Új privát üzeneted érkezett!

Marcsi,
én is sajnálom.Kép Én is veled leszek kedden gondolatban (meg addig is).

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Marcsi, szoritok én is neked nagyon.

képzeljétek, éjjel jött a telefon, hogy egy barátunknál a 33. héten elment a magzatviz Kép...annyira drukkolok nekik, remélem minden a lehetöségekhez mérten rendben lesz. Rögtön Rád gondoltam, Cory, meg Zsomira, hogy végülis a nagy ijedtség után nem lett semmi gond. Remélem ök is igy lesznek ezzel.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Marcsi.
Annyira sajnálomKép
De fel a fejjel,tudom ez nem vígasz, de nekem Bömbi előtt 2*gondolta meg magát összesen 4baba. Először 2lett volna utánna meg 3. Szerintem a 3ból Bömbi a túlélő.
Nemsokára megint lesz pocibabád érzem.

Puszi Brigi
bombomanyu
 
 

 
 

Edit: ha kaptak időben tüdőérlelőt, és a baba súlya korának megfelelő, akkor nem lesz semmi gond Kép Drukkolok nekik! Írj majd, hogy mi van velük!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


hi

sajna nálunk semmit nem változott az itthoni helyzet.
ápá, ahogy bene mondja csak néha-néha látja gyermekeit. benét alig lehet ilyenkor levakarni rola, állandoan emlegeti, hogy ápá brümm-mel ment pápá.
panna elég jol viseli, mostanában a táncon is nagyon ügyes, zsinorban nyeri az ora végi versenyeket.
+ bene igen beteg lett szombatrol vasárnapra végig orditotta az éjszakát, és reggeltöl folyamatosan ugy ugat, mint egy kutya.
aludni sem nagyon tud, állandoan nyüszi, rosszkedvü és siros.

csatlakozunk a pocakoshirhez, igaz nem én (böven elég ez a kettö ördogfioka). a férjem huga aug. végére van kiirva az elsö babájával. nagyon-nagyon örülünk neki, éééés elsöre sikerült nekik, ügyik!
hallott valaki ilyen fiunévröl, hogy: LEVEDI?

edit:
a szomszéd babája is 33. hétre született.2,100 gramm és 44 cm volt, most egy stramm lány, senki nem mondaná meg, hogy ilyen korai baba.
látod, esély van rá, hogy szép és egészséges baba legyen belöle, drukkolunk.

marcsi:
együttérzésem és szoritok neked, hogy ne legyen komplikácio.
teljesen igazad van,amint irtad jobb most mint, késöbb.
unokatesom a 20.héten veszitette el a babáját. amit szerintem nehezebb feldolgozni, még engem is megsiratott.(nagyon beteg volt a baba, minden rossz volt rajta-jobb igy, mintha megszületett volna)
most március végén fog szülni. hurrá!!!

cicitéma: nálam is téma, sajna igencsak lecsökkentek a méretek benedek után (elötte sem volt hüde, most pedig még rosszabb). már gondolkodon a plasztikán is. férj szerint hülyeség, de én sokkal jobban érezném magam.

egy kis önreklámKép
klarissza, panu, anita, dorki, vera (tényleg hun vagy mostanság?) és a többiek
itt volt az olaszországi cég képviselöje, megbeszélték az idei dolgokat.
baromi sok ujdonságunk lesz, már láttam a kinti katalogust, tök szupik és az árak is szuperek lesznek, vannak olyan termékek is amiknek csökken az ára.

na felébredt és igen csak bög, futok

orsolya11
 
 


Sziasztok:

Marcsi: méllyen együttérzek Veled, de ha most vmi miatt elment ez a pici bébi, akkor tényleg jobb jelen helyzetben így. Azért sok erőt és kitartást kívánok és tedd mielőbb túl magad ezen a helyzeten. Gondolunk Rád holnap!

Ann: valami tüneményes HAmi a karácsonyfa előtt, nameg az arcán a mosoly , ahogy a babát toljaKépSzerintem tök normális, hogy már ilyen korban előjönnek bennük az anyai ösztönök, bár lehet Haminál kicsit előbb jött ő korán érő típusKép.Ja és azt a pár kiló felesleget nyugodt szívvel átveszem tőledKép

Orsi: még mindig nem kaptam meg a leveled ám.Sajnálom, hogy apa keveset van veletek.

Brigi: Ti még mindig egyben? Szorítunk és gondolok rátok minden nap. Sokszor azért is nézek be, hogy hátha..KépNem izgulsz már egy picit?A fiúkkal mi lesz addig még kórházban lesztek?

Edit: ismeretlenül is drukkolunk a barátodék pici babájukhoz,hogy rendbe legyen minden.

BArbi: nagyon jó hír, hogy jól vagytok. Az külön jó, hogy leírod mikor melyik hétben is vagy kb mert sokszor a napokat nem tudom , hogy hanyadika van, nemmég ezt észben tartani, holott tényleg nagyon érdekel ámKép. Vigyázzatok magatokra!Tényleg hó van nagy felétek, vagy csak vicc volt?

Gabi75: milyen versenyre ment apa?Tenisz? Szörnyű lehetett amin te is keresztülmentél a kórházban. Sajnos tényleg itthon elég sok helyen ilyen a hozzáállás. Pl a minap volt egy nemi erőszak felénk és a nőgyógyászok olyan lekezelőek voltak a fiatal lánnyal, hogy jobb ha le sem írom...Pedig ennél kizsolgáltatottabb, megalázottabb dolog nincs is az életben talán.
Neked mindkét esetben elment a babóca?

Gabi: ezek a bacikat a vérvételen állapították meg nálatok? Hú , nem is tudtam, hogy nálatok is ilyen gondok voltak. ZSoltika hogy van mostanában, jobban alszik már?

Klarissza: tényleg arra nem emlékszem, hogy Ti régebben Lacánál próbálkoztatok már babatejjel, vagy most ivott először? Nem tudok hozzászólni mennyi a normál adag belőle, de ha issza örülj nekiKép.Hogy vagytok pocibabával?Mennyi időnél is jártok?

Panu:Liziről is írj légyszi egy picit na és magatokról isKép.

MA jó nagyot sétáltunk Robóval és találtunk csomó katicabogarat sütkérezni. Robó egyből meg is tanulta a katicabogár szót és ha énekelem Neki a "katicabogárka, szállj el.." éneket akkor besegít egy egy szófoszlánnyal.Lassan másfél éves lesz, hihetetlen mennyire rohan az idő.

Türelmetlen Robó hívja anyát, így el is köszönök.


Jó éjt mindenkinek:Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, ma reggel 5-kor kelt Zsoltika. Nem is aludt vissza... És nem volt elég neki anyu (azaz én), hanem apu is kellett, így szegény férjem sem alhatott. Hát kivagyunk, de az okok is megvannak persze: KINT VAN AZ ELSŐ RÁGÓFOGUNK!!! KépKépKép

Ma ugyanis végre megkapta Zsoltika a 15 hós oltásokat, ideje is volt mert éppen ma 16 hónapos Kép Szóval voltunk dokinéninél, és amit eddig én bizony nem láttam, az a bal fölső rágófog, szépen kibújt már jó része. De jön a többi is, mondta a doktornő, szóval várhatók még rosszabb napok. És végre valahára elhagytuk a 10 kilót, jelenleg már 10,16-ot nyomott Zsoltika a mérlegen Kép

Pár szót írok, aztán alvás.

Marcsi,
remélem minden rendben lesz holnap, és nem lesz semmi komplikáció... majd írd meg, mit állapított meg a doki!

Anita,
a baktériumot a kenetből tenyésztették ki, tehát nem vérvételből állapítják meg. Ez a streptococcus amúgy elég gyakori, a torok nyálkahártyáján is szokott lenni. Nekem azt mondta a doktornő, hogy terhességnél azért veszélyes, mert vetélést okozhat, szüléskor pedig a babánál légzési nehézségek léphetnek fel Kép És sajnos nehéz kiírtani Kép Hála Istennek az utolsó ellenőrzésen semmi gond nem volt Kép
Köszönjük kérdésed, Zsoltika alvása egyre rosszabb Kép Ma pl. az ötórás ébredés után 10-kor aludt 1 órát, utána semmit. Pár perce aludt el éjszakára... De lesz ez még jobb, legalábbis remélem Kép

Barbi,
örülök, hgoy érzed már a mozgásokat, csak így tovább! Fog még nagyokat rúgni az a pici Kép

Edit,
mi is drukkolunk a barátodéknak!!!

Jó éjt mindenkinek, mi is alszunk amíg lehet Kép
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok!
Köszi az ismeretlen drukkokat, talán minden rendben lesz. Tüdöérlelö után csak 15 órával bújt ki a bébi, 2500 g és 47 cm. Ez elég biztató, egyelöre az intenziven van, kap légzésrásegitést, de azt mondtak minden rendben lesz.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Marcsi:
Mi is várjuk nagyon az új híreket.

Mucus:
Hát lehet, hogy ilyen hülyén működöm, de én nem ragaszkodom annyira "tízkörömmel" a dokikhoz. Mondjuk sohasem váltogatom egyiket sem, de, ha valami történne akkor nem esnék kétségbe. Laca szülésénél sem tudott a dokim jelen lenni, mert épp vidéken volt, úgyhogy az ügyeletesnél szültem, de benne is ugyanúgy megbíztam. Nem is csalódtam, sőt. Úgy gondolom, hogy minden dokinak kötelessége ugyanolyan színvonalon ellátni a munkáját, bárki is legyen a kezében. De lehet, hogy ilyen kis naiv vagyok Kép
Ja, egyébként nekem a férjem jelenléte nyugtatott meg, elég egyedül éreztem magam.
Ikeás salátában nincs semmi extra, csak a közelünkben nem tudok sehol sem friss salátát enni.

Amerikai Gabi:
Nekem nem sikerült Lacát leszoktatni az éjszakai kajcsizásról, pedig volt, hogy éjszaka másfél órát is cipeltem, hogy visszaaludjon, a vízzel nem lakott jól. Most így utólag gyerekkínzónak tartom magam. Szegény Laca, micsoda anyja van Kép

Hanzika:
Nem tud egyszerre meginni többet, napközben sem. Kajából is olyan kicsi adagokat eszik.
Ilyen egyszerűen ment a bölcsi keresés? Itt Zuglóban tele vannak a bölcsik, év közben lehetetlen bejutni. Még normális jelentkezési időben is tumultus van Kép Mondjuk eddig csak 3-mal beszéltem.

Gabi:
Zsolti is elég érdekesen alszik Kép Ma éjjel Lacát sikerült 23.30-körül elkábítani és az apjával aludt a nappaliban, 5 ÓRÁT!!! Ébredés nélkül Kép Lehet, hogy utál a kiságyában aludni? Ma is kipróbáljuk a két fiú együtt alvását Kép

Köszönöm mindenkinek a tápis hozzászólásokat, egyébként most már minimális kakaót teszek bele, csak először nem itta meg csupaszon. A vízzel itatás nem jött be, 10 perc múlva megint nyekergett. Napközben vizet kap, semmi cukrosat.

Tegnap lemyomtam még egy vizsgát, már csak pénteken van egy szóbelim, aztán már csak két dolgozat. Kirájjj! Most tudtam meg, hogy a képzést megtoldották egy félévvel, basszus Kép Hát két gyerekkel elég érdekes lesz...
klarissza
 
 


Edit: ez jó hír. Drukkok mennek továbra is.
Marcsi: neked is mennek a drukkok. Jelentkezz légyszi,hogy mi volt.
Én még mindig egyben. és még semmi jele, hogy ez változni akarna. Bömbi is egyre nehezebben bírja, folyton rajtam lógna, én meg egyre türelmetlenebb vagyok néha már vele is. Bánt, hogy nem tudok rendesen foglalkozni vele, de ha megnézitek a képet biztos megértitek. Nem semmi pocak.
Na megyek megnézem éppen mit szed szét. Túl nagy a csendKép
39 hetes pocak
Kép

Brigi
bombomanyu
 
 


Hu, Brigi, ez tényleg szép poci! Persze igy a finishben nem nagy csoda Kép
Bömbivel mi lesz, amig te kórházban leszel? A fiuk vigyáznak majd rá? Vagy nagyszülök? Hogy terveziket, bemehet majd a kórházba megnézni a kicsit, vagy csak majd otthon?

Puszi,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Hu én is csak huhogni tudok, nem semmi pocid van Brigi. Komolyan mondom csodállak amit véghez vittél eddig is.Gondolom Bömbit azért sűrűn fel kell még kapni és nem lehet könnyű...meg amúgy is türelmetlen már ilyenkor az ember és alapból is nehezen telnek a napok, nemmég két örökomzgó mellett .Fura, mert eddig is gondoltam, hogy nagy a pocid stb.., de kicsit meglepődtem és talán most tudatosodott bennem a legjobban, mennyire nagy feladatot vállaltál magadra. Továbbra is érdekel engem is, hogy a fiúkkal mi lesz addig otthon és Edtit kérdéseit már nem is ismételem meg. Nagyon szorítunk Nektek!!!Vigyázz nagyon magatokra.Nagyon helyes kismami vagyKép.Örülök , hogy láthattal pocival. Puszi és jelentkezz mindenképpen .

Edit:szerencse, hogy rendben van barátodéknál a pici .Botiról is írj picitKép.

Gabi: tegnap vhogy elírhattam, mert nem kimondottan vérvétellel gondoltam, hanem talán vizeletvizsgálattal a szűrést.Érdekes , nálam csak egy kenetvétel volt az elején, és akinél esetleg később derülne ki, vagy közben lesz hordozója, azokkal mi van...?Nálatok gondolom így sűrűbben nézegették, ugye? Nálunk is volt hasonló nagyon kevés alvás Robónál, igaz most sem sokkal több, de azért nem annyira kimerítő, mint az akkori állapotok voltak. Boldog 16 hót Zsoltinak.Ja és nálunk is a bal rágófog jön már vagy másfél hónapja és elég nehezen bújik ám ki. Kitartást!Kép.

Klarissza: érdekes amit írtál. Sajna felénk nem mondható el a dokikról, hogy minden orvos a hivatásának él és lelkiismeretesen végzi a munkáját. Nálunk akkor végzik így, ha fogadott dokid.Én biztosan a másik véglet vagok, de én ismeretlen dokira nem nagyon bíznám magam . A szülésnél is megnyugtató volt számomra, hogy a dokim jelen van és később is ahogy szülés után bent feküdtünk láttam pár szüléselőkészületet és sok doki biza nem nagyon tette oda magát.Őszintén szólva irigyellek egy picit, mert én meg a másik véglet vagyok, mindenen beaggódok.Pici lazaságot adhatnálKépDrukk a vizsgádhoz és továbbra is kérdezem, hogy pocibébi megmozdult már és hanyadik hétben vagytok?

Többiek, merre vagytok?????

Süthetne a nap , olyan vacak ködös idő van felénk.Azért sétáltunk egy nagyot.Képzeljétek van felénk egy háznál egy hatalmas tujafa, melyen telis teli ücsörögnek a baglyok télen, olyan kisérteties az egészKép.

Megyek, mert Robcsi ébredezik, szép napot és sok mosolyt mindenki arcára:

Anita
anita77
 
 


A másik fontos kimaradt, amiért még jöttem, hogy Marcsi merre vagy? Jelentkezz légyszi, sokat gondolok Rád ma folyamatosan.Ja és a múltkori fotóalbumot megtekintettem és nagyon tetszettek a képek. Ákos igazi nagyfiú már. Nem is tudtam, hogy te is csináltál ilyen kis albumotKép.Találóak az aláírt szövegek isKép.Roppant segítőkész ÁkosKép


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Sajna a visszaolvasásom reménytelenKép

Megvagyunk, gondoltam bejelentkezem. Én még náthás vagyok mindig, Apacuka is, szerencsére IIang még tartja magát.

AMire emléxem így gyorsan:

Brigi!
Jó nagy a pocidKép mennek a drukkok!

Marcsi!
Nem is tudom mit mondjakKép Szorítok a jövöre nézve! Kérlek jelentkezz, hogy mit mondott a doki!

Ann!
Hami tündéri a karácsonyi fotókonKép

Panu!
Mi sem voltunk már jó régen úszni, sztem, azóta mióta együtt voltunk azóta nemKép Lehet, hoyg ez a 7vége is kimarad még, mert nem vagyunk 100%-osak...

Barbi!
Majd ird meg mi volt az UH-n!

Bocsi a többiektöl, de ennyire futotta. Megyek mert dolgom van, de egyáltalán nincs kedvem semmit se csinálniKép

Na eldugulok,

Tündér
tündér
 
 


Brigi:
Jajjj mekkora pocak! Kép El sem tudom képzelni, hogy hogyan "kezeled" Bömbit, én még állandóan emelgetem Lacát.

Anita:
12 hetes vagyok Kép Még csak nem is látszik a pocim. (De gondolom az előző szülés miatt Kép)
Az ügyeletes, akinél szültem többször is jött ellenőrizni szülés után, de szerintem más doki is ellenőrzött volna. Vagy lehet, hogy a kórház jó.
Itt is köd van, gusztustalan nyálas idő, unalmában el is aludt Laca a kocsiban. És még az idén nem is volt hó...
klarissza
 
 


Sziasztok Mamik!

Bocs, hogy csak igy kozbeszolok... Tud valaki gyereknek valo szulinapi versiket? Ha igen lecci-lecci potyogje be ide... Nagyon segitene. Kép

Elore is koszonom es aztan nem zavarok.

Tundi
tündimami
 
 


Nahát, az előbbi üzimet, nem jelentette meg...Kép disznó rendszer. Mégegyszer.

Marcsi:
Nézd meg ezt az oldalt!
http://www.gynevac.hu/
A dokim találta fel, nekem is kiírta, csak még nem jutottam el hozzá, hogy beadja..Kép Segíti a méhlepény egészséges kialakulását stb.

Anita:
A nevezett kórház:
http://www.boldogszuletesert.hu/
klarissza
 
 


Megint itt.

Kérdésem lenne hozzátok Kép

Laca bal kézzel eszik, na jó ez túlzás, szóval bal kézzel keni magára a kaját.
Az elején néhányszor áttettem a jobb kezébe a villát, vagy a kanalat, de alapból mindig a ballal fogja meg őket. Ugye nem kell erőlteni a jobb kezet? Vagy igen?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál.
A baba nem maradt meg, de a jó a rosszban, hogy szerencsésen vetéltem el, nem kell semmi "piszkálgatás".

Dokibá azt mondta, hogy olyan szépen lezajlott ez a vetélés, hogy akár már próbálkozhatunk is, de ha kivárjuk a 3 hónapot, akkor tuti biztos megtettünk mindent.
Mi inkább maradunk a 3 hónap pihinél.

Klarissza,
a következő pozitív tesznél rögtön megyek a dokihoz és megkérdezem, mi a véleménye erről a méhlepény egészséges kialalkulását segítőről.

Ne legyetek szomorúak amiatt, hogy angyalka lett a pocibabámból, mert én sem szomorkodom. Nincsenek véletlenek, és sokkal jobb ilyen korán elveszíteni, mint bármi rendelleneséggel megszülni.

Amúgy azt mondta a doki, hogy még egy ilyen erős vérzés is belefér az elején, ha a baba megmarad.

Mégegyszer köszönöm, hogy ennyire izgultatok és szorítottatok értem.
Nagyon jól esett. Kép.

Üdv és puszi.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi!
Nagyon sajnálom és drukkolok, hogy mielöbb legyen újabb pocibabátok!

Klarissza!
Ilang is bal kézzel csinál majd mindent. Sztem eröltetni nem kell, nincs abban semmi rossz, ha netán balkezes lesz. Sztem többet árt mint használ ha eröszakkal próbálunk ez ellen tenni.
Jó esetben csak "kétkezes" lesz a gyerek, de nagymamám pl. nehezen tanult meg írni olvasni, az eröszakos leszoktatás miattKép Máig balkezes, csak csendben teszem hozzá és persze már tud írni és olvasni isKép

Tündér
tündér
 
 


Klarissza,
én semmiképpen nem erőltetném.

Brigi,
ezt tényleg huhogós pocak Kép.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi: tényleg minden rosszban van vmi jó.A pihi minden tekintetben jót tesz most Neked. Te egy tündéri anyuka vagy, még Te vigasztalsz minket, hogy ne legyünk szomorúak.Hihetetlen milyen jó természeted van!Kép Kép Nagyon örülhet Ákos és a következő babóca is majd, hogy ilyen aranyos anyukája van!Kép Kép Kép

Klarissza: én úgy tudom, hogy ebben a korban még nem lehet jobb és balkezességről beszélni. Esetleg ha szeretnéd ha jobban a jobb kézre orientálódna Laca,akkor ha szemben ültök egymással próbáld neki bal kézből nyújtani a tárgyakat.Az viszont nem túl jó dolog tényleg ha éppen bal kezes lenne és a jobbkezességre "kényszerítenék". Tesóm alsósokat tanít és ovis korban van vmi játékos módszer ami alapján megtudják állapítani ,milyen kezű is lesz a csöppség. Majd rákérdezek és megírom.Klassz kis kórház , nem mondomKép.Lehet én sem aggódnék itt, hogy melyik dokihoz kerülökKép.

Brigi: még mindig nem térek napirendre a pocid méretét illetőenKép. Pedig ma már jó párszor láttam ma. Hihetetlen mennyi erő lakozik benned!mennek a drukkok folyamatosan.

Robó nagyon huncut, most éppen öltözködik, de szegény még nem tudja, hogy nem megyünk kiKép. A kabátot is behozta meg a sapit is...
Érdekes, hogy magától elkezdett ragozni, pl ha kérdem ez a lábad, akkor feleli :lábam, vagy kérdem kié ez a játék, akkor közli:babáé.Egyre többet alkalmazza, sőt mostanában több szót is mond egyszerre, kész egyszerű mondatok ezek márKép. pl: apa elmegy, esik eső. Ja és még mindig nem mondja, hogy anyaKép.

Többiek, tessék írni!!!

Jó éjt mindenkinek :Anita
anita77
 
 


Hahó!

Még mindig nincsen időm írni rendesen, ejnye! Ez az idő marhára álmosít-fejfájósít, nem is beszélve Gabi éjjeli ébredéseiről. Már lemondtam arról, hogy valaha is alszom egy jót, folyamatosan jönnek ugyanis a fogai, mindig van legalább egy duzzadt rész az ínyén. Mondjuk reggel negyed 11-kor ébredt, de én nem tudok addig aludni, főleg, hogy bunkó nőcik hívogattak telefonon nyaralást ajánlgatva, de elküldtem őket (udvariasan) a búsba. Nem is írtam, hogy Gabi már eteti a babáit (vagy írtam?), odatartja a kaját a szájukhoz, és mondja, hogy ham-ham, de megetette már a babakocsiját és a karácsonyfát is.Kép A hinta-palinát olyan szöveggel énekli (dallama hibátlanKép): hin-ta, hin-ta, tatata-tataa, tatata-tatata.Kép Imádnivaló.Kép Persze néha azért kihoz a sodromból, de ez azért van, mert nem vagyok elég türelmes.Kép Ja, meg újabban megmutatja, hogy mit eszik, rágja, aztán kitátja a száját, hogy lássam, mi van benne.Kép Beszéd terén semmi fejlődés az égvilágon, még mindig a "ta" a nyerő, ahogy a dalból is látszik. A hinta az egyetlen normális szava, hintázik is sokat, hogy gyakran használhassa.Kép Na, ennyit házunk tájáról.

Marcsi,
sajnálom a babót, de az jó hír, hogy nem kell semmi piszkálás. Örülök, hogy nem bánkódsz nagyon! Remélem, a pihenő után hamar összejön a kistesó!

Anita,
Robó rengeteget mond!Kép Nagyon ügyi!Kép Baglyok érdekesek lehetnek, szívesen megnézném.Kép

Klarissza,
én úgy tudom, hogy semmiképpen nem szabad erőltetni, ma már nem gáz, ha valaki balkezes, egyszerűen ilyen az agyberendezése, és ha megváltoztatod, sokkal nehezebben tud tanulni később. Voltál már 12. heti uh-n? Mi volt? Vizsgákhoz-dolgozatokhoz drukkok mennek!

Tündér,
további jobbulást mindenkinek! A csinálással én is úgy vagyok, hogy mostanában nem nagyon van kedvem semmihez, főleg ilyen trutyi időben.

Brigi,
atyaég, mekkor baba lesz ekkora pocakból?!Kép Nem csoda, hogy annyira várod már a szülést!Kép

Edit,
ezek tényleg szép méretek, biztosan minden rendben lesz a babával!Kép

Gabi,
rágófog.Kép Tyű, szép méretei vannak Zsoltinak!Kép

Ezek a streptococcus hírek kicsit ijesztőek. Nekem nem nézte meg a dokim, pedig direkt rákérdeztem, de azt mondta, hogy nagyon ritka, ami azért furcsa, mert ő egy alapos doki. Viszont ezek után nem fogom hagyni, hogy a következő alkalommal elblicceljék a vizsgálatot (mondjuk dokit is szándékszom váltani, majd az Istvánban akarnék én is szülni).

Cici téma: én is tudom, milyen a töltött zokni, szerintem azt is fogom tudni, milyen az üres zokni.Kép De majd a negyedik gyerek után felvarratom.Kép

Orsi,
gratula a férjed húgának!Kép A Levedi létező név??? Életemben nem hallottam róla.Kép Benének jobbulást! Sajnálom, hogy apa ilyen keveset van otthon, mikor lesz vége a hajtós időszaknak?

Végigértem az oldalon, sajnálom, hogy nem tudtam mindenkinek írni, de mostantól próbálok többször jönni, jó?Kép

Mindenkinek minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kép

Marcsi, csak gratulálni tudok az erődhöz és a felfogásodhoz Kép Annak ellenére, hogy nagyon sajnálom, tudom, hogy így jobb lesz Nektek és igazi karácsoni baba lesz 2005ben Kép Jó?

Brigi, a Te pocid igazán óriási, megvan még? Kép Drukkok mennek továbbra is.

Anita, ez a ragozás csúcs!!! Kép Mi is eléggé be vagyunk szorulva, ez engem cseppet megvisel, kezdek bepenészedni Kép HAminak még minidg AA az anya, bár néha sikerül neki. Ma reggel pl úgy ébredt, hogy ANYA, de utána már csak azt modnta, h AA - de az is jóóóó Kép Kilók mennek fény post!!!!!
A kenetről még annyit, h nekem az első trimeszterben volt egy pozitív kenetem, rá 2 hónapra egy negatív, majd a 37. héten nézték újra, az is negatív volt. Amúgy most még be vagyok szarva, mert az a bizonyos eltérésem még mindig megvan, vagyis kb 5 hónapja voltam utoljára, a jövő hónap végén kell mennem megint. Lehet, h amíg szoptatok, nem lesz belőlem egészséges ember??? Kép De azért is lesz!!! Kép

Klarissza, egyértelműen ártalmas az átszoktatás, úgyhogy jobb, ha nem teszed. Hami eddig totál jobb kezes volt már pici kora óta mindig jobban nyúlt mindenért, mindig jobban tudott előbb mindent. Tegnap viszont csak bal kézzel akart enni Kép Szal ez nem azt jelenti, h jobb kezes lesz, hanem kipróbál ezt is azt is éés lesz valami - azért valószínűségek már most is vannak.
Vizsgához drukk!! Kép Dugd ki a pocidat, hátha könnyebb lez - főleg, h szóbeli KépKépKép

Gabi, hogy van Zsoltika az oltás után, remélem, semmi gáz!!! Rágófoghoz gratula. Továbbra is azt gondolom, h Haminak előbb lesz rágófoga, mint alsó 2es metsző...

Barbi, mizu, csak nem belepett Titeket a hó???

Hanzika, bölcsihez szorítok nektek. Szted 2 hét elegendő a beszoktatásra?

Zsizsaaaa, éljenéljenéljen, hogy írsz, már épp keresni akartalak!!! Tatatata Kép Tetszik!!!Etetés nálunk is menő. Képzeld, egyszer Hami ült a kádban és a cápát etette: a saját lábát adta neki, hogy mamm - nem morbid???? KépKép Amúgy ez a cápa olyan cuki, ha egyik oldalról nézem cápa, ha megfordítom, csibe.

Jajj, lépnem kell, mert pancsi.
Pedig még akartam Hamiról írni, de most csak annyit, h képzeljétek, van egy könyben egy baba, amelyik sír - és ha mondom neki, h mit csinál a baba, sír? Akkor ő is elkezd sírni Kép Ezt már párszor eljátszotta, pedig meg is vígasztaltuk a babát. Kép Ilyen kis érzékeny lányom van...

Pusszancs
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Marcsi
Örülök, hogy "jól" vagy és legalább megúsztad a piszkálgatást.
Nem mondta az orvosod, hogy mi állhatott a vetélés mögött?

Brigi
Huhogjak én is a poci méreted láttán?
Nem csoda, hogy már szívesebben hordanád kint mint bent!

Klarissza
Jó neked, hogy ennyire meg tudsz bízni akár az ügyeletes orvosban is. sajnos én nem így vagyok ezzel. Pedig egyértelműnek kéne lennie, hogy az ugyanolyan orvos, mint a fogadott, de sajnos az a tapasztalat, hogy azok nem bánnak úgy a beeső betegekkel, mint a sajátjaikkal. Persze biztosan vannak kivételek, gondolom Te is kifogtál egy ilyet amikor szültél.

A kéz dolgot szerintem ne erőltesed, ez még úgysem a végleges. Meg szakemberek szerint csak ártunk vele. Valami összefüggés van a jobb és a bal agyfélteke működése, és a jobb vagy balkezesség között.

Ann
Nagyon jót derültem Hamin, amint elképzeltem, hogy a lábát eteti a cápával.
Meg a sírós sztori is nagyon aranyos.
bebi is utánozza a sírást, de nem igaziból, csak tetteti.

Mostanában azon búslakodok, hogy olyan jó lenne, ha Ő is legalább egy kicsit lelkisebb lenne, vagy érzékenyebb. Vagy nem tudom, minek nevezzem.
Szóval Ő nem egy bújos, szertgetős vagy puszilkodós gyerkőc. Nekem meg úgy hiányozna ez, mert én ilyen vagyok.
Egy ölelést kapok tőle egy nap, este mikor kiveszem a vízből és leteszem a pelusozóra. Ennyi!

Na megyek az ölelésemért!
mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus,
az én gyerekem is éppen fürdik, mindjárt megyek érte.Kép Vannak nem ölelkezős gyerekek is, ezt sajnos el kell fogadni, még ha nehéz is. Azért gondolom, te megölelgeted néha.Kép Én is szoktam úgy is Gabit, hogy nem akarja, de akkor csak egy rövidet, hogy ne érezze rosszul magát.

Ann,
lesz belőled egészséges ember, az tuti! Nagyon drukkolok! Cápaetetés tetszik.Kép Csirkecápa.Kép Szerintem csak jó az együttérző képessége Haminak, azért sír, ha látja a síró babát.

Na, valójában azért jöttem, hogy feltegyek két képet, mindkettőn kopasz már, de a hintáson nem annyira látszik, ezért rakom fel a másikat is.

Zsizsa

Narancsot eszik.Kép (Imádja, bármennyit megenne belőle, de sajnos kicsit fosik tőle, és kicsípi a fenekét is.)
Kép

Hintázás közben.Kép
Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Marcsi:
Nálunk a családban már előfordult nagy vérzés után is egészséges baba, akinek már azóta 3 egészséges babaája van Kép Ezért reménykedtem...
Nagyon örülök, hogy nem vagy magad alatt ebből is látszik, hogy egészséges anyuka vagy. Én is csak azt tudom kívánni, amit már Ann is megtett Kép
Hát lehet, hogy a dokid röhögni fog a Gynevac-on, általában az orvosok nem ismerik, vagy inkább nem akarják megismerni ezt a vakcinát. Szakmai féltékenység. Amióta a tv-ben több helyen is (a Fókuszost én is láttam) bemutatták az eredményeket, azóta meg pláne nagyon utálják....szép Magyarország. Külföldön sokkal jobban ismerik, sajna...

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Már megint rohanóban, mint mindig, így csak egy-két hozzászóláshoz írnék, remélem, hogy nem haragszotok meg...

Marcsi,
Sajnálom, hogy így történt, de tényleg jobb így, mint a 12. héten vagy később rádöbbenni, hogy beteg a baba annyira, hogy el kell venni Kép 3 hónap és jöhet a következő próba!

Klarissza,
Neked gratula a betöltött 12. héthez!
Marcus is kajál éjszaka, nekünk sem játszik be simán a cumi, vagy víz, ha felébred, kaja kell Kép
Bölcsi: Hát engem is rémíszgettek, amikor szeptemberben beirattam Marcust, de most is a max. létszámhoz 8 hely van csak ebben a bölcsiben, amit én választottam. Meg tudod, a bölcsi még képlékeny dolog, mert egyrészt vannak gyerekek, akik nem bírják, vagy a szülők gondolják meg magukat, tehát hely alakulhat.
Jobb kéz, bal kéz: Ne erőltesd! Igazából iskolás korukra (5-6 éves kor) alakul ki végleg, hogy a gyerkőc milyen kezes lesz (vagy akkor sem, viszont akkor már "gondozni" kell). Tehát ilyen kis korban még a többsége kétkezes (én maradtam az a mai napig, mint kiderült, bár a bal dominál és megvagyok vele Kép).

Brigi,
Ez ám a pocak!!! Már nincs sok hátra!

Edit,
Szorítok a korababához! Bár a méretei alapján nincs aggodalomra ok Kép Sőt, ha nem lesz a légzésével gond, akkor lehet, hogy 1-2 hét és hazamehet Kép

Ann,
Remélem, hogy 2 hét elég lesz. Holnap megyek ténylegesen beiratni Marcust, aztán csütörtökön be a bölcsibe, ott megmondják. De Marcussal nincs gond, ha mással van és mi nem vagyunk körülötte, úgyhogy nem aggódom.
Marcus is sír, ha olyan képet lát, vagy mi kezdünk el sírni... olyan, mint az unokabátyja Kép

Zsizsa,
Csuda jó fej Gabi Kép Milyen mosolygós! Nálunk narancs helyett mandarin játszik ugyanilyen intenzitással Kép

No, most megyek, jó babázást mindenkinek!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Klarissza: semmiképp nem kell erőltetni. Sőt, ennyi idős korban, még hullámzik, hogy mikor melyik kezébe fogja a dolgokat. Balunak 2,5 éves korára dőlt el, hogy milyen kezes lesz. Addig havonta-kéthavonta váltott. Balkezes. De már ki is néztem neki szuper balkezes ollót Kép

Marcsi: sajnálom Kép

Brigi: nem semmi a pocakod Kép

Ann: döbbenetes Hami empátiája.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Marcsi
Sajnálom én is az angyalkádat, de az a fontos, hogy te jól viseled és egészségesen készülhettek a másik babára. A gynevac tényleg jó gyógyszer, akár terhesen is lehet kapni. Sok kismamának segített már.
Klarissza
Éljenek a balkezesek. Én ugyanis az vagyok O) Néhányan megpróbáltak leszoktatni még általánosban, de addigra már pont kiment a divatból ez az átnevelés. Azért vannak neg. élményeim. Tudtad, hogy a balkezesek tovább élnek ?
Brigi
Szép nagy pocakos lettél. Ne félj, pont hazajöttök a kórházból, mire anyukád megérkezik.
Ann
Nálunk is nagyon megy a babázás, Niki is eteti- itatja . Hurcolja magával mindenhova , fölülteti a taxira, fésüli a haját.
Akkor szokott sírva fakadni, ha saját magát nézi videón és rajta van a többi rokon is. Nem tudom mit gondol akkor szegénykém, csak áll a tv előtt és keservesen sírva magyaráz.
A náthából ő már kigyógyult, most én kaptam el egy torokgyulladással kisérve. Én még így nem voltam életemben megfázva. O( Borzalmas volt. De már túl vagyok a nehezén.
Voltunk ma a tescoban minden gyerek és felnőtt ruha le van értékelve, ha valakit érdekel. Vettünk jó pár dolgot Nikinek.
Borzasztóan úúútálom, hogy nem vagyok már abba a méretbe való, amit eddig vettem magamnak. A többi ruhába pedig tényleg egy vizilóra hasonlítok.
Orsi
A plasztikán már én is gondolkodtam, de nem tudom eljutnék-e odáig. Elméletben ok, de gyakorlatban nagyon paráznék. Persze csak a 2. gyerkőc után, addig fölösleges.

Valaki kérdezte a talit ? Nem lesz mostanában ? Én is kiváncsi vagyok rátok.
Dorki
dorki
 
 


Lányok, KISFIÚÚÚÚÚÚÚ!!!

Meg van mindene,alig érte utol az UH-on a technikus, fél órát moziztunk. Nagyon aranyos a baba (ez isKép),szinte pontosan úgy szopizta az újját, mint Ádám.
Napra pontosan 18+4 vagyok, egy perccel se kisebb-se nagyobb a méreténél.
Szóval indul a dilemma a névválasztással.

Brigi, pocak óriási, azt hiszem lesz még nekem is ilyesmi...Már most is van,majd egyszer csináltatok apával képet róla...

Marcsi, sajnálom és egyben szurkolok a következöért, hidd el, a természet tényleg tudja mit csinálKép Nekem is volt egy vetélésem, és utána lett egy remek kis krapekom,ÁdámKép

Többiektöl elnézést,most húz az ágy, de még késöbb megpróbálom alaposabban végigolvasni az irásokat,hamár fömumus vagyok ittKépKép

Barbi
(apa borzasztó boldog a fiúért, és én is örülök nagyonKépKép)

Kép
Kép
barbi
 
 


Lányok,megint én vagyok,de ezt le kell irnom...

Most lett vége az idöjárás-jelentésnek,és nagyon komoly hóvihar-szélvihart jósolnak már a következö órától kezdödöen.Kb 5 cm hó lesz csak, a hömérséklet minusz 27 körül, de (( és itt kapaszkodjatok meg: ))olyan hideg szél lesz,hogy minusz 45 foknak érzik majd!!!! Mindnekinek azt mondják,maradjon otthon,utcán arcot eltakarni,mert percek alatt megfagy, mentök extra készültségben, helyzet van...

Szóval,ha otthon kicsit rossz az idö, akkor gondoljatok rám,én mekkorát szivokKépKép

Na,megyek vasalniKép
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Barbi, remélem azért kibirjátok az idöt....apa ilyenkor hogy megy dolgozni? Gratula a fiuhoz! Bár mintha azt mondtad volna, hogy mindegy a neme Kép

Ann, tényleg megdöbbentö, hogy Hami mennyire együttérzö. De te is eléggé empatikus tipus vagy, nem?

Marcsi, nem tudok hozzátenni semmit ahhoz, amit a többiek irtak. Nagy vagy, hogy ilyen erös vagy, de biztos vagyok benne, hogy ez a helyes.

Képzeljétek tegnap mi történt: Mentem be a bölcsibe fél 4 felé (keddenként mindig a nagypapája megy érte, fél háromra, csak most nem ugy alakult) és azzal fogadtak, hogy uzsonna és délutáni peluscsere után (azaz fél 3kor) megállt a kivezetö ajtóban, veszettül mutogatott rá és mondta, hogy papa, papa, papa! Próbálták meggyözni, hogy még nincs itt, meg lehet, hogy ma anya jön stb., de semmi sem használt, majd negyed órát állt igy az ajtóban elkeseredve. Állitolag egyszer már csinált ilyet, amikor a nagyapja 10 perccel késöbb jött, de akkor azt hitték véletlen. De most már tuti, hogy valahogy tudja hogy kedd van avagy nagypapanap....de hogy honnan tudja?

Meg volt még valami nagyon aranyos...illetve több is.
Tegnap beszélgettem a szüleimmel, hogy kéne inni egy kávét, erre megragadta a nagyapja kezét, kivitte a konyhába és mutogatott a kávéfözöre - ugyanis ök ketten szoktak nekem kávétfözni amikor ott vagyunk.
Az meg rendszeres, hogy este amikor megjön az apja, ha az emeleten vagyunk, akkor odarohan a lépcsörácshoz, hozzásimul és kiabál, hogy apa apa! De már akkor, amikor a kocsi megáll a ház elött!
Jajj ezt lehet, hogy már irtam, de annyira jellemző, hogy nem akarom, hogy kimaradjon.Szóval a nagyapja mindig azt mondogatta, hogy nincs neki egy unokája, aki odahozná a papucsát (amugy van neki Botin kivül 4). Botka most már hónapok óta (legalább októbertől) amint meglátja, hogy nincs rajta a papucs, akkor boldog mosollyal odarohan, viszi a papucsot és a lábára adja. Pedig szegény sokszor papucs nélkül szeretne üldögéni a hintaszékben. Hát hiába, az embernek vigyáznia kell arra, hogy mit kiván.

No megyek, sziasztok!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Edit: Boti nagyon okos kiskrapekKép Nem semmi, hogy mennyi mindent értenek.
Barbi: Gratula a kisfiúhozKép Ti is kezdhetitek a névvélasztástKép Nálunk apának most a Máté van slágerenKép Azt mondta majd amikor kell eldönti mi lessz a neveKép Csak már ott tartanánk. RosszidőKép.
Klarissza: Szerintem se eröltesd ezt a kéz dolgot. Úgyis ő dönti el milyen kezes lessz, és ha beleszólnak, az csak árt. Az öcsémet is megpróbálták átszoktatni, de csak az lett az eredménye, hogy nagyon nehezen tanult meg írni és olvasni, és maradt balkezes.
Aki kérdezte, hogy mi lessz a fiúkkal ha szülök, hát jön anyós vigyázni rájuk, meg addig itt lessz mig én kórházban leszek. Igen szeretném, hogy Bömbi bejöjjön hozzánk a kórházba, és már ott lássa a kistesót. Meg hát én sem bírnám ki, hogy ne lássam őt napokig. Olyan kiváncsi vagyok már, hogy mit fog szólni hozzá, mert igy pocakba nagyon szeretiKép

Most rohanok mert már nagyon hiányol. Szörnyen nyügi az utóbbi 2-3napban. Lehet, hogy érez valamit?Kép

Sziasztok
Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok Kép
Brigi, sztem már a tesót érzi Bömbi, eszméletlen, h milyen érzékeik vannak! A Máté is szép név Kép mostmár egyre kivibb vagyok, h mi lesz Kép

Edit, eszméletlen Boti időérzéke!!! A papucsos story is nagyon tetszett Kép Egyszerűen okos és kész Kép Amúgy remélem, h empatikus vagyok, csúnya lenne, ha nem lennék az KépKép

Barbi, gratula a kisfiúhoz!!! Nevek terén mi újság? Van már lehetséges verzió? Sztem Ádi is fog örülni az öcsinek!
Időjárás szörnyen hangzik - ha ki kell menni, csak Rátok fogok gondolni - mert amúgy semmi kedvem!!!

Zsizsa, Gabi szuper kiscsaj, látom, még mindig imád hintázni! Csak úgy simán megeszi a narancsot? Hami csak turmixolva hajlandó... De szerencsére semmi baja tőle. érdekes, h Haminál nincs olyan kaja, amiből bármennyit megenne.

Mucus, képzeld, Hami se volt egy bújós gyerek, folyton ment a dolgára, aztán meg elkezdett bújni - úgy kb 2 hónapja. Most jóval bújósabb és ez nekem is jobb, így olyan harmonikus az egész Kép Szóval még változhat.

Sírós képpel ma már a következő van: nem sír, hanem ha meglátja, odabújik hozzám és kicsit szaporábban veszi a levegőt. Kép Annyira édi!

Gabi, asszem még nem válaszoltam a fellépős kérdésedre, mert agyilag zokni vagyok. Szóval most kapta Hami, gondoltam, arról jobban elér dolgoka, pl. fel tud mászni az ágyra. De az ágyra már anélkül mászik, az asztalok szélén lévő dolgokat így is eléri... vagy még egylőre nemjött rá, h mire jó? A mosdó nálunk olyan magasan van, h egyelőre ahhoz még kicsi. De szerintem nagyon jó és biztonságos - én is rá szoktam állni, ha nem érek el valamit Kép

Pusssz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Ann, ezt nem egészen értem, hogy miért lenne csúnya, ha nem lennél az....vagy rosszul irtam a szót? Nem értem a dolgot....vagy a munkád miatt? Mert én pl nem vagyok egy nagy beleérzö - megértö képességgel rendelkezö emberke (bár azért igyekszem Kép ), mégsem érzem magam selejtesnek.

Hogy áll Hami babaöltöztetö szenvedélye? Lehet, hogy rajtam most tört ki a gyermekkorban elnyomott szenvedély, én ugy imádom öltöztetni ezt a gyereket Kép Lehet, hogy Hami már most kiéli majd magát Kép Boti egyébként rengeteget nézegeti magát a tükörben. Más fiuk is? Felvesz különbözö sapkákat (vagy rá kell adni, ez változó) odamegy a tükörhöz, megnézi magát, nagyot vigyorog, aztán vissza....állitolag én is ezt csinltam kicsinek, de hát én mégiscsak lány lennék vagy mi.

Én egy nádszéket állitottam a mosdó mellé, BOtka már magától felmászik rá, ha mondom, hogy menjünk kezetmosni. Már amikor nem kezd el menekülni az ellenkezö irányba...Kép Kép nem állitanám határozottan, hogy tul jó a kettö aránya Kép

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Edit, jaja, a munkám miatt, nem lenne csúnya egy empátiátlan pszichológus??? KépKépKép Persze van olyan is...
Szerencsére Hami baböltöztetése most szó szerint áll, úgyhogy remélem, lesz időm varrni egy pár ruhát. De mondjuk kezdjük 1-nél, ne legyünk telhetetlenek Kép
Hami is ilyen öltözködős, mint Botka, mindent magára húz és mostanában még meg is nézi magát a tükörben Kép Miért baj az, ha egy fiú öltözködik? Neki is ki kell ezeket próbálnia, meg kell ismernie magát, nem? Kép

Nem tudom, nálunk hogy lesz ez a mosdó kérdés megoldva, ui. a mosdó egyik oldalán a kád, a másikon a mosógép - ergo épphogycsak befér az ember a fürdőszobába, szal ha beteszek pl. egy széket, már nem férek be. Valszleg sehogy. Egy ideig nem fogja tudni egyedül használni. De azt néztem, h a kilincsek is olyan magasan vannak, hogy ezer év, mire eléri majd Kép

Ann
annann
 
 


Az, hogy a kilincsek magasan vannak, direkt szerencse Kép Igy pl. ki lehet zárni a fürdöszobából, amikor mondjuk megy a mosógép. Nálunk csak elhuzható ajtók vannak, az már most nem akadály és kellemetlenül érint, amikor menet közben átállitja 40 fokról 90 re a mosógépet Kép Kép
Nem baj, ha nézegeti magát, csak más szempontból meg néha annyira jellegzetesen fius, sosem gondoltam volna, hogy ilyen kis gyerekeken már látszanak a különbségek.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan aíg Bebus pancsizik apával.

Képzeljétek!
Ma reggel vérvételen voltunk vele, konkrétan nem volt oka, csak az utóbbi időben többet betegsekedett és egy általános vérképet kért a doki néni.
Szóval, én előre paráztam, ahogy illik.
Ő pedig két nyikkanás kivételével hősiesen tűrte az egészet. Értetlenül és nyugalommal nézte, amikor a vérvételes nő elmondta, hogy mit hogyan fogjak le, majd akkor sem szólt egy szót sem, amikor a tűt belé szúrta, csak egy pár pillanattal később akart elkeserdni, de gyorsan el lehetett terelni a figyelmét. Még mosolygott is a falra kiragsztott képeken.

Ann
na ezért írtam, hogy Ő nem egy túl érzékeny gyerkő. Persz néha elkapom, és megölelgetem, ilyenkor tolja le magát, vagy pár másodperc múlva nyűglődik, esetleg visítozik.

Tiszta apa imádó, és a férfias dolgok is érdeklik (autó, szerszám, szerelés stb).
Azt vettem észre, hogy lehet, hogy ebből kifolyólag, de a családban levő férfiaktól eltűri, ha felkapják egy ölelésre.

Ann
a mosdó elé lehet kapni direkt gyerekeknek való kis dobogót. Bár még lehet, hogy arról sem érné fel. Én ez okból kifolyólag általában a kádnál mosom a kezét.

Barbi
Iszonyú lehet azt az időjárást elviselni.
Asszem akkor mi erre a szép ködös időre nem is panaszkodhatunk. Mi még is csak kitudunk mozdulni.

Na mennem kell, vége a fürinek.

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


hi

anita:
ismét elküldtem a levelet, most 2 helyröl is, remélve, hogy az egyik célba ér már végre.

barbi:
hüüüü, még olvasni is rossz ezt az idöjárást.

sajna nálunk nincs változás szombat éjjel ota nem alszik bene és én sem. a doki antibiot irt fel, na de egy takonyra azért csak nem adok, mit dugok le a torkán, ha tényleg gáz lesz és kell az antibio??? (addigra a szervezete hozzászokik és nem fog hatni)
megyek rendetrakni és vasalni....
orsolya11
 
 


Sziasztok!

Orsi,
jobbulást Benének!

Mucus,
ügyes Bebus, hogy így tűrte a vérvételt!Kép

Edit,
mosógép átállítás.Kép Nálunk szerencsére szintén magasak a kilincsek, így Gabi nem tud bejutni sehova, csak a két szoba és a folyosó a felségterülete, a többi csak akkor, ha én is ott vagyok (meg ha apa nyitva felejti az ajtótKép). Szerintem nem baj, ha Boti nézegeti magát, most ismerkedik azzal, hogy hogy néz ki. Nálunk sajnos csak magasan vannak tükrök, ezért Gabi nem tudja magát nézegeni. Lehet, hogy ezért is nem öltözködős? Bár néha, amikor teregetünk, mindent a fejére húz, érdekesen szokott kinézni az apja alsógatyájával a fején.Kép Boti elképesztő, hogy így tudja, melyik nap van, és az időérzéke is milyen jó! Most már vigyáznotok kell, hogy ne késsetek el, amikor mentek érte.Kép És nagyon okos, hogy ennyi mindent ért!Kép

Ann,
nálunk is pici a fürdőszoba nagyon, én fel szoktam emelni, úgy mosunk kezet. Gabi simán eszi a narancsot, az egész gerezdet is bekapná, de én azért inkább félbe tépem.Kép Ő azóta eszik rengeteget, mióta nem szopik nappal. Nálunk is van fellépő, de ez valójában az enyém, hogy elérjem, ami magasan van a konyhában.Kép Ezt szokta Gabi néha használni, felmászik a dohányzóasztalra, ahonnan nem tud lejönni (tudja, hogy ha lecsúszik háttal, akkor fáj a bordáinak), szóval ha felmászik, akkor nyüszög, hogy szedjem le.Kép

Brigi,
a Máté is jó név, csak azt nem igazán lehet becézni, ezért nekem a Miki jobban tetszik.Kép De hát úgyis apa dönt.Kép Nem csak két napot leszel a kórházban? Vagy nem sikerült elintézni, hogy hamarabb hazamehess?

Barbi,
hú, ez aztán a rossz idő, akkor mi örülhetünk annak, ami van, pedig ez sem jó.Kép Gratula a kisfiúhoz!Kép Biztosan nagyon jól ellesznek majd Ádámmal! Egyébként szerintem általában így van, hogy az ember mindig annak örül, ami jön, ha fiú, fiúnak, ha lány, lánynak, nem igaz?Kép

Dorki,
aranyos Niki, hogy ő is így babázik, úgy látszik a lányok már csak ilyenek. Sőt, lehet, hogy a fiúk is ilyenek lennének, ha lenne babájuk.Kép További jobbulást, remélem, hamarosan teljesen rendben leszel! Érdekes, hogy Niki magát nézve a videón, sírva fakad, kár, hogy nem tudja még elmondani, mire gondol ilyenkor.

Hanzika,
Gabinál mindegy, hogy narancs vagy mandarin, narancssárga legyen, gömbölyű, és gerezdekből álljon, akkor jöhet.Kép Remélem, tényleg szeretni fogja majd Marcus a bölcsit! Úgy látszik, ő érzékeny fiú lesz, ez jó hír a jövendőbeli feleségének.Kép

Én is leírok még pár sztorit, hogy lássátok, Gabi is milyen okos leányzó, én meg vagyok róla győződve, hogy a legokosabb a világon.Kép

Pár hete mondtam neki a konyhában, hogy ezt a két konyharuhát ki kéne vinni a szennyeskosárba. Rögtön megfogta, kivitte, levette a kosár tetejét, beletette, megigazította úgy, hogy ne lógjanak ki, és rátette a tetőt.Kép Amikor mondok neki valamit, hogy porszívózunk, vagy felmosunk, rohan a gardróbhoz, ahol a cuccok vannak. Ha mondom, hogy mosunk, fut a szennyeskosárhoz, veszi le a tetőt, és elkezdi kirámolni. Kiválogatás után (ezt azért én csinálomKép) felnyalábol egy adag ruhát (olyan cukin csinálja, egy ideje már nem csak egy darabot fog meg, hanem ahogy tőlem látta, egy csomót a melléhez szorít, és ha leesik vagy ott marad egy-két darab, akkor lehajol, az egyik kezével szorítja a kupacot, a másikkal meg felszedi a lent lévőtKép), aztán kiviszi a fürdőbe. Miután bepakoltunk, előhúzza a mosószeres flakont, aztán meg mutogat, hogy vegyem fel, és együtt kell beletenni a többi dolgot. Mostanában többször vágtam a haját (egyre rövidebbreKép), és mikor mondtam, hogy le kéne vágni a hajad, rögtön simogatni kezdte a fejét, és indult a fürdőszobába. Most már vigyázni kell, hogy mit mondunk ki előtte, mert ő azt gondolja, hogy rögtön azt fogjuk csinálni, és rohan azonnal. Egy a gond vele, ha azt mondom valamire, hogy nem szabad, csakazértis csinálja a kis ördögfióka, közben meg néz engem, hogy mit szólok hozzá. És hiába szidom meg minden alkalommal, továbbra is próbálkozik. Az ember azt hinné, hogy egy idő után megszokja, hogy nem szabad, de nem. A férjem ezért gondolja azt, hogy mégsem ő a legokosabb gyerek a világon, ugyanis a legokosabbnak az ilyen dolgokat is vennie kéne.Kép Még egy: újabban behúzza az egyik kezét a pizsamaujjába, és mondogatni kell, hogy eltűnt Gabi keze, ekkor mutatja azt, ami kint van, én mondom, hogy igen, a bal keze megvan, de a jobb eltűnt, és ilyenkor nagy vigyorogva előhúzza.

Na, bocsi a sok "dicsekvésért", de olyan jó kedvem van ma a rossz idő ellenére, hogy muszáj volt ilyeneket írnom.Kép Tudom, hogy minden baba csinál ilyesmit, de én Gabit látom, és olyan jó látni, hogy ilyen sok mindent ért (annak ellenére, hogy nem beszél).

Na, minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa, szerintem többek között épp erröl szól a topik Kép Mármint hogy elmondjuk ,hogy mi zajlik a szinfalak mögött. Egyébként még ha idegesitö szokás is, az, hogy folyton vissza vissza tér a "nem szabad"okhoz, szerintem az is az okosság jele, mert meg kell tapasztalni a határokat Kép
Hiába, okos gyerköcök ezek itt mind Kép
Ez a mosógépbepakolás nálunk is nagyon bejön, bár az elhullajtott ruhákat otthagyja Kép Kép ez akár férfiui jellemzö is lehet, nem? Kép

Sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Jajj Lányok, kezdek becsavarodni, annyira várom már a holnapot, hogy túl legyek rajta. Tegnap reggel is vizsgáztam még...soha többet nem akarok tanulnii!!!!
Most baromira nem tudok mitkezdeni magammal, Fanni anyuéknál...egész héten, hogy tudjak tanulni...bleah...

Amúgy ez az Elte-btk cseh szak. Nyelvészetből írtam a szakdolit...

Majd holnap jövök jelenteni...

Bocs, hogy nem írtam senkinek....majdmajd...Kép

Pusszok: DBarbi
Dbarbi
 


Zsizsa: Gabóca is nagyon ügyi, és tényleg azért van ez a topik, hogy eltudjunk dicsekedni egymásnak, hogy már mi mindent tudnak a gyerkőcök. a multkor elfelejtettem megdicsérni Gabit a képeken. Nagyon édi, és jól áll neki a rövid haj. Már Bömbinek is lekéne vágni, csak sajnos nincs mivel.
sajnos az nem rajtam múlik, hogy meddig kell bentmaradni a kórházban. Ha minden simán megy és a baba is jól van 2-3nap. Remélem így lesz.
Egyébbként mindjárt indulunk is mert randink van a dokibácsival, és ma beszéltem vele, és azt mondta, mivel már túlvagyok a terminuson, megvizsgál, és utánna megdumáljuk, hogy szülhetek-e, vagy még várjunk. Drukkoljatok. Ha holnap nem jelentkezem itt, akkor szülök. SMS-t azért küldök annak akinek megvan a számaKép

Pusz Brigi aki már nagyon szülne, és egy kicsit kezd beparázni.
bombomanyu
 
 


Edit, Zsizsa:
Annyi csuda ügyi baba van itt Kép olyan jó olvasni, hogy már milyen sok mindent megértenek. (Én inkább nem dicsekednék, bár nálunk is megy a szülői utánzás, de inkább a huncutság és a csintalanság a menő. Finoman szólva nem egy szófogadó gyerek Laca Kép)

Brigi:
Lélekben veled vagyunk!!!!!! Kép Hajrá!! (Bár megggyőződésem, hogy minden simán fog menni Kép)

DBarbi:
Ahoj! Ház ez a szak nagyon jóóó. Családi indítattás? Vagy spontán szerelem többek között a prágai sörözők iránt?? Kép

Barbi:
FIÚÚÚ! De jó, klassz játszópajtása lesz Ádinak. És nem kell szoknyácskákat vásárolni a fiú felsőkhöz Kép (Lehet, hogy az én Hannámnak is kukija van? Kép) Postázhatnál egy kis havat, olyan randa szürke itt minden...a minusz 20-30 fokot nem kérjük...

Mucus:
Lacától is vettek vért mikor 3 hónapos volt, pont így viselkedett Kép Engem is jól meglepett.

Orsi:
Benének jobbulást! A tündérke kiscsajodnak február elején elvisszük azt a pár darab nyári rucit. Oksi? (Felújítás lesz, úgyhogy minden tartozásom le akarom tudni.)
klarissza
 
 


Klarissza: apum diplomata volt Prágában, én odakényszerültem gimibe....3 év...utáltam Kép szerelem az olyannyira nincs sesör sesemmi iránt, hogy nagyon Kép Najó, Prága csodaszép, nyaralni visszamennék Kép
Dbarbi
 


Hali!

Ded fürdik, éppen van egy pici időm még írni.Kép

Edit,
jól van, igazad van, akkor máskor is "dicsekszem majd".Kép Lehet tényleg, hogy férfiszokás a leesett cuccok otthagyása, viszont akkor Botin már elég korán kiütközik a férfijellem.Kép

DBarbi,
nagyon fogok neked drukkolni holnap!

Brigi,
köszi a dicséretet Gabi nevében.Kép Nekünk szerencsénk van hajvágásügyileg, ugyanis apa szakállas, és vennünk kellett neki szakáll/hajvágót, amivel könnyű ilyesmi hajat nyírni.Kép Remélem, elég lesz két nap a kórházban. Úgy tudom, a gyerekdokival kell megbeszélni, ha hamarabb hozzátok haza (persze valami saját felelősségre papírt alá kell írni, ha jól emlékszem), nálatok nem rugalmas a gyerekdoki ilyen tekintetben? Úgy emlékszem, mintha azt mondtad volna, hogy megpróbálod így elintézni. Asszem az én számomat tudod, várom az sms-t!!!KépKépKép

Klarissza,
nálunk is van huncutság meg csintalanság, csak nem azzal dicsekszem.Kép Gabiról sem lehetne megmintázni a szófogadó gyerek szobrát.Kép Vicces lenne, ha kukis Hannátok születne.Kép

Na, leteszem a lantot, megyek a gyerekért.Kép Azt hiszem, ma kitettem magamért írásügyileg.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kép

Edit, én szeretném, ha Hami elérné a kilincset, úgy sajnálom, h korlátozva van egy halom dologban, mert pici Kép Pl. becsapja az ajtót, utána már nem tudja kinyitni és nem tudja megtanulni se a módját, mert fizikai akadálya van. Mosógépátállítás finom kis csel Kép Amúgy nálunk is elhúzható ajtaja van a fürdőszobának, amit régebben mindig elhúztunk, h ne menjen be mosóporozni. Aztán erre jól rászoktunk, de ma már fölösleges, mert azt ki tudja nyitni Kép

DBarbi, mennek a drukok!

Klarissza, reméljük, ha kukija lesz, mégse Hannának nevezitek el KépKépKép Amúgy nálunk már megvan a potenciális lánynév - a fiú ugye maradt korábbról - lehet, h kissé korai? Kép Á, Hamit is már tudtuk jóval mielőtt megfogant.

Brigi, hűűűűűha, ez már izgi! Drukk hegyek! KépKép

Zsizsa, serteperte Gabi egy tündér!!! Tiltásnál Hami is ugyanezt csinálja. Vagyis vannak különbségek. Ha vmi veszélyes és azért tilos, akkor én is biztos másképp szólok, és szinte mindig abbahagyja. Ha vmi azért nem szabad, mert... egyéb - pl ne kapcsolja ki a gépem Kép ne másszon fel az asztalomra és ne nyomogassa szét az összes mindenséget KépKép Mintha a falnak beszélnék. Bár a gép kikapcsolásáról már leszokott, valszleg máshogy szóltam rá + nem olyan izgi, mint amikor itt szét lehet berhelni az egész asztalt + gépet KépKép Szóval sztem Gabi is legokosabb gyerek, mint ahogy Hami is az, mivel érdeklik az ilyen izgi dolgok!!!

JóéjtKép
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Brigi!
Mennek már a megadrukkjaim!Kép Ügyesek legyetek!Kép

DBarbi!
Mennek a drukkok!Kép Én is vizsgázni fogok nemsokára de még semmit nem tettem az ügy érdekébenKép

Barbi!
Írj sokat, megpróbálunk kimzdítani a depiböl, hamár a hóból nem tudunkKép

Zsizsa!
Gabi nagyon édes a fotókonKép Sztem Ilang már bele sem fér a hintábaKép Vhogy akkorát nött mostanában, hogy csak na. Hétfön megyünk méreckedni, meg megkapja az agyhártya elleni szurit, akkor majd tudok számokat is. Amúgy ez itt a dicsekedés helye és ideje, ne érezzd frusztrálva magad emiattKép

Ann!
Nálunk is magasan vannak a kilincsek, ennek én egyenlöre örülökKép Idövel úgyis feléri majd és akkor nem lesz menekvésKép

Hú megyek mert Ilang ki akar ugrani az etetöszékbölKép

Pussz,
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

A tiltásról nekem az a véleményem, hogy jól megkell gondolni, hogy mi az amit valóban nem szeretnénk, hogy csináljon, mert veszélyes, nem neki való stb.
És ha próbálkozik, akkor kitartóan tiltsunk, mert ha 4-5 "nem szabad" után feladjuk, abból az okos gerek rögtön levonja a következtetést, hogy Ő győzött. Vagyis ilyenkor tesztel minket, mennyire komolyan gondoljuk, hogy Nem!
Bebus mára már megtanulta, hogy a nem az nem!
Jaj csak el ne kiabáljam!!!
Általában ha dícsérem valamiért másoknak, akkor tuti, hogy legközelebb nem úgy csinálja.
Mint ahogy az alvással is. AZ ünnepek alatt minden rokon végig kérdezgett, a szokásairól, én meg büszkén meséltem, hogy ige, egyedül alszik el stb.
A héten kétszer is volt olyan este, hogy miután beraktam az ágyába, 10 perc után (amikor elvileg már aluni szokott) hallom, hogy nyűglődik, egyre hangosabban. A vége az lett, hogy az apja melett aludt el.
Remélem ez valami átmeneti dolog, a fogzásnak, vagy nemtom minek köszönhető!

Egyébként Ő is kis nagyon aranyos. Mindíg mondom neki, hogy gyere megyünk ágyazni, bekapcsoljuk a mosógépet stb., és tudja mindíg, hogy mit kell csinálni.
Amivel viszont nem dicsekdhetek, az a rendrakás!
Mindenhol van valmi játék, vagy egy oda nem illő dolog. pl. spejzben apa cipője a polcon.
Hiába kérem, hogy vigye a HELYÉRE, mintha nem is hallaná. Pedig tudja, hogy mi az a "helyére" és hol van.
Nálatok????

Brigi
XXXXXXXXXXX

Klarissza
Akkor úgy látszik Ők ilyen kis "fakír" babák.

Na mennem kell, mert itt tépked.

Mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: