Új privát üzeneted érkezett!

Ja, előfordulhat, hogy egyre csökken a tejci??? Ma csak 2 dl-t tudtam fejni összesen egész nap!!! HM? Kíváncsi vagyok, mi lesz később!!!

jutiboszi
 
 


Pilchard
Miért voltatok kórházban?

Juti
Szerencsések vagyunk :wink:
Bár, ezt inkább az életünkben levő rendszernek tudom be. Katonás fegyelem van nálunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Lecsó
Én nem szoktam nézni
Voltam Debrecenben doktornál. Az inzulinom megint az égben :cry:
Ha abbamarad a szopi, akkor megint kezdem szedni a met-et.
Vendég
 


Lau én is arra "várok" hogy a szopi vége legyen és akkor jön a merckformin.Nekem addig nem néz semmit az endokrinológus amíg szopi van,mert állítólag nem az igaz eredméyeket mutatja.De lehet az inzulint +vc igen?Na meg a gyogyi csökkentené is a tejcsi mennyiségét.

Kép

Kép
lecso
 
 

 
 

Juti! Irígy-irígy a 8 órás alvásod miatt!!!! Bár engem nem tudna senki helyettesíteni :lol: Múltkor éjjel, mikor felébredt, Gézu vette ki a kiságyból, mivel nem totál sötétben alszunk, látta, hogy megyek ki a szobából. Lett is ébresztő mindenkinek :lol:

Lau! Nálunk hiába van rendszer, akkor is ébred éjszaka :roll:

Nálunk most amúgy nincs semmi gond. Persze az éjszakák másak, de már nem idegesít. Felkel, cici, alszik. Ma hajnal fél 5-kor pl. Sírt egy iciri-picirit, nem mentünk oda és visszaaludt, majd 6-kor fújt ébresztőt. Van olyan nap, amikor nyűgösebb, de már korán sem olyan,mint régen. Lefoglalom, játszok vele, vagy elmegyünk apához és minen rendben van. Egy szóval, én szeretem ezt a korszakot :)

Kép
bettó
 
 


Laura, nálunk is rendszeresek a napok, ugyanakkor alszik, eszik, úgyhogy nem emiatt kel éjszaka, az tuti. :lol: Ráadásul Szonjával is végigcsináltam már mindent,és meggyőződésem, hogy ha egy gyerek kel éjszaka, akkor akár a feje tetejére is állhatunk, akkor is kelni fog. Sírni hagyás (mondjuk Szonjánál ez sem működött) pedig nem játszik, mert kicsi a lakás, és Szonjának aludni kell.

Juti, és minden nap próbálkozol mellretétellel? A bébikaját megeszi minden további nélkül, ugye? Ha gyakrabban fejsz, akkor több termelődik, szerintem az inger csökkenése miatt van kevesebb tejed. Mindenesetre tényleg ne emészd magad, én is nagyon szeretek szoptatni, és el lennék keseredve, ha vége lenne a szopinak, de az anyatej nem a világ, ugyanúgy beteg lesz nagyobb korában, mint a tápisok, szóval tényleg ne rágd magad, nem rajtad múlott! A babák tudják, mi kell nekik!

Pilchard, írj, mi volt! De most már jól van Peti, ugye?

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sírni sose hagyjuk Ádámot...
Csak éjszaka nincs annyi babusgatás, mi sose aludtunk el "szopival", ringatással.
Nálunk még a fogzás nem játszik be :wink:

Lecsó
Nem hinném, hogy a "szopi" miatt van az egekben az inzulinom :evil:
Vendég
 


Lili!

Igen, minden kaja előtt megpróbálom a szopit, ma 2x el is fogadta, reggel, és délben, de nem ivott belőle túl sokat! Ha valami megtetszik neki szopi közben, akkor az istennek se hajlandó folytatni a szopit. Szerintem úgy kb. max. 30 ml-t szopizhat! A többit lefejem, és úgy megissza.
Lehet, hogy azért kevesebb, mert kevesebbet fejek, de volt olyan nap, hogy 6x is fejtem, de alig volt tejci. Lehet, hogy több napig kellene min. 6x fejni naponta. Csak már erre se időm, se energiám, így most reggel, délben, este fejek, és így kb. 2 dl jön egész nap........ de!!! arra gondoltam, hogy nem véletlen az, hogy nem akar ő már szopizni!! Lehet, hogy már nem is kellene neki az anyatej??? Vagy ez hülyeség, csak ellustult, mert a cumisüvegből jobban jön??? mert ugye amíg nagy szüksége volt rá, addig szopizott is rendesen, de most már rendesen kap főzit, gyümit, tejpépet, nem is igazán éhes.
És a tápit még mindig nehezen fogadja el. Ma nem is kellett neki, hiába tettem bele bármit is!!! Holnap veszek másikat. Szerintetek milyet vegyek?????? Vaníliásat? Vagy más márkát??? Nektek mi vált be?

jutiboszi
 
 


Lau!

Egyébként tényleg szerencsétek van, mert szerintem se a napirenden múlik az éjszakai alvás. Vannak olyan babák, akik tudnak egész éjjel aludni, vannak akik nem! Ádám tud! Szerencse!!!!!!!!!! Kívánom szívből, hogy ha elindulna a fogzás, az se zavarja majd őt!!!!!!! Milán akkor kezdett el nyűglődni az éjszakákkal, amikor indulgatott a foga. Bár előtte se aludta át az éjszakát, csak max. 2-3 hónapos korában.
Ádi mindig is aludt?? Sose kelt fel éjjel? És ha mégis felkelt, akkor mit adtál neki?? Kíváncsi vagyok nagyon, hátha lesz tesó...:)

jutiboszi
 
 


Juti
Kb. 4-5 hónapos koráig ébredt olyan 3 körül, akkor evett és aludtunk tovább.
És kb. 3 hete szokott le az esti 10-11-es evésről.

Most így eszik:
7-kor anyatej
11:30-kor főzelék
2:30-kor anyatej
5-kor gyümölcs
6:30-kor anyatej
Vendég
 


Lau! Ilyenkor mennyit eszik/alkalom? Te alakítottad így ki, vagy Ádám igénye szerint?

Juit! Anyatejre szüksége van még (szerintem). Egyszerüen könnyebben is megkapja a hamit és nincs kedve küzdeni érte. Én legaláb is erre gondolok. Sok babó szokott 6 hós korától nem szopizni. Vagy amikortól kezdik a hozzátápit.

Kép
bettó
 
 


Nagyon jó!!! Irigyellek nagyon! És mennyi anyatejet eszik? Mennyit tudsz még fejni? Mert amióta fejek, úgy érzem, egyre kevesebb lesz. És főziből, meg gyümiből mennyit eszik? Bocsi, hogy ennyit kíváncsiskodok!!! :oops:

Képzeljétek!!!

Mi a 3as számú háztömbben lakunk és néha nincs előttünk parkolóhely, így kedden az 5ös ház elé álltam. Rosszul tettem!!!!!! Valamelyik rohadt szemét állat egyénnek nem tetszett, hogy már kb. 2 napja ott állok, és kiszúrta 2 kerekemet, a bal elsőt, és hátsót. Hogy lehet ilyen bunkó valaki??????? Ott volt az autóban a gyerekülés, gondolhatta, hogy baba van a családban, és szükség lehet az autóra, nem érdekelte, pikk-pakk kiszúrta!!!!!! Kiírtam az autóra, hogy 6,5 hónapos babám van, bármikor szükségem lehet az autóra, adjon egy számot, hogy felhívhassam, ha autó kell! És odaírtam, hogy remélem azért bántja a lelkiismeret! Aztán másnap felfújtuk a kereket, és visszaálltam a 3as ház elé, de innen mozdulni sem tudok, mert csak 1 pótkerekem van!!! Annyira ideges vagyok, ekkora bunkókat nem láttam még!!!!! És persze 20 éves az autó, látható, hogy nem úszkálunk a pénzben, nagyon jól jön most 2 új kerék vásárlása!!! Baromi bosszantó!
Nem is tudom, hogy most mit csináljak!!!!!!! Szerintetek??????

jutiboszi
 
 


Igen Bettó, nekünk minden egyben összejött!!!!! Elkezdtük a hozzátápit, mensiztem, a foga is jött, és így minden egyben azt eredményezte, hogy nem kellett a cici! :( Kááááár, de most mit tudok tenni?! Elfogadom!!! Bár ma megint 2x szopizott, reggel is, és délben is, de nagyon keveset!!!!!! De nem adom fel!!! Azért a lehetőséget mindig megadom neki, hátha akar még szopizni!

jutiboszi
 
 


Juti! Sajnálom, hogy ilyen bunkók laknak ott. Hírdetitek már a lakást?
Tápszerrel, hogy álltok? Remélem már jobban ízlik neki!
Két új képecske:

Itt találod a mese DVD-ket:
Kép

Apa és lánya:
Kép

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Nincs valaki aki még szenved ekcémás bőrrel? Mi ma oda jutottunk a doki nénivel, hogy elkezdjük újra a szilárd ételeket bevezetni, csak almát ehet gyümölcsként és krumplit meg répát főzeléknek, nem tudom mit fog hozzá szólni, de tejpépet sem ehet, csak sinlacot. Eddig szinte állandóan őszibarackot meg körtét evett gyümölcsnek, de állítólag az őszibarack is tud allergizálni. Nem értem én ezt, de rajtam ne múljon megpróbáljuk, szenvedni fogunk, de hátha valamit kiszűr majd ami hasznos lehet.

Az alvással szenvedünk megint, nem tudom mi történhet, de hiába van napirendünk nekünk is elég pontos már, és hiába voltak jó éjszakáink, most valami megint elromlott. Tegnap 1 órát volt fent, elég keservesen is sírt, nehéz volt megvigasztalni, ma meg 2 óránként kelt megint, ez van, lehet nem tetszik ez a hüvös neki, reggel gondolkodtam rajta, ha befűtsek-e, vicces, hogy 1 hete még folyt rólunk a víz a 30 fokban, most meg a lakásban alig van 22 fok.

Juti,
Elég szomorú, hogy ilyen tapló emberek vannak, és hogy nagyon nem is tudsz mit tenni velük, csak kidühöngöd magad.

Laura,
Mázlisták vagytok Ádámmal, szinte tényleg ti vagytok az egyetlenek, akik alszanak éjjel.:) Este 6:30 és reggel 7 között nem is eszik semmit Ádám?

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Nagyon cukik a babak!!! :D Lau,mondtak mar hogy Adamnak nagyon szep mosolya van???? :D
Milyen gyümit adsz neki?

Pilchard,mi törtent?Remelem nincs semmi komoly baj! :?

Betto,ki vagy simulva es jol nezel ki!Kincsö meg gyönyörü mint mindig! :wink:

Juti,nem semmi! :shock: Nem semmi micsoda bunko emberek leteznek! :( Szegenykem,ez most tenyleg nem hianyzott nektek! :(
A Jutibaba nagyon klassz lett,Mark imadja ragni a sapija veget. :lol: Penz odaert mar?????
Meseltem anyunak hogy Milcsi babad nem akar szopizni,es azt mondta hogy ez elöfordul hozzataplalasnal,legalabbis mar sokm indenkitöl hallott ilyet...Ne keseredj el,mar az nagyon jo hogy mostanaig szopizott.Azert kinalgasd szerintem,hatha..

Lecso,en is imadom a" Szex es New-York" cimü sorozatot.Na meg a "Született felesegek"-et is.

Mark is vegigalussza az ejszakat es fogzaskor sem volt semmi gond.En hiszek a borostyannyaklancba is.. :wink:

Kép
ami6
 
 


Krisztina,tenyleg furi hogy egy hete meg nagy forrosag volt,most meg mar olyan hideg lett hirtelen hogy megfagyunk.Tegnap mar en is ezen gondolkodtam,hogy bekapcsoljam-e a fütest..

Kép
ami6
 
 


Írtam, erre eltüntette ez a fene!

Bettó: Olyan aranyos nagylányod van! :D

Juti, nekem összekaristolták a kocsim. Örültem nagyon :evil:
Ahol régen laktam (gyerekkoromban), ott a gyerekek összevagdosták meg firkálták egy ottlakó postaládáján a nevet állandóan. Nem sokra rá, a pasas fölrobbantotta a házunkat. Mi a 6-on laktunk, ő a 3-on. Volt nagy ramazuri. Mindenki otthon volt, mert éjjel 1-kor csinálta. Megfúrta a gázcsöveket, majd összeeszkábált egy robbanószerkezetet, ami telefoncsörgésre aktiválódott. Lement, és fölhívta a számát. Hja.... Vannak elmebetegek. :roll:

Van liliről is ülős kép:
Kép
Kép Jázmin mászik
Vendég
 



Hát volt nagy puff, de akkorát én még nem hallottam! Beleremegett a ház. Azt hittem földrengés, és marhára megijedtem. Gimis voltam amúgy. Kimentünk az erkélyre, és égett alattunk a ház.
Viszont senkinek semmi baja nem lett (1-2 kisebb karcolást leszámítva), de ilyen pár másodpercen múlt. Pl. anyu azelőtt 10 perccel szállt ki a liftből kutyasétáltatás után, mielőtt az felrobbant a plafonra és szétlapult. Meg ilyenek. "Vicces" volt botorkálni le a lépcsőn 6 emeletet kutyával a kezemben a vak sötétben, míg zúdul a nyakamba a hideg víz, karvastagságú csöveken lépdelve, úgy, hogy a ház fél oldala hiányzik (mert üvegből volt a folyosó oldala és kitört).

Ja, másnap matekdogát írtunk, de nem mentem be a suliba, mert ugye csak 1 vizes melegítő volt rajtam, és nem engedtek senkit vissza 1 hétig a házba. A matektanár szerint ez nem kifogás :lol: :shock:
Vendég
 


Lányok!!!!

Igencsak népszerű topikunk van, az elmúlt 2 órában kb. 40-en olvastak minket, nem mintha baj lenne, mert ez egy nyilvános topik, csak leírtam, hogy tudjátok!!!!!

Vivi!!!

Hát ez katasztrófa-filmbe illő jelenet volt!!! De én a tv-ben inkább, mint élőben, nem igaz?!

jutiboszi
 
 


Én arra vagyok kíváncsi, hogy mikor bukkannak fel a "névtelenek", hogy szapuljanak egyeseket, odamondogassanak, kötöszködjenek. Előbb-utóbb szinte mindenhol megjelennek. Nemrég törölték egy illető hsz-einek nagyrészét, mert nagyon durvákat írt. (asszem egyet hagytak meg). Véletlenül akadtam rá, mikor olvasgattam :D Én is szoktam :D
Vendég
 


Juti,

Biztosan én vagyok a béna, de te ezt honnan látod? :)
Én ugyan nem annyira régen vagyok itt jelen, de egyenlőre nem voltak névtelen rosszakarók errefelé, nem?

Nálatok nem nyűgősek a babók? Kristófnak ez a 3. napja, hogy egyszerűen képtelenség vele bármit kezdeni, sír megfeszíti magát, és semmi nem jó. Elképzelni nem tudom mi lehet vele, van hogy elvan magában 15 percet, aztán keserves sírásba kezd, nem értem.:(

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Fog???? Vagy bevezettél az elmúlt 3 napban valami új kaját??? Mert a pocija is lehet! Vagy egyszerűen érzi a hidegfrontot!

Azt meg, hogy mennyien nézik, a bejelentkezés után lehet megnézni, vagy a topikok listájában.

Volt már itt is olyan, hogy valaki számunkra ismeretlen írt valamit, ami nem volt túl kedves, és megbántott vele valakit. Persze nem hagytuk, jól megmondtuk a véleményünket!!! Azóta nem voltak "betolakodók"!

jutiboszi
 
 


Nálunk ugyan ez van! Egész nap bágyadtak de mellette sírnak és semmi nem jó. Idő?
Vendég
 


Én is a fogra gondoltam, meg az időre, mert új kaját szombaton kapott, cukkinit, de azóta már a vasárnapi ebéd is láttam távozni.:)

Hivott a barátnőm is, az ő fia pontosan azt csinálja mint Kristóf, sír, nyűglődik, remélem jobb lesz már holnap, de holnap meg megint dokihoz kell mennünk pajzsmirigy vizsgálatra, remélem nem szadizzák agyon.

Kép
k.krisztina78
 
 


Krisztina! Ábris is totál nyűgi, és éjszaka is nagyon az volt, szörnyű. Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, de miért kell pajzsmirigyvizsgálatra vinni Kristófot.

Juti, de gusztustalan! A mi házunkban van egy taxis, de maffiózó szerintem, és amikor ideköltöztünk, akkor jött hozzánk egy barátunk bringával, és nem tudta még, hogy hol lakunk, és a taxis csávó ajtajának a közelébe tette le a bringát. Ő meg kiszúrta a kerekeit, és tönkretette a zárat, hopgy szét kellett fűrészelni. Mondjuk jobb, mint a robbantás. :shock: Totál gáz emberek vannak....
Én eddig nem néztem, hogy hány olvasást mutat, de sajna, mivel ez nyilvános fórum, az olvas minket, aki akar...

Ma 9-kor ágyba kell kerülnöm, különben állva elalszom.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Ami! Köszi! Bár az arcom volt már vastagabb is :D

Vivien! Édesek a csajok, látszik, hogy boldog babók, vagy hölgyek :wink:
Köszi :wink:

Nálunk kopp-kopp minden rendben van. Nem nyűgösebb, mint eddig, csak a kocsiban. Mentünk a Corába, természetesen kisasszony hátul, mint mindig. Nem gomboltam ki a kapátkáját, mert még hideg volt a kocsiban. Gondolom szoknia kell a sok réteget, mert nagyon nem tetszett neki :( Azon kívül nincs semmi. Elég jól tűrtük a séta nélküli napot. Ja és mivel szeret állni, most a földön lábra állítottam és lépegetett a játékos ládikájáig. :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!
Szeptembertől sok helyen újra indul a Süni zenebölcsi-zeneovi. Várlak Titeket szeretettel!!!!! Részleteket, helyszíneket a www.sunizene.hu címen találtok.
Szép estét. :)
Nóri
norkini
 
 


Helló lányok!

Juti!

Velem hasonló történt nemrég. Nagypocakkal - januárban... Feltúrták a házunk előtt a parkolót. valami csövet fektettek, ezért máshol kellett parkolni. A szomszéd ház előtt parkoltam, s mikor legközelebb mentem a kocsiért az ablaktörlők ki voltak hajtogatva. Azt gondoltam, valaki játszott-esetleg gyerekek... nem foglalkoztam vele. Legközelebb ugyanoda parkoltam, másnapra le is törték a hátsó ablaktörlőmet. Ezután máshova parkoltam, de valakinek még így is szúrhatta a szemét a kis 12 éves corsám csillogása, mert duplán körbevéste valamivel a kocsit. Annyira kiakadtam, hogy kitört belőlem a sírás. Persze ez csak az utolsó csepp volt a pohárban, mert akkor tele voltam a "kedves apuka" dolgaival, és tartottam magam keményen, de a kocsikarcolás kiborította a bilit... Ezek szerint mindenhol vannak ilyen jóindulatú emberek. Nem értem én ezt a világot! Már tényleg sehol sem vagyunk biztonságban :(

Más - boldogabb téma!!!
Dani orrocskája kezd kitisztulni. Annyira sajnálom mindig, amikor p-orrszívózom neki. Teljesen megfeszül, és ordít. Pedig szerintem nem fáj neki, csak talán nem tetszik, hogy lefogom.
Alvás:
Este 8tól reggel 6ig, és utána szopi félálomban, tiszta pelus és még alvás 10 ig :):):)
Azaz 14 óra jóízű alvás egy rövid keléssel. Viszont cserébe mapközben nulla alvás, max 1-2 óra csendes pihenő, azaz lefektetem ott ahol én is vagyok, és nyitott szemmel alszik. :) És ha néha ránézek mosolyog. Meg tudnám zabálni. Már egy csomó mindent kommunikál felém. Annyira nagyfiú már. Minden nap elcsodálkozom, hogy mekkora. Olyan jó látni a ti lurkóitokat is, hogy mekkorák és milyen szépek :)

Panka

KépKép
pankamama
 
 


Képzeljétek

Unokanővérem babát vár, kislányt, most van a 32. hétben (vagy akörül). Most költöztek egy 3 szobás lakásba, és nem csinálnak babaszobát!! :shock: Mert a srácnak szüksége van dolgozószobára, és azt akarják majd gyerekszobának, ha a pasi végzett az aktuális munkáival. :shock: A babát ha megszületik mózeskosárban fogja altatni, és viszi magával minden nap a GALÉRIÁRA (nincs korlátja), ahol ők alszanak. Szerinte ez milyen jó, mert mindenhová viheti magával, ahol épp dolga van a lakásban. Kérdeztem, hogy mégis meddig akarja mózesben altatni, mire ő: ameddig belefér :shock:
Nos csak Jázminbó kiindulva, én őt 6 hetesen találtam először keresztben a kiságyban, és azóta is rendületlenül kóricál benne álmában. De egy mózesben hova lehet tekeregni? A kisbaba eleinte főleg a kiságyban van, és ott kezd elindulni a mozgásfejlődés (szerintem, meg a tapasztalataim). De egy kis kosárban hova mozog?? Legalább ideiglenesen a galéria alá rakna egy kiságyat. De nem, mert akkor éjszaka le kéne mászni. Miért nem alszik lent egy kis ideig? Nem, mert akkor a pasija...

Szal nekem ez így tök fura.
Alap dolgokkal nincs tisztában, és nem is néz utána, mert van elképzelése, de többnyire téves. Kérdeztem pl, hogy kell e neki a mellszívóm, én ugye alig használtam, de neki jól jöhet a fejéshez. Tök új, Aventes, 15 ezer, de ingyen nekiadnám. Ő meg azt hitte, hogy a baba szopik amennyit szopik, azt jóvan. El sem tudja képzeni minek fejni, ha úgyis szopizik a baba. :shock: Fórumokra nem jár, mert ott csak ijesztgetik az embet, rám is furán néz, pedig sokat tanulhatna.

Ruhát csak használtan kap (tőlem is, mert én aztán termeltem jó iker-adagot).
Nekem olyan örömöt jelentett csinosítgatni a szobájukat, sőt még ma is. Szeretek babarucit nézegetni, venni. Nekem fura, hogy ha egy utolsó trimeszteres anyukát ez nagggyon nem érdekel...

Babakocsit sem akar használni, csak hordozókendőt. Megnézem majd amikor a 6-7 kilós gyereket, plusz 3 bevásárlószatyrot cipel a 150 centis csajszi.

Nekem ezek a dolgok kicsit olyan hippisek...
Vendég
 


Sziasztok!


Úgy veszem észre, hogy mióta kap főzeléket Zalán , kevesebb tejcsi termelődik.
ti nem vettétek észre?
Ha 6-7 óra eltelik szopi nélkül már nincs úgy teli mint régen...

Az éjszakai alvás nálunk változó , van hogy nagyon jó , van hogy nagyon rossz. Gondolom az ébredéseket majd csak kinövi...

Zsuzsi
zsuzsi80
 
 


Zsuzsi!

Mióta főzit kap Milán, nekem nem akar szopizni, így fejek, de határozottan csökken a tej amióta fejek. Tegnap egész nap 1,2 dl jött ki, pedig eddig a 2 dl megvolt legalább. Ez van!!! Nem adom fel!!!

Panka!

Nagyon durva! Ezeknek az embereknek semmi sem szent!!!! Milyen életük lehet??? Én arra gondoltam, hogy ezeknek se lelkük, se szívük, mert az én autómban már ott volt a gyerekülés, és hátul a matrica, hogy baba az autóban, mégse érdekelte, 2 kerekét is kiszúrta, nehogy elég legyen a pótkerék! Mire gondolt közben?????? Mert én folyamatosan arra gondolok, hogy rohadjon meg az ilyen!!!!!! Úgy elátkoznám, de igaziból, csak sajna visszaszáll az átok, úgyhogy nem bántom!

Vivi!

Ez jó, én nem is tudom, el se tudtam képzelni a 32. héten, hogy ne legyen babaszoba! Hónapokig tervezgettem, hogy mi hova kerül, és milyen színű legyen a fal, stb. Kicsit kattant az unokanővéred!!! Már bocs! Hogy meg fog lepődni, ha rájön, hogy egy kisbaba nem olyan, mint egy porcelánbaba, hogy mennyi mindenre szüksége lehet......mózeskosár!!! :) Inkább vett volna egy játékbabát, és azt tette volna bele, az tényleg elvan benne!!!!! Na, ezek után nem is csodálom, hogy nem jár fórumokra se, mert így naná, hogy megszólják!!! :) Mások vagyunk mindannyian, ez tény, na de sztem egy terhes nőnek az az alapvető, hogy azon járjon az esze, hogy mindent megadjon a babájának, nem pedig az, hogy még egy babaszobát se harcol ki!!!! Meg ha már most ilyen lusta, hogy nem akar lemászni a galériáról a gyereke kedvéért!!!!! Hááááát....nem irigyelem a babát!!

jutiboszi
 
 


Én életben maradtam, mert megkegyelmezett a fiam, és alukált éjszaka. :) No azért felkelt szopizni, de nem is emlékszem mikor, szóval pihent vagyok...

Vivien, most lehet, hogy utálni fogsz, de nem értek egyet veled. No nem azt mondom, hogy az unokanővérednek van igaza, hanem azt mondom, hogy mindenkinek más a jó, és sokféleképpen lehet JÓL csinálni. Régebben mindig azt hittem, hogy ami nekem bevált babázás terén, az másnak is be fog válni, és elmondtam, hogy miért jó, ahogy én csinálom. És amit meg az ember a saját bőrén tapasztal meg, az teljesen más, mint ha mondják neki. Szóval majd jól rájön, hogy kellett volna a mellszívó, de az is lehet, hogy nem fog szoptatni, mert nem fontos neki. És ettől még biztosan jó anya lesz. Például a 2 gyerekes barátnőm nekem is adott egy mózeskosarat, hogy milyen jó lesz, hogy a sír Szonja elől elvihetem majd Ábrist, és kb. egyszer használtam. De neki meg tökre bevált vagy 3 hónapig. Mivel Ábris 2 hónaposan már hasra fordult, így nem jött be a mózes, de ha olyan gyereke lesz a csajnak, mint Szonja, akkor 5 hónapig is tudja majd használni. Mert Szonja 5 hónaposan is ott maradt, ahova letettem, és nem debil vagy ilyesmi. :) Remélem nem haragszol, hogy leírtam!

Óóó, Ábris bömböl, mennem kell!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Dehogy utállak!!
:wink: :wink:
Tudom, hogy mindenkinek más a jó, de szerintem amit ő akar, az nem igazán olyan lesz, mint ahogy elképzeli. De neki nem mondtam semmit. Csak annyit, hogy én félnék, hogy leesek a lépcsőn a gyerekkel. Erre közölte, hogy ő már álmodott ilyet. :roll:

Majd megunja a folyamatos föl-le hurcibálást. De szerintem akkor is abszurd, hogy egy gyerek hónapokig mózeskosárban éljen úgy, hogy még egy babasarok sincs kialakítva. Akar szoptatni. Én odaadom a mellszívót, aztán mikor szétdurran a cici, majd rájön.

Én nem osztogatom az észt neki. Ha kérdez valamit, válaszolok, de ennyi. Csak jelenleg neki az a legfőbb kérdése, hogy mi a véleményem a nyilvános szoptatásról.
Meg nemtom. Ha NE ADJ ISTEN korababa lesz valamiért, haza sem engedik, ha nincs megcsinálva a helye. Környezettanulmány kell a védőnőtől, aki kijön, szemrevételez és jóváhagy. Az 1 db mózesre kötve hiszem, hogy bólogatna.

Ha neki így jó lesz, nekem tök mindegy. Csak nekem kicsit furi, hogy magának nagy gonddal babzsákfotelt varrogat, míg a babának vesz a teszveszen egy használt kosarat.
Legalább varrna egy babzsák ágyikót :lol: :lol:
Vendég
 


Ja, éééés kibújt Jázmin fogacskájának csücske is!! Átütötte végre az ínyét!! Hállelúja!

Meddig kell a baba hőjéből levonni 5 fokot?Akinek volt már megfázva a baba, mit adtatok neki?
Vendég
 


Vivi!

Én úgy tudom, hogy csak akkor kell levonni, ha popsiba méred, de akkor mindig, és ha hónaljnál, akkor nem kell levonni! De azért kérdezz meg másokat is.
Igen, ez egy érdekes dolog, ahány anyuka, annyi féle elképzelés, és az unokanővéred tényleg akkor fog majd rájönni dolgokra, ha már meglesz a baba, csak nehogy kapkodni kelljen!!! Én is azért úgy gondolom, hogy ha nem is tökéletes modern babaszoba, de legalább legyen egy hely, ahol a baba holmijai vannak, kiságy, pelenkázó, stb., az már mindegy, hogy az épp a hálóban, vagy épp apa irodájának használt helyiségében van, nem?! Persze, ettől még lehet jó anya, csak épp nehezen tudom elképzelni! (Bocsi :oops: :oops: :oops: :lol: ) És szerintem is első a biztonság, még ha mózesbe akarja tenni, akkor is, és a mindennapos lépcsőzést...hát, nem tartom én se túl biztonságosnak! Reméljük, időben kinyílik az unokatesód szeme ezekre a dolgokra!!! Bár azért a tudatalattija már működik, ha már álmodott ilyet! ÉÉn azért drukkolok neki, hogy rájöjjön, és az ő babája is boldog, kiegyensúlyozott baba lehessen!!!! Ő az, aki mindent meg tud venni a babájának, mert hogy van rá pénzük??? Egyszer már írtál róla, ugye?

Na, csajok!!!

Végre, sikerült vennem BEBA 2+ vaníliás tápszert, ez dupla annyiba kerül, mint a sima 2-es, de legalább MEGISSZA!!! Legalábbis 1 adagon már túl vagyunk, igaz, nagyon éhes volt, de a simát akkor se fogadta el, ezt a vaníliásat meg elsőre! Remélem így is marad!!!! Ma 7000 Ft-ot adtam ki tejpépre, tápszerre, meg vettem 1 teát, meg 1 doboz Hipp bébikekszet. Amíg szopizott....nem is mondom, gondolom úgyis tudjátok, főleg, aki a kezdetektől tápizott, úgyhogy nem panaszkodom!!!
Fejek még rendszeresen, de egyre kevesebb....pedig a tejleadó reflex is beindul, mégse jön túl sok. Ez van!!!

jutiboszi
 
 


Vivi!

Gratula a fogacska-csücsökhöz!!! Milánnál még semmi, de nem is engedi, hogy megnézzem, benyúlni meg aztán nem is tudok a szájába, mert azonnal elfordul. De asszem még csücsök sincs kint!

jutiboszi
 
 


Zsuzsi!!!

Még eszembe jutott, hogy olvastam valahol, hogy sok anyuka panaszkodik, hogy kb. a 4. hónap után már nem érzik annyira telinek a cicit, mint előtte, de nem kell megijedni, pont annyi termelődik, amennyire a babának szüksége van. És ugye szopi közben is termelődik, úgyhogy ha rendszeresen szopik még, akkor elég neki! Milcsi már alig szopizik, van, hogy elfogadja, de inkább csak ha nagyon álmos! Most éjjel is elfogadta, szopizott is vagy 4-5 percig, aztán alvás rögtön! Olyan jó volt!!!!! Visszasírom már most azokat az igazi szopizós napokat, amikor még egész nap csak tejci volt!!!

jutiboszi
 
 


Juti: jaja, Ő az. Meg azért egy galéria lépcső nem olyan, mint egy normál, mondjuk lépcsőházi. De mindegy.

Jázmin állandóan leveszi Lili zokniját és elkezdi rágcsálni. Lili meg Jázmin hajára van rákattanva. Messziről kiszúrja magának, odamászik és belemarkol. Képzelhetitek mennyire tetszik ez Jázminnak. Arról már nem is beszélek, hogyha az egyiknél van valami, a másiknak is az kell. Mégha nála ugyan olyan is van.

Azért olyan édik. Ha Lili olyan helyre megy, ahova nem szabad, és én rászólok, akkor meg se fordul, úgy csinál, mintha nem hallaná, közben meg vigyorog! Nagy franc :lol: Jázmin meg rámnéz ártatlan szemekkel, mintha ő nem is "rosszalkodna".
Vendég
 


Vivi!

Milcsi tesó hiányában a saját zokniját, vagy harisnyáját eszi! :) És az én hajamat tépi!!! :) Én még nem tudok rászólni semmiért, mert csak néz rám nagy szemekkel, de nem érzékeli, hogy nem szabad! Majd megtanulja!!!

jutiboszi
 
 


Van fűtés!!! Lehet, hogy csak az új radiátorok miatt egy próbafűtést csinálnak, de én örülök!!! Imádom, mert kint jó hideg van, bent meg frankó meleg!!!

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Sajna Zazó most meg van fázva, nurofent adtam neki, de most nem javult (láza nincs csak folyik az orra és köhög) viszont előzőleg jó volt nekik. Most elvittem a dokinénihez cebion csepp 2x8, fenistil csep 3x10 meg köptetőt írt és ha nem javulna akkor antibiotikumot.

Az éjjellek rosszak, pedig nálunk is már van kb 1 hónapja napirend. Reggeli 7-8 között, 10 órai 10:30 körül, ebéd 13-14 között uzsi 16-17 között, vacsi fürcsi után 20 körül.
Viszont ebéd után Anna kb 5 perc alatt elalszik van hogy sírás nélkül.
Zalán már mászik és ha van mibe kapaszkodnia feláll 3 foga kint van.
Anna nem akar 4kézlábra menni, csak feszik hason, a tengelye körül megfordul, emelgeti a kis fenekét, neki 4 foga van kint


Elfogyott a tejcsi is, már csak 50 ml körül van.

Vivi! Én úgy tudom, hogyha a fenekébe méred akkor kell levonni belőle. Tervezett baba unokatesódéknak?

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Tervezett. Amúgy 31 éves, a srác meg 36 körül (?)
Vendég
 


Adrienn!

Azért ez is gyönyörű, hogy ennyi ideig tudtál anyatejet adni, nem?? És fejsz még azért? Mennyiszer naponta?

jutiboszi
 
 


Csajok!!!

Lehet már kekszet adni a babóknak? Mert a dobozára az van írva, hogy 2-3 kekszet morzsoljunk szét, és tápival, vagy gyümölcslével áztassuk fel, és kanállal adjuk 2 kaja közt desszertként! Vélemény?? 8 hónapos kortól meg ha van fogacska, akkor adhatjuk a kezébe is! Ez van a dobozon.

jutiboszi
 
 


Juti!

Nekem azt mondta a védőnő , hogy babakekszet 8 hós kortól lehet adni, mivel ezek általában nem glutén mentesek
zsuzsi80
 
 


Vivi! Nem semmi, én is agyba-főbe tervezgettem, hogy mit hova tegyünk, meg mit hogy fogok csinálni na persze nem minden lett úgy.

Juti! Hát reggel még fejek, de csak az az 50 ml jön le. Azért 1 picit büszke is vgyok hogy anélkül, hogy szopcsiztak eddig volt tejcsi, bár nem csak rajtam múlott.
Mi már eszünk babapiskótát és kenyérhéját is, imádják, kekszet még nem próbáltam.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Ja már figyelnek a nevükre és ha "jó" zene szól elkezdenek "táncizni" vagyis elkezdenek mozogni rá nagyon édik :lol: :lol: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak a Nikike is baromi nyügi mostanság. Visszaolvasni nem tudtalak teljesen benneteket.
A napirendhez annyit fűznék hozzá, hogy én nem tudok rendes napirendet bevezetni. Megvannak az evések, az esti rutin, de a napközbeni alvások nem mindig akkor vannak és nem mindig annyi.
Tegnap délelőtt pl. kétszer aludt, délután még így is másfél órát, ma délelőtt másfél órát délután fél órát, és nem hajlandó aludni.

Viszont tegnap éjjel jól aludtunk, igazán csak 3-kor ébredt fel, előtte kétszer raktam vissza a cumit a szájába, de arra nem ébredt fel teljesen, ja és a kiságyban aludt, aztán 3- tól óránként ébredt, de már ez is haladás.

Nikinek napközben nagyon ritkán kell a cici, max ha időben elkapom, hogy álmos, mert ha túl álmos akkor sem kell neki.

Most megyünk vacsizunk. Főztem neki karfiolt, krumplit, sárgarépát pipihusival és sinlac-kal habartam be.

Mindenkinek nyugodalmas éjszakát, ha addig nem jönnék.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Ma olvastam, hogy nem az a fontos, hogy időre pontosan napirend legyen, hanem a cselekvések egymásutánisága is már ad egy napirendet, amitől ne térjünk el. Pl fürcsi után mindig vacsi, stb. Nekünk ilyen a napirendünk, nem időhöz kötött. Reggel ébredés után hami, aztán játék, aztán tízórai, játék, ebéd, alvás, játék, uzsi, játék, fürcsi, vacsi, játék, tejci elalvás előtt, és alvás. Na, most jól ömlesztve írtam! Az ebédet próbálom dél és 1 közé beszorítani, a többi az szabadon választott! :) És alvás is akkor van, amikor álmosnak látom! Hiába teszem le minden nap délelőtt 10kor, ha egyszer nem álmos!

jutiboszi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: