Nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül az apró félelmeimmel... Kép
Vendég
 


Én ma nagyon fincsi csemegét hoztam a munkahelyemre (gondolva a teljeskörű és szoruláselkerülő táplálkozásra) Kép
Túrót összekevertem egy tojássárgájával, pici cukor, és bele egy tál szeder és egy őszibarck. Isteni ebben a melegben, tápláló, nem hízlal, sok fehérje, gyümölcs! És még fincsi is! Ajánlom. Kép
Vendég
 


Jaj Esztipeszti, a nyers tojással nagyon kell vigyázni ebben a hőségben!!
csirippiri
 
 


Szisz2! visszajöttem a zöldségestől és eszegetem a savanyúkáoit! isteni!!!!!!!!!!!!!!

Esztipeszti! Én az elöbb írtam la hogy már szeretném ha a poci kerekedne mert akkor már egyértelmű jelei lennének a babáknak!A terhesség minden jó pillanatát ki kell élvezni, de a vizsgálatok közti idő olyan lassan tellik, mert nem tellik el perc hogy ne gondolnék rájuk!
tunka
 
 


Esztipeszti: Baluval végig nyugodt voltam a terhességnél, semmi sem tudott izgatni, biztos voltam benne, hogy jól van...
Aztán jött Zsoma, akivel paráztam rendesen, aztán jött néhány rossz vizsgálati eredmény (utólag kiderült, hogy tévesen), még durvább para, koraszülés para (bár nem volt oka), majd a végén egy koraszülés.
Most igyekszem nyugodt maradni. Egyelőre úgy vagyok vele, hogy tudom, hogy jól van, és kész, bár uh-on még nem láttam egyszer sem, de érzem, hogy minden oké vele.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Tudom, hogy a nyers tojással vigyázni kell, de az otthonival tudom, hogy minden rendben, és a forrás is biztos, hétvégén tojta egy jóképű tyúk anyósoméknál...Kép
Szóval friss, meg minden. De lehet tojás nélkül is csinálni ezt, csak így finomabb. Kép Amúgy meg hűtőben van itt a mh-en is, szóval vigyázok!

Egyébként én is nyugodt vagyok, szóval nincs bennem ilyen folyamatos parázás, de azért bennem van a kisördög, hogy vajon mi lehet odabent. És várom az UH-ot, hogy lássam újra, hogy minden rendben. Kép

Az az igazság, hogy minél többet olvas az ember, annál több aggodalom van benne. Itt a babaneten is olyan sok rémsztori van, hogy önkéntelenül is felszívja az ember a negatívakat.

Na de elég ebből, hiszen nincs okom egyelőre aggódni! Kép Kép Kép
Vendég
 


Tudom, hogy a nyers tojással vigyázni kell, de az otthonival tudom, hogy minden rendben, és a forrás is biztos, hétvégén tojta egy jóképű tyúk anyósoméknál...Kép
Szóval friss, meg minden. De lehet tojás nélkül is csinálni ezt, csak így finomabb. Kép Amúgy meg hűtőben van itt a mh-en is, szóval vigyázok!

Egyébként én is nyugodt vagyok, szóval nincs bennem ilyen folyamatos parázás, de azért bennem van a kisördög, hogy vajon mi lehet odabent. És várom az UH-ot, hogy lássam újra, hogy minden rendben. Kép

Az az igazság, hogy minél többet olvas az ember, annál több aggodalom van benne. Itt a babaneten is olyan sok rémsztori van, hogy önkéntelenül is felszívja az ember a negatívakat.

Na de elég ebből, hiszen nincs okom egyelőre aggódni! Kép Kép Kép
Vendég
 


Tunka
Küldhetnél egy kicsit, addig beszélünk róla míg most már én is azt kívánom. Kép Na majd szólok apának, ha jön hazafelé, akkor hozzon. Addig is megrohanom a hűtőt és eszek egy kis fagyit Kép jobb híjján. (Soha nagyobb problémát kopp-kopp)

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az aggódást, egyébként jól vagyok, semmi hasfájás vagy ilyesmi, csak egy kis barna, illetve ma világosbarna. A doki azt mondja nincs baj, nyugalom, fekvés, valószínű a másik baba rakoncátlankodik. Azt mondta nem csinál ma Uh-t, mert az olaj a tűzre. Azt hittem megőrülök. Holnap hívom újra, hogy mi van.

Egyébként én sem érzek semmit, mármint hogy babát várnék, kivéve a barnát, ezért én is tiszta aggodalom vagyok a következő UH-ig. Én folyton azon törpölök, hogy megvan-e még.

Nicika gratulálok a 12. héthez, de úgy látom, hogy csak UH után fogsz ennek igazán örülni.
platipus
 
 


Esztipeszti: Ok, rendben, ha anyósodtól való....:-))))

Én is alig várom már az ultrahangot (aug. 30-án lesz) több egyéb vizsgálattal együtt.
csirippiri
 
 


Nekem a mh-em miatt előbbre kellett hoznom egy héttel az UH-ot, 16-án megyek, akkor töltöm majd be a 12. hetet. Onnantól valószínű táppénzre is megyek.
Ne feledjétek: amint betöltöttétek a 12. hetet, kérjetek erről papírt a dokitól, és irány a melóhely, innentől jár a családi adókedvezmény: kemény 4300 Ft (asszem).
Vendég
 


Esztipeszti: első gyerekre nem 3000? Nekünk mindegy, mert már a kettőre sem tudtuk igénybevenni Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nem tudom, de mintha a védőnéni ennyit mondott volna. Igazából mindegy, egyik összeg sem említésre méltó, viszont minden, ami jár, azt meg fogom igényelni. Nem hagyok bent semmit, akármilyen kis összegről van szó.
Én teljes fizura be vagyok jelentve a mh-en, és a felét szoktam leadózni havonta, úgyhogy most nem szeretnék az államnál hagyni egy fillért se, ami jár...
Vendég
 


Platipus, kitartás! És sokat pihenj!!! Szigorúan!
És sok türelmet is kívánok! (gondolom, hogy marha nehéz)
Vendég
 


Csirippiri, te hova jársz dokihoz?
Látom, hogy Tiszaföldváron laksz. Én szolnoki vagyok, bár már 10 éve Pesten élek.
Vendég
 


A családi adókedvezmény az úgy néz ki hogy:
1 gyereknél 3000 Ft/hó
2 gyereknél 4000 Ft/hó összesen 8000 Ft
3 gyereknél 10000 Ft/hó összesen 30000 Ft
A magzat után pedig a terhesség 91. napjától jár.

Mondjuk sajna mi sem tudjuk igénybevenni, apa hivatalosan minimálbérre van bejelentve. Ez van.

Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Platipus
Pihenj sokat, megy a drukk, hogy minden okés legyen
Szilvi

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz2 köszi a pontosítást!! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde: megköszönném a burkoló elérhetőségét. Az emilem: mmka@freemail.hu

Félelmek: biztos vagyok abban, hogy a rengeteg rémhírre, ami kering a környezeti ártalmak, műhibák, stb. miatt most sokkal érzékenyebbek vagyunk, mint különben. Ha nem várnánk babát, fel sem tűnnének a rossz tapasztalatok.

Mi ma vagyunk 10+2, a következő UH jövő hétfőn lesz. Nagyon várom már, mert látni szeretném a babát. Én megpróbálok jó viszont kiépíteni vele már most, bár tegnap mérgelődtem vele egy kicsit, mert gyümölcslevest kért, és később meggondolta magát :-(
Szerintem ne aggódjatok, a testünk jelzi, hogy mikor mi történik odabent. Én az aggodalmat munkával próbálom leplezni, bár nem tudom, hogy meddig. Köszi az ötletet az igazolással kapcsolatban.

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


<font color="0077aa">Lányok!
Szeretnék érdezni Tőletek valamit. Most jutottam abba a korszakba, hogy túlvagyok a vérvételen és a vizeletvizsgálaton. De sajna nem tudom a további sorrendet. Kihez kell előbb menni, a háziorvoshoz vagy a védőnőhöz (vagy a fogorvoshoz)? Mert van egy papírom, amin úgy van a sorrend, hogy a védőnőhöz már az összes lelettel kell menni és annak fejében adja oda a kiskönyvet. És a fogorvosnak mit kell mondani? Hogy véleményezze a fogaim állapotát, vagy mi? Ez nekem túl adminisztratív... Előre is köszi a válaszokat.

Lola</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Lányok!
Szeretnék kérdezni Tőletek valamit. Most jutottam abba a korszakba, hogy túlvagyok a vérvételen és a vizeletvizsgálaton. De sajna nem tudom a további sorrendet. Kihez kell előbb menni, a háziorvoshoz vagy a védőnőhöz (vagy a fogorvoshoz)? Mert van egy papírom, amin úgy van a sorrend, hogy a védőnőhöz már az összes lelettel kell menni és annak fejében adja oda a kiskönyvet. És a fogorvosnak mit kell mondani? Hogy véleményezze a fogaim állapotát, vagy mi? Ez nekem túl adminisztratív... Előre is köszi a válaszokat.

Lola</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Bocsi, 2x ment el az előző.

De lenne még egy fontos kérdésem: Tudja valaki, hogy az 1-3 hónapban milyen gyógyszereket lehet szedni? (pl. fejfájásra) A hétvégén fájt a fejem a melegtől és a Párom kikelt magából, mikor egy fél Algopirynt akartam bevenni, hogy miért drogozom magam, meg hogy beteg gyerekünk fog születni stb. A gyógyszer tájékoztatóján az van írva, hogy "nem javasolt" de nem az, hogy TILOS. Akkor?

Lola</font>
lolita
 
 


Lola: a fogorvoshoz ne a papír miatt menj, mert az lényegtelen. Nekem egyik gyereknél sem lett papírom fogorvosról, pedig jártam hozzá. De nem ezen múlik, hogy kibújhat-e a baba Kép Én védőnőhöz első vérvétel és uh lelettel mentem.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lolita, én megkérdeztem a dokit, mert elég fejfájós vagyok, és azt mondta, hogy aspirint lehet.
platipus
 
 


Esztipeszti!

A Rozmaring útra megyek Dr. Erdődi Zoltán nőgygógyászhoz. Õt ajánlották, még csak egyszer voltam nála, majd a Hetényibe kell menni legközelebb augusztus 30-án.. Nagyon várom már...

Lola leírom, nekem mi szerepel a kiskönyvemben:

"Várandós -gondozás kötelező vizsgálatai:

1. jelentkezés: Felvétel (nőgyógyász szakorvos eredménye) Gondozási kiskönyv kiadása
Labor-beutaló (éhgyomorra)

9-12. hét: 1 UH vizsgálat
16.hét: tanácsadóban vérvétel , nem éhgyomorra
18.hét: 2. UH, belső vizsgálat
20. hét körül.: D-vitamin felírás, ha megmozdult a magzat, belgyógyászati ellenőrzés
24. hét: terheléses vércukorvizsgálat éhgyomorra+étkezés után)Fogászati ellenőrzés
30-32. hét: 3.UH vizsgálat
34. hét: labor vizsgálat
36.hét: UH, NST, belső vizsgálat, tüdőgondozó igazolás
36-40 hét: hetente NST ellenőrzés"

A kiskönyvet az első jelentkezés után oda kell, hogy adja!
csirippiri
 
 


Esztipeszti!

A Rozmaring útra megyek Dr. Erdődi Zoltán nőgygógyászhoz. Õt ajánlották, még csak egyszer voltam nála, majd a Hetényibe kell menni legközelebb augusztus 30-án.. Nagyon várom már...

Lola leírom, nekem mi szerepel a kiskönyvemben:

"Várandós -gondozás kötelező vizsgálatai:

1. jelentkezés: Felvétel (nőgyógyász szakorvos eredménye) Gondozási kiskönyv kiadása
Labor-beutaló (éhgyomorra)

9-12. hét: 1 UH vizsgálat
16.hét: tanácsadóban vérvétel , nem éhgyomorra
18.hét: 2. UH, belső vizsgálat
20. hét körül.: D-vitamin felírás, ha megmozdult a magzat, belgyógyászati ellenőrzés
24. hét: terheléses vércukorvizsgálat éhgyomorra+étkezés után)Fogászati ellenőrzés
30-32. hét: 3.UH vizsgálat
34. hét: labor vizsgálat
36.hét: UH, NST, belső vizsgálat, tüdőgondozó igazolás
36-40 hét: hetente NST ellenőrzés"

A kiskönyvet az első jelentkezés után oda kell, hogy adja!
csirippiri
 
 


Csirippiri: ez nagyon szépen hangzik, de nekem sosem volt így. Pl terhesen nem mentem tüdőszűrésre, D-vitamint nem szedtem egyikkel sem, és fogászatra sem így mentem.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Bocsi ez 2X ment el, nem tudom mi van...
csirippiri
 
 


Jó, én csak azt az iránymutatást írtam le, amit kaptam, egyébként én sem tudom, hogy ezt mennyire kell követni, ettől mennyiben kell eltérni.

Nekem van vizelet,vérvizsgálateredményem, most mennem kell a körzetihez? ez egy kicsit fehér folt...
csirippiri
 
 


Csirippiri: én csak oda mentem, ahova kifejezetten küldtek. Így pl az elsőnél kihagytam a körzetit.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, nálad mi volt a sorrend?
csirippiri
 
 


Csirippiri, szerintem nem kell menni a leletekkel a körzetihez. Ezt abból gondolom, hogy amikor voltam nála (hogy leadjam a TB-kártyámat), akkor azt mondta, hogy örölne ha látná a leleteket. Ebből arra következtetek, hogy ő csak extra szeretné látni.
platipus
 
 


Így fogok tenni én is. Akkor a legközelebbi vizsgálat aug. 30. a 12 hetes UH és a nyaki redő vizsgálat előtt nem megyek sehova.
csirippiri
 
 


Sziasztok!
2005. tavaszi babás vagyok, csak unalmamban beleolvastam a topikba.
Esztipeszti, a 12. hét betöltéséről nem kell papír a dokitól, csak egy nyomtatványt kell kitölteni, amit jó esetben a munkáltató tud neked adni.
Betegállománnyal kapcsolatban azt ugye tudod, hogy a tgyást ezévi jövedelmed után fogod kapni? (tehát így kevesebbet)
zsana75
 
 


CSirippiri:
Nálam: 8-11. hét doki
12. hét uh (nyakiredő)
16. hét afp
18-19. hét genetikai uh
24-28. hét terheléses cukor
32. hét uh
34. hét vérvétel
36. héttől hetente nst
Közben dokihoz 4 hetente jártam, amit ki lehet számolni. Ja, és a 36. héttől hetente, de az már 4 éve volt, mert Zsoma a 33. héten született.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Csajok aszpirin tilos végig a terhesség alatt!!!! Algopyrin nyugodtan, de csak néha!
(Apu szülész, info tőle!!!!)
Vendég
 


Bocs, mindig lekésem a történéseket,mert ritkán vagyok fent. Tudom, hogy már késö és Szonibaba valószínüleg már nem is olvas bennünket, de nagyon sajnálom,ami vele történt. Én is folyton rettegek, pedig nem kéne. Olyan változóan vagyok, hogy azt el sem lehet mondani. Egyszer szétdurranok, éhenhalok, és kijön belölem minden, máskor összemennek a ciciim, mintha leeresztenék öket. Ilyenkor persze megörülök a félelemtöl, hogy baj van. Ti mi szerint vagytok ilyen idösek uh, vagy az utolsó mensi. Én még mindig nem tudom eldönteni. Az uh-n eddig minden rendben volt, már vagy 4-et csináltak. Ilyenkor egy hétig nyugodt vagyok, aztán jön a para. Legközelebb15-én megyek, addig utazunk is, úgyhogy képzelhetitek!
Én még nem voltam vérvételen, egyszerüen nem utaltak be. Szóval progreszteron szintröl meg ilyesmi fogalmam sincs. Jövö héten megyek védönénihez papírok nélkül. Hát nálunk ilyen a protokoll.
Amikor a fönökömnek bejelentettem a helyzetet(egy nyári munka miatt kellett)megkért, hogy szeptembertöl menjek táppénzre. Hát ennyit!
csiricsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: