Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gyors leszek, mert a front miatt én is sokat keményedek.

Vera,
általában terheseknek az Algopyrint ajánlják az orvosok. Egyébként az én hasam is iszonyú mértékben nő, a múlt előtti héten egy hét alatt 3 cm-t. De már én sem akarok ruhát venni, sajnálom rááldozni a pénzt, csak kihúzom valahogy.Kép

Anita,
Robi tényleg egy tündér!Kép

Meme,
hajrá!Kép

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Anita!
Köszönjük a képeket, nagyon édesKép

Lányok!
Ki hanyadik héten tart már?

Szerintem a sorrend a következő:

Sziszke szeptember 4.
Zsizsa szeptember 13.
Laura szeptember 20.
Judit ???
Én szeptember 26.
Meme ??? azt hiszem egy héttel utánam
vagy ???
Docka ???
Gigi január 21.
Diti ???

Ha valakit kihagytam bocsi!
Üdv:
Vera (31+5)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Anita, Robi baba tényleg nagyon cukorfalat, sok puszi neki is meg a mamájának is Kép

Vera, én is a 31. héten tartok most, de én nem vagyok konkrétan egy adott napra kiírva, ugyanis Pindur után csak egyszer jött meg, abból meg nem nagyon lehet kiszámítani semmit. Ahhoz mérten az UH következetesen 2 hét mínuszt mutat, úgyhogy valószínű az a helyes. A dokim most szept. 20-25 közé jósolt, remélem igaza lesz Kép És akkor úgy néz ki szinte egyszerre szülünk majd Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 

 
 

Anita!

köszönjük a képeket! tényleg egy tündér! Igazi fiús baba pofija van na ezt jól megmondtam! Kép

Vera!
Mi október 6.
Tényleg jó ötlet ez a sorrend KépKépKép
Azzal kellene kipótólni, hogy ki hol szül, mi a MÁV.ban!

Sziasztok

Meme
meme
 


Sziasztok!

Anita

Robika tündéri, és milyen sok haja van.
Falvédőt láttam a Madrinában, nagyon aranyosak voltak, de sajnos az árát nem néztem meg. Biztos ezek sem tartoznak az olcsó kategóriák közé.

Vera

Az én fejem is elég érzékeny volt a frontokra kismamaságom elött, és az elején.Akkor megkérdeztem dokibácsit, és ő is azt mondta, hogy Algopyrint lehet bevenni.Sőt azt is mondta,inkább vegyem be minthogy szenvedjek, mert az rosszabb a babónak.
Én tegnap voltam a 30. hétben.Az utolsó UH-nál is megfelelő volt az időpont.Szülés Okt.05-én.
Már nagyon várom.De addig még elég sok minden áll előttünk.

Nálunk is lesz egy kis lakásrenoválás, bár 3 éve költöztünk be, és akkor full felújítást végeztünk, de most kell a babaszobát tapétáznunk, és egy tisztító meszelés is ráfér a lakásra.A festőink aug.3. hetében tudnak jönni.Igyekszem majd nem túlzásba vinni a munkát, meg hallottam, hogy a festékszagot utolsó időkben kerülni kell.

Meme

Azért kíméld magad, a parkettázás nem éppen könnyű munka.Hajolgatni, meg négykézláb állni.Inkább csak navigáld Kispapit.

Sziszke

Sokat dilemmáztam én is a mózesen, de mivel a télbe megyünk, és az előző tél is úgy elhúzódott,ezért vettem mózest.A hordozóról én is olyan véleményeket hallottam mint amit Diti írt. Nagyon hasznos egy gyors kiruccanáskor, meg autóba, de hosszabb sétáknál főleg az első pár hónapban inkább a mózes ajánlott.

Na megyek megetetem magunkat, meg Kispapit. A kedvencünket készítettem,finom kis Lasagnet.
Ilyen kellemes időben megjön az ember kedve a főzéshez, bár most, hogy kinézek az ablakon nálunk már megint kisütött a nap.

Gigi
Gigi75
 


Vera
Még van Gabi is, azt hiszem ő is a 35. hét körül van.
Lehet, hogy szeptember vége felé kihal a topic? Mindenki babázni fog!Kép

Anita
Most már megnyugodtam, hogy nem felejtettél el minket.Kép Robika annyira kis édes.KépKépKép Tényleg, nem túl nagyok rá az 56-os ruhák? Mennyit hízott mióta kijöttetek a kórházból? Szoptatáskor mire fekteted? Vagy elég ha csak fogja az ember?

Laura
Laura2
 


Gigi!
Akkor mi majdnem egyszerre fogunk szülni. Kép te hol?
Amúgy azért lightosan dolgozgatok, csak hát nem nagyon bírom megállni, hogy ne tegyek ezt-azt, és még annyi munka van, csak remélni tudom, hogy befejezzük addig, és a pici sem akar sietni. Kép

Mindenkinek üdv

Meme
Meme
 


LAura!

Hogyan felejthetnélek el benneteket?Kép
Mindig jövök hozzátok, igaz mostanában a friss kisbabáknál is sok sok segítséget kapok, de Ti nagyon fontosak vagytok Nekem!
Szeretnék minnél többet segíteni Neketek, ha tudok...
Robika 2600 gr született és 5 nappal később mikor kijöttünk 2500 gr volt. Ez természetes, hogy csökken a súlyuk ilyenkor.
Egy hét múlva vasárnap mértük és már túl is lépte a születési súlyt: 2770 gr Kép.
De hosszra is növekszik ám.
Szoptatáskor a kezemre fektetem simán. Első napokban a polyába, de az nem volt túl jó.
Ezt a pózt kitapasztaltuk, hogy jó, és azóta így szopizunk. Habár nagyon gyengécskék még ilyenkor és pindurkák. nem könnyű.
Már alig várom, hogy mindenki babócával az oldalán írogasson nekünk Kép.
Szorítok mindenkinek, hogy könnyű szülésetek legyen és egészséges , gyönyörű babucit tartsatok a kezetekben Kép.
Tényleg jó ötlet a sorrend amit felállítotok, így jobban nyomon lehet követni, ki hol tart.
Megyek lassan , mert vacsizni is kéne a szoptatás előtt Kép.

Szép estét: Anita
anita77
 
 


Ja , azt kifelejtettem, hogy az 56-os ruhák jók rá, és ne vegyetek túl sokat belőle , mert gyorsan nővekednek és nem sokáig lesz jó rá.
Robika 50 cm volt most meg (ha jól mértem ) már 54 cm Kép.Ezt két hét alatt produkálta Kép.
anita77
 
 


Laura,

olyan jó, hogy leírtad a kisbabád helyzetét, szerintem az enyém is éppen így fekszik. Néha arra gondolunk, hogy amikor így kifeszít, szeretne megfordulni egy kicsit, de már nincs helye rá. Kép Szegény, mennyi kudarcélmény érhetné, ha ez így lenne, de azért remélem nem ez van. Kép

Vera,

holnap leszünk 33 hetesek, a várható időpont szeptember 18., de annyira úgy érzem, hogy kb. egy héttel előbb fog megszületni! Tudjuk a fogantatás pontos napját, meg azt olvastam, hogy akinél nem 28 naposak voltak a ciklusok, ott a különbséget hozzá kell adni vagy kivonni a kiírt időpontból. Hát nekem 21 naponként jött meg... Persze majd meglátjuk. Mondjuk természetes és elég gyakori mindenkinél, hogy a kiírt dátumhoz képest 2-3 héttel előbb megszületnek a babák, így lehet, hogy egy szeptemberi hidegfront alkalmával többen együtt szülünk majd. Kép
Egyébként én is a MÁV kórházban fogok szülni. Ha mindenki beírta, összesítenéd még egyszer az időpontokat?

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Hát szerintem így néz ki a sorrend, ha minden igazKép

Gabi

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!
Ez az első bejelentkezésem ezen a fórumon, örömmel (és megkönnyebbüléssel) olvasgattam a hozzászólásaitokat, hogy nem vagyok egyedül a hasonló gondolataimmal..:-)Mi a 35. hetünk végét tapossuk, és pénteken megyünk a köv. UH-ra, amit már iszonyúan várunk a párommal. Én is nagyon keményedek a kezdetektől fogva, de hidegfront esetén (így mostanság is)ez még durvább..mozogni alig tudok és levegőt se nagyon kapok, amíg tart. A méhszájam eddig szerencsére totál rendben volt. Egyébként a MÁV-ban szülök, szepr. 1-re vagyok kiírva és sajnos elég intenzíven tartja a drágám a faros pozícióját, úgyhogy 90%, hogy császár lesz a dologból. Van valaki a "fórumlakók" között, aki szintén faros a babócája?
Üdv Nektek: Dea
Dea
 


Sziasztok!

Vera, ha már a kórházakat is írtad, én a II. Klinikán szülök majd most is.

Judit, hát nem tudom hol gyakori és természetes a 2-3 héttel előbb való szülés, de nálunk az egész családban mindenki a 40. héten született Kép Pindurom is kivárta, remélem a kistesó is hasonlóan tesz majd Kép

Anita, abban igazad van hogy az 56-os rucik nem túl sokáig jók, bár neked viszonylag pici a babád. Pindur 56 centivel született, úgyhogy volt olyan body, ami 1 hétig volt csak jó rá Kép Azt most a kistesónak tartogatom. Hacsak ő meg nem születik vagy 60 centivel Kép Kép

Dea, üdv a csapatban Kép Még azért ne add fel a reményt, van esély a fordulásra. Ha esetleg mégsem következik be, a dokid mondta hogy akkor mindenképp császár? Hiszen születnek babák popsival is, még ha nem is az az általános pozíció. Azért szurkolok hogy sima szülésed lehessen Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Na kész a babaszoba fal része. (ma a bordűrt is felraktuk). Holnap polcok és képek és már csak be kell rendezni, habár a kiságy és pelenkázó ill. a matrac megvan.
Jajj és vettünk hálózsákot! Nem tudom hasznos-e a hálózsák, illetve abban kell-e altatni a picit, de ez olyan aranyos, hogy egyből beleszerettünkKép Amúgy finom puha pamut 56-os.

Még el nem felejtem, nekem még ne tessék drukkolniKép Hacsak azért nem, hogy min. még 4 hétig ne akarjon Bogyóka előbújni. No de utána...már nagyon várom ámKép

A lista nagyon jóKép Azon gondolkodom hova lehetne fixre kitenni?

Vera
A szoptatós hálóing, amit én vettem egy sima, térdig érő, pólószerű valami, aminek az elején mint a matrózblúz hátán az a fityegő, olyan lóg. A fityegő rész alatt pedig a mellrész ki van kétoldalt vágva. Nekem tetszik. Ha nem tudod elképzelni, megpróbálok csinálni róla egy képet és felrakom.

Dea
Örülök neked, ezek szerint megelőzölKép Akkor már nem is izgulok;)

Anita
Csuda szép babád van! Ilyenkor amikor megnézek egy babafotót, már én is úgy várom, hogy láthassam vajon milyen lesz az én kis Bogyókám?Kép

No nagyon elfáradtam ma, megyünk aludni.
Szép álmokat mindekinek!
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Látom vagyunk egypáran akik nem tudunk aludni.
Én mióta itthon vagyok, teljesen megváltozott az életritmusom.Későn kelek, későn fekszem, és szinte minden délután alszom.

Vera, Meme

Én székesfehérvári vagyok, és itt fogok szülni.A kórház neve:Fejér-Megyei Szent György Kórház.

Szia Dea

Nekem sem fordult be még a babóca - 30. hétben vagyok-, de ráadásul nem farral, hanem háttal fekszik. Állítólag az utolsó pillanatban is befordulhatnak.Bizzunk benne.

Mindenkinek jó éjszakát: Gigi


Kép
Gigi75
 


Sziasztok!

Dea!
Üdv közöttünkKép Akkor már Te is közel vagy a szüléshez. Kinél fogsz szülni a MÁVban?
Még szerintem se tekintsd véglegesnek hogy farfekvéses lesz a babád, még az utolsó napokban is megfordulhat. És végülis akár farosan is megszülethet. Bár azt hiszem a MÁVban nem nagyon preferálják, akkor inkább császár. De az sem tragédia... Még lehet én is úgy fogok szülni. Holnap sokminden kiderül, megyünk orvoshoz.
DrukkoljatokKép

Sziszke!
Hát jó lenne egy kép a hálóingről, mert ilyet én még tutira nem láttam, de elképzelni sem tudomKépKép Viszont jó ötletnek tűnik.
Egyébként Te hol vetted?

Lányok!
Még azt szerettem volna kérdezni, hogy egészen véletlenül nem lakik valamelyikőtök a XIII.kerületben, az Árpád híd környékén? Későbbi babás sétákra gondolva jó lenne egy közelben lakó anyukával személyesen is megismerkedni.

Berakom az új táblát, de a hülye Excelből nem lehet áttenni (pontosítok: én nem tudom megcsinálni, attól még lehet hogy valakinek sikerülneKép) és ezért ilyen félrecsúszott. Bocsi! Nincs valakinek ötlete?

Gabi

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!

Nagy-nagy drukk holnapra.

Ne felejts el mindent megkérdezni a dokitól.
Inkább még most gyorsan írd össze a kérdéseidet, mert várakozás közben az embernek minden kimegy a fejéből.
Minden OK. lesz.

Gigi
Gigi75
 


Diti,

nemrég a munkahelyemen 3 kolléganőm egymás után három héttel előbb szült a kiírt időponttól, szerencsére teljesen egészséges babákat. Szegények nem nagyon élvezhették a négy hét szülési szabadságot (mondjuk az egyikük igen, mert a 6. hónapig dolgozott). Aztán lehet, hogy nem ez a jellemző, bár több helyen olvastam erről. Mondjuk a tesómmal mi is kivártuk annak idején a 39-40. hetet. Nem tudom az arányokat, egy orvos tudná igazából megmondani. Kép

Vera,

majd mesélj, hogy mi volt ma! Kép

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Hálóinggel kapcsiban kérdeznék, hogy ki hol mennyiért vett, mert most már meg kellene venni (eddig csak poló volt, de a kórházban kicsit kényelmetlen lenne Kép )! Amúgy sem szeretnék túl sokat kiadni rá, mert nem igazán szeretjük!

Meg még egy kérdés, mostanában egy csomószor érzem úgy, mintha lenn (tudom, hogy hülyén hangzik), feszül mindenem, és iszonyú kényelmetlen tud lenni, főleg amikor kelek fel. Nektek is van hasonló, vagy szerintetek ez normális, vagy csak velem van baj?

Amúgy mindenkinek szép napot!

Meme
Meme
 


Meme,
ez teljesen természetes, ilyenkor már a csontok távolodnak egymástól, az ízületek tágulnak, hogy majd kiférjen a baba. Nekem is gyakran feszül, van amikor meg húzódik, és olykor nyilall is.

Nem írok többet, olyan világvége hangulatom van, és a vesém is szúr, remélem nem lesz vesekövem.

Nektek jó kedvet és szép napot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Vera
Majd megpróbálom én is, hogy tudok-e táblázatot felrakni, hátha. Én az Újpesti Kórházban fogok szülni. Látom sokan vagytok MÁV-osok, lehet, hogy együtt szültök majd?Kép Remélem minden rendben volt a dokinál.

Dea
Üdv közöttünkKép. Talán némi esély még van arra, hogy beforduljon a babád. De ha nem én inkább a császárt választanám, talán az biztonságosabb.

Meme
Én nemrég vettem egy hálóinget az Ázsia Centerben. 1200 Ft volt, póló fazonú, de elöl gombos(pont olyan az anyaga, mint Anitáénak a képenKép). A Tescoban is vettem egyet, de az drágább volt és a mintája nem is tetszik. Csak azért vettem mert sok helyen nincs is elöl gombos fazon, csak olyan öreglányos fajtában. Még van pár régebbi amiket be fogok vinni, szerintem legalább öt hálóing kell majd a kórházba.

Zsizsa
JobbulástKép igyál sokat, az állítólag jó veseproblémákra.

Judit
Én is úgy érzem előbb meglesz a baba. Mondjuk én örülnék is neki. Szerintem így, hogy öregebb a lepény mint kellene, amúgy sem húzom ki a 40. hétig. Majd rákérdezek a dokinál, hogy mire számíthatok.

Vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Köszike a tanácsot és a tippet!
Megnézem!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza az orvostól és nagyon örülök mert minden a legnagyobb rendben.KépKépKép
Igaz úgy indult, hogy jól felhúztam magam, mert mikor délre odamentünk, kb.15en voltak előttem!
Otthagytam a kiskönyvem és elmentünk bevásárolni.
A férjem rendkívül türelmes volt, meg is lepődtemKép
Aztán fél 3kor visszamentünk, rögtön be is hívtak, az ott várakozók nagy öröméreKép

Először megnéztük UH-on a babát, megint csak 2 héttel kisebb a koránál, úgyhogy ez már így is marad. Még a végén én leszek az utolsó, aki megszül a topicon belüliek közülKép
A baba jól van, már befordult, és nagyon valószínű hogy így is marad szülésig. 1340 gramm, a doktornő szerint szép súlya van így 30 hetesen.Kép
Amikor úgy kidugja két oldalon valamijét, az állítólag akár a térde is lehet, azt is klasszul tudja gömbölyíteniKép Akinek már lent van a feje, az tuti nem azt érzi. Én is mindig azt hittem, de ezek szerint, nem az.
A méhlepény már feljebb ment, lejjebb már nem fog, szóval nagy az esély hogy császár törölveKépKép
Hacsak nem más miatt persze, mert az mindig előfordulhat.
Az UH után bementem a doktornőhöz (nálunk nem ő csinálja az UH-ot, hanem az egyik asszisztense), nagyon aranyos volt, kár hogy szabin volt mikor történt az a vérzés, mert akkor már korábban megnyugtatott volna.

Mivel előre felírtam a kérdéseim, szép sorban fel is tettem nekiKép Meg is vizsgált (mert közöltem hogy lehet hogy néha folyik a magzatvizem, ezen jót nevetett), és mindent rendben talált. Teljesen zárt a méhszájam is, a baba jól fekszik.
A keményedésekre azt mondta hogy azok lehetnek fertőzés miatt (nálam nem amiatt van), akkor kell Magne B6ot szedni. Nálam a baba mozgolódása miatt vannak, ami normális. Ha gondolom, vehetek be magnéziumot, de inkább ne. Vasat sem kell szednem, mert annyira jó a vérképem, hogy nincs rá szükség. Viszont külön ajánlotta a vörösbortKép, dinnyét és a szőlőt. Az utóbbi kettőben eddig sem volt hiányKép

Szülésznőt is ajánlott, már egy randit is megbeszélt vele négyesbenKép(ő is jön + mi ketten a férjemmel) Legközelebb pedig csak szeptember 3án kell mennem.
Szóval összességében nagyon pozitív volt ez a látogatás, teljesen megnyugodtam és ismét rájöttem hogy nagyon jó orvost választottam. Kép
(Remélem a szülésnél is ilyen rendes lesz.)

Hát röviden(vagy hosszan?Kép)ennyi, remélem mással is csak ilyen jó dolgok történtek ma!Kép

Küldöm a kiegészített táblát:

Gabi

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!

Gratula, hogy minden rendben van, legalább egy kicsit megynyugodtál gondolom! Még a végén talizni fogunk a kórházban KépKépKép

Üdv

Meme
Meme
 


Laura!

Az Ázsia centerben pontosan hol vetted, mert én is megnézném!

Köszike

Meme
Meme
 


Helló Lányok!
Köszike az üdvözlő sorokat!:-)
Remélem Ti jobban érzitek magatokat, mint én: egyrészt szerintem most nagyon növünk, másrészt a keményedés mellett a gyomorégés is emészt kegyetlenül, pedig nem szokott.:-( Jobban kellene most már ügyelnem a kajaadaggal, már nem fér annyi..
Meglepődve láttam, hogy jelenleg én vezetem a listát szept. 1-vel..tök megható, ugyanakkor kétségbeejtő..most éreztem csak igazán, hogy bár ügyesen titkolom, kegyetlenül be vagyok tojva..:-)Nem a fájdalomtól, hanem, hogy minden simán menjen, babuka teljesen egészséges legyen, ha császár lesz, akkor ne legyen semmilyen komplikáció, stb..Reméljük a legeslegjobbakat!:-))
76Vera: Szóval Te is MÁV?:-) Én Kisfalvi dokibácsinál fogok szülni. Hát Te? Örülök, hogy minden okés volt ma a vizsgálaton!!Ja, és egyébként mi a Dózsa és a Lehel között lakunk féltávon, tehát nem messze tőletek.
Gigi75: Nagyon várom a pénteki UH-t, de érzem ahogy odalenn rúgdos babó, úgyhogy szerintem nem sok minden változott. Most rá akarok kérdezni a köldökzsinórra, hogy lát-e vmit a doki, remélem nem tekeredett rá szegényemre és nem az tartja vissza. Bevallom őszintén, én már kicsit feladtam a dolgot: ilyenkor (36.hét) már nem sűrűn szoktak megfordulni az első babák...:-(
Meme: erre a feszülésre én is rá akartam kérdezni:elég kellemetlen érzés, én meg is ijedtem először, hogy kifelé igyexik már babóca..
Most egy kicsit pihenek, de majd még visszanézek.

Lányok! Help!Nem tudjátok lehet-e még kapni nagykádra tehető babakádtartó rácsot? Régen gyártottak ilyesmit, azt tudom, és tök praktikus lenne.

Puszi Nektek: Dea
Dea
 


Meme
A bal oldali épületben, a földszinten balra közel a bejárathoz. Szinte az egész üzletben hálóingek és pizsamák vannak. Biztos megtalálod.Kép

Laura
Laura2
 


Dea!
A Brendonban nézd meg ott lehet kapni sínt, és nem is drága!

Meme
Meme
 


Laura!
Köszike!

Meme
Meme
 


Szia Dea!

Nagyon jó hogy a MÁVban fogsz szülni, várom majd a tapasztalatokat, észrevételeket és a jótanácsokat a kórházzal kapcsolatbanKép
Én Koós-Hutás Piroskánál fogok szülni, de majdnem volt szerencsém a Te dokidhoz is, mert amíg szabin volt az én orvosom, neki adta át a betegeit. De mivel mikor mi a kórházba mentünk (reggel 7kor) még nem volt bent, így csak a vizsgálat végén futólag láttam. Meg vagy vele elégedve amúgy? Mert szerintem ez a fontos, és az hogy bízzál benne, és akkor nem lesz semmi baj.
Azért még reménykedj csak, sosem lehet tudni! Kép A nővérem kislánya szülés előtt két héttel fordult be.

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Dea!

Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy akkor mi tényleg közel lakunk egymáshoz! Kép Akkor majd lehet szó közös sétákról, babázásról! De jó!Kép
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Meme
Én hálóinget a Mammutban vettem. 5000 forint volt, szoptatós és olyan mint egy póló, 100% pamut.

Vera
Fényképet ígértem hogy csinálok a hálóingről. Mellékelem a képet, habár most mostam ki és elég gyűrött. Bocsi érte, de nanem tudtam rászánni magam, hogy kivasaljam.

Kérdés:
Mit vegyek az első időkre? Cumit, cumisüveget, csőröspoharat? Melyik kell, vagy ráérek velül később?

Üdv
SziszKép
szisz
 
 


A képhez a leírás:

A felemelt rész alatt két oldalt van egy-egy kivágás a szopiztatáshoz. Az egész amúgy térd fölöttig ér (nekem).
szisz
 
 


Sziszke!

Köszi a képet, most már el tudom képzelni.Kép
Ez nagyon klassz, tetszik! Kérdeztem már hogy hol lehet ilyet kapni?

Én is azon filózom, kell-e cumi meg cumisüveg...
Én vettem már egy Avent varázsitatót, de azt csak 3hónapos kortól lehet használniKép
A férjem nagyon nem akarja a cumit, mondtam hogy azért lesz itthon egy, hátha kell. És asszem egy cumisüveget is beszerzek. Bár az talán az Aventes mellszívóhoz is van.

Üdv:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Mi is vettünk cumit, cumisüveget (Avent)! Az az igazság, hogy nem nagyon akarjuk használni, de azért jó ha van itthon, ráadásul én pont vizsgaidőszak alatt fogok szülni, úgyhogy elképzelhető hogy lesz olyan amikor lefejt tejcit kap a manó, habár kicsit félve, de remélem, hogy nem fog a szopi rovására menni!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Látom a hálóing téma nagyon befutott Kép Kép Milyen jó nekem hogy megmaradt tavalyról mind, hiszen különben én sem hordom őket, eggyel kevesebb a gondom most Kép
Cumisüvegből szerintem is érdemes minimum egyet beszerezni, már csak a biztonság kedvéért is. Eleinte én is fogadkoztam hogy én ugyan csak tejet adok majd Pindurnak, semmi tea, de aztán ő mégiscsak másképp alakította a dolgokat. A túl sok szopizástól elkezdett fájni a pocija, úgyhogy néha-néha be kellett iktatni egy kis teát, így szükség volt a cumisüvegre. Később beszereztünk többet is hogy lehessen váltogatni, meg ha mentünk valahová több italt tudjunk vinni. Én végülis nem bántam meg hogy rászokott a cumisüvegre. Bár még most sem iszik tök tisztán pohárból, de nincs is rákényszerítve. Időnként próbálkozunk, tetszik is neki, minden alkalommal egyre ügyesebb, aztán fokozatosan elhagyjuk majd a cumisüveget Kép
Cumi sem árt ha van otthon, van akinél végső esetben beválik. Nálunk nem jött be, Pindur állandóan kiköpte, aztán egy pár hónap után megtalálta az ujját, azóta is azzal vigasztalja magát ha bármi gondja van Kép

Sziasztok, Diti
Kép
diti
 
 


Diti!

Tündéri a kis manócskád! de jó neked, hogy te már babázhatsz Kép

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Kicsit pörgős volt az elmúlt két nap, ezért nem jelentkeztem.

Vera!
Én szept 9-re vagyok kiírva, MÁV kórház, Szőcs dr. Ezek szerint 3. a sorban.

Én most kezdtem igazán izgulni. Ja, és oda a jó kis alvásoknak... Valahogy nem tudok elaludni hajnali kettőnél előbb, olyan rossz! Miért stresszelek ennyire? Nálatok hogy van ez?

És a babátok hogy mozog mostanság? Az enyém eléggé lelassult, de azért mozog, csak sokkal lassabban.

Szisz!
Megvan már a kórházi csomagod? És vettetek babkocsit? Mi még nem, de a kórházi csomag 1-2 dolog híján készen áll.

Diti!
Nagyon édes a pici! Nagyon jó kép!!!!!

Hálóing: Nekem egy júliusban szült lány mondta, hogy 7 (!) hálóinget használt a kórházban. Ez nem sok? Nekem csak 3 van...

Docka
AE
 


Docka

A kórházi csomag készül. Pl. már kimostam a hálóingeket, most vasalni kellene. De összerakva még nincs az egész csomag. Nekem 2 db hálóingem van, 1 köntösöm és 2 pizsomám. Ez utóbbiakat nem tudom lehet-e a használni...azért én próbálkozom, mert igazából ezeket szoktam meg. Ha nem, akkor a Férj max. vesz még egy hálóinget vagy mindennap hazahozza és bedobja a gépbe...
De igazából nem szívesen vennék 7db hálóinget, mert nem hiszem hogy nagyon elhasználnám őket.
A laptopom azonban állandóan útra kész..;) No ez vicc, mert úgysem viszem be magammalKép
Aludni én sem tudok. Későn fekszem, sokszor felkelek vagy inni vagy pisilni. Ha egyik sem, akkor csak úgy...
Babakocsit akkor veszünk ha megszületett a Kisbogyó. Amelyik kocsinál nem sírja el magát, az lesz az igazi;) No nem egészen így lesz. 2 típust néztünk ki. Összeállítottuk mindkettőnél a listát (szín, tartozékok stb.) A szülésig még gondolkodunk melyik legyen, oszt utána elmegyünk és megvesszük.

Ma vettem mellszívót és orrszívót. Pesztonka, magyar. Van egy két ismerősőm aki használja, ők meg vannak elégedve. Igaz rosszakat is hallottam róla. Ti ismeritek?

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

AE

Az én babócám is lelassult az elmúlt két napban, de most így estefele úgy érzem ismét kezd felélénkülni.Valószínüleg ők is érzték ezt a meleget, és többet pihiztek.Most, hogy egy kicsit enyhült, most aztán beindulnak.
Bevallom engem mindig elfog a pánik amikor kevesebbet érzem a mozgolódását.Ráadásul mindenki mást mond a mozgások mennyiségét illetőleg.
A védős doktornő óránként mondja, a védőnő naponkénti pár mozgást mond, a könyvek 12 órába min. egyszer írják.
Mi itt az igazság?
Viszont neked már nem sok van hátra a nagy találkozásig, és lehet, hogy kicsi már a hely a babócádnak odabenn az aktívkodáshoz.

Dea

Sajnos még én is lefelé érzem a rugásokat, néha elég kellemetlenül érint egy-egy sorozás.De azért úgy örülök neki, mert ilyenkor talán minden renben lehet vele odabenn.
Holnap megyünk 4D UH-ra akkor megint többet tudunk meg róla.

Vera

Tök jó, hogy OK. minden.
A súlya? EZ IGEN.
Kíváncsi vagyok, hogy nálunk mennyit fognak holnap mondani rá.Igaz a hasam még nem olyan nagy, de remélem,ez nem azt jelenti,hogy picike lenne.Eddig minden mérete megfelelő volt.
Olyan érdekes, hogy mindig szorongva megy az ember az UH-ra, dehát ez van.Elvégre anyukák leszünk, és most már egy családért fogunk nap mint nap izgulni.
Az Aventnak van olyan variációjú mellszívója amihez 2 db cumisüveg jár.Szerintem végszükség esetére érdemes beszerezni cumiból, és cumisüvegből egyaránt.

Diti

A bébi nagyon édes.Milyen jó lehet a kis husis kezeit puszilgatni.

Ma talán jobban fogunk aludni, mivel nincs az a nagy hőség.Rohanok is:

Gigi
Kép
Gigi75
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a dicsérő szavakat Pindurom nevében is Kép

A mozgolódással kapcsolatban ne izguljatok, nem kell állandóan érezni, és tényleg igaz hogy minél kevesebb helyük van, annál kevésbé ficánkolnak. Az én csöppségem mindig inkább estefelé aktív, persze nagyon örülök ha napközben is érzem a mocorgását Kép
Ha egy teljes napig nem éreznétek semmit, akkor kéne kétségbe esni, de még akkor sem biztos hogy bármi gond van, lehet hogy pont egy keményedés közben mocorgott, azért nem éreztétek, vagy egyszerűen pihis napja van Kép
Tessék mindenkinek nyugalomban tölteni az utolsó pár hetet, nem idegeskedni a mocorgás, és nem izgulni a szülés miatt, oké? Kép Tudom könnyű ezt mondani már némi tapasztalattal a hátam mögött, én már tudom mire számítsak, de első a babák érdeke, az pedig a nyugodt anyuka Kép Kép

Jó éjt mindenkinek! Diti
diti
 
 


Diti!

Mint tapasztalt anyukától Kép kérdezném, hogy a sétit hogy oldottátok meg, tehát hogy kell hozzá szoktatni, milyen időközönként, mennyit... stb.

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Diti!

Tényleg nagyon édes a kis szöszi PindurodKép Hogy hívják? És most tudjátok hogy kisfiú vagy kislány van a pocakodban, vagy meglepetés lesz?Kép

Majd kíváncsi leszek egy pár hónap múlva a tapasztalataidra, hogy mi az ideális korkülönbség a gyerekek között. Én még nem tudom igazán, hogy kellene a másodikat beütemezni. Eddig én is azt mondtam hogy mivel 3 gyereket szeretnék, jó lenne ha két év múlva jönne a következő, de most már egy picit elbizonytalanodtam. (Abban is hogy kell-e háromKép)
A férjeméknél 5 év van a húgával és ő azt állítja ez az ideális, nálunk viszont a nővérem csak két és fél évvel idősebb nálam, és nagyon jó. Most már legalábbisKép

Szerintetek mi az ideális?

Docka!
Már látom hogy én nagyon felkészülten fogok bevonulni a kórházbaKép Annyian szültök előttem a MÁVban hogy majd gyűjtögethetem az infókatKép
A szülés miatt én is izgulok, de sokan mondják hogy ha eljön az idő (és végre felismered, hogy igen, ez már tényleg azKép) akkor olyan gyorsan haladnak az események hogy nincs idő megijedni. Hát azért majd kíváncsi leszek...

Gigi!
Ne izgulj hogy ha kevesebbet mozog a babád, egyre kevesebb helye van. És én biztosan tudom hogy az enyémnek már lent van a feje, ennek ellenére én is érzek lent rugdosásokat, úgyhogy az lehet Nálad sem a lába, hanem mondjuk az ökleiKép
Kíváncsi vagyok mit mondanak nektek a 4D-n, majd számolj be róla. És a súlyára főleg kíváncsi vagyok, csak viszonyításképp az enyémhez, mert most egy kicsit megrettentem, hogy a doki szerint szép súlyú babára számíthatok, ha így haladKép
Pedig én 2,80-nal, a férjem 3 kilóval született.
Én sem szeretnék sokkal nagyobb babát.Kép

Egyébként én is izgulok minden egyes dokilátogatás és UH előtt.Kép Tegnap már délelőtt szédültem, zsibbadtam, hőhullámaim voltak, persze amint végeztünk, semmi.Kép
Úgyhogy ne izgulj, minden rendben lesz!Kép

Üdv mindenkinek:
Vera
(hónapot már nem írok, mert nem tudom! talán 29 hét?)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Meme, én kb. 2 hetes korában vittem ki először Pindit. Mivel ő júliusi, a hőfokkal különösebben nem volt gond, úgyhogy elég volt rá egy szál body. Most persze majd más lesz a helyzet Kép Első alkalommal kb. 15 percet voltunk kint, aztán fél órát, de az az igazság, nekem nem nagyon volt türelmem kivárni a fene nagy fokozatosságot, utána már mindig minimum egy órás séták következtek Kép Azt hiszem most se fogok különösebb óvó bánásmódot tanúsítani a picivel szemben, hacsak nem lesz már igazi őszi idő, megyünk ki amint lehet. Ha csúnya hűvös idő lenne, akkor ablak mellett szoktatom majd pár napig, de aztán kíméletlenül jönnek a hosszas kinti levegőzések Kép

Vera, a kisfiamnak János Ádám a neve, de lényegében nem hívjuk így Kép Legalábbis mi. Nagyszülei Janikázzák, keresztanyja Ádizza, úgyhogy szegény teljesen bele fog zavarodni hogy mi is a neve valójában Kép Kép
Hogy most lány lesz-e vagy fiú, még nem tudjuk, jövő héten megyünk 4D UH-ra, remélhetlőeg akkor majd okosabbak leszünk. Mindenesetre szorítunk hogy lány legyen Kép
Az ideális korkülönbség szerintem nem igazán meghatározható. Hogy köztük ilyen kevés idő lesz, ez eleinte biztos jól megnehezíti majd a dolgokat, később viszont frankón ellesznek együtt. Köztem és a hugom között 8 év van, na az már sok. Csak most hogy ő is már 18, kezd eltűnni a köztünk lévő űr.
Egyébként mi sem 1, hanem 2 év különbséget "terveztünk" a két gyerkőc között, ugyanígy szeptemberre. Csak hát a természet közbeszólt Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Judit 74!

Nekem is anno nagyon feszített kis Robó, és néha nem tudtam melyik részét is dugta éppen ki, mert annyira furcsán feküdt Kép.


Vera!
Nagyon jó a lista, de kéne egy olyan is, ahol a anyukák vannak már Kép.vagy nem....Kép

Dea!

üdv közöttünk. Igaz én már babázok Kép, de azért még "itthon "érzem magam közötettek és alig várom, hogy már Ti is babázzatok velem együtt.Kép.

Diti!

Igaz Robó kicsike, de képzeld már most van olyan 56 os ruci, ami nem jó rá Kép.Szóval tényleg csak egy két holmi kell először.

Sziszke!

Hálózsák: tuti jó, mi abban alszunk, és nagyon kényelmes. Robika sokat mozgatja , tornáztatja a lábát és kényelmesen elfér benne, és nem áll fent az a veszély, hogy a plédit magára húzza Kép.
Biztosan nagyon szép lesz a szoba. Nálatok külön alszik majd a babóca ?
Cumi:hát én nem vagyok cumipárti. Eddig Robikának nem kellett. Nálunk az orvos és védőnő azt mondta, hogy tejen kívül semmit ne adjak a kicsinek( tea, forralt víz sem), így végülis cumis üveg sem kéne. habár néha csak adok eg picit neki.Az etetést pedig kiskanállal ajánlották. De szerintem így nagyon sok levegőt nyel, így is elég szeles szegénykém....

Docka!

A babócám a végére nekem is nagyon lelassult, igaz a napi mozgása megvolt, de fele annyira nem voltak már erős rúgások inkább mozgolódásnak nevezném.

Gigi!

ne add fel, a babóca csalogatását pedig próbáld meg elemlámpával. valahol olvastam, hogy nagyon jó dolog Kép.Egy próbát megér.

Meme!

Hálóing:én a piacon vettem , pamut , jó minőségű és olcsó volt.
Habár én nem vagyok hálóinges, de a kórházban tényleg kell 2-3 darab. Most itthon is ezt használom.

Hú, azt hiszem írtam mindenkinek Kép.
Alig győztelek végigolvasni titeket. Igaz aludnom kéne egy kicsit, mert este nem sokat aludtunk, de már hiányoztatok Kép.

Még a kórházról annyit: a székletekre vigyázzatok, hogyí minden nap legyen. Én rengeteget szenvedek vele most, pedig szülés előtt rendben volt minden.
Szülésznőt tényleg érdemes fogadni.
Ja és készüljetek fel a szülés utáni kellemetlenségekre. Mert én is csak a szülésre gondoltam anno, és utánna elég rosszul esett a varrat húzódás a mellfeszítés stb...
Attól ne ijedjetek majd meg, ha nem lesz tejcsitek , mert nekem is a 3. nap jelentkezett előtej, és a csecsemősők már az agyamra mentek, hogy miért nincs tej.Pedig a többi lánynak sem volt csak a 3, 4, napon.

Robika este nyűgi volt és volt egy pici kaki is.Most alszik mint a bunda.

Képzeljétek , tegnap rájöttem , hogy ismét tudok hason feküdni. Kép
Régen mindig így aludtam, de terhesen teljesen megváltozott a fekvési pozicíóm Kép.

Legyetek jók, kitartás.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Vera
Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.Kép Jó neked, hogy meg tudják mondani a babóca súlyát, nekem még sohasem mondták.

Diti
Nagyon édes a kisfiad.Kép Én már láttam egy másik képet is rólatok a szeptemberi szülés topicban, azon is aranyosak vagytok.Kép

Sziszke
Én Pesztonka mellszívóból olyat láttam, amit valahogy szívni kell. Te is olyasmit vettél?

Anita
Jó, hogy írtál és köszi a tanácsokat. Szerintem lesz majd tábla a megszületett babáknak is, ne aggódj.Kép

Meme
Még annyit az Ázsia Centerről, hogy úgy nézve a bal épület, amikor szemben állsz vele.Kép

Képzeljétek ma reggelre nem a szokásos fehér foltos lett a pólóm, hanem lett rajta egy-két kisebb, de sötétsárga folt. Már egyszer volt ilyen, de utána visszaállt a fehér. Vajon mi okozhatta a változást?
Amúgy elég rosszul aludtam én is, eldugult az orrom és onnantól fogva, addig szipogtam, meg fújkáltam az orrom, amíg végre kaptam levegőt. Nem tudjátok lehet-e terhesen valamelyik orrcseppet használni?

Vigyázzatok Magatokra!
Laura
Laura2
 


Vera,

klassz, hogy minden jól alakult veled! Kép

Laura,

én sem bánnám, ha 1-2 héttel előbb születne a pici.

Docka,

nekem is csak három hálóingem van, azt gondoltam, hogy ez elég lesz...

Lányok,

valahol azt láttam, hogy a kórházba 30 (vagy 300?) napnál nem régebbi házassági okirat másolatot kell bevinni. Tényleg van ilyen kikötés? :-o

Judit
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Laura, a tejed színe valószínűleg azért változik meg néha mert készül a baba érkezésére. Majd figyeld meg mikor megszületik és elkezded szoptatni, az első időkben egész sötétsárga lesz a tejci, és majd csak idővel világosodik ki, majd lesz egész fehér.
Orrcseppet ha nagyon muszáj, akkor pl. Nasivin bébiorcseppet vegyél, amit az egész kis csecsemők is kaphatnak. Amúgy ezt a szoptatás alatt is használhatod ha kell. Én is csöpögtettem belőle néha, aztán semmi baja a kölöknek Kép Vagy lehet hogy pont attól ilyen szép? Kép Kép

Judit, a baba születési anyakönyvi kivonatához tényleg 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatra lesz szükség, de szerintem elég ha ott lemásolják az eredetit, akkor nem lesz kétség a hitelességében Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok Lányok!

Dea és Gigi!
Most hogy Anita említette, már én is emlékszem hogy olvastam róla, milyen trükköket lehet bevetni hogy a baba megforduljon.
Az egyik az elemlámpás dolog, amit Anita említett. Próbáljátok a fényt jó lentre irányítani a hason keresztül, és ha elég kíváncsi a baba, akkor talán megnézi mi is azKép
A másik amit olvastam, hogy övtáskát kell magatokra csatolni, tele pici csengettyűkkel (ez elég viccesen hangzik), mert a csilingelés is vonzhatja a babátKép
És a harmadik, hogy háttal fekve, a medencét jól fel kell emelni (tegyél alá párnát, de sokat). Így van a babának a legnagyobb helye, és talán ebben a pozícióban még megfordulhat.

Judit!
A MÁV kórházba állítólag semmilyen anyakönyvi kivonat nem kell, mert ők nem anyakönyveznek. Ezt én is most hallottam, a barátnőmnek mondta a szülésznő. Szerintem annyit tegyetek meg, hogy az eredetit vigyétek majd magatokkal, és abba nem tudnak belekötniKép De ha megyek a kórházba (aug. közepén),megkérdezem Neked. Remélem még nem lesz késő!Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Laura!

A Pesztonkában amit én vettem a mellszívó és orrszívó együtt van. Elektromos, egy kis adapter tartozik hozzá. Tegnap kipróbáltam, elég rendesen szív és egy kis lyuk befogásával lehet szabályozni az erősséget. Remélem jó lesz, sajna erről még egyelőre nem tudok nyilatkozni.
Orrspré: amikor náthás voltam én végül a STERIMART-t használtam. Ez tulajdonképpen egy sós tengervizet tartalmazó orrspré. Kismamák biztosan használhatják. Ha este befújtam legalább el tudtam eludni...amúgy elég kellemetlen használni sajnosKép
Üdv
Szisz
szisz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: